Új privát üzeneted érkezett!

Alziza, akkor most elmesélem mi történt velem hétfőn. :!:
Figyelj, mert nem vagy egyedül! 8)
Szóval, hétfőn bementünk anyukámékhoz a város másik végébe, kocsival jöttek értünk, elintéztem a szocpolos papírt, elmentem az Államkincstárba, bevásároltam, könyvtárban voltam....és bementem a papír írószebe venni papírt, tust...stb. Előttem volt egy idősebb nő, aki fénymásolatot készítetett valami orvosi papírjáról. Beszéltek még pár szót az eladóval, és kifordult fizetés nélkül. Az eladó nézett rám üveges szemmel, mire én utánna kiabáltam, hogy nem tetszett fizetni! Szegény szégyenkezve visszajött és fizetett. Én is kértem a dolgaimat, mondta a pénztáros hölgy, hogy 1120 Ft lesz. Mondom én, hogy adok 20Ft-ot. Ok. Elpakolom a dolgokat, de valami furcsát éreztem a visszajáróval kapcsolatban, és kértem is a visszajárót! Mire a pénztáros, még ön tartozik 100 Ft-al. Húúúú de égő, azt hittem, hogy 2000 Ft-ot adta, közben csak egy 1000-est. Aztán a Penny-ben vettem egy karton tejet, de csak egyet tettem a szalagra, jelezve a pénztárosnak, hogy lent van a karton. Vettem még egy tejfölt és egy túrót is. Fizetek, 700 valamennyi. Nagyon gyanús volt, de nem tűnt fel, hogy mi! Aztán, már amikor tolnám ki a kocsit, akkor mondja a csaj, hogy jajj majd elfelejtettem, a tejet nem ütöttem be. Aztán még majd 3000 Ft-al lettem rövidebb. :? Na szóval kössök össze magunkat és ugorjunk le valamelyik hídról....én tudok úszni, remélem te is! Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Alziza!

Ezt nem mondod komolyan, hogy azt hiszed egyedül vagy szórakozott?! Én az okmányirodába kértem időpontot múlt héten, kaptam is hétfőn 9:30-ra. Reggel bementem dolgozni, majd elkezdtem hajkurászni a számítógépeseket és mikor 10-kor arra gondoltam innék egy kv-t, eszembe jutott vmi... Ez volt a második alkalom, hogy elszúrtam a lányom bejelentését. Az elsőnél a régi lakcímkártyáját felejtettem itthon.

Amúgy nyertetek, én mindig mondom apának, hogy ami nálunk időnként fennforgás van az nem is olyan nagy gáz, de ritkán hisz nekem. :roll: Tegnap volt alkalmam betekinteni egy kutyatenyésztésből élő család lakásába. Azt, hogy az istálló, a használaton kívül lévő konyha és vizesblokk tele volt kutyuskákkal még annyira nem is rázott volna meg. De amikor a beépített szekrények közül az egyikből is egy aranyos pitbull arcocskája nézett ki ránk, az már kicsit betette a kaput :lol: :lol:

(Bár én elfogult vagyok, mert allergiás vagyok a kutyaszőrre.)

i
iloly
 
 


Sziasztok!

Értem én,értem!Meg aranyosak vagytok,hogy vígasztaltok,csakhát itt mégis arról van ugye szó,hogy olyan mintha a gyerekem betegségére nem figyelnék!
Pedig esküszöm figyelek és izgultam,hogy most mit mondanak,mert az utolsó Uh februárban volt és reménykedek,hogy azóta hátha történt változás!Megtudhattam volna erre most még két hetet várhatok!Ennyi idő alatt idegbeteg leszek!
Ráadásul rohadt ciki!Azóta is ezen agyalok,hogy lehettem ilyen hülye!?
Vendég
 

 
 

Jaj,Gabi!

Neked már délelőtt akartam írni,csakhát.....! :roll:
Én is clostyval lettem terhes!És hidd el szerencsés vagy,hogy még teherbeesés előtt észrevették,hogy gáz van!
Nekem is a peteéréssel volt gondom,alacsony volt a progi szintem!Ezt állították be,csak nálam ennek voltak előzményei,sajnos!
Így hidd el jó,hogy észrevették,így minden OK lesz!

Sziasztok
Vendég
 


Alziza, most már nem érdemes keseregni ezen, te attól figyelmes anyuka vagy. Gondolom két hét nem nagy idő ahhoz képest, hogy február óta eltelt pár hónap. Szóval, ha akkor nagy gond lett volna, gondolom nem kaptatok volna szeptemberi időpontot. Nyugi, most már nem fogd elfelejteni. Ezzel nem ártottál Zalcsinak :!:

Petike már két napja végigaludta az éjszakát! Tízkor csak szopizott és aludt reggel 4.30-ig.

Szerintetek van olyan, hogy peteérés, de nincsen menszi? Már második hónapja, nagyjából azonos időben érzek tompa alhasi fájdalmat, kicsit felfújódok, mint amikor annak idején megjött a menszim. Fejfájás, enyhe szédülés...stb. Ja és kevesebb látványosan a tejem és Peti is csak kínlódik rajta.
Egyik nap már mondtam a férjemnek, hogy nekem ez már gyanús, hogy még mindig nem jött meg a menszim. Erre a férjem, na akkor gondolkodhatok, hogy honnan szerzek több pénzt. Alakul a dolog. :lol: A héten meg ő mesélte, hogy az egyik melós a cégnél azt mondta, hogy nagyon gondolkodnak a negyediken. Szerintem őt is izgatja a dolog, ha egy melós eltudja tartani a többedik gyerekét, akkor mi is. A különbséget csak anyagi szempontból tettem, nem lenézésből. Ígyis két napig rágódott azon, hogy melyik két emberét mondja a főnökének, mert létszámleépítés van kilátásban. Szegényen annyira láttam, hogy egyet sem akar a kapun kívül látni.

Legyetek jók, mi megyünk az őszi vigaszságra a suliba, főzés meg miegymás.... Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 



Sziasztok!

Már a napját sem tudom mikor jártam erre. Néha olvasgatom, amit írtok de válaszolni már nincs időm. Ez annak is köszönhető, hogy beindult a fórum. Ami jó. :lol:

Velünk minden oké. Botond szépen eszik és nagyon jó fiú. Bius továbra is szépen bánik vele. Nem bántja, csak szeretgeti. Reninek ha kedve van büfizteti, játszik vele, öltözteti. Tisztába tenni nem szereti. Nekem már kétszer is sikerült bemennem a suliba. Addig apa vigyázott a kicsikére. A baba lefejt tejet kapott. Elég jól bírták nélkülem. Engem jobban megviselt a távollét. Kicsit korai még elszakadni, de muszáj volt.

Ma úgy döntöttem tanulni fogok. Erre mivel kezdem a napot, fórumozással, hogy lesz ebből tanulás. Persze takarítanom is kell, a mosógép már korán reggel dolgozik. A család ma nincs itthon. Apa elment anyósommal a telekre, a lányok meg anyukámnál vannak. Miért van az, hogy ilyenkor mindig egyedül érzem magam?

Jaj! Van egy jó hírem is: Találtam házat!!! Úgy néz ki, ha a lakásunkat valaki megvenné, akkor tudunk költözni. Annyira jó. Lesz kert meg sok-sok háló szoba és takaríthatok kétszer ennyit. Jól hangzik mi? Azért nagyon várom. Megint vidéki lány leszek. A gyerekeknek biztosan jó lesz. Reni visszajár majd az itteni suliba. Nem akarom kivenni. Kicsit macerásabb lesz az élet. Majd megszervezzük.

Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Bebi:
De jó,hogy írtál!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Örülök,hogy jól vagytok!

Alziza:
Én már gyerekkoromban is szórakozott voltam....,úgyhogy nincs mire fognom a dolgot.... Volt,hogy délelőtt elmentem a zongoravizsgámra,de a délutáni szolfézsra már lefelejtettem...,annyira belefeledkeztem a nyúlólaim meszelésébe :roll:
Bár egyébként e te eseted nem szórakozottság. Egyszerűen elnézted,és kész. Azzal nem könnyíted meg a dolgodat,hogy vádolod magad.(Elég büntetés neked,hogy várhatsz még két hetet :roll: :roll: :roll: ) Ettől se gondatlan,rossz anya nem vagy, se lökött.....
És drukkolunk nektek októberben is :D :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Próbáltam visszaolvasni, azaz vissza is olvastam, de már nem emlékszem mit szerettem volna hozzászólni... ja, és hogy mihez... :roll: :oops:

Barbamaminak mindenképpen gratulálni szerettem volna Bogi baba ötödik hónapjához. :D És a szépen épülő otthonotokhoz.

Alziza: no akkor a gyerekével nem törődő anyukáról.... én a Danika 7. szülinapja előtt egy hónappal (most három hete) vettem észre, hogy a csemetém nem kapta meg a 6 éves oltását.... :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


alziza írta:Jaj,Gabi!

Neked már délelőtt akartam írni,csakhát.....! :roll:
Én is clostyval lettem terhes!És hidd el szerencsés vagy,hogy még teherbeesés előtt észrevették,hogy gáz van!
Nekem is a peteéréssel volt gondom,alacsony volt a progi szintem!Ezt állították be,csak nálam ennek voltak előzményei,sajnos!
Így hidd el jó,hogy észrevették,így minden OK lesz!

Sziasztok


Csak megerősíteni tudom... Ennek ékes bizonyítéka a mi gyönyörű leánykánk... Enikő! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


vona ildikó írta:Petike már két napja végigaludta az éjszakát! Tízkor csak szopizott és aludt reggel 4.30-ig.


Gratula! Gergőnél megkérdeztem egy laktációs tanácsadónőt, amikor a babám megszületett, hogy kb. meddig számíthatok az éjszakai cicinlógásra? Azt felelte, kb. 6 hétig... mikor Gergő 7 hetes volt, ismét hívtam... azt mondta, akkor úgy 3 hónapos koráig... 4 hónaposan ismét hívtam.... akkor az volt a válasz, hogy talán 6 hónapos korára leszokik az éjszakai ciciről.... nem akarom mondani, hogy majdnem 7 hónapos volt az én drágám, mire végig alhattam az éjszakát zizgés nélkül... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


vona ildikó írta:Szerintetek van olyan, hogy peteérés, de nincsen menszi?


Nos....
Encsi 10 hónapig szopizott, mensim nem volt. Egyik este cici, másnap reggel hiszti, cici nem kell.... nyalogatta de kiköpte... hát, mondom talán este... akkor még annyira sem! Reggel teszt.... hoppá pocakban Gergő! :)
Gergő 10 hónapig szopizott, mensim nem volt. Egyik reggel cici, este hiszti, cici nem kell... nyalogatta de kiköpte... hát, mondom talán majd reggel... akkor még annyira sem! Este teszt.... hoppá pocakban Emese! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Bebi: de jóóóóóóóóóóó! Pakolsz fel fotókat a csemetékről is? Na és persze a házikóról!!!!!


Lányok, tessék fotókat pakolni! Van ám "melléklet feltöltése" opció!!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Képzeljétek! Ezt el kell mesélnem.

Hallgatom, mondom mi ez a zaj... mintha valami madárka repkedne neki a teraszajtónak kintről.... keltem a férjem, kinyitjuk a teraszajtót... hangos visítás, olyan, mintha kismadár hosszan csipogna....nem hiszitek el, én sem hittem: két babamókus viháncolt a ruhaszárítómon....!!!!
A kis hülyék... jöttek az összegyűjtött fenyőtobozokat dézsmálni... Imádom őket!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala, látom vannak történések nálatok! :lol: Szerintem a védőnőnek kellett volna szólni, hogy kimaradt a védőoltás!Vagy nem? És végül megkapta a gyerkőc a szurit?
Lehet veszek egy tesztet!
Édesek lehettek a kis mókusok. Nálunk sajnos nincsenek... :cry:
Na megyek tanulni, vagyis ütlegelem tovább a klaviatúrát, mert írásos feladataim vannak. :roll:

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Köszi!Aranyosak vagytok! :lol:

Mandala! :lol:
Jó hallani Rólatok!
Valóban tehetnénk fel képeket!
És nem csak a gyerekekről,hanem magunkról is.Jobb úgy dumcsizni,hogy van előttünk egy arc! :wink:
Bár rólam borzasztó képek készülnek! :roll: :oops: De mindegy! :(

Képzeljétek!Lesz úgy kutyám! :lol:
Sajnos az előzőt el kellett altatni!(Mandala talán emlékszel!) :cry:
22 éve van kutyám és most ez a pár hónap nagyon rossz volt!
De nov elejétől megint lesz!!!! :lol:
Most 3 hetes pici yorki!(az előző is az volt)
Most szombaton néztük meg!Haláli!Teszek képet,bár nem túl jó a melegítő lámpa fénye miatt!

ZORDA
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Ildi: jó tanulást! Azért néha kattints félre egy kicsit, és csatlakozz! :)

Alziza: azt mondják, akinek egyszer már volt kutyája és elvesztette, az vagy gyorsan vesz másikat, vagy soha többé.... anyukám az utóbbi táborba tartozik, én talán az előbbibe. Bár nem tudom akarnék-e másikat, ha Mandala vagy Olivér elmenne.... :cry: :roll: Mondjuk amikor Berry és Dinike elment, az is nagyon megviselt de hát mit vársz egy olyan embertől, aki két napig bőgött mert a törpeharcsa elpusztult. :?: Nem bírta ki míg a férjem hazaér és visszavisszük a tókába, ahonnan apósomék kifogták előző éjjel.... :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


ja, Alziza: a kutyus tünemény! Majd ha már nem lesz ily fázós, kérünk szépen kevésbé piros sztárfotót is! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


mandala köszi, amúgy képzeld el már letettem róla hogy lesz peteérésem, erre tegnap lement a hőm és a hüvely váladékom is azt mutatta hogy van ovuláció, a hasam is fájt, kicsit megkésve de megérkezett a 19. napra. Majd meglátjuk hogy lesz e babó belőle. Ha nem akkor is mindenképpen elmegyek a dokihoz.Biztos ami biztos vizsgáljon csak ki.

Teszek fel képeket rólunk

Kép

Kép

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Kép

Kép

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gabi: Neked is csak azt mondhatom, amit én hallgatok folyton.... ezekből a gyerekekből 10 is kevés, annyira szépek... :lol: Úgyhogy HAJRÁÁÁÁÁÁ!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Gabi: annyira emlékeztetsz egy (sajnos már csak) volt barátnőmre... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala:
Én is azon csodálkozom,hogy miért nem szólt a védőnő...
És végre írtál :D :D :D :D :D :D

Alziza:
Hát,rólam is pocsék képek készülnek....... Lehet,hogy nem csak a képek pocsékak :roll: ....... Max esküvőset raknék fel,akkor talán hozzámszól még valaki :oops:


Gabi:
Nekem valahogy mindig minden akkor jön össze,amikor "leteszek róla"......... :D :D :D :D :D :D :D Drukkolok nektek nagyon :P

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami: a védőnő? Viccelsz?! Én kérdeztem, hogy ugyan mondd már, nem kellett volna csórikámnak oltást kapnia????!!! :shock: Az meg csak nézett... miért nem kapott???!!!
Hát de nem ám.... :evil:
Szégyen, nem szégyen... képtelen vagyok fejben tartani ki mikor mit hogyan és hova.....

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Gabi!
Én még új vagyok a lányok között, 3 fiú és egy 21 hetes fiú vagy lány pocaklakó anyukája. Valóban nagyon szépek a gyerekeid, igaza van mandalának, az ilyen szép gyerekekből sosem elég. Graulálok hozzá, és nagyon szurkolok, hogy összejöjjön a negyedik gyermek.

Alziza! Ilyen tényleg előfordul. Én a nagyfiamat hordtam vesegondozóba, ott is mindig jóval előtte kellett időpontot kérni. Én meg elfelejtettem kikérni a háziorvosunktól az eredményeket, amiket vinnem kellett volna. Előző délután jutott eszembe, amikor már rég vége volt a rendelésnek. Én meg tudtam oldani a dolgot, mert felhívtam a doktornőt, hogy legyen szíves ugorjon be a rendelőbe, és hozza el a lakáshoz. Egyébként ez a dokinő nagyon szókimondó, nem túl kedves nőszemély. Kaptam is tőle elég beszólást, hogy hogyan gondolom. Aztán mondtam neki, hogy természetesen úgy gondoltam, hogy megfizetem a fáradságát, mintha beteg gyermekhez jönne. (máskor 3 000 ft-ért szokott) kijönni)Erre aztán kihozta. Fizettem neki akkor is 3 000 Ft-ot, de akkor sem bírta ki mielőtt elment, hogy be ne szóljon, hogy a fontos dolgokat nem lehet elfelejteni, hátmég ha a gyerek egészségéről van szó. :evil: Pedig ez tényleg fontos volt számomra.

Voltam uh-on még péntken. Minden rendben van. :D A leglényegesebb dolgok a helyén vannak. A másodlagosakról, ami a nemét határozza meg, arról nem akartam tudni. Meg is mondtam a dokinak, hogy ne mondja meg. Egyszer már elszúrták, másrészt meg jó fantáziálni. Ilyen még úgysem volt egyik terhességemmel sem, hogy ne tudtam volna. Nem titok, hogy kislány volt a cél. Ami viszont jó jel, hogy a fejecskéje kisebb, mint az átlag. Ez inkább lányos jel, én úgy hallottam. Ja! a méhlepény lent van, aminek a doki nem örült, mert érinti a méhszájat.

Sziasztok!
tulipán75
 
 


Gabi, a gyerkőceid tényleg nagyon szépek, én már ki is néztem magamnak a fiadat vejkónak!Mennyi idős?

Alziza, tényleg cuki a kutyi. Nekünk sajnos megmérgezték tavaly ősszel, azóta nincs kutyink. Még meg kell csinálni a kerítést, és akkor szeretnénk egy labradort. Amúgy mi is tenyésztők voltunk, volt, hogy harminc kutyusunk is volt, persze nem egy anyától.

Mandala, amikor kiderült, hogy kismami vagy, egyáltalán nem akartak szopizni utánna a gyerkőcök? Nálunk most az a helyzet, hogy egy bizonyos napon, gondolom, amikor megjönne kevesebb a tejem, és Petike is csak cammog rajta, de másnap már semmi gond, ugyanúgy cicizik és a mennyisége is visszaáll. Szerintem nincsen pocaklakóm, mert élesben nem akcióztunk. :? :shock: 8)

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Zulipán, megye pénteken Kecskemétre! :twisted:

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Szóval megyek. :idea:

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Mandala!
Mit csinálsz Te hajnali fél 1-kor a gép előtt??? :roll: :)
Kutya!Nekem muszály!Ennyi év alatt már hozzászoktam és most hiányzik!Bár amikor Ziggyt elaltattuk azt gondoltam nem lesz most egy ideig!De 2 nap múlva már hiányzott!Most pedig,hogy az unokatesóméknál születtek kiskutyák gyorsan lecsaptam rá! :lol:
Már alig várom!

Gabi!
Én azt mondom mindenképp győződj meg arról,hogy van e peteérésed!Nem rémisztgetni akarlak,de hidd el tapasztalatból beszélek! :(
Úgyhogy a jó eredmények után hajrá!!!!!!

VERA!
Veled mi van?Rég voltál erre!

Ja!Gabi!
A gyerkők szépek,aranyosak!
Vendég
 


Szóval nem tudok írni, bocsi Tulipán!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Köszi mindenkinek.

Alziza persze mindenképpen megyek dokihoz, ha most nem jött össze, így is beszéltük meg. De ez jövő hét végén kiderül.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Hát a mi védőnőnk engem újabban agyon üldöz az oltásokkal és még külön kis értesítőket is küld aminek az alját aláírva vissza kell küldeni. Ma is hívott, hogy vitessem át hozzá az egyik falubeli anyukával, aki ma megy baba-mama klubba. És ekkor összeomlott bennem a világ! :shock: Engem nem hívtak soha baba-mama klubba. És akkor elképzeltem, amint a "babáimmal" eltöltünk ott egy órát..... Lehet, hogy a szervezők tudnak valamit? :lol: :lol:

A harmadik fiúnál már abból is gondoltam, hogy megint tökös lett ahogy a doki és az asszisztens vigyorgott, amikor megkérdezték mi van otthon...Úgyhogy hiába nem mondták el mit láttak, én biztos voltam benne.

Alziza! Már régen akartam kérdezni, hogy Zinának ez a teljes neve-e vagy becenév. Ha válaszoltál, elmondom miért. Amit viszont észrevettem, nálatok majdnem mindenkinek a neve z betűvel kezdődik. :)

Mandala-Bebi :) :)

Valaki írt arról, hogy a gyerkőc meddig kelt fel éjszaka. Hát én biztos béna vagyok, de nyolc hónapos koruk előtt az enyémek mindig felkeltek. Utána meg mintha elvágták volna.

No üdv mindenkinek. i
iloly
 
 


Helló iloly nézz be a schöpfisbe is!
Üdv Anett

Kép
manó-v-29
 
 


Tulipán: örülök, hogy minden oksi a bébivel! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


vona ildikó írta:Mandala, amikor kiderült, hogy kismami vagy, egyáltalán nem akartak szopizni utánna a gyerkőcök? Szerintem nincsen pocaklakóm, mert élesben nem akcióztunk. :? :shock: )


Egyik napról a másikra elfordult a cicitől és utána már szinte be sem kapta... néhány napig próbáltam, de olyan undort azóta sem láttam gyerek arcán, mint rajtuk akkor, amikor cicire tettem őket... ja, de... hazudok... egyszer, amikor véletlenül fahéj helyett feketeborsot szórtam a túrógombócra.... :oops:

Éles akció?! Az nálunk sem volt.... és láss csodát.... :) Ha egy gyerek jönni akar, tehetsz Te bármit... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


alziza írta:Mandala!
Mit csinálsz Te hajnali fél 1-kor a gép előtt??? :roll: :)


Édesem... mondd, szerinted van máskor időm.... :?: :D

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


iloly írta:Mandala-Bebi :) :)

Valaki írt arról, hogy a gyerkőc meddig kelt fel éjszaka. Hát én biztos béna vagyok, de nyolc hónapos koruk előtt az enyémek mindig felkeltek. Utána meg mintha elvágták volna.


Az én voltam... :D

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


iloly írta:A harmadik fiúnál már abból is gondoltam, hogy megint tökös lett ahogy a doki és az asszisztens vigyorgott, amikor megkérdezték mi van otthon...Úgyhogy hiába nem mondták el mit láttak, én biztos voltam benne.


Hja... én meg Gergőnél láttam egy óriási csomagot az UH-on... szóval nehéz lett volna nem tudni... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Lányok: hadd írjam már meg Nektek is, hogy anyósom csoda gyönyörű babaruhákat (is) készít. Most vannak nagyon klassz kombizsákok eladók. Készítői áron 8 ezerért, ha érdekel valakit. Nagyon praktikus, az enyémek 0-3 éves korukig hordták. Amúgy 98-as (de lehet kérni nagyobbat is). Meg minden mást, mi szem-szájnak ingere... pl. vannak nagyon szép rugik is.
csak hadd dicsekedjek egy kicsit... :)

rakok fel linkeket:

görgessétek lejjebb a gördítősávot... :)
http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... start=9050

Ennek meg a legaljára tekercseljetek... :)
http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... start=9300

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok

Mandala nagyon jók a rucik tetszik, én most sajna még nem tudok rendelni, de ha lesz baba, akkor következő télre fog kelleni, de az még sajnos odébb van.

Mindjárt neki kell állnom takarítani mert ma nem leszek itthon szinte egésznap, és késő délután meg jönnek a házat megnézni, mivel áruljuk, és jelenleg építkezünk. Jó lenne ha el tudnánk adni.

Nálunk a gyerekek nagyon rossz alvók voltak kicsinek. Betti kb 2,5 évesen aludta át az éjszakát, addig velünk aludt. Norbi, na ő egy angyal volt, evett, aludt, és 2 hónaposan már átaludta az éjszakát. Réka meg kicsinek hasfájós volt így 6 hétig minden éjjel ordítás, majd 2 hét szünet után elkezdett jönn a foga, így azért volt ordítás, egészen 10 hónapos koráig, addigra az összes foga kijött, és onnatól kezdve átalussza az éjszakát. Persze vannak rosszabb éjszakák neki is, akkor vándorol az én ágyamba, d én szeretem ha néha átjön és odabújik hozzám.

Ti hőmérőztetek mielőtt babát szerettetek volna?

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Iloly!
Nem becenév a Zina!Bár sokan hiszik,hogy igen!
Sokszor kérdezték már,hogy mi a neve?Mondtuk,hogy Zina.Erre:na jó,de mi az igazi? :roll:
Elég ritka,dehát ez volt a cél!
A Z betűvel pedig valahogy így alakult! :lol:
Én mindíg jó előre tudom,hogy mi lesz a gyerekem neve!Tehát mire terhes vagyok állt.tudom!Zalánnál egy kicsit másképp volt,mert nem tudtunk megegyezni(2 név volt,Zalán és Zorán) így biztosan csak akkor dőlt el amikor megmozdult,mivel pont Zalán napon történt! :lol: Ezt pedig jelnek véltük!
Én hiszek abban,hogy a gyerek a nevéhez születik!Szerintem úgy tud a nevével azonosulni!
A barátnőm Amerikában szült és ott ugye nem muszály rögtön megmondani a gyerek nevét!A születése után 1 nappal adtak neki nevet és nem azt amit a barátnőm eredetileg akart!a kisfiúhoz nem is illik a neve!(barátnőm nagy bánatára,mert hát most már Ő is látja).Egyébként ha Zalán lánynak születik Léna lett volna!

Hú!Jó hosszú voltam!
Vendég
 


Gabi!

Mire Zalán "összejött",eltelt 3 év!Ez alatt azthiszem az összes lehetséges módszert kipróbáltam a closty mellett!
Ezek között volt a hőmérőzés is!
Nekem nem jött be!A hőmérő akkor sem mutatta,hogy peteérésem volt amikor az UH igen!
Aztán amikor elmondtam a profnak,azt mondta hagyjam abba,mert a hőmérsékletet annyi minden befolyásolja,hogy egyáltalán nem biztos!És így abba hagytam!(Meg egyébként is kezdtem már begolyózni! :shock: )
Persze aztán lehet,hogy valakinek bejön,vagy azt hiszi és csak véletlen!Nem tudom! :roll:
Vendég
 


Ja!

Esetleg nem tudtok gyerekfogszabályzással foglalkozó dokit?
A fogorvosunk jó,de Ő nem foglalkozik vele!Akit ajánlott az pedig 50000-70000 ezer között csinálja! :x
Zinának kell,mert tegnap kihúzták az első két fogát,mert benőtt mögé az új!
Vendég
 


Gabi! Én próbáltam hőmérőzni hónapokon keresztül. Volt amikor meg tudtam állapítani belőle a pé idejét, de nem mindig. Amúgy nekem nagyon macerás is volt, mert azt ugye úgy kell, hogy ébredés előtt, és odakészíteni a lázmérőt, és ugyanabban az időben. Hát én rendszeres pisilnijárós vagyok éjszaka, és sokszor hajnalban is. Másrészt meg a picúrka mellett nem nagyon lehet megcsinálni hogy pontos legyen, mert ő még a mai napig is felébreszt többször éjszaka. Pedig két éves.

A nagy gyerekeim kb. másfél éves korukig ébresztettek minden nap éjszaka, ez a kicsi meg már két éves elmúlt, de még mindig kakaót kér éjszaka. Kakaóval mondjuk az apuka rontotta el. Most meg már nem tudom leszoktatni róla. Úgy üvölt szegény ha nem kap, mint akit ölnek. Szomszémasszonyom azt tanácsolja, hogy hagyjam egy pár éjszakát sírni, aztán majd megunja. Mondtam neki, hogy nem bírom hallgatni a gyereksírást, nekem nem megy, a szívem szakad meg értük ha sírnak. Erre ő azt mondta, hogy tegyek be füldugót. Gondoltam marha jó ötlet, attól aztán nagyon meg fogok nyugodni. Neki a legkisebb gyerek 3 hónapos, és már átalussza az éjszakát. Szegény baba, gondolom mennyit sírhatott, mire rájött, hogy felesleges sírni, mert muter úgysem fog jönni. Én erre nem vagyok képes, úgyhoz szívok, és kelek éjjel. Azt nem tudom mi lesz ha a pici megszületik, akkor majd felváltva fogok kelni hozzájuk. Közületek járt már így valaki? Mit tettetek? Mit gondoltok a hagyjuk sírni módszerről?
tulipán75
 
 


A Gabinak akartam még írni, hogy nekem az ovulációs teszt jött be. Nagyon szépen mutatta, hogy mikor van a pé. Sok jó tapasztalatról hallottam, viszont közülünk írta valaki,hogy neki nem volt jó. Talán Alziza volt, de bocsánatot kérek, ha nem jól emlékszem.
tulipán75
 
 


Csajok én ilyen ovulációs és hőmérős és mit mikor, -a hogy, azt tudom- :lol: , nem vagyok kiművelve, mi mindig rábíztuk a természetre, és a babákra, hogy ki akar a mienk lenni. :lol: :lol: :P

Ma megvolt a havi nagybevásárlás, és képzeljétek, a Penny-ben ki volt írva, hogy csak háztartási mennyiséget szabad a tejből vásrolni. Vagyis szerintük egy karton. :idea: :?
Nálunk a háztartási mennyiség alapból a három karton. :idea: Na nem is szaroztam, betettem kettővel a kocsiba, aztán amikor megkérdeztem, hogy szabad-e akkor a pénztáros azt mondta, ha visszajövök még ötször, akkor sem fogja érdekelni. :shock:

Na cső, klampírozom a beadandómat....!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Na látod Alziza! (és most megvilágosultam honnan a neved :lol: :lol: ) Ha nem Zalán, akkor Zorán... Itt is Z! Igazad van, a mi fiainkneveit sem lehetett volna másként adni. Az "óriás" barna hajú, barna szemű nyugodt Lőrinc nem lett volna jó a kicsi, mindig furfangos és igen-igen gyors Vencelnek, sem az időnként izgága időnként meg túl komoly Mártonnak. Csak, hogy szemléletesebb legyen Lóci= kandúr perzsa macska, Vencel= tasmán ördög :) A Zina azért éredekelt, mert engem a nagynéném sokáig Zinajdának hívott. (mindig azt hittem Ő találta ki ezt, de nemrég láttam, hogy egy létező név)

Tulipán!

Picit füllentettem, mert a legkisebb fiunk, aki két éves volt amikor a hugi született, egy darabig felkelt a hugi után vagy előtt. Elmondom mit csináltam: felkeltem és megetettem a kicsit, majd lefeküdtem és később felkeltem visszaaltatni a nagyot. :?

Aztán elmaradtak ezek a küzdelmes időszakok is.

No de most, mivel már mindenki püföli a másikat, elköszönök. A többit később.

i
iloly
 
 


Sziasztok!

Mandala:
Megnéztem a képeket az overallról! Nagyon szép!
Én még a Petinek vettem ilyesmit,mikor fél éves volt. Nem tudom már,mennyiért..,de piacon vettem. Jó meleg,de nem ilyen szép.. :(
Viszont tényleg nagyon praktikus.. Most a Boginak lesz 2 évig overallja.. :D
Nagyon ügyes az anyósod!!! Na,én ilyeneket még álmomban se mernék varrni. A felénél begolyóznék.. :roll:

Tulipán:
Igen,a gyereksírással én is így vagyok... De már akkor is azonnal felébredek,és gyomoridegem van,ha köhögnek... :roll:
Napsugárnak gyenge a gyomorzáró izma,és sokszor akkor is hány,ha elkezd sírni. Nemhogy a köhögésnél.. Úgyhogy ha éjszaka rosszat álmodik,és felsír, vagy köhög,azonnal éber leszek,gombóc a gyomromban,hogy mikor rohanjak az edénykéjét tartani :(
Jajj,de utálom a taknyos,köhögős időszakokat.. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


gyereksírás: sztem nem véletlenül találta ki a természet, hogy ilyen frekvencián üvöltsenek az apróságok... tuti kivitlezhetetlen, hogy ne menj oda, ha másért nem csak azért, hogy végre kuss legyen!!! :)
Tudjátok, én azt gondolom, hogy a legnagyobb butaság egy anya részéről, hogy sírni hagyja a gyerekét! Én képtelen vagyok rá! Gondolj csak bele milyen érzés, ha fáj a szíved és a férjed átölel... :) , és milyen ha nem teszi.... :cry:
Arról már nem is beszélve, hogy ha egy baba (vagy akár gyermek) sír, annak mindig oka van. Vagy fáj valami, vagy bánt valammi, vagy csak egyszerűen fáradt... de az anya és az apa az egyetlen kötődési pont ebben a nagy, rideg világban... hát hogy a csudába ne vágyna erre az a csöpp ember?!
Még hogy hagyd, hadd sírjon???!!!! Az ilyen anyukának azt kívánom, hogy próbálja ki milyen az, ha pl. iszonyat módon görcsöl a hasa és az orvos rácsukja az ajtót, mondván aludjon, majd elmúlik..... :evil:

Az augusztusi topicban is inkább nem is reagáltam amikor a csajok elkezdték isteníteni azt a könyvet, ami azt az elvet vallja, hogy először 5, majd 10, 15 perc.. stb. időközönként menj csak be a síró gyermekedhez. Hát lányok.... én a negyedik gyerkőcnél tartok, mindegyik mellettünk aludt éjjel amíg pici volt, most is bármikor átjöhetnek ha pl. rosszat álmodtak, vagy félnek.... de nem gondolnám, hogy ettől rossz anya vagyok, minthogy azt sem, hogy majd 16 évesen is az én ágyamban kívánnak aludni....
Emese még csak két hónapos. Éjjel többször is felkel szopizni. És én örülök ennek. Nem csak a tejcsi miatt, hanem mert a biztonságot érzi mellettem, a cici olyan, mint a köldökzsinór...
Valljuk meg: eddig non-stop velem volt... most miért vágyna másra? Méghogy hagyd sírni...
Tulipán: ezzel csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy igen teljesen egyetértek azzal a gondolatoddal, hogy szegény baba!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


vona ildikó írta:Ma megvolt a havi nagybevásárlás, és képzeljétek, a Penny-ben ki volt írva, hogy csak háztartási mennyiséget szabad a tejből vásrolni. Vagyis szerintük egy karton. :idea: :?
Nálunk a háztartási mennyiség alapból a három karton. :idea: Na nem is szaroztam, betettem kettővel a kocsiba, aztán amikor megkérdeztem, hogy szabad-e akkor a pénztáros azt mondta, ha visszajövök még ötször, akkor sem fogja érdekelni. :shock:


Hihi... ez aranyos! Már mi is gondolkodtunk, hogy tej helyett inkább tehenet kéne venni... tej lenne, lenyírná a füvet, a trágyája meg jót tenne a virágoskertnek... akkor végülis mi tart vissza? Nem is tudom... :roll: :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Tulipán: nálunk úgy működik (nem mindig kényelmes...), hogy bizony soxor Gergő is átjön éjjel, meg hát Mesike is ott alszik velünk... Volt már olyan, hogy úgy aludtunk a 180 széles ágyon, hogy Gábor (ő a férjem), Enikő, Gergő, én, Mesike, Danika meg a lábunknál keresztben.... na az egy szép éjszaka volt.... aludni nagyon nem tudtunk, mert valamelyik gyerek könyöke vagy térde tuti mindig a hasunkban vagy a hátunkban volt, de ők édesdeden szunyókáltak... :)

Nálunk az okoz gondot, hogy egyszerűen nem vagyok képes ágybaparancsolni a díszes társaságot este. Még van, hogy 10 órakor is ott rohangálnak (Enikő és Gergő), hiába mondom el százszor, hogy ágyba....
Mesélek Nekik fürdés és vacsi után, aztán ahogy kijövök a szobájukból indul a pankráció.... Szétbontják a szobát, aztán rohangálnak a folyosón.... Mikor szólok, csak nevetnek. Vagy bemennek szófogadóan, de postafordultával már jönnek is... Ha melléjük fekszem, az még működik, de akkor sajnos előbb elalszom, mint ők és akkor a dolgaimmal nem haladok.
Nálatok van olyan működő stratégia, amit átadnátok? Az a gond, hogy még picik. Nem igazán tudom megmagyarázni egy három és egy másfél évesnek, hogy reggel korán kelünk... na de bezzeg ha kelni kell... akkor meg azért megy a nyafi. Nem könnyítik meg a reggeli készülődést... és ez nem a legnagyobb főnyeremény, amikor 4 gyereket kell összeraknod és 8-ig eltranszportálni az oviba...

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: