Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nah túlvagyunk a műtéten, szegényke lelkiismeretfurdalása volt, mert vettek akciósan babakocsit és babahordozót, és ez történt utána! :cry:

trompipi:ne haragudj nem akartalak megijeszteni, de a barnás-feketés vérzés és a bal oladi fájdalom se jó jel. ki vagyok akadva,hogy milyen ott az egészségügy,azért meg kellene nézniük Uh, mert ezek a tünetek méhenkivülire utalnak!!!Mindenképp menjél kórházba, ha kell nagyon "játszál rá" az alhasi fájdalomra,de kell az UH, ez egy életveszélyes állapot!!!!!
Nálunk ha valaki jön uhra nagyon korán és még nem láttunk semmit, de mondja,hogy itt fáj ott fáj, akkor 2hétig is a kórházban aszaljuk figyelgetjük a hormonszintjét2naponta+UH, hogy hol fejlödik ki, nehogy hasüri terhesség legyen!! és ez azért van magyarországon, mert már boldog-boldogtalant be szoktak perelni és nem vállalja fel az orvos a kockázatot, hogy hazaküldjön, ha nem láttja méhen belül a terhességet és pozitiv a teszted....
Jellegzetes kávéaljszerü váladék a méhenkivüli jele ami 7-8héten jelentkezik.írány a kórház rakd el a betétet mutasd meg és mondom mond hogy nagyon nagyon fáj a bal oldalad.!!!Egyébklént a méh jobb oldalra döl enyhéninkább ott érezhető fájdalom, kétoldalt meg a szallagok húzódnak.
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


Trompipi: inkább intézzétek el most este / nem tom hány óra van/
péntekig semmiképpen nem várnék erre!!nem tom hogy müködik nálatok az ügyelet...letudod, megnyugszol és belevetheted magad a munkába is ha minden stimm!!
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


Avrenim de ha méhen kívüli lenne, akkor a fájdalom amiről írt Trompipi az nem múlt volna el nem? Vagy elmúlhat? Meg azt írta Trompipi hogy szex után volt. Nem lehet hogy egyszerűen csak az a ludas?

Trompipi tudom hogy pénteken mész, azért írtam hogy "akkor már "csak" ezt a fél napot meg a holnapot kell kidekkolnod" mert pénteken felkelsz és már mehetsz is. Az hogy holnap zsúfolt napod lesz a melóhelyen az szerintem mindenképpen jó arra, hogy gyorsabban megy az idő, nincs időd stresszelni a baba miatt. Viszont ugye én nem vagyok egészségügyis, elég ijesztő amit Avrenim írt. Lehet hogy be kéne menned tényleg ha tudsz? Azért neki van szakmai háttér e mögött a határozott fellépés mögött, hogy nem szabad várnod :shock:

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 

 
 

Avrenim, petezsakot mar lattak, mehen kivuli kizarva (az nagyon ritka, hogy a mehben es a mehen kivulis van beagyazodas).
Semmi bajom nincs reggel ota, a fekete egyszeri alkalom volt, az oldalam nem is igazan fajt, csak szurkalt.
Tudom, hogy jot akarsz, de hidd el, hogy nem vagyok eletveszelyben.
Vendég
 


avrenim

annyira sajnálom,ez nagy veszteség...hátha pár honap múlva ujra probálkozhatnak.

KépKép
bettike83
 
 


Trompipi: Bocsánat, nem tudtam, hogy volt már Uh. akkor érthető...nem is kell aggódnód ilyen miatt.
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


Ha a méhenkívüli terhesség szétdurran/pl.petevezetékben/ az éles erős fájdalommal jár majd a enyhül, mert a feszülés is enyhül. De előfordul olyan is hogy felszívódik magától, avgy megesik a falósejtek, tehát védekezik a szervezet..és a tvbe láttam,hogy volt aki kihordta hasüregben a babát, csak utána vérzéscsillapítással volt gond(
, ahol a placenta tapadt.)
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


akkor csak én nem voltam még UH. Vettem egy olcsó tesztet ma amibe kettő van és megcsináltam du.-án hogy +nyugodjak...szép erős pozitiv megint :) anyám meg mondta, hogy hülye vagyok.....Hát erre annyi volt a reakcióm, hogy ha ő is ilyen munkahelyen dolgozna ahol én, ő se tenne máshogy, a másik hogy akkor minden mai nő hülye, mert szeret többször megbizonyosodni arról hogy terhes és van baba és jól van..
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


Avrenim én se voltam még UH-n. Itt összesen két UH van, a 12. és a 20 hétben. Az első terhességemnél a 14. hétre volt csak időpont, addig vártam. Úgyhogy még várnom kell minimum 5 hetet és marad az optimista reménykedés, hogy nem kell elköszönnöm tőletek.
Sógornődék 3 hónap után próbálkozhatnak megint? Vagy mennyit kell várniuk?

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


trompipi: Nem kell aggódnod, a barnás-feketés vérzés nem jelent friss vérzést, az még nem vetélés jele, progid rendetlenkedik, vagy volt egy kis haematómád ami most ürült ki.
A terhességben gyakran van heamatóma, ha nagyon görcsöl vki és megpattan vhol a nyálkahártya, ez ált. felszívódik, ritkább esetben ürül ki.
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


igen ált. 3 hónap fél évet szoktak mondani a nyálkahártya visszavastagodása miatt. de sokszor hallottam, hogy ha 3hónapon belül próbálkoztak hamarabb összejött... annyi hogy vitamint szedjen továbbra is szerint ha 6hét mulva próbálkoznak az se gond, csak pszichésen túllenni rajta, lezárni..mondta hogy most nem szeret hozzáérni a férjéhez nem kívánja a közelségét, teljesen magába fordult, talán igy tudja földolgozni..
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


avramin
amikor én elveszettem a babámat akkor kb két hónapig hallani se akartam soha többet gyerekről, mire letelt a 3 hónap már jól voltam és újra próbálkoztunk, feldolgoztam, nagyon fura volt mert a műtét után bele akartam halni, nagyon fáj, nem tudtam hogy élem túl, pedig akkor még csak 7 hetet töltöttem alig tudtam felfogni hogy terhes vagyok és ilyenkor még annyira nem kötődik az ember egy babához szerintem, meg valahol éreztem végig hogy ez most nem lesz ok, már vasárnap tudtam hogy itt hagyott de csak hétfőn kezdtem el vérezni, szóval nagyon szenvedtem, és megvoltam rökönyödve magamon hogy 3 hónap elég volt hogy feldolgozzam, lelkiismeret furdalásom volt hogy nem fetrengek zokogva:S:S:S na a lényeg hogy természetes hogy most így érez a sógornőd, bár nálam apa közelsége jó volt, de le fog csitulni, én se hittem el de túl lesz rajta ha elengedi

most nagyon nem akarom elkiabálni aggódom persze hogy két baba van bent de úgy érzem nem lesz baj és nagyon remélem jók a megérzéseim:)

KépKép

KépKép
msi22
 
 


UI: apa a férjemet takarja csak a gyerek miatt megszokás:D

KépKép

KépKép
msi22
 
 


Sziasztok!

Nálunk ma derül ki minden, és hétfőn megyek dokihoz, ha a béta-hCG +, akkor már UH-ra (ha nem, akkor is, mert valamiért nem akar megjönni... és nagyon szúr odabenn minden)... úgyhogy mondanám, hogy most teljes izgalomban vagyok, de nem... egyszerűen annyira álmos vagyok folyamatosan, hogy nincs erőm izgulni...

Reggel 36,8 volt a hőm, tegnap délután meg 37,2...

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Jeanner megvan már az eredmény?

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Meg, sajnos nem vagyok várandós, csak egy megkésett PÉ és egy PMS szórakozott velem... ja meg a Gabriel tesztek... :(

Szóval most elbúcsúzom tőletek, jó babavárást és vigyázzatok magatokra!

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Jeanner nagyon sajnálom. Ez biztos? Akkor hogy lett két pozitív teszted??? :shock:

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


jeaner

dehát ez hogy lehet,hát voltak pozi tesztjeid is.nem lehet h még kevés a hcg?

KépKép
bettike83
 
 


Elmult a barnam, majdnem teljesen "kifakult".
Holnap doki. Izgulas van!

Jeanner, mit mondtak pontosan? A teszt nem lesz csak ugy pozitiv.
Vendég
 


jeanner
nagyon sajnálom:(

KépKép

KépKép
msi22
 
 


Sziasztok csajok!

A két tesztem a vesebetegségem miatt lett valszeg +, magas fehérjekoncentrátum is okozhat + tesztet, nem gondoltam, hogy ilyen "kevéssel" magasabb is (az én vizeletemben 5x-8x annyi a fehérje, mint nektek, így alapállapotban, ha fáj a vesém, ez elérheti az 50x-es értéket is, ilyenkor szoktam tejfehéret pisilni) elég hozzá... hát ez van...

A hCG értékem 0,9 volt, ez kissé nagyon kevés... de!!! ennek meg van az a jó oldala, h nem is volt, így küretre valószínűleg nem kell mennem... a hőgörbémen is látszott, késett egy hetet, 2-t a PÉ-m... sajnálom így utólag kicsit, h lecsúsztunk róla, de majd köv hónapban :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


trompipi
ez nagyon jó, azért pihengess és várjuk a holnapi eredményeket, de tuti egy szép nagy babó kapaszkodik ügyesen a pocidba:)

jeanner
igen ne adjátok fel és csak pozitívan, de most már figyelembe tudod venni hogy ez a vesebetegség megszivathat, óvatosan kel örülni, de nagyon szorítunk!!

KépKép

KépKép
msi22
 
 


Msi, úgy döntöttem, nem csinálok több patikai tesztet, vagy csak olyat, ami tényleg megbízható, és csak akkor megyek dokihoz a teszttel, ha erős 2 csíkot mutat :) úgy fest a halványnál szerencsére nem tud erősebbet produkálni és nem minden márkánál... :D

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


jaener

hát sajnálom,de legközelebb csak sikerül,drukkolok neked :)

KépKép
bettike83
 
 


Jeanner érthető, a legjobb ha a doki mondja rá az áment:D

Mióta Dr. Nono felrakta az ikrekről az uh-t eltűnt:(vagy lemaradtam hogy nyaralni mentek volna? remélem minden ok velük is.

KépKép

KépKép
msi22
 
 


Sziasztok!

Jeanner:Sajnálom! :(

Én tegnap kértem időpontot UH-ra,június 10-én fogok menni déluán 4-re!Akkor már 8 hetes leszek!

Kép

Kép
syl100
 
 


syl

én is 8 hét körül megyek,persze ez már a második kukucs lesz,de itt már lesz szivhang is és viszem az apucit is,halja ő is a picijét :)

KépKép
bettike83
 
 


Jó reggelt lányok!

Többen is eltűntek, de remélem mindenki visszatalál :) Nekem hétfőre van időpontom a midwife-hoz, majd ő fog adni időpontot a kórházba az UH-ra, de ugye a 12. héttől, úgyhogy még min. 5 hét. Most csak felveszi az adatokat, meg elkezdődnek a vérvételek, ilyesmi.

Jeanner sajnálom, akkor ez már tényleg biztos infó. Valahogy én is rögtön arra gondoltam, hátha a kórházban tévedtek, hisz ott a két pozitív teszt. Akkor ez tényleg nagy átvágás volt. Kívánok neked mielőbbi babásodást!

Trompipi tűkön ülök, írd meg az eredményt minél előbb!!!

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Sziasztok, bucsuzom. Ma delutan megmutenek.

Mindenkinek szep babavarast!
Vendég
 


Sziasztok!

Én teljesen új vagyok itt, szeretnék csatlakozni hozzátok.
Első babámat várom, a 7. hétben vagyok.
A héten voltam ultrahangon és már vert a kicsi szíve :D
Nem tervezett baba viszont most már annál inkább várjuk az érkezését, amit a dokim január 10-re jelölt ki.
Szerintem nagyon sok kérdésem lesz előre elnézést érte.

Dalma
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


Trompipi te vagy a Névtelen???? Ahogy visszanéztem az előző oldalakra a te neved mellett helyett Névtelen lett és nem lehet neked privit se írni. Teljesen le vagyok döbbenve. Rettenetesen sajnálom, én annyira hittem hogy minden rendben lesz veled. Nagyon-nagyon sok erőt kívánok neked a műtéthez és a lelki háttér elviseléséhez és mielőbbi babásodást :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Dalmicsek üdv köztünk. Kérdezz csak bátran, ha tudunk szívesen válaszolunk.

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Lányok, én lehet nem megyek dokihoz, ahogy elkezdtem görcsölgetni, szerintem ma meg is jön :)

Dalmicsek, párom is azon a napon született ;)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


köszi lányok!

jeanner, ahogy a leendő anyósom is :D

szerintem előbb fog jönni, tudom mikor fogant :)
a dokim megkért, gondolkozzunk el a Down szűrésen. 29 vagyok, tehát nekem még csak ajánlott. Mit gondoltok róla?

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


Dalmicsek valahol olvastam hogy a legtöbb down kóros babát a 35 év alattiak szülik, mivel nekik még nincs komoly szűrés. A Magzati Diagnosztikai Központban (Bp. Bolgárkerék u. 3.) 25 eft az integrált teszt, ebbe a két vérévétel és a tarkóredő mérés is beletartozik. Ha anyagilag meg tudod oldani, szerintem mindenképpen menj el. Ezzel a vizsgálattal nem csak a down kórt szűrik, hanem ezen kívül még az idegcsőzáródási rendellenességet és az Edwards-kórt is.
http://www.downszures.hu/integralt_index.php

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Dalmicsek, inkább egy felesleges szűrés, mint valami baj!!!!

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Sziasztok!
Ha minden igaz, akkor a hatodik hét első napja. :) Időpontom június elejére. Tünetek alig, jobban örülnék, ha több lenne. Viszont több egyértelműen pozitív teszt. :)
Normális, ha a betöltött 5. hét után csak pisilési inger, fáradtság és mellfeszülés van? Igyekszem nem túlaggódni a dolgot, de néha sikerül. :roll:
zöldtea
Tolna megye
 
 
 
 
 


Nem január?

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


dalmicsek
Üdv közöttünk:) kérdezz nyugodtan, ha tudunk válaszolunk:)

Zöldtea!
Téged is üdvözlünk:) teljesen normálisak a tüneteid, örülj neki, nekem is ezek vannak pedig én ikreket várok (amire azt mondják dupla öröm dupla erős tünetek:)) na jó ha nem figyelek az evésre és üres a gyomrom vagy tele van akkor picit émelygek ma már...remélem ennyi le csak

trompipi
ha tényleg te mész műtétre, nagyon sajnálom én annyira szorítottam:((( sok erőt és kitartás kívánok, tudom mit érzel, hidd el pár hónap és ott lesz a pocaklakó...:(((

KépKép

KépKép
msi22
 
 


Bocs, félreérthető voltam: a nőgyógyászhoz az első időpontom, UH-ra. :)
zöldtea
Tolna megye
 
 
 
 
 


Zöldtea üdv köztünk. Ne aggódj ha nincs sok tüneted, inkább örülj neki. Első baba? Nekem az első terhesség teljesen tünetmentes volt, akkor idegeskedtem miatta, most visszasírom, mert most egész nap émelygek.

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Első. És meglepő. Elhatároztuk, hogy mivel közeleg az esküvő, így akár jöhet is. És elsőre... El sem hiszem. Ezért is vagyok ennyire bizonytalan. :)
Ez furán fog hangzani, de sok mindent megadnék a reggeli hányingerért. Akkor tudnám, hogy minden rendben odabenn. Aztán gondolom majd én is visszasírom ezt a nyugalmat, ha mégis megjönnek a tünetek... :D

Lilypie Fifth Birthday tickers


Lilypie Third Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
zöldtea
Tolna megye
 
 
 
 
 


Zöldtea nekünk is elsőre jött össze a kislányom. Tervezett volt, de azt hittem hosszú hónapok minimum, ahogy a környezetemben körbenéztem. Úgyhogy amikor pozitív lett a teszt először frászt is kaptam :lol: Mikor lesz az esküvőtök?

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Nyufó8: Július végén. A szoknyámba szerintem még beleférek, bár amennyit mostanában eszek... :D
A számból vetted ki a szót. Én is azt látom, hogy sokan mellettem évekig próbálkoznak, ezerféle módszerrel, erre? Én nem frászt kaptam, hanem nem hittem el, úgyhogy egy kisebb vagyon elment tesztekre, mire szép egy zebracsíkosnak elhittem a dolgot.
Azért is aggódom, mert anya velem is és öcsémmel is 6-6 hónapig feküdni kényszerült, veszélyeztetettként, isten tudja hány vetélés után. Remélem ez nem genetikai kérdés. Vagy nem csak az.

Lilypie Fifth Birthday tickers


Lilypie Third Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
zöldtea
Tolna megye
 
 
 
 
 


zöldtea és dalmicsek űdv itt,olyan jó hogy jönnek még a januári kismamik :)

trompipi

ledöbbentem,nem lehet igaz :cry:

KépKép
bettike83
 
 


köszi a válaszokat!
én is így gondolom szóval megcsináltatom az integráltat biztos ami biztos.

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


megint zuhog az eső :? meg bolondult ez az idő..igy is olyan álmos vagyok egész nap.

KépKép
bettike83
 
 


zöldtea
nekünk is elsőre összejött a kisfiunk:) mi is arra számoltunk hogy hónapok múlva lesz csak baba erre köv hónapba ott virított a zebrás teszt:) mit mondjak én örültem nagyon de apa kissé bepánikolt, na jó én is de ki nem? főleg első gyereknél...a második is elsőre összejött ,de őt sajna elvesztettük novemberben, most pedig az első cickafarkas hónapba ikrek lettek:)))

esküvő:))) néha én is úgy "sajnálom" hogy már túl vagyunk rajta, olyan szívesen csinálnék még egyet:) apának mondtam öt évente elvesz az úgy jó:)))

bettike
akkor mit szóljak én egy örökmozgó 21 hós babával a nyakamon, már kikészít:((( ilyenkor nem tudom hogy bírom majd három gyerekkel....mert néha kicsuknám az erkélyre legszívesebben...én is NAGYON álmos vagyok csak hát aludni nem lehet...de nem panaszkodom én akartam gyereket:D

KépKép

KépKép
msi22
 
 


msi

hát megértem h nem egyszerű ebben a rosz időben,mikor a gyerkőc meg menne,de nem lehet.kitartás :)

KépKép
bettike83
 
 


sziasztok lányok!

trompipi: gondolunk rád!

syl: a pajzsmirigyed mindenképp állíttasd be endokrin rendelésen. kell a babucinak, hogy jól fejlődhessen. sima pm-es vérvétel megmutatja hogy alulműködik-e a pm-ed. és ha igen, akkor jód (meg euthyrox tabl.) Ezeket "összelövik".

nono, nlzs
: merre vagytok?

nyufó:
azért nálatok sem kapkodják el a vizsgálatokat. fura világ. tulajdonképpen ezek után nem is mondhatjuk, hogy a magyar eü. annyira szar lenne. merthogy működik. persze ez általánosítás, de ha azt veszem hogy 8 hetesen már 3szor voltam dokinál, és mindahányszor megnéztek, volt is rá okuk mondjuk, de senki sem kekeckedett velem, nem halogattak mint trompipit és nem mondják hogy majd a 12 héten jöjjön.

dalmicsek: első baba? :) gyere a kis szívhangoddal a táblázatba. örülünk hogy itt vagy!
egyidősek vagyunk, de ha fiatalabb lennék vmivel, akkor is kérném a down szűrést 12 hetesen.

szia zöldtea, de jó neved van:) neked is üdv.!

a fejlemények pedig.. tegnap erős barnázás kezdődött (ugye még bükfürdőn) ugyhogy bevágtuk magunkat a kocsiba és irány a szombathelyi korház. becsomagoltam, hátha bennt tartanak. de gyerekek, olyan pozitiv csalodás volt. rögtön betessékeltek, azonnal megvizsgáltak, uh, minden, kikérdeztek és minden úgy volt ahogy sejtettem is. találtak egy 8mm-es haematomát, de a babuci jól van. megint láttam őt. annyira cuki és ugy megnyugodtam. volt szivecske meg lábacska meg már 17 mm. elképesztő azért.
pont egy hete még 10 mm volt. biztos vmi sztár lesz, annyit paparazzizzuk :)
kaptam ultrogestan-t meg két hétig feküdnöm kell szigorúan, azt mondták pisilni és enni felkelhetek, de ennyi. és 2 hét mulva menjek uh-ra.
szóval így jártunk. most fekszem. betartom, amit mondanak, kértem egy csomó könyvet, köztük avrenim tanácsára a suttogót ;)
azt képzelem, hogy gondnélkül felszívódik majd a vérbubi és a 12. héttől pedig nagyon szipiszupi problémamentesek leszünk. ma kezdődik a 8. hét.

Kép
spumilla
 
 


Spumilla hát igen, visszasírom a magyar eü-t :lol: Szuper hogy kifogtál egy ilyen rendes gárdát és elláttak jól. Gondolom nem lesz könnyű két hétig feküdni, de ha a picurra gondolsz közben, úgy biztos könnyebb lesz. Drukkolok hogy felszívódjon gond nélkül!

Trompipi ha erre jársz esetleg, gondoltam rád péntek délután nagyon! Nagyon sok erőt kívánok neked :cry:

:!: Hahó eltűntek, merre vagytok, gyertek vissza! :!:

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: