Új privát üzeneted érkezett!

Kép

Ezen a képen 2 héttel az első baba születése előtt. Hátulról meg se lehetett mondani, hogy várandós vagyok.

Kép

Ez ugyancsak az elsővel 3 nappal a szülés előtt. A járás is kapaszkodva esett jól. Több, mint 3.5 kg-os volt a cseppem.

Kép

Ez pedig a második baba születése előtt 3 héttel. Azt hittem már szétdurranok.

A mostanival még adós vagyok. Amit készítettem mobillal az elég homályos lett, meg nem előnyös, újra próbálkozom.

Ami a kenegetést illeti, már most érdemes elkezdeni pláne ha száraz a bőr. Naponta többször is akár. Elkerülhetők a terhességi csíkok, persze ez azért alkati, kötőszöveti kérdés is.
A és E vitamin tartalmú krém jót tesz a bőrnek. Nekem mákom volt, mert a patikus férjemmel kavartattam egy speckó krémet, amit teletett nekem vitaminnal.

Ma tojásos noki volt salival, holnap meggyleves lesz hurka, krumpli, savanyúval.

Várom én is a beszámolót!





ghkriszpi
 
 


Sziasztooooook!!!! :D
Fülig ér a szám!!!
Még most sem hiszem el, hogy lakik a pocimban egy kis manó!!! :)

Minden a legnagyobb rendben, pontosan 12+5 napos a kicsi.
CRL: 60mm
NT: 1,7mm
Szívműködés: 156/min.
Szülési időpont maradt az augusztus 23.

Előtte ettem egy fagyit mert, nagyon megkívántam. Hát annak a hatása, vagy magától is, de úgy ugra-bugrált, pörgött, hol erre, hol arra :D IMÁDOM!!!

Próbálta nézegetni 4D-vel, de nem nagyon látszott kuki, vagy puni, bár mintha, kuki lenne, de azt mondta biztosra, majd csak a kövi uh-kor....

Integetett, megszámoltuk a kis ujjait!!!
Egy képet kaptunk, hát nem éppen a legjobb, olyan rajta, mint egy gumicukor maci :lol: s az is 4D-s és olyan, mint az alvajáró, kezeit előre tartja, lábait is kb... tök vicces :D

De a férjem felvett egy fél percet, majd mindjárt belinkelem egy you tube-os video lesz. Aztán majd levesszük, csak máshogy nem tudok büszkélkedni!!!
Mondjuk akkor méregette, de azért mocorog közben. :)

Szandri, nagyon sexi pocid volt, most is szép, és nem volt undin nagy, én örülnék egy olyannak majd!
Mindenkinek elég nagy van hozzám képest....

Megvan a krém is, mától kenegetem is pocit, cicit, popsit!!! Babylove-os!



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 





Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 

 
 

Gratulálok Bayar! Nagyon szép kis baba! :-D



miyori
 
 


Én is babylove-ot vettem, csak olajat, de nem nagyon bírom elviselni magamon az illatát! A krém remélem jobb illatú!



miyori
 
 


bayar: jaj nagyon édi, é nagyon örülök a jó hírednek!!!!!!

Ghkriszpi: Neked is szép nagy volt a pocakod mindkét esetben, várom a mostani fotót! ;)

Nekem is babylove-os olajom van, érdekes, mert a szaga az engem is kiborít...de ha már van elhasználom...

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


Kép

Szép napot Mindenkinek!



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


Bayar, örülök, hogy minden rendben volt és az örömödnek különösen :) Nagyon helyes, ahogy vetődik a kisember :)

Na jaaa. Valentin nap. Ti szoktátok ünnepelni? Mi nem. El is felejtettem, hogy ma van.

Én olyan hullán ébredtem ma :? :? Totál ko a fejem, álmos vagyok, mint a fene. Ráadásul ma jön a védőnő 11re. Takarítanom kéne, meg összeszedni magunkat :roll: Egyelőre semmihez nincs semmi kedvem.
Szerencsére főznöm nem kell, mert maradt borsófőzelék tegnapról :) Legalább ennyi.

No majd leslek Benneteket.

KépKép

Kép
szandriii
 
 


Nem szoktuk kifejezetten ünnepelni...
Tudjuk, hogy van!
Csak megláttam ezt a képet és olyan jó hangulata volt :)
Jó lenne, ezt látni a szobaablakból :lol: ehelyett inkább hópelyhek hullnak :D

Nekem is volt tegnap fejfájás, nagyon remélem, hogy nem a gyógyszer elhagyása miatt :roll: :idea: Most kellett abbahagynom a bromót, amit már 7 éve szedek a prolaktinomra... És figyelnem kell a jeleket, mit okoz most. Bár azt mondja a ngyógy is meg az endokrinológus is, hogy semmit, a babának sem lesz baja KOPP-KOPP...

Olaj: én olajat vettem, igen, elég érdekes szaga van, majdnem inkább wc illatosító :D de azért bekentem magam! :)

Én meg tegnap nagy örömködve mondom a dokkinak, hogy én aztán többet ilyen sokat nem várok a kövi uh-ig...
Totál abban a hittben voltam, hogy lesz még egy 16 hetesen! :shock:
Aztán felvilágosított, hogy NEM, akkor csak vérvétel lesz, az az AFP (nekem 14-én- pffff 4 hét...) és majd hívjam fel telón, és úgy beszéljük meg a 18 hetest. Mert, hogy azt a kórházban kell csinálni, és akkor úgy ad időpontot, hogy ő legyen bent!

Akkor az tb-s? Majd megkérdezem a védőnőt is, mert kicsit homályos.

Ti hogy álltok a gondolattal, mentek majd 4D-re???
Ezután a "holdkóros gumimacis" kép után :D lehet, hogy valami profibb helyre mennék, majd a 4D-re, csak nem tudom hová?

Na jólvan, regény lett! :)



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


Sziasztok!

Igen, sajna a legközelebbi UH tényleg csak a 18-19. héten van, amikor már megvan az afp eredménye. Nem is tudom, hogy tudom kivárni a március 18-át. :(

4D-re nem is tudom, hogy akarok-e menni, nem is az, hogy nem szeretném látni, de ahhoz nekünk el kell utazni legalább Szegedre, ami olyan 50 km. Oké, nincs messze, de nekem mostanában olyan nehezemre esik bárhova is menni... Viszont ha netán a következő UH-n sem tudjuk meg a baba nemét, tuti bejelentkezek egy 4D-re!

És úgy emlékszem, a 18. heti után meg majd csak 24 vagy 28 hetesen kell menni UH-ra, meg előtte valamikor van a cukorterheléses vérvétel.

Bayar! Nagyon cuki a baba! Nem is holdkóros gumimaci! Édes kis manócska!

Találtam egy jó kis kismamaruhás összeállítást!
http://www.nlcafe.hu/oltozkodjunk/20130214/kismama-divat-2013/

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Tehát akkor kell felhívnom, ha már megvan az eredmény?
És az mennyi idő szokott lenni?
Mert én a vérvételkor 17 hetes leszek.

:roll:



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


Mifelénk durván 2 hét... Remélem, máshol gyorsabban dolgoznak...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Én most is tervezem a 4D-t. 30 hét körülre kb., mert akkor szép képeket lehet csinálni a pofijáról. 1 dvd a vizsgálatról és 20-25 kép cd-re kb 10000 Ft volt anno, de a másodiktól már kedvezmény jár, ezért nem tom mennyi most az aktuális ár. 4D Genesis a neve, ahova majd mennénk, Budán van.
Bayar: Tök cuki volt ficánka.





ghkriszpi
 
 


Sziasztok!
Az én éjszakám nagyon rossz volt, hasfájásra ébredtem, azt hittem mesis görcsök...felkeltem ittam egy magnesolv-ot, és amikor visszafeküdtem, sikerült egy kicsit könnyíteni, de hajnalra már határozottan éreztem, hogy a gyomrom-beleim sz.kodnak.
Reggel ittam egy újabb mg-ot, ami be is indtott a wc-re egyenest...kicsit jobb lett, de még mindig érzem a dugulást...
Este majorannás kenőmájast ettem koktél parival, szerintetek lehetett ez az okozója?

Mi is tervezzük a 4D-s uh-t, de majd csak április végén-május elején, 25-30. hét között. Addigra már kis dudi lesz :)

Nálunk hol van Valentin nap, hol nincs, tavaly én, idén a férjem felejtette el, de abszolút nem számít...nem emiatt szeretem őt jobban, vagy kevésbé.

Bayar: Köszi a képet! nagyon szép!

Szandriii: megértelek, hogy fáradt vagy....remélem a védőnő hamar lekoccolt ;)

Nálunk ma rendelt ebéd volt, és a vacsi is valami egyszerű lesz...inkább pocipihizek....

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


Hnap jövök majd, csak ma...áááááááááááááá olyan nyüszi napom van.

De 4D-re. Én mindenképpen. És kb 26 hetesen mennék megint. Vagy lehet, hogy hamarabb. Attól függ, h mikor tudják (vagyis nem tudják) megmondani, hogy kisfiú vagy kislány neveken gondolkodjunk. De nagy élmény volt. Mi a Pólusban voltunk anno. 10ezer, dvd képekkel, videóval és orvosi vizsgálattal. 25-30 perc volt az egész, ebből legalább 15, de inkább 20 perc volt a 4D babamozi :) Ízelítőnek, hogy reklámozzam a helyet :)

Imike 2010. nov. 13án. 26 hetesen :)
Kép .

KépKép

Kép
szandriii
 
 


Jó reggelt!

Bocs, hogy elmaradtam, de folyamatosan betegségekkel küzdünk... meg a hisztikkel :oops: :?

Szépek a pocakok!

Sorlyke
Gratulálok a kislányhoz!

Bayar
Méhlepény tapadása akkor nem olyan jó, problémát okoz, ha a méhszájon, vagy a méhszáj közelében tapad. Egyébként semmi probléma. (Mellső fali lepénynél anyukák szoktak kissé "pánikolni", mert akkor valamivel később érezhető a baba mozgása egy harmadik semély számára... apukának később rugja le a kezét a pocakról :wink: )

Csíkok
A bőr alatti kötőszövet repedése. Igazából semmiféle krém nem hat rá!!!! Amit tehet az ember, sok folyadékot fogyaszt, hogy a rostok rugalmassága megmaradjon!
Kenegetésnek leginkább pszichés hatása van :wink:

A múltkorjában olvastam egy egészen érdekeset
http://www.femina.hu/szepseg/kepes_cikk ... #kepescikk

Kép

Kép
szornyelladefraas
Debrecenbrecen
 
 


Szandriii: nagyon édes a pofija a képen, szerintem már ott kisfiús, vagy csak azért, mert tudom, hogy az? :D
De, megmondom őszintén én nem ismerem fel a kukit a 2. képen :)
Na jó, bekarikázva igen, amúgy előttem rejtély maradna :D
Én is szeretnék ilyent :!:

Bingó! Nekem mellső falon van megtapadva, azt mondta, és rá is írta a papírra... Akkor várhatom, hogy mikor érzem a manócskámat... :cry:

Biztos igaz, akinek olyan a bőre az reped, meg szárad... nekem az uttóbbi nagyon is, uh ha másra nem arra jó lesz az olaj! :)

Ma megyek a véreredményemért a kórházba, remélem rendben van. Aztán megyünk Fehérvárra ebédelni a férjem nagyszüleihez.

Vércsoport! Állítólag, ha nem egyezik az apa és az anya vércsoportja, nem tudom melyik, de valamelyik variáció, akkor az okozza a durván besárgulást :?:



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


Sziasztok!
Végre újra eljutottam ide. Sajnos a kislányom, Laura, úgy tűnik hogy elkapta a mostanában ovisok körében "népszerű" hányás-hasmenést. Kb 2 hete hasmenés volt, most megjött a hányás is. Tegnap szegényem többször is hányt, ebből 2 a szőnyegen kötött ki :? ,meg be is lázasodott. Az éjszakánk már aránylag jól telt, remélem ma már jobban lesz, bár még nagyon étvágytalan. Így aztán a tegnapi ovis farsangról lemaradt, pedig úgy várta....
Nálunk ma este van meghirdetve farsangi mulatság, itthon, barátokkal, de mivel ez történt, ezért a székhelyet át kellett tennünk egy barátnőmékhez, és hát mi erre sem tudunk menni.... :(
De mindegy, a lényeg, hogy minél előbb meggyógyuljon Laura és én lehetőleg ne kapjam el tőle.

Bayar: nagyon édes a baba, időnként úgy ugrik, mintha csuklana. És nem szopja az ujját? teljesen úgy néz ki, hogy szopizna. Nagyon édi!!!

Én már az 1. terhességemnél is kenegettem a hasamat, most is ezt teszem, de hozzá kell tennem, hogy ez szerintem is alkati dolog. Aki hajlamos rá, annak úgyis megjelennek a striák. Nekem szerencsére nincs, remélem nem is lesz.

A pocakok is nagyon szépek. Nekem már most jóval nagyobb, mint annak idején ilyen korban Laurával, de tudom hogy azért mert már lazább a kötőszövet.

Ebéd: nálunk is krumplifőzelék. Érdekes, hogy amióta terhes vagyok, alig tudok enni hús félét, pedig amúgy nagyon húsos vagyok... Inkább a főzelékek, saláták, na meg a kápia paprika minden mennyiségben. Sajna a gyümik közül alig bírok valamit megenni, mindegyik savat csinál, és aztán jön a hányinger...

Na most kell mennem, a kisasszony hív.
Sziasztok, Tulipán.

Lilypie Kids Birthday tickers


Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
sargatulipan
 
 


SZIASZTOK!
Egyszer már bejelentkeztem hozzátok, de azóta sajnos nem volt időm, erőm írni. Sajnos eléggé hányós vagyok még mindig, újabban este...teljesen felesleges vacsoráznom (úgy érzem...)mert utána visszaköszön. Most kb 2 hétig a konyha közelébe sem bírtam menni...Nagy szerencsém van, mert anyukám a szomszédban lakik és ő segített a főzésben. De végre keddre már össze bírtam magam szedni és újból elkezdtem konyhatündérkedni.

Pocirepedés:valószínű alkati dolog.. Az első gyerkőccel igen boldog voltam, az utolsó két hétig egy csíkom sem volt. Aztán akkorát nőtt a pocakom, hogy a köldököm körül jól kirepedezett a bőr. Pedig kentem... és azóta is minden babavárásnál kenegetem...

Mi 21-én megyünk a 12. heti genetikai uh-ra. Kicsit izgulok, hogy mit mondanak majd, mert én február végén töltöm a 37-et.
További szép napot!

Kép
becsengo
 
 


Kenekedés témában jó, hogy írtátok a dm-es olajat, mert akkor azt tuti nem veszek. Én anno megvettem az Avent méregdrága készítményét, de nem kentem vmi gyakran, mert rettenetesen hideg volt az a krém, bármit csináltam. Nagyon nem esett jól a kencefice. De majd azért megnézem az dm-es krémet, hátha.

Én ma szülésről álmodtam. Nem én szültem meg és nem is láttam a babát, a sógornőm volt ott vele, neki kellett volna megszoptatnia (?) de nem tette, így visított szegény az éhségtől.
Fura, hogy még mindig ilyen távoli nekem ez a baba. Még álmomban sem jön közelebb hozzám. Ez nyilván az én hibám.
Egy prana nadis ismerősöm meg akarta kérdezni tőle, hogy fiú e vagy lány, de nem árulta el, mert (állítólag) azt akarja, hogy előbb fogadjuk el olyannak és annak ami, aki. Érdekes. És igaz is.

Nekem még mindig jönnek azok az érzések, örömök, amiket nálatok is tapasztalok. Szar alak vagyok asszem.

No megyek, előkészítem az ebédet. Krumplis tészta, meg vmi leves, majd főzés közben kiderül, hogy milyen lesz.

KépKép

Kép
szandriii
 
 


Kép

Kép
becsengo
 
 


Tulipán! Én is úgy néztem, hogy van egy pillanat, amikor cumizza az ujját :)

Gyertek gyakrabban, mert abból a sokból tényleg 4-en -5-en írogatunk!
Én könnyen beszélek, mert itthon vagyok és első baba, de azért gyertek :wink:

A savas gyümiket én is óvatosan eszem, pedig imádom a narancsot, mandarint... Most rákaptam a pennyibe kapható konzerv őszibarackra! Isteni! :D

Én még nem álmodtam a babával, de midig róla gondolkodom, mi, hogy legyen... :) Nem kiabálom el, de lehet hogy költözködünk is, nagyon nagyon szeretném!!! Drukkoljatok, ha megnézik, akkor meg is vegyék a lakást!!!

Ebéd! Tegnapról palacsinta, ma meg zöldbab :)
Főzeléknap a topikban!!! :D

Na megyek is, este jövök!



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


Én általában csak olvasgatok :D
Vendég
 


Na bevásároltam a vaterán kismama rucikból. Bővítettem a kismama ruhatáramat. Vettem egy szürke tunikát meg egy fekete kismama ruhát. Annyira jó, kellemes anyagból vannak és potom 430 Ft volt a kettő. Ezt a kettőt most is jól kifogtam szerencsére. A nacimmal voltam így meg a kisvakond nadrágommal tavaly. Még egy kismama szoknyám van függőben, amire vágyom.

Ú a palacsinta, de megkívántam. Megpróbálom áthívni anyukámat, hogy süssön.
Nálam a narancs az megy meg az alma, de másféle, ami már édesebb az nem.
Nálunk sincs nemzetközi Bálintnap, azt tartsák csak az amcsik.





ghkriszpi
 
 


Sziasztok, egy hosszú levelet írtam, erre nem ekkor járt le a frissítés elhalasztása, gép kikapcs, újraindul, de minden irományom oda lett :( :evil:

Szandriii: Krumplistészta nem is rossz ötlet, csak én a számomra ligtosabb verziót fogom elkészíteni az az a : paprikás krumplit.

becsengo: jó hogy jöttél, jobbulást!!!!Drukk az uh-ra!

Tuli: Sajnálom, hogy kislányod beteg lett, és így szegénykém a farsangról is lemaradt....ha meggyógyul, csináljatok egy kis családi farsangot otthon, tuti fogja élvezni, főleg, ha ti is beöltöztök;)

Szörnyella: Jobbulást Kisboszinak!

bayar:Drukk a lakáseladáshoz!

Ghkriszpi: nagyon jól jártál a rucikkal....irígy-irígy :wink:

Nálunk egész nap pörgés volt...hajnalban vérvétel(az endos dokimnak kell) Utána okmányiroda, itthon főzés: zöldséges grízgombócleves, pulykatokány bulgurral
Utána az uram meglepett egy varrógéppel, így a babaágyneműt magam fogom készíteni (most még nagy a lelkesedés) :D
És megjött a rendelt szopipárnám is, de jóóó lesz ezzel aludni :) Nagyon cuki kis párna...
Pihizek is rajta egy kicsit, mert elpilledtem...

Pusszantás

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


ghkriszpi: a kismamaruhákkal egyenlőre még várok, van egy farmerom, mondjuk azt agyon hordom, mivel másik naci már szűk a poci miatt, de én felveszek ilyen ruhákat cicanacival...
majd nyárra szeretnék szoknyát, meg sortot, egyenlőre még beleférek a felsőkbe is :)
Meg a másik, hogy a farmer horror áron volt a brendonban, látatlanban, próba nélkül, meg nem merek vásárolni...
Majd tavasszal, ha megyünk pestre, akkor nézek valamiket, mert itt nálunk, nem sok minden van... :?

Katapetra: én is varrogatok, de még nincsenek meg a nacik... :oops:
Szerintem szuper jó elfoglaltság! De iszonyú drágák az anyagok... nem nagyon éri meg...
Szopipárnát mi is úgy rendeltük, olcsóbb volt, mint boltban, és nagyon szép, hímzett mintás, olyan jól lehet alakítani akár üléshez, én már azt használom :D

Tegnap vettem konzerv gyümiket, uh ma gyümilevi lesz, meg pöri tésztával.

Meg takarítás pakolgatás.... hipp-hipp-hurrá :lol:
Kép ruha



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


Bayar: Tudom, hogy az anyagárak horror áron vannak...megpróbálok Macedóniából hozni, ott olcsóbb.
Én még csak ismerkedem a varrógéppel :) De nagyon lelkes vagyok...
A ruhát Te varrtad? :shock: Csini!

Menü: Palóc leves és túrógombóc...nyammmmiiiii

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


Ááá nem én varrtam, csak azért tettem fel, hogy szerintem fel lehet öltözni nem kismamaruhából kismamásan :)



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


Bayar: Megmondom az őszintét, én 2 nadrágot vettem eddig, az egyik egy kismami farmer, a másik egy kismama legging, de az utolsó még nagy rám,ahogy a kismampólók, felsők is (4 db van).
Így bőven, még a régi ruháimat varriálom :) és olyan szépen rámfeszülnek, így látni, hogy igen, bizony, ÉN KISMAMI VAGYOK!!!!
Iszonyúúú büszkén járok kelek! Alig várom már, hogy ez a fránya kabát is bekerüljön a szekrénybe!

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


Katapetra, pocak szempontjából jó lesz ez a tavaszi-nyári időszak, én remélem, hogy azért a nyári ruhák főleg, amik lengébbek, azok feljönnek majd sokáig.
Tavaszra már nekem is félreérthetetlenül kismamapocim lesz! :)

Most olvastam el itt a bneten, hogy most már rohamosan fog nőni a pocaklakó
14. hét 10-11 cm
18. hét 14 cm - olyan édi kép van egy 18 hetes babáról itt a várandósnaptárban.

Te már mindjárt mész a 18 hetesre?!



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


Hátha valakit érdekel!


Keressük a Babanet következő kismamáját!


Mivel Mimi hamarosan a saját karjaiba zárhatja Olíviát, valószínűleg már nem sokáig folytatódik a negyedik Terhesnaplónk. Ezért itt az ideje, hogy megkeressük a Babanet következő kismamáját!
Ha most tudtad meg, hogy babát vársz, van humorod és szívesen írnál hetente beszámolót arról, mi történik veled a terhességed során, ne tétovázz!
Küldj nekünk egy 1-1,5 oldalas bemutatkozást magadról a szerkeszto@babanet.hu címre 2013. február 24-ig.

Legyél Te a Babanet kismamája!





ghkriszpi
 
 


Az elsőnél még kb. az 5 hónap végéig belefértem a saját szűk cuccaimba. Nem is lehetett sokáig látni a babócát, nem tom valahogy befelé növögetett, mert növögetett azért szépen. Most már sokkal kényelmesebb egy kismamanaci, vagy vmi pocakbetétes, mert a hasam sem kicsi, és a szűk dolgokat a keringés miatt nem részesítem előnyben. Ezeket én sem kimondottan kismama cuccként vettem, hanem tunika meg ruha, de baba is aláfér.





ghkriszpi
 
 


Magyar Média Intézet
ÁLLAPOTOS HÖLGYEKET KERESNEK ÉLETMÓD KAMPÁNYHOZ!
Egy hamarosan induló kismama-baba életmód & egészség tematikájú online kampányhoz állapotos hölgyeket keresnek! Bárki beadhatja jelentkezését, aki 1 hét és 8 hónap közötti áldott állapotban van. Jelentkezéskor küldjenek 2 színes fényképet: 1 egész alakosat és 1 arcképeset. Email cím: babybelly@innocent.com





ghkriszpi
 
 


Hű de halott hétvége!

Na de talán majd most.
Tök jó hétvégénk volt, ugyan kidolgoztam a belem, főztem, mostam, takarítottam, de azért jó volt. Jó volt nézni Apucipucit meg a nagyfiút, ahogy játszanak, elvannak egymással :)

Szerdán megyek dokihoz. Este 8ra. Már nagyon kíváncsi vagyok.

Más? Lesz újabb pocakvizit a héten?

KépKép

Kép
szandriii
 
 


Halihó!
Hétvégén én sosem tudok jönni, most is pl. iskolás farsang volt szombaton. Jó volt amúgy, és bírtam is a strapát.

Bocsi, gyors leszek, csak leírom, mi a helyzet nálunk, mert még krumplipürét kéne csinálnom. Van rá 1 órám.

Kopp-kopp-kopp... Csütörtök este óta nem hánytam! Oké, hányinger, gyomorsav meg öklendezés azért előfordult. Meg szédelgés is, de nem olyan vészes. Sőt, ha minden igaz, és nem képzelődtünk, pénteken először éreztük a bébi mocorgását is. Apával együtt! Ugyanis a hasamra tette a fülét, és csak úgy hallgatózott. És ledöbbentünk mindketten, mert fura nyomogatást éreztünk. Pici, de határozott nyomogatás! Nem bélmozgás volt, ez tuti! Olyan jó volt! Azóta is csak ilyen nyugis helyzetben éreztem, de max. esténként 1-1x.

Voltam ma a védőnőnél is, mert pénteken délben összefutottunk, és utánam kiabált, hogy megvannak az eredményeim, de minden jó, majd jövő héten benézek. És ma benéztem. Szóval toxo fertőzésen még nem estem át, szóval továbbra is óvatosan a cicákkal, majd 24. héten a cukorterheléssel együtt megismételjük a toxo tesztet is, akkor már újra nem kell érte fizetni. Továbbra is B+ a vércsoportom, hepatitisz negatív, és a biokémia eredménye is jó. Kor alapján a down-szindróma esélye 1:360 körül, viszont külön néztek olyat, hogy 21-es kromoszóma rendellenesség 1:1400 akárhányhoz, a 18-as kromoszóma (ez nem tudom, milyen betegségre utal) 1:10000 az esély. Szóval eddig úgy tűnik, nem lesz szúrkálás. 1-jén megyek a második rész vérvételre, akkor veszik le az afp-t is. Kb. 2 hét, mire megvan az eredmény, szóval utána lehet menni megint UH-ra. És nekem az a március 18-i még csak a második UH-m lesz. Annyira fura, hogy mások ilyenkor már vagy 4-5x is látták... Nőgyógyászati vizsgálat is még csak 1x volt, amikor megállapították, hogy terhes vagyok. És örülök is, hogy nem piszkálnak folyton. Bár az UH-t azért nézegetném minden héten...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Valóban nagy volt itt a pangás.....nekem kicsit túl nyugis volt a 7végém, na de tudjuk, ez augusztusig tart...addig élvezkedem is :)

Szandriii: örülök, hogy jól telt nálatok a 8vége, munka ellenére is. Szerdán nagyon fogok drukkolni, sima kukucsra mész?

Gabella: Ezek aztán a jó hírek, farsang!!!no hányás!! és még picurmozgás is volt, szép volt akkor a hétvége.
örülök, hogy a leleteid is jók lettek, és nem kell szurka....váááá
Március 18....valóban messze van...megértelek!

Nekem ma reggel levették az integrált teszt 2. fordulóját, az AFP-t, ill. a Hepa-t.
Péntekre, ill. legkésőbb hétfőre meglesz minden eredmény, akkor kapom meg a 18.heti UH időpontját is. Izgulhatunk addig....
Pénteken megyek a saját dokimhoz kukucsra...már nagyon várom....

Szép napot!

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


Sziasztok!

Mi hétvégén a szüleimnél voltunk, ilyenkor nem igazán netezünk! De nagyon jó volt a hétvége, ilyenkor mindig egy csomó finomságot eszünk! :-D Amióta nem vagyok rosszul azóta még élvezem is! :-D

Olyan jó nektek, hogy már érzitek a picurt, na de eljön nemsokára a mi időnk is!

Katapetra te is már igazán jól haladsz, már nem sok van hátra a 18. hétig és mostanában akkor többször láthatod majd a picurt! :-D



miyori
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk kombinált teszten. Szerencsére szép arányszámok jöttek ki, így a szűrés eredménye negatív lett. Sajnos a nemére nem kaptunk tippet, mert eltakarta a méhlepény. Most egy jó darabig nem megyek dokihoz, majd csak 18 hetesen fogok. Fura lesz. Az én dokim sem piszkál, még a rákszűrést se vette le, majd legközelebb fogja. Eddig mindig csak uh volt, nagyon nem bánom :D

Rosszullétek még időnként megjelennek, ez eddig nem tartott ilyen sokáig :S

Lilypie Pregnancy tickers
keyra78
Piliscsaba
 
 


Keyra78: gratulálok a jó eredményekhez!!!!! Szép napokat kívánok a következő uh-ig!


Többiek hogy vagytok ebben a hidegfrontos időszakban?
Mert én tegnap nagyon kóma voltam, de aludni nem tudtam napközben, pedig azt hittem végem...plussz még feszült is voltam....remélem ma könnyebb lesz!

Mai menü: paprikás krumpli, és edd meg leves (?) :)

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


Sziasztok!
Katapetra! Mi az az edd meg leves? Én bolognait meg karfiollevest főzök.

Ismeritek ezt a filmet: Várandósok - Az a bizonyos kilenc hónap

http://www.filmpro.hu/varandosok-az-bizonyos-kilenc-honap#.USM5oGejKkw

A hétvégén néztük meg, de én annyit nevettem, nagyon tetszett. Jó, nem egy nagy művészi film, de jó volt.

Én is nyűgös vagyok és álmos. És annyira várom már a tavaszt!!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Valaki írt nemrég arról, hogy maga szeretné varrni a babaágyneműt, és hogy drágák az anyagok. Azért ez erősen viszonyítás kérdése.

Méteráru boltokban a vászon anyagokat akár méterenként egy ezresért is meg tudod venni, néha még olcsóbban is. Pl. a YISK-ben szokott lenni akciós méterárú, nagyon jó áron szokott kijönni. A bababoltokban kapható holmik ára viszont kész horror. Tizenezer egy garnitúra, ami csak huzat.

És aki ügyes, még a ruhákról nem is beszéltünk. Írjátok itt a 10 ezer forintos kismamanadrágokat... Na nem! Én 3000-ből simán varrok egyet. (Rendelésre nem, de magamnak fogok!)

Szóval szerintem igenis nagyon megéri anyagot venni! Sőt! Szokott lenni méteráru vásár is, ahol pedig 300-500 Ft/m áron árulnak mindenféle anyagokat. Csak figyelni kell! :)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Ma nekem is leszívták a véremet (AFP és Hepa szűrés). A "méhész" (nőgyógyász) tudtommal nem szokott korai stádiumban piszkálgatni csak 22 és 36 hét körül, sőt várandósan már a rákszűrést sem szokták levenni.
Mai menű: Babgulyás, nudli lekvárral

Holnapra borsós sertésmáj rizzsel a terv





ghkriszpi
 
 


Nekem levették az sztk-ban a kenetet, 11. héten, és p2 lett.
gabella
 
 


Sziasztok!

Huu nálunk most kicsit pörgés van... lehet h elkel a lakás, és most aztán ezerrel mi is keresgélünk, fél napokat azt vadászom a neten...
Ma volt egy gyors védőnői látogatásom, pihizek mert éjszaka alig tudtam aludni... kicsit nyomaszt ez a lakás téma, hogy most akkor hogy s mint.... ma megyünk kettőt megnézni, meg pénteken is...

Amúgy jól vagyok, sőt néha a rohangálásban el is feledem, hogy ott a kismanó :)

Majd jövök még, most elnyúlok! Pussz mindenkinek!!



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


Sziasztok!
Végre TÁPPÉNZ :D!Most már én is aktívabb leszek!Pocakfotó is hamarosan ígérem!Down-kór megvolt múlt héten nálam is 1,3 a nyaki redő véreredmény meg még pár hét!A másik kell mennem hematológushoz amire március elejére van időpontom!Van egy úgynevezett leiden-mutáciom ami tulajdonképpen azt jelenti hogy hamarabb alvad a vérem és hajlamosabb vagyok rögösödére!Lehet heparinnel kell majd szúrnom magam mai egy olyanfajta véralvadásgátló ami nem jut át a méhlepényen és nem károsítja mi picikénket!Az orvosom nem vállalta be a rizikót hogy ő mondja ki hogy kell szedni vagy nem ő mondta hogy keresek egy hematológust és akkor valószínűleg ő biztonsági okokból ajánlani fogja!Emiatt nem szedhettem sosem fogamzásgátlót sem mert a nagy adag hormontól vérrög képződhetett volna!Csak hogy alakuljanak az események!Amúgy élvezem hogy itthon vagyok végre és most jut mindenre idő!Kicsit párommal is többet lehetünk együtt!Ő is egyre jobba kezdi felfogni hogy jön a baba :D!Hugóm múlt héten kinőtte a hordozóját így azt már meg is kaptuk ami szürke-narancssárga de tud teljesen szürke is lenni így fiúnak lánynak tökéletes :)!Babakádunk is megvan már fürdető szivaccsal!Lassan hazamegyek és neki esek a ruháknak is bár úgy vagyok vele hogy érdemesebb megvárni míg megmutatja magát a kis lurkó hogy mégis milyen ruhákat hozzak!Védőnőhöz 5.-én megyek!Nekem a cytot levették már 2 hete mikor átmentem Dombóvárra mert Szekszárdon olyan eredmény jött ki h HPV minor jelek!A dombóvári dokim viszont azt mondta h lehet fals eredmény is terhesség alatt nézzük meg még egyszer az a biztos!Legközelebb már annak az eredményét is megtudom!Toxo ellen sajnos én sem vagyok védett pedig mindig volt cicánk meg elég sokat ettem a kertből mosás nélkül kislányként!Van egy kutyusunk de a védőnőm azt mondta amiatt nem kell aggódni főleg h nem eszik húst sem legalábbis ismeretlent!
Menü: tegnap rakott krumpli,ma pedig cukorborsó-főzelék sült virslivel!
Bayar szurkolok a lakás eladáshoz nekem nem biztos hogy lenne kedvem meg erőm most költözködni!Meg nagyon figyelj hogy NE EMELJ! :)
Többieket irigylem akik tudnak varrni de ehhez én nagyon béna vagyok :D
További szép napot megyek pakolok kicsit!

Kép
Kép/1-38-29-2015_07_31-.jpg" BORDER=0>
suprise
Bátaszék
 
 


Örülök, hogy mindenki jól van, és hogy szép eredményeket mondanak nektek a dokik! :-D

Én most elég rossz napjaimat élem, mert a hétvégén megfáztam, úgyhogy két napja fáj a torkom és náthás is kezdek lenni. Gyógyszert nem szeretnék bevenni, remélem nem is lesz rá szükség. Iszom a meleg teát és eszem a mézet!

Bayar remélem találtok egy szép lakást! :-D

Nálunk ma gyros tál az ebéd és maradék húsleves! :-)



miyori
 
 


Gabella: Én kaptam varrógépet a köszi a jó ötleteket, el is fogok menni a Jysk-be körülnézni.
Az edd meg leves, az olyan behatárolatlan, sem nem ragu, sem nem borsó, de van benne minden finomság :)

Bayar: Nagyon drukkolok, hogy találjatok mielőbb egy számotokra megfelelő lakást, de valóban: Vigyázz magadra!

Suprise: örülök, hogy már te is többet fogsz tudni jönni közénk..csak alakul ez a fórum. Ezt a vérrögösödést nagyon sajnálom, vigyázz magadra te is!
Sajnos még én sem vagyok egy nagy varrónő, de próbálkozom!

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


Miyori: Jobbulást!

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


Á, tudtam én, hogy nem jól néz ki úgy a JYSK neve. :)

Miyori! Nem hangzik jól, gyógyulj meg gyorsan!

Suprise! Éljen a táppénz! Ez a vérrögösödés kicsit ijesztő, de ezek szerint jól kezelhető.

Bayar! Lakáscsere bátor vállalkozás, de drukkolok, hogy minden simán menjen. És ne hajtsd túl magad!

ghkriszpi! (Mindig Krisztit akarok írni...) Hú, a holnapi menüdet irigylem! Én is imádom, de a gyerekeim nem szeretik a májat, így csak akkor szoktam készíteni, ha nincsenek itthon, vagy nem itthon esznek, vagy van nekik valami más kaja. Pedig olyan finom, nem is értem! Baba korukban pedig szerették a májat...

Én ma megcsináltam a bolognait, saját recept a szósz is, sokkal finomabbra sikerül már, mint a porból vagy üvegesből összedobott, eleinte azért nem ment ilyen jól. :) Még tészta kell hozzá, és holnapra is marad. :)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


No, megint eljött az én napom. Este 8 hol van még, te jó ég?! Ráadásul -nem tom mi van velem- de olyan para jött rám :? Így aztán még nehezebben telik majd az idő. Reggel tüsszentettem kettőt és olyan erősen belenyilallt a fájdalom alhasi tájékon, hogy hu :shock: hát meresztettem a szememet rendesen. Pár napja már amúgy is érzem ott a hasam, amikor Imikét kiemelem a kiságyból... Azért csak 12 kg. Asszem lassan lecseréljük a kiságyát rendes ágyra. Már megvan az is, csak matrac kell bele. De őszintén szólva kényelmi szempontból nem váltottunk még. Ugyanis amíg a rácsos ágyban van, van némi nyugtunk. Este is lerakjuk és lassan elalszik magától, de csak azért, mert nem tud utánunk jönni. Na meg a hétvégi reggelek... detto. Felébred, kiabál, elvan, beszélget, mi meg még hunyunk kicsit, mert nem tud kimászni! De ha nagyfiús ágyba kerül... Vége a jó világunknak :( :oops:

Viszont a mai nap örömére, nem vagyok hajlandó főzni, így rendelek valami finomat, valami nem menzásat :). Egy kis gyümölcslevest azért odadobok, de az úgysem főzés :)

KépKép

Kép
szandriii
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: