Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Éca, gratulálok! :wink: Dejó :)

gigaboszi, jobbulást!

Újaknak üdv :)

mankabi, Neked is gratula! :) Méretek?
Ja már látom. A 2,5 mm-es baba szerintem is idősebbnek felel meg egy picit. Petezsák mekkora volt? szikhólyag?

lupus, hányinger... :? Kitartást!

Mi elmondtuk már a hírt, miután hallottuk a pici szívét. Én nem vagyok babonás, és nem is szeretném ha Csöppkebaba azt érezné hogy rejtegetjük őt :lol:

bárány, mi az hogy lehet hogy semmi nem lesz belőle??? Héé, ne tessen ilyet mondani! :roll: :(

Szép estét mindenkinek! :)

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Hát én táppénzen vagyok, és nem is megyek vissza dolgozni.

Kép
zölddisznó
 
 



gigaboszi:
ez nem hangzik túl jól, jobbulást neked! Próbáld ki a pörkölt cukros teát.

mankabi:
hát szerintem tuti idősebb terhes vagy mint ahogy mondja a doki ha már 2,5 mm-s a baba és szívhangod is van!

Nálunk a szűk család már tudja a jó hírt, meg pár anyuka akikkel együtt szoktunk a játszóra járni és szorítottak nekünk. Bízom benne, hogy ha már ilyen kis ügyesen megtapadt a baba akkor velünk is marad!

Kép

Kép
éca
 
 

 
 

Sziasztok!

Csatlakozhatnék hozzátok? Egy régi ismerős is van itt, szia coca :D
Szóval mi még nagyon picikék vagyunk (4+5). Jövőhét szerdán megyek UH-ra, ott majd minden kiderül :D De csak akkor leszünk igazán nyugodtak ha a szívecskéjét is hallani fogjuk. De szerintem ezzel mindenki így van. :D
Nálam semmi extra tünet nincs, nincs hányinger, szédülés, stb. De annál inkább van étvágy és álmosság :D

Szilvi

Lilypie Maternity tickers

src="http://lbyf.lilypie.com/5JRlp2.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Kids Birthday tickers" />
szilvaqueen
 
 
 
 


Jó reggelt!

Én is elmondtam már anyukámnak, meg egy-két közeli ismerősnek, de széles körben még nem terjesztem, mert ha esetleg mégsem alakulnak jól a dolgok, akkor jön mindenki, hogy hogy vagy, meg de sajnálom, és ha valamitől rosszul vagyok, akkor ez az.

Mankabi! Mindenkinél máshogy alakulnak a dolgok, meg szerintem orvostól és uh készüléktől függ, hogy kinél, mikor, mit látnak. Nálam a következőképp alakult: 5 hetesen petezsák, baba nem látható, 6 hetesen 5mm-es baba szívhang még nem figyelhető meg, 7 hetesen 11 mm-es baba erőteljes szívhanggal. Az mindenesetre jó, hogy ilyen korán láttak már szívhangot. :lol:

Egyébként én is táppénzen vagyok 12. hétig maradok itthon, de én szeretnék utána visszamenni dolgozni.

Nem olvastam vissza az előző oldalra, de mindenkinek jobbulást, a torokfájósoknak sok mézet és C-vitamint, a hányósoknak sok kekszet és citromfagyit. :lol: Nekem bejött, már két napja nem hányok. :lol: Most már ez a fránya émelygés is eltűnhetne. :roll:

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Szilvi, szia üdv itt, és gratulálok! :wink:

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Helló Szilvaaaaa!

Monti! A te UH-id a nagykönyv szerint mutatták a helyzetet. Szerintem azért még tarts otthon citromfagyit, az igazi hánykolódás még ez után következik. Ne félj, nem úszod meg ennyivel! :wink:
Neked milyen a munkaköröd? Muszáj visszamenned, vagy szeretnél? De nem vagy veszélyeztetett, ugye?

Kép
zölddisznó
 
 


Jevi26!
Igaz már régebben írtál, de látom, hogy pécsi vagy.
Kérdezhetek tőled? Ha nem akarod így nyílvánosan megírni írhatod priviben is , az lenne a kérdésem, hogy ki a nőgyógyászod?
Azért kérdezem mert én is Pécsre szeretnék menni nőgyógyászhoz és ott is szeretnék szűlni. Azért mert itt a szekszárdi kórházzal tele van a hócipőm! Csak sajnos semmit nem tudok az ottani dolgokról, légyszi segíts! De ha van aki még tud nekem segíteni akkor azt is szívesen veszem. Előre is köszi.

Kép

Edina
edied78
 
 


Köszi a fogadtatást :D

montana: én is pont így vagyok vele, nem igazán akarom még terjeszteni (de közben már alig várom, hogy világgá kürtölhessem), a szülőket és testvéreket avattuk még be. De úgy néz ki, hogy a homlokomra van írva, mert a munkahelyen már nem is egy ember kérdezte, hogy csak nem babát várok?! :shock: A kis kíváncsiak :evil:

Szilvi

Lilypie Maternity tickers

src="http://lbyf.lilypie.com/5JRlp2.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Kids Birthday tickers" />
szilvaqueen
 
 
 
 


Edi!Mi a baj a szekszárdi korházzal?Én is oda járok!
Vendég
 


Sziasztok!

Szilva! Üdv itt, ebben a jó kis csapatban!
Én sem akarom a munkahelyemen még elmondani, de már volt aki sejtelmesen célozgatott.

Lányok, ti védőnővel mikor beszéltek? Dokim azt mondta, hogy most már vegyem fel a kapcsolatot vele. Olyan izgi!
Dokihoz én ugye csak a 11. héten megyek, ha minden rendben, addigra meg már lehet kell menni valamilyen vizsgálatra. :roll:

Kép

Kép
[/url]
stella40
 
 


stella40 írta:Lányok, ti védőnővel mikor beszéltek? Dokim azt mondta, hogy most már vegyem fel a kapcsolatot vele. Olyan izgi!
Dokihoz én ugye csak a 11. héten megyek, ha minden rendben, addigra meg már lehet kell menni valamilyen vizsgálatra. :roll:


stella, én felhívtam amint hallható volt a szívhang. És rá pár napra mentem is hossza a kiskönyvért, talán 7+3 voltam. Szerintem Te is nyugodtan felhívhatod, és megbeszélitek az elő randit. Az általában jó hosszú, akkor tölti ki minden papírt, beutalót, már ha ő adja, kartont, kiskönyvet, stb.
Általában a 12. hétig el kell intézni minden vizsgálatot, labor, EKG, belgyógyáaszat, fogorvos, stb, úgyhogy van bőven tennivaló :wink:

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Sziasztok lányok!

Remélem, hogy hamarosan ténylegesen bele fogok illeni a csapatba, de addig is olvasgatom miket írtok. Annyira hihetetlen ez az egész. Egyáltalán nem vagyok tudatlan ebben a témában(tavaly szeptemberig szülésznőként dolgoztam), de most úgy érzem magam, mint akármelyik nő, amelyik bízik abban, hogy talán elsőre sikerült. Esélye van a dolognak, de amennyire eddig tapasztaltam, ez a legritkább esetben szokott elsőre összejönni.

Na mindegy. Két hetem biztosan van, amíg ez kiderül. Addig is, ha szűkségetek van szakmabeli tanácsára nyugodtan fordulhattok hozzám is.
csiziz
 
 


Hogy melyik nőgyógyászati körzethez tartozol és melyik védőnőhöz, azt a jelenlegi nőgyógyászod fogja megmondani? Vagy nekem kell utána járnom?

Szilvi

Lilypie Maternity tickers

src="http://lbyf.lilypie.com/5JRlp2.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Kids Birthday tickers" />
szilvaqueen
 
 
 
 


Moni!
Írtam privát üzit!

Kép

Edina
edied78
 
 


Szilvi, neked kellene utánanézni. Ha felhívod a védőnői tanácsadót ott nálatok, akkor meg tudják mondani cím alapján hogy kihez tartozol.

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Köszi :D

Szilvi

Lilypie Maternity tickers

src="http://lbyf.lilypie.com/5JRlp2.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Kids Birthday tickers" />
szilvaqueen
 
 
 
 


Köszi, már fel is hívtam és nemsokára bejön hozzám megbeszélni mi a teendő :D

Vajon Zöldi most van Uh-án? Reméljük valami csodálatosat fog látni!

Kép

Kép
[/url]
stella40
 
 


Edi!Én megkaptam a privit és te?Én is küldtem!
Vendég
 


Moni!Én megkaptam és írtam is újra!

Kép

Edina
edied78
 
 


Megvan!Elolvastam!De hogyhogy szekszárdra jártál,ha pécsi vagy ezt azért még nem értem? :oops: Vagy szekszárdi voltál és már pécsi vagy? :oops: :roll: :lol:
Vendég
 


Halihó! Megjöttünk. Egy szép petezsák, egy szíkhólyag, és egy sejthető, embriót láttunk. A monitor nem volt egy nagy felbontású, de a doki és az asszisztense már látták, hogy ott gyorsabban vibrál a monitor, ahol a pöttyöm bújkál.

Csiziz! Köszönjük, hogy felajánlod a segítségedet, nagyon rendes vagy. Mi meg cserébe irtóra szurkolunk neked, jó?

Nekem a tesóm azt mondta, hogy a védőnénik azt szeretik, ha a 8 és a 12. hét között jelentkezel náluk.

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldröfianyu, gratulálok! :lol:
Képet nem kaptál?

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

Kép
Kép
koko
 
 


zöldcoca!Gratula a petezsákhoz! :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Vendég
 


coca: itt is juhééééé :D :D :D

Szilvi

Lilypie Maternity tickers

src="http://lbyf.lilypie.com/5JRlp2.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Kids Birthday tickers" />
szilvaqueen
 
 
 
 


Köszönöm lányok!

Csöppke! De igen, kaptam képet, de azt apa elvitte magával, és majd beszkenneli.

Kép
zölddisznó
 
 


már alig várom, hogy lássam kisröfikét :D

Szilvi

Lilypie Maternity tickers

src="http://lbyf.lilypie.com/5JRlp2.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Kids Birthday tickers" />
szilvaqueen
 
 
 
 


Zöldi! Nagy-nagy gratula a gyönyörűségetekhez :D

Köszi a tanácsokat lányok! Beszéltem a védőnénivel, jövőhétre megbeszéltük a randit és lesz kiskönyvem, hurráááá :D

Kép

Kép
[/url]
stella40
 
 



Zöldi:
nagy-nagy gratula a kisröfihez! :) :)

Kép

Kép
éca
 
 


Köszönjük az örülést Röfikével együtt!

Stella! Tök jó, lesz kiskönyved...blogolhat majd bele boldog, boldogtalan :lol:

Kép
zölddisznó
 
 


Moni!
Dehogy is én Szekszárd mellett lakom és így autómatikusan oda tartozunk. Most is itt lakunk csak kórházat akarok váltani!

Kép

Edina
edied78
 
 


Ja értem!Csak mert én szekszárdi vagyok!most gyözködöm éppen férjemet hogy költözzünk vissza! :) :)
Vendég
 


Röfike
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Szilvaqueen
Üdv :lol:

Torkom ma már jobb, hála a Bioparox-nak... viszont folyamatosan tudnék aludni...
Vendég
 


http://www.medimix.hu/cikk.php?cid=417

Én a védőnőt legszívesebben kihagynám... a fiamat nem is hordom "tanácsadásra"...
Vendég
 


Giga! Húúú valamiben egyet értünk! A bioparox az nagyon szuper találmány. ÉS NYUGODTAN HASZNÁLHATJÁK KISMAMÁK! :wink: :lol:

Kép
zölddisznó
 
 


Röfike
:lol: :lol: :lol: :lol:
Én ezt nagyon jól tudom...
(édesanyám szokta mondani, hogy azért a koszon és a hülyeségen kívül, egyéb is ragadt rám a suliban... :wink: )
Vendég
 


zöldi: gratula a petezsákhoz!! Várjuk a képet!! :D :D :D :D

Gigi: örülök, hogy javulsz. Végülis hála 1 szem Algopyrinnek én is jobban lettem tegnap..

Szilvaqueen: örülök Neked, üdv!

Csajok én mióta betöltöttem a 6. hetet elég ramatyul vagyok, állandóan hányingerem van, mindenféle kaja inkább 2 kanál után kifelé akar jönni. Ja és rengeteget alszom...

Holnap megyek UH.ra végreeeeee és remélem látom babszemke dobogó szívecskéjét!!! :D :D

Kép

Kép

köv.UH:március 23.
buci79
 
 


Zölddisznó! Alig várjuk már, hogy Röfikét láthassuk! :lol:

Gigi! Mi ez a védőnő-ellenesség? :shock: Én már várom, hogy találkozhassam vele. Angol órára jár egy védőnő is hozzánk, ő például tök jó fej. Egy csomó mindent szoktam már most is kérdezni tőle.

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


buci: privi ment :D

Szilvi

Lilypie Maternity tickers

src="http://lbyf.lilypie.com/5JRlp2.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Kids Birthday tickers" />
szilvaqueen
 
 
 
 


Szilvi: Neked is ment privi :D

Kép

Kép

köv.UH:március 23.
buci79
 
 


Sajna fényképre még várnotok kell, mert apa csak este ér a szkennelő helyre.

Kép
zölddisznó
 
 


Szilva
Most nézem, hogy debreceni vagy... :lol:
Bethlen utcán van a körzeti nőgyógy... (az Ótemetőről is odaköltözött, vagy költözik...) ott megtudják mondani, hogy lakóhely szerint hova tartozol, mikor van tanácsadás...

Montana
Ez nem általános védőnő-ellenesség... körzeti védőnő-ellenesség...
Ráadásul, nekünk nem a "körzeti" a gyerekorvosunk...
(egyébként van néhány tucat védőnő ismerősöm... :wink: )
Vendég
 


Sziasztok!
Én valószinüleg a 12.héten fogok védőnőhöz menni,de gigaboszihoz hasonlóan szivem szerint kihagynám,és a gyerekeimet én sem hordtam hozzá.De azt hiszem 5 pecsét muszály.... :?
Jövő héten én is mgyek az első orvosi vizsgálatra,de ultrahang nem lesz,mert emlékeim szerint az én orvosom sosem csinálta egy napon a kettőt,mármint vizsg és uh.Remélem legközlebb csak 6 hét múlva rendel vissza,régen így volt kivéve ha valami gond van.De most olvastam éppen egy cikkét,hogy a 12 hétig nem csinál semmit akkor sem ha baj van,mert ha valamiért nem akar megmaradni a baba ő jobbnak látja nem küzdeni érte...Hát ez elég sz@rul hangzik,de biztos,hogy igaza van :D Ti eddig hányszor voltatok orvosnál?
Vendég
 


Bárány
Pecsét... az orvosod is pecsételhet...
Szülés után a doktor állított ki egy papírt, hogy 4-szer megjelentem terhesgondozáson...
Vendég
 


Ezek szerint a védőnőt meg lehet úszni???? :D :D
Vendég
 


Bárány
Szerintem, igen...
Nekem még az se számít, hogy elvileg a terhesgondozóban adják a laborbeutalókat...
Vendég
 


Szia
Szerintem viszont kiskönyvet csak ő ad :? :? Ez most jutott eszembe....Beutalókat ad az orvos is legalábbis az enyém ad.
Vendég
 


Igen, kiskönyvet a védőnő ad... legfeljebb egyszer elmegyek... :wink:
(beutaló... nekem nem kell... :oops: )
Vendég
 


Sziasztok!

Edied!
Most látom, hogy írtál ide is, asszem azt a pécsi topikban kihagytam, hogy én Dr. Borsay Péterhez járok, és többen ajánlották abban a topikban, én azért döntöttem mellette. Egyszer már voltam nála, nagyon szimpi. De ő megyeis, nem klinikás.

Lányok!
Köszi a tanácsokat a kérdéseimmel kapcsolatban!

Én 24.-én megyek először a dokimhoz, de UH bizti nem lesz, mert ez a magánrendelője, és ott nincs UH. Majd meglátjuk, mikor tartja szükségesnek az első Uh-ot.

Gigaboszi!
Nagyon aranyos a kicsi fiad! :)

Minden újnak üdv itt!

Csiziz!
Nagyon szurkolok én is!
És igen, létezik, hogy elsőre, nekem így fogant meg Violka a nászúton, a második babám, aki végül csak 10 hetes koráig élt, és a mostani terhességem szintén első próbálkozás!!! :wink: :)
Szóval hajrá!!!!

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: