Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Kgaba, gratula! De jó, hogy már itt tartasz! Látod, látod, nem kellett úgy aggódni... :) Azért a nem megállípitása elég korainak tűnik! :shock:

Én is remélem, hogy mindenkinek jó híre lesz az elkövetkezendő hetekben az első trimeszter lezárásaként! :lol:

Barifelhő, állítólag a vasra nagy szükség lesz a következő felvonásban, úgyhogy lehet, hogy majd jól fog jönni ez a kis plusz...

itt van egy kis info a kismama.hu ról az első trimszter alatti vérzéssel kapcsolatban:

A kismama talán épp az elmúlt napokban bizonyosodott meg egy gyorsteszt segítségével a terhesség fennállásáról, ezért különösen csalódottan, ijedten fogadja a vérzést. Ilyenkor mindig orvoshoz kell fordulni, hogy megállapíthassa, nem vetélésről vagy méhen kívüli terhességről van-e szó. Kedvező jel, ha a kismama nem érez fájdalmat, menstruációs görcsöket, vagy ha a vérzés csupán pár cseppnyi, barnás színű. Még bő vérzés mellett is előfordul, hogy a magzat sértetlenül túléli az eseményeket. Az orvos ilyenkor hüvelyi vizsgálat során állapítja meg, hogy a méhszáj zárt vagy nyitott, s ultrahangvizsgálatot végez, hogy láthassa, él-e még a magzat. Rendszerint hormonvizsgálatra is sor kerül néhány egymást követő napon, mert a terhességi hormon, a HCG értékeinek változásaiból is következtetni lehet arra, hogy mi zajlik odabent. A legfontosabb az, hogy megnyugtatóan tisztázhassuk, mi okozta a vérzést, hiszen ennek a terhesség későbbi szakaszában is jelentősége lehet.

KépKép
stike
 
 


Sziasztok!
Hát komolyan mondom megint alig győzök olvasni, pedig délben szálltam ki.
Gaba
Gratulálok az uh-hoz! Tök jó! Gondolom most repkedsz és azért meg is nyugodtál egy kicsit ugye!?

A vérvételeseknek is gratula, sajnos az előző oldalon írtátok és az agyam meg szita! Próbálja feldolgozni a sok infot, de a nevekkel nem minidg bír megharcolni. :?

Valamelyikőtök kérdezte a tornát. Még mielőtt a doki a vírusok miatt letiltott volna a közösségbe járásról, pulzuskontrolált aerobikra jártam, ezt szertném újrakezdeni a héten. Persze csak módjával. Ahol a többiek ugranak,ott én lépek. Meg ha nem szakad az eső, akkor megyek a Ligetbe power walkingra. :) Bár abban sem vagyok biztos, hogy még be fog tudni mérni az óra. Állítólag ilyankor már bezavar a baba pulzusa. Tesztelem magam a héten, aztán majd meglátom, hogy bírom. Úgysem ártana visszaszoknom a mozgáshoz ennyi tespedés után. Rá fogok lépni a nyelvemre a suliban a jövő héten! :?
A kismama tornát még korainak tartom.

Zsuzsi
Én sem voltam sosem vékony, úgyhogy átérzem a ducik helyzetét. Szerncsére a magasságom azért megvan, így ha szigorú voltam magamhoz, akkor azért lement egy kicsi, meg igazából a hasam a durva. A szüleim is hízásra hajlamosak, én is ilyen lettem. Sokszor zavart, "ápol és eltakar ruhás" időszakom is volt, de most nem érdekel annyira. Szerintem az a fontos, hgoy a lelkünk rendben legyen. Attól megszépül az ember lánya. És az én párom is szeret így (mondjuk ő se "ropi"). Épp ma reggel tette tanúbizonyságát. :wink:
Az egészégünk és a babáinkké a legfontosabb, nem?!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Sikerült visszaolvasnom... Hát, jó sokat írtatok, annyi mindenre akartam reagálni, de lehet hogy a fele kimarad... :roll:

Úszás: én eddig se mentem, mert bárhol és bármikor képes vagyok felfázni, vagy összeszedni valami bacit... tornázni sem lehet a viszereim miatt, így én csak növesztgetem a pocit szép csendben. :)

Hálapénz: nem értek vele egyet, de hát sajnos a szükség nagy úr, így én is adok az orvosnak. Azt az egyet nem tűröm el, hogyha nyújtja a kezét, kap is, és ennek ellenére nem foglalkozik velem. Ezért is váltottam az elején orvost.

Zsuzsu! Ehhez kapcsolódva a szülésért kell külön fizetni Sikonak? Ha igen mennyit??

Vizsgálatok: hát én széles palettát fogok felvonultatni nektek a rengeteg betegség miatt... Túl vagyok egy szemfenék vizsgálaton, ma megyek a genetikára este, szerdán lesz a komplex vérvétel. Ja és 24 órás vizeletet kell gyűjtenem, mert abból is néznek valamit. Ezeket a terhes diabetológia írta ki. Jövőhéten lesz a 12 hetes uh 27.-én, már nagyon várom.

Peva! Neked mikortól mondták hogy kezd csökkenteni az utrót? Nekem azt mondta a doki hogy a 13-14. hétig nem veszi el. Már nagyon unom dugdosni... Vajon mitől függ, hogy meddig kell használni???

Ja, nekem még senki se mondta hogy mikor fogok szülni... Én kalkulátorokkal számítattam ki, így október 5.

Dragonfly! Nekem is um-től számolnak, nem a beültetéstől, és eddig majdnem teljesen megegyezett az ultrahang szerinti és az um szerinti időpont. Talán két nap eltérés volt köztük.

Tudom hogy volt még amire írni akartam.... De hát mint a lyukas szita olyan az agyam. :oops:

Kép

Kép
perdo
 
 

 
 

Peva, nekem is ugy szamoltak, hogy et-kor mar 2 hetes terhes voltam..

Perdo, nekem 12.hetig tuti kell szedni mindent, de azert mert fagyis vagyok... nalunk mar abba lehetett volna hagyni a kupozast amugy...

Halapenz, itt nincs ilyesmi, mint ahogy valasztott orvosod sincs, hacsak nem maganban szul az ember lanya, de az naggggggyon draga. Szuleszno vezeti le a szulest, es orvos akkor van, ha gaz van, vagy ha muteni kell termeszetesen...

dragonfly
 
 


Sziasztok!

Amikor én nem vagyok, akkor mindig sokat írtok... :lol: Lehet, hogy csak előlem menekül mindenkik... :?: :? Na mindegy, így jártam... :lol: :lol:

marek
 
 


Sziasztok!

Dragonfly és többiek!
Itt egész pontosan 580ł-ért született a gyerek, akire vigyázok. Ez kb minimum 200.000Ft. Végülis ha azt nézzük, hogy otthon sok helyen 100.000-t elkérnek, itt a fizetés viszont többszöröse. És otthon 100.000-ért nem high tech plazma tv-s, franciaágyas, szobaszervízes, saját fürdős, átlátszó műanyag design babyágyas helyen szülsz. Félreértés ne essék, én sem fogok ezért ennyit fizetni, pedig 2 hetet sem kellene dolgoznom érte...tökéletes lesz nekem a tök ingyenes ellátás, akkor is ki fog bújni ez a gyerek. :)

És nem értek egyet a hálapénzzel. A dokik ezt vállalták, ezért kapnak alapból is több pénzt, mert ilyen a munkájuk. És most bumm, ha havonta egyszer kb hajnalban be kell rohanniuk. Anyukám (mint ahogy nézem itt többen is) sem kap azért egy fillérrtel sem többet, hogy heti egy edzéssel többet tart, hogy legyen eredménye a gyerekeknek, pedig csak 1-et fizetnek, vagy 10 gyerek állít be a családi házunkba majdnem minden hétvégén sátort festeni, nappalit eláztatni, őrjöngeni, meg elsősegélyt és túlélést tanulni, indulót fabrikálni, mert épp egy hatalmas országos versenyre készülnek. (amit meg is nyertek egyébként, de anyukám ezért sem kapott hálapénzt). Vagy esetleg hétvégén gyerekeket versenyre utaztat...ezért sem jár semmi. Nincs sem hálapénz, sem túlóradíj, semmi. Egy ideje jutalmat sem kap, mert kb. 4x kapott (mert az ő tanítványainak volt a legtöbb eredménye), miután kitalálták, h aki kapott, már nem kaphat, hiába dolgozza ki ugyanúgy a belét, mint az előző 4 és annál is több évben, mert ő nem olyan, hogy ha nincs jutalom, akkor nem töri magát. Ja, és amikor egyik tavasszal többször ügyeleten fordultak meg, majd kiírták egy hónapra, mert nem bírta a stresszt, egekbe szökött a vérnyomása többször is, és napokig nagyon rosszul volt ez miatt. Félt, hogy szívrohamot fog kapni. Csak mert volt egy első osztály (6évesek), akikkel nem bírt, és stresszelte magát a kudarcon, mivel ő mindig 110%-ot teljesít, és hogy lehet, h ezekkel meg nem bír.
És még tudnám sorolni, mert (mint gondolom kiderült) nem csak a tanárokról van szó, nem csak ők dolgozzák ki a belüket a semmiért, és lám, ők sem kapnak semmi féle hálapénzt.

Bocs, hogy megint csak felhoztam a témát. De most jutottam addig, hogy kifejtsem a véleményem. :)

Úszás! Itt Angliában egyfolytában ezt szajkózzák. Szerintem itt nem kell tartani fertőzéstől, mert elég rendben vannak az uszodák. De otthon én sem mennék, ha csak nincs vm frankó uszi, esetleg szállodai. Én úsztam versenyszerűen 8 évig 6-14 éves korom között. És már 12 éves koromban szenvedtem ilyenektől...ez elég durva sztem. Azóta meg sajnos vannak gondjaim olyan 3-4 havonta legalább, valószínűleg ez miatt, mert már olyan korán sokszor volt ilyen baram. Könyörgöm, még nem is menstruáltam. :?
Itt viszont sztem fogok menni, majd...mert egyelőre még örülök, hogy élek. Néha fáj a fáradtság.

Na asszem elég volt belőlem mára, egyelőre most ennyihez tudtam hozzászólni. :)

Jóéjt!

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Sensi, azt hiszem az a legnagyobb gond, hogy a tanárok valódi helyzetét és tengernyi munkáját csak mi látjuk, akik benne vagyunk. Aki nincs, az leginkább csak a szüneteket érzékeli, meg, hogy csak 5-6 órát tanítunk naponta. Az kifelé nem látszik, hogy mindebbe mennyi munka (iskolaidőn kívül) és mennyi energia, örlődés stb van. Asszem legtöbben ezt fanatizmusból csináljuk, nem azért mert megéri. ( arról meg ne is beszéljünk, hogy arról nem hallani híreket, hogy orvost megvertek volna...)
Nyilván mi sem látunk bele mások munkájának árnyoldalaiba, így az orvosokéba sem...

Marek, ugye ezt "halálosan komolyan gondoltad" !!! :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Jó reggelt!

Betty
Én ezért hagytam ott a közoktatást januárban. Amikor már attól kell tartani, hogy az általános iskolás gyerek megüt, akkor nincs értelme tovább. Persze nehéz döntés volt, de ha akkor nem teszem meg, akkor tuti, hogy nem lennék még kismama. Péntek volt az utolsó napom, még aznap elmentünk Bécsbe, teljesen megkönnyebbültem, megnyugodtam és másnap összehoztuk a babát... :lol: Én ennyit köszönhetek a közoktatásnak.... :lol: :lol: Persze tudom, hogy nem ez a vita tárgya, csak gondoltam leírom.... :lol:

Tegnap dicsekedtem a véreredményemmel, csak azt nem írtam, hogy baktériumot találtak a vizeletemben... :? Akkor most mi van??? Tudja valaki? Mondjuk az tény, hogy azon a héten voltam beteg, amikor a vérvétel volt... :?

marek
 
 


Marek
Lehet, hogy én is idáig fogok jutni. Mondjuk az a szerncsém, hogy viszonylag jó suliban tanítok. Jó nagy a hajtás, húzós iskola. Nem is értem, hogy hoztuk össze elsőre a babyt. :) Én úgy gondolkodtam, hogy GYES-re menni talán még mindig biztonságosabb a közszférából, mint a magánból, mert ha nem lesz más ide tutira visszavesznek majd. Remélem, minden rendben lesz és lesz legalább 3 évem, hogyan kitaláljam hogyan tovább. :D
A vizelet miatt szerintem ne aggódj, majd a doki megmondja mi legyen! Lehet, hogy tényleg csak a betgséged miatt van.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Jóreggelt, Lányok!

...a francba...Marek rájött, hogy menekülünk előle... :wink: :wink:
Én is rem, hogy nem gondoltad komolyan :!: :?: :lol:

Stike:
Hát igen...ez a nem megállapítása azért nekem sem olyan 100%-os. Mondtam Ádámnak is, hogy azért várjuk meg a köv. vizsgálatot.

Megpróbálom feltölteni az UHképet!!! :D :D :D

Kép

Komoly, mi??? Az elején sokkalsokkal jobban lehetett látni, csak azt nem nyomtatta ki a doki, és a végén, amikor eszébe jutott, akkor csak ennyit hozott ki belőlünk. DE SEBAJ!!!! :D :D :D

kgaba
 
 


Jön a védőnő, hozza a beutalót...meg kell nézni mi van a vizeletben.... :? Nem baj, legalább átöltöztem, ha nem jönne, lehet, hogy egész délelőtt pizsamában lennék... :lol: :lol: :lol:

Betty
Így utólag én is látom, hogy lehet, hogy várhattam volna még néhány hetet, aztán meg elmehettem volna táppénzre, de ezen már nem rágom magam. Főleg, mert meg vagyok róla győződve, hogy nem maradt volna meg a baba, ha maradok. Annyira durva volt a helyzet, hogy nem tudtam tovább csinálni. Két hétig voltam ott, előtte sokáig táppénzen voltam, mire visszamentem szörnyű lett a helyzet.... :cry:

marek
 
 


jó reggelt!

kgaba: olyan jó érzés látni!legalább most megnyugodhattatok! :D úgy várom már a jövő keddet,h én is láthassam,h minden ok! :roll:
Vendég
 


Lányok!

lenne egy hülye kérdésem!szóval,van egy félkész tetkó a karomon és februárban mentem volna vissza a sráchoz,h befejezze,de ugye mikor megtudtam,h baba van nem mentem!az első 12hetet mindenképp meg akartam várni,de szerintetek lehet baja a babának,ha megcsináltatom?még vagy 2órát kellene dolgozni rajta!
és persze mindenképp a bébike az első csak ha nem olyan nagy gond jó lenne befejezni,mert jön a nyár aztán ott virít egy félkész dolog! :lol:
jövő héten megkérdezem a dokit is,de kíváncsi vagyok,h hallott e valaki valamit erről? :roll:

ki is írta,h van neki is egy virág a hasán? :D
Vendég
 


Inez!

Tetkó kérdésben nem vagyok járatos.. :? Mondjuk ha azt nézzük, hogy van aki még a haját sem festeti be terhesen.... :? Szerintem erre még a doki se nagyon tud válaszolni... :lol: :lol: :lol: De mondjuk sehol nem olvastam még, hogy terhesen ne tetováltassunk. Egyébként mi lesz, ha elkészül?

marek
 
 


marek:köszi!én sem hallottam még ellenérveket!hát nem tudom...
egyébként ilyen mesés az egész:a vállamt tetején c-alakban egy fecske, alatta egy vasmacska amin egy szalag tekeredik egy nagy csillag és egy szív!és az egész s-alakban jön le a vállamról!(na ezt jól megmagyaráztam)és körülöttük virágok!tiszta szines az egész!
de így leírva nagyon hülyén hangzik :lol: :lol:




mikorra megy a védőnő?:D
Vendég
 


Sziasztok Kismamik!

Én még csak egyszer, bejelentkezés erejéig kukkantottam be hozzátok, és lám! Felkerültem a táblára!!! Annyira jól esik, köszönöm szépen!
Pótolni valóm is van: korom: 32 év :-(
lányom neve: Barbara
terhességem ma: 9+2
következő vizsg: április 10 körül (még be kell jelentkeznem)
A betöltött 12 hét után mehetek csak a következő UH-ra, akkor majd lesz képem is remélhetőleg...
A múlt héten voltam laboron és a védőnőnknél. Olyan vicces, hogy az ember már másodszor indul neki a dolognak, de ugyanolyan információéhesen ültem a védőnőnél,mint az első alkalommal.
Más is ez az egész most. Igazság szerint Barbarát nem terveztük, most viszont már régóta "dolgozunk" az ügyön. Így sokkal könnyebb elfogadni a testi-lelki változásokat és igazi boldogság hat át. Barbaránál elég rendesen be voltam tojva, és azt sem tudtam a kapcsolatom érett-e a dologra. Persze az volt és azóta is harmónikus családom van, de azért ez most sokkal másabb helyzet. Annyira várom már, hogy újra babázhassak....
Láttam, hogy írogattatok Elevit ügyben valamikor. Nem tudom visszaolvasni az egészet, de van aki Elevit+folsavat is szed?
A dokim ajánlja, védőnőm soknak tartja mindkettőt. Nálatok mi a helyzet?
handrea75
 
 


Inez

A védőnő már elment. Lehet, hogy visszahúzom a pizsamámat... :lol: :lol: :lol:
Majd ha kész a tetkó dobsz egy képet? Mert nem nagyon tudom így most elképzelni... :oops:

Handrea
Nekem Czeizel Endre mondta, hogy szedjem az Elevitet és a folsavat is. Sőt ő valami rengeteg folsavat mondott, de én annyit nem szedek. Gondolom ő azért tudja, hogy mit érdemes :? Meg ártani nem árthat gondolom...

Mostantól majd egy kicsit sűrűbben jössz???

marek
 
 


Jo reggelt :)

Sensie, azert itt sem olyan szupik az allami uszodak, nem tudom, te milyen helyeken jartal... Foleg, mert az angolok nem egy uszo nemzet, ezert nem alakult ki naluk erre kultura. Pesten szerintem a Komjadiba, a Sportba siman el lehet menni, oda sportolok jarnak, nem oreglanyok..;)

Mennyire mas vilagban elsz, mint en itt videken :lol: itt mindenki (pedig gazdag kornyek) a helyi korhazban szul, masnap, vagy ha semmi baj, akkor meg aznap szepen hazamegy, nem nagyon szokas priviben szulni. Mas mutetek az mas persze, de szules.... (amugy amit irtal, tenyleg nem draga, nekem a laporoszkopiam volt kb 4x ennyi..... :?

Inez, en sem hallottm, meg arrol, hogy tetko gaz lenne terhesen, de en szerintem attol felnek, hogy a fajdalom jo-e a babonak...

Gaba, nagyon szep a kis torpid :D mesz majd 4D-sre is? Ott majd tuti jol latszik a ficankolas :wink:

dragonfly
 
 


Tényleg ezt mondta Czeizel? De jó! Azért annyira gáz, hogy a védőnő felülbírálja az orvos utasítását! De nem is ez a baj, hanem az, hogy megijeszti az embert! Kifejezetten ecsetelte, hogy kóros anémia (vérszegénység azt hiszem) esetén kell ennyi folsav, egyébként nem és a vérképem alapján én rendben vagyok. Még vasam is van, nem megyek tőle a falnak, de vashiáyom sincs.
Ennek örültem, mert így sem tudok Wc-re menni, az Elevit is elég ahhoz, hogy kóros székrekedésem lett.
Pont ma hallottam, hogy a lenmag-pehely állítólag nagyon hatásos, úgyhogy ki is próbálom.

Igen, igyekszem majd többet benézni. Dolgozom, és a múlt hét és azelőtt nagyon durva volt, csak egy pici bekukkantásra tellett. Ha hazaérek elkap a harmadik műszak, este meg már hulla vagyok.
handrea75
 
 


Handrea, nalunk nagyon tervezettek a babak, es azert neha meg be vagyok tojva :lol:
egesz ejjel veluk almodtam, hogy mit fogunk csinalni, stb, es mindig keves volt a 2 kezem... :shock: :wink:

Nalam tegnap is visszajott a vacsi, igy a szoszos, husok ki vannak love egy darabig.... ujra piritoson fogok elni. Most meg tojassal probalkozom reggelire, hogy valami proteint is vigyek a szervezetbe..

Ja, beszeltem a jogaoktatommal tegnap, aki 15 hetes terhes, azt mondta, hogy kb 12-14. hetig ne jogazzak, es ha uszom, akkor csak heti 1x, a klor miatt... hatha valakinek ez hasznalhato info.. (es most unnepelyesen megfogadom, hogy leszallok az uszas temarol.... :lol: :lol: :lol: )

Marek, akkor te most mennyit dolgozol maganban?
Es ki meddig tervezi, hogy munkalkodik?

dragonfly
 
 


Perdo! Utrot nekem a lombikos doki mondta, hogy a 12. hétig, aztán csökkentsem. Te melyik intézetben voltál? (csak hogy nem számolták ki első uh-kor a szülést)
A saját nőgyogyim szerint felesleges, de nem árthat. Szóval én szorgosan adagolom még a héten, jövő héten csökkentem (babagyárban csak ismerik a tutit :lol: )
Legutóbb amikor kiváltottam a gyógyszertáros csajszi is dicsérte az utrot, hogy neki is kellett - pedig nem lombik - és milyen klassz, hogy ilyen készítmény is van. Szóval dugdosd csak szorgosan :) Ameddig az orvos mondja.

Inez! tetkót én írtam. szerintem várd ki a szülés végét...hiszen azért maga a tetoválás is fájdalmas, szóval biztosan igénybe veszi a szervezetet, és aztán maga a regenerálódás (új bőr) is tuti szív energy-t. Tartsd meg a babának. Bár Te tudod mennyire bírod a fájdalmat. Én a hasamon alig éreztem (20 perc volt), de azon felbuzdulva a bokámon körben is van (1,5 óra volt!) - azon majd besz...tam. Fekve is ájuldoztam. :)

Szia Handrea! Welcome.
Elevitet az én dokim is sokalta, de nem árthat.

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Hello Lányok!

Én a sok vasam miatt úgy döntöttem, hogy most nem szedem a terhesvitamint, eszem elég zöldséget, meg szerintem már került be annyi vitamin a szervezetembe, amennyi kell. A folsavat azt szedem, az nem árthat.

Látom, hogy milyen szigorúak egyeseknél a dokik, hogy csak a betöltött 12. hét után lehet menni uh-ra. Én 6+6 voltam az uh szerint (ez ugye a mérvadó) amikor volt az uh és azt mondta a szonográfus, hogy 1 hónap múlva menjek. Akkor ugye 11 hetes leszek, hacsak ugye nem más ütemben nő Mazsola, hisz ugye azért ez nem szent írás. Szerintetek akkor ennek az uh-nak nem is lesz sok értelme? De azt mondta a pasi, hogy 1 hónap múlva menjek és már megöl a kíváncsiság. Szerintetek már ekkor is meg fog tudni állapítani dolgokat?

Kép
barifelhõ79
 
 


Dragonfly

Ez nem jó hír. Pont csütörtökön akartam menni jógázni... :cry: Nekem azt mondta az oktató, hogy mehetek... :? Akkor most mi az igazság... :roll:

Én meg a 12 hetes uh-val álmodtam, de nagyon rosszat. El is döntöttem már álmomban, hogy a 12. héten elmegyek 4d-re is, mert azt álmodtam, hogy valamit nem vettek észre az uh-n, én szóltam, hogy gond van... :shock: :shock: :shock: Jóvanna...nagy szakértő lettem... :lol: Most meg nem tudom eldönteni, hogy csak hülye vagyok, vagy vegyem ezt jelnek és tényleg menjek el egy jó ultrahangoshoz is a 12. héten... :roll: :roll: :roll: Szerintetek? Hinni kell az ilyen álmoknak?

Munka...
Nem csak magánban dolgozom, sok órám van egy nyelviskolában is. Júniusig tutira szeretnék dolgozni, de ha nyáron is jutna tanfolyam, akkor azt is bevállalnám... Szeretem csinálni....Magánóráim még októberben is lesznek, máskor is úgy csináltam, hogy üzenetet írtam a szülőszobáról, hogy ma elmarad az óra, mert szülök... :roll:

Asszem mára elég volt belőlem... :roll:

marek
 
 


Marek, normalis, hogy remalmaink vannak a babakkal kapcsolatban, mar most kijon az aggodas, de szerintem nem kell komolyan venni.... bar, ha megnyugtat, akkor menjel masik uh-shoz, az a lenyeg, hogy te ne izgulj!!!

Joga..... ha mindig is jogaztal, es hozza van szokva a szervezeted, akkor menjel... es ha nem esik jol, ne csinald.

Olyan gyomorgorcsom lett, hogy ihaj!!!! Asszem abbahagyom a grapefriutle ivast...:(

dragonfly
 
 


Dragonfly

Az a baj, hogy már nagyon régen jógáztam, februárban újra elkezdtem, csak az első alkalom után kiderült, hogy kismama vagyok, azóta nem mentem.... Most viszont már nagyon mennék... :?

marek
 
 


Hát, tényleg nagyon belendült a csapat! :D

Elevit+folsav nálam is együtt megy, habár elevitből én csak felet szedek... és persze mellette sok gyümi, zöldség... és még több folyadék! Főleg most, hogy itthon vagyok elég sokat iszom. A székrekedésem is rendbe jött. Ja, meg reggelente tejes műzlit is eszem, és azóta mindennapos lett a mellékesbe menés... :)

Munka: én ha vissza tudok menni, akkor júliusig szeretnék dolgozni, augusztusban szabi és szeptembertől felkészülés, várakozás, vásárlás, lakáscsinosítás... ha fogom birni pocakkal! :lol: :lol: :lol:

Testmozgás: én is a 12 hét után szeretnék visszamenni tornázni/jógázni, de úszni is nagyon szeretnék, főleg, ha itt lesz a nyár!

Marek, érdekesek az álmaid! A párom ma azt álmodta, hogy fiúnk lesz! Pedig lány élvez elsőbbséget! De jöjjön, akinek jönnie kell :D

Gaba, szuper a kép!

Lányok, itt esik a hó!!!!!!!!!!! Na basszus!!!!!!!!! :lol: :lol:

KépKép
stike
 
 


Marek! A rémálmok normálisak - állítólag.
4d uh-ról: pont egyik reggeli lustálkodásomkor volt terhességi uh-okról szó a TV-ben. Azt mondta a doki, hogy az első időkben nem szerencsés sokáig uh-ozni, vagyis a 4d-re azt mondta, hogy az már akkor egészséges, ha a baba min. 1 kiló körüli (középtávon). Sajnos, hogy hányadik héten, nem emlékszem. Persze túlaggódó szomszédom is elment 15. héten többdimenziósra, és persze semmi gáz nem lett belőle. Csak felfigyeltem amit mondott ez a doki, hogy a többdimenziós uh. ugyan nagyon klassz (főleg a szülőknek), de egy jó szakember a normál uh-on is meg tudja csinálni a szűréseket.
Meg hogy nincs káros hatás (kimutatható), de hogy az uh. egy részét elnyeli a baba, és ezért nem szoktak az elején sokáig uh-ozni. Pl. a 12. héten meg lehet nézni a baba nemét, csak sokáig kell vizsgálódni, ha nem mutatja magát - ezért nem mennek erre rá akkor, ha nem fontos (pl. genetikailag nemhez kötött betegségeknél igen).
Azt hiszem jegyzetelnem kellett volna az uh-okról...de akkor úgy tűnt megjegyzem. :lol:

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Haaaat, en varnek meg egy hetet a helyedben.... ez rendes joga lenne, vagy kismama?

Uh info erdekes nagyon! Azt is hallottam, hogy egyes babak nem is szeretik a tobb dimenziosat, es elbujnak, takargatjak az arcukat... ez sem veletlen akkor....

dragonfly
 
 


Sziasztok!
Magam sem a pehelysúlyú kismamák sorát hosszabbítom (185cm-es magasságomhoz 79kg -ot viselek jókedéllyel :) ), ennek köszönhetően viszont a dokim nekem nem javasolta az Elevit szedését, nehogy túl nagy legyen a baba, amikor kifelé igyekszik. További indoka neki is az volt, hogy ezen túl még valóban javítja az étvágyat (gondolom nem az első trimeszterre gondolt...). Helyette simán a folsavat javasolta, és a sok zöldség-gyümit.
Még egy dolgot mondott: szerinte a MagneB6 helyett jobb a Magnerot. Én szerencsére nem érzek különbséget, de ezekben az émelygéses időkben az sem mellékes, hogy a Magnerotot félbe is tudom törni. :)
A következő ultrahangra én is a 13.héten megyek (hosszú két hetem van még addig), ami egy hónap UH mentességet jelentett. Úgyhogy minden reménykedve várakozóval együttérzek. :)
Egy kérdésem is volna: nem tudjátok véletlenül, hogy hol lehet venni olyan kis csattal felszerelt párnácskát, ami autóvezetéshez kell azért, hogy a biztonsági övet lehúzza a pocakunk elől? Hallottatok már róla?
Mindenkinek kellemes babavárást. :)

macianyu
 
 


Nálam sem a 4d lenne a lényeg, hanem hogy amikor veszik a vért az integrált teszthez, akkor megnézne egy igazán jó szakember is... Persze ezt csak a hülye álmom miatt gondoltam, de nem hagy nyugodni... :lol: :roll:

Sajnos nem kismamajóga... :cry:

marek
 
 


Saját megnyugtatásomra felhívtam az asszisztenst, aki egyébként szülésznő és azt mondta, hogy menjek nyugodtan a 11. héten.

A nagy genetikai uh van a 18-20. héten, ugye?

A sport má nekem is hiányzik. így csak hízom rendesen, de én is bírok még pár hetet, aztán óvatosan nekiállok. Addigra remélhetően ez az iszonyú fáradtság is elmúlik, mert ettől se kedvem, se erőm nekiállni tornázni. Hajdanán én is jógáztam és azt mindenképp szeretném folytatni, csak ahova jártam elég messze van sajna tőlünk, nem tudom lesz-e időm és energiám eljárni. Kállai Ildikó kismama torna dvd-jéről is jókat hallottam, azt is be szeretném szerezni, akkor hétvégén otthon is tudnék mozogni.

Kép
barifelhõ79
 
 


Macianyu

Nekem van ilyen kismamaövem. A Brendonban biztos van, de nem olcsó. Viszont nagyon hasznos. Most még nem annyira lényeges, de később szerintem baromi jó, főleg annak aki vezet. Viszont ne akarjátok szoknyával használni... :lol: Én kipróbáltam, és persze megállítottak a rendőrök... :lol: :lol: :lol: Nem volt ciki...ááááá...dehogy... :lol: :lol: :lol:

Ja, övlehúzónak hívják:

http://brendon.hu/ProductSearch/browser ... a-ovlehuzo

Én egyébként használtan vettem tavaly a Vaterán. Érdemes ott megnézni, jóval olcsóbb...

marek
 
 


Köszi a gyors választ, megyek nyomozni. :)

macianyu
 
 


Sziasztok!

Kgaba!
Nagyon örülök a szép eredményeknek, ak kép is széép! :D
A lepényról mondott valamit?? mellső fali vagy hátsó? 4D-s Uh volt, h valószínűsíti a nemét??

Barifelhő!
Általában a kismamiknak alacsony a vas :lol: Ez szerintem jó, ha most még magas, van raktáron :lol:
Én elvileg 11+5 napon megyak a 12 hetesre, Ábival 12+5 napon voltam...(dec. 23-a volt akkor :lol: :lol: :lol: )
Igen a genetikai UH 18-21 hét inkább.

Peva!
Én is 26-án megyek, a 12 hetes Uh-ra... :D
Nucha= tarkóredő (nálunk nuchának irják, de ugyanaz a kettő)
Nálunk több védőnő van, központi terhesgondozás van. És van a védőnő,aki a körzeti. Most egész normális, a terhesgondozósat még nem tudom, oda a 12. heti UH után lehet bejelentkezni. Ismerem az egyik gondozós védőnőt, megpróbálok hozzá kerülni.

Dragonfly!
Üdv a 26-ai csapatban :D :D :D

Bettyna!
Az az általános, h a ducik nehezebben lesznek babások. Nálunk szerencsére nem így volt, mondhatni simán összejöttek a babók. Ábival mondhatni zavartalan volt a babavárás, csak attól rettegtem, h ne legyen csaszi. Vastag hasfalat átvágni.....lassúbb a gyógyulás, de szerencsére nem volt rá szükség, sima szülés volt. Én serdülő korom óta duci vagyok, valahogy a szervezetem így működik, ezt szokta meg. persze várandósan nem akarok már hízni.


Perdo!
Mi volt tegnap a genetikán?????????????
A dokink nem kér hálapénzt. Ábit júli 4-re vártam, de nem sietett. A doki hagyta, had induljon el magától kifelé. 9.-én már nagyon erős joslóim voltak, így befektett a klinikára. Apa is nyugottabb volt. A doki mindennap jött hozzám. 13.-án hajnal 2-kor folyt el magzatvíz, 4-re hívták a dokit. Ábel 6:50-kor született. Végig segített , maximálisan mindent megtett értünk. 1 hétig voltunk a gyerekágyon, mindennap meglátogatott. Végül a szülés utáni 6 hetes kontroll vizsgálaton adtunk borítékot. Elég keveset, annyit engedhettünk meg magunknak. Nem akarta elfogadni.....
Ezzel azt akartam elmesélni Mindenkinek, h igenis vannak dokik, akik maximálisan mindent ,megtesznek akkor is, ha esetleg nem kapnak borítékot. Igaz Neki nagyon sok páciense van, így nem féltem a megélhetését :D :D

Marek!
SZERETÜNK!!!!! :D :D :D
Szerintem nem vészes a baci, adnak rá valami szert és kész. Sokszor az ismételt labor is segít, bármikor hibázhatnak!
Minek jár hozzád a védőnő?????????????????
(igaz hozzám is akar jönni a 12. heti UH után, nem is értem miért. Érdekes lesz, lehet, h külön fog járni hozzám és Ábihoz?? :lol: :lol: )

Handrea!
Én szedem a folsavat, naponta 1 szem. Kétnaponta fél szem elevit. Ennyi kell és tanácsos. Az én dokim végig javasolta a folsavat. persze érdemes átgondolkodni ki mennyit friss gyümit, zöldséget eszik! Nálam a székrekedést a rostos gyümilé hozta helyre...

Eszter!
Hó???????????? aztaaaaaaaaaaaaaaa itt tegnap este jég esett. tiszta fehér volt minden. Szerencsére a tulipánfa és a virágok megúszták....

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Az én dokim is a betöltött 12. hetet kéri az Uh-hoz, de olvastam, hogy a 11-13 ht között kell a genetikai szűrésnek megtörténnie. Gondolom dokiknak kell figyelembe venni az 1-2 hetes különbséget.
Én, bevallom kicsit azért szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, mert igazán nem is lehet tudni (lombik bébik kivételek!), hogy mikor fogantak, így aztán tudni lehet, melyik a 12. hét?
Én pld. biztosan nem a középidőben fogantam, mert a férjem akkor nem volt itthon. Hogy előtte-e vagy utána, azt már csak az ég tudja...Mégis a középidő a számítás alapja.
handrea75
 
 


Na nehogy azt higgyétek, hogy striguláztam.. :oops:
handrea75
 
 


Szia Zsuzsu!
Rég jártál erre... :lol: Nem jár hozzám a védőnő, csak most jött, elhozta a beutalómat...így nem kellett érte besétálnom, meg nem kellett sorbaülnöm a házidokinál egy aláírásért... Szóval most rendes volt :lol: Viszont tavaly elég sűrűn volt itt... :cry: Csak akkor nem jött, amikor igazán nagy szükség volt rá... :cry:

marek
 
 


Handrea
Ááááááááááááá dehogy! Miért hinnénk??? :lol: :lol: :lol: De most, hogy mondod... :lol:

marek
 
 


Rossza az, aki rosszra gondol...
handrea75
 
 


Marek!
Vagyok Én csak nem mindig tudok irni. Sajnálom, h ilyen a védőnőd, de most MÁSKÉPP LESZ!!!!!!!
Házidokihoz én is megyek, csüt. kaptam időpontot. Kíváncsi leszek mit szól a második babához, ugyanis a régi főnököm és a doki barátok. ( a főnök kérdezgette mikor megyek vissza, már akkor, amikor amikor Ábel 3 hónapos volt. Nem mertem bevallani, h két babát tervezünk :oops: :oops: )
gratula a 200-hoz! :)

Andi!
Ezek a hetek csak galibát okoznak. A nucha (tarkóredő) 2,5 alatt normális, de itt is érvényes, h egy mérés nem mérés....

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Segítsetek plíz, hogy lehet vonalzót feltölteni? Csináltam én is, de nagyon béna vagyok, nem tudom, itt hová kell biggyeszteni...
Köszi előre is!
handrea75
 
 


Andi!
fenn a lap tetején, segédletek---profil.. az img -k közti részt kell bemásolni az aláíráshoz

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Köszi Zsuzsi!

No lássuk, milyen lett:

Andi
Kép
handrea75
 
 


Hát ez nem az igazi... :(
Mégegyszer nekifutok!

Andi
Kép
handrea75
 
 


Sikerült!

Látjátok???
De jó!!!! Ketten lesznek! De jó lesz!!!!!!!!!!!!!!!

Apropó, holnap szülői a bölcsiben :( Téma: kistestvérem érkezik :evil: A körzeti pszichológus vezeti, kíváncsi leszek, mi okosat mond...
Néha úgy érzi az ember, csak a pszichológus képes gyereket nevelni, mert mindig olyan elbizonytalanító, hogy többen azt hisszük, mindent rosszul csinálunk.
Majd mesélek!

Andi
Kép
handrea75
 
 


Andi, már akartam reklamálni, hogy nem tudjuk az adataidat!! Szuper! Be is teszlek gyorsan a táblázatba... :) Még azért kellene néhány adat, nem tudom feljebb megadtál-e valamit... :? Bocs, közben megtaláltalak! Vannak már tervezett nevek Tesónak?

Nem rossz a hangulat a fórumon! :lol:

Kép

KépKép
stike
 
 


SIKERÜLT!!!!!!!!!

Na, akkor innen tényleg át tudom venni a tábla kezelését!

Mindenkit kérek, hogy ha eltérést talál, nyugodtan jelezze! Nem fogok megsértődni... :wink:

Azt még nem tudom, hogy minden képet fel fogok tudni tenni a nevek mellé, mert akkor már a fájlméret lehet, hgoy az adatok kárára fog menni... majd kikisérletezem... :lol:

Jaj, nagyon örülök, hogy sikerült.... :oops:

KépKép
stike
 
 


Stike,
még nincs nevünk...majd lesz, én a 12. heti Uh-t várom, de nagyon, addig nem nevesítek. Majd ott meglátom, és megszeretem és kitalálom az Ő nevét! Persze valami apró beleszólást engedek a páromnak + lányomnak is.
Még van 3 hosszú hét, addig még legalább beleférünk a nadrágunkba...(bár már szorít kissé :cry: )

Andi
Kép
handrea75
 
 


Mára ennyi voltam, indulok a bölcsibe összeszedem a csajszimat. Megyünk Ikeázni!!! Reggel megbeszéltük, hogy csavargunk egy kicsit, megnézzük milyen húsvéti cuccok vannak.
Nekem ez lett a kismamabetegségem: Ikeafüggőség
Sziasztok!

Andi
Kép
handrea75
 
 


Stike, nagyszeru!!!
extra adat: 30 ev, 03/26 a kovetkezo uh idopontja

Nahat, milyen lelkesen ir mindenki :lol: nagyon felporogtunk!

Volt szo szekrekedesrol, de mi van, ha gyomorgorcs es az ellenkezoje van??? Eddig nagyjabol minden kajatol, szerencsere iszom vizet, es most fo a krumpli, majd meglatjuk..... csak en vagyok ilyen szerencsetlen, hogy minden megtalal??? :(

dragonfly
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: