Új privát üzeneted érkezett!

kisbeeka: Jaj de szép ez a gyerek!!!! :D:D:D gratulálok!

luli: Szia! Mesélj még magadról!

bebe és pannamol: Kit tudhatja, lehet hogy otthon csak paplan alatt, behúzott függöny mögött megy csak... :D:D
korenka
Szár
 
 


kisbeeka: Hol is fogsz szülni? Jó lenne már az a táblázat!!! :D:D
korenka
Szár
 
 


Kisbéka
Nagyon jó kép, de klassz, hogy már mozogni is láttátok! Én is akaroooom :)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Korenka
Ági megígérte, hogy átküldi majd nekem privátban a táblázatot és ad instrukciót. Amint meglesz, felteszem! Én is állandóan keverem, hogy ki hol fog szülni.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Köszi lányok!

Terveim szerint az Uzsoki kórházban :)
Persze még kérdéses,hogy elvállalnak-e,de nem értem,miért akadtak fent ezen...

Ahova "tartozom",az a kórház iszonyú messze van,ez a rendelés meg busszal 7 percre (még ha másik kerület is),az Uzsoki kórház pedig még busszal is max. fél óra...

Szóval sokkal közelebb lenne oda bemenni,ha eljön az idő!
Meg hát úgy tudtam,hogy szabad orvosválasztás van...

A doki szerintem nem lenne ellenére,valami időbeli bibi lehet,amit nem kötöttek az orromra :roll:
Vendég
 


kisbeeka:: annyira nagyon szépppppppppp, itt pityergek a monitorom mögé bújva. :shock: , még jó, hogy az ideiglenesen ide ültetett kollegina pont nincs itt. Rögtön lebuknék. De annyira nagyon gyönyörűűűűű. GRATULÁLOK
az orvos meg majd kialakul, most gyönyörködj :D

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


Kisbeeka gratulálok én is a picihez!!!!! de jóó neked!!! most már lesz mit nézegetni éjjel nappal... :D
Vendég
 


kisbeeka:Miért ne akarnának? Lemaradtam valamiről? Szabad orvos választás van ott szülsz ahol akarsz. Én pl. Szt. Imrében fokok, és Fejér megyében élek. Egyszer volt egy hiszti ebből, pont amikor a fiamat vártam. Nagyon izgultam, hogy hogy lesz, de aztán rájöttek, hogy hülyeség az egész... az ország kasszájába fizetem a járulékot, had döntsek már arról, hogy hol szülök....
korenka
Szár
 
 


Korenka: nem tudom,de már a recepción is kikaptam emiatt,de azért bevitték (rosszul) az adataimat,majd fent az asszisztensnőtől is kikaptam,pedig én lettem a 8-as számú kismama,és nem hinném,hogy mind a 8-an augusztus elején szülnénk nála...

De a doki nyitott volt,csak láttam ahogy összenéztek,hogy valamiért a dátumom nem túl jó...

próbáltam megnyugtatni,hogy családi vonás a 3-4 héttel előbb szülés,én meg inkább picit előbb szülök,minthogy fájdalmasan túlhordjam :D
Úgyhogy babácskával megbeszéljük addigra,hogy mikor jöjjön! :D

Bebe: de aranyos vagy! :) Igazi pityergős kismami :D
nézegetem is,mert eddig csak babszem volt az UH-okon,most meg legalább odaképzelhetem,hogy az a keze,az a lába... :D

és kalimpált a kis tündér,a szíve meg úgy zakatolt! :D
megnyugodtam,jól van a kiscsaj :D (megérzésem szerint kislány)
Vendég
 


kisbeeka:olyan jó látni is Őket!Igazi sztárfotó ám :P :lol:
Gratulálok én is Nektek :)

GG

Kép

Kép
gg
 
 


kisbeeka: gratulalok a formas babatokhoz!!! :D jaj, nagyon cuki!!! ezek valoban eletunk legszebb fotoi!!

sziasztok ujak!!! gratulalok a kisbabakhoz!! :P

huuuu, olyan sokat es elvezeteseket irtatok megint!! es annyira temarol.

nehanyra reflektalva:
addisz: koszi a fogantatas-kalkulatort, tok jo!
pannamol: hanyinger...most, h elhagytam a 10ik hetet kezdek megkonnyebbulni, de nekem is kemeny volt az elmult masfel honap. szerintem minden praktikat, amit ajanlanak a csajok ki kell probalni. peldaul en ma tuti veszek gyombert, mert imadom es ugy megkivantam, ahogy bebe29 leirta! koszi! haztartasi kekszel problemaim vannak, mert itt nalunk olyan nincs :( csak mindenfele izesitett szar. azert koszi gg!
nekem az alma jott be leinkabb, meg a szensavas asvanyviz citrommal....nem tudom, h szensavas megengedett-e, de en ugy vedelem a mai napig, mint allat. allandoan olyan a gyomrom, mintha kovel raknam tele. ja, en is vajas kiflin es piritoson elek!!!

tobben irtatok a hidegrazast...nekem az elso honapban 2 hetig vacogott a fogam, most is neha elofordul, a dokim szerint semmi gaz, tipikus terhessegi tunet..vegul is egy "idegen anyag" van bennem. addig nincs semmi baj amig nincs laz.

szeretnem kerni a segitsegetek, fokent a mar tapasztalt 1-2 babás kismamaktol:
tudtok olyan konyvet/veket javasolni amelyek a varandosaggal kapcsolatosak es ugy erzitek sokat segitett nektek akar a terhesseg alatt akar utana???
pequ

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de én amúgy se vagyok egy túl nyugodt ember, főleg ha valamit nem érzek jogosnak, de amiket itt olvasok orvosokról, attól 500 lesz a vérnyomásom.

Minden hónapban a guta üt meg mikor meglátom, hogy mennyit vonnak le TB cím szó alatt, és akkor még pofákat vág amikor meghallja a szülés dátumát.

miért is? ment volna bőrgyógyásznak ott nincsenek spontán, éjszakai szülések. Bezzeg mikor a borítékot kell elvenni, akkor nem nézeget össze az asszisztensnővel.

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


kisbeeka: Mondjuk összenézés helyett a doki el is mondhatta volna, hogy miért nem jó a dátum.... Tényleg mi a konkrét dátum?
korenka
Szár
 
 


A nyári babák a szabadságok miatt szoktak "macerásabbak" lenni, de ettől függetlenül tényleg ott szülsz, ahol szeretnél, ez csak megbeszélés kérdése.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


bebe:Ezzel én is így vagyok. Egy csomó járulékot fizetek, de magán nőgyogyihoz menjél, ha azt akarod, hogy ember számba vegyenek, magán fogorvoshoz, ha nem akarsz fertőzést, és elég fájdalomcsillapítót akarsz..... mi a szent szösznek fizetek akkor? Egyszer megnéztem a Magyarország.hu-n, hogy milyen vizsgálatokat számoltak el a nevemen. Mondanom sem kell érdekes dolgokat láttam. Nem tudom hányszor voltam fülészeten ( sosem voltam) pszichológusnál (ott sem voltam) ????? Kicsit meglepődtem...
korenka
Szár
 
 


addisz: Az én téli babámnál síelt a doki... :D
korenka
Szár
 
 


pegu: könyvtár. Ne vegyél meg semmilyen könyvet amíg ki nem olvastad és nem tudod, hogy NEKED jó. Én 8 éve összevásároltam mindent, és a 3/4 -t kézbe se vettem azóta, a sógornőm ugyanabban a dobozban adta vissza augusztusban, mint amiben én odaadtam neki előtte 5 évvel.

a várandóságról nekem 3 éve a dokim írt egy könyvet, fél vicces stílusban, akkor is elolvastam és tegnap megint kivettem a könyvtárból. Most végre van aktualitása is. :lol: Ez max 120 oldal, és csak a terhességről szól, de szerintem ezt se érdemes feltétlenül megvenni.

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


bebe: Mi a címe?
korenka
Szár
 
 


Ha 1 nő gyereket akar

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


bebe: Köszi! Meg fogom nézni. :D
korenka
Szár
 
 


Én erről a könyvről hallottam jókat, még nem olvastam, de most készülök rá. Szintén könyvtárból ;)
http://www.libri.hu/konyv/lelki-koldokzsinor.html

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


szerintem nagyon jó, én 3 éve nagyon élveztem a stílusát. Most ugye más a szitu, máshogy is fogom olvasni, de akkor is.

ja és biztos forrásból tudom, hogy megint könyvet ír, bár azt elfejtettem megkérdezni, hogy miről, de remélem a következő 8 hónapban gyakran összefutunk és akkor kiderül. :lol:

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


Megmondom őszintén én csak a neten olvasgattam a várandóssággal kapcsolatban!itt úgyis minden fentvan :P
Tesó babával már sok újat nem tudnak mutatni majd :lol:

GG

Kép

Kép
gg
 
 


bebe: koszi az ajanlast! utana fogok nezni. sajnos, nem tudom megoldani a konyvtarat, mert lisszabonban elunk (ferjem portugal).
nekem egyebkent ez a masik fo param, hogy enged-e a dokim repulni februarban, elvileg 4 honapos leszek...
viszont nagyon brutko biztositasi problemaim vannak, amit csak en, szemelyesen tudok megoldani otthon. muszaj hazamennem. meg gyotor a honvagy :(
szoval, gondoltam, ha hazamegyek feltankolom magam sok jo erdekes magyar :) olvasmannyal.

esetleg volt valamelyikotok aki elozo babaval - a pocakban - repult??? a szakirodalom 15ig hetig nem javasolja.

addisz, most latom te is javasoltal valamit, megnezem. koszi!

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


a bebe portugalul baba-t jelent ;)

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


Sziasztok!
Azta!!!Béku!!!Gratula!!!De ari kép.Már ilyen jól látszik?
(te még többet is láttál, ugye?Mármint, hogy lány...)Úgy legyen!!!

Könyv:Én a Kismamák nagykönyvét olvastam az elsőnél-2.-nál is lapozgattam.Elég elavult már.
Neten nézegelődtem, de most nem nagyon fogok könyvezni szerintem e témában.
Úgy, mint gg...
Nem nagyon tudok most mást írni, este jövök...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Brigi: kis szerencsével a 14-15. héten már lehet látni,ha úgy helyezkedik a bébi,hogy megengedje,de most még ezen a sima UH-on nem lehet látni,főleg hogy még a külső nemi szervek nem alakultak ki,csak a belsők :)

Ha lány,a méhe már megvan,de sajnos ezt kívülről nem látni,főleg ezzel az UH-gal :D


Köszönöm a gratulákat,szerintem is szépséges!

Azt,hogy lány,csak sejtem ;)

Majd 17. hét körül mennék 4D-re,nekem tuti megmutatja magát,szerencsés tipus vagyok :D

febr. 2-án genetikai UH,holnap vérvétel, vizeletvizsg.,EKG :D
ja,és mennem kell a fogorvoshoz......
Vendég
 


Köszi lányok a kedves fogadtatást!
A 14. kerületben lakunk, de a SOTE II-n szeretnék ismét szülni, remélhetőleg a dokimhoz beférek, jövő héten kiderül.
Van egy kisfiam, Marci, most múlt 9 hónapos, szóval picit korán jön az utánpótlás, de azért nagyon örülünk neki, csak egyelőre el sem tudom képzelni, hogy a kis örökmozgó zsiványom mellett hogyan tudok ellátni egy újszülöttet is, de majd csak megérek rá, végülis még van rá 8 hónapom.
Ő Marci:
Kép
Kép

[/img]

Kép
Kép
luli82
Budapest XIV. kerület
 
 


sziasztok, szia lui :)

béka ez tényleg egy csodajó fotó! gratulálok hozzá! :)

remélem működik a link:
http://babafalva.hu/download/TB_kisokos.pdf

képzeljétek, ma behívott a vezetőség a suliban, hogy mi a tervem a jövőben, merthogy hát akkor szeretnének osztályfőnöknek felkérni jövőre meg ilyesmi.. hát meg kellett nekik mondanom a hírt :oops: de kölcsönösen megbeszéltük, hogy még titokban tartjuk és majd ha már úgy látom, hogy publikusm csak akkor mondjuk meg a kollegáknak. :)

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Könyvek: nekem első terhesség,úgyhogy még nem tudom,mi jön(ne) jól,nekem van egy könyvem,amit nem igen használok,azt anyóstól kaptam,meg Karácsonyra édesanyámtól A suttogó titkai c.-t, ezen kívül ez van nekem:

http://konyvnet.hu/konyv.php?konyv_id=27371

Kép
Vendég
 


Gabi: köszi :D

szóval tanár vagy? :D
az én családomban az én kivételemmel majdnem mindenki az (vagy az volt). :D

én is annak készültem,aztán félúton otthagytam az egyetemet :D
Vendég
 


igen béka, az volnék :D de hogy TE miről maradtál le... :D

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Hát van szerencsém nap mint nap hallani a családtól,miről maradok le :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Olyankor megbizonyosodok róla,hogy jobb nekem így... :roll: :roll: :D :D :D

Tegnap is ecsetelte anyum,hogyan sétált ki a saját órájáról,majd sétált be az igazgatónő megnézni az órát úgy,hogy a diákok észre se vették őt...

Nővérem szerencsésen más korosztállyal dolgozik,őket még lehet imádni :D
Vendég
 


Lányok,hogyan kell intézni az ideiglenes lakcímkártyát?

Családdal lebeszélném,kapok tőlük egy írásos beleegyezést,hogy "ott lakhatok",ezzel hova kell bemennem? Melyik kerületi hivatalba?
Vendég
 


Hali!

Béku!
A nygynál az ósdi géppel 16 hetesen tudtam meg, hogy lány.A picinél a 4d-sen 18 hetesen.

Remélem, most is hamar kiderül.
Jujj, én egy fiút el sem tudok képzelni.De , ha az, hát legyen...

Szia, Luli!
Marci nagyon helyes.
Végre gyülekezünk páran a kis korkülönbséggel.
Ne aggódj, én sem tudom,mi lesz.

Holnap viszem a nagyt influenza-oltásra, a picit meg agyhártyára.Aztán azt hiszem ő is megkapja az influenzásat is.

Én most ugye nem bökethetem magam 12 hétig.
Lédánál a terhesség végére esett az influenza-mizéria, így a doki javaslata alapján bökettem.
Semmi bajunk nem lett (nagylányomnak meg mindkettőt beadattam akkor).

Ti hogy álltok ezekkel?

Ja, és a picinek Rota-oltást is adattam.Meg majd ennek is fogok szerintem.Na, ez megint biztosd megosztó lesz.
Vélemények?Anyukák, akiknek már van csemete?

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Brigi: remélem hamar kiderül!

Én is lányra készülök,de ha fiú lenne,akkor is végtelenül boldog lennék! :)
Vendég
 


Kép


Ő a 15hónapos Milánunk :)

GG

Kép

Kép
gg
 
 


gg!
Nagyon szép Milán.Mint egy kislány.A lányom is hasonló.
Majd teszek képet, de valami gáz van a géppel.Férjem meg délutános, ezért csak késő este tudja megnézni.
Szerintem én ma már nem jövök, és holap is csak később a dokinéni miatt.
Addig tessék sokat termelni!
Jó éjszakát mindenkinek!!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Gg: de gyönyörű Milán!!!! :)

micsoda szemek!!!! :D :D :D nagy hódító lesz,vigyázz vele :D :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Brigi: akkor majd ötletelünk, hogy mit is lehet kezdeni a kis korkülönbségnél két ordító csemetével. :lol:
Meglepi-baba...ezek szerint nem terveztétek?
Mi a ROTA-t végül nem adattuk be, remélem, nem fogom megbánni, de annyira azt mondták, hogy ez igazából csak egy fajta hányós vírus ellen véd, és van 100 másik, ami ugyanezt tudja, hogy kicsit feleslegesnek éreztem.
Az influenza cirkusz nálunk a második trimeszterre csúcsosodott ki, végül beoltattam magam az orvosaim (nőgyogyi, házidoki) tanácsára, és nem is lettem beteg, de a mai napig nem tudom, hogy valóban volt-e értelme.

Gg: Milán nagyon szép kisfiú!

Kisbéka: az én családom is hasonlóan tanár-beállítottságú. Igazából én is nagyon szerettem volna az lenni (még mindig dédelgetem ezt az álmot), de látva szüleimet (na meg ők is nagyon ellne voltak), mégsem arra mentem...nem mintha jelenleg a szakmámból annyira meg lehetne élni (építőipar...építészmérnök...) :shock:
A lakcím kártyát kb 10 éve még annál az önkormányzatnál kellett intézni, ahova bejelentkezel, de szerintem érdemes telefonon rákérdezni.

Kép
Kép
luli82
Budapest XIV. kerület
 
 


Luli: köszi az infót :)
Vendég
 


Köszi csajok Milus nevében is :) !

Luli Marcid is Tündér! :D

És igazából tesóbabát mi sem terveztük,de ha jönni szeretne jöjjön csak :wink:

Brigi:én csak a kötelezőket adattam be kis pasimnak,igazából nem tudtam mi legyen :roll: mégis csak egy gyengített vírust adnak be nekik...nagyon tanácstalan voltam.És végül nem oltattam csakis a kötelezőket.Influenza.Érdekes téma :? Bízom az immunrendszerünkben!eddig elkerült minket és nagyon ajánlom hogy ezután is így tegyen :!:

Ma már nem tudok jönni,Milus szobájában vagyok és tuti zavarom hogy püfölöm a klaviatúrát :lol:

Mindenkinek Jó Éjt csajok!

GG

Kép

Kép
gg
 
 


Sziasztok!

Nagyon helyesek a gyerkőcök, ilyenkor elbizonytalanodom, hogy lányt szeretnék-e ismét ;)

Oltások: én Lucának eddig csak a kötelezőket adattam be, szerintem ezentúl sem lesz másként.

Én is teszek fel képet Lucámról

Kép

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz: gyönyörű Lucácska is!! :D
Vendég
 



Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


kis hercegnő! :D :D
Vendég
 


Köszi, Kisbéka :) Szerintem is, bár én "cseppet" elfogult vagyok ;)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


pegu:bocs, hogy elnéztem az országot, amíg csak olvastalak Titeket jobban képben voltam, ki hol van helyileg :oops:

Szóval repülés: én Áronnal sokat repkedtem: 14, 16hetesen, majd 28 és 31 hetesen. Nem volt semmi bajom, remekül bírtam. De azért egyeztess a dokival.

és még egyszer bocsi a helyrajzi tévedésért.

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


addisz: csoda szép a kishercegnőd

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


luli, gg a Ti babáitok is nagyon helyesek

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: