Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Túl az éjszakán, én napok óta reggel ötkor kelek.
Még 9 óra a dokiig, nagy az izgalom... Nem megyek ma dolgozni, megprobálom mindenfélével lekötni magam. Itthon vannak a nagyok is a szünet miatt, legalább egy kicsit velük is leszek...

Edus, nagyon sajnálom...

üdv,
Judit
szevasz
 
 


Sziasztok,

Judit, ma megyünk dokihoz :D ! Te hányra?

Kakti, szorítok a jó hírekért hétfőre!

Ágicca, ez szörnyű, hogy azért kitesznek, mert babát tervezel :? Az ilyet amúgy tényleg jobb titokban tartani!
Azt jól tudom, hogy a munkahelyről nem tehetnek ki, ha már valaki terhes? Mert régen mintha ez úgy lett volna, hogy a 12.hét után nem rúghatnak ki…

Murci, medencébe én biztos nem megyek, simán össze lehet szedni akármit, jobb nem kockáztatni. Persze aki még soha életében semmit nem szedett össze az bátrabb lehet. Meg kell nézni a vizet. Ha nem 6000-en vannak a medencébe, hanem pl. úszós medence, az nem lehet olyan vészes. Ha tele van nyugdíjassal, akik tömött sorokban ülnek a medence szélén, a vízben meg bőrdarabok úsznak…hát az gáz, arról nem beszélve, hogy láttam már kak*t is úszkálni a medence szélén....Szerintem aki teheti az a természetes vizekbe vesse magát (tenger, Balaton).

Mia, Edus :cry:
lara
 
 


Druszám, drukkolok :) Hamar eltelik az a pár óra, meglátod.

Barbi, én azt hallottam, lehet napozni, csak a terhesség későbbi szakaszában fokozottan kell figyelni a fényvédelemre, mert májfoltok alakulhatnak ki a túlzott napfény hatására. (Bár ha jól tudom, ezek meg elmúlnak utóbb....

Etus (és talán mások is vannak, akiket más vonatkozásban érinthet): Nagyon sajnálom a dolgot. Nem tudom, orvosnál voltatok-e a hat év alatt, de ha szervi vagy egyéb kizáró oka nincs a babavárásnak, én nagyon jó szívvel tudnék ajánlani és homeopatiával és akupunktúrával foglalkozó doktornőt (az István kórház akuéóp. részlegét vezette sokáig, szóval nem kókler), aki elképesztő dolgokra képes. Minden tiszteletem modern orvostudományé, és tudom, hogy sokan ódzkodnak az alternatív gyógymódoktól, de amit ő művel, az tényleg csoda. Régebben és sem hittem benne, jártam akupunktúrára máshová, és semmit nem ért, csak a fél fizum ment rá.

Aztán jó pár éve allergiás lettem a parlagfűre, előbb csak kicsit, majd éjszakai fulladási rohamok jöttem rám. A tüdőgyógyász prof. megnyugtatott :shock:, hogy ez tuti asztmává fejlődik, egész életemben szteroidokkal fogok élni. A doktornő munkájának köszönhetően, két éve már csak szipogok picit, fulladás örökre a múltté. Ugyanígy kikezelt egy visszatérő húgyúti fertőzésből, amire a Sport kórház vezető urulógusa is csak a vállát vonogatta(igaz jószándékúan)

10 éve küszködöm különféle nőgyógyászai nyavajákkal, háromhavonta elkapok valamit usziban, konditermi zuhanyzóban, bárhol :x , és ezzel is hozzá fordultam. Meggyőződésem volt, hogy ilyen háttérrel nagyon nehéz lesz a babát összhozni. Ehhez képest az egyébként 32-36 napos, néha tök rendszertelen ciklusomat napra pontosan 28 naposra beállította két éve, és azóta ilyen. A baba meg az első hónapban kopogtatott.

Fontos még, hogy csak annyi kezelést ír, amennyit szükségesnek gondol, egyáltalán nem a pénzre megy! Én próbáltam volna sűrűbben járni, azt mondta, felesleges.

Bocs, hogy ilyen bő lére eresztettem :D

Futok dolgozni, mindenkinek szép napot!
juci-77
 
 

 
 

sziasztok.

Edus sajnalom.

szevasz drukkolok a mai dokilatogatashoz.

nem tudm ki emlitette a vitaminokat csak annyit szeretnek mondani hogy az E vitaminnal vigyazni kell,beagyazodasig nagyon jo de terheseg alatt nem szabad szedni mert karosithatja a babat.

Kép
monyo83
 
 


monyo!!! nem csak az A-vitamint nem szabad???

Kép
Kép
ronci
 
 


az E vitamint se.mennyit szedsz?mert kis mertekben ami benne van a terhesvitaminokban az nem art termeszetesen.
Csak amikor mi probalkoztunk az E vitamin kuraval az olyan napi 400mg am ot is elerhette,ez mar karos.igy terheseg eseten mindednki abbahagyta.

Kép
monyo83
 
 


Monyo, most olvastam el azt a holland kutatást ami írta, hogy az E-vitamin szívkárosító lehet a magzatnál... azt írták, hogy a napi 14,2/kb. nem jegyeztem meg a tizedes értékű részt.. :oops: / mg-ot fogyasztóknál már nagyobb volt a gyakoriság.. ebben az a jó, hogy csak az elevitben 15mg van!!!meg mellé a másik tbl-ban 10mg van nekem...

Kép
Kép
ronci
 
 


szerintem nem szukseges kulon szedned a masik tabletat az elevitben vagy barmely mas terhesvitaminban benne van amire szuksegetek van a fejlodeshez.

en nagyon kivancsi vagyok mar a verkepemre hogy milyen lessz.
Elvileg a cukromon kivul nem kellene hogy problema legyen.

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok Kismamak!
Csatlakozni szeretnek a forumotokhoz, mert a heten kiderult, hogy kovetkezo februarban ket gyermekes csaladda bovulunk. :-)
Jottem volna mar het elejen, de nem mertem, mert el sem hittem, hogy valoban terhes vagyok. Meg most sem fogom fel teljesen...
Ez volt az elso honap, hogy probalkoztunk es mit ne mondjak nagyon megdobbentem, hogy maris betert hozzank a golya.
Az elso babanknal persze a kezdok magabiztossagaval indultuk, azt hittuk, hogy nekunk elsore sikerulni fog, de akkor megis fel ev varakozas utan estem teherbe. Most is erre szamitottunk, erre az elso peteeres utan par nappal teljesen kifordultam onmagambol, a ferjem pedig megszolalt: "Te tutira terhes vagy mar. Csak akkor viselkedsz igy. "
Hittem is, meg nem is, de tenyleg eleg zizi voltam, de a ferjem fixen allitotta, hogy tesztelni is felesleges, o tudja, hogy babat varok. Es igaza lett. :-)

Dobnek fel kepeket, mert lenne mirol, ugyanis a nagyobbik babam is csupan het honapos lesz. (Kis korkulonbseget szerettunk volna, ezert vagtunk bele ilyen koran.) Csak eppen az a helyzet, hogy inkognitoban akarok meg maradni, ugyanis a csaladnak csak szeptemberben szeretnenk elmondani, hogy babank lesz. Nem akarom, hogy barmelyik rokon belefusson a hirbe az interneten.
Ugyhogy ez a nick is emiatt szuletett, varhatoan szeptemberben atterek majd az egyebkent hasznalatos felhasznaloi profilomra.

Szeretnem atolvasni a forumot, megismerni benneteket. Remelem nem haragszotok meg, ha ehhez egy kis idot kertek, mert a het honapos fiam mellett kozel hatszaz hozzaszolas atolvasasa szinte egyenlo a vilag megvaltasaval
Ugyanakkor meg szeretnelek benneteket megismerni az eddig hozzaszolasaitok alapjan, ugyhogy megis atolvasom majd valahogyan, valamikor...

Lenne egybol nehany kerdesem, de megvarom, hogy befogadtok-e, mert sajnos nekem mindig szofosasom van, nem akarlak benneteket egybol ezzel bombazni...
Vendég
 


Hm???
Miert lett ilyen a vonalzom?
Rossz kodot masoltam volna be?
Most megprobalom a masikat. Ha most is rossz es tudja valamelyikotok az okat, akkor segitsetek nekem legyetek szivesek!

Aham, most megneztem az elonezetet. Most mar jo lesz. :-)
Vendég
 


szia annacska,udv koztunk.

csak szeptemberben mondjatok el?addigra mar bizti latszani fog nem?

Kép
monyo83
 
 


Szia monyo83!
(Ezek szerint te is 26 eves vagy? Erre utal a 83? Mert en igen.)
Szeptemberre biztosan latszani fog. Az elso babat mondjuk meg a 20. hetig tudtam volna titkolni, de most a masodik baba biztosan latszani fog szeptemberre. Azt mondjak, hogy a masodik hamarabb latszik. Ha meg nem reg volt az elso szules, akkor meg hamarabb, mert ilyenkor a mehtarto szalagok mar rugalmasak nagyon es a meh is konnyebben tagul.
Viszont ennek ellenere tudjuk majd titkolni, mert mi kulfoldon elunk, a csalad Magyarorszagon. Max csak kepeken latnak, ott meg majd nem mutogatom a hasamat.
Szeptemberben megyunk haza, akkor szeretnenk bejelenteni szemelyesen.
Kiveve, ha nem birok magammal es elkotyogom. De nem szeretnem elkotyogni, mert az elso uh itt csak 12 hetesen lesz, akkor derul ki, hogy minden rendben van-e. Addig nem szeretnem, ha beleelnek magukat az ujabb unokaba a nagyszulok.
Nah jo, kicsit attol is tartok, hogy nem mindenki lesz elragadtatva. Senkinek semmi koze hozza es egyebkent nagyon jofej csaladjaink vannak, de nekem megis van egy olyan erzesem, hogy lesznek olyanok, akik beszolnak majd, hogy koran van meg a masodik gyerekhez. Megertem majd oket is, mert teny, hogy nem lesz egyszeru, hiszen mi ketten elunk itt, csaladi hatter es tamogatas nelkul. Nincs segitsegem, mert a barataink meg gyermektelenek es senkire sem tudom rabizni meg a fiamat sem. Mondjuk nem is akarom. Ket picivel biztosan nem lesz konnyu.
De belehalni sem fogunk es mi igy szeretnenk. :-)
Vendég
 


Sziasztok!

Edus :cry: Sajnálom!

Tegnap Voltunk Szegeden dokinál és szerencsére mindent rendben talált. :) Láttam ahogy pulzál a pici szívecskéje. Hangot nem talált a doki, de azt mondta jól látszik szabadszemmel is, hogy minden rendben. Eddig Elevitet szedtem + folsavat. De most aztb mondta szedjek Elevit helyett Femibiont, mert abból könnyebben lebontódnak az anyagok amik a babának kellenek.
a szülés időpontja már biztos 2010. február 7.-e. Mondta van egy szülése 6.-ára is! :D Sűrű napjai lesznek!

Júli.6.án mennem kell hozzá, de most majd be a klinikára, mert vérvételre is lesz. Megcsinálja a kombinált tesztet amit kiküldenek külföldre.

Mi is megyünk majd a Balcsira, és itthon is sokat leszünk a város melletti tavon. eddig nem voltam hajlamos a fertőzésekre, remélem ezután sem. Egy kicsit biztos bele kell mennem , mert a leányzóm úgysem hagyna békén.

Kép
Kép
agicca79
 
 


anamari rogton gondoltam hogy kulfoldi vagy(a vonazodon a nevek irasabol)
26vagyok igen.

En mar elmondtam a szuleimnek,nagyon sokat vartunk erre a babara es nagyon nagyon orultek neki,ha baj van akkor mostmar ugyis mutet es ugyis megtudnak hisz itt lakunk egyrakason.
5percre laknak anyuek.

anyosek meg nem tudjak de tegnap mondta a parom hogy anyosom elkezdett kombinalni,szoval nemsokara magatol is rajonne.
nekik a kovetkezo UH utan akarjuk elmondani.

tenyleg jo kis korkulombseg lesz,de ha ti igy gondoltatok akkor senkinek semmi koze hozza.
en olyan 6ev korkulombseget szerettem volna,miutan belementem abba hogy ket gyerekunk legyen.aztan nem ugy alakultak a dolgok ahogy szerettuk volna es igy vagy marad az egy gyerek vagy 3-4ev korkulombseg lessz.

Kép
monyo83
 
 


Szia Annácska!!! Mostmár Te vagy a legfiatalabb!! :lol: :lol: 4hét 3nap! Én meg 4hét 4nap! :lol: /vagyis már 4hét 5nap, csak nem rendesen írja át a vonalzóm.../

Monyo!!! A Q10-Omega3+E vitamint már vagy 1éve szedem, mert az jót tesz a koleszterinnek, a vérnyomásnak, szívnek ,meg ilyenek...Azt nem a baba miatt kezdtem el szedni.. de lehet, hogy most abbahagyom picit... Mikor lesz kész a vérképed??? És miért lesz baj a cukroddal????
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ronci 2009.06.18 08:39-kor.

Kép
Kép
ronci
 
 


Agicca!!! Gratu a szívecskéhez!!!!!! :lol: :lol:

Kép
Kép
ronci
 
 


holnapra lessz kesz a verkepen meg a vizelet.

mivel pcos vagyok benne van a pakliban a terhesegi diabetesz,de remelem nem lessz gond.ha emelkedetebb a cukrom akkor meg erosebben kell dietaznom mint eddig.

en a helyedben most hanyagolnam ezt a fajta kombinaciot.
te mikor megy vervetelre?

Kép
monyo83
 
 


Én még orvoshoz sem mentem..akkor szeretnék menni, mikor már van szívhangocskánk is!!! És gondolom utánna... de amúgy vagy 1hónapja voltam mindenféle vérvételen: nézettem hepa B-t, HIV-et,/szakmám miatt/ toxoplasmat, meg az általánost... Akkor oké volt minden.. Otthon nem szoktad mérni a cukrodat???
Én szoktam néha, mert mindig azt mondják, hogy hajlamos vagyok a cukorra, mert 4,5kg-mal születtem... De még evés után is 4körüli szokott lenni... amin néha csodálkozok..
Én is próbálok csak teljes kiörlésű dolgokat enni, mert van rajtam 10kg plussz... meg zabkorpa zsemlemorzsa helyett, meg sok minden helyett...
Hallgatok rád és dobom azt a kapsz-t amíg kell!!!

Kép
Kép
ronci
 
 


nincs itthon cukormerom,nem szeretnek ebbe anyira belebonyolodni ha nem muszaly.

egy het mulva mar eselyes nalad is a szivhang,vagy ha hang nem is de pulzalast mar lehet latnanak.

agicca gratula a szivdobogashoz:)

Kép
monyo83
 
 


Igen, ti már előrébb jártok mint én. :-)
Én még egy jó ideig nem fogom sem a szívhangot hallani, sem látni.
Ugyanis itt a 12. héten van az első uh, szóval még van bőven időm a vizsgálatokig.
Mondjuk jelenleg ezt annyira nagyon nem bánom, mert már most félek attól, hogyan fogunk eljutni terhesgondozásra. Két hét múlva el kell mennem háziorvoshoz, rá két hétre pedig a szülésznőhöz (itt ő vezeti a terhesgondozást).
Persze délelőtt kell menni, amikor a férjem dolgozik. Emeleten lakunk, lift nincs, a földszinten tároló nincs, de még csak egy kis előtér sem, ahol tarthatnám a babakocsit. Lemegyünk a lépcsőn és egyből ott a bejárati ajtó, ami a járdára nyílik. Úgyhogy nagy öröm lesz fiatal terhesen lecipelnem valahogy a tizenvalahány kilós babakocsit és a tíz kilós fiamat, ha dokihoz kell mennem, ráadásul egyedül, mert nincs itthon senki délelőtt.
Kicsit félek, mert az előző terhesség alatt a 11. héten volt egy bevérzésem, félig levált a méhlepény és végig kímélni kellett magam. Kétes volt, hogy megmarad-e a fiam. Hála Istennek megmaradt.
Most viszont nem tudom magam kímélni, úgyhogy remélem nem lesz semmi gond.
Tavaly egyébként épp úgy jött ki, hogy a pozitív teszt után voltam Magyarországon családlátogatóban és ott elmentem uh-ra. Akkor volt a baba 5 hetes és 6 napos és már volt szívhang. Annyira jó volt látni.
Hát, most még várhatok nyolc hetet, hogy lássam picurit...

Ti éreztek már valamit a terhességgel kapcsolatosan?
Milyen tünetek vannak?
Vendég
 


Köszike a gratukat! :lol:

annácska garatulálok! A két picivel biztos nem lesz könnyű, de meglehet oldani. Az egyik ismerősöméknél is ilyen kicsi a korkülönbség a babák közt. És minden megy könnyen náluk is.

ronci a szívhang dolog is elég változó. Én most vagyok 6+3 hetes és nálam még csak látni lehetett ahogy ver a szívecskéje, de olvastam másnál, hogy ekkor már hallani is lehet. Szerintem sokmindentől függ, még az UH géptől is. De ha 2 hét múlva mész akkor már nagyvalószínűséggel hallható lesz.

Kép
Kép
agicca79
 
 


Sziasztok!

Lara: 16.20-ra, így most már tényleg csak néhány óra van hátra.
Te mikor mész?

Druszám :) : neked is nagyon köszi

Ananácska: üdv a fórumon

Ma nem fája annyira a hasam, kezdek bedilizni, most ezen aggódom, hogy miért nem fáj... :roll:

Egyébként az előző terhességeimnél én nem szedtem terhességi vitaminokat, pontossabban elkezdtem az Elevitet, de gyakorlatilag, ahogy minden mást is, ez is azonnal kijött, így úgy döntöttem, hogy semmi értelme.
Igaz, odafigyeltem, hogy mit eszem és szerencsére minden rendben volt.

üdv,
Judit
szevasz
 
 


edus: Sajnálom. 6 év az nagyon sok. :(

lara: Én úgy tudom, hogy ha kiderül hogy terhes vagy, akkor még visszamenőleg is érvényes a védettség.

monyo: Remélem nekem is lassan csinálnak egy vérképet, mert a cukromra én is kíváncsi vagyok. Nem emlékszem, te szeded a metet? Én most csökkentettem 3x850-ről 2-re. Ezt a 12. hétig szeretném így szedni, hátha akkor nem kéne annyit diétáznom majd.

ananácska: Gratulálok és gyere nyugodtan. Nagyon szerencsés vagy, hogy elsőre összejött a baba. Tényleg nem lesz túl sok a korkülönbség köztük. Hogy fogod kibírni szeptemberig? Én a július végét tűztem ki célul, de a munkahelyemen már így is egy csomóan tudják. Nyugodtan kérdezz, bár szerintem nálam több tapasztalatod van, nálunk még csak az első/első kettő baba jön. Biztos nam lesz egyszerű a két picivel, de mások is felneveltek már ilyen korkülönbséggel két gyereket, szerintem nektek is menni fog. Ha a 12.hétig nem látnám a babát, bele is bolondulnék. Nekem 10 nap múlva lesz újra uh.

aggica: Gratulálok a szívhanghoz.



vicky79
 
 


Biztosan lesznek olyan pillanatok, amikor sajnalni fogom, hogy nincs korabban uh, de azt mar most erzem, hogy ez a terhesseg sok szempontbol teljesen mas lesz, mint az elso. Mindent megvaltoztat az, hogy mar itt van egy kicsi fiucska, aki mellett csak ugy telnek a napok. Elso terhessegnel allandoan azt lestem, hogy hanyadik hetben vagyok mar, mikor mehetek a kovetkezo vizsgalatra, stb. Nagyon lassan telt el a kilenc honap. Az elmult het viszont (amiota megszuletett Kristof baba) csak ugy elropult. Mindig csak pislogok, hogy mar ismet hetvege van, megint elment egy het. Szerintem az egesz terhessegem igy fog elropulni.
Lehet, hogy furcsan hangzik, de en azert imadkozom, hogy ne legyen itt korabban uh, mint a 12. het es ne legyen tobb, mint ketto. Ugyanis ha minden rendben van, akkor itt csak a 12. heten es a 20 heten van uh. Ha mar maskor is menni kell az azt jelenti, hogy valami baj tortent...
Az elozo terhessegemnel sajnos igy volt, ugye volt a 11. heten a beverzes, amiatt voltunk itt uh-n, majd haza is utaztam orvoshoz Magyarorszagra, ott is voltam uh-n. 16. heten itt voltunk kontrollon, majd 20. heten a menetrendszerintin. A 30. heten pedig otthon 4D-sen. Ha minden rendben lett volna, akkor nem megyek ennyiszer.
Most ugy tervezem, hogy itt lesz ugye a 12. heti es szeptemberben, amikor megyunk latogatni, akkor ott elmegyek 4D-re, majd itt a huszadik hetire es ennyi.

Azert irtam, hogy kerdezoskodni fogok, mert teny, hogy volt mar egy terhessegem, sok mindennek utana olvastam, ateltem, de minden terhesseg mas es mas...
Mar most erzem, hogy nem minden olyan, mint a fiammal volt.
Emlekszem, hogy a fiamnal az elmaradt mensi napjan mar elkezdodtek az enyhe hasgorcsok a meh novekedese miatt. Most ilyen nincs. Remelem nincs semmi baj. Bar azt olvastam, hogy valszeg azert nincs, mert az en mehem mar renyhebb, mint az elso terhessegnel szokott lenni es igy kepes gorcsok nelkul is tagulni konnyebben.
Ami viszont kulonos az az, hogy a fiamnal semmilyen egyebb tunetem nem volt addig, amig meg nem mozdult. Nem hanytam, nem emelyegtem, nem szedultem. Nem jartam gyakran pisilni. Csak kicsit faradtabb voltam. Most viszont mar negy napja allando pisilesi rohamaim vannak. Ebbol gondolom, hogy biztosan novoget a mehem es az nyomja a holyagomat, csak nem erzem a novekedeset. Rettenetesen szedulok es egyik pillanatro a masikra emelyges fog el. El is mulik hamar. Tegnap este mar egett a gyomrom.
En ezt nagyon korainak tartom. Nem ertem, hogy lehet ilyen fiatal terhessegnel emelyegni??? Meg szedulni???
Azt hittem, hogy ez legkorabban a hetedik het kornyeken jelentkezik.

Magzatvedot en szedek kb egy honapja. Muszaj, mert nem vagyok egy nagy etvagyu tipus. Tavaly is szedtem vegig, illetve szules utan is, nagyon szep verkepem volt tole.

Ti sportoltok valamit a terhesseg mellett?
En tornazok minden nap. Szeretnem folytatni. Meg szules utan elkezdtem, mert sikerult 25 kg-ot hizni terhesen. Szulessel csak 11 ment le. A tornaval lement a tobbi is plusz meg egy kicsi, most ugy erzem, hogy csucsformaban vagyok (179 cm/63 kg).
Nem tudom meg, hogy mi lesz, de feltett szandekom nem hizni sokat. Persze fo a baba egeszsege, de en azt hiszem, hogy akkor is epp ennyire egeszseges manom szuletett volna, ha felet hizom a 25 kg-nak. Nem foglalkozott velem senki, engem sem erdekelt sokaig a hizas, de be kell valljam, hogy terhesseg utolso heteiben olyan voltam, mint egy nyomorek balna. Fajt a hatam, a derekam nem viselte jol ezt a nagy sulyt, a terdeim is fajtak. Szules utan meg borzalmasan neztem ki, ugyanis addig legalabb a nagy pocak elvonta a figyelmet a combomrol es a fenekemrol.
Ne vessetek meg, hogy mar negy hetes terhesen a hizas miatt izgulok, de mint irtam van okom. Nem hiszem, hogy jot tenne a szervezetemnek, hogy masfel even belul hiztam 25 kg-ot, leadtam 27-et es most esetleg ismet hizok sokat. Ezert akarok odafigyelni.
Ti ezen gondolkodtatok mar?

Szoval emiatt szeretnek tovabbra is tornazni. Jelenleg napi egy orat szoktam, lehet, hogy ezt csokkentenem kell majd, illetve atterni kismamaknak valo tornara.
Vendég
 


Ananácska
Én az első babámmal 30kg-ig néztem, hogy mennyit híztam, utána volt még 3 hét a szülésig...
A másodikkal hasonlóképpen...
Megértelek!
Nekem sikerült visszafogynom szerencsére, de nem ment könnyen, főleg a második után nem.
Most sokkal tudatosabb vagyok, tényleg igyekszem majd figyelni, hogy miből mennyit eszem és többet mozogni, de azért azt se felejtsük el, hogy a hízás oka nem csak a kevés mozgás és a mértéktelen evés lehet.
Én annak ellenére híztam ennyit, hogy az első terhességemet gyakorlatilag végig hánytam, de olyanok voltak a lábaim, hogy a vízet facsarni lehetett volna belőle...
Sajnos én lusta típus vagyok, pedig jó lenne rászánnom magam egy kis mozgásra...

üdv,
Judit
szevasz
 
 


Judit
Látom, akkor neked sem volt nagy barátod a mérleg.
Nekem elég nagy lelki traumát jelentett az, hogy szülés környékén már hasonló súlyban voltam, mint a férjem. Előtte is titkoltam volna szerencsére. Mindig eszembe jutott, hogy baba előtt úgy felemelt, mintha súlyom sem lenne, megpörgetett és lerakott. Nah, ha terhesen próbálta volna meg, akkor lehet, hogy leszakad velünk az emelet és lenézünk az alattunk lévő közértbe, mert túlságosan megterheltük volna kettőnk súlyával egy ponton a padlót... :-)
Ez most vicces, akkor nem volt az.
Sajnos azzal is tisztában vagyok, hogy ha nem zabálok, de mozgok, akkor még nem biztos, hogy csak tíz kilót hízom. A tornáról a vérzés miatt nekem le kellett állni, de elég aktív voltam végig, mert még a 30. hét után is dolgoztam. Egész nap járkáltam, álltam, le sem ültem. Jöttem, mentem, intézkedtem. Eleinte sokat ettem, a 28. héttől alig, mert állandó gyomorégésem volt, szinte minden kijött öt percen belül.
Szinte csak savanyúkáposztát és zsírszegény natúr joghurtot nassoltam, vacsorára is ezeket ettem, mégis híztam sokat.
Én a magyarázatot abban látom, hogy nagyon lelassult az anyagcserém, sőt, szinte le is állt. Ha hetente egyszer volt nagy dolgom a wc-n, akkor már boldog voltam. Ezt kellene valahogy most elkerülni.
Vendég
 


Hát lányok, én nem tudom, velem mi lesz.
Eleve túlsúllyal indítok. :?
A térdemet 2,5 éve műtötték, azóta nemműködik igazán 100%-osan. Így aztán sportolni sem nagyon tudok. A napi mozgásomat a minimum 1x-i, hétvégénte 2x-i 1-1,5 órás kutyasétáltatás jelenti. Meg az, hogy tömegközlekedve járok dolgozni. Ennyi. Úszni nem merek (a fertőzések miatt), biciklizni sem igazán... Tornázni meg nem tudok. :)

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


nmarya; én is voltam uh-on 10.-én, bazi nagy petezsákom volt 21.6 cm és a szikhólyag 3 cm, a fetus pedig 2.5 cm. Kicsit félek, mert nem tudom mit jelent ez a nagy petezsák, a doki nem mondott rá semmi mást csak azt, hogy ez mindenkinél más, mivel még túl korán mentem (a doki szerint) és szívhangot még ilyenkor nem lehet hallani, visszarendelt 24.-ére. Addig is szorgalmasan csinálom a teszteket, mert félek, nehogy rosszat jelentsen ez a nagy petezsák.

ananácska; én futok, de a dokim azt kérte, hogy a következő találkozásunkig jegeljem a dolgot és ha akkor mindent rendben talál futhatok tovább, persze futógépen, nem terepen és csak lassan (8-10 km/ó).
Én is külföldön élek és csak akkor terveztem elmondani a szülőknek a nagy hírt (mivel ők MO-on élnek), amikor már jócskán benne vagyunk a hónapokban. De valahogy totál kicserélődtem a terhességtől és nem bírtam nem elmondani, szóval a szüleim és az öcsém már tudják, a tágabb család előtt persze még titok, sőt az anyós-após sem sejt semmit :)

A vitaminokkal kapcsolatban; én azt gondolom, hogy sok nyers gyümölcsöt (ettől kevesebb mennyiségben nyers zöldséget, pirítatlan és sótlan olajos magvakat) ajánlatos enni, szedek folsavat magnéziumot B6-tal, de ezen kívül minden egyebet az ételekből próbálok felvenni.
szamibaba
 
 


hu nem semmi hogy egyesek menyit hiztak,nekem foggalmam sincs mennyi lessz a vege,de megmondom oszinten nem foglalkozok vele.
valahogy majdcsak lessz.anyu egy 20ast kapott magara velem,nem tudom a hajlam oroklodik vagy ez hogy van?

szerencsere mielott teherbe estem sikerult egy 10est lefaragni igy enyivel kevvesebbrol indulok de igy is tulsulyos vagyok.

szamibaba azok MM erek es nem cm rek.
szerintem ne tesztelgess mostmar mert igy is ugy is pozitiv lessz a magas hcg miatt.
bizti minden rendben van,mi az a fetus?az a baba?

Kép
monyo83
 
 


oops, köszi monyo, elírtam. huh, jó nagy baba lenne ennyi idősen :D
A következő uh után képes leszek ellenállni a tesztelésnek, csak legyen szívhang :)
Én sem törődöm a súllyal, persze 43kg-ról indultam (160 cm-rel). Nekem a lényeg, hogy a baba jól legyen és ha majd kijött rendbe hozom magam.
szamibaba
 
 


ja, igen az a baba :)
szamibaba
 
 


Sziasztok!

Most egy kicsit megvagyok ilyedve. Fél órája beszéltem a dokimmal, mert volt pár csepp vérzésem. Utrogenast írt fel szájon át, meg hüvelyit is. Pihennem kell. Ha valami van akkor azonnal szólnom kell neki. Remélem nem lesz gond. Úgyhogy megyek és pihizek!

Kép
Kép
agicca79
 
 


Szia Lara!!
Ok-ok!! Igazad van nem kockáztatom meg!! Majd megyek nyílt vízbe!!
Ne,hogy összeszedjek valamit!! És eléggé elment a kedvem attól amit írtál,hogy miket láttál!! Ez borzasztó!!!!!!!!!!!!!!!!!! Fúúúúj!!
agicca79!!
Remélem semmi gond nem lesz szigorú ágynyugalom de tényleg!! Sokat pihenj!!
Szamibaba !!!!!!
De jó ezt hallani,hogy 43 kg-ról indultál!! Mert én se vagyok most több kg. Remélem hízok pár kilót!!Mert félek a szüléstől ,hogy ilyen vékonyan ki-e tudom hordani a babám!!
Szamibaba !! Gratulálok a babádhoz!!

Kép
murci88
 
 


aggica: Pihizz sokat, amennyit csak tudsz.

Én 72 kilóról indulok a 156 cm-hez. Elég sok most fogytam 6 kilót, de azt hiszem a fogyásnak most vége. Enni nem nagyon tudok mondjuk, de mostanában nem mértem magam. Anyu sem egy pillangó alkat, szóval nem tudom. Próbálok majd vigyázni.



vicky79
 
 


murci: Ismertem egy csajt, aki hasonló testalkatú lehet, mint te. Két gyereket szült meg gond nélkül, úgyhogy ezen ne parázz.



vicky79
 
 


Köszi Murci! Én is gratulálok a te babucidhoz! Szerintem nem lesz baj a súlyoddal, nálunk nagyon sok vékony nő szül gond nélkül. Szinte csak pocakuk van a terhességkor. Én (egyenlőre legalábbis) nyugodt vagyok. Tudsz enni rendesen? Én sokszor eszem keveset, mert émelygek az 5. héttől, ami mostanra már úgy tűnik kezd jobb lenni egy kicsit.
szamibaba
 
 


Nah, én most nagyon izgulok. Most megyünk be a munkahelyemre, ahol most szülési szabadságon vagyok.
Szólnom kell a terhességről. Izgulok a reakciók miatt. Muszáj most elmondanom, mert a HR-menedzser szintén terhes, már csak egy hónapig dolgozik. És mindenképpen vele kellene beszélnem, ő kedvel engem és humánusabb lesz szerintem, mint az ismeretlen helyettese lenne, akivel beszélhetnék pár hét múlva.
Majd szerintem este visszanézek, ha elaltattam a fiamat.
Vendég
 


szamibaba írta:Köszi Murci! Én is gratulálok a te babucidhoz! Szerintem nem lesz baj a súlyoddal, nálunk nagyon sok vékony nő szül gond nélkül. Szinte csak pocakuk van a terhességkor. Én (egyenlőre legalábbis) nyugodt vagyok. Tudsz enni rendesen? Én sokszor eszem keveset, mert émelygek az 5. héttől, ami mostanra már úgy tűnik kezd jobb lenni egy kicsit.


Te mivel foglalkozol?Korházban dolgozol?
Enni én sem nagyin birok,szinte semmennyire,de nem is baj....
Rajtam maradt rengeteg felesleg....

Kép
Kép
szintus
 
 


Murci bizti,hogy kibirod hordani a babádat(legalább is a kis suly nem lesz akadály!) :wink: :D
Barátnőm is ilyen vékonyka tipus és simán kihordta a gyerkőcöt és könnyen meg is szülte
:wink:

Ágicca fogom a csipiszt,hogy semmi gond ne legyen!
Fruzsikával nekem is volt vérezgetésem 6+1-en korházba mentem(mivel vasárnap volt és az ügyeletről oda utaltak),kaptam hcg injekciókat és minden rendbe lett hála Istennek!Csak pihi,pihi,pihi,ameddig nem áll el a vérzés és vigyázz magadra!
Puszkó!!!

Ananácska!Üdv.itt! :wink:
Nekem 20honap lesz a gyerkőcök között,neked 16hó....
Hát bizti nem lesz könnyű,de majd valahogy kibirjuk.....

Kép
Kép
szintus
 
 


úgy értettem, hogy ahol élek nagyon sok a vékony terhes nő vagy több gyerekes anyuka, de mégsem olyan nagy a riogatás a súlyuk körül, mint Mo-on. Akiket ismerek (szintén alacsony súllyal) semmi extra problémáról nem számoltak be a terhességnél vagy szülésnél, ami a súlyuk miatt lett volna. Az orvosom is csak nyugtázta a 43-at, nem fűzött hozzá semmit.
szamibaba
 
 


Mia, Edus sajnálom, hogy így alakult, de majd legközelebb!!!

A stranddal azért sztem óvatosan, aki tényleg hajlamos elkapni fertőzéseket, nekem sajnos elég közeli rossz tapasztalatom van. Az egyik ismerősöm 6. hónapban megszült, mert elkapott vmi hüvelyi fertőzést, és a lánya szinte vak lett, csőlátással. Nem akarok vészmadárkodni, de ilyen is előfordul.

Kép

Kép
husoka
 
 


Edus nagyon sajnálom..... :( :( :( :cry: :cry: :cry:
szintus
 
 


Én is kerülöm a medencéket, mert terhesség nélkül is mindig összeszedtem valamit, de lehet, hogy eleve a klór sem tett jót. Most, hogy babás vagyok semmiképp sem mernék másokkal együtt fürcsizni. Esetleg a természetes vizek, bár én attól is inkább távol tartom magam, nem kockáztatok. Marad az otthoni kád ;)
szamibaba
 
 


Én is hajlamos vagyok mindenféle francot összeszedni :?
Ezért én sem fogok fürödni semmilyen medencében...
A tengerben ugye fürödnék,de oda nem megyünk,így marad nekem is az itthoni kád..... :wink: 8)
Tenger.....mmmmm.......

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok!!!

agicca!!! vigyázz magatokra!!!! megy a drukk, hogy minden rendben legyen!!!

Kép
Kép
ronci
 
 


Szintus!!! Otthoni medence??? Az is majdnem olyan jó, mint a tenger!!!! :lol:

Kép
Kép
ronci
 
 


Ronci :lol: :lol: :lol:
Van itth.medence is,szeretem is(mindég nagyon vágytam rá,h amikor hazaérek a melóbol,akkor legyen hol megfürödnöm)
De a tenger,ha voltál akkor tudod,hogy mennyire gyönyörű kék víz,oriási....és ha még a hullámok is egy kicsit belesegítenek...hát az király!Szóval örök szerelmem lesz a tenger :lol:

Kép
Kép
szintus
 
 


Szóval 2007ben cipelt el a férjem,mert én nem is akartam menni(addig nem is voltam,pedig már 26éves v.ok,de azokban az években,amikor mehettem volna akkor nálunk Szerbiába eléggé car helyzet volt....)és amikor megláttam azt a nagy vizet,a pálmafákat,ááááááá.......szivesen laknék ott.....most ha még nagylány lennék,akkor lemennék dolgozni Montenegroba,ugyanis keresnek kereskedőket oda le dolgozni :lol: Kép

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok!

Juci és Ronci! A homeopátiát csak allergiára probáltam,és szedem mai napig.Jól működik.

Juci!Kérném a dr nő címét,és tel.számát,ha lehet!

A kaáliban kivizsgáltak minket,minden eredményünk jó lett.
Mi lombik ellenesek vagyunk(főleg,hogy elvileg minden rendben),ezért ott mi nem voltunk népszerűek.A dokink úgy nézett ránk,mint a piros kukoricára,meg mintha azt mondta volna legszivesebben,hogy mit keresünk ott ha nem vágunk bele a lombikba.

Mi is a természetes,és alternatív gyógyászatban hiszünk jobban.

Voltam én is akupunkturán 1 x,de a dr nő a pénzre ment csak,mert a kolleganőm járt hozzá fogyás céllal,és én is fogyni is,és babásodni is szerettem volna,de ugyanoda rakott tűket ahova a kolleganőmnek,és nem értettük hol vannak a tűk a meddőségemre.Így többet nem is mentem.A kolleganőm végig csinálta,de nem fogyott egy dekát sem.Állandóan kapkodott a dr nő,futószalagon ment minden.Sorba feküdtek a betegek az ágyon,és beléjük dobálta a tűket,aztán viszlát.

Ha tényleg jó eredménnyel dolgozik,akit ajánlanál Juci,megprobálnám.

Köszönöm mindenki együttérzését,és érdeklődését!
edus76
 
 


Amúgy ki merre lakik, dolgozik??? Valahogy annyira nem tudok rólatok semmit, pedig végig olvastam az egész topikot már..
Mi lenne ha mindenki mesélne egy kicsit magáról??? Ki mit csinál meg ilyenek.. persze csak ami publikus..??? Aki nem szeretné ne tegye, de aki esetleg benne van? :lol: :lol:

Kép
Kép
ronci
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: