Új privát üzeneted érkezett!

Nálunk a párom tudja, meg a főnököm. Anyumnak én elmondanám, de akkor párom oldalán is el kéne mondani a családnak, azt meg még nem szeretném egyelőre (megpróbálnának már most ránk tukmálni egy csomó mindent).

Egyébként nagyon nehezen állom meg, hogy pl a közvetlen kolléganőmnek ne mondjam el :)

Kép
kistiggrincs
 
 


Az lényegében ugyan az mint az elevit. Az is tökéletesen megfelel!

Nálam a férjem és anyu tudjua, meg 3-4 jó barátnő. nem nagyon tudtam magamban tartani. :D pedig esküszöm megpróbáltam!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


A párom kapott egy kis zoknit a csíkok mellé, hogy értse is mi történik. A kislányom már másnap közölte mindenkivel a családban, a zokni titkát, úgyhogy ő elintézte, hogy mindenki időben értesüljön a babuciról.

Kép
Kép
noni78
 
 

 
 

Én is szerettem volna ha titokban tartani az első vizsgálatig de sajna nem sikerült :) Akiknek mondtam azoknak is úgy, hogy úgy néz ki lesz Kornéliának kistestvére de még nagyon halkan jegyeztem meg :) De azért még sokan nem tudják!!! :lol:

Kép
Kép
lanta
 
 


Kislányom két hónappal születés előtt. :lol:
Kép
Születés után egy nappal. :lol:
Kép
Csak láttam, hogy többen raktatok fel képet és most én is ráérek egy kicsit babrálni vele.
Nagyon ritkán tudok ide ülni.

Kép
Kép
noni78
 
 


Hű, jó nagy baba!! És nagyon szép! :D

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


De nagyon jó!!!!! Nagyon aranyos!!! :)

Kép
Kép
lanta
 
 


Én anyum tudja ( de a párom úgy tudja, hogy nem tudja )
Remélem érthető voltam . :D :D

De örülök is neki, mert pont most beszéltem vele, és annyira megnyugtató dolgokat mondott! Már nem is parázok a hétfői vizsgálattól.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Szerencsére nekem semmilyen rossz tapasztalatom nincs az első terhességgel kapcsolatban. Így sokkal bátrabban indulok neki az ultrahangnak, ami jővő kedden lesz.

honeymoon!
Ne aggódj,nem lesz semmi probléma, csak ezt hidd is el és így is lesz.Tudod, a pozitív gondolkodás!!!!!!!!!!! :lol:

Kép
Kép
noni78
 
 


Mindenkinek olyan szép a kibabája!!!!

Kép
Kép
petra1980
 
 


Bocsánat kisbabája

Kép
Kép
petra1980
 
 


Különben a fénykép lehet, hogy nagynak mutatja a Fancsit.
3,35 kg -és 52 cm-el született.
Epidurálisan szültem, a másodok babát is így szeretném. Szuper élmény volt. :lol:

Kép
Kép
noni78
 
 


Egyébként nekem meg sem fordult a fejemben, hogy bármi gigszer lehet... egészen addig míg el nem kezdtem olvasgatni a topicot az elejétől....

17 unokatesóm van, az öcsém spirál és spermaölő mellett fogant meg , amikor anyu 40 éves volt. Álomban sem gondoltam volna, hogy a 2 csík a teszten nem feltétlen egyenlő azzal, hogy a baba meg is születik 9 hónap múlva. :(

noni, egyébként nagyon jó ilyet hallani hogy ennyire pozitív élmény volt a szülés!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Akkor elkezdem én is szedni azt a múltkori terhes vitamint.

Kép
Kép
petra1980
 
 


Honeymoon!

Hát nekem Elevittel is volt hányingerem, sőt, akkor hánytam a legtöbbször, amikor a 2.babámmal azt szedtem! Ettől persze még jó, és nem is az a legfontosabb, hogy kivédi az émelygést! Én a Béres Gravidát szedem, elsősorban azért, mert abban jód is van, ami ugye Magyarországon "hiánycikk" és nekem, mivel már volt terheségi cukorbetegségem, ez különösen fontos! Én próbálkozás előtt 3 hónappal kezdtem el és nagyjából a 12-14. hétig tervezem, ha nem fogyok túl sokat!
Na megyek, róka koma megint rámszállt, pedig reméltem, hogy legalább az ebéd bennem marad! A reggelit kb. 5 percig viselte a gyomrom!
Ja, és hányósoknak jó tanács: Este vegyétek be a magzatvédő vitamint, akkor kénytelen lesz felszívódni!

Márti
borossné becz márta
 
 


petra, szerintem nyugodtan! A vitaminból baj sosem lehet!!
:D

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Mindenki babája nagyon szép!!!És szép gyerkőcök, nagyobbacska babák lettek :lol:

Honey, én is teljesen optimista vagyok, nem fog semmi rossz történni :D (egyébként az én környezetemben sem volt ennyi elvesztett baba, én sem gondoltam, hogy ilyen gyakori lenne) Sárával semmi gond nem volt az egész terhességem alatt, kivéve a sok rókakomát az elején. De utána semmi, csak a jó és szép dolgok. És a szülés is nagyon szép élmény maradt meg nekem is, már ott a szülőszobán azt mondtam, hogy bármikor legközelebb :D

Lányok, lenne egy kérdésem. Én is Elevitet szedek, a doki azt mondta, hogy 2-3 naponta elég, de mivel szoptatok is még, ezért minden nap szedem, de folsavat is mondott a doki, hogy szedjek. Azt olvastam, hogy az kiválasztódik az anyatejben. Szerintetek ez mennyire rossz, ill nem rossz Sárára nézve?

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Ichtus!
Szerintem nem véletlenül írják a tájékoztatón, hogy szoptatásnál mérlegelni kell az előnyt és kockázatot!Én a helyedben megkérdezném a gyerekorvost.

Szerintetek biciklizni szabad???
Éppen úgy csinálok, mintha még soha nem lettem volna terhes, de akkor még nem voltam ilyen beszari, eszembe sem jutott, hogy baj is lehet...
Vendég
 


hű, elég szakmainak tűnik a kérdés... ilyenre nem mernék válaszolni. A dokid erre nem mondott semmit?

Ami a bicajozást illeti... ha szobakerékpár, akkor tuti! :D

Őszintén szólva én nem merek sportolni. Pedig 3 éves korom óta, egészen 2 héttel ezelöttig versenyszerűen sportoltam. De az első 10 hétben nem merek kockáztatni. :shock:

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Ezt egy doki írta, ezt találtam.

"A terhesség alatt valóban nem szoktuk javasolni a biciklizést, elsősorban azért, mert a rázkódás-zötyögés adott esetben vetélést-koraszülést idézhet elő. Ez természetesen a szobabiciklire nem igaz, azt nyugodtan hajthatja. A lényeg, hogy mérsékelten terhelje csak, ne hajtsa túl magát. Mellesleg a biciklizés szerintem semmit nem fog segíteni a szülésnél, a torna, vagy az úszás annál inkább."

Kép
Kép
noni78
 
 


noni, szerintem bírd ki a bizti kedvéért pár hétig hogy nem bicajozol. :)

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Találtam egy másikat is testmozgásról.:
A terhesség első harmada:

Módjával a következő mozgásfajták ajánlottak:
bowling, biciklizés, callanetics, evezés, jóga, aerobic, kajakozás, kirándulás, korcsolyázás, ping-pong, tánc, teke, terhestorna, tollaslabdázás, úszás, vitorlázás.

Ha bármilyen, a terhességgel járó melléktünetet észlel, azonnal hagyja abba. (Ilyenek lehetnek pl.: vérzés, hányinger, émelygés stb.)

Ha eddig is sportolt rendszeresen, akkor ez ebben az időszakban is rendszeres lehet. Ideális a heti 3-5 alkalommal, 20-30 percig végzett mozgás. Egy várandós kismama nem tud olyan intenzíven mozogni, mint korábban, de ez nem is szükséges. Nagyon fontos, hogy figyeljen teste üzeneteire, érezze, mikor, mennyi mozgás az éppen elegendő!

A pulzusszámra is oda kell figyelni:
A maximális pulzusszám nagyjából másodpercenként 19-23 legyen. Ez azt jelenti, hogy semmi esetre sem szabad megerőltetnie, túlhajtania magát!

Más állapotban is ugyanolyan szükséges a bemelegítés, a bőséges folyadékfogyasztás, valamint a kényelmes sportruházat viselete.

Kép
Kép
noni78
 
 


honeymoon!

Én nem akarok biciklizni, a luca kérdezte és próbálok keresgélni neki a neten.
Különben megértelek, én is alig tudok kiigazodni, hogy mikor ki és mit ír.
Rengetegen vagyunk itt fent, hál' istennek.

Kép
Kép
noni78
 
 


Igen, eleinte én is úgy voltam vele, hogy a babavárás nem betegség , akor miért is ne.

Aznap is így gondoltam, amikor megtudtam, hogy babát várok. Nagy elánnal el is mentem edzeni, mondván hogy mit számít...
A bizti kedvéért azért megkérdeztem az edzőmet ( akinek mellesleg 4 gyereke van ). Ő aztán iagazán sport fanatikus! De mégis azt javasolta, hogy az első 10 hétben NE! Mert hogy az a beágyazódás időszaka. És az iagazán "rázós" sportok ( futás aerobic, bicajozás stb ) befolyásolhatják, hogy hol tapad meg a baba az anyaméhben.
Viszont, ha minden ok, akkor a 10. héttől akár a szülés napjáig is lehet (nem balesetveszélyes ) sportokat űzni.

Már a falat kaparom egy kis mozgásért... de úgy vagyok vele, hogy 10 hét nem a világ. A magam és a baba érdekében kibírom. nem az első 10 héten múlik, hogy milyen lesz az erőnlétem, vagy hogy meghízok -e.
:)

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok!

Csodaszép babáitok vannak! Gratulálok hozzájuk!:)

borossné becz márta: én is a gravidiát szedem, azóta mióta megtudtam, hogy terhes vagyok. Kb 3 hete. Sajnos nekem továbbra is rosszul reagál a gyomrom a terhességre. A dokim is mondta, hogy szedjem inkább este. Állítólag a Gravidia és az Elevit ugyanaz a kategória, ugyanazt tudja, mindkettő nagyon jó.

Azt hiszem , hogy majd ha két hét múlva visszamegyek, mert addigra rendelt vissza, akkor majd rákérdezek erre a kiskönyvre. Addig próbálom élvezni a terhességet. Leszámítva az émelygést.
Azt is mondták, hogy a hányingerre B6 vitamint kell szedni.
Nekem azt mondta a dokim, hogy felejtsem el a sportot. A megerőltetőt. Sétálni, nyújtózkodni, egy kis laza torna, szerintem belefér.

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


Szia Mindenki!

Először is Fanni és Kornélia is igazi kis tündér. Jó látni, hogy azért nem csak én vagyok ennyire bátor.
Komolyan mondom, néhány barátnőm kicsit elszomorított (egyikükkel együtt szültem). Amikor megmondtam, hogy jön a tesó, rögtön mindenki azzal jött, hogy biztos vagyok-e benne, bírni fogom-e, stb., ahelyett, hogy örültek volna velem együtt...
Persze nem mindenki, de olyan is akadt, aki majdnem lehordott miatta...

Szóval tök jó csajok, hogy itt ti is vagytok (lanta és Ági), legalább belém is valaki nyomatja a pozitív kisugárzást. ;)

A terhes vitaminokkal kapcsolatban én az Elevitből szedtem be anno az első 1-2 hónapban felet (amikor eszembejutott), aztán leálltam vele. Beszéltem több orvossal, meg ismerőssel és abban egyezett a vélemény, hogy ha a kismama odafigyel, hogy rendesen és egészségesen táplálkozzon, akkor az ilyen tömény dózisú vitaminok csak pufaszthatnak.
Az Elevitről amúgy plusz infó (van gyógyszerész ismerősünk saját gyogyótárral): anno volt egy nagy balhé a Materna miatt (talán emlékeztek néhányan), mert csupa 4-5 kg súlyú baba született. Na a gyártók gondoltak egy nagyot, és legyártják ugyanazt, csak más névvel, más csomagolásban. Az Elevit mindenben tökéletesen megegyezik a Maternával.
Lola enélkül is 3290g-mal és 55cm-rel született, mi lett volna, ha szedem... :O

Persze vannak vitaminok, amikből kell a nagy plussz, ehhez én szedtem a Béres Mg-t, Béres Ca-t, meg sima B6 vitamint, ritkán C vitamint (inkább sok teát valódi citrommal). A folsav nagyon fontos, ha az hiányzik, akkor a vérképből úgyis azonnal kimutatják. Érdekes módon ebből egy szemet sem szedtem, és végig tökéletes volt a vérképem (remélem most is így lesz).

Különben nálunk egy vizsgálat 5.000.- és azt mondják, hogy általában a vizsgálat díjának 10x-sét "illik" adni szüléskor...

Én azért mindenkienk azt tanácsolnám, hogy szülésznőn gondolkodjon főleg, ha odajutunk, a legtöbb segítséget a szülésznő nyújtja majd. ;)

Kép
Kép
lolababa
 
 


Aki kérdezte a toxoplazma vizsgálatatot, hogy mennyibe kerül: 2000 Ft volt.

Kép
Kép
a.m.
 
 


Roni!

Nekem a B6 vitamint már injekcióba is adták, de hiába! Aki ennyire hányós, azzal nem sok mindent tudnak csinálni! Nekem ehhez jön még a gyomorégés is, szóval rémes, de ki kell bírni. Sokan attól szenvednek, hogy a végén már nagy a pocak és sem aludni sem mozogni nem tudnak rendesen. Nekem meg azzal nincs bajom, csak az első 14 héten szeretnék minél hamarabb túl lenni, főleg, hogy az én babáim mocorgását a 14. héten éreztem előszőr. És az annyira szuper!

Lolababa!

Nálunk még senki sem tudja a családban, hogy úton a 4. baba, megvárjuk vele a jövő heti uh-ot. Kicsit tartok tőle, hogy mit reagálnak, olyan mondatokra számítok, hogy hogy fogjuk bírni anyagilag (pedig nem keres rosszul a férjem és elég nagy a házunk is), meg, hogy föl is kell őket nevelni stb. De nem érdekel! Úgy gondolom, hogy amikor ilyen döntést hozunk, vállaljuk is érte a felelősséget, imádni fogjuk a picinket és mindent megteszünk érte, ami erőnkből telik. És ez a picinek bőven elég! Neki az a legfontosabb, hogy mi akarjuk Őt, a többi meg úgyis kialakul! Szóval ne hagyd, hogy elvegyék az önbizalmad, igenis bírni fogod, mert bírni akarod, és hiába kicsi a korkülönbség, ehhez fogsz hozzászokni, megoldod, és lehet, hogy az eleje döcögős lesz (hol nem az), de utána együtt nőnek, játszanak a gyerekeid és örülni fogsz, hogy milyen jól megvannak egymással,és ilyen kicsi korkülönbségnél kevés esélye van a féltékenység kialakulásának is!

Hogy mennyibe kerül a szülés az tényleg sokmindentől függ. Ahogy látom, Pest drágább mint vidék és persze az sem mindegy, hogy magándokihoz jár-e az ember vagy állami rendelésre, van-e egyáltalán fogadott orvos +fogadott szülésznő, van aki csak szülésznőt választ stb.
Az én magándokimnál "közepes" az árfekvés, legalábbis Bp.-i viszonylatban. Terhesgondozás alkalmanként 8.000.- (havi 1 alkalom, a végén már sűrűbb), szülés 80.000.- a szülésznőknek általában 10-15.000-től határ a csillagos ég, a Szent Imrében konkrétan tudom, hogy a 20.000.- már kevés kezd lenni, és sok szülésznőnek szabott tarifája van.
De a szülésznő tényleg nagyon-nagyon fontos, úgyhogy érdemes választani! Persze ciki, ha szüléskor épp ügyeletben van, de ez a dokira is vonatkozik!

Márti
borossné becz márta
 
 


Én szeretnék biciklizni, de nem szobabiciklin. :cry:
Mert ha megyünk Sárvárra,és nem fürödhetek, nem mehetek szaunába, gondoltam biciklivel körbe lehetne járni a környéket.
De ezek szerint inkább nem...
Marad a séta. :lol:
Vendég
 


Haho!

Megint jósokat irtatok, próbálok reagálni, demivel nem jegyzeteltem, igy név nélkül mennek az üzik. :oops:

Elevit: az elsö hetekben a folsavnagyon fobtos (igazábólmár a fogantatástól számitva), mert ekkor zajlik az elsödkleges idegrendszer ksialkulása, a velöcsö záródása. Erre elvileg önmagában csak a folsav is elegendö. Én Nándiorommal végig szedtem a terhességem alatt az elevitet és normálsúlyú baba lett, (3130 gr), idöre született, tehát sztem nem feltétlenül van összefüggés a nagy súlyú baba és a magzatvédö vitamin fogalma között. MIndazonáltal azt mondom, elég sokszor vesznek vért ahhoz, hogy képben legyünk a vitaminhiányról, igy én személy szerint a 12. hétig fogom minden nap szedni, utána 2-3 naponta. Ha a vérképem rossz lesz (remélem, nem), a doki ugyis megmondja, milyen vitamint kell szednem pluszban.

Mozgásra vágyóknak: gyógytornászt vagy ksimamatornát ajánlok, nekem most egyikhez sincs kedvem, egész napémelygek. Viszont a falunkban van heti 2x gyógytornász s a védönéni ajánlotta, mert külön odafigyel a kismamikra, igy ha elmulik a rosszullét, tuti megyek majd. Terhestornából nekem szintén egy gyógytornászos nénis van, kissé elavult, de elég jóláétmozgat. Anno heti 2x tornáztunk, apáját is rávettem és együtt röhögtünk, mert a néni elég vicces hangnemben irányitja a kismamikat. :D

Nálunk hivatalosan a páromtudja, nemhivatalosan még 2 barátnöm, mert én sem tudtam tartania számat :P :oops:

ÖÖÖÖ, nem tudom, mi maradt még ki.

Csinálok táblit, aztán jövök még :wink:

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Azt írják, módjával lehet biciklizni!
Majd csak aszfalton megyünk. :wink:
Á, nem ám,nem fogok biciklizni...
Vendég
 


Kép

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


lolababa: ne foglalkozz senki véleményével. Én az elejétől fogva így szerettem volna a dolgokat és nagyon is örülök neki, hogy elsőre össze is jött a kistesó! Gondolom, hogy az eleje nem lesz egyszerű de után mienk az élet és csuda jó lesz!!! Rám is van aki furcsán nézett de amikor elmondtam az érveimet egyből elgondolkodtak rajta, hogy tényleg nem hülyeség. :lol:

Kép
Kép
lanta
 
 


Gyönyörű képek :) Gratu! :)

Asszem a futásnak, meg a tavaszra tervezett nagy geoládázással egybekötött bicajtúráknak ezzel annyi :)

Ha már közvélemény kutatás, gravidát szedek, a gyógyszerész ezt ajánlotta mikor a második tesztért mentem :) Hálisten előtte a hideg miatt meg supradynt szedtem abban meg még több is volt a folsav mint a gravidában.

Az A-vitaminnal azért csinyján, terhesség alatt a túladagolása veszélyes a magzatra, de ha ezt bétakarotin /A provitamin/ formájában eszed attól semmi baj sem lesz. (olvastam erről egy nagyon jó kis táblázatban, hogy mikor melyik vegyianyagra kell odafigyelni de most sajnos nem találom csak általánosságokat:( )

Kép

Kép
starlark
 
 


Köszi csajok az erősítő szavakat, kicsit rendbeállt a lelkem, hogy mégsem én gondolom hülyén.
Valahogy úgy voltam vele, hogy ha most már benne vagyok, akkor inkább tartson egy kicsit tovább, mint pár év múlva kezdjem az egészet előlről... azért annyira nem egyszerű. Lehet, később a lustaságom lenne a gátja a kistesónak. :D

Annyira fáradtnak érzem magam...

Valakinél olvastam, hogy volt kis vérzés, ilyesmi.
Nyugi, egyáltalán nem biztos, hogy gond van. Lolával kétszer is bevéreztem. Először 7 hetesen (azóta vagyok gyakorlatilag itthon), aztán kb 21 hetesen ismét.
De nem volt semmi gond. Igazából talán azzal lehetett magyarázni, hogy a terhességtől a méhszáj duzzadtabb, vérbőbb, és bizony ha magával ragad a szenvedély, akkor megeshet, hogy kicsit megsérül a hámrétege és az vézik kicsit. De ez teljesen természetes, normális, és semmi rosszat nem jelent.

Remélem neked is csak egy heves éjszaka volt a kiváltó ok. ;)

Azért én még mindig nem fogtam fel igazán, hogy jön a pici.. :)

Márti!
Ahol ekkora elszántsággal és szeretettel várnak minden babát, ott nem is szólhat senki semmi rosszat. Remélem a legnagyobb gondod az lesz, hogy megint nehezebb lesz cipelned magadat... :D

Azért azt elszomorítónak tartom, hogy az ember előre arra kell, hogy készüljön, hogy gáncsoskodni fognak vele... bár felkészületlenül még rosszabbul esik...

Kép
Kép
lolababa
 
 


Sziasztok!

Megjöttem a vizsgáról! Majdnem mindent tudtam, de ez ennél a tanárnál nem jelent semmit. A legutóbbi vizsgán 60-ból 5-en mentek át. :oops: Hát majd meglátjuk mi lesz. Ha nem sikerült, akkor lehet, hogy évismétlés lesz. Szombat este lesz eredmény.
Holnap visszaolvasok. Jó sokat írtatok.

Jó éjszakát mindenkinek.

gwini
 
 


Kép
blúmi
 
 


Újabb próbálkozás vonalzóügyben...

Kép
blúmi
 
 


Írjátok páran a farkaséhséget.
Hát nem tom velem mi van, egyszer úgy érzem hogy egy fél lovat is akár, máskor meg mint most este is egyszerüen semmit.
Pedig nem kerülget a rókakoma.

Igaz most a hangulatomra rátesz hogy a párom nincs itthon 3 napig, és nagyon nagyon hiányzik és rossz egyedül itthon :(

Kép

Kép
starlark
 
 


Lolababa: mintha magamat olvastam volna kistesó ügyben! Nagyon egyformán gondolkodunk! Én is arra gondoltam ha visszítérnének a nyugodt hétköznapok lehet, hogy nehezebben hajlanék a kistesóra mint most amikor úgyis benne vagyok még a nehézségekbe. :lol:

Kép
Kép
lanta
 
 


Kedves Sz.Sziszi, és Roni! Kollegák vagyunk. Nálunk nagy a stressz. Jó lenne minél hamarabb otthon maradni, de ismerem magam annyira, hogy akkor meg feleslegesnek érezném magam. Meglátjuk hogy bírom. (a főnökömnek már elmondtam, azért, hogy a feszkósabb ügyeket ossza másra)

A cigót az előző terhességem előtt 3 hónappal tettem le. Nem mondom, hogy könnyen ment.

Én a családnak csak a 12. hét után szeretném elmondani. Már persze, ha addig ki nem találják. Ha ilyan iramban nő az étvágyam, akkor nem sokáig fogom tudni titkolni.

Én gravidát szedek, az előzőnél elevitet szedtem, Az elevittől nagyobb volt az étvágyam.

Holnap megyek orvoshoz. Be vagyok tojva, de legalább végre tudni fogom, hogy mi a helyzet. Holnap jelentkezem!

üdv: blúmi

Kép
blúmi
 
 


blúmi!

Nagyon várjuk a fejleményeket! :lol:

Klassz lett a vonalzód.
Jó éjt mindenkinek.

Kép
Kép
noni78
 
 


iszonyat sokat írtok!!!! :) nagyon helyes!!! de alig bírom tartani az iramot.... bent mivel még nem tudják, ott nem olvashatok itt, így marad az este, és nem könnyû tartani a tempót....
szuperjók a képek!! gyerekek széépek és a mamájuk is :) soksok képet mééég!!!!!!
na akkor lássuk szépen sorjában:

üdv az újaknak!!!!!!

honey! tök jó hoyg a nászúton!! mi meg most pont a 7.évfordulónkon készítettük bébikét!!!! :)

és igen, ne rémisztessük egymást, bízzunk a jó dolgokban!!!!!! én sem vagyok alapból egy nagy aggódós, de ha csak azt olvasom h ki hoyg izgul, akkor rám is ragad azért...gondolom ez mindenkivel így van. inkább a pozitív dolgokat ragasztgassuk!!!! hmm??? persze én sem azt mondom, tartsátok magatokba, ha ott van... no, nemtom érthetô-é???!

sziszi!!
ez abszolót alkati kérdés, nekem pl simivel a 16 hetes uh-nál már tök szép kis pocakom volt, míg másnak meg még semmi. aránylag vékony voltam én is :P (aránylag=62kg/170cm)
és igen, írasd ki magad hamar!!! ez a sok vezetés....ááá

luca!!
sokan azt mondják nem tanácsos, és persze jobb az óvatosság, de olyan orvost is hallottam már, aki azt mondta nyugodtan!!!! nemtom. én simivel voltam egyszer, szauna meg minden, akkor még nem tudtam hoyg ott van a bébi, és nem lett semmi baj! talán nagyon mértékkel, ha nem bírsz ellenállni :)

sz.sziszi!!!
te kérdezz akkor!!! mármint a dokid! mondjuk fura hoyg nem tájékoztat magától, meg nem kérdi meg h vannak-e kérdéseid.... meg hát nem kötelezô még most eldönteni hoyg nála maradsz-e végig, szóval, ha nem jön be, majd keresel másikat!

petra!
én csak azt tudom hoyg a macskákat kell kerülni a toxoplazmózis miatt, és ugyanemiatt a nyers húsok kezelését, fogyasztását (tatárbífsztek) meg nyers sajt-pl feta :( és a cicák kakiját nem szabad pakolni. de kérhetsz ilyen vizsgálatot, egyik vérvétel alkalmával és leveszik azt is! biztos, ami biztos. a kutyusokat nemtom kell-e kerülni, nekem eddig csak macseszom volt, így belôlük vagyok felkészült!
(na, most olvasom tovább, és ezt többen is kifejtették, bocsii)

roni!!
szupeer!!!!!!

kistiggrincs!!!
én is a feb. 4et várom nagyon nagyooon!!! te hányra mész??? :P
védônô, ahol laksz, ahhoz a legközelebbit válasszad ki és oda! érdemes elôbb telefonon egyezetetni h ô-e a neked való, mert én kb 4 helyre mentem volna hiába simivel!!! (máshova voltam bejelentve, mint a lekhely, stb, stb)

lolababa!
sztem tutira megérzik, vagy látják vagy nemtom :) simi konkrétan rákérdezett: neked tesó van a pocakodban?? :O majndem elájultam!!!! pedig nem beszlétünk elôtte errôl akkor még!!!! nagyon sok kis plusz érzékük van még nekik!!!
úúú kedvem támadt pocakos képet ettni nekem is!!! elô is keresek rögvest :D

londonwoman!!!!! pihenj és keress olyan dokit, akiben meg tudsz bízni és neki higgyjél!!! reméljük mindne okéé! tényleg pihenj sokat!

én az elevit-tôl nagyon rosszul voltam, ez ma derült ki, amikor is abbahagytam a mindne napos szedését, és láss csodát, ma jól vagyok!!!! nincs felpüffedt gyomrom, nem rossz a közérzetem, mindne jóó! még az étvágyam is megjött!! szóval mindenkinél más! ja és az én orvosom meg nem vitamin párti, úgyhogy ô is ezt támogatta, amit simivel csináltam: kb hetente bevettem egyet! meg az elején külön folsavat és ez így remek volt!

simivel se a vizsgálatokért se semmiért nem kértek pénzt!!!! pedig választott volt mindenki, és akartunk is adni, de végül így jött össze hoyg majd, de az is elmaradt...szóval nem mindenki a pénzre megy rá!! most tudom más lesz, mindig rendelôbe kell majd mennem, ahol esetenként 8e lesz, de ezt felezhetem is magamban, mivel simivel így megúsztuk....
de kérdezd meg, majd a doki elmondja ez hogy szokott lenni nála!

bocsii hoyg megint ennyit írtam....de külön kell jegyzetelnem hoyg ne felejtsek ki senkit.....

luca! szabad bicajozni, de ne terheld túl magad!! meg mondjuk csak járdán, és max 2vel menj :D én simivel bicikliztem az elején, de egy rossz élmény után úgy döntöttem hoyg nem kockáztatok inkább (egy hülye megijesztett a járdáról). szóval döntsd el te, itt a veszély az elesés, elütés, stb, nem maga a mozgás!!

gwini gratula!!!! akkor te megtettél mindent, most már nyugi!!!!! ügye svagy!

na befogom, már így is csomó mindere más is írt választ, de most már nem szelektálok :)
[/color]

no ilyen voltam 35+5 simivel:
http://www.babanet.hu/album/index.php?a ... age=100065
de itt követhetô a hatalmasodásom legutóbb :P:
http://www.babanet.hu/album/index.php?album=3396

jóócak!!!! bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok,

Tudom, sokan vártátok a tegnapi beszámolómat a dokiról, de a jó hírt meg kellett osztani a nagyszülőkkel, tesókkal és már este nem volt energiám a géphez ülni. De ami késik nem múlik.

Fél 5-re kaptam időpontot, de kb. 16.50 körül tudtunk bemenni. Már nagyon izgultam Az asszisztens nő is megkérdezte, hogy én is kismama vagyok, hát habogtam egy igent :oops: , de nem voltam valami határozott. :?

A dokinál rögtön a lényegre tértünk. Ups az ágyra. :lol: Hasi UH. Leírhatatlanul jó érzés volt látni, hogy növekszik bennem egy élet, akinek már pulzál a kis szíve. :lol: Alig tudtam levenni a szemem a pulzálásról, a kezemmel a párom pulcsiját markolászva fátyolos szemekkel kérdeztem tőle, hogy "Szivi, te is látod?" :lol: Ha lehetne még most is bámulnám a pocaklakóm :lol:

Minden a legnagyobb rendben van. A GS(petezsák) 31 mm, CRL (bébi) 15 mm, szabályos, pulzál és 8 hetes terhes vagyok.

Na most már hivatalosan is kismama vagyok :D :D :D Mehetek védőnőhöz, fogorvoshoz és a házi orvoshoz.

Küldök egy képet is.
Kép

Bal oldalt van a képen. Ott csücsül a petezsákban alul, középen. Előtte az az átlátszó kis karika a szikhólyag. Most az táplálja egy darabig. A kis feje rá van hajolva erre a hólyagra. Még nincsenek "végtag bimbói"(így mondta a doki).

Mindenkinek szép napot kívánok.

Kép
asszonka
 
 


Asszonka: De jó kis kép, Gratula! :)
Szakszerű magyarázat :)


Tényleg ti hogy mondtátok meg a főnöknek? Csak úgy simán bele a közepébe bejelenteve?

Kép

Kép
starlark
 
 


Sziasztok!

Asszonka, ez szuper!
És annyira jól látszik, én még uh-ból soha semmit nem tudtam kivenni, de ez egyértelmű!
Most már én is tudom, mit kell majd látnom 2-3 hét múlva!
:lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Asszonka gratulálok!!!!!

Kép
Kép
petra1980
 
 


Sziasztok!

Asszonka gartulálok a babóhoz és nagyon jó lett az uh kép. :)

Kép
Kép
lanta
 
 


Nem tudom, hogy jót jelent-e vagy rosszat, de mostanában gyakoribbak nálam ezek a menstruációs görcs szerű fájdalmak. Ez normális? Sőt a fehér folyásom is megnövekedett.
Remélem nincs semmi baj.

Kép
Kép
petra1980
 
 


Petra nem hiszem, hogy ez gondot jelent mert pont tegnap olvastam róla, hogy a terhesség elején gyakori a menstruációhoz hasonló görcs. Nekem is van ez a szúrkálás bal oldalt Én sem tudom ezt mire véljem? De csak nem lesz gond!?

Kép
Kép
lanta
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: