Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

100 éve nem jártam erre. Nagyon levert a rosszullét, illetve kijött a családon a hányás - hasmenés, szóval teljesen le vagyok amortizálva. próbáltalak követni benneteket azért.

Örülök a jó híreknek, meg, amikor képeket tesztek fel. Csodálatosak a babóitok!

Mazsi, az első babánál mi is így voltunk: esküvő, nászút, teszt pozitív - Tudom, csodálkoztam is, hogy ilyen gyorsan összejött babó.

Tegnap voltam dokinál én is végre. Minden rendben volt, 2,6 cm a kicsike, pont 10 hetesnek megfelelő. Jó sok beutalót kaptam, szívtam is velük rendesen. A magyar eü sem kutya (nem csak az angol). Nálunk ekg-ra nem adnak időpontot, aki gyorsabb az jut be. Reggel 7.30-8.30 között van rendelés és kb 50 ember a sorban. Vérvétel hasonló, szóval be mentem Bp-re elintézni ezeket. Nem is értem miért nem ott kezdtem...

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Sziasztok!

Egész jól vagyunk, de holnap megyek a dokimhoz nézzen meg minket. Köszönöm a sok drukkot!

A kórházban csak magnéziumot adták pezsgőtabletta formájában. Egyszer nézték meg a vérnyomásomat, és 2-szer volt UH. Hát még van mit változnia a kórháznak, de szerintem most is ott kell majd szülnöm Semmelweis II. számú Klinikáján.

Gratulálok a babákhoz, nagyon szépek! Remélem én lassan tehetek fel képet róla!

Legyen szép napotok!
szandra91
Érd
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a babó dicsiket!!! :D :D :D

Babicsek
De jó, h minden rendben van a babóval! :) Nagyon cuki! :)
Reméljük nem kapjátok el a rózsahimlőt!
Kérdezted a babákat: spontán babák, de nálunk van a családba iker (a mamámék) és 60% esélyem volt rá, mert anyai ágon öröklődik valamiért nálunk.

Niki
Ne aggód, szerintem lányod lesz!:)
Ekcémád múlik?

Mazsi
Remélem nem lesz nagy hó, és mindent el tudsz intézni! :) Éppen írni akartam én is, h sajnos a körből fel nyilacska az fiú! De ne keseredj el ha igen, nem tudom h vagy vala, de én mindig is szerettem volna egy bátyust és a lányodnak is milyen jó lesz, h lesz egy nagy okos bátyja! :D :D :D

Kriszta
Nagyon boldog szülinapot Ivinek! :)

Napsugár
Szerintem ne stresszeld magad a kápiteszttel! Nem sokára mentek uh-ra és kiderül! Csak pozitívan!!!!

Ucika
Ne haragudj, csak most olvasom, de látom, h a többiek már linkeltek neked Jónást!
Ikrek: hát engem is kb. negyed órát mosott fel a dokim miután közölte. Nekem is vegyes érzéseim vannak amúgy. Hatalmas az öröm, de néha elfog a pánik is, h mi lesz, hogy lesz...

Szerencse
Nagyon szuper, h Ti is rendben vagytok! :)

Zsuska
Hogy vagy?

Zoya
Nagyon jó hírek náaltok is! Gratu! :)
Ruhavásárlás: de jó neked! :) Úgy szeretek vásárolgatni!!!! De én babonából nem merek kb. a 27.hétig venni semmit. (Bár nálunk amúgy is veszélyesebb kicsit a terhesség)

Szandra
Örülök, h rendben vagytok!
Szerintem ha vérzel/véreztél, akkor nem is baj, ha annyi vizsgálattal nem piszkálnak meg. Pihengess sokat!

Kamilla
És Ti akkor 2fiúra is készültetek? Minden kék meg minden? Vagy helyesbítettek végül?


Sorry, kb. egész nap írom ezt a hozzászólást, de nem akar elkészülni!

Rólunk röviden:
Utolért minket a takonykór. Kezdte Barni, de már én is tiszta beteg vagyok. Kb. 3napja nem alszik éjjel a nagyfiam, óránként fenn van, kb. olyan vagyok mint a mosott....
Szerencsére az émelygés elmúlt. Viszont estére felkeményedik mindig a hasam.

Lenne egy hülye kérdésem hozzátok: létezik, h érzem a babákat mozogni?Az uh miatt tudom, h hogy helyezkednek el, és rendszeresen ott érzek ilyen enyhe hullámzásszerűséget.

Tényleg nem akarunk lassan pocakfotókat feltenni? Vagy majd ha zárt topikba vonulunk utána?

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 

 
 

Hali!

Mazsi! Remélem minden rendben lesz és nem lesz hóakadály. Na, te már jövő héten tudni fogod, hogy Kamilla vagy Kamill. :)

Niki! A 4D-t 16 héten csináltuk, mert azt mondták, hogy utána már akkora káosz lesz odabenn, hogy semmi nem fog látszani rendesen. Így meg még ráfértek rendesen a monitorra mind a ketten. Csak a nemeket vétették el. .)

Vivi! Nem két fiúra készültünk, mert az Istenhegyin a 18-19 heti genetikain már 1 lány 1 fiút mondtak. Amit felraktam 2D-t, azon már látszik, hogy a másodiknak nincs semmi a lába között, az elsőnek meg van.

Nálunk most épp kitört a bárányhimlő. Eddig még csak Márkó, de tuti Norci is elkapja. De legalább most letudjuk és nem akkor, amikor már itt egy picibaba is.

Pocakfotókat rakjatok! Kiváncsi vagyok kinek mekkora. Nekem még semekkora. Néha el is gondolkozok, hogy terhes vagyok-e egyáltalán.

Babicsek! Te miért jársz ilyen sűrűn uh-ra? Már háromszor voltál, amióta én még egyszer sem. Ez nem ér!!! :lol:

Valaki írta az orrdugulást. Nekem is szokott és én használok orrcseppet. Ikreknél is használtam és nem lett semmi bajuk tőle. Rhinospray plus. Tudom-tudom rá van írva hogy ne, dehát mindenre rá van írva.......

Kép

Kép
kamilla306
 
 


igig: de jó hogy jelentkeztél! :) Én lekopogom, de eddig sikeresen voltam vizsgálatokon. Örülök, hogy szépen növekszik a babátok. Hú a hányás, hasmenés az nem jó. Gyorsan lezajlik egyébként? Jobbulást nektek!

kamilla: a tegnapi UH potya volt... :) mert elmentünk megbeszélni az orvossal, hogy egyáltalán elvállal egy csaszira, nem is gondoltam hogy megnézi a babócát. Egyébként meg mivel előtte a Káliba jártam, így az ottani orvos a múlt hétig szinte minden héten visszarendelt egy UH-ra, mondjuk fizetni kellett ott érte, de megérte. Most már oda nem kell mennem. Legközelebb már csk február 13-án megek a 12 hetesre. :)

wivianne: Nektek is jobbulást! Szerintem lehet hogy őket érzed. Egyébként néha nekem is olyan, mintha éreznék valamit. :roll: Ez a haskeményedés nekem is van estére, plusz olyan, mint akit felfújtak.

Ti szoktatok még hasra feküdni? Vagy nem lehet már ilyenkor? Én szeretek hason feküdni, időnként rövid időre próbálkozok vele. Azt olvastam, hogy hanyat feküdni nem jó.

Kép
babicsek
 
 


Sziasztok csajok!

Minden rendben nálam szerencsére!
Kicsit elhavazódtam a sok pihenés miatt, kicsit próbálom a lakást összekapni, mert nagyon elmaradtam.
Péntekhez 2 hétre megyünk 12. heti uhra. addig nem is lesz semmi, védőnőt várom mikor hozza el a kiskönyvem, de még nem ért ide...

babicsek
én mindig hason fekszek, Ricsikével is sokáig úgy feküdtem amíg bírtam, nagyon nehezen szoktam rá az oldalt alvásra, mert a hátamon nem tudok egyáltalán.

Gyönyörűek a babaképek, mindenkinek gratulálok :)

Egy friss táblikép az újakkal kiegészülve, aki esetleg kimaradt kiabáljon... :)

Kép

nzsuska
 
 
 


Sziasztok!

egy gyors bejelentkezés. a lányom ma egy igazi hisztizsák volt, pedig azt mondták a bölcsiben, hogy csomót aludt. mindenért bőgött, de mint aki nem akarja abbahagyni. teljesen elkeseredtem, sohse szokott ilyet. remélem ez nem állandósul.

totál kész vagyok a náthától, de úgy érzem a homeopátia talán egy kicsit javul. de nagyon hiányzik az orrspray.
Kamilla: hát ez az, végülis mennyi káros anyag juthat le a babához napi három orrfújásból??

Babicsek: én is alszom még hason. majd mikor már őt is zavarhatja átszokom.

Zsuska: de jó, hogy jól vagy!! köszi a táblázat aktualizálást is. nálam 2012.08.18. a szülés várható ideje.

Napsugár: szerintem a két nap is jó a lányra. mármint 48 óra alatt az y-ok simán elfáradnak míg az x-ek csak kezdenek belejönni. :)

Vivi: Vácon fogsz szülni, most újították fel a szülőszobáit!

Minden Kismaminak szép estét!

Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 


Én már régóta nem tudok hason aludni, ha nem a hasam, akkor a sajgó melleim miatt.

A pocakfotó szerintem is jó ötlet, rajtam amúgy is mindenki szörnyülködik, és nem hiszik el, hogy még csak a 12. héten járunk :)

A takonykór minket is elért, és kamillával inhaláltam, és a gyerekeknek gyártott mentolos balzsammal kenegetem a mellkasom, úgy tűnik használ, csak lassan...

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
zoya04
Dorog
 
 


Zsuska! Köszi a táblát!
Niki, Igig! Látom Szent Imrések vagytok. Ki a dokitok? Nem lesznek szabin augusztusban? Enyém igen. :cry:

Hason alvás nekem sose ment, úgyhogy most sincs gond. :) Egyébként én azt olvastam, hogy amíg a mamának jól esik, addig lehet. Ugyanez van a hátonfekvéssel is. Előbb utóbb úgyis csak oldaltfekve tud az ember aludni.

Zoya! Akkor gyerünk, rakjál pocakfotót!

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Sziasztok!
A tegnap esti állás szerint, na jó nem takarja teljesen a valóságot mert az előző terhességből maradt rajtam 5kg... de azért már látszik vmi :) :oops:
Kép 10 hetes

nzsuska
 
 
 


Sziasztok!!!

Kamilla: jót nevettem a mondatodon! :lol: Barátnőm is ezzel vígasztalt: nem baj Mazsi, ha mégis fiú, hát akkor lemarad az "a" betű a végéről, és lesz Kamill. :D Persze nem esem kétségbe, ha így van, ahogy Vivi is írta: a lányomnak lesz egy bátyja! És az tök jó!! :D

Én is szoktam még hason aludni néha, bár én alapól legtöbbször oldalt fekve alszom. Én is úgy tudom, hogy amíg a kismamának kényelmes, addig oké!

Zsu: de jól lehet már látni a pocakod!!! Én ma vagyok 15 hetes, és nincs ekkora. Persze gondolom ez attól is függ, hogy nekem első baba, meg magas vagyok. (180cm) Jajj, pedig már úgy várom, hogy nekem is gömbölyödjön!! :D

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 


mazsi: Beszéltem egy ismerősömmel, 2 hónapja szült a Semmelweisbe, neki Lőkös Béla volt az orvosa, azt mondta meg volt vele elégedve.

nzsuska: Tényleg jól látszik már. Szerintem nekem sincs ekkora. De talán a második gyereknél hamarabb látszik, mint az első terheseknél.

nzsuska: Köszi a táblázatot!

Kinél milyen idő van? Esik már a hó? Nálunk még nem. :)

Kép
babicsek
 
 


Sziasztok!

Helyzetjelentés :)

Tegnap voltam dokinál... megnéztük a kis mazsolát, minden okés vele, szépen növöget. :) De sajnos a térdét felhúzva szundikált békésen, így nemet nem tudtunk nézni... mellesleg a fiam is jött velem a vizsgálatra, mert nem volt kire bízni, ő meg ott lábatlankodott a dokim lába között és folyamatosan ki akarta nyomni az UH monitorját... hát így még a méreteket sem volt egyszerű levenni :D De azért sikerült... :wink:

Kamilla! Én Balogh Tibornál szülök, te kinél? Nem tudok róla, hogy szabin lenne, bár engem nem is érint már annyira az augusztus, mert bár a terminus végét aug. 5-re írta ki a méretek alapján, de mivel programozott császáros leszek, így 1 héttel hamarabb, vagyis július végén fog megszületni a kicsi.

Nekem a legközelebbi UH már csak márc elején lesz :( De akkor 4D-s :) Úgyhogy a nemmeghatározás még várat magára egy kicsit.. bár ma beszereztem egy vöröskápit, holnap megcsinálom azt is... a vizeletem ph értéke 7, ez Mazsi féle link alapján fiú :( Majd meglátjuk...

Zsu! Szépen kerekedik a pocak! :)

Szép napot mindenkinek és jó étvágyat az ebédhez!!!

Üdv:
Niki

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Niki! Őt nem ismerem. Enyim doki Bálint Balázs. Bár igazság szerint nem tudom miért hozzá járok, mikor tuti nem lesz bent a szülésnél. Hacsak túl nem hordom egy-két héttel. Szülésznőm meg 20-ig van szabin és 24-re vagyok kiírva, úgyhogy az is necces.
Biztos volt már szó róla, csak lemaradtam a topik elejéről. Neked miért is lesz prog. császár?

Zsuska! Szép pocak. :) Én befelé növesztem a gyerekem. :)

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok?
Nekem szét akar szakadni a pocim. :( Utálom a frontokaaaaaaaaat!!!! :( :( :(

Zsuska
Köszi a táblit! :)
Nagyon szép pocak! :) :D

Niki
Vicces lehetett az a vizsgálat! :)

Zoya
Jobbulást!

Ucika
Lehet, h csak a havat érzi! :(

Babicsek
Nálunk még nincs hó, de -10°C van! :( Brrrrrrrrrrrrr!

Hasonalvás:
én nem tudok. :(


Kórház:
Nem tudok dönteni. A nagyfiamat Vácon szültem, nagyon jó volt, bababarát kórház, felújított szülőszobák, megbízható orvos, nagyon jófej szülésznő.... DE:
mindenki azt mondja, h amiatt, h ikrek és fennáll a koraszülés veszélye érdemes lenne keresnem dokit a SOTE 1-en, mert h Vácon nem tudják ellátni a piciket, ha túl koraiak, vagy légzésnehézség van... Tudom, h semmi ilyen nem lesz és július 15.-ig benn maradnak és egészségesen normál (2kg körüli) súllyal jönnek világra, de...
Olyan jó lenne a lehető legjobban dönteni. Nagy a dilemma, mert ha nincs baj, akkor minek mennék Pestre, és a SOTE 1. nem is bababarát, nincs ismerős azt sem tudom holvan, viszont a koraszülött ellátásban nagyon jók, és szuperül műszerezett. Az egyik barátnőm 27.(!) hétre született ikreit megmentették (0,5kg, 0,8kg).
Meg az én hülyeségem, de félek a császármetszéstől is...
ÁÁÁÁÁ!!!!
Bocsi, h ezt rátok zúdítottam! :(

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Sziasztok!

Mazsi
Elsőre én is nagyon kislányt szerettem volna, de annyira, hogy mikor közölték 18 hetes uh-n, hogy kisfiú gyanús majdnem elbőgtem magam... majd szép lassan megbarátkoztam a gondolattal...aztán megszületett és azóta el sem tudnám képzelni mi lett volna ha kislány lesz! Ez a mondás pedig nagyon jó, hogy lesz egy bátyó a huginak, én is ezzel "vigasztaltam" magamat.
Amennyire kislány párti voltam, most másodikra már egyáltalán nem esnék kétségbe ha megint azt mondanák kisfiú, de azért jó lenne most egy kiscsaj...
Egyébként meg annyira édesek, a fiúk anyásak, Ricsike nagyon az, kis bújós, imádom :)

Mazsi, babicsek
Az első terhesség mindig később látszódik, nekem 18 hetesen kezdett el gömbölyödni... második babánál sokkal hamarabb látszik állítólag. :)

nzsuska
 
 
 


Kamilla
doki-szabi: nekem megígérte, h addig nem megy, amíg nem szültem. :) Bár nálam túlhordás esélytelen. :) :D

Zsuska
Én elsőre kisfiút szerettem volna nagyon! :) Szerencsére bejött. :D

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


wivianne: Én azt mondom, menj abba a kórházba, ahol a babákat a legjobban eltudják látni. Én biztos nem kockáztatnám a másikat! Ezt tapasztalaból mondom. Nekem 27 hétre levállt a méhlepényem, ha akkor nem kerülök át gyorsan a másik kórházba, lehet hogy nem pötyögnék itt, meg a kisfiam sem lenne. Nekem 730 grammal született, majd lefogyott 630 grammra születése után. Én ezért megyek inkább a szutykosabb kórházba, mert tudom, ha esetleg baj van, ott jó kezekben van a babám. Szerencsére egészséges, szépséges kisfiúvá nőtte ki magát. Az első osztályt kitűnővel, oklevéllel végezte tavaly. Úgyhogy le a kalappal az orvostudomány előtt. :)

Nki: A március mindjárt itt van.... a február rövid hónap. :wink: Örülök, hogy jól vagytok!

Kép
babicsek
 
 


Niki, megnéztem direkt a fiúknál a vizeletvizsgálatoknál a ph értékeket, és bizony előfordult a 6-is meg a 8-is. Tehát ez alapján nem lehet eldönteni, hogy fiú vagy lány. :( Azért jövőhét pénteken rá fogok kérdezni, hátha szerencsém lesz. :roll:
Én is voltam így nőgyógyásznál, amikor vittük a legkisebbet csípőszűrésre. Apa vitte a picit (Dávidot), velem meg jött a két nagy. Én szerencsésen megúsztam, mert az asszisztens csaj elbeszélgetett velük a függöny mögött. :D

Képzeljétek hogy jártam... 2011. októberben kiléptem a munkahelyemről és most január közepéig munkanélkülin voltam. Ez pont elég ahhoz, hogy most, ha megszületik a baba, nem kapok csak gyest. :cry: Ha sikerül bejelentetnem magam 15-ig valahova, akkor épp meg lesz a 180 napom a szülésig, így járni fog a tgyás és a gyed is fél évig, de ha nem, akkor megszívtam. :cry: Fizetnénk a járulékokat, de így sem hajlanak rá, akik tudnának segíteni. :cry:
szerencse, mindenben igazad volt. Kétszer is beszéltem az illetékes hatósággal és sajna nincs nagyon választásom. Még az a szerencsém, hogy most gyesen vagyok és jár az egészségügyi ellátás, nem kell külön fizetnem a tb-t.

napsugár

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


babicsek: beszéltem az egyik barátnőmmel, aki ott szült, és ő is ezt a dokit említette. már kértem is időpontot a magánrendelésére, jövő héten szerdán megyek hozzá!

Én is hallottam, hogy a fiúk milyen anyásak, és bújósak. Nem esem kétségbe ha kisfiú lesz, csak 2 nővérem által már 4 fiú van a családban, nagyon vágynánk egy kislányra...

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 


Napsugár: ismerős a probléma, én egy éve szabadúszóként dolgozom, magam után fizetem a tb-t, így viszont csak gyest fogok kapni :(
Én is próbálkoztam több ismerős cégénél, de még úgy sem voltak hajlandók bejelenteni, hogy fizettem volna a járulékokat...

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
zoya04
Dorog
 
 


zoya, akkor nem vagyok egyedül a problémával. :( Azért megértem a cégeket is, de én eddig ilyen helyzetben nem voltam. Nagyon kétségbe vagyok esve, hogyan fogjuk tudni fizetni a hiteleket meg mindent, ha csak gyest kapok. :cry: Elég rémisztő helyzet... Eddig olyan szépen váltakozott a dolog, mindig gyedbe szültem, erre tessék. :?
napsugár08
 
 


Sziasztok!

Húúú Kamilla! Bátor vagy, hogy lehet se dokid, se a szülésznőd nem is lesz ott... azért lesz programozott császáros, mert Dáviddal is meg kellett császározni tér-aránytalanság miatt (12 hosszú óra vajúdás után :S) és mivel nem telik el a 2 év a két szülés között így félő, hogy felszakadhat a seb. Ilyen esetben még a 40 hetet sem várják ki. Persze, ha beindul hamarabb a szülés, akkor azonnal műtő...

Zsuska! Én ugyanígy voltam Dávidnál, amikor megmondták, hogy fiú, de én nem is bírtam visszafogni magam... :shock: Patakokban záporoztak a könnyeim... persze mostmár el nem cserélném még 5 lányért sem :lol:

Napsugár! Igazad van... csakhát az ember ilyenkor mindenben azt keresi, hogy fiú-e vagy lány :lol: Azért a kápi tesztet megcsinálom... :)

Eszter! Egy kérdés a shea vaj kapcsán... elkezdtem használni, tök jónak tűnik... legalábbis a viszketés már nem annyira vészes... :? Viszont nem túl kenhető a krém... szobahőmérsékleten (ami nálunk 24C) nem tudom kenni, ha ráteszem a radiátorra, akkor meglágyul, de nem tesz az neki rosszat? Mindenesetre már sokat segítettél a javaslattal, mert nem kapartam magam véresre tegnap meg ma :roll:

Vivi! Kórház kérdés kapcsán abszolút egyetértek Babicsekkel! Én sem kockáztatnék...

Szép estét mindenkinek!

Niki

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Sziasztok!
Én is megvagyok, csak nem nagyon értem rá mostanság..
Niki! Másik topikunkban fel szokták langyosítani és kevernek hozzá olajat/valami jó fajtát/ és úgy szokták használni, mert amúgy tényleg nem kenhető. Ha gondolod megkérdezem a pontos receptet..
Nagyon szép baba képeket tettetek fel! Én még mindig csak 2hét múlva megyek a 12hetes uh-ra.
Na, most megyek, mert gyermekem még nem alszik: ágyba kéne dugni.
Pussszzzii

Kép
Kép
ronci
 
 


Sziasztok, lehet még csatlakozni?
Túl vagyunk a 12 hetes uh-n, crl 71 mm. Második babánkat várjuk nagy szeretettel.
Igyekszem visszaolvasni, ki kicsoda :D és képben lenni.. türelmet kérek.
Ha zárt fórumba mentek, kérek szépen én is értesítőt, mennék veletek! :roll:
jemes
Budapest XVIII. kerület
 
 


SZiasztok!

Ma volt az első hányás - hasmenés mentes nap szombat óta, szóval egy hetet szívtunk. De ma már evett Koppa rendesen. Azt hiszem nem írtam: Pár napja azt mondta: "Tesóka" és rámutatott a saját hasára, majd hozzátette "pocimban"

Tegnap olyan migrénem volt, hogy azt hittem menten agyvérzést kapok. Nem mertem bevenni semmit, azt mondják a 12. hét előtt semmit. Szégyelltem magam nagyon, mert kb. este 6-kor eldőltem és fél nyolcig aludtam, azaz próbálkoztam vele. A párom, meg az anyukám rendezték a kis maszat esti procedúráját.

KAmill, Nikicske! Én is a Balogh Tiborhoz járok, állami rendelésre. Én eddig úgy tudtam, hogy nála nem lehet szülni, nem vállal szüléseket. Nagyon nem próbálkoztam 2 éve sem, mert az az elvem, hogy amíg fizetek TB-t, addig lássanak el. Persze véletlenre nem bíztam akkor sem meg most sem. Kecskeméti Vera szülésznőnél szültem, maximálisan meg voltam elégedve vele. Kamill nagyon gyors vagy, hogy már most beszéltél a szülésznőddel... Nekem eszembe sem jutott felhívni még.
Teljes mértékben meg vagyok elégedve a Szt Imrével, és a Gyógyír rendelővel is. Lehet, hogy már írtam, de szerintem az nagy dolog, hogy 1 szülésnél du 2-kor úgy mentem be hogy nem voltak fájásaim, csak a magzatvíz folyt el, azt mondták 24 óráig ebből még nem lesz gyerek, és a homeopátia és a szülésznő profizmusának köszönhetően este 11-re megvolt a babóm, nem vágtak és a lábamon hagytam el a szülőszobát. Ja! kb 1,5 - 2 órát hagytak minket 3-asban. Apa, baba, anya. Reggel fél 5-kor meg már mentem a fiamért, mert hát rooming-in van keményen ott.

Pocak: az enyém egyenlőre lentebb ment. Rajtam sok maradt az előzőből, illetve szoptatás alatt jött fel. Most 5 kilót fogytam, szóval fogy a hasam, nem nő.

Amúgy most a dokim azt mondta, hogy mindent előbb és intenzívebben érzek majd most a másodiknál. Szurkálás (méhet tartó szalagok nyúlása), mocorgás (Koppát a 15. héten éreztem először). Nekem nehéz volt szétválasztani, hogy a puffadást, vagy a babámat érzem.

Szandra: örülök, hogy jobban vagytok

Hason alvás: Én felhúzott térddel tudok hason aludni, úgy kényelmes csak, amúgy nem tudom ti, hogy vagytok vele, én folyamatosan hülyeségeket álmodok, szóval nem túl pihentető az alvás.

Ikrek: Én mindenképp egy PIC-es kórházat keresnék magamnak. Lehet, hogy a 2-ős ikerterhesség manapság már rutin, de így is nagy százalékban előbb jönnek a világra, ami persze nem baj, csak legyen ott egy jó orvosi gárda.
Ettől függetlenül a váci kórházról én is jókat hallottam. A nyáron szült ott egy barátnőm.

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Sziasztok!

hó még nincs, bár már a redőnyt is lehúztuk egy ideje...

jemes: üdv közöttünk. én azt sem tudom mi az a zárt topik.

zsuska: szép poci :) nekem is hasonló már. :) bár nekem Juliskával is hamar meglátszott, és már a hatodik hónapban azt kérdezgették, hogy bármikor jöhet? a kilencedikben meg hogy tuti nem ikrek?

kamilla: én az Imréből dr. Fülöp Tamásról hallottam jókat. Amúgy ott nem a Bálint doki a sztárdoki? nála születtek az ikrek is?

vivi: igazad lehet, mert Juliska megjavult. leszámítva, hogy új szokása, hogy ha nem tetszik neki vmi, elkezd ütögetni. mondtam is neki, hogy ez már családon belüli erőszak.
A Jánosban is van PIC. És abban ne legyél biztos, hogy túlhordás esélytelen. Ismerősnek 40 hét után születtek meg a babák, mindkettő bőven két kg fölötti kisfiú. na meg ezt nézd meg: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... b_AcnR5Tw8

zoya, napsugár: hát ez nem túl jó hír. erre nem is tudok más megoldást, csak ha gyorsan bejelent titeket vki. vagy pl. zoya, hogy vagy szabadúszó? neked nem megoldás az ev vagy kft?

szép estét mindenkinek!
kiváncsi vagyok lesz-e tényleg akkora hó, mint amennyire beharangozták.
akkorát röhögtem: Rómában bezárták a sulikat a rendkívüli időjárás miatt (ti. hogy esik a hó, de rögtön el is olvad). ezek az olaszok!

Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 


Ucika: én adószámos magánszemélyként számlázok, ez volt a legegyszerűbb, és legolcsóbb módja annak, hogy egyéniként tudjak dolgozni, így a májusi magánszemélyes bevallásnál kell minden számlámmal elszámolnom, és nem kell negyedévente bevallást készítenem
ezzel csak az a baj, hogy bár a tb-t fizetem magam után, az éveim nem mennek, mert azért külön kellene fizetni :(

Niki: én ha tisztán használom, akkor csak kézzel melegítem egy kicsit, vagy radiátorra teszem, nem ártasz neki, mert szobahőmérsékleten azonnal visszakeményedik
egyébként szőlőmagolajjal, vagy avokádóolajjal szoktam keverni, akkor gőz fölött melegítem össze őket, és úgy öntöm tégelybe, ilyenkor az arány mindig 1:1, tehát például 25 g shea vajhoz, 25 g olajat adsz

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
zoya04
Dorog
 
 


Sziasztok!

Jemes! Sok szeretettel üdvözlünk! :) Majd a táblázathoz szükséges adatokat te is írd meg :)

Igigig! Én magánrendelésre járok, nem az államira... az az igazság, hogy én az "állami orvostudományban" egyáltalán nem bízom... sajnos nagyon sok rossz tapasztalatom van ezzel kapcsolatban és inkább összespórolom a pénzt a magánra. Én biztosan Tibornál szülök, de rengetegen járnak hozzá nem magánba is, meg magánba is, fogalmam sincs, hogy csak magánba vállalja-e a szülést vagy egyébként is. Amúgy Dávidnál nekem a védőnő azt javasolta, hogy vagy orvost, vagy szülésznőt válasszak, de tulajdonképpen normál szülésnél a szülésznő van veled végig, az orvos csak a kitolási szakban megy be, de akkor is csak akkor "dolgozik", ha bármi gond van. Császár esetén pedig nem kérdéses, hogy az orvos a fontosabb.

Ronci, Eszter! Köszi a tippet a shea vaj kapcsán, kipróbálom így.

Üdv:
Niki

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Ucika, a zárt topic az, mikor csak a csoport tagjai láthatják amit írunk. Mások, =külső emberek nem.
Ez azért jó, mert gondolom már egyre több magánjellegű dolgot fogtok/unk írni magunkról, képeket feltenni, stb. ami nem biztos hogy a széleskörű nyilvánosságra tartozik. Persze ezentúl is fel lehet majd venni új tagokat.
Én az anyatanya.hu-n vagyok az első babám nők lapján indított fórumos anyukáival azóta is. A babócák most 16 hónaposak.

Bocsánat hogy újként kotnyeleskedem, de ha gondoljátok, nyithatnánk ott egy új topicot zártként, és "átköltözhetne" oda a fórum. Tényleg nem akarok beleszólni, de speciel én szívesebben írok magamról úgy, ha nem látja ország-világ, csak akikkel én akarom megosztani. :lol: viszont nagyon szívesen csatlakoznék hozzátok. :roll:
jemes
Budapest XVIII. kerület
 
 


Itt a babaneten is van zárt topic lehetőség, emiatt nem kell más portálra költözni... nekem egyébként mindegy, jó a zárt is, nyitott is :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Sziasztok!

ucika: a végére azt hittem megszül a csaj :lol: vagy így tánc közben. :lol:

jemes: Szia köztünk :)

Itt nálunk esik a hó, meg úgy fújj a szél.

Ma megvettük az első terhesnacimat. (farmer) A többi gatyám már szorít ha ülök.

Kép
babicsek
 
 


Ti hogy szoktatok főzni a gyerek mellett? Én mindig este főzök másnapra, amikor a férjem már itthon van, de mostanában elkezdett váltakozó munkarendben dolgozni... pl. ma is reggel 7-től este 7-ig bent van. Neki álltam Dáviddal főzni holnapra, de félbe vagyok a kajával, mert rángatja folyamatosan a nadrágom és hisztizik... bármit adok a kezébe semmi sem jó... komolyan érdekel, hogy ezt más hogy oldja meg...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Itt a babaneten is van zárt topic lehetőség, emiatt nem kell más portálra költözni... nekem egyébként mindegy, jó a zárt is, nyitott is :)

Igen? Nem tudtam. Oké, ahogy gondoljátok. Bár annyival az többet tud, hogy ott van sok plusz opció. Lehet recepteket kiírni, tudástárban mindenféle infót összegyűjteni, amit bármikor bármelyik tag megnézhet, lehet szavazásokat kiírni, találkozó időpontokat kiírni-hozzá képeket feltölteni. de nem lobbizok. :lol: ...bocsi
:oops:
jemes
Budapest XVIII. kerület
 
 


nikicske, ez még szaparációs szorongástól lenne? Az azért javulni szokott 1 év után. Fiamnak is volt ilyen időszaka, ilyenkor csak akkor tudtam főzni mikor aludt. De mára már javult, észrevettem hogy délelőtt jobban elvan, akkor tudok már főzni. És persze kizárólag a fél óra alatt elkészíthető ételeket főzöm ilyenkor ha nincs itthon Apa. Szóval kitartás, elmúlik ez a nadrágszaggatós időszak.
Még ötlet: én kiraktam neki pakolgatható edényeket/fakanalat/vackokat a konyhai legalsó polcon csak ilyenek vannak, és ha hiányzom neki, kijön a konyhába, pakolgat, velem van mégis, és közben elfoglalja magát pár percre.
jemes
Budapest XVIII. kerület
 
 


niki: én nem főzök. :) hét közben mind ketten dolgozunk, Julcsi bölcsiben kajál. Hétvégén anyutól szoktam kaját hozni, vagy vmi végtelen egyszerűt csinálok a délutáni alvás alatt vagy mikor férj tud rá figyelni. ilyen egyszerűen. néha szégyellem magam, de Julcsi hétvégén még sokszor kap üvegeset is. ez van, mostanában meg délután estére leszek émelygős, így nincs is nagy kedvem főzni. amúgy sokan csinálják este, miután a gyerkőc lefeküdt.

tegnap voltunk sókuckóban és tök jót tett. a héten megyünk majd háromszor is, Juliska nagyon élvezte, és hát neki is jó a náthájára.
Más gyereke is üvölt mint a fába szorult, mikor orrszívózni kell?? a szomszédok kb. azt hihetik, hogy nyúzom.

Annyit beszéltetek a fiaitokról, hogy most már azzal is tök kiegyeznék, ha kisfiam lenne. :) szóval majdnem hogy mindegy. :) persze azért továbbra is azt gondolom, hogy Juliskának az lenne a szuper, ha egyneműek lennének a tesóval, ha már ilyen kis korkülönbség lesz közöttük. ti mit gondoltok erről a kérdésről? mindegy, hogy milyen neműek a tesók??

Lányok, én ma vettem Hipp Natal vitamint a dm-ben, eszembe jutott, hogy Julcsinál még ezt ittam, ez azért elég költség hatékony. ismeritek, mi a vélemény?

szép estét,
ucika

Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 


Rég voltam, sűrű napjaim voltak.

Vivi!
Egyáltalán nem lehetetlen, hogy a babákat érzed, én is érzem. 2. terhességnél már tudod, hogy mit kell érezni, és nem kevered össze holmi bélmozgással.

Babicsek!
Én még most is elég gyakran fekszek hason, bár a mellem ebben gyakran korlátoz, mert fáj. Addig, amíg tudok, fogok is. Korábban csak hason tudtam aludni, nem tudtam elképzelni, mi lesz, ha egyszer terhes leszek. De csak muszáj volt megtanulni oldalt is aludni. De elég gyakran ébredtem anno éjszaka arra, hogy félig hason alszok, és Dávid ébreszt, hogy nyomom. Ja, és nem lett semmi baja, védi őket a magzatvíz. Hanyatt feküdni a vérkeringés miatt nem ajánlatos sokáig.

Zsu!
Szép a pocód! Nekem ennél sokkal nagyobb, bár én előrébb is vagyok.

Napsugár!
Sajnálom a szitut, biztos hogy nem tudod bejelentetni magad sehova? Meg lehet tenni, hogy mondjuk 1 hónapig „dolgozol”, majd elmész táppénzre. Így egyrészt nincs lebukási esély, másrészt, táppénz alatt kevesebbet kéne fizetni. Próbáld meg!

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
szerencse7
 
 


Helloka!

Jemes! Nálunk ez a szeparációs szorongás egyelőre teljesen kimaradt... egyáltalán nem anyás, inkább csak azt szereti, ha mindenki vele foglalkozik... :lol: Szóval, ha játék van, bújócska, vagy kockázás, vagy bármi, de valaki ott ül mellette, akkor semmi gond. Ha viszont bárminek nekifogok, akkor jön a hiszti... A konyhában neki is van "polca" ahonnan pakolhat, de az valahogy sosem olyan érdekes... nem szeret magában játszani, de ezt én rontottam el, mert mindent félretéve állandóan ott ültem mellette... :oops: Azt is próbáltam már, hogy kihoztam egy csomó játékot a konyhában, hogy na majd ott játszik mellettem, de valahogy ez sem vált be, mert nem vele foglalkoztam... Egyedül a porszívózás, felmosás művelet jó móka, mert akkor hagyom, hogy ő is tologassa a porszívót, meg pancsoljon a felmosóvízben... :roll:

Ucika! Sajnos nálunk nem megoldható, hogy nem főzök, mert mi itthon vagyunk... A férjem is sokszor visz itthonról kaját, bár ő tud a munkahelye éttermében kajálni, én meg Dávid viszont nem... Ha Dávidnak adnék is üvegeset, minden nap az sem megoldás egy ekkora gyereknek, de nekem is muszáj a pici miatt kiegyensúlyozottan étkeznem... úgyhogy marad az esti főzőcske :cry:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


nikicske, abból amit írsz, én arra következtetek, hogy ez biza szepaszori. :D

ucika, szerintem nem feltétlenül játszanak jobban... én inkább kislányt szeretnék most. Ok, lányok lehet szebben játszanak együtt mint két fiú... de ez habitus kérdése is, melyik gyerek milyen, nem?
jemes
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Zárt topic: én nem szeretnék anyatanyára vagy máshova menni. Ha gondoljátok és megszavazzuk lelevelezem az itteni zártat. A másik topikunkkal már zártba mentünk, annyi az egész, h amikor bejelentkezel, csak akkor látod a topikot és csak annak enged belépni aki tag. A társalgó főlapján fog megjelenni legalul, ahol a témakörök is vannak.

Niki
Szerintem sem szeparapara, egyszerűen csak igényli Dávid a vele való foglalkozást. Barni is ilyen, így mi együtt főzünk. Általában ha húsi kaja lesz azt előző este előkészítem. Utána van egy kis sámlija arra fellép, h lásson mindent a konyhapulton, mögéállok és szépen pucolom/pucoljuk a zöldséget gyümit, stb. (persze mindent meg is kóstol...)
Amikor felteszem főni, párolni, egyik kezembe a gyerek másikba a fakanál, vagy ha olyan a kaja, akkor oda is sámli. (Viszont nagyon kell vigyázzni, és sokszor elmagyarázni, h a tűz "megharap", az edény forró, anya is csak edényfogóval nyúl hozzá stb.) Sőt, Barni szokott sózni, borsozni, pirospaprikázni (ezt nagyon élvezi)Nem egyszerű, de nem is lehetetlen, ha muszáj, akkor megoldható. :)
Én is legalább 2naponta főzök, de van h naponta is.

Ucika
Nagyon jó a vidiiiii! :) :D :D
Akkor tényleg a havat érezhette szegény! :(
Barni is csinálja ezt az ütögetést. Sőt most rászokott, h kifejezetten a pocimat ütögeti. Próbáltam vele "beszélni" egyenlőre nem hatásos... :(
Tesók: nekem öcsikéim vannak, a nagyobb csak 15hónappal fiatalabb nálam, mi nagyon jól eljátszottunk. Bár igazság szerint én "fiúsodtam el" mellette. :) Fociztam és ilyenek. Szerintem amúgy majd nagyobb korban lesz az, h az azonos neműek jobban megértik egymást, kiskorban a játszópajtás az mindegy, h fiú vagy lány.

Zoya, Napsugár
Sajnálom a gyed problémát. :( Remélem sikerül valahova bejelentkezni!

Kórház:
köszönöm a véleményeket. Én is hajlok a jól műszerezett intézmény felé a bababaráttal szemben...

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Vivi! Ma pont ezt csináltam... együtt paníroztunk a gyerekkel... rettentően élvezte :) De azt ne tudjátok meg, hogy aztán hogy nézett ki a konyha... mintha bent is esett volna a hó :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Sziasztok,
itt vagyok ismét, elnézést, hogy eltűntem, de az elmúlt két hét nagyon mozgalmas volt. A múlt héten 3 napig nem voltam itthon, ezen a héten pedig Ábel beteg és a férjem nem volt itthon 2 napig, így nehéz volt egész héten a munka és a beteg gyerek között egyensúlyozni :( Szerencsére Abi most már jól van, holnap megy is bölcsibe.

Nzsuska,
köszi, hogy betettél a táblába, a hiányzó adatokról annyit, hogy aug. 22. a céldátum, és Ketteske is Telkiben fog születni, Ábelt is ott szültem. Jó a pocakfotó, szerintem is látszik már valami :)

Babicsek,
én szoktam hasra feküdni, megmondom őszintén, hogy másként nekem eléggé nehéz elaludni. Az előző terhességnél is mindig gondom volt ezzel. Monjuk mostanában a legnagyobb bajom az alvással, hogy teljesen őrült álmaim vannak. Ezt most betudom a hormonoknak, de mindenesetre néha nagyon felkavaró tud lenni a dolog.

nemek: szerintem nem érdemes rágörcsölni egyik nemre sem nagyon. Valamiért mindig is az volt a benyomásom, hogy ha a nők választhatnának, akkor sokkal több lány születne, mint fiú :) Az egyik barátnőmnél amikor kiderült, hogy a nagyon várt kislány végül fiú lesz, akkor pár alkalommal még pszichológushoz is el kellett mennie, hogy feldolgozza a sokkot. Én úgy vagyok vele, hogy nagyon kíváncsi vagyok és borzasztóan foglalkoztat is a dolog, de törekszem arra, hogy semmiképp ne csináljak belőle nagyon fontos kérdést.

wivianne,
én PIC nélküli kórházban szülök, és maradok most is, de ugye nem ikrekkel. abszolút megértem, hogy ikrek esetén az embernek többet számít a PIC megléte.

Napsugár, Zoya,
Nagyon drukkolok nektek, hogy sikerüljön megoldani a TB-helyzetet.

Jajj, elnézést, hogy nem tudok mindenkinek reagálni. Gyorsan magunkról annyit, hogy voltam UH-n, Ketteske 5 és fél centi, ez alapján a nő kicsit idősebbre tette a koránál, de mondjuk erre fel voltam készülve, mert Abinál is mindig ez volt. Kedden megyek a kombinált vérvételére, de az UH-n is megnugtattak, hogy nagyon vékony a nyaki redő, orrcsont látszik, ez már jó. Nagyon szeretném elkerülni az amniót... Most rohanok, de ígérem, próbálok többet jönni. Szép estét mindenkinek!
flake76
 
 


szerencse, azt mondta az OEP, hogy annyit lehetek táppénzen, amennyit előtte dolgoztam. Vagyis ha 1 hónapot dolgoztam, csak egy hónapra mehetek táppénzre, több nem jár. Rendesen kitalálták ezt. :roll:
Úgy fest a dolog, hogy sikerül bejelentetnem magam. Akkor úgy nézne ki a helyzet, hogy 3 hónapig rendesen fizetnénk a járulékokat, 3 hónapig pedig jogosult lennék táppénzre, amiért kevesebbet kell fizetnem. De mi van, ha előbb jön a baba? Akkor pont nem lesz meg a 180 napom, és buktam azt a pénzt, amit a majdnem 6 hónap alatt kifizettem. Elég rizikós. Holnap kíváncsi leszek, hogy mit mond a sebész, ha a sérv miatt császárt mond, lehet van esélyem egy irányított császárra, így meg tudnám dumálni a nőgyógyásszal az időpontot. Pl. ha 12-én írjuk meg a szerződést, akkor augusztus 12-e és 21-e között bármikor jöhet a baba, de ha 12-e előtt jönne (az első fiam is 2 héttel előbb jött), akkor már buktam. Meg kell lennie a 180 napnak, hogy utána kapjak tgyást, utána meg gyed-et fél évig. :roll: Nagyon kellene ez az 1 év "rendes" pénz. Most az illető megkérdezi nekem, hogy pontosan mennyit kellene fizetnem. Kíváncsi vagyok! Én a normál 8 órás minimálbérre gondoltam, az most 93000 ft, mert így is sok lesz a fizetnivaló, nem tudnánk többet vállalni. :cry:

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


Sziasztok!

niki: ez tök jó, mármint hogy együtt paníroztok Dáviddal. :) szerintem Julcsival ilyet nem lehetne. ő semmit nem akar úgy csinálni, ahogy én mutatom neki, hanem úgy ahogy ő kitalálja. az meg, hogy vivi hogy főz Barnival, fantasztikus. én sajnos attól félek, rászoktattam a tévére, állandóan a Gyerekdalokat vagy Halász Juditot akarja nézni. Ma úgy tudtam meg, hogy felébredt a délutáni alvásból, hogy ezt mondta: ákom-bákom... kész vagyok. szerintetek leszokik majd erről, vagy tényleg tévéfüggőt csináltam belőle?

vivi, szerencse: tök jó, hogy érzitek a babókat. én Julikát is csak a 22. hét után éreztem, vagy legalábbis akkor voltam benne biztos, de akkor már más is érezte, ha fogta a hasam. szóval én most sem számítok túl korai mocorgásra. amúgy ma az jutott eszembe, hogy nem csoda, hogy vivi érzi, akkora a tumultus odabent. :)

flake: gartula az 5 és fél centis óriáshoz ;) tök igazad van, tényleg nem szabad rágörcsölni a nemre, csak ez nem mindig egyszerű. korábban én is írtam, hogy kolleganőm baráti társaságában volt, hogy csak a szülésnél derült ki, hogy nem lány hanem fiú, és két napig meg sem akarta nézni, úgy kiborult, megviselte a dolog. egyébként talán ez is benne volt a pakliban, mikor úgy döntöttünk Julcsinál, hogy majd megmondják a szülőszobán a nemét, ott már tuti lesz, addig nem akarunk tudni semmit. és egész jól hozzászoktam, hogy nem kisfiamként vagy kislányomként gondolok rá, hanem csak a kisbabámként. és tényleg nem akartam egyiket sem jobban a másiknál. vhogy mindig arra gondoltam, hogy ő már kész van, és nem bánthatom meg azzal, hogy inkább fiúra vagy lányra vágynék... :) és most is csak azért gondoltam, hogy lány, mert el sem tudom képzelni, milyen lehet kisfiús anyának lenni. de csak mert lányom van.

napsugár: hát ez a 180 nap tényleg necces. arra figyeljetek, hogy mi a munkakör, mert ha legalább középfokú végzettséget igénylő munkakörbe jelentenek be, akkor az 108.000-re lehet csak.

szép estét,
ucika

Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 


Napsugár!
Az ok, hogy amennyit vagy biztosított, annyit lehetsz TP-en. DE. neked így nem lesz biztosítási jogviszony megszakadásod, mert munkanélkülin voltál, előtte meg x évet dolgoztál vagyis Gyeden voltál. Bár az bekavar, hogy a Gyed után kivetted a szabikat ha jól emlékszem!? És emiatt változik a szitu. Mert ha nem így lenne, akkor tuti lenne a dolog. Kérdezz már rá az OEP-nél, hogy mi van ebben az esetben, mert olyan is van, hogy ha előzőleg másfél évig voltál Gyeden az előző babával, akkor ugyanannyit lehetsz Gyeden most is, nem lehet kevesebb ideig most. Dávid 2 éves koráig voltál Gyeden? Mert akkor az még jó lehet. Vagy ha 1 évig, akkor annyit lehetsz most is, kevesebbet nem.

Niki!
Én Dávidom is szeret velem a konyhában lenni. Mindig rááll ő is a kis sámlira, és nézi a lábast, mi fő benne. Szokta kevergetni is a dolgokat. Meg pogácsa tésztát gyúrni, szaggatni, fasírtot készíteni… kis szorgos gyerkőcök. Olyan aranyosak.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
szerencse7
 
 


Sziasztok!
Végre vagyok, próbálok aktívabb lenni, sikerült az utolsó 2 oldalt visszaolvasnom :) Nagyon szuperek a képek!
Zsu: kiegészítenél a táblázatban? :) 2 gyerekünk, aug. 31-re vagyok kiírva, és Szekszárdon fogok szülni.....ja, és 33 éves vagyok, Köszönöm!

Végre táppénzen vagyok, nekem is meg kellett legyen a 180 nap munka, csak jöhettem el, de azt nem mondták az OEPnél, hogy így csak 180 mehetek táppénzen, kíváncsi leszek.

Mi is az anyatanyára mentünk zártba, innen, szerintem is használhatóbb a felület, de bárhova is mentek, szeretnék veletek tartani.

Mi majd csak a 12 hetes UH-ra megyünk, de olyan jó nézegetni a tiéteket!

Most felébredt a csibénk, útnak indítom az oviba :)

Szép napot mindenkinek! Itt újra szakad a hó!


<
sziszka78
Tolna
 
 


Sziasztok!
Egész hétvégén nem tudtam belépni. De úgy látom nálam volt a gond, mert itt pörgött rendesen a topik.

Mazsi! Haza értél? Mármint ide haza. :)

Támogatom a zárt topikot, de itt a babaneten, ha lehet. Itt már van két zárt topikom és nem akarok máshova menni. De szerintem még várjunk egy-két hetet, míg mindenki betölti a 12 hetet. Hátha valaki babonából csak akkor akar csatlakozni, hamár meg van a 12 hetes uh.

Bálint doki a sztárdoki? Hát nem tudom. :) Én ezer éve hozzá járok, ikrek is nála születtek és a szülésznőmhöz is ragaszkodnék, mert őt is régóta ismerem. Dehát az augusztus nem egy szerencsés hónap, ilyen szempontból.

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Ja, Vivi! Még neked akartam írni, hogy nálunk úgy volt, hogy a sotén is volt egy dokim meg a szt imrében is. De a sotés dokim tudta, hogy csak akkor megyek hozzá, ha 36. hét előtt megindul a szülés. Ezt előre letisztáztuk vele, hogy "Ő csak egy B terv, és reméljük nem lesz rá szükség". Aztán 36 héten felhívtam, hogy köszönöm az eddigi törődést, de szülni nem nála fogok.

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Sziasztok! :)

Velünk semmi különös. Mához 1 hétre 12 hetes vizsgálat. Várom már nagyon.

Egyébként néha mintha én is éreznék valamit bentről. Csak eddig nem mertem le se írni. Azt hittem csak beképzelem. De ezek szerint lehet hogy nem vagyok hülye és érzem?

Nekem mindegy, hogy zárt, vagy nyitott a topikunk. Majd szóljatok, hogy hová menjek. :)

Kép
babicsek
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy nem jelentkeztem, de nagyon hajtós volt az elmúlt időszak.

Vivi, köszi a gratulációt, átadtam Ivettnek.
Csütörtökön elmentünk vacsizni a Remetébe, nagyon szeretünk oda járni. Pénteken megsütöttem a tortát és akkor tartottuk az otthoni köszöntést.

James üdv. itt.

Mazsi tök jó, hogy sikerült itthonra megszervezni mindent.

Főzés: Kincsi is szeretett pakolászni a konyhában. Kisebbnek is meg most is állandóan jön segíteni. Van kisköténye, nagyon édes benne, szombaton a töltöttkáposztát segített készíteni. Vasárnap reggel meg kiflit készítettünk, nagyon ügyesen csavargatta. Én szerettem, ha velem van-vannak mert addig is együtt vagyunk.

Alvás, sokszor fekszem hasra. Most végre megint tudok aludni, mert 2 hónapja állandóan felébredtem éjszakánként.

Szombaton esett itt is vagy 10-11 cm hó, ami meg is maradt.

Pocak tényleg hamarabb látszik.Mind 3 gyerkőcnél cca. arról a súlyról indultam.
Nem bírom elviselni ha valami szorít.

Zoya, Napsugár! szortok, hogy sikerüljön megoldást találni.
A középfokúhoz valóban 108.000,- Ft a minimál bér és csak annyit lehetsz táppénzen amennyit dolgoztál. Az első 15 napra a munkáltatónak kell a betegszabit fizetni. Amennyiben veszélyeztetett állományban van valaki, akkor az OEP fizeti, de a munkáltatónak 30% táppénzhozzájárulást kell fizetni.108.000,- bruttó esetén cca. 56.200,-Ft amit be kell fizetni az Apeh-nak és cca.70.500,- Ft a munkavállalónak kifizetendő. Viszont befolyásolja a gyermekek száma. Így a befizetendő összeg csökken a kifizetendő nő.
A 91. terhességi naptól igénybe lehet venni a magzati adókedvezményt is, ezzel kapcsolatban az orvostól kérjetek igazolást.

Bocsi, nem akartam okoskodni, csak így nagy vonalakban összeszedni.
Napsugár, ha van még kérdésed, akkor beszélek a cégünk TB-vel és megírom az infókat.

Szép napot!

Kriszta



bkriszta70
Váchartyán
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: