Új privát üzeneted érkezett!

Bocsbánat, nem a vita kedvéért, de ikreknél, ahol ők első babák, én mindenképp javaslom a pici kádat.
Nekünk is van olyan macink, kádba teszem, de csak 5 hós koruktól. Márknak még mindig kell, Milcsi már egyedül fürcsizik 8) De 5 hós korukig a kiskád sokkal praktikusabb volt.
Nyuszikám :P , csini a pocid!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Na,látom ez megint olyan,mint a hálóing-pizsama a kórházban :lol:
Asszem 4 ezer forinton nem fog múlni,annyiért is láttam már kiskádat(meg 14ért is,mondom az eladónak,hogy ez állvánnyal ennyi,nekem nem kell állvány,erre közli,ez csak a kád ára :shock: Kérdeztem,hogy ennyiért meg is fürdeti a gyereket???)Szóval lesz pizsama is,meg hálóing is,meg kiskád meg fürdető...asszem :lol: Ja és még pelenkázókomód is.Tudom az is olyan,hogy pár hónap után,vagy pár gyerek után már széken,fotelban,bárhol megy,de majd olyat veszünk,ami utána komódként működik tovább,és akkor nem kidobott pénz.
Vendég
 


Ja,és Szanra köszi neked is a pocidicséretet :D Tied szép???
Vendég
 

 
 

Van olyan is, hogy bárhova rakható (pl kiságyra) pelenkázófeltét (szivacsos, oldalt kis pereme van http://www.brendon.hu/ProductSearch/bro ... kazofeltet ). Ha én azt teszem már meglévő komódra vagy/és a kiságyra, az nagy hülyeség :?: (pl nem csúszik el rajta???)?? :roll:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Ja, Nyulasz, szép méretes és formás a pocód tényleg. :wink: És grat magunknak a hétfordulóhoz! :wink: :wink: :wink:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Szandra!
Kinek mi jön be... Nekünk se kád, se maci, pedig Dani kicsit parázik a vízben, lehet neki kéne valami a segge alá...

Rana!
Nem hülyeség, kell rá szivacs, hogy ne legyen kemény.

Én most mondtam fel a pelenkázónak. Réka forog rajta, Dani meg a seggét dobálja, megyünk ágyra pelenkázni.

Nyuszi!
Ha belejössz, az autóban is menni fog a peluscsere... :lol:
vovanda
 
 


Ja, csajok, mostanában arra ébredek hajnalban, hogy egy ponton (a gerincemtől balra, sajnos nem szimmetrikusan) fáj a derekamon egy pont (vagy inkább az már a hátam). Nem sajog, és csak alváskor lép fel, viszont annyira fáj sajnos, hogy visszaaludni általában nem tudok (nincs olyan póz, amiben ne fájna).... :cry: Mi ez, és mit lehet tenni? Azt már megszoktam, hogy egész lent sajog a medencém hátsó része (gondolom tágul) meg a "bicóizom", :D ezek nem is aggasztanak annyira (pedig jobban fájnak), mint ez az éjszakai fájdalom. Amúgy is elég vacak állapotban van a gerincem, félek, hogy nehogy nagyobb baj legyen.... :cry: Rákenni nem merek semmit (pl Voltaren), mert az felszívódik a babákhoz, fájd. csillapítót meg szintén nem akarok bevenni, mert annyira azért nem fáj (ha felkelek, teljesen elmúlik, csak fekve jön elő újra).

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Vanda, okés, persze azért kell, hogy ne legyen kemény, de ha használhatatlan (mondjuk könnyen lecsúszik a kiságyról vagy csúszkál a komódunkon, magyarul használhatatlan), akkor inkább rendes pelenkázókomódot veszek (ami szintén komóddá alakítható), mert úgy láttam, azokon azért vmilyen szinten rögzítve van a pelenkázófeltét. :roll:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana!
A feltét azon sincs rögzítve, max. van egy kis pereme. Nekünk Baluén nem volt perem, de nem mászott el.
A kiságyra tehető szivacsos változat van nekünk most. Elég kicsi, de nem terveztem, hogy sokáig használom.
vovanda
 
 


Hát igen, és ha csak pár hónapig használja az ember, nem mindegy, hogy 4 ezer Ft vagy 40 ezer.... Ezért gondoltam én is ezt a megoldást. :roll:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Ikeában van kiskád 1290-ért. Mi azt néztük ki.
Én is vágyom pelenkázó(komód)ra, de majd meglátjuk mi fér a keretbe.
nárciszka
 
 


Rana,nem tudom mi lehet ez a fájdalom :roll: Te is most fordulsz?Mert tudod én mást látok a vonalzódon...17+6-ot :roll:

Én azért is akarok komódot,mert szeretnék még abba is pakolni :lol: és a tetejére egy ilyen szivacsos pelenkázófeltétet,meg egyet a fürdőben a mosógép tetejére is,így fürcsi után nem kell kihoznom őket,meg ha egyszerre cseréljük,apa is tud hol pelenkázni...a kanapén kívül :lol:

Nárciszka,szerintem is jó a kiskádból bármilyen,de azért megy a parasztvakítás a 14ezres káddal,biztosan van is aki megveszi :o

Vanda,kocsiban :lol: vezetés közben?Piroslámpánál? :lol:
Vendég
 


Nyulasz, egyszerre fordulunk, nem emlékszel? :twisted: Ezt már megbeszéltük.... :? Sztem vmi nem jól van beállítva nálad, mert én most is 18-at látok a vonalzómon.... A tiéden meg 27-et.

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


De mi nincs jól beállítva?Időt jól mutatja...Nárciszka pont félidős nálam Hurrá :D
Akkor boldog hétfordulót neked is :D
Ja,és ami érdekes,a másik vonalzódon viszont 22 hét van még hátra,tehát azt tök jól látom :roll:
Vendég
 


Hát akkor ez már örökre rejtély marad.......... :roll: :lol:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


:lol:
na megyek aludni,este meg terhesgondozásra.Jók legyetek!
Vendég
 


Rana!
A hátfájásod: valószínűleg fekvő helyzetben nyom a méhed egy idegszálat. Próbálj meg szoptatóspárnán aludni, sokaknak bejön..

Nyuszi!
Piroslámpánál nem... De ha nincs pelenkázó, akkor üres csomagtartóban, ülésen tökéletesen kivitelezhető a hadművelet. :P
vovanda
 
 


Kicsit nem vagyok itt és mennyit írtok! Bezzeg, mikor egész nap itthon vagyok...

Nárciszka
20. hét :lol: :lol: :lol:
Nagyon jó, hogy rendben van a babáid szíve!

Nyulasz
Apa hogy van?
Nálam is megy már a hólyagfoci :oops: :wink:

Kád
Valamilyent fogunk venni. :wink:

Rana
Szerintem, jó az a feltét!
Hátfájáson torna nem segít?
Vendég
 


Vanda, pontosan hogy feküdjek rá szted? :roll: Van szopipárnám, kétszer már segített, hogy átöleltem, mintha Apa lenne :oops: és úgy aludtam el.... De nem mindig segít.... :( (Viszont Apa már féltékeny :mrgreen: )

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Andi! Egyszer torna után gondoltam, hogy na most bizti nem fog fájni, mert jól átmozgattam magam, mégis fájt. Egy másik alkalommal meg nem fájt torna után. Szal nem tudom. Igazából az asszimetria aggaszt, hogy akkor a jobb oldalon miért nem fáj ugyanott??? :roll:

Nálam se hólyagfoci, se rugdosás, semmi. :( Mintha egyszer-kétszer lett volna már valami bugyorgás-féle, de sztem csak a beleim voltak akkor is....

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Szopiprnával hogyan lehet aludni? :roll:
Vendég
 


Andi!

Én így szoktam:

Kép

de így is lehet:

Kép

Vagy így:

Kép

(Vanda te melyik pózra gondoltál, hogy esetleg hasznos lehet??)

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Akkor a tied nem ilyen

Kép
Vendég
 


Nem, nem olyan. De lehet, hogy Vanda olyanra gondolt.... :roll:
A tiéd milyen? :roll:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Szisztok!

Ezt a (hosszabb fajta) szopipárnát én is próbáltam, de engem kifejezetten zavart az alvásban :roll: Lehet én csináltam rosszul valakit. Akinek már bevált, elmondhatná, hogy milyen pózban jó vele aludni. Én a Rana által küldött közül az elsőt próbáltam. (apa nálunk is féltékeny lett..)

Nálunk a nagyfiúnál volt kiskád. Jó sokáig. Ugyanis imádott elmerültni benne, és hát a nagykádba kicsit költséges lett volna annyi vizet engedni... :oops: Így a kiskádat jól teleengedtük és volt, hogy egy órát lubickolt benne.
Most már nagy kádban fürdik, mert kinőtte a kicsit...

Kis ágyból mekkorát érdemes venni? 70X140 vagy 60x120? ( Nagy fiúnál extra nagy ágy volt, ami átalakítható ifjúsági ággyá. )

Most nézem Andi, hogy már félidőnél tartasz??? Atya ég! ! Gratula!!!!


Tündi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Manó, és neked az első póz se jött be? :roll: Most próbáltad, ennél a terhességednél, vagy az előzőnél?? Én is várok még ötleteket pózokra ám....

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Sziasztok,
én az első 2 pózt próbáltam, jó volt.
De most már túl kemény a párna, így valószínű veszek ki a töltetből egy picit.

Én 140*70es ágyat vettem:
-átalakítható, így sokáig jó lesz
-60*120ra azt mondják, hogy túl vékony és a baba hamar eléri azt a "magasságot", így nem tud benne forgolódni, vagy akár be is szorulhat. Sokan nem tudták, csak fél évig használni emiatt.

t-pk
 
 


Befejeztem a takarítást. :oops:
Ikres párnára szert fogok tenni, apának is tetszik, az első pózt Ő is bírja, +takaróval is szokta csinálni. Így, ha nekem nem lesz kényelmes Ő haszálni fogja :lol: . Sőt kérte,hogy neki is rendeljek :wink: .

Twins
Az nem utazópárna?! :wink: Buszon szoktak fejtartónak ilyent használni nem? :oops: :roll:

Kék színű bébé comfort babakocsit vadászok! Újonnan. Nincs valakinek ötlete hol tudunk venni?
BabyOutletben van 69-ért, de csak piros.Kéket még akció nélkül sem tudnak szerezni. :?
nárciszka
 
 


T-pk!
Kösz az ágy infót! Úgy gondoltam veszünk egy nagyot az első hónapra, aztán később még egyet.
nárciszka
 
 


T-pk, és egy ágyat (140*70-est) fogsz venni a két babának? És te, Nárciszka? A piros bbkocsi miért nem jó? Linket nem teszel róla? Ikres, és csak 69 újonnan? :shock: Vízszintesig dönthető?
Apa engem is puhítgat amúgy, hogy neki is kéne szopipárna.... :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


He-he, szopipárna, s azon való szoptatás és azzal való alvás is pont olyan, mint a pizsi/hálóing :lol: :lol:
Nekem van, de sem a szoptatáshoz, sem az alváshoz nem jött be. Más meg esküszik rá :lol: De tudtam itthon hasznosítani, sokáig ha a nagyágyba került a gyerek, leesésgátlóként funkcionált, télen az ablak alatt fogta a hideget, most pedig radiátor alá bemászásgátló :lol: :lol:

Bizony Nyuszi :P az én pocim is szép :wink:

Én ha újracsinálhatnám, komódos pelenkázót vennék. A magassága nagyon fontos!!! Az enyém IKEA-s, nem a komód, hanem a sima pelenkázó. Bazi kényelmetlen, majd leszakadt a hátam, alig használtam. A komódjuk is alacsony!!! Pedig én nagyon kicsi vagyok! És igen, pelenkázó feltét mindenképpen nagyon jól fog jönni! Abból is IKEA-s van, azzal nem volt/nincs bajom. Olcsó is.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


http://www.babyoutlet.hu/viewer.aspx?pr ... 4&mainid=8

Fiúknak piros?!
Még ha ez nem is zavarna, az agyamra mennének a kérdésekkel,hogy "Lányok?"
Nem dönthető vizszintesig. Az első pár hónapban csak a teraszig tervezek menni. Oda meg kirakom őket utazóágyban. Abból pedig egy kocka alakút szeretnék, ami két szintben használható.
Külön lehet hozzá venni hordozót, akkor használható újszülött kortól.
nárciszka
 
 


Nárciszka, jó a bbkocsi. Ha meg van teraszotok, akkor különösképp. Nekünk nincs. Irigy-irigy....

xandra, és mekkora az a "túl alacsony" (mármint a pelenkázókomódod)? (Ha le is mérnéd, megköszönném.) Én pont arra gondoltam, hogy a mi már meglévő komódunk nem túl magas-e (100 cm). És te hány cm vagy??? (Én 164)
Na köszi az infokat előre is.
Hihi, jó ötlet a szopipárna többi felhasználási módja is! (Vmelyik nap merengtem azon, hogy ha már nem fog kelleni szopihoz, mit csinálunk vele....) :wink:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana!
Barátnőmnél láttam a szopipárnás alvásra képtelen pozitúrákat, de ha megzöldülök se tudo neked reprodukálni. Gyűrögesd, hajtogasd, hátha bejön valami.
Terhesen én is asstimmetrikus voltam, a bal oldalamon nem bírtam aludni...

Szandra!
Nem is vagy nagyon kicsi (olyasmi mint én? 163 centi környéke?)

Nárciszka!
TÖKMINDEGY ruha, a babakocsi meg bárminek a színe, meg fogják kérdezni a nemüket... Ha Réka talpig rózsaszínben nyomja, Dani meg kékben, akkor is megkérdezik... Majd megszokod. Vagy írd ki a babakocsira. :lol:
vovanda
 
 


Sziasztok!
Mindjárt visszaolvasok,de ezt először leírom...sajnos nincsenek jó híreim Zsófiról,reggel kaptam tőle egy smst:

"Infúzión vagyok,fejjel lefelé fektetnek.Görcsöltem és a nyákdugó is elment.Szorítsatok értünk!"

Jajj lányok,nekem már akkor olyan rossz érzésem volt,amikor reggel csipogott a telefon,hogy sms jött.Nagyon aggódom értük,még benn kell maradniuk a pociban.
Vendég
 


Sziasztok,
rég írtam, de olvasni mindig próbállak Benneteket.
Zsófiért mennek a drukkjaim, és a babáknak mindenminden energiám!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A szopipárnás kérdésetekhez csak annyit, hogy a 30. hét után nekem már sehogy sem esett jól vele az alvás. Most viszont jó hasznát veszem, amikor az egyik csajszit szoptatom, a másik már türelmetlenkedik, akkor kettőbe hajtom, és egy cumival a szájában belepakolom a másik hercegnőt. Ha nem is a tesójának az etetése végéig, de egy időre megnyugszik ott, szeretnek ott csicsikálni. Sőt, csináltam olyat is, mikor már levegőt nem kapott a kicsi lányom az ordítástól, hogy belesüllyesztettem a párniba, lefejt tejet adtam neki cumiból, míg Emma szopizott. Mert konkrétan szoptatásra én sem tudom használni, de biztos én vagyok a béna. Az hogy meg egyszerre kettőt! Esélytelen számomra.
Ja, de az Andi által mutatottat sógornőm nagyon dicsérte, szerinte az jobb, mint az enyém.

Tapasztalt anyukák, segítsetek! Nagyobbik lányom eszement mennyiséget eszik, és ettől állandóan fáj a hasa. De ha kevesebbet kap, akkor is ordít. Mit tegyek? Annyira sajnálom. Az Espumisan nem tökéletes, és attól tartok az Infacol sem megoldás akkor. Van valakinek vmi más, bevált ötlete?

Képet próbálok feltenni a csajokról, de ha emlékeztek, ebben soha nem voltam jó. :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Túl nagyok a képeim, le kéne kicsinyíteni őket. Most ez nem fog menni. De ígérem, hamarosan újra próbálkozom. Vagy Vanda, esetleg leírnád nekem priviben, mint a gyogyósoknak, hogy Te hogy szoktad becsatolni a képeket a gyerkőcökről?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Zsófi! Drukkok ezerrel mennek innen is!!!! +++++++++++++++++++++++++

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Zsófiéknak megy a drukk!!! Nem lesz baj!!!!

Törpilla!
Nekünk a Grippe Water volt a mentőosztag hasfájásra...

Képek: tömörítek ezerrel, nagyon kicsire össze kell nyomni. Ha van tömörítőprogramod, a kép 600*600nál nem lehet nagyobb.

Meglestem Zsófi vonalzóját, 27 hetesek. Gondolom tüdőérlelő megy, ha kibújnak a babók, akkor sem rosszak az esélyek.
vovanda
 
 


Kép

Kép Míra, a mintababa

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Kép Emma, nos ő kicsit hangosabb

Kép Hazaérkezésünk napja


Azt hiszem, ezúttal sikerült. De kellett hozzá apa is :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Továbbra is nagyon szorítok Zsófiékért! Nekem egy hétig sikerült a csajokat visszatartani infúziókkal, bár a nyákdugó nálam nem ment el, csak görcsök voltak. Rendben lesz minden Zsófiékkal, rendben KELL lennie!!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpilla!
Te hány hétre szültél?
És nagyon szépek a babák!
vovanda
 
 


Zsófinak kitartás.

Én már megvettem a kiságyakat és kettőt. A légzésfigyelő miatt, mert egy ágyban nem lehet használni a légzésfigyelőt. Ha valaki nem ragaszkodik a légzésfigyelőhőz, akkor az elején biztos elég egy ágy.

t-pk
 
 


Zsófinak hatalmas drukk!!!!!!!!

Nárciszka
Nem fejpárna, ikres szopipárna :lol: :wink:

Törpilla
Gyönyörűek vagytok!
Vendég
 


Zsófinak továbbra is mennek a drukkok!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nekem szerencsém volt, a 36. hét közepéig bírták a csajok. 35+3 napos voltam, amikor este megcsászároztak. Nem voltak túl nagyok, de már nem volt helyük odabenn.

A légzésfigyelőhöz csak annyit fűznék, hogy nekem a kisebbik lányomnál már nem egyszer jelzett be, és roppant hálás vagyok annak, aki ezt kitalálta. Nekem külön ágyban vannak a csajok (140*70), így természetesen kettőt szereztem be. De nem is nagyon foglalkoznak még egymással, akkor sem, ha egymás mellé teszem őket. Remélem ez nem marad így :? :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Sziasztok!
Zsófi pont 1 hete volt ultrahangon,akkor 715 és 846 grammra saccolták a babákat.Azóta gondolom elhagyták az egy kilót.Ma nem üzent vissza,remélem nincs semmi baj.

Törpikém,gyönyörűek a csajok :D
Szandra,apróbetüsnek örülök :D

Mi rendben vagyunk,méhszáj 3000-es,dokibácsi szeretné ha minimum még 6 hétig ilyen lenne,de inkább két hónapig.
Vendég
 


Sziasztok!

Zsófi megbízásából jöttem jó hírekkel:

Ma reggel 10 óra küröl császárral megszületett Málna 870 és Matyi 970g-mal. Isten hozta a drágákat ezen a szép világon!!

Babák és Anyukájuk is jól vannak, szépek és egészségesek. További pozitív energiát küldhetünk a következő napokra, hetekre és nagyon köszöni az eddigieket is:-)

D.
dorcsi73
 
 


Zsófianyu,Isten hozta a piciket,és vigyázzon is Rájuk!!!Nagyon sok erőt kívánok Nektek,Piciknek pedig mennek a hízódrukkjaim!Minden rendben lesz,rendben kell lennie!!!!

Köszi Dorcsi!
Vendég
 


Zsófi, itt is gratulálok, és küldöm az erősítő varázsigéket a kicsiknek!!!!

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: