Új privát üzeneted érkezett!

Visszaolvastam:

Kri!
Remélem a sikeres vizsga mellé a tesó is összejön.

Moti!
Nagyon édesek a fiúk! Tetszik a pihenőszék, nagyon jó.
Eszik ez a gyerek ha éhes!!! Reggel próbálj meg neki kevesebb kakaót adni. Persze csak akkor ha már nem sír érte napközbe. Este igyon annyit amennyit csak bír, (amennyit a pelus felszív)

Panndi!
Hamar eltelik az a kis idő. Én már nem védem magam semmitől.

Angie!
Örülök, hogy az AFP-d is jó! Rendes ez a gyerkőc, nem idegesíti a szüleit. 18 hetesen mész legközelebb uhu-ra? Nagyon kíváncsi vagyok hogy fiú e vagy lány?
Voltál azon a spéci vérvételen, ami a vetélések miatt kellett. Annak mi lett az eredménye?

Maryka!
Van egy üres bőröndötök amibe beleférek????

Annamari!
Nagyon jó, hogy Szonja is rendben van! Apa talált már más nevet neki?

Danyu!
Én utálok virágot locsolni, valamiért mindig kimaradnak. De Szilviékét bevállalnám.

Beze!
Hogy vagy? Mikor mész dokihoz?

Olyan jó hogy Gyurika és Boldi barátok! Imádom mikor ezek a kis törpék mondják: Ő a barátom! egyik este a szomszéd kisfiú úgy köszönt el a Gergőtől hogy : „Szia barátom”. Olyan jó hallani.

Én mostanában plázacica üzemmódban vagyok. Mindig vásárolok! És mostanában fejembe vettem egy jó kis műkörmöt. Legalább a nyárra. Csak időm nincs rá.
franci
 
 


Annamari, zseniálisak a körmeid!!!!!olyan jót nevettem!!! :D

Franci, én is megcsináltattam a körmömet a kezemen, úgy látszik, járványszerűen terjed.)de nagyon rövid és csak rózsaszín zselé van rajta, nagyon ízléses és 3 hétig tök szép.de csak azért van rá időm, mert a barátnőm csinálja, aki itt lakik az utcában.

KépKépKépKép
moti
 
 


Moti!
A barátnőd beköltözhetne a hétvégére a mi utcánkba.
Hétvégére nincs időpont, hétköznap nekem nem jó. Jövő héten hétvégén pedig lekéne mennünk falura.
franci
 
 

 
 

Sziasztok!

Franci, ismét laptető :lol: :lol: :lol: Csak nem lesz gond az oviban.
Hát remélem a hónap végén már nem látogat meg piri :wink:

Annamari, ezek a gyerekek és a körömlakk :lol: :lol: :lol: Nagyon édesek. :lol: :lol: :lol:

Én is elgondolkodtam, hogy meg kéne csináltatnom, csak lehet a kert rendberakása utánra halasztom :wink:
A jövő hónap elején jön anyukám egy hétre hozzánk, már alig várom. Húsvét óta nem is találkoztunk.

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


Moti!
Isten éltessen, boldog szülinapot!!!!!

Kép +10 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Franci!
Akkor, ha jól értem, most nem is allergiás Gergő semmire? Vagy még a vérvételből kiderül?
Hát elég bunkó lehetett a doki, ha ilyet mondott, ahelyett, hogy valamivel megnyugtatta volna.
Gratulálok az ovihoz!!!!

Kri!
Akkor drukk, hogy ne jöjjön meg.

Köszönöm a dicséreteket, de ma lemostunk minden színt. Még reggel is kenték magukra a lakkot. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Én rajtam olyan álmosság van, az előbb is már majdnem aludtam, de felébresztett Levente. :lol: :lol: :lol: :lol: éjjel van úgy, hogy forgolódok, sehogy se jó feküdni.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Moti,
BoLdOg SzÜlEtÉsNaPoT!!!!
danyuci
 
 


Moti, Isten éltessen :lol: :lol: :lol:

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


jaj, Lányok,

köszönöm szépen, nagyon kedvesek vagytok, hogy gondoltatok rám!

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok!

Moti, nagyon boldog születésnapot!

Franci, ezt a bunkót! Szegény Gergő, hát nem csodálom, hogy oda nem akar többet menni! Örülök, hogy negatív az eredmény, véré mikor lesz meg?
Ma voltunk dokinál. Kistesó jól van, gyönyörűen fejlődik, már 64 mm. :D
Virágaimat én is mindig elfelejtem meglocsolni, szerencsére bírják a strapát...

Kri, én drukkolok nagyon!

Annamari, nem csodálom, folyton jönnek ezek a h.e frontok! :evil:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Moti! Nagyon boldog szülinapot!!!
A fiúk meg nagyon aranyosak!!!

Annamari! Nagyon jók a lakkos képek!

Franci! Gratula az ovihoz! Az jó ha nem allergiás semmire!

ANgi! De jó h minden ok a babával!

Rólunk: a hétvégére én is lebetegedtem, lázas voltam és torokgyulladás... Grrr, még most is fáj, pedig szebem az antibiot. A héten nem is mentem be dolgozni, de ez az utolsó hét a szünet előtt, így bemegyek. Tegnap voltam ovis szülőin. Kiderült h az undok óvódavezető az én óvónénim volt (igaz, már jó pár éve, de a nevemet kapásból tudta). Persze nem engem ismert fel, hanem anyut... Aztán bocsánatot kért h ő nem akart megbántani, csak a beiratkozás időszaka egy feszített tempójú dolog... A szülői elején közölte h ez a csoportbeosztás és pont, egyelőre nem lehet rajta változtatni. Amikor anyu mondta h most nekem a vegyescsoport a bajom, mondta h ok, majd megbeszéljük és megoldjuk. de aztán rájöttem h nem kell, m amitől féltem, azt teljesen jól megoldják: foglalkozásokkor külön viszik a nagyokat egy másik terembe, a tornaórák külön vannak... És sokkal szimpibb az óvónéni m a kiscsoportban. Így úgy döntöttem h nem kezdem el kérvényezni a gyerekcserét, itt ezek után biztos helyen lesz Petra.

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Beze! De jó h minden rendben van veletek is! A babó csak növögessen ilyen szépen!!!

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Moti!
Isten éltessen sokáig :D

Lányok!
Vasárnap tudok újra jonni, addig is mindenkinek szép hétvégét :D

Annamari!
Egyszer tuti rád koszonok az utcán :lol:

Kép
Kép
maryka
 
 


Szép jó reggelt!

Beze, örülök hogy minden rendben.

Pruci, örülök, hogy nálatok is rendeződött végül az ovi. nem is gondoltam, hogy ez ennyire macerás, 1 év múlva majd én is megtudom :lol:

Franci, szegény Gergő. Némely orvos annyira tapintatlan főleg az idősebb férfi orvos. Mikor ügyeleten voltunk ott is egy b.o hapi volt.
:twisted:

Köszi csajok a drukkokat. :lol: :lol: :lol:

Én is csak vasárnap tudok majd jönni. Addig is szép napot és jó hétvégét mindenkinek.

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


Moti!
Sok Boldog Születésnapot!

Kri!
Nem bízok én ebben a laptetőkben. Tegnap is elaludtam. Nem bírok fent maradni addig míg a férjem szöszmötöl.
Jó hogy te is szeretnél szép körmöket. Nekem sajna egyszerűen nincs időm elmenni.
Te aztán nem unsz rá az anyudra. Én még az anyósomat is sűrűbben látom. anyum hetente legalább 2-3-szor jön. Néha azért sok!!!!

Annamari!
Lemostad azokat a szép körömlakkokat. Nem kellett volna.
Levente ma ünnepel? Ha igen! Sok Boldog Névnapot Levinek!

Beze!
Milyen szép nagy már a tesó! Ma töltöd a 12. hetet? Jól emlékszem? A tarkóredőt mikor nézik?
A vérvétel eredménye 10-12 nap múlva lesz meg. Utána adnak időpontot ellenőrzésre. De Gergőt oda már vontatni kell, saját lábán biztos nem jön. Szegénykém még nem is mesélt a vizsgálatokról. ki tudja mikor fogja megemészteni.

Teri!
Jobbulást neked!
Nagyon szép Petra Pillangó!
A vezetőnők szerint nagyon jó a vegyes csoport. Csak tudják mit mondanak. Állítólag jó a gyerekeknek, sokat tanulnak egymástól, és megtanulnak segíteni a kicsinek, gyengébbnek.
És az egyik azt is mondta, hogy egy korú gyerekeknél is valamilyen szinten „vegyes” csoport van, mert nem a kor a lényeg, hanem hogy mit tud/nem tud a gyerek. Minden gyerek máskép fejlődik.
És szerintem egy kedves jó óvónő mindennél többet ér.

Maryka jó pihenést!
franci
 
 


Moti!
Boldog Szülinapot!!!

Lányok, én ma olyan lusta vagyok (mint tegnap :) ) Írtam a másik topikba, és meg is untam a pötyögést. Aludnék inkább, de itt bent nem lehet :twisted: Lenne egy kis munkám, de ahhoz sincs kedvem, csak sajnos azt muszáj csinálni :roll: De ma már péntek van!!!!! :D :D :D

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Franci!
Egy vegyes csoport CSAK akkor lehet jó, ha az ovónők odafigyelnek. Nálunk a faluban is vegyescsoportok vannak, de olyan, hogy az egyikben két 3,5 éves van, a másikban három. Nem szerveznek külön foglalkozásokat (hiszen minek annak a két darab gyereknek), max leültetik az asztalhoz rajzolgatni, festegetni. A nagyokkal pisiltetik meg, meg ugyanazokat a játékokat játsza a két kiscsoportos, mint a 20 másik nagycsoportos. Olyan kis vadóc lett a kiscsajsziból. Nem tanultak meg alkalmazkodni, osztozni a játékokon, mert a nagyok minden rájuk hagynak, főleg, hogy már nem is olyan játékokkal játszanak, mint a két kicsi.
Szóval lehet nagyon rosszul is csinálni a vegyes csoportot. Én nagyon örülök, hogy Szilárdot felvették a csanába, ahol vele egykorú gyerekek vannak, és nagyon sokat tanul, fejlődik. A másik oviban tutira elkanászosodott volna.
Reméljük, nálatok nem erről van szó, és többen (arányosan) lesznek a korosztályok. Erre figyelj azért oda.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Angie!
Szerintem is inkább aludjunk. 0,5 liter kóla után is tudnék aludni.

Azért én is félek a vegyes csoporttól, csak a vezetőnők dicsérik.
Az ovikba nagyon sok függ milyenek a gyerekek. Sok rossz gyerek között nehéz rendet tartani.
A Gergő csoportjába sok lesz a kicsi, 9 nagy gyerek van csak a 25-ből.
Nekem azt mondták hogy szeptemberben és májusban kirándulások vannak. A szeptemberi a beszoktatás miatt kimarad, ez pl a nagyoknak rossz.
Ami rossz ebbe a csoportba, hogy a házunkból abba a csoportba jár egy ikerpár. Már iskolások lennének, de valami miatt nem vitték őket. De a szülő olyan sznobok, nem köszönnek nekünk mert mi „csórok” vagyunk. (most viszont a mi autónk nagyobb mint az övéké)
Velük azért nehéz lesz. Ők persze nem szeretik az óvó néniket, szerintem viszont kedvesek.

Gergővel egy csoportba lesz az egyik bölcsis barátja, még 2 bölcsis társa és a szomszéd kislány is (Gergő barátnője).
franci
 
 


Franci!
Ez azért nem hangzik annyira rosszul!!! Ismerős gyerekek is lesznek a csoportban, ami egy alap biztonságot fog neki adni. Ez tök jó!!! Nálunk is az volt, hogy Szilárd ismerte a csoport felét, és a beszoktatás is sokkal rövidebb volt emiatt.
Az unokatesóm kisfia el kezdett dadogni, ahogy vegyes csoportba került. A másiknak pedig el kezdett bepisilni a gyereke. Résen kell lenni, és ha furcsaságot észlelsz, akkor el kell vinni gyerekpszichológushoz, nehogy később már késő legyen.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Angie!
Remélem Gergő nem kezd el megint dadogni az ovi miatt! Bár a bölcsis barát anyukájával beszéltünk, hogy szünetbe is össze kéne hozni a fiúkat.
Pszichodokihoz nem vinném, inkább én mennék el és beszélnék vele a Gergőről. Idén ez már segített. De az oviba van pszichológus.

Egy nagyon kedves főiskolai barátnőm terhes. Az első babájuk lesz. 3 nappal idősebb terhes mint én voltam.
Egyik szemem sír :cry: , a másik meg nevet :D .
franci
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok, csak ma valahogy nem tudom.. ma egy hónapja :cry:

Nem tehetek róla, de mindig ez ugrik be :?

Na visszaolvasok.
Vendég
 


Én is csatlakozok a ma lustálkodni szeretnék táborába. :lol: :lol: :lol: :lol: nekem is nincs kedvem semmihez, csak feküdnék...

Franci!
Köszi szépen Levente nevében, majd 28-án tartjuk. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: addigra elraktározom.

Eddig én a vegyes csoport ellen voltam, de most már bátran merem ajánlani. Habár sok függ szerintem az óvónőkön is.

Teri!
Nagyon szépen van kikenve Petra, gondolom gyereknapon készült. Most már jobban vagy? Petra nem kapta el?

Beze!
Szépen növöget a babócád, hamarosan csinálhatod a vonalzót. Mikor mész 12 hetesre?

Angie!
Tudsz valamit Panniról????? Meddig megy Szilárd oviba?

Panndi!
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Maryka!
Alig várom, hogy rám köszönts az utcán. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: De tudnod kell, hogy van egy ikertesóm, NEHOGY összekeverj vele!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Sziasztok!

Annamari! Igen, a gyereknapon csinálták. Nem kapta el tőlem Petra, ő adta nekem... :lol: :lol: :lol:
Én már jobban vagyok, csak a torokfájás nem akar múlni:twisted:

Vegyescsoport: a koleganőm óvónő volt és volt vegyes csoportja. Azt mondta, h nagyon nehéz, és amig a gyerek kicsi, addig baromi jó, m nagyon sokat tanul a nagyoktól, de aztán amikor évismétlő nagy lesz mint Petra is, na akkor kell az óvónéninek baromira figyelni, h ne ő kezdje el utánozni a kicsiket, hanem tőle tanuljanak. De tényleg teljesen az óvónénitől függ h melyik csoport milyen. Nálunk a kiscsoportos nénik nem nagyon tetszettek. Az egyik olyan mufurc, a másik meg egy jó 50es plázacica... Aztán szakmailag biztos nagyon jók, csak az első benyomás... :oops:

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Kép

Sziasztok!

Ha a halvány csík is csík, akkor úgy tűnik, hogy...

Este jövök.

Évi

Kép
Kép
lillanyuci
 
 


Évi!
Persze, a halvány csík is csík!!!!! Azta, nagyon örülök, hogy sikerült!!!!! Vigyázz magadra/magatokra!!!
Gratulálok!!!!!!! Kép Kép Kép

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Évi! Jajjj de jó!!!! Gratulálok!!!!!!

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Évi, de jó, gratulálok!
Vendég
 


Panndi!
Sajnálom! Az idő majd segít! :(

Évi!
Ez szuper!!!!!!
franci
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat! Még nem nagyon merem magam beleélni... hátha mégsem. Mindenesetre ha hétvégén nem látogat meg piri anyó, akkor hétfőn tesztelek ismét.

Megcsináltunk minden vizsgálatot, negatívak lettek az eredmények a myomán kívül, de az már Lillánál is ott volt. Dokim mondta, ki kéne venni mert valószínüleg az akadályozza a petesejtet a méhbe jutásban. (Műtét, nagy vágás-mint a császárnál, és több hónap várakozás utána). Úgy döntöttünk, irány a természetgyógyász. A héten voltam nála, és ebből a szempontból már "nem segített", más részéről viszont nagyon hasznos volt.
Nagyon úgy tűnik, hogy akkor fogant, mikor apával elmentünk egy egész délutánra terepjáró-túrára és wellneszelni... legalábbis remélem.

Velünk minden rendben van amúgy, Lillus pár napig lüttyös volt a múlt héten, de semmi komoly. Bölcsibe szeptember 27-én megyünk először, akkor kezdődik a beszoktatás - habár ha babás vagyok/leszek akkor lehet hogy változik a felállás - majd meglátjuk.

AZ ÜNNEPELTNEK SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK!

Évi

Kép
Kép
lillanyuci
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a 12 hetes ultrahangról, minden rendben, ép magzati anatómia, NT:1,5 mm nagyon mozgékony és természetesen gyönyörű. A méretei alapján 13+2 naposnak felel meg. Nagyon boldog vagyok. :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Évi, gratulálok, nagyon drukkolok!

Pruci, Petrának utólag nagyon boldog születésnapot, Annamari Leventének nagyon boldog névnapot kívánok!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Teri!
Petrának boldog szülinapot!!!!!
Kép

Évi!
Akkor úgy látszik nagyon jó ötlet volt a túra, wellnes-ezés. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Lilla is ment veletek? Vagy csak kettesben voltatok???

Beze!
Gratulálok a jó eredményhez!!!!!!És nem láttatok be a lába közé??? Akkor feltehet te is a vonalzót. :wink: :wink: :wink: :wink:
Köszönöm Levente nevében, de 28-án tartjuk, addig elteszem. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Franci!
Nálatok mi a helyzet? Rajta vagytok, vagy mész kivizsgálásra?
Meglátod nálatok is akkor fog sikerülni, mikor nem számítasz rá.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Szóval ma voltunk 4d-én.
És tényleg KISLÁNY.:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Szerintem Rékára hasonlít. Nagyon sokat ásított, olyan kis édes volt.
Kaptam két képet, ezt be kéne szkennelnem, amit nem tudok, de email-be is fognak küldeni, akkor majd fel tudom tölteni.
795 g a kisasszony, a korának pont megfelel, s a gép is szept. 30-ra teszi a szülés várható idejét.
Rékát nem nagyon kötötte le az egész uh, bár az elején figyelte, aztán nem. Levente szépen végig ülte.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Évi,

nagyon örülök, gratulálok, ez szuper!!!!!

Annamari, Nektek is a kislányhoz! :D kíváncsi vagyok, egyszer mi is megtudjuk.e, milyen.mármint kislány a családban. :D

én is csak pihegek ma, mert pénteken és szombaton vendégek voltak nálunk, 16-an-18 an voltunk, és ennyi emberre főzni...hú...de olyan aranyosak voltak a gyerkőcök, megérte.

képzeljétek, nem tudunk ma este menni a műpába az orgonakoncertre, ugyanis Sebike egyelőre nem akarja nagymamájától elfogadni a cumiból a tejcsit.csütörtökön este megpróbáltuk és hatalmas sírás lett a vége....az is a baj, hogy ANyósomat nem is ismeri, mert nem szokta fogdosni, meg semmi, mert az pő elméletük szerint a kicsivel nem kell törődni, mert akkor a nagy féltékeny lesz.ebből kifolyólag eddig alig szóltak szegényhez valamit.....ez mondjuk nekem mindig rosszul is esik.
ANyukám meg sokat vigyáz rá mikor itt van, és én mondjuk pl. főzök, de őrá meg nem tudjuk a 2gyereket bízni, mert volt már egy agyvérzése, és a férjem nem meri. mármint rábízni a gyerekeket.

most van egy hónapunk, hogy gyakorlatozzunk, meg szülinapomra kaptam Drága Páromtól Seal koncertjegyet és oda nagyon szeretnék eljutni már évek óta.

Pannid, elhiszem, hogy a dátum mindig egyedbe jut.teljesen érthető.ezen csak az idő fog segíteni, mert a picibaba a pociban.

KépKépKépKép
moti
 
 


Pannid = Panndi. :D

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok!

Évi, gratulálok és mennek a drukkok +++++++++++++++++++++
Tessék most már gyakrabban jelentkezni :lol: :lol: :lol:

Petrának nagyon boldog szülinapot.

Annamari, gratulálok neked is a kislányhoz. Nevek már vannak?

A hétvégénk nekünk nagyon jól sikerült. Szuper időnk volt. Zsombi mindenkit elbűvölt. Élvezte, hogy körülötte forog minden ő lehetett a központban :lol: :lol: :lol:
Majd teszek fel képeket. Most nagyon fáradt vagyok majd holnap jövök részletesebben :lol:

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


Kri,
Nálatok is kertiparti volt?vagy hülye vagyok?:.....

igaz, tiszta ideg vagyok, most jöttem le Bolditól, mert még mindig nem alszik, és teljesen felment bennem a pumpa, és felküldtem a férjemet, hogy altassa el...totál kivagyok ettől, meddig lesz még ez így?????minden esténk erre megy el, és nem tudunk kettesben lenni, mert mire Boldi elalszik 10 körül, én már elalszom a kanapén........nem tudom a szobájában hagyni, mert egyszerűen kijön, be meg mégsem zárhatom.....meg felüvölti Sebit is esetleg.
adjatok valami tanácsot lszi..........
amíg rácsos ágyban aludt, mindig letettem és otthagytam, szóval nem volt elkapatva.....viszont mióta nincsenek rácsok, és tudja, hogy ki tud jönni, minden este cirkusz van..ehhez sajnos nincs türelmem...

KépKépKépKép
moti
 
 


Petrának boldog születésnapot!

Moti, kitartás! Sajnos ebben nem tudok segíteni, Zsófi ágyáról egy éves korában vettük le a rácsot, 16 hónapos kora óta alszik felnőtt heverőn, de ő sosem jött ki a szobájából :roll: Igaz még csak egy éve alszik el egyedül, előtte elaludt lenn a nappaliban, és úgy vittük fel.
Vendég
 


Sziasztok!

Beze!
De jó hogy rendben van a babuci. Egy héttel nagyobb a baba??

Annamari!
Mostmár akkor marad a Szonja név? Várjuk a képeket!
Legutóbb akkor jött össze a baba mikor, egy vagyont tettem volna rá, hogy nem is lehetek terhes. Bár így utólag lehet figyelni kellett volna rá.
Ha ma elengednek akkor elmegyek egy dokihoz.

Moti!
Sebi milyen válogatós! Gergőnek se mindegy milyen tányérból eszik! :lol:
Mi lenne ha a két mamát kéritek meg hogy vigyázzon a gyerekekre?

Kri!
Zsombi, már csak ilyen! Lenyűgöző személyiség!
Képeket kérek!!!!

Panndi!
Nekem mindig leesik az állam a lányaidtól.

Elalvás:
Gergő nem alszik el egyedül! Bent kell vele lenni! Engem is sokáig zavart, mert a drága jó férjemnek nem tetszet (pedig az alatt tanulhatna). Kb 40-60 perc mire elalszik. Ebbe benne van a beszélgetés is, elmesélem mi volt a munkahelyemen és utána ő is lemondja mi volt a bölcsibe. Nagyon édes ilyenkor. És jót tesz neki, sokkal nyugodtabb. Mikor apa altatta el, beszélgetés, ölelés nélkül, akkor bepisilt éjszaka és délbe is.
Miután kibeszélte magát kb 20 perc alatt elalszik jó mélyen, és kijöhetek.
franci
 
 


Sziasztok!
Én is vagyok, csak ma megint egy kicsit lustin :oops:

Annamari!
Ismét gratula a puncishoz, és akkor tutinak is néz ki a dolog! Gondolom, mekkora az öröm most a családban.

Franci!
Ha ilyen hasznosan töltitek el az altatási időt, akkor szerintem megéri. Szilárdnak nincs rá szüksége. Ő napközben feltölti a szeretet-tankját, este pedig ahogy letette a fejét, már alszik is (a tejet is úgy issza meg - még cumis üvegből - hogy a szeme már becsukva). Pedig mesét jó lenne neki olvasni, de az ágyban már nem akarja. Még rácsosban alszik.

Moti!
Én is ezért nem merem még kivenni Szilárdot a rácsosból, pedig augusztusban muszáj lesz, mert aztán jön a kistesó, és neki fog kelleni a rácsos.

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Évi!
Óriási gratula! Ez a csík nem is olyan halvány. Egyértelműen pozitív!!!!!!! A mai milyenre sikerült?
Úgy megörültem, amikor megláttam a tesztet!

Lányok!
Kérünk még ilyen teszteket!!! Prunci, Kri, Franci, Boni és a többiek :) Drukkolok továbbra is. Még az is lehet, hogy Boni egy tesztecskével tér vissza :lol: :wink:

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Jó reggelt!

Szerintem nekem pár napon belül meg fog jönni, már fájdogál a hasam. Ennek most örülünk :)
Vendég
 


Panndi,

szupi, drukkolok, kivételesen azért, hogy megjöjjön. :D

Franci, akkor ezek szerint nem vagyunk egyedül az altatással.bár tudom, Maryka is ugyanebben a cipőben jár, mert beszéltünk róla személyesen. sajnos én ebben igazat adok a 6 gyerekes barátnőmnek....ő 8 órakor az összese gyerekét leteszia szobában, akkorra már vacsiztak, fürödtek, stb, és megmondja nekik hogy legközelebb reggel hajlandó bármilyen kérésnek eleget tenni, mostantól leteszi a műszakot.(nyilván szoptatni szoptat)csak így bírja ki, hogy egyébként egész nap kielégít minden igényt.persze az én 2 gyerekem semmi a 6hoz képest, de olyan jó elnne ha nem is nyolctól, legalább 9től 2 óra nyugiban....és nem látom, hogy mikor változna ez meg, mert Boldi egyre jobban hozzá szokik.....ezért akarnék véget vetni neki....

képzeljétek, éjjel Sebike úgy beverte a fejét a rácsos ágyba!pedig ki van párnázva, de annyira magasra emelte a fejét, hatalmas csattanásra és sírásra ébredtem, úgy megijedtem.aztán persze a cicin azonnal megnyugodott.

DAnyuci, Neked Boró milyen időközönként eszik?
Sebi nekem nagyon akar lejjebb adni, még a 3 órákat sem érjük el, és mostmár így 3 hónapos korában jó lenne, mert semmit nem tudok befejezni, mindent félbe kell hagyni, mert állandóan cicizni akar.szegény Boldi meg mindig várhat a sorára, ha akar valamit. :D

KépKépKépKép
moti
 
 


Moti!
Lehet, hogy ez most egy nagyon hülye tanács, meg hát laikus is vagyok, mert egyelőre még nincs ilyen gondom, de néha a viasat-on láttam egy bébiszityós műsorban, hogy nagyobb gyekeket hogyan szoktak rászoktatni az egyedül elalváshoz. Nekem, ha gondom lenne, lehet, hogy kipróbálnám. Az egyik dadusnak az a módszere, hogy este beviszi a szülő a gyerkőcöt a szobába, beteszi az ágyba, minden fényt kikapcsol, és leül az ágya mellé (kb 1 méterre). Aztán araszolgat kifele. Az első alkalommal van, hogy a gyereket 20x vissza kell tenni az ágyba, a gyerek reklamál, sír, üvölt (attól függ, melyik gyerek milyen temperamentumú, de általában nem tetszik a gyerkőcöknek ez a módszer, és tiltakoznak az elején). Nem szabad beszélni velük, magyarázni, hogy miért rakjuk vissza, hanem csak finoman, de határozottan visszatesszük az ágyba. Lehet, hogy csak a 20-ik visszatevésre adja be a derekát a gyerek (a műsorban a rekort 38 volt), és végre elalszik. A második napon határozottan hamarabb bent marad az ágyban. És pár nap alatt szépen megtanulja, és percek alatt elalszik.
Ismétlem, én ezt csak abban a műsorban láttam, és úgy tűnt, hogy működik, ha a szülő is elszánt, kitartó és következetes (persze a műsort megvágták, és csak a lényeget mutatták). Ha gondolod, és nem tartod drasztikusnak (én nem tartom annak, mert látszott a gyerekeken, hogy sokkal jobb kedvel mentek aludni), akkor próbáld ki.
Más hirtelen nem jut eszembe. Én Szilárdot pár hónaposan hasonlóan szoktattam le az éjszakai felkelésről, csak akkor ő még nem tudott felállni az ágyban, így ha sírni kezdett, odamentem 5 percenként, megsimogattam, hogy érezze, hogy ott vagyok vele, de nem vettem ki az ágyból. 4 nap alatt megtanulta átaludni az éjszakát, és azóta sem ébred fel éjjel, és ha igen, akkor is csak pisilni maximum, és alszik is ügyesen vissza. Biztos, vannak olyanok, akik vitatkoznának a módszer felett, de én úgy gondolom, hogy inkább egy pár éjszakás tortúra a gyereknek, mint egy több évig tartó folyamat, amikor a gyerek nem tud 8 órát egyhúzamban átaludni. Az egészségileg sokkal ártalmasabb, mint az a pár nap, amíg leszoktatjuk a rossz szokásáról (mert itt egy rossz szokásról, beidegződéről van szó, ha éjjel többször felébred a gyerek).

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Szerintem is jó Angie módszere. Mi Zsófinál azt csináltuk, hogy felkísértem, ott maradtam vele pár percet, mese, ilyesmi, aztán elköszöntem, és mondtam neki, hogy mindjárt visszajövök, próbáljon meg elaludni. Kimentem, pár perc múlva vissza. Persze ébren volt, de a távol töltött időt folyamatosan növeltem. Megtanulta, hogy mindig visszamegyek, és kb egy hét alatt mire visszaértem, elaludt. Most is sokszor megkérdezi, mikor megyek vissza, mondom, hogy fél óra, és fél óra múlva tényleg felmegyek, becsukom az ajtaját, meg ilyenek, de hát akkor már alszik :) Nekem ez bejött!
Vendég
 


Amúgy Fruzsinál már tapasztaltabb voltam, de őt például sosem szoptattam meg éjjel, így két hetes kora óta alszik éjszaka. Az elején megszoptattam, mielőtt lefeküdtem, 11 óra fele, aztán amikor felébredt hajnalban, három fele, nem adtam neki rögtön enni, hanem húztam az időt, amíg csak tudtam. Így egyre később ébredt a kajáért, és elég hamar elértük, hogy este héttől reggel hétig aludt. Zsófi ugye első gyerek, ő még kísérleti nyúl volt :)
Vendég
 


Panndi! Móti!
Ja, ezek szerintem is jök jó módszerek. Szilárdnál a délutáni alvásnál kellett ezt a "mindjárt visszajövök" jódszert alkalmazni (persze, amikor már akkora volt, hogy felfogta a jelentését). Párszor kellett csak csinálni, ő is bealudt. Most van egy altató rövid kis ének, amit mindig kér, hogy elénekeljünk neki, és mostanában kibulizza magának, hogy kétszer énekeljük el (kb 3 perc az egész). Ahogy elénekeltem, kijövök, ő meg alszik. Apa csak dudorásza neki, mert nem tudja a szövegét :) és Sziszkót az is kielégíti :)

Panndi!
Drukk, hogy időben megjöjjön, és utána hajrá!!!

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Sziasztok!

Moti, igaz nekem még csak egy porontyom van de alvás téren mi úgy csináltuk, hogy letettem este és elköszöntöm tőle hogy jó éjszakát . Ő közben mondta hogy anya akkor én míg kiértem az ajtón többször ismételtem hogy jó éjszakát. Első éjszaka volt 10 perc bömbi azóta szépen elalszik egyedül. Lefekvés előtt szoktam neki mesét olvasni, vagy énekelni. Ő is kibulizza magának az ismétlést :lol: , de csak pár perc és kész. Nagymamák is le tudják tenni, akkor is szépen elalszik.

Panndi, drukk hogy megjöjjön aztán hajrá :lol: :lol: :lol:

Szarvason voltunk a hétvégén. Verőfényes napsütés, 28-30 C fok. Szuper volt. Bográcsoztunk péntek este, szombaton volt grillezés. Vasárnap halászcsárdás ebéd és vissza ide az esőbe :( .
Zsombi nagyon jól érezte magát, és persze mi is. A fiúk horgásztak, lányok napoztak főzőcskéztek. Volt aki a Kőrösben is megmártózott. Mi utóbbit kihagytuk. Volt rengeteg szúnyog este hiába fújtuk be magunkat ott köröztek mellettünk. Az étkezés így kicsit macera volt. Nem lehetett tudni mikor kapunk be egy szúnyogot is :lol: :lol: :lol:
Hazafelé még megnéztük a történelmi Magyarország közepét jelképező malmot is. Egyszóval nagyon élménydús hétvége volt.

Zsombi a nagy hohó horgászsegéd
Kép

szúnyogirtás a tavon
Kép

A többi kép a másik gépen van, ha férjem letölti a gépre majd abból is teszek fel.

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


Rosszul írtam a képhez nem tavon hanem a Kőrös folyó holtágán készült a szúnyogirtós fotó. :lol: :lol: :lol:

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


6 gyereknél már muszáj rendet tartani.
Gergő velünk egy szobába alszik. Nem alszik éjszaka ha nem vagyunk mellette.
Sőt olyan csalafinta, hogy ha a nagy ágyon alszunk el vele délbe, képes óránként ellenőrzést tartani, hogy ott vagyunk e. Ha a helyén alszik én a helyemen fekszem, elalszik kimegyek, és ŐFELSÉGE 3 órát is képes aludni egy szuszra.
Amúgy 1,5 éves koráig ölbe aludt el a hintaszékben. Utána került az ágyba, simogatás, kézfogás.
Most már „csak” odaülök mellé, beszélgetünk, aztán lefekszem az ágyra és alszunk mind a ketten.
franci
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?