Új privát üzeneted érkezett!

Szilvi, mindenképp menj az orvoshoz, ha nem sikerül elérned, akkor kórház. Ne várj vele, még ha már el is állt. Nem ijesztgetni akarlak!! Biztos ami biztos, még ha nincs is baj, menj be vizsgálatra. Saját és a babád érdeke!

k.a.t.i.c.a
 
 


Pöttöm, ne izgulj nagyon, tényleg csak pihizz.....

félhold, nekem is dobd át légyszi a módosítást: r.zsoofi@gmail.com
Ezt egyszerűen elég beküldenem egy levéllel,vagy itt is be kell menni külön hogy szóban bejelentsem.
Ez a kamatátvállalósdi nekem nagyon tetszik, ennek utána kellene nézni azt hiszem.

pocakkeményedés: nekem egyfelől a konkrét pocakom szokott, akkor olyan mintha egy lufit fújnának addig, hogy már kínozzon. A méh keményedése külön csak az alhasra korlátozódik, olyan mintha egy jó nagy kő keletkezne, feszül, fáj és néha ágyéktájékán úgy begörcsöl, hogy csak derékszögben tudok közlekedni.De ez szerencsére nem sűrű. Az a legfincsibb, amikor esetenként a kettő egyszerre jelentkezik. Akkor akkora lesz az egész hasam, mintha a 7-8. hónapban járnék.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Amúgy én voltam az egyik, akinek volt vérzése, nekem be kellett feküdnöm vele, de nem lett semmi komoly baj, csak 10 napig feküdni kellett. Ez nem jelenti azt, hogy Neked is be kell, vagy lenne bármi gond (biztosan nincs is), de azért én azt mondom menj mindenképp, hogy megnyugodj! A vérzés előfordul ilyenkor, de semmiképp nem normális dolog.

k.a.t.i.c.a
 
 

 
 

rizsimami, semmi indiszkréció, de sex után ez abszolút normális. Mert sokkal nagyobb a vérbőségünk.
Persze függ a színétől is és hogy alvadt volt-e.
Ezért telefonon mindenképp próbáld meg elérni a dokit, aztán ha nagyon nem nyugtat meg a válasza, vagy tovább izgulsz, akkor érdemes elnézni tényleg hozzá.

én anno nem mentem el,csak telefonáltam, de tudom, hogy nagyon rossz volt utána 2 napig. folyamatosan paráztam és ellenőrizgettem, hogy egyszeri volt-e.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Én is Katicával értek egyet a kismama vitaminok terén. Továbbra is napi egyet szedek a Gravidából + 300 mg C-vitamint, a baba átlagos nagyságú, és még mindig 3 kg-nál tartok súlygyarapodásban. Inkább a genetikán múlhat. :)

Egyébként olvastam olyan véleményeket is, általános, hogy a mai babák kicsit nagyobbak, mint mi voltunk, és ez főként az étkezési szokások változásának köszönhető (pl. több szénhidrát), nem a vitaminoknak.
Illetve hallottam, hogy a baba születéskori súlya nagyban függ a mama születéskori súlyától. Én viszonylag kis súllyal születtem (ha jól tudom 3 kg alatt), úgyhogy lehet, hogy a baba is ezért nem óriás. :)

Beus

Kép
félhold
 
 


Köszi lányok a ++++energiát meg a bíztatást, megpróbálok megnyugodni.
Remélem az én kis hercegem jól érzi bent magát, és nem akar kijönni júliusig.

A hasam ma nagyon furán fáj, mert fel is vagyok puffadva, kemény az egész, és valahogy a lenti szokásos mensis fájások mellett a gyomrom környékén is érzek (gondolom a méhem teteje) fájdalmat, és nem a refluxos fájás ez...
Már 2 magnéziumot is beszedtem, de valahogy nem akar múlni...
Szombaton fájt ennyire, amikor sokat mászkáltunk a construmán, de akkar csak alul fájt, szúrt, olyan volt, mintha késsel hasogatnák.

Az elevitet nem szedem már másfél hete egyáltalán, előtte levittem max heti 3ra az adagot, mert én is azt hittem, hogy attól vagyok én is és a babus is nagy, de szerintem nem függ össze.
Nekem mindig előbb volt a peteérésem mint a 14 nap (átlagosan 12. napon volt), gondolom a baba a ciklus elején fogant, ezért nagyobb. Meg az apja sem kicsi, lehet ezek együttesen teszik ki ezt a nagyfiút :)

Binyek, kicsit megnyugtattál, hogy azért lehet ezzel együtt élni. És megkukkantom a topicot amit említettél.

Szilvi!

Te pedig tényleg menj el a dokihoz még ma, mert a parától csak egyre rosszabb lesz minden. Kórházba be, és akkor megnéznek, és megnyugszol, hogy csak kis hematoma vagy ilyesmi lehet.

pöttömpanni
 
 


Köszi Mindenkinek!

Drága dokik bácsim már hívott is. Megnyugtatott! :-)

Aprooka! Köszi az infot! :-) Emlékeztem rá, hogy valaki már írta!

rizsimami
 
 


Aprooka!

Elküldtem a diákhitel adatmódosítás processzusát. :)

Beus

Kép
félhold
 
 


Bea, köszike a gyors malit.
Szted akkor is szöszölnek ennyit, ha a neved elé né került de ugyanaz maradt??

annyira utálom ezt a 100 felé kéne menni.
kb a börzén kívűl még egy nagy bababoltban sem voltam, kismamarucikat kell venni mert csak téli van, taj, kocsit csináltatni, most meg ez, aztán ki tudja átírják-e egyáltalán.
Nálunk majdnem minden közüzemi más névre jön.......

Sajnos ezeket tényleg nem lehet napi 8 óra meló mellett intézni, amúgy meg nyár közepén nem akarok ügyfélszolgálatokon üldögélni, lesz egyéb bajom is.....

Rizsimami, csak semmi pánik. Néha tényleg egy nagy levegővétel a legjobb gyógyír!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Judit!

Már szépen gömbölyödik a pocid, Soma pedig egyszerűen ennivaló. :)

Beus

Kép
félhold
 
 


Sziasztok lányok!

Annyi munka van, hogy csak olvasgatni tudtam eddig! Tegnap én is voltam dokinéninél, mert 2 napja keményedtem, de megnézett és zárt a méhszáj, sőt azt mondta, hogy olyan hátul van, hogy örülünk, ha a szülésre nyílni fog. Anyukámnak is így volt régen és neki kézzel rántották előre a szülés előtt. Neki azt mondta a doki, hogy ez most...........fájni fog, de meg fogja köszönni a végén! Hát nem értem, hogy ezt csak úgy rángatni lehet? Remélem kinőttünk ebből a bánásmódból és persze az én dokim sem ilyen agresszív fajta, sőt........

Én is utánnaolvastam és a nyitott méhszáj nem jelenti, hogy baj lesz, csak, hogy oda kell figyelni és kicsit lassítani. Sok sok+++++++++++++mindenkinek.

Én sosem szedtem terhes vitamint, nekem a doki néni nem díjazza és én sem. Amit szedtem az: folsav és magnézium meg c-vitamin. A folsavat már nem szedem. Az én babum a 18. héten mérték utoljára és már akkor nagyobb volt mint a számított.

Pihenjetek sokat, mert utánna úgysem tudtok :wink:

Ritus

Kép
rituspoc
 
 


na, lassan átvonulok, hogy ma még bejussak kérdéseimmel a pm-hez.
Drukkoljatok, mert nem szeretnék túl sokat túlórázni. A mai nap totál lapos számomra. Mintha rám tettek volna egy bazi nagy követ, aztán azzal nyűglődöm egész nap.

+ cola vagy kávé?
Már magam sem tudom melyik rosszabb.
Kávéról totál leszoktam, pedig abszolút függő voltam, 2-3 lement egy nap.
Azóta néha cola hányinger és elalvás ellen. De jó az nekünk?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Szuszu!
Persze,hogy com és nem hu!
És 3 féltesó van,nem kettő! :lol: Köszi

binyek
 
 


Sziasztok! Binyek, szép nagy pocak :)
Niki, a tiéd se semmi :) én a múltkor próbáltam mérni haskörfogatot, csak nem találtam mérőszalagot, így vettem egy madzagot és hozzámértek a fém mérőszalaghoz (nagyon tudományos módszer, ugye :lol: ) de még nem volt 100 cm. Egy gyors kérdés: megcsináltam a szórt túrós sütit. Finomnak finom, csak rájöttem, hogy nem tudom milyen kell legyen az állaga. Nekem 22 perc sütés, majd kb negyedóra sütőben való pihentetés után is csak kanállal volt ehető :roll: és még egy gond: a sütőpor ízét lehet néhol érezni benne, pedig jól elkevertem a többi hozzávalóval. Áruld el légyszi, hogy kell ennek kinéznie???
Vendég
 


Tudnátok segíteni nekem abban, hogy akinek fogadott orvosa van...Terhesgondozás mennyibe kerül alkalmanként?
Mert nekem mondtak egy kb összeget,de most felhívtam a doki aszisztensét és kétszer annyit mondott.
Én eddig csak az elevitet szedtem,ha szedek napi 3 magne B6-ot akkor az jó lehet a keményedésekre?
nicike
 
 


csenge,

Legközelebb próbáld meg picit melegebb sütőben sütni, és egy picit hosszabb még hosszabb ideig, mert ezek az arányok tuti jók, már számtalanszor csináltam. Bár azt nem mondtam, hogy villanytűzhelyünk van otthon, így csak abban próbáltam.

Állagra pedig olyan rizskók-os:)) és kb. 2 cm magas...

a sütőporra nincs ötletem, én nem érzem rajta sosem az ízét, de megpróbálhatod fél csomag sütőporral is elkészíteni.

sniky
 
 


nicike, elég zavarosnak tűnik a kolleganőd esete... nem igazán értem a szitut:(( jó lenne tudni a részleteket, mert így nekem elég koholmánynak tűnik a dolog és szerintem még most sem lenne késő lépnie...
persze, hogy ő fizeti a perköltséget, de utána visszakapja, mert a bíróság kötelezni fogja a perktg. megfizetésére is a munkáltatót a többi járandósággal együtt.

sniky
 
 


nicike,

+ még egy tanács, az ügyvéddel meg tud úgy állapodni, hogy sikerdíjas legyen a dolog, így ráér a per végén kifizetni az ügyvédet, ált. bizonyos %-ért szokták elvállalni az ilyen ügyeket.

sniky
 
 


igen, nekem is volt vérzésem, szex után, de aztán szerencsére nem volt para, de megnyugtatás képpen jó beszélni egy szakértővel! ;)

félhold, a lakcímes dolgot én írtam, és igen, az anyuka lakcímére kerül a baba, ez tutter!

sophie27
 
 


Lei, ha adhatok egy tanácsot nézz be a Lövőház utcában a 2in1 Outletjébe, mert én ott tök jó gatyát vettem a múltkor 5500 Ft-ért, míg a Christinában 6-7000-ért vannak nadrágok és kevésbé jók szerintem. Egy bekukkantást megér, mert nincsenek egymástól messze. Lényeg, hogy az outletbe menj és ne a rendes boltba.

Beus, ezek szerint a teve utcai dologgal meg kell várnom amíg elkészül az új személyim? Mert most csak egy igazoló lapom van. Vagy mehetek azzal is? Amúgy nem tudom milyen papírokat érint pontosan ez a baba állandó lakcíme dolog, de gondolom a baba anyakönyvi kivonata vagy taj kártyája talán ettől is függ, mármint hogy hol lehet átvenni. De ez nem biztos.

Binyek, este javítom a táblicskut.

szuszu
 
 


Judit, nagyon szép kisfiad van!

Pöttöm ez ám a méret! Ilyen sokat nőnek a 20. hét után?? Már nem emlékszem, hogy volt Zétivel, de mi a betöltött 19. hét után voltunk UH-on és 375g-nak becsülték a súlyát. Biztos nem lesz semmi baj, ne aggódj, az nem tesz jót. A doki mit mondott, mit javasolt?

Nicike, a magándokik ára nagyon változó, kb. 6000-től fefelé/alkalom. Hallottam olyat is, hogy 10000 havonta, függetlenül attól, hányszor kell menni.
Vendég
 


Niki, 170 fokon sütöttem, ha jól emlékszem ennyit írtál, ugye? De akkor nem is kellene teljesen szilárdnak, szeletekre vághatónak lennie?
Vendég
 


Szuszu, ha már úgyis módosítod a táblát, megtennéd, hogy átírod a szülés várható időpontját, mert úgy emlékszem nekem még 21-e van benne, de valójában 14-e az időpont. Előre is köszönöm.

k.a.t.i.c.a
 
 


Niki én is csak ennyit tudok,a főnökömhöz nem mentem oda,h mi történt? mert nekem nem olyan munkahelyem volt ahol túl barátságos volt a hangulat a főnökkel. A kolleganőmtől hallotuk h így történt. Ha ez velem történik, biztos nem hagyom annyiban.Én tuti mentem vona bíróságra.De ha neki így jó,nekem is...
nicike
 
 


További szép Napot Nektek!!
Sziasztok!!

k.a.t.i.c.a
 
 


Katica, 14? Nekem most 13-at mondtak, és binyek is akkorra van kiírva. Milyen poénos lenne, ha mindannyian egyszerre lennénk bent ;-)

yuyu79
 
 


Csenge,

170 fokot írtam, akkor a sütőtől is függ úgy tűnik.
Szilárdnak, szelhetőnek kell lennie miután kihűlt!

Nicike,

oké, értelek, csak butaság a kolleganődnek annyiban hagyni, mert bár a részleteket nem tudom, de a munkaügyi bíróság szinte 99%-ban a munkavállalónak ad igazat, kiváltképp az ilyen esetekben...
na mindegy, ő tudja, csak gondoltam, ha beszélsz esetleg vele, akkor említsd meg neki;)

sniky
 
 


Szuszu, nekem elfogadták az igazolólapot is! ;)

sophie27
 
 


sziasztok! további szép napot!

sophie27
 
 


Szerintem ha nincs még kész az őj személyi, akkor az házasségi anyakönyvi kivonat is jó a TAJ-kártyához...

Ami a vitaminokat illeti, én végig szedtem eddig az Elevitet minden nap, és kisebb a baba, nem nagyon. Most hétfőn 518 g volt... legalábbis annyira saccolták.

yuyu79
 
 



Sziasztok!

85 cm a pocakom pedig 2 baba. :shock:

A hordozókendő és kengurú dologhoz hozzászólva mint gyógytornász.
A kendő pont mivel felveszi a baba alakját sokkal jobban megtartja a gerincet mint egy merev kengurú amibe szinte összecsúszik mert a merevsége miatt nem veszi fel a baba alakját.És eláll a testedtől a kengurú ami miatt akár hogy is mondják a ti gerinceteket is terheli.
Ez az én tapasztalatom is nekem kendő van de kaptunk kölcsön kengurút is de szerintem a kengurú szörnyű volt ahoz képest.És 3 hónapos koráig csak fekve hordtam a rékámat benne.Kengurúba ez nem lehet
de nem akarok senkit befolyásolni mindenki döntsön úgy ami neki szimpi csak tapasztalat meg szakmai ártalom :oops:

Ti mennyit híztatok?
én már 6 kilót hát kivagyok miatta a rékámmal ennyit híztam összesen ennyi kilóval szültem mint most vagyok.

Vitaminokkal kapcsolatban én végig szedtem a 38 hétig az elevitet és 3100 gramm lett a baba és 50 cm szerintem nem a vitaminszedés nem befolyásolja a baba súlyát inkábba a gének + táplálkozás milyensége és összetétele.

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


Sziasztok!

Mi is neztuk a kendoket, de a borzen multkor a holgy nem volt valami meggyozo - eleg nehezen tudta magara kotni + ami nekem nem tetszett, hogy eleg hosszu anyag logott meg le belole.

Mi a heten vettunk kengurut - mert itt most le volt arazva - es nekem tetszik (bar babaval meg nem probaltuk :wink: ). Mi Chicco soft&dream tipusut vettunk - ez jo ujszulott kortol, van kulon fejtarto resze + 3 pozicioban lehet hasznalni - egy fektetve is viheted benne a babat. Konnyu belebujni es levenni - praktikusnak tunik - remelem hasznalat soran is bevallik majd.

Panna - szerintem is pihenj sokat es akkor nem lesz semmi baj.

A verzesnel meg szerintem is jobb egybol a dokihoz menni, biztos ami biztos.

Az en dokim egyebkent 4000 Ft-ot ker alkalmankent - es hol a magan rendelojebe megyek, hol az SZTK-s rendelesre - ott persze nem kell fizetni. A szulesre meg nem kerdeztem ra, hogy mennyi - aki valasztott orvost, az megkerdezte, vagy eldontottetek hogy kb. mennyit adtok es kesz?

Judit - tenyleg nagyon edes a kisfiad! :)

A 4 napos hetvegen mentek valahova (majus 1) - tudtok valami jo helyet esetleg ajanlani, ahol lehet kirandulni, pihenni es nem tul draga?

Kellemes estet!

Mazska
KépKép
KépKép
mazska
 
 


mazska
erre gondoltam kinek mi jön be de végül is a lényeg minél kevesebbet legyen függőleges helyzetben amíg a hátizmai meg nem erőssödnek

De én a kendőre szavazok atapasztalatom miatt de lehet ha ilyen hiper szuper kengurúnk lett volna máshogy látnám

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


Niki értem amit mondasz. De a hozzá állását én sem értem.Lehet csinált valami tényleg hajmeresztő dolgot...
Vagy nem tudom,így h jobban bele gondoltam,nekem is csak kérdő jeleim vanak....
nicike
 
 


Nekem van hordozókendőm és szerintem nagyon jó dolog. Csak nem biztos, hogy a legjobb fajtát vettem, mert az enyém viszonylag vastag és középhosszú, ezért nem lehet mindenféle kötési módot megkötni vele. Ha lelógott sok az aljából az azért lehet, mert egy egszerűűbb rögzítési módot mutattak meg, de egy másik fajtánál lehet, hogy az egész hosszra szükség van (vagy akár nem ie elég hozzá a hossz), tehát nem ez a lényeg. Inkább az, hogy jól meg kell tanulni használni. Sajnos én se vagyok profi, csak a leírásokból tanulgattam, egyszer meg elmentem egy játszóházban meghírdetett tanfolyamra, csak sajnos a végén még én mutattam egy kötési módot az "oktatónak" és nem ő nekem újakat :-( persze lehetett volna több szerencsém is, igazából sajnálom, hogy nem mentem el egy "igazi" tanfolyamra. De így is elég sokat használtam, pl erdőben kirándulva két éves koráig (kb. 14 kg-ig) hurcoltam benne egész hosszú távokon Zétit, és amikor sikerült jól megkötni, akkor nem is fájdult meg a hátam utána. Egyszer vagy egy órát aludt is miközben az erdőben sétalgattam vele.
Vendég
 


Az én dokim 5000-et kér alkalmanként,a szülés meg ennek 10x-ese.Állítólag!Ez nem olyan veszélyes...szerintem. :roll:

Hát mindenki hozzászólt már a terhesvitamin témához,de bezzeg amikor múltkor kérdeztem,hogy ki vesz légzésfigyelőt,arra senki sem reagált!Pedig ez komolyabb kérdés,mint ez a nyanvadt vitamin! :lol: :lol: :lol:

Katica,Julcsi!
Ez tényleg tök jó lenne...de azt hiszem engem nem engednek addig egyben maradni...Az ikreseket "megerőszakolják" kb. a 38. héten. :roll: Bár,ahogy olvasom a frissen szült ikreseket,nem is bánják.... :lol:

binyek
 
 


Nem baj, nekik kell tudni, hogy mi a legjobb a piciknek... De lehet hogy bent lesztek még, úgyhogy összefuthatunk ;-)

yuyu79
 
 


Én egyelőre nem akarok légzésfigyelőt, ha nem születik előbb a vártnál... Úgy tudom, akkor ér igazán valamit, ha tanfolyamot is végez az ember, és tudja, mit kell csinálni, ha gond van...Bízom benne hogy nem lesz rá szükség, de azért még kicsit bizonytalan vagyok, hogy nem kellene-e mégis ;-)

yuyu79
 
 


hát nekünk volt az elsőnél és hasznosnak érzem valóban kellene hozzá tanfolyam de sokszor az is elég ha felveszed vagyis legalább van esély hogy megpróbálj valamit nem pedig a bajt észleld amikor esetleg nincs mit tenni

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


Binyek! Én veszek légzésfigyelőt. A szülésfelkészítőn is javasolta a neonatológus, meg én magam is igen hajlottam rá már az elejétől fogva. Azt hiszem olyat fogok venni, amihez van bébiőr is, mert akkor az is le van tudva. Mivel annyi mindent öröklünk másoktól, szinte ez lesz az egyetlen nagyobb dolog, amit meg kell majd venni.

Én a köldökvér levétellel nem tudom, hogy mit kezdjek. Néha azt gondolom, hogy kell, néha meg azt, hogy nem. Szerencsére még van idő eldönteni.

Vitamin témában: én kétnaponta veszek be egy szemet, felváltva elevitet és gravidát. Szerencsére mostanában nem keményedik a hasam, de ha görcsöl a lábam pl. akkor be szoktam kapni egy-egy szem magneB6-ot. Ennyi az összes, amit szedek.

Az én dokim 8000 Ft-ot kér alkalmanként, de eddig csak háromszor voltam. Ezért a pénzért mindig van ultrahang is.
Nekem a szülésem fix áras lesz, de kapok róla számlát is, 190 eFt. Tudom, hogy sok, de ez a dokival jár. Viszont gyönyörű a kórház és kapok megfelelő figyelmet is. Így legalább ezen nem kell majd görcsölnöm.

Táblázat

szuszu
 
 


Sziasztok!

Panna, rizszimami! Remélem azóta sikerült már megnyugodnotok. Vérzésem nekem is volt, pont amikor betöltöttem a 12. hetet. Először 1, aztán 2 haematómám is volt, de szerintem az inkább csak az elejére lehet jellemző.

Binyek! Nekünk volt légzésfigyelőnk, két fajta is. Nekünk sok mindenből duplán van, hogy apánál is legyen Németben. Engem nagyon megnyugtatott. Voltam egy kb. két órás képzésen is, de most lehet, hogy nem ártana megismételni.

Mi most tervezzük a köldökvér levételt, Cintusnál nem vetettünk, de még nem tudom melyik céggel csináltatjuk. A Krioról nem hallottam jókat.

Én minden nap szedek egy vas-folsav kombinációt, ezt kb. egy hete és két mgb6-ot. Aztán amikor eszembe jut elevitet és calciumot. Utóbbi kettőt csak magamtól.

Kendőnk nekünk is volt, én is azt hallottam, hogy jobb amíg a baba nem tud rendesen ülni. Bár én is hasonlóan autodidakta felhasználó voltam mint Csenge. Most erről is meg akarom kérdezni a védőnőt, hogy ha lesz valami képzés szívesen elmennék.

A hízás és a hasam mérete engem is néha aggaszt, főleg ha arra gondolok, hogy még több mint három hónapom van. Már most is néha nehezemre esik a házban található kb. 25 lépcső megtétele, mi lesz még a nyáron.

Én ma voltam vérvételem és néhány adatom a határérték alatt van, de csak minimálisan. Ezek a vörösvérsejt szám, a haemoglobin és a haematocrit. Nem tudjátok ezek mire utalhatnak, ez a vérszegénység?

Jó éjt! Andi

KépKép
jazmin2005
 
 


Szia Pöttöm!

Most csak Neked gyorsan 1 kis biztatás! :))

Igen nálam volt ez a gond, Soma ezért jött előbb, ezért most nálam fokozott felügyelet van a méhszájon, és rögtön lépnek, ha nyílnék; DE a sok doki szerint (akikben nagyon megbízok) az esetek 95%-ban ennek csak annyi a jelentősége, hogy figyelmeztet a szervezet- pihenés!! Szóval szerintem táppénz innentől végig, és pihi, pihi-ami nem feltétlen fekvést jelent!
Szóval ne izgulj, az én esetem nagyon ritka, és gondolj bele, semmi esélye, hogy 2 ilyen nő egy helyen megtalálható legyen, egy időben... :lol: Szóval NE IDEGESKEDJ! De a pihit vedd komolyan!


Ja és köszönöm Drágám dícséretét!! Jól esett!! Jó éjt Mindenkinek!

Judit

Kép

Kép
mákszem
 
 


Jó reggelt!
Én is szerettem volna légzés figyelőt, mert azt hittem elég ha fel ébresztem a babát,aztán mondták a kórházban hát nem egészen...Utánna járok a tanfolyamnak.mert állítolag 3-4 perc áll rendelkezésre,és ennyi idő alatt tényleg csak Te tudsz segíteni...
Nekem az aszisztens 12 ezer forintot mondott,és a szülés nem fix áras,hanem amennyit gondolok.De ugy tudom a 10 szeresét szokták adni.ugye?
nicike
 
 


Andi!
Ez egyértelmű vérszegénység,de ez majdnem minden kismamánál így van.Ha szeded a vasat,akkor nagy baj nem lehet! :wink:
Én,amikor a lányom szültem,akkor türelmetlen volt a dokim és nem várta meg,hogy eltünjön a méhszáj,hanem az egyik fájásnál felnyúlt és behúzta a gyerek fejét a szülőcsatornába.Ettől elrepedt a méhszájam,össze kellett varrni és úgy fájt abban a pillanatban,hogy síkítottam egyet és utána mondtam,hogy nekem most azonnal le kell szállnom az ágyról és menni egy kört,hogy megnyugodjak,akkor mondták,hogy nem mehetek sehova,mert szedik szét az ágyat,mert szülünk.Szóval ott olyan sok vért vesztettem,hogy utána,amikor az őrzőből át kellett volna mennem a szobámba pár óra múlva,akkor felálltam és abban a pillanatban elájultam és arra tértem magamhoz,hogy fekszem az ágyak között a földön és a szülésznő emeli a lábam az égnek!Jól összevertem magam,mert úgy estem(friss varrással),mint egy zsák!Utána 3 hétig vénásan kaptam vaspótlást,mert olyan szarul voltam,hogy nem tudtam enni és semmi erőm nem volt.Két naponta fél kilót fogytam ez a három hét alatt!
Nem azért írom,hogy frászt kapj,hanem azért,mert én akkor nem szedtem vasat,pedig kellett volna!!! :roll:

binyek
 
 


Sziasztok!

Binyek: Mi már meg is vettük a légzésfigyuszt. Olyan bébiörzőset.

Én sem tudom,hogy mi legyen a köldökvérrel....

az "ismeretlen" wiwes jelölő én vagyok :)

Szép napot Mindenkinek!
makadu
 
 


Sziasztok!

Légzésfigyelőt mi is veszünk, főleg, hogy most kapok egészségpénztáras kártyát és igazából nem kerül semmibe, mert addigra lesz rajta annyi pénz, hogy egy nagyon tutit vegyek.

Sztem mindenképpen érdemes, van olyan légzésfigyelő, ami mellé jár egy kemény 1000 ft-ba kerülő képzés. Egy nagyon jófej mentős srác ajánlgatta a múltkori börzén, sztem most is kinn lesz. A légzésfigyelő magyar termék, olyan, ami kissé drágább, de van hozzá egy olyan funkció is, ami ugyan nem teljesen a bébiőrnek felel meg, de végülis a végeredmény ugyanaz. Nyakba akaszthatós kis mütyűr, amin keresztül lehet hallani ha sír a pöttömke.
Az Avent termékekkel együtt árulták, ugyanaz a bódé.
A légzésfigyelő neve is megvan otthon, ha érdekel valakit, majd megkeresem.
A másik: Tényleg elég sokszor az is ha az ember felemeli, felébreszti a babát. Erre épít az a másik rezgős légézsfigyelő is, amit már többször többen néztünk itt. Ami először csak rezeg és stimulálja a babó.
Sógornőmék első babája sírás közben felejtett el levegőt venni 2 éves koráig. Na az elég ijesztő látvány volt, mert teljesen elkékült. Ilyenkor azonnal hideg víz alá kellett dugni.
Sógornőm sem orvos, de higyjétek el, ilyenkor az anyai ösztönök is legtöbbször bőven elegendők.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Annyian írtátok mostanában a méhszájellenőrzést. nekem még soha nem volt......
Bár a dokim a 30-ai vizsgálatra beígérte, kíváncsi leszek az eredményre.

Nektek nem szokott fájni a derekatok, hátatok?
Nekem sajnos ferde a gerincem (emiatt esélytelen a kendő/kenguru használata is) és lenn a derekamnál van egy nagy beállt csomó. Ezt kompenzálja, hogy az ellentétes oldalon a lapockámnál miden délután elkezd szúrni, mitha beszorulna a levegő. Ettől alig bírok elaludna, annyira fáj.

A másik, amit megnyugtatásomra kérlek próbáljatok ki. Ha hátrahajolok és kinyomom a pocakom, középtájékán lesz egy nagyobb pukli. Mintha kúpalakúvá válna a pocakom.
Állítólag azért, mert középen gyengébb a hasfal és kitüremkedik, úgy mintha sérv lenne, de nem az.
Kicsit ijesztően nézett ki tegnap, nem tudom zaklassak-e ezzel valakit, aki kicsit szakibb a dologhoz.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Aprooka! Nekem is van ilyen, de nekem nem pont középen hanem kicsit balra húz.Engem a doki az utobbi vizsgálatnál mindenhogy átvizsgált,azt mondta minden ok.
nicike
 
 


Sziasztok! Szép Napot Mindenkinek!

Julcsi, elméletileg 14-ére vagyok most kiírva, de ez még mindig változik. Először volt 9-e, aztán most 14, de a doki még mindig nem tudja pontosan megmondani, hogy mikor lesz, azt mondta +-2 hét még belefér. :) Szóval eddig 14-e, aztán majd jön, amikor jönnie kell. :) De tényleg jó lenne, ha együtt lennénk bent, főleg ha mindhárman.

k.a.t.i.c.a
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?