Új privát üzeneted érkezett!

Gratulálok az ultrahanghoz! :lol:
Már én is negyon várom!!

honey32 én VECTAVIRT szoktam használni,nekem nagyon jó.

Niki
Kép Kép
Kép
vivcsen
Bátonyterenye
 
 


Én felváltva a zoviraxot meg vmi tapaszt, de el szokott múlni.
Anyósom mondta, hogy mindkét fiánál herpeszes volt, egyébként sosincs Neki.
hopihe79
Budapest
 
 


Két napig nem voltam netközelben, és mennyit írtatok... :lol:

Na majd részletekben megpróbálok válaszolni.

Brunhild,
a munkahelyem nekem kicsit más, én már 2007 decembere óta csak a végkielégítésem gyűjtöm ott, ha 3 éves lesz a kicsi én oda nem tudok, és nem is akarok visszamenni. 3 gyerek mellől napi 140 km-t autózni nem igazán megoldható. Kettő mellől várandósan is nehéz lesz, de meg kell oldani valahogy.
Levinek szerencsére találtam családi napközit arra az időre, de hogy hogy fog ottmaradni, azt még nem tudom.

Gil,
nem kaptam tőled privit, furcsállottam is, hogy ilyen régóta nem válaszolsz.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 

 
 

Linácska, hát nem egyszerű..legalább kapsz majd végkielégítést, az majd jól fog jönni...

Én most beszéltem a munkahelyemmel, ahol közölték velem, hogy nem havonta kell táppénzes papír, hanem 2 hetente! Hát ez nagyon jó lesz, 8 hónapon át, 2 hetente nőgyógyász-háziorvos-posta....szuper. :? Férjem fog örülni, valoszínű őt fogom elküldeni, már előre hallom, ahogy dícséri az egészségügyet, meg mindnekit, aki ezt kitalálta :roll:
20140901114303
 
 


Kép

nov. 24., 6 hetes, 3.4 mm, és az enyém :D
20140901114303
 
 


Brunhild, gratula! :) Igazán formás manócska! :)

anabique
Budapest
 
 


Ti nem vagytok kívánósak?
Én nagyon kívánós vagyok.Főleg a túrórudi,csoki,műzliszelet.Egy egész kamionnal megtudnék enni.

Niki
Kép Kép
Kép
vivcsen
Bátonyterenye
 
 


Nálam az a fura, hogy semmi ilyet nem vagyok képes megenni. Már a gondolatától is felfordul a gyomrom. :( Sőt, inkább az okoz problémát, hogy mit tudok egyáltalán elfogyasztani. :(

anabique
Budapest
 
 


Attól függ, mit értesz azalatt, hogy kívánós :D
Különösebben nem, csak majdnem egész nap a kaján jár az eszem, és a fűszeresebb, ízesebb, főtt ételéket kívánom... Édességet egyik terhesség alatt sem kívántam, sőt, nem esett jól, habár amúgy szeretem az édeset (minden nap csoki, gumimaci :oops: )
20140901114303
 
 


Hát én is egész nap tudnék enni.
De ugy értem hogy ha ezt nem ehetek akkor belehalok. :lol:

Niki
Kép Kép
Kép
vivcsen
Bátonyterenye
 
 


Jaj de ko olvasni titeket!!!
Gratulalok az uh-khoz, nagyon szepek :)

Ma reggel "vegre" en is kicsit rosszul voltam, de csak 5-10 percig tartott. Mindenesetre most mar jobban at tudom erezni a hanyingeresek helyzetet ... nem irigylem, ha valakinek folyton ez van!

Beszeltem a haziorvossal es azt mondta, hogy szerinte varjak, mert most meg lehet, hogy semmit nem latnanak, de akkor mar minden fontosat es szivhangot is!
Hopihe, akkor varakozzunk együtt es gondoljunk arra, hogy mennyivel rosszabbul ereznenk magunkat, ha most mennenk meg nem lenne szivhang es azon izgulhatnank ;)

Köszönöm a valaszokat! Ezek szerint van, aki rosszabbul van, van, aki jobban ... gondolom alkat függö is! En peldaul nagyon meglepödtem, mert alap allapotban nagyon nehezen birom a buszozast es sokszor van hanyingerem, de amiota a Picike beköltözött, azota szinte semmi ... a migrennel ugyanigy :D

A külföld temahoz annyit mondanek csak, hogy eleg nehez azert kinn gyerekekkel. Nekünk nagyon sok ismerösünk vann itt, Becsben, de mindenhol azt latjuk, hogy a kicsik identitasa elegge zavart. Mi is ugy tervezzük, hogy legkesöbb akkor, amikor iskolaba kell menni, hazamegyünk. Igaz, hogy sok minden jobban szervezett, az egeszsegügy szuper stb. de a gyerekeknek nem könnyü, es ha itt nö fel valaki, akkor nehezen megy haza uta ... ja es nincs Turo Rudi :(
rokakoma2
 
 
 


rokakoma2: Oké, így könnyebb lesz :)

édességet egyáltalán nem kívánom, sósat igen :) de még kibírható.
hopihe79
Budapest
 
 


Nálunk a kivándorlás nem újdonság. Ükapámék Lengyelországból jöttek, bátyám Thaiföldön él, nagybátyám most jött haza Kanadából, a másik Angliából. Szóval bevállalós család vagyunk :lol: Ausztráliába szerencsére van egy ismerősünk aki már 40 éve kint él majd tőle fogok érdeklődni. Nekem mindegy hol élek csak már elég a napról napra élésről a gazdaság tönkretéve, állat nincs, ha lenne akkor mi sem gondolkodnánk folyton a kimenetelen. Végül is a lényeg, hogy bárhová megyünk lehessen a gyerekeknek sportolni. A legnagyobb kézilabdázik a kicsi meg focizik. A nyelvet meg bárhol el tudom sajátítani.
klarissza36
Kecskemét
 
 


brunhild: szép baba :)

Nőgyógyészhoz nem kell hetente menni! Nekem is kéthetente adnak táppénzes papírt, de a nőgyógyász igazolását csak havonta-kéthavonta viszem.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


klarissza: Ha menni akartok es mindegy hova, akkor viszont reklamozom Ausztriat :) :) :)
Nagyon sok magyar van es (barmily meglepö is) ... összetarto tarsasag. Sok kisbabas anyuka el itt, es igyekeznek tartani a kapcsolatot egymassal, ugyhogy nem lehet unatkozni :) Nagyon gyekerek es csaladbarat :D reklam vege ... ;)
rokakoma2
 
 
 


Jaj, én nagyon elköltöznék Ausztriába...

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Hat, akkor sok szeretettek varunk ;)
rokakoma2
 
 
 


Ááá, nem ilyen egyszerű ez... :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Ennyire azért nálunk sem egyszerű mert apuka mindenáron melegebb éghajlatra szeretne költözni :lol: Pedig nekem még az angoloknál is jó lenne, de Ő azt mondta kizárt.
klarissza36
Kecskemét
 
 


Persze ... gondoltam, hogy nem ilyen egyszerü :)
Mindenesetre, ha gondolkoztok rajta, hogy ide jöttök, szoljatok :)
rokakoma2
 
 
 


Lányok,

nagyon szarul vagyok..még sosem éreztem ilyet! :shock:
Palacsintát sütöttem, és egy idő után kezdtem érezni, hogy kezd kellemetlenkedni a hasam, gondoltam is magamba, szuper, megint a méhszalagok, mi lesz ebből később? Aztán egyre erősebb lett, na de mondom ilyen nincs, azt a pár palacsintát már megsütöm... de hirtelen annyira rossz lett, hogy azt hittem összeesek ..nem is tudom leírni az érzést, azt hittem megszülök! Azt hiszem görcsölt, közben viszont a hüvelyemben elkezdett nyilalni és görcsölni, mint szülésnél, elkezdtem remegni,annyira szar volt, alig vonszoltam el magam az ágyig. Most fekszem, jobb, de éppen megpróbáltam felkelni, mert kisfiam bilizni akart, és nem tudok, mert abban a pillanatban újból kezdi l Mi a fene lehet ez??? Remélem magától elmúlik!
20140901114303
 
 


Hú! brunhild! ne ijezgess! Csak nem egyedül vagy otthon?

Kép
Kép
Kép
gydavid
 
 


2 gyerekkel.de már hazarendeltem a férjemet....
Első gondolatom az volt, hogy a paradicsomleves a ludas, és attól puffadtam fel, és görcsöl a hasam..na de ennyire? és a hüvelybe? nem is tudom, kicsit ijesztő, remélem elmúlik és minden rendben van..
20140901114303
 
 


Én is pont palacsintát akartam sütni,nem tudom nekimerjek-e állni?
Mondjuk nekem pont az az ijesztő, hogy semmi bajom. Úgy félek, hogy holnap a doki azt mondja, hogy tévedés volt az egész.

Délelőtt még anyum azt mondta, hogy egész jól van a kisfiam, erre most totál belázasodott, köhög, nagyon odavan. muszáj lesz dokihoz vinni.

Kép
Kép
Kép
gydavid
 
 


Minden rendben lesz! nyugi!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
gydavid
 
 


brunhild: szorítunk, hogy minden rendben legyen!

Hangulatingadozásaitok szoktak lenni?
hopihe79
Budapest
 
 


Süssed nyugodtan! :)

KÖzben sikerült felkelnem, hogy kizárjam az ajtót, hogy majd a férjem tudjon bejönni.. Most nem görcsöl, de nem vagyok jól, és a gyomrom sincs jól..lehet mégis valahogy a kaja hatott ki meg le minden irányba? nagyon szar :( majd jelentkezem még...
20140901114303
 
 


Brunhild! Nagyon szoritok en is, majd mingenkeppen irj, hogy mi törtent!!!!
rokakoma2
 
 
 


Lányok! jól hallottam valamelyik hiradásban, hogy megint 3 év lesz a gyes?

Kép
Kép
Kép
gydavid
 
 


Igen!
Jól hallottad 3 év lesz megint a gyes.A fidesz vissza hozta.

Niki
Kép Kép
Kép
vivcsen
Bátonyterenye
 
 


Meg a családi adókedvezmény is lesz jövöre.egy vagy két gyerek esetén 10000ft,3 vagy több gyerek esetén 33000ft.Terhesség 12.hetétől jár a magzatra is.

Niki
Kép Kép
Kép
vivcsen
Bátonyterenye
 
 


De jó!!!!!

Kép
Kép
Kép
gydavid
 
 


Na újra vagyok, és olvasok, írok tovább

Klarissza,
ki az orvosod? Amúgy szerintem nézz szét Kecskeméten is, tavaly óta elég sok változás történt, hátha nem is olyan rémisztő :lol:

bkrisztike,
az én szüleim is elváltak 5 éves koromban, aztán apu rá pár évre újra nősült. Anyu, az új élettársa, anyu testvére a családjával..., mindenki ott volt a lagziban :lol: Anyu tesójának a férje adta el éjfélkor az új menyasszonyt. A mai napig jóban vannak. Nekem onnan van két féltesóm, a két gyerekemnek ők a keresztszülei.

rokakoma,
örülj, hogy nincs tüneted, én is e szerencsések közé tartozom. Én nem bírnám ki amúgy 8+2-ig, de ha kibírod, akkor egyébként ráérsz. Ha nem lenne rendben, arról szerintem már tudnál.
Nekem olyan jó a dokim, kedd-csütörtök rendel, és ha előző nap kérek időpontot, akkor is kapok. Max. este fél 10-re, de van. :lol:
Nekem van ismerősöm, aki Ausztriában szült, ő mondjuk lombikos volt, és sokat nézték az elején, de ha jól tudom ott nem "divat" amúgy korán orvoshoz menni.

Brunhild,
mekkora az a nagyon kicsi? Nekem ennyi idősen még csak petezsákok voltak a gyerekek.
A táppénzes javaslatot pedig tényleg havonta kell kérni a nőgyógyásztól.

Nika,
a 15 hós oltásról nem tudok nyilatkozni, mert mikor Lili megkapta, rá pár napra tiszta láz lett, nem ment le..., mindenki ráfogta az oltásra, közben kiderült, hogy súlyos vesemedence gyulladása volt, kb. két hónap antibiotikum, két hét kórház, szóval passz. Levinek meg most 9-én lett volna esedékes, de a sorozatos betegsége miatt még nem kapta meg. Jövő héten meg nem merjük, mert ha rosszul reagál rá, az kb. addigra jön ki, mire tejterhelésre kell menni. Ha minden jól megy 16,5 hónapos korában megkapja.

Honey,
szerintem nem lesz gond a táppénz/GYES dologból, arra a pár napra csak az egyiket fogod kapni, de pontosan nem tudom melyiket.

Nálunk a kötelező UH-kat nem is orvos csinálja, hanem erre "szakosodott" szonográfus. Mást el sem fogadnak. Lehet magánban csináltatni, de csak annál, aki a kórházban is csinálná.

Na ezt idáig elküldöm, és olvasom az utolsó oldalt.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Rossz híreim vannak, legszivesebben le sem írnám, mert nem szeretném, hogy bepánikoljatok, és most rossz kedvetek legyen miattam...

De mivel aggódtok és várjátok a híreket, el kell mondanom...
El kezdtem vérezni :( Ennyi volt... Nagyon rossz érzés, nem gondoltam, hogy ilyesmi velem megtörténhet..bár nem terveztük, szerettük és vártuk...férjem ki van borulva...remélem egyikötökkel sem történik ilyen! Még jelentkezem...
20140901114303
 
 


Brubhild!!!!!!!!!! Ne gondolj a legrosszabbra!!!! tudom, hogy mondani könnyű! Nagyon izgulok értetek!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
gydavid
 
 


Szívesen beírom a tábliba, hogy ki mit szeretne, aztán majd elemezzük a "találati arányt" :lol: De akkor MINDEGY választ nem fogadok el :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sajnos most nalam is baj van! Kijöttem az oramrol es valami barnasat lattam a bugyimon. Nem görcsöl nagyon, csak egy picit ereztem.
Felhivtuk egy itteni orvos baratunkat es azt mondta, hogy az apukaja Sopronban nögyogyasz es pont most rendel, ugyhogy menjünk at hozza! Szoval most varom a ferjem es indulunk Magyarorszagra ...
Annyira felek!!!! Nem szeretnem, hogy valami nagy baj legyen!!! :(
rokakoma2
 
 
 


Rokakoma! Szorítok, hogy minden rendben legyen!!!
20140901114303
 
 


brunhild! mi van veled????????

Kép
Kép
Kép
gydavid
 
 


Hát én elvagyok..fekszem és elmélkedek...kezd jobb lenni a közérzetem, de odalent érzem, hogy nincs minden rendben..nem görcsöl, de néha mintha lüktetne a hasam, és úgy érzem magam, mint menzeszkor..nem indult be a vérzés, vagyis akkor véreztem, most ha kimegyek vécézni nagyon kevés jön, de szerintem holnapra beindul :( Ha nem görcsöltem volna annyira és ne lettem volna olyan rosszul, még reménykednék, de így nem..persze, próbálok kapaszkodni az utolsó szalmaszálba, de csoda lenne, ha megmaradna....

Kisfiad hogy van?
20140901114303
 
 


Köszi! pont most van anya vele dokinál. Úgy néz ki, hogy kezdődő tüdőgyulladás!
Nem mész dokihoz? Ilyenkor nem tudnak valamit csinálni?

Kép
Kép
Kép
gydavid
 
 


Az baj :(

Nem megyek ha nem muszáj, az utolsó, amire vágyom, hogy valaki matasson megint....úgy gondolom, ha elment, már úgyis mindegy, és ha nem lesz különösebb panaszom, 2 hét múlva úgyis van időpontom... Így is folyton az jár az eszemben, hogy lehet a tegnapi vizsgálattól van az egész... persze ez most már mindegy, úgysem változtat a tényeken... de hogy fogok ezután palacsintát sütni, azt nem tudom, biztos mindig eszembe jut majd :cry:
20140901114303
 
 


tegnap nemcsak uh volt? meg is vizsgáltak?

Kép
Kép
Kép
gydavid
 
 


Megvizsgált..és rákszűrés is volt..lehet nem kellett volna...
20140901114303
 
 


Lányok, nyugalom és kitartás!

Én is véreztem, még nem voltam hat hetes, két nap fekvés, sok MagneB6 segített, aztán kaptam Duphastont, és azóta semmi nem volt!

Nagyon drukkolok!!!

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Brunhild az azért nagyon durva rákszűrés lenne ha megsértette volna a magzatot! Az én dokim csak uh-zott semmi mást nem csinált. Nagyon sajnálom! Nekem is volt ilyen 9 hetesen és belőlem szó szóros értelmében ömlött a vér 1 napig akkor éppen külföldön voltam aztán hazajöttem és kiderült, hogy volt a babóm mellett egy ciszta az vált le. Azóta megszületett Mátyás, de tény, hogy 4 napig fel sem keltem az ágyból lehet jól tettem és így nem tudta a babót elsodorni. A babák akik pedig elhaltak a pocimba soha nem jöttek ki nem véreztek, ezért számomra a vér nem a véget jelenti. Hátha!
klarissza36
Kecskemét
 
 


Panndi, Klarissza, köszönöm!

Picit reménykedem még, én is fekszem, nem is jön, hogy felkeljek az ágyból...egész délután olvasgattam a neten, kerestem valami biztatót. Ha csak a (egyelőre kevés) vér volna, talán nem is félnék annyira, de azok a görcsök délután, szó szerint mint egy szülés , amikor ledőltem vadul dobogott a szívem és remegtem....pedig nem vagyok egy ijedős fajta, és rosszul lenni sem szoktam soha, de ez most tényleg durva volt. Ugyanakkor én is azon agyalok, miért kezdődne egy vetélés, ekkora görccsel? de akkor honnan a vér (görcsölés után)? Épp az imént határoztam el, hogy ha elállna a vérzés, és utána látszólag minden rendben lenne, keresnék egy profi, 3d-s ultrahangot...ott biztos egyből látszik, hogy mi a helyzet...
Nem tudom elhinni...
20140901114303
 
 


Jaj, próbálj megnyugodni!

És a MagneB6 tényleg segít, görcsoldó hatású, ha van otthon, vegyél be, én 3x2-t szedtem/szedek. És pihenj, pihenj, pihenj!

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Rókakoma remélem csupa jó hírrel térsz vissza!
klarissza36
Kecskemét
 
 


Jó ez a családi adókedvezmény csak mi sosem kerestünk, keresünk annyit, hogy igénybe is tudnánk venni a 99.000 Ft-ot/ hó :cry:
klarissza36
Kecskemét
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: