Új privát üzeneted érkezett!

Sziszkó, hívd fel sz SZTK-t, és kérdezd meg, hogy ki lesz holnap :?:
Már csak 1 nap és mész :D Remélem, a szimpi néni lesz :D
wepe
 
 


Sziasztok!

Hát én se üdülési csekket nem kapok, se egészségpénztár....étkezési utalványt...az is valami, de nem sok semmi... :lol:

Sziszkó!

Megy a drukk holnapra! Van aki ügyeletesnél akar szülni és még a kórházból is megszerzi valahogy az ügyeleti listát, csakhogy ne az utált dokinál szüljön. (mintha annyira tudná szabályozni...) :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziszkó, BOLDOG 9. HETET!!!
Nagyon szurkolok, hogy holnap a jó szonográfus legyen! Ha nem kapsz képet, akkor se keseredj el, csak rendben legyen minden... majd gyere és mondd a méreteket, mert nagyon kíváncsi vagyok, mennyit nőttetek! :)

Wepe, hogy telik a napod? Remélem, jól vagy....

Tabati, ez vicces... az egyik bnőm is így volt, elkérte az ügyeleti listát, és azon a napon, amikor ki volt írva, egy olyan dokibácsi ügyelt, aki szeret császározni. A bnőm folyton mondogatta a kisfiának, hogy a következő napon kell születnie, mert akkor nagyon szupi doktorbácsija lesz, nem a császározós, ő nagyon okos és szép, és aranyos is. Addig mondogatta, hogy a kissrác kivárta a jó doktorbácsit. :):):) Persze lehet, hogy ha nem mondogatta volna neki, akkor is aznap született volna... :) De nagyon érdekes dolgok ezek! Holnap Neked is hétfordulód lesz. És ez már a 27. hét!!!!!! Te jó ég, hogy telik az idő..........

Heni

Kép
szheni
 
 

 
 

Sziasztok !

Sziszkó várunk ám !!!! :D

Heni, köszi jól vagyok, csak a szombati munka nap idegesít :evil:

Remélem, Ti is jól vagytok kismamik! :D
Visszajött a hideg, gondolom, már Ti is várjátok a tavaszt ?!

Mostanság ezzel foglalatoskodom:
http://www.evakezimunka.com/index.php?a ... 236&page=8

Képzeljétek el, hogy 71 színből áll :lol: :o :shock: :roll: 8)

További szép napot Nektek ! :D
wepe
 
 


Sziasztok!!!!!!

Szóval csajok,voltam ma uh-n! Jól szorítottatok nekünk! :lol: :lol: :lol:
Minden rendben a picivel! :lol: :lol: :lol:
hallottam,ahogy ver a pici szíve!Olyan jó volt! :D :D :D
És képzeljétek,sikerült kikunyiznom egy képet!!!!! :lol: :oops:
Majd felrakjuk a gépre és délután felrakom ide! :lol:
Ennyi van az uh-s papíron: GS: 44mm. Ma vagyok 9 hetes és 1 napos.De ez a méret 9 hetes 6 naposnak felel meg,mondta a dokinőm.De ez nem baj,azt mondta.
Azt beszéltük párommal,hogy mivel mind a ketten jó magasak vagyunk,nem lehet a baba olyan pici! :lol: :oops:

Heni!Köszi a 9 hetes köszöntést!Ari vagy és figyelmes!

Tegnap este nagyon rosszul voltam megint,még egy tálat is bekészítettem magamnak az ágy mellé,ha jön a vuk. :?
De nem jött! :)

Wepe!jajj,nagyon várom már a jóidőt!Az előbb szálingózott nálunk a hó! :twisted:
Bár szombatra 15 fokot ígérnek!nem tudom mi lesz belőle,de ezt a hideget már nagyon unom! :evil: :evil: :evil:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó, örülök, hogy minden ok, majd a képet is megnézzük :D :D :D
wepe
 
 


Wepe, ez a kép nagyon szép. 71 szín? Aztaaaa!!! Én régebben készítettem hasonló képet, mondjuk elég pici volt, vmi templom-féle volt rajta, már majdnem elkészült. Kb 4 éve készül... :):):)
Szombaton munkanap lesz? Szegénykém... én örülök, hogy már nem dolgozom. Nem tudom, hogyan tudnék dolgozni, ha még a lépcsőre is olyan nehezen mászom fel... mondjuk ekkora hassal már inkább betárazok magamnak a nappaliba a galériaszobába, és csak akkor megyek le, ha nagyon muszáj...:D:D na, persze azért ez így nem igaz, de az tény, hogy egy nap sokszor kell lépcsőznöm, és mostanára kezdem érezni, hogy elfáradok... :?
Sziszkó, az nem baj, ha egy kicsit nagyobb, bár ebben a korban még az sem baj, ha egy kicsit kisebb a baba. De ha egyikőtök sem túl aprótermetű, akkor a babó sem lesz az... :) Örülök, hogy minden oké. :)

Heni

Kép
szheni
 
 


Lányok,próbáltam ide bemásolni a képet a pocaklakóról,de nem megy!lehet,hogy én vagyok a béna!Hogy kell!Segítsetek kérlek! :cry: :cry: :oops: :oops:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sikerült!Itten van a picibabánk! :lol:

Kép Pocaklakónk 9 hetesen :-)

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó, nagyon ügyes vagy! Jajjjjj, de szép ez a kép! Olyan jó látni... nagyon szép formás a kis Drága. :) El tudom képzelni, milyen boldogok vagytok. Én mindig kértem képet, ha mentünk vizsgálatra... egyszer nem is a mi gyerekünkről kaptunk, képzeld, a 12 hetes genetikai vizsgálaton egy olyan baba képét kaptuk meg, aki már 19 hetes volt... és csak itthon vettük észre. Addig meg úgy örültünk, hogy sem a korát, sem a méreteket nem néztük, csak a kis fejecskéjét... azóta az a baba már lehet, hogy meg is született. :) :lol: :lol: :lol:

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziszkó, nagyon ari a babátok !!! :D :D :wink:
Biztos, jó lehetett hallani a szívecskéje dobogását :D

Heni, hát nem tudom mennyi ideig fog tartani a kép elkészítése :oops: :oops: Remélem, pár hónap múlva sok időm lesz rá :wink:

Tabati, nem voltál ma :!: Merre vagy :?: :)
wepe
 
 


Wepe, én is remélem. És azt a 9 hónapot ki kell ilyesmire használni, mert később nem lesz már időd. Én is így vagyok vele, gyorsan megcsinálok mindent, amit eddig terveztem, aztán meglátjuk. De bánja a fene! Más vágyam úgysincs már, csak Benivel babázni. :):)

Tabati
sztem ma is sokat dolgozik. Remélem, nem hajtja agyon magát, és vigyáz magára ebben a frontokkal teli időben... én ma is nagyon elfáradtam, pedig ma aztán szinte semmit nem csináltam, de már úgy ébredtem, hogy "miért van már 8 óra? :(" Aztán az egész napom nagyon light-osan telt el... csak délután tanítottam, az nagyon jól esett. Úgyhogy lehet, hogy Tabatinak is jól esett ma dolgozni.

Heni

Kép
szheni
 
 


Tabati, boldog hétfordulót!!! :)

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Nem hajtottam nagyon, sőt, egyre lazábbra veszem, mert sajnos még mindig nem gyógyultam meg és nem akarok még jobban lerobbanni, vagyis már sikerült egy kicsit, mert a fülem is fájdogál, de lázam szerencsére nincs. Viszont szombaton nekem is mennem kell, aztán még egy hét és tavaszi szünet. Ha még addigra sem múlik el ez a köhögés, akkor elmegyek dokihoz. Gondoltam ha nem vagyok lázas, elég ha itthon kúrálom magam, de a tanítás a nap végére már nagyon nem esik jól, énekelgetek is ugyebár, meg magyarázok a gyerekeknek, pedig érzem, hogy jobb lenne kicsit pihentetni a torkom. Lehet, hogy ezért nem gyógyul. Meg most a slejm (bocsánat :oops: ) nagyon mélyről jön, ha jön, viszont a köhögés fent irritálja a torkomat, mintha száraz köhögés lenne és ezért fáj. No, mindegy azért igyekszem havulni és jönni.

Sziszkó!

Nagyon édei a babátok!! :D

Heni!

Akkor reménykedjünk, hogy a szülésnél nem cserélik össze a babákat! :lol:

Wepe!

Jó kézimunkázást!! Én is én is!! ha lesz időm akkor tuti csinálok hasonlót, meg gyöngyöt szeretek még fűzni, ékszernek. Jó kis ajándékok ezek. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok !

Tabati, lehet, hogy jobb lenne tényleg, ha pihentetnéd a torkodat !
Nekem a Stodal bejött, száraz és hurutos köhögésre, nem próbáltad ? Javulást Neked ! :)

Szép napot és kellemes hétvégét Nektek ! :D

ui: óraállítás is lesz :twisted:
wepe
 
 


Sziasztok Lánykák!

Egész hétvégén csönd honolt erre! :roll:
Merre jártatok?

Én szombat délelőtt almás sütit sütöttem,nagyon fini lett! :P :oops:
Szombat délután meg családi összejövetel volt.Sógoromnak a névnapját ünnepeltük.Este meg elmentünk étterembe vacsizni.
Tegnap meg egész nap punnyadtunk.Délelőtt csináltam ebédet,délután ki akartunk menni sétálni,de olyan gáz idő volt. :twisted:
Inkább bennt a jó meleg szobában dvd-ztünk!

Holnap megyek a nődokimhoz.Azt mondta csütörtökön,hogy meg akarja nézni a méhszájamat.Ez havi rutinvizsgálat.Úgyhogy megint egy 5 ezres lesz. :twisted:

Heni!1 nappal elkéstem,de boldog 31.-ik hetet Nektek!

köszi lányok a dicséreteket a babóval kapcsolatban!Arik vagytok!!! :lol: :lol: :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok !

Remélem, jól vagytok Kismamik! És Tabati, remélem, Te meggyógyultál teljesen !
Sziszkó, ő az a sógorod, akiről írtál korábban, hogy meghalt az anyukája ? Jobban van már valamennyire ?
Holnapra drukkolok, hogy minden a legnagyobb rendben legyen a vizsgálaton ! :D

Képzeljétek, ma telefonált egy ismerősünk, akivel a párom együtt feküdt bent a kórházban ( egy szobában ) a műtétnél. És úgy néz ki, hogy nekik most sikerült a 3. inszem. Drukkolok nekik ! :D Náluk is ugyanaz a probléma, ami nálunk, csak ők a Kaáliba járnak. És a két hetes teszt nem is mutatott ki semmit, csak nem jött meg a lánynak.

Szép estét Nektek !
wepe
 
 


Wepe!

Látod, hogy nektek is van remény? :D

Sajnos nekünk borzasztó hétvégénk volt. Álmomban se jöjjön vissza. Pénteken már este rosszul voltam, úgy éreztem magam, mintha influenzás, lázas lennék, fájt mindenem. Éjjel alig aludtam, reggelre sem lettem jobban. Aztán reggel másik probléma is akadt, mert a teknősünk elég furán evett, lassan, mintha beteg lenne. Amikor kivettük észrevettük, hogy puha a páncéljának a széle. No, rögtön hívtuk az állatorvost (közben még mindig rosszul voltam) Állatorvos délutánra hívott minket, hogy azonnal vigyük a tekit. Én meg mondtam, hogy menjünk a házidokihoz, mert egyre rosszabbul vagyok. De mire oda eljutottunk már elment a doki. A gyógyszertárban kértünk valamt, panadolt adott, amit otthon be is szedtem, aludtam 1 órát és határozottan jobban lettem. Délután irány a doki, de sajna teki ezalatt az idő alatt még rosszabbul lett. Doki magánál tartotta éjszakára, kapott szurit. Hazajöttünk, párom elment táncolni, muszáj volt levezetnie a feszültséget, meg mozogni picit, én gondoltam úgyis alszom. Hát nem nagyon tudtam, még mindig rosszul voltam. Aztán lefekvés előtt újabb gyógyszer, éjszaka izzadás miegyebek (ja óraátállítás, alig aludtunk valamit) reggel fél nyolcra irány a doki. Sajnos teki elpusztult, nagyon gyors lefolyású volt a betegsége. Hihetetlen. Hetente 2x kap kaját, és az előző alkalommal még semmi baja nem volt. Szinte óráról órára lett rosszabbul. Viszont vasárnapra virradóra én már teljesen jól voltam és azóta is csak javulok. Orrom fújom, torkom fáj, de már kevesebbet köhögök, meg nem fáj mindenem.
Szóval örülök, hogy vége lett a hétvégének, ma pl. szuper napom volt. :) Dolgozni meg végül elmentem annak ellenére, hogy ki akartam magam iratni erre a hétre, de úgy érzem nem lesz gáz, jövőhéten úgyis tavaszi szünet, akkor majd pihenek jó sokat! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok ! :)

Tabati, sajnálom a tekit :( , és egyébként öreg volt már ? Mert azok sokáig élnek, vagy nem :oops: :?:
És remélem, hogy Te helyre jöttél, de azért vigyázz magatokra :!: :D Jövő héten már szünet lesz, úgye ?

Sziszkó, gyere, hogy mi volt a dokinál !

Heni, merre vagy ?
wepe
 
 


Lányok, néztétek az érvénben lévő TESCO-s újságot, vannak benne bodyk ! Nekem nagyon tetszenek, és szerintem nem drágák :lol:
http://www.tesco.hu/akcio.php?oid=T0213 ... 1006f4bd38

30.oldal!
wepe
 
 


Sziasztok!

Hát... nekem sem volt jó az elmúlt 2 napom... :( Én is szenvedek a gyomrommal, nem nagyon tudok enni, persze muszáj, mert Beni éhes lesz. :) Viszont egy-egy jól irányzott rúgással elveszi minden étvágyamat... a kis édes... :):)

Wepe, nagyon aranyos Tőled, hogy gondolsz ránk, ha ilyen akciókat látsz. :):) Remélem, hamarosan mi is tudunk majd Neked ajánlani egy-két dolgot... :D:D Örülök, hogy vannak azért jó hírek inszemes bnőkről és párokról, mert ez tuti erőt adhat Neked. Én már nagyon szorítok Neked, hogy minél hamarabb és minél egyszerűbben sikerüljön.

Sziszkó, köszönöm a köszöntést, drága vagy! :) Holnap már Te is 10 hetes leszel... nálam ilyenkor még csak vánszorgott az idő, alig vártam a 12. hetet... most meg olyan hamar eltelik ez a pár hét, hogy az csak na! :)

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Wepe!Igen,ő az a sógorom,akinek nemrég halt meg az anyukája.Már jobban van,köszi.nem mondja,de azért gondolom vannak rossz pillanatai. :cry:

Köszi lányok a drukkot mára!
Szóval voltam vizsgálaton.
A méhszájat nézte,mondta minden rendben.
Hát csajok,azt mondom le a kalappal a nőgyógyászom előtt.Sok rossz vélemény van róla,de én nem panaszkodhatok rá.Most közöltem Vele,hogy 1 hónap múlva sajna nem tudok jönni hozzá,a piszkos anyagiak miatt.Mondtam,hogy párom munkanélüli és minden második hónapban tudok csak hozzá menni.Erre azt mondta,hogy semmi gond,akkor a magánrendelésén 2 hónap múlva találkozunk.És mához 4 hétre,28.-ára kedd délelőttre jelentkezzek be az sztk-ba és akkor ő lesz.(Szóval tudják ők előre,hogy mikorra vannak oda beosztva!) És mondta,hogy akkor vesz bakter kenetet,meg megvizsgál és ad beutalót a 16.-ik heti AFP-re is.
Szóval nagyon meg vagyok Vele elégedve.

Tabati!Sajnálom nagyon a tekit! :cry: Én nagy állatbarát vagyok!Minden állatot sajnálok,néha még meg is síratom őket!
Ja és pihenj sokat,ki kellene már lábalnod a csúnya betegségből!

Heni!Most még tényleg csak vánszorog az idő!Úgy várom,hogy április 17 legyen!Akkor megyek a 12.-ik heti uh-ra!

Ja,2 napja fája afejem,mondtam a dokinőmnek is erre azt mondta,hogy akkor érzékeny vagyok a melegfrontra,majd hozzátette:Akkor melegfrontkor fogunk szülni! :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó, boldog 10. hetet kívánok Neked! :)
Tényleg jó fej az orvosod, az enyém is ilyen. :) Melegfrontkor? Ezt még nem hallottam... én mindig érzékeny voltam a frontokra, most a várandósság alatt viszont semmi bajom. A gyomorfájáson kívül... merthát az azért néha van. Ma ugyan nincs semmi gond, az éjszakát is átaludtam, de tegnap és tegnapelőtt... ja, és már érzem, hogy nehéz a hasam bizonyos helyzetekben... tegnap fel akartam mosni az előszobában... hát nem nagyon sikerült. Elég viccesen nézhettem ki, mert szeretem a hagyományos felmosást, amikor leguggol az ember vagy lehajol és csak a felmosóronggyal mos fel... én ezt már nem tudom megcsinálni. Úgyhogy mondtam Mikinek, hogy ezentúl már az előszoba ajtajában le kell venni a cipőjét. :) Persze elő kell szednem a felmosófát...

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok !

Heni, remélem Te is rendben jössz a gyomroddal !
Aranyos Tőled, hogy szorítasz nekem :)
Biztos fogtok tudni segíteni, de már eddig is sok tanáccsal látattok el!
Gondoltam, én is segíthetek egy kicsit ! :D :D :D

Sziszkó, szerencsés vagy a dokival kapcsolat, hogy ilyen rendes, manapság sajnos ez elég ritka ! És örülök, hogy rendben van minden !

Tabati, hogy vagy? Nemsokára jön a szünet ! :D
wepe
 
 


Wepe!

Hát ez az, nem volt még idős, de hagyjuk is, mert megint csak elszomorodom... :(

A jó hír, hogy már csak két nap és eljön a várva várt szabadság!! :D

Heni!

Mi ez a probléma a gyomroddal? :shock: Ez normális? Mármint úgy értem, hogy tényleg, csak Beni miatt van?

Sziszkó!

Látod, hogy megoldódik minden, nem kell az anyagiaktól sem annyira félni. :wink: Elismerésem, hogy meg merted neki mondani kerek-perec. Néha olyan kínos tud ez lenni...

Kép
Kép
tabati
 
 


Hát, Tabati, nem tudom, hogy tényleg csak Beni miatt van-e. Tegnap azt hittem, hogy Miki is inkább vmi vírusos dolgot kapott el, és rám is átragadt, de mára nincs semmi bajom. Viszont amint Beni elkezd mocorogni, mintha vége lenne a nyuginak. Persze a könyöke vagy a térde tuti a gyomorszájamnál van. Ilyenkor aztán jön a hányinger és a savhegyek... :? :?
Viszont szomorú vagyok... :( Kaptam egy kis pénzt a suliban, könyvpénz, ami még nekem is járt a tavalyi évre, gondoltam, legalábblesz egy kis plusz pénzünk (14000 Ft.) Viszont a bank most sem vont kevesebbet a múlt hónaphoz képest. Most a szerződésben szereplő összeghez képest 30 000 Ft-tal fizetünk többet. :( És még csak szóvá sem tehetem, hogy megint nem kaptam értesítést róla... Mikor lesz már ennek vége? :(:(

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni!

Miért nem teheted szóvá az értesítést? HOgy is van ez akkor most tulajdonképpen? Azért jó lenne utánajárni, nehogy átverjenek!!

Képzeld, ma nekem is hányingerem volt. Náthára fogtam, de már két napja olyan furin érzem a babu mozgását. Rájöttem, hogy eddig csak a rúgdosást éreztem, most meg már a forgást is elég intenzíven. Szerintem egyre kevesebb bent a helye, vagy talán nekem is befordult már, lehet azért van hányingerem nekem is. Szerintem ne aggódj, ha Benihez kötöd, akkor terhességi tünet, azzal meg nincs baj, elmúlik a szüléssel! :lol:
nem tudom emlékszel e, hogy a combom meg volt húzódva. Rájöttem ám, hogy nem így van, mert bármivel kentem nem javult. Már járásnál nem fáj, csak éjszaka, ha rossz oldalon fekszem, szóval az is tuti a babótól van, valamit nyom, vagy húzódnak a szalagok.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Heni!Drága vagy,köszi a köszöntést! :lol: :lol: :lol:
Ha jól tudom,akkor a banknak értesítenie kell arról,ha többet vonnak le.Vagy nem jól tudom?Wepe,Te hátha tudsz ebben segíteni!

Képzeljétek,a könyvelő végzett a papírjaimmal és kapok vissza 18 ezer ft-ot. :lol: :lol: :lol: Ennek úgy örültem ma,azt hittem,hogy majd még nekem kell visszafizetnem.
Párom mivel június óta nem melózik,és addig se kérte az adójóváírást,így nagyon sokat fog kapni. :lol: :lol: (Ha nem haragszotok nem írom ide le,hogy mennyit.És nem miattatok,hanem az idegen látogatók miatt! :oops: )
Szóval most nagyon jól jön ez a lóvé gondolhatjátok!

Már nézegetjük(még nem akarjuk megvenni) a babakocsikat.Heni,Tabati Ti milyet vettetek?Vadi újat vagy használtat?2 vagy 3 funkciósat?Még nagyon tanácstalanok vagyunk,nem igazán tudjuk,hogy milyet érdemes venni.Az új 50 ezertől kezdődik a csillagos égig.Láttunk tegnap egy használtat,3 funkciós és 42 ezer volt az ára.Maga a formája tetszett,csak eléggé ki volt kopva a huzata.Biztos sokat használták.
Mivel Ti Pestiek vagytok,tudtok valami jó helyet,ahol elfogadható áron vannak babacuccok?

Tabati!Hát,tényleg kínos volt egy picit az őszinteségem,de muszály voltam előhozakodni vele.A pénz az nagy úr!És végül is jól sült el a dolog! :lol:

Lányok,kezdenek múlni a rosszulléteim! :lol: Bár most meg az miatt izgulok,hogy akkor tuti,hogy minden rendben a babóval??? :oops: :oops:
De gondolom Ti is így voltatok vele.

Wepe!Legjobb esetben mikor lehetsz leghamarabb állapotos?Már nagyon izgulok érted! :wink: :lol: :lol: :lol:

Most búcsúzom,jó éjt csajszik!

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Tabati,hú de egyszerre írtunk!!!!! :lol: :lol: :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó, drága! Mi már megvettük a babakocsit. :) A miénk csak kétfunkciós, (mózes van benne, ami kivehető és sportváltozatra is lehet állítani), mi 25500 Ft-ért vettük vadi újan. Teszek majd egy képet róla. 3 kerekű, ami igazából nem is fontos, nekem az volt a szempont, hogy nagy kerekei legyenek, mert a mi utainkon a kicsi biztosan hamar szétmenne. Azért vettünk kétfunkciósat csak, mert az autóba kaptunk már gyerekülést, így erre nem akartunk fölöslegesen költeni. Azért volt csak ennyi, mert nem volt eredeti dobozban. De nézz körül a vaterán vagy a teszveszen, mert nagyon sokan hirdetnek új babakocsit és használtat is. Ez is használtnak volt meghirdetve, mert állítólag sokan csinálják így a hirdetők közül, mert kevesebbet kell fizetniük az eladás után, így érdemes ott is körülnézni. Nagyon jókat lehet kifogni. ÉS érdemes azt is szem előtt tartani, hogy szeretnétek-e még kistesót a babátoknak. Ha igen, érdemes beruházni egy újra, mert nagyon strapabírók a mai babakocsik. A miénkben még teleszkópok is vannak a kerekek fölött, és Mikinél még az is szempont volt, hogy mennyire lehet könnyen javítani, ha elromlik. Egyetlen hátránya van a miénknek, hogy 17 kg. Nekem viszont nem kell cipelnem sehová, mert kertes házban lakunk, az előszobába simán be tudom tolni, anyuékhoz is be tudom vinni, anyóséknál lesz csak gond, de ott is el tudom tenni viszonylag könnyen a lépcsőházban. Ha olyan helyen laktok, vagy sokat kell cipelned, akkor érdemes egy könnyebb típust venni. Van egy tök jó bolt a Soroksári úton a Babyoutlet, bár az árai nem kimondottan outlet árak. Ott néztünk ki egyet, az 30 körül lett volna, de aztán nem azt választottuk... www.babyoutlet.hu Az úton kategóriára kattints, ott meg fogod találni. Az a modell, amit mi néztünk, már nincs meg, gondolom kifutó széria volt, azért volt annyira olcsó, de talán lesz még akció. Nézz körül... A Retrus Ruby-t nem sokan dicsérték. Állítólag nagyon hamar kinövi a gyerkőc, úgyhogy ha elfogadod javaslatnak, ilyet a vaterán vagy a teszveszen se vegyél, mert sokan akarnak megszabadulni tőle. No, ez a miénk:

Kép

Ezeken az oldalakon pedig találsz néhány használható infót arról, hogy hogyan érdemes babakocsit választani. (Nálunk ezektől függetlenül szempont volt az ára is... :? )
http://www.anyaleszek.hu/milyen-babakoc ... yunk--cikk
http://www.baba-kocsi.hu/index.php?olda ... =3&level=4
http://velvet.hu/poronty/2007/02/15/babakocsi/


Bank: két hónappal ezelőtt kaptunk egy értesítést a banktól, hogy felemelték a havi törlesztőrészletet a forint-euro árfolyam különbözet miatt. Akkor 80 ezer helyett fizettünk 95-öt. A múlt hónapban semmiféle levelet nem kaptunk, levontak 110-et. Akkor bementem és megkérdeztem, hogy ezt mégis hogy gondolják? Nem is számítottunk rá... az én fizim 92, Mikié 120 000... Azt mondták, sajnos nincs mit tenni. Ha akarom, kérhetem, hogy fél évig ne kelljen többet fizetnem, de úgyis visszafizettetik, amit ezzel "bukik" a bank. Erre ebben a hónapban 115-öt vontak, pedig nem lett több euro egy forint a múlt hónaphoz képest. És persze értesítést megint nem kaptunk róla. Csakhát kölcsön nélkül nem tudtunk volna egyáltalán mihez kezdeni még vagy 20 évig... sem egy házat vagy egy lakást venni, sem a babát bevállalni (mert hozzá ugye azért kellett egy ház, ahová haza tudjuk hozni). Semmi más hitelünk nincs, csak a lakás. Még jó, hogy munkahelyünk van még egyáltalán, bár az enyém nem is tudom meddig lesz. Jövőre, 2010-től összevonják a város 3 iskoláját, a kisegítősöket már eddig is integrálnunk kellett, (nekik eddig külön iskolájuk volt), mert állítólag kevés a gyerek (naja 40 fős osztályokkal. És csoda, hogy ideáig süllyedt a magyar oktatás.) Gondolhatjátok, a mi sulinkból 8 tanárt kell jövőre elküldeni. Nyugdíjas korúak csak 6 év múlva lesznek... addig meg mi lesz?! Ha a GYED-et is csak egy évig kapjuk, akkor vissza kell menni dolgozni, ha lesz még hova. Szóval egy kicsit elkeseredtem így kora reggel. :(:( Ne haragudjatok, hogy Titeket fárasztalak ezzel, de most olyan jól esett kiírni magamból...

Persze tudom, hogy annál nincs fontosabb, hogy a kisfiam megint helyezkedik, és keresi a gyomromat... de most eldugtam előle. :):) Nagyobb a helye, ha nem eszek egyszerre annyit, csak pár falatot. Most jöttem rá pár napja, hogy jobb úgy sokkal, ha egyszerre csak pár falatot eszek, mert nincs útban neki a teli gyomrom. Nincs is semmi bajom azóta. :) Úgyhogy tanács a későbbiekre: többször egyetek inkább piciket, mert nem lesztek rosszul. Igaz, így egy kicsit olyan érzésem van, mintha egész nap ennék, de legalább nem érzem azt, hogy ki akar jönni ( :oops: ).

Na, jó, eldugulok, mert megint marhára ráértem... megyek tusolni... :)

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziszkó!

Mi használtan vettünk babakocsit, elég hirtelen, ez volt a legelső cucca a babónak, mert ismerős által sikerült megvenni nagyon olcsón. A mai fejemmel már jobban körbenéznék. Persze nem azért, mert ez rossz lenne, remélem beválik, csak akkor egyáltalán nem nézelődtünk, belevágtunk hirtelen. :lol: Szóval Heninek van igaza, rengeteg helyen utána lehet nézni és tuti találsz olyat ami nektek megfelelő. Csak tényleg először döntsétek el, mi a fontos nektek egy babakocsiban. Nekünk sem volt szempont, hogy könnyű legyen, mert mi sem cipeljük. Ha egyedül megyek Pestre, akkor arra vettem kengurut, ha meg apával, akkor tudjuk ketten emelgetni.

Nekem is volt egy ilyen időszak, amikor már nem volt hányingerem, mozgást viszont nem éreztem, na, akkor én is izgultam, hogy minden rendben van e odabent. Ez természetes, és a következő orvosi vizsgálattal elmúlik meglásd! Aztán szépen lassan meg is mozdul, onnantól már nem fogsz izgulni. legalábbis én azóta nem izgulok. Csak egyszer volt, hogy alig mozgott egy nap, de este már megint a régi volt. :wink:

Heni!

Ugyan a mostani politikai helyzetben nem lehet semmit biztosra mondani, de férjem azt mondta, hogy azt azért nem hiszi, hogy ez az egy év gyed már ránk is vonatkozna. Hisz mi úgy vállaltuk a babut, hogy még 2 évig tuti itthon maradhatunk. Reméljük neki lesz igaza és akkor legalább ezzel a babuval még 2 év, aztán meg ki tudja...

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati!Boldog hétfordulót Nektek!!!!!

Köszi lányok a jó tanácsokat babakocsi ügyben!Az biztos,hogy jól szét fogunk nézni.Május elején úgyis menni akarunk Pestre 4D-re és akkor úgy intézzük,hogy egy pár helyen szét tudjunk nézni!
Mivel mi is családi házban lakunk,a súlya nem igazán fontos. Én amit mindenképpen szeretnék,az az,hogy legyen benne hordozó.

Wepe!Hol vagy?Okés minden????

Tabati!Kicsit elszóltam magam,ma délelőtt már visszajött a hányinger! :oops: :oops: :wink: :lol: De nem baj! :lol:
Már alig várom,hogy mozogjon a drága!Neked,Nektek (Heni) mikor kezdett mocorogni?Hanyadik hétben?

Képzeljétek,ma sütöttem mackot.Nagyon szeretem! :P Nyamm,nyamm! Ti szeretitek? Igaz,jól el is csaptam vele a gyomrom,de ez mindíg így van. :oops:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó!

Én a 16. héten éreztem először, de nagyon oda kellett figyelnem, hogy érezzem. Ja! És ez amúgy korai, mert nekem hátul tapad a lepény és azért éreztem ilyen korán. Gondolom akkor a babu közelebb van a hasfalamhoz és ezért. De a 20 hétig tuti meg fog mozdulni, még az sem késő! :wink:

Mi az a mack? Vagy mac? :shock: Gondolom nem mackót sütöttél? :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati!

Amit sütöttem: macok
Lehet felétek máshogy mondják,van ahol lepcsánka. Lereszelem a krumplit,majd rakok hozzá lisztet,sót, tojást,fokhagymát,borsot és kisütöm olajban.Nagyon fini kis nyalánkság.De laktat rendesen! :wink: Csak az a baj vele,hogy frissen sütve a legfinomabb,akkor meg még meleg és én ezért szoktam vele elcsapni a gyomromat! :oops: :oops: :wink:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó!

:lol: :lol: Lepcsánkát már hallottam, de szerintem van még másik neve is. Mi nem nagyon csinálunk, de ettem már, de valami harmadik néven... :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!
Nálunk ezt tócsninak hívják... :)
Sziszkó, Beni a 15. héten mozdult meg először, de akkor azokat a bubikat éreztem csak, amiket csinált a mozgásával. Eléggé hasonlított a bélmozgásokhoz, de mivel nekem nem voltak bélmozgásaim soha, tudtam, hogy ez már csak az lehet. Az első erőteljesebb mocorgás szenteste volt, akkor töltöttük a 17. hetet. A Picike érezte, hogy ennél szebb ajándékot nem is kaphattam volna... Már akkor is imádtam, de azóta... :):)
Mostanában meg azon gondolkodom sokat, hogy milyen fura érzés lesz, hogy nem mocorog senki a pocakomban, miután megszületett... teljesen önálló élete lesz, és soha többé nem lesz annyira közel hozzám, mint most. Nem is értem azokat az anyukákat, akik eldobják a gyerekeiket... hát én senkiért és semmiért nem hagynám Őt magára...

Ma nem igazán érzem jól magam... nagyon fájnak a csontjaim (szeméremcsont, keresztcsont), gondolom, a fejecskéjével feszíthet épp eleget, merthogy a talpacskáját már a köldökömnél érzem, ami azt jelenti, hogy "befordult". Ez jó, mert azt jelenti, hogy tényleg nem túl sok helye van a kis Drágának, és már közeledik az idő... Kíváncsi leszek, jövő pénteken mekkora lesz már.

Upsz, ma péntek van és elmaradt a szerdai pocakfotó. :( Ezt is elfelejtettem. :( Mint ahogyan a fodrászt sem hívtam fel... már olyan a fejem, mint vmi széttúrt szénaboglya. :) Dehát kismami vagyok, vagy mi a szösz! Úgyhogy Sziszkó Drága, ha feledékeny lennél, nehogy magadat okold érte, kismama betegség. :)
Remélem, Wepe is hamarosan beszámolhat a szórakozottság és a feledékenység érzéséről. :)

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok,

szívem szerint jöttem volna hamarabb, de a melóhelyen nagyon jól kell viselkedni, mert gázok vannak, és inkább nem csinálok semmit, ill. csak dodozom :lol: . Itthonról fogok tudni csak jelentkezni, de nézzétek el, ha nem jövök, mert akkor bealudtam :)

Én is tócsninak ismerem, de tényleg sok neve van, azt hiszem. Nekem a nagynéném csinált gyerekkoromban, amikor együtt nyaralt a család a teleken, és valóban nagyon laktató. :o Én is csinálnék, de most fogyira fogtam magam, mert szeretnék a baba előtt 7 kg leadni. :evil:

Heni, sajnos szakmailag nem tudok 100%-osan segíteni, de értesíteni mindenképpen kellett volna, és nem értem, hogy újabb emelést miért tettek, ha az euro nem drágult annyit ?! És az ügyintéző mit mondott a 110 ezres törlesztőre a 95-höz képest ?
Sajnos, nem mondok újat, hogy szemetek a bankok ezzel az egyoldalú szerződés módosítással, sajnos nem lehet kivédeni, és hiába fognak törvényt hozni á, akkor is kitalálnak valamit. A párom is mondja, hogy nem kell a bankokat megmenteni, nagy hülyeség, mert ha jól emlékszem, akkor 400 milliárd dollárt nyereséget termeltek ki a bankok.
A minap ment körbe egy email az ismerősök között, ha azt a pénzt, amit a bankok megsegítésére adtak/adnak a világ akármelyik országban, azt az ügyfeleknek adnák, akkor simán visszafizetnék az emberek a hitelüket ! Sajnos már nincs meg nekem ez a levél, pedig nagy igazság le van vezetve benne.
Én annyit tudok tanácsolni, hogy megint érdeklődjél személyesen vagy telefonon, és kérjed a kivizsgálását, és kezeljék panaszként az ügyedet, és adjanak írásos választ, nem mondom, hogy tuti csinálnak valamit, de ezt néhány bank nagyon ad rá, és érzékenyen kezeli. Sajnos manapság csak fenyegetőzve, és sírva lehet elérni bármit ! :twisted:
Egyébként én nem lakás hitelekkel foglalkozom, most egy éve már egy rendszer technikai háttérével foglalkozom, előtte személyi hitelekkel foglalkoztam, de ott nem volt még akkor deviza hitel. Így ezért nem konyítok hozzá, nekünk meg forint hitelünk van, de az jó sokkkkkoló

Sziszkó, hát kb. júni közepe körül fog megjönni, és akkor talán már bele tudunk vágni. Azt nem tudom, hogy írtam-e már, hogy úgy hallottam, hogy előrébb kerültek a sorszámok a várólistán, de sajnos a piszkos anyagiak közbe szólnak. :evil:

Képzeljétek, hogy 2 napot voltam betegállományban a múlt hónapban, és 2000 Ft-tal kevesebbet kaptam, régen szerintem egy hét betegácsi után meg sem érzetem a hiányt :x

Heni, akkor jól bevált a kevesebb többszöri evés mindkettőtöknek :D
Én is kíváncsi vagyok mekkora lesz jövő héten Beni, és lassan, eljön a várva várt nap is, majd követ Tabati is ! :D :D :D
Szszkó, Te mikorra vagy kiírva, nem látom a vonalzódon

Tabati, péntek van !!! Itt a szünet ! Betábláztad már a jövő hetet ? :D

Sziszkó, én ezt hallottam még, hogy olcsó, nem tudom, hogy arra mentek-e, de szerintem, ha májusban nem, később is felnézhettek ide:
http://babaholmiolcson.hu/

Én ha odajutok, akkor a babkocsira nagy figyelmet fordítok, és nagyon könnyűt szeretnék, mert a 2.-ra nehéz lesz felcipelnem, mert a dög alattunk lakó befészkelte magát a babakocsi-tárolóba, és miket meg kirakott :x
Egyszer toltam egy chicho babakocsit forgó ajtóban, hát álom volt :)
Heni, Beni baba kocsija is nagyon menő, jó ez a zöld szín :!: :)
Sziszkó, a hordozó a gépkocsi miatt kell ? mert én meg azt hallottam, hogy amúgy gyereknek nem tesz jót a hátának ha sokat van benne ( gondolom, ha napközben is ), de hát nincs tapasztalatom, és nem is akarok senkit befolyásolni, egyébként az utazás miatt én is fogok venni, mert a biztonság is nagyon fontos !

Jó éjt Lányok !
Lehet, hogy ki maradt valami, majd bepótolom, mert így is hosszúra sikeredtem :wink:
Jó hétvégét is !

ui: ne hari, de nem nézem át a helyesírási hibákat, és fogalmazást :oops:
wepe
 
 


Sziasztok!

Ma sűrű napom volt! Sokat járkáltam, meg pakoltam, jól el is fáradtam, de csak annyi, hogy remélem jól alszom majd, nem fáj semmim. :lol:

Megvettem a kengurut, még rá kell jönnünk, hogy lehet fektetve hordozni benne babut, de már jó úton vagyunk, csak mondtam férjemnek, hogy kéne bele egy játékbaba, hogy próbálgathassam. :lol:
Aztán muszáj volt vennem magamnak pár felsőt, mert szinte csak pulcsijaim vannak, amibe még belefér a pocakom, de szerencsére az is összejött, mondjuk főleg ujjatlant vettem, mert már ma is iszonyú meleg volt, és szerintem alig lesz tavasz, hamar bejön a nyár. Persze babinak is vettem pár rucit, de nem vittem túlzásba, meg egy plédet a babakocsiba akarom majd rakni.
Aztán itthon felpróbálgattam a nyári szoknyáimat és szerencsém van, mert gumisak, így csípőmre jók, úgyhogy azt nem kell vennem. Nyári gatyák neccesek, mert nem tudom begombolni őket, de lehet, hogy ennek ellenére fogom hordani, a póló úgyis eltakarja azt a részt, le meg nem csúszik úgy feszül a fenekemen. :oops: :lol:
És ha már itt tartottam, akkor elpakoltam a téli cuccokat, elővettem azt amit tudok hordani nyáron, szóval pakoltam össze-vissza, a babakocsit kinyitottam, belepróbáltam a plédet (kell még egyet venni, mert kicsi lett) , de most már rend lett. :D

Wepe!

Igen van pár tervem a szünetre, pl. felhívom a szülésznőt, felkérem őt a szülésre, szeretnék vele személyesen is találkozni, megnézni a szülőszobát, kérdezni tőle egy csomó mindent.
Aztán már mondtam páromnak, hogy hívja fel az unokatesóját, neki van nagy kocsija, elhoznánk anyuéktól a szekrényt, a kiságyat meg a kádat, pár bútort kipakolnánk a szobánkból és annak a helyére jönnének ezek a bútorok. Hirtelen ennyit terveztem, a többi napon pihi lesz szerintem. Ja! Még egy barátnőmmel szeretnék találkozni, akivel már rég sikerült összefutnunk, most talán sikerül. Aztán húsvét hétfőn elmennénk férjemmel valahova egy nagyot sétálni, vagy állatkertbe, ha jó idő lesz.

Még akartam egy csomót írni, de mennem kell fürcsizni, rám lett parancsolva. :lol: Hát majd folytatom, reagálok a ti hozzászólásaitokra is. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


No, megfürödtem. :lol:

Sziszkó!

Igen!!! Tócsni, ez az , ezt ismertem én is. :wink:

Wepe!

Sajnálom a piszkos anyagiakat. :( Nálunk most az építkezés áll ezek miatt egy picit, pedig már jó idő van, lehetne folytatni. :roll:

Heni!

Olyan jó, hogy te érzed, mije hol van Beninek. Én mindig úgy érzem, mintha keresztben feküdnek a hasamban. :roll: Köldökömnél ritkán érzek rúgást, alul szoktam, de azok finomak, legfőképp a jobb oldalamnál érzem. Szóval én még nem jöttem rá, mije hol van... :roll:

Betegállomány!

Én meg pont úgy voltam kórházban tavaly, hogy Újév után. Szóval akkor még tartott a téli szünet pár napig, de a kórház az egész tartózkodásomra adta ki a papírt, így azokra a napokra sem kaptam teljes fizut, ami egyébként is szünet lett volna. :evil: Mérges voltam, mert ha a kórházban ez eszembe jut, akkor szólok, bár lehet, hogy akkor sem tudták volna megoldani.

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati, majd később Te is érzed, hogy mije hol van a babónak... én azt is érzem, amikor a háta van nekem elöl. Olyankor egészen másmilyenek a rúgásai, dehát persze, hogy másmilyenek... Szóval sztem Te is fogod tudni, mondjuk az is igaz, hogy nagyon sokat figyelem őt. Az orvosnak is meg tudtam mondani általában, hogy hol keresse a szívhangot... :) Én nem hiszem, hogy beruházok még akár tavaszi, akár nyári kismamaruhákra... Van két kismamanacim, azzal már kihúzom még két hónapig. :) Felsők meg régebbről maradtak, amikor még 86 kg voltam, így azok sem kellenek. Majd szülés után meglátom, mi kell... bár bízom benne, hogy néhány kiló azért lemegy. Jó lenne az a 66 -68 szülés utánra, aztán a többi a diétával eltűnik.
Naja... szülésznő... (ha lenne sóhajtás ikon, most tennék hármat.) Tényleg rá kellene szánni már magam. Az orvos szerint nem muszáj beszélnem vele, mert szülés előtt úgyis be kell feküdnöm a kórházba legalább egy héttel, hogy "kéznél legyek"... hát majd kiderül. Én is kihagytam most két tornát is egymás után, de azért itthon megvan a mozgás is, a torna is.

Wepe, köszönöm a bíztató szavakat... én tudom, hogy abankoknak nem igazán kellene segítséget vagy bármi fajta támogatást adni, hiszen nincsenek rászorulva. Ez a "gazdasági válság" kifejezés nagyon jó ürügy mindenkinek (az államnak és a bankoknak is, és még ki tudja, kinek), hogy még több pénzt húzzon ki az emberek zsebéből. (Akikből ugye élnek...) Amikor annak idején felvettük a kölcsönt, 3 lehetőség közül választhattunk: CHF alapú (havi 80 000), EUR alapú (havi 100 000), illetve HUF alapú (havi 120 000) kölcsön közül. Hát vili, hogy nem tudtuk kigazdálkodni kettőnk fizijéből ezt a 120 ezret, de még csak a 100-at sem. Akkor kerestem én kb 70-et, Miki meg kb 110-et. Anyós folyton csak nyüsszögött, hogy húzzunk már tőlük, mert a kedves lánya és az unokák nem tudnak hol aludni, ha hazajönnek... nem egyszer volt olyan, hogy el kellett mennünk valamilyen szállodába aludni, mert ők jöttek, és lépnünk kellett otthonról... sőt, olyan is volt, hogy a kocsiba aludtunk pár éjszakát márciusban. (Nagyon hideg volt...) Anyuéknál nem tudtunk aludni, mert náluk sem volt hely, így nem maradt más. Mindegy, túléltük. De a lényeg, hogy muszáj volt egy hitelbe "menekülni", mert nem volt más kiút anyóstól. Most meg isszuk a levét... :( A bankban egyébként semmi érdemlegeset nem mondanak. Annyit, hogy ők csak végzik a dolgukat, és hogy miért reklamálunk, amikor 6 évvel ezelőtt jó volt az a pénz, amit adtak. Hát, igen, ebben igazuk van. Csakhogy a szerződésben le van írva, hogy évente mennyi törlesztőrészletet vállaltunk be, aláírtuk mi is és a bank is. Akkor hogyan változtathatják meg? Ha én egyoldalúan módosítom a szerződést, pl azzal, hogy nem fizetek be egy havi díjat, mert történetesen kirúgtak a munkahelyemről, akkor már rögtön jön a levél, hogy viszik a házat... nem egy ilyen ismerősöm van. Ők meg megtehetnek mindent a gazdasági válságra hivatkozva. Én nem hivatkozhatok erre... és akkor jön egy ilyen birka, aki azt mondja, hogy "Ha én leszek a miniszterelnök, a programom fájni fog"??? De mégis kinek? Neki tuti nem, mert gazdasági válság ide vagy oda, nekik már most meg van teremtve minden feltétel az eddigi egzisztenciájuk fenntartásához... Na, mindegy, nem akartam ennyire kibukni, csakhát... Mindegy, remélem, a gyerekeink azért már jobban lesznek ezen a téren. Szegény szüleink segítenek ahogy tudnak, dehát nem azért güriztek egész életükben, hogy majd ha megnőnek a gyerekeik, és saját családjuk lesz saját problémákkal, hogy segítsenek, nem?
Ne haragudj...
Ja, igen: nem tudom, írtam-e már, hogy szerintem nyugodtan kérd a korábbi időpontot a Forgách-ban. Nem egyszerre kell kifizetni azt az összeget, amit fizetni kell. Nálunk egyetlen egyszer kellett sokat fizetni, amikor már a szurik jöttek a végén. Ha akarod, visszanézem a számlákat és elküldöm priviben, hogy mi mennyi volt.

Sziszkó!
Ha gondolod, szívesen küldök Neked linkeket, ahol találsz egy-két hasznos infót a babavárásról, cuccokról, blabla... és kórházi listát is, amin minden rajta van. Én eszerint pakolom össze jövő héten a csomagomat, de persze utána szívesen kiegészítem, ha kell még vmi menet közben. A lényeg már megvan, mert Mikinél sosem lehet tudni, mit talál meg itthon és mit nem... :) Anyósra inkább nem hagyatkoznék, anyu segítene neki, de nyugodtabb vagyok, ha én rakom össze. :)

Na, megint sikerült jól kipanaszkodnom magam, pedig tényleg nem így akartam. De jó erről beszélni, és a tegnap délután után meg nem ártott már kiereszteni a gőzt. :)

Vigyázzatok Magatokra!

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni!

Panaszkodj csak nyugodtan!! :wink: Én is mindig itt szoktam! :lol: Most a kutyákkal vannak gondok, írtam a júniusiban (csak szerelmesek és összeverekedtek, ezért meg kell őket kötni, szegények sosem voltak megkötve, ugatnak egész nap, az estét úgy bírjuk, hogy az egyik a pincében van... Csak, hogy a többiek is képben legyenek )
Ezekkel a hitelekkel meg tényleg nem lehet jól előre gondolkodni...sajnos...épp a pillanatnyi állapot a döntő. Hisz akkor csak azt tudod kikalkulálni, hogy épp abban az időszakban mennyit tudsz kifizetni. Ha pl. forint alapút vettetek volna fel, akkor most kevesebbet kéne fizetnetek. De pár év múlva meg ki tudja mi lesz??
Párom most a szocpolon gondolkodik, hogy még júliusig felsvesszük, pedig nem akartuk, mert akkor hitelt kell felvenni. Most ismerősét kérdezi majd meg, hogy van e olyan hely, ahol úgy is fel lehet venni, hogy nem kell hitel hozzá. Az egyik lány egy másik topicban azon izgul, hogy még júniusban megszüljön, így nem kell a megelőlegzettet felvennie, hanem a rendest megkapja. Áááá, szóval nem egyszerű....

Mennem kel ebédelni, mindjárt jövök még.

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati, ez a szocpolos dolog engem is érdekelne hitel nélkül... ha esetleg tud vmit a férjed, szólsz nekem, hogy hol lehet ilyet intézni? Illetve így? Nagyon köszönöm....
Kutyik: nekünk két lány kutyánk van. Mindkettő ivartalanítva van, mert a menhelyről csak így hozhattuk őket el. Így most ez a tüzelős időszak nem nagyon hatja meg őket hála Istennek! Viszont most Sammy rágcsál és ás mindenhol, Mázli hála Istennek már kinőtte. :)

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni!

Oké, majd mindenképp megírom, bár nem sok reményt fűzünk hozzá... :roll:

Kutyik!

Nekem is eszembe jutott már az ivartalanítás, de nem merem megemlíteni apósomnak, mert félek a reakciótól...nem is értek hozzá...az olyan gáz dolog? Vagy neki miért nem jutott már eszébe? Lehet, hogy drágán csinálja az állatorvos azért? :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Voltam ma védőnéninél.Vizelet negativ.Mondtam neki,hogy fordítsa már le "magyarra" amit a kiskönyvembe írt a dokinőm,és csupa jót mondott.(Ja azt is most tudtam meg,hogy veszélyeztetett terhes vagyok a tavalyi vetélés miatt! :roll: No,már ezt is tudom!) Sokat kell pihenni, a 3000 azt jelenti,hogy a méhszáj teljesen zárt,olyan amilyennek most lennie kell.És a méhem női ökölnyi nagyságú.
Megmért,és 1 hónap alatt 1kg-ot híztam az ő mérlegje szerint. A vérnyomásom is jó volt.Május 7.-én kell újra mennem,de mondta,hogy sajnos már nem hozzá,hanem egy másik védőnőhöz.Ennek az az oka,hogy neki már sok lett a kismamája és egy pár utcát át kellett adnia.Sajnálom,mert nagyon meg voltam vele elégedve.Remélem a másik is aranyos lesz.

Képzeljétek ablakot pucoltunk és a párom rengeteget segített.Pedig nem is kértem meg rá!Fejlődő tipus! :wink: :oops: :lol: :lol:

Mi is filóztunk a szocpolon.Csak ahhoz még össze is kellene házasodnunk. :oops:
A héten bemegyünk a polgármesteri hivatalba és utánakérdezünk.

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó!

És az mit jelent, hogy veszélyeztetett vagy? :shock: Nem dolgozhatnál, vagy sűrűbben kell menni vizsgálatokra ilyesmi?

Ma én is ablakot pucoltam, de kibírtam, nem nyújtóztam, mert székre álltam inkább, ha magasan volt.

Mire kell a szocpol? Lakást akartok venni?

Heni!

Ti bővítenétek a meglévőt?

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati, igen, hozzáépítenénk a házhoz, mert előbb-utóbb kicsi lesz. Benivel még elférünk, de ki tudja, később mi lesz. Kaptam egy anyagot a múltkor a Budapest Bankban a mostani szocpol támogatásról, még át kell néznem. Lehet, hogy abban is van vmi ezzel kapcsolatban, utánanézek majd holnap. Annyira nehezen szánom rá magam mostanában bmire is... pláne az ilyen dolgokra, amikhez még figyelem is kell. :):) De hogy mi lesz egy fél év múlva is akár, az még a jövő zenéje...

A kutyikról: tudod, ha a kutyák már idősebbek, akkor nehezebb a dolog, mert hormonzavart okozhat náluk. Nem tudom, mennyibe kerül egy ivartalanítás, nekünk csak 2500 Ft-ot kellett fizetnünk kutyánként, mert csak ivartalanítva hozhattuk el őket a menhelyről. Nem tudom, miért van így, de meg sem kérdezték, hogy akarjuk-e. Mindketten 6 hónaposak voltak, amikor megcsinálták náluk a műtétet. Viszont tényleg semmi ilyesmi gondunk nincs velük. Nem kergetik a "fiúkat", Mázli viszont néha "megmássza" Sammyt. :D:D Tök vicces!

Sziszkó, örülök, hogy minden oké Veletek! És remélem, hogy az új védőnéni is szuper lesz...

Wepe
, Nálad minden oké?

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni!

Közben megkérdeztem a kutyikról anyósomat, de ő is bizonytalan volt, azt mondta, hogy talán meghíznak, az meg nem jó nekik, de utánakérdez, mert ez senkinek nem jó így. Se nekik, se nekünk, se a szomszédoknak. Akkor szerintem a hormonprobléma reális...Az egyik kutyi már több, mint 3 éves, az nem tudom öregnek számít e a beavatkozás szempontjából...

Mi van veled? Tavaszi fáradtság? :wink:

Wepe?

Ma lett szülésznőm! :D Még a héten találkozunk sze,mélyesen is és ha szerencsém van megnézzük a szülőszobákat is. Remélem nem lesz tumultus és sikerül. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati, sztem nem késő még nekik a 3 év. Az biztos, hogy utána megnyugszanak általában a kutyák (kivéve, ha Bolognese-d van. :)) Persze tudom, hogy hasonló kutyáink vannak. :)
Képzeld, elzártuk a kiskertet a kutyáktól, mert teljesen szétugrálták a kerítést. :) A szomszéd szegénykém nem győzte visszaszögelni a keresztfát... szóval elzártuk, ma reggel meg arra ébredtem, hogy szegény Sammy vhogy bement a kertbe és nem tudott kijönni. Megijedt és olyan keserves hangon sírt... Úgy sajnáltam, pedig volt helye mozogni is, mert nem kicsi az a kertrész sem... de azt hittem, megszakad a szívem. Nem bántotta a füvet sem, nem kapart, csak ült és sírt... de szegénykém még csak 10 hónapos... Miki kivette őt, összevissza puszilgatta őt Sammy, olyan boldog volt. :):)

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Heni!Boldog hétfordulót Nektek!!!!

Tabati!A veszélyeztetett azt jelenti,hogy sokat kell pihennem,és igen,nem is dolgozhatok.Gondolom ezért is javasolt táppénzre rögtön,mikor megtudtuk,hogy állapotos vagyok!
Szocpol nekünk is a bővítésre kell.Amiben lakunk,azt a párom örökölte és mi felújítottuk.Ez egy szimpla kockaház,az utcafronton két nagy ablakkal.De csak a hálószoba van és a nappali.Szeretnénk még legalább 2 szobát.Csak még nem tudjuk,hogy bővítsünk.Mármint,hogy felfele ( tetőteret) vagy a ház mellé.
örülök,hogy találtál szülésznőt!
Ez.hogy működik?Bemész a kórházba,ahol szülni fogsz és csak választol egyet?Bocsi,ha hülyének tűnök! :oops:

Ma délelőtt voltam a barátnőmmel (Ő most a 17.-ik hétben van) sétálni a városban,bababoltokba mentünk be.Mindenképpen akarnak venni szívhangfigyelő készüléket. Lányok,Nektek van?
Párom azt mondta,szerinte ez felesleges.
Csak barátnőmnek már mocorog a baba,és ha néha nem érzik,akkor rögtön megijednek,hogy valami baja van.És a saját megnyugtatásukra akarják venni.

Heni!Szívesen fogadom a kórházi listát, hasznos infókat a babacuccokról! :lol: :lol: :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Lányok!

A párom csinált ma rólam egy pocakfotót,felrakom!Remélem azért ki lehet venni a hasamat,mert fekete felsőben vagyok és a háttér is sötét!

Kép 11 hetesen


Ez meg a teraszunk.A kép tavaly augusztusban készült.Balról-jobbra:anyósom,apukám és anyukám.
Kép Teraszunk


És még egy kép.Ez a kertünkben van.Bal oldalt párom nővére és sógorom.balra meg én vagyok Tomival.Mögöttünk egy kisház a kert végében.
Kép Pancsi

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: