Új privát üzeneted érkezett!

Timi,szülök bele gyerekeket :lol:
Csak vicc volt,max eladja az ember ha már a többi része sem kell...de nem látok használtan :?
Kened az ínyét?Szegénykém,lehet az viseli meg ennyire :(

Tkata, :lol:
van színválaszték bőven...mondjuk ebből is a zöld tetszik :D
Vendég
 


T-pk: na, ez az! Mindíg van valami új, ami jobban tetszik. Egy megoldás van csak, kell még babákat szülni! :lol:

Be-benézek a 2010-es ikresekhez és láttam újszülött fotókat. Mutattam páromnak és megkérdezte, hogy akarok még ilyen pindur babákat? (mostanában hevesen tiltakozik több gyerek ellen) Hát könnyes szemmel bólogattam. Én még akarok, bármilyen nehéz is, mert sokkal szebb annál, hogy a rosszra emlékezzek és minden reggel elfelejtem az előző napi nehézségeket. :oops: :)

Nyulasz: este Nurofennel kentem neki be, de nem tudom meddíg tarthatott. Meg ugye a tápszerváltásnak köszönhetően megint szorulása van. Mindíg így reagál rá szegénykém, tökmindegy, hogy mit eszik mellé egész nap, ha más táp van, akkor ő szenved napokig bifidusz ide vagy oda.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Nyuszi, ez iszonyú lehetett :shock: Én 8 hós koruktól ki is szedtem nekik. Még jó, hogy nem történt semmi :?

Timi, ha napközben is állt a bál, akkor talán nem a tápszer az oka, hanem tényleg a foga. Nekem Míra ilyen, hogy csak az ölemben van meg, különben sír, és csak akkor nyugszik meg, ha állok, megyek vele. :x Szivat a csaj, de nincs szívem ordítani hagyni, mert nem unja meg, nem hagyja abba. Én azt vettem észre, hogy fokozottan mászik rám, csüng rajtam, ha a foga fáj. Aztán lehet, hogy csak bebeszélem, mentegetem a hisztisemet :oops:
De ha napok múlva sem marad el az éjszakai műsor, akkor lehet, hogy tápszert kell váltanod.
Duma :D És ez még csak a kezdet! Mik lesznek még itt! Kész dumapartykat nyomnak a csajok. Én meg csak ülök és vihogok rajtuk :lol:

Új szavunk van, a már viszonylag sok között, mégpedig a "szia". Ez sokszor sziasziaszia-ként is okoz örömöt mind Mírának, mind pedig akinek mondja. Mert tudja mikor kell használni. Bár előfordul, hogy napjában többször köszön ugyanannak az embernek, de roppant boldoggá teszi a felnőttek reakciója, mert nagyon szépen, tisztán ejti. Zabálnivaló :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 

 
 

Bocs, reggel kezdtem a sorokat írni, néhány már kicsit elkésett gondolat :oops: közben Ti azért aktívak voltatok. Csak épp Míra ismét ölebet játszott, Emma meg egy falatot sem akart enni ebédre sem a levesből, sem a rizseshúsból. Most alszanak, megyek én is kipihenni a délelőttöt. A lakás meg fut :oops: :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Ja, még valami, remélem nem utáltok ki, de felesleges ekkora terhet magatokra venni a babkocsi-váltás miatt. Nekünk egy egyszerű, minden plusz nélküli Espret-ünk van, de nem használjuk agyonba. Ha megyünk valahova, sokszor már ki se vesszük a csomagtartóból, a csajok a saját lábukon mászkálnak. Persze hosszabb távra vagy gyors intéznivalónál jól jön, de ez ritka. Eljutunk a célig, aztán már szállnak is ki randalírozni. Vanda is már kétlábon sétáltat. Míra is már fut szinte, pedig még csak két hónapja megy. Itt szinte minden baba ikrektől szokatlan módon gyorsan fejlődik mozgásügyileg.... Na eldugulok, csak óva intenélek benneteket, hogy sok pénzt feccöljetek bele egy új verdába :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi: hát Alexa dettó olyan, mint Míra. Én már feladtam, hogy kipihenjem magam, talán 25-én, mert akkor hajnalban lelépünk, a lányok meg egész nap anyósékkal lesznek és gyanítom, hogy mire hazaérünk ők már alszanak. Nem kicsit parázok attól a naptól, de majd megpróbálok kikapcsolni néha.
Lányaid már felnőttesen eszik a rizseshúst? Én már annyira várom, hogy nem kelljen külön turmixolni nekik, de ahhoz fogak is kellenek.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Törpi: azt hiszem totál igazad van babakocsi-ügyben. :? :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Törpi,édes lehet a sziaszia :D

tényleg igazad van babakocsi ügyben.Kell,de nem szabad sokat költeni rá,mondjuk ennyiért akkor sem vettem volna,ha most szülnék csak ezután.

Bár pont tegnap volt egy kis értetlenség a barátnőm részéről,1 gyerek,16 hós.Szerinte minek venni másik kocsit.Mondom azért,mert ezt nehéz ki-be pakolnom,nagy,és nem fér mellé semmi.
De ő mondja,hogy már mindenhova gyalog megy a gyerek régóta(ővé 10 hósan már szaladt),és a babakocsi csak nyűg,mert hazafelé cipeli a gyereket,és tolja a babakocsit,mert beülni nem akar,de sétálni már fáradt.
Na,nálunk ugye ilyen nem lesz,visszük a babakocsit mindenhova,mert ha fáradt a gyerek,akkor beleül,ha tetszik,ha nem,ugyanis kettőt nem bírok hazacipelni.
De vagyonokat tényleg én sem akarok kidobni,csak ez megtetszett,és nagyon kicsire csukódik,de nem látok használtan olcsón.Bár ha azt veszem,hogy lenne féláron,még akkor sem venném meg,mert még úgyis sokba fájna.
Így marad a vadászat a zöld pp után :wink:

Timi,mi lesz 25-én? :roll: ha nem titok :D
Vendég
 


Nyulasz: haverokkal elmegyünk Kehidakustányba lazulni egy nagyot. Először úgy volt, hogy a lányokat is visszük, aztán átgondoltam és rájöttem, hogy mindenkinek jobb, ha ők maradnak. Max. én érzem majd magam félkarú óriásnak és aggódok, hogy most ettek-e, aludtak-e, nem sírnak-e sokat ...stb.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Jól teszitek,lazítsatok!Ha a nagyszülők megbizhatók,akkor esznek is,alszanak is.
Én speciel sose hagynám őket itthon a mamára,amíg nem ehetnek mindent,mert sajnos hiába mondom el,hogy ezt vagy azt nem ehetik,nem bízom meg senkiben.Láttam a mamát anno,amikor a sógornőm ikrei 9 hónaposak voltak,hogy nyomta nekik az epret a szájukhoz,amíg a sógornőm hazaugrott pelusért.Aztán mikor a ruhájukra csöppent a leve,akkor meg aggódott,hogy mit fognak szólni.
Vagy amikor 2 évesen mustot itattak velük,amikor borfesztiválra elsétáltak,persze,csak egy kicsit,na de akkor is.

Max ha beszélni tudnak már,és elmondanak mindent,akkor vigyázhat rájuk.
Persze én is jobban örülnék,ha ez nem így lenne,és nyugodtan itthagyhatnám egy-egy alkalommal őket,de max alvásidőben szaladok el intézni dolgokat,és sietek vissza ébredésre :lol:
Vendég
 


Szizzsófi,én kérdeztem a menyasszonyt,de közben rájöttem,hogy apa pénteken volt esküvőn :lol: amúgy tatárszentgyörgyön volt.

Ránk is anyós főz :lol: Én meg a gyerekekre kotyvasztok.Akkor szoktam,amikro ébren vannak,és olyankor kiengedem őket a karámból,úgy tök jól elvannak,néha leszedem őket a hifiről,de egész jól működik a dolog,hogy főzök,és rájuk nézek néha,ha kimennek a látóteremből.
Vendég
 


Törpi!
Azért hurcoljuk szinte mindenhova a járgányt. kétlábas sétát egyedül max. az oviig vállalok, egyéb intézni valók nélkül. Ha boltolni kell, akkor szekér, ha tetszik, ha nem. Nincs annyi kezem. :D
A póráz egyébként remekül bevált mindkét gyereknél, egyre ügyesebbek.
Ma állatkerteztünk nyíregyházán 4 gyerekkel... Hulla vagyok.
vovanda
 
 


Vanda, tudom én, hogy kell az a kocsi, mondom, mi is használjuk, de egyre kevesebbet. Na meg Neked 3 ill. 4 gyerekkel kell megküzdened :shock: Én az előbb kimentem a faluban hetente 3x házaló pék-autóhoz a két gyerekkel. Emma okosan jött mellettem, persze fogta a kezem, Míra félúton vissza akart fordulni, őt ölbe kellett kapnom. Persze mikor újra letettem az árus autójánál, megjelent egy kiskutya, körbe nyalta őket, ők meg sikítófrászt kaptak. Csak rácson át szeretik az ebeket :roll:

Timi, most már Míra el sem fogadja a pépes kaját. Egyenlőre főziket is szüneteltetnem kell :? Majd pár hét múlva újra próbálkozom. De nekem a pépes kezdetekor ugyanezt művelték a szopival. Nehezen kezdték el, de onnantól aztán nem akartak szopizni. Ezért maradt nálunk el 7 hónaposan az anyatej.

Zsófi, nagy meló 2 kölök mellett főzni. Míg pépeztünk, addig mirelitbe raktam el esténként a különböző kajákat. Melegíteni dobtam csak be, azt a két percet kibírták.De tegnap épp meggyűlt a bajom velük, nem akartak bejönni a teraszról, így nem tudtam nekiállni kaját csinálni. :x Egy ideig bejött az, ha beraktam a kedvenc dvd-jüket, míg a konyhában voltam, de most már nem csak én untam meg :?

Nyuszi, eleinte beválik az új terep, de már gondolkodj a következő lépésen, mert hamarosan még újabb kihívás kell, hogy lekösse őket. Enyémek már az előszobát ostromolják :? Anyós jó fej :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Timi, mi ugyanezt futottuk meg, csak épp a 17-i hétvégén; Badacsonyba készültünk barátokkal. Egyik párnál van egy kisfiú, de ott jönnek a nagyszülők is... Szóval hosszas mérlegelés után mi is úgy döntöttünk, hogy nem visszük a lányokat, hanem anyumékra hagyjuk őket szombat reggeltől vasárnap du.-ig. Én ezt egyszer már megjátszottam, mikor a csajok 8 hónaposak voltak. Nem mondom, hogy jól esett, de roppantul nem hiányoztunk nekik :? Bár mostanában nem látják annyit anyumékat, mégis sikítozva fogadják őket, így nem félek újra velük hagyni őket. És könnyű mondani, mert én sem egyszer telefonáltam haza, de hidd el, hihetetlen jól meg tudják oldani a dolgokat a nagyszülők is, ki kell tudni kapcsolnunk, különben nem érdemes elmennünk :wink: És tudod milyen jól fog esni? Mi vasárnap apával ebédelni voltunk kettesben, előtte kedden moziban (most csak azért nem, mert nem akadt, ki vigyázzon a csajokra) és annyira jól esett kicsit mást csinálni, kicsit magunkkal foglalkozni... kicsit csak egymással foglalkozni. És ha jól vettem ki sokunk szavaiból, ez igencsak ránk fér :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Szizzsófi: én délelőtt főzök mindíg ált. 2 napra. A lányok itt vannak a nappaliban, rájuk látok, ha elálmosodnak, meg berakom őket a kiságyba. Nekem az lenne a fura és bevallom elég elképzelhetetlen, ha más kosztján éljek meg a családom is. De nekem nem megy sajnos az elfogadás, ahhoz túlságosan önállóra neveltek.

Törpi: részemről jól olvastál a sorok között. Tényleg ránk fér, csakhát nem könnyű.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Törpi!
Lehet, neked is érdemes lenne hámot venni. Dani nem engedi a kezét fogni, hámmal viszont tökéletesen irányítható.
vovanda
 
 


Vanda, Míra tartja is a kezét, hogy fogjam, csak épp nem arra akar menni, amerre én irányítom. Kicsit makacs és önfejű.
Ha lépcsőzni akar a teraszon, akkor is odajön hozzám a nyugágyhoz és húz a kezemnél fogva, hogy menjek vele. Nem tudok nemet mondani, pedig nem épp az én térdemnek való.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Timi, rendeződni fognak a dolgok, csak kicsit most oda kell figyelni. Eddig minden olyan játszi könnyű volt, megerőltetés nélkül, olajozottan működött a szerkezet. Bajban, nehézségben, minden körülmények között. Aztán jött két csoda, akik fenekestül felforgattak mindent. Csak ők léteztek, minden energia rájuk használódott el, mert baromi nehéz. Az eleje pláne. Most már, hogy kezdünk belejönni (bár profik sose leszünk), talán érdemes a környezetünket is rendbe rázni. Ez szerintem így van rendjén. Lesz ennél nagyobb buktató is még a gyereknevelésünk közepette, de talán akkor már abban is rutint szerzünk, hogy hogy kell ezt az apákkal elrendezni, kezelni. Én is csak reménykedek :wink: Na meg néha a másik fejével kell gondolkodnunk, akkor talán könnyebb megérteni, mit miért tesz, neki mi a fontos. Aztán jön a kompromisszum-készség, ami ha eddig nem volt, akkor igencsak sokat kell vásáni belőle most mindkét félnek :wink:

Mingyá dobok pár vidító képet is :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Május 15-én raktam képeket utoljára, így remélem megbocsátjátok ezt a szép termést, amit most rátok zúdítok :oops:

Kép Ördögi Míra

Kép Emma szintúgy

Kép ... és jól megharaptalak

Kép Szellemjárás volt nálunk

Kép Itt is öltözködtem

Kép Apám a bolond, nem én

Kép Apám a bolond, még mindig nem én

Kép Barátnők

Kép Add vissza a cumimat, anya!!!

Kép Kedvenc együttesünkre ropjuk

Nem látjátok rosszul, nem a képek színeződtek el, hanem Míra homloka kék-zöld-sárga-lila állandó jelleggel. Ne küldje rám senki a GYIVI-t, a kiscsaj lételeme, hogy esik-kel.
Az egyforma ruhák sem véletlenek, bár valójában többnyire csak a színek azonosak. Rám mindig ilyenkor jön a fényképezhetnék, mert olyan murisan néznek ki :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi: annyira szépek és elevenek és huncutok! :D Én nem látom a foltokat, pedig már egy csomószor megnéztem a képeket. :)

Aludtunk éjjel :D csak fél 5-kor keltem Alexát visszasimogatni, de sikerült. :D Ennek fejében most egyfolytában hisztizik, mindegy mit csinálok, hová teszem. De jó lesz, ha már meg tudja mondani mi a baj!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok!

Zugolvasok folyamatosan, de írni nincs erőm. Csodaszépek a képek. Még-még-még.
Mi is itthon hagytuk a lányokat szombaton déltől - éjszakáig. Hát ők tök jól elvoltak, csak én "szenvedtem" nélkülük. Néha muszáj ilyet is, mert apának is jár a kikapcsolódás.

Tudnátok segíteni a kajálás-altatás részben? Most megint elbizonytalanodtam. Eddig ugye úgy tudtam, hogy egy gyerek kajaadagja 120-150/ml*kg per nap. Ez alapján az átlag:
Kata 750 ml/nap
Zita 950 ml/nap
Lili 850/ml nap
Viszont az új védőnőnk azt mondta, hogy 140 ml*5 a főétkezés + 80 ml gyümölcs.
A lányoknak jelenleg a menet a következő:
hajnal: 5-7 között 140-160 táp
reggeli: 8-10 között 140-160 táp
tízórai: 1/1 11-11 között 1 üveg gyümi (ezt közösen eszik meg)
ebéd: dél-1 között 140-160 anyatej
ebéd 2: 2-3 között főzi+táp ez kb 100-200 ml közé szokott esni
vacsi: 5-6 között 140-160 táp
fürdés után 1/2 8-8 kor 140-160 táp

Ebből mostanában rendszeresen kihagynak étkezéseket, de mindig más és mindig másikat. Így ez van bekészítve és ha nem eszi, akkor ottmarad.
Át kéne állni az eggyel kevesebb étkezésre?
A vacsi helyére néha rizspépet/sinlacot teszek, de általában az nem evés csak maszatolás, mert valahogy azt inkább kicsorgatják a szájukból. Ezt Ti hogy csináltátok.
Most legtöbbször a kétalvásos módszer van nálunk, de én nem tartom fenn őket, hanem így alakul. Ezáltal viszont átalusszák a délelőtti gyümölcsöt. Délután és este nem nagyon adnék nekik gyümit, mert fáj a hasuk tőle. Vannak napok amikor csak 3 szor 20 percet alszanak. Mennyit "kéne" aludni egy féléves gyereknek napközben ha átalussza az éjszakát?
Tudom, hogy már volt ez téma, de kérlek segítsetek visszaemlékezéssel, hogy ki hogyan csinálta fél évesen?
Számításba kell venni azt is, hogy egy kanalazós+tápos étkezés nekünk 1,5-2 óra.

Kép
tigriske1978
 
 


Szerintem nincs olyan, hogy egy gyereknek ennyit és ennyit kell ennie.
Jázmin soha nem evett, legalábbis rendszeresen 140-160-at.
Szerintem rengeteget esznek, így is a kis csajaid.
szerintem valahogy így kellene, de persze nem lehet okosat mondani, hogy 1,5-2 óra nektek az evés, de gondolom mindig ugyanazzal kezded :roll:

Reggel, hajnalban legyen tápi.
Tízórai: tápi után megeszik még a gyümit? Ha nem, akkor először gyümi és ha akarnak akkor után egyenek még tápot. Ha nem esznek utána tápot, akkor hamarabb fognak ebédet kérni.
Miért ebédeltek kétszer?
Ebéd: főzi+táp
Uzsi: anyatej
Vacsi: Tápi vagy tejpép
Fürdés után, táp

De ez csak egy tipp, majd jönnek a többiek.

t-pk
 
 


Tigriske: enyémek sem ették meg soha a tankönyvi adagot, ezen tényleg ne parázz. Annyit esznek, amennyi jól esik nekik. Nekünk sem egyforma az étvágyunk. Sokszor esztek szerintem, nem csoda, ha ki-ki hagynak 1 evést. Mi 5x eszünk nagyon régóta, de későn kelnek. A 6 evés lenne az ideális, ahogy TKata leírta.
A miénk így néz ki:
Reggeli: fél9-9 180 táp
Tízórai:11-fél 12 gyümölcs
Ebéd: 2-fél3 főzelék
Uzsonna: 5-fél6 tejpép esetleg+ gyümölcs vagy táp
Vacsora: 8 körül fürdés után 210 táp

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Tigriske, csak pár dologhoz tudok hozzászólni, sajna annyira rég voltak a lányok 6 hónaposak, és annyi minden történt azóta, hogy nem emlékszem már részletekre :oops: Na de amire igen;
én mai napig, ha tápszert adok nekik (este, reggel), nem annyit töltök az üvegbe, amennyit általában meg szoktak enni, hanem sokkal többet. Az esti maradékot megeszik reggel, reggel meg megy a lefolyóba a vége, de olyan max Emmánál van, Míránál sose. Számszerűen, csinálok 280ml-t és abból kb 120-150-et esznek meg este. De nem én döntöm el, hanem ők hagyják abba, ha már nem kell nekik.
Sinlac evése: mi sose ettünk, de épp ma reggel mondta egy ikres ismerősöm, hogy az ő srácai azóta alszanak fél8-tól reggel 5-ig, amióta sinlacot esznek cumisüvegből. Hígra csinálja és az Avent 3-as lyukú cumijából adja, azon átfolyik ez a sűrűbb cucc is. Ott is 6 hónapsak a fiúk, csak azért írom Neked.
Gyümit délután már én sem adok nekik, a Te hasfájós meggondolásodból.
Alvás: ki mennyit kíván. Ez még a csajaid között is különböző lesz. Egy barátnőm sráca már 7 hónaposan csak egyszer aludt :shock: Döbbenet számomra, de van ilyen is. Ez egy olyan dolog, amit nem tudsz Te alakítani, ők érzik, mennyi pihire és mikor van szükségük. Max fél óra, talán egy majd később, amennyit még ébren tudsz tartani egy csöppséget az akarata ellenére. Tudom, hogy most nem nyugtat meg, de 1 éves kor körül el fogják érni mindannyian azt az érettséget, hogy csak egyszer alszanak dél körül. Addig ez szerintem az ikresek egyik legnagyobb mumusa. Pláne a hármasikreseké :roll:

Most pedig, hogy betöröltem majdnem egy fél doboz fagyit, elmegyek futni egy falukört. Nem aprózom ám azt se el, 6 km hosszú ez a putri. Talán nem ébrednek fel a csajok, míg visszaérek :wink:

Timi, ja a foltok így kicsinyítve egész elhalványodtak. De ha látnád élőben :shock: Sokszor nem két, hanem 3, 4 szarva van az apróságnak. Persze különböző színben pompázva :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Tigris!
Enyémek sem ettek soha tankönyv szerint. Ha átalusszák a gyümit, nem baj. Még kicsik, nem gáz, ha csak tápoznak 1-2 napot. Alvást te látod. Ha nem nyűgösek ennyi alvással, akkor nincs vele gáz. Enyémek sem alszanak annyit, amennyit kéne...
vovanda
 
 


Törpi: irigy-irigy a futásért! Alexának is gyűlnek a szarvai. Nem tud leülni, illetve csak akkor, ha nem látjuk, mert amikor látjuk, akkor 1: apjának üvölt míg le nem rakja, vagy föl nem veszi, 2: nekem elengedi a kapaszkodót és teljesen kifeszítve hanyatt vágódik- na ebből vannak szép kis puklik.

Ma A. különösen nyűgös. Nem hajlandó a kiságyban aludni, ha véletlenül bealszik a fáradtságtól, akkor H. felkiabálja. Délelőtt a hordozóban aludt a nappaliban, semmit nem tudtam csinálni tőle. Most is üvölt, nem tudom már mit csináljak, ha ölbe veszem, akkor legközelebb csak este a fürdetésnél tudom lerakni. Ha beülök közéjük játszani, akkor egyből mászik rám és semmi játék nem érdekli, illetve csak az ölemből, de letenni nem lehet. Mondjátok, hogy ez egy ilyen időszak, pár nap és elmúlik!!!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi, nem hinném, hogy meg tudlak nyugtatni. Nekem Míra azóta ilyen anyán csüngő kismajom, amióta állni tud. A karámban kellett mindig feküdni apának, vagy nekem, rajtunk tornászott, egyensúlyozott, és mind a mai napig, ha olyanja van, akkor felemelt kézzel áll előttem, és tutul, hogy vegyem fel. Egy ideig ellenálltam, de pár hét után rá kellett jönnöm, hogy mindhiába, ez a kölök ilyen. Jön utánam, mint az árnyék, és imád ölben lenni. Emma magánzó, ő eljátszik bármivel, bárhol egyedül, nem kell neki társaság sem.
Az alvás ügyében pedig többen csúnyán "néztetek", mikor Dorcsi és Móni írta, hogy külön szobában alszanak napközben a lurkók. Nekem is ez jött be, és ezen nem is kívánok változtatni. Így mindenki annyit alszik, amennyire szüksége van, és nem rikácsolja fel a másik, ha az már úgy döntött, elég volt a vízszintesből. Tudom, ezt nem mindenki teheti meg szobaszám hiján, de nekem megoldható.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Sziasztok!

Törpi,mégmégmég!!!Édes pofák,nem semmi milyen huncut nézésük van :lol: Foltokat én sem látom :D Apa igen kreatív :lol:

Tigriske,leírom a tied alapján hogyan csinálnám.Nálunk nem így van,ha akarod leírom azt is.

hajnal: 5-7 között 140-160 táp (okés)

reggeli: 8-10 között 140-160 táp (ide tenném a gyümit+tejpép v. táp)

tízórai: 1/1 11-11 között 1 üveg gyümi (ezt közösen eszik meg) ( 11-12 között főzi+táp)

ebéd: dél-1 között 140-160 anyatej (ezt kivenném)

ebéd 2: 2-3 között főzi+táp ez kb 100-200 ml közé szokott esni (ide tenném az anyatejet)

vacsi: 5-6 között 140-160 táp (ide tennék mondjuk tejpépet)

fürdés után 1/2 8-8 kor 140-160 táp (okés)

Alvásban nem tudok okosat mondani,nekem 5 hós koruk óta 2x alszanak 1.5 órát,és kb 7 hós korukig volt még a fürdés elött 30 perc,de az már nincs.

A kaja meg majd tolódni fog,ahogyan késöbb fognak kelni.

Timi,remélem átmeneti állapot ez.Nálunk nem volt ilyen.
Vendég
 


Ja,és a mi napirendünk:

8-9 között táp

12.30-13 között főzelék (ha nem ízlik,és keveset eszik valamelyik,akkor + tejpép)

14.30-15 táp

17.30-18 gyümi+sinlac,vagy tejpép,vagy puding

20 táp

Nem tudom máshova tenni a gyümit egyenlőre,így most délután kapják.Nálunk nincs hasfájás.Majd megpróbálom 10-10.30 körül,mert akkor néha megesznek 1 doboz joghurtot,de akkor gyümiből is max 50 körül ennének,mert a táp után nem igazán éhesek.Vagy elég napi 50-50 gyümi????
Vendég
 


Törpi: köszi! Tényleg nem nyugtattál meg, tekintve, hogy a Emma=Hanga és Míra=Alexa. Hanga gyönyörűen eljátszik magában, Alexa aludni sem hajlandó a testvére nélkül. Én már csak ezért sem tudom megoldani a külön altatást. Ma délután úgy aludt A., hogy H ott volt mellette és csendben eljátszott. Így voltak el 1 órát a kiságyban. Most viszonylag nyugalom van.

És egy kérdés. Mennyi húst kell 7-8 hónaposan enniük?

Nyulasz: könnyű annak, akinek mintagyerekei vannak! :wink: Milyen tápszert esznek a tieid ami így laktat? Az enyémek a reggeli táp után mostanában max. 2 órát bírnak ki és a 2-es táp sem változtatott ezen. :?

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek. Én is arra gondoltam, hogy kicsit növelve az adagot kiveszek egy kaját. A gyümi utáni táptól nekem fájt a hasuk, így az nem jött be.
Altatás: Hát sajnos nincsenek el a napi 3*20 perccel. Ilyenkor egész nap nyügi van.
Mindig az a probléma, hogy hármat próbálok összehozni :lol: . És sajnos rá kell jönnöm, hogy lehetetlen, így viszont az egész napom egy nagy etetés. :-))
A tejpép mindenkinek ennyire folyik vagy én csinálok valamit rosszul? Vagy az enyémek ilyen kidisznócskák? Ilyen:

Kép

Kép

Kép
tigriske1978
 
 


Édesek ez a maszatos Manók! De nem ér kivételezni, kérünk a 3. babáról is képet.

Egyébként csináld sűrűbbre a tejpépet, ha akarod. Én soha nem mérem ki a vizet és a port :oops: , hanem nekem tetsző sűrűre csinálom.

t-pk
 
 


Ez nem két gyerek, csak egy. Ő Lili. És csak róla van tejpépes kép. A többiekről borsós van:

Zita:

Kép

Kata:


Kép

Kép
tigriske1978
 
 


Tigriske: hihi! Kis maszatok! Ne hidd ám, hogy csak a tieid ilyen maszatosak! :wink: Tejpépet én is sűrűbbre csinálom. Ált. a tájékoztatón a dobozon az evőkanál jó púpozott kanalat jelent. :wink: Lehet, hogy csak képen, de szerintem nagyon egyformák a lányaid. Mintha egypetéjűek lennének. :oops: :?

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Nyuszi!
Elég az 50-50 gyümi. (doki nénim mondta anno, erre valamiért nagyon emlékszem).

Timi!
Enyémeknek egy fél csirkamellet 3 kajára osztottam szét.

Tigris!
Édesek a csajok.
Tejpép: ha picit hagyod állni evés előtt, akkor valamennyit még sűrűsödik.
Napirend: szerintem akkor lesznek összehozhatóak a lányok, amikor már csak kétszer alszanak naponta. Nekünk is onnantól van kb. egyszerre alvás.

Törpi!
Én hiába akarném szétpakolni őket, kell nekik, hogy ott legyen a másik. Rékát sem lehet kihozni pl. ha hisztizik éjszaka, mert akkor azon megy a balhé, hogy hol van Dani. És azt is megérzik, ha a másik felébred. Hiába hozom ki az ébredőt egy hang nélkül, max. 10 perc, és jön a másik is, ritka, amikor nem. 8)
vovanda
 
 


Sziasztok!

Tigriske!
Sok a kaja!!Enyémek fél évesen már csak 5ször ettek.
Az jónak tűnik,amit Nyuasz írt.
Alvás:nagyon nehéz nem csak ekkora,de még sokkal nagyobb gyerekek életritmusát összehangolni. Nem fog mindig menni,ne keseredj el!!! Lesznek jonn és lesznek nehezebb időszakok.
Tejpép: sokkal sűrűbbre csináld!!(olyam krémtúró állagúra) Akkor könnyebb etetni vele őket. Esetleg kínáld meg utánna a lányokat vízzel,mert előfordulhat,hogy jobban megszomjaznak,ha kevesebb a víztartalma a tejpépnek.
Édesek a csajok!!!

Törpi!
Édes kis ördögöcskék! :lol:

Nyulasz!
Hajrá! Szurkolunk!
Jó a babakocsi!! De miért nem gondolnak a hármasikrekre is???? Nekik szinte semmi választék.

Kép

Kép
edit73
 
 


Csak gyorsan,ugye nem gáz a kék babakocsi a vegyespárosnak? :lol:

Már meg is alkudtunk...kicsit olcsóbbra :D

http://www.teszvesz.hu/item1123133360_p ... _twin.html
Vendég
 


Tigriske,nagyon édik :D

Edit,háááát,tényleg 3-as kocsiból semmi választék :?

Vanda,köszi :D

Timi,beba ha 2-es tápot eszünk...ja,mintagyerekek :D alvással sose volt gond,az evéssel annál inkább...de javul a helyzet :wink:
Vendég
 


Nem gáz a kék, egyébként is szép kék. Nekem ezüst-barna van a lányokhoz :roll:

t-pk
 
 


Nyulasz: nekünk kék volt az első kocsink. Gratulálok a kocsihoz! :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Nyulasz: nagyon csini kocsi :wink: nekünk is kék herki :lol: :lol: :lol: elöször furi is volt a piros után, de megszoktuk és a kocsi miatt nem néztek még fiunak, de minden másért már igen persze :lol: :lol: :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Köszi lányok :D majd kedden érkezik :D

Babus :lol: érdekes,ha gyerek jön oda,ő rögtön látja,hogy a rózsaszín,az kislány...de a felnőttek,háááát,voltunk szombaton unokatesóméknál,és egy barátjuk is ott volt,egy nő,és fél óra után feltűnt neki,hogy az egyik kissebb mint a másik,mire megkérdezi,talán ő lány?Mondom igen...ja,persze,hiszen kissebb...mondom neki,meg full rózsaszínben van...ja,azt nem is néztem...áááá,nem is feltűnő :lol:
Vendég
 


Rana vajon hova tűnt?
Vendég
 


Nyulasz: na, akkor azt képzeld el, amikor piros babakocsival, tetőtől talpig rózsaszínben és árnyalataiban tolom a lányokat és megkérdezik, hogy "Mindkettő fiú?" :lol: :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Ilyen nekem is volt...

Erre mondom: igen lányok, egyébként mindkettő rózsaszínben van :roll:
Válasz: á, manapság már mindent felvesznek az emberek, nem lehet ezt tudni :?

t-pk
 
 


És akkor én hülye elbizontalanodom a lányaim lányos külsejét illetően. Pedig csak az a vak és flúgos, aki nem látja a gyönyörű csajos kis pofijukat. Mindegy is....

Igen, Ranát már én is hiányolom az esti bejelentkezéseivel, és Móni is eltűnt mostanában. Biztos állandóan a kertben randalíroznak.

Nyuszi, nagyon szép a kocsi, és tényleg megkíméltnek tűnik. Használjátok egészséggel és elégedetten :wink: Boldog hófordulót!

Kérdés: normális az, hogy a 14 hónapos gyerekemen anyajegy jött ki? 2 is :shock:
Ja, és Míra 2-3 napja sokat kakil, kicsit folyósabb, de nem hasmenésszerű. Úgy elterül a pelusban, szinte nem is marad a felszínen. Na és erre rma eggel 2x is világossárgás, nyálkásat produkált pirosas-barnás foltokkal. Bocs, hogy így ragozom, de én nagyon megijedtem. Pirosasat nem ettek. Dokit felhívtam, diétát javasolt (a gyerek anélkül sem eszik túlzottan), és semmi mintavétel, vagy egyebek. Vírus lehet, majd elmúlik :shock: Normaflort adtam neki, de nem hinném, hogy ez csupán a fogzástól van. Vagy annak következménye, hogy szilrádat eszik? Már amennyit eszik, ahogy említettem :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Nyulasz!
Jó a jármű. A benne ülő kislegények mintha ismerősek lennének. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Törpi!
Fogzás csinálhatja a híg kakit. Ne tudd, meg, hogy az enyémek milyen hígat és büdöset tudnak alkotni, ha fogzanak. Nem evés szintén lehet ettől, nekem Dani, az örök zabagép nem eszik, hajön a foga. És tényleg érdemes picit várni, pár nap alatt rendeződhet.
vovanda
 
 


Törpi: nálunk sárgás nyálkás és fehér pöttyös kaka volt, állítólag valami vírus csinálja, elmúlik magától-el is múlt. Pirosas pöttyöstől én is megijedtem volna, de lehet tényleg csak a foga csinálja. Egy rosszul evő gyereket hogy a bánatba lehet diétáztatni???

Nem tudom mit csináljak a Manóval! Segítség! Ha beülök hozzájuk játszani, akkor is csak az ölemben van el-vagy bárkiében, csak tartsák. Ha le akarom fektetni már akkor üvölt, ha átlépem vele a küszöböt. Pedig álmos, de ahogy lerakom dobhártyaszaggató üvöltésbe kezd és egyből áll fel-lerakom-feláll-lerakom-feláll......... vagy 100x. Pedig ma délelőtt volt fárasztás is rendesen. Nem értem. Mi baja? Mi nem jó? Már teljesen tanácstalan vagyok. :(

Rana: merre vagy? Tényleg rég voltál.
Meg a többiek is. Zsófikukac még régebben volt.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Vanda, Timi, köszi!!! Kicsit megnyugodtam. Bár a pirosas olyan vér-félének tűnt :? Na mindegy, nincs mit tennem, várok. Diéta doki szerint krumpli - amit 8 hónapig evett a gyerek, most undora van tőle, valamint ropi :shock: Egy éves gyereknek. Hát én már nem mondok semmit. Anyum széntablettát javasolt, interneten nézett utána, de dobozom nincs, hogy az adagolást megnézhessem.

Amúgy Emma sem eszik, de nagyon nyügi szegénykém, ki sem lehet venni egész nap a szájából a cumit. Alatta meg folyik ki a nyál. Már megint egyszerre kell ennek a két zsiványnak fogzani? :?

Közérdekű, Huggies pelenkák Tesco-ban, asszem ma utoljára, nyerő áron. Nekünk bevált, bár eddig egy pelusból sem folytunk ki. Szerencsés fenekünk van :lol: Vanda, asszem Ti szeretitek még.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


no, mégis találtam leírást. Baktériumra javasolja, így vírusra nincs értelme szedni. Sok folyadékkal, de Míra nem iszik mostanság :? Sötétté válhat a széklet, így nem látom, valóban véres-e. Ja, és gyerekeknek 3 évtől javasolja. Asszem ejtem az ügyet.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?