Új privát üzeneted érkezett!

R zsana:sajnos nem tudom,még nem tartok ott!De azért az is röhej,hogy ŐK sem tudták megmondani!

KépKép
vicuska
 
 


Én is már beszélgettem a babómmal,hogy jöjjön ki...De csak halgat!
Az apukájának is mondtam,de ő azt mondta neki,hogy ő okos baba és majd akkor jöjjön amikor ő gondolja!Szóval apu kedvence lesz!
Úgy várom már és tudom már nincs sok,de mintha nem akarna eljönni az idő!

KépKép
vicuska
 
 


Vicuska: ez a legnehezebb időszak a várakozás szempontjából, de nem is hinnéd milyen hamar eljön az idő és már a karjaidban tarthatod a babódat! Kitartás! Egyébként tényleg tudják, hogy mikor akarnak jönni. Addig is türelem!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 

 
 

Elizabeth én nem Pesti vagyok, szóval Szolnokon a megyei kórházban szülök, azt legalább nem fenyegeti, hogy bezárják, bár állítólag elég lepukkant a szülészet... De remélem csak 3-4 napot kell bent lenni!!!

Olyan ijesztő érzésem volt az előbb:
Olyan volt, mintha begörcsölt volna az alhasam a bal oldalon, vagy mintha feszített volna szét valami, és a bal lábam is teljesen elzsibbadt. Jól leizzadtam a fájdalomtól és az ijedtségtől. Ugye nem fogok még most megszülni??? Még "csak" a 34. hétben vagyunk?!?!? Van vagy volt valakinek ilyen érzete? Nagyon megijedtem. Lehet nem fogok márc. 10-ig dolgozni, ha így folytatom!

Kép
Kép
nikole
 
 


"Mindenórás" kismamák..hát nektek nem lehet már egyszerű, tényleg ez a várakozás és ez az idő tűnik a leghosszabbnak...és gondolom tele vagytok már izgalommal... :)

Dicamama, köszi a pocakdicséretet!

Tftimi, üdv. közöttünk! Ez egy nagyon jó csapat itt! Mindenki nagyon aranyos és segítőkész! :))

Én úgy tudom az egyszeri anyasági támogatás 58 000 nettó körül van!

Képzeljétek el, írtam a szülésznőmnek, hogy hétfőn elmegyek a kórházba a terheléses vércukorra és adjon tippet, hogy megtudjam inni azt a borzadályt. Azt mondta, hogy hígítsam fel 3-4 dl vízzel és öntsek hozzá jó sok citromot...és akkor kibírható! Hát majd itthon letesztelem holnap, hogy hogy jó, és hogy nem! Az eredmény miatt meg nagyon izgulok, attól függetlenül, hogy hála Istennek sosem volt baj a cukrommal!

Babaszoba: Remélem szombat de-t már kezdünk ezügyben valamit, mert párocskám eddig sajnos betegeskedett..., meg hát du-tán négyre vendégségbe is megyünk!

Az tényleg felháborító, hogy olyan kórházakat akarnak bezárni, amire szerintem is nagy szükség van....nem értem ezt az egészet! Nagyon elszomorító ahogy alakul ennek az országnak, ill. az egészségügynek a helyzete! :(

Kép
elizabeth25
 
 


Na ujra itt vagyok!
Kivasaltam az utolsó holmikat is, teljesen berendeztem mindent, az ágyneműt is meg a baldachint is felhúztam (hogy én mennyit szenvedtem a baldachin felhúzásával... :shock: )
Szóval most már mehetek is szülni :lol:
De a kis drága nagyon jól elvan odabenn, csak az a baj, hogy én már megint nagyon rosszul vagyok...
Hányingerem van már megint, és görcsöl a hasam, és olyan gyenge vagyok, hogy csak na...borzalmas napom van :(

A Szabolcs utcai korázat is bezárják??? :evil:
Hát hihetetlen komolyan mondom, hogy mindent bezárnak...van ezeknek eszük :?:

Hát az alvás problémák nekem ugy egy hónapja kezdődtek, és minden nap egyre rosszabb! Ugyhogy aki megússza, az örülhet, de szerintem ha elkezdődik a rosszul alvás, akkor az mindig csak rosszabb lesz...már nem akarok borulátó lenni, de... :roll:

Hát tök jó, hogyha nem lehet tudni a TGYÁS adóját, mert ha megszületik Kira akkor nekünk is ki kell töltenia gáz támogatásos papírt, mert mi erre vártunk, még ezért nem adtuk le, de ha nem fogom tudni akkor, hogy a fenébe töltöm ki :?: :roll:
És én ugy tudom, hogy a támogatási kérelmeket csak március 31.éig lehet leadni!
Vagy én tudom rosszul?
De addig még nem fog nekem utalni senki...nah szép, tudtam, hogy nem lesz egyszerű, de ez inkább halál bonyolult...
Na megyek lepihizek, mert csak mérgelődök!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Ja zsana, ez a rohadt tb már csak ilyen! :( Mondjuk hála Istennek én okt. 5. óta mióta tp-en vagyok, a papírjaim leadásától számított 30 napon belül megkapom a tp-emet és jól is kapok hála! :)
Nekem annó azt mondták, hogy a tgyás...az akkörül lesz, amennyit most kapok egy hónapra....ennek nagyon örülnék, de hát kitudja mi lesz! Az adóról annyit tudok nyilatkozni, hogy nekem adó gyanánt 20 000-t vonnak le a tp-ből....

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok!

Köszi, amit írtatok mérleg ügyben. Megnyugtattatok, mert én is hasonlóképpen gondolkodtam. Mérlegünk mondjuk van, anyósomtól kaptuk (aki egyébként nagyon aranyos), szerintem azért akarja, hogy állandóan mérjem a babát, hogy használjuk. Hát, nem tudom, hogy fogom elfogadtatni, hogy ritkábban lesz használva, mint ő eltervezte.

Tftimi: üdv!

Akira: Akkor is kapsz gázártámogatást, ha március 31 után küldöd be a papírokat (és jogosult vagy), csak akkor nem fizetik ki az összeget visszamenőlegesen, tehát januártól! Úgy tudom a TGYÁS összege az előző évi bruttó átlagkereseted 70%-a, amiből persze vonnak ezt-azt, úgyhogy ha a munkahelyed tb-kifizető hely, talán az ottani könyvelők meg tudják mondani mennyit utalnak. Ha nem, akkor fogalmam sincs, mindenképpen könyvelőt kell megkérdezni.
Elég nagy tortúra. Mi majd csak a baba születése után igényelhetjük, mert "hála az égnek" pár száz forinttal túlléptük a határt, tehát nem voltunk jogosultak. Most már, hogy táppénzen vagyok, azok lennénk, de érdemesebb lesz a baba születése után beadni a támogatási kérelmet, mert akkor nagyobb támogatást ítélnek meg. Egyébként van egy ingyenes tájékoztató vonal, a 189-es a gázártámogatással kapcsolatban.

Elég szörnyű a kórházbezárás! Egyetértek veletek! A Schöpfin nagyon csodálkoztam én is. A Margit Kórházat is bezárják.
Én Péterfys vagyok, hát, reménykedem, hogy megmarad.
Vendég
 


Edi, a Péterfy-t hála semmi veszély nem fenyegeti! :)

A tgyást, én is csak a baba születése után veszem igénybe! Tudjátok azt hogyan és hol kell igényelni?

Kép
elizabeth25
 
 


b]Tgyás[/b]:megtaláltam, hogy csak az SZJA-t vonják belőle, ami 18%...,de nem tudom, hogy adókedvezmény jár e mert akkor 8%-t vonnak. Na mindegy én beírom a 18%-osat.

Tgyásról itt többet:

http://csaladinet.hu/kisokos/gyed-gyes/terhessegi-gyermekagyi_segely_tgyas_havi_ellatas/#info

ez az oldal nagyon jó, minden egyéb támogatással kapcsolatosan is!!! Ajánlom akit érdekel.

http://csaladinet.hu/kisokos/

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Sziasztok!

Egy gyors bejelentkezés, mert időm nem nagyon van irogatni, de azért olvaslak ám benneteket!

Remélem mindenki jól van!

Lilo megy a drukk!

A gyerekszoba tapétázásával, festésével parkettázásával vagyunk elfoglalva, de remélem a hét végén tudjuk a bútorokat visszapakolni.

Aztán Apa is legyártja a kiságyat meg a komódot!

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Ja és nálunk a TB-nél van egy kedves ügyintéző, aki azt ajánlotta, hogy a Tgyást csak a gyerek születése után igényeljem (lehet előtte 28 nappal is), addig maradjak Táppénzen mert sokkal jobban járok így. (mondjuk én egyéni vállalkozó vagyok, de ez mindenkire vonatkozik)

Elisabeth:
nézd meg az oldalakat, ott minden rajta van! :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Sziasztok Lányok!

Jó sokat irtatok alig győztem visszaolvasni!

Elöszöris Dojikának és Lilonak sok-sok drukk és izgulunk értetek.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Bacsbern: Nekem azt mondta a szülésznő, hogy nem kötelező a védőnőhöz járni a terhesség gondozás alatt, mert a négy pecsétet illetve az igazolást a doki is kiállítja. Csak majd a szülés után fog kötelezően Ő járni hozzád, bár a barátnőméknél nagyon bunkó volt a csaj és a barátnőm a 2 héten elzavarta és mondta neki, hogy többet ide ne jöjön.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Hű,mennyit tudtok írni!!!

Niki:
Az éjszakáim nekem is hasonlóan telnek.. Minden átfordulásnál felébredek..,+mehetek pisilni...,és van,hogy hajnalban nem tudok visszaaludni,reggel meg olyan fáradt vagyok,mintha éjszaka maratont futottam volna..

Nikole:
A pihenőszékbe én újszülött kortól beleraktam a babákat,a világon semmi baja nem lett a gerincüknek.. Ezeket egyébként is lehet állítani kb. 4-5 fokozatban..

Elizabeth:
Ezeket a pihiszékeket 5-30 Ezerig lehet megkapni.. Tapasztalataim szerint a 30 Ezres semmivel nem tud többet,mint az olcsóbbak,de a márkát meg kell fizetni..Ez van.

Edi:
Az első babánál mértem.És mértem.És mértem.. Amíg ki nem akadtam..... És amikor abbahagytam,egyből több tejem lett.. :D Ez egy baromi macera neked és a babának is..
Az egyik nagyon jó ismerősünk mesélte,ők hogy csinálták,aranyos történet..
Az anya (Persze az 1. gyereknél...) mindig mérte,mennyit szopik a baba. Na,hát alig evett valamit,30-40-eket. Erre az apa bevállalta,hogy majd ő méri. Persze,neki is u.annyit mutatott a mérleg,de a felesége előtt el volt ájulva,hogy "mennyit evett,te jó ég!! " Na,1-2 nap múlva semmi gond nem volt a tejmennyiséggel.. :D :D

Lilo:
DRUKKOLOK!!! Sikerült venned szalagot a baldachinra?? Mert kíváncsi vagyok ám rá... :roll: :D :D :D

Bacsbern:
Nekem nem néztek semmilyen pecsétet,a dokim adott igazolást,direkt erre a célra..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Csajszik, itt olvasgatlak Titeket egész délután. Összepakoltam, összekészültem. Már 10 percenként fáj a pocak :D :lol:
Még egy fájást megvárunk, és hívjuk az orvost!

Köszi a szurkolást, ránk fér, a többire válaszolok, ha hazajöttünk :wink: ami remélem 4 nap múlva lesz :lol:

Jók legyetek!

Pusszancs,
Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Lilo

Drukkolok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ügyes légy, és 4 nap múlva várunk, babás képekkel, szüléssztorival.......
És azért értesíts minket!

berzkat
 
 


Lilo!

De jóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D
Végre itt a nagy nap!!!! Drukkolunk!!Várunk vissza sok sok képpel!!! :D
Vendég
 


Lilo!

Remélem még olvasod, drukkolok!

Ancsa

Ja, és persze várunk vissza!

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


sziasztok!!!


Már egy jó ideje azon filózok, hogy vajon hova írtok, s tegnap vettem észre, hogy van egy új topic!!:)

TGYÁS, GYED téma éppen engem is a napokban foglalkoztatott nagyon!!:)
Elolvastam a családinet oldalát, s néhány dolog is meretlen volt számomra.

R.zsana!


Épp ezen agyaltam, hogy vajon, hogy jobb a TGYÁS igénylése, de én is erre jutottam, amit a kedves TB-s hölgy mondott neked!!:)

Remélem mindannyian jól vagytok???!!!
Újszülötteknek és büszke szüleiknek nagy gratuláció, mindenórás kismamiknak pedig sok kitartást és erőt kívánok!!!!!!!!!!!!!


Velünk minden ok, bár szombat óta meg vagyok fázva, de ma már egész jó, kapok levegőt!!! :D Csak nagyon féltem, hogy Zsebinek valami baja lesz!!!De remélem, hogy gond nélkül átvészelte ezt a néhány napot!!! :D :D :D

Gabi. baba!!
Nagyon tetszett a kis baba sarkotok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Puszi mindannyiótoknak!!!
Judit és Zsebi

Kép
Kép
judithappy
 
 


LILO NAGYON DRUKKOLUNK!!!!!!! :D Ti tudjátok mikor kell igényelni az egyszeri anyaságit? Vagy azt is akkor kell mikor a TGYÁS-t. Köszönöm az infokat a védőnővel kapcsolatban.......! ANCSA ti mikor rendezitek be a szobát ? Én úgy gondoltam,hogy azért már március végére legyen kész mert akkor már nagyon közel vagyunk :D Vizitdíj nekem sajnos kellett fizetnem a háziorvosnál,mert én okt eleje óta vagyok tp-en ( veszélyeztett terhesként) így azt mondták kell fizetni.Akkor nem kéne ha csak sima terhes rendelésre mennék! Bár nem tudom a háziorvoshoz nem szoktak menni terhesrendelésre nem???
Vendég
 


Lilo
nagyon szorítok.

bacsbern
lehet egyszerre a kettőt úgy egyszerűbb, én az anyaságit előbb kaptam, nekem utalták a munkahelyen kellett intézni egy csomó irat kellett hozzá. ha érdekel bővebben leírhatom.

Kép
Kép
bbeti
 
 


köszi Betti azt megköszönném!!!!!
Vendég
 


Bbeti, engem is érdekelne a dolog, ha nem baj! :)

Lilo, ezer drukk...de jó nektek............ :)

Barbamami köszi az infót!

Zsana, köszi, le is mentettem a kedvencek közé, majd olvasgatni fogom ezerrel!

Krisy 79, akkor végül is ha a dokinál van terhesgondozás, szóval ő is beleír a kiskönyvembe, akkor azt is elfogadják a tgyás megitélésénél? Szóval elvileg nem kötelező a védőnőmhöz járni...(nem nagyon szeretnék :( ).....de majd rákérdezek a dokinál konkrétan!

UI: Megvettem ma a 75 mg-os glükóz cuccot a hétfői terheléses vércukorhoz....pfuj...azt mondták a gyógyszerész nénik, hogy nem is gáz az íze stb....hát majd kiváncsi leszek!

Kép
elizabeth25
 
 


Lilo :lol: :lol: :lol: :lol:

Remélem már javában szültök :)
Szorítok neked !!! és sárga vagyok az irigységtől :lol:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Lányok,
én ma már vasaltam, végre megágyaztam a kishölgynek és midenféle álló munkát végeztem, hogy hátha ...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Bacsbern!

Mi is márciusban készülünk berendezni.
Egyébként már minden megvan, csak a gyerekágy, komód hiányzik, de az Apa csinálja, megrt asztalos.
Úgy gondolom, hogy márciusban mindennel megleszünk, és már áprilisban csak a mosás meg a vasalgatás marad, ja meg persze a várakozás.

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Bacsbern: én egyéni vállalkozó voltam, így be kell menni a Magyar Államkincstárba az anyaságit és a családi pótlékot intézni. Nem tudom alkalmazottaknál hogy van ez. A Tgyást mega helyi Tb-nél kellett intéznem...

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Jó reggelt/Most nézem:Lilo Megy a drukk!!!

KépKép
vicuska
 
 


Sziasztok lányok! Aki közületek már volt terheléses vércukron, annál is úgy volt, hogy két órán keresztül még nem vették le a második vért, nem lehetett wc-re menni? Az egyik lány azt írta a másik topicba!

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok! :D

LILO! Remélem,már megszültél!!!! Jaj,nagyon kíváncsi vagyok!!! :D :D :D


Lányok,pocsék éjszakám volt! Nem tudom,valakinek volt-e már ilyen..én szabályosan megijedtem,mert még egyik terhességemmel se volt semmi kényelmetlenség..
Éjfél körül arra ébredtem,hogy alig kapok levegőt,és annyira fáj a tüdőm,mintha egy kést forgatnának benne. Vagy 3/4 órát sétálgattam,mert ülni se tudtam,és hányingerem volt,annyira fájt..
Aztán valahogy visszaaludtam,de 4-kor kezdődött elölről..
Talán beszorult valahogy a levegő?? De hát még csak a 33. hetemet kezdtem!! Mi lesz még?? :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Elizabeth:
Igen,pisilni se lehet.. De a 120 percet mindenképpen tartsd be,inkább te is figyeld az órát!! Nehogy úgy járj,mint szegény Niki..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami, egy másik lány meg azt írta, hogy lehet pisilni...úgyhogy már mindenki mást mondd...vagy ahány kórház annyi szokás? Inkább megkérdezem akkor a szülésznőmet!

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok!

Lilo! A vonalzódból úgy látom, nagyon jól időzített a baba! :D Drukkolok nektek!

Elisabeth: Nekem senki sem mondta hogy nem lehet pisilni a terheléses vércukornál. Én ki sem bírtam volna, ha nem mehetek! Egyébként egyáltalán nem volt gáz a cukis lötty megivása, nem volt hányingerem, meg semmi.

Barbamami: Olyan már nekem is volt, hogy fájt a nyelőcsövem, és kisugárzott az egész mellkasomba. Nagyon fájt. Légszomjam is volt.
Vendég
 


Na jó reggelt lányok! :)

Előszőris nagy nagy drukk lilonak, bár szerintem már babázik, de nagyon kiváncsi vagyok :)
Valakinek megvan a száma? Nem írt még? Megesz az irigység engem is dojika :D
De én már azt hittem, hogy te is elmentél szülni...szóval remélem hamarosan meglesz neked is a babód :)
Tegnap én is befejeztem mindent, a szobát, az ágyát, a vasalást, a csomagokat, és kiválasztottuk, hogy mibe hozzuk haza :)
Szóval nagyon rá vagyunk már készülve :)

Tegnap nagyon rosszul voltam ismételten...nem tudom mi ez nálam, de légszomjam volt, alig kaptam levegőt, hányingerem volt, fájt a hátam, a hasam, és folyamatosan keményedett a hasam, mint pár nappal ezelőtt...
Szóval nem tudom, hogy mi ez...nektek nem volt még ilyen? Igy az utolsó hetekbe? :roll:

Elisabeth, hát nem tudom, szerintem akkor korháza vállogatja, mert énnekem kellett leadni vizeletet is, és azt simán miután megittam a löttyöt és levették az első adag vért, utána mentem el wc-re...meg már ne haragudjon a világ, de én wc nélkül kibirok kb. 40 percet, de többet tuti nem...hogy várhatják el egy kismamától, hogy ne wc-zen? :shock: :roll:

Na most világosítsatok fel engem...a fájás aminek lennie kell 10 percenként meg mittom én hány percenként, az most melyik, a menzi szerű fájások, és ezek lesznek ilyen gyakoriak, vagy a keményedések? :roll:
Mert én már annyi mindent olvasok, hogy nem tudom, hogy mi van...szóval valaki árulja el nekem!
Én nagyon remélem, hogy nekem elfolyik a magzatvizem vagy valami nagyo egyértelmű jelet kapok, mert hogy én nem fogom tudni eldönteni, hogy elkezdődött az tuti biztos! :shock:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Macsek:Nincs semmi baj.Én nem tudtam,hogy mi alapján irod be az adatokat,de gondoltam,hogy mivel most vetted át valami más lehet az ok,és nem direkt történt igy.
Ha nagyon zavart volna,irtam volna már.
Azaz igazság,hogy nem sok időm van két gyerkőc mellett,közben házat nézünk,és fekvőbeteg nagymamámat is én ápolom 11 éve,szóval ez a fő ok,hogy nem irtam.Nincs időm nagyon.
De majd küldök privit.

Barbamami:Hasonló tüneteim nekem a 22 hét körül voltak.
Elmentem a háziorvosomhoz,de már menni is alig birtam,ülni egyáltalán nem,fekvés szintén nem ment.
Az aszisztens azt mondta,hogy várjak pár órát,mert sok a beteg.
Akkor már elbőgtem magam,végül a doki kijött,és tovább küldött a nőgyógyászomhoz.Jó fej.Mondtam neki,hogy nem nőgyógyászati probléma,ezt érzem.
A nőgyogyászomhoz nem tudtam elmenni,férjem dolgozott,de jött is haza,én meg probáltam feküdni,és elmult nagy nehezen.
Étvágytalan voltam,hányinger stb.Attól féltem,hogy vakbél,mert a terheseknél máshogy jelentkeznek a tünetek.
Utólag meséltem a dokinak meg a védőnőmnek és valószinü,hogy ezek epe fájdalmak voltak.Szóval ha ismétlődik mindenképp menj dokihoz.Nem tudom mit csinálnak vele,de hátha van valami hasznos tanácsuk.
Egyébként én két napja alig tudok menni,fáj a hasam alja,a lábam,derekam.Nagyon gáz.Szerintem Balázs valami ideget nyomhat vagy nem tudom,de semmit nem tudok csinálni igazán.
Annyira várom a végét már.Irigykedem a finsben lévőkre :D
Na de sebaj,valahogy csak tulélem csak Gergővel nem könnyü mindig.Most nagyon pakol ő is,mindenhol játék van,és nem tudom rávenni,hogy elpakoljon.Szerintem a babaruhákat is előveszem,kimosom,kivasalom,mert nem leszek erre képes pár hét mulva.

Kép
dorcacs
 
 


Akíra, szerintem is nagyon gáz! Igy is félve indulok el valahová...ha megyek..., mert a pisilhetnék egyre gyakoribb!

Lányok, amúgy volt valakinél olyan, hogy vizesedtek az újjai ez idő tájt? :(

Amúgy 8 kg-nál tartok, ez van! :( Van aki azt mondja, hogy a 27 hét végén, 28 hét elején, ez még nem gáz...hát nem tudom :(

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok! :lol:

Tegnap nődokinál voltam. Már 16:30ra odaértem,még a doki se volt ott. 2 percet vártam,és már meg is érkezett. A rendelés 17kro kezdődik amúgy,de,ha van már páciens előbb elkezdi. Minden rendben a babával,szerinte még jövő héten nem lesz ebből szülés,annyira még nincs lent a feje. Lehet még 15-én se akar majd kijönni,ki tudja.

A méhszáj zárt.

BPD: 94 mm, a súlyára már csak kérdőjeleket adott ki a gép. A kórházba kell majd ugyis jövő héten mennem Uh-ra,ott majd kiírja rendesen a súlyát is. A doki szerint 2800-2900 gr körül lehet. Holnap CTG 15-kor a kórházban.

Jövő héten 1-én megint kontroll a nődokinál,és aznap délelőtt lesz az uh majd a kórházban. Várom már,és kíváncsi is vagyok.

Lilo megy a drukk! :D

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Vizesedés...én már egy ideje vizesedek, de nem jelentősen, a védőnő azt mondta, meg a dokim is, hogy amíg a leleteim jók, a vérnyomásom normális, és a vizeletben a fehérje szint nem emelkedik, hanem a normál határokon belül van, addig aggodalomra semmi ok, ez van, majd ha megszületik akkor távozik a víz...szóval én azt mondom hogy no para, én is túléltem :)
És a 27-28.héten meg tényleg nem gáz szerintem se :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra, köszi, akkor megnyugszom! :)

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok !

Akíra
nem, még nem mentünk szülni :(
Pedig mennénk már... én se érzem túl fittnek magam napok óta, enni se nagyon tudok... főleg reggel nem...
A pocak keményedik, tegnap éjjel Zsófi elég nyugtalan volt, azt hittem érez valamit és megyünk... de aztán a keményedések is ritkultak, meg ő is elcsendesedett... :roll:
várunk...

Vizesedés
na tegnap este a bokáim katasztrófálisan néztek ki... de a vérnyomásom rendeben, és a vizeletben sincs fehérje, szóval ez csak esztétikai probléma :lol: Ha Zsófikám kint lesz, majd megszűnik...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Esztétikai probléma :D
Ez aranyos :)
Igen, én is kűzdök az esztétikai problémaákkal, de remélem én is hogy ha kint lesz akkor megoldódnak a gondok :D
De ha nem, most az se érdekel, csak legyen már kint... :lol:

Szóval akkor most a menziszerű fájásokra kell figyelnem majd vagy a keményedésekre? Melyik lesz gyakori? :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Nekem nincsenek ún. menziszerű fájásaim, igaz nekem menzesz alatt se szokott lenni semmilyen... :wink:

Keményedéseim vannak, amik jó pár hete nagyon harmatosan indultak, de most néha van egy-kettő igazán "izzasztó" mértékű is naponta... a múltkor láttam a ctg-n, az olyan 40%-os összehúzódás volt :roll: hol van még a 100% :lol:

Gondolom a keményedést azt nem kell magyarázni, öszeugrik az egész méhed egy kemény golyóvá és feszül rendesen...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Hmmm...nekem rengeteget keményedik mostanság, de nem tartanak sokáig...
Tegnap este, óránként voltak megint menziszerű fájásaim és nagyon sok keményedésem volt...
Nem voltak szabályos időnként...volt hogy fél óránként, volt hogy 5percenkén, volt hogy 2 percenként, de csak ilyen hirtelen keményedés, és aztán pár másodperc mulva már abba is maradt, és ellazult megint!
Gondolom ennél sokkal tovább kéne, hogy keményedjen, nem? :roll:

Már bocsi a hülye kérdésekért, de te már túlvagy egyen, tehát te jobban tudod mint én :D

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok! Csajok ez engem is érdekelne , ha a szülés beindulása menziszerű fájással kezdödik,akkor honnan fogom tudni hogy az az? Mert úgye szoktak lenni így is menziszerű hasfájások hogy még sok van azért a szülésig. Akírával 1-et értve én is jobban szeretném ha elfolyna a magzatvíz vagy valami hasonló egyértelmű jelei lennének.Meg igazából még azt sem értem hogy 1 először szülő hogyan tudja otthon kivárni egyedül míg 10 percenként jönnek a fájások? Én szerintem egyből befogok pánikolni :( Vizesedés : szerencsére én még nem igen vettem észre magamon,de ami késik az nem múlik! Én 12-13 kg-nál tartok tudom nem kevés de ez van remélem azért nem 20-nál fogok megállni :shock: Lányok aki már szült ahoz lenne 1 kérdésem: szülés után milyen gyorsan megy vissza a pocak?
Vendég
 


Keményedés: normális hogy a 30.hét táján már vannak? nekem kb már 2 hete tuti vannak legfőképp este de az baromi szar ,olyan mintha szétfeszülne a pocim és stét akarna pukkanni! Vagy ez nem normális?
Vendég
 


Sziasztok!
Na vártam,hogy jön a hír:Lilo megszült..De nem jelzett senkinek ezekszerint....
Hát erre a szülés beindulásra én is kíváncsi vagyok,fogalmam sincs mikor kell már konkrét jelzésnek venni a dolgokat???Ma pl.lementem a boltig(3perc)mire visszaértem úgy éreztem magam mint aki a Mount-Everestet mászta meg,elhagyott az erőm és a kis asszonykám is feszített ám rendesen!!!Én is a magzatvíz elfolyására várok,vagy vérzésre...

KépKép
vicuska
 
 


vicuska, akkor látom nem csak egyedül nekem esik nehezemre a boltbamászás :D
Mert, hogy az én kis szívem is megfeszíti ám magát rendesen ha sétálok vele... :lol:
A tempóm az olyan hogy szerintem egy járókeretes öregasszony gyorsabb mint én, és levegőt is tuti jobban kap, mégha oxigén maszkkal totyog akkor is :lol:
Szóval akkor látom mindenki a magzatvizet vagy a vérzéses dolgot várja inkább, mint, hogy most nézegesse az óráját és elinduljon mikor ki tudja, hogy ezek már azok-e vagy még mindig csak jóslók... :roll:
Fene se tudja, honnan olyan okos minden elsőre szülő anyuka...én tuti itthon babázok le ha nem folyik el a magzatvíz :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok,szép jó reggelt..

Végre jól aludtam..már nagyon hiányzott..és képzeljétek eddig nem írtam semmit róla m nem volt biztos,de eladtuk a kocsinkat és vettünk egy újat előző héten-csak kintről hozzák be és ezért várni kell rá,de tegnap azt mondták hétfőn hívnak és remélik meglesznek a magyar papírok és vihetjük... :lol:

Akíra,Bacsbern
Bár én sem szültem még,de van egy olyan elképzelésem hogy meg fogjuk érezni mikor vannak azok a bizonyos fájások..én úgy gondolom el a dolgot hogy kb 10percenként bele fogok halni annyira fog fájni a derekam és a hasam meg mindenem,amennyire még soha semmim sehogy :lol: szóval no para,biztosan megérezzük majd..,vagy túl durvának gondolom :D :wink:
Én pl azt sem tudom mi az a mensiszerű fájás,m hálisten sosem éreztem meg hogy meg fog jönni...csak előtte nap baromira kellett az édesség.. :roll: :?:
Bacsbern néha nekem is keményedik,én úgy tudom ez normális,mintha azt olvastam volna hogy a méhed gyakorol vagy ilyesmi-az mondjuk nem jó ha folyton-de nemtudom ez mennyit jelent pontosan..én 2-3szor éreztem eddig..a túl sok mozgás,takarítás hajolgatás után...
bacsbern
Hát a hasad lemegy mialatt bennt vagy a kórházban szerintem,csak BŐRÖD MARAD OTT LÖTYÖGNI!!! :lol:
Ahogy Dojika mondaná-kis "esztétikai probléma"biztosan fenáll egy ideig :lol: :wink: Gondolom alkata válogatja..én úgy tudom max 6hónap alatt rendesen kéne kinéznie újra..persze ha edzzel vagy ilyesmi,gondolom hamarabb megy..nekem 3hónapom lesz rendbeszednem magam,m egy nagyon jó barátnőm esküvőjére kell mennem augusztus végén..és ki kell néznem újra vhogy!!!!

Barbamami
Sajnállak,az alvás miatt..de át tudom érezni..jó 2hete első jó alvásomat éltem át ma..gondolom a levegőbeszorulós szúrós érzés azért lehet m fennt van még a baba és nyomja a tüdőd lentről..te meg nemtudsz rajta könnyíteni,sőt még oldalról is nyomod m csak azon tudsz aludni..persze nem vagyok orvos,csak tipp volt..de ha nagyon zavar a dolog kérdezd mega dokid,Ő tutira megnyugtat!!!

Jaaaaaj LILO,nagyon drukkolok neked..illetve mostmár inkább remélem hogy túl avgy rajta és már rég magadhoz ölelhetted a picit!!DE JÓÓÓÓÓ NEEEEKKEEEEEDDD!!!
Liló ír vkinek smst??

Na jól van semmi kedvem,de ma már muszály elkezdenem összepakolni Dóri szobájában..az a rumlis szobánk volt eddig..szóval ma elkezdek dobozolni meg ilyesmi undorító és unalmas dolgok..aztán j7en költöztetjük innen a cuccokat a pincébe aztán festés,tapétázás..betesszük a babaágyat meg pelenkázót(ami már megvan csak még nem hoztuk el)..de úgy képzeljétek el hogy ez tényleg egy rumlis szoba..és nagy..úgyhogy a pakolás kb 4napig fog tartani..nem akar vki segíteni???? :lol:

Kép
nikky
 
 


Barbamami

Én a múlt héten ébredtem ugyanerre a tünetekre mint te most. Aztán estére lázam is lett. Nem lehet hogy elkaptál valamit? Én nem tudtam igazán megállapítani hogy pontosan mim fáj, a mellem alatt szorított és olyan volt, nehezen kaptam levegőt, mintha beszorult volna valami levegő, és mintha égett volna a gyomrom is.Csak hát most állapítsd meg hogy hol is van a gyomrod....... Fájt mindenem. De aztán egy nap alatt lement.

berzkat
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: