Új privát üzeneted érkezett!

Na összeszedtem pumipumi fejlődési beírásait,mert ha valaki még rajtam kívül elmaradt az olvasással annak most hátha segít!Én ma vagyok 27 napos kb.! :D
Vendég
 


24. nap : ettol a naptol kezdve 32 napon at jelentos fejlodese a vegtagoknak, bar ma meg semmi nem latszik, de belul megindul a mozgolodas, es par ora mulva aprocska kituremkedese a karoknak. ma mar 16 par szomita az elozo napi 12 parhoz kepest, es elkezdik a gerincvelo formalasat. A maj es hasnyalmirigy kezdemenyenek megjelenese. Az ekto-, mezo- es endoderma zarodva 3 szovetcsovet kepeznek , kialakitva a belkezdemenyt. Ajanlott fitokemiai anyagok fogyasztasa: petrezselyem, bazsalikom, origano, retek, kaposzta, hagyma, szojamag.

25.nap: elkezd fejlodni az aorta. mar nem csak a szem festeklemezkeje, de leendo szovete is elkezd fejlodni, es 2 pici lyuk van a fej ket oldalan. ma vagy holnap az emlitett cso bezarul, ezzel vedve a gerincvelot...igy tul.keppen ez lesz az elso legvedettebb resz. Melegen, vay hidegen fogyasztott teljes kiorlesu gabonafelek ( zab, buza...)ma, tejjel egyutt. persze minden nap kell minden felet enni, ez csak azt mondja, hogy abban az idoszakban mire van meg nagyobb szukseg, attol fuggoen, hogy mi tortenik eppen a picivel

26.nap: elkezd kituremkedni a kar. matol a hosszat a fejtol a farok vegeig merik, es 3-5 mm kozti. mar 65-szor ver a szivecskepercenkent...ha nem ma, akkor holnap. Egy nagyon enyhe puffadas jelzi a gyomor alakulasanak kezdetet. Ezekben a napokban: halban kevo olajok (de persze kis meretu halak, mint szardinia, abban nem gyulik a nehezfem).

27.nap: jelen van egy pici majkezdemeny, ami a raktarozza a folos glukozt, raktarozza es megemeszti a zsirokat, feherjet epit es kivonjaa verben erkezo toxikus anyagokat. Elekzd fejlodni az epeholyag, gyomor, tudok. ha tegnap nem vert meg a sziv rendesen, akkor ma tuti elkezdi jajj de jo ..bar irja, hogy nehany napra meg szukseg van, hogy hallani lehessen. ma sok halolaj, omega 3 es 6 , tej, mogyoro, dio vagy mandula, avokado, oliva a sziv vedelmenek erdekeben!!!

28-29.nap: Egy kis nyomott melyedes a fej 2 oldalan mar mutatja a szem helyet. A kezek kituremkedesei mar lathatok ket oldalt, affele uszony-szeruek, a labakei csak 1-3 nap mulva. Elotunik az elso ket par a 3 par vesebol (az elsokent megleneo 2 par nem mukodokepes). nagy utemben fejlodik az az izom, ami a kepeket kozvetiti az agyhoz es az atvitelert felelos sejtekhez, a lencse, ami a kulso fenyt a retinara iranyitja. Elkezdodott a nyirokrendszer kialakulasa, ami kiszuri a bacikat es egyeb kulso testeket. Ezekben a napokban felgyorsul az agy, a torzs es a fej fejlodese, novekedese, de a feje nagyobb utemben, az agy es az arc gyors novekedese miatt. Ugyhogy nyomatni a folsavat B12-vel egyutt!!!Csicseriborso, bab, sparga, sargadinnye.

Holnap. 30. nap.: ma mar 38 par szomita van. Az agy 3 fo reszre tagolodik, ami mar megfelel az emberi agy tagolodasanak....gondolom: eloagy, kozep- es utoagy (bocsi, de nem talaltam a szotarban) Utobbin belul letrejon az a kozpont is, ami segit szabalyozni a kardioritmust es legzest es iranyitani az izommozgast. A masodik jelzokent szolgal, ami az uzeneteket tovabbitj az agy vegallomasa fele. Az elso resz pedig forditja a beerkezo infokat, szerepe van a memoriaban es a felsobb szintu folyamatokban, mint a gondolkodas, erzelmek, erveles, problemamegoldas.. 5-7 mm...ebben a 30 napban 15 ezerszer nagyobb,mint a megtermekenyuleskor.....1 het mulva pedig ketszer ekkora lesz.

A 17. es a 39. nap kozott tortenik agy agy fejlodese a gerincvelovel egyutt, igy nem szabad elhagyni a szenhidratot, de az mindig (marha kenyerfele, vagy teszta) teljes kiorlesu legyen.Ebben az idoszakban sok magnezium, kalcium es kalium!

31.nap:A cso, ami a gerincvelot vedi, mar teljesen zart. ma vagy holnap elkezdodik a hipotalamusz feljodese. Mar rendes melyedes van a szemek helyen, Uh-n is jol lathato. megjelenik a szaj kezdemenye, es elkezd fejlodni a gege. meg nincsenek koponyalemezek. Az a szovetredo, ami a 22. napon fejlodott, most elvalik a traheatol es nyelocsove fejlodik 8ismerjuk a felrenyeles esetet ) maga a pocak csak jo sokara no, de alhasi tajon egyes noknel mar enyhe kituremkedes fedezheto fel, ami a meh nyomasatol van...nyilvan attol fugg, milyen allasu a meh.
A kovetkezo 2 napban a bordak kezdenek kinyulni, kihajolni a meg nagyon torekeny hatgerincbol, hogy vedjek a mellkasi reszben levo szerveket a fejlodesuk kozben. kozben persze rohamosan no agy agy, a fej terfogata. zsirok, zsirsavak, biotina. Teljes kiorlesu termekek, szarazbab, es altalaban minden szaraz huvelyes (szaraz formaban tobb az asvanyi anayag), dio, fott tojas, kelkaposzta...fuujjjj

32.nap: A kezeknek lapatszeru kinezete van. Kesobb nem az ujak fognak kinoni belole, hanem ez a felulet megmarad, csak a bor huzodik majd vissza az ujak kozott hezagokat, es igy az ujakat kepezve. Az izmok, amik a karok es labak csontjai korul futnak majd, ma elkezdenek az adott helyre vandorolni (leven, hogy izomsejtek mar voltak eddig is, de nem alkodtak szovetet a csontok korul). A vegtagokban elkezdenek kialakulni az idegek is. A fej aranytalanl nagynak tunika mar teljesen kialakult allkapocshoz kepest. matol kezdve 9 napon at az a szovet, ami a nyelv izmait kepezi, lassan athelyeodik arra reszre, ahol az arc alakulgat. Az izmok alakulasa miatt sok feherje, kalcium, foszfor, A es D vitamin...vagyis tej

33.Nap.: Az orrlyukak mar teljesen egyertelmuen latszanak, es lathato a sziv is a mellkas falan keresztul. Kifejlodk a harmadik, vegleges par vese, ami egy het mulva mar vizeletet produkal A baba 7-9 mm hosszu...nna kivancsi leszek az enyemre ma
Sok B1 es b5 vitamin, amik segitenek a szenhidratok konnyebb feldolgozasaban. Az elso egyensulyban tartja az etvagyat is, es fontos a szivnek, agynak, majnak, veseknek es izmoknak, a masodik pedig a gyomor es bel mukodeseben. Sovany, fiatal okor, marha- vagy dosznohus, napraforgomag, zoldborso (az elso), zoldseg, gyumolcs, magvak, tej ( a B5)

34.nap: felismerhetok az orrlyukak es megjelennek azok az izmok, amik a szemmozgasert lesznek felelosek. A labak kis lapatszeruek. 42-44 szomita. A legfaradekonyabb idoszak.

35.nap: mar jol hatarolt a ket agyfelteke kozti elvalasztodas. Jelen van az allkapocs felso es also resze is. Mindket nem eseteben megjelennek az emlomirigy vazlatai, 2, affele bobita-szerusegben, amik kesobb felgomb alaku kituremkedesekke alakulnak. Sulya kb: 0.01 g. ma veszi kezdetet a teljes szintu kommunikacio a baban belul, vagyis osszekottetes az izmok, idegek...kozott, valaszolnak egymasnak. B2 vitamin fogyasztasa, mert ez segiti a picit, hogy felhasznalja a jutatott taplalekot, most tobb energiara van szuksege.

36.nap: az a resze az agynak, ami koordinalja az izommozgast, mar megkezdte fejlodeset. megkezdodik az iny, szajpadlak kezdetleges formajanak kialakulasa. Elkezd felismerhetove valni a konyok es csuklo terulete. Elkezd formalodni a lep is, ami az antitesteket, bacikat es voros versejteket valasztja ki a verarambol. A maj mar eleg nagy ahhoz, hogy egy puffadasszeru turemkedest formaljon. A 9. heten belul ez 10 %-a alesz a testsulynak.

38. nap: 2 puffadas keletkezik a fulek helyen. Elkezd fejlodni a felso ajak es a koldokzsinor belsejeben a belek. hely hianyaban a maj kituremkedik. A nemet eldonto sejtek a nemi szervek fele indulnak a peteburokbol. A farok maradvanya innentol kezdve csokkevenyesedik. Az orrureg egyre melyul. Az idegrendszer es voros versejtek erdekeben sok B12 vitamin!
Vendég
 


Köszi pumipumi!
Vendég
 

 
 

:D :D :D Mától ver a pici szíve bogyókámnak,ha jól olvastam! :D :D :D
Vendég
 


:D Egy vicc:

A férj hazaér a munkából, és a három gyermekét pizsamában találja a kertben, a sárban hemperegve játszanak, körülöttük üres kekszes dobozok, chips-es zacsik, üdítős dobozok mindenhol szanaszét.

A feleség autójának az ajtaja tárva-nyitva, ahogy a kert bejárata is, a kutyának nyoma sincs.

Amikor belép a házba, még nagyobb rendetlenség fogadja. Egy csillár leszakadva törötten hever a földön,
a szőnyeg a falhoz gyűrve. A nappaliban a tv teljes hangerővel üvölt, és mindenhol szanaszéjjel ruhadarabok és játékok hevernek. A konyhában a mosogató dugig edényekkel, az asztalon és a tűzhelyen ételmaradékok, a hűtő ajtaja tárva-nyitva, a kutyakaja szétszórva a földön, egy törött pohár az asztal alatt, kis kupac homok az ajtó mögött...
Egyből rohan fel a lépcsőn (átgázolva a további játékokon, ruhadarabokon és egyéb akadályokon, aggódva keresi a feleségét, attól tartva, hogy valami baja esett. A hálószoba felé vezető úton észreveszi, hogy a fürdőszoba ajtaja alatt ömlik ki a víz a folyosóra, bent csurom víz minden, a WC-papír legöngyölítve, borotvahab és fogkrém van a tükörre kenve...

Most már rohan a hálószobába, felkészülve a legrosszabbra.

És a feleségét ott találja az ágyban...édesen összekucorodva könyvvel a kezében, aki észrevéve, hogy megjött, felnéz, és mosolyogva megkérdi tőle:

- Szia drágám, hogy telt a napod?

A férj dühösen nézi:

- De mi a fene történt ma itt?

A feleség ártatlanul:

- Tudod, mikor hazajössz a munkából, meg szoktad kérdezni, hogy mi a fenét csinálok egész nap.

HÁT MA NEM CSINÁLTAM!
Vendég
 


M&G, Az elején még Domina volt, aki bejelentkezett, de azóta nem jött.
nóna
 
 


Tulipános, a vicc nagyon jó... és milyen igaz. :lol:
nóna
 
 


Nna, megjottem a setabol, most rendesen kivagyok :)

Gabi!Bocs, hogy nem valaszoltam a kerdesedre korabban, sokszor siman atsiklok rajtuk :) Az eskuvonk-naszutunk egy 3 hetes mennyorszag volt. Ugy dontottunk, hogy kettesben szeretnenk mindent, egy tavoli, csodaszep helyen, ahol semmivel nem kell foglalkoznunk, csak egymassal torodni. Igy egy hetet Antiguan, egy karib szigeten voltunk, egy bungallokbol allo romantikus "hotel"-ben, ott a meseszep parton hazasodtunk, ami hivatalos is. egy olasz par szervezett mindent, akik ezzel foglalkoznak ott...nagyon egyszeru, de hihetetlenul kulonleges volt. Aztan par nap Miamiban, aztan egy het karibi hajout a legnagyobb hajoval, aztan meg nehany nap miami. Tenyleg minden alomszep volt. Az egyhazi eskuvot tartjuk majd itt, de azt is csak a legszukebb csaladnak egy ebeddel utana es kesz. Aztan par nappal kesobb lesz egy fogadas, ami foleg az aposom ismeroseinek...o mondja, hogy buszkesegbol akarja tartani, de mi tudjuk, hogy az igazsag az, hogy ez is egy lehetoseg neki...ugyanis politikus es ezek aztan minden alkalmat kihasznalnak...de eppen tuleljuk majd. Az egesz mulatsag szep kis vagyonba kerult, de vegulis itt amugyis iszonyat penzt kene fizetni a semmiert, ugyhogy ezt megsporoltuk :):)
A volt ferjemmel 18 evesen ismerkedtem meg es 6 ev egyutteles utan hazasodtunk ossze, es kozel 3 evig tartott. nem volt rossz hazassag, o egy aranyember, csak epp en nem ereztem semmit, butasag volt osszehazasodni. En sosem voltam szerelmes, romantikus tipus, elegedett voltam az eletemmel, mindig tanultam, aztan a kutatasomnak eltem...persze hatalmas valtozas, miota a paromat megismertem, sosem gondoltam vona magamrol, hogy ilyen vagyok, ennyire erzelmes, nem az a hideg, mindig kocsog csajszi, de most legalabb boldog is vagyok :):) Nna, kb ennyi a sztori, tenyleg befejezem, hosszura sikerult, de talan mindenre valaszoltam:) Ezert irtam az elejen, hogy tenyleg, mint egy film :):):)

Kép
pumipumi
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol:
Tulipános ez jó volt!

Nóna köszi, tudtam, hogy rád számíthatok!
Vendég
 


meg azert is olyan tokeletes minden, mert tenyleg minden ugy alakul, ahogy eltervezzuk...ha az egyetemen ilyen tokeletes mernoki munkakat csinaltam volna, ma vorosdiplomas lennek :):) Fel eve hagytam abba abogyot, onnantol ovszer...elkezdtunk mndketten meg erosebben sportolni es meg tudatosabban kajalni, sajna mindketten eleg szerencsetlen tipusuak vagynk, amint abbahagyjuk, jonnek fel a kilok es az orokos fejfajas. Azta a naszuton volt az elso ovszer nelkuli proba. Akartuk rogton a babat, meg hogy karacsonyra erkezzen, meg az uj, csaladi autot is epp megrendeltuk, az en munkaszerzodesem is lejar, a paromat elolepteti...szoval tenyleg MINDEN stimmel...en is tok szuperul vagyok...ezert irtam, hogy neha meg felek, hogy felebredek :):):)
Amugy ez a kajalas nalam termeszetes. A terhesseg elejen tudatositottam magamban, hogy most bizonyos dolgokat nem, mert annyi minden taplalot kell ennem, hogy a szemetnek egyszeruen nincs hely...es most egyszeruen nem is kivanom, de tenyleg!!! Amugy bizosithatok mindenkit, hogy amint kivanos leszek, es kedvem tamad 2 liter jegkremhez, vagy egy pizzahoz, azt lelkiismeret furdallas nelkul benyakalom majd :):) Es most tenyleg ez minden rolam :):) masrol ugysem tudok irni, leven, hogy meg nincs babam, se tapasztalatom, se rosszulleteim :):):)

Pokica!Mikor jossz mar? szegenykenek biztos egy csomot kell varnia.
tenyleg jo a vicc...majd megprobalom elmondani a paromnak is :)
Koszi tulipanos, hogy igy osszemasoltad a napokat, en lusta lettem volna hozza :):)

Kép
pumipumi
 
 


Pumipumi ez nagyon jól hangzik, igazi álomszerű, főleg úgy, hogy a nászútról hazajövet már többen voltatok!

Egyébként meg nagyon jó, hogy ott kint élsz, majd szervezel nekünk egy római vakáció elnevezésű 2009. decemberi kismamis találkozót!
Vendég
 


Nona!Azt a kislanyosnak tuno kisfius fotot most mar tenyleg en is latni akarom :):):)

gabi!A vakacioban benne vagyok...de hozza mindenki a parjat, igy lepasszoljuk nekik a piciket :):) az enyem mar kinezte az INter kampuszt apicinek....kiveve, ha lany lesz, mert akkor amerikaba kell mennunk, ahol a lany foci a meno :):) focimaniasok :):):):)

Kép
pumipumi
 
 


Cuckának üzenem, megint ment egy privi... úgy látszik ma ilyen napom van! :wink:

Kép

Kép
nóna
 
 


M&G, első babánk lesz.

Tulipános, nagyon jó ezeket az írásokat így egyben olvasni. Én 43 napos vagyok, biztos hogy ma is nagyon elfoglalt odabenn az apróságom. :)
Vendég
 


Pumipumi! Ez tényleg meseszép történet!! :) :) Már annyira kiváncsi vagyok hogy mit mond neked a doki, akkor nagyjából én is tudom mi a helyzet odabenn! Már nagyon várom az esti beszámolódat!!!

Pókica! Annyira izgulunk Érted!! Gyere már!!! Ugye minden rendben van!!!
Vendég
 


Pompom!ma es holnap alakulnak a terd es a boka redoi.A medenceben matol formalodik a nemi mirigy, es egy heten belul here vagy petefeszek lesz belole. elkezdodnek kialakulni a mellbimbok is, nemtol fuggetlenul. kaposzta, , kelkaposzta (fuujjj), zoldlevelu zoldsegek, lencse (K vitamin).
Igazad van...ezek ott bent mindig kombinalnak valamit :)

Kép
pumipumi
 
 


Először is Pókica nagyon szukolunk és nagyon várunk. Biztosan rendben lesz minden. Nekem a kisfiammal voltak barnázgatásaim és a doki a Duphastone (remélem jól írtam) nevű bogyót írta fel. Ahogy elfogyott rá pár napra újra kezdődött, így a 12. hétig szedtem. Azt mondta a doki, hogy azért van, mert a sárgatest nem termel elég hormont, de ahogy a méhlepény vette át a szerepet minden megoldódott.

Csajok, olyan sokat írtok, hogy mire végigolvasom, addigra elfelejtem, hogy kinek mit szerettem volna írni. Igaz az én agyam kicsit szita mostanság.

Nálunk az ebéd borsóleves és rakott zöldbab. Nagyon fincsi lett.

Majd írok még, de most felébredt a Törpe.

Zsuzsi

Kép
Kép
szuszó
 
 


Nekem is sikerült kicsit egészségesebb ebédet összehozni. Párolt csirkemell krumplipüré és fiss tavaszi vegyessaláta olivával. Na megyek is enni. Mindenkinek jó étvágyat!! Remélem ma mindenki tud enni!! :)
Vendég
 


Haho lanyok, itt vagytok? Mindenki bedolt a nagy ebedtol :):) nalam nem volt kapcsolat idaig. Pokica!nem ertel meg haza? En most lepihenek, aztan ha hazajon a parom, rohanunk a dokihoz, utana irom a helyzetjelentot. :):)

Kép
pumipumi
 
 


Pókica miattad lestem fel újra hátha vagy már!Nagyon várunk ,szerintem mindenki izgul érted!

Pumipumi kívánom,hogy maradjon mindig ilyen boldog az életed!Vagy mégboldogabb!Elárulod,hogy miért éppen pumipumi a neved?

Pompom : pumipumié az érdem a fejlődésekkel kapcsolatban,én csak összeszedtem az eddigieket!

Szuszó,fmelinda
: jó étvágyat/egészségetekre! :)

Nóna : nem piszkálásképpen de ez a nyilvános privi üzenet megírása olyan mint a sugdolózás társaságban!Kérlek ne haragudj meg rám,nem bántani akarlak ezzel!
Vendég
 


Sziasztok!

A baba 6,5 mm, van szívhangja, korának megfelelő. A férjemmel vannak gondok, szépen szólva egyáltalán nem fogadta jól a hírt. Számítottam erre, de ennyire durva, őrjöngős reakcióra nem. Most el is tűnök egy időre, talán egy nap, talán több, amíg nem tisztázódik itthon a helyzet, még nem tudom hogyan lesz tovább.
Vigyázzatok magatokra! Én is megpróbálok megküzdeni a babáért!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Sajnálom pókica,hogy így fogadta...szerintem majd lenyugszik!
Örülök,hogy rendben vagy!Nyugi és pihenj!
Vendég
 


Hú lányok, ti aztán egészségesen kajáltok! Eddig én is odafigyeltem, könnyen is ment, de kb. két hete borzasztóan kívánom a nehezebb, laktatóbb kajákat, most pl. nemkevés krumpliprószát sikerült letolni... :?
Mindegy.. holnap megpróbálok rágyúrni egy laza borsólevesre..

Pumi, köszi a leírást. :)
Vendég
 


Tulipános! Nem hiszem, hogy lefog. Ő már döntött. A barátja próbált már beszélni Vele, de nem lehet, nem lesz harmadik baba. Ne haragudjatok, hogy ilyenről írok, tudom titeket is mélyen érint, hogy ilyet kell olvasnotok. Holnap el kell indítanom a folyamatot, hogy elvegyék. :cry: Nem tudok egyedül 3 gyereket felvállalni.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


pompom : nagyon jó a vonalzód!tetszik!
Vendég
 


Pókica..mit írjak neked...annyira sajnálom!Csak te tudhatod milyen a férjed!Nem adhatok tanácsot neked,mert neked kell úgy döntened ahogy mindnyájatoknak a legjobb!
Vendég
 


Pókica örülök, hogy jól vagy, de :cry:

Én itt és most, de úgy gondolom mindenki nevében, szeretném, ha nyugodtabb lesz a légkör, akkor nézzél be hozzánk, és tájékoztass minket. Tudom, hogy nagyon vártad, nagyon reménykedtél, hogy most minden rendben lesz... Rendben is lenne....

Kitartást, erőt, és higgadtságot kívánok, és bízom abban, hogy rendeződhetnek még dolgaitok. Mi itt vagyunk, nézz be hozzánk bármi történjen is!

Üdv. Gabi
Vendég
 


Hat ez nagyon szomoru, de azert en mindig remenykedem, hogy helyrehozhatok a dolgok. talan skerul par napot nyernie es ez alatt valtozik a szitu.
csak 8 utan megyek dokihoz, mert most jutott eszunkbe, hogy ma ejszakas es direkt igy hivott be, hogy nyugis legyen...total elfelejtettem. Pedig mar nagyon be voltam zsongva...igy most banatomban a paromat azonnal raallitottam a vacsi keszitesere...legfeljebb este majd csak egy eperturmixot iszom :):) ha esetleg nem irok ma este, mert keson erek vissza, akkor se aggodjatok, reggel koran jovok a hirekkel...ugyis hamarosan megerkezik Zsuzsi :):):)

Kép
pumipumi
 
 


Pompom!Szerintem ne parazz a kajakon, egyel, ami jolesik, vegulis amit ilyenkor kivan a szervezet, az nem arthat. Ez persze egy baromi nagy hazugsag, de azert ha nem csinalod minden nap, es beviszed a fontos anyagokat is...miert ne? legrosszabb esetben dagadt leszel a vegen :):)vagy lehet, hogy egy igazi szumos lesz benned :):) Nna de tenyleg..nem hiszem, hogy hebe-hoba olyan nagy gaz lenne. A leirast szivesen, maskor is, ha gondolod, igy legalabb, ha mi odaerunk, mar nem kell majd meg egyszer leirnom :):)

Tulipanos!A pumipumi a pumukli nevu rajzfilmsorozatbol van, amit imadtam, de sehol nem talalom, hogy letoltsem. eloszor a paromnak adtam, mert amikor hosszu a haja, pont ugy nez ki, es raadasul olyan kis cuki szerencsetlenke is, mindig tortenik vele valami (ha egy 20 km-es utcan van egy godor, o tutira belebotlik)...aztan rajottunk, hogy en is hasonlo vagyunk, ugyhogy mi vagyunk a pumipumik :):)

Kép
pumipumi
 
 


pumipumi : majd szólok a páromnak hátha talál olyan oldalt ahol le tudja tölteni a Pumuklit!Nekünk is jó lenne,mert nincs meg!
Kismamák a legjobb mesék gyerekeknek szerintem(az enyémek ezeket szeretik) : Süsü, pompom, a legkissebb ugrifüles!
Az enyém a dzsungel könyve volt a dallal amit Balumaci énekelt:"
Aaamig van egy-két jó falat......."
Vendég
 


Sziasztok! :D
Már vissza is jöttem! :D Apa már nyugodtabban jött haza, de még mindig az elvetetés mellett érvelt. De sikerült meggyőzni, nem is kellett nagyon, azt gondoltam a reggel után, hogy sokkal nehezebb lesz. Az Ő szíve is a baba felé húzott, csak az esze pánikolt be halálosan.
Most már érdeklődik a nagycsaládos lét iránt, hogy is van ez.
Persze bennem is sok kétely van, hiszen 3 gyerek a mai válságban, Bajnai-csomag a nyakunkon...hát, nem tudom mi lesz. De a baba marad és mi imádni fogjuk, ez tuti!

Egyébként nagyon meglepődtem, hogy már dobog a szíve ilyen korán! A barnázásom is egycsapásra elmúlt. Viszont a duphastont amit írni akart a doki,nem fogadtam el, mivel nem tudta azt állítani, hogy ha beteg a baba, biztosan nem hagyja meg. Azt mondta, hogy ez segít megtartani a terhességet, mellette a baba csak akkor megy el, ha élettel összeegyeztethetetlen károsodása van. Ha kisebb mértékű a fogyatékosság, akkor megtartja, de elképzelhető, hogy amúgy elmenne.
Mondom, totál őszinte doki.

Na, most jött be a férjem, hogy ha fiú lesz, jó lesz-e a Pál Péter név.
Most már együtt örülhetek veletek a terhességnek! :D
Ki hitte volna, hogy ilyen hamar megoldódik! :wink:
Holnap teszek majd fel képet a babócáról!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Pókica! Veled együtt örülök, hogy megoldodott ez a dolog. Azért csak megenyhült a férjed szíve is!! Remélem mindent meg tudtok beszélni és most már egy happy kismama jön vissza közénk!

Zsuzsi! Pumipumi! Várunk a hírekkel!!! Már nagyon!!! :)
Vendég
 


Pókica, örülök nagyon, hogy a férjed végülis jól döntött.

Nem tudtam hamarabb jönni, mert amikor hazaértünk, akkor fürdetni kellett a Picúrt, de már alszik.
Azt hiszem még várnom kellett volna 1-2 hetet a vizsgálattal, mert most elég nagy kétségek között vagyok. A megvastagodott méhnyálkahártyát látta a doki, de nagyobb petezsákot nem. Mutatta, hogy hol látható kicsit, de szerintem már rendesen kellett volna látszania. Ő nem volt megijedve, hogy baj lenne, de bennem elég nagy kétségek vannak. Azt mondta, hogy ha a teszt pozitív, akkor baba van, a kérdés hogy jó helyen ágyazódott-e be. Majd két hét múlva vissza kell mennem. Addig megpróbálok most nem erre gondolni és remélem gyorsan eltelik majd. Lehet, hogy addig inkább olvaslak titeket és majd akkor meglátjuk mi lesz.
Nem tudom, hogy az ultrahang nem volt olyan jó, vagy később lett volna a megtermékenyülés, vagy tényleg nem tudom...... Mindenesetre a kedvem most nem a legjobb.

Megyek is és elteszem magam holnapra. Olvaslak titeket, néha majd jelentkezem, de két hét múlva biztosan, bármi is lesz.

Zsuzsi

Kép
Kép
szuszó
 
 


Szuszó! Hasi vagy hüvelyi uh-t csináltak? Szerintem sem kell megijedned, hasin meg főleg kevésbé látszik. Ott az a baby csak most bújócskát játszik! :wink:

Pumipumi! Téged is nagyon várunk!!!! Kiváncsi vagyok nagyon!!! :)
Vendég
 


Most csak ezért jöttem:

Szuszó, én 10 nappal járok előtted, és pontosan 9 nappal ezelőtt voltam először uh-n, ahol a doki szó szerint semmit nem látott, rá is írta a papíromra, h. terhesség nem látszik, rossz volt olvasni. Aztán 3 nap múlva visszamentem, másik uhgéppel nézték, és ott akkor már 12 mm-es petezsákom volt. Szóval semmit nem jelent! A kisfiamat meg legalább 3x nézték, mire látszott valami, én már tiszta depi voltam addigra... Ennyit az uh-ról, sztem ne aggódj! :)

Pókica, örülök, hogy minden rendben, Pumit pedig én is várom!

Kép

Kép
nóna
 
 


Jo reggelt mindenkinek!!! :):):) JUHEJJJJJJJJ :):):):) Minden Ok, 6 mm korul van a baba, de alig tudta megtalalni, meg merni is csak nagyjabol merte, de koranak megfelelo, csak tul nagy nyomasa volt a hugyholyagnak, es mindig betakart. nem lehet ugye inni elotte, igy en 5 utantol nem is ittam, csak ugy arra nem szamitottam, hogy 3 orat kell meg ott is varni, mert szules volt. de ott meg mar nem mehettem el, mert nem tudtam, mikor kerulok sorra...meg ugye inni ittam, mert ugyanugy szomjas voltam. a vegen mar iszonyatos fajdalmaim voltak, nem tudtam mozogni sem, mikor felfekudtem az agyra, akkora volt a hasam, mint egy 7 honaposnak :):) ketszer el is kellett mennem pisilni, de meg igy is takarasban maradt. Mindegy, azert lehetett latni, bamultuk jo 10 percig, meg meghallgattuk a szivdobogast is, az nagyon szuper volt, ugyhogy minden ok. legkozelebb 2 het mulva megyunk, akkor mar ketszer akkora lesz. nna most visszaterek aludni, mert hulla vagyok. ja, a petezsak meretei: 12,8, amasik talan 21mm, ami nagynak tunik, de a tobbi szam a kepen meg nagyobb, azok a meh adatai lesznek. Tokeletes a meh, a beagyazodas, minden. A parom persze allitja, hogy neki igenis integetett :):):)

POkica!El sem tudom modani, mennyire orulok nektek, most mar tenyleg minden rendben lesz...midnig ez az elso, elhatarozos lepes a legnehezebb. persze, hogy bepanikolt szegeny, de talan most minden rendben lesz :):) nalunk van egy 7 gyerekes csalad, valahogy megoldjak, es mindig van, aki segit. Legfeljebb nem mentek minden nyaron a tengerpartra nyaralni, es nem lesz nike cipojuk. nekunk sem volt, de sokat voltunk egyutt, es valoban ez az, ami szamit. jajj de szep csalad lesztek, en is ilyet akarok!!! :):)

Zsuzsi!Tenyleg ne aggodj...latod, en egy hettel elobb vagyok, es alig latni a kic huncutot! Amugy tenyleg egyen-fuggo, az a lenyeg, hogy a 7-8. het kornyeken beleessen a tol-ig tartomanyba...utana meg ugyis tul nagyra no majd :):)

remelem, ti is szuperul vagytok ma reggel, en mar tul vagyok egy pohar tejen, egy friss narancslen es egy teljes kiorlesu sutin...es a hasam meg mindig hatalmas :) kesobb jelentkezem :)

Kép
pumipumi
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Pumipumi! Örülök, hogy minden rendben van. Nem kaptatok képet a babyről? Képzeld, mi már kaptunk múlt héten is, igaz semmi nem látszik csak egy pötty. De ő a mi pöttyünk!!

Hát lányok ma nem lesz kajálós nap. Már 4-szer menetm a mellékhelységbe, annyira hányingerem van. :(

Ti ma hogy vagytok?
Vendég
 


Pumipumi együtt örülünk Neked, és annak, hogy minden rendben van! Igaz, sokat kellett várnod, de azt hiszem, elég sokat fogunk még várakozni a következő hetekben.

Pókica nagyon örülök, hogy itt vagy, és annak is, hogy a babával és az apukával is minden renben!

Melinda ez a nap, sajnos nem a Te napod, de remélem, hogy lassan már jobban leszel. A 6-7 hét környékén voltam a legrosszabbul én is, már csak ritkán tör rám émelygés. Kitartás, ezen az időn túl kell lenni!

Lányok! Ki az aki rajtam kívül dolgozik? TUdom, sokan otthon vagytok másik babával, és tudom, hogy lombikosaink pedig veszélyeztetett terhesek.
Igaz, én irodán dolgozom, így azért teljesen más, mintha 3 műszakba szalag mellett kellenem állnom. Azt sem elhanyagolandó, hogy láthatjátok, netközelben vagyok így is.

A reggeli rosszullevőknek jobbulást, és mindenkinek szép napot!

Üdv. Gabi
Vendég
 


Zsuzsi ne csak olvasgass, gyere nyugodtan beszélgetni. Én kivártam azt az időt, amikor már nagy valószínűséggel látható már uh-n a baba, én a 7+1 naposan mentem.
Látom, még a 6. héten vagy, ilyenkor természetesen, hogy nemsok minden látszik, főleg ha sima hasi uh-t csinálnak. Biztos minden rendben van ott bent, és ne aggódj, élvezd ezeket a napokat, és főleg azt, hogy semmiféle rosszullét nem gyötör.

Üdv. Gabi
Vendég
 


Jó reggelt!

Pókica, nagyon örülök, hogy megenyhült a Férjed szíve. Látod, mondtam én, hogy átgondolja, megemészti. :wink: Kívánom, hogy innentől boldog babavárásban legyen részetek. :D

Szuszó, kérlek ne aggódj, a mi babáink kis lustik, még nem akarják megmutatni magukat, de két hét mulva már biztos ott integet majd a képen. Tényleg, Te előbb fogsz találkozni a Kicsikétekkel, mint én, de lehet elcsalok majd a 3 hétből pár napot. :oops:

Pumi, nagy gratula a Csöppséghez! :D Úgy látom azoknak sem egyszerű akiknek üres hólyaggal kell vizsgálatra menni. Nekem a telt hólyaggal az a bajom, hogy nem tudom mennyit kell majd várni. Ha full tele megyek oda és várni kell fél vagy akár 1 órát is úgy, hogy majd szét feszít... ezért inkább rátartással megyek, viszont most is leszóltak, hogy már tele hólyaggal kellett volna érkezni! Elég hamar sorra kerültem és így nem volt még telítve teljesen, viszont előtte még benyomtam fél liter vizet -bár már a hányás kerülgetett- de lehet, hogy ennek köszönhetem, hogy láttuk a kis pöttyünket.
Ha nincs telítve a hólyag, a hátrahajló méhem miatt a hasi uh-n akkor nem látszik semmi.
csillag25
 
 


Sziasztok!

Engem sem kerülnek el ezek a rosszullétek, most én is nehéz időszakon megyek át, engem is gyötör a hányinger, de ezeket a tüneteket már nagyon vártam:)

Pókica!

Szorítottam Nektek, de úgy emlékeztem, h csak ma mész, örülök, h jó híreket hoztál, és hogy minden rendben van veletek. Remélem a tüneteid enyhültek, és hogy most egy kicsit nyugodtabb időszak következik.

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
mustyi
 
 


Koszi mindenkinek a gratulaciot :):)

Mustyi, Melinda!Kitartas nektek mara...remelem, tegnap jol bekajaltatok :):)

Csillag!Bocsesz, rosszul irtam...pisilni nem mehettem elotte, nem inni...szoval 5 es fel ora total teli holyaggal...a vegen mar tenyleg ki voltam dolve, meg most is faj, de nem akartam, hogy odamegyunk, vegre latjuk a picurt...de megsem, mert ures a holyagom. Amugy tenyleg picurka, ezekben a napokban 5-8 mm kozt van (az en dokim nem nezi a gorbuletet, igy ez a szam), vagyis elegge az also hatarban vagyun, dehat kit erdekel :) Mi itt aggodunk egyfolytaban, ezek a csoppsegek meg ott lubickolnak nagy vigan :):) dE aki tenyleg nem volt meg Uh-n, es hasi lesz, vegyetek komolyan a teli holyagot!!! Elottem volt egy lany, akit kikuldtek masfel orara meg inni, hogy utana menjen vissza!De ha kocsog a doki, masik napot mond.

Kép
pumipumi
 
 


Szia Pumi!

Most olvasgatok vissza, és látom voltál dokinál. Nagyon jók az eredmények. örülök, hogy minden ilyen szuper, és hogy szépen fejlődik a kis bogyókátok:) Kár, h a hólyag mindig betakart, de a lényegen nem változtat, minden rendben ez a lényeg!!!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
mustyi
 
 


Ha valaki fenn van iwiw- en, akkor felvehet ismerősnek engem is, a felhasználó nevem a becenevem az iwiw- en. És jó sok kutyusom van, nekem ők a gyerekeim, nagyon el vannak kényeztetve:) Talán így csak személyesebb lenne, és egy arc is lenne mögöttem!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
mustyi
 
 


Igen, minden rendben! Apa már a nagycsaládos lét után érdeklődik, mi hogy van. :)

Pumipumi! Először is gratulálok a babócához! :D A nyári tengerparti vakációról és a Nike cipőről nem nehéz lemondani, mert ezekben még sosem volt részünk. A párom még sosem járt külföldön, én pedig csak gyerekkoromban, akkor állandóan mentünk a szüleimmel, már úgy utáltam. Így nekem nem hiányzik és Neki sem. Nekünk többet ér ha elmegyünk a barátainkkal horgászni, flekken húst sütni a parton és közben a gyerekek pancsolnak a vízben. Ez számomra jobb élmény bármelyik külföldi útnál ahol eddig voltam.
(Na jó, azért a francia Alpokba egyszer majd visszamegyek síelni. :) ) A tengerpart a halálom. Minden nyáron Catollicában voltunk egy hónapot. Borzasztó volt az a meleg és a sok izzadó ember a parton.

Mustyi! Sajnos napról napra rosszabbul vagyok! Ma még semmit nem bírtam enni, a vizet alig bírom inni, a férjem hoz ma gyümölcslevet, hátha könnyebben boldogulok vele. Még a holnapi horgászatot is ki kell hagynom. :cry: Remélem jövő hétvégén jobban leszek és akkor már el tudok menni megint a 4 naposra.
Remélem nálam is úgy lesz mint Gabinál, és a 8. hét körül már jobban leszek. Addig meg igyekszem nem kiszáradni és kórházban végezni.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Pumi, akkor jól félreértettem. :D 5 és fél óra telt hólyaggal... én már bepisiltem volna. :oops: Mennyi mindent kibírunk a kis Csöppekért és még mennyi minden lesz. :wink:
csillag25
 
 


melinda!Van kepem a picurrol, de tenyleg nem sok latszik, foleg a 2 db csillag, amivel bejelolte a babat a meretezeshez :) meg van egy masik foto a mehrol es a petezsakrol, meg egy harmadik a szivdobogas szinuszaval. nem egy jo minoseg, de legalabb van.

POkica!remelem, hamar jossz a fejlemenyekkel, bar most lehet, kell nektek kis ido, hogy lenyugodjon a dolog :):)

Kép
pumipumi
 
 


csak most olvaslak Pokica, ugy latszik, lassan tolt az oldal. Ez nagyon szuper hir...latod, milyen jol mennek a dolgok? Sajnalom, hogy igy szenvedsz, de hat latod, milyen kis akaratos baba...meghogy o megy el? Aha!!! Most aztan jol megmutatja, hogy igenis ott van :):):) Azert 4 napos horgaszassal legy ovatos, bar biztos jot tesz a kikapcsolodas meg a sok friss levego :)

Kép
pumipumi
 
 


Mustyi! Gyönyörű házban laktok! Tényleg fantasztikus! Nagyon aranyosak az állataitok is és persze nem utolsósorban Ti is helyesek vagytok együtt a pároddal! :D

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Megtaláltál:)

Köszi, visszaigazollak!!! Köszönjük szépen :oops:

Kár, hogy nem enyhülnek ezek a tünetek, de szerintem a friss levegő csökkenti az émyelygést, ilyenkor jó a szabadban lenni, azért vigyázz magadra mert egy kismama nagyon le tud ilyenkor gyengülni, ha gyengének érzed magad inkább keresd fel a dokit!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
mustyi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: