Új privát üzeneted érkezett!

Mel: 5.9mm írt a papirra. Azt mondta, hogy a mérete szerint nem lehetek 7-8hetes, hanem csak 5-6. Mondtad a dokinak a barnázást? Tegnap nekem is volt kicsi, de szerintem azért, mert kicsit túl hajtottam magam. Minden nap nincs azért.



Zsófi
Ez a magyarázat nagyon tetszik, köszönöm. :) Talán ebben a legkönnyebb hinni a történtek után.

Csajok!
Én minden pénteken megyek uh-ra. A dokim jobban parázik, mint én. MIndig küld a férjemnek 3D-s képet a "művéről". Haláli pofa. Most már próbálom kérni, hogy csak két hét múlva kelljen mennem, de jövő hét pénteken meg a pesti dokimhoz megyek, úgyhogy nem úszom meg. Tudom, hogy csak jót akar, de szegény babának trauma az uh. Jó lenne, ha minden rendben lenne, hátha nem fogna ilyen szigorúan.
Vendég
 


Betti, nem dokinál voltam, csak uh-n, itt nem vizsgálnak meg. Ő csak azt látta, hogy a petezsák körül nincs bevérzés, tehát nem attól van. De most készülök dokihoz, mindenképp bejelentkezem valakihez. A dokim állítólag egész júniusban nem lesz:(
mel
 
 

 
 

Sziasztok!!!

Én is csatlakoznék hozzátok.
Elvileg január 25-én fog érkezni a kis pocaklakó. (6hét, 3nap) Első baba, és nagyon-nagyon nehezen jött össze. Még egy pár hónap próbálkozás és inszem-re került volna sor.

Tegnap voltam uh-on. Hallottam a picurka szívét, hát az valami csodálatos érzés. Életemben nem hallottam ennél szebb hangot! :-) 3,6mm-es a csöpi, amiért egy kicsit aggódom, mert egy táblázatban azt olvastam, hogy 6mm-es az ideális.
Nagyon kevés az esélye, hogy kisebb a számított koránál, mert én pontosan tudom mikor volt peteérésem (LH-tesztet csináltam).
Jövő hét csütörtökre visszarendelt a doki megnézni, de nem mondta, hogy baj lenne. De akkor miért hívott vissza ilyen hamar????
jandrea
 
 


SZiasztok!

Üdv az újaknak! Mel, Andrea, Betti meg akinek még kisebb a babája a "táblázatnál" úgy ltászik ezek most iyeln babák...mindannyiunké egyforma úgy látszik...akkor csak nem lehet gond:) MAjd a végére mikor ütik a 4 kilót lesz siránkozás:)

Vicky nagyon szép a babszemed:) de tényleg. jól sikerült felvétel:)
A statisztika meg mindig annyi amilyen könyvet akármit épp olvas az ember...

Tényleg változik az ember vércsoportja???? ma reggel voltam vérvételen és elfelejtettem oda adni az rh vizsgáló papírt csak a vérvételnél mutattam a csajnak, hogy kell még egy kémcső ennek is. De kérdeztem, hogy minek megint megnézni mikor két éve volt megállapítva. Erre azt mondta, hogy azért mert változhat. Tényleg???

vááá bejártam fél pestet, hogy vegyek egy szép fehér inget Máténak a keresztelőre...mit mondjak mintha fehér hollót kerestem volna. Már épp azon agyaltam inkább varrok egyet mikor találtam egy nagyon szépet..igaz kisebb vagyon volt de mégiscsak keresztelő lesz:) és még nadrágot nem is vettem...azt majd következő nekifutásra.
AZon gondolkodtam ha lány lesz mi a fenét kezdek a rengeteg fiú cuccal...nem is kell semmit vennem pelenkán kívül. Lehet majd mindenre hímzek valami csajos dolgot...
katuska79
 
 


Katus, így legyen :P Remélem mindannyiunknál minden oké és majd behozzák a babszemek a lemaradást.
mel
 
 


Szerintem a vércsoport nem változhat!
Ugyan mitől változna??? Szerintem csak viccelődött.

Tegnap azt mondta a dokim, hogy ő nem ajánlja a terhesvitaminokat, rámbízza, hogy szedem-e vagy sem, de szerinte egy egészséges 28 éves kismamának biztos nincsen vitaminhiánya.
Én szedem, mióta megjelent a teszten a két szép csíkocska, de most elbizonytalanított.
Már azt is olvastam, hogy valaki csak kétnaponta szedi, vagy egy héten egyet.
Nektek erről mi a véleményetek?
jandrea
 
 


Csajok
Betöltött 6. héten kb. 4-5 mm az embrió. Az, hogy a doktor mekkorának méri függ attól, hogy milyen az UH felbontása, a monitor élessége, és persze a doktor szeme...
Vendég
 


Katuska
Vércsoport nem változik. Az ellenanyagok miatt kell nézni ismételten, minden műtét, szülés előtt friss kell!
Statisztika: tankönyvi és nemzetközi szakirodalmi adatokat írtam.

Jandrea
Én szedek vitamint.
Vendég
 


Olyat is olvastam (azt hiszem pont ebben a fórumban, mert elolvastam ám mindent, amit eddig írtatok!), hogy valaki csak az első trimszterben szedi.
Én úgy gondolom, hogy egyenlőre szedem (Elevitet), aztán majd meglátjuk.

A tünetekről:
én abszolút nem vagyok rosszul, viszont van egy problémám, nem tudom, ti hogy vagytok vele.
Nagyon puffadok és nem tudok wc-zni (bocsi, de nem tudom szebben írni).
Régebben sem tudtam, de a tea, ami eddig segített, nem iható terhesség alatt.
Tegnap a dokim csak annyit mondok, hogy próbáljak meg minden nap produkálni valamit. Hát köszi!
De hogyan, ha egyszer nem megy?
Valahol olvastam, hogy a Guttalax cseppeket lehet szedni, vettem, valóban lehet a tájékoztató szerint, de rajtam az sem segített.

Veletek nincs ilyen probléma?
jandrea
 
 


jandrea:
Nekem az Elevit székrekedést okozott. Nem is szedem emiatt. Próbálj meg más magzatvédő vitamint, hátha..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


mágnes:
te most mit szedsz?
attól nincs ilyen problémád?

Nekem is használnom kell az Utrot és elfelejtettem tegnap feliratni a dokival (pedig még kérdezte is, de én nagy boldogságomban szinte önkívületi állapotba estem).
A körzeti is felírhatja?
jandrea
 
 


jandrea:
utrot a szakorvos írhat fel, nekem legalábbis nem írta fel a házidoki...

Én most Ferro Folgammát szedek és Magnbe B6 extrát. Annával is ezeket szedtem, és nem volt tőéük székrekedésem, sőt, rendszeressé vált. :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


mágnes:
hűha!
akkor bajban leszek! Jövő hét csütörtökig nem lesz elég az utro!

Köszönöm! Felírtam a vitaminokat!
Neked a doki javasolta ezeket?
jandrea
 
 


jandrea:
próbálj meg szétnézni itt a fórumon, általában szoktak felajánlani,eladni megmaradt utrot. Ha nem ,akkor kénytelen leszel meglátogatni az orvosodat :)

Igen, a doki javaslatára szedtem ezeket, a Ferro Folgamma azt hiszem vényköteles, de ebben nem vagyok biztos..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Üdv az újaknak!

Gratula Vicky Neked is! vagyis a picinek, hogy ilyen ügyes és jól tette dolgát :) !

LÁnyok mi az az utro? :oops: Olyan sokan írtok róla, mire jó, mikor érdemes szedni?

A vitaminokkal kapcsolatban az én dokim azt mondta hagyjam abba, mert elmeséltem neki, hogy amikor beveszem, akkor a hányinger hányásban végződik. és az ennivalóktól is undorodom olyankor :( . azt mondta nem lesz semmi baj.
Vendég
 


ok.
Köszönöm szépen!
Utána nézek!

Tudom, hogy más szenved a hányingertől meg a velejárótól, de én már úgy vagyok vele, hogy jönne ki fent, nekem mindegy, csak valahol! :-)
Persze, az étvágyam az egy cseppet sem csökkent.

Írtátok, hogy ti nem híztatok, változatlan a súlyotok.
Hát én sajnos igen.
Nem tudjátok véletlenül, hogy ilyenkor ezt mégis hogy lehet kordában tartani?
Amúgy sem vagyok vékony alkat, könnyen hízom, többet fogyózom, mint nem, de most természetesen nem akarok fogyózni.
Továbbra sem eszem édességet, nem is kívánom, nem eszem többet, mint eddig.

Viszont valahogy kontrollálni kellene a dolgokat, mert tudom, hogy nem egészséges a sok hízás, ráadásul nekem a gerincem sem az igazi, úgyhogy duplán vigyáznom kéne.
jandrea
 
 


Jandrea
Lactulose tartalmú készítményt próbálj meg használni.
http://drinfo.eum.hu/drinfo/pid/0/medic ... 0000024120

Eviana
Az orvosok sem egyformák :wink:
http://drinfo.eum.hu/drinfo/pid/0/medic ... 0000047594
Vendég
 


Jandrea
Csak egy dolgot tehetsz, odafigyelsz az étkezésedre.
Nincs lehetőség dietetikus segítségének az igénybevételére? Rendelőben? Kórházban?

http://www.hazipatika.com/articles?aid= ... 1127161241
Vendég
 


eviana:
Az utrogestan kúpot preogeszteron pótlásra adják, akkor, ha barnázás, fenyegető vetélés, vagy stimulált terhesség áll fenn :)
Örülj, ha nem tudod mi az, azt jelenti, minden ok :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Hihi :lol:
Adminisztratív feladataimat kellene most megcsinálnom. Helyette fórumozom.
Bejön a főnököm, megkérdezi, hogy mit csinálok (látja a monitoron, hogy ez nem az a program, amivel dolgoznom kelle). Elmondtam neki. Nevetett, szerinte nem haszontalan dolog :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Vendég
 


vcrane
ez a dietetikus dolog eszembe sem jutott. Köszönöm az ötletet!
Majd megérdeklődöm, biztos van rá lehetőség.

Hát... dolgom nekem is lenne éppen elég.
itt ülök egy anyagon, amit alaposan át kéne olvasnom, de nem tudok koncentrálni.
Én még titkolom, úgyhogy jó lenne nem lebukni. :-)

Ja! És rajtam olyan, de olyan fáradtság van!
mostanában már este 10-kor elalszom (ez korábban egyáltalán nem volt jellemző). Ennek ellenére egész nap úgy érzem, bármikor el tudnék aludni!
jandrea
 
 


Jandrea: én is dietetikust javasolnék, minden kórházban elérhetőek. nem lehet, hogy csak a terhesség elején annyira jellemző puffadástól érzed, hogy híztál?

Hát, Vicky jófej főnököd van, meg kell becsülni! :D

köszi Mágnes! nekem az első uh után fenyegető vetélést írtak diagnózisnak, ez normális? én megijedtem tőle, de az orvos azt mondta ezen ne problémázzak, később fenyegető koraszülést írnak majd. nem mondta, hogy gyógyszer kellene. nekem akkor is furcsa volt ez :roll:
Vendég
 


eviana:
m a fenének írt fenyegető vetélést? :shock: Volt /van erre valami indok is? Nem értem a dokidat...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


eviana:
sajnos 3 kg feljött rám, gondoltam már arra is, hogy azért, mert gyakorlatilag nincs emésztésem. Legalábbis biztos sokat számít.
na és eddig is vizesedtem és a vízhajtót sem szedhetem.
szóval nem lesz egyszerű ez a terhesség, de nem baj, megéri!!!!

fenyegető vetélés? de mégis miért? volt valami olyan előzmény, ami indokolná?
jandrea
 
 


Nem igazán tudom Mágnes! nálunk ugyanis az a furcsa helyzet van, hogy nem az orvosom csinálja az uh-t, hanem külön helyen van, így éppen az, aki soros.és ő is már csak a papírom nézi. viszont ez nekem is nagyon megdöbbentő volt, hogy mindenkinek ezt írnák a papírra! ugye hogy nem ?!
Vendég
 


Eviana:
Arról gőzöm sincs, hogy más kórházban ez hogy megy, azt tudom, hogy ahová én járok, ott nncs ilyen a papíron.
De ne ijedj meg szerintem, mert lehetséges, hogy nálatok ez a protokoll. Hová jársz?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Jandrea akkor viszont szakember tudna Neked segíteni igazán, lehet egyszerűen csak pár hasznos tanácsra lesz szükséged.

ajjaj, hogy így csodálkoztok az nem jelent jót! holnap megyek megint uh-ra és előre félek, mert eddig még nem lelkesítettek egyszer sem.


a terhes nő nem jó munkaerő :D !
Vendég
 


Gyöngyös
Vendég
 


Nálunk azonnal be kell jelenteni a munkáltatónak a felismert terhességet és a munkahely köteles a munkaügyi felügyelőségnek is jelenteni. Az anyavédelmi szabályokat nagyon szigorúan betartják!

Eviana
Ezt nem értem :roll:

Jandrea
Vízhajtót? Eddig szedtél valami miatt?
Vendég
 


Nem értem én ezt. Miért kell az orvosoknak a betegeket paráztatni? Hiszen épp az a feladatuk, hogy a lehetőségekhez mérten megnyugtassanak! Legalábbis én ezt tanultam még néhány éve.
Vendég
 


eviana:
sajnos az orvosok ilyen idős terhesen még nem túl bizakodóak
Nekem is azt mondta tegnap a dokim, hogy még nagyon az elején vagyok, még nem tudni, mi lesz.
Azért ez elég elkeserítő volt, pedig előtte olyan boldogan hallgattam az én kis picurkám szívhangját.

vcrane
igen, szedtem, nem sűrűn heti 1-szer 2-szer gyenge vízhajtót, de most azt sem szedhetem. Nagyon vizesedik a kezem meg a lábam, ilyen melegben meg főleg.
jandrea
 
 


Jajj Vicky, nehogy zokon vedd!
vicceltem, noha tény, hogy én pl. amióta megtudtam, hogy baba van, azóta a munkahelyen is sokat másfelé jár az eszem, persze amikor megtehetem. :oops:
Vendég
 


Andrea! a terhességi hormonok okoznak székrekedést de mindeképp próbálj meg vaalkmi természetes anyaggal ételle itallal segíteni magadon. Igmándi víz vagy hasonló keserű víz?
A 3 kiló plusz is lehet ettől van. HA meg oylan alkatú vagy aki könynen hízik akkor lehet bele kell törődni, hogy bármit teszel bizony felugranak azok a kilók hiába eszel diétás kaját. Cukrod rendben van?


Nekem egy orvos sem mondott még iylet, hogy majd meglátjuk és hasonlók...inkább mosolyogva gratuláltak és bíztattak. Attól, hogy ilyeneket mond mivel lesz jobb?

Vicky miért nem mondtad, hogy csak megváltoztattad a program kinézetét:)

Én is állandóan aludnék. Most is aludtam 3 óra hosszát Mátéval:)
Megfigyeltem, hogy én minden másnap vagyok rosszul reggel. Úgyhogy holnap jó napom lesz:)
katuska79
 
 


katuska79
még nem próbáltam ezeket a vízeket, parádi kénes vizet szoktam inni (iszonyatos), de az nem segít.
A cukrom egyébként rendben van.

2 hónapja voltam egy természetgyógyásznál, sok mindenben segített rajtam, lehet, hogy visszamegyek hozzá ez ügyben is segítséget kérni.

Egyébként mindenkinek köszönöm szépen az ötleteket!
jandrea
 
 


Jandrea
És mi miatt vizesedsz? Vese? Szív?
Mert akkor azt kell kezelni!

Eviana
Úgy nézek ki, mint aki zokonvesz ilyeneket?
:wink:

"A vizsgálat befejezését követően, a vizsgálati eredmények birtokában a beteget a legalaposabban, mindenre kiterjedően informálni kell a betegségéről, a várható szövődményekről, a gyógykezelés lehetséges módozatairól, a terápia velejáróiról és elmaradásának következményeiről."
(Papp Z.: A szülészet-nőgyógyászat tankönyve)


ÉS..... az 1997. évi CLIV. törvény
13. § (1) A beteg jogosult a számára egyéniesített formában megadott teljes körű tájékoztatásra.

(2) A betegnek joga van arra, hogy részletes tájékoztatást kapjon

a) egészségi állapotáról, beleértve ennek orvosi megítélését is,

b) a javasolt vizsgálatokról, beavatkozásokról,

c) a javasolt vizsgálatok, beavatkozások elvégzésének, illetve elmaradásának lehetséges előnyeiről és kockázatairól,

d) a vizsgálatok, beavatkozások elvégzésének tervezett időpontjairól,

e) döntési jogáról a javasolt vizsgálatok, beavatkozások tekintetében,

f) a lehetséges alternatív eljárásokról, módszerekről,

g) az ellátás folyamatáról és várható kimeneteléről,

h) a további ellátásokról, valamint

i) a javasolt életmódról.

(3) A betegnek joga van a tájékoztatás során és azt követően további kérdezésre.

(4) A betegnek joga van megismerni ellátása során az egyes vizsgálatok, beavatkozások elvégzését követően azok eredményét, esetleges sikertelenségét, illetve a várttól eltérő eredményt és annak okait.

(5) A cselekvőképtelen és korlátozottan cselekvőképes betegnek is joga van a korának és pszichés állapotának megfelelő tájékoztatáshoz.

(6) A betegnek joga van megismerni az ellátásában közvetlenül közreműködő személyek nevét, szakképesítését és beosztását.

(7) A tájékoztatáshoz fűződő jogok gyakorlásához szükséges feltételeket a fenntartó biztosítja.

(8) A betegnek joga van arra, hogy számára érthető módon kapjon tájékoztatást, figyelemmel életkorára, iskolázottságára, ismereteire, lelkiállapotára, e tekintetben megfogalmazott kívánságára, valamint arra, hogy a tájékoztatáshoz szükség esetén és lehetőség szerint tolmácsot vagy jeltolmácsot biztosítsanak.
Vendég
 


Látom nem csak engem paráztat a doki! :cry: Tényleg nem értem miért csinálják?! Na lányok reméljük kb.8 hónap múlva már csak nevetünk ezeken és a szülés miatt parázunk!! :lol:

Azon gondolkodtam, hogy miért nem ír fel nekünk is utrot a doki, ha azt gondolja, hogy nem marad meg a baba?? Szerintetek? Miért nem tesz akkor valamit ellene?

Sziasztok újdonsült kismamik!! :lol:



Vicky: Te honnan tudsz ennyi mindent??? :lol:



betti125 írta:Vicky: Te honnan tudsz ennyi mindent??? :lol:


Profi vagyok :wink:
Vendég
 


betti125 írta:Azon gondolkodtam, hogy miért nem ír fel nekünk is utrot a doki, ha azt gondolja, hogy nem marad meg a baba?? Szerintetek? Miért nem tesz akkor valamit ellene?



Én inkább azon csodálkozom, hogy miért nem kér a doktor kétséges esetben vérvételt? HCG-szint normál esetben 1,5-2 naponta megduplázódik.
Utrogestan akkor indokolt, ha a progeszteron-szint csökkenése okozza a gondokat.
Vendég
 


Hát igen el kell ismerni , hogy profi vagy Vicky!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Azt nem értem én is, ha ugy gondolja, hogy elmehet a baba,nincs minden rendben,akkor miért csak megnéz az uh-n és kész. Semmi vizsgálat. Ezért tűnik ugy,hogy csak azt akarja, hogy minél többször menjek, ez neki igy jó pénz. Csak annyit tesz, hogy megnéz uh-n és kész, kicsit megijeszt, hogy akarjak menni minél elöbb,mert aggodom, hogy nincs minden rendben. Megbeszéltük a férjemmel, ha hazajön elmegyünk Győrbe. Sokan járnak oda a városból, mert nem biznak az itteni dokikban. Egyébként a NATO jön a városunkba és nem fogadta el a pápai kórházat, hanem Győrba fognak járni. Na ennyit a pápai kórházról. Viszont én azt mondtam, hogy itt szültem a lányom, nem volt gond(akkor). Nem akartam 45km-re menni , főleg a lányom miatt, hogy ő is betudjon majd jönni hozzám amikor csak gondolja. Viszont, ha Győrbe mennék,akkor nem tehetné meg.



betti125 írta:Hát igen el kell ismerni , hogy profi vagy Vicky!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:


Papírom is van róla :lol: :wink:
Vendég
 


mivel foglalkozol Vicky????????? :lol:



Elmentem az orvoshoz, szülésznőhöz, hogy pozitív lett a tesztem. UH, vérvétel, igen, terhes vagyok és gratuláltak :lol:
Kaptam tájékoztatót, hogy milyen tanfolyamok vannak kismamáknak, milyen módok vannak a szülésre, stb.
Semmi félelemkeltés.
Vendég
 


sziasztok!

Mi január 7-ére várjuk második babócánkat. Van egy majdnem 2 éves lánykánk, Noémi. Most, hogy végre nálunk is van net, bekapcsolódnék hozzátok, ha nem baj. Mert itthon ülő anyukaként eléggé elszigetelve érzem magam a nagyvilágtól.

Syl
Kép
Kép
büdöstappancs
 
 


Betti lehet azért nem tesz semmit mert nem is tud..ilyen idős terhesen az időben lehet bízni a legtöbbet...általában azt mondják várni kell, hogy megoldódjon magátol a dolog.
És igen most még érdemes lenne Hcg szintet nézetni...jól tudom, hogy a 12.hét után csökken a szintje?

Betti ha teheted hétfőn menj be egy másik korházba és nézesd meg...a dokid meg dobja ki végre azt a kis képernyőt. Egy hét alatt biztos sokat fog nőni és akkor megnyugodhatsz. Egyébként normál szülés után harmadik napon már otthon leszel ugyhogy a lányodnak két napig kell nélkülöznie...ha nagyon látni akar akkor az a 45km meg se kottyan majd! Fontosabb most a Te és kisbabád egészsége, mint ezek az apró gondok.

Bevallom én egyszer elmentem terhes tornára..ilyen kismamajóga szülésfelkészítő akármi volt. Elég is volt..egyfolytában ment a sopánkodás, hogy kinek hol fáj stb stb...végén a szülésnél a testem pontosan tudta ösztönből, hogy mit kell csinálni.
Szórakozásképpen jó de semmi nem olyan volt ahogy ott elmondták.
katuska79
 
 


Katuska: Vasárnap megyek a kórházba megint, mert visszahívott a doki. Egyébként hétfőn is ott voltam nem a rendelőjében,és hüvelyi uh-val nézett meg. Vasárnap megakarja nézni, hogy rendesen fejlődik-e a baba. Mert,akkor tényleg késői peteérésem volt és ezért akkora a mérete,amekkora. Még most elmegyek hozzá, ha megint paráztat,akkor már váltok.

Szerintetek egyébként van valami előzménye a vetélésnek? Vagy elötte minden rendben, nincs semmi rossz tünet, csak elmegy a baba?



Sziasztok!
Üdv az újaknak!!

Jandrea: a problémám nekem is az mint neked vagyis már nem...egy másik topikban kaptam a receptet kismamás székrekedés ellen. 5-6 aszalt szivlát beáztatok este vagy almalébe vagy teába...betszem a hűtőbe. Reggel 1 pohár natúr joghurttal összeturmixolom és éhgyomorra megeszem. 1 óra múlva már van sikerélmény:-). Próbáld meg!!!
Csak használhat!
Üdv
Peni

KépKép
peni
 
 


betti125 írta:mivel foglalkozol Vicky????????? :lol:


Többek között igyekszem megnyugtatni az aggódó kismamikat :lol: :wink:
Vendég
 


Vcrane
Húúú, ezek a jogszabályok. Bárcsak betartaná őket valaki. Tavaly összesen 4 hetet voltam kórházban, de vagy azt hitték rólam, hogy nincs meg a 4 általánosom se, vagy nem tudom, de senki nem mondott SEMMIT. Iszonyat volt a bizonytalanság. Mondjuk az, hogy nem mondtak semmit, az volt a kisebbik baj, de nem is csináltak. Nem akarok többet kórházba menni!!!!!!!!!!!!!!!!

Betti
Pápai kórház nem semmi. A férjem nagypapáját oda vitte a család valami szuper dokihoz, de már ő sem tehetett semmit. Maga az épület nagyon nyomasztó.
Az Utro nem mindenre megoldás. Ha a baba menni akar, akkor sajnos el kell engedni. Ez az a mondat, ami miatt tavaly ölni tudtam volna. Ma tudom, hogyha tavaly ezt felfogom agyilag, akkor a 11. héten vége mindennek és most sokkal nagyobb eséllyel indulok, nem egy szétroncsolt méhvel, ami már nem sok mindenre jó. Az Utro következtében előfordulhat, hogy az emelkedett hormonszint következtében a természetes vetélés folyamata leáll. A baba ugyan nem él, de ami magától kitisztulna, az bent marad és így művi megszakításra van szükség. (Azt már csak halkan, hogy még ez is jobb az elején, mint egy császár a végén, a semmiért.)
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: