Új privát üzeneted érkezett!

Ja, amúgy szuper volt a hétvégi programunk, köszi Vitte! Jó időnk is volt, a legtöbb időt a "borok utcáján" töltöttünk, no meg a római vásárban. A fáklyás felvonulás tuti jól sikerült, nemkülönben az éjféli tüzijáték! :P Sajnálom, hogy neked többé-kevésbé vendéglátással telt a hétvégéd, de látom városnézésre is futotta, nem is kevés! Örülök, hogy már jobban érzed magad, pihend ki a hétvégét!!!

Csilli
Megérkezett a csomag? Remélem igen. :wink:

Benita
benita
 
 


Nanett

Ha tudsz menj be a védőnőhöz, nekem is ő hívta fel idő előtt a labort ahol az afp-t levették, mert különben meg kell várni, amíg neki kipostázzák, neki megmondták telefonon. Nem tudom nálatok, hogy működik de nálunk így.

A baba mozgása miatt ne aggódj, hivatalosan kb. a 19. héttől lehet érezni, és akkor sem minden nap. Megfigyeltem, ha borús az idő vagy front jön kevesebbet mozog. Próbáld meg, hogy hanyatt fekszel estefelé, hátha beindul, nekem így kezdte. Ha nől sokkal többet fog mozogni, nekem főleg akkor csinálja, ha éhes vagyok és nem tetszik neki ahogy fekszem.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Sziasztok Lanyok!

Vegetert a nagy ut/nyaralas/koltozes, ugyhogy nekiallok visszaolvasni titeket. Ahogy nezem nem lesz egyszeru... Remelem mindenki jol van es azota mar sok picurka mocorog... na majd jovok ha kicsit jobban kepben leszek, addig is puszi mindenkinek!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 

 
 

Benita,

Latom, nektek is jol telt!!!! :-)

Azert szep hetvegem volt nagyon, 2,5 eve elek Becsben, de meg sosem voltam a Naschmarkton, most sikerult eljutni, fantasztikus elmeny volt, fuszerek, sajtok, halak, tengeri kutyuk, gyumolcsok - olyanok, amelyeket utoljara Thaiföldön ettem, hihetetlen latvanyossag.

Kostoltunk is rengeteg mindent... Tobbek kozott a Falafelt, ez egy zoldsegfasirt - csicseriborsobol, marha fini, olyan ize van, mintha lenne benne husi, de nincsen.

A varoshaza elott pedig meg a hetvegeig 25 neves becsi etterem (perzsa, brit, indonez, mediterran, horvat, japan, kinai, mexikoi, brazil, gorog stb. konyha) standja all, es sok finomsagot lehet kostolni, marha jo arakon. Imadom!!!!

Ennyit az en pocimrol :-), hat csoda, hogy no ?!
Na, azert vigyazok. :D

Holnap pedig jon baratnem a 4 honapos kisfiaval, ferjevel, most latom oket eloszor kiscsaladkent, annyira kivancsi vagyok. Csutortokig babazhatok munka utan :D

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Őzi: Hú de rég voltál!
Vitte: Ha találsz receptet, az engem is érdekelne, azt hittem én is, hogy husi.
Úgy megéheztem, hogy mindjárt leforduloka székről. Imádom a külföldi jellegzetes kajákat. Na ha haza megyek csinálok egy kis tócsit hmmmmmm..... de rá kattantam.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Én is lépek a munkahelyemről, már fáj a hátam meg a fejem.

Vitte,
hol laksz Bécsben? Mint írtam, osztrák a munkáltatóm és nagyon sokat kellett Bécsbe járnom, csak most a terhesség alatt mondtam be neki az unalmasat, mert nem kötelezhet rá és nem akarok nagyon utazgatni (utoljára is kórházba kerültem Bécsben).
Te hogy jössz ki az osztrákokkal? Én sokáig éltem Németországban, azokat se bírtam annyira, de az osztrákok még nehezebbek, szerintem, nehéz labdába rúgni melletük.

Benita,
remélem ez lesz az utolsó ciklusos vonalzód, utána jön a babás. Nálunk harmadszorra sikerült (három hónap után), akkor, amikor elutaztunk egy hétre és nem figyeltük a naptárt, viszont minden lehetőséget kihasználtunk.

Kép

Kép
rekanna
 
 


Korena
Képzeld a Balatonnál voltunk most egy hetet nyaralni, és ott hallottam először a tócsiról, ami arra szinte nemzeti eledelnek számít.
Ha leírnád nekem hogy kell csinálni azt megköszönném, lehet a csajokat is érdekli.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Rekanna,
A 11. keruletben, a simmeringer haide lejaro kozeleben, gyakran megyunk haza, igy ez fontos szempont volt lakasvalasztasnal.
A nemzetisegi kerdesben elfogult vagyok, mert felnemet vagyok, de en imadom az osztrakokat es semmi gondom nincs veluk. Sot, ezert jottem ide dolgozni, mert itt akartam elni. Imadom a kulturajukat es azt, h. jol tudjak erezni magukat.
Idiotakat meg mindenutt lehet talalni. :) Sajnalom, h. ilyen rossz a tapasztalatod.
Amugy melyik korhazban voltal? Es milyen biztositasod van? Mert en ugyan biztositva vagyok, de a 2 nap korhazert itt az osztrakoknak is kell fizetni onreszt, ami napi 10 EUR. Fura, hogy neked atvallalnak mindent.

MI AZ A TOCSI???
Tocsnit ismerek Szlovakia hatararol, reszelt krumpli olajban kisutve. Ez lenne?

Falafel recept, Korenanak :D

250 g csicseriborso (ejszakara beaztatni, majd tiszta vizben fozni kb. 50 percig)
Ezutan aprora daralni 1/2 tk. koriander, 1/4 cayenne bors, 1 tk. tengeri so, bors es 125 ml asvanyviz, 250 g natur joghurt. 250 g hagyma vekony szeletekre vagva, ezt a legjobb teljesen atdolgozni geppel.
Kisutni bo olajban, es fuszeres turoval talalni.

Nekem kicsit sok a hagyma benne, lehet keresek masik receptet.

Ozi,
lesz mit olvasnod :D

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Sziasztok Lányok!

Ma végre kész lett az AFP. Mivel telefonon nem adtak felvilágosítást, így még munka előtt bementem érte. Szerencsére minden rendben! Hú, nagyon izgultam miatta, így egy kővel kevesebb! Most következik a genetikai UH, amit már nagyon várok, hátha megmutatja magát a kisbabó, hogy mi van Neki a lába között... :wink:

Vitte! Egyébként Én is 77-es vagyok. Nem is tudom valamelyikőtök írta, hogy a halak vízöntő nem jön ki egymással. Miért nem??? Én halak vagyok, a babó meg valószínű, hogy vízöntő lesz.

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


zsana,

gratula!!!!!!! Nyugi most mar, minden OK!

De jo, egyik legjobb baratnom 77-es es halak.
En is marhara varom mar, hogy tudjuk a nemet, mert mostanaban mar "kisfiamozom" es ciki lenne, ha megis leanyka lenne. (Aminek amugy nagyon orulnek, mert en egyeduli lany vagyok a csaladban, mindenhol tele fiuval, ferjemnek is csak occse van, 3 fiu uncsitesoja, de legalabb 1 lany is van.)
Amugy nagyon fiut erzek meg mindig.

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Hasfájással kapcsolatosan, Én is meglepődtem, mert tegnap óta néha feszít a hasam, vagy nem is tudom, mindenesetre utóljára akkor éreztem ilyet, amikor rohamosan nőtt a méhem az első két hónapban. Valószínű, hogy most is ez a helyzet és remélhetőleg mindannyiunknál a babó csinálja magának a helyet. :wink:

Most már kifejezetten érzem, hogy nő a hasam...,de ez normális. :lol:

Mivel első babás vagyok, így nem biztos, hogy a babót érzem, de mintha mocorogna. Nagyon várom már, hogy ezek a mozgások mindennaposak legyenek!

Remélem mindenki jól van!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Rekanna!

Mi is szeptemberben esküdtünk tavaly 3-án, és egyész nyáron nem volt olyan kellemes idő mint akkor, szerintem Nektek is jó időtök lesz.
Gyorsan eltelt ez az egy év..., képzeljétek ma eldöntöttük, hogy lemegyünk a hétvégén Siófokra egy szállodába kikapcsolódni, meg megünnepelni ezt a "kerek" házassági évfordulót. :wink:

Szép estét Mindenkinek!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Sziasztok!

Valaki meg tudná adni annak a nőnek az elérhetőségét, címét aki otthon varr ruhákat és már volt, aki vett tőle. Tudom, hogy már volt róla szó, de nem találtam.

Előre is köszönöm.

Vitte

A tócsi=tócsni, csak a Balatonnál tócsinak hívták. De érdekel, hogy készül, ha valaki tudja.....

Kép
Kép
bbeti
 
 


sziasztok,
látom mindenkinek jó az étvágya, hogy különböző receptek keringenek... :)

Betti:
www.matrainfo.hu/gasztro_tocsni.php, itt találsz tócsnirecepteket

Zsana gratula az afp-hez, kicsit irigykedem is, hogy te már túl vagy rajta :), én pénteken megyek

Őzi
gyere, ha már kész vagy a költözéssel!!!

Benita
ha ilyen jól sikerült a hétvége, talán más is összejött :)

Mindenkinek szép napot!

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Betti:
kismamaruha készítő weblapja: www.gportal.hu/portal/elenorkismamaruha/

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


bbetti: Nagyon szívesen megadom a receptet, tök egyszerű: Nyers krumplit le kell reszelni, annyi lisztet hozzáadni, hogy felvegye a krumli levét, 1 tojást bele (én 2 kg krumplihoz teszek egy tojást) só, bors, és fokhagyma ízlés szerint. jó forró olajban kell kisütni. Én egy ujjnyi olajban sütöm, a masszát is egy ujjnyira terítem szét az olajban. Szoktunk a kisült tócsira tejfölt is kenni, meg reszelt sajtot, ha van otthon, de simán is isteni finom. Tegnap sütöttem, és ma is hoztam magammal melóba.....
vitte: Ezer féle neve van, tényleg valaki tócsninak ismeri, az is az.
a falafelt pedig köszi, le is tesztelem otthon, ma ha kapok veszek borsót.

Én is azt a kismamaruhakészítőt ismerem akit luisa írt. Nagyon jó nacijai vannak. Akitől meg a felsőket vettem, azt az istennek nem találom. Amint megvan megírom.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Szia Őzi! Mesélj majd, hogy telt a szabi, a költözködés... Remélem, nem volt túl fárasztó. A lábad hogy van?

Zsana, gratulálok a jó eredményhez! Jó ünneplést a hétvégére.

Egyébként nálunk a tócsnit görhönynek hívják. Én sokáig nem is tudtam, hogy más neve is van. De - sajnos - rettenetesen szeretem én is.

KépKép
nanett
 
 


Köszi lányok, hogy ennyire izgultok és drukkoltok nekem! Remélem meglesz az eredménye is :) ! Most jut eszembe, h. ma megyek a nődokimhoz, remélem, semmi problémát nem fedez fel :shock:
Talán valami bogyót is fog ajánlani....... :roll: és az majd segít.

Luisa
A hétvégén tartottam cn. 6-nál, de ha így is összejönne, nem bánnám. Azért még belehúzok alaposan. Neked pedig szurkolok a pénteki vizsgálatra! :wink:

Őzi
De, hogy jelentkeztél, már vártunk! :P Mesélj!!!! Most már lassan dolgozni fogsz nem? Suli???

Vitte
A naschmarkt-ot én is csípném, igazán jó lehetett. Jó volna ilyen nálunk is. De a római kori konyha sem volt kutya!!!! Kislány vagy kisfiú - szépen sorban...... mindkettő. :P

Rekanna
Akkor most utazzak el :shock: ? Majd gondolatban - amúgy a naptárat én sem nézem (már).

Zsána
Örülök, hogy jó eredményt kaptál, csak így tovább a genetikaira is! Hú, de jó neked! Szállodában töltöd a hétvégét????? Most irigy legyek? 8) Tudd meg, az vagyok!!!

Nincsenek újabb képek a babákról????

Benita
benita
 
 


zsana. Gratula az eredményhez! Irigyelelk, hgoy már túl vagy rajta. Nekem csak a jövő héten csinálják a vizsgálatot...
Én írtam a vízöntő-halak dolgot. Én vízöntő vagyok, így tudom, hogy vannak elég fura dolgaink, és kicsit különcök is vagyunk. Persze ez nem csak a csillagjegytől függ :)
Ebből gondoltam, hogy talán ha azonos a baba horoszkópja az enyémmel, talán könnyebb a kapcsolatteremtés.

A Nőklapja oldalán van 'anyukák és babák' horoszkóp :)

Szép napot Mindenkinek!

Dina
Kép
dinabéka
 
 


nanett: na ezt a tócsi névvariációt nem is ismertem. Imádom a magyar nyelvet, hogy ilyen színes .

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok,
Már rég nem jelentkeztem, -sajnos ezerrel dolgozom- de azért annyi időt mindig kiszorítottam a napból, hogy olvassalak benneteket.
Azért így kicsit kivülállónak érzem magam, megpróbálok kicsit kommunikatívabb lenni.
Örülök, hogy akinek eü. problémája volt, rendbe jött, izgultam miattatok.
Benitának külön drukkolok mindig...
A 12 hetes UH-n minden rendben volt, lassan jön az AFP. Köszönöm, hogy szorítottatok nekem.
Lili
34372
 
 


Lili
Köszi, hogy gondolsz rám, jól esik. Neked is minden jót kívánok, és gratulálok az eredményhez. :P

Benita
benita
 
 


Szia Vitte!
Én sem mondom, hogy minden német vagy osztrák fura, nekem is volt német barátom annó, csak bennem talán túl sok magyar vér pezseg és szerintem mulatni itthon lehet a legjobban. Az biztos, hogy viszont itt Magyarországon van a legnagyobb káosz is, ami néha elviselhetetlen. De ha nem jövök haza Németországból, soha nem találom meg életem párját és most nem várnék gyereket, mert a kinti barátom ilyenekről hallani sem akart.

A Rudolfiner Krankenhaus-ban voltam, Grinzingben, mert ott dolgozok és ott történt a vérzésem. Itthon vagyok bebíztosítva a Bankomon keresztül az AIG Assistance-nél, de ők csak a 14. hétig biztosítanak be. Utána az EUB-nél kell majd kötnöm biztosítást, ha elutazunk nászútra, ők a 25. hétig biztosítanak.

Benita,
ha nem is az utazás, de a felelőtlen együtlét jót tesz, stresz, napi problémák nélkül. Gondolom?! :?

Zsana,
Gratuálok az 1. évfordulótokhoz, remélem nálunk is jó idő lesz.

Kép

Kép
rekanna
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszi mindenkinek a szurkolást az AFP-hez. Aki még a vizsgálat előtt állnak azoknak külön is szurkolok, de remélem Ti nem paráztatjátok magatokat annyira, mint én tettem... :? Na jó így utólag könnyű mondani.
Luisa! Te is az Uh adatok szerint mész AFP-re?

Ma voltam genetikai UH-n, mindent rendben találtak, a méretei a korának megfelelőek, a gerince rendben. :D Megnéztük a lába közét is, de nem tudni még biztosan, hogy kisfiú, vagy kislány lesz e, mindenesetre most nincs ott semmi. :D , de a következő UH-n már biztos látható lesz minden.
Szerintem Nekem most kezdődik a nyugodtabb időszak 8)

Remélem Mindenki jól van!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Ja, ezt a tócsni dolgot én is ki fogom próbálni, mert egyszer ettem vendégségben és nagyon finom volt! Na most én is csinálok ilyet!

Korena: köszi a receptet.

Dinabéka: meg fogom nézni most már ezt a horoszkóp dolgot! :wink:

Benita: írd majd meg mi volt a dokinál. Drukkolok, hogy minden rendben legyen és minél előbb legyen babó!

34372. gratula, jó lenne, ha csinálnál vonalzót, hogy tudjuk hol tartasz.

Korena: mi újság az AFP-vel? Biztos rendben van.

Szép estét Mindenkinek!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a receptet ki fogom próbálni, és köszi a varrónő címét is.
Gratulálok az eredményekhez.

Üdv Mindenkinek.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Én is megjöttem a genetikai UH-ról, hála Istennek mindent rendben talált a doki. Az AFP értéke is jó volt. A baba kicsit nagyobb a koránál, de nem sokkal, ez nem gond. Gondolom, a férjecském génjei dolgoznak. Végig felhúzott lábakkal volt, így nem tudhattuk meg a nemét. Bár engem leginkább csak az izgatott, hogy rendben legyen minden. Egy rövid időt videóra vettünk, majd holnap próbálok róla képet készíteni. Ma már hullafáradt vagyok.

Ja, és engedélyt kaptunk nyaralásra is. Úgyhogy elkezdek szervezkedni, hátha összejön a dolog.

Lili! Örülök, hogy újra írtál. És hogy minden rendben.

Mindenkinek gratulálok, akinek jók lettek az eredményei!

KépKép
nanett
 
 


rzsana: Szívesen, várom a fejleményeket, hogy sikerült!
Az AFP-m hétfőn lesz meg, addig is para..... bár a Puicurok olyan aktív, hogy nem akarom elhinni, hogy baja volna. Tegnap akkorát rúgott :lol: , hogy kézzel éreztem!!! :lol: Imádom.
Örülök, hogy mindenki rendben van. Annyi horrort olvastam most más topicokon.

Ma mit főzünk? :lol: :lol: :lol:

A kismama felsőkért ide írjatok, a lány küld képeket a kínálatról, nagyon kedves és aranyos, és a cuccok jók, olcsók. Most váltottunk levelet, nyugodtan bombázhatjátok.
szvobodae@t-online.hu

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!
Olyan jó érzés, hogy ennyi kihagyás után is ilyen kedvesek vagytok!
Zsana, A vonalzót egyik este megcsinálom. (itt a munkahelyemen nem engedi a szerver) Gratula az eredményekhez!

Benita,
Mi tavaly októbertől probálkoztunk, és most májusban jött össze a baba. A gyertyaállás rögtön bejött. Bár az esküvő szervezése miatt nem is igazán koncentráltunk a témára. Amikor megcsináltam a tesztet, valahogy annyira természetes volt, hogy +, mintha máskor nem is történhetett volna. :P

Korena,
Te mikor érezted először, hogy mozog a baba? Én még csak egyszer, amikor egy hivatalos ügyintézésnél jól kiidegeltek, akkor rúgott. :) Bár többen is azt mondták, hogy ilyenkor még nem igazán lehet érezni. Ezt a többiektől is kérdezném.?

Nanett,
Örülök, hogy minden rendben volt a vizsgálatokon. Hova készültök nyaralni?

A többieknek is pusza, mára a szilvásgombócot javasolnám! (én most épp azt kívánom)

Ja igen, én is olvastam 'horror' történeteket, de több álmatlan éjszaka miatt leszoktam róla, és inkább nem leszek jólértesült.

Mennem kell dolgozni :( később még jelentkezem
34372
 
 


Sziasztok!
dejó ennyi jó hírt olvasni, üdv a visszatérőknek, gratula a jó genetikai UH-k hoz, és a normálokhoz is, na meg a házassági évfordulóhoz ! :)
Hát izgulok az AFP miatt, meg nem tudom mikor készül el az eredmény, a genetikai viszont 11.-én lesz.
Én azt hittem ott már meg tudják mondani a Babó nemét, de látom ez korán sem bizti...

Drukk mindenkinek, aki mostanság dokihoz megy, mindenki tájékoztassa a fórumot az eredményekről!!!! :)


Ti tudtok olajos kaját enni? Én imádtam a sültkrumplit, rántott cuccokat, a tócsnit is, de most rá sem tudnák nézni... :) Ennyi maradt meg a kezdeti fintorgásból, émelygésből.

Ja amúgy tegnap voltam védőnőnél, megmérte a vérnyomásom, 90/60, hát jelenleg nem parázom túl magam :), nézett pisit is, hogy jó-e a ph+nincs-e benne fehérje, hála minden OK, meg meghallgattuk a Babó szívhangját, kalapált rendesen, ja és 1kg-ot híztem a múltkori mérés alatt (2 hónapja voltam), megdicsért :)

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Szia Luisa,

Nekem ez a kaja dolog elég furcsa. Pl én az édességet nem kívánom. Na jó, azért néha egy kis fagyi lecsúszik ;)
A többivel (olajos, sós, tejtermék, stb) elég változó a dolog. Volt olyan, hogy egy falat után azt mondtam, ezt most ne. Másnap meg simán megettem :)

Szép napot!

Dina
Kép
dinabéka
 
 


34372 : már harmadik hete érzem a Picurkámat, de a lányomat is ilyen korán éreztem. Nem minden nap az elején, de most már minden áldott nap. Főleg reggel. Arra gondoltam, hogy remélem nem a kávé miatt ilyen aktív akkor. Sajnos arról nem tudok lemondani. Terhességem előtt minimum 5 kávét megittam egy nap, most csak 2-t iszom, akkor is jó "lájtosra" csinálom. Lányommal még a szagát sem bírtam.
Jaaaaaaj szilvásgombóc de szeretem! Na én is azt csinálok, köszi a tippet :lol:
luisa: ha nem kívánod az olajos kajákat, nem is csoda, hogy ilyen szépen tartod a súlyodat. Mázlista! :lol: Én fordítva vagyok bekötve, minden nap valami olyat eszek ami olajban sült, régen meg havonta ha egyszer szántam rá magam akkor is a család kedvéért. Na de ma szilvásgombóc lesz!!!! :lol: Ja és fel is szedtem egy ötöst :cry:
Szuper, hogy minden oké veled. az AFP miatt én is oda vagyok.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!

Segítsetek nekem légszi! Mennyi az AFP ng/ml határértéke? És a MOM értéknek? Az AFP-m 80 ng/ml, a mom 1,95.
Aki már tudja, hogy kislány, vagy kisfiú van a pocijában, megtudja mondani van - e alapja annak, hogy azt mondják, az 1 körüli MOM érték kislányra utal, a magasabb fiúra?
Én csak jövő kedden megyek genetikai UH-ra és bár a dokim, és a védőnő szerint határértéken belül van, de picit aggaszt, mert csak a Mom-ot nézték és az AFP határt meg nem tudom. Lehet,hogy azért is magasabb, mert 16+5 -nél vették le a vért? De azt mondták, inkább a 17. felé menjek.
Előre is köszi a segítséget!

Kép
nolina 25
 
 


Nolina!
Szerintem ne aggódj egy cseppet sem. Ez az érték TELJESEN jó, bőven a határértéken belül van. A dokim azt mondta, a MOM érték a lényeg. Az AFP-d sem túl magas szerintem, de a lényeg úgyis a genetikai UH lesz.

Lili! Korfura készülünk, be vagyok már zsongva, hogy sikerüljön. Mert a munkám miatt csak egy időpontban tudunk indulni, ehhez kell gyorsan valami utat keresni. Ja, és unokahugomék kinn lesznek akkor, úgyhogy pár napot együtt lehetnénk, ha sikerül.

Luisa! Én mindenféle kaját tudok enni - sajnos. Bár az édeseket annyira nem kívánom mostanában, de ez sem okoz nagy problémát. A szilvásgombóc is jöhet. :D

Korena! Képzeld, lehet, hogy már én is éreztem a Babót! Olyan fura érzés volt a hasamban, tegnap kezdődött, már ma is éreztem jó párszor. Annyira örülök. Csak nem tudom biztosra, mivel ő az első babám, nem tudom "beazonosítani". Fura rebbenések vagy bugyborékolások vagy mihez lehet hasonlítani. Szerinted is már őt érzem? (Te már szakértő vagy ebben)

KépKép
nanett
 
 


nanett: aranyos vagy, hogy szakértőnek mondasz :lol: Igen olyan ez a mocorgás, ahogyan leírtad. Nagyon örülök, hogy végre te is érzed. Nem tudom más hol érzi jobban ezt, de én egészen lent a köldök alatt, közel a lágyékomhoz. Te?

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Nanett
Örülök,hogy érzed már a kezdetleges babamocorgásokat!!!! :P :P Látod, neked is eljött az ideje.

Lányok!
Csak kajáljatok nyugodtan, ki édeset, ki olajasat, ki sósat, ki piritósat, csak tudjatok enni, szerintem ez a fontos!!!

Nekem most úgyis fogyóznom kell, úgyhogy ne jöjjetek nekem a szilvásgombóccal!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :x :evil: :x :evil:

Zsána
Köszi az érdeklődést. Voltam tegnap dokinál. Semmi bajt nem talált nálam, egyenlőre csak "sima" vizsgálat és bakter-mintavétel volt, uh, vérvétel, meg ilyesmi nem. De ezek alapján teljesen egészségesnek tart. A vetélés után vannak ugyan nők, akiknél petevezeték-elzáródás áll(hat) fenn, de nálam ez is rendben van. Úgyhogy azt mondta, hogy legjobban teszem, ha becsukom az agyacskámat, nem hallgatok meg semmi hülyeséget, nem számolgatok, nem gondolkodok, nem izgulok............... és akkor össze fog jönni. Ja, és ne várjam a menzit annyira :shock: !!! Csajok! Ebben lehet, hogy van valami. Hiszen végül is mindig vártam, vagyis mindig azon járt az agyam, megjön-e vagy sem.
És még azt is mondta, hogy ha novemberre sem sikerül, akkor menjek és utánajár. De addig felejtsek el minden "baromságot", amiket olvastam, hallottam.... stb-stb. :roll:
Azt mondja az előző is sikerült elsőre, de akkor nem is foglalkoztam ilyenekkel!!!!!!!! Talán igaza is van.

Kicsit megnyugtatott :wink:

Benita
benita
 
 


Benita: Könnyű mondani, hogy ne foglalkozz vele, de ha te képes vagy lazítani, akkor szerencsés vagy, és tuti hamar lesz újra öröm a házban. Szurkolok neked.
Majd úgy eszem a szilvásgombócot, hogy gondolok rád :lol:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok Lanyok!

Eleg sokat visszaolvastam, de nincs sok ertelme regi hozzaszolasokra reagalnom, megha volna is mit... ugyhogy uj lapot kezdek.

Vitte, Luisa, Nanett, Benita,
A hianyolast koszi mindenkinek es orulok, hogy mindenki egyben van es sok jo eredmeny szuletett mostanaban!

Nanett,
A kerdes most az, hogy melyik labam hogy van? :D Koltozes kozben kificamodott a bokam, de most mar ra tudok allni, csak bicegek. Nagyon muris volt, hogy amikor az eset tortent, nem tudtam jarni es szegeny parom majd betojt a erolkodestol, hogy elvigyen a kocsiig, mert a pocak miatt meg a hatara sem tudott felvenni... A korhazban mar kaptam kerekesszeket, ott mar ezzel nem volt gond. Na mindegy, a lenyeg hogy naprol napra jobb a bokam, de a masik labam valtozatlan.
(Amugy lanyok, tanuljatok az esetembol, mert most mindannyiunk testet elonti a relaxin, gyakoriak a ficamok, huzodasok, ugyhogy vigyazzatok jobban magatokra mint korabban!) Orulok, hogy rendben volt a genetikai uh es az AFP-tek is! Remelem most mar megnyugodtal es rendben osszejon a nyaralasotok! Amugy en eleg biztos vagyok benne, hogy a babadat erzed :) . Hogy van a hasad es a labad?

Benita,
Orulok, hogy minden rendben nalad, jo tanacsokat kaptal a dokidtol. Bar betartani nem lesz konnyu... Drukkolok neked!

Lili,
En egeszen pontosan a 17+0 napon ereztem eloszor a fiucskat, es azota meg sem all. Ugy szeretnem ha mar ereznetek ti is, annyira jo!!! Most mar barki erzi ha a kezet a pocakomra teszi, sot most mar latszik is. Tegnap ratettem a hasamra egy gyufaskatulyat, oda ahol eppen mocorgott es akkorat rugott vagy utott, hogy leesett a doboz!!! Olyan furi mikor kidudorodik az ember hasa egy ponton... :)

Nekunk remekul sikerult ez a 3 het, bar mostanra nagyon elfaradtunk. Voltunk genetikai uh-n meg indulas elott, rendben volt minden ott lattuk eloszor Levente futykoset. Nagyon meglepodtunk, mert mind a ketten lanynak gondoltuk, szoval jol megtrefalt minket. Most mindenki a kukis kepeket akarja latni... :) . Picurka jol fejlett, nagyobb a koranal es orokmozgo, a dokim szerint is. Azutan nem sokkal voltunk 3D-4D-s uh-n is, ami megintcsak nagyon jo volt. Kepzeljetek, nyitva volt a szeme, csuklott es ott sem volt hajlando megallni egy pillanatra sem. A kepek amiket kaptunk nem lettek tul jok, de igazabol mi most nem is a sztarfotok miatt mentunk, hanem szerettuk volna meg egyben latni, igy 20 hetesen. Viszont az egesz videon van, mar nem tudom hanyszor neztuk meg :) . A felvetelek vszleg csak nekunk szepek, tunderiek es edesek, lehet hogy ti majd csak egy kis ufonautat lattok benne, de hat ez van, ebben a korban kb ilyen kepekre lehet szamitani, bar van aki szerencsesebb. Mindenkepp akarok meg egyszer menni 3D-re, amikor mar nagyobb lesz, valamikor 30 het kornyeken. Nagyon nagy elmeny volt, ajanlom mindenkinek! A pocakom elkezdett szeduletes iramban noni, elkepeszto mennyit valtozik egy het alatt. Minden heten keszitunk rola kepet (ezt egyebkent mindenkinek ajanlom, ha meg nem csinalja) es nagyon muris egymas melle tenni oket... Szoval a pocak feszul, huzodik rendesen, de nagyon ritkan kemenyedek be. Diohejban ennyi, most mar gyakrabban fogok jonni, ugyhogy remelhetoleg nem kell regenyeket olvasnotok.
Rogton teszek fel kepeket is! Remelem nem baj, hogy elarasztalak titeket, de mar olyan regen tettem fel.

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Nanett
Örülök, hogy végre érzed a mozgást, látod mondtam, hogy előbb utóbb sikerül. Igen először egész lent lehet érezni. :D
Korfu gyönyörű hely, mi ott voltunk nászúton 3 éve. :D Úgy beleszerettem, hogy a legszívesebben odaköltöznék. :cry: Tudod már melyik tájékra mentek pontosan és milyen lesz a szállás? Hotel vagy apartman?

Ma kaptam meg a terheléses cukorvizsgálat eredményét, amit tegnap csináltak. 75g szőlőcukrot kellet meginni, a laborban hígították fel. Előtte vérvétel, utána 2 órával vérvétel. :cry: Az első eredményem jó lett 4.8 és 5.5-ig jó, de a második már sok lett 8.2 és 7.5-ig jó. A védőnő szerint lehet el kell majd mennem a SOTE I-re kivizsgálásra de még megvárom, hogy mit mond a nőgyógyom pénteken. Most tényleg diétára fogtam magam, :? kaptam egy táblázatot, ami alapján ehetek. Lényege: húsok salátával, nulla cukor és édesség, ártalmas lehet sok babán, dinnye, szőlő. Ráadásul elég rendesen vérszegény is vagyok pedig szedek rá vitaminokat.

A védőnő szerint ilyenkor elég sok nyavaja előjön, hát nekem előjött a terhesség előtt semmi bajom sem volt sem a vérképpel, sem a cukkorral.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Őzi
Fura én a távirányítót szoktam rátenni. Te nem úgy vetted észre, hogy mikor éhes vagy, vagy az leszel hamarosan jobban mozog? Nekem ilyenkor szokott és abba sem hagyja, amíg nem eszem eleget. Te hogy állsz a vérképpel meg ilyenekkel?
Azért kérdezgetlek ennyire mert szinte egyidősek vagyunk.

Nekünk amúgy kislány lesz, és mi dvd-t kaptunk az uh-ról. Te hol voltál uh-n?

Kép
Kép
bbeti
 
 


Ez egy profil a 19. heten. Epp a mehlepenyt szopizza.
Kép

Ezt azert asszem fel lehet ismerni...
Kép

Ez hatulrol van lekapva, mert elfordult. Szoval a tarkojat es a fekarjat lehet latni... (most mar nem olyan csonti :) )
Kép

Egyes szamu bizonyitek:
Kép

Kettes szamu bizonyitek:
Kép

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Betti,
Van egy baratnom aki ugyanigy jart, azota vett egy vercukormerot + dietazik. Eleinte nehez volt megszoknia, hogy szamolgatni kell, hogy miket ehet es sokmindent nem tudott helyettesiteni. De most mar jol megy neki, es azota egy grammot sem hizott, bombajo kismama. Szules utan pedig az egesz a multe lesz altalaban. En meg nem voltam t.cukorvizsgalaton, de hamarosan mar nekem is mennem kell.

Mi is dvd-t kaptunk, + egy cd-t a kepekkel. Az USA-ban voltam uh-n :). A taviranyitot majd kiprobalom, es majd megfigyelem hogy mocorog ha ehes vagyok. Eddig ez nekem nem tunt fel, mert szinte allandoan mozog. Bar most hogy mondod, este nem szoktam nagyon bevacsizni, inkabb csak gyumit... egyszoval mindig tudnek meg enni valamit es akkor tenyleg nagyon aktiv!
Gratulalok a kislanyodhoz!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy eddig nem jelenzkeztem, igazából ez az érzelmi hullámvölgy elkapott amiről múltkor is írtam, és nem akartalak Benneteket fárasztani.
Most már kerek a világ! :D

Végigolvastam a leveleket, hát jó sok téma volt.
A csillagjegyekhez kapcsolódóan, mi mindketten vízöntők vagyunk a férjemmel, és a baba is az lesz. Hogy ebből mi lesz, azt még nem tudom... :)

AFP-n voltam hétfőn, még várnom kell az eredményre, viszont a genetikai vérvétel második fordulójának az eredménye pénteken meglesz, remélem minden rendben!

Őzi, nagyon édesek a képek, gyönyörű a babád!!!!!

Még én sem érzem a mocorgást, viszont kegyetlenül viszket a hasam, hiába kenem, és a keresztcsontom is fáj, kicsit aggódom miatta, hogy majd nagy pocakkal hogy fogom bírni.

Bogyiék

Kép
bogyiék
 
 


Bogyiék! Már nagyon hiányoltalak! Én most az érzelmi hullámhegyen vagyok éppen. Kitartás.
Nem fárasztasz, itt tényleg kiöntheted a lelkedet, hasonló cipőben járunk. Kenegesd a hasadat zsíros krémmel, nekem az jót tesz.

Őzi nagyon édes a babád. Nagyon szuper, hogy így "kitárulkozott", és megmutatta magát. :lol:

Az én Picurkám reggel aktív, lehet, hogy a kávétól?

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Nem bírom idemásolnai a 16 hetes pocim képeit, ezért ide izélgetem az albumból. Ha valakit érdekel nézzétek meg.

http://www.babanet.hu/album/main.php?ow ... age=235520

http://www.babanet.hu/album/main.php?ow ... age=235524

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Őzi!
Gratulálok a kis Leventéhez! És ahhoz is, hogy mindent rendben találtak az UH-on. Irigykedek, hogy Ti már tudjátok, hogy kisfiú lapul a hasadban (vagy inkább bokszol).

Sajnálom, ami a lábaddal történt. Neked a lábad a gyengéd, úgy látszik. :D Szegénykém, nem lehet egyszerű, ha az ember nem tud közlekedni. Egy rövid ideig én is megtapasztaltam, hát nem egy felemelő érzés. Tudsz majd dolgozni? Befejeztétek már a pakolást teljesen?

Köszönöm, most már egész jól érzem magam (lekopogom), szombat óta nem fájt a hasam sem. Remélem, így is marad.

Igazad van, tényleg kéne időnként képet csinálni a pocinkról. Majd megcsináljuk, csak ne felejtsem el. Jó lesz később visszanézni őket.

Korena! Köszi a választ. Igen, ott érzem én is, ahol írtad. Most már én is biztos vagyok benne, hogy a baba az.

Benita! Nagyon remélem, hogy nemsokára sikerül a babásodásod!

Bbetti! Szerintem is gyönyörű hely Korfu, mi is ott voltunk nászúton, csak az már öt éve volt. :oops: Én is teljesen beleszerelmesedtem a szigetbe. Akkor Benitsesben volt a szállásunk, egy év múlva pedig Moraitikán voltunk, mindkétszer apartmanban. Most megint Benitsesen találtunk szállást, de ez most hotel lenne. Úgy néz ki (ha sikerül ez a hely), 8-án este indulnánk.

Sajnálom, hogy a cukrod miatt diétáznod kell mostantól. Biztos nem lesz könnyű.

Gratula a kislányhoz! Rád is irigykedek, hogy már tudod. A nevén már gondolkodtatok?

KépKép
nanett
 
 


Sziasztok Lányok!

Nolina!
Szerintem sem kell izgulnod az eredmények miatt. "A MoMk értéket adott terhességi héten 0,7-2,5 között tekintjük a normál tartományba esőnek. A ng/ml-ben megadott AFP érték általában 20-100 ng/ml közé esik."

"Legjobb tudomásom szerint az AFP értékéből abszolút nem lehet következtetni a baba nemére. Illetve meg lehet próbálni, csak nem biztos, hogy találunk. Az ultrahang vizsgálat ez ügyben biztosabb eredményt ad.
Dr. Ács Nándor"

Szerintem nyugodj meg. Egyébként én pont 17 hetesen voltam AFP-n és 1,1 Mom lett az eredményem. Ja, és fontos, hogy a súlyod is megfelelően fel legyen tüntetve a vizsgálati papíron.

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Benita!

Örülök, hogy mindent rendben találtak nálad. Egyébként igaz az a "közhely" miszerint nem szabad görcsösen akarni valamit. Van egy barátnőm akinek a méhen kívüli terhesség után azt mondták az orvosok, hogy csak ilyen, meg olyan műtét után lehet terhes. Végül megbeszélték a férjével, hogy nem foglalkoznak most a dologgal, így is nagyon sok mindenen mentek keresztül, ami már a kapcsolatuknak sem volt jó. Elmentek pihenni, kikapcsolódni, majd fél év múlva mindenféle beavatkozás nélkül teherbe esett, és azóta már meg is született az egészséges babója. Szóval próbálj meg kikapcsolni. Én szurkolok Nektek!

Özi!

Nagyon helyes a fiatok! De tényleg a profilján már most látni, hogy egy helyes Casanova lesz, akin lógni fognak a csajok! :wink: Na, a bizonyíték méreteiről már nem is beszélve! :D
Gratula a babóhoz!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Nanett

Mi anno mind a két helyen jártunk, a szállás nekünk is Benitsesben volt a hotel Potamakiban. Nekem legjobban Paleokastrica tetszett- nem biztos, hogy jól írom-.
A név Nikolett Viktória lesz, mert a párom ragaszkodott két névhez.
Remélem csak a diétánál kell majd maradnom és nem lesz komolyabb. 8-a mindjárt itt van tök jó neked. Repülővel mentek? Nem félsz így az utazástól, kicsit messze van. Dokid rábólintott?

Nolina
Nekem annak idején nem jelöltek testsúlyt a vizsgálati papíron, kérdeztem is ezt a védőnőtől, mert olvastam a neten, hogy ez is kell hozzá, de teljesen hülyének néztek. nekem akkor 0.66 lett amire azt mondták, hogy alacsony de a te értékeid alapján ez annyira nem alacsony.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Bbetti!
Képzeld, pont a Hotel Potamaki az, amit találtunk. Ti meg voltatok elégedve vele? Nekem is Paleokastrica a nagy szerelmem.

Dokim rábólintott az utazásra, csak a rokonaim akarnak mind lebeszélni. De én azért remélem, hogy nem lesz gond. Más is utazott már ilyen idős babásan repülővel, ezzel nyugtatom magam.

Nagyon szép nevet találtatok. Én még nem tudtam rávenni a párom, hogy foglalkozzon ezzel a témával, mindig azt mondja, hogy ráérünk még vele.

KépKép
nanett
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: