Új privát üzeneted érkezett!

Kata, nagy dilemma ez a légzésfigyelő szerintem mindenkinek és szerintem akár napokig lehetne róla írni, kinek mi a tapasztalata. Maximálisan igaza van Editnek, nem sokat lehet tenni ha valóban baj van valahol ha nincs megfelelő "hozzáértés". Ez pont olyan mint akinek jogosítványa van és ugye a KRESZ kötelező, de egy súlyos sérülésnél stabil oldalfekvést már nem biztos tudnám hogy kell elvégezni....., tudom rossz hasonlat, de mind a két esetnél az élet lehet a tét.

Zoli (Mezi férj), nagyon örülök, hogy írtál. Ez nagyon jó, hogy a babócák még bent vannak és úgy néz ki ott is maradnak. Nagyon fogok neki-nektek szorítani, hogy még minél tovább bent is maradjanak anyuci hasában. Millió puszi Mezinek és kitartást kívánok neki.

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


Ancsu!
Köszi!
Azért érdemes légzésfigyuról infot szerezni (hol,milyen,mennyiért kapható,bérelhető,van-e ikres kedvezmény stb.),mert ha gond lenne,nem ez lesz a legelső dolgod. Ráadásul sok PIC-re bevihető a légzésfigyu,mikor már kikerülnek az inkubátorból. Ez azért is jó,mert ott szakértő kezek vannak.Így rögtön meg tudják állapítani,hogy téves riasztás volt-e vagy sem.
A súlyhatár 2000-2500gr között mozog. Nálunk 2000gr volt,de a 2 kisebb (Beni és Marci) 1960gr-mal jött haza 3hetesen.

Kata!
Szia! :lol:

Mezi!
Mennek a drukkok!!! Ügyik vagytok!
Neked is csak azt tudom ajánlani,hogy kis lépésben haladj!!! Mindig a következő lépcsőt tűzzd ki magatok elé!Betöltött 28héttel fognak hazaengedni,hisz az egy választóvonal.Kaptál tüdőérlelőt? Bár ezt nem mindenhol preferálják,de szerintem nagyon sokat segíthet,ha gond van!!!
Aztán a 32hét legyen cél,mert addigra érett tüdővel rendelkeznek. Utánna már csak a "hízási" fázis van. Onnantól minden nap anya hasában aranyat ér.

Kép

Kép
edit73
 
 


Edit, itt nálunk a 2500g-ra emlékszem, pedig már mondta a védőnő, igaz akkor még 12hetes voltam :) A légzésfigyelőről ezt nem tudtam, hogy belehet vinni, de majd erre is rákérdezek a védőnőtől, ő mit tud. Egy légzésfigyelőnk lesz-lehet mert barátnőm adja. csak ugye a nagy kérdés használjuk-e vagy nem? ha igen akkor kell egy másik is.
Én nem nagyon vagyok képben melyik héten mi van 28héttől vagy a 32héttől. Nem azért mert hülye vagyok, egyszerűen Vivinél még nem volt net amit a doki mondott nekem szentírás volt, nem olvastam semmi rosszat. Most utána lehetne nézni, de feleslegesen nem akarom magam idegesíteni. Viszont most amit írtál Edit a 28hét és a 32hétről az elkezdett érdekelni, így gyorsan utána is néztem, a választ itt meg is kaptam szerintem jó részletesen:
http://www.koraszulott.com/component/co ... elyei.html

Tegnap már leírtam, de kitöröltem amit írtam, de mégis leírom.....
karácsony előtt jött először elő, hogy a méhem felső része fájt, karácsonykor egyből a dokimhoz mentem, de azt mondta minden rendben. Most újra előjött pl. ha felállok a kanapéról vagy lehajolok vagy ha kicsit megnyomom, ha háton fekszem semmi, ha oldalt akkor néha érzem, de mintha valami szervemet nyomnám és az fájna, de fogalmam nincs. vagy ez normális???
szerdán megyek a genetikus profhoz méhnyak vizsgálatra majd megemlítem neki. próbáltam a neten is nézni mi lehet ez, de semmi nincs írva csak görcs meg fájdalom, de nekem nincs határozott fájdalom, görcsöm meg nem is volt.

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 

 
 

Sziasztok!

Zoli, a Mezi férje: jajj de jó hogy írtál, aggódtam én is Meziért. Nagyon szép a pocak. Antibigyót miért kapott? Volt valami fertőzése tán? Vagy csak inkább adták hogy ha volna, akkor legyen megelzőve? Lehetett attól a görcsölés? Gondolom. REmélem azért minden rendben lesz!!! Szép a pocak nagyon.

Ancsuka: hm, kérdezz rá a pocak fájásra feltétlenül. Talán uh-kor láthatnak valamit, de lehet hülyeséget írok. Azért a 21. héten még nem kéne hogy nagyon nyomjanak itt-ott...

Kata
labkat
 
 


Zsuzsko, szivi :)

Kata, mindenképp szolok a profnak, hogy mi lehet ez? mert ha fájna folyamatosan akkor mennék egyből dokihoz, de nem így van, mozognak is rendesen. fent fáj a méhem teteje, vagyis a köldököm felett egy kicsivel és ahogy néztem neten ott van kb. a méh nagysága most.
Azért köszi :)

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok,hogy beleszólok,hátha egy másik vélemény segít dönteni légzésfigyelő ügyben.

Én nem voltam tanfolyamon,de vettünk légzésfigyelőt.Sokat nem is olvastam utána,amiért szégyellem is magam,de én úgy gondoltam,hogy a bölcsőhalál,ami miatt szokták a légzésfigyelőt használni,arról szól,hogy olyan mélyen alszik a baba,hogy elfelejt levegőt venni.Ilyenkor ugye nem kell újraéleszteni,elég felébreszteni,és újra veszi a levegőt magától.

Nálunk első éjszaka volt riasztás,több is,de az érzékelőn kellett csak állítani,mivel picik voltak,és nem jól érzékelte őket a gép.Aztán nem volt semmi,persze rendre elfelejtettük kikapcsolni,amikor kivettük őket a kiságyból,és akkor szaladtunk vissza,hogy ne vinnyogjon,és ne ébredjen a másik gyerek.

Engem megnyugtatott,hogy van.


Nekem van két eladó 2009-ben vásárolt angelcare AC 300-as légzésfigyelőm,úgyhogy kicsit haza is beszéltem :oops:
Azért ha valakit érdekel,írjon nyugodtan privit,24-ért adom a kettőt,és a 22.kerülteben van.Fenn van az ikresek.hu-n is.


Boldog babavárást kívánok! :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen.

Mezi! Remélem hamarosan otthon leszel.

Zsuzska! Csak pozitívan (hú de utálom ezt, a főnököm mindig ezt hajtogatja.) A tüdőérlelőt mindenképp kérd, de fogják is szerintem adni. Sajnálom, hogy rossz volt a vizsgálat.
Nálunk nem tudom mi volt a szerencse. Már nagyon sokat gondolkodtam rajta. Most leírom itt, és lehet valakit ez zavarni fog, attól előre is elnézést kérek. Anno mikor ez kiderült felmerült a császár a 27. héten, de mondták, hogy akkor mindkét babát nagyobb eséllyel elveszíthetjük, mert picik és fejletlenek, valamint a szövődmények betegségek is nagyobb eséllyel lesznek. Volt kb 3 óránk dönteni (bár később kiderült, a dokitól, hogy ha császár mellett döntöttünk volna, akkor sem csinálják meg rögtön).
Azt tudtuk, hogy beteg babával nagyon nehezen fogunk megbirkózni, és lehet teljesen rámegyünk a férjemmel, ez volt a legnagyobb félelmünk.
Mi akkor és ott úgy döntöttünk, hogy tovább megyünk a terhességgel, akkor is, ha az egyik babát (aki nem fejlődik) elveszítjük, minthogy rámenjen mind a kettő. Nagyon nehéz volt, és úgy éreztük magára hagyjuk a picit, de én azzal próbáltam magam és körülöttem mindenkit nyugtatni, hogy ha Isten úgy akarja, hogy nekünk 2 babánk legyen, és Zsófi is szeretne életben maradni, akkor az így is lesz. Mi megpróbáltunk nem kötődni hozzá, nem adtunk neki nevet, és rábíztuk a döntést, és most úgy látom jól tettük. Egészséges eleven kislány.

Légzésfigyelő: Nekünk volt, és én szettem. Sosem altattuk őket egy ágyban, így mi tudtuk használni. Viszont ettől én is sokkal nyugodtabban aludtam és pihentebben ébredtem. Így voltam a bébiőrrel is. Én csak 3 hónapos korukig aludtam velük egy szobában mikor kiköltöztem 1 hétig nem volt bébiőr és alig aludtam valamit, úgyhogy gyorsan vettünk egyet a tescoban pár ezer forintért. És annak is nagy hasznát vettem, majd 2 évig használtuk.

Ancsi

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
ancsi76
 
 


Zoli: nagyon örülök, h jelentkeztél!!!! nekem is azok a kérdéseim lettek volna (lennének), mint Katának! volt valami fertőzése? Nagyon örülök, h jól vannak!!! Mezi nagyon csini kismami, de én azért most látom rajta azt a "kórházi megviseltséget". Reméljük minden jól alakul és otthon pihizhet majd!!!

Ancsu: bevallom, fogalmam sincs mi lehet ez a fájdalom, nekem még csak hasonló sincs, így azt sem tudom normális-e. de ha a múltkor nem látott a doki semmit, akkor csak nincs baj!!!!

Nyulasz: köszi a Te véleményedet is!!!

Ancsi: nagyon nehéz döntés lehetett!

Én most ezt a babakocsit néztem ki, de még nem tudom határozottan, h meg akarom-e venni :oops: :
http://teszvesz.hu/baba_mama/babakocsi_ ... 88172.html

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Sziasztok!

Mezi!

Nagyon szurkolok Neked/Nektek!
Én is a 201-es kórteremben voltam! Lehet, hogy az én ágyamon fekszel? Az Anita még most is ott van abban a szobában? Jan. végére van kiírva. Puszilom őt is ha esetleg ott van.
Vigyázz nagyon magatokra! Sokat gondolok Rád!

Puszi: Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Babakocsiban én most itt tartok, de mint minden ez is változhat, de természetesen az ország másik végében van és még ismerősöm sincs hogy megkérjem nézze meg milyen is.
http://nebulobababolt.unas.hu/spl/164062/Uj_Duo

Vica, ezt a kocsit én is néztem...., de mi nem akarunk addig venni semmit, míg nem születnek meg. Mondjuk már ebből is néha engedek, de babakocsi úgyse kell egyből.

Most hordozón gondolkozok, mert ha mózes babakocsi lesz akkor hordozó nem kell csak 0- a kocsiülés Vivinek Concord volt, iszonyatosan megvoltam elégedve vele, igaz árban nem olcsó. És elkisérte teljesen 3éves koráig majd megvettük a mostanit ami szintén kitart amíg kell neki ülés, de ha veszek hordozót akkor a következő a 9kg-tól majd ami most van, vagyis 3ülés kell vennünk. Sajnos a jó minőségű ülések nem olcsóak így megfontoljuk még mi is legyen, főleg hogy ketten vannak.

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


Egy másik topikban is aktívan fent vagyok :)
Szerencsére nagyon sokan már babások is :)
Lényeg, hogy ott szóba került a különböző kedvezmények szülés után előtt és a többi ellátás. Lehet ezt ti mind tudjátok, de aki nem annak most belinkelem. Nem írom át a szöveget csak a másik topikból átlinkelem amit oda írtam.

Itt van pár link szemezgessetek mik az ellátások stb.
http://www.szmm.gov.hu/main.php?folderI ... list&iid=1
http://www.cooperg.hu/stp.php?x=6
http://www.kismamatb.hu/
ide lehet írni, és válaszolnak is elég gyorsan

http://www.szmm.gov.hu/main.php?folderID=16344
http://berkalkulator.info/
http://www.allamkincstar.gov.hu/rovat/137


Ennyi. Családi pótlékot és szülési után járó szabadságot apának szülés után lehet igényelni illetve a gyerek után járó pótszabadságot apának szintén szülés után.
Ami van a TGYÁS ami szülés után van egyből 6hónapig ez jár mindenkinek akinek volt folyamatos 2 éves munkaviszonya. de legjobb megkérni már a szülést megelőző 28.naptól mert az összeg magasabb lesz 50eft körül.
Van még az 1*-i anyasági támogatás ami nektek 1 gyereknél 64eft körül lesz, majd a TGYÁS után a gyed vagy gyes, gyednél folyamatos munkaviszony kell legalább két éves. Gyes az alanyi jogon jár.
Az anyasági támogatás 85500FT/gyerek ikreknél, ez 2010-ben volt.

Kérdés van válaszolok, mert én ezeknek már mind utána néztem, ha tudok válaszolok.

A tgyás-sal meg igazam van meg is néztem:
http://www.csaladinet.hu/tudastar/gyed- ... i_ellatas/

na lányok itt a kérdésre a válasz....... vagyis 91napi magzati kortól igényelhető, nem összetévesztendő a mesi utolsó napjával hanem fogantatástól számolják a 91.napot, de azt hiszem már mindenkit érint, szerintem dike téged lehet még nem, de nem tudom. Számold ki. Mesi után a 14.naptól számolj 91napot, ha már megvan akkor te-ti is igényelhetitek, keresem a nyomtatványt hozzá....
http://berkalkulator.com/csaladi-adokedvezmeny.html
addig ezt olvassátok el

és itt az igénylőlap
http://berkalkulator.com/dokumentumok/c ... p-2011.pdf


Elnézéseteket kérem hogy linkeltem, de így gyorsabb volt mind újra beírkálni.

Vica, nektek u.az jár majd mind nekünk hiszen ti is nagycsaládosok lesztek adókedvezményileg más vagytok is :lol: feltéve hogy magasa bruttója a párodnak :wink: :wink:
Vica neked még ezt az oldalt linkelem van benne pár jó dolog, de lehet te is olvastad avgy tudod.
http://csaladitippek.blogspot.com/2010/ ... enyek.html

Ja és pl. a gyes az duplán jár ikrek esetében, de gondolom ezt tudjátok és addig kapjuk kapjátok, míg nem mennek iskolába.

Bocsi ha senkinek semmi újat nem mondtam, de gondoltam ha ez másnál kérdés volt lehet itt is felmerült már valakiben aki nem tudja.

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


Sziasztok!

Ancsu!
Abból amit leírtál a pocidról szerintem nyúlnak a méhtartó szalagok és azért érzed,hogy fáj a méhed a teteje. Ezt valaki észre sem veszi,van akinél viszont komolyfájdalommal is jár. Kérdezz rá a dokidra mindenképp! De az,hogy csak néha és csak bizonyos testhelyzetekben jelntkezik,teljesen ráillik.Úgyhogy nyugi!
Bébihordozó: az elsőt max. 1év alatt kinövik,így én nem vennék újat!!! Eleinte nehéz velük kimozdulni illetve nem is ajánlott a különböző fertőzések miatt. Mire meg már rendszeresen útra kelhetnétek,addigra a következő méretű autós ülés kell. Na akkor érdemes jól megfontolni,hogy milyet veszel!!!!
Enyémek 2kiló alatt születtek,nyári gyerekek voltak.11hónaposan cseréltük le a bébihordozót,de akkor már irtó kénylemetlen volt nekik (pedig nyár volt,semmi ruha),mert hosszban nem fértek el benne.

Na most mennem kell,mert a pulyák szétszedik a házat!
Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Vica!
Így első ránézésre nem túl praktikus ez a babakocsi. Te mire megszülsz és kijuttok sétálni,már tavasz lesz. Tavasz-nyárra szerintem a mózeskosár meleg. Amúgy meg nem tudod vízszintesre dönteni,ami egyáltalán nem jó csecsemőkorban alváshoz. Télre viszont keskeny lesz ez a babkocsi 7-10 hónapos babáknak. Szerintem!
Én ezt inkább második babakocsinak venném meg kb. akkortól,amikor már ülnek a babák.
(ugye nem baj,ha más szemmel látva a babakocsit,leírom a véleményem???)

Kép

Kép
edit73
 
 


Mezi
Kitartást a kórházhoz!
Babákat még tessék ám benntartani! :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Zsuzsko!
Mennek a drukkok,hogy minden rendben legyen!!!!Ezzel a hozzáállással nem lehet gond! Majd jelentkezz,hogy mit mondtak!
Babakocsi: nem ismerem az ikres-b.kocsikat,így márkanevet nem tudok mondani. (szerencsére,3-asikres kocsi összesen 3féle van az országban) A szempontajimat tudom leíri.
DE! Még nem ismertem olyan ikres családot,akik egy babakocsival megúszták az első 2-3évet. Pontosan azért,mert a babák igényei hónapról-hónapra változnak. Még normál babakocsiban is nehéz olyat találni,ami minden igényt ki tud elégíteni. Hát még ikres
kocsiból! Szinte lehetetlen.
És mivel a fekvéssel-alvással töltött első hónapok hamar elmúlnak,én nem vennék új babakocsit első kocsinak (másodiknak már meggondolandó). Ha használtan veszel,akkor azt kb. ugyanannyiért el is tudod adni.Így semmibe nem került!! És akkor lehet a második babakocsiba beruházni!
Első babakocsi: terepviszonyoknak megfelelő kerék!!! Én a nagy kerekű,nem bolygosítható babakocsikat favorizáltam. Szerintem sokkal könnyebb őket tolni,jobban elveszik a babakocsi és a gyerekek súlya.
Aztán pont ilyen fontos,hogy teljesen vízszintesre dönthető legyen az ülés. Az üjszülöttek szinte azonnal elalszanak,amint elindul a fenekük alatt a babakocsi.Az első néhány hónapban a babák életritmusából (egyfolytában esznek) adódóan úgyse mentek túl messzire,nagyon hosszú sétákat nem lehet tenni.Viszont nagyon egészséges (ha az időjárás megengedi),hogy egész nap a levegőn lergyenek.Így közel annyit alszanak a babakocsiban,mint a kiságyban.
A harmadik nagyon fontos szempont: pakolófelület. Ha lehet ,legyen hozzá nagy kosár,amihez akkor is hozzáférsz,ha vízszintesre van hajtva az ülés.(kevés lesz az,hogy a tolókarra ráakasztható a pelenkázó táska) Egy rövid sétához is kell csomó minden: plusz takaró,esővédő,cumisüvegek,pelusok,törlőkendők, 1-1pótruci (visszabukja a kaját,kifolyik a pelus stb) és még anyuka igényeiről (mobil,pénztárca,innivaló) valamint a bevásárlásról nem is beszéltem.

Kép

Kép
edit73
 
 


A negyedik fontos szempont: elvehető és mosható huzat. Sok mindentől el fog piszkolódni a babakocsi huzat,ezért nagyon fontos,hogy mosógépben mosható legyen.
A többi dolog már csak ráadás lehet! Ilyen pl.,hogy állatható a tolókar magassága. Ez bizonyos testmagasság esetén jó,de nem mindenkinél hoz előnyt ( nekem a 175cm magasságomhoz már lényegtelen volt,mert a legmagassabbra állítvaa tolókart) is kicsit alacsony volt) Átfordítható tolókar: jó,de nem szükségszerű.Régen is elvoltunk nélküle. Praktikus,ha van hozzá lábzsák vagy bármi más,amit hidegebb napokon pluszban föléhuzhatsz a gyerekeknek.De ezt egy ügyesebb varrónő is meg tudja csinálni.Illetve 2 takaróval is lehet téliesíteni.Esővédő huzat ugyanez: ha van,az jó.Ha nincs ,az se gond,mert szakadó esőben úgy se flangálsz a babákkal az utcán.
Az hogy mennyire kicsir és gyorsan csukható össze a babakocsi,egyéni esetekben lehet szempont,de nagy átlagnak mindegy. 2gyerekkel elidulni,megérkezni mindig macerás és sokszor 2emberes feladat.
Felfújható kerék: figyeljetek arra,hogy hol tudtok hozzá másik gumit venni,ha kilyukad. Azért az nagy gáz,ha hetekig várni kell egy új gumira a babakocsihoz!!!!

Kép

Kép
edit73
 
 


Kb. ennyi jutott eszembe babakocsi kérdéssel kapcsolatban! Remélem,tudtam valamit segíteni!

Most pedig megyek lázat mérni,mert itthon vagyok a Marcival és az Olival.Mindketten betegek.

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok!

Nem baj,ha én is hozzászólok a babakocsis témához?

Editnek igaza van,érdemes használtan nézni,majd féláron meg lehet venni,és kb ugyanannyiért eladni.Igazából én is azt hittem,hogy egy kocsival kihúzom a babakocsis időszakot,de mégse így lett.Nekünk hoco monteiro kocsink volt(bár a favoritom a herqules volt,de nem lehetett kapni),viszonylag kicsi,és könnyű,de 10 hónapos korukban mégis lecseréltem egy aria twinre,mert az még kissebb,és még könnyebb.
Fontos,hogy mi fér be az autóba,meg a liftbe,ha van,a közeli boltba...Nekem mondjuk szempont volt a bolygós kerék,de így utólag lehet egymás mögöttit vettem volna,amiről nem lehetett engem meggyőzni,de nagyon sok helyen nem fértem el a babakocsival,ami bosszúság.

Hirtelen ennyi,ha eszembe jut még valami,akkor megírom.

Ja,és többen vettek a másik topicban chippolinót,de mindenki hamar eladta,nem szerették. :roll:
Vendég
 


helló csajok, visszaolvastam, de most nem tudok reagálni ne hari :oops:

megvolt a cukros vizsgálat, car lett az eredményem (7,9), így 180 gr-os diétába kell kezdenem, de ez volt a mai napomban a legjobb hír. uh-on közölte a dokim, h rakjam össze a kórházi cuccomat, mert már III. fokban érett a lepényem (két hete I-II-es volt!!), most egy hetet ad.
aztán jött a férjem, h ma kiderült, h anyósomnak gyomorrákja van, jövő héten műtét, teljes gyomoreltávolítás. ő volt az akire számítani tudtam ha kellett, most egy darabig őt sem lehet majd terhelni.
bocsi lányok, nem tudok pozitív lenni jelen pillanatban, de majd megnyugszom és jövök!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Vica!
Hű,ennyi car hír egy napra!!! :(
Diéta: menni fog,te ügyes csajszi vagy!!! Gondolj arra,milyen karcsú :wink: leszel szülés után!!!
Méhlepény: Zsuzsko ötletét fogadd meg!!!!Beszélgess a méhlepénnyel,hogy még 3-4hétig tartson ki!!! Most gondolja arra,hogy 28 hetes terhes vagy,már nagyon jó alappal indultok neki az életnek.És inkább kint nődögéljenek (ha muszály),mint bent oxigénhiányosan ,tápanyag nélkül szenvedjenek. Ne keseredj el!!!!Tüdőérlelőt viszont kérned kellene!!!!Dokid nem beszélt erről???
Anyósod: hozzá sok kitartást és energiát kívánok! Bármilyen helyzetben nagy teher ez a családnak (tudom,apumnak is volt),de most meg fokozottan!!! Ha anyósod nem lesz,lesz valaki segítséged? Rokonok? Házi segítségnyújtók,otthon segítünk alapítvány dolgozói? Nézz utánna ennek,szerintem felétek is lennie kell ilyesminek! Gyerekorvos,védőnő,önkormányzat segíthet ebben!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Köszi lányok! nem gondoltam volna, h ennyit jelenthet az embernek ha kapja innen a drukkokat a pozitív energiát, a biztató szavakat! nagyon jól esnek! köszi!
igyekszem optimista lenni és pozitívan hozzáállni, csak egy napra most ez tényleg sok volt ... beszéltem anyóssal is, tök jól elröhögcséltünk aztán a végén jól elbőgtük magunkat amikor megbeszéltük és biztattuk egymást, h sikerülni fog! tiszta lököttek vagyunk :lol: !
Edit: tüdőérlelőt mindenképp mondom dokinak ha legközelebb (szerdán) megyek hozzá, most eszembe sem jutott! rokonok mind messze laknak, legalábbis akik Bálintra vigyáznának. olyan rokon van aki majd a kaját tudja szállítani, akár apáéknak ha én benn leszek, akár már nekünk amikor hazajövünk. de azért utánanézek annak amit írtál! köszi!!!
Zsuzsko: aranyos vagy, majd megpróbálok beszélni a lepénnyel. ilyet még sosem próbáltam, itt az ideje! :)

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Zsuzsko jajj de örülök!!!!!!!!!!! el sem tudom mondani mennyire!!!!! HIPPHIPPHURRRRRRRRRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Zsuzskó
jó hír, éljen!!
Wicca
nekem a 30. héttől 3-as volt a lepi, 35. héten születtek a bébek!!!!
ki a dokid?

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi: Dr. Csetényi. Neked ki volt? És befektettek? vagy jártál hetente UH-ra? magától indult a szülés vagy ki kellett őket venni?

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Zsuzskó!!!!
Juhéjj! Micsoda hírek! Azért mennek tovább a drukkok!! Főleg Máténak! (nekem is van egy Mátém,csak ő Benjámin Máté)

Vica!
Nézd csak:

http://www.otthonsegitunk.hu/aloldal.ph ... pont_id=79

Hozzánk 2évig jártak heti 2szer.Alaklmanként 4-6órát segítettek.Általában a gyerekek körül (sétálni vitték vagy csak játszottak velük,etetni,öltöztetni) segítetettek, míg én a házi munkát végeztem vagy ép ügyet intéztem,esetleg a naggyal tanultam. De ha épp aludni akartam volna,míg itt volt a segítő,az is teljesen elfogadott lett volna. Sőt a házi munkát is megcsinálták volna,ha arra kérem őket.
Kérj bátran segítséget!Hidd el jól fog jönni 3gyerek mellett!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Fúúúú Edit! Nagyon köszönöm!!! El is mentettem!!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


zsuszko, nagyon boldog vagyok - bar persze en biztos voltam ebben!

vica, ezek remes hirek. nagyon jo lenne hallanoi majd Rolad, amig a korhazban vagy is - valakit meg tudsz kerni, hogy irjon ide, mint Mezinek? Esetleg ha valamelyhikunknek megtelefonalod./SMSezed, az beirja ide?

Amugy a 7.9 cukor az nem olyan remes. Igazabol nem is ertem, miert tennenek 180-as dietara. nekem az egyikertekem (bar kesobb) 7.6 lett, arra scak azt mondaa dokim, vigyazzak az edesseggel. (ez az otthoni volt meg). itt az itteni dokim legyintett ra., meg kontrollra sem kuldott. de en aggodtam, elmentem, az meg egy pi it magasabb lett, bar nem lenyegesen (141, ami talan pont 7.9nek felel meg?). erre a korzeti is azt omndta, vigyazzak a cukorral, a nogyogyaszom is ugyaezt, de nem voltak hajlandoak meg a szulesnel sem figyelni erre, vagy a babakat megvizsgalni emiatt, vagy az en cukromat meg egyszer megnezni. azt viszont mondtak, hogy hosszu tavon figyelnem kell a cukrot . Ez mar a rosszabb hir, a korhazban is a dietetologus azt mondta, hogy 60 eves koromban lehet, hogy cukros leszek. ket dologra figyeljek: maradjak sovany, es sportoljak sokat. (ha visszanezed, ebben a forumban is aggodtam emiatt eleget, de akkor nem sikerult senkit talalnom, aki hasonlo cipoben jart).



OK, tudom, Nekd most ez a legkevesebb - imadkozunk,, hogy rendben legyen minden. De mar jo a terhessegi korod, ugyhogy minden rendben lesz!

Udv mindenkinek
zsebibabak
 
 


meg egy-ket friss ikres mama tapasztalat:

babakocsi: en sok utananezes es kerdezes utan vegul mountain buggy-t vettem haszaltan. vegre ez jol sikerult, mert a ferjem is folyamatosan mondja, ez nagyon jo babakocsi, pedig mar volt 4 gyerkoc, sok sok babakocsival, es a ferjem nmem az a tipus aki odalenne babakocsikert. itt ezt tartjak az ikres kocsik "mercedeszenek". Igaz, ennek megfeleloen eleg borsos is az ara, de hasznaltan a mozeses felallast mar eleg jo aron ki lehet fogni (150 - 200 euro). . a sportkocsis resze nem tudom, jo-e;de sok ikrestol hallom, hogy arra megint kell majd beruhazni, akkor is, ha konvertalhatot vettek eredetileg. meglatjuk. r ugy hivjak, hogy "Mouintain buggy", vagy :urban jungle" vagy "one tree hill", es ebben persze a duo az ikres kocsi.

ruha ugyben pedig - mondom, mar nem vagyok uj motoros (5. es 6. babam), de ezek sokkal picibbek, es meg mindig az osszes ruha, amit beszereztem, log rajtuk. raadasul sokkal kis nyiklosebbek az ilyen aprokak, igy pl. kozonseges rugit vagy pulcsit fagy ilyesmit nagy kin rajuk gyurni; csak ezek az elol ratekerheto bodykak jonnek be most nekem erre aze lso idore (pl. a h&m-nek vannak ilyenjei, amit nem kell a fejen atbirkozni, hanem elol kell behajtani es bekapcsolni).

bocs az elutesekert, sajnos megorult a gepem, nem latom, amit irok (vagy 3 perc kesleltetessel). igy most ez van!
zsebibabak
 
 


Zsuzsko: azt gondolom ezek jó hírek :D!!!!! Máté nagyon ügyes fiúcska, Gyuri pedig belátja lassan, h öcsinek is kell egy kis élettér :wink: :) . Nekem a terheléses cukor vizsgálat most volt épp kedden, de már zsömle + tej verzió volt a 18. hét körül. A drukkok mennek továbbra is!!! Szívuhun is biztos minden rendben lesz!!! ügyesek a srácok!!!

Zsebibabák: remélem be tudom majd vinni apa notiját és akkor tudok hírt adni magamról, olyannyira, h más dolgom nem is lesz :? :D . a cukrom tényleg nem olyan vészes, de igyekszem mindent betartani amit az orvosok mondanak, ezzel saját magamat is megnyugtatván, h én megtettem mindent amit lehetett! most is így érzem! ezzel a lepény dologgal egész egyszerűen én semmit nem tudok kezdeni, ezt nem lehetett volna elkerülni ha fekszem, ha nagyon sokat mozgok, ha többet/kevesebbet iszom ... stb. így alakult, reméljük a pindurkáim még legalább 5 hetet kihúznak odabenn!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Wicca
Dr. Kalamász Nikolett volt az orvosom. A lepi miatt nem fektettek be, viszont a 32. héten nagyon begörcsöltem, akkor benyomtak 2 hétre, hazaengedtek, rá 10 napra szültem. A kh-ban heti uhu volt, utána meg már nst-re jártam. A szülés lényegében az én kérésemre volt :) Délelőtt nst-n voltam, ugye ez nekem 2 órás procedúra volt, utána beszélni akartam a dokimmal, de várni kellett rá, akkor már éreztem, hogy fájdogálok, eljöttem ebédelni, du visszamentem, egyből a szülőszobára, ráraktak a gépre, 5 perces 100-as fájásaim voltak, de ahogy ott pihentem, elmúltak. Dokim kérdezte mi legyen, én meg mondtam, hogy a gyerkők nélkül ki nem megyek innen :) Úgyhogy felvágtak :)

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


vica, akkor varjuk a hireket, remelem, Veled es anyosoddal is minden rendben lesz (gondolom, ferjed is megviselte anyosod problemaja). igen, en is igy voltam a cukordietaval; bar nem konnyu tartani, en akar tartottam volna szigorubbat is, de mondom, engem mar ki is "csufolt" a dokim, mikor megint felhoztam a cukor ugyet "Maganak maniaja ez a cukor ugy" (="you are fixated on this glucose"). en most mar a hosszutavtol felek - nem szeretnek kesobb cukros lenni, ez a kis "dieta-bemutato" ravilagitott, hogy igen szar lenne, ha ez tenyleg kijonne kesobb. mindegy, majd megirod, ez is hogy alakul? kivancsi vagyok. Amikor ez nekem volt problemam (november), nagyon rossz volt, hogy nem talaltam egy topicot, ahol ezt meg lehet beszelni hasonlo problemakkal kuzdo lanyokkal (itt volt regen egy nagyon aktiv./szuper cukros topik, de kihalt ;-((.

Zsuzsko, szuper, gratula!! nagyon klasszul beszelgettel veluk!! (ismered a lelki koldokzsinor c konyvet?) Hidd el, ilyen hittel es odaadassal minden jol fog menni.
zsebibabak
 
 


Sziasztok!

Nálunk min3 kicsi lázas,így mi 3/4 5 óta ébren vagyunk. :(

Zsebibabák!
Ránéztem az általad ajánlott babakocsira.Jónak tűnik a mózeses rész. Már használtátok? Mit " szóltak" hozzá a picik?

Zsuzskó!
Ezek nagyon jó hírek! Így tovább! Csak lépésről lépésre!
Echodens beleknek nézz utánna! Semmi nagyobb bajt nem takar. Nem írom le,mert nem akartad tudni.De megnyugszol,ha utánnanézel.

Babaruhák: én body és rugadalozó fun vagyok. Bodyból a patentos nyakút favorizáltuk,rugiból pedig a hátán és lábközt patentost illetve az ujjatlant.Csónaknyakú body csak éjszakára és alváshoz való.Arra nem érdemes beruházni (max. ha kaptok,akkor használni). Mi 44-es ruciban mentünk haza a kórházból. Ezekből a minikből nem kell sok,mert szerintem otthon tök mindegy,miben vannak a babák.Max ha kcszit hosszú,akkor lelóg a lábánál.Elmenősnek 1-2darab,mert hamar kinövik.De ezeket is érsemes használtan venni. Ikresek.hu-n mindig árulnak.

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Edit, Nyulasz
Köszi az infot a babkocsiról, egy gyereknél kapásból tudnám milyet vennék, mivel van tapasztalat, de kettővel nincs......... így köszönöm a segítséget.
Én mindenképp egymás mellettit akarok, nem szeretnék egyik gyerekkel sem kivételezni ki hova üljön, így marad az egymás melletti.
Városba nem nagyon szándékozok menni velük, mi kertvárosi részben lakunk, közel van a belváros, de kocsiba tenni őket majd kiszedni csak azért hogy végig mennyünk a sétáló utcán..... ááá kizárt. Vivivel más volt mert akkor pont a belváros szélén laktunk, 10 percre volt a város "szíve" gyalog simán bementünk, de most..... és igen már én is rájöttem egy kocsival nem úszom meg, hiába is szerettem volna.
Edit, jobbulást kívánok a gyerekeknek.


Most felborítottam az elgondolást miszerint nem veszünk születési semmit....., ma vettem meg a hordozót igaz használt, de jó márka szerintem Maxi Cosi, igaz még csak egy van nézem a másikat is mert nagyon jó áron jutottam hozzá 36EFT a bolti ára és én 8EFT-ért vettem meg. Tegnap utazóágyakat vettük meg 3EFT-ért kettőt.... ja és totál újak, de hibásak, személyesen megnéztük és apukám megtudja csinálni, így megérte megvenni.

Vica, nem találom a megfelelő szót, csak hogy ne idegeskedj és szívből kívánom, hogy minden rendben legyen. Anyósod most egy hosszú folyamat előtt áll, de nagy erő lesz neki az unokák, nagyon vigyázzatok egymásra.

Zsuzsko, nagyon jó híreket hoztál, örülök neki és lehet a végére be is érik egymást.

Én szintén jó híreket hoztam..... csütörtökön a genetikus profnál jártam, megbeszéltem vele még a genetikai uh-n hogy 22.héten megyek hozzá méhnyakat néz.
Megnézte mind a két babócát nem csak a méhnyakat, megint több mint egy óra hosszáig uh--zot :) minden a legnagyobb rendben van velük. Azt mondta a nagyságukhoz képest egy héttel idősebb vagyok vagyis 22+5napos voltam csütörtökön, de fejlettségileg pont megfelelőek a korukhoz vagyis a héthez 21+3napos voltam csütörtökön. A méhnyak ha jól emlékszem 4cm vagy 4mm, nem tudom, hülyeséget nem akarok írni, lényeg azt mondta ez angyon jó méhszáj zárt. a 28.-héten kell újra menni, ha akkor is a méhnyak ilyen lesz akkor azt mondta kihúzhatom a 37.hétig :)
Az adatok:
BPD:55/56mm
OFD:71/68mm
HC:197,9/194/8
TAD:61/61mm
APAD:64/68,4mm
FL:40/42,6mm
Becsült súly:
599/665g
Placenta:I/I
K.Ér:3/3ér

amit még mondott, hogy omega3-at 2-3*1-et szedjek, de megmondta milyet és CalMag 2*1-et, gyógyszertárban nem kaphatóak, így lehet üzleti fogás is volt, igaz eddig még nem mondta, viszont hozzátette a méhnyaknak nem lenne mindegy. Ezen már nem múlik, így megvettem nem volt olcsó.

Meziről valami hír????????????
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ancsuka 2011.01.16 13:31-kor.

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


Sziasztok!

Wicca! Sajnálom a híreket. Próbálj valami külső segítséget keresni, mert lehet a család egy idő után besokal.

Zsuzska! Nagyon örülök a jó híreknek! Csak így tovább, figyeld meg minden rendben lesz.

Ancsu! Ne idegeskedj. Meg senki, a stressz árt a babáknak. Hinni kell abban, hogy minden jól megy, és a babák renden vannak. Az meg, hogy valami nincs elintézve nem számít, majd meg lesz később.

TGYÁS! Most nem tudom hogy van, de régen nem érte meg előre elmenni TGYÁSra, mert akkor utána rövidebb ideig kaptad, mintha előtte táppénzen lettél volna. Elvileg nem lehet sokkal kevesebb a táppénz, mert 15 nap után már a TB fizet és naptári napra. Érdemes TB-sel vagy bérszámfejtővel kiszámoltatni, mert itt azért lehet majd 1 havi fizut bukni.

Babakocsi! Egyetértek Edittel! Nekünk egymás mögötti volt (nem volt más választásunk, mert csak ezt tudtam feltolni a panelnál a babakocsi feljárón, de nem bántam meg. Egy régebbi bolygókerekes verzió volt nagyon szerettem. Mikor kicsik voltak elég zárt volt, nyáron meg lenyitottam és nem volt meleg.
Én 1 év után cseréltem le, mert már nagyon nehéz volt.
Bébihordozó is Peg perego volt, abban meg azt bírtam, hogy rá tudtam csatolni a kocsira, és nem kellett csak a vázat ha mentünk vásárolni, vagy éppen haza a nagyszülőkhöz. Szóval nekem ez a márka bejött. Ja és a következőm is ez volt az Aria twin, azt is szerettem, mert nagyon könnyű volt.


Ancsi

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
ancsi76
 
 


Ancsi, fuuuuuu nem teljesen értem amit írtál...
Ne idegeskedjek, nem értem miért idegeskednék???????? vagy valami félre érthetőt írtam? Nincs elintézve? mi?
Lehet én vagyok most túl fáradt az éjszaka elég rosszul aludtam és nem fogom fel amit írtam.
Pont azt gondolom, hogy babókkal minden rendben és rendben is lesz, a genetikus is ezt mondta és én is így gondolom.


Tgyás, aki minimálbér felett van bejelentve annak mindegy is mikor igényli vagyis valóban jobb szülés után, de aki minimálbérrel az jobban jár ha szülés előtt igényli mert pár db ezressel többet kap. Sőt ha valaki minimálbéres akkor a gyessel is jobban jár mind a gyeddel mert ugye dupla gyes jár.

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


Sziasztok!
Kedves férjem kicsit letömörítette a dolgokat, ezért én most részletesen megosztom veletek a történteket.
Karácsony hetében, mint írtam nektek, megerősödött a folyásom. Voltam a dokimnál 23-án, aki hüvelykúpot írt fel, mert kiderült hüvelygomba.
29-én éreztem, hogy az egyik gyerkőc megfordul a pocakomban (180 fokot), azt hittem szétrepedek. Lezuhanyoztam, aludtam egyet, utána semmi bajom sem volt.
31-én délután, enyhe menstruációs jellegű görcsöket éreztem, elindultam zuhanyozni és akkor vettem észre, hogy nyálkás, barnás folyásom van. Felhívtam a dokim, irány a kórház. Meghallgatták, a
babák szívhangját, aztán megvizsgált a doki (a méhszály 2000-es és zárt). Kötöttek be infúziót, vettek vért, és kaptam egy nyugtató injekciót, amitől bekábultam és elaludtam. A vérvétel alapján az
egyik értékem magas volt, ezért kellett antibiotikumot is kapnom. A görcsök az infúzió hatására elég hamar elmúltak.
Jan. 1. délelőtt megint görcsöltem és volt folyásom is. Ekkor kicsit gyorsabbra állították az infúziót és kaptam (mármint a babák) tüdőérlelőt. Jan. 2-án hajnalban kifogyott
a 2. tasak infúzió és azóta "csak" gyógyszereket szedek. Aznap már jól éreztem magam, se görcs, se folyás. Jan 3-án vérzés és enyhe görcsök. Kaptam
injekciót és vettek hüvely váladékot. Nagyon sokat kellett feküdnöm. Jóformán csak akkor keltem fel ha kimentem wc-re. Azóta nem volt se folyás, se vérzés, se görcs, tehát 1,5 hete tünetmentes vagyok.
Szedem továbbra is napi 2x a pipholpkent és 3x a britanylt. A hüvely váladékom pozitív lett, de kaptam rá antibiotikumot. Jan 10-én vettek újabb hüvely váladékot tenyésztésre, aminek az eredménye negatív lett.
Holnap lesz vérvétel és ultrahang, ha azok eredménye is jó lesz és nem lesz addig újabb görcs, akkor hazamehetek.
Köszönöm nektek a sok jó kívánságot és a drukkolást!

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Szia Mezi!! Örülök, h negatív lett az eredményed! Akkor még bennmaradnak a babók egy darabig !!! Jó, h időben bementél és sikerült leállítani a dolgokat! De jó lesz végre otthon!! A drukkok továbbra is mennek! Ügyesek vagytok!!!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Zsuzsko: tök jó, h végre nem kell aggódni (annyit!) :wink: . 4d-s képekre nagyon kíváncsi vagyok! Bazi nagy segítség, h ennyi mindent kaptok! Babakocsinál meg nézz ki kétfélét egy liftest és egy nem liftest. úgy is csak akkor veszitek meg ha megszülettek a fiúk, nem?! addigra meg csak eldől, h hova költöztök (remélhetőleg), én drukkolok, h sajátba menjetek!!!!!! hímzésnél jobbat én sem tudok. (sajna) nekem nem volt ilyen gondom, én csak öcséméktől kaptam ruhát, de azt fejből tudtam melyik az övéké.

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Zsuzsko: rucikat lefotózod és berakod mappákba, hogy ki(k)től kaptad :wink:
Boldog Babákvárást Mindenkinek :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Zsuzsko, ez igen, zenehallgatás...., hintaszékezés......, beszélgetés.... minden ahogy a nagy könyv megírja, de ez jó. Én Vivinél és most sem tartom be ezeket, zenét hallanak minden nap, de nem tudatosan teszem, beszélgetés, konkrétan nincs inkább magamban és folyamatosan gondolok rájuk, magam elé gondolom őket, ahogy ott bent vannak, pl. mikor rugdosnak próbálom kitalálni épp mit csinálnak és ki. Köztünk nem sok idő van ahogy nézem 2 hét. :)
Kívánom, hogy inkább saját lakásba tudjatok költözni mint albérletbe.
Nem lesz egyszerű dolgod a babkocsival. Én kinéztem már, de az ország túl oldalán van :(
VALAKI VÉLETLEN NEM LAKIK KESZTHELYEN? ott néztem ki a babakocsit egy bababoltba és sehol máshol nem találok olyat. Ha találnék itt városon belül használtat akkor az is jó lenne, de eddig semmi :(

Zsuzsko, képet ha tudod tedd fel :) Ruha: a fotónál jobbat én sem tudok, gyors és egyszerű :)

Mezi, örülök, hogy jelentkeztél és hogy jól vagytok. Még szerencse hogy időben bementél ott jó kezekben voltátok és vagytok. Jó lesz már újra otthon, de ne csinálj otthon se semmit ha teheted.

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


ja és lényeget kihagytam
Kép

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


zsuzsko, az tenyleg aldas, ha kapsz babacuccokat, az elejen plane (bar mindig!). ha tenger az idod, akkor vszleg babusok tippje mukodik; ha nem sok segitseged lesz az ikrekkel, en pragmatikus lennek, es megprobalnek inkabb csak par embertol "kicsomagolni" (a tobbit is bespajzolnam, ahogy tettem is, barmikor kiderulhet, hogy pont az abban levo valami kell nagyon) es bevetni. Eleg sok ido es macera tul sok helyrol kapott cuccokat szamon tartani, apolni, maradektalanul visszaszolgaltatni, es bizony ikrekkel nem tul sok idod lesz eleinte... (egyelore pl. a szoptatas-fejes-tisztaba teves - babanyugtatgatas - sajat etetesem - tisztaba tevesem kb. 35 orat tolt ki egy nap, es akkor a sajat alvasomrol nem is irtam, abbol sajnos keves fer bele ! ;-)

na megyek is, mert bogika ismet rakezdte, mar 4 oraja nem nagyon sikerul megnyugatni (csak szopi utan par percre, aztan ujra indul :-(

ui. Edit, kerdezted a babakocsit: a babak bekesen alszanak benne! Mindenkinek tudom javasolni: Mountain Buggy/one tree hill/ v. urban jungle duo; a legszukebb ikres mozeses, minden liftbe es ajton es szupermarketpenztaron at/kifer, szinte egy helyben megfordul, fel ujjal eleg tolni, minden terepre jo, irto konnyu becsukni/kinyitni, es a mozeses letehez kepest nagyon picire osszecsukhato. az ara is kicsit ennek megfelelo, de ha idoben elkezdi keresni az ember, ki lehet fogni jo aron. pl. a willhaben.at - on, vagy ebay.at vagy ebay.de vagy ebay.uk - en probalkoznek, szinte mindenhonnan hajlandoak postazni kulfoldre (nem mindenki!) is, es sokszor a hasznalt cucc nyugatabbra olcsobb, mint otthon (plane a merci kategoria).
zsebibabak
 
 


Sziasztok!

Zsebibabák!
Örülök,hogy bejött a babakocsi! Ez nagy áldás.
Nekünk az első b.kocsiban üvöltöttek egyfolytában a gyerekek. Úgyhogy akkor szinte azonnal kellett valami más megoldást találnunk. Hármasikres kocsit pedig még használtan is nehéz venni itthon.De a szerencse mellénk állt! :wink:

Zsuzsko!
Nagyon jók ezek a képek! Nem is értem,miért nem látod??? Talán mert olyan képeket vár a "szemed",mint amiket magunkról készítünk.Picit próbálj elvonatkoztatni ettől!
Kölcsön ruhák: szerintem ne stresszeld túl magad rajta! Senki sem sértődik meg,ha 1-2rucit nem kap vissza.Ha kölcsönadtam,akkor benne van a pakliban,hogy tönkre is mehet.Vagy épp amit te is mondasz: több helyről kapsz,így már nem tudod,melyiket kinek kell visszaadni. Egyáltalán visszavárják a rucikat??
Én nem foglalkoznék azzal,hogy megjelöljem, lefényképezzem .Amikor sor kerül a visszaadásra,megkéred az érintetet,válassza ki,melyik volt az övé.

Ancsu!
Igazi műremek ez a kép! Így összebújva! Édesek! :lol:

Mezi!
Örülök,hogy minden okés veletek! Szurkolok,hogy haza mehessetek ma.

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Zsuzsko, a képek szerintem jók és kivehető minden ami kell :)

Egy kérdésem lenne........ észrevettem, hogy napi vagy két naponta 1* keményedik a hasam, nem tart tovább pár másodpercnél, ez normális???
írtam, hogy a méhnyak jó a méhszáj zárt

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


Ancsu!
Ha rendszertelen és nem tart sokáig , teljesen normális a keményedés. Némely doki 0,5-1dl bort ajánl rá! :wink: Szedsz valamilyen magnéziumot? (Magne b6 vagy magnese citricii) Ha nem,akkor kezd el! Ha szedsz,akkor növeld az adagot!
Nekem (főleg ilyen frontos időszakban) napi szinten ,rengetegszer keményedett a 20. hét után. 34.hétre,zárt méhszájjal, programozott császárral szültem.
No para! Pihenj többet!

Zsuzsko!
Jó a sztori! És milyen igaza volt a dokinak!!! :D

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Köszönöm a válaszotokat. Vitaminból azt hiszem nincs hiány..... magne b6-ot szedek kezdettől 3*1-et, femibiont, magnézium-kálciumot 2*1-et, ezt a genetikus prof mondta valami spéci nem gyógyszertári és még omega3-at szintén a prof mondta. Nem sűrű, de őszinte leszek néha azt sem tudom, hogy valóban keményedést érzek e. Pedig második terhességem. Igy viszont megnyugodtam, hogy nektek is van vagy volt.

////

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


Sziasztok!

Ancsu!
4*2-t szedtem magnesiumból. :shock:
Majd legközelebb beszéld meg a dokiddal! Attól te is megnyugszol.
(ja és az első terhességemnél nekem sem volt ilyen problémám)

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Na sziasztok! Most már itthonról jelentkezem. :D
Én is és a pocaklakók is jól vagyunk. Még egyszer szeretném megköszönni nektek az aggódást és a rengeteg biztatást!
A férjem azért nagyjából tájékoztatott benneteket, így én csak egy dologgal egészíteném ki. Az orvosomat megkérdeztem, hogy mitől is volt ez az egész. Azt mondta, hogy ikresek esetében ez elég gyakori és nagyon sok mindentől lehet, nálam valószínüleg a front és a hirtelen nagy pocaknövekedés volt a hibás.

Most nncs erőm többet írni. Később jelentkezem.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Edit, Vivivel is keményedtem, de már nem emlékszem mennyit, sőt vele már 20hetesen nyitva volt a méhszájam mégis 40.hétre született. Magnéziumból ha úgy vesszük én 5*1-et szedek, lehet kevés? a prof csak ennyit mondott a dokim meg a sima 3*1 magne b6-ot. De majd rákérdezek. Köszi

Mezi, örülök, hogy otthon vagytok :) kívánom, hogy minden rendben legyen és maradjon.

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


Sziasztok!
Csak most találtam rátok,viszont én már holnap töltöm a 36. hetet. Nem tudtam mindent vissza olvasgatni, csak nagyjából,de mivel sorstársak vagyunk,mkinek csak kitartást és jó egészséget tudok kívánni!!!
Febr. 17-re vgyok kiírva,eddig minden rendben volt velünk szerencsére,pedig az elején aztán nagyon paráztam...mki jött a rémtörténetekkel,ráadásul jelentős túlsúllyal is indultam, úgyhogy tényleg tele vtam félelemmel:( Egyébként két kis tökös van a pocakomban,akiket már nagyon várunk! Eddig azon izgultunk,h bent maradjanak,most meg már szinte azon,h remélem 1-2 héten belül kijönnek:) Már nehezen viselem,de még legutóbb is 3000-es méhszájam volt,igaz holnap megyek újra dokihoz,akkor megint kiderül mi újság.
Most már (amíg még itthon vunk),ha lehet bekukkantok közétek!
bambi9
Budapest VIII. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: