Új privát üzeneted érkezett!

Megjötttem:)))))))))))

6mm-es kis embriónk van:)) Csodaszép szívdobogással:))) úgyhogy jól számoltam az időt!Jah és jó helyen van megnyugodtam....viszont egy rossz hír, területileg nem oda tartozom ahol a doki van ezért sztkba kell mennem a kötelező Uh-ra meg a terhesgondozásra, úgyhogy majd 20. hét után megyek csak a magánhoz...
Annyira boldog vagyok...kép nincs mert nem tudott nyomtatni...

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Szép estét!!!!
Gratula az uh-s eredményeknek!!!!
Nekem tök jó napom volt,remélem nektek is és elkerült mindenkit a hányinger!!!!
Ma megnéztem a barátnőm kislányát,gyönyörű pici!! Sirtam is !!
Amugy mindenen sirok!!! Tegnap este néztem egy mesét és azon is elbőgtem magam!!!!!
Hát ilyen ez a várandósság!!!!
Na további szép estét csajok!!!

Kép
evelin241
 
 


Sziasztok!
Kata és Beus örülök, hogy csupa jó hírrel jöttetek haza a dokitól. Legközelebb kérdezzétek meg, hogy a telefonotokkal lefotózhatjátok e a monitort ? Unokatesóm videóra vette így a 12 hetes nagy uh-t... persze csak lehet az én családom ilyen őrölt :-). A lényeg, hogy rendben vagytok és ez nagyon megnyugtató. Most lehet várni a következő uh idejét mi, ami meg fényévre lesz :-) én legalábbis mindig így éreztem.
legyen szép estétek

Kép Kép
hajni999
Németország
 
 
 
 

 
 

Hajni próbáltuk a telefonost de nem adta vissza... hát én a 11.-12. hét között megyek úgyhogy 5 hét az nem sok???? durvaaa

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Sziasztok!

Üdv az ÚJ KISMAMIKNAK!!!

Hajni: Én a Centum maternát nem ismerem.De a Femibionon én is kiakadtam,mert azért nem olcsó és tényleg sok minden hiányzik belőle... Ami fura,hogy a Gravidában van A vitamin nem is kevés,amit meg kifejezetten nem ajánlanak.(nagy dózisú Avitamin bevételét vagy túl sok máj stb fogyasztását)
Találtam egy jó összehasonlító táblázatot:
http://gyogyszereszvalaszol.blogspot.hu/2012/02/terhesvitaminok-osszehasonlitasa.html

Ja hajni,úgy emlékszem te írtad először a pukizós témát,hát mióta írtad direkt figyeltem és.....tényleg. :? Ok. mikor párom mellette van tényleg nem,de ha egyedül vagyok ez olyan ciki. :roll:

Hajni igaz nem engem kérdeztél,de ha nem baj megírom nálunk hogy volt a tesó születése körüli időszak. Nekem 21hónapos volt Nimród mikor született a pici.Igaz,hogy sok mindent értett már,de úgy nem láttam rajta változást.Szülés napján,este 7-kor jöttek a fájások,megfürdettem lefektettem és mondtam a páromnak,hogy akkor indulni kéne...este 10-re beértünk a kórházba.Fél3-ra megszületett a kicsi. Addig anyósom vigyázott rá mert az alsó szintem lakott amúgy is. A kórházban töltött 3napban váltva voltak a naggyal.Napközben anyós,délután/este a párom intézte.
1nap bejöttek a kórházba de még puszit se akart adni nekem a fiam.Főleg,hogy látta a picit a karomba.Aztán megenyhült...nem volt gond egy darabig.Pici tesóféltékenység azért előfordult.pl. mikor napközben ruhán keresztül megharapta a lábszárát a 2hónapos picinek,este vettem csak észre fürdésnél. Alsó felső fogsornyom...kb 3-4hétig látszott,lila majd sárga színekben. De ez volt a legdurvább. De most 3,5évesen ő mondta,hogy szeretne egy kisbabát olyat(kislányt) mint amilyen a barátjának van(kishuga).
Szóval remélem lány lesz a 3.!!Ha nem tuti megőrülők 4pasival!!!
4évesen a lányod biztosan felfogja már a kistesó érkezését.Állítólag sokat enyhít a helyzeten,ha a Baba hoz neki valami olyan ajándékot a kórházból ami amúgy is nagy kedvenc neki(babát vagy bármi) sok ismerősöm csinálta és megmondom őszintén elfelejtettem. :O Biztosan ezért harapta meg! :O :/

Bőr: Nekem az 1.és 2. terhességemet is jól bírta a bőröm,igaz kentem magam kb. a 2.hónaptól rendületlenül a DM-es sajátmárkás Mama masszázskrémmel,ami stríák ellen van.800ft 1tubus. kb.2db elég is volt. Van olajban is de szerintem az ragadhat!!!
Nem lettem egyáltalán csíkos a hasamon,pedig brutál nagy volt. :D Viszont ami nekem nagyon meglepő volt szülés után a 2-3.hónapba ahogy fogytam vissza a combomon észrevettem repedéseket ami a hirtelen fogyástól lett,mert terhesen nem volt ott tuti. Védőnő utólag mondta,hogy miért nem kentem még 3hónapig magam!! Mondom,kösz és ezt most kell mondani??? Ja a terhesvitamint is érdemes szedni tovább szülés után a bőr és a vitaminhiány miatt. :(

Katinka igen az Izi sleepre gondoltam,csak nekünk az a Graco kocsinkhoz nem lett volna jó.Súlyát nem is néztem!:)
De az összes BeSafet IMÁDOM!!! Csináljanak bármit(ülést)!

Hope1987: Nekem a hajtéma.Nem volt rosszabb a hajam a terhességeknél,igazából piszok mód elkezdett nőni,amúgy is derékig ér,ha szépen ki van vasalva....A szülés után meg hullani.De elméletileg mondják is,hogy a hormonok visszatartják a kihullani készülő hajszálakat és a szülés után már nem és azért tűnik utána hajhullának.Közben csak a természetes hullás csak nem időben.

Én mostanában könnyen elalszom de annál inkább kelek éjszaka a pisilések miatt. Na meg esténként tőr rám rosszullét újabban!!! Ki érti ezt?? Meg egy kicsit reggel is szaruk vagyok. Na meg pisilés közben is hányingerem van,ha éjjel felébredek.De inkább legyek rosszul mert addig is van "infóm" a kicsiről,hogy minden ok!!Remélem tényleg minden ok odabent!!Jajj még egy teljes hét az UH-ig!!!! :O

Örülök a jó híreknek!!! :)
Kata és Beus!!
Beu
s,akkor nem is a vonalzó szerinti a babád kora,na szóval elszámoltad magad azt írtad. Csak mert nekem a 6+3napon csinálták az UH-ot és 1mm volt csak!

Jaj,kedden megyek,remélem nagyobb lesz már az "embrioárnyékom"!!! [url]

Beus úgy emlékszem mindig a nőgyógyász küld vérvételre,az elsőre biztos.Most úgy rémlik engem a házidoki küldött a további vérvételre illetve a 30.hét előtt valamikor EKG-re...én jól elfelejtettem és alig tudtam elcammogni az utolsó hetekben 40fokban jó volt.

hope1987: A 12. héti kombinált tesztet (down szűrés), ami 9000Ft mi is megcsináltatjuk a 2.nál is megvolt most is meglesz.

szilva83: Nagyon jó kis képet hoztál!!!! Irigykedem is!!Nekem nem látszott semmi még... :( Pedig 6+3naposan voltam(mensi szerint)

forgine: Üdv köztünk!!! Esetleg nem mi "beszélgettünk" egy kérdésednél a GYK-n? Hogy mikor tesztelj? Ha nem bocsi... :/
Nálatok is a 3.baba!! :) Szupi! Sok nagycsaládos lesz itt!! ;)
Csinálj Te is vonalzót úgy könnyebb követni egymást,ki hol tart a hetekben... :)
Ez az össze új Kismaminak is szól! ;):D

Na szép álmokat,megyek aludni!!
Jajj most látom mennyit szövegeltem megint... :?
[/url]

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nekem mind 2 szülésem természetes úton történ de mind 2-nél vágni kellett ,az első után kívül volt 3 öltésem ,a 2. után pedig 2 belül 1 kívül és mind 2 szülésem illetve varrásom után tudtam rendesen ülni nem volt vele gond akár törökülésben is és engem is irigyeltek a szobatársak :)

Én azt szerettem volna kérdezni hogy használtatok vagy fogtok használni szülés után hasleszorítót?Ha pl az előző szüléseim után nem használtam lenne értelme a mostani szülésem után használni vagy már nem érnék el vele semmit?

Szép és émelygés mentes napot kívánok mindenkinek

Kép
Kép
Kép
eny86
Szigetszentmiklós
 
 


Nekem 3sima szülésem volt elsöbel vágtak varrtak a másodikal vágásom varratom se volt és a lányomal semm :D
Vendég
 


Szép reggelt mindenkinek!

Beus: Gratula a kis bogyóhoz! :) Nekem is elvileg majd csak a 12. héten kéne mennem, de én addig megőszülnék az aggodalomtól (az előzményeim miatt), így én a 10. héten még megyek egyre. :D Amúgy nekem még tök fura, h írtad h területileg máshova tartozol. Nálunk szerencsére ilyen nincs, itt csak egy kórház van az egész városba :D Te akkor gondolom Pesti vagy?

Kata: Nektek is gratula :)

Tényleg ki merre fele lakik?Mármint megye szinten :) Én Zala megyei vagyok :) Van valaki esetleg innen? :)

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Szép jó reggelt!

Gratulálok az örömteli eseményekhez az UH-n, nőnek ezek a Pindúrok, mint a gombák :)

Képzeljétek, tegnap délután 6kor elnyomott az álom a TV előtt, 8kor felébredtem, bemásztam az ágyba fél 10kor felébredtem egy rémálomra, elmondattam a párommal, mennyire szeret és nem akar mást, utána némi forgolódás után ma reggel 7ig aludtam, azt is csak azért, mert kelnem kellett.
Pedig az utóbbi 3 hétben rettenetes volt az alvókám, most meg majdnem 13 óra egyhuzamban :)

Remélem mindenkinek jól telt az éjszaka!

Kriszti, aki néha hiszti
Kép
kriszti723
Baja
 
 


Beus!
Gratulálok a kis 6 mm-esedhez. :)

Yza!
A dmes krém tényleg jó - én az olajjal kezdtem, de annak valami borzalmas szaga van... Vagy csak én viseltem rosszul terhesen.

Hope!
Heves. :)

Eny!
Én használtam, bár császár után nagyon jól jött - azt éreztem, hogy "egybentart". Szerintem most is veszek (ehhez viszont mérjétek le a mostani, kiinduló haskörfogatot, mert nem szabad sokkal nagyobb méretet venni - a párom ment el megvenni, és tőle kérdezték, hogy mekkora volt előtte a haskörfogatom... fogalmunk nem volt. :)))), nekem a légáteresztős-tépőzáras bevált.

Kriszti!
Én már este nyolckor kész vagyok... :)

Szóltam a főnökömnek - nem fogadta rosszul. (bár ugye ő ismeri az előzményeimet...).

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Jó reggelt!

Hipp-hopp! Vuk nálam is megérkezett, egy jó kis fejfájással karöltve. Tényleg olyan, mint a másnaposság.

Tegnap eseménydús esténk volt. Elmentünk a párom szüleihez (külön, mert elváltak), és elújságoltuk a hírt. Persze mindenki örült. Most azon megy a témázás, hogy nem feltétlen kellene nekem visszamenni dolgozni vagy egyáltalán ezen gondolkodni, mert akkor gyakorlatilag nem élnénk együtt a terhesség alatt. Én a páromtól (Bács- Kiskun) 70 km-re lakom (Csongrád-megye), és még onnan 25 km-re dolgozom. Nem kell senkinek ez a rohangálás és bõröndökbõl élés. Csak közben meg... olyan rossz belegondolni, hogy szeptemberig otthon üljek. Ráadásul a tanári fizetésem sem egy nagy szám, de amit utána kapnék... azt sem tudom, pontosan, hogy mi történik ilyenkor. Ha itthon maradok, akkor júniusig táppénzre kell mennem? (Utána a nyár a szabadság.) :S Persze, ha az orvosom azt mondaná, hogy maradjak, akkor ez nem lenne téma többé, csak így a nehéz, hogy nekem kell eldönteni.

Eny, az a hasleszorító mi célt szolgál?

Izabella, én az utolsótól számítva több idõs lennék, de nekem nem lehet attól számolni (az orvosom szerint), mert összevissza volt. Ezt õ számolta ki, levont több mint egy hetet.

A képet amúgy én is telefonnal csináltam, szegény párom is szeretett volna már látni valamit! :)

Beus, katinka grat az uh-hoz!

Legyen szép a napotok!

[url=http://picibaba.hu]Kép[/url
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szilva83 2013.01.30 09:06-kor.
szilva83
 
 


Sziasztok!
Beus! Na aggódj a terhesség elején csak 4 hetente kell járni gondozásra, majd a 30. héttől 2 hetente és 35. héttől meg hetente. Vagy kb így van, nálunk ... Mivel 6 hetesen mentél el, nem fog berendelni 10 hetesen, így neked sajnos 5 hétre jön ki a következő uh, de az is azért mert akkor van értelme. Én 8 hetesen mentem és a következő 11 hetesen lesz, mert a 12. heti nagy uh-t azt ugye extra csinálják nálunk, extra pénzért. Remélem megtudjuk a baba nemét is végre hétfőn. Aztán szerencsére a következő héten nekem van ez a nagy uh, meg egy down vértesztem, azt is extra kell csináltatnom.
Éjjel én is 2-3x megyek pisilni és nekem is este vannak émelygéses óráim, ez nekem is fura. Bár egyre ritkábban vagyok rosszul, kicsit aggaszt mert a lányomnál 12. hétig piszok szarul voltam és csak utána kezdtem újra embernek érezni magam. Szerencsére a sulyom nem változott, sőt az a plussz 2 kiló is már csak plussz 1.8 kg, ennek örülök. A mellem már alig érzékeny, csak a sulya maradt meg. Alig van tünetem, remélem minden okés odabent.
Izabella köszönöm a sok infót, természetesen a kérdésem mindenkihez szólt akinek már több gyermeke van. Sajnos nagyon nehéz megjegyeznem néha hogy ki kicsoda, talán egy fénykép is jó lenne mindenkitől a név alá, dehát tudom ez tulzás, nagyon szita az agyam. Az ajándékról már én is hallottam és sejtem nem lesz minden olyan fényes mint most, merthogy a lányom tegnap elémállt, felhuzta a polomat és két kézzel simogatta a hasamat, közli ő most a babát simogatja. Mondom neki beszélj hozzá, meret már ugye a 10. héttől hallanak is a picurok, és hát kérdezgette, hogy hogy vagy babuci meg ilyenek. Nagyon édi volt, de amikor meg azt látom, hogy a játékbabáját dobálja teljesen beparázok, hogy vajon felfogja e majd a különbséget.
Lányok mekkora a hasatok? Mit ne mondjak én már nem tudom nagyon dugdosni, még a kabát alatt elmegy, de itthon egyértelmű hasam van, főleg este. igen, én bátorkodtam a pukizásról írni és azt kell mondjam, hogy az is megszünt, de volt egy nap amikor szinte egész nap csak szeleltem, azóta jobban vagyok. Milyen kaját kívántok??? Én múlt héten 4 napig ettem húslevest és ma is azt ennék legszívesebben, csontos husból... na meg spagetti tésztát bármilyen szósszal...
Yzabella írtál még a terhesvitaminokról. A maternát csak Németben lehet kapni és valóban igazad van a túl sok A -vitamin nem jó. De hébe hóba, főleg a 2. trimesztertől szaedtem olyan vitamint ami nem volt ennyire komplett tele mindennel csak az alapdolgok, vagy volt olyan is, hogy csak magnéziumot szedtem vagy csak kálciumot egy egy napokon. A májkrémet meg nagyon imádom, sőt sokat is ettem belőle, de nem lett bajunk. Néztem mennyibe kerül nálunk a femibion, hát nem értem minek olyan drága, dha-t is tartalmaz azt hiszem, de abban meg anniyra nem hiszek...
Én a hasszorítót nem ismerem, anyám idejében valami hidegvízes lepedőt csaptak a hasukra, ami szerintem ugyancsak hülyeség lehetett. Szülés után járkál ki hozzánk a szülésznő mérni a babát és engem is megviszgál, itt ez a módi. Ő mondta még 3 hónappal a szülés után,, hogy ne hasazzak mert a hasizmom még mindig nem helyezkedett vissza a helyére. és addig meg nem szabad, mert utána csúnya lesz a hasfal... nem ellenkeztem, hogy nem kell hasazni, elég lusta vagyok. Viszont jó pár hónap után sikeres diétával szép lapos hasam lett, szülés ide vagy oda. csak nagyon keveset sportoltam, mert inkább éhezek, minthogy mozogjak sajnos, bár a lányom azért mozgásban tart.
Kriszti sokat aludtál nem semmi. Engem a lányom hajnal egykor kitúrt az ágyamból és mehettem az ő szobájába aludni a szoptatós ágyra... de legalább aludtam reggel fél 7-ig. a férjem meg hallgathatta, hogy ahogyan horkol és szuszog a kiscsaj :-) én jót aludtam végre.
Már 2. napja hallom a nyitnikék dalát, vagy megbolondultak ezek a madarak vagy nem tudom, de nálunk nincs jó idő, csak esiik és esik, még a szép hó is elolvadt. Jöhetne már a tavasz. Tényleg nagy pocakkal terveztek nyaralást???
Mi májusban megyünk Barcelonába 4 napra és junius elején amíg lehet repülnöm meg Majorkára készülünk egy hétre, mert oda mindig elmegyünk amióta megszületett a lányom. Persze ezek csak tervek, majd lesz ami lesz :-) szép napot mindenkinek!

Kép Kép
hajni999
Németország
 
 
 
 


Hajni, mi is beszéltünk nyaralásról, de még nem tudjuk. Meddig lehet repülni? Tavasszal szeretnénk elmenni hosszú hétvégére Pársizsba vagy Prágába.
szilva83
 
 


Hajni!
Nekem sem egyszerű beazonosítani... Szerintem nem lenne rossz ötlet mondjuk a 12. hét után - addig még úgyis befuthat egy-két ember - zárni a fórumot és akkor picit személyesebb infók is mehetnek.

Mi maradunk belföldön - szerintem az orvosom nem rajongana egy külföldi utazásért... -, sőt szerintem Debrecen lesz (gyerkőccel szuper: strand, állatkert, játszóház, stb.) - mert ha bármi történik, ott az országban a legjobb a koraszülött intenzív... sajnos nálunk az előzmények okán ez sem elhanyagolható szempont.

Egyébként az én pocakom is durván látszik... Kb. akkora, mint az első terhességemkor a 12. héten volt... (De erre azt mondta a dokim, hogy ne csodákozzak, elvégre nem egész három éven belül ez a harmadik terhességem).

Szilvi!
Először én is vakartam a fejem, mivel ütöm el az időt... Mert ugye a kisfiammal a 31. hétig dolgoztam és jó is volt ez így.
Majd nagyokat sétálok és élvezem a kismamaságot (meg csinálok még egy nyelvvizsgát.... :))).
Én úgy tudom, hogy légitársaságonként változik, és egy bizonyos kor (kb. 30 hét) feleltt már orvosi igazolást kérnek.

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Hajni: mi nem terveztünk nyaralást, max a Balatonra :D Én amilyen aggódós vagyok, nem is lenne értelme mert folyton aggódnék, h minden rendben van odabent (repülésre értem:D) :)
Terveztük h megyünk aquaparkba, de így nem hiszem, h lenne értelme, imádok csúszdázni de így nem merném bevállalni :D

Nekem még nincs feltűnő hasam, estére nagyobb, az biztos, de én még nem mondanám meg magamról, h babát várok :D Pedig már nagyon várom, h látszódjon!:)

A cicifeszülés, nekem is kicsit alábbhagyott, bár még érzem, de már nem fáj annyira mint az elején. Remélem minden rendben van odabent!

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Yza, köszi szépen:))) Amúgy nekem úgy mondta a doki, h 6mm az pont megfelel a betöltött 6 hétnek, én nem értek hozzá, egyenlőre még hagyom a vonalzót így:) Lehet amúgy 2-3 nappal korábban fogant, mert nekem előtte 26napos is volt a ciklus én meg 28 szerint számolom most, lehet igazad lesz, majd ahogy nől javítok akkor:)))
Jah igen annyit már én is kiderítettem, h a háziorvos fogja adni a beutalókat minden ilyen vizsgálatra, mint a vérvétel, de azért köszi h megírtad, aranyos vagy:) Majd ismét 40 fokba mehetsz majd mert kb. idén is akkor szülsz nem?:)))))

Hope, nah elmagyarázom nálunk bonyolult a helyzet. Úgy van h én egy faluban lakom, a szomszéd városban, kb. csupán 10 km-re van egy sztk rendelő (régen kórház féle) és én oda tartozom mint ilyen vizsgálat, de a megyeszékhelyünkön van csak kórház, ahol mindenki szül tudod és én oda ilyen h vérvétel nem mehetek. Mondta a doki h erre nagyon figyelnek most nézik h mindenki a terület szerinti helyre mennjen. Az én dokim magánrendelője is abban a városban van ahol a kórház (25km-re tőlünk, tehát ez sem messze) és így papírokat sem adhat ki a kórház alatti címmel.
Tehát én úgy döntöttem, mivel a 12. heti UH, akkor a 18. heti vagy melyik 20 hét körüli nah azt is sztk-ban kell megcsináltatnom ezért én a 20. hétig oda járok és csak utána a magánhoz, most egyszerre állandóan nem fogok nem? egymás után annyi UH nem kell azért. Komárom Esztergom megyei vagyok:)
Jah igen és este nem tudtam aludni annnyit gondolkodtam én sem várom 12. hétig hanem 9. hét után elmegyek még egyre h megnézzük nől e a kisbogyónk:)

Jövőhét hétfőn megyek a kiskönyvemért ezaz:)))))

Jah csajok van fiú és lány név, de ez még nem a végleges még ma átbeszéljük: lány: Lia, fiú: Máté:)))

Kriszti, akkor legalább most kialudtad magad, végre:))

Kata köszi:))

Szilva, igen mi is próbálkoztunk a telefonnal:) nem jött be, de párom bent volt és annyira figyelte:) jah igen a dokibácsi mindent elmagyarázott neki azon a kis bogyón amit látni kell:)))

Én találtam neten ilyen "vérvételes Down-kór szűrés a Komplett Genetikai 4DUltrahang mellé Kombinált Teszt és Tripla teszt" ezt és ez kerül most 11.900 Ft-ba ez azt jelenti h ők a 12. héten és ugye a 16. héten is nézik igaz? ahogy kell, mert akkor ez tök jó elvileg ennek eredeti ára 29.000Ft. Majd felhívom őket 1-2 hét múlva és megkérdezem. Ez Pesten van..

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Hope, Zala megyéből vagy? Én veszprém megyei. :D Egy ugrásnyira vagyunk Keszthelytől, oda szeretnék menni szülni. Te Zalaegerszegen fogsz?

Engem az első szülésnél vágtak, a másodiknál próbálták a gátvédelmet, de a 4250 g-mos babát 36 cm-es gyerekfejjel az utolsó pillanatban nem bírta a gátam, egy pillanat alatt teljesen végigrepedt a gátam. Jó sok öltés, fél órás öltögetés lett a vége. De nem volt rosszabb mint a szülés. :wink: A harmadiknál már a 12. héttől gátolajat használtam minden este, szüléskor a szülésznő is + homeos bogyót és mégis vágni kellett.

Mi maradunk belföldön nyáron. Mivel nagy-nagy horgász a férjem, ezért minden évben a Balcsinál és a Velence-tónál nyaraltunk-horgásztunk. Nomád sátrazás 7-10 napra, havi 1-2x a nyári hónapokban. Na meg szinte minden hétvégén. Így hogy a Balcsihoz költöztünk nem megyünk sehova, élvezzük hogy egész nyáron azt csinálhatjuk amit eddig csak nyaraláskor. Külföldön mi még nem voltunk együtt a férjemmel, többre értékeljük a nádasban, emberektől távol, csak mi és a gyerekek, sátrazós, bográcsozós filinget.

Nagy hasam nekem sincs, bár a nadrágom cipzárját már nem tudom teljesen felhúzni és a gombot se begombolni. Az övemmel takarom a helyzetet, egyelőre sikeresen!

Üdvözlöm a ránk talált kismamikat! :D

Nagyon örülök az új uh híreknek! Mindenkinél minden rendben, ez szuper!!!!

Én ma megjártam a labort, vettek vért, kedden lesz eredmény. Mintha már enyhülne a hányingerem is.
Az állandó szomjúságérzetem nagyon kínoz. Mintha sivatagban élnék és több napja nem jutottam volna vízhez. Érez még valaki ilyet?

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Beus: Húh, most kicsit összezavarodtam!Akkor van ahol nincs bent a 12. genetikai uh és a későbbi genetikai a tb-sbe, hanem ezt külön magán úton kell csináltatni?Vagy h h nézegetsz ilyen fizetős uh-t?Nálunk ezeket tb alapon csinálják és benne van a terhesgondozásban!Kivéve a kombinált teszt, az 9000Ft. Vagy már totál belezavarodtam :D

Szerintem Beus, méretileg és kor szerint is teljesen jó vagy, mármint a mérete megfelel a korának :)

Amúgy most már értem, h mért kell máshová járnod :D Csak ez milyen szemétség nem?Mintha nem lenne mind1 hol vesznek vért :/

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Sziasztok!

Szilvi a hasleszorító azt a célt szolgálja hogy (ha jól tudom) szülés után napi néhány órára felveszed akkor hamarabb visszahúzódik a hasad és nem lesz löttyedt és logós :) Nekem elég nagy maradt a szülések után a pocakom és most is már 95cm és az előző terhességemnél 114cmes volt mikor szülni mentem :? De ez még nem a terhes pocakom hisz ahhoz még kicsi a baba bár azért már sokkal nagyobb lett mint volt a mostani terhességem előtt :)

Kép
Kép
Kép
eny86
Szigetszentmiklós
 
 


Pókica: na szomszéd :) Tökjó :D Nem Zegen szülök, nem ott lakunk hanem Nagykanizsán, és itt is fogok szülni :) Zalaegerszegre csak immunologiára járunk, meg ott volt a genetikai vérvételünk is, de nekem nem egy szimpi kórház!olyan lepusztult, legalábbis a kanizsaihoz képest :D Itt most adták át a vadiúj újszülött-szülészeti osztályt, az egész kórház fel lett újítva. :)

Szal lehet beletörődöm a gátmetszésbe :D Végülis, jobb mint repedni össze vissza.

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Eny: értem, akkor én is szeretnék! Nekem most még nagyon kicsi a derekam, de azért örülnék, ha nagyjából vissza is állna az eredeti állapotra! Hol lehet ilyet venni?

Ez a fejfájás borzalmas. Szabad bevenni valamit, vagy csak tûrjem? Nemsokára indulunk az anyósomhoz ebédelni, és gondolni sem tudok semmilyen kajára... bár mintha azt mondta volna, hogy lesz valami leves. Én amúgy tudok enni, de nem a meleg kaja, hanem a szendvicsek esnek jól pl. EDDIG legalábbis! :)
szilva83
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Nekem olyan fura éjszakám volt valami furát álmodtam,nem tudom mi volt mert reggel 6-kor emlékeztem de mostanra eltűnt a fejemből.

Ja és olyan rosszul voltam reggel,hogy azt hittem kidobom a taccsot!! :? Ettem egy kis kekszet és jobban lettem. Az a durva ha éjszaka is kimegyek pisilni na akkor is nagyon rosszul vagyok,szédülök és émelyeg a gyomrom!!

eny86: Nem dicsekvésből írtam,hogy milyen jó nekem,hogy nem kellett vágni,csak saját tapasztalatomat osztottam meg és a többi anyuka állapotát a kórterembe.Nővérem rá 1hónapra szült ugyanott ahol én és neki vágtak,3napig jegelni a kellett mert annyira fájt,ülni egyáltalán nem tudott és még feküdni is kellemetlen volt,ha épp olyan pozícióba fordult. Szóval ez tényleg egyénfüggő,hogy mit bírnak a szövetei illetve a gyógyulási folyamat. Hiába vagyunk tesók mégsem ugyanúgy szültünk,pedig az "alap" hasonló!! :lol: Úgy értem a gének meg ilyenek. Annyi különbséggel,hogy nővérem 162cm én meg 173cm és gondolom keskenyebb a csípője.

Amúgy én anno vettem gátmasszázs olajat meg adtak hozzá leírást,hogy hogy masszírozzam,de nekem túl bizarr volt a tükör előtti .....masszázs!! :oops:

Hasszorítóm volt,és talán valamelyest használt.Legalábbis arra jó volt,hogy összetartson,ne legyen olyan kellemetlen a logó has érzése. Én szülés után is hordtam még 3-4hétig.Napi 2-3órát,mert a 40fokban nem bírtam több ideig magamon elviselni.Na meg nem egy kényelmes ruhadarab!! :lol: 2.babánál szerintem csak a kórházba +pár napot hordtam itthon. Kb. a hasam nekem 1 év alatt állt helyre,miután rendszeresen és aktívan kezdtem sportolni és odafigyelni mit eszek.Ennek köszönhető,hogy visszafogytam 55-56kg-ra és most onnan indult a terhesség.
1.babánál 58kg-al kezdtem és 73kg-al mentem szülni.
2.babánal 63kg-al kezdtem és 76kg-al mentem
Remélem 13kg-nál nem lesz több most.

Beus: Területileg én sem odatartozom ahova járok terhesgondozásra. Én Gödön lakom így Váchoz tartoznék,de a váci kórházba be nem teszem a lábam! :evil: Én a SOTE I.Klinikán fogok most is szülni és már nem is szóltak érte,hogy nem bp-i vagyok,mert látták,hogy ide jártam mindkét babámmal illetve szültem is. Épp mikor várakoztam egy 25hetes kismamát küldtek el,mert 9.kerületi és ő már egy másik kórházhoz tartozik lakcím szerint.Hiába mondta,hogy a dokija külön kérte hogy ide jöjjön,mert csak itt tudják ellátni(valami gond volt a babával és csak itt van hozzá vmi) sírva ment el...Utána szaladtam és mondtam neki,hogy ne hagyja magát mert m.o.-on szabad kórház választás van és ha itt akar szülni akkor az a minimum,hogy engedik ide járni. Visszajött,elmondta ezt és mégis elfogadták!! :D

Tényleg tehetnénk fel fotót is magunkról,hogy lássuk egymást! Illetve a lakhelyet is bejelölhetitek a profilba,hogy tudjuk ki honnan van. Másik tényleg jó ötlet,ha betölti mindenki a 12.hetet akkor zártra tenni,mert így boldog boldogtalan olvassa,hogy éppen melyikünk pukizott,vagy van székrekedése. Na meg ha felteszek képet nem szeretném,ha véletlenül egy ismerősöm ezen röhögne!!! :lol:
Mit szóltok az ötlethez. Mondjuk én nem értek hozzá,hogy lehet zárttá tenni...

Kriszti jó nagyot aludtál!!! :D

Katinka: a Dm-es krémet én szerettem csak a párom nem bírta a szagát!!Nekem bejött nagyon,gyorsan felszívódott.
Most látom neked nincs vonalzód fent!! :/
Kérünk szépen!

Hajni: Biztos vagyok benne,hogy a kislányod nem úgy fog bánni a kicsivel ahogy a játékbabáival. :) Tegnap vigyáztam a barátnőm kislányára aki 4hónapos(gyakorolva a 3.gyerekes anyuka szerepét) és a nagyobbik fiam állandóan ott legyeskedett mellette.Hozott játékot,cumisüvegét,betakarta.Simogatta a fejét,puszit adott.Sokkal jobban viszonyult így 3,5évesen a picikéhez mint anno alig 2évesen.
Tegnap annyira fellelkesült,hogy mondta ő is szeretne egy kislányt! Remélem teljesül a kívánság. Mondta neki,hogy az jó mert már úton van a kistesó!! :D Akkor jött a felvilágosítóóra,hogy hogyan jön ki és társai...Először azt mondta a köldökömön vagy a hasamon,de elmagyaráztam neki hogy nem kicsit lejjebb.Van egy szupi felvilágosító könyvünk pont ilyen 3-4éves korosztálynak,olyan szép színes babás rajzokkal. Nagyon tetszett neki a könyv.Nem tudom mennyit értett meg belőle.A végén mondta,hogy akkor vegyük ki. Mondom 8hónap és itt lesz és megszámoltuk a kezeink,hogy hány hónap.
Szerintem nagyon jó lesz majd, hidd el a kislányod örülni fog!! Csak sokat beszéljetek a kicsiről és hogy milyen lesz,hogy ne sokként élje meg. Van olyan ismerősöm aki nem is beszélt a gyerekének(3éves) a kistesóról pedig már 5hónapos terhes volt.Én is éppen pocakos voltam és kérdezősködött a babáról,meséltem neki,majd mondtam neki,hogy anyuci hasában is van egy kisbaba. Csak nézett nagy szemekkel mintha akkor hallott volna először.Kicsit ciki volt,de szerintem az anyuka kellene elmondja ezt és nem 5hónapos terhesen hanem már ahogy kezd látszódni.Vagy nem tudom.... :?

Hú nálam is volt ilyen kaja zavar,mármint 3napig teperőkrém lilahagymával,most húsleves non-stop...Párom főzött mangalica húsból/csontból levest. Szüleim vágtak mangalica sertést és nálunk is landolt pár dolog. Véreshurka,májashurka,kolbász és husi!! :D

A Centrum materna nem is tudtam,hogy német.Mondjuk a nevéből adódóan gondolhattam volna. :)
Most kaptam egy ismerősömtől egy bontott Gravidát 78db van még benne,de az A vitamin miatt(ami igencsak sok van benne) nem tudom merjem-e szedni??!! :(

A hasam nekem is rohamléptekkel nő,kb akkora mint az elsővel a 16.héten. vagy a 2.nál a 12.héten...Most meg a 7héten akkora!!!! :lol: Vicces!!!

Hasszorítóra visszatérve.Nálunk a kórházba szülés után közvetlen raknak homokzsákot ez nagyon sokat segít.De mondta valaki,hogy neki nem tettek és jó sokáig nagy hasa volt.Azt hiszem segíti a belek visszarendeződését is...mert végülis a nyitott/erőtlen hasizom miatt van az a logó pocak mert nem tartja semmi a belső dolgot! :/

Nyaralás nálunk még nem volt téma,de szerintem idén nem is megyünk anyagi okokból.

Hope:
Lehet,hogy az aquapark egy kicsit merész lenne nyáron,félidős terhesen!!! Na meg én félnék a jó kis vízben terjedő fertőző betegségektől.
:?

Beus: Anno júni végén szültem de májusba olyan tikkasztó meleg volt és én ugye elhanyagoltam az EKG-t,így a vége felé a szülés előtt pár héttel mentem csak el. Pislogtak is,hogy nem most kéne. A vicces meg az volt,hogy a beutalót a háziorvosom írta ki hónapokkal azelőtt és ő belgyógyász is egyben és találkoztunk az EKG-n pont ő rendelt.Kicsit érdekes szitu volt!! :lol:

Hol találtad ezt a "vérvételes Down-kór szűrés a Komplett Genetikai 4DUltrahang mellé Kombinált Teszt és Tripla teszt"-et?
Mert a SOTE-n is csinálnak 12.heti tesztet,de én csak a kombináltra tudtam befizetni ami 9000ft volt anno 2,5éve.
A tiplateszt tudom,hogy nagyon drága,csak az 30.000ft volt akkor. Ez most egybe 11.900ft??

pókica
: Ez a sivatagos szomjúság érzet rajtam is van.Azt hittem már meghülyültem,pedig még meleg sincs!!

Hope1987
: Dehogy,természetesen benne van a TB-be a 12.genetikai UH! Az kötelező és nagyon fontos.
Amit Bea írt,az egy választható fizetős kombinált teszt.
Te is írtad,én is írtam az a 9000ft-os!
Vért vesznek,abból megnéznek egy csomó adatot és azzal megy már a 12.heti UH-ra,tehát annak tükrében nézik,hogy minden OK.-e!! Amúgy is megnézik,de ha van valami kiugróan magas szám az eredménybe azt jobban átnézik!
Nyugi...szóval van!:)

szilva83:
Hasszorítót bababoltokba lehet kapni vagy talán gyógyszertárban is,ahol tartanak ilyen egészségügyi eszközöket.

Szép napot mindenkinek!!!

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Yza: persze, nem megyünk aquaba, hisz írtam is h nem vállalnám be, csak terveztük még tavaly :) :D
Beusra csak azért kérdeztem rá, mert írta h 4d uhval egybekötött, és azt hittem h náluk nincs 12. heti, azért nézett uhsat :D azt tudom, h a kombinált teszt micsoda, és h az extra mindenhol :D sajnos már ilyen anyagias világban élünk, lassan már mindenért fizetni kell, csak tudnám akkor minek fizetjük a TBt :/

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Jajj bocsi Hope, kicsit összezavartalak:))))) Természetesen benne van a TBsben amit írtál...de azt mondják ez a sok már felesleges, csak ha valami nem stimmel..tehát lehet csak sima 4D-re megyek majd 16 hetesen.

Yzabella, akkor szerintem igazad van az úgy van h szerintem 11.900 az egész kivéve a tripla ami plusz 29.000 ft elnéztem, hülye vagyok bocsi:)) Nah de lényeg a lényeg nem megyek ilyesmikre....csak a sima TB-sre, meg majd 16 hetesen 4D-s:)
Jah igen szerintem is jó ötle lenne, ez a 12. hetesen már zárt lenne, ill. akkor tennék fel képet, mostmég nem, meg nekem a nevem sem "Beus" :))) De direkt van álnév mert így ugye a furfangosak előbb tudnák meg, h terhes vagyok:) nah szóval én akkor kiírnám a lakhelyem is:))) könnyebb lenne úgy :)
Amúgy engem sem küldenének el, de úgy döntöttem 20. hetesig akkor ahhoz a dokihoz fogok járni az sztkba de akkor is csak egyhez nem többhöz...:)

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Jah ezt a dm-es krémet én is megveszem amit írtatok:)) kipróbálom majd:))

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Igen, ha zárt lenne a csopi, én is tennék fel képet, de addig nem, mert kitudja ki jár erre :)

Beus: így már értelek :) Mi kétszer szeretnénk majd menni 3dre, egyszer 23 hét környékén, meg egyszer 30 hetesen :) Amúgy csak azért merünk kettőre menni, mert ismerősünk csinálja, és nem kér el annyit érte mint másoktól :) de jó lenne már ott tartani :o)

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Hasszorítót a párom gyógyászati segédeszköz boltban vette, de bababoltokban is kapni lehet.

Ami a genetikai uh-ot illeti, gondolkodom az istenhegyi génklinkán... Meglátjuk, a dokim mit javasol... Kombinált tesztet biztosan csináltatok.

A kisfiammal addig-addig vártunk a 4D-sel, hogy a végén megszületett... :) Úgy döntöttünk, ha vele nem voltunk, most sem megyünk (az más tészta, ha az istenhegyi mellett döntünk, úgyis átkapcsolják 4d-sre...). Nekem úgyis az a lényeg, hogy szeptemberben kint legyen épen és egészségesen. :)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Persze, szerintem mindenkinek az a lényeg, h egészséges legyen a babája!Ha lenne már babám, valószínű nekem sem lenne fontos a 3d, de mivel nekem még nincs, így minden lehetséges vizsgálatra elmegyünk, amire futja, h lássuk minden rendben van vele!

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Hope!
A 3d (pontosabban 4d - mert ugye mozgást is ábrázol, időben)-ről tudni kell, hogy nem diagnosztikai eljárás, inkább ahogy sok helyen is hirdetik: babamozi. Ezt az előző dokim mondta - aki genetikus volt és ő készítette a fontosabb uh-okat a kórházban -, szerinte ha valóban diagnosztikai áttörést jelentett volna, felváltja a "sima" 2D-set, de maximum kiegészítő jelleggel alkalmazzák a mellett. De látványos, annyi szent. :)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Igen, ezt én is pontosan tudom, nekünk is mondta az ultrahangos ismerősünk. De személy szerint én jobban megnyugszom ha látom kezét lábát, arcocskáját rendesen, mert bizony van olyan 2ds amin egy laikus nem sok minden tud kivenni!De ez csak az én véleményem!

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Hope!
Hidd el, egy jó szonográfus vagy ultrahangos doki gyönyörűen elmagyarázza és elmutogatja Neked majd a dolgokat 2D-sen is. :)

Bár még messze van: őssejtlevétel? Hogy álltok a témához? Volt, aki már vetetett le?

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Persze, mutatni én is tudok, de attól még nem biztos h látni is fogom :D Na de mind1 engem ez nyugtat meg mást meg más :) Mi egy 2ds uh áráért megyünk 2szer 3dre..nekünk ennyit megér :) Ha teljes áron kéne menni, bizony mi sem mennénk, de így kihasználjuk a lehetőséget!

Őssejt: szerintem nem érdemes levetetni, főleg h utánaolvastam, h hiába fagyasztják, ha pl évek múlva kell az már nagyon rossz minőségű sejt lesz és nem biztos h tudnak vele mit kezdeni, és mai tudományos állás szerint már bármikor tudnak őssejtet levenni saját testünkből, rövid idő alatt!Én nagyon sokat utánaolvastam és rengeteg doki véleménye az, h ez még annyira gyerek cipőben jár, főleg a tárolása, h egyenlőre nincs értelme levetetni!Meg nagyon sok sejt roncsolódik levétel közben és a fagyasztás alatt. Érdemes elolvasni ezt a cikket róla (már akit érdekel):
http://www.lam.hu/folyoiratok/lam/0205/6.htm
Szóval, egyszó mint száz: mi nem vetetjük le, no nem is lenne annyi pénzünk, de ha lenne sem, mert már nyerhetőek őssejtej saját magunkból is!

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Sziasztok!

Hope: Gondoltam,hogy nem vállalnád be pocakosan a csúzdázást!
Amúgy amióta szültem én sokkal majrésabb vagyok,vagy ez korral jár??! :lol:

Az őssejtel kapcsolatban az első babánál én is így vélekedtem mint te,aztán ez megváltozott a 2.nál! :)

Hát igen,a TB manapság csak ez fizetni való és nem mindig kapunk érte rendes ellátást.Mondjuk a 3szülést nem szívesen fizettem volna ki zsebből,de azért én az államnak kb. ennyibe voltam.Semmi más ellátást nem vettem igénybe. Alig vagyok beteg. Na de ez más tészta. Örüljünk,hogy nem rosszabb körülmények közt kell szülnünk.

Beus: Mi az elsőnél 25hetesen voltunk és végig aludt,vagy csak béna volt az UH-os?! Utána elmentünk a 30.héten a 4D Genesis-be és ott csuda jó képek készültek és felvétel. Ott mondta a nőci,hogy a 30.héten a legjobb a 3D/4D. Nővéremék 15-16.hét fele voltak és....hát nagyon ijesztő volt. Egy nagy fejecske és pálcika végtagok. Engem sokkolt,szóval én tuti kivárom most is a 30.hetet!! :D Itt néztek genetikai Uh-ot is,nagyon részletes volt,mindent mértek!!!
2.babával ugyanide mentünk vissza szintén 30.héten.
11.000ft náluk mindenestül,mérés,fotó 3D/4D felvétel.

Zárás az utolsó 12.hete betöltött kismama után lesz? Ki tudja beállítani majd?
Én igaziból is Izabella vagyok úgyhogy tuti lebuknék...ha eddig nem sikerült.
Ma azzal jött a nővérem,hogy lesz egy meglepije 23-án,kislánya névnapja van másnap,arra megyünk hozzájuk...Mondom neki oké,akkor 23-a,most nézem 21-én Norina névnap. Kérdezem: ugye milyen szép? N betűs... Erre mondja,hogy erről jut eszébe van egy meglepije! Mondom mi terhes vagy??? Á,dehogy!! De ha megint egyszerre vagyunk terhesek a 3.-al is én nem tudom mit csinálok!!! :D
Na majd kiderül! Addig megesz a fene! A vicc az,hogy akkor készülök elmondani a nagy hírt!!!:D

Katinkababa:
Őssejt: Nálunk az elsőnél akartuk is meg nem is...aztán szüléskor otthon maradt a láda így nem vetettük le,de a 2.azt mondtuk most már igen,mert ha gond van akkor a tesó is felhasználhatja.Most a 3.nál szintén le fogjuk vetetni,nem baj ha 2őssejt van a 3 gyerekre.Ártani nem árt,de utólag meg mér késő,ha nincs. És nem is volt olyan drága. 178.000ft volt 1évre részletekbe fizetve havi 14-15.000ft. És évente 10.000ft a tárolás ennyit megér nekem. Cordbloodcenter-est választottuk mi. http://cbc.hu/cegunkrol/cord-blood-center-magyarorszag/

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Yza, pedig biztos néznének nagy hassal felbattyognék az óriáscsúszdára :D

Persze, én nem is akarok senkit meggyőzni se az őssejt mellett, se ellene, mindenki maga dönti el :) Mi így gondoljuk :)

Yza, szóval akkor azt mondod, 30 hetesen érdemes 4dre menni? 23 hetesen szerinted?Elvileg akkor még lehet látni egyben a picurt, nem csak részleteket :) 16 hetesen én sem mennék még, akkor még olyan kis csontikák :) Tudsz nekem feltenni egy 3ds képet? :) PErsze ha nem gond :)

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Persze,az őssejttel kapcsolatban igazad van.Én bizonytalan voltam így 2.-ra inkább el lett téve. Így igenis,meg nem is. :)

Vicces vagy elképzeltem amit írtál!!Biztosan lesnének,hogy ez most komoly?? :lol:

Persze teszek fel. Melyiket a 25.vagy a 30.hetit? :)

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Mindkettőt, h lássam a különbséget :) (telhetetlen vagyok tudom:D)

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


NÉTUSZ 31 hetesen

Kép

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


jajj de édesssss :) vááá!kis husi :)

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


NIMRÓD 25.hetesen Kép

NIMRÓD 30.hetesen
Kép

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Milyen érdekes, h mennyi különbség van a 3ds képek közt!Amúgy nagyon jók lettek, alig várom, h nekem is legyen :)

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Nagyon jók ezek a képek, Yzabella! Jaj de jó lesz, ha majd nekünk is lesz ilyen! De az inkognitódnak végleg annyi! :)

Ma elmentem a szemészetre, mert kb. 2 hónapja egyáltalán nem tudom viselni a kontaktlencsémet, és már elegem van, hogy csúnyának látom magam, meg azt gondoltam, gyulladásban is van. Megnézte, nem volt gyulladt, és megkérdezte, hogy ESETLEG valami hormonális változás nem történt-e, mert amiatt is lehetséges... Hmmm... Mindenestre próbaképpen kaptam 2 féle próbalencsét ingyen, ami nagyon jólesett, be is tettem, eddig nincs vele gond. Azért nem szeretném végig szemüvegben lehúzni a 9 hónapot. Szerintem nem ez lehetett amúgy a baj, mert annál régebben fennáll a probléma. Csak vicces volt.

Most pedig annyira, de annyira elfogott az éhség, és eszembe jutott, hogy van a fagyasztóban egy kis bolognai szósz, ami a múltkor megmaradt, gyorsan fõztem hozzá tésztát, olyan jóóóó volt! (Ebédidõben még nem voltam ilyen jól.)

A fejfájás viszont nem csillapodik, gondolom, front van, elvileg jön a meleg, vagy mi.

Egyik kollégám írt, hogy mi van velem, meg hogy a fõnök valami önéletrajzok után kérdezõsködött. Készülnak a legrosszabbra, gondolom. (Pedig vele nem beszéltem még, csak a helyettessel, mert õ nõ+ õ intézi a helyettesítést.)

Délután a tegnap és ma is a life networkon néztem a Szülõszoba címû mûsort. :) A maiban egy olyan hatalmas kisbaba született, te jó ég, 5 kg volt és olyan kis husi! (Aztán persze bõgtem.) :)

Mi is beszélgettünk az õssejt-dologról, éppenséggel bele is férhetne a keretbe, csak azt nem tudjuk eldönteni, hogy ez valóban olyan nagy szám és megéri fizetni érte, vagy eltelik 1-2 év, és kiváltja valami más. Majd még gondolkozunk rajta.
szilva83
 
 


Megvolt az utolsó vizsgám, rádásul kész lett a sz.gépem is, úgyhogy m ünneplek :)

Szilvi, nekem a fejfájásra gyógyszer volt az első, amit megkérdeztem a dokimtól, mivel migrénes vagyok. Azt mondta, Rubophen. Persze nem dobozszámra!

Szép estét mindenkinek!

Kriszti, aki néha hiszti
Kép
kriszti723
Baja
 
 


Yza!
Valóban vége... Én is rádkerestem a FB-on. :) Csudahelyes kispasik anyukája vagy. :) Akik már a pocakban is cukik voltak.
(mondjuk "élőben" azért egy 31 hetes baba megrázóbb élmény, pedig mindenki ott hüledezett, hogy korához képest szép nagy baba...)

Szilvi!
Egészségedre - most jó kis ötletet adtál a főzéshez. :)

Az őssejt-levétel felé én is nagyon hajlok... Mondjuk épp ott volt a kórházban annak a kislánynak az anyukája, akinek a nem várt kisebbike őssejtjeivel sikerült kezelni a nagyobbik lánya ritka típusú leukémiáját. Ez volt abban a kórházban az első ilyen típusú műtét - szerencsére pozitív végkifejlettel. :)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Sziasztok!
Bocsi, hogy kihagytam , csak Nimród egy kicsit náthás meg lázas volt a hétvégén . Ma már ment oviba . Zsigu vele minden rendbe várj a kia tesót , de nagyon . Ma mentem dokihoz ( tudjátok mivel nekem minden heten kel mennem , veszélyeztet terhes vagyok ) azt mondta a doki, hogy minden rendbe Uh nem volt csak szivhangot néztünk szerencsére minden rendbe . Nem tudom milyen teszt volt a kórházba kaptam .
Ki hogy van? Híztatok már? A babaszobára vannak tervek?
Nálunk Zsigának kék szobája van alu sötét felül világos , és az egyik falra autók meg ilyen fiús dolgok vannak . Nimródnak sárga és barna neki álatok vannak a falán .
Egyelőre még a picikének a szobája terveit nem tudjuk . Az biztos , hogy az egyik üres szoba tulajdodnosa lesz .
Puszi nektek Luca .
nimrodzsiga
Nagylengyel
 
 


Yzabella, nagyon szép képek:)))) gyönyörűű.

Én most jöttem meg munkából, látom megint aktívak voltatok:))))

Hope mi sem tudjuk kifizetni az őssejtet, most fogunk építkezni idén kezdjük úgyhogy főleg nem... anyukáméknál lakunk, de lesz babaszoba is, nagy a ház:)) úgyhogy elleszünk itt:) legalább lesz segítségem, mert a szakmám miatt nem állhatok le, mármint úgy értem h napi 1-2 vendég belefér...annyit a baba is alszik h megcsináljam:)

Még ezen a 4D gonlkodom mikor legyen:)

Amúgy szerintem aki ezt a fórumot csinálta ő tudja zárttá tenni:)))

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Jobbulást Nimródnak!

Én még mindig nem híztam semmit!Lekopogom :D Bár a reggeli hányás és hányinger az oka tuti!
Nálunk még nincs terv a babaszobára, még nem is gondolkodtunk rajta, mert míg picike, a mi szobánkban lesz a kiságya is meg minden :) Majd ha átalussza az éjszakát, akkor visszük át a kisszobába!Vagyis akkor lesz szobacsere, mi megyünk a kisszobába férjemmel, a bébi meg a nagyban, párom kislányával (ő már 9 éves lesz). Mivel ő csak havonta max 2szer van nálunk, így úgy gondoltuk ez jó megoldás lesz. De majd még úgyis alakul a dolog :)

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


De hogy elmondjam én várom h felfedjem magam:))))))))

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Szép estét!!!!

Úr isten ti aztán tudtok irni!!!
A mai napom is ugyan olyan volt mint a többi!! Tünet nuku!!!!
A fejem viszont nekem is fájdogál,este is arra keltem hogx nagyon fájt,de hamar elmult!!!A cici fájás nekem is szűnik amugy,lehet ennek igy kell lennie!??? Nem tudom,remélem minden oké!!!


Yza: Ez jó ötlet hogy zárjunk be!!! Ja és a képek!!!
Hétfőn uh már alig várom!!!!
Én Szabolcsi vagyok és pontosabban Mátészalkai!!!!

Nimródzsiga: örülök hogy minden rendben nállad!!!

A babaszobáról nekem az az ötletem támadt hogy kifestetem egy valamilyen színre(ugye a picitől függ mi lessz) és én akarom kifesteni figurákkal és minden jóva,l széppel!!!Szerintem ez szupi dolog és persze tök egyedi!!!
Szerintetek??

Na szép estét továbbra is!!

Kép
evelin241
 
 


Sziasztok!

Mi is most jöttünk meg az ultrahangról!

9,99 mm-es a kisbaba és erős hangos szívhangja van!!! Csodálatos volt hallani, majdnem elsírtam magam a dokinál! :)

El sem hiszem!!!!!!!! :):):):)

Ja és a rosszulléteim és az állandó hányinger, gyomorégés, fejfájás miatt terhességi táppénzre kerültem, így dolgoznom sem kell!

Új kis életet kell magamnak is kialakítanom, de megmondom őszintén megkönnyebbültem, hogy nem kell napi 3-4 órát utaznom, és bent idegeskednem... Úgyhogy most abszolút boldog vagyok, már csak ki kell alakítanom magamnak egy hasznos napirendet, nehogy ellustuljak itthon. :)

Örülök, hogy mindenkinek jó az uh-ja :))) Vigyázzatok magatokra... Én most is iszonyúan émelygek, de esküszöm már kezdek hozzászokni az állandó rosszulléthez...

Kép
nitt
Budapest
 
 


Sziasztok!

Köszi a bókokat az UH.képekre. Jó lesz majd ha a mostani babáink képeit hozzuk majd!!Már én is várom azt az UH-ot ahol pontosan kivehetőek az arcvonások,mert ugye ilyenkor láthatod előre a kis manód arcát és nem sokat csal a kép!! Szóval jó.

Szilvi Katinka,hogy találtatok meg? Keresztnév alapján? Lehet én vagyok lassú,de nem értem. Nem mintha baj lenne,csak remélem egy rokonom sem talál rám itt. :D
Mondjuk ha beírod a keresőbe hogy Izabella Nétusz nem sok ilyen kapcsolatot dob ki,ott kidobja a vezeték nevem és irány a Facebook. :) Nem igaz? :)

Amúgy imádom a kispasijaimat,szőkék és kék szeműek. Na ilyen kéne lányba is!! :)

Amúgy ha már mindenki felfedi magát,sokkal jobb lesz "igazi arcokkal"beszélgetni. Amúgy én szeretem a facebook zárt csoportjait is,na meg oda könnyebb írni,mint itt a babaneten.
De ez csak az én véleményem.Nekem jó itt is.
Na meg nem tudom akar-e mindenki ennyi mindent magáról kiadni.

Szilvi,rám is rám tört az éhség,tepertő+lila hagyma,kenyér.
Most ez a kedvenc a húslevesen túl.

Jó éjt!

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: