Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok! Csak gyors bekukk,nem sürün tudok jönni most mert vendég gyerek van nálunk és mindig a gép elött ül :? Az elötejröl,még nekem sincs,de gondolom ez nem gond,akkor legyen mikor kell :) Lányok Ti hogy birjátok ezt a meleget?Én már teljesen kész vagyok,ugy érzem soha nem lesz vége :( Mindenkinek szép hétvégét!

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 


Ja, a rugdosódásról még akartam írni.
Én már régóta (4,5-5 hónapos kora óta) a köldök felett érzem a mozgást. Ha valaki csak lent érzi, az szerintem azt jelenti, hogy egyenlôre lábbal lefelé van a baba, a fejével nyilván nem mozog úgy.
Nekem 1-2 hete szinte kizárólag csak a jobb oldalalom rúg, de szó szerint értsétek, sokszor egészen kívül a derekamnál, úgyhogy tuti hogy keresztben fekszik a kis drága.

Ahogy olvaslak titeket kezdek picit aggódni magam miatt, mert a babám nagyon-nagyon mozgékony, már a 12 hetes UH-n is látszott, hogy pörög-forog, most meg érzem is állandóan, néha kicsit kellemetlen is tud a kishölgy lenni, szóval hogy bírok majd vele születése után...? :?

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok!

Hát nem sokat aludtam az éjszaka a meleg miatt. A júliusi kánikula sokkal hosszabb volt, de az nem akasztott ki ennyire. Meddig tart még, nem tudjátok?

Készül a babi szobink, szegény férjem 4-szer festette át, mert az eredeti szín elég erős kék volt és nem akarta befedni a mostani sárga. Tegnap megvettük a dekorcsíkor, ma meg a lámpát. Most már csak ki kell takarítani és jöhetnek a bútorok.
Jövő héten megyek 4d-re, nagyot fogok nézni, ha kiderül, hogy kisfiú. A baldachint és a szőnyeget addig nem is akarom intézni, mert azzal még tudok fiúsítani. De én is úgy érzem, hogy kislány..... vagy kisfiú! :lol:
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Kicsit eltűntem bocsánat, de időm és energiám nem volt, hogy írjak pár sort. Anyóssal jól összekaptunk most mártöbb mint 1 hete.

Mi jól vagyunk, baba növöget, a Sotén nem láttak cisztát.

Előtej: nekem az első kettőnél egyáltalán nem volt, most néha cseppen egyet-kettőt, de nem vészes.

Tusimi!

Az aktív mozgás nem jelent semmit a pocakban, nekem a 2 fiam nagyon aktív volt a pocakomban, mikor megszülettek a hangjukat nem lehetett hallani, csak néha egy-két nyekergést, de az is olyan volt mint a cica nyávogás, a mostani baba szinte lusti, van hogy egész nap nem akar mozogni, olyankor elkezdek agggódni, de aztán megmutatja magát, hogy ott van, én inkább ettől félek, hogy ő lesz az aki hallatni fogja magát.

Mi még sehol nem tartunk a rendezkedésben, majd az utolsó pillanatban mindent, de ráérünk.

Judit

Kép[/

Kép[/

Kép
amaryl
 
 


Sziasztok!

Tegnap lemaradt,szóval anno sem volt előtejem,és csak az 5. nap indult be.Aztán Lizi 2,5 évig szopott,akkor is a tesóprojekt miatt kellett elválasztani.Szerintem még mindig szopna :lol: Ha bánata van a cicihez bújik rögtön!

Csajok,ma meghozta a postás a szopipárna+ágynemű csomagot!Annyira szép!Szerintem nyugodtan rendelhettek tőlük,van olyan,mint a Brendonos csak jóval olcsóbb!

És az egész ágyneműgarnitúra baldachinostól nem került annyiba,mint annakidején Lizinek a baldachin+rácsvédő!Egyébként egy unisex mintát-színt választottam!

Szép napot mindenkinek!

Jutka
Kép[/
url]
Kép[/url]
lizoka09
 
 


Kép Kép

Jutka
Kép[/
url]
Kép[/url]
lizoka09
 
 


Az első képet azért küldöm,ilyen volt Lizi ágya,ő miután elmúlt az ordítozós korszaka,imádta a forgó-zenélő kacsákat!


2.kép,így alukált!

Jutka
Kép[/
url]
Kép[/url]
lizoka09
 
 


Kép

És ilyen volt a kádunk.Én nagyon szerettem,mert nem kellett benne tartani a babát!

Na eldugulok!

Jutka
Kép[/
url]
Kép[/url]
lizoka09
 
 


Sziasztok!

Babuci: Nem hiszem , hogy probléma lenne, hogy csak lennt mozog. szerintem mindenki annyira másképpen éli meg ezt az egészet, másképpen alakul át, stb. Nekem pl mindig azzal jönnek, hogy túl pici a pocakom, ahhoz képest, ahol éppen járok.... De hát én ilyen vagyok, így növekszünk, ennyi az egész. A baba mérete teljesen normális. Szóval szerintem te se aggódj. Lényeg, hogy jól van és mocorog.

Előtej: Nekem sincs még egyáltalán, de az okoskönyvek szerint van akinek korán elindul, van akinek nem. Úgyhogy nem aggódom.

Képzeljétek a gyógyszertárban ráakadtam egy "áfonyakapszulára", amit hugyúti fertőzésekre (a bizonyos Coli baktérium által okozott) ajánlanak. Nekem sajnos visszatérő problémám ez pár hete, úgyhogy gondoltam kipróbálom. Hallott valaki esetleg már erről?

A meleget én is nagyon nehezen bírom, úgy vettem észre, hogy a 20 fok körüli hőmérsékletet érzem a legideálisabbnak mostanában. Úgyhogy már nagyon várom az őszt!

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok!

Bocs,hogy mar par napja nem jelentkeztem. Megvettuk a babakocsit a heten,nagyon orulok neki.Kuldok kepet rola.
Megrendeltuk a babaszobaba is a butort de az csak majd oktoberben lesz kesz,ugyhogy kerem a kicsiket ,hogy meg bennt maradjon addig :)
Nekem is mar par hete joval a koldokom folott rug,de ez a csaj annyit mozgolodik,hogy rengeteget.. Ha az oldalamra fekszek,akkor kisdudor nyomodik ki a hasamon,gondolom,a terde lehet vagy nem tudom,mi..
Nekem sincs meg elotej,de remelem,azert tejem lesz majd,ha eljon az ideje. Kép Kép

Hogy alltok a pocival? No-e? Kuldjetek kepet magatokrol,legyszi..

Kép
agizsuzsi
 
 


Megvan a kokuszmatrac is a kisagyba,mar csak a kisagy kell meglegyen,meg vettunk babakadat,es par aprosagot.
Az ejszakai alvasokkal kezd gond lenni nalam,mert 1. nagy meleg van,2. felebredek s akkor nem tudok visszaaludni.S ha a baboca eszrevette,hogy en kezdek forgolodni es mozgolodni,akkor o is kezdi :D De meg eltelik ez a kis ido es akkor talalkozunk vegre,mar alig varom!

Kép
agizsuzsi
 
 


Szia Vargaviki!

A Cran-C tablettára gondolsz? Én egyszer szedtem, és egy hét alatt úgy elmúlt tőle a húgyuti fertőzésem, hogy azóta sem volt, holott előtte rendszeresen előjött és nem használt rá az orvos által felírt antibiotkum. A Metró újság egy korábbi cikke szerint terhesek is szedhetik, de hát ez nem hivatalos információ.

agnes200
agnes2000
 
 


Szia ÁgiZsuzsi!
Milyen csini vagy! :D A pocid nem is túl nagy, kb. akkora, mint az enyém, vagy picit kisebb (pedig nekem se túl nagy sztem), és te előrébb is jársz időben kicsit.
A babakocsi nagyon jól néz ki. Mennyi volt és hol vettétek?

Kép
Kép
tusimi
 
 


Szia Tusimi!
Koszi a bokot,nagyon jolesik,hogy megnyugtatsz,mert itthon mindenkitol azt hallom,hogy jaj,milyen nagy hasad van mar most..meg mi lesz ezutan..meg ilyenek s ezzel az agyamra mennek. Mindig mondom,hogy majd ha nem birom cipelni,akkor megpihenek. Bar lehet,hogy azert latjak nagynak,mert alacsony vagyok es nem hosszu a derekam,s aezert tunik nagynak a pocak.De nem is erdekel,csak egeszseges legyen a kicsikem es jol fejlodjon odabennt.Azt sem banom,ha gurulni fogok a vegen :)
A babakocsit Marosvasarhelyen vettuk egy nagy aruhazban(mivel en Erdelyben lakom) es atszamolva forintban 52000 Ft volt. Szerintem nem is volt olyan draga,mit szoltok?Nekem is nagyon tetszik es foleg az,hogy van vele Maxi Cosi is.

Kép
agizsuzsi
 
 


Sziasztok!

Ágnes2000!

Köszi az információt, örülök, hogy neked bevált. Remélem nekem is jó lesz. Nagyon kellemetlen, hogy folyton visszatér ez a probléma... :(

Ágizsuzsi, tényleg szupi a babakocsi :)

Küldjetek egy kis hűvöset, nem bírom ezt a meleget. Főleg, hogy egyre inkább növekszik felfelé a pocakom és nyomja a tüdőmet, ergó sokkal többet "lihegek"...

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok!Merre vagytok,hogy senki nem jelentkezik?

Kép
agizsuzsi
 
 


Sziasztok!

Én vagyok, de ma ritka pocsékul érzem magam. Fájdogál a hasam (nem görcsöl csak fáj) és hányingerem van:( Holnap megyek vérvételre meg házidokihoz kiiratni magam, remélem addigra jobban leszek. :roll:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Manó, remélem semmi komoly! Majd írd meg, hogy mi volt.

Lányok ma nézegettem a neten babás cuccokat és pl. ezen a weboladalon megtaláltam ugyanazt a bababútort, amit már máshol kinéztem a babának, csak itt olcsóbban :). www.minimano.hu
Úgy örülök neki :)

Ma sikerült vennünk új lámpákat a szobákba is (még a dédnagymamám csillárjai lógtak ittt... ), teljesen feldobódtunk olyan szép lett minden :). Főleg, hogy egy hete a hasonló korú függönyöket is lecseréltük és sokkal szebbek lettek a szobák! Sajnos teljesen kirobbant rajtam a fészekrakás....

Várom már a hidegfrontot!

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok!

Agizsuzsi! Nagyon jól néz ki a babakocsi. Szerintem egyáltalán nincs nagy hasad, pont jó. Ne foglalkozz vele mit mondanak, a lényeg, hogy jól érzitek magatokat.

Manó! Remélem már jobban vagy! Mit mondott a doki, mitől lehet a rosszul lét?

Vargaviki! Ti is napjába többször megnézitek az újonnan vett dolgokat? Mi térülünk-fordulunk a férjemmel és valamelyikőnk tuti a babiszobában köt ki. Pedig teljesen üres, csak ki van festve és a lámpa van felszerelve, de akkor is olyan jó gyönyörködni benne. Épp mondtam is a férjemnek, hogy ha a babi is meg lesz állandóan leskelődni fogunk... :lol:
Vendég
 


Sziasztok,

Manó, hogy vagy?

Ágizsuzsi, jó a babakocsi!
Mi majd ami még hiányzik azt csak szept közepén vagy októberben vesszük meg. (hacsak nem tudom rávenni apát, hogy már nagyon itt van az ideje :) )

Egy pocifotó:
Kép
Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!

Lafie: Mi is rengeteget nézegetjük őket. A babakocsi még mindig a nappali közepén áll, pedig megbeszéltük , hogy visszadobozoljuk..... :)

Ímhol egy kép: Kép

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok!

Köszi a kérdéseket, hááát, ma sem vagyok fényesen, de a tegnapihoz képest egész jó azért.

Éjjel tök jól aludtam és reggel amikro keltems em volt semmi bajom, jó hűvős volt, elcammogtam vérvételre ugye éhgyomorra, aztán ettem egy fél kiflit a büfében, na ez elég volt hozzá hogy megint picit elkezdjen fájni a gyomrom. A háziorvos zsabin, csak az asszisztensig jutottam, elvette a papírom, felvett táppénzre, megméret a vérnyomásom, rendben volt. Aztán visszamentem közértbe, addigra volt vagy 30 fok, na ez elég nekem ahhoz hogy kezdjek rosszul lenni,a közértben alig bírtam ki a sort. Egyszerűen nem bírok egy helyben állni, ez van. Itthon nem vagyok rosszul, a hűvös szobában, bár a hasam nem tökéletes, de vaalhogy olyan érzésem van hogy ez nem a babával összefüggő, a gyomrom fáj.

Ma meg holnap ovi szünet, íyg muszáj lesz még kimozdulnom, ma is megyünk 4-re Emma haverjaihoz nemmessez tőlünk, hát remélem nem leszek rosszul. De nem tarthatom a csajt bezárva. De vásárolgatni a városban azt hiszem nem mostanában fogok járni :roll: pedig annyi mindnet meg kéne még vennem.Bár nagyon bízom a szerdai lehülésben hogy akkor majd jobban bírom.

A baba si sokat fészkelődik, nem tudom mit forog, 1 hét múlva megyek uh-ra akkro kiderül, eddig fejvégű volt remélem nem forgott le, bár fent érzem a rugdosást, de főleg bal oldalon.

Egyébként röhej, de annyi helyre kell menni, ha vásárolgatni nem is megyek...pl csütörtökön vérvétel eredményért, hétfő vissza a táppénzes papíromért, utána uh, után bevinni a táppénzes papírt melóhelyre, aztán dokihoz is meg védőnőhöz is kell menni, ha így telik az idő észre sem veszem és már szülünk.

Még pedikűröshöz is bejelentkeztem szerdára, mert egyszerűen nem tudok lehajolni a lábamhoz hogy rendbe tegyem, még a körömvágás e nagyon megy, akkora ahasam, a lányommal iylen sem volt.

babcuccokat én is nézegetem, nálunka férjem nem ilyen nézegetős alkat :lol: Skorpió :lol: babáink is javarészt azok lesznek itt a topikban, nem? hát nem könnyű esetek :lol:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Szépek a pocakok :)

Manó!

Jobbulást neked. Abban igazad van, hogy a skorpiók nem könnyű esetek én is az vagyok és a baba is az lesz, nem tudom, hogy 2 dudás egy csárdában hogy fog el férni. A bajcsys topikban kérdezted, hogy mit kell bevinni a kórházba a babának, semmit tudtommal, mert mindent adnak, pelust, textilpelust is, és már nem angol pólyába rakják őket, hanem rendes rugdalozóba.

Olyan jó, hogy mindenki vásárolgat, nézelődik, én majd csak szept. vége, októberbe megyek, mert nekünk nem kell olyan sok minden inkább csak kisebb dolgok.

Tegnaptól hivatalosan keresztszülők lettünk a párommal. Bencével egy kisebb baleset is történt, beszorult a feje a kapurács közé, mert olyan kis butuska volt, hogy bedugta, nagyobb baj nem történt, csak a fején van egy kisebb horzsolás.

Judit

Kép[/

Kép[/

Kép
amaryl
 
 


Sziasztok!

Manó! Remélem jobban vagy! Pihenj sokat, és ne nagyon mászkálj, vagy ha van valaki, akkor kisérjen el. Vigyázz magadra.

2 héttel ezelőtt a bajcsyban a szüléselőkészítőn az egyik szülésznő elmondta hogy mit kell magunkkal vinni a kórházba. Sajna otthon van a lista, de ma este, vagy holnap megírom. Nem sok mindent mondtak. Amire tuti emléksze, 2 pár zokni (kézre, lábra)....több nem ugrik be de majd megírom

üdv megyek ebédelni, mert nagyon dörömbölnek bentről. :lol:



Kép
szdona
 
 


Dona!

Az szupi lenne, köszi:) A bajcsyban még nem szültem, de semmi kedven szülés előkészítőre járni :oops: Viszont lassanbeszerezém amik még kellenek meg 1 hónapon belül a kórházi áskát sem ártana összepakolni :shock:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Manó nekem az utóbbi néhány napban a gyomorsavammal van problémám, sokszor van hányingerem tőle meg ég a torkom... Valószínűleg nem záródik jól a gyomorszáj, nyomja a babóca szerintem. Remélem neked sem komolyabb a dolog!

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok lányok!Látom mindenki vásárlási lázban ég :) Nekünk is még csak a babaKOCSI van meg ,meg egypár babaholmi,igaz a hugomtol most kaptam egy csomo babarucit,ugyhogy abbol 1-2db ujjat fogok venni,meg persze az aproságok,a kiságyat okt. elejére terveztem,Most néztem hogy a tescoba péntektöl lesz utazoágy:8999.-ft-ért,gondolkodom hogy arra beruházok mert nem drága,és jo lesz a kertbe,vagy ha ott alszunk valahol a babának.Szépek a pocak fotok :D Agizsuzsi jo a babakocsi.Mano gyogyulj meg!!Szdona jo lenne ha nekünk is elárulnád mit kell vinni a korházba :wink: köszike.Elötejci:tegnap ota nekem is van :) Gyomorégés:nekem is szokott ,nagyon rossz :x

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 


Sziasztok!
Látom zajlik az élet.Haza jöttünk Horvátországból a hétvégén.Nagyon élveztem,hogy úszhatok!Ástam a parton 1 gödröt és hosszú idő óta elöször hasra fekhettem.Imádtam.

Tegnap voltam a terheléses cukor vizsgálaton.Volt még valaki,akitől 30 percenként vettek 1 csönyi vért?Nem tudom minek annyi,hiszen a vércukor értékeket egyetlen cseppből határozták meg. 5.1- 7.8- 4.2-3.8-5.1 lett.Nem igazán értem a végén miért ment feljebb,de a lényeg,hogy az sem magas.Nekem nem volt eddig hepatitis vizsgálatom,ezért azt is fogják nézni és mivel a laborvizsgálat kérő lapon ez együtt van az AFP-vel és a dokim nem húzta ki,lesz AFP eredmény is.Hiába mondtam,h 27 hetes vagyok nem érdekelt senkit.

Kinéztem a babakocsit:Peg perego Venezia.Nekem nem fontos a vadi új,úgyhogy használtan fogok venni.Szerintem jó lesz és az autós hordozó is csatlakoztatható hozzá.Remélem találok!

Ti eddig mennyit híztatok?Én az első 14 héten közel 10kg-t,de azóta csak 4-t.Remélem azért a Babi nö és hízik bennem.5-én megyek legközelebb orvoshoz 2 hónap után.Már nagyon kívancsi vagyok rá!



Sziasztok!

Lilith nagyon szupi lehetett a tenger, irígy is vagyok :)!

Én eddig kb 8 kilót híztam. Kiváncsi is vagyok, hogy most az uccsó három hónapban mennyi fog feljönni.

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok!

Én is kb 8 kilót szedtem fel eddig. remélem azért a végén a 15 kilóig beleférek.

Voltam Tescoban és olyan édes babaruhák voltak, hogy nem tudtam ellenállni. Minden héten sikerül egy-két dolgot venni, bár a férjem szerint egyszerre kéne elintézni mindent.

A gyomorégés most egy pár napja elkerül, úgy néz ki, hogy nem állandóan kínoz. Nekem a hideg tej vált be eddig a legjobban.

Babus
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Bocsi, csak kicsit sok a munka a melóhelyemen.

Na ezt a pár dolgot az egyik szülésznő mondta, hogy mit érdemes vinni a kórházba, de állítólag ki is van függesztve valami lista az osztályon.


BABÁKNAK:
- nadrágpelenka (napi 5 db)
- textilpelenka (2-3 db)
- olajos törlőkendő
- popsikrém
- cumisüveg
- kis zokni (kézre-lábra) hogy ne karmolja meg magát a pindurka
- kis sapka NE MASNIS és NE MEGKÖTŐS
- hazavitelre ruha

ANYUKÁKNAK: - Tenna Lady betét (3 cseppes)
- kedvenc CD
- illatos gyertya
- úszógumi (állítólag nagyon jó a szülés után ráülni)
meg persze egy csomó személyes dolog amire majd szükségünk lesz, de ezt emelte ki a szülésznő
Ja, amikor bemegyünk a kórházba a kismamák is vihetnek magukkal buborék nélküli vizet, szőlőcukrot, és csokit ami könnyen felszívódik (ne mogyorósat)

APUKÁKNAK:
- váltó papucs
- váltó póló
- túlélőkészlet (csoki, itóka, uzsonna)

Csak ennyit mondott a szülésznő, meg a tegnapi doki a Bajcsyban az előkészítőn.

ha majd még mondanak valami újat akkor megírom
üdv mindenkinek



Kép
szdona
 
 


Sziasztok!

Lilith! Én még nem is hallottam ilyen fajta terheléses vizsgálatról, és nem is értem mitől ugrált így az érték. De ha azt mondták, hogy ezek az eredmények jók, akkor az a lényeg.

Én az utolsó mérlegeléskor, ami 3 hete volt +5 kg-nál tartottam, de már szerintem én is elértem a 7-8 kg-ot. A védőnőci azt mondta, hogy 12 kg-ig nincs gond, de valószínű akkor fognak megugrani a kilók, ha már nem járok dolgozni.

Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek lehet magában baldachin tartó vázat kapni, mert én a szopipárnás oldalról szeretném rendelni a garnitúrát és nekik szerintem nincs tartójuk????

A másik kérdésem a gyakorló anyukáktól az lenne, hogy szerintetek a hagyományos fürdető kádak, vagy az újabbak a jobbak, amelyeken már ki van alakítva az ülőrész???
Vendég
 


Lafie!

Én múltkor láttam a Mini Manóban( XIV. ker. Nagy Lajos kir. útja)ilyen baldachin tartót. Talán 1300-1500 Ft körül lehetett árban.
De szerintem menj rá a honlapjukra és az egyéb eszközöknél a bútorokon belül biztos feltüntetnek valamit erről.


www.minimano.hu

üdv



Kép
szdona
 
 


Sziasztok!

Lafie, én is most szeretnék rendelni egy garnitúrát, és eddig ebbe a baldachin tartóba bele sem gondoltam...

Szerintetek a tönkölypelyva töltetet válasszam, vagy a mikorgyöngy is megfelelő? Aki már rendelt, milyet választott?

A Plus-ban lesz most babaőrző 4000 Ft-ért 24 hónap garanciával. Szerintetek érdemes ilyet venni? Ti mit gondoltok, szükséges babaőrző+légzésfigyelő is? Gondolom ez attól is függ, hogy külön alszik-e a gyerek, vagy nem, meg hogy mekkora a lakás...

Szépek a pocakok! Én eddig 7 kg-ot híztam, jó lenne, ha nem lenne 12-nél több a végére.

Drienn

Kép
drienn77
 
 


Sziasztok!

Drienn77! Mi nem vettünk babaörzőt, csak légzésfigyuszt. Nekünk könnyűszerkezetes házunk van, egyszintes, így szerintem bárhol vagyok a lakásban fogom hallani, ha sír a babi. Meg hát amúgyis állandóan hallgatóznék, ha lenne babaörzőnk akkor is. Amikor a légzésfigyelőt vettük, lehetett volna babaörzővel együtt venni, azt hiszem 12 e Ft-tal lett volna több. Mondjuk a 4 e Ft elég jó ár, úgyhogy ha időközben úgy gondoljuk, hogy mégis szükség van rá, akkor ennyit még beruháznék rá.

Ez a tönkölypelyva-mikrogyöngy kérdés engem is érdekelne.
Vendég
 


Sziasztok!

Szöszke!

Mi kihasználtuk az utazóágyat, vidéken nagyszülőknél abban aludt, meg ah elutaztunk. Most meg az alsó szintre majd azt tervezem hogy ha kinövi a bölcsőt abban lesz.


Lilith!

Én eddig 10 kilót :oops: Lehetne kevesebb de ez van. Most hogy 3 napja fáj a gyomrom sem fogytam pedig sokkal kevesebbet ettem és a víz is jelentősen lementa lábamról.

tenger szupi lehetett, én is úsznék meg hasra fordulnék :D

Dona!

ksözi, felírtam mindent! Ezek szerint popsitörlőt, pelust és krémet nem adnak. Az olajos kendő helyet én szerintems ima sensitiv törlőkendőt viszek, én nem szerettem az olajost Emmával sem.
Az úszógumi az nagyon nagyon jó, mindenkinek ajánlom. én csak azon tudtam ülni regglikor, meg azon si aludtam az ágyban és így nem volt vészes a gátseb. Anno a barétnőmnek is mondtam és nem vitt magával, mert hogy ciki, meg hogy néz az ki, most várja a másodikat és mondta hogy tuti visz :!:
A sapka az vicces hogy nem masnis, nem kötős, az összes bébisapkának árult cérna sipka kötős. :D Nekünk egy van ami nem azon meg masni van :D Megjegyzem Emmára anno az 56-os kis sapkák azonnal kicsik voltak. És tul képp az eslő nap adtak rá a kórházban sapit a másodiktól már nem. Otthon meg a gyerekorvos jól le is szúrt amikro egyszer ilyen cérnasapiban találta a gyereket: Anyuka azt akarja hogy később fülfájós legyen? Mert ha nem soha többé ne legyen a laksában sapkában! Hát nem lett fülfájós, nem is adtam rá többetz sapit, nem tudom an e köze hozzá. :lol:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Lafie!

baldahintartó vas minden babboltban van külön, Berndonban si, de ott picit drágább, talán 1900 ft-ra emlékszem.

Kád: ez megint nehéz kérdés. nekeünk egy olyan van, amiben van egy kis bucka alul, ami tartana, de annyit nyilván nem tart hogy simán elengedjem benne, csak támasztó. Olyan kádat ami totál formatervezett nem próbáltam, az elején biztos jó mert nem kell tartanod a babát benne, csak mosni. De azt a fajta kádat nagyon hamar kinövi az biztos, max fél éve. Én sokáig babakádban fürdettem Emmát mert nem szerettem a nagykád mellett gugolni, így meg állványon a babakád kényelmes volt, így a hagyományosabb jobban megéri, mert abban később tud ülni i smeg pancsikolni, nem nyomják a bigyók. Szerintem jó megoldás lehet hagyományos babkádba az a külön kapható babatartó, ha valaki sokat fürdeti egyedül az elején a babát.

Drienn!

Én eddig ezt a tönkölypelyvásat senkinél sem láttam, csak a mikrogyöngyöst, szerintem a mikrogyöngyös nagyon jó. Tönkölypelyvából kispárnát fogtam már, felnőttnek valót az barom kemény volt.

Én szeretem a bébiörzőt, mikro Emma kicsi volt eg 3 szobá sapnelban laktunk, ő úgy tudott jól aludni ha be volt zárva az ajtaja nappal mert könnmyne felébredt, így jó volt a bébiörző. Tényleg a legkissebb mukkanásra bekapcsolt és íyg nem nézegettem feleslegesen 5 percenként a bébit, ami nálunk létfontosságú volt mert ő nagyon érzékeny volt a zajra és könnyen felébredt, elaludni meg nehezen ment neki. De pl barátnőm sose hazsnálta, neki nyitott ajtónál aludt és kicsi volt a lakás. Na most sokat segítettem :lol:
A légzésfigyelő és a bébiörző teljesen másra való, szóval szerintem az hogy egyik van az nem befolyásolja azt hogy a másik kell e , ez a laksától, anyukától sé babaától függ. (Légzésfigyelő épp akkkor sivít amikro a bébi örző ugye meg sem mukkan, hogy morbid legyek, mert az egyik a mozgás leállására kapcsol be mígy másik a hangra figyel)

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok,

Én úgy hallottam, hogy ez a tönkölyös nagyon nehéz. Bár nem láttam még.

Nekünk légzésfigyelőnk van, bébiőrünk nincs és szerintem nem is lesz. Bár ki tudja, ha a Pluszban találnék 4000 Ftért biztos vennék, de én eddig még semmit nem kaptam ott amit hirdettek és tetszett volna.

Nekem van Baldahintartóm, és nem hiszem hogy használni fogjuk, de még nem vagyok biztos benne. Egyenlőre úgy néz ki nem, mert Rolinál is hamar leszedtük. Igazából csak a port fogta...

Ma kezdtem a 30 hetemet :)
juhéj.
Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok Mindenkinek!

Új vagyok itt nálatok, de szeretnék csatlakozni. Második babómat én is novemberre várom. Remélhetőleg Ő nem jön hamarabb, mint a bátyja:-))
Nekünk is volt baldahin, de nem sokáig használtuk. Tényleg csak azért volt, mert jól nézett ki. :-) Soha nem tettem alá, inkább a másik oldarra tettem, hogy ne fogja el a levegőt sem. Körbe a szivacsot sem raktam fel, amíg nem volt szükség rá.
Sima kiskádunk volt, amit nem nő ki párhónap alatt a baba. Én nem is vágytam olyanra ami mindenféle szűkítős. No meg aztán elég hamar nagykádban fürödtünk, együtt anyával, vagy apával. Azt pedig sokkal jobban élvezte.
Nekem nagy szolgálatot tett a bébiőr, én akkor voltam mindíg kinnt az udvaron a kutyáimnál, amikor aludt, vagy játszott. Pici házba tényleg nem érdemes venni , mert ugyis minden neszt meghall az ember. A légzésfigyelő nagyon jó dolog volt, így nyugodtabban tudtam pihenni , nem aggódik annyira az ember, hogy ugyan vesz e levegőt a pici:-))))
Van köztetek olyan esetleg aki a kistarcsai Flór Ferenc kórházban fog szülni???
barnusanyus
 
 


Sziasztok!

A tönköly szerintem nagyon nehéz,nekem a mikrogyöngyös bevált Benivel.Könnyű és nem izzadtam alá.

Lafie!
Én maradnék a hagyományos kádnál.mert sokkal tovább lehet használni,ráadásul miután kinőttük nagyon jókat játszott benne-vele a fiacskám.A baldahint mi nem sokáig hagytuk fent,bár az első hetekben nagyon helyes volt vele a kiságy,de -valljuk be- inkább a "dizájn-elem" kategóriába tartozik.

Én,ha minden rendben lesz nem veszek légzésfigyelőt.A barátnőmnek most 6 hetes a babája,de már teljesen idegbeteg a sok fals riasztástól,úgyhogy már ott tart,h be sem kapcsolja.A babuja nagyon aranyos szopik-alszik egész nap,ő viszont nem tud semmit pihenni.



Sziasztok!

Csinik a pocis képek! :wink: Nekem nincs új,de majd csinálok.

Nekünk,mint láttátok,olyan kádunk volt amiben nem kellett tartani a bébit.Örültem neki,mert apa ritkán ért haza fürdetésre,egyedül csináltam.De, ha most vennék olyan lenne amibe be lehet tenni,meg kivenni,mert amikor nagyobbacska lett nem tudott rendesen lubickolni benne,pedig elég nagy volt.9 hó-s korától a nagykádban fürdik.

Baldachin,az okosok azt mondják jó,mert felfogja a port,ilyesmit.Én szerettem,pl. ha villanyt kapcsoltam,megszűrte a fényt is.Imádta nézegetni is,ilyesmik miatt.

Légzésfigyelőről én is azt hallottam sok a téves riasztás.Azonkívül pedig csak akkor van értelme ha szakszerűen tudod újraéleszteni a babát!Mert ugye hiába riaszt ha nem tudsz nemlélegző babával mit kezdeni.A mentőkig meg ugye telik az idő....Tapasztalatból mondom,nem akarok senkit ijesztgetni!Gyerekápoló vagyok.

Bébiőr:Lizinél jó lett volna,ő pont olyan volt,mint Manó Emmája.Állandóan füleltem.Most nemtudom vegyek-e.

Én 5,5 kg híztam eddig.Lizivel anno 16kg-ot.Ami 2 hét alatt le is ment,10 még a kórházban!

Manó remélem jobban vagy már.
Nekem ma megint sokat görcsölt a hasam,bevettem fél seduxent,attól meg tiszta kómás lettem.

Lizivel néha bemegyünk az oviba délelőttönként.Haz sem akar jönni,egyenlőre tettszik neki.


Végre hűvösebb van,remélem már nem is lesz nagy meleg.Annyira elegem van már belőle!

Barnusanyus,üdv. közöttünk.

Na legyetek jók!

Jutka
Kép[/
url]
Kép[/url]
lizoka09
 
 


hali.

Én is örülök a hűvösebb napokank :)

Légzésfigyelő! Nekünk van és ha nem lenne biztos vennék. Kétszer volt téves riasztás. Legalább is szerintem téves, de felkaptuk és mindjárt jól volt :)
Ennyi izgalmat meg ki lehet bírni szerintem a több hónap nyugalom mellett.
De tényleg nem árt ha tudja az ember mit kell csinálni. Én voltam a HP korházban tanfolyamon és szerintem most is elmegyek majd rá.

Sziasztok,
Cs.

KépKép
Kép
csikken
 
 


Vonalzókat váltottam :)
Cs.

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!

Légzésfigyelő: Én jónak tartom. A légzéskimaradás nem mindíg olyan vészes dologból adódik, épp ezért nem is tudják ráfogni egy egy okra vagy betegséger. sokszor egyszerűen túl mélyen bealszik a baba. Ilyenkor már az is segíthet hogy megszólal a síp, vagy rohannak a szülők és felveszik! Szóval az esetek jó százalékában akkor is segít ha nem profi újraélesztő az anyuka, apuka.

Lilith!

akkor barátnődék légzésfigyelője rossz, már bocs. Én eddig két fajtáról hallottam hogy sok a téves riasztás, az apnoe alarm medicorosról és a maxi cosiról. Nekünk baby controll volt és sosem volt vele gond. Mikor nagyobb volt volt vagy 2x hogy lemászott róla nagyon, akkor átlósna fordítottam a két lapot, így már akkor sem volt vele gond. 2 éves koráig volt emma alatt :!: És nem sípolgatott feleslegesen, Mondjuk egyszer már a vége felé volt olyan hogy sípolt , mire bementünk Emma ült a kiságyban és kézzel püfölte a sípoló egységet :lol:
Csak tök ciki, mert kölcsön kérte egy volt gimis osztálytársam, régi barátnőm, még 2 éve, és most született mégegy babája, most két hónapos, de tudja hogy nekünk is lesz novemberben de nem hozta szóba a légzésfigyelőt (csak e-mailezünk néha :oops: ). Lassan rá kéne kérdeznem hogy most mi van, megvan e még (férjem szerint akár már el is romolhatott, ami benne vana pakliban, nem is haragudnék) d eolyan ciki rákérdezni, ha ő kérte kölcsön neki kéne mondania nem hogy figyelj, elromlott, vagy hogy ősszel természetesen visszaadja, vagy nem? :?: . :oops:

Baldahin: Nekem Emmával nem volt, most vettem egyet de nem a kiságyra, hanem a bölcsőre amit majd lent akarok használni napközben. Egyrészt azért amit valaki írt, hogy ha nézek tv-t akkor kicsit a fényt lefogja, másrészt ez egy kölcsön, házilaggyártott bölcső, és tök jól működik, de a festése nem annyira szép, így a baldahin takarja majd. Szóval esztétikai szempontból jó, meg tényleg fénytakarásra, műár ha valaki nem olyan átlátszós anygból evtt, mert látom a honlapokon hogy most az a divat, de az tényleg csak esztétikai dolog.

Lizoka!

Jobban, jobban, már tudok enni két napja 8) De tegnap még sokat fájt a gyomrom evés után és hasmenésem is volt :oops: szóval lehet mégis valami vírus vagy ilyesmi volt. Most reggeliztem, egyenlőre nem fáj a pocakom, úgyhogy remélem túl vagyok rajta.

Emma is oviban, egész jól viseli hogy én meg itthon vagyok (nálunk eddig mire ő felkelt én már rég elmentem), de ragaszkodik hozzá hogy délben érte menjek, hát remélem majd azért visszaszokik hogy bent alszik. Mert így szinte ki sem tudok mozdulni, mert 1/4 1-kor indulnom kell érte legkésőbb, hétfőn pl 1/2 11-re megyek UH-ra egyáltalán nem bizto shogy érte érek.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Nekem a légzésfigyelőm soha nem riasztott tévesen!!!! Csak akkor sípolt, ha kivettem szopizni, és elfelejtettem kikapcsolni:-))) Nekünk AngelCare van. És, kb. 10 hónapig használtuk, amíg közénk nem került:-)
Manó
Ez tényleg olyan "izé" dolog, hogy kölcsön adsz valamit, és amikor neked lenne rá szükséged, akkor olyan ciki rákérdezni....
Én nem is adtam volna szívesen oda, már csak tapasztalatból, mert tesóm is annyi mindent kölcsön adott és alig kapott vissza valamit:-((( Jó hogy ilyen hamar jön a két csöpp, és utána vihet mindenki mindet amit akar:-)))
Lizoka
Nagyon szerencsés vagy. Én ugyan annyival mentem haza a kórházból:_)))) nem is értettem, honnan jött ki a babóm:-) Azt hiszem a másodikkal sem várhatok csodát, főleg, hogy még a szoptatás alatt is csak híztam, hiába nem zabáltam:....:-))
No mindegy ez a jövő projektje, 30éves koromra tervezem magam formába hozni, addig azért még van egy kis időm:-))

Hol lehet ilyen szupi görbéket csinálni???
barnusanyus
 
 


Barnusanyus!

Az a legcikibb hogy azt az egyet én sem akartam kölcsön adni, tehát azt nem ajánlottam fel magamtól senkinek. De nem volt bizti hogy lesz nálunk második (férjem nem akart sokáig, most is inkább csakna jól van legyen stílus volt :lol: :oops: ), és kérte és így odaadtam. De egyébként én is kaptam másoktól sok mindent kölcsön és tök jól jött, és persze nálam is van olyan ami tönkre ment, ez benne van a dologban, szóval előfordul, csak az a rossz hogy nem tudom hogy most vennem kell vagy nem :oops: De most már rá fogok kérdezni, mert ha kell a jövő hónapban megvesszük. Most én is angelcaret néztem ki egyébként, illetve nem isén hanem a férjem.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Tegnap este voltunk 4D-n. Most már tuti, hogy kislány, bár az egyik kezét odatette, hogy megtévesszen minket, de nem sikerült neki. Nem nagyon produkálta magát, csak egy-két grimaszt tudtunk elcsípni, de olyan jó volt látni.

Nem tudtok olyan oldalt, ahol uh eredmények szerint meg lehet nézni, hogy hány hetes a baba? Régen rátaláltam egyre, de az az oldal már nem elérhető valamiért.
Vendég
 


Sziasztok :)

Ha még emlékeztek, nekem volt a gondom azzal, hogy még csak lent érzem rugdosni. hát voltunk 4D-n és nagyon nyakatekerten fekszik a drága :) lent a feje, fent a popsi és a talpa a fejénél van, ráadásul a térde alatt átfogja a lábát :) De nagyon ügyes kislány!!! volt, megmutatta szépen a pofiját és a cuniját is :)

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Lafie!

a www.mamanet.hu - n van ilyen táblázat. A bal oldalon lent van egy olyan, hogy ismertetők, azon belül meg az, hogy magzati méretek.

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Sziasztok,

Nekünk is Angel Care van! És én is kölcsön adtam, férjem testvérének aki németben él, de visszaküldik. Nyugodtan kérdezz rá, ha ő nem érzi cikinek a helyzetet neked főleg nem kell.

Én sok cuccot adtam kölcsön és mindenre nagyon vigyáztak, (egy ismerősömnek) vissza is kaptam, sőt a lány még arra is figyelt, hogy belevarrta a cimkéjébe egy K betűt, hogy tudja kitől van.

Lafie. Babuci! Képek?

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: