Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Csak egy gyors be-kukk, mert lassan indulunk a kórházba. Hajnal három óta csordogál a magzatvizem, a fájásaim még elég rendszertelenek, ha nem küldenének haza, akkor majd jövök ha újra itthon leszünk.:-)
Még gyorsan mostam egyet:-))
Betty nagyon szépek vagytok!!!!!!
Kép
KépKép
boganna07
 
 


Jó reggelt!
Köszönjük a bókokat, átadom neki. :)
Már én is alig várom a többi babás képet. Persze ráértek még, mert sokkal könnyebb egy nagyobb babával. Nagyon pici még Lili, annyira óvóm mindentől. Ráadásul ilyen időben (hó és eső) mindenki beteg. Csak annyit tehetek, h minden evés után fejek, h minél több tej termelődjön. Eddig siker, remélem így marad. Mindig félek, h elapad mint Panka után. De szinte mindent másként csinálok és eddig van eredménye. A védőnő szerint kb 35 ml lenne egy ilyan baba adagja, namost Lili 55 ml után elégedett csak. :)

Panka elég jól viseli a dolgokat eddig, persze sokkal inkább felhívja magára a figyelmet visongatással kiabálással.

Anyukám itt van, segít, kicsit belerázódunk a dolgokba és megírom mi volt hétfőn.

Puszi mindenkinek.

Anna drukkolok nektek!!!!

dhbetty
 
 


Betty, micsoda jó hírekre jövök!!!!! nagy nagy gratula nektek. remélem már mindne rednben a veséddel. nagyon kis helyes a picilány. :D

Anna, nektek meg nagyon szorítok. remélem írsz vlkinek sms-t hogy mizujs.
snooopy
 
 

 
 

Sziasztok!!!

Húúúú-haaaa micsoda fejlemények.....Anna én már nem tudok drukkolni mert szerintem már rég túl vagy rajta....legalábbis remélem!!!! :D

Betty elhiszem milyen nehéz én már túl vagyok rajta....és tényleg csak az első fél év a rázós aztán pedig annyira jóóóóóó....Én már úszom a boldogságban annyira édes ez a két kis csöppség IMÁDOM ŐKET!!!4 hónappal ezelőtt tök para voltam ha egyedül kellett velük otthon maradnom ....Kornél maratoni szopijai....közben Rékával foglalkozzak de akkor Kornél nem szopizott csak dühöngött hogy ki az aki zajong körülötte :roll: És tök jó hogy fejsz szopi után....na én nagyon megbántam hogy nem vettem hamarabb mellszívót....csak amikor már késő volt....na de sebaj!Élünk és virulunk ez a lényeg!!!

Puszi
Niki
Vendég
 


Pár kép:

Kép Beöltözve is vidáman...:)

Kép Tesók I.

Kép Tesók II.

Kép Tesók III.

Kép 4kézláb...:)

Kép Vigyori..:)

Bocsi ha sok lett :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Én az APA vagyok!


Ma 14-kor megszületett kislányunk Panna 3900 gramm és 57 cm.
Kép
Panna baba

Kép
Panna pihizik

Szülésnek indult de az előző császár hege el kezdett fájni, így most is császár lesz.

IMÁDOM A FELESÉGEM ÉS A PANNÁT, LEVIKÉT!

MINDEN ELISMERÉSEM AZ ÖVÉK, ÉS PERZSE MINDEN BABÁT VILÁGRA HOZÓ NŐÉ!
boganna07
 
 


Anna szívből gratulálok nektzek. sok boldogságot a kicsilányhoz!!!!!!
snooopy
 
 


Hurrá gratulálok!!!!
Nagyon szép picikirálylány.
Legyetek boldogok és egészségesek!!!

dhbetty
 
 


Sziasztok!

Rég voltam...
Sajna Levi beteg... tegnap már elég rosszul nézett ki, egész nap hőemelkedése volt...ma már köhög is. :?
Voltunk a dokinőhöz... írt fel 1-2 gyógyszert.
Vagy Apától kapta el - aki szintén beteg, vagy az uncsitesómtól (aki ovis)... :roll:

Visszaolvasok, ha még nem ébred fel...
de addig is GRATULÁLOK ANNA!!!!!!!!!
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


...ez lamaradt
Kép
Orsi!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Mindkét újdonsült kétgyermekes anyukának GRATULÁLOK!
Mindig ledöbbenek, hogy mennyire gyönyörűek az újszülöttek!
SOK BOLDOGSÁGOT!!!!

Niki
Azt hittem Kornélra, hogy Réka az a hordozós képen. Megkérdezhetem, hogy hogy lehet, hogy otthon vagy Kornéllal, de Réka bölcsizik? Egyébként veszettül irigykedem ám! :roll: :oops:

Nagyon szeretném Csabit én is bölcsibe adni. Nincs lemaradva, sőt! Ő már nyár közepe óta mondja a mondókákat, és mostanra már 2-3 szavas mondatokat is tud. Egyetlen dolgot nem szeretne, az a bilizés-wczés. Hiába szól pisinél és kakinál, amikor mondom, hogy menjünk bilire vagy wc-re, azonnal jön a nem nem nem nem nem. Vagy a másik nagy sláger az "Elég volt" :lol: (mindenre ezt mondja, amit szeretne, hogy vége legyen, vagy csak nem akarja) Szóval én beadnám szívesen a társaság miatt és pont azért, mert én nem tudok a kicsivel minden nap kimenni csatangolni. Szerencsémre még itt a kerületben is a Városligeti fasoros bölcsibe és Erzsébetre is felvennék (oda valahova) még, de az apja nem engedi. Emiatt persze vitázunk is nagyokat. Szerinte 3 éves korig a család a legjobb a gyereknek és úgy véli, hogy én tökéletesen meg tudom adni azt a Csabinak a fejlődésében, amire szüksége van. Igaza van, csak már időben nem tudok annyit kettesben lenni vele. Kikötöttem egyelőre egy feltételt, hogy egy héten 2x elviszem valahova, ennek a költségét pedig ő teremtse elő, az nem érdekel, hogy hogyan, de plusszktg-et ha állja, akkor Csabit nem viszem bölcsibe. Az egyik egy zenebölcsi lesz sztem, a másik vagy játszóház vagy még nem tudom, de kell neki a társaság és a foglalkozás.

Lányok, bárki, aki szívesen találkozik velünk, szóljon! :wink:
Nem mondom, hogy folyton tudunk menni, a héten pl egyáltalán nem még, de továbbra is szívesen viszem őt és mi is szívesen látunk bárkit,akit a helyszűke nem zavar. :) :oops:

Bogi+Csabi
Elképesztően nagy a szeretet! Azt hiszem, hogy Anna és én jártunk jobban, (már ha Annának is hasonlóan szopizik majd a lánya) mint Niki. Csabi ugyanolyan cicimániás volt, mint Kornél, de mivel első baba volt, így nyugodtan bárhol bármikor bármeddig.
Bogi viszont egyáltalán nem cicimániás. Ő nagyjából 10 perc alatt végez az evészettel és után nem lóg ám rajta még passzióból sem. El sem fogadja. Úgyhogy cumit kap sajna, mert rá 20 perce viszont szopizni kicsit, de nem cicit! Ez abból a szempontból jó ugye, hogy nem lóg folyton rajtam, nade!!! Ez a lány egyáltalán nem lóg rajtunk!
Az kell, hogy folyton lásson valami érdekeset, beszéljenek hozzá, vagy csak legyen élet körülötte. De nem nagyon szereti, ha babusgatni akarják. :cry: Úgy sír, mintha éhes lenne vagy húznák a fogát. De tényleg.... nekem meg ez annyira furcsa. 1 hónaposan már óriási súlya van, 4700 gramm körül nyomjuk, és mai mérés szerint 58 centi. Csabika most kb. 14 kiló és megmérhetetlen a magassága. :lol: Imádja a hugát!!!
De tényleg! Sosem bántja, még ha neki kell nélkülöznie a Bogi miatt, akkor sem. Simogatja a lábát, segít a fürdetésnél (vagy csak pancsol Bogi vizében persze :lol: ), mindenkinek mutogatja, és védi!!!! :!: Ott téblábol a tisztába tevéskor, és dugdossa a cumit a szájába szegény lánynak, ha akarja ha nem. És ha sír, azt mondja, hogy sikk
Mikor elvittük doktor bácsihoz megmutatni, nem akarta megengedni. Ő fél a dokitól, régi emlék. De úgy üvöltött, hogy hihetetlen! Azt hitte, hogy a doki bántani fogja a Bogit, és nem akarta megengedni. :lol: Úgyhogy egyedül 2 gyerekkel az orvosnál, na az a nem semmi.... Főleg úgy, hogy a pici miatt mész...
Vannak kalandjaink, bár még nem mertem kettőjükkel egyedül utcára menni. :roll: A héten megteszem, de még várat magára.

Tejem, hál'Istennek van, egy átmeneti 3 napos hiány után újra jól megy, de én fejtem Csabinál is folyton, és most is folyton minden szopizás után (rühellem elmosogatni és kifőzni amúgy...). Iszom Laktoherbet, mást még nem vetettem be. De ami a legfontosabb, hogy próbálok eszméletlen sokat enni!!! Ugyan nincs időm sokszor egy nyugis ebédre, de amint van egy percem eszem valamit és napi 4 liter folyadék lecsúszik (víz, tea, gyümölcslé, tej).Rájöttem, hogy a kaja nagyon kell. Többet kell ennem is, meg jobban kívánom is. :lol:

Ami nagyban megváltozott az az, hogy megbecsülöm a Csabi nélkül eltöltött időt. Ha valaki más játszik vele, vagy ha elviszik sétálni nélkülem, ha csak az apjával megy vásárolni stb. Nem azt mondom, hogy örülök, ha nincs velem, de néha kezd sok(k) lenni. Gyakorlatilag az, hogy minden este hullaként esek az ágyba egyrészt jó érzés, másrészt na... legyünk őszinték, ki örülne ennek??? És bizony az én kicsi fiam világ életében anyás volt, hát most is az. Bár már nem feltűnő, mert sokkal könnyebben elvan nélkülem, de bizony kellek még neki sokszor.

Sok mindenkinek sok mindent akartam még írni, de ha most megteszem, akkor semmire nem jut időm. :lol: Van egy hobbim, a keresztszemes varrás, ímádom, és most kezdek majd hozzá nővéremék karácsonyi ajándékának. Egy páva lesz, fekete alapon, van benne csillogós is, szörnyen nehéz.... de ami kész van, majd teszek fel képet.

Puszi mindenkinek

U.i.:megyek enni... :lol:

Kép


Kép
fcicus
 
 


Sziasztok!!!

Annának és kis családjának szívből gratulálok és sok boldogságot és tejcsit kívánok!!!

Cicc elég ha csak annyit írok hogy részben "protekció" :oops: .....húúúú biztos sokan fújnak rááám de csinálja végig valaki azt amit én végig csináltam az első félévben 2 gyerekkel és akkor megértené miért is fontos hogy ha anyuka otthon van 2 picivel mennyire nehéz....talán még nehezebb mint ha anyuka dolgozni jár és úgy hordja bölcsibe a gyerkőcét...mivel ugye amikor megszületik 1 picurka ott kőkemény éjszakai műszak van!!!
Jaaa és az sem elhanyagolandó szempont hogy igenis egy 2 éves gyereknek szüksége van hasonló korúak társaságára!

Na be is fejeztem az eszme futtatásomat!!!Bocsi! :oops:

Puszi
Niki
Vendég
 


Sziasztok! Anna nagy gratula a nagylányodhoz, nem semmi méretek. És a férjedhez is, nagyon büszke lányos apuka! :D
Cic mi ráérünk, de du. ha jó akkor írd meg mikor. Jöhettek ti, de mehetünk mi is. Ahogy nektek jó.

Kép
nyafi
 
 


Niki én emiatt is nem vállaltam a másodikat. Nálunk nincs protekció és teljesen megértem az álláspontod.
kia jobbulást!

Kép
nyafi
 
 


Hát, 2 gyerekes anyukák, rendesen megríkatatok.Komolyan...csak úgy potyogtak a könnyeim a meghatottságtól (főleg a testvérképeknél, és Anna férje beírásánál) :lol:

Anna: Sok boldogságot kívánok!!!!Tényleg ilyen lazán megy már a második, hogy még kimosol egy adagot vajúdás
közben???!!! :shock: :shock:

Betty: Hát Lili is hatalmas szemű kisleány (míly meglepő... :wink: )És egyáltalán nem látszik olyan mininek!!Megnéztem a wiwen is a képeiteket.


Jaj, de vágyom már, hogy én is a kezembe foghassam a kislányom!Persze még van időnk.Képzeljétek, éjjel azt álmodtam, hogy megyek szülni, de rengetegen voltak a kórházban, és két doki ténfergett, akiknek könyörögnöm kellett, hogy megvizsgálljanak, hogy állok....hát, nem túl bíztató.

Olyan jó, amit írtok a testvér-szeretetről.Én nagyon be vagyok tojva, Kristóf mit fog szólni Tulihoz.Persze most puszilgatja a hasam, de ha "kézzelfogható" lesz a hugi?!Ezek szerint van remény :lol:

Kép

Kép
linus
 
 


Annáéknak sok boldogságot!

Az eszmefuttatáshoz még:
ezt nem lehet azon az alapon megítélni, hogy el sem tudom képzelni, milyen két picivel, hisz nem, nem tudom elképzelni, nem is akarom, de mindenki azt vállalta be, amit akart.ki ezt, ki azt.és aki a munkát vállalta be, a másik fél meg azt nem tudná elképzelni, milyen szar dolgozni, miközben kvázi más neveli a gyereked...
nekem sem jobb, én reggel 6kor indulok, este 7kor érkezem...ez máshogy szar.ez összemérhetetlen.
Vendég
 


Sziasztok!

Először is. SOK BOLDOGSÁGOT ANNA ÉS BETTY! Elképesztő milyen hirtelen meglettek a kicsik! Jajj, én is annyira szeretnék kistesót, de a méhszájsebem miatt még várnunk kell. :(

Az eszmefuttatáshoz nekem csak annyi, hogy én Karcsi 10 hónapos korától dolgozom. És ebben a faluban nincs bölcsi.... (miért is lenne?) Szóval nálunk a nagyiék segítenek. Ők az átmeneti bölcsi.
De szerintem mindenki megpróbálja a legjobbat kihozni a szituból. Hogy mindenkinek jó legyen.

Mi jól vagyunk, holnap megyek a nőgyógyászhoz, hogy javult e a helyzet, bár szerintem rosszabbodott. Már 9 hónapja szedem a fogigátlót, és van még egy hetem vissza menzeszig, de tegnap véreztem egy kicsit. Annyira pont elég volt, hogy beparázzak, és időpontot kérjek a dokitól. Félek, hogy nem a hormonok miatt volt. Remélem semmi komoly, mert január-február környékén szeretnénk a kistesón dolgozni, és nem szeretném ha gond lenne a terhesség alatt ezzel.

Kész van a kandallónk! Annyira szép! Kicsit más stílus, mint a megszokott, de a mi kis házunkban nagyon jól mutat.

Niki!
Nagyon édesek ezek a kis manók együtt! Hihetetlen mennyire hasonlítanak még mindig! :)

Cicus!
Hát nem lehet könnyű így orvoshoz járni! :lol: Bocsi, de szerintem aranyos történet volt! :lol: Tényleg jó hallani, hogy a testvérféltékenység nem olyan rettenetes, mint ahogy olvasok róla. Mert aztán olvasok rémtörténeteket! Hogy az idősebbik gyereket mennyire "tönkre teheti", hogy van kistesó, felnőtt korukra is kihat, hogy a szülők hogyan oldották meg a problémákat, meg ilyenek. Rettenetes...


Most ennyi, mennem kell dolgozni...

Sziasztok!

Kép

Erika
erisunny
 
 


Linus Isten éltessen :!: :!: :!: :)

dhbetty
 
 


Hunci a férjed megy a pocokért ilyenkor? Állami böliben van?
Gigi megáll fél lábon!!!
Kinek a gyereke tud számolni? Kingii a tied tud azt tudom, többiek?

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Anna, Betty: Nagyon Gratulálok mindkettőtöknek, és természetesen az egész családnak! Nagyon ügyesek voltatok, SOK BOLDOGSÁGOT, JÓ EGÉSZSÉGET ÉS SOK TEJCIT KÍVÁNOK NEKTEK :)
Gyönyörűek a babák, meseszépek mindketten :)

Mi jól vagyunk. Patrik nem beteg szerencsére, amióta bölcsibe jár max az orra folyik, de az sem vészes...
Visszamentem dolgozni, elég kemény, de ez van, ezt kell csinálni. Nekem az a véleményem erről, hogy mindenki azt csinálja amire lehetősége van. Én soha nem voltam bölcsi ellenes, nyílván tanulnak egymástól rossz dolgokat is, de sokkal több a hasznos tanulnivaló. És már egy ennyi idős gyereknek kell a társaság. Vannak jobb és rosszabb bölcsik, az ember szeretné a legjobbat a gyerekének. ENgem az zavar a legjobban, hogy nem én viszem a bölcsibe és nem is én megyek még érte. Apa viszi, és egyenlőre a nagymamája megy érte. Ez persze nem sokáig lesz így, még talán a jövő héten, utána már én szeretném elhozni.

Még egy újság, ma tudtam meg, hogy Patriknak HUGICÁJA lesz :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
zuzmara08
 
 


Zuzi grat a hugihoz!

Nyafi, angolul is és magyarul is ötig.Ügyes Gigi!!!

Nálam az a gond és tök szarul esik, nem tudok azonban mit kezdeni vele, apa viszi reggel, anyu hozza délután (mivel reggel 6 és este 6-7 között érek mostanában haza) és nem is emleget bent, nem hiányzok neki, persze örül,ha hazaérek és akkor anya anya, de egész nap csak azt emlegeti apa és mama.Tök szar.Mondták oldjam meg, hogy én megyek, de nem tudom megoldani...Viszont azt is mondták, hogy valszeg az van, hogy reggel apa viszi, őt hiányolja, majd mondják du, nemsoká jön mama és őt hiányolja, mivel én nem megyek, nem hiányol...
Vendég
 


Sziasztok!

Zuzmara
Gratula a hugihoz! :P

...mi gyógyulgatunk.. (Levinek még folyik az orra, köhög)
Ma jön haza Apa, a sógornőm és a lánya is... aki szintén beteg - neki csak az orra folyik.

Levi már néha szól, ha pisil... a kakit inkább titkolja (eljön/eljött a bili ideje) :lol:
Megvettem az egyik ajándékát decemerre (Az első laptopom)...
Emlékszem, hogy vettük kb 3 éve Szofinak is, de akkor egy hasonló 5000 Ft volt...
most 3000 -ért vettem a Tescoban.
Anyóssal reggel 6 után bevásároltunk - aztán ment dolgozni..

Betty
Neked még nem is gratuláltam a gyönyörű pici lányhoz (láttam a képeket az iwiw-en).

Lassan tényleg visszaolvasok - Bocsi...

Szép napot Mindenkinek!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Zuzi!
Gratula a kishugihoz!
Bocsi, rég olvastam vissza, de nem nálad van a nyakiredő probléma? Az nem derült ki, hogy azzal minden rendben van e? Remélem jól emlékszem...

Hunci, azt hiszem egy cipőben járunk. Az én fiam is állandóan mondja, hogy mama, papa, apa, de az anyát nem hajlandó. Amikor megyünk érte, képes rámcsapni az ajtót, és kiabál, hogy nem-nem-nem! Rosszul esik. Ha akar valamit, a mamának kiabál, nem nekem. De lesz ez másképp is.... Remélem....

Tegnap voltam a nőgyógyásznál, a méhszájsebem nem javult, a következő baba után műtét. Mivel tavasszal szeretnénk a projectet beindítani, elcsúsztatjuk szülés utánra a műtétet. Azt mondta, hogy a terhességre nem lesz hatással, se a szülésre.

Karcsi még nem beszél ezeken a mama papa apa hoppá nem szavakon kivül, és bátran mondhatom hogy az elsző szava a traktor... :) A papának van egy traktorja, szokta mondani, hogy papa takto!

Minden frissen babázónak sok boldogságot! Azért majd jelentkezzetetk, hogy milyen 2 gyerkőccel!

Kép

Erika
erisunny
 
 


Sziasztok!

Anna,először is Nektek szeretnék gratulálni!
Panna baba gyönyörű!
Ha lesz egy kevés időd,gyere mesélj nekünk.


Zuzi:gratulálok kis csajszihoz!Nevet tudtok már?Mikor lesz eredmény?

Kia:jobbulást kívánok.

Niki:fiad tiszta Réka!Nagyon aranyos gyerkőceid vannak.
kingiii
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gratulációkat :) már csak másfél hét és megtudjuk az amniocentézis eredményét is. Igen Eri, nálunk volt gond sajnos a nyaki redővel, de az AFP eredményem meg egy kicsit magas lett, tehát épp az ellenkezőjét mutatja mint amit a nyaki redő vastagsága jelent (Down kór) A dokim és a genetikus is azt mondta, hogy már nem vizsgálgatnának, mert egyre kissebb a valószínűsége, hogy baj van, most már kibírjuk valahogy november 3-ig és akkor mindent tutira megtudunk.

Sajnos én elkiabáltam, hogy Patrik eddig nem is volt beteg, pedig már 1 hónapja jár bölcsibe... Tegnap telefonáltak 1 óra után, hogy Patriknak 38,8 fokos láza van, hát egyből rohantam... Az a vicces, hogy szerdán este vittem el a dokijához, azzal, hogy nézze meg, mert nekem nem tetszik a gyerek, nincs étvágya, szerintem valami nem stimmel.... meglnézte és azt mondta, hogy makk egészséges, semmi baja. Másnapra meg mandulagyulladása lett. Lázas volt egész éjjel, alig aludtunk valamit, egyfolytában a lázát mértem szegénykének. Most reggel óta nagyon pörög, látszólag nagyon jól érzi magát, remélem így is marad :)

Kingi: nevet még nem tudunk 100%-osan, de nemsokára megszüljük, még van egy kis "harc" :)

Hunci: abszolut megértem az érzést, én is nagyon szeretnék legalább néha menni Patrikért a bölcsibe, de mire odaérnék addigra már csak ügyelet van, az meg nagyon gáz, alig van 1-2 gyerek. Így mindíg csak harmadkézből kapok infót a gyerekről és bánt az is, hogy én vagyok az anyja, de mégsem tudom megoldani, bármennyire is szeretném. Nálunk is apa és nagymama a sláger...

Kép
zuzmara08
 
 


Sziasztok!

Hát újra itt vagyunk. Írtam már hamarabb is, de az egész elszállt. Szóval szerdán délben már itthon voltunk, ennek nagyon örültünk. Minden nap bejött Levi egy fél-egy órára ,de annyira hiányzott már!!! Olyan jó újra itthon lenne, bár egy szavam sem lehet mivel egyágyas szobát sikerült kifognom, hála az én drága szülésznőmnek.

Szülés történet:Vasárnap hajnal 3-kor elkezdett szivárogni a magzatvizem, majd 6 órára már 10 perces fájásaim voltak. Ekkor elkezdtem mosni kiteregetni, mert Levi aznap este anyuméknál aludt, és nem akartam úgy elmenni a kórházba hogy nem látom még előtte az én kis hercegemet. Szóval fél nyolckor még anyuéknál voltunk. Majd 9-kor már a kórházban repesztették a burkot mert nem folyt elég gyorsan, valószínű felül repedhetett meg valahol. Na onnantól már 2-3 perces igen erős fájdalmaim voltak. Vajúdtam kádban, labdán, bordásfalnál. Majd már igen erős toló fájásaim voltak mikor átvittek egy másik szobába, ahol mikor megvizsgáltak már méhszájam teljesen eltűnt, és már 4 ujjnyira tág voltam, szóval mondta a dokim hogy már csak egy ujjnyi és nyomhatok. De akkor már olyan erős nyomást éreztem hogy vissza kellett tartanom, ekkor azt mondták forduljak oldalra hátha úgy jobb lesz. Ekkor olyan fájdalom futott végig a hegemen hogy azt hittem szétrepedtem belül. Így gyorsan vittek a műtőbe, ahol megcsászároztak. Szerencsére nem történt az, és a hegem annyira szép volt, hogy nem kellett máshol vágni, csak ugyanott. Így nem is fog látszani csak az előző hegem. Kicsit letörtem hogy egy hajszál választott el hogy simán szüljek, de most már próbálom a jó oldalát nézni, hogy Panna baba nem volt kicsi így legalább ott alul nem szakadtam. Már nagyon jól vagyok mindent tudok csinálni csak Levit nem szabad emelgetnem ami nagyon hiányzik. Így sokszor a kanapén összebújunk, és az nagyon jóóóóóóóóóóóó!!!!

Tejem most sincs több mint Levinél, de nem pánikolok hiszen Levi nagyon egészséges szép stramm kisfiú, pedig nem tudtam sokáig szoptatni. De nem adjuk fel Panka szopizik minden alkalommal, és utána pótlunk.
Panna adatai: 2009.10.18-án született 13:51 perckor, 3900 gramm és 57 cm.

Bölcsis témához még annyit hogy Niki le a kalappal, hogy ezt az elmúlt hat hónapot ilyen ügyesen csináltad, és nekünk sem sikerült volna protekció nélkül.

Betty, remélem minden ok, és írj majd ha ráérsz. Sok tejcsit kívánok nektek.

Zuzi hatalmas gratula a kiscsajszihoz, látod neked is valóra vált az álmod. És hidd el nem lesz semmi baj, makk egészséges lesz!!!

Köszön a gratulációkat mindenkinek!! És a férjemre nagyon büszke vagyok én is nagyon meghatódtam azon amit ide írt. Imádom az én kis családomat!!!
KépKép
KépKép
boganna07
 
 


Teszek fel pár új képet a kis hercegnőnkről.
Kép Annyira édes!!
Kép Hazaérkezés után!
Kép Kis mosolyalbum, bár még tudom hogy ez nem tudatos.
KépKép
KépKép
boganna07
 
 


Anna, mégegyszer nagyon örülök nektek!! nagyon édes Panna, az utolsó képen...hát tündéri. sajnálom az újabb császárt, de legalább nem repedtél szét, és tök jó, hogy ilyen jól vagy már!! sok tejet kívások.

Zuzi, nektek is örülök nagyon, hogy kislányotok lesz. drukkolok hogy ne legyen semmi baj a kicsivel. ha a dokik is ezt mondják, akkor biztos jó lesz az eredmény.
snooopy
 
 


Boganna!
Akkor végeredményben szép szülés volt, nem?Olyan gyönyörű, kisimult arcú Panna!

Betty:
Köszönöm a köszöntést!... de 30-on túl már nem számoljuk! :lol: :lol:

Nincs most időm nagyon visszaolvasni, de felteszek két képet, mert végre tudok kicsinyíteni.Ti csináltatok ilyen "összehasonlítást"?

Kép

Kép
linus
 
 


Kép 2007 novemberében

Kép Két évvel későbbi állapot :-)))

Kép

Kép
linus
 
 


Nem is mondtam Linus, hogy ez a Tulipán kinek jutott eszébe? Helyes kis név.
Anna nagyon szép a lány
Most jut eszembe Zuzi nem is gratulálta a kislányhoz! GRATULA!

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Levi meggyógyul lassan - már csak az orrát kell szívni, Apa is elég jól van -
nekem még a torkom rosszalkodik... :?

A bilizés... Levi ma belepisilt :lol:

A héten benézünk a bölcsibe... és pontosítjuk az időpontot, hogy mikor kezdődik majd
a beszoktatás... remélem márciust fognak mondani... addig bármi megtörténhet :oops: :)

Jelenleg várunk két levelet - lakáscsere ügyben.. csomagolnék már szívesen :roll:

Visszaolvasok....

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!


Visszaolvasgattam végre - tegnap és t.előtt nem sikerült, mert elvállaltam, hogy ablakot pucolok
...aminek anyós nagyon örült :lol:

Nagyon szépek a gyerekek és a babák :P

Ancsa - ha olvasod
Kép
a nagylánynak, Aki ma 2 éves!!

Kingi
Örülök, hogy nem lesz műtét! :D :D :D

Erika
..sajnálom a méhszájsebet.... :(
Milyen a kandalló?

Anna
Szép nagy méretek :wink:

Mi jól vagyunk végre...
Apa most épp abban a fázisban van, hogy oké a tesó (na de peteérés után :?: ) :?
Most épp van egy cserelakás... a tulajnak tetszik a miénk, nekünk is ez...
reméljük összejön :roll:

Ma voltunk a bölcsiben - megbeszéltük, hogy március elején kezdjük a beszoktatást
..ma Apa azt mondta, hogy reméli nem kell mennie Levinek :lol:

...és két kép:
Kép Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kép Kép Kép Kép

Kép
nyafi
 
 


kia ezek képek vannak iwiwen is ugye? Ngyfiad van már neked is. Nem úgy érzed? Bilizéssel hogy álltok?
Betty minden ok? Anna hogy haladsz?
Réka boldogat!

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Visszaolvastam, de nem tudom, hogy mennyi időm lesz írni, így kicsit rólunk.

Nyafi
kérdezted a számolgatást.
Csabi 10-ig elszámol, a 8-ast rendszeresen kihagyja. :lol: Mondunk mondatokat és állunk terpeszben kérésre (a sok buszozás eredménye :wink: ), de egy lábon még csak kapaszkodva megy. Egyedül vetkőzünk, de az öltözésnél még csetlik-botlik. :lol:
Bilizés nálunk nuku, mert amint előkapom jön a hiszti, hogy elég volt és nem nem nem.
A múlt hétvégén voltunk Arkán, és Csabika hegyet mászott az apjával (meg egy haverral) és állítólag egyedül ment fel végig. Elhiszem, nagyon nagy strapabíró a gyerek.
Most már három mesét képes végignézni, és egyet félig. A Micimackót, a Micimackó és a Zelefántot, a Dzsungel könyvét és a Dumbót. Imádjuk a Vackort olvasni, és egy betűtanító állatos kártya segítségével eszméletlen sok állatot képes megkülönböztetni. (A fókát pl nem tudja felismerni, de ilyeneket tud, hogy ürge, antilop, sas, szitakötő ami szerintem ritka)

Egy nagy nehézségünk van Csabival, és az a CUMI! Már csak a 2 elalváshoz kapja meg, de ha nem akarnánk odaadni, óriási balhé lenne itthon. Kinek van ötlete, hogy hogy vegyük el? (én arra gondoltam, hogy egy nagy csomag ajándék érdekében a Télapó majd elviszi)

Továbbra is nagyon muzikális a fiam, furulyázunk, trambulinozunk (segítséggel mindkettőt persze :) ), és mondja az énekek és mondókák szövegét is.
Ami számomra ledöbbentő az az, hogy amit egy éves és 15 hónapos kora között énekeltem mondtam (akkor még ugye nem nagyon beszélt összefüggően), azokra emlékszik, és néha csak úgy elkezdi mondani... fel nem foghatom, hogy ez hogy történhet az agyban.

Bogival az a helyzet, hogy szenvedünk. Pár napja (hihetetlen, de pont amióta betöltötte a 6. hetét) anyás lett. Nyílván ez egy kisbabánál normális lenne, Csabinál az első percben is az volt. De Bogi más. Megette a magáét és kész. Nem akart karban lenni, nem akart cicizni pluszban, semmi. Most meg iszonyú bőgésre jöttem tegnap haza, pedig csak egy órára mentünk el Csabival. És előtte kapott enni. A karomba vettem és abbahagyta.
Sajnos én is fogok kérni a dokitól receptet tápra, úgy néz ki. Egyelőre biztonság kedvéért, de most egyáltalán nincs sok cicim. Őrült nagy a küzdelem. Megint néhány napig szinte óránként volt cicin a lány. Most meg megint felkel már 4-kor! Akkor nem mérem. 8kor kapott 100grammot, fél órával később még mindig éhes volt, újabb 60 gramm. Kevesebbeket evett, az én tejem meg egyelőre nem tudja követni a dolgokat. Tömöm magam, mint egy csirkét szoktak. Nem idegeskedek, mert valljuk be a tápszernek is van előnye (pl más is meg tudja etetni). Főleg ilyenkor, ha mind a két gyereknek én leszek a mániája. Hát akkor majd hülyét kapok....

Egyelőre szerencsére tökéletesen ki tudom kapcsolni magam varrással (keresztszemezem), meg mászkálással. De ha a doki rábólint majd a tornára, akkor muszáj lesz úszni járnom valahova, meg tornáznom.

Szóval jól vagyunk, de néha a falra mászom, hogy őszinte legyek. Most is palacsintát kéne éppen gyártanom, de fáradt vagyok én ahhoz, hogy kint ácsingózzak... na nekiállok....

Kép


Kép
fcicus
 
 


Kép Csabi ilyen arcokát vág, ha fotózok...:-S Kép Fiam csocsózik... (tiszta anyja, csak kicsit korán kezdi)
Kép Bogi Kép Azért néha szépen is tud mosolyogni...


Abigélnek Boldog 2. Születésnapot!!!

Kép


Kép
fcicus
 
 


Kép Bogi2

Kép


Kép
fcicus
 
 


Cic helyesek a gyerekek, csabi tényleg nagy már. Cumit én még nem veszem el, tök jól el van vele. alváshoz kell neki szintén. a böliben nélküle alszik. El kéne venni?
Gigi még csak egy hónap múlva lesz kettő. Ancsáéknál van szülinap!

Kép
nyafi
 
 


Jók a képek!
Linus most nagyobb pocakod van, igaz?
Levi helyes pasi lesz az egyszer tuti.
Gigi burger kinges koronát visel? :) Kinek volt szülinapja?

Csajok én nem tudom kinek hogy megy ez 2 gyerekkel, részemről totálkaputt. :D
Főleg a szoptatás..nem elég, hogy másfél órát szoptatok, Pankának az fáj legjobban. De megy a puszilkodás is..
Szóval szokni kell még.

Akinek az elején mindig és nagyon bealudt a cicin a gyereke..vigasztaljatok meg, ugye ez elmúlik?? :?

dhbetty
 
 


Ne aggódj Betty nálunk előfordult 3 és negyed óra szopi is. Igen burgerest. Az apjának

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Cicus
Kép
Boldog Szülinapot!

Szépek a gyerekek!

Nyafi - igen, ezek vannak az iwiw-en is.
Bili? 1-2 alkalommal már sikerült belepisilni... :P

Betty - köszi!
A szopi? Nekünk soha nem volt túl hosszú... :roll:
Két gyerekkel biztos nagyon nehéz, de kipróbálnám :roll:

Szép napot Mindenkinek!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!!!

Kicsit el vagyok havazva :?Mind2 gyerkőcöm igencsak beteg volt most lábadoznak!
Ezért csak Bettynek....nekem volt hogy egész délelőtt és egész délután rajtam lógott Kornél :roll: Közben etettem Rékát fél kézzel....és próbáltunk jáccani is....de igencsak idegtépő volt az biztos....de jó hogy már végeeeee :oops: :lol:

Anna mizújs veletek?

Puszi
Niki
Vendég
 


Sziasztok!

Velünk minden ok. Kiscsajszi jó baba, este csak egyszer kell olyan 2-3 körül, este 10 körül alszik el, és reggel 8-kor kell. Tejem nincs sok annyi mint Levinél. Iszom a tejfakasztó teákat, meg fejek is de csak nappal. De nem emésztem magam ezen, én ilyen típus vagyok, és kész, elfogadom a helyzetet, mert változtatni nem tudok rajta.
Ma Levi csúnyán köhögött, és a reggeli tápit visszahányta így ma nem ment bölcsibe jön a a doki, remélem nem lesz beteg.
Inkább csak ezek a betegségek aggasztanak nagyon, annyi rosszat hall az ember. Ti nem féltek ezektől, vagy csak én parázom túl a dolgokat, lehet kicsit érzékenyebb vagyok a kistesó miatt, nem tudom.
Niki nálatok milyen betegség volt? Ez az idő is nagyon kedvez a vírusoknak, baciknak.
Betty ti hogy vagytok?
Orsi hogy álltok a felújítással?
Többiek????
KépKép
KépKép
boganna07
 
 


Sziasztok!

Nálunk minden rendben van. Manó makk egészséges, mi is jól vagyunk, és eldöntöttem, hogy beadatom a H1N1 elleni oltást. A munkahelyemen sokszor találkozok olyanokkal, akik sokat járnak külföldre. Nem szeretnék parázni...

Karcsi kapott most egy mesekönyvet, még a miénk volt a nővéremmel. Imádja! Annyira édes, leül maga elé veszi és nézegeti a képeket. Még nem beszél, úgy soktam játszani vele, hogy rámutatok pl.a rókára, és kérdezem tőle, hogy mi ez? a nyuszi? És mondja, hogy nem. Aztán folytatom, és mindre azt mondja, hogy nem, és amikor rákérdezek, hogy róka? akkor tapsol és nevet! :) Olyan édi!

Hétvégén apával fát vágtunk, és azóta a Karcsi miondennel ezt utánozza. Legutóbb talált egy vállfát, és azzal fűrészelte a játékait! :lol: És közben olyan hangot ad ki, mint a fűrész! Nagyon vicces! Felvettem, de nem tudom feltölteni... Pedig szívesen megmutatnám. Na mindegy. Rakok fel pár képet...

Mindenkinek kellemes napot!
Erika

Kép

Erika
erisunny
 
 


Kép Apával könyvnézegetés

Kép Vannak kicsi nyuszik is Kép A kandallónk

Kép Mert így kényelmes

Kép A mi borunk

Kép

Erika
erisunny
 
 


mi is beadattuk a h1n1-et, ill még nem, de meg van rendelve apának, csak készlethiány van (ezt mondjuk nem értem...) nekem meg a hivatal ingyé adja, csak nem mondták, mikor.

Erisunny, gyereknek is beadatod???Én nem tudom...
Vendég
 


ma azt mondta a tv hogy már 1-3-ig is ajánlják az oltást. én nem fogom...
Nálunk Gigi ma van otthon, mert kijött a böliben egy randa hasmenős, hányós, lázas vírus, Gigi ebből csak a hasmenést kapta be, nem hiába nyomom a c vitamint ezerrel, úgyhogy ma itthon marad és csak holnap viszem, így nem jön össze, hogy elvigyem dokihoz, ott benyaljon valamit, aztán székletmintavétel, meg egészséges papír...mindenesetre a kedve jó, megevett két merőkanál répalevest, egy fél zsömlével. Ma főleg gyurmáztunk és rajzoltunk, meg a gyurmába nyomkodta a színes ceruzát...
Ti mit csináltok ilyenkor otthon?
Immunerősítőt ki mit ad a gyereknek?

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Hülyén hangzik, ha azt mondom, hogy én semmit nem adok Csabinak?
Mert valahogy normális esetben eszembe sem jutna. Ha beteg, akkor kezelem, de szerencsére nem beteg (kopp kopp kopp). Főleg Nyafi! Gigi tápot még kap, ugye? Abban kell lennie mindenféle hókuszpókusznak, miért adsz mellé még mást is? Buta kérdés, de úgy gondolnám, hogy ha nem önállóan fejlődik az immunrendszere, hanem spéci dolgokat nyomok a gyerekbe, akkor pont az ellenkezőjét érem el és nem lesz erős, inkább beteges. Nem?

Mi ilyenkor rosszalkodunk leginkább... :lol: :twisted: Ha teregetek, Csabi a ruhaszárító alatt bujkál és futkos. Mesét olvasunk (még mindig Vackor rulez van), autózunk, építőkockázunk és állatos kártyázunk. Vagy éppen rosszalkodik és bosszant, mert ezt is nagyon szereti.

Gyurmát nagyon szeretnék már én is, de azt hittem, még nincs értelme, Gigi élvezi? Érti nagyjából, hogy mire való?
Rajzolni mi is szeretünk, egyre ügyesebben. A fa az egyik kedvenc, amiből kb. 800-at kell rajzolnom. :lol:

Csabival egyre nehezebb amúgy. Egyre rosszabbak az éjszakáim és tényleg nem a törpilla miatt. Ő jól elvan, 7-8 órát alszik, tőlünk függ, hogy este mikor kap utoljára sok cicit, utána számolódik a 7 óra. De a fiam, az kriminális! Egyre többet cirkuszol, hisztizik (ezt nappal is rendszeresen, közben figyel engem). Ha valami oknál fogva sikerült az ágyában elaludnia, éjjel ugyanúgy átjön, ha visszaküldöm megáll az ágyunk mellett és "táncol" (terpeszben dőlöngél - mindig ezt csinálja, ha izgul vagy izgatott), sokszor akkor is feljön, ha megkérem, hogy ne jöjjön, ha visszavinném az ágyába ordít. A köztünklevéssel nagy gond nem lenne, de! Amióta nincs cici, arcot kell fognia. Nem tudom miért, automatikusan azóta úgy alszik el, hogy fogja valakinek az arcát. (aki altatja) De éjjel állandóan fogni akar, én meg nem tudok így aludni.
Egyszerűen szörnyű. És rettentően sajnálom, amikor visszaküldöm az ágyába, mert tudom, hogy ott egyedül érzi magát. Tök jó ágya van, Shrekes párnahuzat, mellette a mesedvd-k, és az állatai, de mégis.
Ma megint kipróbálom, hogy az ágya előtt csücsülve altatom, de van valakinek valami jó ötlete?
Tudni kell, hogy nincs külön szobába, egyelőre egy légtérben alszunk.

Kép


Kép
fcicus
 
 


Sziasztok!

Gyors gyógyulást a kis betegeknek!

H1N1 - mi nem kérjük... (állítólag itt a szomszédban - Ukrajna - már itt van) :roll:

Erika
Jó a kandalló. Karcsi megérti már, hogy nem szabad megfogni?
Itt is van, de elbarikádozva , nehogy Levi megsimizze....

Immunerősítés...
Mi felváltva szedjük : az egyik nap Cebion multit, a másik nap C + D - vitaminokat + kálciumot...
A tápszerben biztos van mindenből egy kicsi... de mi nem használtuk/ használjuk...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: