Új privát üzeneted érkezett!

Vadszi! Tiszta horror! Akkor a bőröd nagyon érzékeny lehet... :shock:
Nagy meleg... na igen. Megint 38 fokok lesznek! Jó ég, akik most nagy pocakosok.... fuhh...
Vendég
 


Sziasztok!

Először is, szeretnék elnézést kérni mindenkitől, mert ezt a kissé elfajult vitát valahol én indítottam el a hülye kíváncsiságommal. Már bánom, főleg ahogy így visszaolvastam az elmúlt két napot. Nem hittem volna, hogy idáig mennek a dolgok.

Sajnos én az egész hétvégét kórházban töltöttem, mert a kislányommal bajok vannak. Saját felelősségre jöttünk haza, nagyon kétségbe vagyok esve, és már azt sem tudom, tényleg jókor jön-e a kistesó. Nem tudom, mennyire érez dolgokat már ebben a korban, de ha ez kihat majd a születés utáni időszakra, akkor lesz nemulass. Sőt, félek, hogy esetleg holnap az UH szívhangot sem fog mutatni, mert a Picurnak inkább nem is lesz kedve ilyen tiszta ideg anyuka markába kerülni.

Honey! Remélem, minden OK lesz veled holnap (én 3/4 5-re megyek, de negyed óra csúszás mindig van, úgyhogy majdnem egyszerre fogjuk megtudni, mi a helyzet odabenn)!

És mindenkinek drukkolok, aki mostanában megy UH-ra!

Kép
Kép
detty74
 
 


Hali!

Van egy kihelyzett gép a közös hall-ban a nyaralóban és nem bírom ki hogy néha ne netezzek :oops: :wink:

Szuper a víz,jót strandoltunk!

Nóri!

Így jó lesz,köszi :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 

 
 

Detty: sajnálom, hogy a lányod nincs jól. Remélem hamarosan meggyógyul.
A picike, meg pont akkor jön amikor ő akar. Ezt szerintem nem mi döntjük el. Arra pedig ne is gondolj, hogy nem most kéne jönnie, mert ha valami lesz akkor magadat fogod hibáztatni.
Szerintem nem lesz semmi baj. Pont ő önt belég most erőt.

De irigylem azokat akik már tul vannak az első ultrahangon. Főleg ha már volt szivhang is.

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


Sziasztok!
Detty! Te jó ég, valami komoly? Váratlan dolog? Mi is voltunk egy párszor már kórházba a fiammal... sőt egyszer életveszélyben is volt, szoval tudom milyen brutál kegyetlen az ilyen!
Ahogy olvasom, többen is mentek uh-ra holnap és a napokban! Nagyon várom a beszámolót! Nekem még addig 12 nap! Holnap már csak 11 :)
Vendég
 


Panny, de jó Nektek most ott Balcsin! Majd mutass már képeket! :)
Vendég
 


Vivi!

Nem váratlan, már fél éve küzdünk. Alexa január óta nem nagyon eszik, és bár a súlya teljesen OK, odáig fajul a dolog, hogy időnként kiszárad és infúziót kell kapnia. 3 hete vizsgálják, de eddig összesen egy baktériumot tudtak kitenyészteni a székletéből. Arra kapott egy elég erős gyógyszert (Klion). Csütörtökön kapta az utolsó adagot, de péntekre belázasodott és nagyon erős hasmenése lett. És leállt az evéssel, és ami rosszabb, az ivással is. Így tegnap megint infúzió, bent is aludtunk. Megint nem tudják, mitől van, mert az összes vizsgálat (széklet, vizelet és vér) teljesen negatív, vagyis paíron van egy teljesen egészséges lányom, akinek hasmenése van és lázas.

Kép
Kép
detty74
 
 


Hú... és akkor goldolom végigjártátok már a gastroenterológiát is? Egyik barátnőm fiának volt olyan hasmenése vagy 2 évig, hogy nem jöttek rá, miért. De aztán elmúlt. Viszont neki nem volt gond az evéssel és az ivással sem... és nem gondoltatok arra, hogy ha nem találják meg az okot, akkor orvost és kórházat váltotok?
Vendég
 


A Heim Pállal kezdtük, most az I. Gyerekklinikára járunk. A leletek valószínűleg mindenhol negatívak lennének, ezek objektív vizsgálatok. A következő ötletem egy homopátiás orvos, aki azt is tudja kezelni, ha Alexa esetleg pszichés okoból kifolyólag nem eszik. Mellesleg jártunk már vele a Vadaskert kórházban egy pszichiháternél is, de ő nem talált igazán semmit, leszámítva, hogy talán én nem érzem magam igazán jó anyának, de ettől még Alexának ennie kellene.
Abban bízom, hogy a hasmenés az erős gyógyszer miatti mellékhatás. A lázról fogalmam sincs, a tüdeje tiszta, a torka nem piros.
Szóval, a lehetőségeket nagyjából kimerítettük. Még sosem éreztem ennyire elkeserítőnek és kilátástalannak a helyzetet. És nagyon nagyon fáradt vagyok. Kb. 3 hete járunk majdnem minden nap a kórházba (fülészet, laktóz terhelés, stb.), és ez Alexát is és engem is leterhel.

Kép
Kép
detty74
 
 


detty,
Jaj szegénykém!! Annyira át tudom érezni amin most átmész!
Nem lehet hogy a láz és a hasmenés most független a nem evéstől? Csak tipp...
De Flóránál pont így kezdődött a 3 napos láz.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Jaj szegények!
Ezt a pszichés dolgot akartam kérdezni, de aztán mégsem, de akkor jó, ha ennek is utána jártatok! Mi a fene lehet ez... A homeopata orvos meg szerintem nem rossz ötlet!!! Hallottam már nem egy olyan esetet, ahol semmi nem használt, de a homeopata orvos igen! Meddig kapott anyatejet egyébként?
Vendég
 


Honey!

Biztos, hogy független, mert a nem evés január óta folyton visszatérő dolog, de életében most először lett lázas. És anem evés mellett a legrosszabb, hogy max. 1 dl folyadékot tudunk vele megitatni, ami ebben a hőségben nem elég. 2 hete megtanították, hogy kell a gyomorszondát levezetni, lehet, hogy be kell vetnem, ha máshogy nem megy. De az borzalmas! Ráadásul mellé is mehet, de azt mondták, azt azonnal észreveszem, mert elkékül és fulldokolni kezd a gyerek. Ilyenkor gyorsan ki kell húzni a szondát és újra kezdeni. Szerintetek erre ki képes?

Kép
Kép
detty74
 
 


Jéééézusom Detty!!!! Gyomorszonda?!
Nekem még a gyógyszer is nehezemre esik neki beadni, mert szegénkét sajnálom....
Reggel-este kap még tápit?
Mit mondtak, mennyit kéne innia egy ekkora babának?

Én úgy tudom, hogy kg-ként 100-150 ml folyadék kell nekik. Tehát ha 8 kg akkor 8 deci - 1.2 L között. De ebben minden folyadék benne van!!! A tápi, a gyümik, a pépekhez felhasznált víz... szóval minden!
Flóra sem iszik többet napközben 200 ml-nél ( de ezenkívül iszik kb 400 tápit + este tejpépet eszik, amihez szintén 100 ml vizet használok )

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


detty
írtam privit

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Hát ez kemény! Nagyon erős vagy Detty! Remélem, nem kell azt a szondát alkalmaznod...
Vendég
 


Detty!

Sztem is jó ötlet ahoemoptat doki!!És esetlegegy gyerekpszichológus h miért nem eszik?(csak egy ötlet...biztos már túl vagytok rajta)

És nem lehet pl.tejallergia a hasmenés hátterében?tejcukor vagy tejfehéje?vagy lisztérzékenység?

pusza nektek,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

A pszichológuson túl vagyunk, a tejérzékenységet vizsgálták. Volt anyagcsere vizsgálata, immun vizsgálat és még ezer másik. Az egyetlen dolog, ami kijött, egy baktérium (Clostridium difficile enteritis), erre kapta a Kliont. Szerintem a hasmenés a Klion mellékhatása, gondolom, tönkrevágta a bélflóráját. Adom neki a Normaflore-t, de nem tudom, hat-e egyáltalán.

Alexa 9 kg, de azt mondták, hogy ha 800 ml folyadék belemegy, már elég ahhoz, hogy ne száradjon ki. Normál állapotban 450 tápszert eszik (200 reggel, 250 este), de valamiért 2 napja reggel nem kell neki. Tegnap egyáltalán nem fogadta el a kórházban, ma reggel meg 80 ml-t ivott. Azért este a 250 ml lement, de szerintem már rettentő éhes lehetett, és túl fáradt az ellenálláshoz.
Ma reggel még megevett egy doboz (125 g) Aktíviát, szerencsére ez általában lecsúszik, főleg, ha úgy teszek, mintha én is enném.

A tegnapi nap borzasztó volt, jó, ha a 600 ml megvolt. Figyelni kell a pisis pelenkákat, de alig van már benne. Régen bezzeg hülyéskedtünk, hogy "úristen, de nehéz", most meg kétszer meggondolom, hogy egyáltalán kicseréljem-e.

7,5 hónapos koráig fejtem neki a tejet. Azt hiszem, azt írtam, hogy 3 hetes korától nem akart tovább szopizni.

Minden nap rettegek, hogy vajon a kórházbn kötünk-e ki, az infúziós állványhoz kötözve, vagy hajlandó lesz-e a kiscsaj legalább a minimális mennyiséget megenni, meginni. Fogalmam sincs, mivel próbálkozzak még. Kipróbáltunk 3 féle itatós poharat, a sport kupakos üveget, gyümölcslevet, vizet, de nem sok eredménnyel, nem iszik.

Na, mindegy, bocsánat, hogy itt öntöttem ki a lelkem, de egyáltalán nem vagyok erős, s tényleg az idegösszeroppanás határán vagyok. Fél éve erről szól az életem. És ma meg még az UH! Ha kiderül, hogy baj van, nem is tudom, mi lesz. Egyébként valamiért azt érzem, hogy nem lesz szívhang, így lelkiekben elkezdtem felkészülni. Azért drukkoljatok, és én is nektek!

Kép
Kép
detty74
 
 


Jó reggelt!

Detty: Nem semmi ami keresztül mentek, probáltál már adni Alexának esetleg gyümölcsöt, tejpépet vagy valami szilárd enni valót? Esetleg Sinlac pépet, ezt receptre kell felíratni egyébként borzasztó rossz de Dávid annak idején gyümivel összekeverve imádta. Biztos már ezeket is kiprobáltad csak probálok gondolkodni és segíteni valahogy. :?
A mai UH-n minden rendben lesz. :)

Én is megyek ma UH-ra 11-re utána jövök és elmondom mi újság. :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


detty!

Ne így állj az UH-hoz, értem, hogy szoktatod magad ahhoz, hogy elviseld, ha baj van, de ha aggódsz rajta előtte, ártasz magatoknak!

Bennem is felmerül időről időre, főleg, amikor 'túl' jól vagyok, hogy vajon ott van-e még a hasamban a pici, vagy nem akart maradni, mert rossz vagyok :(

Nagyon sajnállak Titeket Alexával, nem tudom elképzelni, milyen lehet egy beteg kicsivel.

Más - sajnálom, hogy elmondtam a véleményemet korábban, én is nagyon meg voltam bántódva azon, amiket mondtatok, de nem kellett volna - ez a ti pályátok, és mindenki érzékeny ebben az állapotban - én például mostanában folyton bőgök :)

boruska
 
 


ja, és mennek a drukkok a mai UH-kra! :)

boruska
 
 


Sziasztok!
Detty, szerintem azért gondolod, hogy nem lesz szívhang, mert érthető módon negatív vagy most. Mondom, teljesen megértem és jogos. De az uh-n minden ok lesz, hidd el!
Ez hihetetlen, hogy inni sem akar! És ha tápszert váltotok? Vagy egyáltalán semmi, ami folyadék? Egyszerűen nem tudok már mit mondani. Egyébként a nővérem 16 hós lánya 9 kiló! Szova a súlya a lányodnak rendben van.
Imádkozom értetek, de komolyan. Érdekes, hogy ebben a dögmelegben se akar inni... menj homeopata orvoshoz! Minél előbb!

Lányok írjatok, mi volt uh-n!!!
Vivi
Vendég
 


Detty,

Az UH-on nem lesz gond, ezen ne agyalj, azok a csöppségek sokmindent kibírnak odabenn...

Találkoztam már egy hasonló esettel...Alexának megnézték már a nyelvét???
A kisfiú, aki hasonló cipőben járt nem fogadott el semmit, mert annyira le volt nőve, tapadva a nyelve, hogy képtelen volt mindenre, és sajnos neki is csak hónapok múlva vették észre...de mikor felszabadították, utána nem volt gond...
Egyenlőre jobb ötletem nincs :oops: de pörög az agyam...
danyuci
 
 


Detty: habár ez téged nem vigasztal de tán annyiban jobb lesz, hogy tudod nem vagy egyedül!

Az én gyermekem is nemevős, ő nem mindig volt az néha voltak jó pillanatok a hozzátáplálás 6 hónapos kortól szépen ment, minden új ízt elfogadott szerette amit főzök neki ette a gyümölcsöket (az anyatejből majd 10 hós korától a tápszerből sosem evett normál mennyiségeket (max 150ml egyszerre de este csak 100-at) de napközben kanállal megevett 4 rendes adag kaját 190 grammokat. Aztán egyszer egyik napról a másikra jött a krach
Most ott tartunk, hogy reggel 150-180 táp este van hogy semmi (úgy fekszik le de max 100 táp) napközben ebédre 70 gramm főzelék, és ezért a többi kaját is főzivel kezdjük így egy nap alatt összegyűlik egy adagnyi, kb ezen kívül kijön még egy adag gyümölcs (de nem mindig és tán még 100 krémtúró vagy joghurt) De ez a maximum és ő még csak nem is hízik 12,5 hónapos és 8,3 gramm. Inni iszik de azért 800-at biztos nem amit írtál kb 500ml egy nap+ a táp.
De minden étkezéshez gyomorgörccsel ülök le, hogy na most ebből fog e enni?
Úgyhogy átérzem min mész keresztül.
(mi is jártunk már dokinál, no nem annyinál mint ti de nem igazán tudják mi baja, nálunk most a refluxra gyanakodnak, ez nálatok nem merült fel?)
kaviar
 
 


Hú, de jó, hogy nem voltam a hétvégén...no comment! Úgyis elmondtatok már mindent! De én sem ehhez a stílushoz szoktam a többi topicban...

Detty!

Nagyon erős vagy! És kitartást! Nagyon remélem, hogy mihamarabb megoldódnak a bajok a kislány körül! Szívből kívánom!

Honey!

Negy a drukk mára! Aztán írj gyorsan!

Vadszi!

Én is óvónő vagyok! a 7. hónap végéig dolgoztam, kemény volt, főleg, hogy vegyes csoport. 30 gyerekkel, ebből 18 kiscsoportos, én meg 2 hányás között húzkodtam rájuk az overalokat, csizmákat stb. mert a dajkám valahogy mindig olyankor tűnt el, mikor öltözködtünk..neki közben megszületett az unokája, úgyhogy eltűnt hetekre szabira, közben a váltótársam lebetegedett, majd meg is halt és hetekig egyedül voltam, helyettes nélkül hosszúztam a csoportben reggel 7-től du. 17h-ig! de a legnehezebb az volt, hogy a gyerekeknek segíteni kellett feldolgozni a gyászt a kolléganőm halla után...
Ja, szülésnél, kitolás közben a nyomások alatt próbáld csukva tartani a szemed, akkor kisebb nyomás éri és kisebb eséllyel vérzik be ( az 1. szülés után én is úgy néztem ki, mint aki egész éjjel hegesztett, aztán a dokim szólt, hogy mégis csak csuknom kellett volna a szemem a nyomások alatt... :lol:

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Annyira rendesek vagytok, hogy próbáltok segíteni, bíztatni! Pedig ez a topic nem is erről szól! Rettentő hálás vagyok!!!!! Próbálok minden kérdésre válaszolni.

Kaviar!
A 800 ml nem csak tiszta folyadék, hanem minden benne van (na jó, a pörkölt nokedlivel nincs): a gyümölcspüré, a joghurt, a tápszer, minden, ami kicsit híg. Ezekből kell összesen meglennie, de nektek még a 800 is bőven elég: testsúly kg-ban szorozva 100-zal (a 150 az ultra ideális lenne, de azzal én már rég nem számolok, különben felköthetném magam). Ez lenne az ideális, de ha 100-zal még alatta van, az sem rossz.
A refluxra nálunk is gondoltak, főleg mert fél éves koráig bukott is rendesen, de aztán valahogy elvetették az ötletet.
Igen, a legrosszabb az aggódás, amikor főzök neki, hogy vajon most megeszi.

Danyuci!
Így konkrétan nem tudom, hogy a nyelvét nézték-e, de annyi orvos látta már (kb. 20), valakinek csak eszébe jutott. Ha máshol nem, hát születésekor a kórházban. Meg hát vannak periódusok, amikor kicsit megindul, és eszik, magához képest rendesen. (Persze, normális nézőpontból még mindig kevés lenne.) Lenőtt nyelvvel ezt nem tudná megcsinálni.

Vivi!
Nem is annyira a tápszerrel van gond, hanem a normális folyadékkal. (Egyébként tápszert is váltottunk már: a Beba-ról a Humana-ra, de nem jött be, sőt!!!) Minden itatós megoldást kipróbáltam (pohár, csőrös pohár, sport kupak), de alig iszik. Már gondoltam arra, hogy kicsit jobban megsózom a kajáját, hátha attól szomjas lesz, de félek, hogy nem, és akkor még könnyebben kiszárad. Mindig csak 1-1 kortyot iszik, de ha túl sűrűn próbálkozom, akkor elkezd hisztizni, és azonnal löki el a kezem.
Próbáltam már 100 féle gyümölcslevet, teát, vizet, hiába. Ma vettem igazi citromot, kipróbálom a limonádét.

Boruska!
Köszi az együttérzést, és kívánom, hogy sose tudd meg, milyen érzés ennyire kiszolgáltatottnak és tanácstalannak lenni!

Krisy! Már elég régóta vezetjük be a szilárd kaját. Gyümölcst is régóta kap, a tejpépet sosem ette meg és a Sinlacot sem. Már próbálkozunk azzal, hogy azt kapja, amit mi, csak nem fűszerezem annyira a kaját. A múltkor evett valamennyit a rakott karfiolból, és a borsólevesből is, csak ezek még jócskán nem normál adagok, és nem tudom kipótolni, hogy meglegyen a mennyiség.


Egyébként a mai nap első és egyetlen sikerélménye, hogy egész szép mennyiséget megevett a tárkonyos krumplilevesből. Még összeturmixoltam neki, de a felénél adtam neki kis darab krumplit és répát, és egy ideig elnyammogott rajta: Viszont azt nem értem, hogy az ilyen darabos kajákon nyammog, de nem tudja lenyelni, csak egy kis folyadékkal. Most is csak egy kanál lével tudta lenyelni. Nem tudjátok, hogy ez mitől van? Ugye, ez is változni fog?

Kép
Kép
detty74
 
 


Krisy! Mi volt az UH-n?????

Kép
Kép
detty74
 
 


torolt
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasziszel 2009.07.23 16:00-kor.
tavasziszel
 
 


Detty: olvasom soraidat es halat adok a sornak hogy rad talaltam!
Ugyan a kislanyom"mar " egy eves, de mi is hasonlo gondokkal kuzdunk. Illetve kicsit jobb a szitu mert a folyadekot elfogadja viszont nem hajlando enni:((((4 honapos kora ota( addig volt tejem, de elso naptol kapott tapot is) nem jo evo de az elmult 2 honapban botranyossa valt. Ott tartunk hogy meglatja a kanalat es ordit, uvolt. HA beleteszem cumisuvegbe es felhigitom akkor egy fel uveg lecsuszik de kizarolag gyumolcs:((((((((((((
Es ami a legjobb a doktornonk tojik bele o megelegszik anyival a foga miatt van meg a melegtol, majd ha ehes lesz eszik. de o igenis ehes es megsem eszik csak uborkat dinnyet paradicsomot es barackot. E smit fogok csinalni ha tel lesz? Ehen hal a gyerekem.
Azt sem tudom hova vihetnem hogy ne nezzenek at rajtam. Egy masik doktorno meg azzal jott el van kenyeztetve azert nem eszik.

Nagyon sok erot kivanok neked ehhez a nehez harchoz! E sminden praktika otlet erdekel mit tegyek hova enjek!
Koszi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasziszel 2009.07.20 15:54-kor.
tavasziszel
 
 


Detty!
Szerintem is lehet esetleg a nyelvével valami. Én lányomnak is le volt nőve, de még a kh-ban lecsípték (vagy felcsípték?). Szoval meglehet, hogy mittudomén mégse nézték meg. Ugye minden orvos más...
Ja az furi, hogy nem tudja lenyelni a darabosabbat. És a nyelőcsövet stb ilyeneket is néztek? Hogy hátha ott van valami? És még az jutott eszembe, hogy ha odaadod neki az üveget, mit csinál? Nem lehet, hogy pl. már az idegesíti, hogy folyton itatni akarod? Nehogy félre érts, nyilván való, én is itatni akarnám, csak lehet, hogy ha vársz nagyobb szünetet, és nem olyan gyakran próbálkozol, talán tényleg szomjasabb lesz. Lehet ezt már mind próbáltad, akkor bocs! Csak találgatok én is! Szoval az egyedül ivással mi a helyzet?
Vendég
 


Kaviar latom te is hasonlo cipoben jarsz, raadasul igen hasonlo koru gyermekkel. NAlunk reflux nincs, vagyis regen nem volt, kialakulhatott azota?
Milyen dokikhoz vitted el?
tavasziszel
 
 


Szia Tavasziszél!
:)
Mikor volt az utolsó mensid? Mert a dokit csak ez érdekli és ehhez képest számolja, hány hetes vagy! Onnan kezdődik a hetek száma.
Tehát mikor megfogan, már 2 hetes terhes vagy.
Én nagyon tudom ajánlani a Szent Imre kórházat, nagyon szép, igényes és jó dokik vannak. Nézd meg ezt, a videokat, képeket stb:
http://imreszul.neologik.hu/
Vendég
 


Nővérem kislánya meg már majdnem 16 hónapos és nincs 9 kiló! Viszont szopik és mellé hatalmasokat zabál!!! De Ő ilyen alkat, szoval nagyon nagyon gyors az anyagcseréje! Őt meg mindenki piszkálja, hogy mi baja, hogy ilyen vékony. Dehát ha látnák, mennyit eszik!
Vendég
 


torolt
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasziszel 2009.07.23 16:01-kor.
tavasziszel
 
 


torolt
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasziszel 2009.07.23 16:01-kor.
tavasziszel
 
 


Helló!
Nem a János, Szent Imre! Biztos véletlen írtad azt.
Orvost tudok, nem tudom, ragaszkodsz-e a magánrendelőhöz.
Úgy van, hogy ha nem vagy kerületi, akkor állítólag csak akkor szülhetsz a Szt Imrében, ha van választott orvosod. És akkor mindegy, hol laksz.
Na szoval pl. az én dokim rendel sztk-ban és magánban is. Én az sztk rendeléseire jártam mindig is terhesgondozásra, viszont megkértem, vezesse le a szülést. Így csak a szülésnél kellett perkálni. És abszolút normálisan állt így is hozzám, futott, mikor megindultak a szülések. De azt nem tudom, új kismamit vállal-e, meg kell kérdezni. Szerintem ha szeretnél Szt Imrében szülni, először menj el az sztk rendelésre és ha szimpi, eldöntöd, akarsz-e a magánrendelőjébe járni. De Te tudod.
Nekem júni 13. Akkor 5 nappal jársz előttem. Már ami a mensit illeti, aztán még ki tudja, az uh-k mint mondanak, hogy előbb fogant, később fogant stb szokásos.Émelygés érdekes, nekem a 27. ciklusnaptól van. Hol egyfolytában, hol alig... szerintem még előjön az, nem ússzuk meg! 1 hét múlva tuti nekem is erősebb lesz! Szerintem inkább örülj, hogy még nincs tünet! Jön az, nefélj! ;) Na lassan ballagnom kell az ovodába! Most egész normális az idő!
Ja lányok! Ma reggel rájöttem, hogy nincs nadrágom!
Kimostam a rövidnacimat, ami mostanában rajtam volt, majd gondoltam felveszek egy halásznadrágot, most úgysincs olyan meleg. Ja, hát ami múlt héten jó volt, nem tudom fel cippzározni! Én már most híztam 2 kilót! Ez hihetetlen! Akkora bálna leszek... dehát ez van!
Vendég
 


torolt
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasziszel 2009.07.23 16:02-kor.
tavasziszel
 
 


Sziasztok!

Üdvözlök Taviasziszelet, és persze hogy csatlakozhat hozzánk. Bár jöhetne már olyan is, aki fiatalabb terhes mint én és Vivi. Olyan rossz igy. Már mindenki tul van az uh-on, az első tüneteken stb.
Na mindegy.
Felhívtama dokim. Azt mondta ráérek első uh-ra menni 30.-án ha nincs semmi "rossz" panaszom. Ugyhogy akkor megyek.
Ma olyan vagyok mint a mosott rongy. csak koválygok (igy kell irni?)
Reggelire dinnyét ettem mert azt kivántam. Anyunál legyürtem egy szeletet a kedvenc sütimből. (ami most nem izlett)
2-kor úgy voltam vele, hogy azért enni is kéne már valamit, már a babo mitatt. Ugyhogy vettem két sajtburit amit imádok.
Hát evés közbe szívemszerint kivettem volna belöle mindent csak a zsömit meg a húst ettem volna. még ilyet.

Jó modszer ha becsukom a szemem csak nálam nem válik be, próbáltam már, de azért köszönöm.

Első orvos látogatás és uh: július 30. 20:15

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


Márti!

Örülök, hogy van itt egy koléganő!
Hát nem irigylem ahogy végig kellett vinned a terhességed.
Én ugy döntöttem, ha valami van akkor elmegyek táppénzre, nem ér annyit hogy valami baj legyen miatta. Főleg, hogy volt tavaly egy kislányunk aki nagyon erősen magatartás próblémás volt, járattuk pszichologushoz meg minden. Márciusban szerencsére elköltözek. (kolléganömmel félve mentünk be a déllutáni műszakokra, az alvás maga volt a Terror) És most szoltak, hogy vissza akarnak jönni. Szerencsére nincs hely. De ha visszajön, akkor én megyek táppénzre. Az kéne még, hogy egy örült percében megrugja a hasam vagy valami.
Egyébként nagyon jó kics csoportom lesz most. Fele nagy, fele középsös, csak 5 kiscsoportosom lesz. Ebből 2 évismétlő. a maradék 3 meg tesó.
Huh de hosszu lett, nem is teljesen idvágó.
Elnézést a többiektől

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


Sziasztok!

Megjöttem az UH-ról. Bár doki szerint minden a legnagyobb rendben én azért egy kicsit elkeseredtem, mert szerintem már egy kicsit nagyobbnak kellene lennie szóval a méretek 9mm-es petezsák 3,5mm embrió és dobogott a pici szíve. :lol: Doki bácsi szerint 6 hetes körülinek felel meg tehát a ciklus vége felé foganhatott azaz 17-18-a körül.
Majd csak augusztus 10-én kell visszamennem megnézni, hogy rendben fejlődik-e.

Többiek akik ma mennek? Detty?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Ne keseredj el. Minden rendben van és ez a lényeg.
Az hogy később volt peteérésed az pedig nem gond.
Én gratulálok neked.

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


sziasztok kismamik!
Én folyamatos olvasó vagyok, nagyon nem szoktam írni, de most szeretnék hozzászolni a nem evős babók témához.
Nekem is van egy 2.5 éves kisfiam,rengeteg problémám van(volt) az evésével. 4 hónapos korában kezdődött,se enni,se inni nem akart,abbahagyta a cicizést annak ellenére hogy nekem rengeteg tejcsim volt. Már majdnem egy éves volt mikor kiderűlt mindenféle más-más vizsgálat után,hogy egyszerűen "csak" annyi a baja,hogy túlságosan is vasszegény. Ezáltal nincs étvágya. A kedves orvosok mindent vizsgáltak csak ezt nem. Kapott vasat és ettől hamarosan helyreállt. Amikor helyreáll a vasszintje abbahagyjuk, majd kis idő elteltével mikor megint nem akar enni megyünk újra,vérvétel és megint vas.
Hát így vagyunk mostanában de legalább már tudom, hogy ha nem akar enni meg inni, akkor mi a baja.
Egy jó tipp az evés iváshoz az én fiam ha épp vashiánya van, úgy szoktam kicsit kitolni vele hogy elterelem a figyelmét vagy épp mesenézés közben, mert ha nem figyel akkor több folyadékot hajlandó megini.
Kissé hosszúra sikeredett de remélem tudtam segíteni, kitartás hamarosan jobb lesz. Bár én tudom milyen, mikor a gyermek nem akar enni, borzalamas egy-két síros napom volt már emiatt.
Legyetek jók, azért olvasgatlak benneteket. Jó pocakoskodást mindekinek és ne izguljatok, ha valami kétség merűl fel bennetek, mondogassátok magatokban sokáig: minden rendben van egészségesen fejlődik a babácskám. Pozitív hozzáállás+++
sziasztok

Kép
Kép
kriszlany
 
 


Tavasziszél, megkérdezhetem, ki a doki? Lehet ismerem...
Vendég
 


Én elsőt Faludynál, másik kettőt Baloghnál szültem, de még ismerek jópár dokit ott. Nővérem és több barátnőm is szült ott.:)
Vendég
 


Vadszi, egész hasonlóak a dátumaink! Egy nappal jársz előbb és egy nappal mész előbb dokihoz :D:D:D má' én is úgy tolnám az időt, még olyan messze van a 31-e!!! :(
Vendég
 


Hú Vadszi! Nem semmi lehet azzal a kiscsajjal az oviban! :shock: de minden csoportban van valami gubancos gyerek szerintem! Én ugyan nem vagyok ovónő, de dolgoztam oviban meg gyakorlatoztam is (gyermekvédelmis), na meg van két oviba járó gyerekem....
Krisy! Jól van, dobog a szive, a többi ne érdekeljen! Legfeljebb kicsit később szülsz! De az is lehet, hogy előbb :wink: lényeg, hogy minden ok!
Vendég
 


Vivi: meg nincs orvosom, meg nem voltam dokinal. Ma majdnem betrtem az sztkba mert nem birtam magammal, de aztan rajottem hogy uh ott ugysincs az meg hogy "kotorasszanak" arra nem vagytam.
tavasziszel
 
 


Ja, azt hittem, már kiszemeltél egy Szent Imrést! :) Egyébként a Fehérvárin van uh a rendelőben, csak az hasi. Azon is megnéznek, ha mész dokihoz. Engem meg fog, ha megyek 31-én, és utána elküld egy hüvelyire is.
Vendég
 


Vivi: igen összehasonlíthatjuk majd az eredményeinket. Meg ugyanolyan idősek leszünk mikor dokihoz megyünk. :lol:

Persze hogy mindenhol vannak problémás gyerekek. Amit el is fogadok. De itt anyuka miatt ilyen a gyerek és azt szívből sajnálom. És próbálok több figyelmet szeretetet adni neki. De mikor alvásidőban senki nem alszik, mert úgy ordít, közben a földhöz veri magát. Akkor nehéz anyára mérges lenni. Azért március óta tiszta hawaii a csoport. :oops: :lol: :oops:

Ahogy én észrevettem, itt szupi jó anyák vannak, úgyhogy kár ilyenről beszélni.

Egyébként a vashiányról jutott eszembe. Hogy ilyen nálunk is volt az óviban. Szóltunk a szülőnek, hogy a gyerek szinte egyáltalán nem eszik, és nagyon fáradékony vigye orvoshoz. Ott is az jött ki, hogy vészesen vashiányos. Azóta sokat javult.
egy próbát megér, nem?

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


Kriszlany: köszönjük az infókat! Nálunk néztek vasat az volt az első de ő nem vasszegény és az elterelés (mesével stb.) csak egy ideig jött be, minden csoda csak 3 napig tart nálunk és mindig újakat kell kitalálni, meg amúgy sem akarom arra szoktatni, hogy nézze a Tv-t evés közben. (ezt az elvem még (hangsúlyozom még) nem adtam fel.

Vadszi: én fiatalabb várandós vagyok nálad! :lol: (ha ez megnyugtat) még csak 4+6 (bár ezek a várandós naptárak olyan hülyén számolnak ha hétfőn volt a mensim első napja akkor a következő hétfő már a 8 nap és így a következő hét első napja (szóval akkor 5 hetes de egy nap ide vagy oda nem számít)
kaviar
 
 


Kaviár, végre!!! Tudom ez téged nem vigasztal. bár itt mindenki között csak pár nap van.

Vivi, egyébként tényleg nagyon érzékeny a böröm. Viszont mindenkitől azt kapom, hogy milyen szép, nekem nem tünik fel, de
már sok embertől hallottam.

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: