Új privát üzeneted érkezett!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Most csak képek, később jövök.

dhbetty
 
 


Jaj istenem, de édes Lili!Ezzel a fehér "háttérrel" olyan, mintha valami profi, babamagazinos kép lenne róla.Én már teljesen elfelejtettem, hogy ezek a manók ilyen minik, amikor megszületnek :lol: :lol: :lol: Jaj, de várom, hogy kezemben foghassam Tulit :D Na és Panka mindig ilyen tündéri a tesóval? :wink:

Kérdésedre: Igen, szerintem most nagyobb a hasam, mint Kristóffal.És sajna most is már sokat híztam.Te mennyit híztál?

Szép napot Mindenkinek!

Kép

Kép
linus
 
 


Sziasztok!

Hunci!
Nem hiszem, hogy a gyereknek beadatjuk, de mi biztosan beoltatjuk magunkat.

Cicus!
Ne haragudj, de nem értek veled egyet. Szerintem a vitaminok csak segítenek, nem hiszem, hogy azzal ártunk az immunrendeszének. Ha kap tápot, persze nem kell pótlás, de mi se tápozunk már több mint 8 hónapja. És most ne haragudjon meg senki, én is tápot adtam a gyerekenek, nem volt tejem, de azért amilyen hamar csak lehetett, kiváltottam olyan étellel, amit nem porból kell megcsinálni...
A mi orvosunk szerint télen így is-úgy is kell a D-vitamint pótolni neki. Szerintem a vitaminok pont hogy erősítenek.

Mi cebion cseppet használunk, egyszer naponta. Mivel semmi baja, nem hiszem, hogy szükség van másra. Amúgy szoktam az az immunerősítőt, ha beteg. Ocsilococcinum, vagy ilyesmi...

Kia!

Már tavaly télen sem volt gond abból, hogy megfogta volna a kandallót. Egyszer véltelenül nekidőlt, akkor megégette kicsit az ujját, de semmi nem volt, még csak be sem pirosodott. Mindeg mutatja, hogy meleg, minta mikor fázik a kezünk, és odatartjuk a tűzhöz. Nem foglalkozik vele.


Betty!!

GYÖNYÖRŰEK VAGYTOK!!! Az a kép, ahol öleled a kis Lilit, hát fantasztikus!!!!! És ahogy mosolyog! Hát meg kell zabálni! Fényképész csinálta a képeket? Látom, nem nagyon zavartatta magát a kisasszony, aludt mint a tej! :lol:

Kép

Erika
erisunny
 
 

 
 

Jaj Betty mint 3 grácia!
Táp: én adom, mert a tejtől fosik...úgyhogy nem tudok mást tenni.
Alvás: lehet az arcodat hagyd ott, a tested, meg tedd az ágyba. Komolyra fordítva: úgyis egy kupacban alszotok, nem lehetne a fiad kiságyát olyan közel vinni hozzátok, hogy ez megoldható legyen?
C vitamin: nem hiszem, hogy komoly károsodás fogja érni a limonádé 1. nap, savanyú káposzta 2. nap 10 csepp c vitamin 3.naptól... :D Úgy gondolom télen nagy szüksége van rá, főleg, hogy ő jár közösségbe napi 7 órát, ahol sok a beteg gyerek és nem csak kiviszem, ha éppen ráérek a szabad játszótérre, ahonnan kevés bacit nyel be.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Jó hírem van, a tegnapi nap volt a lebjobb napom már vagy 2,5 hónapja. Megvan az amnio eredmény és minden rendben van, egy egészséges kislány van a pocakomban :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Most már felhőtlen a boldogság a családban!

Immunerősítő: Patrik kap Béres cseppet, hozzá Cebion C-vitamint (ezt már tavaly ősszel is kapta )és Cebion Multivitamint (ezt amióta bölcsibe jár)

Betty: álomszépek vagytok mind a hárman. Tényleg fantasztikusak a képek! Én is kíváncsi lennék, hogy profi fotós készítette őket?

Kép
zuzmara08
 
 


Sziasztok!

Zuzmara!huuu nagyon jo hirrel jöttél!Örülök h minden rendben!:)

Már olyan rég voltam erre,h.....

Betty még nem is gratuláltam-de igy utólag is Nagyon gratulálok és sok boldogságot_!

Tündériek a pici lányok!És persze a nagyok is!

:arrow: Visszaolvasok

bocsi a hibákért de a kisasszony is itt ül az ölemben mert már "számitkázni" akar,ahogy ő mondja!

:arrow: télapós+karácsonyi zenéket hallgatunk mostanában :lol:

Kép
aniko...
 
 


Betty, szuper képek!

Zuzi, szuppppppppppppppppppper!

Erisunny, egyetértek teljesen minden soroddal, én is így gondolom a táp és vitamin kérdést.

És ami fontos, H bölcsis, itt már nem elég a vigyázok rád és nem kapsz semmit mert úgy sem kapsz el semmit...Közösségben van,így is hálát adok hogy csak köhigcsél...kopkop.Én bkvzok, szóval túl sok a forrás.Kell a pótlás.ja ás heti 2x úszik hideg van kint vizes a teste stb nem ragozom...

Cebion multit adok csak.Havonta egy hétig meg aloe vera növény darabot eszünk mindannyian.

Tápról én is hamar leállítottam, ahogy Erissunny, hasonló okokból...plusz hízott tőle sokat és éhes maradt.

gyereket is beoltatom jövő héten.
magunkat holnap.

megvettem a szülinapi és télapós és karis ajándékokat.

Nyafi, ha itthon vagyok, akkor énekelünk, mondókázunk, sütün, babázunk, favonatozunk meg lemegyünk mégha hideg is van,és így eltelik egy nap,
Vendég
 


Éljen Zuzi!

Kép
nyafi
 
 


Zuzmara, nagyon örülök a jó hírnek. Én tudtam hogy minden rendben lesz. Ugye milyen hihetetlen hogy kislányod lesz, én is alig bírtam anno elhinni.:-)))))

Betty annyira szépek vagytok. Olyan jó az a kép amin te meg Lili vagytok rajta. Igazi naptárba való kép. Amúgy hogy vagytok? Hogy megy a szopizás?

Szerintem itt ez a "tápi nem tápi" kérdés már régi vita tárgya. Szerintem itt mindenki a legjobbat akarja adni a kisbabájának. Én nem vagyok táp ellenes, mivel most is kell adnom mert nincs elég tejem. És előttem nincs olyan példa ami miatt aggódnom kellene. Levi is tápit kap de csak egyszer egy nap, és ez csak erősíti az immunrendszerét. A vitaminoktól még senki nem lett beteg tudtommal. Mi is bérés cseppet, meg Cebiont multivitamint adunk Levinek. És aki bölcsis annak igenis rengeteg betegséggel kell megbirkóznia mait sajna a manapság kapható élelmiszerekből nem tudunk bevinni a kis szervezetükbe. Ha nem lenne bőlcsis szerintem kutya baja sem lenne, de eddig csak kétszer volt beteg. Anyu azt mondta hogy mindegy milyen korban adjuk közösségbe (bölcsi, ovi, vagy iskola) így is úgy is átesnek ezen az betegeskedős időszakon. Most én is úgy voltam vele pár napig hogy lehet nem éri meg bölcsisnek lenni most a sok betegség miatt. De most is látom rajta hogy már majdnem egy hete itthon van és unja magát, mivel kimozdulni sem tudok vele, most hogy Panna még ilyen pici. Már úgy várom hogy végre kimehessek velük.

Úgy néz ki Levi kezd kijönni a betegségből, de azért még diétán van. Amikor hányt, annyira megijedtem mert még sosem csinált ilyet, bár őt nem viselte úgy meg mint engem. Remélem jövő hétre teljesen felépül és mehet a bölcsibe. Olyan okos már vagy 4-5 mondókát tud, és olyan cukin mondja hogy csak na. Mi is tudunk számolni 10-ig, de néha egy két szám kimarad a felsorolásból.
KépKép
KépKép
boganna07
 
 


Sziasztok!

Betti
Gyönyörűséges! Nagyon szép fotókat készítettetek! Fotós állította be Lilit, vagy ti? Imádni való!

Anna+Betti
Szerettem volna kérdezni, hogy a nagyobb gyerekek (Panna és Levi) hogy fogadták a tesót? Nincsen hirtelen rájuk törő hisztiroham? Nincs féltékenység és semmi?

Anna
Nem tudom, hogy melyik teát iszod, de én a Laktoherbet ITTAM! Ugyanis fura, de kiderült, hogy elkezdte apasztani a tejemet. Van egy patikákban beszerezhető homeopátiás készítmény, az uttrica urens, amit a tea helyett javasolni tudok kipróbálásra. Én napi 2x5 golyót szedek, max háromszor lehet. Egy nap türelmi idő kell, és minden 5. nap után egy nap szünetet tartok. Nálam most ez jött be, mert akár hiszed(hiszitek) akár nem, igencsak nehéz helyzetbe kerültem kb 2 hete, úgyhogy én is fogok tápos receptet kérni, biztos, ami biztos. Most nincsenek óriási fagyasztott tartalékaim, mint Csabinál. :(

Köszönöm a tanácsokat a vitaminokkal kapcsolatban! Eri én nem ellenzem, csak furcsa számomra, hogy mindenki ad a gyermekének, holott nálunk sem a védőnők sem az orvosok nem mondják, és nem is nagyon hallom, hogy 2 éveseknek mit lehetne adni. Mi eszünk iszunk majdnem mindent (válogatás van persze), de azzal teljesen egyetértek, hogy a teljes vitaminszükségletet a mai élelmiszerekből nem lehet fedezni. Én nagyon szeretem az flp-s termékeket, bár nem adok a Csabinak olyanokat.

Nyafi
Inkább nem reagálom le a az "úgyis egy kupacban vagytok" írásodat, csak annyit, hogy nem, nem lehet mellénk tenni és nem is akarom, valamint már nem az Andor utcában lakunk.

Hunci, Zsuzsi

Megy pü (remélem elküldni majd)

Zuzi

HATALMAS GRATULÁCIÓM nektek!

Orsi
Lassan szülsz, nem? Hogy vagy, hogy bírod magad? Kolossal mi újság? Most végül a városi lakást eladtátok és nagyszülőkkel laktok?


Végre rám is mosolyog Bogi!!!! :lol: Eddig csak a pasikat kényeztette tudatos mosolyával, ma reggel már én is kaptam belőle, le is fotóztam, majd felteszem! :)

Kép


Kép
fcicus
 
 


Még valami!
Lassan befejezem Csabika Adventi naptárának a kivarrását (24 zsák lesz, amire a számokat én varrom, a zsákot apukám varrja ki).
Van valami ötletetk, hogy mik kerüljenek a zsákokba? Eddig lesz benne kinder tojás, kisautó, pudingpor (mert ímádja), innivaló, gyümölcs, lesz már mogyoró is próbaként.
De egyelőre kevés kisebb méretű játék jut eszembe.
Van valami jó ötletetek?

Olyan aranyos volt Csabika! Vasárnap itt volt a családom,ünnepeltünk. Nővérem megkérdezte Csabit, hogy mit kér a Mikulástól?! Egy nappal korábban erre csak annyi válasz érkezett, hogy nyamit. :) Most viszont kis szünet után rávágta, hogy Micimackót! :lol: (van tigrisünk, malackánk és mini nyuszink) Aztán persze az és mégre a nyami válasz is megérkezett. :lol:
Szerintem ez nagy dolog, mármint már van kérése, tudja, hogy mire vágyik.
Mi mondjuk már két hete mesélünk neki MikulásrólTélapóról és énekelem neki az ismert dalokat, de szerintem ti is kérdezzétek meg! Hihetetlen ajánlatok lesznek! :lol:

Kép


Kép
fcicus
 
 


Sziasztok!

Félreértés ne essék, én nem akarok senki felett ítélkezni, főleg nem visszahozni a témába a tápos vitát! És csak cicusnak szerettem volna segíteni tippekkel és a saját meglátásaimmal.

Cicus!

Bocsi, de mik azok az flp-s termékek? Még nem hallottam róla... :oops:
A zsákok tök jó ötlet! Sajnos nekem nincs időm ilyet csinálni, és meg kell hagyni, kézügyességem sincs... Az én fiam nagyon szereti a diót is. Egész ősszel együtt szedtük, és kikövetelte, hogy kapjon ő is. Szerencsére semmi gond nincs belőle.
Hülye kérdés, de szereti a pudingport, vagy a pudingot? :oops: :P

Zuzi!

Gratulálunk, és örülünk veled!

Kép

Erika
erisunny
 
 


ugyan már cic én is lereagáltam a hókuszpókuszt, de ha megbántottalak elnézést. Elfelejtettem, hogy már nem ott laktok.
anna akkor nálatok ez a hányós cucc van? elvileg nálunk is, de Gigi megúszta két fosival. Sajnálom. A kicsi nem kapta el?

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!
A kórházban egy fotós csinálta a képeket. Minden újszülöttről készít, 1 a kórház ajándéka, a többit meg lehet venni.
Megyek szoptatni (még csak szoptatok, hogy Anna kérdésére válaszoljak).
Még írnék sok mindenről, de most nagyon nagy éhség van.
Minden nap beígérek neki egy kecskét. :lol: :lol:

dhbetty
 
 


Sziasztok!

Betty
Nagyon szépek a képek!!

Zuzmara
GRATULA!!! :P :wink: :P Örülök, hogy minden rendben!

A betegeknek továbbra is JOBBULÁST!!

Apa most intézi a jövőhétre az időpontot - a kapitányhoz... áthelyezés!
A lakás... tegnap hívtuk a kolléganőt, még nem volt megnézni a Nyh-i lakás tulaja...de azt mondta,
hogy majd megveszi ő... (állítólag komolyan gondolja..)
...de jó is lenne, ha így lenne.. akkor még lenne esélyünk családi házra... :P

Az oltás....
Mi nem kértük (ingyen kaptuk volna a rendőrségen), Anyós ma megkapta TB-nél van...
Kiváncsi vagyok, hogy lesz-e betegség a szuritól..
Apa uncsitesója gyógyszerész - azt mondta, hogy a 3 év alatti gyerekeknek nem ajánlja,
de azoknak a felnőtteknek igen, akik sok emberrel találkoznak pl. a munkájuk alatt...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Nyafi, szerencsére a pici nem kapta el, és levi is úgy néz ki meggyógyult, remélem jövő héten nem kap be valami kis fincsi új bacit vagy vírust a bölcsibe.
Annyira cuki Levi, már annyi mondókát tud (Boci-boci tarka, Csiga-biga, Hinta-palinta. Egy boszorka van, Csip-csip csóka, Poros úton kocsi zörög, Hátamon a zsákom, Esik eső süt a nap, Süs fel nap, stb.,). Olyan édi ahogy mondja majd meg zabálom.

Betty én csak azért kérdeztem mert írtad hogy van hogy másfél órát szoptatsz, nem a tápira voltam kíváncsi. Nálunk is van hogy egy óra az etetés és a büfiztetés, ami nem lenne baj ha csak napközben csinálná, de este jó lenne ha ez csak fél óra lenne max.. De ugye nekem a szopi mellé még tápit is kell készítenem. De legalább csak egyszer kell az este így kibírható.

Kia szurkolok hogy sikerüljön a kertes ház. mis is nagyon imádjuk hogy van kertünk annyira jó csak kiengedem Levit és a nappaliból, meg a konyhából is tudom nézni hogy minden ok vele.

Cicc, az ajándékokra visszatérve lehet beletenni, kicsi autót, vagy Thomast is lehet olyan picibe kapni. Levi nagy Thomas, és Verdák rajongó, meg imádja a munkagépeket is és lehet az Intersparba kapni azokat is olyan kisebb méretekben. Nálunk is vannak hisztik, ami legtöbbször abból fakad ha véletlen nem rá figyelünk 5 percig, de ez majd csak elmúlik, mert ugye a pici is egyre többet igényli a társaságomat. Figyel rám ahogy beszélek hozzá stb.... Ti hogy kezelitek a hisztiket. Mi nem figyelünk rá majd hirtelen abbahagya és akkor megdicsérjük, és akkor mosolyog és odajön átölelni minket. Mintha büszke lenne rá hogy sikerült a hisztit abbahagynia.

Na most mennem kell etetni.
Szép napot mindenkinek!

KépKép
KépKép
boganna07
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van!

Hiszti
..nálunk egyre ritkábban van...

Vonatimádat itt is van...
- Levinek ezért a Mikulás vonatokat hoz :P

Hoztam képe(ke)t:
Fürdőkádban
Kép
Apa helyén
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Velünk minden rendben. Manócska már megszokta, hogy én elmegyek reggelente, már nem veri ki a hisztit szerencsére! :lol: Jön puszit adni, megölel és integet. addig viszont nem mehet el, amíg ez a ritulálé nem játszódott le, mert akkor megsértődik. Annyira imádom! Még nem beszél, papa mama hoppá traktor. Anya apa nincs. Nem baj, majd behozza a lemaradást.

Babázók!
Milyen 2 gyerekkel? Hogy bírjátok? Apukák?
Mi is nemsokára újra próbálkozunk! :lol: Úgy szeretnék már megint terhes lenni! :lol:

ÍRJATOK!!!

Kép

Erika
erisunny
 
 


Sziasztok!

Eri
Azt tudom mondani, hogy 2x akkora lekötöttség, de tényleg az első 6 hét után már minden rutinszerűen megy. Csabi megszokta a hugát és már a viselkedésén is látszik, hogy már nem egyke.

MINDENKI
Az nem lehet, hogy csak mi éljük át a két évesek altatás körüli hisztijét illetve a félős korszakot!!!!
Legyen valaki még őszinte és ha van ilyen kérlek mondjátok el és hogy mit csináltok, mert 2 hete apával már megőrülünk!!!
Minden, de MINDEN ÁLDOTT ESTE hisztivel telik. Amíg nem megyünk fürdeni semmi gond. A fürdésnél is csak akkor van bőgés, ha SZÖSZ VAN a kádban, mert kiderült, hogy Csabi fél a szösztől. :lol: Elég muris volt, mikor kiderült, mert minden este továbbra is szakadok a röhögéstől, mikor fiam rémült arccal üvölti hogy szösz és áll a kádban lemerevedve. Na mindegy. Utána megnyugszik, és egészen addig, amíg aludni nem kell menni, jó.
De egyszerűen nem akar aludni!!!! Tök mindegy, hogy melyik ágyban, hol kivel miért... semmi... mesélek minden este, egész nap megy a mondóka és ének, úgyhogy az nem egy rituálé, de bőg és vergődik (vagy ver minket éppen), és üvölt, és ez legalább fél órán keresztül.
A fő gond az, hogy Bogi egy ideig bírja, de aztán nála is elkattan valami, és ő is bőg, na most ha két gyerek bőg, akkor már legszívesebben elmenekülnénk otthonról. :lol:
Valójában nem vicces, mert úgy néz ki, mintha Csabi félne elaludni. Nap közben sosincs SEMMI GOND. Tök egyedül elalszik. Ebédelünk, megkapja a cumiját és megy az ágyba, sem mese nincs, sem ülni nem kell mellette, semmi. EGyszerűen elalszik.

Voltunk ma Menő manó tornán, isteni volt!
Azt hittem, hogy majd visszahúzódó, sírós és félős lesz a fiam, mert ez volt az első alkalom. Hát nem.... rohangált, mondókát üvöltött (ecc pecc kimehetsz a kedvenc 3 napja), egy percig nem tudtam lefogni. És 1 órán keresztül. Már tiszta piros volt mindkét pofija, ímádtam! :lol: Végre egy olyan foglalkozást találtam, aminek örül, tud közben mozogni és rettentő közel van szüleimhez, így ők addig tudnak bogira vigyázni. :D

Imádom a lányom is, de rajtam kívül mindenkire mosolyog... rám nem.

Kép


Kép
fcicus
 
 


Cicc, nálunk is úgy néz ki Levi elég jól elfogadta a kishugit, bár megfogni még nem akarja, nem is erőltettem, de már odamegy mondja neki hogy "Panna ne sírj nincsen semmi baj!". Persze Panna csak a kajcsi miatt szokott picit sírni, ha nem egyből kapja meg vagy míg cici után várni kell a pótlásra. Meg odamegy hozzá és mutogatja a játékait neki. Nálunk szerencse az altatással nincs baj, de amíg a kádba imádkozzunk az nem kis feladat utána minden megy magától. Fürdenek egy nagyot apával, én addig Pannát fürdetem, majd este, miután szopizott a kisasszony cserélünk apával, és én teszem Levit az ágyba. Nem tudom mi lehet Csabival, miért nem akar elaludni, de elégé elfárad az altatáshoz? Vagy túl van pörögve? Szeretnék tanácsot adni de nem jut eszembe semmi. Este gondolom Bogi még egyszer kell, ugye? Akkor Csabi alszik tovább? Nem lehet hogy kicsit féltékeny Bogira,, hogy ő vele este is foglalkozol? Ez csak egy tipp.
A torna az jó lehet főleg hogy kettesben tudsz lenni Csabival. Én úgy élvezem amikor Levivel kettesben tudok lenni mert most hogy nincs olyan nagy hasam újra tudunk birkózni meg jó nagyokat fogócskázni, játszani. Fura hogy fáradtabb vagyok az alvás miatt de mégis több az energiám most hogy nincs már meg az a hatalmas hasam.

Erika, igen bele lehet rázódni a két gyerkőcös életbe, mondjuk nekünk Ciccel mázlink van a kis csajszijainkkal. :wink: Nekem az elején egy volt ami nagyon nehéz volt, amikor láttam a Levin hogy szomorú mert nem tudok mindig az övé lenni, de szerencsére ez elmúlt, és így sokkal könnyebb.

Többiekkel mi újság?

Orsi nagyon eltűntél, remélem miden ok, nemsokára kint lesz a kistesó. Tényleg hogy is fogják hívni?

Betty veletek mi újság? Hogy bírjátok az új helyzetet?

Niki, meggyógyultattok már? Olyan rég írtál te is.

Linus, szép a kis pocakod, gondolom már nagyon várod a kis puncist. Kristóffal jártok valahova napközben?

Nyafi sikerült állást találnod?

Hunci,írtad hogy te beadatod ezt a H1N1-et. Volt valami az oltás után. Én is nagyon gondolkodom rajta hogy beadassam mert a bölcsibe én megyek Leviért, de nem tudom. Tud valaki tanácsot adni?

Zsuzsi ezer éve nem hallottam felőletek. Mi az oka hogy így eltűntél????? Írj nekünk!!!!

Zuzi, milyen újra dolgozni? Hogy bírod? Látszik már a pocakod? Patrik mit szólt hogy hugicája lesz? Hogy megy neki a bölcsi?

Többiek is jelentkezzetek be!!!!!
Puszi Mindenkinek!
KépKép
KépKép
boganna07
 
 


Sziasztok!

Továbbra is várjuk a Te Történeted rovatba a szüléssel, gyermekvállalással, neveléssel kapcsolatos vicces, nevettető, megható, megkönnyeztető, tanulságos írásaitokat 1-2 oldal hosszúságban, Word dokumentumban a szerkesztőség email címére: szerkeszto@babanet.hu

A Kölökneten pedig még lehet nevezni a Mikulás-pályázatra, a legjobb történeteket remek gyerekkönyvekből álló csomagokkal díjazzák majd! Még odaérnek majd a Télapó előtt! Itt a következő mélcímre írhattok: szerkeszto@koloknet.hu

Mindenkinek további szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!!!

Elveszett bárányka jelentkezik! :oops:

Először is Zuzmara....GRATULÁLOK!!!!Annyira örülök hogy minden rendben van...nagyon izgultam ááám értetek! :D

Betty,gyönyörűek a képek!!! :)

Vitaminok, Réka is kap méghozzá a multitabs immuno kid-et...sogórnőm javaslatára....ez a legutóbbi betegség nagyon lestrapálta a drágámat!Jaaa és Kornél is elkezdte a béres cseppet és cebiont nagyon mini dózisban(Réka túl nagy veszélyforrás vírus és baci téren). :roll:

Erika,Kia hajrááá kistesó!!!!

Kia, hogy áll a lakás eladás?Jaaa és nálunk is van kandalló....és nincs elbarikádozva....egyszer Réka megérintette az üveget amikor forró volt meg is égette picit az újjbegyét.....na de azóta tudja hogy nem hiába szajkóztuk neki hogy nem szabad!!!Azóta nem volt baleset!

Anna, te kérdezted a betegséget...Most 1 nagyon csúnya vírust hozott haza Réka :twisted: ....39,8-ig felment a láza alig tudtuk lehúzni...kúppal együtt ennyi volt....ráadásul pont a hosszúhétvégén kezdődött....úgyhogy elvitte a férjem az ügyeletre és kiderült hogy herpesz vírus...tele van a szája és torka hólyagokkal alig tudott enni-inni....ráadásul náthás is volt....ááááá szóval nem ragozom....jaaaa....és a 2 gyerkőcöt el kellett különíteni nehogy elkapja Kornél is....mi minden tőlünk telhetőt megtettünk de sajna elkapta.....annyi volt a szerencse hogy időben elkezdtük a gyógyszert így picit volt csak lázas és csak a torkában volt 4 hólyagocska de ugyanúgy tudott enni és inni is hála az égnek!Így most Rékát itthon tartottam 2 hétig hogy megerősödjön !A héten már ment bölcsibe!De azt is megfogadtam hogy amint picit is beteg lesz itthon marad...mert mostmár tök jól elvan a 2 gyerkőc.Persze nekem dupla annyi meló de egyben jó fogyókúra is...mert enni akkor nincs időm az tuti :)
Bár már csak 2 kiló van rajtam az meg pikk-pakk leolvad( 17-et szdtem fel). :shock:

Cicc, elalvás és hiszti....nálunk nincs gond....bár múlthéten volt a nagyszülőknél Réka és elhatároztuk hogy akkor leszoktatjuk a cumiról....így elvitte marci cica....és azóta zajosabb az elalvás ...sokat dumál meg be-be próbálkozik elalvásnál de ez még belefér.Pl. most hogy beteg volt az apjával aludt el....és mondta is neki apa hogy mivel beteg azért alszik vele....de amint meggyógyul akkor újra el fog tudni aludni egyedül....na most ugye nincs cumi és mindig kérlel minket hogy aludjunk el vele....aztán mondjuk hogy nem mert hogy ő milyen okos meg ügyes és megy ez neki egyedül is....na erre mit mondd az én lyányom.....de apuci én olyan beteg vagyok!!! :shock: :lol: Na most légy komoly és következetes....hááát mi úgy vettünk rajtaaaa...azt hittem megzabálom!!!Olyan kis rafkósak hogy el sem hiszem :)

Na mennem kell mert Kornél felsírt....jön a felső 2 foga és éppen zombis éjszakáink vannak....annyira szeretnék már 1 átaludt éjszakááááááttt!!!! :?

Puszi
Niki
Vendég
 


Bocsi....nevettünk rajta...:)
Vendég
 


És pár friss képecske:

Kép Hinta-palinta...igen az ott a duda...:)

Kép 1 rakás gyerek...kiskonyha összerakása Rékuci névnapján...:)

Kép Uzsi együtt...:)

Kép Szereljük meg...:)

Kép Főőőőőzöööökkk...:)

Kép Hancúr...:)

Kép

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Cicus!

Éjjeli fény van a Csabinál? Vagy ha veletek van egy légtérben (nákunk is ez a szitu), akkor nálatok? Nem lehet, hogy nem az elalvástól fél, hanem a sötéttől? Csak egy tipp. Szerintem nem túlpörgés, mert akkor szerintem nem verekszik. Csak egyszerűen rohangál. Kicsit akaratos is.
A szösz. Bocsánat, de én elnevettem magam, elképzeltem a szitut. Próbáld meg megmutatni neki, hogy nem kell félnie, nem bánt! Fogd meg, és mond neki, hogy látod, nem bánt!
Nálunk a rendszer a következő: mmivel mi is egy légtérben alszunk a Karcsival, a mi ágyunkban alszik el (máshol nem hajlandó), de csak akkor, ha mellette fekszek. Erre apa nem jó. Addig tv-zünk apával, amíg elalszik. Az ágyból jól látható a tv. Ő még mindig nem tv-s, nem is nézi (szerencsére). Ha elaludt, akkor átrakjuk az ágyába. Csak ritkán jön át éjszaka a mi ágyunkba (ami az övétől kb.30 cm-re van)
Biztosan megviseli kicsit a kistesó, meg hogy szinte megváltozott körülötte.
Csak egyet tudok tanácsolni, ami a ti helyzetetekben a legnehezebb: türelem.

És ne félj! pár hónap múlva már Te leszel annak a kislánynak a világ közepe! És gondolj arra, hogy nem azért nem mosolyog rád, mert nem szeret!

Niki!

Jajj szegényke! Ezt rendesen összeszedte! De azért annak a másik gyereknek az anyukája nem vette észre, hogy beteg a gyereke? Vagy ennek is lappangási ideje? A Karcsi már nagyon régen nem volt beteg szerencsére. A doktor bácsi meg se ismerné... :lol:

Anna!

Hát remélem nekünk is lányunk lesz. Már megvan a neve. Mondjuk ha fiú lesz is megvan a neve... És remélem legalább annyira nyugodt lesz, mint a bátyja volt. Nekem egy rossz szavam nem lehet rá.

Kép

Erika
erisunny
 
 


Sziasztok!
Niki gyönyörűek vagytok és Rékának utólag is boldog névnapot! Szóval még kb 5 hónap és jó lesz minden? :lol:
De most sem panaszkodom, vannak kritikus pillanatok, mindkettő sír, stb,de az csak pár percig tart és általában nem ez a jellemző.
Panka nem igazán féltékeny. Persze bújósabb lett és néha besokkal ha szoptatok, vagy Lili az ölemben van, de olyankor sem rá haragszik, hanem rám. Lilit imádja, puszilgatja. Hazajön és kérdezi. De még lesz jobb is bízom benne.Tényleg nem könnyű 0 segítséggel és úgy, h Balázs fél9re ér haza, gyakorlatilag akkor már semmit nem tud segíteni.

Cicc!
Ez a legyünk őszünték és valljuk be aranyos volt.. :lol:
Őszinte leszek.
Panka 3 hónapos kora óta külön szobában alszik, minden nap 8kor, beteszem a kiságyba, cumi, rongyi, villany leolt, teljes sötétség, puszidobás és kijövök. 5 perc múlva alszik.
Így szokta meg, DE szokott próbálkozni. Néha ha beteg Balázs áthozza és olyankor utána is jönne át, pedig nem tudunk együtt aludni.
De én ebből nem engedek. Ott alszik. Van amikor hajnalban -ha át akar jönni és nem hozom- sír. Jó..5 perc után abbahagyja.
Én azt gondolom csabinál is ez egy szertartásos hiszti. Csak az segít ha figyelmen kívül hagyod. Észrevette, h próbáljátok kezelni a problémát és élvezi, hogy rá irányul minden figyelem. Tuti, h benne van Bogi érkezése is, nem olyan érettek ők még, h mindent felfogjanak.
Lehet nem volt még érett egy nagyágyra, Panka sem lett volna még, hagytam..kaptunk kölcsön másik kiságyat. Persze tévedhetek.
Pankának is van egy ilyen szertartásos hisztije. Ha hazajön a bölcsiből és kiszáll az autóból földhözvágja magát és sikít. miért? Mert sétálnia kellene hazáig és ő ölben akar. Én pedig nem akarom, mert 2 gyerekkel így nehéz. Úgy berögzült már, hogy ha előtte 2 másodperccel kacagott is az autóban, ha kiszáll azonnal jöhet a hattyú halála..
Párszor feltöröltük már a hazáig vezető utat, mert én nem vettem fel, ő meg vonszolta magát utánam. Szomszédok legnagyobb megbotránkozására. Lesz@rom..
Szóval ne engedd, h úgy érezze győzött mert akkor nem hagyja abba, sőt, jön a következő. A hisztit kezelni kell mé ha néha olyan kegyetlennek is tűnik. Attól a gyerek nem utál meg.
Anyukám itt volt és amikor Panka olyan magátütögetősmindentföldhözvágós hisztit rendezett betettem a kiságyba és mondtam neki, h megnyugszol és jövök. Persze még üvöltött jó darabig, majd hüppögött, bementem megbeszéltük. Már amennyire ezt meg lehet vele. Nade amit én anyukámtól kaptam..pff. Aztán amikor megnyugodott és játszott mondta, h igazam van..
Nem könnyű.
Semmi esély bölcsire?

Lili sír, megyek.

dhbetty
 
 


Ötletek karácsonyra, szülinapra, mikulásra?

dhbetty
 
 


Cicc nálunk négy hónapos korától jól megy az elalvás, volt egy nap amikor nem akart, akkor rájöttem, hogy kell neki éjjeli fény és nem húzom le teljesen a redőnyt, így már alszik. Tudom, hogy te ellene vagy a suttogónak én abból tanultam meg, hogy hogy altassam el a gyereket, úgy hogy ne legyen trauma. Ha gondolod kölcsönadom a könyvet.
Utólag is boldog névnapot Rékának, nagyon szép kislány lett.
Betty jó, hogy írtál. Én se szoktam mostanában felvenni, ha sétálunk az utcán, ált. már hiszti sincs. MOST MÁR...

Kép
nyafi
 
 


sziasztok

gyors bejelentkezés.

babák édesek, szépek!

Cicc, nálunk ez nincs, kezdetektől fogva az én akaratom érvényesült alvás terén, hiába próbálkozott.Amúgy most is próbálkozik, de nem engedem neki.Altatás, mese, simi aztán jóéjt.Kimegyek.Üvölt, tombol.Bemegyek, visszateszem, jó éjt alvás van.Ismét üvölt és mindent kitalál, hogy ne kelljen aludni.Bemegyek, de már nem szólok hozzá, nem nézek rá csak beteszem,takaró rá.És így tovább.Bölcsiig nem volt gond, a 2. visszatétel után aludt, de azóta van ez a cirkusz, kezdetben 10 alkalom is kellett , hogy elaludjon, most már a 4. visszatétel után alszik, tudja, nincs kecmec,nem adom fel.

Oltás:igen, beadattuk, jövő héten gyerek is megkapja.

olvassátok el:http://criticalbiomass.freeblog.hu/archives/2009/11/07/Influenza-para_-_8/
Vendég
 


Sziasztok!

Itt vagyunk :) Patrik a héten beteg volt, múlt hét szombaton este kezdődött lázzal ami tartott 4 napig, de ezen kívül semmi baja nem volt, evett, játszott, szaladgált, semmi külső jele nem volt annak, hogy beteg csak a láz. Aztán az elmúlt és jött a köhögés, tüsszögés. Már marha jól van, bezzeg én!!! Jól elkaptam tőle :( így most és szenvedek. Tüsszögök, köhögök és fáj a mellkasom, persze semmit nem szedhetek. Már összeragad a gyomrom a sok méztől...

Cicc: ebéd után nálunk is gyönyörűen elalszik Patrik az ágyában, de este nem szeret ott elaludni. (bár tegnap este ott altattam és 15 perc alatt sikerült zéro hisztivel) Van egy 2 személyes ülőgarnitúra, ami a kedvence, odafekszik, a feje alá teszi a napocskás párnát, betakarja magát és alszik... Nálunk nyár óta nincs cumi, egyszer csak elvettem, 2 napig kereste, de ennyi.
Szerintem is inkább a sötéttől fél, nálunk is van éjszakai fény, de nem mindíg használom, csak ha nyugtalan.
A félésről annyit, hogy Patrik nem fél semmitől, bár mostanában kissé tartózkodóbb ha új helyre megyünk vagy illetve ha olyan helyen vagyunk ahol már régen nem voltunk (pl: barátok). Olyankor kicsit üldögél az ölemben, vagy öleli a lábam, de 5-10 perc maximum és feloldódik. Ilyen régen nem volt egyáltalán. Minden idegen helyre rongyolt be gondolkodás nélkül, az sem érdekelte, hogy ha én nem mentem vele. Szóval ez szerintem csak életkori sajátosság, biztos kinövik, de nem szabad eröltetni semmit, mert elveszítik a bizalmukat felénk. Inkább mellé kell állni, hiszen senki nem tud neki segíteni csak mi :) A szöszös sztori aranyos, de neki komoly. Az egyik barátunk lánya a gomboktól retteg... Ilyen is van...

Niki: gyönyörűek a Manók, hihetetlen tényleg, hogy mennyire hasonlítanak egymásra. Ja, és köszönöm, hogy gondoltál rám :)

Betty: kitartás, remélem nemsokára könnyebb lesz. A hisztit én is így kezelem, szerencsére nem tart sokáig, pár perc és megnyugszik.

Eri: mindent bele :) hajrá! Drukkolok, hogy kislány legyen :)

Anna: kicsit jobban elfáradok így, hogy pocakosan mentem vissza dolgozni, de nem vészes. Nem hagyom el magam. Mikor hazajövök csak Patriké vagyok, de igényli is. A bölcsit nagyon szereti, volt olyan, hogy szombaton tiszta hisztis volt délelőtt, már nem bírtunk vele. Apa levitte, hogy sétál vele és elindult a bölcsibe. Úgyhogy elmentek odáig, nyugtázta, hogy a gyerekek nincsenek ott, nem marad el semmiről és jöttek haza :)
A pocakom már nagyon látszik, mintha lenyeltem volna egy labdát. Lényegesen nagyobb mint ebben a korban Patrikkal volt.

Na, megyek, kihasználom, hogy Patrik alszik és kitakarítom a fürdszobát :(

Kép
zuzmara08
 
 


Cicc: Nyugodj meg, nekünk se megy az alvás!!Kristóf fél éves koráig jól aludt, 2-3-szor szopizott, de jól visszaaludt.Fél éves korától egy éves koráig maj degőrültem, mert 2!!!óránként kelt fel cicizni.Szülinapja előtt elkezdtünk egy módszert, ami két hét alatt bevált.Esti szertartás(füri, mese, tej/tea ima, ének)után letettük a kiságyába, elköszöntünk, és otthagytuk a sötétben.Simán megszokta.Aztán másfél évesen kivettük a kiságyból néhány rácsot, és bár nappal ki-be bújt rajta, este félt, felkuporodott a sarokba.Visszatettük a rcsokat.De hogy felkészüljünk tesóre, vettünk neki nagyágyat.Imádja, büszke rá, de azóta jár át hozzánk a hálóba.(Pedig előtte szinte soha nem altattuk köztünk.)Most ha jó éjszakája van, átalussza, és csak reggel 6-kor jelenik meg nálunk, ha rossz, akkor éjfél után elkezdődik a hiszti.Mert ilyenkor sehol nem jó, mindent akar, aztán az ellenkezőjét, és egy óra, mire vissza tudjuk altatni.Az esti lefekvés is nehezebb, mint régen.A szertartás megvan, de mese helyett megbeszéljük az aznapi élményeket.Ezt RENDKÍVÜL hasznosnak tartom.Egy csomó dologra döbbenek rá ilyenkor, amire azt hinném, nem is emlékszik, de ő perceket mesél róla.Aztán Bóbita, de az vagy húszszor.Közben dobálja magát, csacsog, felül, huncutkodik stb.A nappali alvásoknál minden rendben, ha séta közben alszik el.Felhozom a babakocsiból (a 3.emeletre...gondolhatjátok...nagy hassal :oops: ), beteszem az ágyába, és alszik 3 órát.Ha itthon kell altatnom, akkor nagy hiszti van.Már azt csinálom, hogy megmondom neki, én lefekszem, ő csináljon, amit akar5 perc után tuti kiköt mellettem, az ágyban.
Mindezek pontos okára nem jöttem rá.Félelem, új ágy, tesó jövetele, betegségek(akkor mindig elkényeztetjük), új meseélmények (pl. a Vuk rendkívül felkavarta :shock: )?Nem tudom.De azt észrevettem, hogy pár hete annnnnnyira anyás lett!Pedig soha nem volt bújós.Úgy kellett kicsikarni egy puszit tőle.Most mindig csak én vagyok a jó neki, nem hagy semmi mást csinálni, csak vele foglalkozni, állandóan felemeltetné magát.Ezen túl megmaradt a nagy nyitottsága az emberek felé, nagyon barátkozó, és nem bizalmatlan, de van benne is egy kis félelem pl. nagy kamionoktól, utcán lézengő kutyáktól.De ez egyre kevesebb.
Hát, nem tudom, sikerült-e segítenem.Mindenesetre a többiek élményeiből leszűrve: lehet, hogy a fiúkkal ez a dolog nehezebb?
Mindenesetre szerintem semmiképp nem megoldás erre a bölcsi(bocsi, Betty! :wink: ).Így is egy kicsit "elvesztette" az anyukáját, nemhogy még egész napra....tudván, hogy Bogi meg veled lehet.Persze lehet, hogy ez csak az én bölcsi-ellenességem ...ebben a helyzetben.

Anna: Köszönöm, sokkal nagyobb a pocakom, mint Kristóffal ilyenkor.És sajna most már érzem is ezt a súlyt...pontosabban, hogy már 12 kg-t híztam :shock: :shock: :shock: Próbálom kristófot továbbra is sokat vinni.Minden délelőtt 3-4 órás séták.Amíg világos volt, délután is sétáltunk.Most már nem tudunk.Hétfőnként Babusgatóra járunk(zenés, éneklős, mondókás fogl.), péntekenként Csiri-biri tornára.Na, nekünk is ez jött be a legjobban, mint Ciccnek.Kristóf annyira imád mozogni, olyan nagy igénye van rá.Sokkal jobban leköti, mint a mondókázás(pedig azokat is tudja, bár úgy tűnik, nem érdekli :lol: ).De megpróbálok minden napra valami "eseményt" szervezni.Erre nekem is legalább olyan szükségem van, mint neki :lol: Van egy nagyon-nagyon jó kis barátja, vele szoktunk sokat találkozni, meg játszótér, ovi (anyukám óvónő volt, és néha bemegyünk az udvarra a NAGY Ovisokhoz :D )Sajna csak egy autónk, van, amit apa használ, így eléggé lekorlátozódnak a lehetőségek, de a mókusoktól, vadkacsáktól hemzsegő patakparti sétányt nem cserélném el egyetlen pesti játszóházra sem :wink:

Nik: De durván hangzik ez a herpesz!!!!???

Zuzi:Nálunk ugyanez volt!!!Kristóf lázas volt 2-3 napig (durván, alig tudtam levinni), de SEMMI több.Nem is vittem dokihoz.Aztán azóta is szívjuk az orrából a taknyócát, pedig nem folyt/folyik neki, mégis bedugul.Fogalmam sincs, mi lehetett ez.

Bocsi a többiektől, akinek nem írtam, de elfáradtam, ledőlök kicsit....

Szép napot!Végre süt!!!! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
linus
 
 


Életjel magunkról:

Jól vagyunk,Florci egy picit taknyos,kb ennyi.Jövő szombaton lesz a szülinapja,készülődünk ezerrel.
Most született és már 2 éves.ááááááá...nem akarom elhinni.

Nyafi:ált. már hiszti sincs. MOST MÁR...bocsi,de ezt nem akarom elhinni. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Niki:jók a képek!
Immuno kids-et nem csak 3 éves kortól lehet adni?

Oltás.mindenki megkapta,kivéve Flórát.Dokink 3 éves kor alatt nem adja be.

Zuzi:annyira,de annyira örülök h minden rendben veletek!!!!!
Gyógyulgass!

Minden beteg babának jobbulást!

Eri:hajrá kis tesó projekt!

Hova tűnt a vonalzóm?
kingiii
 
 


kingii én nem azt mondtam, hogy soha nem hisztizik, hanem, hogy arról leszokott, hogy nekem kell cipelni, ha elfárad séta közben és úgy fejezte ki, hogy ordított.
Erre a nem alvásra visszatérve. Huncinak igaza van, következetesen, határozottan. Úgy ahogy nektek jó. Ha neked úgy jó, hogy vele alszol, akkor minden éjjel így legyen, ha meg nem szereted, ha egy szobában alszotok, akkor ahhoz szokjon hozzá. kész pasz.
Van munkám!!!
ZUzi , Flóra jobbulást!

Kép
nyafi
 
 


Nem, a hisztire nem megoldás a bölcsi. Csak a múltkor említette Cicc, h Csabi 3 mesét is meg tud nézni, ebből arra következtettem, h esetleg sokat ül a tévé előtt mert unatkozik..rosszul gondolom? nyugodtan javíts ki.

és én is bölcsi ellenes lennék ha megtehetném.. :cry:

dhbetty
 
 


grat nyafi!!! hol?? mi??

dhbetty
 
 


Betty!Bocsi, nem akartalak ezzel megsérteni.Nyilván sokkal összetettebb a probléma, minthogy ezt ennyire egyszerű legyen megoldani... :? Egyébként meg le a kalappal előtted.Pont azon gondolkodtam, hogy a fenébe bírod, amikor a párod is ilyen későn jár haza.Én már attól kiakadok, ha a heti egyszeri "kimaradásból" (ami autogén tréning tanfolyam...stressz ellen) több lesz a munkája miatt, és nekem kell fürdetni Kristófot.
Ja, egyébként azon mindig megdöbbenek, ha a németországbeli dolgokról írsz.Pl.: védőnő, kölcsönbe kapsz ctg készüléket(jól emlékszem? :roll: ), fotós a kórházban...Jézusom, hogy el vagyunk mi maradva :shock: :shock: Most akkor melyik egészségügyi, szociális ellátottság a normális?nyilván az ottani...

Kép

Kép
linus
 
 


Sziasztok! mi is vagyunk, de szinte ugyanaz a helyzet mint Zuziéknál, magas láz napokig aztán semmi, most meg kezd köhögni, taknyosodni és természetesen én is lebetegedtem. 1 hétig jártunk a bölcsibe......

Cicus: alvással nekünk is gond volt és a betegség nem segített, egy ordítos estén túl vagyunk, most majd talán visszatérünk a régi kerékvágásba.


Egyébként minden OK, de rohanok mindig majd jövök én is bővebben, talán már jövö héten.

Kép Kép
tn_zsuzsi
 
 


Nem sértettél meg, lehet túl fáradt vagyok mostanában. :wink:

dhbetty
 
 


máv munkaügyis

Kép
nyafi
 
 



Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Cicus
A SZÖSZ...
Levi is kiabál, de ő csak akkor, ha kakit lát....
Néha lezuhiztatom kaki után és nem törölgetem a popsitörlővel...
mint ma is...
Ha marad a popón és meglátja zuhi közben, hogy viszi le a víz, akkor kiabál, hogy VEDD KI!!
Nem akarja, hogy lefollyon??
...de ma azt is kiabálta, ahogy csak bírta, hogy HÚÚ DE JÓÓÓÓ (a zuhany alatt állva) :lol:

Niki
Nagyon édesek a gyerekek a képeken!! (irigy- irigy)
Biztos nagyon jó, hogy a két tesó együtt játszik...

A lakás... most tárgyalunk egy Ér u-i lakástulajjal... :roll:

Herpesz :cry:

Esti alvás
Mi éjjel együtt alszunk :oops: Kihasználjuk, hogy ez az ágy 180 cm-es...
Ha ott vagyunk mellette csak beszélget... mostanában azt szoktam csinálni, hogy egy idő után felállok
azt mondom, neki, hogy megyek pisilni, addig aludjon el, szépen csukja be a szemét...
és mire visszaérek már laszik is :lol:

Szerintem már menne neki külön ágyban is - most is a saját ágyában alszik... (nappal mindig)

A mikulás nálunk egy Tibi csomagot hoz... (mikulás, csoki, szalonc. és egy báb van benne)
Levi Tibiékkel alszik (Tibinek is hívja őket) - már van neki 3 db (Bárány , Maci, Nyuszi),
így biztos örülni fog a 4.-nek is (most oroszlán van a csomagban) :P
...és vettem neki kisvonatokat (mostanában csak a vonat és a "nínósótó" a nyerő) - ezeket
darabonként csomagolom be, ő pedig majd kibontogatja..

Zuzmara
Jobbulást!!

Flórának is JOBBULÁST!!!

Zsuzsi
...és nektek is!!

Nyafi - itt is GRATULA a munkához!!
Végre sikerült!! :wink:

Az oltás... mi a NEM-et támogatjuk!
Anyós ma már "kezd" rosszul lenni (8 napja kapta meg)
Most is alszik... fáj a gyomra, erőtlen...
Jó kis szuri :?

...még 1 kép:
- van segítségem -
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Ha szeretnétek a gyereknek egy remek mesekönyvcsomagot nyerni, gyorsan ragadjatok billentyűzetet, és írjatok egy Mikulás-történetet - lehet megtörtént is, a családi legendáriumból, esetleg kitalált is.

További információ a Kölökneten:

http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

A könyvcsomagban remek illusztrátorok és írók munkái találhatók meg, ráadásul még odaérhet Télapóig!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Ha szeretnétek a gyereknek egy remek mesekönyvcsomagot nyerni, gyorsan ragadjatok billentyűzetet, és írjatok egy Mikulás-történetet - lehet megtörtént is, a családi legendáriumból, esetleg kitalált is.

További információ a Kölökneten:

http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

A könyvcsomagban remek illusztrátorok és írók munkái találhatók meg, ráadásul még odaérhet Télapóig!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


sziasztok,

Anna, Cic köszi a hiányolást/érdeklődést. még egyben vagyok,de a t*öm is kivan már. elnézést. :oops: olyan nehéz ez az utolsó hónap, semmihez sincs kedvem,Kolos egyre anyásabb csak én kellek neki mindne szituációban.
olvasom az alvásgondokat... nálunk az nincs - még-. napközben ringatva alszik el, este pedig velem. mi egy ágyban alszunk, tudom rossz szokás, de ez van. a kicsit majd máshogy neveljük.

Anna,nevet még nem tudok mondani, mert mi sem döntöttük el. ami a vonalzón látszik, az tetszett egy darabig, de van más alternatíva is. kolos is miután megszületett lett kolos.

Cic, néztem a képeket iwiw-en olyan nagy lett Csabi rá sem ismertem. én utoljára az állatkerti játszóházban láttam ami majd 1 éve volt, nem?
Bogi meg édes kicsilány, kis mosolygós.

Zuzi, neked sem gratláltam még a lányhoz. örülök nektek.

Nyafi, munka szuper!!! mikor kezdesz?

ja Anna, egy technikai kérdés: hogy tudtad megcsinálni, hogy mindkét vonalzód lilypie-os és van fénykép is melletük?mármint tudom hogy kell fényképeset csinálni, de amikor be akarom illeszteni a babanetre akkor azt írja ki "túl hosszú vonalzó". pedig lassan aktuális lesz nekem is másik vonalzó. :D
snooopy
 
 


Úgy látom lefagyott a topik, vajon miért??

Na itt az a fránya influenza, én is beoltatom magam, azt mondják szoptatós anyáknak lehet, amúgy sincs sok tejem sajna. De azt nem bocsájtanám meg ha elkapnám, és miattam mindenki lebetegedne. Szóval így döntöttem.

Levi egyre jobban szereti a bölcsit, a kistesót is mindig emlegeti, és ha nincs itt köztünk mindig keresi. Volt fényképezés a bölcsibe, és annyira aranyos képek készültek róla meg kell zabálni. M a lesz a bölcsibe szülői, kíváncsi leszek miről fog szólni, hihetetlen hogy már én járok szülőire.:-)

Kia, Levi manód nagyon nagy segítség a házimunkába látom.:-)

Nyafi örülök hogy találtál munkát:-) Mikor kezdesz? Abigél hogy van? Olyan rég írtál róla.

Niki hogy nézegettem a birkózós képeket, eszembe jutott hogy milyen jó lesz ha már Pannával is így lehet majd együtt játszani. Annyira édik a kis manóid:-) Betegségekkel hogy álltok, mindenki meggyógyult? Ezt a herpesz vírust egyébként hogyan vették észre?

Orsi annyira eltűntél!! Mi ennek az oka?? Nemsokára kint lesz a kis pocaklakó, annyira kíváncsi vagyok rátok. Kolosnak hogy tetszik az új otthon?? Hogy bírod így az utolsó heteket?

Cicc megoldódott az alvási probléma, sikerült a sok jó tanács közül kipróbálni néhányat. Írj, mi újság veletek.

Olyan szép idő van, megyünk is ki sétálni, aztán Leviért a bölcsibe.:-)

Néhány kép addig is.
Puszi Mindenkinek!

Kép Láb méretek!:-)
Kép Kedvenc képem, anya és lánya:-)
Kép Puuuuuszi
Kép Esti ivás apával!
Kép ÁÁÁÁÁÁÁ ez jól esett!
Kép Kis informatikus.
Kép Csini mini:-)

KépKép
KépKép
boganna07
 
 


boganna07
 
 


Orsi, de jó hogy írtál:-)
A vonalzót (tudom hülyén fog hangzani), de én nem tudom beilleszteni a sz aláírásomba, így mindig bemásolom. :roll:
Lehet túl hosszúnak találja a program és azért nem engedi.
Kitartást, én is rettentően szenvedtem a vége felé állandóan fáradt voltam és a hasam is bazi nagy volt.
Szóval csak kitartás, és ahogy van valami amibe tudok tanácsot adni írj vagy hívj! Puszi!
KépKép
KépKép
boganna07
 
 


anyám anna mennyire az apja mind a kettő! Csini lettél. Ma kezdem a tanfolyamjukat, dec 18-ig tart, aztán jan 15-el kezdek, ha sikeresen abszolváltam.
Gigi sajna megy a hasa, itthon vagyunk, tegnap már csak 3x ment, remélem ma már jobban van, leadtuk a székletet, várom az eredményt. Elvileg ma megjön.
Szia Orsi, na a Ciccnél azért van alvásprobléma, mert a Csabi is azt várná el, amit kolos megkap. Kiváncsi leszek, hogy majd hogy fogtok aludni, ha kinn lesz ketteske! Tényleg engem is érdekel. Kolos szeret ott lakni? Kép Kép

Kép
nyafi
 
 


Nyafi, ne is mond a Férjem génje úgy látszik erősebbek. Azt hittem hogy majd a lányom tisztára olyan lesz mint én ( anyu leánykori képei totál olyanok mint én most), de jobban hasonlít a férjem nővérére mint rám:-()
Szegény Gigi biztos ő is benyelte ezt a fosis vírust. Képzeld a doki felírt nekünk inhalátort mert Levi egy hét bölcsi után már taknyosodott, nem volt se hőemelkedése se semmi csak folyt az orra hátra torkára emiatt köhögött, majd 2 -3 nap itthon lét után újra bölcsi és egy hét majd elölről kezdtük. Na szóval ez egy szuper találmány, azóta semmi baja. Napi 5-10 perc inhalálás ilyen sós Salvusos vízzel és nem esik vissza. Igaz nem egy egyszerű dolog mert közben ezerrel szórakoztatni kell a kis manót hogy egy helyben üljön. De megéri, ha valakinek is elege van a folyamatos takonykórból, ezt bátran ajánlom, és már a gyerekorvosok is ki tudják írni receptre, azt hiszem 3000 valamennyi ft, a 15-20 ezer helyett.
Gigi nagyon cuki, és ahogy ül a wc-én...... Neki még szűkítő sem kell?
Tényleg Orsi Kolosnak hogy tetszik az új lakás, Hogy éltétek meg hogy eljöttetek Pestről?
KépKép
KépKép
boganna07
 
 


sziasztok,

költözés?? áhh még sehol sincs. akkor kolinak már lenne saját ágya, meg külön szobájuk a tesóval, de itt pesten van egy háló ahol a nagyágy van + a kiságy. a délutáni alvása még itt van, de az esti mellettem. igen, én is félek tőle mi lesz ha meglesz a pici, mennyi időm lesz kolira...annyi kérdés /kétely felmerül bennem. Anna nektek milyenek a napok, éjjelek??

szegény Gigi, jobbulást!

nagyon édes Pici Panna. de jó lehet kislányruhákat venni. :oops: :D mindig nézem őket ha ilyen helyen járok, annyira cukik vannak.

na mennem kell mert Kolos állandóan youtube-on akar zenét hallgatni. nem bírja ha itt ülök a laptop előtt.
snooopy
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?