Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok

köszi a véleményeket!
a dévény tornával az a baj, hogy itt belgiumban nem tudok ilyesmiről, itt sokkal lazábban vesznek mindent, otthon ha meg van fázva a gyerek, vagy kiütések vannak rajta felirnak mindenféle kencét, gyógyit, itt meg legyint a doki, majd meggyógyul.. amúgy részben tetszik ez a hozzáállás, hogy nem aggódnak túl semmit, de azért mint anyuka egy kicsit több odafigyelést várnék.. pl amikor csipásodott Eszti szeme nagyon sokáig, otthon ugye rögtön átmossák, itt meg az a hozzáállás, hogy maszirozzam, aztán majd elmúlik
és igazuk lett, kb fél éves volt amikor elmúlt neki, igaz, én nagyon becsületesen masziroztam napi 4-5ször meg mostam ilyen sóoldattal amit mondtak

dyt, ez a papir dolog miért olyan borzasztó? lehet akkor én vagyok a csapnivaló anyuka, de én szoktam hagyni egy darabig hogy elnyamnyogjon pl a papirtörlő hengerén, mert annyira szereti, aztán amikor kezd szétázni elveszem tőle :D meg a papirtörlőt is mindig megszerzi pl peluscserénél, vagy etetésnél, én szoktam hagyni hogy a szájába vegye, úgy láttam hogy azért van annyi esze hogy nem nyeli le, de ha pl egy kis darabot le is nyel, mi baja lehet tőle? :roll:
amúgy ez tök jó, hogy jön nálatok a tesó, én úúúúúgy irigyellek :) mi is szeretnénk hamarosan, és most 1-2 hónapja már nem is vagyunk olyan óvatosak, igaz nem is túl sokszor kellene óvatoskodni, amilyen fáradtak vagyunk mindketten apával :oops:

Kép
gili
 
 


Gili
Hát én akkor is parázok, ha éppen dobozt majszolgat a gyerekem és majdnem lenyel egy nagy darabot..mellesleg fullad a darabostól egyelőre..szóval nekem gáz volt!
Bonitám mindent meg akar enni én nem kockáztatok az tuti!

Lányok
Csináltam egy egyveleget a terhességemről, ti nem láttátok, mivel akkor még nem írogattam ide! Remélem nem baj, ha megosztom veletek!

Kép másfél hónaposan Kép 3 hónaposan Kép 4 és fél hónaposan Kép 5 hósan Kép 7 hósan Kép 8 hósan Kép szülés előtt kb 2 héttel Kép szülés előtt 3 nappal

Kép
dytt
 
 


Sziasztok!

Gili, szerintem nem hanyagok a belga orvosok a példád alapján, hanem a természetes módszereket részesítik előnyben. Az én gyerekemnek még arra is antibiotikumot írtak fel 4 hónaposan, amikor a fülében valami bőrhám gyűlt össze és viszketett neki. Megállapította a fül-orr-gégész, hogy még nincs elfertőződve, minden ok., majd felírt egy, az útmutató szerint 6 éven aluli gyermekeknek nem alkalmazható antibiotikumos fülcseppet. (Amit ki sem bontottam, miután elolvastam a mellékhatások felsorolását, meg hogy 6 éves kor alatt nem adható.)

Dytt, mindenféle fotókat szívesen nézegetünk. :lol:

Na, én meg feltaláltam az itthon elkészíthető formaválogató játékot :lol: : betettem Csabinak a járókába egy olyan játékot, ami a rácsokon csak élére állítva fér ki. Hát elvolt vele egy ideig.

Ágnes
Kép

Kép
agnes2000
 
 

 
 

Álldogálós Kép


Dytt!

Nekem Bertivel dupla akkora hasam volt mint Emmával, nem tudom azért mert 2. terhesség vagy azért mert fiús has. Egy biztos hogy Bertivel 12 hetesen már terhes nacit kellett vennem, mikor a 17 hetes UH-ra mentem akkora hasam volt hogy simán látszott hogy trehes vagyok, mikor Emmával voltam a 18. héten 4D-n akkor emlékszem még vigyorogtam hogy nem is látszik hogy UH-ra jöttünk mert ruhában hasam sem volt.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ágnes ez aranyos amit kitaláltál fejlesztőjáték :)

dyt, bocsi, nem úgy értettem ám, hogy túl parás vagy, félreértetted, nekem az eszembe sem jutott hogy meg is fulladhat tőle, én azt hittem attól félsz, hogy lenyel egy darabot és az nem tesz jót neki
de igy hogy fullad a darabos kajától már értem mire gondolsz
valszeg a gyerekeink máshogy eszik a papirt :) Eszti tényleg inkább nyálazza, mint eszi, és nagyon óvatos ezzel is, mint mindennel (szerencsére), lehet ezért nem mászik meg csinál olyan hajmeresztő dolgokat mint más babák, őt még a kanapén is ott lehet hagyni, mert nem esik le, persze azért körbepárnázom olyankor

Manó, tök édi a kisfiad, ahogy ott álldogál, belegondoltam nálunk mikor jön el ez a nap, de szerintem még messze van :)

Kép
gili
 
 


Manó! Részvétem! Nagyon drága Berti!!!
Mona! Mi van veletek?
Dyt! Lehet kapni homeos bogyót a gyógyszertárban rosszullét esetén.Milyen teát vettetek? Mi a hip gyerekteát használjuk.
Meli! Én nem vennék hálós ágyat, nekünk van fejvédő, amit Gábor tesója varrt, és a legalsó rácstól végigér a tetejéig. Annak sztem több értelme van. De ezt csak én gondolom így. Ja és a hálós ágyban nem tud fejlődni, mármint kapaszkodva felállni, meg a többi. Ha mindenképp akartok olyan utazóágyat, akkor nem tudtok kölcsönkérni?
Megjöttünk a nyaralásból! Köszönöm szépen Lafie még egyszer, hogy ajánlottad, jobb nem is lehetett volna! Volt kiságy, etetőszék, botmixer, szép kis kert! A rosszabb napokon voltunk Tapolcán, Keszthelyen, Tihanyban! Megnéztünk mindenhol mindent! Az uccsó este elmentünk Siófokra, míg Gigire nagyszülők vigyáztak. Rengetegen tologatták még éjfélkor is a tücsküket! Nagyon jó volt! Sokat fürödtünk, barnultunk! Az avonos 50faktoros tökéletes volt a lányomnak, mert nem égett le, de picit barnult! Volt a vízben is, de csak a lábát lógattam be! Mindjárt töltök képeket! Lányok babatali nálam? 20-25ig eddig minden nap jó!
Babuci! Senki nem jelentkezett, hogy kivinne. Én meg egyedül nem tudok menni! Nem tud vinni minket senki? Nem kell egész a 15. kerületig eljönni!

Kép
nyafi
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Megérkeztünk tegnap végre a Balcsira!!!!Este lementünk fürdeni nagyon szuper volt! Benő kapott úszógumit, aminek van alja, abban ücsörgött, kacagott, ugrabugrált! :D

Nyafi: szuperek a képek! Örülök, hogy jól éreztétek magatokat!

Gratulálok az álldogálós babikhoz.
Gili: szerintem sem kéne még gyógytornászban gondolkodni. Én úgy tudom, hogy bőven ráérnek még a babák felállni, felülni, stb.

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok!


Megvagyok én is, mostmár megmaradok:-))) Egy kis frány baci ledöntött:-( :twisted: pedig nem egy nyámlia lennék, de fájt mindenem, láz tüszős mandulagyuszkó, szédülés miegymás,,, ja és még ráadásul meg is jött :twisted: :twisted: :twisted: olyan jó volt nélküle :wink:

Babuci, talán mégis megyünk, majd elvállik, nem én mentem haza anyuékhoz, hanem ők jöttek ide tesóm gyerkőceivel. A kisfia már szerda óta itt van, és már azt hittem világgá szaladok, hogy a srácok milyen rosszak együtt, a hajam égnek áll tőlük!!! 8)

A képek nagyon szuperek, jók a pocakos fotók is! Dytt a második nekem is sokkal hamarabb látszott, és sokkal nagyobb is volt. Neked sem volt Bonival nagy pocód, a másodikkal bizti nagyobb lesz:-))) és hogy én is milyen rosszul voltam a másodikkal!!! végig!!! ugyhogy kitartás!!! :)

Manó, ezt borzasztó! nagyon sajnálom, én is végig olvastam.... Egy gyerkőcük van,,volt...:-(((???? Én is azóta vagyok ilyen nagyon érzékeny mióta anya vagyok.....
Nagyon helyes a kiskrapek!!!
Itt a kerilányom, na ő róla beszéltem, teszek képet. nekem olyan Encsis Emma:-))))

Mona, olyan sokat eszemben vagytok, léccci írj hogy ha tudsz, remélem minden rendben van a kis Miluval!!!!

Anika! örülök, hogy Apor meggyógyult! asszem a betegséget Ő jobban viselte mintmost én :wink: Azért nem semmi az unokatesós dolog... ők pihiznek állandóan, Te meg vigyázz a két csöppre.... elég jó :roll:

Meli, nehogy ezért vegyél ágyat! tegyél rá paplant, én ráterítettem, odavarrtam, ne húzza magára, de hamar megtanulják, hogy kell posira érkezni!:-))) nagyon jók a Te képeid is, és tényleg milyen kishölgy lett Zsófiból:-)))

Az állos, mászós képektől én meg kész vagyok!!! ide ültetem már Bazsit, hogy nézze meg mit kell csinálni:-) egyébként rájött, hogy állni akar, és nem mászni!!! pedig, mondom neki, hogy másszon, mert akkor lesz okos :lol: :lol: :lol: sereg forog, emeli a popit, de nem megy még neki

Gili, egyébként még kb. 1 hó van rá, hogy beinduljanak. Egyébként Barni is 9 volt amikor mászni kezdett. Nem irígyellek a munka miatt, de én is gonolkodtam rajta, lenni itt egy 5-6 órás meló, pont jó lenne, este 7 től éjfélig tudnák menni, ha apa haza érne... majd meglátjuk, hogy állunk. Persze apa közölte, hova akarok én menni, amikor így is annyi minden van itthon, csak mondjuk ha arra gondolok, hogy egy nap alatt megkeresném a kutyák 3 napi kajáját, kicsit jobban fest a dolog... na mindegy meglájuk hogy állunk.

Nyafi, nagyon cukkkik a képek! A Nyafis:-)))) Tiszta apja ez a leányzó!!!! Már én is nagyon mennék, mi csak sztem egy hosszú hétvégére megyünk.
Ha megyünk Babuciék, akkor mi felveszünk, de akkor apa nem férne be, mert ugye mi 4en vagyunk.

Viki, nektek nagyon jó pihenést!!!

Tusi, örülök hogy semmi gáz Zizi kishölgy kezével!!!vagy már írtam,, csak akartam, zabálnivaló az álldigálós képen.

Jahra, nagyon jók a képek, nagy a pezsgés a kis örökmozgó körül. Az írásodból mindíg ezt érzem, hogy állandóan megy a pörgés:-)))

Na ennyit jutott most így hirtelen az eszemben, néha bekukkantottam olvasni, csak erőm nem volt írni:-)

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Kép

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Sziasztok!

A fotók mind nagyon jók ismét!

Era, szerintem másszál négykézlábon Bazsi előtt! :lol: :lol: :lol: De komolyan.

Ágnes

Kép
agnes2000
 
 


Sziasztok, mostanában úgy tűnik nem nagyon érek ide.....sajnálom, mert olyan jó a történéseket olvasni :D

Ma Balcsin voltunk, meglátogattuk a barátainkat, a harmadik kislányuk másfél hónappal idősebb Lackónál. Olyan édesek voltak, persze Kata baba menekül a Lackó nyálas ölelgetései elől, de ha végre megkaparintja :-)

Képzeljétek, eddig nálunk úgy volt, hogy apa biztos kettő gyerekben gondolkodott, ő az óvatos duhaj, én voltam az, aki azt mondtam, hogy nagyon nem bánnám a "nagycsaládot" 3 gyerekkel, nagyon bejön ez a mamiság meg minden velejáró. És képzeljétek, ma a barátaink amikor rákérdeztek (3 lányuk van, 7, 3 éves és 1o hós), na és ma azt mondta a kérdésükre, hogy 3 gyereket szeretnénk, kár lenne kettőnél megállni. Ez nekem egy tök nagy elismerés, ma amúgy is mondogatott ilyeneket, hogy ő bizony nem tudná ezt így csinálni mint én. Ez nálunk hatalmas nagy elismerés, nem egy búgós fajta pasi. Annyira boldog vagyok hogy jó anyának tart, hogy azért is szeret, mert jó anyuka vagyok szerinte. Húúú én olyan boldog vagyok. Mondjuk télleg igyekszem mindent megtenni és egyensúlyt tartani apa és Lackó között, sose volt semmi fennakadás esetleges elhanyagolásból, de oda is figyeltem rá direkt. És most látom hogy nagyon megtérül. Mert szeret hazajönni, mert otthonillat van, meg kajaillat mert igyekszem mindíg főzni. Így ő is a legkeményebben tud melózni, hogy minél előbb beköltözhessünk a házikónkba. Na ömlengek csak itt, most veszem észre. Lényeg, hogy bárcsak mindíg ilyen kerek lenne a világ.

Holnap utazunk Zalakarosra anyummal meg Lackóval hármasban, péntekig leszünk, szerintem lesz pici időm majd kicsit netezni a szállodából, úgyhogy akkor majd végre visszaolvaslak Titeket. Apa meg a papa meg előre gyúr a "szabira", nekik is jó lesz a kis csend esténként, idén ők nem jöhetnek sajna, talán majd ősszel pár nap belefér.

Banyus, mielőbbi jobbulást!!!!!! :P

:lol:

Kép

Kép
jahra
 
 


Manó!
Megkaptam a zene cd-ket nagyon-nagyon szépen köszönöm! :D :D
Milyen volt a szárnyashajó?

Dyt!
Szuperek lettek a közeli képek Boniról, nagyon elkaptátok őket. Nagyon édes, aranyos! Tényleg mintha látszana egy kicsit a pocid, bár nem tudom milyen volt ezelőtt pár héttel. Nekem 4 hónaposan kezdett el látszani valamennyire. Bár úgy tudom, hogy a többedik terhességnél előbb kezd el nőni.
Gratula a mászáshoz, szuper! :D :D :D Szerintem az nem baj, ha a kúszás kimarad, a mászás fontos, gondolom a kéz-láb koordináció miatt. Nem tudom Zizi fog e mászni, mert a hasonkúszást már professzionális szintre fejlesztette. Nagyon gyorsan tud haladni, így nem tudom van e motivációja a mászáshoz. Feláll 4kézláb, ring kicsit, de aztán visszahuppan hasra, és kúszik.
Mókás amúgy, követ mindenhova, mint az árnyék, nagy nyögve, lihegve. És mivel én 2 lábon még mindig gyorsabb vagyok, így amikor elhaladok mellette, mindig irányt kénytelen változtatni.

Gili!
És hogy oldjátok meg a kislányod felügyeletét?

Kép
Kép
tusimi
 
 


Csajok én egyik ámulatból a másikba esek ezzel a kistyúkkal.
Ugye hétfőn feltérdelt. Szerdán felhúzta magát állásba, de inkább lógott, mint állt, nem bírta tartani magát.
Pénteken ülünk Tibbel az ágya mellett, mondom neki, figyeld meg 1-2 hét és rendesen feláll ez a gyerek, erre 5 perc múlva mi történik? Ez:
Kép
Kép

Konkrétan felállt, boldogan, vigyorogva, még utána is vagy 10X, és azóta is folyamatosan. De úgy mint a balettosok, a lábujja legesleghegyén. Egy baj van, hogy szinte rögtön pánikba esik. Nem tudja, hogy üljön le, visít, mint a veszedelem. Meg mondjuk lehet, hogy fáj is neki a spiccben állás... :? De azért mérhetetlenül büszke vagyok rá, mindig megkönnyezem, ha valami újat produkál. Annyira ügyes, aktív kislány. Ha nem lenne újfent "önállóanelnemalvás" problémánk, maga lenne a tökély. A túróst, így is az :D

Jahra!
Hmmm... mit is mondjak... szép dolog a szerelem... :D

Banyus!
Ne viccelj már, milyen klasszul áll Bazsi, feszes lábakkal, teli talppal. Ééééédes! :D

Kép
Kép
tusimi
 
 


Nem semmik az állós kölkök! De Tusi a fene bele te milyen csini vagy!!!!
Banyus, úgy akkor nem jó, hisz gondolom az urad is jönne...

Kép
nyafi
 
 


Hurrá! Én is állok :D Kép

Kép
Kép
meli78
 
 


Meli! Márk nagyon tüncsi a képen! Olyan jó látni, hogy ilyen kis ügyesek, ugye?
Nyafi! Pusszantalak, drága vagy! Csak én nem vagyok elégedett, de ezzel a legtöbben így vagyunk.

Csajok! Mi ez a hullaszag már napok óta itt a topikban? Mindenki nyaral?

VViki! Tök jó, hogy van neted Balcsin is, azt hittem nélkülöznünk kell titeket 3 hosszú hétig. :D Még szerencse, hogy ilyen hosszú időre mentetek, amilyen idő ma van... Szegény húgom nem ilyen szerencsés, ő vasárnaptól szerdáig "nyaral"... 8)

Kép
Kép
tusimi
 
 


Tusi, én sem Zitát néztem a fotóidon, hogy te milyen lelkesen nézed őt. :lol:
Ágnes

Kép
agnes2000
 
 


Sziasztok!

Végre van egy kis időm írni.

Minden baba nagyon ügyes, és a képek is tetszenek nagyon. :)

Era
Jobbulást! Most én nem foglalkozom az unokatesóval, mert Dunaújvárosban vagyok, a férjem és az édesanyja van vele. :)

Apor régen, amikor felállt rögtön el is sírta magát. :) Most már ügyesen megtanult visszahuppani a fenekére. Szegénykém, annyira gyorsan mászik, hogy naponta egyszer felborul és akkor nagyon sír.

Jahra
Nagyon jók a képek. Örülök, mi is 3 babát szeretnénk.

Ágnes
Nekem is tetszik a fejlesztőjáték. :)))

Holnap viszem Aport tanácsadásra.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Sziasztok!

Köszönöm lányok, már tök jól vagyok:-)

Ági, na igen, mászhatünk mi előtte, max. csak kinevet :lol:

Eddig úgy állt, ha mi állítottuk, ma már fogta a kezem és felhúta magát. Ha meg már nem akartam engedni, akkor meg hiszti.... Ha áll vigyorog, körbenéz, hogy mindenki látja e a mutatványt, aztán elégedetten nézi a csülkeit. kész vagyok ettől a kiskrapektől.
Mi is holnap megyünk tanácsadásra, már kíváncsi vagyok mekkora, szemmel láthatóan kerekedett, már vagy 2 hónapja nem voltam.

Jahra, jól is esik az embernek. Nekem soha nem mondja a piszok párom, de mindenki másnak igen :roll: :wink:
Nagyon édik a képek! nagyon huncut szeme van ennek a gyerkőcnek.

Tusi, Zizi nagyon édi, de te felül múlod a nézéseddel:-) és tényleg szemtelnül csini vagy. Na kérem én most tartok 6kg minusznál.... és hol van még a vége :twisted:

Meli, édi a kis kukucskálód :lol: asszem nálunk kimarad a kiságyban felállás, már nincs is benne egyáltalán egy jó ideje.

Ja, aztán tessék írni, mert most lenne időm olvasgatni, csak nincs mit!

Mona, Mona, Mona!!!! mi van veletek??????????????????

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Sziasztok!

Era
jobbulást, így utólag is. 6 kg??? Az nagyon klassz, ügyes vagy..és mi a módszer?
Elvállalod a munkát?

Tusi
Édes a Zizi, de én is azt lestem milyen lelkesen vigyorogsz, szinte hallom amiket mondtál ott :)

Mi jövő héten együnk méreckedni, két és fél hónapja nem voltunk..kíváncsi vagyok mennyit nőtt, hízott...

Monáékról annyira várom a híreket, úgy aggódom, rengeteget gondolok rájuk! ÍRJÁL HA TUDSZ PÁR SORT!!!!!!!!

Tegnap strandolni voltunk, a Dagályban, nagyon jó volt, elszámítva a fejfájásomat...Bonita is élvezte!

Nyafi
Üdv újra ítthon, jók lettek a képek! Örülök, hogy ilyen jól sikerült a nyaralás!

Viki
Nektek meg jó pihenést, írjál majd néha, jó? Merre, hol vagytok ti most? Képeket is rakhatnál fel, ha tdsz, ne kelljen 3 hetet várni. :)

Bonita, ahogy már írtam, mászik előre. De néha olyan lendülettel lódul neki, hogy bizony kopan a földöna buksija, pár napja annyira beverte, hogyx ráharapott a nyelvére, úgy sírt szegénykém.

Mostanában rengeteget magyaráz, beszél..Meg próbálkozik a felállással, kapaszkodik a rácsokba, térdelésbe sikerül neki, de tovább ne, hát akkor olyan ideges, húúúúúúúú..hiába, ezt tőlem örökölte, ha valami nem megy rögtön, idegbajt kapok..:)

Manó
Merre vagy, hogy sikerült a kirándulás???


Jahra
Olyan szépet írtál, klassz dolog ez a szerelem :) Jó nyaralást neked is.

Kép
dytt
 
 


Kép Kép Kép Kép A seb a nyelvén

Kép
dytt
 
 


Ja még valami!
A strandon egy nő egy évesnek gondolta a kislányomat, egy másik meg kisfiúnak :shock:

Kép
dytt
 
 


Sziasztok,

hát nem semmi hogy már íg y állnak a babák! Kitti kúszik ezerrel, de azt is elég viccesen csinálja. Tehát nem váltott kéz - lábbal, hanem, hol egyik oldalra teszi a kezeit hol másikra a lábát meg középen huzza magával.

Már egy -egy lépést tesz négykézláb és van hogy feltérdel. De én el se tudom képzelni, hogy mostanában ő felálljon.

Barnusanyus, jobbulást neked.

Kittinek úgy néz ki kötőhártya gyulladása van, kapott szemcseppet. Szegénynek minden alvásnál összeragadnak a szemei. Szóval valószínűleg kimaradunk a taliból, mert nem szeretném ha elkapná valamelyik baba.
:( Remélem azért valamikor csak talizunk lányok!

Jó éjt!

K.

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok csajok! :)

Megjöttünk mi is a rokonlátogatás-nyaralásból. Nagyon szuper volt, de bevallom nagyon örültem mikor tegnap hazaértünk. Olyan jó volt hazajönni. Hanna is csak nézett körül és vigyorgott, látszott rajta, hogy örül, hogy megint itt van :)

De mire kell hazajönnöm?? Nem lesz végül tali? Szinte senki nem ér rá... :( Tegyük át máskorra?
Akik eddig még nem mondtak egyértelmű nemet: Banyus, Tusi, Lafie, Anika és Nyafi ha valaki el tudja hozni őket.

Tusi!
Zizi babus naaaagyon ügyes!! Olyan kis nyüzsis emberke lesz mint te :D

Banyus!
Balázs milyen szépen áll! Eszméletlen!

Meli!
Márk is nagyon ügyes!!

Csikken!
Jobbulást Kittinek! kár, hogy Ti sem tudtok emiatt jönni :(

Nyafi!
Édes Abigél! :) Élvezte a fürcsit őt is, látszik rajta! :)

Ágnes!
Csabi már egyedül áll?? Tök úgy néz ki a képen!

Vviki!
Jó nyaralást! Bár most elég ganéj idő van, de nemsokára javul! 3 hét... de jó lesz! :)

Anika!
Milyen tanácsadásra mentek Aporral??

Hanna bébi lusti kismalac :) Forgunk, ülünk, tolja a fenekét, de nem mászik-kúszik. Dokibácsi azt mondta, hogy 9 hónapos korára kell elkezdenie mászni. Remélem meglesz.
Gondolkodtam már azon is, hogy lehet, hogy nincs motivációja. Úgy mint a forgásnál utált hason lenni, ezért nehezen fordult meg. Most meg elgurul azokért a játékokért amikre szüksége van. Illetve a távkapcsoló indítja még be :lol: :lol: :lol: De csak a tévéjé, a többi nem érdekli :lol:

Na megyek, bár nem tudom mit csinálunk ebben a sz*r időben... :(

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Ja Banyus képzeld, kaptunk babakocsit, ugyhogy azt most megúsztuk, hogy vegyünk egyet :)

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Babuci! Tusival beszéltem tegnap, ő szívesen elvisz minket! És lehet Gábor is, bár neki azt mondtam, hogy nem visz el senki! Úgyhogy mi megyünk mindenképp! Puszi!

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Jelentem idő rém vacak, pulcsiban és termófelsőben ülök a teraszon!!! De azért tök jó itt lenni! Madárcsicsergés, csend, stb. :D

Fiúk még alszanak (3. visszaalvás ma reggel) én meg várom, hogy felkeljenek és reggelizzünk! Mert ugye az ember lánya nyaraláskor együtt eszik a családjával :). Csak kár, hogy nagyon éhes vagyok :).

Gratulálok az állós babáknak. Nagyon sietnek valahová! :D

Mona: ????

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok!

Babuci! Sajnos mi sem tudunk menni! :(
Vendég
 


Az én kiscsajom ma nem aludt még vissza, reggel f8 óta ébren van. Mondjuk nem is bőg, addig jó. A szemét már dörzsöli, de az nálunk semmit sem jelent, ha majd már laposakat pislog, na akkor van esély az elalvásra. Hová lett az én minta alvó gyerekem...? :? Biztos emlékeztek rá, hogy volt idő, amikor azon aggódtam, hogy túl sokat alszik, képes volt játék közben elpilledni. Hol van az már...

Tegnap olyat csinált, mint még sosem. Az esti elalvással eddig nem volt gond, f8 fürcsi, 8kor tejecske, vagy a karomban vagy az ágyában, mire kiürült az üveg, már fordult is be a fal felé. De tegnap nem akart elaludni, ki kellett hozni a szobábjából, mert fél percenként felállt, és persze, akkor visít, mint a veszedelem, meg láttam a szemén, hogy tiszta éber. Néztük a tévét, ő meg molyolt a szobában, 10 körül kezdett el nyűglődni, utána sikerült csak letenni. Aztán f2kor felüvöltött, hát én 3 métert ugrottam az ágyból, azt sem tudtam hol vagyok hirtelen. Többször is felsírt éjszaka, mondjuk felkelni nem kellett hozzá, de érthetően nem aludtam valami jól. Ráadásul Tib becsukta az ablakot vmikor sutyiban :twisted: :twisted: (ez állandó harc közöttünk), így egyszer arra ébredtem, hogy folyik rólam a víz.


Visszatérve az alvásra, hadat üzentem Zizinek. Akkor is visszaszoktatom a szép, önálló elalvásra ha beledöglök. Pár hetesen már egyszer sikerült, most biztos nehezebb lesz, de valamit ki kell találnom. Barátnőm azt javasolta, hogy egy hétig írjam a napjainkat, hogy mennyit, mit eszik, hogy viselkedik, hogy alszik, hátha felfedezek valami rendszert, hogy mikor alszik jobban. Szóval most írom, meglátjuk mi sül ki belőle.

A védőnőt is várom már nagyon, végre bejelentkezett az itteni. 2 hónapja, a költözés óta nincs védőnőm, pedig a táplálással kapcsolatban már nagyon kellene tanács. Szeretném a glutént bevezetni, mert az a gyanúm, hogy nem lakik már jól a kajákkal, pedig nagyon szépen eszik, de ennyi pörgés mellett, már valami laktatóbb kellene. Csütörtökön jön.

Babuci!
Nekem már megfordult a fejemben, hogy későbbre kéne halasztani, amikor többen ráérnek. Mondjuk mi szívesen megyünk úgy is, ha nem vagyunk annyian, szeretek kiszabadulni Pestről, bár jobb lenne, ha többen lennénk. Most tényleg, akkor kik jönnének?

Hát ez a gyerek még mindig ébren. Itt van mellettem a járókában, kapaszkodik a rácsba, bámulja, amit írok, de fura mód nem reklamál. Pedig nem nagyon szereti, ha gép előtt ülök. Szívesen kimennék vele sétálni, mennem is kéne néhány helyre, de esik :evil:

Na most kezdett el nyávogni. De még mindig nem pislog laposakat, pedig már tuti tök álmos...

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok!

Babuci, Gili! Az én kislányom sem kúszik, mászik, detto ugyanaz, mint nálad Babuci, odapörög, ahová el akar jutni, meg utált is hason lenni kb. 2hós korától 6 hós koráig, úgyhogy most örülök annak is, hogy szívesen marad hason, meg még álmában is átfordul, és úgy alszik tovább. Úgy látszik, a mi kislányaink nem sietnek sehová... :wink: A Dévényen azért elgondolkodtam, csak nem tudom, Nyíregyházán van-e, mert a honlapon nem találtam helyszíneket, ilyesmit. Ha 9 hónapos koráig sem kúszik, akkor komolyabban utánaérdeklődök. Most akkor addig kúszni kell, vagy mászni, vagy mindegy? Dylkai! Te hol érdeklődtél utána? Neked miért lett császár?

A barátnőm nov. 24-én született kisfia ugyanazt csinálja, amit itt a topicban a fiúk, kúszik, áll, tiszta kis pókember, hozzá képest Lizi nagyon lusta, vagy tényleg nem motivált. (Voltak nálunk 4 napot megint nyaralni, gondoltam hátha elles egy-két dolgot Lizi. :) )

Anika! Ha jól értelmezem, akkor ti az anyósoddal laktok Temesváron, és az uncsitesót tulajdonképpen a nagyihoz szokták vinni több napra... Mi lenne, ha olyan anyatejes lenne, mint Apor, akkor hogy oldanák meg ezeket a kis különléteket??

Tusi! Nagyon ügyes a kislányod, pedig mennyivel fiatalabb, mit Lizi, te pedig nagyon lelkes, és főleg csinos vagy a képeken!
Semmi látható jele nem volt Lizinél a nyelve felvágásának az elmúlt 1 hétben, esetleg annyi, hogy talán többet aludt, mint szokott, de az evéskor, szopikor semmi különbséget nem tapasztaltam. Örölök, hogy így alakult, mert a sógornőmnek is ugyanazt a problémát okozza ez a mai napig, mint amit ha jól emlékszem Babuci is írt, főleg a R betű pörgetését nem tudja képezni, ami valahol zavarja. Remélem, ezek után Lizinek nem lesz gondja a hangképzéssel.

Tusi! Milyen zenei cd-ket kaptál? Nekünk most egy mesemusical-es cd a nagy kedvenc, amit a barátnőmtől kapott Lizi. Van azon minden ismertebb mesemusicelből szám, én is nagyon szeretem, pl. Mary Poppins, Óz, Padlás, Vuk, Szépség és a szörnyeteg, meg az én mostani kedvencem a Valahol Európában (ezt az idén 4x láttam a színházban :oops: , mondjuk ez nem mese kategória) szóval ez a cd a közös nagy kedvencünk most. Valami musicalitás csak kell a gyereknek, ha már nekem semmi hangom sincs. :lol:

Jahra! Nagyon szépeket írtál, és nagyon ügyes is vagy, merítettem egy kis erőt az írásodból, egy ilyen jó gyereknél hajlamosabb elkényelmesedni az ember :oops: , pediog nekem is elnne itt még mit csinálni...

És nagyon jó, hogy egyre többen tervezünk 3 gyereket. Pedig engem a rokonok úgy megcsodáltak, mikor az első gyerek előtt ezt mondogattam, meg főleg hogy a szülés után továbbra is kitartok emellett. :)

Többiek merre vagytok? Fesan, te is rég jelentkeztél! Mona, írj! Annyian izgulunk értetek!

A nyaralóknak szép időt kívánok!

Drienn

Kép
drienn77
 
 


Sziasztok!

Drienn! Bocsi, tényleg régen írtam, de olvastam, csak DAnóka annyira hiperaktív, hogy örülök, ha olvasok.
A kicsim beteg volt, torokgyulladása volt. Hm... nem köhögött, jól érezte magát, étvágya is volt,csak sokat kakilt (5-6 adag egy nap) Elvittem a dokihoz, azt mondta, hogy folyik a torka, ettől van a sok kaki. Még mindig nem az igazi.
Aztán meg vidéken voltunk anyukáméknál.
Július 29-től meg 3 napra megyünk Szoboszlóra.

Dyt!Nekem nagyon kicsi hasam volt, pár szomszéd meglepődött rajta, hogy egyáltalán szültem.
fesan
 
 


Ja! Elfelejtettem, a fiam választja el magát. Ez van, már csak hajnalban szopikál, amúgy nem kell neki, ki is fejezte, kétszer ráharapott. Fájt de nagyon :cry:

Kép Kép Kép A hasam ekkora volt a szülés napján
fesan
 
 


Tusi: próbáld meg lefárasztani Zizit! Mi itt lent rengeteget sétálunk, Benő egész nap levegőn van és nagyon jól alszik nap közben is!

Kép
vargaviki
 
 


Tusi! Biztos hiányzik neki a levegő! Szellőzés az erkélyen? Jahra írta, hogy masszírozták este Lackót mert izomlázas volt! A tied nem lehet, hogy az?

Kép
nyafi
 
 


Nyaf: egyre jár az agyunk! :D

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok!


Először gyorsan reagálok arra , amit kérdeztetek, utána pedig olvaslak bennetekt figyelmesen. :)

Táblázat
MOst nincs ezen a gépemen, de ha visszamentünk Temesvárra, akkor folytatni fogom. Elküldöm az utolsót és leírjátok, ha van új adatotok.

Era
Én is 6 kilót fogytam, még 16-ot szeretnék. :)

Babuci
Az orvosnál voltunk egészséges rendelésen. Apor teljesen meggyógyult, torokgyulladása volt, azt mondta. Viszem csütörtökön védőnőhöz is, mert 2 hónapja nem voltam, meg amúgy sem szoktam járni. :oops:
Aki szoptat, hányszor ad mást a babának? Mindenki ad tejpépet?

Fesan
Jó, hogy írtál. Valóban nem volt nagy hasad. Mekkora volt a baba születéskor?

DRienn
Igen, egy nagy lakásban lakunk, 200 négyzetméter. A férjeméké, én költöztem hozzá, nekem sajnos nincsen lakásom. :) Nem tudom mit csinálnának, ha szopna, akkor biztos nem mászkálna annyit.

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem már mondogatták néhányan, hogy le kellene választani, és sportolni, fogyni, kirándulni. Én ebbe nem tűröm a beleszólást, az Apornak az anyatej a legjobb. És fogytam most 6 kilót. A sport nagyon hiányzik, biztosan írtam nektek, hogy Apor előtt szenior úszóversenyekre jártam, jó volna megint, de nekem első a gyerek.

Tusi
Apor szerintem keveset eszik. Egyedül a gyümölcsből eszik meg egy üveggel, a többiből inkább féllel vagy háromnegyeddel eszik.
Holnap készítek neki valamit, nem tudom mit. Lesz benne hús, szereztem házi csirkemellet. Az egyik ismerősöm, aki falun lakik kérte a szomszédjától. :)

Ti halat adtok a babának? És túrót? A túrót hogyan?

anita

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Dyt

Tetszenek a fotók! Nagyon édes Bonita. Szerintem egyáltalán nem fiús. Egyébként Aport is nézték kislánynak, többen is. :)

Hány fokos vízben fürdik Bonita? Én 28 fok alatt be sem merném vinni, vagy csak én vagyok túl aggódós?

Végre megyünk babaúszásra, kihagytunk kettőt. Egyet a betegség miatt, a másikat a biztonság kedvéért, nehogy más baba is megbetegedjen.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Kép

Kép


Kép

KépKép

KépKép
anika78
 
 


csak gyors bekukk, mert tényleg még rengeteg a tennivaló

Anika, csak neked akartam irni, mi szopizunk még mindig főleg, amellett tizóraira valami gyümis kaját kap, általában kukoricadarával vagy babakeksszel (ezt itt porlasztva lehet venni és baba gabonának árulják nem keksznek, de elég édes, pl meggyhez vagy barackhoz jó, hogy ne legyen olyan savanyú), ebédre főzit adok, ált. krumpli+répa plusz valami harmadik idényzöldség, cukkini, zöldbab, ilyesmi, utána van szopi, uzsira szopi vacsira meg amit meghagy az ebédből vagy a tizóraiból, azt megnézem kéri e, van hogy megeszi, van hogy én eszem meg :) aztán mégegy szopi meg egy kis tápszer, hogy jól aludjon, de nálunk nincs tejpép, én igazából azt sem tudom mi az, és tul. képp mi helyett adjátok? :roll:

Tusi, délelőtt apa van a minivel, én 1 körül érek haza, ő 2 körül indul dolgozni, szeptembertől viszont délelőttre megy bölcsibe a gyerek, mert már igy lett befizetve

a mászás miatt annyira nem aggódok, csak azért mégis jó érzés, hogy lehet dicsekedni a gyerkőccel, hogy már miket csinál, de igy meg jobban le lehet tenni és több időm van mellette..

dyt ez a napvédős úszógumi haláli jópofa! nagyon praktikus! :D

Kép
gili
 
 


Sziasztok,

Fesan, tényleg nem volt nagy hasad :)

Majd én is teszek mindjárt fel csak meg kell keresnem a cd-t.

Babuci, tényleg jó lenne ha át tudnád rakni, de persze ha már be van rá izgulva mindenki akkor ne!

Én Augusztus első hetében Balcsin leszek de egyébként a többi időpont jó.

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Képek

utolsó hónapban:

Kép

Kórházban:

Kép

Megszülettem:

Kép

Első hónap:

Kép

Most:

Kép

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!

Anika,szoptass, ameddig tudsz. Illetve ha kistesót akartok, akkor azmiatt talán meg kell fontolnod a dolgot. Nekem a védőnőm azt mondta, hogy addig szoptassak, ameddig csak tudok. Mondjuk nekem már csak 1-2 dl tejem van naponta, de iszom a Laktoherb teát, és mellre teszem Csabit néha még étkezések között is, hogy legalább ez a kevés anyatej meglegyen neki minden reggelre.

Van egy kolléganőm, panaszkodott, amikor 3 hónapos volt a gyereke, hogy a rokonai nyaggatják, hogy kezdje meg a hozzátáplálást, miközben 100% anyatejes volt a gyereke. Mondtam neki, hazudja azt a rokonoknak, hogy kap már mást is a kisfia és ne törődjön vele. És egy cikk, aminek az utolsó 4 bekezdése a nyers tehéntejről szól, gondolom az anyatejre ugyanúgy igazak a leírtak,. És még egy: azt olvastam valahol, hogy az anyatej lúgosító hatású. Szerintem ez is fontos manapság, amikor a feldolgozott élelmiszerek jellemzően savasítják a szervezetet.

http://www.paramedica.hu/indexhu.html
Nem jó a link, csak a főoldal jön be vele, hiába állok a cikken. Mindegy: menj le a weboldal legaljára, és az utolsó előtti cikk az, címe: Enzimtáplálkozás II.

Még annyit, hogy nekem a védőnőm azt mondta, hogy ha rendesen hízik a gyerek a tápszertől, akkor nem baj, ha 8 hónapos koráig csak naponta egyszer kap mást enni. Amúgy én egyszer vagy kétszer adok mást Csabinak: vagy én csinálok neki zöldséget, vagy bébiételből kap húsosat, és akkor aznap kap még reszelt almát, vagy őszibarackot. Ma meg szilvát vettem holnapra.

Ágnes

Kép
agnes2000
 
 


Fesan, te tényleg letagadhattad volna, hogy terhes voltál! Eddig csak hírből hallottam ilyet, hogy van, akinek nem látszik a pocakja.

Tusi, engem nem érdekel, ha nem akar Csabi aludni: akkor mászik fél órát vagy egy órát körbe az ágyában, aztán alszik utána. Bár volt pár hét nálunk is, amikor ez ordítással párosult. :lol: Van Zizinek valami rágókendője estére? (Nem biztos, hogy így hívják.) Szóval amit rágicsálhat, meg amivel el tud aludni.

Amúgy ha kiteszem egy órával fürdés előtt az erkélyre (most már nem félek, hogy beveri magát a kőbe, mert már csak ritkán esik hasra), akkor már vacsi közben majd elalszik, és úgy viszem át a szobájába, hogy ernyedten lóg a vállamon. Merthogy ha kiviszem, akkor megállás nélkül fel-le mászik négykézláb. Az erkély végénél leül, és fordul is vissza azonnal.

Babuci, még nem áll Csabi egyedül, a róla feltett fotón utólag csodálkoztam én is, amikor visszanéztem este, hogy ezt most hogy csinálta. A képen tényleg olyan, mint aki nem kapaszdodik. Szerintem a kezében lévő játékkal egyensúlyozta ki magát valahogy.

Ilyen az erkélyünk, ha ügyesen fotózok:

Kép
Ez meg a valóság:
Kép
Ágnes

Kép
agnes2000
 
 


Sziasztok!

Ágnes
Nagyon tetszik a teraszos kép!!! :))))))))
Én is gondban vayok az alvással, csak cicin alszik el, előbb utóbb le kell szoknia.
Hát igen, én is úgy gondolom, hogy fontos a szoptatás. Remélem szoptatás mellett is sikerül a kistesó, van akiknek összejön. Ha januárig nem, akkor én is leválasztom valahogyan. :)
Te is szoptass, az a kicsi is fontos neki.

JAj, borzalmas. Meséltem, hogy Snoopy mániás vagyok? :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Mennyi Snoopy termék van a vaterán! KÉpregény, könyv, ruha, fogkefe. :oops:

megyek aludni,
jó éjt!
anita

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Csikken

Nem semmi, hogy Kitti is mekkora már!
Rolandot Isten éltesse! :)

anita

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Kép utolsó hét Kép megszületett Kép 5 napos Kép mostanában
Viki ezért szeretsz! :lol: :lol: :lol:
Anika én csak próbálok tejpépet adni, de utálja. Nem nagyon szoktam képekre reagálni, hisz minden kisbaba édes, meg szép, meg ari. De az a benézős ott a kádban!!!
A kukorica darát nyersen beleteszitek a gyümölcsbe?

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Babuci, mi sem megyünk. Nagyon kevesen mennek, így én sem erőltetem a dologot, ugyhogy haza megyünk anyukámékhoz. Majd jövő vasárnap jövünk haza. Ha sokan mennének, mi is mentünk volna, de így nem erőszakolom meg apát, Ő inkább horgászni akar menni....

Honnan vesztek kukoricadarát?? Dm-biobolt?? Na nálunk tudjátok mi megy: kuki :twisted: visít utána... viszlát babakeksz, ez nagyon bejön neki, ettől nem tud megfulladni:-) még jó hogy itt vannak a Tar gyerekek, rászokatták:-)

Tegnap voltunk védőnéninél, 8300gr.

Túrót, én simán gyümibe teszem bele. alma-őszi+túró

Fesan, tényleg milyen pici pocód van. Jó hogy előkerültél! Vannak még elveszett bárányok, pl. SZILVI!!!!! ha olvasol írj mi van veletek, Macsek?! és még voltak jó páran!!!!

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Na akkor babatali lefújva? :) Jól van nem baj, majd akkor augusztusban ha többeknek jó lesz.

Hanna bébi megint fogzik :( Szegénykém a nyaralást még kihúzta jókedvűen, de a rossz idővel jött neki a fogzás is :? Remélem most már tényleg előbújik a fogacska :)

Túró. Hanna szereti simán is, de szoktam én is őszibe is rakni.

Fesan :) Nekem most alapból kb 2x ekkora a hasam :D

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Tusi megvan a papucs! Jöhetsz, ha gondolod.

Kép
nyafi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: