Új privát üzeneted érkezett!

Galex, üdv nálunk!
Gondolom h a magzatvíz mintavétel nem leányálom, szóval érthető hogy miért nem szeretném. Mondjuk doki néni mondta h mivel mellső fali a tapadás ez megkönnyítené a szúrást, nem kellene olyan mélyre szúrni, de ő azért könnyen beszél. 4 gyereke van, nekem eddig 4 vetélésem...szóval hagyjuk a vetéléssel járó dolgokat.
Sajna már nem emlékszem Nonóval milyen lett a nyaki redő, de az tuti hogy bőven határérték alatti, sajnos az összes leletemet sikerült elkevernem, csak a kiskönyvet találtam meg, de abba a védőnő nem véste be az eredményt...az elmúlt egy évben 3x költöztem...nem csodálom ha azt sem tudom mim hol van

Ibi, szívből gratulálok a jó nyaki redő értékhez és a fütyihez is!!! Üdv a klubban :lol:

Ági, Witch

Nem irigyellek titeket a pisi gondok miatt.
Nálunk sajna nem túl rózsás a helyzet, Nono csak pelusba hajlandó kakilni, éjszakára is még kell a pelus, mert annyit iszik, hogy hihetetlen. Próbáltuk h nem adtam rá, de felsírt éjjelre, nem akart a bilibe pisilni, visszafeküdt, majd maga alá pisilt...és reggelre ált nehéz is a pelusa, azt hallottam h ha már száraz pelussal ébred akkor van készen a pelus elhagyására.
Nappal kisgatyázik, szépen megy magától az oviban ha kell neki, de a wc-be kaki na az nem. És nem ő az egyetlen az oviban, 2 másik társa is 4,5 ill 5 éves koráig pelusba kakiltak. Mind fiú, mondanom sem kell
:wink:

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Manooka!
Bizony nem volt egy leányálom a vizsgálat az tuti, és nagyon féltem a vetéléstől én is, hisz 2 évet vártunk a kisemberre.
Annak idején nekünk nagyon gyorsan ment a nappali és éjszakai szobatisztaság is (1 hét), DE. Még min. 1 hónapig csak pelusba volt hajlandó kakilni Alex. És persze állva és elbújva. Ő 2,5 volt ekkor.
Én meg szenya anya lévén, nem voltam ezzel kibékülve :D
Úgyhogy figyelgettem, és amikor a legjobban nyomott, na akkor felkaptam és írány a wc :D Kb. harmadszorra ment is wcbe, de ez nem volt neki elég. Úgyhogy keresgéltem tovább. Vettünk lépcsős szűkítőtt, ezt imádta, mert önálló volt. (mondjuk én sosem biliztettem). De a fő változást egy te*cos :D póló hozta meg nekünk. Sétáltunk a te*coban és megláttam egy szőrnyes pólót (persze nem ijesztő volt, inkább kedves) és mondtam Alexnek, hogy nahát itt a kakiszörny, ami segít a gyerekeknek a wc-be kakilni. Hazamentünk, fel is vette és második próbára bele is kakilt a wc-be. Azóta nincs gond. És ha előkerül a póló valami pakolásnál, akkor a mai napig tudja, hogy az a kakiszörny, aki segített neki a wc-be kakilni :D

És oviba nem csurran be délutáni alváskor?

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Üdv Galex!

Mágnes én is azt mondom, amit Galex! Felragasztható vizelet gyűjtő zacsi?

Witch: Sajnálom Jamit, de remélem a műtét végleges megoldást jelent!!!

Konkri: Na? Mi volt?

Ibi: halk fütyigratula :-)

KépKép

Kép
babee
 
 

 
 

Sziasztok!

Látom, terjed az álomkór :lol: :wink:

Witch
Meg jól reagált a szervezeted a gyógyszerekre... nekem elég rossz minőségű petesejtjeim lettek mindig... de a lényeg az most a pocakomban növekszik! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
És szeptember közepe után megszületik a két szép, egészséges kisbabám :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sti
Ez nagyon húzós!!!!!
Szerelőt simán le lehet csukni.... :cry: :evil: :evil: :evil:

Manooka
Kisfiúhoz gratulálok!
Téged milyen vizsgálat nyugtatna meg teljesen????

Kata
Nálatok miért kell a genetikai vizsgálat?

Galex
Üdv itt!

Mágnes
Azért óvatosan a munkával!

Ibici
Gratulálok a fütyihez!

molly80
 
 


Molly gratula az ikerbabákhoz :D
Az álomkór nem kifejezés :D
10 perce keltem a 2 órás szunyából. Persze kevés volt, most szét megy a fejem. De egésznap nem játszhat egyedül ez a gyerek, itthon van :D
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én nem bírok hetek óta édességet enni.
Mielőtt bealudtam ettem 2 kiskocka csokit, mert megkívántam, most meg küzdök, mert kikívánkozik. Pedig kb. 2 hete már "jobban" vagyok, előtte minden perc rémálom volt. Mindíg akkor jött ki, ha valami édeset ettem. Aztán megtanultam, bár az émelygés általános volt, és most meg itt van megint.
Nekem ez olyan fura, Alexel semmi bajom nem volt. Esténként émelyegtem kicsit, de ez a babóca kikészít :D
Mondjuk az álmosságot az utro-nak könyvelem el (mondta a doki) 3*2-t szedek szájon át. Láttam sokan szeditek ti is, ki így, ki úgy. Ti is álmosak vagytok tőle?

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Witch!
Valahol láttam, hogy te is a X. ker-ből vagy. Merre laktok?

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Ági!

Simán lehet izom gond... Sőt... Érdemes lenne megnézetni. Egyébként meg túró a fülibe a háziorvosnak. A mi urológusunknak mindegy hogy mikor pisil a gyerek... ez csak szivatás... Ajánlanám a miénket, de ő Veszprémben van, ha mégis jó lenne szólj és adom a számát... Ez a pisi kell és reggeli kiborított, átharapnám a torkát, és ezért nincs kivizsgálva a gyerek? Én már össze vesztem volna vele :oops:
Ha kérdésed van írj privit és a számom is megadhatom :)

Ügyfelem jött jövök mindjárt .:)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Manóka!

Bilibe vagy WC-be pisil a gyerek, mert mondjuk lehet hogy újdonság lenne egy WC szűkítő és akkor kakilna wc-be... bár nem tudom nekünk ezzel szerencsére nincs gond... Jami 6,5 hónapos korától 1,5 éves koráig kakilt bilibe, aztán egy kicsit nem de 2011. májusa óta minden rendben :)

Galex!

Jó ez a kakis szörny :) Tetszik :)
Óhegyen lakunk :) Farkasalma u. ti hol ?

Molly!

Nem csak a szervezetem jól reagálása miatt, hanem előtt műtöttek és kipucolták az endót, sé akkor még csak 25 éves voltam mirko leszívták őket :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Köszönöm szépen a gratulációkat aranyosak vagytok!!

konkri!
Mizu?Hol vagy?

galex!
Üdv.köztünk,de jó hogy még mindig tud bővülni a csapat :) :) Az édességgel én is így voltam az elején,de most már nem okoz gondot épp most küldtem le a baracklekváros,vajas kenyeret :) :)

Délután én is hunytam 1 órácskát eléggé felületesen,de jól esett.

Kép
Kép
a.ibici
 
 


A pisigyűjtő zacsival az a gondom, hogy fekvő helyzetben melléfolyik a pisi..Próbáltuk, és mindig így jártunk..
Most eldöntöttem, a dokinéninek mondani fogom, hogy ide azzal a beutalóval, és hadd menjünk, mert az Urológián úgyis nézni fognak komplett pisit.

Álomkór: Na nálam ez elmúlt...Én a 12. héttel kötöttem össze, de ,mivel az Utrot is akkor hagytam abba, így benne lehet a pakliban.

Édeset most én sem kívánok.. Most ,amire rá vagyok kattanva, az a tonhalsali. A barátnőm csinált vasárnap, és azóta az kattog a szemem előtt :) (Szóval köszi Veron :wink: )

Nekünk van bilink is, szűkítőnk is, fellépős wc-nk, de simán a nagy wc-be pisil. Mondjuk ő már nagy. A fellépős változat tetszett neki a legjobban. Bence még bilibe pisil, de ez így jobb is nekünk, mert egyszerre tolják a cuccot ,ketten pedig nem férnek egy wc-re :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ági!

Ne is hagyd magad, ki kell vizsgálni a nagylányt... Azért mielőtt urológushoz mész írd meg a nevét, tudom már ki a rossz... sajnos... Hova vinnéd? Melyik kórházba?

Ibici!

Gratulálok én is a kis fütyishez :)

Álomkór:

Ha tehetném reggel 9-ig aludnék és délután és este 8kor már ágyban lennék ... Dehát Jamival, ő duracel nyuszi :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Korai fejlesztés!!!
Kérlek segítsetek, volt valakinek ilyen gondja? Korai fejlesztés? Jami mozgásban le van maradva némileg, és kéne egy jó korai fejlesztő már más is rá van állítva, de elég sepciálisak vagyunk... Értelmileg okos sőt, van amiben a korát meghaladja, de a beszéd és a mozgás némileg elmaradott... Ma voltam vele egy helyen, ott már a hölgy ismert minket, de magán foglalkozás kell Jaminak, ami szeirntem nem olcsó... De hát ez van... Ha tudtok valakit szívesen várom az üziket :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch
Területileg illetékes nevelési tanácsadóban kezdeményezheted a vizsgálatát. Ott tudják a szükséges fejlesztéseket is végezni.
(van a családban nyelv-, és beszédfejlesztő pedagógus :wink: )

Kata

Kép
ekata79
Szekszárd
 
 


Manooka
Miért baj, ha cukros vízzel itatják a babát? Akkora nagy tragédia az? És ha anyuka nem tud szoptatni, nincs teje?????
Ha kiderül, hogy beteg a baba megszülöd mindenképpen, vagy kéred a terhesség megszakítását?

Nálunk van a családban genetikai betegség, én nem vállalom be a beteg gyereket... :cry:

Galex
Üdv itt!
Mi gond volt nálad a magzatvíz-vétellel?
Édesség: én nagyon eszem. Nekem nagy csokievő a babám :lol: :lol: :lol: :lol:

Ibici
Fütyi :lol: :lol: :lol: :lol:

Molly
Több izomsorvadásos beteg is van a családban :cry:

Kata

Kép
ekata79
Szekszárd
 
 


Kata!

Az a baj, hogy el se jutok oda, mert nálunk nins ilyen szerintem. A védőnő is csak egy Budai fizetőset tudott javasolni... Elegem van, hogy a gatyám rámegy... Úgy is kifizetem, de nem bánnám ha bentebb lennék vele...
Cukros víz: Jami is kapta a kórházban, de én jobb szeretem az ánizs mag teát adni neki. Nekem alig volt némi tejem egy átaludt éjszaka után tudtam 70 ml-t lefejni, és soha többet... Jami a tápszert nem bírta így már 10 hetesen sütőtök püré volt az ebéd :) Mégis az emésztése tuti jó :) Sajnos nagyimnak egyáltalán nem volt teje, anyunak 6 hétig de pótolni kellett, nekem 3 hónapig evés előtt 10-20 ml... szóval nem vittem tulzásba, és az is elég vizes... Most nem tudom mi lesz, pedig mindent beszedtem és megettem amit mondtak...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 



Kata

Kép
ekata79
Szekszárd
 
 


manooka!
Küldtem neked pivi.üzit!

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Witch, a XI. kerületben van a korai fejlesztő (Bártfai utca). Ott voltatok? Itt Bicskén is van egy szuper néni, aki havonta új tornagyakorlatokkal látja el a szülőket, és döbbenet hatással van a gyerekekre. Húgom mindkét fiát hozzá hordta, pedig nem voltak elmaradva, csak a nagyobbiknak valószínű a szülés maradt meg rossz élményként, és az hatott ki a későbbiekre. Csomót ugrabugrált, amikor nem kellett volna. Nem hiperaktív, csak ilyen kis túlmozgásos. Ezt pl tök jól megoldotta a néni. Van valami NASH terápiás szerkentyűje is, ami teljesen fel tudja mérni az emberek egészségi, lelki állapotát, nekem is adott tanácsokat. Havonta kb 6000.- volt a foglalkozás nekik, ha jól emlékszem.
Nem tudom, hogy álltok a hintával, de tuti javasolni fogják napi min 5 perc hintázást, nagy labdán rugózást,... (Anyu fejlesztőpedagógus) Ezek azért fontosak, mert egyrészt fejlesztik az egyensúlyérzéket, ami a mozgáshoz fontos, másrészt az agyban ez a hintázás beindít különböző folyamatokat, amik a beszédfejlődéshez is hozzásegítenek. Ha nincs hintátok, akkor plédre kell fektetni, és abban hintáztatni két felnőttnek, illetve a pléd egyik végéből a másikba hempergetni úgy, hogy a pléd két végét tartja egy-egy felnőtt. (Nem tudom, érthető-e így.) Még nagyon hasznos játék a Bilibo, amit még iskolás gyerekek is tudnak használni. Elsősorban egyensúlyfejlesztő, de millió mást is lehet vele játszani. Ez csak pár ötlet, mielőtt eljuttok a fejlesztőbe. :)

Galex, üdv köztünk! ;)

Ibi, gratulálok a fiúkához!

Manó, tuti nem akart rosszat a doki, csak hát mondhatott volna pár biztató szót... Szerintem ne aggódj, ha Timmermann látta az orrcsontot. Én csak a szív UH-ra mennék el a helyedben.

Fú, nem tudom, mit akartam még, szét vagyok esve. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Konkri, kérlek írjál, annyira izgultunk értetek! Ugye minden rendben???

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ibi:gratula!

Nem tudtam még visszaolvasni teljesen,de a cukros vízről csak annyit,hogy nekem Lili valószínűleg azért sárgult be,mert mindenki azt mondta,hogy jajj,csak cukros vizet ne,én nem mertem adni,és amíg nem volt elég tejem,kellett volna folyadék-pótlás.És azt mondják,nagyin minimális a cukor benne. :)

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sziasztok!

Galex, üdv itt!

Witch, én is a nevelési tanácsadót ajánlom. Mi Samuval járunk oda, és ez elvileg minden kerületben van ilyen, tuti nálatok is van.
Samu kissé figyelemzavaros, ezért járunk fejlesztésre. Először egy pszichológus foglalkozott vele a nevtanban, ő volt az, aki nagyjából (3-4 alkalom találkozó alapján) felmérte, mi lehet a gond, milyen fejlesztés szükséges, és aztán ő irányított tovább a fejlesztőpedagógushoz (mozgásfejlesztés). Ez egy ingyenes szolgáltatás, és általában felkészült szakemberek dolgoznak a nevtanokban. Mondjuk az ingyenessége miatt azért van várakozás. Mi miután időpontot kértünk, azután kb másfél hónap volt az első találkozóig eltelt idő. De onnantól gördülékenyen ment minden.

Ági, ez tényleg nem semmi, h a reggeli pisi miatt tököl a háziorvos. Remélem, h hamar eljuttok megfelelő szakemberhez a nagylánnyal.

Én ma voltam először védőnőnél, van végre kiskönyvem :) Hú, és kaptam egy rakat reklámújságot (már el is felejtettem, h ilyen "csomag" is jár). Holnap meg nődoki.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Jó reggelt, Sziasztok!

Én egyszer a Sote-n végig hallgattam egy neonatológust /újszülött gyógyászt/ Szülésfelkészítő keretén belül. Ő elmondta, hogy a nagy mumus minden kismamánál a cukrosvíz, DE! Azért kapnak a babák cukros vizet és nem simát, mert a sima víz kimosná a szervezetükből a pocaklétben a nagy útra felhalmozott ásványi anyagokat. Mindezt a cukor nem engedi. Szóvel nem viccből cukrozzák a babák vizét.

Witch!
Nekem annak idején 1 nap alatt volt 20-30ml tejem. Megértelek. Sajnos azt hiszem most sem készülök másra, de hátha!

Jaj csajok nagyon szorítsatok ma!
Délre megyek a 12 hetes genetikai UH-ra! Bár még csak 11+3 vagyunk, de a dokim mondta, hogy ma menjek. Remélem azért így is megnézik aprócskát, max. megyek jövőhéten is :D
És ma veszik le a vért a kombinált teszthez is!

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Reggel 9-re elmentem az Istenhegyi klinikára gyorsan levetettem a kombináltra a vért, nagyon rendesek voltak, mert tegnap du. telefonáltam, de ugye méretek alapján már 13+2 napos a baba, szóval mondták h sos a dolog, szerencsémre volt egy lemondás, így tudtak ma fogadni.
Dr. Bátorfi József csinálta meg az UH-ot, nagyon nagyon alapos volt, 2,3 mm volt a legtöbb amit tudott mérni nyaki redőre, és ő azt mondta hogy nem hiszi h baja lehet a babának. Mondta, hogy valóban átlag feletti ez az érték, és az orrcsont megléte nem zárja ki automatikusan a down kór rizikóját, de szerinte okay minden és ő is fiút tippelt. Bár hozzátette, hogy ebben a korban még nagyon hasonlóak a nemi szervek.
Aztán én eljöttem, nem vártam meg az eredményt, jönnöm kellett dolgozni, de most hívott a biológus h 1:9500-hoz az esély a down szindrómára, szóval ne aggódjak.
Tehát, válaszolva a kérdésre ez a vizsgálat megnyugtatott. :lol:

Galex, neked is megy a drukk!!!

Korai fejlesztőben én is a Czeizel Barbara által vezetett intézményt tudom javasolni, mi voltunk ott anno Nonoval, rendesek, mondjuk végül náluk már nem volt szabad időpont a javító tornára de ajánlottak vkit, aki 5 alkalom után csodát művelt. Noel 10 hónaposan még a forgáson kívül nem csinált semmit, ő 5 alkalom után sikert ért el, kúszott, aztán szépen mászott, majd felállt pillanatok alatt, és nem volt pénzéhes, mert mondta h felesleges már ő oda, a többi jön majd magától.

Cukros víz...hát azt kell mondjam nekem az az ellenérvem vele szemben, hogy akkor is adják a babóknak sok kórházban ha nem kell, így a gyerek jóllakott lesz és nem hajlandó erőltetni a szopit. Konkrétan a párom hugánál csinálták ezt a SOTE II-n, holott pár nap alatt baromira nem derül ki h tudsz e majd szoptatni vagy sem. Az első pár napban az előtej elegendő a babának, vagy ha nem az Istvánban (amit ezért is favorizálok annyira) más anyák tejével pótolnak. Számos esetről tudok akinek kitartó munkával sikerült a kezdeti kevés tejet feltornáznia, mert nem adta fel és a könnyebbik utat választotta...
Persze ez nagyon erős vita tárgya szokott lenni, ebbe természetesen nem szeretnék belemenni. Csak elmondtam a véleményemet. :wink:

Nono kapott lépcsős wc szűkítőt, van bilije, de pisilni állva pisil úgy ahogy a nagy fiúk. Bilit ki nem állhatja, csak amikor próbálkoztunk h elhagyjuk éjszakára a pelust akkor oda készítettem az ágya mellé, gondoltam kényelmesebb mint kibotorkálni éjjel a wc-re. De semmi eredmény.
Ma reggel a szokásostól korábban ébredt, persze rajta volt az éjszakai pelus, és ő mégis szólt h anya kakilnom kell, pedig simán belenyomhatta volna a pelusba, szóval tud ő mindent, csak a nem akarás erősebb.

Witch!

Farkasalma :lol: Unokatesómék laknak ott, kokrétan a 3-as szám alatt, meg egyik középsulis osztálytársam is ott lakott.
Én is laktam kőbányán, mondjuk nem azon a részen. De a Szent László gimibe jártam.

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!

Új lennék, eddig csak olvasgattalak titeket:)

Ma töltjük be a 12. hetet, hétfõn voltunk kombinált teszten. Minden jó lett szerencsére, orrcsont látható, nyaki redõ 1,2.

Elég sok mindenen vagyunk túl, 8 inszemináció és egy lombik után természetes módon sikerült a baba. Hát, mondhatom, hihetetlen volt - még most is az:))

Inzulinrezisztenciával küzdök, tegnap voltam a Mensmentisben Dr. Breyer Helgánál. Jövõ héten lesz vérvétel, ami alapján eldönti a kezelést. Olvastam a múltkor, hogy más is jár ilyen cipõben, esetleg lehet majd pár kérdésem:)

Ekata79:
Én az ÁEK-ban fogok szülni Atalay Katalinnál. Több ismerõs és rokon is szült nála és csak jó tapasztalatuk volt, úgyhogy én tudom ajánlani, ha még hezitálsz.

Emmami
emmami
Szigethalom
 
 


Sziasztok!
Cukros víz:
Nyilván a legideálisabb az, ha szoptatni tudja az ember a babát, de, ha ez nem jön össze azonnal, akkor kell valami. Az első nap még nem nagyon, mert tartalékol a baba, de 2. ,3. napon igen.

manooka:
Én azért lepődtem meg a SOTE II-es cukros víz adáson, mert ott a cukros vizet Te adagolod a babádnak. Elveszed a pultról, beteszed a kiskocsiba, és te látod, és ,mivel 24 órában veled van a kicsi, így más nem is táplálja a babádat. (Jó esetben, ha nincs valami gond).

Nagyon örülök, hogy rendben volt minden!!!

Witch:
A dokinénink a Heim Pált emlegette, oda adna beutalót.

galex:
Drukkolok mára!

emmami:
Üdv köztünk!
Kezet foghatunk, nekem 9 inszemem volt, Anna 9. alkalomra sikerült, azóta pedig van egy spontán kisfiunk, és egy spontán, és nagy meglepetást okozó pocaklakónk. :wink:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


A SOTE I.-en meg cukros teát adnak. (Igazi fekete teát, bár hígat). Már nem is tudom, hogy Samunak azt adtam-e, vagy a gyógyteát, amit anyu minden reggel frissen lefőzve beküldött a férjemmel.

Galex, mi volt?

Látod, Manó, mi mondtuk! ;) :)

Lányok, egyáltalán nem biztos, hogy ha elsőre nem volt elég tej, akkor most is így lesz. Bízzunk a legjobbakban! ;) Nekem mondjuk volt, most hagytam abba a szoptatást január elején, de még nálam is előfordulhat geb@sz. De nem fog! :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Üdv, Emmami! Gratulálok a csodababához!

Azt a SOTE I-en sem nézték, hogy odaadod-e a teát, csak reggel kiosztottak mindenkinek egy dudlival. Ránk sem néztek a csecsemősök egészen az esti fürdetésig.
Azért sem értem ezt az egészet, mert eleve 2 napot vagyunk bent, amiből az első nap még tuti tele van a gyomra magzatvízzel, meg mindenfélével, nekem mondták is, hogy nem nagyon érdemes aznap a szoptatással erőlködni, bukott is csomót, pedig nem evett. Aztán eltelik még egy nap, és harmadnap reggel már pakolunk hazafelé, és kapjuk a zárójelentést, senkit nem foglalkoztat, hogy mit adtál a babának, ha nem fogyott le brutálisan a két nap alatt. 2,5-3kg-s babánál tuti nem szívóznak a hazaengedésen. Vagy csak telt házas időszakban szültem? :? :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Barbazso!

Ajánlották őket is de drágák, meg szenvedtek, hogy Jami már elmúlt 3 éves... Egyébként a TSMT-tornát (amiben van hinta, nagy lapbda, gördeszka stb.) mi is csináltuk, több félét is, de ott emelgetni is kell Jamit, amit én most nem tudok, képtelen vagyok a 21 kg-ját lógatni meg ilyenek :oops:

Sissy!

Jami is sárga volt, bár én itatttam mindennel mert tejem az nem igazán volt, mi kórházba is kerültünk emiatt annó...

Erpé!

A védőnő itt meg sem említette, közölte, hogy csak a Bárfai u. tuja javasolni...
Nem tudom, hogy itt mi van a nevelésivel...

Manóka!

Gratula a jó eredményekhez :) MOndtam én hogy minden rendben :) Kik az unokatesódék? Ismerek onnan emberkéket :) Mint írtam pl. mi TSMT-ztünk, akkor hatalmasat fejlődött, de abba hagytuk a műtétem és manó vese kínja miatt, nem volt rá idő, most meg már nem is tudom csinálni vele...

Emmami!

Üdv. itt. :) Ez az az Atalay Katalin, aki már nem mai csírke, és itt Kőbányán is dolgozott? Mert akkor az az a banya aki engem jól elintézett 16 évesen... Egyébként szitnén lombik a lányom és kistesó is :)

Ági!

A Heim Pál-ban is jártam Jamival és ott két orvosnál is. Egyik idiótább mint a másik mikor elmondtam, hogy kihez hordom Veszprémbe, megkérdezték, hogy akkor minek vagyok itt, mert ő a legjobb ezen a téren... Így maradtam Veszprémnél :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Cukros vízzel nincsen tapasztalatom, de itt Bécsben, ahol szültem, engem NEM ENGEDTEK szoptatni, (az első órák kivételével, még a szülőszobán a szülésznő segítségével) mert Marci a 36.héten született, tehát hivatalosan koraszülöttnek számított. Tápszert kellett adnom, rendszeresen ellenőriztek, mert azt mondták, hogy a koraszülött nem tud szopizni. Hiába szenvedtem, próbálkoztam, nekem egyedül nem is sikerült, segítséget meg nem kaptam, hiába kértem. Mi egy hétig voltunk a kórházban és elég sok súlyt veszített, minden nap azzal terrorizáltak, hogy biztosan nem adok neki rendesen tápszert!!! A 3. héten jött ki hozzám anyukám és az ő segítségével, nagyon sok szenvedés árán megtanultuk mindketten a szopizást/szoptatást. Pár hete nem szoptatok, a baba miatt leszoktattam. Most is itt fogok szülni, de többet nekem ugyan nem fogják megmondani, hogy mit csináljak a gyerekemmel!

KépKép

Kép
babee
 
 


babee!

Jami is így született, de nem volt gond, annyi ,hogy bimbó kiemelő kellett, bár nekünk sem mutattak vagy mondtak semmit... ami jött magától jó volt ami nem azt meg itthon anyu mondta el...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Nekem semmivel nem akart, hiába tettem cicire, nem fogadta el, miután 2-3szor cumisüvegből etették! Hiába fejtem, kb 10ml jött le nagy kínszenvedés árán.

KépKép

Kép
babee
 
 


Sziasztok!

Minden happy :D
Aprócska ülőmagassága 49mm és pont 12 hetesnek írták (eddig úgy tudtam most 11+3).
Tarkóredő 1,1, úgyhogy szupi.
És olyan édes volt, hogy behaltam rajta. A doki is csak nézett, hogy jól elvan ez a baba :D Én ilyet még komolyan nem láttam! Konkrétan páros lábbal felugrott, aztán visszalebegett lassan :lol: És ezt eljátszotta legalább 3-4x a vizsgálat alatt. Köszönöm a drukkokat :lol:

Manóka nagyon örülök, hogy megnyugodtál és jó lett az eredmény!!!! Nagyon szorítottam.

A Sote II-n tényleg te döntöd el adsz-e cukrosvizet a babádnak vagy sem.

Jajjj, úgy fel vagyok pörögve :lol:

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Galex gratula!

KépKép

Kép
babee
 
 


LÁnyok próbálta ezt valaki? vélemény?
http://www.startapro.hu/hirdetes/kismam ... szag/36254

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Galex!

Nem pont ilyenem van de annó én is a Brendonba vettem, na sokat nem hallottam vele, de most apu szerzett egy orvosi hallgatót (nem tudom mi a neve ciki :oops: ), most azzal hallgatom manót :)
Gratula a babóhoz. Jami annak idején fejen ált meg körbe fordult :) Olyan jó lehetett látni :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok kismamik!

Galex!
Gratulálok a kis tornabajnokhoz és a jó eredményhez! :D :D :D

Emmami!
Üdv.köztünk.Az én babócám is 5év próbálkozás utáni spontán csodababa :lol: :lol: Az tényleg úgy van,hogy ők tudják mikor akarnak jönni :lol: :lol:

manooka!
Örülök,hogy minden oké!Most már akkor tényleg nyugi!!!!!!! :lol: :lol:

konkri!
Mikor jössz a hírekkel?Már mindenki vár!!!

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Köszönöm a kedves fogadtatást:)

Witch!
Nem tudom, hogy hol dolgozott régebben, de valóban nem mai csirke. Nekünk eddig jó tapasztalatunk van vele. A férjem családját elég jól ismeri, abból a családból többen szültek nála az elmúlt 4-5 évben és csak jókat mondanak. Sajnálom a rossz emlékeidet...
emmami
Szigethalom
 
 


Köszi csajok :lol:
Igen nagyszerű érzés volt látni. :D
Witch! abukfenc sem lehetett semmi :lol:

Bocsi emmami, kicsit túlpörögtem :wink:
Örülök, hogy itt vagy!

Azt mondta a doki, hogy fokozatosan csökkentsem az utrot aszerint mennyi van még itthon. Hát 2 teljes doboz. Arra gondoltam 3 napig 5 szem, 3 napig 4 szem, 3 napig 3 szem, 3 napig 2 szem, és 3 napig 1 szem.
Szerintetek ez így túl lassú? Kis biztonságot adott az utro a lelkemnek, nehezen válok meg tőle :lol:
Példálozott az 5-4-3-2-1-el, vagy a 2 naponta csökkenővel, de lehet ez így túl lassú.

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek gratula a jó hírekhez!

Én szoptattam 13 hónapig,eleinte nehezen,ezért is mondatam a folyadék pótlást.A Margittal én meg voltam elégedve,ott betolhatod a Babát,ha pihennél,és figyelnek is rá.Mivel sárga volt,fényezték,de én mondtam,3 óránként szigorúan szopiztatok!

A Kismanót szerintem kezdem érezni,tök jó!Ti éreztétek már?

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sziasztok!

Most jutottam csak a géphez. Holnap vendégeink jönnek :lol: :lol: :lol: :lol:
Van egy lombikos fórum, onnan jön két lány a gyerekeikkel. Az egyiknek 2 éves ikrei vannak, a másiknak meg 3 fia (5-3-1 éves). Készülődtem előre kajákkal, hogy tudjunk együtt beszélgetni, kirándulni! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Witch, Mágnes
Mindenféle húgyuti fertőzésre nagyon jó a tőzegáfonya!!!! (kiegészítő terápiának, hosszú távon is használható)

Galex
Édesség: a diabéteszem miatt eleve felejtős... de nem is nagyon kívánom....
Utro: nem próbáltad helyileg használni? (hüvelybe dugdosva)... úgy kevésbé álmosít...


Kata
Izomsorvadás szörnyű :cry: :cry: :cry:

Cukros víz/tápszer
Nem hiszem, hogy attól valaki rosszabb anya, ha szükség esetén ezeket adja a babájának!

Manooka
Akkor kicsit nyugodtabb vagy?

Emmami
Gratulálok! Sok nehézségen mentetek akkor ti is keresztül...

Babee
Érdekes volt a kórház hozzáállása :roll:
Barátnőm kisfia 35. hétre született, mégis hagyták szoptatni. Ő az AKH-ban szült...
Te hol szültél?

molly80
 
 


Sziasztok!

Üdv Emmami! Hú, te is jó sokat vártál a babódra, örülök, hogy végül beköltözött a pocidba! És az nem semmi, hogy többen is hosszas várakozás után spontán babákat vártok (Ibici, Ági, te)... Kis csodababák :)

Galex, ezek tényleg szuper hírek, olyan jó látni a picurokat :) Utroizéval kapcsolatban nem tudok segíteni, én tőletek hallottam először erről. Neked miért kellett szedni?

Witch, az mit jelent, h egy nőgyógyász "elintéz"? Elég ijesztően hangzik...
Én a helyedben felhívnám a nevelési tanácsadót, ott azért több szakember is dolgozik, biztos nem mindenki egyformán jó, de azért tuti vannak ott jók is. Pl innen Csepelről most ment át oda egy fejlesztőpedagógus, akit az egyik legjobbnak tartottak itt (csak a lakhelyéhez az jóval közelebb van). És ide járnak 3 év körüli gyerekek is foglalkozásra, Samu egyik ovis társának a kisöccse például, bár valóban a kissé nagyobb (középsős, nagycsoportos ovis, vagy kisiskolás) korosztály a jellemző.
Jami 21 kg? :) Hát ezt a súlyt tényleg ne emelgesd. Katát most mérte a védőnő (jött velem tegnap, mert 3 éves státuszt kellett csinálni), 17 kg, és már őt sem könnyű megemelni.

Ma a dokinál kellően kiakadtam. 9 órára kellett bemennem egy UH-ra a kórházba, plusz megbeszélni vele a további vizsgálatokat (AFP a jövő héten, és 18. heti UH). 10 óráig nem került elő, és a telefonját sem vette fel. Aztán megjött, de még innen is több mint fél órát vártam rá. (Mondjuk nem is fizettem most semmit, csak akkor adok neki pénzt, ha a magánrendelésére megyek, ezt így beszéltük meg)
Egyébként a délpestibe biztos nem járnék terhesgondozásra, ha nem lenne választott orvosom. Egy csomó kismama ült ott, akik választott orvos nélkül jöttek UH-ra, és az orvosok mindig csak a "saját" betegeiket hívták be. Egyáltalán nem haladt a sor.
És én is kb 2 óra elteltével "szabadultam" és rohantam a munkahelyemre, persze jó kis késéssel.
É
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Molly!

Már adom a gyereknek :)

Erpé!

A nőgyógyász nem vett észre egy petefészek gyulladást, majd cisztám lett, erre kapkodva felírt egy olyan fogamzásgátólt (csak a cisztákra), amit 40 év után lehet szedni, ekkor voltam 16 éves... Szóval elég gáz, és volt két osztálytársam velük is hasonlót tett, így a hormonműködésünk komoly károkat szenvedett, egyszerű alap problémát képtelen volt felismerni...
Jami magas is 106 cm. Pedig ugye 8 hónapra született :) Baromi erősek a csontjai. Mint az enyémek :) senki sem hiszi hány kg. vagyok, mert a csontjaim nehezek :)
Sajnálom hogy sokat kellett várnod, sajnos ez így van... Ha nincs fogadott orvosod nem számítasz... Ez is oka annak hogy nekem van... Benne legalább bízok :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Jó reggelt!

Nekem szülés után 5-6 hónappal adott a dokim egy 3 fázisú fogamzásgátlót, mert összevissza jött meg. Na az jól betett. Szedtem 3 hónapig, felkúszott több, mint 10 kiló, attól azóta sem sikerül megszabadulni.

Az én 6,5 évesem most 21kg :roll: Nem betegesen sovány, de sajnos nincs jóban a kajákkal. Küzdelem minden evés. Én csak fényevőnek szoktam mondani. Persze az édesség csúszna korlát nélkül. De ha azt mondom egy adag kajára, hogyha ezt megeszed, csak akkor van desszert, akkor akár az édességről is lemond, csak ne kelljen annyit ennie. Szörnyű!

Molly, Erpé!
Kicsit barnáztam az elején, ezért kaptam az utrot és ezért szájon át.

Mi a mai program? Mi maratoni nagytakarításba kezdünk.

Szép napot mindenkinek!!!

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Galex!

Öcsém 7 évesen volt 17 kg, iszonyat sovány... Aztán 12-13 éves lehetett, amikor a versenyszellem dúlt benne. Akkor rá vettem hogy kalácsevésben győzzön le, persze mindig hagytam :) 14 éves korára komolyan kigömbölyödött, de nagyon, aztán szépen beállt, most csinos fiatalember. Szegény anyám már bele őszült, hogy mit adjon neki. Semmit sem akart enni... Kirtartás, egyszer csak meg jön az étvágya :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Az a helyzet, hogy én már úgy vagyok rajta. Küzdök, de valamennyi jusson bele, beleőrülni nem fogok. Nem néz ki alultápláltnak. Egyébként Januárban vasat szedett, mert kellett, akkor evett, úgyhogy most is írattunk egy adagot :D

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Soha nem felejtem el, hogy az unokaöcsém semmit nem volt hajlandó megenni, még sírt is, csak enni ne kelljen! Aztán serdülőkorba lépett és megevett annyit, mint az egész család összesen, aztán ránézett a nagymamámra és megkérdezte: Mama, nincs még egy kis lekváros kenyér? Bevágott még 3-4 karéjjal az ebéd megkoronázásaként :)

Molly: igen, nagyon érdekes. Utólag én is hallottam, hogy sem a Semmelweissben, sem az AKH-ban (sem sehol a világon ilyen nincs....), de akkor én úgy meg voltam ijedve, csináltam, amit mondtak....azt mondták, majd akkor kezdjem el szoptatni, ha eléri a "tényleges" születési korát, kvázi 4-5 hetesen....Krankenhaus Lainz/Hietzing mindkét féleképpen mondják...

Konkri?????

KépKép

Kép
babee
 
 


Fogamzásgátló:
Egy darabig nem szedtem ,nem is gondoltuk, hogy nekem erre valaha is szükségem lesz .Aztán Bence után felírattam. Először szoptatás alatt szedhetőt, attól teljesen megkergült a ciklusom. Szoptatás után kaptam normál fogigátlót, és nagyon szenvedtem tőle. Erős migrénjeim voltak, az utolsó csepp az volt a pohárban, amikor otthon feküdtem, mozdulni sem tudtam a fejgörcstől, a két gyere kvelem, én meg azon filóztam, hogy vajon hogy mondom el a lányomnak, hogy menjen át a szomszédba, és kéjen segítséget, ha beszélni sem tudok..Ekkor abbahagytam a gyógyszert, visszamentem a dokihoz, és ő azt mondta, nagyon jól tettem. Én nem is szedhetek fogigátlót, mert agyérgörcsre hajlamos vagyok, sajnos Apum 4 éve aneurismában halt meg, és ez genetikailag öröklődhe .A fogigátló erre rátesz egy lapáttal.

Súlyok:
Annám szintén fényevő...Nagyon el voltam keseredve, folyton súly alatt volt, bár nagyon csinos, így senki meg nem mondta volna róla. Most 5 éves és 18 kiló, tehát végre elérte az átlagot, de 1 ébesen a 9 kilót sem ütötte.. .)
Bence golyó volt, fél évesen 9 kiló, de mostanra ő is válogatós lett, ő most 3 évesen 16 kiló, de magas is hozzá.


Ahogy írok nektek, folyamatosan mocorog legkisebbik :lol: Eddig azt hittem, őt iháton fekve érzem a legjobban, de tévedtem, úgy szinte semmit sem érzek. Ülve viszont sokkal jobban. :D

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ági!

Nekem helyzettől függetlenül szokott mocorogni, hol jobban hol kevésbé :), de a legtöbbet éjszaka :) Bulis egy gyerek :) Remélem kint aludni fog éjszaka, a nővérkéje ilyen téren egy angyal, 10 hetes kora óta átalussza az éjszakát :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Halihó!

Én sem voltam jó evő,Anyu dokihoz vitt,de az azt mondta,eszem,amennyi kell nekem.Szerencsére Lili iszonyú nagy zabagép,mindent meg is eszik.És tokája van ugyan,de 17 hónapos és kb 10,5 kg.Az nem tudom,átlagos-e,de szerintem jó súlyban van.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Jó reggelt!
Sajnos a tegnapi "hajrá nagytakarítás" project vége (pedig csak a ruhákat pakoltam újra a szekrényekben, nem emeltem semmit) az lett, hogy a klinikán kötöttünk ki apafejjel, mert elkezdtem vérezni :(
Nem ömlött, nem folyt, de elég nagy mennyiség jött pisiléskor és törléskor. Láttuk aprócskát, de addigra fokozatosan csökkent is a vérzés. Babóca jól van, és haza is engedtek. Jövőhéten kontroll, addig is a lehető legtöbb fekvés.
Este 7 órakkor már nem jött semmi sem.
Nem volt egy kellemes kaland, nagyon megijedtem. Most aggódhatok, hogy minden rendben legyen jövőhéten!!!
Volt már nektek ilyen? Elvileg nincs haematomám.

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: