Új privát üzeneted érkezett!

Babci, jó, hogy jöttél! Akkor neked sem unalmas az életed! Nehéz lehet, hogy a párod ilyen messzire dolgozik! :( A görcsölést viszont komolyan kell venni, maradj szépen otthon és pihenj sokat! Gyere többször hozzánk, mert bizony vissza kellett olvasnom, hogy akkor ki is vagy. :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


Dincuska: mostmár gyakrabban jövök:) Lesz időm bőven. Elég rossz, hogy messze van a párom, de sajnos a pénz miatt be kellett vállalnunk ezt a fél év távollétet. Bár már alig várom, hogy hazalátogasson. Elvileg decemberben jön. Aztán csak 2 hónapra még visszamegy. Nagyon rossz neki is, de azt mondja, hogy így mindent meg tud adni a picinek és ez a lényeg. A terhességből nem akarom kihagyni, amint képet kapok mutatom nrki, elmesélem mi volt. Sőőt:)Ö Vasárnap megtaláltam én is egyedül a törpike szívhangját, és egyből hívtam jöjjön föl netre, hogy ő is hallja. Annyira boldog volt ettől:)
Pihenek szigorúan, bár kicsit uncsi az állandó fekvés. Meg ugye ott motoszkál, hogy milyen jó lenne takarítani:) DE nem.
Gratula a lányodhoz. Egy angyal a képeken.
babci86
Tatabánya
 
 


Köszönöm a dícséreteket a fiaim nevében! :D Bár a nagyobbik fiam utálja ezt a képet, mert szerinte fogyatékosnak néz ki rajta. Én meg nagyon szeretem, szinte az összes foga most nõ.
Timci!
Most már jó kezekben vagytok, gyógyuljatok gyorsan!!!
Babci!
Még nem találkoztunk, üdv!

Képzeljétek tegnap meg tegnapelõtt egész nap keményedett a hasam. Nem korai ez még??? Meg is ijedtem, gyorsan vettem be magnéziumot.

Tegnap mondtam el a fiúknak az örömhírt. Hetek óta készültem rá, de sosem volt hozzá elég bátorságom, mert úgy gondoltam, hogy nem örülnek neki.
Annyira anyás mind a kettõ, hogy még egymást is fúrkálják, nem hogy egy 3. testvért.
Amikor a 2. kisfiam megszületett, akkor volt a nagyobbik 3 éves és annyira nem tudott megbírkózni az érzéseivel meg a féltékenységgel, hogy kénytelen voltam pszichológushoz is elvinni.
Ezen elõzmények miatt féltem ennyire. Ennek ellenére nagyon jól fogadták, még azt is mondhatnám, hogy örültek neki. Azt mondták, hogy csak fiú lehet és Balázs legyen a neve. És hogy elõbb fog megtanulni focizni, mint járni. :)
Nagyon-nagy teher esett most le a vállamról.
Nektek hogy fogadták a gyerekek?
Bea
bea720818
Budapest
 
 

 
 

Babci, örülök, hogy rendszeresen tudsz írni. :D Megértem, hogy bevállaltátok ezt a munkát, hosszú távon biztosan így a jobb. Hogyan találtad meg a szívhangját? Van sztetoszkópod?
Hosszú, boldog fekvés titka vígjátéksorozatok ezerrel. :lol:
Köszönöm, tényleg édibébi ez a lány. Ti nem tudjátok még a nemét, ugye?
Bea! Van ez így, a gyerekek utálnak egy-egy képet, nekünk meg mindig az a kedvencünk! :lol: Én is így voltam vele mindig, mikor anyum mutogatta a fényképalbumot...
Dede, a keményedés az még nagyon korai, szerintem beszéld meg az orvosoddal is! Barátnőmnek most emiatt kell 3 hét szigorú ágynyugalmat tartania... ő is szedi a magnéziumot!
De jó, hogy ilyen sokáig titokban tudtad tartani, legalább annál kevesebbet kell várniuk! :D Én is így akartam Emmánál, de nem jött össze végül, így utólag már nem bánom, csak rövidíteni akartam neki a dolgot! :D
Örülök, hogy a fiúk is ilyen boldogok voltak a hírtől! :lol: Tök cukik! :)
Emmus nálunk alig várta már, mióta oviba jár, mindig ez volt a téma, hogy mikor lesz már neki kistesója... :lol: Úgyhogy ő nagyon jól fogadta, legyen így élesben is! :lol:

dincuska
 
 
 
 
 
 


Dincuska: kaptam barátnőmtől egyet, mert mikor ő volt terhes, akkor nála hagyta a védőnő, nagy örömömre:)Amúgy 11 hetesen keresztanyám (védőnő- zaklatom is ezerrel) találta meg, de csak pár másodpercre. Aztán múlt héten az itteni védőnő- és folyamatosan, majdnem elsírtam magam:) Vasárnap meg eldöntöttem, hogy mindenáron megtalálom, hogy Ati is hallja. És a végén csak sikerült:) Pont köldök alatt kicsivel volt.
Hát fekvés???Nem valami jó. De ma elmosogattam és elmentem gyümölcsért, és nem tetszett a törpinek- egy csomót görcsöltem.
Nem, nem tudjuk a nemét, majd 3 hét múlva megyek a dokihoz (18 hetes) remélem akkor lehet látni. Én fiút szeretnék nagyon:) Atinak mindegy, nagyszülők lányt.

Bea szépek a fiaid, és grat a bébihez. Én alig vártam, hogy elmondhassam mindenkinek, csodállak, hogy eddig kibírtad.

Végig olvastam mind a 8 oldalt amivel lemaradtam, nagyon jó volt. Annyira szépek a pocakos fotóitok:) Nekem ez érdekes volt, mert 11. hétig végig hánytam. 12 hetesen volt hasam, mondom a keresztanyunak ez csak puffadás nem?Erre ő nem, az már a helye:)

Amúgy én most kellemesen csalódtam az orvosomban. Nagyon rendes volt. Mi 5 ezret fizetünk egy vizsgálatért, és a 4D-s kép plusz 2ezer. De sima képet mindig ad. Hétfőn mikor görcsölni kezdtem nagyon megijedtem. Másnap fél 8-kor felhívtam a dokit. Ő mondta, hogy menjek be a kórházba, és megvizsgál. Nem is azon a részen volt aznap, nekem nem volt időpontom, és elintézett mindent.(ez ingyen volt) Sőt, jövő pénteken megyek afp-re és azt mondta, hogy utána hívjam fel, bent lesz a kórházban és majd megvizsgál. Nagyon nőtt a szememben, bár eddig is szerettem.
babci86
Tatabánya
 
 


nahát itt mindenki kistesót szül,csak én nem :-P
csajok én halálra unom magam itthon... így hogy nem dolgozhatok én meg fogok bolondulni.... folyamatosan van idöm aggódni...
megpróbáltam magam lefoglalni azzal,h babakocsit néztem... volt itt egy turi,ahol találtam egy klassz kombi babakocsit, de aztán mondta a nö,h az alját kiszedte a mózeskosárnak,mert elég trutyis volt... na egyböl el is vette a kedvem a használt kocsitól... uh már meg is találtam a neten a babakocsinkat,ami jó áron van:

http://www.baby-walz.de/Autositze-Kinde ... 1a4f9ecebf

de nem kapkodom el,még várok egy kicsit a megvételével...
ti hogy álltok babacucc ügyileg?

timci,
mennek ma is a gyógypuszik Atticy-nek, remélem jól vagytok...
Vendég
 


a babakocsit amit küldtem, feketében nézzétek meg, nem szeretnék kéket :-)
Vendég
 


Beszéltem az orvossal keményedés ügyben, magnéziumot kell szednem. A 2. gyermekemnél is állandóan keményedett a hasam, ha jól emlékszem a 23-24. héten már a méhszájam 2100 volt. Szerencsére kihúztuk a 38. hétig. Nem tudok ellene mit tenni, mivel görcsölésre hajlamos az orvos szerint. Pihenek, amennyit csak tudok. Nem könnyû ám két fiú mellett, akik ezer felé járnak és akkora a mozgásigényük, mint 10 gyereknek. :)
Elképesztõ, hogy mekkora a suliban a tananyag! Az, hogy 5. -ben minden nap 6 órájuk van, természetes dolog, de hogy 2. -ban minden nap 5???? Mind a ketten jól tanulnak, ezzel nincs gond, de még így is legalább 2-3 órát kell a nagyobbik fiamnak házit írni itthon.
Ne siessetek suliba! Az ovi a legjobb hely!!
Babci!
Nézzél sorozatokat!!! Nem egy nagy színvonal, de a gondolataidat eltereli és kikapcsolódásnak jó. Merre laksz? Egyikünkhöz sem közel? Ha jobban leszel, elmehetnénk esetleg együtt valahová.
Dincus!
A kislányok mindig olyan aranyosan fogadják ezeket a dolgokat! Nekem ugyan nincs tapasztalatom a kislányokkal (még! :D ), de emlékszem, hogy annak idején az oviban, amikor a 2. kisfiam Bálint született, Bencénél a kislányok rögtön odagyûltek a babakocsi köré. Olyanok voltak, mint a pici anyukák. Hihetetlen mennyire bennük van az anyai ösztön már ilyen picin is.
Bazsa!
Gyönyörû a babakocsi!!! De a feketét gondold még át szerintem, mert nyáron nagyon benn fogja tartani a meleget. De ez csak a személyes véleményem. :)
Nekem semmilyen babaholmim nincs. Májusban, amikor elhatároztam, hogy feladom a 3. babáról szõtt álmaimat, mindent eladtunk. Babakocsit, ágyat, légzésfigyelõt, járókát, kisbicikliket... szóval mindent. Csak a kisruhák vannak meg, mivel azokat nem volt szívem eladni.
Nekem a babakocsival szemben a legfontosabb követelményem, hogy ha kiszállunk az autóból, akkor rá tudjam egy mozdulattal pattintani a babahordozót a babakocsira, hogy ne kellje cipelni. Peg Perego P3 -asunk volt, nagyon szerettem.
Timci!
Hogy áll a picid füle? Jobban van már?

Mára ennyit. Szóljatok, ha túl sokat beszélek!! :D
Bea
bea720818
Budapest
 
 


bea,
a suli itt németben is nagyon kemény, van 4 lány unokahúgom, mind sulis és mindig le vagyok döbbenve,h szerencsétlenek mennyit és miket tanulnak már... a mi idönkben lazább volt és ez egyre durvább lesz... nem tudom az én gyerekem hogy fogja majd bírni,hisz addig biztos hogy még durvítanak...
a babakocsival kapcsolatban lehet,h igazad van... a hugomnak volt fekete bár neki januárban lett meg a lánya és mire nyár lett ugye nem kellett már a mózeskosár. mert ugye a sportbabakocsinál mindegy...
én márciusra várom és úgy gondolom,h a mózeskosárra kb fél évig lesz szükség és az akárhogy is számolom akkor augusztus végéig kellhet. hát ez nem jutott eszembe,de nem szeretnék világos színüt... ennek a kocsinak meg annyira állat a sport kocsija és ezen is van babahordozó adapter... de amint látjátok sötétkékben és feketében van csak ez a fajta... :-(
Vendég
 


Bazsa: átérzem a helyzeted. Kicsit nehezen bírtam belenyugodni, hogy itthon leszek most már, és nem dolgozhatok. Nem vagyok az az itthon ülős típus. Kicsit olyan volt, mintha leforráztak volna. De a baba az első. és mint ahogy a jelenlegi helyzet mutatja, törpike nem karja hogy dolgozzak. Nem is tudom néha mi lesz velem még 5 hónapig. Bár még a diplomaírás hátra van, de ez se fogja kitölteni minden időm. Tv-ben nincs semmi. Már azon gondolkozok beíratkozok a könyvtárba és olvasok, meg elkezdek horgolni:) Kicsit mókás. A babakocsi tök jó. Bár én annyira nem értek hozzájuk. Pont tegnap mondtam Atinak, hogy nekem kézbe kell fognom, hogy lássam milyen nehéz, meg hogy mennyire lehet összecsukni.
Babacucik? Ati decemberben jön haza 10 napra, akkor a nagy részét megvesszük, már alig várom. Amúgy nálunk se kistesó lesz. :) Ez az első baby.

Akivel még nem találkoztam: 25 éves vagyok, első babát várjuk, elsőre összejött (furi, mert mondtam hogy jún-ban nekiállunk és aug-ig üssze kell jönnie, de nem gondoltam, hogy ilyen hamar), Ati katona, jelenleg 6 hónapra kiment Koszovóba, hogy mindene meglegyen a babának. Elég rossz egyedül. De majd okt közepén jön anyu. Mondjuk nincs más választása, mert megműtik.

Bea: köszi, aranyos vagy. Próbálkozom a sorozatokat neten nézni, de néha szaggat.A tv-ben lévők meg csak 17:25-től tetszenek. nem tudom van-e valaki közel hozzám. tatabányai vagyok.

Timci, tőlem is mennek a gyógypuszik. Sajnálom, hogy ilyen picinek ennyi rosszon át kell esnie. Átérzem a helyzeted, én is kis koromban nagyon sokat beteg voltam, és kórházban.Amúgy nagyon édes a kisfiad.

kicsit sokat írtam, azt hiszem :D

Zita

Kép
babci86
Tatabánya
 
 


itt egy másik oldal a babakocsiról,itt látszik,h hogy lehet rátenni a babahordozót :

http://www.rossmannversand.de/DesktopMo ... d=1&pos=11
Vendég
 


babci,
igen hát rám sem jellemzö az otthonülés én egyébként egy pörgös csaj vagyok...
de hozzáteszem,h nem tudnék dolgozni. tegnap a párom nagytakarított és segíetettem egy kicsit. csak a konyhaszekrényt mostam le kívülröl meg a hütöt belülröl és alig bírtam utána menni, benyilalt a farcsontom,le kellett feküdnöm... azt tudtam,h nem egészséges a farcsontom,de amióta terhes vagyok,nagyon szar és mindennap amikor este lefekszem, felkelni már nem tudok... meg én nagyon fáradékony lettem... valamelyik nap csak az udvaron segíettem egy kis levelet sörögetni,úgy elfáradtam, a tesómék csak röhögtek rajtam :-)
ez van, valószinü az is az oka,h én már 37 éves vagyok és ez az elsö terhességem...
én az idöt legjobban játékkal töltöm. van számítógepes kalandjátékom is, meg a neten vagy pókerezek vagy a honfoglalóval játszom...
csak ugye egy idö után ezt is meg lehet unni...
engem a sorozatok nem kötnek le,söööt utálom öket, csak szerdán este a született feleségek, az alap :-) nagyon szeretem...
ha tv-t nézek,akkor inkább vmi dokumentum filmet , állatos dolgokat vagy mesét :-)
valamelyik nap elöszedtem én is a hímzésmet,amit kb 9 éve kezdtem el... kb 25X25 cm-es :lol:
valahogy nem tudom befejezni,nem köt le igazán... majdnem kész van a fele,uh akkor kb 9-10 év múlva kész is lesz :lol:
Vendég
 


sehol senki????????
Vendég
 


Bazsa : akkor még van időd befejezni bőven:)
Mostanában egyre jobban foglalkoztat a az őssejt levétel. Nektek mi a véleményetek róla? Levetetitek?

Illetve apás szülés vagy nem?

Nálunk most ezek a témák. Amúgy képzeljétek, tegnap éreztem törpikét. Mintha egy kis buborék lenne a pocakomban. Annyira fura volt. És annyira megható és jó érzés. Potyogtak a könnyeim. Egyből hívtam Atit, aki hirtelen nem tudta mi van, mert érződött, hogy sírtam és tök megijedt, hogy megint baj van. Ő is tök elérzékenyült.

Amúgy 6 hét után, újra visszajött a hányinger érzése. elég szarul vagyok. Legszívesebben nem ennék semmit reggelire és vacsira. Kivéve epret és birsalmát:) Na ebből jöhet bármennyi:)

Ja, és tök szar, a görcsölés nem múlik, bár nem olyan erős. Még egy 5 perces mosogatás is szarul esik.

Kép
babci86
Tatabánya
 
 


Sziasztok márciusban babázók! :)

Kissé megkésve, de én is csatlakozom a táborhoz, bár lehet, hogy az áprilisiakhoz kell majd átmennem :wink: , mert márc 29-re vagyok kiírva. Ami persze lehet majd ápr. eleje is valamikor...
Első babás vagyok, s hála Istennek nem kellett sokat próbálkoznunk!
Remélhetőleg Pesten fogok szülni a Mávban.

Üdv:
Emese
emi79
Dömsöd
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy nem jelentkeztem, tegnap megint majdnem a kórházban kötöttünk ki, mert egész nap hányt Emma...este be akartak fektetni a Madarászba, de az ottani doktornő mondta, hogy ha gondoljuk, haza is mehetünk, mert nincs a gyerek kiszáradáshoz közeli állapotban. Hát gondoltuk. És milyen jól tettük, mert nem is hányt azóta. Amúgy meg 2 napig bent kellett volna lenni.

Szerencsére sokat írtatok, tökjó! :D

Babci! Tökjó, hogy mindig kapsz képet, az enyémnél plusz 2000. :( De nem is szokott ultrahangot csinálni, arra elküld a kórházba. Mi 3-án megyünk, már alig várom.
Sorozatokban én az Így jártam anyátokkal-t nézem meg a House-t, engem ezek totálisan kikapcsolnak, és szeretem is őket. Meg olykor újranézem a Jóbarátokat. Hiszem, hogy Emmusnak azért van ilyen jó humora, mert ezt pocakosan is megtettem. :D
Őssejten sokat gondolkodtunk Emmával, végül nem vetettük le. A doki mondta a szülésnél, hogy nem is tudták volna megcsinálni, mert olyan rövid volt a köldökzsinór, hogy nem biztos, hogy összejött volna. Most is gondolkodunk, mert mindkét gyereknek hasznos lehet, csak azért elég húzós, és nincs még mögötte az a technika, amellyel értelmet is lehet adni neki- ezt anno Emma orvosa mondta, aki Szegeden professzor, úgyhogy hittem neki. De azért motoszkál bennem a gondolat. :)

Apás szülésnek abszolút támogatója vagyok, igaz, hogy ez nekik is egy sokk, de személy szerint nekem nagyon sokat segített, hogy ott volt, és mindig mondta mit kell tenni. Az ő hangját hallottam egyedül. :) Meg végülis közösen hoztátok össze, akkor közösen csináljátok végig. :D
Nagyon vigyázz magadra!!!! Tökjó, hogy érzed Te is már a manókát! :D

Bazsa! Jó a babakocsi, szerintem se feketét válassz. Hát a mózesre fél évet sem kell számolnod, legalábbis Emma már négy hónaposan is alig fért bele. Nameg nem is szerette, onnan nem tudott nézelődni semmit, ezért inkább a hordozót tettük a babkocsivázra és azt használtuk. Szerette. :lol: Jó is volt, mert ez újszülöttkortól használható volt, azért választottam anno.
Babacuccok terén bevárom a jóslatot, hogy fiú-e vagy lány. :)
Én is honfoglalóztam régen, mostanában nem nagyon jut rá idő, de majd hozzunk össze egy ostromot! :) Most a sims3-at telepítettem magamnak, de már azért nem köt le úgy mint régen. :)

Bea! Hát el tudom képzelni, hogy két fiú, sőt 3 mellett nehéz a pihenés. :D Tényleg nagyon hajtják őket már általánosban is, Emmus nyáron tölti a 6-ot, de nem gondolnám, hogy kérvényezni akarom, hadd kezdhesse el az iskolát szeptemberben. Bár attól is függ persze, hogy mennyire érett rá, de én nem fogom erőltetni.


Emi!
Üdv itt nálunk! :D Örülünk, hogy végre csatlakoztál! :) Hát az nem baj, mert az enyém meg lehet hogy februári lesz, dehát ez nem arról szól... :lol: Én is az elsőt majdnem a Mávban szültem, de akkor voltak azok a botrányok körülötte meg tán be is zárták egy időre.

Na szaladok, eszem valamit. Szegény Emi még diétán van: főtt krumpli, pirítós. Én meg csináltam egy kis fokhagymakrémlevest, amit szegénykém amúgy úgy szeret.

Timcit ma akartam meglátogatni, de nem jött össze a betegség miatt, de talán szerdán tudok menni, nem is tudom, bent lesznek-e még. Remélem jól vannak! :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


babci,
össejt levétel: én még nem beszélgettem erröl a dokinömmel, de meg fogom kérdezni a véleményét... egy nagy hátulütöje van,h nagyon pénz szaga van :-( állítólag olyan kevés betegséget lehet vele gyógyítani,h nem biztos,h megéri a tárolásért pénzt kiadni... ráadásul úgy tudom,nem is keveset kérnek érte... én ezt utálom az egészségügyben,h van valami jó dolog,amivel életeket lehetne majd menteni és pénzbe kerül... és akinek nincs rá pénze???
apás szülés: maximálisan támogatom,mi is szeretnénk... de vannak akik hallani nem akarnak róla.... egy barátnöm azt mondta,h ö semmi pénzért nem engedte volna be a férjét,mert az olyan gusztustalan... hát nagyot csalódtam benne,mert szerintem egy hatalmas butaság, de hát nem vagyunk egyformák...

emese,
üdvözölve légy köztünk, gartulálok így utólag a babásodáshoz... örülj neki,h nem kellett sokat várnod és élvezd minden pillanatát...

dincus,
a fene egye meg,h mindig van vmi... jobbulást emmának is...
oda is mennek a gyógypuszik :-)
a babakocsit pedig már eldöntöttem,h fekete lesz... jó,hát szerencsére nem vagyunk egyformák és mindenkinek más ízlése van,különben mindenkinek ugyanolyan babakocsija lenne :-D
a honfoglaló partyban benne vagyok,majd összehozzuk :-)
Vendég
 


Merre vagytok lányok?

Nekünk táncos hétvége volt, szombaton szüreti felvonulás, gyakorlatilag egész napos program. Szekéren vonulás, minden állomáson eltáncolták a táncot a kis néptáncosok -köztük Emma- meg a többiek, elég fárasztó volt, én bicóval követtem őket. Estére véres volt a szemem a kimerültségtől, de amúgy nagy élmény.

Ma is volt fellépése, de az gyorsan lement, csak aztán vendégeink voltak. De szép volt a hétvége.

Jelentkezzetek!

dincuska
 
 
 
 
 
 


Én itt vagyok! :)
A hétvégék nekünk is nagyon eseménydúsak szoktak lenni.
Dincus!
Elismerésem a biciklizés miatt!!! Én olyan fáradt vagyok, hogy még gondolatban sem ülök rá a bicajomra, pedig nagyon szeretem.
Nem értem, hogy hol van az a tetterõ meg energia, amit a kismamáknak a 2. harmadban éreznie kellene. Az elõzõ gyermekeimnél megvolt, most nincs sehol. Akkor lakást újítottunk, a 8. hónapban keztük. Simán ment. :)
Talán a korom miatt, nem tudom.
Bazsa! Babci!
Nagyon jó dolognak tartom az õssejteket. Olyan rohamosan fejlõdik az orvostudomány. Ki tudja, hogy mi mindent tudnak majd kezdeni vele 10-20 év múlva. De sajnos utánnanéztem és a Kiroban a legolcsóbb, az is 180 e körüli.
Nem tartom valószínûnek, hogy ki tudjuk fizetni. Dühítõ.
Emese!
Üdvözöllek én is! Én sem biztos, hogy márciusban fogok szüni, nekem meg lehet, hogy átcsúszik februárra.

Holnap megyek AFP-re meg ellenanyag ellenõrzésre.
Bea
bea720818
Budapest
 
 


Jaj, majdem elfelejtettem!
Babci!Ugye, milyen csodás érzés? Lesz abból a buborékból még tomboló ököl is! :D
Többiek? Hogy álltok a babamozgással?
Bea
bea720818
Budapest
 
 


Emese! Üdv nálunk. Írj egy kicsit magadról majd!

Dincus: akkor mozgalmas lehetett a hétvége. Én is kicsiként kezdtem néptáncolni, és olyan büszke voltam 6 évesen, ha felléptünk, hogy csak na. Én nagyon szerettem.

Bea: : iszonyatosan csodás érzés érezni, hogy van bent valaki. Már alig várom, hogy tomboló ökör legyen, vagy rugdosó talpak. Amúgy én is úgy vagyok mint te. Annyira fáradt vagyok, pedig mielőtt sejtettük, hogy terhes lettem heti 3*kemény edzésre jártam. Én is nagyon vártam, hogy most majd kicsattanok az erőtől, de nem. :(

Nálunk először nagyon ellenezte Ati az apás szülést, eddig csak abban volt benne, hogy vajúdáskor bent lesz. DE hála az égnek, kint is vannak apukák, akik voltak bent szüléskor, és azt mondták csodás volt, így győzködés nélkül (mert ezt nem akartam) azt mondta Ati: bent leszek és még lehet elvágom a köldökzsinórt is. Na, ez nagyon jól esett.

Őssejt: hát?? nagyon sokat beszélgettünk Atival erről. A levételt még ki is tudnánk fizetni, DE és itt jön a nagy de: utánaolvastunk mi van akkor, ha használni is kell: 3-4 millió egy kezelés, (2-3 kezelés kell) amikor az őssejtet felhasználják, és Mo-on nem is végeznek el mindent. Számolgattunk kicsit, nah ezt már nem tudnánk kifizetni. Amúgy Cejzel Endre (nem tudom így írják-e) beszélt a babavilágban, hogy még nagyon gyerekcipőben járunk e téren. Így kezdünk afelé hajlani, hogy inkább a babára költjük, illetve költözni szeretnénk majd Kecskemétre, és házat szeretnénk venni. (persze csak ha sikerül áthelyezést kérnünk a honvédségnél, ami nem lesz könnyű). Kicsit szar érzés, amúgy hogy most is a pénz számít.

A hányinger, csak félreértés volt, valamit összeszedtem hála istennek. Bár fura: a reggeli és a vacsora nem nagyon kell, úgy tömködök magamba valamit, pedig mindenki azt szokta mondani, hogy ilyenkor mennyit eszik, na én vagyok a kivétel, jóval kevesebbet eszem.Néha kicsit félek is, mi van, ha nem kap meg mindent a pici.

Amúgy hétvégén nekikezdtem a diplomámnak, nem lesz semmi összehozni okt 26-ig. Decemberben nagy pocakkal meg megvédeni. De végig kell csinálnom.

Kép
babci86
Tatabánya
 
 


sziasztok,
éppen panaszkodtam a páromnak,h itt a babaneten senki nem ér rá,csak mi és hogy mi lenne,ha elvinne valahova,de nem tudtam rávenni,inkább rajzolt :-) nem baj vasárnap elmentem anyuékkal a növéremékhez egy kicsit a kertbe,jó volt...
én sem vagyok a toppon csajok... nekem is azt mondták,hogy huuu majd most a 2. trimeszterben fel fogok robbanni az energiától,háááát nem tudom,de ezt mindennek nevezném,csak nem energikusnak,amit én csinálok :-D
babamozgás... hát én kicsit hiányolom... reggel ébredéskor pontosan tudom hol van,mert van a jobb oldalon egy puklim :-) ráteszem a kezem és várom,h mozduljon... néha érzek vmit,de nem vagyok benne biztos,h ö az... de azt hogy én csak úgy érezzem,olyan sajnos nincs :-(
már gondolkodtam,h elmegyek csak a háziorvosomhoz,h nézzük meg,de nem tudom,csinál e ilyet :-) majd megkérdem :-) na már hívom is , hihi :-) naa,azt mondták,h meg tudja nézni,de ö nem tud sokat hozzászolni,de ha csak annyit akarok,h mozog e és dobog e a szíve,az megoldható :-) holnap délután megyek is hozzá :-)
hát igen,ez az össejt dolog még lehet,h korai,de majd én is megkérdem itt németben hogy megy...
azzal kapcsolatban,h mennyire várjátok a tomboló öklöt,háten ha belegondolok,már könnyezek... annyira szép dolog ez a terhesség és annyira hihetetlen az egész :-) én már elöre félek a szüléstöl,hogy túlélem e azt az örömöt amit át fogok élni :-)
Vendég
 


Jaj lányok, most megkaptam, hogy mindig nagy pofával mondtam, hogy én aztán egyik terhességemnél sem hánytam... na ma taccsra vágtam magam, de nem a hormonok miatt, hanem a tegnap este 9-kor elfogyasztott grillkolbász rúgott vissza... :lol:
Nagyon padlón voltam, de mostmár le tudtam nyelni egy egész pirítóst, úgy néz ki, mostmár nem lesz gond.

Egyébként a mellbimbóm és annak környéke állati furán néz ki, pirosra van szineződve a széle is, kicsit ijesztő, de olvastam, hogy ez szokott lenni.

Bea! Hát nem tudom, még egyszer végig tudnám-e csinálni ezt a biciklizős dolgot, igencsak fáj az alsó fertályom is... :lol: De megérte, látni ahogy Emmus részt vesz egy ilyen hagyományőrző fesztiválon, majd hozok képet. :)
Energiáról ne is nagyon beszéljünk, mert ma persze zérón vagyok, de tegnap már tettrekésznek éreztem magam...hátha belendülök. :D

Babci! Nekem is azért kell az energia, hogy befejezzem a szakdolgozataimat, az egyikkel már jól állok, a másikkal meg sehogy. :( Hajrá neked!!!!! Sikerülni fog!

Van babamozgás, mostmár elég biztosan érzem, de nem mindig egyformán.
Bazsa, ne izgulj emiatt, még picike azért nagyon. Holnap itt fogsz vigyorogni, hogy minden oké. :D

dincuska
 
 
 
 
 
 


új nadrág, felsö és pocak :-)

Kép

Kép
Vendég
 


Sziasztok csajok!

Üdv.Ujjak, ha vagytok!!!! :wink:

Ne haragudjatok, de most nincs erőm átolvasni amiket írtatok.Most értünk haza.Hála Atticy fülecskéje sokkal jobban van, de még itthon kell kezelgessem és adjam az antibigyót.Szerdán jöhettünk volna haza, de mondtam, hogy nekem holnap AFP-re kell mennem, és szerdán dokihoz.Így hazaengedtek.Olyan édes volt a kicsi fiam, nagyon büszke vagyok rá.Nagyon türelmes volt.Nekem meg már nagyon jöhetnékem volt haza, mert nem tudtam rendesen ott pihenni.Mindig volt valami.A lényeg, hogy itthon vagyunk.
Már tudja valaki, hogy milyen nemű a babája?Lemaradtam valami fontos dologról?

Bazsa-gyönyörű pocakod van,és szuperül áll neked.

Puszi csajok,majd még jövök, most hulla vagyok...

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


timci,örülök,h vagytok újra és jobban vagytok :-)
kösz a bókot,pihend ki magad,aztán gyere :-)
Vendég
 


Timci!Jaj de jó!!! Végre otthon! Pihenj sokat, gondolom elfáradtál nagyon. Nem könnyû egy kisgyereket egész nap lekötni a kórházban. Fõleg mikor már egyre jobban van :)
Bazsa!Hogy te hogy ragyogsz! Jó nagy a pocakod! Az enyémet még senki észre sem vette, ruha nélkül is alig látszik. Pedig úgy várom már!
Most azon aggódom, hogy nõ-e rendesen a picurkám. Alig várom a jövõ hétfõi UH-t, hogy megnyugodjak. Sokat rugdos, ez megnyugtató, de azért mégis....
A babamozgás miatt ne aggódj. 2. vagy 3. gyereknél sokkal hamarabb érzi az ember, mivel már tudja, hogy mit is kell éreznie. Szerintem te is érzed, csak nem tudod, hogy ez már Õ.
Elsõ babámnál túl voltam már a 20. héten, amikor elõször ráeszméltem, hogy a babám mocorog.
Gondolom már megkaptad a megnyugtató választ az orvostól.
Dincus!
Jobban vagy már?
Neked mennyi az energiád!!! Szakdolgozat? Ráadásul kettõ! Mibõl írod? Bocs, ha már említetted, de sajnos nem emlékszem.
Babci!
Nem ökör, hanem ököl. :lol: Nagyon aranyos elírás volt!!
Ez komoly? Mármint a 3-4 milliós beültetési költségek. Hát én ezek szerint igen naiv vagyok, mivel azt hittem, hogy azt már a TB finanszírozza. De most, hogy jobban belegondolok, sokan mennek ki Kínába beültetésre.
Nehéz dolgok ezek. Eldönteni, hogy mire költs. Lehet, hogy soha az életben nem lesz rá szükség, de lehet, hogy életet ment majd.
Talán a levétel költségeit mi is ki tudnánk fizetni, de a beültetésekét egészen biztosan nem. Ahogy írtad az min. 10 millió Ft.
Én elég optimista ember vagyok, de ezek a korlátok úgy elkeserítenek.
Emese!
Mi újság veled?

Hogy kell vonalzót készíteni?

Bea
bea720818
Budapest
 
 


Kit kereshetek meg a facebookon?
Bea
bea720818
Budapest
 
 


Timci! Úgy örülök, hogy végre itthon vagytok!!! Volt ágy a számodra?
Ne haragudj, hogy nem tudtalak benneteket meglátogatni, nagyon szerettem volna, de Emma lebetegedett a múlt héten, így a pénteki nefrológia is elmaradt, akkor akartam benézni hozzátok.
Olyan ügyesek ezek a gyerekek, Emma is mindig jól elvolt a kórházban, hihetetlen, hogy mennyire türelmesek, okosak tudnak lenni! :)
Bazsa! Nagyon szép a pocid, és igaza van Beának, ha az ember nem venné észre a gömbölyödő pocakod, ez a ragyogó arc mindent elárulna! :D
Bea! Én is aznap megyek ultrahangra, hihi, 10.15-re. Én is nagyon várom, aggódom, hogy minden rendben legyen, főleg most hogy beteg is vagyok. Nekem ez már a 18 hetes lesz.
Hát igen, meg kéne csinálni, nekem nov. 15. a határidő. Nem tudom, meg lehet-e csinálni addig. Magyarból Márai Sándor naplói a témám, kommunikáción Márai publicisztikája. :) Igen, nagyon szeretem Márait, bár így hogy ennyit foglalkozom vele...
Megkereshetsz facebookon, Bánki Edina. :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


Ja vonalzó, hogyha bármelyikünkére rákattintasz, átirányít egy oldalra, és ott meg tudod csinálni. Pocaklakónak várandósat, meglévő fiúknak szülinaposat. :) Aztán ha megvan, beállítottál neki mindent, a végén kiadja a kódot, amit az itteni profilodnál az aláírásba kell beilleszteni. A bbc-kódos kell ide.

dincuska
 
 
 
 
 
 


Kit kereshetek meg a facebookon?
Bea

Engem! :) Csernus-Klement Tímea

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Megszerkesztettem a képeket, de ide belinkelni hosszú lenne na meg válogatni sem tudok, de itt lehet megnézni Emmát néptáncosként. :lol:

https://picasaweb.google.com/1118012315 ... etiHetvege

dincuska
 
 
 
 
 
 


hát persze,h ragyogok :-) ez volt életem legnagyobb álma:-)
csak délután van a házi dokim 2-töl,majd akkor megyek...

dincus,
mi jut eszedbe a babci elírásáról :-))))

timci,
a fb-on mindig egy fázissal lekések :-)

képzeljétek kaptam a c´gemtöl egy kis feladatot,amit hazahozhattam :-) úgy örültem :-) csak adatokat kell felvinnem egy táblázatba, de úgy örülök,h vmit csinálhatok... és még pénzt is kapok plusszba érte :-)

facebook: Farkas-Balázs Anett
Vendég
 


dincus,
már a facebookon is láttam, de itt is hozzá kell szóljak....
egyszerüen nagyon cuki :-)
én is néptáncoztam kicsiként,aztán hülye voltam abbahagytam, mert már nagylánynak éreztem magam és nem találtam cool-nak :-)
itt münchenben is van a misszóban egy néptánc csapat, tanítanak is,már épp rávettem magam,h megyek,erre egy sokkal jobb dolog történt velem :-) terhes lettem :-))))))
ha már akkora lesz a gyermekünk,be fogom ide íratni én is :-)
remélem szeretni fogja.... na de ne menjek már ennyire elöre az idöben :-))
Vendég
 


Bazsa, nem tudom mire gondolsz...TARKÓREDŐNY!!!! :lol:
Észrevettem Babciét is, de nem mertem írni, mert az már sok lett volna, ha azon is én vidulok először! :lol:
Örülök, hogy akkor kiélheted munka iránti vágyadat, nekem most elég a szakdoli, de ma még lustálkodok a betegségre hivatkozván. :)
Én is gyerekként hasonlóan éreztem mint te, bár sosem néptáncoltam, de éppen ezért nem. Ma már tudom persze, hogy nagy marha voltam, de akkor tényleg cikinek éreztem volna. Ma meg már ezt tartom a leggyönyörűségesebb táncformának! :lol:
Nyugodtan előreszaladhatsz, én is annyi mindent elképzeltem Emmáról is már a pocakban... :D

dincuska
 
 
 
 
 
 


bennem még mindig van egy kis félsz sajnos...
még nagyon sok idö van a szülésig... mindig magamra szólok,ha túl elöre megyek :-)
Vendég
 


dincus-nagyon cukik a képek, ahogy ezt a FB-on is írtam.Irigy vagyok, mert itt nincs semmi hagyományőrzés...nagyon gáz...nagyot kacagtam,mikor a kispasit megláttam, nagyobb a kalap a fején, mint Ő maga :lol: .

Ma voltam AFP-n.Holnap ugye megyek Uh-ra a dokimhoz 15:30-ra Atikámmal, mert a férjem dolgozik.Már nagyon kíváncsi vagyok, hogy megtudjuk-e mi a neme a picurkának.

Nem írt még senki arra a kérdésemre választ, hogy tudjátok-e mi a neme a picurnak?

Bazsa-tudom neked kislányt mondanak ha jól emlékszem.Megnéztem a babakocsit,amit kinéztél.Nem túl nagy egy kicsit?Be fog férni a csomagtartóba,liftbe,üzletbe,stb?Mert én mindig ezeket a szempontokat vizsgálom....főleg, hogy a csomagtartóba férjen el és ne foglaljon sok helyet.Kicsit drága mulatság lesz, hogy mózest külön meg hordit és bázistalpat is kell venni hozzá,ami persze a Maxi Cosi passzol,és az nem olcsó egyáltalán itthon. :?
De te tudod.Ez csak az én véleményem.

Hétvégén megjönnek a szüleim és akkor megrendeljük a babakocsit.Majd bobok képet róla,amint megjött.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


timci,
nem nagy, a húgomnak ilyen volt és imádta... olyan könnyen közlekedett vele és összecsukható,nem foglal nagy helyet. meg kombink van,uh elfér :-)
Vendég
 


bazsa-ok rendben.Csak én abból indultam ki, hogy én az esernyő kocsival alig fértem be a patika ajtaján... :lol:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


a patika ajtaja volt kicsi :-P
Vendég
 


Csajok a kórházba megismertem egy beteg édesanyját, aki nagyon szép dolgokat készít.Atticy-nak adott ajándékba egy labdát, amit imád!!!!Azóta se engedi ki a kezéből.Van benne egy kis csörgő is.
Megtaláljátok a facebook-on, és lehet rendelni tőle.Gyönyörű dolgai vannak!!!!
"Aranykezek" erre keressetek rá.Pussz és jó éjt!!!!

A link: http://www.facebook.com/pages/Aranykeze ... 5406003051

Bazsa-az könnyen megeshet! :lol:

Íme a labda...gyönyörűek,ugye?


Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


timci,
ez nagyon klassz :-) annyira bírom mikor valaki ilyen ügyes dolgokat csinál :-)
Vendég
 


már fel is vettem a kapcsolatot vele :-) remélem ö is fel fogja velem venni :-)
Vendég
 


bazsa és csajok-hivatkozzatok rám nyugodtan Ilonánál-Aranykezek...Biztosan felveszi veled a kapcsolatot, hiszen írtam neki, hogy bejelentem itt nektek és lehet, hogy lesz rendelés.
Egyébként a FB-on Czinó Károlyné,egy kisfiút tart az ölébe. :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Nagyon cuki kis labdák, majd lehet hogy én is rendelek, picit később, új hónap, új fizu... :roll: :wink:
Igen Timci, az a kalap jó sokszor lecsúszott, tényleg nem is láttak ki néha! :lol:
Ma mész akkor uh-ra, de jóóóóó! Nagyon kíváncsi vagyok!

Nem tom lányok, én megint izgulok kicsit, mert emiatt a hányós betegség miatt leszaladt rólam 1 kiló, remélem minden rendben van a picivel, alig várom a hétfőt. De olyan soká van még...!

dincuska
 
 
 
 
 
 


dincus-te beteg vagy?Mi a baj?Rota vírus?Istenkém, gyorsan gyere helyre!!!! Igen ma megyek Uh-ra a dokihoz, viszem Atit is,kíváncsi vagyok mit fog szólni a kicsihez.Biztosan minden a legnagyobb rendben van a kicsivel, ne aggódj!

Én azért is ajánlottam nektek ezt a kedves ismerősömet, mert sajna Ő vele is nagyon rosszul bánt az élet, és nagy szüksége van pénzre.Ezért Ő kitalálta ezeket a gyönyörű dolgokat és remélem, hogy az Isten megsegíti és fellendíti kicsit az anyagi helyzetüket.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Én nagyon szívesen megosztom a facebookon is, hátha valaki beruház rá. :)

Hát vasárnap este 9 körül ettem grillkolbászt, amit nem kellett volna, mert hétfő hajnalban már kifelé igyekezett. A hétfő meg a kedd volt rossz, hánytam meg egyéb helyen is távoztak dolgok, diétáztam, így szaladt le ez a kiló. Ma már eszegetek rendesen. Azért még óvatosan.

Alig várom az eredményt Tiimci!

dincuska
 
 
 
 
 
 


dincus-azt nagyon megköszönném, ha megosztanád, hátha beindul neki az üzlet kicsit jobban,mint most, hiszen megérdemli.

Uhuh,az kemény kaja...nem csodálom, hogy a picurkának nem ízlett...jó most komolyra fordítva a szót-azért örülök, hogy jobban vagy.Vigyázz nagyon madara.Én is nagyon várom,már tűkön ülök. :lol:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Mikor lesz pontosan? :D

dincuska
 
 
 
 
 
 


Mikor lesz pontosan? :D

15:30 ra vagyok hivatalos.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: