Új privát üzeneted érkezett!

Bocsi, most néztem, hogy Aprókától kérdezted :oops: :), elnézést, de ma szómenésem van. :D

k.a.t.i.c.a
 
 


Nicike, a 22. héten már érezned kell, hogy rugdos, biztos lehetsz benne, hogy a picike az. Hülyeséget mondott a védőnő! Nálunk a 19. héten már apukáját is tenyéren bokszolta.
Kezdek kételkedni sok védőnő létjogosultságában.

KépKép
columbine
 
 


A nagykönyvek is mind a 20. hét környékére teszik az első mocorgás érzést. Én ezért is aggódtam picit a múlt héten, mert még nem voll konkrét rugdosás. Most már viszont az is megvan :)
lei
 
 

 
 

Nicike!
Mi is éreztük már jóval a 19 hét előtt!!! Nagyon sok a rossz tapasztalat a védőnőkkel szemben!
Mi most már ott tartunk, hogy akkorákat rugdos, hogy szabad szemmel is látható a pocakomon, nagyon élvezzük :)


<
sziszka78
Tolna
 
 


nicike, itt már mindenkinek rugdos, én vagyok az egyik legkésőbbi, akinek megmozdult.
Én még nem érzem kívűlről sajnos, először olyan volt, mitha bugyborékolna, arró is csak múlt hétvégén derült ki, hogy a babókánk és nem a beleim. Aztán kb 1 hete érzek enyhe rugikat is. Attól is függ sztem, hogy hányadik baba, mekkora, neked mennyi a súlyod.....

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


További szép délutánt Nektek!! :)

Sziasztok!

k.a.t.i.c.a
 
 


Szia Nicike!

Szerintem is butaság, amit a védőnő mondott. Én már a 18. hét vége felé keztem érezni a mozgásokat, most a 21. héten pedig nap közben is egyre többet érzem, főleg éves közben-után.

Úgyhogy biztos a babád az. :D

Beus

Kép
félhold
 
 


Katica Mindenkitől kérdeztem :lol:
Csak Aprookának válaszoltam h tényleg közel vagyunk egymáshoz.
Akkor megnyugodtam,úgy elkeserít az a banya mindig :twisted:
Multkor azonnal orvoshoz küldött mert szerinte fehérje volt a vizeletembe,pedig teljesen tisuta volt.Ami nem baj ha óvatos,csak akkor már konkrétan úgy kezelt mintha terhességi mérgezést kaptam volna....
nicike
 
 


Tényleg viccesek tudnak lenni a védőnők és totál más a gyakorlat is.
nekem pl. soha nem kellett vizeletmintát adnom. Annyira vicces, mert mi eldumcsizunk mér egy vérnyomást, súlyt, szívhangot hallgatunk és végeztem is......ennyi.

jaja, ez a mai nap annyira nyögve nyelős. anniyra fáradt vagyok, majd leesik a fejem. Éljen a hatékonyság.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Az átlapolós bodyk nagyon praktikusak, de azért ne vegyetek túl sokat egy méretből, mert az elején még hamar kinőnek egy-egy méretet a picik. Meg az is lehet, hogy 60 cm felett születnek és akkor 56-os body már nem is fog kelleni egyáltalán.
Vendég
 


Nekem mem még szívhangot sem hallgatott sose a védőnő. sőt most nincs is védőnőm.
Vendég
 


Én különböző méretben vásárolom, ahol amekkorát kapok éppen :)
Már van 56-68-ig :)
Az én védőnőm is banya :evil:
Egyszer berágtam rá, és két és fél hónapig nem mentem hozzá...végül ő hívott fel, hogy mikor megyek már! Azt hiszem talán belátta, hogy nem kellene így beszélni a kismamákkal...

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 


Az én védőnőm se néz szívhangot,amit nem értek....
nem hiszem el h egy városnak nincs annyi pénze h vegyen 2-3 dopplert...Nyugotabb lennék ha azt is nézné,dehát....Nem a három kívánság :evil:
nicike
 
 


Ami azt illeti, nálunk is békebeli a kis szerkentyű. Mondja is mindig a néni, hogy vele egyidős lehet, pedig már nem mai csaj......
De a lényeg, hogy ha recsegve-ropogva is, de valamit hallani.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Engem csak az zavar védőnő ügyben, hogy elvileg azért van kitalálva ez a rendszer, hogy segítse a kismamákat, ezzel ellentétben legtöbbet csak azt hallani, hogy miért morog a védőnő, vagy hogy milyen hülyeségeket mondott.

KépKép
columbine
 
 


na, látom mindenki hazalépegetett... :)
és csak katica bíztatását kaptam arra vonatkozóan, hogy megvegyem-e a babakocsit :?:
na, még alszom egyet rá, aztán meglátjuk mi lesz....alvásról jut eszembe, azt hiszem ha nem mehetek haza perceken belül, már itt az irodában bele is fogok a megvalósításába. :lol:

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!
Niki!Most sütöm a túrós sütidet,iszonyú jó illata van.
Biztos az íze is tökéletes lesz.1000 köszönet érte!

Veronika
l.veronika
 
 


Sziasztok é is lelépek mára:))

Veronika, nagyon szívesen, biztos vagyok benne, hogy ízleni fog, majd várom a beszámolót:)))

apróka, kitartás:)))
a babakocsit, meg neked kell érezned, ebben a témában én sajnos nagyon tanácstalan vagyok, egyelőre úgy túnik, egy pár helyről van esély rá, hogy kapok kocsit, így nem nagyon nézegetem...

sniky
 
 


Lehet,hogy át kéne keresztelni őket ártónőre védőnő helyett!!! :lol: :lol: :lol:
Nekem se néztek még szívhangot sose,de vizeletet minden alkalommal néznek.

Én meg tényleg nem tudom,hogy mekkora bodykat vegyek és mennyit...A csajok az ikres fórumon azt mondják,hogy van,akinek még a 44-esben is elveszett a bébije! :roll:

Ági!
ezen a gyógyszertári vércukormérésen már én is gondolkodtam,csak még nem szántam rá magam.Te éhgyomorra mentél vagy 2 órával kaja után?De mennyi kaja után? :roll:

Olyan szép babakocsikat vesztek,hogy az enyémet már tök gagyinak látom mellettük. :(
A bébihordozóink viszont tényleg jók,használtak ugyan,de minőségiek.Bár ezek is kékek,mint a babakocsi,már állítom,hogy ezért lettek a hasamban a lányokból fiúk!!!Nem voltak hajlandóak lányként kékben ülni.... :lol: :lol:

binyek
 
 


Sziasztok! Minden rendben, és továbbra is lány ;-) Nem tudok most képet felrakni, majd a férjem segít, de későn jön haza... A felvétel nem lett rossz, de persze még elég kicsik vagyunk, így az arca nem látszik még olyan jól. Sokáig még a kezét is elé tette.

A méretek alapján csak 22+5, úgyhogy ez alapján aug. 13 lenne a várható időpont, de én inkább maradok a számítottnál egyelőre.

BDP: 5,66
HC: 20,10
AC: 17,30
FL: 4,04
súly: 518 gr

yuyu79
 
 


Nekem múlt héten nézett először szívhangot a védőnő, de ilyenkor még nem könnyű megtalálni állítólag. De egyből sikerült..

yuyu79
 
 


Bocsika hogy csak úgy beirok, de szoktalak titeket olvasgatni lei miatt :) és látom téma volt a magzatmozgás, bármit mond a védőnő, az hülyeség, én már annó a 16. héte elején éreztem hogy mozog a kis drágám, és ezt nem lehet összekerevni semmivel, majg ahogy erősödik a mozgás, úgyis fogjátok tudni, mire értem ezt :D Nekem nem akarta elhinni egy másik védőnő (nem az enyém), hogy már éreztem akkor :evil: Pedig az orvosom is azt mondta, hogy ha én őt érzem, akkor biztosan úgy van, mert mindenkinek attól függ, hogy mikor érzi, hogy mennyire vastag a hasfala, nekem vékonyka volt, és ezért már hamarabb éreztem, és a párom már a 18 héttől érezte kivülről is, és a puklikat már akkor is csinálta a hasamon a pici :D
további jó pocakosodást! :wink:
Vendég
 


Jó reggelt Mindenkinek! :lol:
amikor azt mondta h bélmozgás...olyan hülyének éreztem magam,hogy akkor a beleimmel kommunikáltam eddig...Mert ha megböktem vissza rugott,ha kértem h mocorogjon kicsit hogy megnyugodjak akkor mocorgott...Sejtettem hogy nem a beleimmel haverkodtam így össze :twisted:
nicike
 
 


Szép napot mindenkinek!

Védőnő = Ártónő :) tetszik az elgondolás!
Ma megyek előadásra a szoptatásról, este majd megosztom veletek az infókat. Azért kell mindenképpen elmennem, mert a védőnőtől ebben a kérdésben sem számíthatok túl sok segítségre azt hiszem :(
Miért nincs szabad védőnőválasztás? :( :( :(

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 


Jó reggelt Lányok!

Nicike, üdv közöttünk. Ne törődj a védőnővel, sokszor csak azért mondanak hülyeséget, hogy kötekedhessenek veled. Megjegyzem, nem minden védőnő ilyen, csak egyre ritkább a normális.
Tegnap nem dolgoztam, hanem végre elintéztem a névváltozásomat (a szemptemberi esküvő óta éppen ideje volt :oops: ). Nem volt egyszerű, de megcsináltam. Még az apeh felé is le kell majd jelentenem, meg talán az oep felé is. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Most a személyim, a jogsim és a lakcímkártyám intéztem csak el.
Csatolom az excel táblát:
babatábla

szuszu
 
 


Szuszu!
Beírnád az adataimat,mert ahogy látom elég foghijjas...
Várhalmi Barbara,varhalmibarbi@gmail.hu,22+5,Szexárdi Városi Kórház,egy fiú+egy lány,Marcell és Valentína,3 féltestvér,2008.08.13.
Köszike! :lol:

Sziszka!
Várom a beszámolót! :wink:

Julcsi!
Én is 22+5-nél tartok épp!Még a végén egymás mellett fogunk szülni!!! :lol: :lol: :lol: Te apás szülést tervezel?

binyek
 
 


Szuszu!
Mindkettőhöz el kell még menned, az OEP-nél is új kártya kell, és az Apeh-nál is, egyik sem kerül pénzbe, de el kell intézni!
Még én sem szántam rá magam, de a baba születése előtt mindenképpen el kellene intéznem :) Csak még én sem szántam rá magam :)

Szép napot!


<
sziszka78
Tolna
 
 


Erről jut eszembe, hogy nem tudom van-e közöttetek olyan aki nemrég vált el, mert kevesen tudják, hogy van egy olyan törvény, hogy ha a válás kimondása (teljesen mindegy mióta húzódik a válóper) és a baba megszületése között nem telik el 300 nap, akkor automatikusan az ex férj nevére fogják anyakönyvezni a babát, és ebben az esetben az apasági nyilatkozat édes kevés. A szülés után perben lehet kérni az ex férjet, hogy engedje már meg, hogy a apuka nevét viselje a gyerek :(
Ezt csak akkor lehet elkerülni, hogy a ha a közben újra férjhez megy valaki! Remélem senki nincs ilyen cipőben, de azért jó ha tudjátok!

Binyek, ígérem minden hasznosat megosztok :)


<
sziszka78
Tolna
 
 


Szuszu, igaz, minden kártyából új kell. A TAJ kártyából különösen, különben a kórházban gond lehet belőle. A kiskönyvedben már az új neved van?

Igen, apás szülést tervezünk, remélem nem lesz rosszul a férjem ;-)

Császárnál bent lehet apa, ha az lesz? Nem tudod?

Nálad ez az 1 fiú egy lány még mindig nem biztos, vagy de? ;-)

yuyu79
 
 


Azt tuja mindenki, hogy a kórházba 300 napnál nem régebbi anyakönyvi kivonatot kell vinni? Szuper, hogy a miénk addigra kb 320 naspos lesz, kérhetek újat...

Ja és aki nincs férjnél, mindenképp kell apasági nyilatkozat!

yuyu79
 
 


Julcsi!
Tudom, hogy nem tőlem kérdezted, de Szekszárdon biztos hogy nem lehet bent az apa császárnál....de ha így alakul, akkor amíg te ébredsz, addig az apánál lehet a baba!
Azért legyünk optimisták, apás szülés lesz, és minden rendben lesz!

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 


sziasztok!

hát először is, Szuszu és Sziszka, a névváltozással kapcsolatban, legelső a lakcímkártya(!) utána intézhetsz minden egyebet.

mivel most volt nekünk is az esküvőnk, illetve lakáshitelt is intézünk, én már átestem ezen a procedúrán... nem volt egyszerű!

a lakcímkártya 500 Ft, a személyi 1500 Ft, a jogsi 4000 Ft (itt jelzem meg, hogy az érvényessége állítólag nem hosszabbodik, tehát a 10 évre ugyanannyit fizetsz, mint esetleg a jövőre lejáró jogsidra...)
az adó és TB kártya ingyenes, ami pozitívum, a TB kártyát azonnal meg is csinálják! a többit (jogsi, személyi, adókártya) postázzák 30 napon belül.

mocorgással kapcsolatban
megmondom őszintén, hogy sokszor van úgy hogy ilyen pattogást érzek a hasamban, korábban főleg csak olyan volt, mint egy izomrángás (lehet, hogy hülyének néztek, de tényleg ilyen volt). mostanában már biztosan tudom, hogy a babóci az, de nem érzem azért még most sem napi/óránkénti rendszerességgel... :( nekem már többször mondták, hogy vastag a hasfalam, meg amúgy is van rajtam felesleg, ezért is gondolom, hogy nem annyira intenzív az érzés! persze mikor lefekszem aludni, akkor és kinyújtózom, akkor jobban érezni, de én mint mindenben, ebben is többre vágyom.

babakocsival kapcsolatbanZsófi! nekem nagyon tetszenek a Bergon kocsik, csak sajnos én lépcsőzni fogok vele, így egy könnyebb típust keresek. szerintem vedd meg, már én is nagyon be vagyok sózva, mert aggódom, hogy nem fogok kapni olyat, amilyet legelőször kinéztem, főleg nem olyan jó áron...

hát kb. ennyi egyelőre! ;)

sophie27
 
 


Sziszka,
elvileg kérheted a körzetedben a vezető védőnőt, hogy kapj egy másikat, ha nem vagy megelégedve a sajátoddal. Csak lehet, hogy hülyén veszi ki magát az egész, és megbélyegeznek problémás kismaminak. de az elvi lehetőség fennáll. Nekem még szívhangot se nézett, de nem baj. csak vérnyomást néz, meg körmöl a kiskönyvbe... Mondjuk Zalánnál már kiderült, hogy nem egy nézeten vagyunk, pl. mindenáron erőlködtek a dokival, hogy adjam a pépeset neki 4 hónaposan, én meg végighallgattam őket, és szoptattam tovább kizárólagosan, majd orvost váltottam :D Azóta nem erőlködik :D

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Szuszu!

Nekem minden meg van változtatva, kivéve az adó kártya, tehát jó, hogy írtad mert kiment a fejemből, itt az adózás ideje lassan és nekem még a lánynevemen van a kártya. Hol lehet ezt elintézni?

Ritus

Kép
rituspoc
 
 


a védőnős témához csak annyit szeretnék hozzászólni, hogy nálam minden esetben vizsgálják a vizeletet, fehérjét keresnek benne, de szerencsére eddig semmi gond nem volt! a következő találkozón nézzük meg a szívhangot, eddig ezt nem néztük, mondván, hogy nagyon picuri még a baba, így könnyen elbújhat! ;) viszont májustól már Szigetszentmiklósra fogok járni védőnénihez, talán Kovács Zsuzsannához, nem tudom, hogy ismeri-e valaki őt a környékről? ;)

sophie27
 
 


Sziasztok, szép reggelt mindenkinek!! :)

Julcsi, várjuk a képeket! Örülök, hogy minden rendben. :)

Zsófi, nem baj, ha még nem érzed "minden egyes" mozdulatát a babának, mivel még dolgozol, napközben nem is tudsz rá annyira odafigyelni. De ha este beindul, akkor minden oké. :) Én is akkor szoktam leginkább érezni, mikor este elnyúlok hanyattfekve.
És azzal is összefügg természetesen, hogy kinek milyen vastag a hasfala. De ahogyan telnek a hetek, egyre jobban fogod érezni. :)

k.a.t.i.c.a
 
 


Julcsi!
Nem tuti az egy fiú egy lány,de én annak veszem.Kicsit gubancos volt minden uh és én ezt vontam le belőle.Majd meglátjuk,hogy kinek van igaza.... :wink:

A 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat csak azoknak kell,akik nem abban a városban szülnek,ahol házasodtak!Különben nem.

Kár,hogy a császárnál nem lehet bent az apa... :( Pedig,ha érzéstelenítésben császároznak,akkor igazán odaengedhetnék az anya fejéhez.Onnan úgy se lát semmit és legalább van valaki, akivel tud a kismama beszélni.Hát mindegy...ez van,ezt kell szeretni.És bízni benne,hogy szülhetünk! :lol:

binyek
 
 


Nekünk azt mondták a védőnők az előadáson, hogy mindenkinek kell a házassági akvi. kivonat...

Lehet hogy Szekszárdon csak altatásban császároznak? Vagy mi értelme ennek az egésznek?

Hát igen az adókártya is fontos. Az Apehnál kell intézni, de csak akkor adjék ki, ha már megvan az új személyi...

yuyu79
 
 


Én a jogsit viszont nem csináltattam meg, mert előtte egy évvel kaptam újat. Nem mindegy a rendőrnek, hogy né van benne, vagy nem né? Eddig nem volt gond belőle, igaz, nem is igazoltatnak soha...

Ja és az útlevelem is a lánykori nevemen van... A többit megcsináltattam...

yuyu79
 
 


Sziasztok csajszik, szép jó reggelt mindenkinek!

Nem tudom, ti hogy voltatok az éjjel, de a gyerekem egyetlen percet sem hagyott ki rúgás nélkül, állandóan arra ébredtem, hogy ritmusosan kalapál, hol itt hol ott. Szerintem a kis gonosz engem tesztel, hogy hányszor fogok neki felpattanni az éjszaka közepén kaját adni, amikor már itt lesz. :lol: :lol:

Binyek, a vércukrot reggeli után nézettem, két sajtosrolót toltam be kb. fél órával előtte. Az eléggé komoly szénhidrát mennyiség, ha gond van attól már felment volna.

Yuyu, gratulálok a jó eredményekhez, legalább nálatok maradt a kislányka :)

Zsófi a babakocsist sikerült utolérni? Ha nem, majd megpróbálom én is, hátha ismerős számot felveszi.

KépKép
columbine
 
 


binyek: a házassági akkor tuti így van?h. ha egyforma a város akkor nem kell?mondjuk röhej lenne, h. azér is futkossunk.

csajok!nekem a tb kártyám a régi, házasság előtti névvel.direkt rákérdeztem miindenkinél, és azt mondták h. szülésnél nem fog gondot okozni, mert a taj szám az marad életem végéig uaz.
vélemény?

Kép
winona
 
 


az adókártyát nekem kipostázták... függeltenül attól, hogy megvolt-e már az új személyim, vagy sem! nekem nem volt meg, egy napon intéztem mindent, annyi, hogy az okmányirodában adnak egy lapot, amin az új adataid szerepelnek és igazából ezzel tudod magad igazolni, amíg nincs új személyid, így azt adtam oda az APEH-nál ;) nem volt semmi gond vele!

sophie27
 
 


Ági! igen, köszi! picit elbizonytalanodtam viszont... azt kérdezte tőlem a néni, hogy hordozó vagy autósülés van a kocsihoz?

akkor ezt most nem olyan hordozó, amihez kapsz egy adaptert is és egyben autósülésként is funkcionál? sajna nem találok semmit róluk a neten, pedig jó lenne kinézni, hogy milyen színben érdekelne

sophie27
 
 


amúgy, csak zárójelben... a névváltoztatást eredetileg 8 napon belül be kell jelenteni! :)

sophie27
 
 


hát igen, 8 nap....nem tudom az kinek sikerül... egyrészt, ha megy az embert rögtön nászútra, nem is ér rá. Aztán meg nálunk tényleg olyan hülyék voltak, hogy nem adték ki az adókártyát, amíg nem volt meg a személyi...

Hát nem tudom, nélunk Pakson nincs kórház, csak Szekszárdon lehet szülni legközelebb, oda tartozunk, de nekünk azt mondték hogy mindenkinek kell az hézassági ;-) Akkor most mi van?

Winona, azért a Taj kártyának szerintem járj utána, mert én meg konkrétan azt hallottam, hogy a probléma lehet belőle, főleg ha különböző néven pl a Taj kártyád és a személyid...

yuyu79
 
 


De lehet hogy ez mind hivatal- illetve kórházfüggő ;-) Az egyszerűségkedvéért...

yuyu79
 
 


szerintetek van különbség a kismama jóga és a sima torna között?
eltérőek lehetnek a gyakorlatok?valaki már próbálta mindkettőt?

Kép
winona
 
 


ja, és ezzel az egész névváltozásos dologgal kapcsolatban még az volt a "vicces", hogy a dokim, mikor mentem a hepatitis eredményemért, akkor döbbent rá, hogy névváltozásom volt, mire megjegyezte, hogy jujj, az nem valami szerencsés, mert gond szokott belőlel enni... szóval az tuti, hogy senki nem tud semmit ebben az országban! :(

sophie27
 
 


Zsófi, a hordozót lehet a kocsiba bekötni az az autósülés, nincs semmi adapter, van rajta hátul mindenféle beakasztó, ahova az övet kell befűzni és úgy rögzül a kocsiban.A mózest nem lehet bekötni, de azt egyébként sem engedi a kresz.

A Slaro cégnek van honlapja, de azon még nincs fent ez a típus, mert most kezdték el gyártani.
Szerintem a legjobb lenne, ha megnéznéd nálam, a súlyát is megtapasztalod és pontosan meglátod, hogy tetszik e vagy nem.
Színről annyit tudok, hogy van piros-kék egyszínű, ami jól nézett ki, csak nekünk az túl fiús volt, illetve zöld egyszínű. És ugye ez a drapp kicsit mintás betéttel amiről a képeket csináltam.

KépKép
columbine
 
 


szép jó reggelt mindenkinek:)))

Zsófi, azt az izomrángás dolgot én is éreztem, érzem néha;) és azt is megfigyeltem, hogy ha dolgozik az ember, tényleg nem nagyon veszi észre a mocorgásokat. Én nem igazán tartozom a vékonyka kismamik közé, így még én sem érzem olyan karakteresnek a mocorgást, bár egy hét alatt is rengeteget erősödött a dolog. Főleg esténként zendít rá a picike:)))

ha már a hivatalos dolgoknál tartunk, tudja valamelyikőtök, hogy az apasági nyilatkozatot hol és hogyan kell intézni, mert én még hajadon vagyok:))

veronika, milyen lett a sütike? :)

sniky
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?