Új privát üzeneted érkezett!

vivi
tökéletesen megfogalmaztad ami kavarog fejemben,főleg a legutóbbi hírek után,amit most hallottam. most már akkor én sem értem!!! :roll: :roll: akkor most a legyengült szervezetű kismamák a legveszélyeztetettebbek, vagy az erős immunrendszert támadja meg leginkább??? szerintem már ők sem tudják....... ez egy vicc,amit csinálnak....

Kép
kispötty10
 
 


dominó blogjából:

A László Kórház oltásambulanciáján dolgozó csecsemő és gyermekgyógyász, fertőző betegségek szakorvosa és védőoltási szaktanácsadóval váltott levelezésem után méginkább bizonytalan vagyok. :-/

"A betegség lefolyása kiszámíthatatlan. Fiatalokra és egészségesek éppúgy lehet veszélyes mint a krónikus betegekre.
Gyerekeknél gyakori a baktérium felülfertőzés. A közösség biztos fertőződés. A család is egy közösség. 1 gyerek 6 felnőttet fertőz.
A diagnosztika nehéz,láza ,takony,köhögés........ki mondja meg mi
okozza. Mire van gyanu és diagnózis, kicsúszunk a terápiás időből,ami az első
48 óra lenne!

Az oltóanyagunk működik,személyesen is 263 embert oltottam,köztük gyermeket
is.

Én javaslom az oltást szezonálsi és új influenza ellen is."

állítólag rendkívül jó szakemberek, én holnap felhívom őket:

Klinikai Védőoltási Szaktanácsadás
térkép »»

Szent László Kórház - 1097 Budapest, Gyáli út 5-7. - 1. épület - C oldal

Telefon: 06-1/ 455-82-56
bővebben »»

Vezető főorvos: Dr. Kulcsár Andrea

KépKépKép
dongó
 
 


Sziasztok, valaki érdeklődött harisnya ügyben, a baba-mama expo honlapján találtam egy kiállító céget, érdemes lehet megnézni: www.harisnyaneked.hu :)

Egyébként rengeteg féle fajta cég állít ki, itt lehet köztük böngészni:

http://www.babamamaexpo.hu/main.php?mid=0

Szép napot mindenkinek! És Kispötty, üdv közöttünk! :wink: :D

KépKép
stike
 
 

 
 

Szerintem nem lehet jól dönteni az oltással kapcsolatban, annyira jó lenne, ha már vége lenne ennek az időszaknak!!! Mennyi ideig tarthat ez a járvány, már ha lesz belőle valami?

Egy totál más téma, és elnézést az OFF-ért, de kicsit tanácstalan vagyok, és segítségre lenne szükségem.
Alexa lábain ekcéma van, ezért a doktornéni lecsökkentette a tejtermékeket napi max. 500 ml-re. Viszont így nem tudom, mit adjak neki reggelire, meg vacsorára kiegészítésnek. Tápszert már csak este kap (nem szereti), de kiegészítésnek kellene mellé valami, mert amennyit elfogad, az kevés. Eszik ugyan darabosat, de nem nagy mennyiséget, inkább csak elcsócsál egy kis sonkát vagy sajtot, de egy teljes étkezéstől messze van. Még inkább csak játszik vele. Tojást nem kaphat még vagy 3 hónapig, így a rántotta is kiesik. Ha valakinek van ötlete és megosztaná velem, nagyon hálás lennék. Akár priviben is, mert nem hiszem, hogy rajtam kívül érdekel ez még valakit. Köszönöm!!!

Kép
Kép
detty74
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Oltás: Én sem attól félek, hogy nekem bajom lesz, hanem inkább attól, hogy a babának. Szerintem "alapállapotban" beoltatnám" magam, de így...nem merem. De Szabccsi, Detty, ez szerintem egészséges önzés, hogy az ember saját magát is félti!
Egyetértek Szabccsival és Mamackával, butaság ez a "hiányolás" dolog, elvileg vagyunk itt több mint harmincan, képtelenség mindig mindenkit követni, hiányolni, mindenre reagálni.
Heni! Mi a baj a kisfiaddal? Egyébként pont tegnap gondoltam rád, hogy mi lehet veled a gyomorsav miatt, mert nekem is már megint.... :(
Mamacka! Nagyon frappánsan visszavágott a férjed a csúfolódásnál, jól tette! :lol:
Dizzy! Elismerésem a visszaolvasásért! Inszem, kálvária? Kijutott nektek rendesen, de mostmár csak az számít hogy happy end lesz a vége, ugye?! Neked is magas volt az fvs?
akkor nem vagyok egyedül! :)
Szilvi! Szép pocak, de szerintem a "fejeddel sincs semmi baj"! :D
Detty, Vivi, Kispötty! Ha olvastátok a tegnapi hozzászólásomat, én is pont ezen akadtam ki az oltással kapcsolatban. Most akkor mi a rosszabb, az erős immunrendszer vagy a kismamaság?
Vivi! Yilonne és Ktouch a múlt hétvégi rosszindulatú kavarás miatt nem ír.

Kép
aniko20
 
 


Detty, én még ehhez a témához nem értek első babás lévén, de: krémlevesek, pürésített főzelékek? Ezeket meg lehet csinálni tejtermék nélkül is.

Kép
aniko20
 
 


Anikó!
Igen, ebédre ezt kap, de nekem a reggeli és a vacsi okoz gondot. Egész nap nem adhatok neki zöldséget! :) Még a végén megnyúlnának a fülei és az első fogai.

Képzeljétek! Valamire allergiás lettem (soha az életben nem voltam): a jobb alkaromon egy tenyérnyi piros folt van nagyon apró kiütésekből tegnap este óta, és iszonyúan viszket. Hívtam a háziorvost, de nem vehetek be rá semmit, csak Fenistillel szabad bekenni.

Kép
Kép
detty74
 
 


detty :)
Sinlacot próbáltad már? Csongi nem szerette magában, de sok kisgyerek simán megeszi. Gyümölcspürével viszont Csongi is falta.De gyümölcsöt dúsithatsz garált kekszel is, vagy kölespehellyel. Aztán asszem Humana-nak van tejmentes almapépje, ez olyan, mint a tejpép, csak nincs benne tej. Lehet kapni laktózmentes tápit, ezt a dokid is felírhatja sztem, főleg, ha ő mondta, hogy kevesebb legyen a tejtermék, szóval ebből csinálhatsz neki babaműzlit (lehet kapni bioboltban, direkt babaműzlit), vagy ha nem gond, hogy kicsit cukrozott, akkor a már nagyobb gyerekeknek szánt gabonapelyhekből (nem elsősorban a Nesquick csokigolyóra gondolok, hanem pl Cerbonának van kukoricapelyhe, rizspelyhe, ami nem anniyra csokis, cukros, mindkét fiam imádja), na szóval ezt Csongi pl magában eszi, Nándi tejjel, laktózmentes tápival gondolom ezt is ki lehet váltani. Vagy a tejben nem a laktóz a gond nála?
ööö, hát most ennyi jutott eszembe hirtelen, de még gondolkodok...

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Köszi Minyu, ezek jó tippek. Nem a laktózzal van baj, hanem magával a tejtermékkel. A Sinlacot régebben próbáltuk, dobtam is ki a csomagot, mert egy kanál után köpte ki az egészet. De az már régebben volt, lehet, hogy megpróbálom megint (a bontatlan csomag még megvan). A babaműzlit nem tudom mibe belekeverni (a laktózmentes tápszer is tejtermék), így az nem lesz jó, de a babakekszes gyümölcs igen.

Kép
Kép
detty74
 
 


Szegény kisnyuszi..! Esetleg valami gyümölcspüré (banán, alma)reggelire? Egyébként passz...talán majd a tapasztalt anyukák mondanak valami okosat.

Kép
aniko20
 
 


Anikó!
A gyümölccsel az az egy baj van, hogy gyomorsavat csinál, amitől éhes lesz, de ebédig ki kell húznia. Úgyhogy reggelre valami tényleg laktató kell. Persze, a banán jó lenne, de Alexa sem a banánt, sem az almát nem eszi meg. Nem tudom, mi lesz velünk a télen, mert citrusfélét meg még nem kaphat, így egyenlőre a fagyasztóban lévő gyümölcsöket kapja uzsira, meg a HIPP-es bébikajákat jobb híjján.

Kép
Kép
detty74
 
 


Na, látom már Minyu a segítségedre is sietett! :)
Hát, nem irigyellek, nem egyszerű a dolgod!

Kép
aniko20
 
 


Aniko küldtem privit

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Szilvi!

Őszintén mondom, hogy nagyon szép kismama vagy! :)

Nekem már egyre csúcsosabb a pocakom, tegnap nagymamám azt mondta, hogy tuti fiú. Majd holnap a 4D-n, ha megmutatja! :)

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Ok, válaszoltam is!

Kíváncsi leszek a 4 D-re! Biztos megmutatja!

Kép
aniko20
 
 


detty :)
a gyümölcsöket nagyon sokféleképpen tudod dúsítani, akár minden nap más gabonával. Ha még nem adsz glutént, akkor mehet a rizs, köles, hajdina, kukorica, ha már eszik kenyeret, kiflit, ropit, akkor mehet a zab, árpa, tönköly is. Ezek egy részét bioboltban, vagy pl DM-ben is be lehet szerezni pehely formába. Vagy eleve azzal kevered, vagy pici vizben néhány percig megfőzöd és pürésíted.
Fagyós gyümiket (őszibarack, meggy, aprómagvas, de gondolom azt még nem adsz) tescóban is lehet kapni. Ja, és gesztenyemasszából is lehet (szintén tescoban szoktam venni), amiben nincs se cukor, se aroma, bár most egyébként is gesztiszezon van, úgyhogy te is csinálhatsz, és a gesztenye nagyon-nagyon tápláló!!!

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Nem is meséltem nekte, hogy ma megyünk apával az első szülésfelkészítőre! Kíváncsi vagyok milyen lesz! :)

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Mi is akarunk menni szülésfelkészítőre, de augusztus óta még nem indult új, akkor volt a legutóbbi. Majd mesélj, milyen volt.

Kép
aniko20
 
 


Szilvi!
De szép a pocakod :D

Dizzy!
Hát nem semmi hogy mindenkire van idöd/energiád reagálni! :D

Hát, most minden más kiment a fejemböl, majd jövök még késöbb...
Különben most már nálam is kezdödött, hogy éjszaka fel kell kellnem pisilni, de az a szar hogy utána nem tudok visszaaludni :? Múlt éjjel is vagy kétszer ébredtem fel, pisiltem, aztán forgolódtam...Akkor kezdek mindig munkadolgokat is stresszelni magam, és utána pláne nem tudok elaludni. Pedig eddig mindig nagyon jó alvó voltam! :( Nektek is van ilyen problémátok?

Kép
anicca
 
 


Anicca! alvásproblémám nekem is volt már egyszer-kétszer, pedig alapvetően nagyon jó alvó vagyok, este 9-10 felé elalszom és reggel fél hétig általában végigalszom, de most már nekem is néhányszor előfordult, hogy pár óra alvás után felébredtem és nem tudtam visszaaludni, elkezdtem mindenen agyalni. :-(

viggi79
Kép
viggi79
 
 


Anicca! Nekem már a legelejétől kezdve fel kell kelnem éjszaka 1x wc-re, de szerencsére utána úgy visszaalszok, mint a bunda!
Eddig is jó alvó voltam, de most, akár este 9-től reggel 9-ig is!
De majd a vége felé lesz ez még másként biztosan!

Neked viszont akkor nagyon kellemetlen lehet, ha fel kell kelned, és utána annyi az éjszakádnak!

Kép
aniko20
 
 


Detty: én Daninak rizstejjel készítettem mindenfélét, ami nem a nevével ellentétben nem tej, viszont olyasmi íze van, kicsit édeskés. Ebből kapott zabkását (Rizstejben szétfőzött zab, esetleg a végén dúsíthatod gyümivel, de lehet zab helyett gríz, és akkor "tejbegríz"), ezzel készítettem neki gyümölcsturmixot, és csak úgy magában is itta, szívószállal. Nem mondom, hogy olcsó, bár a tej sem, de átmenetileg megoldás lehet. Reggeli/vacsi lehet még kifli, zsömle, pogácsa, sajtosrúd (amit te csinálsz) mellé, meg a kis sajt/felvágott, amit elrágcsál. Nem tudom, miket szeret, esetleg kis háztartási keksz, bármi.

Kép

Kép
monccs
 
 


Viggi én is így vagyok!2 óra felé felkelek pisilni aztán meg jár az agyam sztem olyan 4ig tuti!
Lenne egy kérdésem!Néha most a szokott szúrni a pocakom bal oldalon alul!Igazából egy két hete kezdett el látványosabban nőni a pocakom!Így első babásként nem vagyok ilyenekben tapasztalt!Tud vki segíteni?Köszi
bettiny22
 
 


Sziasztok lányok!

Pár napig nem leszek mert megyünk le holnap reggel anyósékhoz Debrecenbe.


Szilvi!


A Csézjang név a kisfiam kedvenc rajzfilm meséjének a gonosz főhőse/ de mindig segít valahogyan ezért tök szimpatikus/tök helyes pasira van megrajzolva, hosszú fekete hajú csinos fiú, tök szexi pasi magyar hangot is adtak hozzá, és tök jól harcol, nagyon bírom, egyszer nézd meg a mesét, tök jó én is imádom, a Cartoon Network-ön van minden nap este 19.30-kor címe: Shaolin leszámolás. :D

Nekem tényleg nagyon bejött az AG Medical, és eszméletlen kedves a doktornő/ és láthatóan profi /.
Ja megnéztem a képedet, nagyon szép vagy!


Mamacka, Anikó, Dizzy,Monccs, Viggi, Anicca, Vivi!


Teljesen egyetértek azzal / mert én is így gondolom/ hogy lehetetlenség követni mindenkinek az írását töviről hegyire, én is átolvasom de van hogy átugrom de nem azért mert nem érdekel hanem mert hiába próbálok válaszolni mindenkinek egyszerűen lehetetlenség mindenkit észben tartani. Én sem várom el ezt mástól hogy tudja hogy én éppen hányadik hétben járok meg mi van velem....
Szerintem ennek a fórumnak nem is ez a lényege, hanem az hogy megvitassuk a felmerülő problémákat örömöket, és olyan gyerekes megsértődni azon hogy válaszolnak-e valakinek vagy sem....
Ezzel most nem akartam megbántani senkit, de tényleg ne játsszunk most sértődősdit, itt mindenkit mindenki érdekel, hadd ne kelljen ezt már senkinek bizonygatni! Nemigaz, csajok???



:roll: :roll:
csézjang
 
 


Bettiny!


Én minden éjjel 3X járok pisilni, utálok álmosan kibotorkálni a wc-re, de este nem bírom ki hogy ne igyak jó sokat, aztán meg mászkálhatok éjjel a wc-re....

Nekem is szokott fájni szúrni a hasam alja, kicsit ijesztő főleg így a 20-30 hét között. Én ebben az időben attól félek hogy a 24.hét után már ha megszületik ne adj isten akkor már ugye életképes de tele lesz károsodással ha felnő, ezért imádkozom hogy a 32.-hétig semmiképp ne szülessen meg.
Bár kisfiamnál is tök fostam amikor elkezdett néha fájni a hasam, és mégis a 40.hét után 3 nappal született meg, szóval ne félj, az esetek többségében normális a nyilallás és szurkálás.
csézjang
 
 


Hát mit is mondjak, teljesen igazad van Csézjang!! :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anicca 2009.11.05 11:42-kor.

Kép
anicca
 
 


Bettiny! Nekem nagyon sokat szúrkál a hasam, van mikor kevésbé, van mikor jobban.
Itt a lányok nekem már elmondták, hogy főleg első babánál ahogy nő a méhed azt érzed. Nálam pár napja nyugi van.

Másik oka, ha ülőmunkát végzel vagy sokat ülsz. Nálami is ez van, akkor felállok és jobb lesz! :)

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


FÉLIDŐS VAGYOK! :) MOST VETTEM ÉSZRE A VONALZÓN! DE SZUPPI!

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Köszi Lányok!
Szabccsi gratula a félidőhöz!
Viggi én is állandóan iszom meg narancsot eszem este uh tuti az is meghajt! :?
Na megyek egy kicsit kozmikushoz!kis welness :lol:
(Meg egy kis nyomkodás is :shock: )
bettiny22
 
 


Csézjang!

3x??? Akkor mikor alszol? :(
Kellemes időtöltést Debrecenben, és jó utat!

Szabccsi! Gratula, olyan gyorsan telik az idő, nem?

Én elkezdtem szedni a vasat, és lehet hogy csak beképzelem, de jönnek a mellékhatások: hányinger, gyomorfájás,...

Kép
aniko20
 
 


Sziasztok!

Na befejezem a visszaolvasást, remélem ez már nem fog olyan sokáig tartani!
Basszus, el sem hiszitek, de még éjjel álmomban is fórumot olvastam meg reagáltam... :lol: :lol: :lol:
Szerintem már tegnap besokalltam egy kicsit. Na mindegy, de szerettem volna mindent visszaolvasni, és mindenkinek reagálni, akinek tudok. Remélem, hogy ezt senki nem veszi puncsolásnak, mert nem ez a cél. Egyszerűen én ilyen vagyok. Ha valami nem tetszik, azt sem rejtem véka alá. Talán a maximalista tulajdonságomnak is köszönhető a dolog, hogy mindenre ilyen precízen válaszolok. Meg hát szeretek kedves lenni, akivel csak tudok, mert így érzem jól magam. Viszont ez csak addig működik, míg meg nem győződöm arról, hogy az illető nem érdemli meg a kedvességet. Remélem nem voltam túl elvont! :roll:

Most olvasó üzemmód egy ideig...

Kép

Kép
dizzy
Pócsmegyer
 
 


Aztaaaaaaaaaa mennyit írtatok!!

Bocsánat de a teljesség igénye nélkül próbálok hozzászólni a témákhoz. Nem emlékszem mindre, ki melyik témát dobta fel... de ezért nem megsértődni! :wink:

detty,
Jobbulást a tesódnak és nagyon sok erőt mindegyikőtöknek!!!

kaja téma: minyu már leírta a lényegét... Még talán annyi van, hogy a Miluppa-nak is van tejpépje , ami kifejezetten HA tejpép allergiára hajlamosaknak. Sajna nagyon ritkán lehet csak kapni - de a Rossmannban van.
Sinlac-ot csinálhatod hígabbra is, és akkor megpróbálozhatsz a cumisüveges verzióval, hátha úgy jobban elfogadja Alexa ( de próbáld ki, hog elég nagy e a luk az üvegen )
A Humana Almapépját én is csak dícsérni tudom!! Az én gigafinnyás lányom már 6 hónaposan 150 miliket vágott be belőle (ő is tejallergia gyanús volt ) !! Semmi tejet nem tartalmaz!!
Ha adsz hozzá banánpürét (üvegeset pl ) , akkor nagyon nagyon laktató! Próbáld ki, és ha bejön Alexának, akkor adok neked 1 egész kartonnal (én gyártói áron vettem még anno - de tök ingyen odaadom neked,. Mivel Flóra bírja a tejet, így áttértünk a rendesre és itt áll tök feleslegesen )

Gratula a poharas iváshoz és a szülinaphoz!! Nincs kedved feltenni képet Alexáról? :)

És köszi a hiányolást, de minden ok. Csak tegnap egész nap anyóséknál voltam, hogy ne kelljen Flórát emelgetni.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Anikó!


Hát igen, szakaszokban alszom mert mindig rámjön a pisilés! :lol:

Amúgy én sosem szedtem vasat, az előző babánál sem, csak Elevitet, valahogy szembe se jutott, meg az orvosom se mondta soha, igaz egészséges lett a kisfiam, és most is az lesz/ az ultrahang szerint/, úgyhogy lehet hogy nem mindenkinél lényeges?, Amúgy rengeteg zöldséget gyümölcsöt eszem, imádom a mogyorót, sütőtököt, narancsot, brokkolit, és minden nap 4-5 almát megeszem úgyhogy szerintem ezekkel bevittem a vasat rendesen hálisten.

De a tesóm és sógornőm szedett vasat mert nekik felírták a nőgyógyászaik, nekem sohasem mondták hogy kellene szednem, lehet hogy látták a vérképükben hogy kell? Vagy nem tudom mitől függ ez de hálisten nálam nem volt gond abból hogy nem szedtem.... :)Pedig féltem hogy mi lesz mert nem szedtem a terhességem elején sem....de úgy tűnik minden rendben.... :wink:
csézjang
 
 


bettiny,
a szurkálás nem baj, csak kellemetlen. Húzódnak a méh szalagok.
Én a mostani terhesség óta most éreztem elöször.... nőtt is akkorát a hasam, hogy el sem hiszem!! :shock:

szilvi,
csini pocak!!! És tényleg tök jól áll a rövid haj!! :wink:
Köszi a kérdésed, sokkal jobban vagyok. Szerencsére nagyon sokat segít a családom.

Csajok, ha valaki keményedik nagyon sokat:
Nekem anno Flórával egy olyan nődokim volt, aki homeopata is volt egyben. Nem vagyok a homeopátia feltétlen híve - kicsit szkeptikus vagyok - de nekem a következő cucc nagyon bejött:
A Weleda cég Bryophyllum nevű homeopátiás cseppjei. Kifejezetten a korai méhösszehúzódásokra van, koraszülés megelőzésére.
Sajna magyarországon nem lehet kapni, de egy cég ( www.pharmaexpressz.hu ) díjmentesen leszállítja Svájcból 2 nap alatt.
10 év magyar kutatómunka is van mögötte.
http://vilaghy.extra.hu/cikk.html
Természetesen mindenki kérje ki a dokija tanácsát.
Én megbeszéltem most a dokimmal és azt mondta, hogy nyugodtan szedhetem - bár ő nem hisz benne, de ártani semmiképpen nem árthat. ( én Flórával a 28. héttől szedtem, mert már volt hogy akkor 10 perces keményedéseim voltak )
Ez a szer nem a sokatok által emlegetett "hasszurka" ellen van - mert az ártalmatlan - hanem kifejezetten a keményedésekre, idő előtti erős összehúzódásokra.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Nevek téma:
szerintem sokkal jobb és különlegesebb csaj nevek vannak, mint fiu nevek.
Ha megint lányunk lett volna, inkább azzal lettünk volna bajban melyiket válasszuk. A Fédra és a Georgina is tök jó!!! :wink:
Én bárkivel közöltem a gyerek nevét, finoman azt is hozzátettem, nem vagyok kiványcsi a véleményére... Mert úgyis akad olyan ember, akinek van ilyen rossz emlékeket őrző ismerőse, vagy tud gúnynevet. Pl anyám a Flórát rögtön lemargarinozta. :oops:
Most a fiúneveknél nagyon bajban voltunk, mert a vezetéknév elég kommersz ( Németh ) és ezért picit különlegesebb nevet akarunk.
A Mór volt a tuti befutó, de szintén a gyúnyolódás miatt nem mertük ezt választani.
Így lett végül szép, de szintén nagyon kommersz Dávid. :)


aniko,
ez a vérkép dolog nem akkora para! A fehérvérsejt egy sima orrfolyástól is megemelkedhet, ehhez nem is kell betegnek lenni!
Az meg hülyeség, hogy feltétlenül rossz kell hogy legyen a vérképed a terhesség előrehaladtával!!!

oltás: huuu látom az a cikk - nemis olvastam el - rendesen felkorbácsolta a kedélyeket. :D
Én már döntöttem arról, hogy nem oltatok (magamat és Flórát ). Főle, mivel 6 hét tuti szobafogság vár ránk.
A szűk rokonság be lett oltva és kuty a bajuk!!
Persze aki olyan helyzetben van, mint dongó, hogy BKV-zik, gyerek oviban és még dolgozni is jár, azt meg tudom érteni!!!

dizzy,
nem vagy semmi, hogy képes voltál ennyit visszaolvasni!! Nem csodálom, hogy ezzel álmodtál!!! :lol: :lol: ( a kérdésedre majd írok privit, csak most meg kell etetnem Flórát )

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Csézjang! Nekem azért írták fel, mert a laboreredményem szerint vérszegény vagyok kicsit. De szedem az Elevitet is.
Egyébként én is rengeteg gyümölcsöt eszem.

Kép
aniko20
 
 


csézjang,
aranyos a névválasztásod!! :D
A pisi dolgot én megoldom alvajárással. 2-3x tuti megyek,. de soha nem emlékszem rá. Max ha a férjem kihúzva hagyja a komód fiókját és én átesem rajta. :lol: :lol:

Nekem szülés után is olyan volt a vérképem, hogy egy férfi is megirigyelhette volna, mégis a doki végig szedette velem a vasat szoptatás alatt. :shock: Beszedtem, hogy minek azt nem tudom... azt hiszem, inkább azért hogy a gyerek ne legyen vasszegény.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Nálatok az időjárás fügvényében megváltozik a pocaklakó mocorgása?
Nálam/bennem :D ma tök nyugi van.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Mocorgás? Én ma reggel akkorát kaptam az alhasamba még a gyomorfájáshoz, hogy csak na... :lol:
Változó, de még nem vettem észre összefüggést az időjárással.

Kép
aniko20
 
 


Sziasztok!
Na jó sokat írtatok megint. Már a végére látom a baba reggeli témát kimerítettétek,ettől több ötletem nekem sincs. Nekem is a tejpépeket ették a gyerekek, egy időben a kicsi tejérzékeny-gyanús volt,akkor a humanat adtam én is,meg nagyon szerették a virslit,kicsi darabokra összevágva kettőt is megettek . Persze annál mindíg figyeltem,hogy nagyon jó minőségű legyen.

Honey
köszi a tippet a keményedésre.
nekem az időjárásváltozásra inkább csak többet keményedik. a babamozgással nekem nem igazán függ össze.

csajok!!!

van olyan,akinek gyakran fáj a lába a terhessége óta??? nekem mostanában mindennnapos,és elég erősen. a lábam hátsó része fáj iszonyatosan a térdhajlatban,meg fölötte. viszerem nincs,de az is lehet,hogy most lesz,azért fáj?

Kép
kispötty10
 
 


kispötty,
ez elég viszérgyanús... :(
Mindenképp nézesd meg , vagy szólj a dokidnak, mert az egyik munkatársnőmnek pont így lett mély vénás trombózis.
ne, a frászt akarom rád hozni, de ha tényleg fáj, szólj a dokinak!!
Dolgozol még?

Nálam, ha rosszabbra fordul az idő... mint pl ma, tök bekómál a gyerek. :D

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Nekem szokott fájni a lábam, de inkább a vádlim, a derekamtól, pl. tegnap is.
Kispötty, igaza van Honey-nak, a térdhajlatban jelentkező fájdalommal kapcsolatban, tapasztalat!

Kép
aniko20
 
 


Nevek tekintetében szerintem sem érdemes foglalkozni mások véleményével. Olyan nevet úgysem talál az ember, ami mindenkinek tetszik. Meg a legtöbben szerintem be sem vallják a másiknak a név hallatán, hogy borzalmas, és neki nem tetszik. Inkább azt mondják: Tényleg? Az szép vagy aranyos név. Én azért finoman meg szoktam mondani, ha nem tetszik, de anélkül, hogy megbántanám a másikat. Elvégre neki kell tetszenie. A lényeg, hogy apa és anya megegyezzenek, és mindkettőnek tetsszen a név.

Anikó!
Megnéztem a fehérvérsejt eredményt, nekem 11 volt. De a védőnő azt mondta, ez nem gáz, mert 10-ig normális, de terheseknek magasabb szokott lenni.
Köszi az elismerést! Hát igen, kijutott bőven a kálváriából, de tényleg a végeredmény a fontos, és nagyon remélem, hogy abszolút happy end lesz!

Tök jó olvasni, ahogy drukkoltatok nekem az olvasáshoz! :D Köszi!

Heni!
Mentségemre szolgáljon, hogy én azért nem hiányoltalak, mert napokig olvasni sem tudtam a fórumon. Amint látod, lett is lemaradásom bőven, alig tudom behozni. Remélem ilyen többet nem lesz, mert ennyit olvasni és válaszolgatni már elég fárasztó. Igaz senki nem kért rá, én magam miatt csinálom, mert kíváncsi vagyok, ki mit írt, és kivel mi történt. Így Rád is kíváncsi vagyok!
Kisfiadnak jobbulást! Mi lett vele?

Oltás témában én is maradok a korábbi döntésemnél, és nem oltatom be magam. Meg senki a családban. Próbálom én is a híreket egyik fülemen be, másikon kiengedni. Nem veszek róla tudomást. Csak reménykedem, hogy nem lesz semmi gáz...

Névválasztással még mindig nem jutottunk előrébb. :( Férjecském eddig még nem nagyon nyilatkozott, mondván, hogy még ráérünk vele. Azok a nevek, amik nekem tetszenek, többnyire neki is, úgyhogy szerintem nem lesz nehéz megegyezni, csak ő még nem mondott magától nevet.

Szilvi!
Hát ez van, nem trafáltam bele, de a jószándék megvolt. :D És nincs mit! Az elismerést meg én köszönöm! :)
Csini vagy a képen! Ott is növöget a pocak! Kíváncsi vagyok, egy napon fogunk-e szülni! Izgi! :wink:
A fejed is a helyén van! :lol: Szerintem semmi kifogásolnivaló nincs rajta! Több önbizalmat! :wink:

Kispötty!
Köszi, ez jól esett! :) Nem is tudtam, hogy a Duphastont vérömleny miatt is adják. Nekem az inszem és a hormonhiány miatt kellett szednem az elejétől a 12.hétig. Jó drága gyógyszer, az biztos!

Vivi!
Azt, hogy "Hogy lehet ennyit írni?" azt rám értetted? Vagy arra, hogy am block mindenki mennyit írt? Egyiken sem csodálkoznék! :lol: De hát én is azért írtam sokat, mert sok volt a reagálnivaló...

Detty!
Alexával kapcsolatban sajna semmi jó tippem nincs... No tapasztalat az ügyben. :(

Szabccsi!
Számolj majd be, milyen volt a szülésfelkészítő!

Anicca!
Én éjszakánként 2-3x is felkelek pisilni, de szerencsére visszaalszom legtöbbször. Az alvókámmal nincs baj, szerencsére.

Csézjang!
Jó utat! Egyetértek a véleményeddel!

Honey!
Hát ja... Várom a privit!
Időjárás változást én még nem tudtam megfigyelni, milyen hatással van a babára. Nekem nem tűnt fel semmi különbség sem rossz időben, sem jóban.

Na végre itt a vége! :D :D :D
Remélem a válaszok is ilyen becsületesen jönnek majd nekem, mint ahogy én válaszoltam mindenkinek!

Amúgy velünk minden ok, ma megyünk dokihoz, majd jövök az eredménnyel!

Üdv mindenkinek! Szép napot! :)

Kép

Kép
dizzy
Pócsmegyer
 
 


Honey
köszi,mindenképp megkérdezem,de én is ettől félek. szóval ez nem általános ezek szerint.... :cry: :cry:
dolgozom még egyébként,meg végig szeretnék is, ( a páromnak a magániskolájában dolgozom, gazdaságis voltam,de mostmár nagyrészt csak a tanfolyamok szervezése,lebonyolítása, oktatókkal kapcsolattartás a feladatom) szóval a munkám annyira nem megterhelő és nagyrészt itthonról is tudom végezni, úgyhogy mi elég sokat vagyunk itthon a párommal,meg pihenni is tudok eleget,ha úgy érzem.

érdekes ez az időjárás meg baba mozgása közötti összefüggés. én ilyet csak akkor tapasztaltam,mikor megszületett a kisfiam,na ő nagyon érzékeny volt az időjárásra,ha rossz idő volt,vagy esett,képes volt kétszer annyit aludni mint egyébként. már néha keltegettem,mert azt hittem valami baja van. :wink: :wink:

Kép
kispötty10
 
 


Tudok egy "gyorstesztet" a lábfájásodra, Kispötty. A tesómtól tanultam, ő gyógytornász.
Feküdj vagy ülj le, nyújtsd ki a lábad, a lábfejed "pipáljon". Kérj meg valakit, (mert magadnak nem tudod) hogy a lábfejedet erősen! feszítse visszafelé (feléd) a tenyerével. Ha ilyenkor nagyon erős fájdalmat érzel, akkor valószínűleg nagyobb a baj.
Én sem akarlak megijeszteni, mert lehet hogy valami ártalmatlan dologról van szó, de sajnos rossz emlékeim vannak, és ha ilyet hallok...

Kép
aniko20
 
 


Anikó
köszi ,ki is próbáltam:
nem fáj jobban közben,ugyanúgy olyan tompán fáj mint egyébként,de egy pár napja elég intenzíven érzem,főleg a jobb lábam.
miért,neked milyen rossz tapasztalatod van,ha megkérdezhetem? volt vmi ilyen jellegű betegséged?

a Femibiont ki szedi még?
és szedtek még mellé valamilyen vitamint,mert nekem a doki csak kálciumot mondott,hogy azt szedjem mellé.
mert az összetételét nézve nincs benne minden,de állítólag nagyon jó.

Kép
kispötty10
 
 


dizzy
várjuk az eredményt ,az uh után!!!

Kép
kispötty10
 
 


Dizzy!
Gratulálok, ez szép volt! Mármint az olvasás-válaszolás. Kicsit irigyellek a mai doki miatt. Majd írd meg, mi volt!

Köszönöm mindenkinek a segítséget reggeli ügyben, még Barackvirágtól is kaptam két jó tippet priviben. Sajnos a rágós dolgok (virsli, kifli, sajt, stb.) jók, de csak 1-2 falatig érdeklik Alexát.
A pépeket meg jobb nem folyósra csinálni, mert szerintem Alexának a tápszer is a cumisüveg miatt nem kell, igaz, máshogy sem issza. Kissé komplikált gyerek.

Sajnos nekem is szokott fájni lent a hasam (úgyhogy ez nem tipikusan első babás tünet), de ami most sokkal rosszabb, az a köldököm körüli fájdalom. Azt hittem, már vége, mert már szinte teljesen kint van a köldököm, de tévedtem. Még mindig fáj.

A baba nekem most is folymatosan mocorog, nem érzem, hogy nyugisabb lenne. Alexára sem hat az időjárás: egész délelőtt hisztizett-sírt, szinte ok nélkül. Mire lefektettem, teljesen kimerültem. Remélem, alszik egy nagyot, és jókedvűen ébred, különben világgá megyek estig.

Honey!
Teszek fel Alexáról 2 képet (az egyik a szülinapos, de ez kiderül - a fejemet ne nézzétek, nagyon fáradt voltam/vagyok -, a másik nyár végi). Alexára meg ráfér egy hajvágás.

Kép
Kép

Meg a kedvencem (aztán befejezem):

Kép

Kép
Kép
detty74
 
 


Tündér a kislányod!!!!! milyen dús haja van már az első képen ,nagyon szép!!!

én még néznék képeket a gyerekekről.............
ha van kedvetek,tegyetek már fel pls...

Kép
kispötty10
 
 


Kispötty, küldtem privit.

Kép
aniko20
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: