Új privát üzeneted érkezett!

Nanett:
én megkérdeztem a védőnőt, mit kell csinálni, ha a pici nem vesz levegőt:
1. hideg vízzel kicsit megspriccelni, ha ez sem segít
2. szájon át lélegeztetni, mint amit az eü. tanfolyamon tanítanak a jogsi megszerzésénél.

Amúgy nálunk is beriasztott addig, amíg a matrac alatt volt, most a tetejére tettük, rá egy vastagabb puha plédet, és így alszik a pici, azóta egyszer sem riasztott be, én is nyugottabb vagyok.

Képzeljétek hétfőn lezárják a gázt az egész házban, nagyon veszélyes, így ki kell cserélni, nekünk meg el kell költöznünk, hála a férjem bátyjáéknak üres a lakása, így oda átmegyünk, amíg meg nem csinálják, ez lehet 1-3 hét. Már előre félek a költözéstől ilyen kicsi babával, képzelhetitek mennyi cuccot kell majd átvinni, aztán bizti majd az marad itthon, ami ott kéne :).

Jövő keddre kaptunk időpontot a gyerekdokitól, de mivel költözünk, ezért ma vittük el, első utazása volt, eddig kétszer csak az erkélyen volt, nagyon izgultunk, de nagyon klassz kis csaj volt, aludt végig, és a dokinéninél is jól viselkedett, most hogy hazaértünk egy nagyot kajcsizott, most alszik, mint a bunda, remélem este is ez lesz :).

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


sziasztok!!!!!


r.zsana
a leadott anytejet tényleg nagyon szigorúan ellenőrzik, csak nem lehet baj...Mindenesetre én is SOKKAL jobban örülök, hogy ismerőstől kapunk tejkót...
KAjcsi, nálunk atápon az van, hogy 100at kellene ennie 6szor naponta...Na persze... 100-180 között eszik ő is, attól függ mennyire kajás. Mondjuk van, hogy 80körül tol csak.Szerintem se aggódj és adj neki annyit amennyi jól esik neki, anyud jól mondja, szopinál úgyse tudnád mennyit szív.
ZSKF-re jártál te is...???

sch.judit
a 3as érték nem gáz!!! Még a 4es sem, bár akkór vszínű szülés lesz hamarosan.nyugi :wink: :D

kismama,
üdv köztünk :D !!!!!! mesélj már, milyen értés ilyen fiatalon anyukának lenni? terveztétek babót? egyébként nagyon édi a babád!!!! vonalzót pl itt tudsz csinálni: www.babafalva.hu



NA mi meg épségben hazajöttünk snowboardból :wink: Húúú...nagyon jóóó volt!!!!!!!! Többször már nem megyek idén, nincs szívem mégegyszer itthon hagyni Dalmit...MAjd jövőre már vele megyünk!!!!Aaalig várom!!!! NAgyija vigyázott egyébként rá és el volt ájulva, milyen jókislány volt... :D :D
Kép Egy kis téli táj...és az apiros folt az én vagyok... Kép
Vendég
 


Szia Mindenki,

Gyanixi,
Cuki a kiscsaj!!!

Kismama 18,
Gratulalok a babahoz! Szep a neve es hatalmas a meretei alapjan.
18 evesen tenyleg fiatal anci vagy, anyukam is annyi volt velem. Hat en mashogy gondoltam es vartam eleg sokaig :wink:
Tegyel fel egy eskuvos kepet!

Luisa,
Te jo eg! De legalabb eszrevettek es van hova mennetek! Mazli, h. van ures lakas a csaladban, persze igy is nehez a babaval.
Meg keddig itthon leszunk, szerdan megyunk vissza.

Nanett,
Domi biztos alszik annyit, amennyi neki kell, csak hat te vagy nagyon faradt. Nem lehet, h. a fekhelye nem tetszik neki vmi miatt? Tul meleg van, tul hideg van, nem tetszik neki a matrac, agynemu szaga, tul puha, tul kemeny a fekhely ilyesmi?

Amugy sokan irjatok, h. napkozben mashol alszik a baba, mint ejszaka. Nem feltek, h. nem fogja megszokni az agyat? En sajna sok peldat hallottam mar, h. mivel a baba a szagokat szokja meg, ezert elejetol kezdve torekedni kell ra, h. az agyaban aludjon. Utana nehez lesz a sajat szobajaba, agyaba szoktatni.

Noah is nehezen alszik, sokat van kezben, de most anyosomeknal vagyunk es minden idegen, igy ez ertheto.

Zsu,
Ti "csak" 1 - 1,5 orat kuzdotettek a kakival? Noah tegnap du. 3-tol 8 oraig nyogott, mig vegre kijott, es ma is van meg hajnali 5 ota, ami nem akar kijonni...
EN is nagyon odafigyelek a kajara, de tegnap bunoztem, ettem egy kis csokit es ez a bojtje...

Bacilivi,
Imadnivalo a parod ezzel a kirandulassal! Nem csodalom, h. nem fertel bele a snowboardos nacidba, a sielosbe en sem fernek bele.
Meselj, milyen volt?

Amugy, birod egesz nap szoptatas nelkul? Tudom, h. foleg tapszerezel, de azert szoktad fejni. Mar csak azert kerdem, mert en 3 orat tudok max tavol lenni a bebitol, aztan pattanasig feszul a mellem...

KORKERDES:
Kozeledik a nagy kerek szulinapom. A baba anyucimmal lesz (probalok lefejni eleg tejet), mig en bulizok, de mit csinalok a melleimmel??? Otletek? Arra gondoltam, h. nem megyek tul messzire otthonrol es akkor hazaszaladok 3 orankent? Nem tudom..... :roll: :?: :?: :?:

KépKép
KépKép
vitte
 
 

 
 

Bacilivi,
Biztos szuper volt!
Dalmi nagyon edes! Es ezek a fenykepek?! :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
vitte
 
 


vitte,
hát a fejés elég vicces volt....bementem a wcébe és kétszer napközben lefejtem magam....NEmkicsit összetejeztem ott mindent... :lol: :lol: :lol: :lol:
Ezt te is megcsinálhatod, ha tudsz kézzel fejni. Mondjuk fejőgéppel még viccesebb egy buliban fejni..hihihi :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Van valakinek tapasztalata, vagy hallott valamit az elektromos mellszívókról? Mivel sokat fejek,ezért gondoltam venni kéne egyet...Néha már zsibbad a kezem a sok fejéstől.
Vendég
 


Nem tudok kezzel fejni, de lattam mar, h. hogyan kell...
De ilyenkor teljesen kiurited vagy csak annyit, h. ne feszuljon annyira?

Hat igen, ha a buliban fejnek, mindenkeppen felejthetetlenne tennem a nagy napot... :lol:

Most nezem, mit irtam LIVI, bocsi, hat te nem tapszerezel, hanem anyatejezel...

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Sajna nekem nincs tapasztalatom, de ha mar itt tartunk, osztjatok a velemenyt, h. a fejes tonkreteszi a melleket???????????
Nekem ezt mondta egy baratnom.

:?: :?: :?:

KépKép
KépKép
vitte
 
 


vitte,
sajnos tápszerezek is... :? És mivel nincs elég tejem, ezért nem csak annyit fejek, hogy ne feszüljön, hanem mindig ürítek, hátha több lesz.
Ezt amit írtál nem hallottam..nem hinném, hogy a fejés jobban rongálná a cicit mint a szopi...NEm???
Hányadikán vana szülinapod?
Vendég
 


Gyanixi, Bacilivi!

Köszi az infókat a méhlepényről meg az áramlásról!

sch.judit
 
 


Gyanixi:
Igen,mindjárt a szülés után kezdett hullani,pár naposak voltak a babák. Ez állítólag azért van,mert a terhesség alatt nem nagyon hullik a haj a hormonok miatt,és a szülés után "pótolja" a szervezet az elmaradt hajhullást..,(a vérveszteség ezt nem nagyon befolyásolja..) Úgyhogy kb. 2 hónap után visszaáll minden normálisra.. Addig meg hüledezik az ember fésülködés meg hajmosás után :?

Bacilivi:
Írtam privit :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


próba a vonalzóval!!!remlem sikerült
kismama18
 
 


akkor még próbálkozom:(:(:(
kismama18
 
 


próba 2
kismama18
 
 


bocsi!!!!!!!!!!!!!!!!!!nagyon béna vagyok.szerintem most sem sikerült :evil: :evil: :evil:
kismama18
 
 


HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ELAKADTAM.ADDIG OKÉ HOGY BEMÁSOLOM AZ ALÁIRÁSBA DE MIÉRT NEM LÁTNI????????????????
kismama18
 
 


Kismama!

Szia!Azért nem látni, mert rossz kódot másolsz be.
Azt másold be, amit (phpbb, vBulletin and other BB Code Boards)ezen elnevezések alatt fut.Így kezdődik: [url=http://. Ennek kell az aláírásnál szerepelnie.

Remélem tudtam segíteni.
vedresandi
 
 


Sziasztok
Végre itt lehetek köztetek... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Zita hétfőn reggel úgy döntött hogy most már unja magát odabenn, inkább :lol: szétnéz idekinn. Mi meg nagyon örültünk neki. 14h 05 perckor 3100 grammal, 51 cm-rel, 10-es apgarral és nagyon hosszú fekete hajjal jött a világra.A szüléstörténetemet leírtam a másik topikban, ide már nem másolom be, akit érdekel, úgyis megtalálja.
Tegnap délután jöttünk haza, elég katasztrófális volt az első éjszakánk. nem találta a helyét, sírt, nyöszörgött, csak mellen nyugodott meg. Viszont a sok mellretevéstől úgy "telezabálta "magát, hogy utána már a hasa is fájt. ( 2x rakta tele a pelust) Ölben viszont elvolt. Hajnali 3-kor már nem bírtam, magam mellé fektettem a nagyágyba, ott bezzeg egy pillanat alatt elaludt. Így 7 órakkor ébredtünk fel. Csak hát nem akarom odaszoktatni, van neki saját ágya, meg kéne szoknia. Remélem ma már nem lesz gond, mert most jól elvan a kiságyban. Külöben a kórházban nagyon jó baba volt, evett aludt. Ma itthon is ilyen tündér. Remélem éjjel is ilyen lesz

A légzésfigyelőnk nekünk is gyakran beriaszt. A kiságyunk alja rácsos, és a használatiban azt írja, hogy kemény, sima felületre kell tenni, így most vágtunk a kiságy aljába egy vékony pozdorjalapot. Remélem most így jó lesz, ha felébred Zita ki is próbáljuk. Nektek hogy van ez megoldva? Mert ha az érzékenységen állítottam, akkor is beriasztott. ( Angelcare) Akinek most már jól működik, írja már meg légyszi hogy hogy csinálta. :wink:

Nem is tudom ki írta hogy gyulladt a melle. Próbáld ki azt hogy a melledre teszel rendes étkezési túrót, és hagyd rajta egy darabig. Barátnőm éppen most küzdött ilyen problémával, és a védőnője ezt tanácsolta neki. Nem akarta elhinni hogy ez segít, de már kínjában kipróbálta. És tényleg segített neki. A túró savója jót tesz ilyenkor. Állítólag. De egy próbát megér.Hátha neked is segít.

Képet majd teszek fel, de amit a másik topikba feltettem, az elég gagyi kép. Majd ma próbálkozom és ígérem jönnek a képek.
A ti babáitok nagyon szépek, és már milyen nagyok!!!!! Az enyém kis manó hozzájuk képest. :lol:

berzkat
 
 


SIKERÜLT!!!!!!!!ezer éve próbálom de soha nem sikerült.hurrrá!!!!!


kérdés:

ti milyen pelust vesztek ha a gyerkőc kinövi a 3-6 kilósat????mert én eddig csak 4-9vagy10 kilóig láttam.de az nagyon nagy,pedig már 5 kiló felett vagyunk!!!!viszont a 3-6kilós az meg már majdnem pici!!nemtudtok valami márkát amibe van mondjuk 4-7kilóig???
én eddig pamperst használtam de ebbe nincs ilyen.én legalábbis nem láttam még sehol!!!

bacilivi:jó hogy ilyen fiatalon szültem mert én olyan 7-8 év korkülöbséget szeretnék a gyerekeim között és igy simán ráérek annyit.mert akkor is csak 25 leszek :D !terveztük e??hááát anyuméknak azt mondtuk hogy becsuszott de amúgy gőzerővel dolgoztunk rajta :oops: :P !!

vitte:annyira nem óriási.szerintem.alig vannak hurkái,jó van pár de egy ennyi idős gyerek ha ilyen súlyú szerintem többnek kéne lennie.a doki néni se mondta hogy kövér csak hogy szép a súlya.lehet olyan lessz mint én.énis 67kiló voltam de 7 kilót simán letagadhattam.erősek a csontjaim.lehet neki is azok :)
esküvői képet majd akkor tok feltenni ha megyünk anyósomékhoz átthozzuk tőlük cd-n mert mi kamerára vettük fel.de nem nagy szám volt ám.sima fekete naci fehér ing aszt ennyi.még gyürű húzás sem volt.igy tök ingyen összeadtak minket!mert ez csak a szocpol miatt volt.majd a templomi lessz az igazi :lol: :lol: de azt már alig várom :D

vedresandi:

köszi a súgást :)
kismama18
 
 


Sziasztok!!

kismama18:
pelenka Libero 5-8kg-ig.
Majdnem egy napon születtek a fiúk.
A lányomat én is 18 évesen szültem, a két gyerkőc között 11 év a korkülömbség.
Még így sem késtem el vele.
Meg van a varázsa a fiatal anyaságnak is.
Személy szerint én nem aggodtam ennyire mint most a terhesség alatt ,valahogy természetesnek tünk hogy nem lehet semmi baj.

Szerdán belemásztam egy jó nagy náthába,szegény manóm is küszködik a noziával.
A nődokinál minden rendben volt.

Fogamzásgátló: létezik olyan amit szoptatás alatt lehet szedni.

üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


zsu:

köszi a pelus tippet!! és ugye nem is rossz ha egy kicsit koránn jön az első :lol: :lol: :lol: :lol:
patrik is 19.-én született volna ha a hajlandók behivni a dokimat aki félorával az érkezésem előtt ment haza.énmeg voltam olyan ügyes hogy elhagytam a telefonom amiben a száma volt.de mikor elhagytam nem is foglalkoztam vele mert 20.án mentem volna nst-re és gondoltam akkor elkérem ujra.hát aztán erre már a szülőszobán került sor :P

jobbulást nektek !!!!!!!!
kismama18
 
 


Hello Lányok!

Tegnap egy angyal volt a fiam! Mint aki tudta, hogy ezen a napon engem ünnepelnek...(30. szülinap.. :shock: ) Evett, aludt,evett, aludt. Amikor fent volt akkor meg élvezte, hogy a társaság központja! A fürdetéskor nem is tudom hogy fértünk el, de egy fél szobában voltunk 8-an... mindenki kíváncsi volt! Nagyon jó volt a hangulat, Bálint, pedig már nagyon éhes volt élvezte, hogy mindenki csak vele foglalkozik, így egy hangja nem volt a fürdetésnél! Éjszaka is rendes volt Velem kértem is tőle, hogy aludhassak egy kicsit mert azért kifingtam rendesen... így 22 órakor fektettük és 4.45-kor kelt!!! Szóval egy szavam nem lehet.

Vitte: én is azon vagyok, hogy Vackor az ágyában aludjon. Az elején volt, hogy velünk aludt a nagyágyban, de most már 2-3 hete csak a kiságyában. Nappal is amikor fent van próbálom arra szoktatni, hogy a szobájában a pelenkázón vagy a kiságyában játszódunk, így van hogy már nem is kellek és elvan a kiságyban a forgó játékkal, meg a képekkel amiket kiraktam neki, azokat nézegeti, ja persze néha rádiót is hallgat, de gondolom az nem baj. Szereti a zenét, meg az emberi hangot. (szerintem) Én is azért próbálom ezt tartani,mert a sógornőm is beleesett abba a hibába, hogy túl sokáig engedte a nagyágyba a gyereket... most 7 éves és nagyon nehezen alszik el a saját ágyába, ill, minden kifogással arra törekszik, hogy a nagyágyban aludhasson. Na, ezt nem szeretném...

Csajok: egyébként ha nem a kiságyban akkor hol alszanak a babák nappal? Én nem is tudnám hova rakni, max a nagyágyba...

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Őzi: mi van Veletek?

Kismama18: én is most vettem Liberot 5-8 kg, mert a másikból már volt, hogy éjjel kifolyt a pisi. Most próba alatt van ez a pelus, de eddig jó. Egyébként Bálint is már 5 kg fölött van. Próbáld ki, jó a nedvszívó képessége egyébként.

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Hú, most nézem a vonalzónkat... csupa 1-es! :wink:

Nanett: köszi a privit. ha nem felejtem el akkor hétfőn telefonálok.
A légzésfogyelővel kapcsolatosan egyébként fenntartásaim vannak... mi kettőt kaptunk kölcsön (jól megy nekünk :wink: ), az egyik Angelcare. A lényeg, hogy mind a kettőnél kipróbáltuk a következőt: a kiságyból a gyereket ki, és 3 kg sót be. Bekapcsoltuk a légzésfigyelőt és az ugyanúgy jelzett, montha a gyerek lenne benne... és lélegezne, nem is kevés ideig!!! Lehet, hogy mi nem állítottunk valamit jól be de ez azért elég furcsa! hogy mind a kettő ezt csinálta.
Lélegeztetés: ne kerüljön rá soha sor, de ha mégis, akkor ne felejtsétek el, hogy a baba tüdeje sokkal kisebb, így lényegesen kevesebb levegőt szabad belefújni a lélegeztetés során, mint amennyi levegőt egy felnőtt vesz!, mert ha nem akkor nagy kárt okozhatunk...

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Kép fürdés után Vackor imád kuckózni, és ehhez elengedhetettlen a cumcuka... :wink: (van, hogy csak az egyik szeme látszik ki)

Kép akkora a tapi, hogy egy csomó zokni nem is jó... :wink: na ja nagy lábon élünk!

Kép a pogácsa arcunk most már inkább fánk pofi... 8)

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


lányok: nekünk is angelcare légzésfigyelőnk van, azt hiszem 3-asra van állítva és eddig minden okés volt!!!
Ez a sóval való teszteléses dolog elég fura...

képzeljétek, Rékának begyulladt a bal szeme estére, úgyhogy elég vacak éjszakánk volt, elvittük az ügyeletre, ahol a dokinő azt sem tudta, h nyílik a pelenka és aztán még engem oktatott, h hogy kell fogni egy kisbabát, h támasszak alá rendesen a fejének,mellesleg támasztottam, csak ficánkolt!!Aztán még megkérdezte, h miért ilyenkor jöttünk...azért, mert most vettük észre!!!!Hülye picsa volt!!!
Kamillás mosást javasolt, amit ma reggel a gyerekdoki betiltott és helyette szemcseppet adott!Hmmmm
Este a fejem majd szétesett, annyira fájt, de már a fogam is fájt úgy éreztem....szóval volt esemény.
Egy kicsit kezdek kilenni.A férjem mióta itthon vagyunk, túlórázik este nyolcig, hétvégén is, ma volt az első nap, h nem dolgozott, de ma babakocsit rakott össze és bevásárlást intézte, fáj ma is a bölcsességfogam picit, lehet, h lyukas és lehet, h a hajam is ettől hullik :roll: ...na hát ennyi!!!
Bocsi a panaszáradatért, de borult a bili!!! :roll:

Kép
gyanixi
 
 


Gyanixi: nekünk is volt, hogy Bálint egyik szeme reggelre nagyon becsipásodott... akkor én ősi módszert alkalmaztam és kamilláztam 2 napig. Teljesen elmúlt! Persze lehet, hogy más a probléma rékánál, mert nekünk valószínű belekapott és attól volt csipásabb, azt mondta a védőnő, piros sem volt és hamar elmúlt. Nem tudom szerintem a régi természetes dolgok amiket a mi időnkben is alkalmaztak nem lehetnek rosszak, de nem vagyok orvos és nem is akartam beleszólni....
A fogadtól is hullhat a hajad, ha be van gyulladva, ha nincs nem valószínű, de ez a szopi alatt természetes, meg fog állni. Sajnálom, hogy ennyit egyedül vagy! Rossz lehet. Mondjuk mi sem vagyunk sokkal többet együtt, ill. most igen mert apa beteg, dehát most is rám marad majdnem minden, mert a baba közelébe csak fürdéskor megy igazán akkor is maszkba... :roll: ez van.

Csajok: ma bulzunk egyet a barátnőimmel! Nem megyek messze, csak ide a közelbe kajálni, meg egy kis borocskát is inni... már nagyon várom. Anyukám és a párom vigyázz majd Vackorra.

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


zsana: köszi a vígaszt!!
A kisfiadnak a Vackor a keresztneve??
Jó bulizást neked, bizti jó lesz!!

Kép
gyanixi
 
 


Zsana:

kösz ki is próbálom mert már tényleg alig tom ráadni a másikat.de nekem a pisi még sose nem folyt ki pedig én éjjel nem cserélem a pelusát :? !mondjuk én használtam tescosat is próba képp de nekem azzal sem volt bajom,napközben pont jó volt.mondjuk abból is a drágábbat vettem mert állítólag a fehér csomagos az tényleg szar,ez a "márkás"tescos volt!
kismama18
 
 


Gyanixi: Vackor a beceneve :wink: már a pocakban is ez volt A keresztneve Bálint (és György a második) :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Szépek vagytok mindannyian!

KépKép
vicuska
 
 


Zsana:
NAGYON BOLDOG KEREK SZÜLINAPOT!!! Akkor ezek szerint te is 77-es vagy! Nekem is most volt a 30-ik,januárban :D

Gyanixi:
Amikor a Peti született,30 fok volt (április végén).Sajnos az ajtó melletti ágyat kaptuk,és folyton nyitogatták..És mivel a meleg miatt az ablak is folyton nyitva volt,hát tiszta huzatban voltunk :evil: Úgyhogy mire jöttünk haza,a Petimanó mindkét szeme totál be volt csipásodva. A kórházban minden nap mostam kamillával,de sajnos a világon semmit nem használt.. Úgyhogy a doktornő azonnal írt szemcseppet itthon,(valami sima gyógyszertári készítésű csepp)és pár nap alatt elmúlt.. Még jó,hogy az legalább hatott. Az ember eléggé meg tud ijedni,ha BÁRMI baja van a babának :(
Valami marha kedves dokinőt fogtatok ki..,de ha jól értettem,ügyeletes volt. Hát nekem már jópár ügyeletes gyerekdokihoz volt szerencsém, EGYIK SE volt lelkiismeretes,és baromira nem érdekli őket a gyerek.. Úgyhogy az ember kénytelen szó szerint harcolni a gyerekéért,hogy normálisan ellássák,én pl. karácsonykor az ügyelet után egyenesen kórházba is vittem a lányom.(persze nyilván nem egy szemcsepp miatt kellett..,csak azt akartam mondani,hogy soha ne hagyd magad,ha a gyerekről van szó.. :? )

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Zsana:
nagyon boldog szülinapot!!!!! milyen volt a csajokkal ünnepelni?
dejó, hogy ennyit tud aludni Vackor...

Barbamami:
akkor neked isutólag Happy Birthday!!!

Gyanixi:
hát szép kis dokit fogtál ki! jobban van már Réka szeme? figyu, lehet, hogy nekem kerlte el a figyelmem, de nem láttam a szüléstörténeted, miért lett császár?

Képzeljétek, ma éjszaka 9 órát aludtam, igaz 3szorra, de most remekül érzem magam, lassan megyünk sétálni, tegnap voltunk először, de nagyon jó volt, olyan nagyot aludt Laura

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Ide is felteszek néhány mai képet a pici Zitáról. Kép Kép Kép Kép

berzkat
 
 


Sziasztok !

Dojika vagyok, eddig a 2007-ben szülünk topicban írtam, de pár napja már hivatalosan ide tartozom inkább :wink:

Engedjétek, meg hogy bemutassam a lányunkat :
Kép

további képek: [url] http://kep.tar.hu/byk/50436595#2

[/url]

Szüléstörténet: ami gondolom érdekel mindenkit :lol:

Szerdán hajnalban negyed ötkor felébredtem, hogy keményedik a pocak. A 4. 10 perces keményedés után felkeltem, sétáltam egy picit majd lezuhanyoztam. Nem múlott, rendszeres volt, és erősebb mint korábban.
Amikor letelt az egy óra, felhívtam az orvosom, mondta induljunk és a szülésznőnket is hívjam. Hat óra után pár perccel értünk be. A szülésznőnk már ott volt, elkezdtünk készülődni. A felvételen az orvos mondta, siessen a doktor úr, mert 4 ujjnyi a méhszáj és nagyon feszül a burok... Fél 7 körül, mikor megérkezett az orvosom, a fej előtti kis magzatvíz elment, de ekkor már szinte egybefüggő fájásam voltak. Még el akartam menni wc-re, de mikor felálltam, éreztem, hogy megindult Zsófi. a szülésznőm kiabált az orvosért, ő jött és a 3. tolófáj után, 06.55-kor Zsófi megérkezett
Szinte semmire nem volt idő, a lábamat a doki és a férjem fogta
Azóta is emlegetnek minket, hogy milyen gyorsak voltunk.

Ma érkeztünk haza délután, Zsófi szépen szopizik, igaz ma csak a 2 óránként a megfelelő neki, gondolom pár napig ez így lesz most...
Máté fiam, már elég nagy, nem igen emlékszem vele hogy teltek az első napok...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Berzkat,
Hatalmas gratula Zitahoz! :) Micsoda hajasbaba! Kitol orokolte ezt a dus sotet hajat?

Dojika,
Nagyon szep kislanyod szuletett, gratulalok!!! :) Az elso szulesed is ilyen gyors volt?

Zsu,
Jobbulast mindkettotoknek!

Zsana,
Kicsit megkesve, de nagyon boldog szulinapot kivanok Neked!!!
Meg korabban kerdezted, ugyhogy bocsi a kesoi valaszert... Fogalmam sincs mennyit eszik Levi, meg sohasem mertem. Ha a sulyat nezem akkor kb masfel liter tejcsirol lehet szo...
Vackornak mekkora tappancsai vannak!!! A turcsis kep a kedvencem, nagyon edes. :)

Gyanixi,
Nagyon szep Rekababa! Hogy van a kis szeme? Es a fogad?

Kismama,
Uvd itt is! Patrik nagyon szep kisfiu, gratulalok hozza es az eskuvodhoz is!

Bacilivi,
Szuper lehetett a kis kiruccanasotok. Ugy latom a parod igazan szorgalmasan szervez programokat neked! Milyen volt Dalmi nelkul? Nehez volt otthon hagynod?
Nagyon edes a kiscsaj abban a hatalmas szemuvegben!

Nanett,
Ha elmesz tanfolyamra, ott sok gyakorlasra lesz lehetoseged. Ez remelhetoleg segit majd hogy ne blokkolj le es magabiztos legyel az ujraelesztessel kapcsolatban. Nekem nagyon tetszett, enelkul almomban nem tudtam volna, hogy hol kell nyomni a kis mellkasukat es mennyi levegot milyen utemben hova kell befujni.
Drukkolok, hogy javuljon nalatok az alvashelyzet.

Fogigatlo: Van olyan amit szopi alatt is lehet szedni (progeszteron alapu).
Hajhullas: Mar en is klubtag vagyok, eleg siralmasan nez ki a hajkefem...

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Kép

Korkerdes a tablahoz:
Van valami otletetek, hogy hogy jelenitsuk meg egyszeruen a babak korat? Ez a nap-os valtozat olyan semmitmondo nem? Pl lehetne ugy ahogy a terhesseg alatt het + nap... Kell ez az oszlop egyatalan?

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Dojika, Berzkat:
gyönyörűek a csajok!!!! :)

Őzi:
nekem tetszik a hét+nap ötlet, vagy hónap+hét, hm?

Körkérdés:

ki ad a babónak Mecsek Baby teát? Hogy kell adagolni? Ha szopizik a kicsi, hogy adjátok be?
Arra gondoltam, veszek..., tegnap du. is elég nehezen jött ki az a kaki, de végül kijött, örültünk, de a picúr pár órát szenvedett szegény, ja és még szerencse, hogy ez nem éjszaka volt.

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy megint bepofátlankodom. Olvastam egy babaápolási könyvben, hogy a kisbabákat nem kell mindennap fürdetni. Ez igaz? Ti milyen gyakran fürdettek? Még van 7 hetem a szülésig, csak kíváncsiságból kérdezem.

Köszi,
Edina
Kép
Vendég
 


Sziasztok lanyok,

Kismama18: gratula a kis Patrikhoz! Miert tervezel 6-7 evet a gyerkozok kozott? Csak erdekel a velemenyed, mert mi ugy tervezzzuk, hogy 3-4 evet varunk a kovetkezovel es minden rokon szornyulkodik korulottunk, hogy miert olyan sokat.

Bacilivi: nagyon irigyellek! Fantasztikusan aranyos a ferjed! (Ja es a ho miatt is irigykedem, iden nem is lattam :( Milyen ido van most otthon?

Dojika: hatalmas gratula Zsofi babahoz, nagyon szep neve van! Megneztem a tobbi kepeket is rolatok, amikor a fiad fogja a kis Zsofit az egyszeruen csucs! Az a mosoly az arcan! :D

berzkat gyonyoru hajkorona!

ozi sztem az is eleg, hogy hany hetesek a picurok. hogy van kicsi levente?

KépKép
KépKép
pannica
 
 


mi azért szeretnénk ilyen nagy korkülömbséget mert :

1.csak két gyerkőcöt szeretnénk de babázni még sokáig.ezért gondoltuk úgy hogy ennyit várunk mert addig a patrikot még lehet "babuzsgatni"és akkor pedig jöhet egy ujjabb csemete:)akit megint megint lehet addig:)

2.szeretnék a második előtt dolgozni renedesen hogy több pénzt kapjak mint most!!

3.addigra a patrik megérti hogy miokor szoptatom a kistesót akkor ő játszon szépen egyedül és utána a pici alszik akkor pedig az övé vagyok.(magyarul szeretném elkerülni a féltékenységet)

és mivel még fiatal vagyok hál istennek megtehetem :D :D :D

de ki tudja mit hoz még a jövő :lol: ezek csak tervek :lol:
kismama18
 
 


Özi : a hét+nap nagyon jó lesz a táblában

új kép gegéről:) kis vagány és hogy teli szájjal nevet :D:D

Kép

Kép

nika70
Salgótarján
 
 


Kép

Bocsika ezt akartam a másik mellé :D

nika70
Salgótarján
 
 


barbamami: köszi!
luisa: azért lett császár,mert kezdett leválni a méhlepény és esett a baba szívműködése és sok vért vesztettem!!

A fogammal semmi, helyette tegnap belázasodtam, voltunk dokinál, de nem talált semmit, meg a csecsemős nővéreknek megmutattam a cicim is, mert a jobb oldalin alul egy piros folt van, de azt mondták nincs begyulladva!!Mára elmúlt a láz!!
Réka szeme gyógyulgat!!
Rékánk felcserélte a nappalt az éjszakával, már 3. napja napközben alszik sokat és hajnalban kell szórakoztatni...nincs vmi ötletetek hogy lehetne visszazökkenteni??Napközben úgy bealszik, h nem lehet felébreszteni v ébrentartani sokáig!!

Kép
gyanixi
 
 


Berzkat: Zita csodálatos kislány nagyon szép! Na, és ez a frizura... Hát igen, biztos oda lesznek érte a pasik...

Dojka: gartula a kis Zsófihoz! Nagyon helyes csajszi Ő is. Megnéztem pár képet a másik címen, nagyon szép család vagytok! A fiad szeme és tekintete szerintem teljesen a Tied!

Mindkettőtöknek nagyon jó egészséget és örömöt kívánok!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Nika: nagyon édi Gergő!!! Egyébként engem is pont a szülinapomon lepett meg a kisfiam egy ébrenléti mosollyal!!! Annyira örültem neki! Azóta már több mosolyt is kaptam Tőle, de azt is imádom amikor belakmározik és álmában röhög! :lol:

Barbamami: utólag is boldog szülinapot! Hát igazán büszke lehetsz magadra, hogy ennyi idősen már a harmadik babádat várod!

Vitte: neked mikor is lesz a kerek nap???

Körkérdés: kinek van tapasztalata az elektromos orrszívóval kapcsolatosan??? Arra szántam rá magamat, hogy inkább kiadnánk rá kicsit több pénzt, (10.000 Ft), és vennénk egyet, ha elég hatásos, mert ezt bárhova el lehet vinni, nem úgy mint a porszívósat, csak azt nem tudom mennyire hatékony??? Várom a véleményeket!

Őzi: én rádbízom a döntést

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Zsana:
Nekünk volt elektromos orrszívónk. Hát,elajándékoztam.. Már az első használatkor sikerült a motor részébe beszívnia egy kis trutyit. Pedig iszonyúan vigyáztam!! Úgyhogy azonnal tönkrement,vihettem javíttatni.. 2 hónap alatt javították meg!! (Nem emlékszem,milyen márka volt,de nem volt olcsó :evil: )
Hát,én így jártam... :roll: Szerintem,ha útravalót szeretnél,vegyél egy elemeset,de otthonra mindenképpen a porszívósat javaslom.. Az rendesen ki is szívja.. :?

Betti:
Írjál légyszí,mi van veletek!

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok
Zsana
Nekünk van elektromos pesztonka orrszívónk. Hát nekem nem jött be. Nem szívja ki rendesen a trutyit. A porrszívósnál nincs jobb.

Nálunk a nappalok nagyon jól telnek. Eszünk-alszunk. Aztán este 10 körül elkezdődik a nyavajgás. nem sír, csak nyöszörög, mintha a hasa fájna, vagy nem is tudom mi. Hajnal 1-ig megy a nyűglődés, aztán a nagyágyban mellettem elalszik. Ha éjjel visszaviszem az ágyába, pár percen belül felébred. Kezdődik előlről. Viszont ha otthagyom magam mellett és csak hajnalban viszem vissza, amikor már kinn világos van és beszűrődik a fény, akkor már elalszik a saját ágyában is. Nálatok nincs ilyen?

Ti mértétek az első időben hogy mennyiket evett? Mikorra érte el nektek a születési súlyát?

berzkat
 
 


Köszi lányok a véleményeket az orrszívóról. Amit én néztem ki annak a neve Living Lab. Szóval nem tudom, majd még átgondolom, de ha van valakinek ezzek a típussal is tapasztalata szt szívesen veszem. Köszi.

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Jó estét!

Mostanában egyre kevesebb időm van írni, tegnap is Balatonon voltunk Anyósoméknál, először voltunk a kis Nikivel ilyen hosszú úton. Nagyon jól bírta, végig aludt meg szopizott.

Jaj, képzeljétek el, ma megjött a havim! Pedig rendszeresen szoptatok. Valaki más is már menstruál?

Berzkat:
ami az alvás illeti, Niki sem szeret a kiságyában aludni, de inkább napközben szeret velem, velünk lenni, akkor a nagyágyban, a kanapén vagy a hordozóban alszik. Mi naponta 2-3 szor mérjük szoptatás előtt és után, egyrészt jó tudni, hogy mennyit evett, mert van hogy órákig szopizik és csak cumizik a cicivel és van hogy 5 perc alatt megevett 90 grammot. Mi már a kórházban elértük majdnem a születési súllyát, elvileg hetente 12-15 dkg-ot kellene enniük ill. naponta a súllyuk 1/6-át.

Őzi:
a hetes, hónapos táblázat jó, az lenne még szupi, hogy ha valahogy az aktuális súllyukat is fel lehetne tüntetni, de gondolom az nem fog menni.

Zsana:
én is csak rosszat hallottam az elektromos orrszívókról, sajnos, mert én sem akarok venni pórszívósat. Még várunk, hátha feltalálnak valami szuper megoldást, ami nem olyan szörnyű, mint a pórszívós.

Íme az 5 hetes Kisasszony:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
rekanna
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: