Új privát üzeneted érkezett!

Katasztrófa, amiket egyes dokik össze tudnak hozni. Mellesleg azt is neki kéne tudni, a hatóanyag alapján, h kamu-e vagy szedhető az a vacak, nem?

A sós víz tök jó, de alkalmas az aloe first spray is, illetve öblögethetsz forró zsályateával. Ezenkívül ha nem ódszkodsz tőle, vehetsz homeopata "angin heel" nevű bogyót. Ez mind jól lehúzza a gyulladást! Ezeket mind bátran alkalmazhatod szoptatás alatt!

Az én gyerekeimet totál nem izgatta, h megjött nekem, sőt a nagyfiamat az sem, h az öccse már útban van. de tényleg előfordul, h ez bekavar!

A hülye megjegyzéseket engedd el a füled mellett, vagy üsd el vmi poénnal. (Nálunk a fiú-lány ikrek totál nem egyformák, természetesen, de azért sokan kérdezték: "hogy különböztetni őket? "
Mondtam, h igyekszünk, és aztán ha nem megy, levesszük a pelusukat. És egyéb ilyen elméseket válaszoltam.)

Vovanda! Persze, nyugodtan mondd ilyenkor, h ezért már megérte idejönni, végül is még mindig jobb, mintha a nagymamának néztek volna :lol: :lol: , nem?

Én voltam ma ctg-n, meg UH-n, minden OK, nagyok is, akár születhetnek is :)
claire
 
 


Abbey!
Nem titok: 31 éves vagyok. Valszeg részben genetika, tesóm 4 gyerek mellett olyan karcsú, mint valami modell (magasabb is, mint én).

Claire!
Én irtó antiszociális bírok lenni, de babakocsi nélkül már nem vagyunk annyira feltűnőek. Az enyémek sem hasonlítanak. Rosszabb napokon harapok, de nagyon. Azért külön ugrok, amikor kifejtik, hogy egy fiú-egy lány, jaj, de praktikus, le tudtuk egyszerre. Ilyenkor szoktam jelezni, hogy van még gyerek, és amúgy is, még akarunk (ez nem igaz, de jól hangzik). :D
vovanda
 
 


Szilvi nekem is iszonyatosan feszít a hasam, el sem tudom képzelni hová fognak elférni később. Délutánra iszonyatosan kemény és feszül, szó szerint fizikai fájdalmam van felül a mell alatt. Balázsom ott nyomul keresztben. Mivel ennyire nem vagyok jól, dokim ágyba parancsolt szigorú ágynyugalom van és használ is, így jól vagyunk... persze nekem nincs kistesó, így kivitelezhető.. segít a család. :lol:

Maccs
vörösmacska
 
 

 
 

Feszítésben mi is jók vagyunk, kicsifiam szószerint a bordám alá nyomja a fejét, és akkor hirtelen nem tud a mellkasom mozogni, így levegőt se nagyon kapok. Jópofa ötlet, nem? :lol:
Másik változat, h ő nyom felfelé, a másik meg lefelé, az is tuti :lol:
De azért el fognak férni, ne aggódj, megcsinálják a helyet maguknak!! :)
Claire
claire
 
 


Macska!
Nekem az alhasamon még szülés után is sokáig fájt a bőr, Danikám oda ékelte be a fejét a 18. héten, és ott is maradt. Réka meg a bordáimat és a gyomromat gyepálta állandóan...
El fognak férni, csak neked kellemetlen.
vovanda
 
 


Sziasztok!

Hát én is így szeretnék kinézni 31 évesen 3 gyerkőccel Vovanda!!!

Tényleg, az aloe spray, nem is jutott eszembe, van is itthon. Köszi! Amúgy kicsit jobb ettől a sós víztől meg a tantum verdétől. Holnap lesz meg a kenet eredménye, remélem megúszom az antibiot.

Huuu Claire, nagyon izgi, az utolsó pillanatok. Így a többedik után is ugyanúgy izgulsz? Én már nagyon izgultam az utolsó hetekben, hogy mikor jönnek vajon.

Hát Macs, kitartás,van még egy pár heted hátra. A dokim kimondottan ellenezte a fekvést. Azt mondta a koraszülést nem előzi meg, viszont a trombózis veszélyt fokozza. MOndta, hogy főzöcskézzek, sétálgassak napközben, persze mértékkel, de mozogjak.

Nem tudom mi lelte Esztit. Tegnap óta nem akar cicizni. Elkezd sírni, hogy éhes, ráteszem cicire, szopizik 5-6 percet, aztán úgy dönt, hogy neki elég volt. Elalszik, majd 1-1,5 óra múlva felkel, hogy megint éhes, és persze nem fokozatosan kel, hanem egyből üvölt. Nem értem miért nem eszik rendesen. Mit csiináljak vele?

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


vörösmacska,
igen erről az érzésről én is tudnék mesélni.
Most, hogy bejött ez a font, amúgy is légszomjam van és persze még a babókák is nyomulnak sokkal jobban. Nem tudom mekkorák lehetnek már, de mindig ki akarnak jönni a hasfalamon keresztül.
Még maradni kell, mindig mondom nekik, de kitartóak...:-) most ez a legújabb az eddigi non-stop feszítés mellett.
Nem tudok nyilatkozni, hogy jó e ez a fekvés, de ha neked használ, akkor többet pihenj persze, lényeg a picik egészsége.

abbey,
a 6 hetes kontrollnál nekem volt UH is, ahogy vovanda írta, pedig nem császár volt, de megnézte a méhem méretét, meg ilyeneket, nem maradt-e bent valami... :lol:
Szerintem ha nem néznek meg, akkor akár kérhetnéd is, hogy te megnyugodnál, ha megnéznének! Ne legyél szívbajos szerintem!

claire,
kitartás most már neked, irigyellek, hogy már itt tartasz! Még én is izgulok...annyira át tudom érezni...nem tudom miért! Ez tényleg igaz, hogy megcsinálják maguknak a helyet, csak hát....:-) annyira kár, hogy ebbe nekem nincs beleszólásom. Nekem most a nyaraláson akadt el a szavam is, mikor valami ideget nyomhatott kifele, mert a szemem kiguvadt és még mennyi van hátra.

Hétfőn voltam cukorterhelésen, hááááát konstatáltam, hogy nem lett fincsibb a lötty, mint 2 éve. Megettem mellé egy fél citromot, meg bele is nyomtam és leküzdöttem, de öregszem, mert két éve könnyebben ment. Holnap lesz eredmény, de mivel ott nem kómáltam be, gondolom nem lesz nagyobb gond. Elsőre sem volt, sőt túl alacsony volt :-).

Lemértem a pocimat, bár egyáltalán nem tudok mihez viszonyítani, de 98 cm.

Nyomok egy linket egy babakocsiról, valami ilyesmit szeretnék, véleményeket kérek a tapasztaltaktól:
http://bolthely.hu/babyshop/id/01977_Sy ... akocsi_125

Fú ez a front megvisel, szédelgek. Olyan szar.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Hűűű, nagyon pöpec ez a babakocsi. Ahogy látom van rajta minden ami kell, bolygókerék, könnyen irányítható. Kerekei is elég nagynak tűnnek. Én is megvenném. :) mondjuk az ára elég borsosnak tűnik. :?

Nekünk ilyen van: http://www.bergon.hu/index.php?oldal=te ... ar=&maxar=
Én nagyon elégedett vagyok vele. Hátránya, hogy összecsukva sem pici. De ez a symbabás azért klasszisokkal más. Ha lehetne, én azt venném. Sztem nagyon szupi választás Szilvi.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


abbey,
igen engem is az ára keserít el egyedül. Ami jó, hogy minden benne van és talán egészen addig használható, amíg kocsi kell nekik...
Ilyet is néztem már pont ott a Bergonban, az is klassz mert alapvetően a mózeskosarat én felesleges tartozéknak tartom, eggyel (kettővel) több cucc csak.
Újonnan vettétek a babakocsit, mennyibe került? Mert a honlapon, amit küldtél árat nem írtak. Mintha olyan 50-60 ért láttam volna, amikor kint voltam a Bergonban anno jól emlékszem?


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Abbey!
Köszi. :oops:
Cumisüvegből kap pótlást? Mert akkor lehet esetleg cumizavar. Vagy nem is igazán éhes, inkább szomjas. A tej eleje hígabb, szomjoltó, lehet, hogy ezért hagyja abba. Vagy a harmadik tippem: neki is fáj a torka, fáj a nyelés.

Silver!
Így ránézésre jónak tűnik, amire figyelj: a méret (na ebben az esetben lényeges). Nem vicc, én a közeli bolt ajtaját is megmértem. Szóval centizz mindent, ahova be kell férnie (bár az oldalon nem látom a paramétereket, de gondolom, hozzáférhető). A másik: súly. Szintén fontos, 2-3 évig tolod benne a bébiket+esetleges egyéb cucc (én ma: 2 kiló barack, 1 kiló banán+DMes beszerzés eredménye), nem mindegy. A mi járgányunk könnyű, 11 kiló, a két gyerek benne per pillanat kb. 20. Barátnőm most cserélt babakocsit (2 és fél évesek a minik), mert már majdnem a saját súlyát tologatta.
vovanda
 
 


Sziasztok!
babakocsi: klassznak tűnik, a súly és a méretek nagyon fontosak. A másik az ára, ami nagyon húzós. én annak idején vettem egy egymásmellettit újat, aztán eladtam. Az egymás előttim még megvan, csak az nem fektethető elöl teljesen. Nézegetek egy egymás mellettit, de részemről beérem egy jó állapotú használttal.
Meg nekem van mózesem, ülésem mindkettőnek.

Claire
claire
 
 


Köszi lányok, akkor mindenképpen utánajárok a méreteknek, mert valóban fontos, most azt sem tudom, hogy ide a liftbe mi fér be, mert sem hosszában, sem széltében nem túl nagy a lift, szóval...
Az ára amit nagyon borsosnak tartok én is és ezért nagyon tétovázok, felesleges pénzünk nincs nekünk sem, csak a kölkök miatt hajlamos vagyok elszállni :-(, hogy nekik jó legyen. A kisfiamnál is sikerült sok felesleges dolgot megvennem, mondjuk abból tanultam is.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Abbey!
Igen, azért izgulok, talán kicsit több az önbizalmam, mint amikor fogalmad sincs mi fog történni. Ráadásul most új hely, új doki, nem is úgy fekszenek, mint a múltkoriak, meg el is telt azóta 6 év, szóval azért van min izgulni. szerencsére a párom nem ennyire parás, vagy csak jól leplezi, de van benne vmi bízó nyugalom.
Meg mindenki azt mondja, h "Te már rutinos vagy", és ezt nem bírom, mert tényleg minden szülés más, és különben sem szeretem a "meccs előtt", papírformára hivatkozva lejátszottnak venni a dolgokat, már csak kabalából sem! Ezt annak idején már sportolóként sem bírtam!

Szilvi! Igen, az ember ha a gyerekéről van szó, akkor máshogy néz még az árakra is. De nekem pl az örökölt vagy használtan vett kocsijaim sokkal jobban beváltak, aztán rájöttem, h a gyereknek meg mindegy, csak tiszta legyen, kényelmes, és főként mozogjon a popsija alatt :lol: :lol: , de hogy fakult-e a vászon, vagy kopott-e az alsó csomtarórács, az totál mindegy. Persze van, h nincs használtan olyan modell, nekem pl az egymásmellettim akkor jött ki, ilyen nagy "futós kerekű" volt! Aztán csak később derült ki, h kicsit nehéz a váza, stb.

Claire
claire
 
 


Szilvi, mi újonnan vettük. A mienk lila virágos, nagy kerekei vannak, egyik oldalt bolygósítható. Könnyű tolni, adnak hozzá szúnyoghálót, meg elöl variálható lábrészeket. A mózes valóban fölösleges hozzá. Önsúlya 18kg, ami kicsit húzós, de tolásnál nem érezni, emelgetni nem célszerű... :) Pakolni jól lehet bele, alul is, és hátul is van zsebe. Mindkét irányba tolható. 78cm széles, nálunk befér a liftbe. Az ára 70e Ft volt, mert nagy kerékkel kértük. Amúgy 66e az alapár, de ez a 4000 megéri a nagyobb kereket. Ja, és egy csomó színben van, 2 évig garanciális. Mi babahordozót is ott vettük, kaptunk 10% kedvezmény is.

Megértelek Claire, én is biztos izgulnék, pont amit mondtál, minden szülés más (amit mellesleg Te tudsz a legjobban).

Tegnap már jobban evett, uh örültem is neki. Én is ettől félek, hogy neki is a torka fáj esetleg. A mintám amúgy negatív lett, nem tudom mitől fáj akkor. Remélem elmúlik.
Éjjel kap cumisüvegből, amikor én alszom, férjem etet.

Felhívtam az ortopédiát, leghamarabb szept 14-re van időpont. Vicc... uh marad a magándoki. Röhej az egész.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


abbey,
igen sajnos ezekre a szűrésekre már akkor be kell jelentkezni, amikor a babával/kkal hazatér az ember, mert egyébként horror az egész.
Nekünk a 4 hónapos ortopédia kontrollra 5 és fél hónaposan sikerült elmenni, pedig időben kértem időpontot, ráadásul kaptunk akkor korrigáló cipőt az egyik lábára a fiamnak és azért ez nem ártott volna, ha már 4 hósan megtörténik, pipa is voltam, de hát...
A babakocsit megnézem még ott a Bergonban, elmegyek nincs is messze tőlünk.

Lányok,
nyugtassatok már meg, ha megindul a szülési folyamat vagy így vagy úgy, akkor már az emberben van annyi adrenalin, hogy nem azzal van elfoglalva, hogy hú de fél, hanem azzal, hogy fú nem sokára meg lesznek a babák!!!
Hiába szültem már egy nagy babát természetesen, akkor is, most olyan érzésem van, mint amikor még egyet sem szültem.
Annyira paráztatnak mindenhol, hogy az ikerterhesség azért kóros állapot, mert a méh csak egy gyerek kihordására teremtetett, sok szorongást okoz ez, hogy mennyire veszélyes.
Most hívtam a klinikán az asszisztensnőt és 6,8 a terhelt cukrom, szerencsére minden oké.
No mindegy megint a parázós korszakomat élem.
Nekem volt epidurálásom a szülésnél és nem is éreztem mikor beadták, mizujs van a spinálissal, amikor császárral születnek a babák, az kibírható???


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Silver! mint írtam, én is izgulok egytől-mástól. azzal meg abszolút tudok azonosulni, h ikerterhesen az ember végig hallgatja, hogy veszélyeztetett, korák lesznek , egyik fejletlen lesz, stb, stb. És persze még el is olvasunk ezt-azt. Nem árt tájékozottnak lenni, de az ilyen dumákat nyugodtan engedd el a füled mellett!! A világon már annyi iker megszületett, erősítsd magadban, hogy ti ehhez a táborhoz fogtok tartozni. Ráadásul nem első szülés, természetes ikrek, a méhed sokkal jobban veszi az akadályt. Nekem az első szülésem sokkal nehezebb és bonyolultabb volt, mint az ikrek! És epidurál, stb nélkül szültem, és nem hiszem, h egy csodalény vagyok! Te is képes vagy rá, az tuti!!

Csípőszűrés: ahol én eddig szültem, ott tök jó volt, úgy bocsátottak el a kórházból, h le volt egyezteteve lakhelyedtől függetlenül a Karolina úti ortora a ygerek időpontja 3 hetes korára, és amikkor odamentél a szűrésre, kaptad a 3 hós időpontot. OK, elég nagy tömeg volt, de gyorsan ment, és nem neked kellett szervezkedni!

Claire
claire
 
 


Silver!
EDA-s tapasztalatom nincs. Akartam a naggyal, nem volt rá idő. Sietett. :lol:
Spinál: először lidokain ment, utána az érzéstelenítés. Éreztem, hogy bemegy a tű, de nem fájt.
Császárhoz: fájnia nem szabad. Nyomást, húzgálást lehet elvileg érezni (én semmit nem éreztem, csak tompán azt a két nyomást, ahogy kivették a babákat), de fájnia nem szabad. Ha fáj, nem jól hatott a cucc (előfordul). Engem ebben az esetben azonnal altattak volna, oda volt készítve minden. Viszont többektől hallottam mostanában, hogy fájt a császár. Nem árt ezek szerint ezt is megbeszélni, hogy ilyenkor mit csinálnak.
vovanda
 
 


Elhiszem, hogy izgulsz Szilvi. Én is izgultam előtte, de a szülés napján nem igazán. Annyira gyorsan történt minden, hogy nem volt időm izgulni. Azon meg főleg ne idegeskedj, hogy mit sulykolnak az emberbe. Valóban hülyeség. Neked most az ikrek a természetes, erre készült az egész szervezeted, nem lesz gond továbbra se.
Én nem kaptam lidot spinál előtt, de így se éreztem semmit. Letörölgették a hátam, utána mondta, hogy most szúr, de konkrétan az infúzió bekötéséből többet éreztem. Amikor befecskendezi a szert azt érzed, feszít, és utána olyan fura áramütés szerű érzés lesz a lábadban, majd elkezd zsibbadni. Aztán várt 5-6 percet majd fújkált vmt a lábamra meg a hasamra és kérdezte, hogy hideg vagy meleg. Aztán egyszer csak vágtak, de semmit nem éreztem. Második babánál a gyomrom táján nyomást, rángatást, de ennyi.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


vovanda,
igen, egyik barátnőmnek is valami ilyesmi történt, hogy szólt, hogy neki fáj, de nem sokat tettek érte az Istvánban. Mondták, hogy már nem tudnak mit adni és próbálja kibírni és kész...hát nem tudom, ez mennyire hozzáállás, nem igazán szeretném megtudni, hogy mit érzett. Nekem az EDA is jól hatott, remélem ha erre kerül a sor nem lesz gond.
Mindenképpen rákérdezek erre a dokinál. Pénteken megyek hozzá, össze is akarom írni, hogy mikre vagyok kíváncsi, mert mindig elfelejtem a felét és itthon jut eszembe. :-)

claire,
az a baj, hogy ugye a dokim is elég komolyan veszi az iker kérdést és már 32-34. héttől be akar engem fektetni, ez is stresszel, meg mondta, hogy ha folyamatosan kemény a pocim menjek be a kórházba, ha fáj a derekam meg mit tudom én még miket mondott....hát nem tudom, de ha minden gondommal bementem volna, akkor bent ülnék sokszor.
Csak pl. benyilall a derekam és akkor már egyből azon aggódom, nehogy ilyen korán legyen gond.

A Jánosból nagy valószínűséggel nem így fognak elbocsátani, az ember lánya örüljön, ha megkapja a zárót és mehet, tudod már sokszor leírtam a kórházról a véleményemet...:-).

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Silver!
Tudnak mit csinálni. Altatni. Ezen mindig úgy felhúzom magam, ez egyszerűen kínzás. Nekem az anesztes vagy 15ször rágta a számba, hogy folyamatosan mondjam, mit érzek, ő azért áll a fejem mellett, hogy segítsen. És tényleg: kétszer panaszkodtam a műtét alatt hányingerre, addig buzerálta az infúziómat, míg el nem múlt. És amikor már nagyon kész voltam, akkor folyamatosan biztatott, irtó rendes volt, pedig egy fillért sem kapott, éjszaka közepén, ügyeletes volt. Szégyen-gyalázat, a nevére sem emlékszem, csak arra, hogy akcentussal beszélte a magyart.

32-34. héten már felesleges befeküdni. Inkább bökjön beléd egy tüdőérlelőt, ha tutira akar menni (nekem január 4re volt kiírva a szuri, büdös kölkök 3án kibújtak :D). Ha eddig elhúzzátok, akkor már túl nagy baj nem lesz a bébikkel. Nekem udvariasan felajánlotta a dokim a befekvést, én udvariasan megköszöntem, és mondtam, hogy nem, ennyiben maradtunk. 8)
vovanda
 
 


Silver! na, ott valóban nem aggódják túl, de én ilyen helyet kerestem, ki mit főzött, egye meg. engem njagyon stresszelt volna, ha be akarnak fektetni, már az előzőknél is jól felmérte ezt az akkori dokim, így szabadlábon be mentem szülni 39.héten, előtte itthon volt egy kis fekvős periódus, de az azért más. Amikor a dokim ezt a szülést nem vállalata, akkor is e szerint keresett nekem kollégát. Remélem beválik. mindenesetre múlt héten felkerestem a régi dokimat, aki mégis kb 15 éve ismer, és szültem nála 3x, és engem megnyugtatott, h ő is mindent rendben talált.

Szerintem bizonyos jeleket kell komolyan venni,, nem azt, így magában, h ikrek vagy sem.És ehhez nem is kell bent feküdni! Egyik barátnőm annak idején majdnem elpatkolt, mert senkinek nem tűnt fel, h toxémiás, pedig már időn túl volt, és bent voolt a kórházban, de még a vérnyomását sem mérték meg!!! (János :cry: )

Kiváncsi vagyok, hogy meddig hagyják, jövő hét már a 39. hét, még előjegyeztek keddre és péntekre ctg-re!

claire
claire
 
 


claire,
tőlük szerintem 50 hétig is hordhatod, csak előjegyezgetnek... :lol:
Alapból mi is megbeszéltük itthon a férjemmel, hogy nem szeretnék befeküdni, hacsak nincs oka...több hasznom van itthon és engem is csak stresszelne a bent fekvés, sok időm lenne, hogy agyaljak...még így is szakítok erre időt sajnos, hogy itthon vagyok. :oops:
Akkor a Jánoshoz nem is kell már mást hozzáfűzni, aztán persze mindenkinek szíve joga azt a kórházat választani amit jónak lát. Értem ezt arra, hogy leginkább dokit választ az ember és nem kórházat sajnos, mert az adott. Én a dokimat váltottam le, így a kórház is változott.

vovanda,
lehet hülyét kérdek, de fogalmam sincs arról, hogy mi is az a tüdőérlelő és hogy azt minden ikres automatikusan kap???
Gondolom ez az injekció segíti a picik tüdejének a fejlődését nem?


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Szilvi, mi nem kaptunk tüdőérlelőt. Azt akkor adnak, ha a babák még picik, és beindul a szülés, vagy fenyegető koraszülés van. Nekem a dokim kimondottan nem izgulta túl. 34. héten, 36. héten voltam dokinál, akkor csinálta az első CTG-t, aztán hetente. Befekvésről meg szó sem volt szerencsére.
A jánosról én mostanában jókat hallottam. Kinél szülsz?

Jó éjt.
abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


abbey,
én nem a Jánosban szülök most. A kisfiamat szültem ott, de most a Flór Ferenc kórházban fogok szülni.
A János szülészetével nekem sem volt gondom, tehát magával a szülőszobával, az ügyeletes doki is jófej volt aki először vizsgált, mert aztán jött a fogadott szülésznőm és a dokim is.
Nekem az utána lévő dolgokkal voolt problémám, ápoló és csecsemős személyzet és helyzet.
Értem, akkor nem feltétlen adnak tüdőérlelőt, csak ha indokolt.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok a zavarásért, egy 8 hónapos kislány anyukájaként szeretnék Nektek ajánlani egy terméket: a Lovemoon anionos betétet!
Azon túl, hogy a betét extra nedvszívó képességű, a benne lévő anionos csíknak köszönhetően antibakteriális, gyulladáscsökkentő és gombaölő hatása van!
Semlegesíti a kellemetlen szagokat, fenntartja a hüvely megfelelő PH értékét!
Így kifejezetten ajánlott áldott állapotban, szülés után, vizelettartási, aranyeres problémáknál is!

Ha érdekel Benneteket a termék, írjatok privit!!

Üdv mindenkinek!
mbaba82
 
 


Silver!
A tüdőérlelő egy szteroid injekció, ami segít a baba tüdejének. Minimum 24 óra kell ahhoz, hogy hassson, és két hétig tart maga a hatás. Az én dokim azért akarta beadni, mert ha korán jönnek (mint ahogy jöttek is), nem mindig van ideje hatni a vészhelyzetben beadott szurinak (mint ahogy nem is volt). A 33. hét körül született babáknál pedig leginkább a tüdő éretlensége okozhat gondot. Az enyémeknek pl. súlyuk alapján nem lett volna muszáj PICre menni, de Dani leszürkült 20 percesen, másfél napig kellett segíteni a légzésüket. Ezt akartuk volna megúszni. Szóval dokija válogatja, van, aki a 32-34. hét környékén ad tüdőérlelőt, van, aki nem.
Azzal egyébként egyet értek, hogy ha nincs semmi gáz, akkor felesleges befektetni bárkit is a kórházba. Én a29. héttől hetente jártam a dokimhoz, ezt kérte, cserébe nem kellett bent feküdnöm. itt Debrecenben viszont a 32. héten befektetik az ikreseket, ha kell, ha nem...
vovanda
 
 


SZilvi, mi volt a gond a csecsemős résszel? Hol van a flór ferenc kh? Sose hallottam így.

Holnap megyek 6 hetes kontrollra. Jövő hétre állítólag nem volt időpont. Fura, de mindegy, gondolom nem számít ez a 3 nap.
Vicces ez a doki. Előbb felhív (mondjuk azt nem tom, hogy a számom honnan tudja...), megkérdi, hogy hogy vagyok, majd közli, hogy ja bocs, nem is engem akart hívni. Erre is csak abból jött rá, hogy nem tegeztem.Kérdi: mi nem tegeződünk? Mondom én nem tok róla.
Asszem a következő babát nem nála szülöm. Úgy érzem most is csak udvariasságból vállalt, nem akarta azt mondani, hogy keressek mást. Ahogy észrevettem már csak ismerősöknek meg "celebeknek" vállal szülést. Nem szeretem az ilyet.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


abbey,
ezek után szerintem is az a legjobb, ha váltasz dokit. A 6 hetesnél 1-2 nap nem számít, lényeg, hogy alaposan nézzen meg.
A Flór Ferenc Kistarcsán van, ez a kistarcsai kórház néven emlegetett intézmény.
Elég hosszasan tudnék arról beszélni, hogy mi gondom volt a János csecsemős részlegével, de megpróbálom címszavakban: emberség hiánya, segítőkészség hiánya még akkor is amikor odamentem és kértem, kioktató stílus egy első szülő nővel is, aki azt sem tudja, hogyan kell fogni egy csecsemőt, szóval ilyesmik. Az osztállyal pedig csak annyi, hogy le sem szartak, de szó szerint. Röviden ennyi.

vovanda,
köszi, értem akkor, hogy megy ez. Kíváncsi vagyok itt hogy megy ez, erről majd holnap érdeklődöm is, mert a dokim nem egy szószártyár, engem viszont érdekelne, nála hogy megy ez a dolog.
Fel is írom a kis kérdés listámra.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Silver!
Én is mindig listával mentem a dokimhoz, már fogta a fejét és röhögött, amikor előszedtem a kis cetlimet. :D De így legalább tutira nem felejtesz el semmi fontosat megkérdezni.
vovanda
 
 


Sziasztok

Én kaptam tüdőérlelőt, 2x2-t. Én úgy tudom, hogy csak a 34. hétig adják, utána már nem. Ha valaki addig eljut, akkor nem kap.
Az 1-es Nőin 32-33.-héten fektetnek.

Ancsi

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
ancsi76
 
 


Sziasztok!

Megvolt a vizsgálat. Csinált UH-t, de csak mert kértem. Azt mondta, normális a vérzés is meg a hasfájás. Ha ő mondja. Írt fel fogamzásgátlót. Ceresite asszem, vagy vm ilyesmi. Van vknek tapasztalata vele?
Intim kérdés, nem tudom, hogy válaszol-e vk, de nekem eléggé kellemtlen, és fáj a szeretkezés. Ez meddig lesz így?

Szilvi, remélem most jobb tapasztalataid lesznek.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey!
Fogamzásgátlót passzolom. Én a lombik miatt nem merek szedni, dokim sem javasolta. Spirálom lesz nyár végén, egy Mirena nevű cucc. Keress rá gugliban, szerintem érdemes rászánni a pénzt. Első blikkre drágának tűnik, viszont ha kimatekozod, akkor 5 évig maradhat fenn, ennyi idő alatt jóval többet elkölteesz tablettára.

Fájdalom: nekem Baluval még pár hónapig gáz volt, az ikrekkel viszonylag hamar (néhány hét) helyrerázódtam. Nem igazán tudok okosat mondani...
vovanda
 
 


abbey,
nyugodj meg nem feltétlen lesz fájdalmas a dolog. Eleinte az, hisz történt ott egy s más, megint helyre kell állnia a dolgoknak.
Én a fiamat rendesen szültem és tudod mondtam, hogy nagyon nagy baba volt és rendesen szétszedett ott mindent. Sosem lesz már a régi ezt tapasztalom, de fájdalmat csak az elején éreztem, amíg "be nem járatódott" :lol: . Szóval csak óvatosan kell próbálkozni, türelem.
Ha viszont idővel sem fog változni, akkor konzultálj mindenképpen a dokival.
Remélem akkor megnyugodtál, hogy megnéztek, ügyes vagy hogy kérted, így kell látod...és minden rendben van.
Gondolom a Cerazette nevűt kaptad, csak azért, mert az az egy ún. szoptatós fogamzásgátló gyógyszer. Én is szedtem, bár nem sokáig, mert nekem elég hamar megjött és ettől a gyógyszertől folyamatosan közti vérzéseim voltak és meguntam. Remélem neked bejön.

vovanda,
vittem a cetlimet, de nem sikerült olyan sok kérdést összegyűjtenem, most sokkal jobban ment a rögtönzés ott. A dokival is sokkal közvetlenebbül tudtam ma kommunikálni, ez azért jól esett. Mindenről kérdezgettem.
Felhozta a befekvős témát is, amire mondtam, hogy ha lehet akkor oldjuk majd meg, hogy csak végszükségben kelljen, mert itthon van a kisfiam, meg minden. Mondtam, hogy inkább eljárok hozzá sűrűbben, mint kéne, csak ne kelljen. Mondta, hogy majd meglátjuk mi lesz a 32. héten velem, de mindenképpen alá kell írnom akkor a papírt, hogy nem akarok befeküdni. Olyan szar volt ezt hallani, hisz nem magamnak akarok ártani, csak feleslegesen nem nyaralok bent, ennyi.
A tüdőérlelőt is kérdeztem, de azt mondta, csak ha korán jönnének, akkor adnak.

Ezek a kölkök a dupla harántból sehova nem mozdulnak, tudom, hogy van még idő, de úgy érzem, hogy nem akarnak és jó így nekik és nem is fognak. Remélem rosszak a megérzéseim. :-(

claire,
csak nem???


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Silver!
Ezt a papírosdit próbáld onnan nézni, hogy a doki nem azért íratja veled alá, mert nem teszel meg mindent a gyerekeid biztonságáért, hanem ő védi a saját hátsóját. Szülés körüli komplikációk esetében hihetetlenül könnyen rásütik a dokikra, hogy ő volt a hibás, mert ezt csinálta/nem csinálta. Percek alatt a nyakukba varrnak egy műhiba pert. Az ikrek meg ugye nehezített feladat, ezért óvatosabbak még a szokottnál is.

Szex: Kegel tornát tessenek gyakorolni, hölgyeim, rengeteget javít a helyzeten. :D
vovanda
 
 


Sziasztok!

Örömmel tájékoztatlak titeket, hogy 2010. augusztus 5-én 14:24 órakor megszülettek az ikreink! Jonatán 3300g, 54cm, Noémi 2700g, 51cm. Bár végül (hosszas küzdés után, mert kb. 4-re értünk be a kórházba) császárral születtek, mindketten jól vannak, egészségesek és gyönyörűek! :-)
Ha hazamentünk, mutatok majd képeket is. :-)

Claire
claire
 
 


Claire,szívből gratulálok!!! :D :D :D Sok boldogságot az egész családnak,sok tejcsit a babáknak,és mielöbbi átaludt éjszakákat kívánok :D :D :D Nagyon szép méretek :wink:
Vendég
 


Claire!
Azta, mekkora bébik!
Szeretettel gratulálunk!
vovanda
 
 


Claire, GRATULA, fantasztikus milyen nagyok!!! Ügyesek vagytok! Mihamarabbi gyógyulást Neked!!!!

Vovanda, én minden nap csinálnom az intimtornát. Kriston féle tanfolyamra jártam, és ott adtak egyéni programot szülés utánra. Még nem megy úgy, mint előtte, de egyre jobb.

Igen Szilvi, Cerazette. Még nem kezdtem el, majd hétfőn.
Nekem is ajánlották a spirált, de én félek tőle. Kicsit drasztikusnak tűnik, hogy felraknak vm izét, és akkor az 5évig ott van, aztán leszedik. Persze a doki szerint nem fáj, de én nem hiszek neki.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Claire,
nagyon gratulálok ehhez a szép teljesítményhez.
Ha csak a méreteket nézzük is, éppen ideje volt már kijönni onnan bentről.
Nagyon várom, hogy mesélj mi volt és miért is tartott ez ilyen sokáig neked?

vovanda,
persze tudom, hogy magukat védik ezzel, meg alá is fogom írni a papírt, meg mondtam is neki, hogy ha kell megyek és befekszem, de ha semmi gond nincs, akkor minek stresszeljek bent.

abbey,
nekem nincs tapasztalatom a spirál terén, csak olvastam róla és volt aki terhes lett amellett is, nem tudom ez mitől függ, vagy hogy lehet.
Mondjuk az igaz, hogy a tabletta mellett is előfordul teherbeesés...ezek szerint nincs 100 % tuti. :-)

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Abbey!
Majd jövök eredménybeszámolóval. Ismerősöktől csak jót hallottam erről a spirálról eddig.

Silver!
A Mirena hormonspirál. Helyileg ható hormont bocsát ki, viszont nem a peteérést "piszkálja", hanem a méh nyálkahártyát blokkolja. Dokim szerint 200%os, márpadig a dokimban vakon bízom.

Kórházzal kapcsolatban igazad van. Én is csak idegeskedtem volna a nagy miatt, ha a semmiért befektetnek...
vovanda
 
 


vovanda,
ez jól hangzik ez a spirál, lehet nekem is szóba jön akkor majd.
Jó lenne egy nem állandóan szedendő vacak ami ráadásul az emésztőrendszeremet is terheli, mivel ott szívódik fel...szóval majd utánaolvasok én is.
Megnézem szülés után mennyivel lehet ezt feltetetni.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Taxisok:
[törölt kép]


[törölt kép]

Sziesztázó pasik:

[törölt kép]
vovanda
 
 


Sziasztok!

Jajjj, nagyon helyesek Vovanda. Hasonlítanak nagyon az ikrek. Kicsinek nem csodálom, hogy azt hitték egyneműek.
Várom a beszámolód. Ha azt mondod nem volt vészes, lehet én is feltetetek egyet szoptatás után. Valóban jobb, mintha minden nap gyógyszert kéne szedni.
Szilvi, nekem azt mondta a doki, hogy most mindárt felteszi, uh ebből gondolom, hogy 6 héttel szülés után már fel lehet rakatni.

Abbey[/img]

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Claire
szeretettel köszöntjük idekint a legújabb családtagokat!! Várunk a beszámolóval!


Csajok én nagyon kivagyok..ez a 3x másfél óra alvás semmire sem elég, pluszban ettől, vagy sem mellgyulám lett...Tény és való a héten már nem volt erőm az etetések után 1 órát fejegetni :( most itt az eredmény...nem gondoltam, hogy ilyen béna leszek :cry:
megyek pihengetek, most itt vannak anyuék.

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi!
Nem a fejés hiányától gyulladt be, nem te vagy béna.
Gyorsba pár tipp (sajnos elég sok tapasztalatot sikerült ezügyben gyűjteni): szoptatást ne hagyd abba, rohadtul fáj, de legügyesebben a bébik tudják kezelni ezt a problémát. MELEG vizes pelust tegyél a cicire szoptatás előtt, ez kicsit fellazítja, segíti ürülni a pangó tejet+ a baba is könnyebben rá tud fogni a cicire. Váltogasd a szoptatási pózokat, próbáld úgy cicire tenni a babát, hogy az álla a gyulladás felé nézzen. És jobbulást!
vovanda
 
 


Vanda
sajna nem szopiznak :( fejés után üvegeznek..
szépek a gyerekek!!!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sajnálom Szivvi, nagyon összejött most ez Neked. De hogy lehet, hogy ilyen keveset tudsz aludni? Ennyi alvással nem csodálom, hogy teljesen ki vagy. Én is ki voltam.
Gyulladáshoz nem tudok hozzászólni. Nekem a kórházban mondták, hogy melegvizes zuhany. Ismerősöméknél a férje szívta ki a tejet, amikor nagyon begyulladt. Nem tudom nálatok mennyire bevállalós a férjed.
MEnnyit nyomnak a picik?
Enyimek most 3,5 és 4kg, és alszanak éjjel, 4-5 órát. Így én is egészen jól ki tudom pihenni magam. Bár tegnap Eszti nagyon nyűgös volt, csak mellettem volt hajlandó aludni.

Szép estét!
abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Szivvi!
Ha csak fejsz, ugyanúgy meleg vizes cucc, és finoman masszírozd a csomót a "kijárat" felé. Esetleg ha tudsz kézzel fejni, az ilyenkor jobb.
vovanda
 
 


szivvi,
nekem, mikor begyulladt a mellem a tejtől, akkor pont jött a védőnő és nem is gondoltam volna, teljesen lehidaltam, de mondta, hogy tegyek az ölembe anyag pelust és üljek vele szembe. Majd bepisiltem néha, de annyira jól kimasszírozta az összes csomót, hogy csak úgy folyt a tej. Ezt kéne magadnak is megpróbálni, egyszerűen csak körkörös ujjmozdulatokkal, de mindig a kijárat irányába!!!!
A hó a hónaljtól kezdheted és körbe haladj az egész mellen. A kitartás magadnak akkor kell mikor nagyon fáj.
Nincs védőnőd, aki tudna segíteni ebben??? Mert magával az ember mindig engedékenyebb és ha nem alapos akkor újra meggyűlik és jobban.
Annyira együtt érzek veled, próbáld meg ezt a masszírozást + amit vovanda is írt, hogy mielőtt masszíroznád borogasd be meleg vizes pelussal. Remélem sikerül.


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


szivvi,
a tejet ne sajnáld ami kicsöpög, azért ne fejés közben csináld, mert kell mind a két kéz hozzá, nem tudod közben tartani a fejőgépet, mert az semmit nem ér.


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: