Új privát üzeneted érkezett!

Anna örülök, hogy nincs nagy gond, és kisebb lett a cucc. Vedd komolyan a pihit, megéri hidd el! Nehéz lehet, de gondolj arra, most még pihenhetsz. :wink: Ugye sokadik babások? :)
Magne b6 kismama alaptartozék (a rennie mellett). :) Már én is be akarom szerezni, de szerencsére már jobbak a feszülések. Kicsit émelgyek, de mintha csak nem jönne meg. Egész jól vagyunk. :)
Csibb édes lehetett a lányod. :) Miket nem tudnak? :o Legyen szép időtök és szép nyaralásotok!
nicolete örülök, hogy minden ok. ÉN úgy várom már a holnapi szívhangot. :oops: Egyre türelmetlenebb leszek. :oops:
További szép napot!

Kép

Kép

Kép
kuklika
Budapest VIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Úgy látom a jó idő hatására mindenki eltűnt! Jól is teszitek!
Én bizony se így, se úgy nem tudok ki mozdulni.........
Nagyon rettenetesen viselem az émelygést és hányingert, de remélem nem sokára vége!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(((((((((((
Magne B6-ot szedem, de még csak pár napja, abban bízom jobban leszek tőle, bár a hasfájásom attól sem nagyon múlik!
Nektek is fáj még mindig a pocakotok? Nekem úgy fáj, mintha meg akarna jönni de csak 3-4 percig naponta többször is.

Holnap tali!
Üdv lányok, mindenki vigyázzon magukra!

Kép
milky
 
 


Sziasztok,

Én már régóta szedem a magneB6-ot, reggel és délben 1 szemet, éjszakára 2-t szoktam, mert nekem általéban éjszaka jelentkezik a kellemetlen meg akar jönni érzés.
A dokim azt mondta, hogy a 35. hétig kell szedni.

A rennie nekem nagyon bejött az émelygésre és a gyomorégésre, másnak is nagyon ajánlom :wink:

Kuklika,

drukk a holnapi uh-hoz++++++++++++++++++++++++++++++[/b]

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 

 
 

Szép jó reggelt Mindenkinek!

Nagyon jó kis termés jött össze, megint! Öröm dolgozni jönni! :wink:

Vanda, nagyon jó pihenst, biztosan szuper élményekkel jössz majd haza!

Csibb, nektek is nagyon jó pihenést, ezen a héten már jó nyaraló idő lesz! Hihetetlen volt a kislányod, eszméletlen, hogy mit meg nem éreznek a manók. Biztosan lesznek majd nehéz pillanatok, de majd összecsiszolódnak ők is. :wink:

Kukli, örülök, hogy összejött a vonalzó! :D Mindjárt megpróbálom megnézni, hogy hol volt a szüléstörténetem. Csudaédes a kisfiad! Várunk majd a hírekkel, hogy mi volt a dokinál!

Anna, ez szuper! Annyira örülök, hogy már ennyit összement, legközelebb már tényleg nem fog látszódni sem!!! Úgyhogy csak pihenjél, megéri a "fáradtságot".

Én most már elég jól vagyok, nagyon ritkán jön rám az émelygés. Nálam is olyankor a hideg folyadék válik be igazán. Továbbra is eszméletlen mennyiségeket eszek! Tegnap este fürdésnél nézegette a párom a pocimat és mondta, hogy határozottan kerekebb már, úgyhogy alakulgat a dolog. Csütörtökön megyek újra dokihoz.

Kinek hogy telt a hétvégéje? Nekünk jó volt, bár tegnap meg voltak kicsit "bolondulva" a gyerekek, hiába a 15 fokból megint a 30-ban vagyunk, de délutánra már helyrebillentek. Addig egész álló nap csak verekedtek, semmi nem volt jó nekik, nem találták fel magukat. Aztán kimentünk és minden helyreállt!!! Este szinte beájultak az ágyukba, ebéd után már nem akarnak aludni és estére nagyon elfáradnak. Nem is tudom mi lesz a bölcsiben.

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Kukli, a 7. oldalon van a szüléstörténetem!

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Tencsi,

minket felnőtteket is megvisel ez az időjárás változás, nemhogy a gyerekeket.
Émelygés nekem még mindig akad, bár ma valami csoda folytán csak enyhén mutatkozik.
Nekem nem igazán látszik még a hasam, de a nadrág ami múlt héten kényelmes volt, most szorít, rá is álltam a mérlegre, hogy a hasam nőtt vagy a fenekem, de a kilóim változtatlanok, úgyhogy Pindurka háza növekszik :lol:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Monic ez bizony így van, én is olyan voltam tegnap mint akit fejbevertek. Türelmetlenebb voltam, semmi nem volt jó, de ma már jobb a helyzet!!! :wink:

Nekem se úgy képzeld el a pocimat, hogy hatalmasat változott, csak már határozottan látszik, hogy alakul a pocakocska. Én még nem is mértem magam. Majd a védőnéni úgyis lemér és megmér mindent. Te voltál már a kiskönyvedért?

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Tencsi,

még nem voltam, mert eddig orvosom sem volt, és most mióta van orvosom elment szabira és augusztus közepén kell mennem hozzá. Gondolom akkor ad valamilyen irományt amivel elmehetek a védőnőhöz.Már nagyon várom, hogy legyen kiskönyvem :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Sziasztok!
Alakítgattam a táblázatot, íme:
Kép

A nyaralóknak jó pihit, a dolgozóknak kitartás! Jövő héten mi is megyünk a Kis-Balatonhoz. Ha visszajöttünk remélem az összes leletem meglesz és én is megyek a kiskönyvemért. Végre kiderítettem, melyik védőnőhöz tartozom :wink:
A párom, már a fogorvosnak is bejelentette, hogy babát várunk, és már kért nekem időpontot. :roll:
Nálatok is így odavannak az apukák? Napra pontosan megjegyezte, hogy mennyi idős is a baba.
:D
monka76
 
 


Csibb,

a táblában látom, hogy Dr Melczer Zsolt az orvosod. Nekem is ő volt évekig, de mivel lombikkal nem foglalkoznak így váltanom kellett. Szerintem nagyon jó doki, jól választottál :wink:

Monka,

nagyon profi a tábla.
Azon gondolkodtam, hogy nem túl fárasztó neked mindig átírni a heteket? Mert pl én még 7 hetesen vagyok benne. :wink: Lehet, hogy elég odaírni csak a szülés várható idejét. A többi úgyis látszik a vonalzókon.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Rengetegen fogunk szülni márciusban. De ha akkor mindenki kórházban lesz vagy már szoptat ki ír majd a topicba? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Sziasztok!!

Monka jó lett a táblázat :) Nekem még nem látszik a hasam....Rékánál is csak a 14. hét környékén kezdett el látszani....bár azt mondják a 2. terhesség hamarabb látszik.....meglátjuk :wink: Bár anyósom tegnap már megkérdezte hogy a pocakom már az a pocak....én....és a férjem is mondtuk hogy az még nem az hanem ami Réka után ott maradt háj-máj :lol: Ha hazajöttünk én is megyek a védőnőmhöz a kiskönyvért.....mi is megyünk holnap nyaralni a Balcsira igaz csak 3-4 nap...de ez is jó kis kikapcsolódás lesz remélem :!:

Most nekem olyan bajom van hogy állandóan éhes vagyok....de....ha megeszem a szokott mennyiséget még mindig azt érzem hogy meghalok éhen....viszont a ha telezabálom magam akkor meg 20 perc múlva a halálomon vagyok mert úgy érzem szétdurranok :roll:
Én mióta terhes vagyok fogytam...mivel alig bírtam enni és az emésztésem is felgyorsult de ez Rékánál is így volt....mondjuk egész terhesség alatt 7 kg híztam csak....remélem most is így lesz....ugyanannyiról indulok...meglátjuk :wink: 52 kg-ról indultam 59 voltam szülés előtt....53-mal jöttem ki a kórházból....viszont szoptatás alatt....felszedtem 3 kg....56-57 kg voltam...és....nagyon nehezen ment le :!:

Na megyek mert még el kell mennem bevásároni...pakolni..ajjjajjjj!
Mindenkinek jó időtöltést.....és...növesszétek azokat a pocakokat :wink:

Üdv.:
Niki
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Hát, köszönöm szépen a sok-sok megerősítést, olyan jó élmény volt visszaolvasni őket!

Igen, igazatok van a pihit komolyan kell venni, ma azonban elkövettem azt, hogy bejöttem dolgozni. Már nem bírtam otthon, szükségem van egy pici "emberközegre."

Megbeszéltünk a főnökömmel, aki tudja, mi a helyzet, hogy egy héten egyszer bejövök.

Azt hiszem ez igy nekem sem megerőltető, és mégis feldob lelkileg a tevékenység, persze nagyon vigyázok magamra.

Csudajó nyaralást a nyaralóknak!!

Kukli majd írj, mi volt az UH-n!!

Remélem 3 hét múlva én is készíthetek vonalzót!!!

puszik!
anna**
 
 


Nicolete,

nagyon jó nyaralást kívánok nektek, biztos csodás stradnidőtök lesz!

Anna,

ha úgyérzed, hogy jót tesz neked, hogy nem a 4 fal között üldögélsz otthon, akkor hajrá heti egyszer munka! :wink:
Én holnap elkísérem a páromat, jó messzire kell utaznia, kirándulásnak éppen megfelel, és én is kimozdulok a 4 fal közül :lol: :lol:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Sziasztok!
Nincs sok időm, mert hulla vagyok. Ma is és holnap is egész napos progink van, sokszor jönnek olyan bnőim (vagy mi megyünk), akiknek Botkával egykorú a gyerkőjük. Így lesz most két napig. Szupi, csak ebben a melegben lehet túlvállaltam.
Szval Mikormütyűr 6 mm, márc. 25-ére leszünk kiírva. Uh-n csak petezsák volt még, szívhang még nem jelzett,de nem azért mert gond lenne. 2 hét múlva lesünk be újra az oduba. :) Monka nálunk Botka bátyó 2007. május 29-én született. :) Remélem minden adatot megadtam. :) Azzal, hogy ki hány hetes sztem se foglakozz. Úgyis előbb útobb lesz mindenhol vonalzó :wink: , abból látjuk. Lesz így is munkád, amit nagyon köszönünk!
Anna ez jó ötlet, ha úgy gondolod nem bírnád a folyamatos fekvést, de azért kérlek vigyázz magatokra!
nicolete hú nem semmi a 7kiló hízás. :o Én 17-et híztam 54-ről 71-re. Nekem 4-5 hó alatt lement 5-ön kívűl minden. A többit egy hét alatt dobtam le szopi után. Mivel nekem a múltkor lágyéksérvem lett a terhesség alatt, most jobban oda kéne figyelnem. Pedig múltkor sem ettem össze vissza. Nem vagyok nasis csaj. Meg sokat evős sem. Az elején híztam, mikor túl jól akartam csinálni. Most émelyegve nem is eszek 2 helyett. :lol:
Tencsi olvasom. Köszi!
Most megyek, mert hulla vagyok, vagyunk. :) Reggel pedig korán kell menni csapolásra. :wink:
Szép éccakát (én egy hete csak forgolódom :( )!

Kép

Kép

Kép
kuklika
Budapest VIII. kerület
 
 


Sziasztok!
émelygőknek, hányósoknak kitartás!
a salvus víz is jó gyomorsavra. állítólag rettenetes íze van, de csak pár korty kell, és hidegen inni. talán gyógyszertárban kapható. nekem nem volt rá eddig szükségem, ezért nincs közvetlen infóm :)

magnerot sokkal jobb, mint a magneb6, csak nincs olyan marketingje. kevesebb magnéziumot tartalmaz, de abból több felszívódik, mint a magneb6-ból!

Monka szuper a tábla!!
:)

szoptatás kontra fórumozás: hát pl lehet irogatni fájásszünetben is :) amikor nálam elment a magzatvíz, még simán fórumozni akartam, a férjem nem engedte, totál pánikban volt hogy indulni kell.
és utána: fél kézzel is lehet írni, gyerek mellen-ölben, tapasztalat :lol:

és igen, kisgyerek mellett nem lehet pihenni. csak, ha van rokon-barát aki besegít a háztartásban, bevásárlásban, gyerekvigyázásban. az ilyen kincs, meg kell becsülni! nekem sajnos nincs ilyen, anyósékra ritkán tudjuk bízni a kicsit, nem laknak közel, és még fiatalok, dolgoznak.

én még mindig barnázok néha, random, melyik nap igen melyik nem. az utrogestan meg borzasztóan kiszárított alul :(

szép napot és gratula a friss kismamijainknak!

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Szép napot Nektek!

Kukli, szuper, gratula a jó hírhez! Én is pont akkor voltam először uh-n, amikor 6 mm volt a petezsák és még nálunk sem volt akkor szívhang, de most már van és ez a lényeg!!! Sajnálom, hogy nem tudsz aludni éjjel, engem este fejbevágnak és csak akkor kelek fel, ha vmelyik gyerkőc nyöszörög vagy szól, de kopp-kopp-kopp ők is nagyon jókat alszanak. Egy év és egy nap különbséggel születtek a gyerkőceink!!! :D

Nicolete, nem semmi az a 7 kiló hízás, ügyi voltál. Én 19 kiót híztam. 55-el kezdtem a terhességet és 74-el mentem szülni. Aztán szinte le is esett rólam az 19 kiló plusz, szerencsére semmi nem maradt rajtam, a szoptatás alatt sem híztam és tényleg minden plusz kiló a babák és egyéb tartozékaikból adódott!!:-D

Tegnap tudtam meg, hogy sajnos elmegy magánpraxisba a gyerekorvosunk, akit nagyon nagyon szerettünk. Aki helyette lesz állítólag ő is jó szakember és kedves is, no majd meglátjuk. A védőnőnk is új, akit viszont nem bánok, mert nagyon szerencsétlen egy csajszink volt, érdemleges dolgot soha nem tudott mondani. Gyereke sincs még én voltam az első ikres kisamája, úgyhogy gondolhatjátok....

Jövő héten én is intézem a kiskönyvet. Fel is kell őket hívnom, hogy most mikor van tanácsadás. Mert a nyáron ez is változik persze.

Monka, nagyon jó a táblázat. Szerintem se vesződj a hetekkel, a vonalzó beszél helyetted!!! :wink: Jó sokan vagyunk már, ez remek. Viki és Domi szülinapja 2006. május 30.

Anna, ha úgy érzed, hogy így jobban telnek a napok, akkor az heti egy munka nem lehet gond, de tényleg vigyázz, ne idegesked stb!!!

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Sziasztok!
Ma hazajöttem a Balcsiról, mert el kellett mennem a védőnőhöz. Csak csütörtökön megyek vissza, mert délelött még megyek UH-ra. Remélem már lesz szívhang is.
A védőnő kitöltötte a kiskönyvemt, és 02.22-re írtak ki. Hiába mondtam nekik, hogy az nem lehet, ők akkor is az utolsó mensestől számolják. Na mindegy! Én tudom, hogy nekem 5. héten volt peteérésem. Majd a doki megmondja. Meg ár meg is mondta, március 19! :D
Zazzy Nekem székrekedésre az vált be, hogy minden reggel éhgyomorra megiszom egy danone actimel-t, és rengeteg gyümölcsöt esze nap közben. Most nincs gondom.
Egyébként én is tanítok, de nekem szerencsém van, tök normális az igazgató, és jóban is vagyunk. Még nem tudja, de mint találkozom vele, megmondom, hogy érkezik a baba. Ő rá is kérdezett év végén, hogy mikorra tervezzük a babát, és őszintén el is mondhattam neki. Vigyázz a szokásos évi orvosi vizsgálattal, tüdőszűrőre nem szabad elmenni!!!
Anna Már én is felfedeztem az egy időpontot. Csak kár, hogy egyedüli kaposvári vagyok. :cry:
Fő az optimizmus, és szerintemtök jó, hogy ilyen rendes főnököd van, és heti egy napot dolgozhatsz, ha akarsz. Ha jólesik, akkor csak csináld! :wink:
Monic80 Nekem az orvosom szabin van, de a másik, aki csinálta az UH-t azt mondta menjek el védőnőhöz. Papír nem kellett, csak a lelet, hogy terhes vagyok, és már fel is vettek.
Milky Nekem is van néha pocakfájásom. Szúrni szokott jobb oldalt a hasam. Nyáron én a Balcsin dolgozom, a párommal van egy kölcsönzőnk. Én is nagyon hamar elmentem orvoshoz, mert így nem emelgethetem a 200 kg-os vizibicikliket. A 10 kgos kajakokat még elviszem, az jól is esik, de a többit már nem. Vigyázz az emelésekkel!!!

Kép

Kép
rszg
 
 


rszg!
Nálam is jobb lett a helyzet, a gyümölcs nálam is bevált, illetve a sok sok folyadék!
Te hogy tervezed, meddig dolgozol?Én azt sem tudom, merjek-e a 12.hét előtt szólni... :roll: Jobb szeretnék csak őszi szünetig, de ha kell, maradok a téli szünetig, meg hát majd az orvosnak is beleszólása! :D
Nekem is jobb oldalt szúrogat néha a hasam, jobboldali babáink vannak! :wink:
Most kezd egyre inkább rámtörni a fáradság.

Kép
Kép
zazzy
 
 


zazzy Én még fáradt nem vagyok. Jó, hogy nem vagyok egyedül, akinek szúr a hasa jobb oldalt. Azt hittem ez valami bajt jelent. De ezek szerint csak nem.
Én úgy tervezem, hogy az első félévet végig tanítom, de ez még sok mindentől függ. Például a téli influenza járványtól is. Én előző évben nem kaptam el, pedig a tanári kar 80%-a kidől. Remélem most sem lesz. De a doki majd megmondja, ha el kellmenni táppénzre.
Elvileg én sem szerettem volna szólni a 12. hét elött, de megígértem az igazgatónak, hogy ha tudom, akkor szólni fogok. Csak nem megy el a baba azért mert az igazgató megtudja. Egyébként talán örülni is fog neki, mert a páromnak jó barátja is.

Kép

Kép
rszg
 
 


rszg!
:lol: Jót nevettem, hogy "csak nem megy el a baba, mert az igazgató megtudja!" :lol: :lol: :lol: Nyilván, de azért van bennem egy kis félsz.
Viszont most nagyon örülök, az előbb beszéltem a dokival telefonon a friss progeszteron és hcg eredményeimről, és azt mondta, nagyon jó!Marad a 3x1 utrogestan, nem kell emelni, és azt mondta, hogy 4-én már látni fogjuk!Úgy várom!Most nagyon feldobódtam! :D

Kép
Kép
zazzy
 
 


Sziasztok,

ma nagyon sz@r napom volt. Annyira fájt a fejem már hajnal óta, hogy nem bírtam felkelni sem. Aztán jött a szédülés és a hányinger ami kitartott egész nap. Most kezd belém visszatérni az élet, de már este van...
Persze nem tartottam ma a párommal, itthon feküdtem egés nap...

Kuklika,

gratulálok az uh-hoz, nemsokára lesz szívhang is!

Tencsi,

ikrekkel a 19 kg nagyon szép eredmény! Én örülnék, ha az eggyel hízénk kb ennyit...

Rszg,

köszi a tippet, ha jobban leszek valamelyik nap rászánom magam a sorbaülésre a védőnőnél.
Attól biztos nem megy el a baba, ha megmondod a főnöknek. Az én főnökeim már az inszemek óta tudtak mindent, és a lombiknál is nagyon megnyugtatott, hogy nagyon szorítottak értünk.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok. Monka már hallott rólam, a clostis topicból. Röviden rólam annyit, hogy 32 elmúltam, gyerkőc még nincsen, és elég rég óta gyúrunk már a babára. Sajna volt egy vetélésem is, de most már csak a jelen és jövő számít.
Múlt héten sikerült pozitívat tesztelnem, de annyira jó látni, hogy ma is csináltam egyet, és ez már olyan lett, hogy a tesztcsík ugyanolyan erős, mint a kontrollcsík. Jövő hét szerdán megyek dokihoz, és utána már munka nuku. Nem mintha nehéz lenne (bár napi 3-4 óra utazás azért sok), hanem túl stresszes, és bizti nem akarok a főnökkel vitázni. Most a baba a legfontosabb.

Kép
Kép
tessza76
 
 


Tessza,

gratulálok és üdv közöttünk! :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Monic A védőnők körzetesítve vannak. Az enyém keddenként van, de (nálunk legalábbis) bárki gondozásba vehet, és a Te védőnőd hív majd telefonon.
Egyébként az igazgats csak poén volt. Senkinek nem fog elmenni a babája semmitől. Mind szép és egészséges lesz. Ne aggódjatok!

Tessza Én is üdvözöllek nálunk, és gratula a babóhoz. Jó, hogy pozitívan állsz a dolgokhoz, tuti minden rendben lesz! Majd írd meg mi volt a dokinál.

Kép

Kép
rszg
 
 


Szia Tessza!
Üdv itt!Egyszer-kétszer én is jártam a clostys topikban, gratulálok, hogy sikerült, szerintem kb.egyidősek vagyunk! :wink:
Én januárban clostyztam, nem történt semmi, és mivel pcos vagyok, megbeszéltük a nőgyógyásszal(vagyis én kértem), hogy ne clostyzzunk, próbálom tartani a diétát, csökkneteni a cukrot, inzulint, és hátha sikerül spontán, és íme... :wink:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Sziasztok! Én a 2008 márciusi topiban is gyakran járok, mert a nővérem akkoszült és mint első babás kismama, sok jó tanáccsal ellátnak ott is. Azt írták a csajok, hogy mivel é édesszájú nem kívánom az édességet, kisfiút várok. Ti mit szóltok ehhez?
Egyébként érdekes, mert míg nem tudtam, hogy babás vagyok, addig csak lány neveken gondolkodtam, de mióta tudom, hogy Manó bennem van, azóta úgy érzem fiú lesz és szine csak a fiú neveket nézegetem. És a Manó is olyan fiús :D

Kép

Kép
rszg
 
 


Sziasztok!

Ezt nem hiszem el,írtam egy kisregényt (de tényleg),és nem küldte el hanem kitörölte :(
Képtelen vagyok még egyszer leírni...
Meg a drága férjemnek is vacsit kell adnom:)
Majd csütörtökön újra nekiállok :lol:
Szép estét mindenkinek,holnapra szép napot:)
Én melózom :cry:
Móni
moni3
 
 


Szép napot!

Üdv köztünk Tessza és szívből gratula a kismanóhoz!

Rszg, azért óvatosan azokkal a 10 kilós kajakokkal! :wink: Nem tudom mennyire igaz, hogy aki nem kívánja az édeset az fiút vár, anno és most sem kívántam és az előző terhességnél vegyespáros lakott a pocimba. Én kislányt érzek, de azért a legénykét is haza fogjuk vinni!!!! :wink: Olyan kiváncsi vagyok mennyire lesz ő más mint a manók és milyen lesz egyszerre egy kisbabával foglalkozni. Nagyon várom már.
Amúgy gyerekkoromban 2 évig Kaposváron laktunk (2-4 éves koromig) és nagyon sok rokonunk lakik ott.

Nálunk is úgy van, hogy a körzeti gyerekorvosnál vannak a körzeti védőnők is, ott mondják meg, hogy a mi körzetünknek ki a védőnénije. Nekem pont most lesz új, az előzőnél tutira jobb lesz. Holnap ha megjártam a dokit, akkor hívom is őket, hogy most mikor van tanácsadás. Amúgy nem kell semmi külön papír ahhoz, hogy kiállítsák a kiskönyvet, tényleg elég a leleted, hogy terhes vagy. Aztán mindenhol változó, hogy a védőnő küld el vérvételre, ő nézi a vizeletet vagy a dokid, de ez úgyis kiderül.

Monic, igen szerencsére nem híztam sokat az ikrekkel, szerintem most többet fogok, az egy csibével. De hát majd kialakul, ez a nagy éhség is normalizálódik majd. Tegnap este fél12 ig vasaltam és simán megettem még utána 2 vajas zsemlét, mert eszméletlen éhes voltam. Nem is mértem magam, de tutira meglepődök majd a védőnőnél.

Moni3, várjuk a leveledet, eléggé bosszantó tud lenni, amikor így eltünteti a hozzászólásokat... :oops: Te meddig tervezed a munkát, ha jól emlékszem ugye felszolgáló vagy, ami azért eléggé megterhelő tud lenni.

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Rszg,

én erről még nem hallottam, tény, hogy én sem kívánom az édeset egyáltalán. Pedig a terhesség előtt nagyon édesszájú voltam...
Lehet, hogy nekem is kisfiam lesz? Mi neveken egyenlőre annyiban gondolkodtunk, hogy azt már tudjuk, hogy milyen neveket nem választunk . Az is valami egyenlőre...

Tencsi,

majd jövő héten rászánom magam, hogy elmenjek a tanácsadásra és szerezzek kiskönyvet.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Helyes!! :D Én anno, alig vártam, hogy hivatalosan is kismami legyek és vigyem magammal mindenhova a kiskönyvet és ez így van most is. :wink: :D

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Sziasztok!
Botka bemondta az unalmast, így van egy kis időm. Van mit visszaolvasni, ez tök jó! :) (amúgy képzeljétek közben kel életem első kenyere)
Tencsi tök vicces! Akkora te ikreid ikrek is egyben. :) Meg külön külön is. :) Amikor én vajúdtam, te a szülinapra készültél. :wink: Bár akkor pont szerdára esett. Figyi te mikor tudtad meg hogy ikrek? Rögtön látták a 2 pete zsákot? Nem egyben voltak ugye?
Monka beírnál engem lécci március 25-re ha majd erre jársz? Köszönöm!
Monic80 remélem jobban vagy. Nekem nagyon sokáig fájt a fejem Botkával. Remélem neked nem tart sokáig. Figyi neked a védőnő nem ad időpontot? Én először betelóztam, és sosem kellett várnom. Nálunk nem is lehet másképpen menni. :shock:
Tessa gartulálunk mi is! Üdv! :)
Én csak augusztus 20 után leszek "hivatalos" kismama, mert addig védőnő szabin.
Vér eredményem a tegnapi bomba miatt amúgy is kb. 1,5-2 hét mire meglesz. Pedig 11-én mennék a dokimhoz.
Amúgy régimamiknak az új könyv állítólag nagyon ronda. :(
NA lépek. Még át kell eszkábálnom a vonalzót is az új időpontra!
Szép napot! Sok pihit! Aki dolgozik, csak kényelmesen! :lol:

Kép

Kép

Kép
kuklika
Budapest VIII. kerület
 
 


Tencsi elolvastam végre a szülésedet!
Itt pityergek úgy meghatódtam. Köszi!
(és most már értem, 2 burok, 2 zsák) :)
Ha érdekel titeket, egszer leírom az enyémet is.

Kép

Kép

Kép
kuklika
Budapest VIII. kerület
 
 


kuklika a új könyv tényleg ronda. Egy sima fehér kiskönyv, amire rá van írva "A várandós anya gondozási könyve" Pedig jobb volt az a kis színes. Igaz nekem nem volt még kiskönyvem, de azért az akkor is jobb volt.

Kép

Kép
rszg
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a fogadtatást!

Ki mikor volt, megy először dokihoz, UH-ra? Nekem a jövő szerda az 50. nap, de mivel a ciklusom 32 napos volt mostanában, tehát kb. 6+3 napon leszek. Nem korai még? Viszont a reggeli rosszullétek, meg a bejárkálás, plusz a főnök miatt, mihamarabb szeretnék már táppénzre menni.
Nem is tudom, hogy felajálnja e a doki, hogy menjek táppénzre. Mondjuk az előzőnél pedzegette, és hát sajna, az vetéléssel is végződött.
Kinek mi a tapasztalata?

Kép
Kép
tessza76
 
 


Tessza!
Ha megoldható a munkahelyen is, ilyen előzményekkel szerintem menj táppénzre!
Én pont vérvételre mentem múlt hét hétfőn pajzsmirigy miatt, és előtte nap lett halovány pozitív a tesztem, úgyhogy, ha már ott voltam, csináltattam hcg-t meg progit is(magán)és a doki el sem engedett anélkül, hogy megvizsgált volna, mert kellett progipótlás!Úgyhogy még jó, hogy pont ott voltam!Szóval szerintem, ez relatív, hogy mi a korán.Persze látni nem lehetett még semmit uh-on, de akkor is megnyugodtam a progipótlástól!4-én megyek újra, tegnap a doki megerősített, hogy akkor már látni is fogjuk! :wink:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Köszi Zazzy!

Az jutott még eszembe, hogy megkérdezhetném a háziorvost, hogy tud e valamit ajánlani a köztes időre.

Kép
Kép
tessza76
 
 


Sziasztok!

Üdv Tessza!!!!
Már én is táppénzen vagyok, a háziorvosommal megbeszéltem és Ő 1 hónapra tudott kiírni, jövőhéten megyek a nődokihoz és Tőle kell egy igazolást kérnem, hogy nem végezhetem ezt a munkát! Onnantól már végig maradhatok táppénzen!

UH-n mikor elősször voltam szerintük 4 hetes voltam(kaltulátor szerint 6) és alig láttak valamit, de a munkám miatt mentem ilyen hamar! Nem akartam kockáztatni, hisz így is olyan sokat vártunk az Angyalkánkra!
Jövőhét közepén megyek újra és akkor már a védőnőhöz is elmegyek, ha nem lesz szabin!! Nekem is lesz kiskönyvem! Már alig várom:) Ja, és a munkahelyemen is akkor mondom meg(bár lehet, hogy már tudják...)

Vigyázzatok magatokra!!!!

Üdv.

Kép
milky
 
 


Milky, köszi az infót. Szerintem ezt én is meg tudnám beszélni a háziorvosommal. De te mit mondtál a munkahelyen, miért vagy táppénzen? Az a baj, hogy nem szeretnék hazudni, viszont korai még telekürtölni a dolgozót a hírrel.

Mit csinálsz, hogy nem dolgozhatsz?

Kép
Kép
tessza76
 
 


Tessza!

Annyit mondtam csak, hogy előreláthatólag 6 hétig nem jövök dolgozni és táppénzen leszek. Nem vagy köteles megmondani, hogy mi bajod van!!!!! Nem akartam én sem elmondani még!
Árut szállítok 30kg-ig ami elég nehéz és még menni is kell naponta kb.100 km-t, rettenetes utakon!
Az emelés rögtön kizárta, hogy menjek, de az utak miatt már a mellem is nagyon fájt!
Még esetleg megpróbálok más munkakörbe visszamenni, ha engedélyezik, de 2-3 hónaptól tovább már akkor sem akarok dolgozni!

Te mivel foglalkozol?

Kép
milky
 
 


Ja, amúgy én sem tudok és nem is szoktam hazudni, de egyik kollégám sem és a főnök sem kérdezte meg, hogy mi bajom van.

Annyit tudok csak, hogy a hátam mögött pusmognak, hogy ugyan mi a bajom......... jövőhéten kiderülhet számukra is.:)
De egyébként aki eddig kérdezte elmondtam neki, nem tagadom le!!!!

Kép
milky
 
 


Tessza,

nekem a lombik miatt már az elején meg kellett mondanom a főnököknek, hogy mi a helyzet, és így semmi gond nem volt, hogy a lombik után már vissza sem mentem dolgozni.
Szerintem se kockáztass a munkahelyeden, főleg, hogy már volt egy vetélésed, fő a nyugalom :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Milky, bizonyos szempontból jó helyen dolgozol, mert így nem kellett magyarázkodni. Az más téma, hogy úgy néz ki, mintha nem is törődnének veled. Az érem két oldala. Nálunk kicsit más a helyzet. Hat éve dolgozom már ugyanott, és a vetélésemet végigaszisztálta az osztály. Azóta (két év) meg folyamatosan várnak az újabb bejelentésre. Na most ezek után én laza modorban be fogom jelenteni valamelyik nap, hogy holnaptól nem jövök. Környezetmérnökként dolgozom, irodában. A munka nem megerőltető, de van egy kiszámíthatatlan főnököm, és így nem akarok kockáztatni. Másrészt Pestre járok be dolgozni vidékről, vonattal. Ugye senkinek nem kell ecsetelni, "néha" milyen katasztrófális a MÁV.

Kép
Kép
tessza76
 
 


Sziasztok!

Tessza:szerintem a főnöködnek mond meg mi a helyzet.Nem érdemes kockáztatni-táppénzre kell menni!Amúgy ha volt már vetélésed akkor "annó "engem is egyből kiírtak mert veszélyeztetett terhesnek nyilvánítottak.(bár nekem a munkahehelyem sem volt akkor ideális)

Még én sem voltam a kiskönyvé..nekem pont olyan időpontban van a tanácsadás amikor az én kicsi lányom alszik.Így elcipelni nem akarom,meg kell várnom,hogy apa itthon legyen aznap.

Sziasztok!

KépKép
vicuska
 
 


Kiskönyvért-így helyes!

Táblázatba:Kenessey Albert kórház-ban fogok szülni.Testvér:Lotti 2007 március 5.Babó neve:még nem tisztázódott így marad a kistesó.Szerintem is elég a szülés várható időpontját beírni!

Lányok:nektek ilyen lassú a babanet?Borzalmas néha!

KépKép
vicuska
 
 


Sziasztok!

Tessza, nem is kérdés, azonnal menj táppénzre, a dokid is biztosan azonnal ad igazolást, egyébként meg akkor kell kiírnia a dokinak amikor te akarod, nincs ez semmihez sem kötve. Már az első perctől táppénzen lehetsz, látod Monic is így van.
Nálunk is lombik volt az első terhességem és végig mellettem volt a főnőkasszony, így már a legeslegelején tudta mi a helyzet, sőt már most is tisztáztam vele a dolgokat és nagyon megértő, velünk együtt örült. Mehetek ahova akarok (doki, ügyintézés), dolgozok amíg akarok. Szerintem is beszélj a közvetlen főnököddel, abból bajod nem lehet. Vagy ha nem kérdeznek rá, akkor ne indokold meg a táppénzt.

Kukli, már az 5. héten látszott, hogy két petezsák van (3 embriót ültettek nekünk vissza). Igen, ők ikrek az ikrekben, tök poén. Örülök, hogy tetszett a szülésünk és naná, hogy kiváncsiak vagyunk a tiédre is.

9.40-re megyek dokihoz.

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Sziasztok!
Nem is tudom írtam-e, de én szeretnék a 8. hónapig dolgozni, mivel egy iskolában tanítok. Az első félévben még nem arom a gyerekeket otthagyni :)

Én ma megyek megint UH-ra, remélem lesz már Manónak szívhagngja is. 7 hetesen már lehet.

Kép

Kép
rszg
 
 


Én is szeretnék dolgozni, amíg bírok!! Sajna nálunk a csúnya anyagik a legfőbb ok, de majd lesz ahogy lesz! Mekkora gyerekekkel foglalkozol?

Tutira lesz már szívhang, nekem is múlthéten volt először a 7. héten. Gondolom mennyire izgatott vagy.

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Jó reggelt!
Tencsivárjuk a híreket. Bizti minden rendben. Nem lesznek lassan uh képek csajok a kis zsákokról? :) Nekem Botkáról megvan mind. Anno körbeküldtem az ismerősöknek. :oops:
Tessasztem is táppénz. Havonta kell vinni igazolást a körzetihez (nekem anyu az, aki mellesleg szülésznő volt), de annyiszor úgyis mész a dokihoz.
Nektek tényleg nem időpontra kell menni a védőnőhöz? Nem is lehet? Nálunk ez akkor így nagyon klassz. Azt hittem ez evidens nekik. :o
milky a te helyzeted is érthető. Most egy ideig nem fogsz dolgozni. :lol: Amúgy meglátjátok itthon is elmegy az idő. Főleg ha van egy jó kis topic. :wink:
Zazzy 4-én már bizti látni fogod a zsákot! Olyan izgi! Én a 11-ei szív hangot várom.
Bnőm tegnap elküldte a 13 hetes baba u-ját. Csajok annyira édesen látszik (és már tudják, hogy lány, bár én ebben még annyira nem hinnék). Nem is emlékeztem. Bár Boti fel sem akart kelni. Épp csak hátat fordított nekünk. :lol:
Nemsoká mindent látunk. :)
Szép napot, eldugulok!

Kép

Kép

Kép
kuklika
Budapest VIII. kerület
 
 


Sziasztok!!

Mindenkinek szép napot:):):):)
Tencsi,szívem szerint már nem dolgoznék,mert nem igazán bírom már a 15 óra menetelést. :cry: Úgy gondoltam szeptember végéig dolgozom,addig még nem látszik.De tegnap is úgy éreztem ,hogy nem fogom addig kibírni,annyira fájnak a lábaim 8 óra meló után,hogy rettenet.
Tessza76,nekem hüvelyu UH-om volt multhéten,látszott a petezsák,aug.13-án megyek megint akkor már biztos lesz szívhang!!! :lol:
Szerintem sem korai,én 5 hetesen mentem el a dokimhoz.
Vicuska,nekem is nagyon lassú szokott lenni,meg kitörli a kisregényméretű irományomat :cry:
Rszg,írj hogy mi volt az UH-on!!!!
Képzeljétek a kisfiam már másfél hete nyaral a nagymamámnál,és annyira hiányzik!!!Ilyen sokáig még soha nem volt távol tőlem.Viszont az nyugtat hogy olyan jól érzi magát,haza sem akar jönni.Ezen a héten megyünk megvenni neki ami kell az iskolakezdéshez...Én sík ideg vagyok hogy milyen lesz majd a suli,meg minden,ő meg egyáltalán nem foglalkozik vele.Normális ez hogy így izgulok??
Csajok nem tudja valaki,hogy minimálbér után mennyi gyes jár??
Létezik,hogy én aki imád hason aludni,már nem esik jól a hasonfekvés????? Még csak 6 hetes vagyok,de úgy érzem mikor hason fekszek mintha nyomna valami a bal oldalamon.
Na megyek,mert még ezer a dolgom.
A délutáni sziesztánál majd benézek :lol:
Csodás napot mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Móni
moni3
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: