Új privát üzeneted érkezett!

Jajj, szegény Lili, biztos szörnyen nehéz volt Nektek is...
Szerencse,h.mára majdnem teljesen jól van, ha jól értettem. :)

Kike, vigyázz Magadra, el ne kapd a gyerekektől.. :o
sipiné
 
 


azt mondta a doki hogy érdemes lenne még terhesség előtt egy vese terhelést csinálni, hátha nem bírja a vesém, de erről már lemaradtunk :D
de szerintem nem ez abaj, csak egyszerűen nem volt szerencsénk, utána meg szerencsénk lett :D

Kép
Kép
h. szilvi
 
 


Tényleg, Lányok, szülési időpontot mikor mondanak először?
sipiné
 
 

 
 

Szilvi, most biztosan szerencsések lesztek! :D Végülis Liliről nem is tudtál sokáig, nem?
sipiné
 
 


Na igen,remélem megúszom a betegséget.
Nekem már mondott a védőnő,ahogy én is számoltam,juli.6.Ő írta be a kiskönyvembe. :)

Kép
Kép
Kép
kike
 
 


Orvostól függ. Van aki rögtön az első vizsgálatkor, de végülis mindegy, úgyis a genetikai uh állapít meg pontos kort és azzal már jobban be tudják lőni a szülés dátumát is.
Vendég
 


Nekem egy netes kalkulátor júni 10-et számolt, de a doki biztos eltolja majd vagy 2 héttel... :?
Vendég
 


Nekem netes kalkulátos szerint július 14... Kíváncsi leszek :lol:
Fú csajok, hogy fogunk izzadni a szülésnél :lol:
sipiné
 
 


Az tuti, de gyanítom előtte is még vagy 2 hónapig!!! :lol:
Vendég
 


Mi még úgy tanultuk,hogy úgy kell kiszámolni,hogy az utolsó mens. 1. napjához hozzáadunk hetet és levonunk 3 hónapot.
A dokik is így számolják,vagy koronggal,de ugyanez a lényege.
Nekem így jún.21. a kiindulási pont(azt mondta a doki,be is írta a kiskönyvbe) Aztán persze ez még többször modosulhat,meglátjuk!

Kép


Kép
ibm
 
 


:lol: Szerintem mióta tudjuk izzadunk! :lol:
Hol ezért hol azért,de nambaj csajok ez így van jól!
Itt megbeszéljük a sok parát és kész!

Sipiné!

Azon a napon leszek 30 éves!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

Kép


Kép
ibm
 
 


Ami - most lehet hogy hülyeséget kérdezek, de a három hónap levonás az 3x 28 nap, vagy 3 naptári hónap? Azaz feltételezzük-e a gyerekről, hogy máris tudja hogy melyik hónap hány napos... :lol: :lol: Ok, asszem lassan megyek, mert kezdek becsavarodni... :P
Vendég
 


3 naptári hónap! :lol:
Ne bonyolítsd tovább,ha neked szept. 4 volt az utolsó akkor valószínűleg juni. 11. lesz a kiindulópont!
Na pihenj egyet a nagy izgalmakra!

Kép


Kép
ibm
 
 


Ok, ok, csak vicceltem! Mindenkinek szép napot! Estefelé lehet hogy még benézek! Pussssz
Vendég
 


Oké!
Szép napot!
Este várunk! :lol:

Kép


Kép
ibm
 
 


Ibm!Igen-igen!:D Tök jó, akkor lehet,h.amíg te ünneplesz én éppen nyomok majd :lol: De jó is lenne :D

Egyébként tegnap tök megijedtem. Még este át kellett menni tesómhoz, mert szétment nála a konyhaasztal és segítettünk megszerelni (főleg az Uram). Már igazából elindulni se nagyon volt kedvem, de mire jöttünk hazafele már nagyon fájt a pocim meg hátam. Ez mitől lehet? Úgy megijedtem,h.rögtön ettem valamit és lefeküdtem aludni. Mára nagyjából kialudtam, de a derakm még mindig fáj egy kicsit...
sipiné
 
 


Szia Wera :) Xép napot!
sipiné
 
 


Sajnos a hasfájás vele jár!
Azt mondják az okosok,hogy az első harmadban bármikor úgy érezheted,hogy mindjárt megjön,vagy egyszerűen csak szúrkál mert mindened tágul és nő odabent! A méhed és a lakója is.
Nekem azt mondták amíg nincs erős görcs és/vagy vérzés addig aggodalomra semmi ok!
Hát én aggódom,ha fáj azért,ha nem azért!
Ma meg éppen azért mert nincs hányingerem-eddig erre vártam!
A mellem viszont annyira fáj,hogy majd besz.......! :lol:
Hogy nekünk semmi se jó!
Jól tetted,hogy lepihentél,szerintem mást nem is tehettél volna!
A szervezeted úgyis jelzi,hogy mire van szüksége!
Egyébként a hasam az elején jobban ás többször fájt,mostanában elég ritkán.
A hasfájdogálások miatt kaptam a magne b6-ot is,illetve azért emeltük.

Kép


Kép
ibm
 
 


Magne B6-t én is szedek.
Hát igen, az ember mindenért aggódik. A férjem mindig mondja,h.ne parázzak, de ő ezt úgysem értheti :wink:
Szerencsére vérezni nem véreztem, én is ezzel nyugtattam magam tegnap, ha baj lenne, úgyis látnám :)
sipiné
 
 


Bizony,ilyenkor kicsit le kell feküdni :wink:
A hányingerrel én meg úgy vagyok,hogy párnapja nincs annyira,nincs az a nagy undor se,talán már így marad,nekem is megfordult a fejemben hogy nincs-e valami baj,nem - azért vagyok jobban-szörnyű :roll: Még meg se született és már is halálra aggódjuk magunkat,és ez már csak rosszabb lessz ha világra jön.

ibm:aznap mikor nekem se volt egy kicsi se,a Nővérem azt mondta hogy az ilyan napokat kell kihasználni hogy hogy jól befalatozzon az ember-tedd te is ezt,és ne aggódj holnapra visszajön a fránya hányinger :wink:

Kép
Kép
Kép
kike
 
 


Kike - mint gyakorló Anyuka -, ez már csak rosszabb lesz? :lol: Azt hiszem, akkor néhány év múlva a gyermekem idegeire fogk menni! :lol:
sipiné
 
 


ja, 20 hetes koráig dolgoztam lilivel, most nem dolgozom :) rögtön ott hagytam
nekem a hányinger most elenyésző, rájöttem ha rögtön felkelek reggel és nem adom át magam a jajj de nagyon hányingerem van érzésnek akkor sokkal jobb és szinte rögtön ennem kell, bár azzal nincs baj, jó az étvágyam :) szóval nekem a kaja is jót tesz :)
a hasam nagyon nem fájdogál már és mint ibm írta már ez is aggaszt engem is :D
viszont páromra tegnap este megharagudtam mondtam is neki hagyjon békében, soha többet nem mondok neki semmit :twisted:

Kép
Kép
h. szilvi
 
 


Köszi a bíztatást!
Ettem 2 kocka csokit,annyira nem esett jól,korai volt a hányinger hiányáról beszélnem!
Én abban bízom,hogy ha már itt lesz könnyebb lesz,mert akkor bármikor láthatom,hogy mi történik vele!
Persze biztos lesz 1000 másik dolog amiért majd aggódhatunk,de az más! Olyan jó lesz lányok,milyen boldogok leszünk!
Egy ismerősöm lánya tegnap szült,pár éve volt egy vetélése és utánna sokáig nem maradt terhes. Most sikerült neki!
Tegnap reggel tervezett császárral 3 kg. 54 cm-el megszületett a kislánya és jól vannak! Úgy sírt örömében,valószínűleg ő most az egyik legboldogabb ember a földön!
És nyáron eljön a mi időnk is!
Jaj de várom már! :lol:

Kép


Kép
ibm
 
 


Bizony-bizony már csak rosszabbodni fog,hát még mikor először megy oviba :lol:
Sorolhatnám estig mi minden miatt fogtok aggódni,de majd megtapasztaljátok :wink:

Meg ugye ott van a sok-sok esés mikor próbálkozik menni,és miliószor elharapja a szákát mikor elesik,meg ilyenek. :)

Kép
Kép
Kép
kike
 
 


és minél nagyobbak annál jobban kell őket félteni :?

Kép
Kép
h. szilvi
 
 


én a birka pörimre vágyom, farkas éhes vagyok :shock:
messze van még egy óra :(

Kép
Kép
h. szilvi
 
 


Mit mondott a párod Szilvi?
Reggel egyébként én is rögtön megyek enni,különben ki se bírnám!
Tudjátok,hogy zajlik a reggelem?
Páromnak pont tegnap meséltem,9 körül felkelek,köntösben megcsinálom a reggelimet,ide ülök a gép elé és mehet a babanet! :lol:
Párom 10 körül szokott hívni,hogy mi újság? Mindig kérdezi : babaneten minden rendben? :lol:
Úgy szeretem!
Most már lejárt egy adag mosás,felöltöztem,megnéztem a postaládát ,de még olyan jól esik veletek beszélgetni!
Lassan úgyis mindenki megy a dolgára!
Mindjárt ebédidő!!!!!!!!!!!! :lol:

Kép


Kép
ibm
 
 


Nincs is mit ennem!!!!!!!!!!!! :lol:
Na jó azért akad,de főzni nem főztem!
Azt mondta a párom csináljak neki majd egy mirelitt pizzát,de csak este 1/2 6-kor jön haza,úgyhogy az még odébb van!
Ja mág van egy kis levesem!

Szilvi! Birkapörit főzől?

Kép


Kép
ibm
 
 


ezek a férfiak nem tudják átérezni, hogy néha milyen nagyon kellemetlen és elviselhetetlen hányinger rosszullét tör rá az emberre :( mindig ha mondom hogy nagyon hányingerem van, azt mondja egy, és vigyorog :twisted: tegnap betelt a pohár! mondtam soha nem mondok semmit neki :evil: . nem elég hogy rosszul vagyok, át se tudja érezni, még el is vicceli :evil: valahogy nem vicces, hogy este megint erősebb a hányinger, nem tudok a mellemre feküdni, mert fáj, meg megmozdulni se jó, de akárhogy fekszem le se jó :D

Kép
Kép
h. szilvi
 
 


és még csak 5 hewtes, mi az isten lesz itt mondjuk a 28. hétben :shock:

dehogy főzök :D , nincs nekem arra türelmem, meg ilyenek, hordatjuk az ebédet :D , változatos és könnyű is :D ott lesz birka pöri....hmmmmmm...éhen halok :shock:

Kép
Kép
h. szilvi
 
 


Hát igen! Nekem akkor szokott nagyon fájni,ha egyik oldalamról a másikra fordulok vagy amikor reggel felülök,na az kegyetlen!
Éhes vagyok már én is,azthiszem eszem egy kis levest,aztán összedobom a lakást!
Nemsokára jelentkezem,remélem nem akkor lesz mindenki eltánve!

Addig sziasztok!

Kép


Kép
ibm
 
 


Hu, Csajok, tiszta éhes lettem, ahogy olvaslak benneteket! Birka pöri... hmm. fincsi!!! :lol:
Mi is mindjárt megyünk ebédelni, kollegákkal szoktunk kimenni, nem messze van ide egy jó kis menza :D Én a mellemmel elvagyok, csak a derekam ne fájna :?
Én egyébként szeretek főzni, de azt olvastam,h. az ember lánya terhesen ne fogdosson nyers húst. Ez igaz?
Mindegy azóta a besózást, meg ilyeneket rásózom a férjecskémre, ott állok mellette és dirigálom,h.mennyit :wink: De be kell valljam, nagyon ügyi! :D

Ibm, de jó Neked! 9-re én már el is fáradok! :? Fél 7-kor kelek, bár ez mostanában inkább háromnegyed :), mert fél 8-ra járok.... Reggel nálam úgy zajlik,h.bezuhanok az irodába, iszok egy pohár tejet (régebben kávét ittam, de most azt is hanyagolom), csinálok egy nagy bögre teát, megreggelizek, közben dolgozgatok, utána meg netezgetek babatémában :lol: Most várom a kaját, mert már kopog a szemem!
sipiné
 
 


Szilvi én egyenlőre hátom fekszem, most az a legkényelmesebb, pedig eddig mindig oldalt aludtam. De most valahogy úgy érzem,h."le akar dőlni" a hasam, pedig még egyáltalán nem nagy!

Viszont derekam már nőtt két centit. Azért tudom ilyen pontosan, mert amikor fogyiztam rendszeresen mértem a centiket is :oops: De érzem a gatyókon is, van már pár, amit nem hordok, mert szorít rendesen :)
sipiné
 
 


Kike... igen-igen, Anyukám is mindig ezt mondja "kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond" Meg ha mondom,h. túlaggódja magát miattam: "majd megtudod, ha gyereked lesz..." :lol:
sipiné
 
 


na igen a gatya téma, derékba nekem se stimmel már, kicsit szorul, bár én melegítőt hordok, csak az a baj, hogy nem merek addig venni, míg nem biztos :? , mert mi van ha potyára dobok ki annyi pénzt?? :cry:
két melegítő gatya, két felső, két pulcsi barátok közt is legalább 30ezer. ami nem szakad szét a 3. felhúzásra :shock:

Kép
Kép
h. szilvi
 
 


én nescafé 3 az 1- ben szoktam inni, de mihelyst valaki azt mondja ez se jó, átcserélem kakaóra:)

Kép
Kép
h. szilvi
 
 


Sziasztok éhenkórászok!! :lol: Képzeljétek reggel a vérnyomásom133/67 volt tökéletes.Nekem van olyan korongom mint a dokinak,a szerint utolso mensi:okt 4. szülés várható időpontja:július.11.Remélem jól vannak akik betegek,mi jól vagyunk.Még időben elkaptuk Dominak a kezelést.Most már jobban van.Nem volt csak 1 napig lázas.

Kaja:nálam sült hurka és kolbász lesz,azt is szeretitek? :D

Wera:jól megy a vidéki élet?Legalább kipihened magad.

Szép napot mindenkinek .Jó az idő tessék menni sétálni,én is azt teszem.

KépKép
henka76
 
 


ezt a nyers húsos dolgot én még nem hallottam :shock:
de szerintem fogdoshatod, főzni terhesen is kell, bár ha élvezed hogy párod megcsinálja akkor hagy csinálja :D

Kép
Kép
h. szilvi
 
 


szia henka :D örülök hogy jó a vérnyomid :D
küldhetsz hurkát, azt is megenném most, a kolbászt tartsd meg, az most valahogy nem.... :D

Kép
Kép
h. szilvi
 
 


telefontáltak az angol tanfolyam miatt :( , gáz, túl jelentkezés van, ezért mindenkinek bekell menni hétfőn és írni valami tesztet :(
mivel nekem nincs tudásom, tartok tőle passz :( szemétség!! miért nem álltak meg a felvétellel ha már betelt, nem?? nekem okvetlen kell egy nyelvvizsga, még az idén, a baba miatt nem tudok utána semmit se csinálni, nem még menni :cry:

Kép
Kép
h. szilvi
 
 


Sipiné!
Nyugodtan megfoghatod a nyers húst,semmi bajod nem lesz tőle,csak az a lényeg,hogy ha befejezted vele a tennivalót alaposan moss kezet!
Nem is tudom ezt miért hangsúlyozzák,ez amúgy is természetes nem? Na mindeggy! Feltéve ha bírod,mert én mire vasárnap odaraktam a húslevest,hát bizony levert a víz!
Eddi nem volt vele bajom,de most valahogy annyira undorodtam attól,hogy lemossam! Azért megcsináltam,de lehet,hogy ezen a héten a páromra vár!

Én már régóta 3 az 1-ben ittam,de most valahogy nem jön be,pedig régen napi hármat is megittam! Most kb. heti felet!

Tudjátok mit főztem? Mivel nem volt kedvem nagy dolgot,gondoltam kifőzök tésztát és majd valamit rászórok.
De úgy megkívántam a szalonnás túrós tésztát,már meg is csináltam,csak nincs itthon túró,úgyhogy lépek is mert el kell szaladnom a boltba!

Mindenkinek jó étvágyat!

Sziasztok!

Kép


Kép
ibm
 
 


nekem mindegy azt is ennék :? , így egymás után: birka pöri, hurka, túrós tészta :shock: ...jaja jó a sorrend :D
na lépek én is, megyek Liliért aztán felveszem a kaját és meg is esszük :lol:

Kép
Kép
h. szilvi
 
 


Én nem tudtam bemenni a hentes üzletbe végig a terhességem alatt,most is majdnem kifordultam mikor be kellett menni délelőtt.Én a csirke hússal vagyok úgy hogy utálkozva készítem el ,na nem a mellet hanem a combot mellből csak filét veszek mert már azon nincs bőr.

Na megyek a fiammal sétálni.

KépKép
henka76
 
 


Sziasztok!

Hu csajok,ez nagyon fincsi volt!
Remélem már mindenki jól lakott! :lol:

Heni!

Nagyon örülök,hogy ennyi volt a vérnyomásod,nem lesz semmi baj meglátod!
Én is szeretem a hurkát,van is lefagyasztva,gondoltam rá én is de aztán elvetettem az ötletet! Holnap már lehet,hogy azt fogom kívánni!
De ez a tészta nagyon jól esett,már olyan rég ettem!
Párom nem szereti szalonnával,szerintem meg úgy az igazi,és még szalonna is volt itthon hmmmmmmm,fincsi!
Elmentem a boltba túróért,hát haljátok,tényleg nagyon jó idő van!
Ez gyanús!

Amúgy hányinger visszatért,de sebaj! :lol:

Kép


Kép
ibm
 
 


Sziasztok csajok!
Hú, kicsit kihagytam és alig győztem visszaolvasni.
Nekem meg alig van étvágyam, de ahogy elsoroltátok itt a sokféle kaját, azért megjött, főleg a túrós tészta gerjesztett be.
Ibm és Wera, nektek kell az előzöekben történtek miatt óvatoskodni a házas élettel?
Nekem is kéne kicsit menni sétálni,legalább a boltig, h kicsit legyek levegőn.
Alvás nekem is gond, melleim iszonyúan feszülnek, pegdig hason szeretek feküdni, meg vhol azt is olvastam, hogy hátrahajló méh esetén az jó.

Kép
teó
 
 


Ja avonalzót én tegnap csináltam és nekem azt mutatta, hogy 5.hét 0.nap. Mi az hogy0.nap?

Kép
teó
 
 


Szia Teó!

Hol jártál ilyen sokáig?
Hát nekem még 2 éve mondta a doki,meg olvasgattam is,hogy az első 3 hónapban nem ajánlják!
Úgyhogy mi ezt tartjuk,azóta nem kérdeztem rá!
Jobb a békesség!
Múltkor már egyszer gondoltuk,hogy megpróbáljuk,de a párom is meg volt ijedve,azt modta ő is inkább ne!
Mondtam neki,hogy az lesz a kari aji!
Szegény! Azért elég jól viseli!
Tényleg neki is a baba a legfontosabb,csakhát azért mégis.... :lol:
Ép tegnap számoltuk,hogy már csak 3 hét!
Még a végén egész hozzászokunk!
Neked mondtak valamit?

Kép


Kép
ibm
 
 


Hát látod ezért írtam,hogy kicsit hülyén van,szerintem ,legalábbis az én vonalzómat összehasonlítva azzal amit a doki mondott,neked akkor az 5 hét vége.
Holnap lépsz a hatodikba,5 hetes és 1 napos leszel.
Szerintem! :oops:
Szerinted? Az lehet?

Kép


Kép
ibm
 
 


Ágiva merre járhat?
Most jött közénk és már el is tünt? :cry:
Megunta?
Ágica írj valamit ha olvasol minket!

Kép


Kép
ibm
 
 


na ennyit a kajáról, pedig az ize is tök jó volt :( , mire odajutottam hogy egyek, teljesen hányingerem volt, és minden falat kaja után úgy éreztem szétdurranok, annyit ettem, pedig nem :cry: mindig délbe eszünk, azóta éhes is voltam, na de lilinek ma 5 órája volt, így szúsztunk egy órát :( erről ennyit

Kép
Kép
h. szilvi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: