Új privát üzeneted érkezett!

Babatáblácska, módosítottan :)

Kismamáink
mieza
 
 


Figyi, 2 laptetőt is nyomtam, kinek adjam???
mieza
 
 


( a laptető szerencsét hoz a fórumokon és ha valaki vizsgálatra megy, akkor jól jön neki egy kis szerencse :))
Ez ilyen fórumos babona hülyeség :)))
mieza
 
 

 
 

Sziasztok!

27 éves vagyok 2. gyermekemet 2011 február 18-ára várom. Van egy 2 éves kislányom is.
Szeretnék csatlakozni hozzátok

Kriszti
kacsamama
 
 


Kriszti: köszöntelek téged közöttünk.

Lehet,hogy az elmúlt hetekben csatlakozottakat elfelejtettem köszönteni. :oops: Bocsánat.
Szóval üdv mindenkinek és örömteli baba várást mindenkinek.

Kép
ekriszta
 
 


Sziasztok!

Köszöntöm az újonnan csatlakozókat!

mieza:táblához kiírás időpontja védőnő szerint 2011.02.18. Keddi dokilátogatás után már biztos időpontom lesz. Következő:UH és dokilátogatás:2010.07.13-a kedd. Már nagyon várom a keddet, remélem minden rendben lesz...stb.
Vendég
 


Sziasztok!

Kacsamama!
Üdv. köztünk, mi ismerjük egymást a többiek még nem tudják, Vecsésiek vagyunk és egy másik topicból a kislányaink által.

Mieza!
Terhesen TILOS!!!!! diétázni! Mindennemű ételmegvonás árthat, nem azt mondom h zabálni kell, de nem szabad annyira odafigyelni, mert amit megkívánsz azt a baba kívánja, ill. valamilyen vitamint az adott ételből. pl. kovi ubi=c - vitamin
Szóval ne aggódj a súlytöbblet miatt, én elvileg 1hós terhes vagyok és már 2,5kg-t híztam, ez egyénenként változó. Aggodalomra semmi ok. :wink:

Köszönöm kérdéseitek Lili jobban van, inni iszik enni vajmi keveset de azért több a semminél. Már hasmarsa sincs, legalább is ma nem volt. :)
Iszonyat meleg van, feszülget a hasam, a nadrágjaim naon szűkek alhasi részen, már csak bő gatyát tudok felvenni, :oops: :P és a napon nagyon szédülök. Hányinger sehol.

Remélem mindenki jól van, és TESSÉK ELHESEGETNI A BUTA GONDOLATOKAT!!!! MINDEN RENDBEN ODABENT!!!! Megjegyzem én is parázok néha :oops: :oops: :roll: :lol: 8) De arra gondolok h minden rendben, ha mégsem annak jele lesz, de nem lesz mert csodás 9hónap vár ránk!!!
Most megyek tentizni, jó éjt nektek!!

pusz

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Kriszti, üdvözöllek én is és gondtalan pocakosodást kívánok!

Meg kell, hogy cáfoljam ezt a tilos diétázni dolgot!!! Ez nem igaz!!!! Van akinek kötelező diétázni és én is ilyen vagyok!! És terhesen lehet fogyni is, a baba ettől még ép és egészséges lesz! Nem azt mondom, hogy ez most a fogyókúra ideje, de nem muszáj mindent felfalni amit megkíván az ember :roll: Én jelentős túlsúllyal kezdtem eddig az összes terhességem, és a babán kívűl nem híztam mert végig diétáztam az első pillanattól. Most is így van és ezt elvárja védőnő és orvos is.

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Köszönöm lányok a bíztatást! :)
Tegnap nem tudtam felnézni,mert egész napos szaladgálás volt, de tegnap már visszatértek a cicifeszülős, időnként hashúzódásos tünetek.

Mieza!
Tök jó, hogy sikerült elültözni róka komát! :)
Hát a hízásra nem tudok mit mondani, én nagyon figyelem,hogy ne egyek sokat. Kb. 1 kg-t híztam, de úgy érzem magam,mintha legalább 5 kilót felszedtem volna! :D Sokszor eszem (szinte egész nap) és keveset, "nasinak" barack, dinnye, sárgarépa, korpovit keksz.

Reni!
Tényleg nagyon szuperül megfogalmaztad, hogy nyugi, köszönöm! :)

Kacsamama!
üdv köztünk! Gratula a pocaklakóhoz! :)

littlebaby!
Én is csak bő ruhákat tudok hordani már egy ideje, állandóan felfújtnak érzem magam. :?

Diéta: én úgy tudom,hogy az a lényeg,hogy ne legyen éhségérzetünk. Ha lehet sokszor együnk keveset, de oda kell figyelni,hogy mit.

Tecaa+Timi drukk a dokihoz!!!

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Napvirág
Nekem is visszatértek a hasszurkás időszakok. De tegnap semmi sem volt. Ilyenkor szedem a magnéziumot, meg pihi aztán javul is a helyzet.

Én is többször eszek keveset. Már egyszeri mennyiségre egyébként sem bírok annyit enni, viszont 2-3 óránként éhségérzet, és a velejáró hányinger jön rám. Egyébként nálam a hányinger, ahogy a nagykönyvben meg van írva, egyre jobban erősödik, ahogy írják a 10. héten van csúcson a hormonszint.

Üdv az újaknak!
Vendég
 


Sziasztok.
Képzeljétek én azt olvastam émelygésre,hányingerre,hogy a citrus félék nagyon hatásosak. citrom,narancs héját reszelni kell egy pohár vízbe.Vagy csak felvágod a citromot és beleszagolsz.Ja és a gyömbér.Amit nagyon tutinak találnak.Én most mindent kipróbálok,mert rám most jön ez az időszak,(émelygés)pedig azt hittem megúszom.Ezek szerint csak most jön a java!
Az új pocakosokat Üdvözlöm!Jó pocakosodást!

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Kiskönyves kismamák!
Ti voltatok már fogászaton meg háziorvosnál EKG-n?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!

Megvolt a doki! 28 mm a CRL, jó életjelenségek :D És a gép számítása szerint 9+4 hetes :D :D Majd valamikor jövök még :D

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


Üdv Kacsamama, küldd át a hiányzó adatokat és beírlak a táblácskába :))

Napvirág, nekem azt mondta a védőnéni, hogy ha visszamegyek a 12. héten, majd akkor vigyem…

Ismer valaki jó fogorvost Pesten? Illetve bőrgyógyászt is keresek! Köszi előre is a tippeket!

Tecaa, szép nagyok vagytok :D
mieza
 
 


mieza
 
 


Pöcök,
kitartás. Nem igazán örülök annak amit írsz, egy nap van köztünk... én most jobban vagyok, remélem most már marad így vagy jobb lesz. Nem akarok újra rókát :oops: Sajnálom hogy ennyire rádtalált, :( Nem tudom mennyire vígasztal, de te minnél rosszabbúl vagy a babád annál biztosabban tapad :wink:

Tecaa,
Gratulálok!!!!

Napvirág,
Még ráérsz fogdokihoz menni de mindenféle képpen menj majd el, mert egy rossz, kezeletlen fog nagy bajt tud csinálni... Az ekg-t, belgyógyászati kivizsgálást nálunk kötelező a 12. hétig megcsinálni... mondjuk nekem lehet nem jön össze. Én még védőnőhöz be sem jelentkeztem, nem hogy belgyógyra, ahol hetes előjegyzés van és még szabin is lesz a doki...


Ma én is hasszurkázok, meg mensisen fájok.

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

A válaszok szépen sorjában.

Fogyókúra: Attól függ ki mit ért ezalatt. a 90 napos diétát, vagy csak több mozgás kevesebb megggondoltabb evés az nem mindegy. Én is jelentős túlsúllyal kezdtem meg az első és most már 2. terhességemet. Az elsővel 13 kg fogytam amiatt hogy nagyobb igényem volt mozogni, és jól is esett, de mindent ettem amit akartam. Most közel 8 hetes vagyok és az első 1-2 hónapban 7 kg VISSZAJÖTT amit előtte felogytam és most megint visszaállt a -7kg. Szóval ez teljesen attól függ hogy milyen az ember és a baba.

Hányinger: Nekem B6 vitamint ajánlottak. Én nem próbáltam még, de a Boginál lévő hányingerhez képest ez valamivel jobb most. Bogival mindenre hánytam amiben fokhagymából akár egy csipetnyi is volt. (kolbász párizsi stb) Ja és mivel télen voltam hányós a fokhagyma kiűzetése a házból című filmben szerepeltem hi.

Aggodás: Littlebabyvel ellentétben és egyetértésben. Én is úgy gondolom hogy nem szabad aggódni mert az sokszor többet árt a babának mint bármi más. Az más kérdés hogy van-e ok rá. Az unokatestvérem down kóros és ez aggaszt engem a legjobban. A kór kiszűrése 18 ezer ft. Most csináljam vagy ne? Itt szeretnélek megkérdezni hogy volt-e valaki ilyenen? Mennyit kellett fizetnie? Illetve azt hallottam hogy bizonyos esetekben amikor indokolt akkor ingyenes (pl 35 év felett) ilyen helyzet az is hogy volt ilyen a családban????

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Tecaaa!
Gratula!!!! Jó nagy a babóka!!! :)

Mieza!
Köszi, megnyugtattatok,hogy nem vagyok elmaradva. :)

Kacsamama!
Én SZTK-s orvoshoz járok és nekem ingyen fogják megcsinálni a kórházban,ahol szülni fogok (eddig 2 maszek orvoson voltam túl és mindkettőt nekem kellett felvilágosítani a betegségemről,meg milyen vizsgálatra küldjön el. Utána ajánlották ezt a dokit. Azt mondták szereti a "kihívásokat" és nekem nagyon bejött! Ahhoz képest,hogy SZTK-s,nem tartja a markát. Nagyon normális, sőt,még ő mondta a meddőségi klinikára irányítás előtt,hogy milyen vizsgálatokat csináljunk meg SZTK-ra,hogy ne ott kelljen fizetni érte.)
De én decemberben leszek 35 éves, azt hiszem nálam erősen ajánlott,de még így is azt mondhatom,hogy nem, ha félek az 1 %-os vetélési aránytól.
De júli 20 után többet fogok tudni mondani róla,mert akkor legyek genetikai tanácsadásra. Ott ezt részletesen el fogják mondani.

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Napvirág
Fogászaton voltam május 10-én, akkor teljes fogsortisztítás (fogkőszedés, meg polirozás), és akkor a dentálhigiénés azt mondta, hogy teljesen ép szép fogazatom van, úgyhogy én most nem megyek. De ha fogköved van, szedesd le, mert problémát okozhat.
Majd ősszel elmegyek, megint, mert Reginának is megnézetem a fogait.
EKG - majd jövő héten, a 11. héten. Elsőnél is akkor voltam.
Meg esedékes az első laborom is, azt meg pénteken szeretném.

Kacsamama
Kolbászos, füstölt dolgokat én sem bírom, és a fokhagymát sem. Pedig ezeket korábban nagyon szerettem.
Vendég
 


Sziasztok,Jó reggelt mindenkinek!

Elsőként én is üdvözöllek kacsamama!Grat a két picikéhez a kintihez és a bentihez is :)

Senki nem írta még úgy emlékszem hogy mit érez a baba nemével kapcsolatban,és mostanában azon gondolkodom,hogy tényleg meg lehet e érezni.Azt írják hogy a kismamik nagyon sok százaléka megérzi.Hát én nem tudom,a harmadik bébimet várom,de én nem nagyon érzem.Igaz hogy mindig szerettem volna egy kislányt,és Botikámnál éreztem egy kicsit hogy fiú,meg a párom is.Az elsőnél Erikkel semmit nem éreztem.Most meg nem tudom eldönteni mert igaz hogy lányt érzek,de szerintem annyira befolyásolja már az hogy szeretnék egy lánykát,hogy ebben a megérzésben nem hiszek már.
Gondoltam megkérdezlek benneteket is erről,ti rendelkeztek e ezzel a képességgel.Igaz majd csak akkor derül ki,ha megszületik! :lol:

Az sok hízással kapcsolatban akartam írni még.
Csak az én tapasztalatomat írom le.
Én terhesen oly mértékben hajlamos vagyok a hízásra,hogy ha nem ennék semmit akkor is ház lennék.Most is nagyon sokat híztam már,és harmadik terhességem gyanánt,nem is nagyon érdekel már mert ismerem a szervezetemet.Az elsőnél 107kg-al szültem.A másodiknál 104kg-al.És most is annyi leszek több vagy kevesebb.De kb annyi.De soha nem volt gond az egészségemmel.Jó a vérnyomásom,sőt alacsony mindig.És minden más is jó.Szülés után simán lemegy,egy kis segítséggel.Én alapból nagyon hiú vagyok és utálom mikor fölösleg van rajtam.Aki nálam nagyobb fogyikúrás az már festi magát,de terhesen mindent megeszek amit csak szeretnék.Az én nagymamám mindig azt mondta hogy ha nem eszem meg amit megkívánok legyen az bármi és bármennyi terhesen akkor elmegy a picike péterkéje.Nem tudom hallottatok e már róla.Ez csak egy közmondás.Amúgy nagyon sokat hallottam is és ismerősöm is van aki megvont magától dolgokat,és stb.A gyermeknek az immunrendszere borzalom.Allergiás és mindig beteg.Ez nem törvényszerű,de van benne valami.
Persze egyértelmű,hogy van nagyon sok kivétel,olyan kismamiknál akinek az egészsége alapból megköveteli a diétát.A cukrosok,meg a kórosan túlsúlyosak,meg magas vérnyomás,stb.
De ha nem indokolt akkor ne a súlyt nézzétek.Lesz időtök leadni majd a pici mellett!

Na megint szófosásom volt bocsika :oops:
Párom azt mondja miért nem mentem írónak :lol:

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Tecca!Először is gratulálok!!!!Szépen növögettek!Csak így tovább!

Momi: Nem hiszem hogy neked is rosszabbra fordulna a dolog.Nekem eddig nem volt rosszullétem,azért hittem hogy megúszom.De ma úgy kezdtem hogy a vizembe belenyomtam egy citromot és kopp-kopp azóta semmi bajom,Remélem ez így is marad és tényleg beválik.

Én még nem jelentkeztem a védőnőnél,még nem mondta a doki,szerintetek fog szólni vagy menjek magamtól?

Érzések a nemmel kapcsolatba?Én ugyan így vagyok.Azt érzem hogy fiú,de csak azért mert arról álmodok.Én mindig szerettem volna ha lett volna egy nagy fiú testvérem,de én vagyok az idősebb egy öcsém van.Így a gyerekeméknél szeretném ha fiú lenne az első.De lehet pont azért lesz kislány.Szóval én sem tudom.

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Üdvözlöm az új kismamákat!
Kacsamama:én jövőhéten megyek erre a szűrésre.Az orvosom felajánlotta abban a kórházban ahol dolgozik,ott ingyenes,de meg tudják csinálni a magánrendelőjében is ott pedig 29000.-.de ez az ár 2 vizsgálatot foglal magába:az egyiket a 12.ik héten csinálják,a másikat pedig a 16.ik héten.És a kettő értékeléséből lesz eredmény!

Napvirág:én az EKG-t már megcsináltattam,de a fogorvos még várat magára!de én folyamatos ellenőrzésen vagyok mert fogszabályzóm van...:D

Tecaaa:gratulálok.:D

pöcök:nekem szólt a házi orvosom,de én nem tudom pontosan hogy mikor kellene először felvenni a védőnővel a kapcsolatot!

Én úgy érzem mostanság,mintha kisfiú növekedne a pocakomban.:D

Mi hétvégén Zakopane-ben voltunk,mindenkinek tudom ajánlani!!!
Ebben a hőségben,jó egy kicsit a hegyek között tartózkodni!
Most búcsúzom,majd később támadok újra!!!!:D :D

Ani

Kép
ani983
 
 


Sziasztok!

Ismét csak egy gyors beköszönésre van időm. Olvasgatlak Benneteket, de az írásig nagyon néz eljutni Iván fiam mellett.
Állandóan a kertben lenne, a hőség miatt kezdek teljesen megkukulni:) És hát az émelygésemnek sem tesz túl jót:)
Bár már egy kicsit jobban vagyok, bízom benne, hogy úgy mint Ivánnal a 12. hétre megszűnik. És akkor már csak 1 hét van hátra..)

Üdvözlöm az újonnan érkezőket, jó pocakosodást Nektek:)
rlehoczki
 
 


brita80!
Köszi, akkor nyugodt vagyok, hogy még nem késtem le. :)

reni78!
Öööö...izéé...én nem érzem. De ha beszélünk róla mindig automatikusan úgy beszélek,mintha fiú lenne. Aztán lehet,hogy azért,mert apa azt szeretne inkább, nem tudom.


pöcök24!
Nekem szólt a doki. Rá is írta a papíromra, hogy védőnőhöz irányítva, kontroll kiskönyvvel.

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Nekem azt mondta a doki, hogy nem kell mennem, majd a 12. hét körül. Szerintem dokija válogatja. A lényeg, hogy csak akkor vagy valamelyik pénzre jogosult (TGYÁS?) ha a 12. hétig jelentkezel dokinéninél, ezért érdemes elmenni.

Reni, jól állsz hozzá a kérdéshez és én is azt gondolom, hogy amit megkívánok, azt meg kell adni. (mondjuk könnyebb most a melegben, mert csak gyümiket kívánok:) Én azért estem kétségbe, mert naponta jött fel egy kg, ami nem lehetett a kajától. és víztől sem...
Most úgy néz ki, hogy a Femibionról visszaváltok az Elevitre és meglátjuk.
mieza
 
 


Csajok, holnap elmegyek nyaralni, vasárnap este jövök vissza. Addig itt egy tábla és ha visszajöttem, mindent visszaolvasok és beírok :) Szóval addig is írjatok, mi van veletek, ki mivel hogy haladt! Szurkolok mindannyiótoknak!

Kismamijaink
mieza
 
 


Napvirág, én nem érzem, hogy fiú vagy lány és mindkettőnek nagyon örülük. De ha idegen nyelven beszélek, és meg kell adnom az Ő nemét, akkor mindig autómatikusan lánynak ragozom. Már kétszer is előfordult és ismerősök szóltak rám :)))) Ráadásul két nyelvvel is előfordult :))) Biztos valami tudatalatti...
mieza
 
 


mieza

Én ezért sem szedek komplex vitamint.Bár én is azzal kezdtem,de leálltam vele.És csak magnéziumot,folsavat és B6 vitamint szedek.
Nem tudom ti hogy néztek ki,de nekem vagy a hízástól vagy a puffadástól,vagy már a terhesség is látszik egy kicsit.Nagyon nagynak látom és érzem a hasam.Olyan kényelmetlen,nem tudom mi lesz velem még később :lol: A két másik terhességemnél nem volt ez ennyire korán,nem emlékszem rá.

Szép estét mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


mieza!
Jó pihit, jó idő adott, azt nem kell kívánni ;) vigyázzatok magatokra és érezzétek jól magatokat! :)

Én sem szedek semmi terhesvitamint. 1x szedtem,mikor "terveztük" még évekkel ezelőtt felkészítésként. De miután még a falat is megettem volna abbahagytam, pedig még terhes sem voltam.

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!

Momi és kedves Mindenki!
Látom elég nagy port kavart amit a hízásról-diétáról írtam. Nos látom félre lettem értve.
Én azon, h tilos diétázni nem azokat értettem akiknek orvosilag kell fogyni terhesség alatt, szó sem esett róluk, természetesen ők kivételek, és valószínűleg súlyosan indokolt a diéta. Én azokról beszéltem, akik nehezebben fogadják el, h bizony a terhesség súlytöbblettel jár. Attól még h 60kg volt valaki és most ránéz a mérlegre 65kg, nem kell félniük mert a szülés után nagyon jól le lehet fogyni, pl. a szoptatással, étrendre való odafigyeléssel és mozgással.
Ne vegyétek fejemet ezért a kis kinyilvánításért, csak szerettem volna mondani, hogy nem igazán azt lett a végeredménye annak amit leírtam, és helyesbítettem.

Pöcök!
Tényleg jól olvastad, szerintem is a citrusfélék naon hatásosak, és még a reggeli felkelés előtti kekszezés vagy ropizás is.
A védőnőhöz engem a doki küldött kb a 8-10.héten, nem tudom pontosan.

Tecaa!
Gratula a kis csöppséghez, micsoda tempóban fejlődnek nem igaz? Olyan hihetetlen!!

Mieza!
Ha ajánlhatom az én fogorvosomat, szívesen megadom a nevét címét, nagyon jó doki. Bp.-en a 18.kerületben van.
Kellemes nyaralást kívánok, érezzétek magatokat jól!!

Reni!
Nos én Lilivel valóban megéreztem h kislány lesz. Nem is gondolkoztam rajta, és jött egy érzés, lány!!! Be is vált, most viszont nem érzek semmit egyenlőre, de kíváncsian várom.....
Egyetértek veled a hízásról leírtakkal kapcsolatban, erre gondoltam én is, de úgy látom rosszul fogalmaztam...
Én is nagyon puffadtnak érzem magam mindig, és úgy is nézek ki.

ANi!
Irigy-irigy a kellemes kiruccanásért, biztos írtó szuper volt!!!
Jó is az kimenekülni a városból a nyugalomba!

Rlehoczki!
várunk nagyon, gyere amint tudsz!

Terhesvitaminként én Elevitet, Omega3-at, Aloe Vera gélt szedek.

Ma megyek dokihoz!!!!!! Már alig várom, este megírom h mi volt!!!

szép napot nektek!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Sziasztok.

Engem nem a túlsúly vagy a hízás aggaszt, hanem, hogy elkezdett egy kicsit jobban hullani a hajam. Nem csomóban, csak pár szállal több, és engem nagyon idegesít, hogy mindenhol ott a hajam :(
Most olvastam utána, hogy a 8-dik hét után indul el a hajvesztés, és fél év után áll vissza a régi egyensúly. Meg hát a hajszálak is cserélődnek.
És elkezdtem pattanásos lenni. :( És ez is a terhesség velejárója, ráadásul a brekkenő hőség se tesz jó a bőrömnek, mert eléggé izzadok és az előhozza a patikat. :(
Tegnap voltam a védőnőnél és megcsináltuk a kiskönyvemet, ha minden jól megy holnap megyek vérvételre.

Kellemes napot mindenkinek

Kép
ekriszta
 
 


Sziasztok!

Reni
Azt mondják az elsőnél úgy kb a 14-15 héten indul a pocaknövögetés, a másodiknál már a 12 héten, a harmadiknál pedig a 8-9 héttől.
Nekem még nincs hasam, csak este a puffadástól. Viszont a derekam tuti szélesedett, mert a nadrágaim egy része már nem jön rám kb a 8. héttől fogva.

A 6. héttől kb a 8-9. hétig megittam egy adag (2 üveg) hipp natalt, aki nem ismeri, ez is olyasmi mint az elevit, vagy bármi, csak folyékony formában. De még ettől is rosszul voltam, úgyhogy abbahagytam, jövőhéten folytatom újra.
Amit már a fogamzástól szedek az a folsav, és aloe gélt iszok én is. Magnéziumot is szedem mostanában minden másnap, vagy minden nap egyet, ha feszül a hasam. Meg C vitamint, bár ezt az útóbbi napokban hanyagoltam, mert eszek bőven gyümölcsöt.
Szerintem felesleges a vitaminokat túlzásba vinni (az orvosom szerint nincs is szükség ezekre a terhesség alatt) Mármint a komplex vitaminokra. Viszont a folsav nagyon fontos, Reginél nem szedtem, mert senki nem mondta hogy kell, de most nyugodtabb vagyok, hogy szedem.
Vendég
 


Sziasztok!Hétfőn voltam uhun.18 mm-es élő embrió korához megfelelő nagyságú.Semmi mást nem mondtak.Következő aug 9.Én is voltam fogdokinál leszedte a fogkövet.Már egy kiló plussz és egy kicsivel magasabb vérnyomás,a vizesedé megszünt :D .Mindenkinek jó egészséget.Sziasztok

Kép
timi87
 
 


Sajnos nekem szedni kell valami komplex vitamint, mert a lombikos több hónapig tartó, napi több injekciózás, a hormonok elég sok mindent kiszívtak a testemből.
Tegnap és ma már nem vettem be e Femibiont, csak az Elevitet és lám, máris 2 kg-mal kevesebb vagyok... Nahát, kiderült az oka :)

Tegnap lehordtam a 36-os cuccaimat a szuterinbe, mondjuk úgy két évre :)) Már csak 40-es cuccokat hagytam ki. A hasam abszolút látszik, kis domborka :))) de a ruhák nagy része, a kiszélesedett csípőm és a hattttalmas melleim miatt nem jönnek rám :)

A régi cégemnél arról beszélnek, hogy megnagyobbítattam a melleimet. Olyan jót nevettem ezen a pletykán, de tény, hogy tényleg olyan :)

Littlebaby, én tökéletesen értelek, az egyik volt kolléganőm egy dekát sem akart a gyerek súlyán kívül hízni ( a magzatvizet se számolta bele!!) és kb. semmit sem evett végig... a babája olyan beteges is lett, ami neki nem számít, a lényeg, hogy szülés után 3 héttel már tökéletes bikinialakja volt. Na, tőle is elvenném a gyereket...

Elküldöd priviben a doki számát, elérhetőségét?
Sok sikert mára a dokihoz!!!

Ekriszta, nekem sosem volt pattanásom, tiniként sem. Na, most látnád a fejem.. utálom is, de hát majd csak elmúlik. Sok helyen babasima terhesbőrről beszélnek, alig várom :)))
A hajhullásról nem tudtam.

Brita, akkor én a 3. babámnál járok :))) HOl van már a szép lapos hasam...
Én is iszom a hipp natalt, azzal veszem be a vitaminokat, mert könnyebben felszívódik.

Timi, szuper hírek!!!!!!
mieza
 
 


Kismamik lettünk!

Utsó bejelentkezés, indulunk nyaralni :)
mieza
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, nem akartam feszkót :oops: :oops:
Teljesen egyetértünk, aki "divatból" nem akar terhesen hízni az... Ez kb olyan mint a milyen lesz a mellem, inkább nem szoptatok...

Nem tudom írtam e már ide, leginkább nálam a diéta arról szól, hogy kihúzzuk a 36. hétig egyben. Az első terhességem vége katasztrófális lett, a legtöbb orvos azt mondaná, hogy örüljek hogy lett egy egészséges gyerekem és én sem maradtam ott. Felejtsem el, hogy több legyen. Ennek ellenére úgy gondoltam, játszok a tűzzel és nagy családot szeretnék. A dokim elég keményen közölte amikor a Petivel terhes lettem, hogy örüljek ha a 30. hétig kihúzom stb, stb. Szerintem nem kell ecsetelnem, hogy mit éreztem, egy világ omlott össze bennem, és most is ez van. Már keresi a doki a labor eredményeimen a kezdődő bajt. Semmit sem tudok ez ellen csinálni, mint kőkemény diétát tartani, rengeteg szabály lett felálítva és bízni benne, hogy kihúzom a 36. hétig aztán ahogy betöltöm máris tolnak a műtőbe. Sajnos, ha ötven kilós lennék sem lenne máshogy. A toxémia nem így válogat, és nincs ellenszere csak segíteni egy kicsit a szervezetnek hogy kibírja amíg a babának is jó idekint. Páromon kívül, dokikat, védőnőt leszámítva szinte mindenki keményen beszólongatott, hogy a baba beteg lesz, immun gyenge lesz, pici lesz, meg a dokim nem normális hogy terhesen ilyeneket vár el, diétázni terhesen maga a megbocsájthatatlan bűn, stb stb. főleg fogyni. Sajnos nem egyszer fordúlt elő, hogy egy disznót is fel tudtam volna falni. Kinyitottam a hűtőt és csak egy doboz joghurtot ehettem, mert már más nem fért bele vacsira. Senkinek nem kívánom, hogy terhesen kemény diétára legyen fogva, maga a pokol de a gyerekért mindent :)

Bocsánat most csak magamról, felkeltek a gyerekeim és gyilkolják egymást :?

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok! Egy jó időre eltűntem, ennek oka , hogy sajna elment a baba. A múltkor írtam, hogy voltam uh-on és hüvelyit is csináltak és nem láttak semmit, utánna rá elkeztem vérezni de nagyon dúrván és lefényképeztem mi jött ki belőlem. 12 napig véreztem de tegnap már csak rózsaszín volt. Holnap kiderűl ki kell-e kaparni. Pozitívan fogom fel lesz másik de nagyon örültem volna ennek a babának. Így el is köszönök tőletek! Nagyon aranyosak vagytok jó kis csapat:) Mindenkinek kívánok jó egészséget és nagyon boldog babavárást. Azért még be be fogok nézegetni, hogy hogyan alakúltok:) Kellemes pocakosodást. Üdv: Holdfény
holdfeny81
 
 


Holdfény
Sajnálom ami történt veled, de nagyon jó a hozzáállásod, és meglátod hamarosan lesz baba újra, ha szeretnétek. Feltétlenül nézz be. Remélem megúszod az eü kaparást. És csak arra gondolj, hogy biztos beteg lett volna a baba, a természet így szelektál. Durván hangzik, de legközelebb biztos minden rendben lesz.

Pattanásokkal én is tele vagyok, a meleg bizony ront a helyzeten.
A hajam is hullik, de most hogy két hete jól ritkitattam belőle, most látványosan kevesebbet.

Mieza
Jó a Hipp Natal, az elsőnél úgy a 3. trimeszterben kezdtem inni, 100 %-os vastartalma miatt.
Vendég
 


holdfény

Én is csatlakozok az előttem lévőkhöz,és nagyon sajnálom.Eléggé lehangolt a híred.Légy erős és én is azt mondom,a sors akarta így.Nehéz feldogozni,de egy beteg gyermek mellett ez semminek mondható.A következő babócánál meglátod nem lesz semmi gond!Megerősödsz egy kicsit addig.A legelső terhességem nekem is elhalt volt,tudom milyen érzés.Csak nekem nem volt se vérzés se görcs,csak az ultrahangon mondták meg hogy ez nem élő magzat.Ezért művi befejezés volt egyből utána.A sok kismama között azt hittem a szívem megszakad.Szóval tényleg együtt érzek,de látod azóta a harmadikat várom.Fel a fejjel.Amúgy sajna ez a jelenség elég gyakorinak mondható azt mondják.Pláne az elsőnél.
Sok sikert és szerencsét a jövőben!

Üdv Reni

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


mieza

Igaz most már nem lépsz be egy ideig,de nagyon kellemes pihenést és nyaralást kívánok!Kicsit késve,bocsesz :oops:

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Sziasztok!

GYors bekukk!! Voltam dokinál, még nagyon "picikék vagyunk", alig tudta kimutatni a doki, kb 5mm-es petezsák, benne még semmi nem látható, 2hét múlva 28.-án UH! Azt mondta addigra már akár 10mm-es lesz a baba! Azért kaptam fotót, mert picike de látszik.

Holdfény!
Előttem szólók mindent leírtak, csak annyit írok, várunk vissza a jóhírrel, remélem mihamarabb sikerül, és nem kell kórházba menned a "tudodmire" , le sem írom.
Vigyázz magadra és gyere a hírrel!

Momi!
Semmi gond, amit írtál tök rendjén van, úgy értem köszönöm h megosztottad velünk te mire is gondoltál. Szörnyű és sajnálom, te bizonyítsd a nagyokosoknak, h van remény és leendő nagycsalád!!
Valóban muszáj diétázni az ilyesféle betegségekkel, persze nem rátok értettem, h tilos, hanem amit írtál is, a "cicababákra" van ilyen ismim, akiknek az alakjuk a lényeg, a baba meg háttér.
Gondtalan pocakosodást!!!ú

Most megyek mert leragad a szemem, meg hányingerem van! :roll: :wink: Azért örülök neki..... :lol: :lol: :lol: mert tudom miért van!

jó éjt nektek!!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


ekriszta!
Megvolt a vérvétel? Hogy bírod? Én ájulós vagyok. De érdekes módon kinn szoktamájulni utána,nem közben. :D

timi87!
Gratula az uh-hoz! :) Így az elején mást nem is nagyon lehet mondani uh-n. Nekem is mindig ezt mondták, meg hogy normál szívhang. De ha ezt nem írják,akkor sincs gond,mert ott van, hogy "élő".( na, ez úgy írom,mintha olyan sokat lettem volna, pedig össz.2x :D ) Tök jó,hogy megszűnt a vizesedés! :)

momi!
Le a kalappal előtted! Hihetetlen nagy akaraterőd és erős szervezeted van! :shock:

holdfeny81!
Nem tudom itt vagy-e még, vagy olvasgatsz-e minket, de azért írok. Nagyon nagyon sajnálom ami történt! :( :( :( De! Próbáld olyan oldalról megközelíteni,hogy jobb,mintha egy beteg baba született volna meg. Illetve, lehetsz spontán terhes bármikor,nem kell hozzá orvosi segítség.
Mikor mész ma dokihoz? Drukk,hogy ne kelljen befeküdni!
Csak pozitívan előre és jelentkezz a következő hónapi pozitív tesztnél! ;)

littlebaby!
Igen, picit még korén mentél,mert állítólag a 6. héttől látszik egy kis pötty a petezsákban. De ezek is nagyon jó hírek és legalább tudod,hogy jó helyen van a kismanó! :)

Képzeljétek, már 2 napja nem tudok oldalt aludni. Akkor valamin úgy nyomódik,hogy kb.5 percenként mennem kell pisilni. És jön is rendesen, én nem tudom hogy termelődik ennyi! :shock:
Hajhullás: nekem a betegségemből kifolyólag folyamatosan hullik. Viszont pont fordítva vagyok,mert mintha mostanában nem hullana annyi.
A bőröm tuti megváltozott,mert már hetek óta nem kellett testápolót használni kiszáradás ellen. :)
A jövő hetemet betábláztam. Hétfőn fogászat, kedden genetikai vizsg., szerdára meg bejelentkezett a védőnő.

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!

Bocsi a zavarásért,kérlek Benneteket az alábbi linken szavazzatok a kisfiamra Zsoltra.Köszönjük!

További szép napot!

http://liberoarcai.liberoklub.hu/kepek/?pid=2008122744
nituska
 
 


Sziasztok.

Napvirág: köszi,hogy eszedbe jutottam, sajna nem jutottam le ma reggel a vérvételre, mert este nem ettem eleget, éjjel meg nem akartam enni, és féltem, hogy rosszul leszek, mert a nagyok miatt csak 8 után jutottam volna le, és ráadásul a reggeli pisilés után jutott eszembe, hogy upsz pohárba kellett volna pisilni.:(
De a holnapot már úgy terveztem, hogy 1/4 8-ra a vérvételen leszek. Bár akkor csak hétfőn lesz eredmény, de nem baj.

Holdfény: csatlakozom az előttem szólókhoz, és én is sajnálom. :(

Littlebaby: :) nálam is ez volt, én 5+5-en voltam uh-n, de rá 3 hétre 18mm-es baba volt már a petezsákban.

Timi: neked is gratula. :)

Ti hogy viselitek ezt a kánikulát? Én állandóan vízbe lennék. Remélem a jövőhéten eljutunk pancsizni a nyaralás alatt.

További kellemes napot nektek.

Kép
ekriszta
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam dokinál. A méhem bőven megfelel a terhességi kornak, méhszáj zárt, minden rendben.
Hétfőn megyek vérvételre, I labor, meg TORCH teszt. A dokim mondta, hogy akkor menjek, és soronkívül bejuttat, nem kell várakoznom. 12 hetes uh, az pedig 28-án lesz.
Még jövő héten EKG-ra is el kell mennem a háziorvoshoz, valamelyik délutánra azt is beiktatom.
Vendég
 


Sziasztok!

Kedden voltam dokinál. Mindent rendben talált.CRL:18 mm. UH szerint becsült kora:Kedden 8 hét és 1 nap volt.
Következő UH:2010.08.16-án lesz.
Szülés várható időpontja:2011.02.17.
Salgótarján-i Szent Lázár Megyei kórházban fogok szülni.

Holdfény: csatlakozom az előttem szólókhoz, és én is sajnálom.Tudom min mégy keresztül, nekem is volt egy 6 és egy 20.hetes vetélésem. De fel a fejjel, tudom most még nehéz neked, de van remény és újra jönni fog egy újabb kis csoda.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.07.17 14:46-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van, és átvészeli könnyedén ezt a borzasztó meleget!! Én elég nehezen viselem, mert szédülök és hőhullámaim vannak. Tegnap például megkívántam a dinnyét sikerült apát is rávenni h menjen el nekem dinnyéért. Alig vártam h visszajöjjön, és azonnal nekiestem, ám alig ettem meg a dinnye negyedét jött egy ilyen, "blöe azonnal kihányom" érzés és furcsa meleghullám jött rám, el is mentem azonnal lepihenni, jobban is lettem. Nagyon új nekem még ez a rosszulétes dolog mert Lilivel csak hányingerem volt semmi más.

Napvirág!
Igen én is ennek örültem h jó helyen van a babyke, és megnéztem Lili első uh-ját és ugyanekkora volt mikor vele mentem. Alig várom a 28.-i Uh-t!!!
Nemalvás??? Megértem, éjjel nekem is ez van, kb 12ig nem tudok elaludni aztán sikerül de fél3kor jön át Lili mert nagyon meleg van a szobájában, akkor meg azért nem alszom.

Hajhullás nekem a terhesség alatt Lilivel nem volt, isteni csodás hajam volt, annyira imádtam, de szoptatás után hullott mint a záporeső.

Ekriszta!
Igen pont ezt mondta nekem is a doki, h ha következőre megyek már 10mm körüli lesz a baby!
A kánikulát nagyon nehezen viselem ahogy írtam az elején is. Nekem sem a víz, sem a fürcsi nem hiányzik, csak a hűvös szoba, de nem nevezném annak a mienket ugyanis 30fok van.

Brita!
Grautla a vizsgálathoz!! Szuper h minden rendben van!! Mi az a TORCH teszt?

Vickany!
Neked is gratula a vizsgálathoz, tök jó h minden okés!!!

Ja és még egy ötlet, ha hűsítő italra vágytok ajánlanám a következőt ami még hányingerre is jó:
3dl Sprite v 7UP
0,5dl facsart narancs leve
0,5dl facsart citrom leve
0,5dl citrom facsart leve
Ezeket utána összedaraboljuk kockákra, nagy pohárba jeget teszünk, bele a gyümiket és a gyümileveket, ráönteni a Sprite-ot
és hidegen elfogyasztani. Isteni finom, nem fúj fel a buborék mert a gyümilé elveszi a bubikat. A Westendben ittam ilyen üdcsit és nagyon ízlett, csináltam is itthon. Kellemes nagyon.

Na csak gyorsan bekukkoltam, meg reagáltam.
Gyertek írjatok magatokról, nálunk most semmi izgi nem történt!

pusssz

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Littlebaby
Korábban leírtam részletesen, most csak vázlatosan....
Ez egy rövidítés, többféle betegséget szűrnek (vérből), toxoplazmát, cytomegalovírust, bárányhimlőt, valamint herpes vírust. Mindegyik nagyon veszélyes a magzatra. És főleg kisgyermekektől a legkönnyebb elkapni. Azt nézik, hogy védett vagyok, avagy sem. Sajnos pesten csinálják, úgyhogy várhatok 2-3-4 hetet az eredményre.
Vendég
 


Sziasztok!

Én is rég írtam mert "nyaralni voltam" Erdélyben. Hát csak annyit arról hogy az a rész ahol mi voltunk Sötét középkor. Gyerekkel senkinek sem ajánlom.

Nagyon sok mindent írtatok alig tudtam visszaolvasni mindent Bogi mellett.

Én Gravidát szedek, de nem minden nap hiszen alapból van vitamin beviteled. Egy kicsit jobban odafigyelek a gyümölcs és zöldség bevitelre de ennyi.

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én ebben a rohadt melegben is húslevest és hamburgert kívánok. Még ilyen melegben is néha nem értem magam. Nekem most korábban jött a hányás és a kívánosság is, de még nem híztam bár Bogival 13 kg fogytam és a szülés utáni "klimaváltozás" miatt 20 feljött utánna.

A szűrésekről: Mi úgy döntöttünk hogy ha nincs bármilyen előjele hogy valami probléma van a gyerekünkkel akkor nem csináltatjuk meg a hasbaszúrosat mégpedig: az én koromban 1:1200 hoz az arány dowkórra, az ingyenes hasbaszúrásnak 1-2% a vetélési aránya. Szóval a kisebbik kockázatot vállaljuk. Igen a vérvételre nekem is 30 ezret mondtak a Diagnosztikai intézetnél.

Mikor menjünk védőnőhöz. Szerintem érdemes már akkor elmenni amikor már biztos hogy terhes van és tudják pontosan hogy mennyi idős. Mégpedig azért (Ha valaki másképp gondolja meg tudom érteni) mert mi a férjemmel a kapcsolatunk elején megbeszéltük hogy beteg gyereket nem hozok a világra. Márpedig minnél elöbb tudod meg hogy beteg a baba annál könnyebb az említett eljárás. Tudom hogy most kegyetlen vagyok, de nem hiszem hogy akár a babának de pláne a szülöknek jó lenne ha megszületne egy fogyatékos gyerek. Természetesen ez a fogyatékosságtól függ. (Mégegyszer boccs ha ezzel valakit megsértek) Szóval ebből kiindulva minél elöbb megcsináltatja valaki a teszteket annál előbb lehet tudni hogy esetlegesen van e valami zűr odabent. És mindezt úgy mondom hogy nekem van egy down kóros unokatesóm és szeretem. De látom milyen élete van neki és a szüleinek.

Megérzés. Én sajnos egyáltalán nem hiszek ezekben a dolgokban, de szívesen kipróbálok játszásiból ilyeneket. Nekem pl a jónás naptár kislányt jósol újra. Kisfiút szeretnék, de hogy valaki megérezheti...... Hát nem tudom.

Hízás és egyéb kellemetlenségek: Én fogytam bár jelentős súlytöbbletből 100 kg főlött indultam mindkét terhességnél, de ez cseppet sem zavart csak hogy a dokik csak legyintenek hogy ha mondom hogy fáj a derekam. Ennél a súlynál ez természetes mondják ők. Hát tudjátok mit kapják be amit csak akarnak mert a párom húga vaságyyal együtt is 40 kg és neki még jobban fájt mint nekem. Alacsony a vérnyomásom a védőnő azt mondta Boginál hogy nem látott még ilyen szép eredményeket. Szóval ez egy kamu. Az a lényeg hogy az ember milyen típus.

Én hányok bár nem annyit mint Bogival, kevesebbszer és kevesebb dologtól. Nem hullik a hajam, és az eddiginél sincs több pattanásom. Elég jól viselem a meleget hál istennek.

Holdfény: Ahogy már oly sokan mondták sajnálom, de fel a fejjel. Mielött még teherbe estem volna Litlebaby megmondhatja hogy volt egy nagyon furi menstruációs ciklusom pont mint a tied. Késett aztán elkedtem pettyekni 10 napig aztán megjött rendesen. Aztán a következőnél 3 napos volt. És mostanra terhes vagyok. Amikor 10 napig pecsételtem nagyon kiborultam és ez hidd el természetes. De akkor van csak vége ha feladod. Szurkolok.

Ja és jövőhéten megcsináltatom az összes vizsgálatot. VAn vérvétel, vizelet cukor EKg és belgyógyászat.
És mivel pont terhesség elött durrant be az egyik fogam és gyökérkezelték ezért a fogorvossal már megvagyok. :(

Ja és én is éjszakánként 3 szor kelek fel pisilni iszom mint egy gödény.

Hát boccs csajok ha valakinek nem válaszoltam, de annyit irtatok és nekem most nincs már idegem visszkeresni mindent amire válaszolni, hozzászólni szerettem volna.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Ja és kitöltöttem a táblázatot hova kell visszaküldjem?

Kép
Kép
kacsamama
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: