Új privát üzeneted érkezett!

Angie, én is értelek!
Az a lényeg, hogy minden rendben!
Megfogadtam, hogy ma takarítok, de úgy nem visz rá a lélek!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy belekotty, egy darabig azt hittem én is tartozhatok hozzátok, de aztán mégis megjött, majd legközelebb..

Sophi neked akartam írni igazából, szedd a metet nyugodtan akár egész végig, nekem is ez a problémám, volt vetélésem is hasonlóan, mint neked, utána derült ki az IR. A következő babámnál már szedtem a Merckformint 3x 850 mg-t és 20. héttől 2x1-re csökkentve a 37. hétig szedtem, aztán szülés után egyből újrakezdtem. Egyikőnknek sem lett semmi baja, csak fele annyit híztam mint az első gyerekkel, több volt a tejem, hamarabb lefogytam és nagyon szépen beállt mára a ciklusom, ezért is bízom benne, hogy a 3. babónk hamarosan jelentkezik. (3 és fél éve szedem a metet)

Mindenkinek gondtalan, boldog babavárást kivánok!
szedinajanka
 
 


Köszi, aranyosak vagytok!

Hát én nem merek takarítani. Nagyon kímélni akarom magamat, és ami tőlem telik, megtenni a babóm érdekében. Pedig tavaszi nagytkarítást kellene csinálni, és kertészkedni, de azt hiszem, hanyagolni fogom.

Akik nem ismernek, röviden leírnám a babatervezési történetemet.
2006 januárjában határoztuk el apával, hogy jöhet a gyerek. Rögtön teherbe is estem, azaz csináltam két pozi tesztet, de a betöltött 5 hét után el kezdtem vérezni, és spontán elvetéltem. Próbálkozásunk 8. hónapjában ismét pozitívat teszteltem, és meg is született Szilárd fiam. Egy éves volt, amikor úgy gondoltuk, jöhet a tesó. 9 hónapra estem újból teherbe, de a 6. hétben ismét spontán elvetéltem. Aztán júniusban megint terhes lettem, szépen fejlődött a baba, amikor a 12. héten kiderült, hogy Down-kór esélyes. Lepény biopszia: eredmény pozitív. 16. hétben megszakíttattuk a terhességem. Három hónap várakozás után decemberben ismét teherbe estem, ami a 8. hét elején elhalt és spontán elment (ekkor telt be a pohár, és léptem ki a babanetről). A méhemet nem kellett ugyan megpiszkálni, de mi várni akartunk legalább egy hónapot, hogy a hormonok helyre álljanak. Hát nem sikerült :lol: Itt a babó a pocakomban, és szépen dobog a szívecskéje, és remélem, szépen növöget is az "előírt" tempóban, és legalább november 1-ig bent marad a pocakban :) Ez a 6. terhességem, és remélyem meg fog belőle születni a második gyerekem!

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 

 
 

Sophie a hcg kétnaponta duplázódik, ezért a tiéd 39. napra nem olyan magas. :lol: Miklóson laksz???? :lol: Szigetszentmiklóson????? :lol: :lol: Szóval akkor te is a Barossban fogsz szülni, Szendeit ismerem, régen hűű nagyon régen vagy húsz évvel ezelőtt jártam hozzá.

Mikegirl, én 73-as évjárat vagyok. Hát nem mai csirkeee mi? :wink:

Hát Dorka ez a táppénz dolog nagyon húzós. :( Én lassan már egy hónapja itthon vagyok, muszáj is. Régen én is úgy gondoltam, hogy majd dolgozok amíg tudok, de hogy ilyen nehezen jött a baba, muszáj nagyon vigyáznom, na meg ketten is vannak. :lol: :lol: Ráadásul nekem is elég stresszes a munkám, irodavezető vagyok egy tanácsadó cégnél és nem napi 8 órában, hanem 10-14 és mellette 4-5 órát utazok, forgalomtól függően. :shock: Hát ez nem kismaminak való, úgyhogy muszáj itthon maradnom és jól is esik :lol: :lol: , de az nem fog jól esni, amikor megkapom az első táppénzemet, még szerencse, hogy tisztességes fizetéssel voltam bejelentve, de így is számottevő a különbség. :( :( Persze számítok a fönököm további támogatására, remélem nem feleslegesen :P

Tavaszi nagytakarítás?? :oops: :roll: Ott egye meg a fene. :lol: :lol: :lol: Zuram nagyon kedves, amiben tud segít, nem is nagyon enged porszívózni meg hasonlók, mert ő is ott volt velem az orvosnál és ezerszer elmondta a Tanár úr, hogy nagyon vigyázzak magamra és pihenni pihenni pihenni. :oops:

Angie veled is mennyi szörnyűség történt :( , nagyon sajnálom :cry: , de figyeld meg ezúttal minden rendben lesz :lol: :lol: , ezt kívánom!!!!! :D Az utrónak van konkrétan oral azaz szájon át szedhető változata, én azt eszem, tehát nem a bedugdosóst. :lol:

Maccs
vörösmacska
 
 


Macs!
Tudom, hogy van szájon át szedhető tablettája is, csak valaki írta, hogy a hüvely golyót lehet szájon át is bevenni. Ez furi lenne. Nekem az nem vált be, már próbáltam az egyik korábbi terhességemnél, és folyton szédültem tőle, nem tudtam vezetni (autóval tudom csak megoldani a munkábajárást). Ennek nem érzem semmilyen mellékhatását.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Angie, én is tökéletesen megértelek! nagyon drukkolok, hogy minden jól alakuljon, és mindenkinek megszülessen okt. végén, november során a picikéje! ;)

Vörösmacs, köszi az infókat! igen, Szigetszentmiklóson lakunk, és valószínű, hogy ott is fogok szülni, bár infóm egyelőre nincs a klinikáról, sokan kritizálják. majd jól utánaolvasok! :) okés, nem hajtok én annyira ikrekre azért... jó nekem az egy baba is! :)

na. gyerkőcöm felkelt. megyek uzsonnáztatni!

ja, és a dícséreteket köszönjük, bezsebeltük! ;)

sophie27
 
 


Látom többen vagyunk itt "nem mai csirékék". Én 71-es évjárat vagyok :oops:

Én sem fogok nagytakarítani. Max letörölgetek napi 1 ajtót :lol: Ebben a tempóban májusra tiszta is lesz a lakás :lol:

Én még bejárok dolgozni. Igaz, hogy napi 90 km-t vezetek, de a munkám nem nagyon stresszes. Én is irodai munkát végzek, de kényelmes ütemben, a főnököm sem az az utolsó pillanatra halogatós fajta, így fölöslegesen nem stresszeltet. Ennek ellenére el fogok néha egy-egy hét betegállományba menni. Azt hiszem, már jövő hétre be is iktatok egy ilyet (főleg, hogy főnököm is szabin lesz). Dolgozni meg távoli hozzáféréssel otthonról is tudok, ha nagyon muszáj.

Macs!
Te a BMC topikból vagy? Mintha ott láttalak volna, amikor Eszter után olvasgattam, és láttam, hogy kórházba került szegény. Én őt személyesen is ismerem, volt is nálunk nyáron. Remélem, bent marad a három picur leányzó még legalább 12 hétig.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Sziasztok!

Hát itthon vok és jöttem hozzátok megint!!!

Az történt hogy márc.22.-én elmentem a dokihoz itt Gödöllőre és ott volt a babuci a petezsákban és dobogott a szíve(pedig attól féltem hogy megint nem fog)de hogy ne örüljek annyira van egy hematómámá a petezsák mellet.Hívtam a rendes dokimat aki azonnal berendelt a SOTE II-re és azóta ott kellet feküdnöm és 3 naponta nézték uh-val...most úgy engedett haza hogy isi-bizi megígértem hogy csakis feskzem egész nap....egy kicsit kezd már felszívódni a hematóma de még ott van..az a jó h nem lett nagyobb és nincs benne váráramlás,tehát nem töltődik újra...a picikém szépen fejlődik,a legutóbbi uh-n már látszódott kicsi kezek és lábkezdemények és a kis feje is...asszem 2cm-es .Még nem hárult el a veszély sajn...majd kb.3 hét múlva ha betöltöm a 12.hetet...de nagyon bízakodók a jelek szal kérem a drukkokat mert nagyon ránk fér!!!

A kórházba nagyon rossz volt a srácaim nélkül...bár sajna itthon se nagyon lehetek velük..anyunl vannak a kicsik amíg apa melózik.

Bocs hogy most csak magamról írtam..majd próbálok visszaolvasni.Amúgy nov.4 a kiírt dátum.

Angie,nagyon örülök h itt vagy!!!!!!Írok majd privit is!!

pussssz,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Angie :lol: :lol: :lol:

Jól elbújtál előlünk :) Örülök, hogy itt vagy, és a kistesónak is :)

Jaj, nem tudok mindenre reagálni, lefoglalnak a lányok, vagy alszom :roll:

Panny, örülök, hogy otthon vagy, pihenj sokat!

Én szerdán megyek legközelebb dokihoz, hát várom már...
Vendég
 


Angie, igen a BMC-s topikból jöttem, Eszternek és a három picilánynak én is nagyon drukkolok, minden nap ezerszer járnak a fejemben.

Sophie, én halásztelki vagyok :lol: :lol: Pár évvel ezelőtt feküdtem a klinikán méhenkívülivel, nekem 100%-os volt az egész, 10-ből 10 pontot adnék, bár a nőgyógyászaton voltam elszállásolva.

Maccs
vörösmacska
 
 


Panny örülök, hogy jól vagytok. :lol: :lol: :lol: Pihenj sokat!!!!

Maccs
vörösmacska
 
 


Látom van még két gödöllői rajtam kívül..és ráadásul Mikegirl is a SOTE II-n fog szülni és még 76-os évjárat is mint én :lol: :lol: :lol:

Vörösmacska!

Neked meg grat az ikrekhez!!!Szuper!!

Panndi!

Szuper h nálatok is jól alakultak a dolgok!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok Csajok!


Nagy nehezen kitakarítottam, meg főztem.Ha nem vagyok rosszul, mindig csinálok valamit, ha bármi furcsa van, azonnal fekvés!
De titeket maximálisan megértelek!!!
Vörösmacs, a te helyedben én sem dolgoznék.
Amúgy én is úgy vagyok vele, ha a doki azt mondja, vagy én úgy érzem, biztos kiiratom magam!

Angie, te is csak pihenj sokat, és ne dolgozz sokat, és nagyon drukkolok érted/értetek, de már nem lesz semmi baj, az biztos!!!!

Panny, örülök, hogy jól vagy, te is pihenj aztán!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


sziasztok, lányok!

dorka:ezzel én is gondban vagyok. bankbann dolgozom, hitelekkel. Így eléggé stresszes vagyok. Ráadásul próbálnak mindent rámrakni..Így én ha betöltöm a 3 hónapot, biztos elmegyek táppénzre..

Én is a II-es klinikán fogok szülni:) remélem.
Kinek ki ott az orvosa?

A takarítást én is mellőzöm. csak lassacskán takarítok.

Már egy hét sincs, és megyek dokihoz. sajnos addig még nem hallom a szívhangot, nem tudok megnyugodni.. :oops: de remélem, már 7 hetesen már lesz.:)

lányok, nem tudom, hogy tudok e még a hétvégén jönni, mert ma elutazunk! szereték Mindenkinek Kellemes Ünnepeket kívánni!:)
henne
 
 


sziasztok,

Mikegirl reméljük most már az a maszat is elmúlik és minden rendben lesz. Apa horkolás: aranyos sztori bár gondolom neked nem olyan vicces mikor felkelsz. ÉN lehet átmenetileg átköltöznék ha nem sértődik meg. a legfontosabb most hogy tudj pihenni

Zsófi tündéri a kisfiad nagyon szép kissrác. Kicsit hasonlit a keresztfiamra :)

Eclipse sajna nekem messze vannak ezek a helyek, mi Lőrincen lakunk. úgyhogy azt hiszem a környéken nézek majd valamit. Pedig olyan jónak tűnik, amiket irsz róla. na még meggondolom

Dorka szegénykém akkor te tényleg nem birod ezt a szurkálást. a lényeg hogy túl vagy rajta

Tényleg Nati migrén elmúlt?

Angie hát nem egyszerű a történeted. nagyon szoritok nektek. takaritást megértem én sem csinálnék semmit a helyedben. én is lightosan csinálom, belekezdek valamibe hamar elfáradok. de nehogy már ezzel foglalkozzunk a baba a első

Panny hú ez a hematóma nem hangzik jól de a lényeg h jól vagytok. minden rendben lesz meglásd. nagyon szoritok

velem minden okés, jól vagyok semmi hányinger émelygés. csak remélni tudom hogy ennyivel megúsztam. csak fáradékonyság van, sokat alszom. igértem képet mindjárt felrakom csak kicsit bonyi mert a másik gépről kell.

Hétvégén én sem tudok jönni utazunk. boldog húsvétot mindenkinek!

Kép
vayacon
 
 


Nagyon boldog Húsvétot Kívánok!!
Kép

Maccs
vörösmacska
 
 


kis formás babucink 9 hetesen :lol: :lol:

Kép

Kép
vayacon
 
 


Sziasztok Kismamák!

Üdvözlöm az újonnan érkezőket.

Valakinek nincs kedve egy táblázatot összedobni?Sajnos én nem tudom megcsinálni.

Házba beköltöztünk,szuper jó. :D Rengeteget pakoltunk és takarítottunk,nyár végéig nem akarok ablakpucolásra gondolni. :)

Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!

Kinga
Kép

Kép
@kinga@
 
 


Sziasztok Lányok!

Panny,
örülök hogy otthon vagytok már, és továbbra is mennek a drukkok!

Vayacon,
csodálatos kis manócska! :D :D :D Gratulálok, és örülök hogy jól vagytok! :D

Én sem leszek keddig. Mindenkinek kellemes húsvétot kívánok!

Puszi

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Szaisztok Csajok!

Ma újra meló :(

Henne, én egyfolytában ezen a táppénz dolgon gondolkozom, a pénz miatt kellene dolgozni, persze ha nem veszélyezteti a kis nyulat, de annyira nehezemre esik a meló, fáradt vagyok, álmos, nincs türlemem, mindenki kérdezget, ,ég nem tudják, de mindenki azt hiszi, hogy beteg vagyok.
Gyorsan eltelik az a pár nap a dokiig, meglátod!Főleg most ez a 3 nap úgy elrepül.

Vayacon :D :D :D Hú, de jó, már milyen kis formás a picikéd!!!
Örülök, hogy minden ok veled!!!

Kinga, nem csodálom, hogy eleged lett a takarításból!!!
Most akkor pihenj sokat, de sokat!
Én is utálok ablakot pucolni!

Midenkinek Boldog Húsvétot, és sok pihenést kívánok!!!!!!!!44

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Sziasztok Csajok!

Na most mondtam el a főnökeimnek.
Összességében jó fejek voltak.

Sajnos ápr. 19-22. mindenképpen ki kell hogy menjek Németországba tolmácsolni, mert nem tudnak kit küldeni helyettem. Jó szar lesz... :?

Azt mondtam 36. hétig maradok, ha bírok, nem rajtam múlik, a jó szándék megvan bennem.

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Sziasztok

Angie:még végig olvasni is rettenetes,amin eddig átmentél...de én nagyon bizakodó vagyok és remélem,h már nem lesz semmi,de semmi baj.Szorítok nektek nagyon!!!

Panny:jó olvasni,h már haza engedtek..ez már egy jó jel...még,ha most sem az igazi,de legalább már otthoni közegben vagy és a gyerekek miatt is fontos :wink:

Vayacon:gratula a törpéhez,minden ilyen kis kép,amit meglátok,akkorát dobbant a szívemen,mintha a sajátomat látnám...annyira melengető érzés látni őket,nem???

Dorka:tarts ki a vérvételeken...tudom,h nehéz...én nem a tűtől irtózom,hanem pánikbeteg vagyok...és duplán a világ legboldogabb embere lennék,ha a terhességem alatt elmúlna,mert kevés ennél rosszabb "betegség" van

Macsak:neked meg duplán gratula még egyszer...nagyon jó a fotó :)

Csajok nektek is feltűnt,h Lucuzs eltűnt??Remélem nincsen semmi bajuk...

Hát...ma elmentem körül nézni,h a városban hol és mennyiért lehet kismama ruhákat kapni és bizony el vagyok keseredve.Két hét múlva ballagásra kell mennem,és nincs nadrágom ami csinoska és kényelmes is lenne.A C&A-ban is voltunk,így kezdődik nadrág 10ezer,felső 4000.-.
De gatyát én még nem merek venni,mert az egy dolog,h a hasnál enged,de ki tudja,h fenekem,a combom is ilyen lesz-e 3-4 hónap múlva,és,ha akkor már bele sem férek? :?: :roll: Lehet én vagyok hülye és túreagálom,de nincs igazam?a vászon és a farmer nem enged...
Itthonra van ruhám és el is vagyok melegítőben...de csak kéne egy normálisabb is,dokihoz járni vagy,ha megyünk valahova :idea:

Ti ezt ,h oldjátok meg???

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök hogy van lehetőség tapasztalatokat begyűjteni ilyen módon.Most regisztráltam,ha minden jól alakul akkor novemberben érkezik meg az én első kisbabám is!
Szeretnék segítséget kérni abban hogy ha nem tudom pontosan hogy az előző hónapban mikor menstruáltam,az mennyire jelent gondot a számolásban?És hogyan számolják a várandóságot??
Tehát az én emlékezetem szerint február 20.án volt a vérzésem első napja.és március 28.-án csináltam tesztet ami már kimutatta a terhességet.Akkor most 6 hetes terhes vagyok?Vagy igazából 4 hetes?Doki bácsihoz pedig 2 hét múlva megyek.
Köszi
Üdv.:Anita
ani983
 
 


Sziasztok!

Most csak egy gyors bekukk. Lucuzs lánya tüdőgyulladást kapott, tegnapelőtt be kellett feküdniük a kórházba. Szerencsére már jobban van Bogi. Azt mondták, legalább 5 napig bent kell lenniük.

Ani üdv nálunk. Nem gond, ha nem tudod pontosan a vérzés napját, a doki majd a méret alapján pontosan kiszámítja. A terhességet az utolsó vérzés első napjától kell számolni, vagyis 6 hetes terhes vagy.

szaladok nemsoká utazunk anyósékhoz

Kép
vayacon
 
 


Köszönöm a gyors választ!Most akkor azon parázom hogy még csak 2 hét múlva megyek orvoshoz,nem lesz nagyon késő,az első vizsgálathoz?


Mindenkinek Kellemes Ünnepeket!
ani983
 
 


Ani:először is gratulálok!!!
Szerintem abszolút nem vagy elkésve az orvossal,én is a 8.héten voltam nála először és,ha jól emlékszem nem én voltam az egyetlen.
Ha mindent rendben talál,elküld laborba,belgyógyászatra..az a lényeg,h a védőnő(ő adja a kiskönyvet) és ezek a vizsgálatok legyenek meg a 12.hétig,akkor lesz a genetikai ultrahang.

Legalábbis nálam így kellett lennie,de szerintem minimális eltéréssel ez mindenhol így van.

Sok sikert!

Lucuzsnak pedig üzenem,h mielőbbi gyógyulást és egészséget kívánok a kislánynak!!!

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Halihó!

Ma apa szabin volt, egész nap jöttünk - mentünk. Ki vagyok, mint a liba.

Angie - nem volt könnyű Neked eddig - és akkor még finoman fogalmaztam, de minden jó, ha jó a vége!!! Drukkolok!!!!!

Vörösmacska - mi már középkorúak vagyunk? :lol:

Táppénz téma - ma megjött az sms, hogy jóváírták a fizum a számlámra. Márc 16-tól a mai nappal bezárólag táppénzen voltam - hú, elfelejtettem igazolásért elmenni a körzetihez :evil: , és többet kaptam, mint amikor dolgozom, és kapom a 9 Ft-ot is a bejárásért. :shock: (Hát nem erre számítottam..... ) Sajna az a rohadt pénz, arra szükség van.

panny - most már minden rendben lesz :wink: Szigorúan csak pihi!!

henne - kolléganő....melyik bank? :) Dokim: Dr. Kósa.

vayacon - biztos bunkónak hangzott a külön szoba :oops: De ha fáradt vagyok, akkor ideges és ingerült is, és kis Atihoz most igencsak kötélidegek kellenek. Pl. amióta ma hazajött a bölcsiből, jobbra-balra köpköd, és a nyálát csorgatja mindenhova - bútor, játék, stb. Nemtom melyik társától látta, de jókat kacarászik rajta. A végén már az összerágott kaját is kiköpdöste, én meg majd felrobbanok, mert hiába beszélek neki :evil: De ez csak egy dolog a sokból ...... csajok, gatyát felkötni, ilyen könnyű sosem lesz, amíg odabent vannak a pocakban :lol:
A kép csodálatos!!!! Őszintén......

eclipse - szerintem nem jól teszed....a munkából akarsz a szülészetre beesni? A 36. hétre kész a baba, meg is születhet...... Nekem az a véleményem, hogy kell néhány hét, amíg az ember mentálisan is felkészül az új életére. Szükség van arra, hogy babaruha rendezgetés, utolsó simítások, nyugodt napok, stb. Szerintem ez túl késő. Én a 7. hónap végéig tervezek dolgozni, úgy, mint múltkor. És akkor marad 4-8 hetem, hogy a munkáról lehangolódjak, és az új életünkre ráhangolódjak. :) Remélem nem bántottalak meg :wink:

Aranyoska - vegyél szoknyát, abba vékonyka és vastag combocska egyaránt belefér. Én ezt találtam, itt barátibbak talán az árak. Van gatyesz is, szoknya is, üzlet a 15. ker-ben:
http://bolthely.hu/kismamaruha/lista/4b ... ET_SZOKNYA
És Mammystic outlet, állítólag alacsonyabb árakkal:
1111. Bartók Béla út 44.

ani - Szia!!!! Üdv!!! Szerintem nem.

Csajok, mindenkinek Kellemes Nyuszit!!! Mi nem utazunk, összesen hétfőn megyünk anyósékhoz egy ebédre, de valószínűleg nem nagyon tudok majd jönni. Lesz tojáskeresés, virágültetés, összesbújás, stb. Keddtől pedig meló, de igyekszem nem hagyagolni Benneteket!!!!
Szép hosszú hétvégét mindenkinek!!!!!

mikegirl
 
 


Boginak mennek a gyógypuszik!!!!!!!

mikegirl
 
 


Sziasztok!

mikegirl, én Veled értek egyet a munkát illetően. De mindenkinek más a jó, tényleg van, aki végig dolgozik, és úgy érzi jól magát :)

Én amúgy éreztem magamon, hogy totál nem érdekelnek a benti dolgok :roll:
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Vaya! Köszi a tudósítást!:lol:

Bogi már jól van, köhög csak, de még jó darabig maradnia kell, most már a 7 napot emlegetik, és még csak a 3.-nál tartunk.

Most itthonról írok, mert a nődokim kiparancsolt a kórházból, mostantól apával van bent Bogi, én látogatni megyek max. :cry:

Hát mit mondjak, ez iszonyú, üres házra hazajönni, mindenhol Bogi dolgai henteregnek... :cry: :cry: :cry: már kibőgtem magam, egyszer...

Ez most nagyon kemény lesz nekem, ilyen helyzetben még sosem voltam, Bogit többször kellett már nélkülöznöm, de eddig mindig én kerültem kórházba, nem ő.

Próbálok a babóra koncentrálni, mert ezt az ő védelmében tesztem, de egyenlőre nagyon nehéz... a párom elmagyarázta, hogyan tudom túlélni :roll: : egy kis házimunka, fürdés, majd ágyban tv-zés beájulásig. :D Ki fogom próbálni!!!

Visszaolvasni esélyem sem volt, csak Vaya babáját pillantottam meg! :D Csodaszép!!! :lol:

Engem ma megvizsgált a nődoki, minden ok, az uh-n már látszik a magzatmozgás, de én semmit sem láttam, olyan szar gép volt. De a lényeg, hogy minden rendben! :D

puszi mindenkinek!!!!

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Szép jó reggelt!

Lucuzs KITARTÁS!!!!

Én már napok óta nagyon rosszul alszom,szinte csak 5 óra alvás és kipattannak a szemeim!

MA reggel pedig megtörtént az első hányás.......! :shock:

Remélem nem kíséri végig a napomat,hisz mennem kell dolgozni!
szép napot mindenkinek!

Ani
ani983
 
 


sziasztok!

mindenkinek nagyon boldog húsvétot!

sajnos több infóm nincs, mert tök potyára mentem be pénteken... :S a dokim lebetegedett, és mivel nem volt előjegyzett időpontom az uh-ra, így nem is csinált senki semmit! vagyis, de, az ambulancián megvizsgáltak, ott igazolták a terhességet, persze csak a vizsgálat alapján, oszt ennyi. kaptam uh-ra időpontot. 0.-ra :shock: de kedden hívom a dokit, hátha meggyógyult már, és bemehetek hamrabb is, és intéz nekem valamit! szóval tök el voltam kenődve! :( ez van!

most mennem kell, mert alig látok ki a fejemből! :S

Boginak mennek a gyógypuszik! neked Lucuzs pedig kitartást! elhiszem, hogy milyen rossz lehet nélküle! :(

Vayacon, csodaszép az uh fotód! :) de jó, hogy már ilyen nagy a babád! gratula hozzá újfent! :)

Ani, üdv itt, gratula a pocaklakóhoz! gondtalan babavárást!!! szerintem amúgy nem vagy lekésve semmiről, de a 0. uh azért is fontos többek között, mert főleg itt lehet meghatározni a baba életkorát kb. 100% pontossággal! (az első 12 hétben minden magzat egyformán növekszik, fejlődik!), szóval, ha nem tudod pontosan a mensit, akkor érdemes ezt mielőbb megejteni! :)

aki utazik, azoknak jó utat! és legfőképpen jó pihit! :)

sophie27
 
 


Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok minden kismamatársamnak és a kis vagy nagy családjának :wink:

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Sziasztok!
Csatlakozom:)

Kép
akra
 
 


Sziasztok kismamik!
Üdvözlöm az újakat és mindenkinek Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok! Jó babavárást, remélem mindenki jól van! Pusszi! :D

Kép
Kép
start7
 
 


Sziasztok!

Nekem sajnos nem ugy alakult a Húsvét ahogy terveztem!!! :(

Tegnap munkába indulás előtt vérzés jelentkezett nálam,vele járó hasgörccsel,és derék fájással!

Azonnal Margit kórház (hozzám ez a kórház van közel) ,ügyelet.
Röviden leírva:nem találta a nőgyógyász a babát a hasamban,csak találgatott,hogy hol lehet.Ezért a panaszaimból lehet hogy van terhesség, csak olyan pici a baba hogy semmit nem látni,tehát 4 hetes az orvos állítása szerint.és nem tapadt meg jól ezért vetélés esélye is fenn áll,illetve a méhen kívüli terhességé is.
Kaptam magne b6-ot,és még egy gyógyszert!szigorú pihenés,és ha nincs panasz kedden reggel kell visszamennem.
Félek nagyon,nem értem hogy nem lehet látni a baby-t?ha nincs ott akkor a két pozitív teszt csakis arra utal hogy méhen kívüli a terhesség..........

Remélem nektek jól telnek az Ünnepek!
Üdv.:mindenkinek
ani983
 
 


sziasztok, lányok!

vayacon: gratula a bébidhez! nagyon édes!:)

mikegirl: RB-nél dolgozom.:) És Te?

ani, sajnálom! most a legfontosabb az, hogy pihenj. Én kb 4 hetesen voltam orvosnál, akkor nekem sem látott még semmit sem. És én előtte 4 napot barnáztam. Ekkor írt fel nekem az orvosom utrot, amitől elmúlt a barnázásom. A teszted erős pozitív? és erősödött az elsőkhöz képest? állítólag akkor lehet méhen kívüli, ha nem erősödik a teszt.

Lucuzs: jobbulást a kislányodnak!

lányok, én tegnap nagyon megijedtem, elmesélem mi történt:
Tegnap du képzeljétek elkezdtem barnázni. Tiszta ideg lettem, reméltem, hogy elmúlik, de nem akart. Említettem a férjemnek, felhívtam a nőgyógyászomat, aki mondta, menjek be a klinikára ügyeletre. MOndtam neki, hogy külföldön vagyok. mondta, jó lenne elmennem egy nőgyógyászhoz. Az apósom is orvos, és nem rég épült egy magánkórházuk. MOndta, szerez nekem egy nődokit, behívja hozzájuk a kórházba, és megnézet. (a kórházukba pont nincs szülészet, csak szakrendelés)
fél óra múlva már volt orvosom is. (ilyen téren szerencsés voltam)
Szerencsére mindent rendben talált, és képzeljétek, már volt szívhang is!! én megnyugodtam nagyon, de mondta a doki, sürgősen ki kellene iratnom magam, és pihennem kellene..
a barnázásom reggelre el is múlt. csütörtökön megyek a nődokimhoz..

egyébként dorka, nálunk már legkésőbb 5 hónaposan elküldik a kismamákat táppénzre.. de úgy látszik, én annyit nem fogok tudni dolgozni...
henne
 
 


Sziasztok csajok! :)

Kedves Henne!Köszi a választ,igen mindkét teszten egyértelműen pozitív volt,de a másodiknál sokkal erősebb volt a vonal.Remélem nem lesz gond!A cicik iszonyatosan feszülnek ,még van egy kicsi barnaság,de már nem görcsölök..... :)
Holnap reggel megyek vissza dokihoz,remélem több mindenre fény derül.


Jó pihenést mindenkinek az utolsó napon!
Én megyek festeni egy kis tojást a páromnak!




Ani :D
ani983
 
 


lucuzs, jobbulást Boginak!

Ani: ne aggódj!

Én tudom, mit érzel, ugye mi bő egy hétig nem tudtuk, méhen kívüli-e. De nyugi, pihenj sokat, ez a legtöbb, amit most tehetsz!
Vendég
 


Jó reggelt!

Ani, nagyon várunk a hírekkel!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Elteltek a húséti ünnepek is, bár én annyira nem rajongom érte, főleg most a kölnis, pacsulis locsolásért....

Eclipse, húzós menet lesz az a Németország, nem irigyellek.
36.hét, az kemény, én addig azt hiszem semmiképpen sem maradnék, főleg a bejárás miatt nem, de amúgy ha helyben dolgoznék, lehet.
Végülis ha az ember bírja, és nincs rosszul, és a főnökei is rugalmasak, akkor miért ne?
Nálad rosszullétek?

Ani, én most néztem meg, 4 hét 3 naposan voltam először dokinál, aki semmit nem látott, csak 1 héttel később.
Pihenj sokat, és nagyon vigyázz magadra!Drukkolunk neked!

Aranyoska, nekem még nagyjából jók a gatyáim, bár nekem is egyre nagyobb a kerületem :D Nekem inább a felsőimmel van komoly gondom, mert mindegyikből kivan a derekam szinte, na azokból ost beszereztem párat, ami jó hosszú.De én is szabadidő gatyóban érzem jól magam igazán.
Itt melóban. meg kigombolt gatyával ülök, ami elég kellemetlen, főleg, ha bejön valaki.
Árak, tényleg horror.

Mikegirl, ezt a táppénz dolgot meg hogyan csináltad?Én a benzinpénzt tuti nem kapnám :(

Lucuzs, hogy van Bogi?És te, hogy érzed magad?

Panndi, itt a munkában velem is az van, hogy egyátalán nem tudok koncentrálni sajnos.Te hogy vagy?

Sophie, sikerült beszélned a dokival?

Akra, gratulálok, üdvöz légy közöttünk!

Henne, örülök, hogy minden szerencsésen alakult, és hogy meg tudtátok oldani a nődoki témát is.
Nálunk is kb 5 hónaposan mennek a kismamik táppénzre, de ez nem törvényszerű.

Csajok, nekem nagyon szar hétvégém volt, aludni azt egyátalán nem tudtam, hánytam, émelyegtem, minden bajom volt.
Ma reggel azt hittem, nem tudok felkelni, nagy nehezen rávettem magam, hánytam ismét, elindultam dolgozni, az út szörnyű volt, most meg csak itt ülök, próbálom magam lefoglalni, de nem nagyon megy.
Szóval kínlódás ezerrel.
A férjem hívogat telefonon, mérges, hogy miért jöttem be egyátalán, de nem tudom, hogyan menjek haza, még csak 9 óra, nem akarok így elcseszni 1 nap szabit, holnap meg holnapután meg nem kell bejönnöm amúgy sem, mert a mi környékünkön leszek "terepen", az meg jóval egyszerűbb.
Mikor múlik el ez a hányós korszak?

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


dorka, kitartás! Én Zsófival végig hánytam, Fruzsival csak a 20. hétig.

Köszi, én is hányósan vagyok :?
Vendég
 


De én így is boldogságos vagyok, de ezek a dátumok, amiket leírtál.....húúúúúúú....de nem baj igazából.

Képzeld, amikor kicsi voltam, mindig azt mondtam, ha iker lányaim lesznek Fruzsi és Zsófi lesz a nevük :D

A Zsófi még mindig az egyik kedvenc.

Nincs valami praktikád hányinger csökkentésre?

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Ez az ikerlányos dolog aranyos :)

A lányoknál anno segített a hideg kóla, de most nekem sem segít semmi :(
Vendég
 


Sziasztok!

nem tudtam jönni a napokban, sok mindent kellett itthon csinálni, kirándultunk is, családnál is voltunk.
Csütörtökön voltunk dokinál, volt szívhang és 7+1en voltam a gép szerint. Szerintem idősebb, de majd kiderül. 11,1mm nagy a babóka.
család már tudja, örültek.
Továbbra is szörnyen vagyok, háynás nincs, de a fogmosás borzalmas és ez nem is múlik el már szülésig. Fanninál is megvolt végig.

Sote II. Én is ott szülök remélhetőleg, remélem nem változtatnak addig semmin.

Jövő héten megyek megint dokihoz, már alig várom, remélem lesz megint uh.

Betegek jobbulást és hányósoknak kitartást.

Kép
Kép
nati80
 
 


nati, örülök a szívhangnak! Én holnap megyek dokihoz, már várom...
Vendég
 


A hideg kóla nekem is bejött, úgy 2 héttel ezelőttig, most is itt van előttem, de semmi .....
De nem baj, majd rájövök mi a megoldás. :D

Nati, szuper, gratulálok!!!!!!!!!!
Nekem 7+5 napon volt 15 mm, de most nincsen nálam ahová felírtam, de azt hiszem jól emlékszem!

Én holnap megyek dokihoz, de nem lesz u.h szerintem sajnos, majd most fog beutalni szerintem a 12 hetes genetikai u.h-ra.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
dorka84
 
 


Henne
Most látom egy másik topikról, hogy egy dokihoz járunk. Mikor mész legközelebb? Én jövő csütörtökön, akár találkozhatunk is ott a rendelőben.
Én anno a magán 10xét adtam neki, szülésznőnek (fogadott volt) 15-20e körül adtam.

Kép
Kép
nati80
 
 


azt el is felejtettem, hogy a kórházi lapomon veszélyeztetettnek vagyok írva, gondolom a cukor miatt.

én is sokszor kívánom a hideg kólát, de sajnos nem ihatok, a zeroban pedig olyan édesítők vannak, amik árthatnak a babának.

Kép
Kép
nati80
 
 


Sziasztok Lányok!

Rég nem voltam, igyekszem visszaolvasni.

Ani,
sajnálom és drukkolok nagyon, csak méhenkívüli ne legyen!!!
Lehet hogy csak szimplán szar volt az UH. Márc. 1-jén nekem sem volt hajlandó látni semmit sem az sztk-s doki, aztán 2 nap múlva másik helyen már 5mm-es embrió és szép szívhang volt.

Mikegirl,
dehogy bántottál meg.
Sajnos tényleg annyira szar az anyagi helyzetünk, hogy nincs más út.
Azonban egy jogász ismerősöm felhívta a figyelmemet, hogy a kismamákat a törvény védi a munkáltatóktól, és sem túlórára nem kötelezhetnek, sem külföldi útra, ellenkező esetben fel lehet őket jelenteni a munkaügyi bíróságon, és a várandósok csesztetését nagyon nem tolerálják, és megb@sszák őket szárazon vazelin nélkül... szóval erre felhívom a főnököm figyelmét még ma.

Ma voltam nődokinál és háziorvosnál.
Bedöglött az UH gép, így nem volt UHU, de mához 1 hétre 12. hetes genetikai UH!!! Azon kívül már mindent elintéztem, és mindent tökéletesnek és példásnak találtak, úgyhogy tényleg már csak az UH van hátra, és zárhatom az 1. trimesztert! :D Kaptam pecséteket a kiskönyvbe.
A húsvétot végig lustálkodtam. Nagytakarítás meg kaja azért volt, de azonkívül csak lustizás.


Mindenkinek szép napot!!!!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: