Új privát üzeneted érkezett!

A csecsemős nővérek szerintem minden kórházban vegyesek: vannak kedvesek, segítőkészek, és vannak undokok is. Én nagyon ragaszkodom a dokimhoz, szóval én őt követtem Zsófi idején is.

Védőnő nálunk nagyon lelkes, nekem sok újat nem tudott mondani se terhesség alatt, se most, de nem zavar, jöjjön csak, ha akar :)
Vendég
 


Sziasztok Lányok!
Én is szeretnék csatlakozni hozzátok, a születéskalkulátorral május 20-ra lehet a terhességemből baba. Még nem merem beleélni magam, vmert nekem még 6+3 naposan (2 napja) csak egy 10mm-es petezsákot, és hosszú keresés után szikhólyagot talált. Végig olvastam a hsz-kat, és hát, ennek alapján már többnyire az embrikét is látják, nem igaz, néha még a szívhagot is? De, megörültem egyikőtök szomszédjának, aknél 9 hetesen látták először a szívhangot...

Tényleg, amikor szívhangot lát, hall a dokibácsi, akkor már az embriót is látja?

A táblába is szivesen felkerülök: adataim:
Név: Vanni
Kor: 34
Szülés várható ideje: május 20.
Kórház: Kútvölgyi?
vanni
 
 


Üdv Vanni!

Éljen május 20!
Én is május 20-ra vagyok kiirva, és ma 5+5 hetes vagyok, te hogy lehettél 2 napja 6+3???
Mikor kell menned legközelebb?
pumuklii
 
 

 
 

Szia Vanni! Üdv itt! Ezt a 6+3 -at én sem értem, én május 14-re vagyok és én vagyok 6+4. Az én szomszédomnak volt 9 hetesen szívhangja! Úgyhogy fel a fejjel!

A koffeinmentes kávéval nem rémisztgetni szerettem volna, de a volt főnököm előtte a legnagyobb magyar kávécégnél volt HR igazgató és Ő mondta, hogy Ő meg nem inná - ezért írtam csak. De a bátyám még a kommunizmusban egy konzervgyárban volt diákmunkás, Ő semmilyen konzervet nem eszik meg pl! :-) Én meg imádom a konzervkajákat! :-)

A Szent Imrés csecsemősnővérekről én is csak rosszat tudok írni. Minden más első osztályú volt, ezért is megyek vissza, de engem a 2 gyerekes szobatársam tanított meg szoptatni meg pelenkázni. Egyszer kértem segítséget, olyan bunkó volt a nővérke, hogy többet sem. Biztos itt is vannak kivételek, de én nem találkoztam velük.....

Ma elkerült VUK, meg is leptem magamat egy pizzával.
Vendég
 


Pumukli és Farkas,
Hát, az utolsó mensi első napját kellett beírni, ugye a születéskalulátorba? nekem úgy dobta ki a május 20-at, mert augusztus 13-volt az ominózus. Rossz dátumot írtam be? A fogamzás napját kidobta a rendszer, amit visszanéztem, és stimmelhet, aug.27 :oops:
vanni
 
 


Upsz, akkor ezek szerint a betöltött hét számít, mert én úgy néztem, hogy az utolsó mensi első napja az első hét, de akkor az annak az eleje, tehát én is 5+5 vagyok:) Akkor még nem kell, hogy feltétlen szívhang legyen...
vanni
 
 


Jó reggelt :)

Vanni: abszolút nem kell szívhangnak lennie 5+5-nél :) Üdv köztünk!

Zsófi ma nem volt jó fej és hat előtt kelt :roll:
Viszont hpé

Viszont holnap végre doki :lol:
Vendég
 


Bocs az elírásért, valaki segített :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Nekem tegnap reggel óta van hányingerek, ami addig tart, amíg meg nem reggelizek, étvágyam nekem is csökkenőben, pedig eddig annyira jól éreztem magam.

Torkom kapar :(
Annus akkor a kamillatea mehet? :)

Üdv, az újjonnan érkezőknek. és gratulálok :)

Deguharapással nem jutottam semmire illetve arra, ha nem a miénk lett volna és nem védekezési mechanizmusból harapott volna meg, akkor mehettem volna a háziorvoshoz, aki semmit nem csinált volna velem, csak az állatorvosnak jelentette volna a harapást, vagy a kórházba is mehettem volna a fertőző osztályra.

Szomorú vagyok, lehet holnap nem lesz Uh. :( dokit holnap reggel 9-kor hívom, hogy ott lesz-e :(

Szopipárna Éduával nem volt, de most szeretnék. :)

Tegnap a főnököm (férfi) megsimogatta a hasam és rákérdezett, hogy babát várok? :))

Védőnőhöz a 10. héten akarok menni, majd ő ad beutalókat a vérvételre meg ilyenekre, háziorvos meg majd az ekg- és belgyógyászati vizsgálatokra.

Megyek eszek, mert nem bírom tovább:)

Annus Magne B6-ból nekem 2x2 van felírva, ez a napi minimum, ha elolvasod a tájékoztatót :)

Üdv.

Ildi

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Sziasztok lányok!

Kicsit lemaradtam. :(
Múlt héten csütörtökön voltam laborban, levettek 3 kémcső vért és pisilni is kellett. Szombaton reggel mentem az eredményért, ahol közölte a dokim, hogy a véreredményem eltünt, a vizeletem szinte tökéletes, kivéve, hogy 50.000.- baktériumot találtak. :shock: Itthon ugyan szinte mindenki beteg volt, de én úgy örültem, hogy megúsztam, talán korán. :( Felírt a doki egy doboz antibiotikumot, amiből 4 x 1-et kell szednem naponta + Utrogestan + Magne B6 + Elevit. :cry: :cry: Mondtam a dokinak, hogy úgy féltem a kisbabát, ennyi gyógyszert szedni és még ott a ciszta is :( Erre "megnyugtatásul" közölte, hogy vagy nem lesz semmi baja a kicsinek, vagy még a 12. hét előtt "elpusztul" :evil: . Olyan rosszul esett, hiszen épp biztatásra vágytam, arra, hogy mondjon pár jó szót....
Még aznap, szombaton 39 fokos lázam volt, rettenetesen megijedtem, hiszen hogy vigyem le a lázam? Most vegyek be még egy másikfajta gyógyszert, de ha nem veszek az is árthat a kicsinek :?: Eszembejutott, hogy hütőfürdőt veszek, ettől le is ment 38 körüli értékre a hőm, és szerencsére itt is maradt.
Azóta jól vagyok, de ezalatt a pár nap alatt annyit, de annyit aggódtam :?

Remélem nem voltam túl hoszzú lányok, de muszáj volt elmesélnem. :oops:

A kávéval kapcsolatban: Én úgy tudom, hogy napi 2 nem túl erős kávét lehet inni, akinek alacsony a vérnyomása, kifejezetten hasznos. Én 3in1-bent iszom, ennek 12-16 %-a kávé csak, viszont az élvezet meg van. :wink:

Remélem minden kismama és kisbaba jól van! :)

Szép napot! :)

Évi

Kép
Kép
evemama
 
 


Mozza!

Szerintem se dönts egy negatív vélemény miatt,hiszen lehet h 100ból 1 ilyen,a többi meg csupa pozitív!


Évi!
Akkor gyógyulgass te is,nekem is amióta terhes vagyok midig van vmi...én is aggódom emiatt.Most épp csak az orrom folyik,néha kapar a torkom.De lázam nincs szerencsére.Nekem is kéne menni laborba,de dokihoz csak 2 hét múlva megyek,így azthiszem még ráérek...addig is gyógyulgatok :wink:

Edua!
A lényeg h szeded a magneB6ot.Volt már hogy é is bevettem a 4.szemet...de amíg nem vészes addig elég nekem a 3x1 is :wink:

Vanni!

Üdv itt!Be is teszlek a tábliba!Szerintem ne aggódj,télleg kisebb a baba mint 6 hét,szóval eddig minden oké :wink: Mesélj magadról vmit,tüneteid vannak már?Első baba?

annus11
 
 


Vanni

És 5+3-nak a 10mm-es petezsák tökéletes. Legközelebb már szívhang is lesz.
Nekem még 2 hét, mire mehetek UH-ra. Borzasztó.
Első gyerekkel egy percet se paráztam, most meg...

Én is megfáztam, de láz szerencsére nincs. Iszom a teákat:-)
pumuklii
 
 


pumukli, ez ismerős :) Zsófival tök nyugodt voltam, most meg alig várom a holnapot, hogy mehessünk dokihoz... :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Sajnos nem tudtam jelentkezni vasárnap reggel óta. Ugyanis a szombati buliban ételmérgezést kaptunk (7-en), és eljött a poklok-pokla... Vasárnap éjjel 60szor volt kb. hasmenésem, és felment a lázam. Persze nem mentem dolgozni, hanem hétfő reggel háziorvos. Ő mondta, hogy gyógyszert ne vegyek be, viszont lázam se legyen, köszi... Tegnap egész nap kamillatea, semmi más, non-stop görcsölt a hasam, attól rettegtem, hogy elmegy a baba, de szerencsére csak bélgörcsök voltak. Nagyon legyengültem, fogytam 2 nap alatt 2 kilót.
Ma reggelre hála istennek már csak kis hőemelkedésem van, a gyomrom még mindig rossz, de azért már jobban vagyok, reményeim szerint túl vagyok a nehezén...
Ja, a háziorvos velem is közölte, hogy vagy elmegy a baba a láztól, vagy ha nem, akkor viszont egészséges lesz, tehát az nem fordulhat elő, hogy mondjuk betegen születik emiatt. Próbáltam ezt pozitívan felfogni... :roll:

Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszan írtam magamról!
Vanni, üdv köztünk, gratulálok!!
Az egyik legjobb barátnőm júliusban szült, és ő imádja a szopipárnát. Terhesen nagy pocakkal csak azon tudott aludni, és most azon szoptat, nagyon kényelmes. Szóval nekem is lesz... Ha megmarad a babám :oops: De csak pozitívan, én is hiszek benne, végül is miért ne lehetne minden rendben!
8)

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Ismét zavarnék kicsit, ha lehet :)
Nézzetek itt körül, és ha valami tetszik, szóljatok nyugodtan priviben, leveszem, nem kell ott licitálni!


http://www.teszvesz.hu/my_page.php?uid=9932539

Köszönöm :) További szép babavárást!

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]http://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Szofi!

Hát vigyáz magadra!A nőgyógyássszal beszéltél?Ne csak a háziorvost kérdezd meg ilyenkor,é pl először őt hívtam mikor lázam lett,elmondta h ha kell akkor mit szedhetek be és csak utána mentem a háziorvoshoz.De ha nem votl magas lázad akkor nem lesz gond!!Viszont a hasmenés is veszélyes,pótold a kiesett tápanyagot mindenképp!!!


Na ma reggel nálam is járt vuk :? Épp a gyógyszereket vettem be,de már az elsőt is vhogy bénáztam,nem tudtam lenyelni rendesen,aztáb jött a második...na ez már sok volt és rohannom kellett. :cry: Jaj nagyon szörnyű volt!!!Remélem többször nem jön vuk.Na és indulnom kell suliba....hát,nem tom mi lesz odabenn :roll:

annus11
 
 


Annus, köszi szépen, hogy beteszel a táblába! :)
Első baba lesz... Budapesten lakunk, angol tanár vagyok... Nagyon a babára rendezkedtem be idén, több iskolába is elmehettem volna, de valami azt mondta, hogy talán most összejön, és nem terhelem le magam annyira, kíméletesebb munkát végzek... Az orvos pihenésre ítélt, sőt, sex szigorúan tilos, plusz azt mondta a 8 hétig kíméljem magam, aztán majd lehet terhelni fokozatosan. Nem tudom miért mondta.. A petezsákom éles szélű, és volt szabad hasűri folyadékom, meg egy kisebb ciszta is. Valamelyik biztos okot adott rá. Utro-t is kapok, 3X2-t. A pocim nekem is olyan, mint többeknek nálatok, olyan, mintha hasizomgyakrolatokat végeztem volna előző nap. Izomláz szerű, plusz szurkál a jobb oldalon, és kerekedik a hasam, mintha felfújták volna, pedig előtte deszka volt. Hányingerem nincs egyáltalán, de étvágyam sem igazán...

Szofi, de durva lehetett az az ételmérgezés. Mit ettetek? Igyál sok folyadékot!

Pumukli, érdekes, azt gonolnám, hogy második babánál már egyáltalán nem aggódik egy kismami. A 2 hét tényleg borzasztó... Aztán hamar felpörögnek az események, csak legyen ott a pici szívhang... aztán a 12-hetet várjuk aztán a ... :) Milywn teákat iszol? Én azt hallottam, a palástfű jó méhizomzat erősítő. De a gyógyszertárban vettem és ott pedig hasmenés elleni szer. hát, az Elevittől nekem olyan székrekedésem van, hogy nem is merem már ezt inni.

Panndi, gyere holnap az eredményekkel! Csak nyugi, már van jó referenciád:) Tündérke Zsófi baba.

Farkas, a te lányod is egy tünemény!
vanni
 
 


Én se izgulnék, ha nem lett volna júniusban vetélésem. 7 hetesen voltam UH-n, még nem volt szívhang. Doki mondta, hogy biztos kisebb a koránál, menjek vissza 10 nap múlva. Akkor pedig már szabálytalan alakú volt a petezsák, meg embriót se látott.
Viszont a jó a rosszban az volt, hogy nem kellett műteni. Eldönthettem, hogy várunk még picit, hátha a természet elintézi a dolgot vagy műtét. Én vártam és jól döntöttem. Igy nem kellett 3 hónapot várni az újabb próbálkozásig.
Ezért fogom a 7.-8. hetet végigparázni... bár majd megpróbálom nem. 8 hetes leszek, mikor megyek UH-ra, akkor minden kiderül. Tenni meg úgyse tudok addig semmit.

Aztán a másik meg majd a szülés lesz. Jó lenne, ha minden úgy menne, mint legutóbb. Alternativ szoba, meg aztán 1ágyas szoba a csecsemőosztályon...
pumuklii
 
 


Vanni, örülök, hogy megoldottuk a hetek rejtélyét! :-) Köszi a bókot!

Láttátok ma reggel a Csaj csajokat? Volt benne egy szülész-nőgyógyász, Ő mondta, hogy sokszor károsabb ha a kismama nem vesz be egy gyógyszert, mintha beveszi, mert attól nem lesz baja, a gyógyszergyártók csak óvintézkedésből írják rá. Ő is felhívta külön a figyelmet a lázcsillapításra, hogy az nagyon fontos!
Azt is megjegyezte, hogy a szauna tilos a terhesség alatt, bár én eddig sem jártam, de jó tudni. Valamint 40 fokos vízben sem szabad fürdeni.

Szofi, jobbulást a gyomrodnak!! Szegény, gondolom, hogy megijedtél!

Évi, remélem Te is jobban vagy már!

Edua,Annus, hogy van a torkotok?

Pumukli, 1 szobásban voltál? Én is gondolkodtam rajta, mert ott a fizetés miatt a csecsemősök is normálisabbak, de aztán letettem róla, így 2 ágyasban voltam. Most megint gondolkodom az 1 ágyason. Azt tudom, hogy ott bejöhet a látogató, nem tudod, hogy gyerek is bejöhet?
Vendég
 


Sziasztok! :lol:

Vanni!
üdv itt :D

Edua!
deguharapás miatt ne aggódj, ha bent a lakásban tartjátok és nem találkozott a degutok veszett macskával, kutyával, rókával stb. akkor semmi baja nem lesz a babádnak tőle(egyébként ilyenkor tetanuszt szoktak adni). :)

Evamamam, Szofi!
gyógyulgasatok és ne idegeskedjetek!a babák biztos bírják a strapát és nem lesz semmi gond!!!!! :D az idegeskedés szrintem többet árt :roll:

Én ma voltam védőnőnél és megkaptam a kiskönyvem!!!!!! :P :P
vuk szerencsére elkerül, még hányinger is csak enyhén van :D
remélem most már így is marad 8)
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Üdv. köztünk vanni!! :)
Lányok én annyira feszült vagyok a holnapi vizsgálatok miatt! :oops:
Tudom, hogy csak pozitívan, de már minden reggel úgy ébredek, hogy ugye nincs barna, feszül még a mellem? :roll:

Vanni:
Nekem is máj.18-at írt ki a kalkulátor, de a fogantatás napja nálunk tuti, ezért tudom, hogy +3-4, tehát máj.20-21!
Én a múlt hét szerdán voltam dokinál először, és hüvelyi UH-val nagy nehezen megtalálta a petezsákot, de le nem mérte, viszont meghallgattatta velem, hogy van benne áramlás, ami jó jel! :shock:

Szerintetek mit várhatok holnap? Szerintem most tölthetem be még csak a 6. hetet.

Puszi

KépKép
ancsika80
 
 


Én kétágyasban voltam Zsófival, nekem jó volt, hogy nem voltam egyedül. Most meg pláne nem érdekelnek a csecsemősök, frissek még az emlékek :lol:

Jaj de mennék már dokihoz, legyen már holnap délután!
Vendég
 


Vanni!

Akkor pihizz sokat!Én is szedem az utrot...Szerecsére én már túl vagyok azon a bizonyos parán,mert most mrá többre jutottam mint az előző terhességnél.

Pumukli!
Jobb is h nem kellett műteni...elég egy szar érzés,csak nálam nem indult be spontán a vetélés :?

Farkas!
Törkom javul,a ma reggeli vuk javított rajta sokat :roll:

Vicuska!
Gratula a kiskönyvhöz!!!!Mondott vmi érdekeset a védőnő? :lol:

Ancsa!
Tudom mit érzel...én is az uh elött paráztam be nagyon...és vhogy nagyon nagyon nehezen nyugodtam meg,végül minden oké volt!Amúgy én 6+4en voltam,akkor már volt szívhang és a baba majd 9 mm volt!Tehát ha jó uhval néznek,akkor már lehetséges h látni fogja a szívdobogást!Illetve az embriót szerintem már látnia kell,igaz még picike lesz...de a lényeg h ott lesz!!!!


Na én megnéztem a SOTEiin az egyágyas szoba 10ezer/éjszaka....de van v,légkondi,hűtő stb.Szóval azt hiszem fullos,de nem bizti h lesz rá ennyim...hacsak nem vmelyik rokon meg nem sajnál és kifizeti :wink: majd ezt kérem gyerekjáték helyett :lol:

annus11
 
 


Sziasztok!

Torkom kezd helyrejönni, egy csajszi ajánlotta a sós vízes öblögetést és úgy néz ki használ, meg vettem zöldteát citromot és mézet és ittam finom meleg teácskát.

Ancsa én pont 6. héten mentem Uh-ra és 3,4 mm volt a baba és lüktetett a kis szívkezdeménye, a petezsák 20 mm volt.

Remélem holnap mehetek Uh-ra.

ancsika én is minden nap megtapogatom a mellem :))

vicuska köszönöm :) már nem aggódok a deguharapás miatt, febr óta van velünk és csak a lakásban van :), amúgy doki semmit nem tudott rá mondani, csak ha komoly akkor menjek be a fertőző osztályra :( :)).

Mindenkinek jobbulást kívánok!

Lányok ti mertek rendesen köhögni, vagy tüsszenteni? Én a tüsszentést néha visszatartom és akkor még lehet hogy rosszabb. :(

Pumukli én is parázósabb vagyok most, mint a lányomnál, akkor az első 12. hétben nem is vigyáztam ennyire magamra, akkor csak arra emlékszek, hogy mihelyst hazamentem már aludtam is, de most csak feküdni tudok, aludni már nem hagynak :( :)).

Üdv

Ildi

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Kép

Aztán jöhetnek a friss infók,ha tudjátok h mikro mentek legközelebb dokihoz stb.

annus11
 
 


Istvánban is 10eFT volt az alapitványi szoba. Melegfront volt, amikor szültem és 5ágyas szobába kerültem be. Az azért gáz volt. 1 éjszakát kellett ott töltenem, nem aludtam semmit, nappal meg nagy volt a jövés menés. De utána szerencsére lett üres egyágyas, így átvonultunk.

Szerintem a 2 ágyassal sincs baj. Meg az Imrébe látogató se mehet be oda.

És az volt még nekem jó, hogy 2. éjszakától benn aludt velünk a férjem is. Megnyugtató volt :-)

Ancsa!
Szerintem úgy állj hozzá, hogy még nem baj, ha nem lesz szívhang. 6+1-vel még nem muszáj. Aztán ha mégis lesz, akkor aztán lehet örülni.

Én a múltkori után úgy gondoltam, hogy legközelebb csak 8 hetesen megyed dokihoz. Amikor már kell lennie szívhangnak. Mert nem akarom újra a 2 hét parát. De sajnos nem lehetett, mert a doki egyből akart látni.
pumuklii
 
 


Ildi!

Ja igen,a sós vizes gargalizálás,azt én is alklamazom :wink: Csak a teától már kezdek besokalni :roll:

annus11
 
 


Halihó lányok!

Köszönöm a biztatást! Lement teljesen a lázam, úgy örülök! (Mondjuk a hasmenés még kínoz, de napi 4 l kamillateát iszom a folyadék pótlására.) Láz témában a csúcs 38,5 volt, de azt nem hagytuk, akkor azonnal borogatás, hűtőfürdő. Az orvosomat nem értem el, ezért az ominózus barátnőmet (aki júliusban szült) hívtam fel, hogy mi volt, mikor ő télen lázas volt a picivel. Azt mondta, hogy ha 38,5 fölé megy, akkor már érdemesebb éjszakára 1 algopyrint bevenni. Hála az égnek ide nem jutottunk el.
Vanni: Tiramisu volt a hibás. Mondjuk csak 2 kanállal ettem a krémből (ugyanis a piskótában rum van), de utólag kiderült, hogy a krémben meg nyers tojás van. Az a gáz, hogyha tudtam volna is eszek, mert arról is csak ezután világosítottak fel, hogy terhesen kerüljük a nyers tojást, meg húst. Kezdő kismama vagyok, szóval ezeket nem tudom. Ha van még nektek ilyen tippetek, (még akkor is, ha azt hiszitek egyértelmű :oops: )azt örömmel várom.

Ildi, én sem merek nagyokat tüsszenteni, és óvatosan köhögök... :P Valószínűleg felesleges óvatoskodás, nem? :D
További szép napot!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Böbi: hát ha egy HR-es mondja, az még nem jelent semmit, ha a vegyész mondta volna, akkor elgondolkodom. :D De amúgy ha engedélyezik, akkor nem gondolnám, hogy káros lenne.
Az Imrében nekem is nehéz volt a csecsemősökkel, de alapvetően most már úgy látom, azért, mert első gyerekkel voltam. Velem tényleg kedvesek voltak, mert látták, hogy kivagyok, állandóan csak sírtam. Egy baj az volt, hogy hathatós segítséget nem tudtak nyújtani, mert nekem éjjel lett volna leginkább szükségem rá, ők meg csak nappal segítettek.
Ráadásul egy nagyon hülye szobatársat fogtam ki, akivel rémálom volt együtt lenni, semmi segítséget nem jelentett, pedig ő a harmadik gyerekével volt bent. Ő csak rátett a lapátra. Úgyhogy ha lehet, én most mennék egyágyasba. Oda esetleg be lehet csempészni a férjemet is.

Szofi, Évi: jaj, rémesen hangzott, amit írtatok, de most már jobbuljatok!

Én is jobban izgulok a másodiknál. De azért annyira nem. Pénteken megyek dokihoz, addig féllábon is kibírom.

Kép
Kép
tinu
 
 


Ahogy megláttam a Tiramisu szót, máris akartam írni, hogy nyers tojás van benne.

Kerülendő még:
- pasztőrözetlen sajt, feta sajt, penészes sajtok (ez az én nagy szívfájdalmam). ,márványsajt
- juh- és kecsketej és a belőlk készült cuccok
- nyers vagy főtlen tojás, ebből készült termékek, desszertek
- nyers húsból készült ételek (pltatár beafsteak, pármai sonka)
- nyers hal
- nyets vagy főtlen mészhéjasok ( osztriga, kagyló, rák...)

Azt is olvastam, hogy a nyers hússal nagyon kell vigyázni. Inkább a pasikra hagyni a munkát vele főzésnél, vagy kesztyű legyen az emberen.

Ezeknek a nagy része valószínű túl van lihegve. Én imádom a camember sajtokat, meg a sonkákat, de ezeket ki kell hagynom egy darabig.
pumuklii
 
 


Szofi!

Azt hiszem vigyázni kell pl a lágy sajtokkal is,a nem pasztörizált tejtermékekkel,a nem teljesen átfőtt tojás,nem teljesen átsütött szárnyashús,belsőségek és ebből készült pástétom,illetve a kész- és többszörösen feldolgozott ételek,nyers húsok.

Bár állítólag nem sok esély van arra h ezektől bármi bajunk legyen....de gondolom vmi miatt csak nem ajánlott :roll:

Akinek székrekedése van az meg egyen rostdús ételeket!

Most olvastam egy érdekes dolgot...pisiléskor hajoljunk előre,mert akkor jobban kiürül a hólyag és kevesebbszer kell a WCre szaladgálni :wink:

annus11
 
 


Szofi: állítólag bizonyos sajtokat sem lehet enni terhesen (pl. camambert), de spec. én ettem, és nem lett tőle bajom, de gondolom, ez is lutri. Jó, hogy modtad a tiramisut, mert akartam csinálni, de akkor lehet, hogy meggondolom még ezt. És hát ha lehet, ha nem, én fogdosom a nyers húst, mert főzök. Jó, enni nem eszek, pedig már régóta szeretném kipróbálni a szusit, de az nem most lesz. :)

Kép
Kép
tinu
 
 


Na jól leírtuk mindketten :lol: :wink:

annus11
 
 


Hát lányok, én ma épp rákos-sonkás tésztát csinálok. :lol: De hát nem főtlen az, most van bent a sütőben, ráadásul rá volt írva, hogy előfőzött (koktélrák). Ki a franc eszik nyers rákot? :shock: És májkrémet is eszek. Meg májat is. SZóval azért ne már!

Kép
Kép
tinu
 
 


Én meg még köhögök is ezerrel ráadásul :)
A sok hányástól elkezdtem köhögni, nem bírom visszatartani, de egy egészséges babának semmi baja nem lehet tüsszentéstől vagy köhögéstől..
Vendég
 


Én is főzök. óvatosan. Asszem az nem jó, hal elvágod az ujjad és utána turkálsz a nyers húsban stb. Mind1, ezzel én sem foglalkozom.

A camemberben lisztéria nevű baci lehet.
De a pástétomot nem értem. Miért ne ehetnénk májat pl.?

Nyers rákot én se ennék. De múltkor pont úgy jártam, hogy fokhagymás, petrezselymes firss rákot sütöttem. És ugye csak addig kell, amíg rózsaszín nem lesz a páncél, 1-2 percig. Aztán megettem egyet, mire rájöttem, hogy nyers maradt a közepe. Ment vissza a serpenyőbe...

Már várom, hogy elteljen a 12.hét. hogy néha pár korty jófajta vörösbort ihassak :-)

Aztán szülés után is lesz csomó minden, amit szoptatás alatt nem lehet enni. Ennek soha nem lesz vége...
pumuklii
 
 


Kérdés:
Azt szeretném megkérdezni, hogy miért nem szabad máj, ill. májkészítményeket fogyasztani terhesség alatt?

Válasz:
Érdekes amit kérdez, nem tudom, hogy hol olvasta ezt az információt, ami szerintem egyébként nem is igaz. Általánosságban vannak a májfogyasztásnak ellenzői, amiatt, hogy a máj a szervezet méregtelenítő szerve. Ugyanakkor számos kórképben például kifejezetten ajánlották a májfogyasztást, illetve a májkészítményeket. Én azt hiszem, hogy semmi indoka nincs annak, hogy a kismamákat eltiltsuk a májtól. Mondom ezt egyébként annak ellenére, hogy én magam nem eszem májat, de nem azért mert olyan egészségtelennek gondolnám!
Dr. Ács Nándor
http://www.babanet.hu/faq/terelet07.php
pumuklii
 
 


Itt le van írva minden:

http://mama-baba.freeweb.hu/bizt.html
pumuklii
 
 


Sziasztok!

annus én még nem merek semmit vásárolni, pedig nagy késztetésem van ám rá :))
a pisiléssel kapcsolatban meg, a mh-en mindig így csinálom :))

pont a toxoplazmózis miatt vágtam hétvégén a csirkehusit zacskós kézzel, elég béna volt, de venni kell majd egy vékony gumikesztyűt, azt nem tudom kivárni mire a férjem összevágja nekem :))

pumukli én múlthéten a császárszalonnát kívántam meg de nagyon, mondjuk az elviekben főtt volt :))

panndi ez megnyugtató, mármint a köhögés tüsszentés, és jobbulást kívánok neked :)

én 4 ágyas szobában voltam Éduával sőt ikres anyukával :) nekem a fő az volt, hogy külön zuhanyzónk volt és nem egy folyosó végi közösben kellett tisztálkodni, és így legalább napi 5x is mehettem zuhanyozni, az nagyon jó volt a gátsebemnek :)

Üdv. mindenkinek.

Ildi

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Sziasztok, de jó, hogy pont ma vetettétek fel a nyers hús dolgot. én ugyanis délelőtt elfeledkeztem róla, hogy nem szabad és nyers kolbászt ettem. Ugye azt írja a szakirodalom, hogy ettől sokkal nagyobb az esély a toxoplazma fertőzésre, mint a macskától.
Szerintetek csináltassak toxoplazma vérvizsgálatot vagy túl van lihegve ez az egész? Ti csináltatnátok?
Az első 3 hónapban különösen nagy veszélynek van kitéve a baba.

Tinu, én is azért gondolkodom az egy ágyason, mert oda bejöhet Apa, a többi részlegbe nem. Ezért érdekelne, hogy a gyerek is bejöhet-e, mert ha az akkor másfél éves lányom nem jöhet be, akkor nem érdekel az egy ágyas, de ha bejöhet, akkor igen.
Úgy tudom az Imrében elég megfizethető ára van, nem 10 ezer, hanem kevesebb.
Szülés utáni levertség volt rajtad? Mikorra múlt el?

Annus, a légkondi ne érdekeljen, úgysem kapcsolhatod be az újszülötted mellett! :-)
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Köszönöm a tippeket mindenkinek, Pumuklii, nagyon klassz a cikk, amit küldtél, tök jól összefoglalja a lényeget.
Böbi, szerintem a túllihegés közelebb áll az igazsághoz...Nem tudom, a többieknek mi a véleményük...?

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Megmondom őszintén engem ez nem is igen érint...Alig tudod vmit is enni,leginkább vmi vajas kenyér kis zöldséggel,húst szinte egyáltalán nem kívánok...

Tegnap mondjuk összevágtam husit,de nem hiszem h ebből lehet vmi,apcim meg mikor hazaért átvette a főzést,szóval ő sokat segít nekem.

Farkas!
Hát azért remélem h májusban nem is kell még légkondi :lol: Ezt csak írtam h fullos a szoba :wink:

annus11
 
 


Üdv Mindenkinek

Már csak 3 nap az újabb dokiig (szept. 26), bár még mindig nem tudom miért rendelt vissza 1 hét múlva, de biztos lesz rá magyarázata. Persze a hétvégén rendesen rémálmaim voltak, pedig a neten utánanéztünk és a 13mm petezsák tök normálisnak tűnt.

Látom a kaja téma igen felkapott lett, nálunk mostanság tübb kismama is van, de ők is esznek mindent. szerintem amíg jólesik és mértékkel eszik az ember gond nem lehet. én egész hétvégén a jó sós szalonnákat kívántam, talán ma volt hogy már nem ízlett :roll:

A jó idő is meghozta eredményét látom, jobbulást mindenkinek. Én úgy tűnik mostanra már kigyógyulófélben vagyok, bár az orrom még próbálkozik olykor. Én is háziorvost kérdeztem meg mit szedhetek, ő a gyógyszertárba irányítot, hogy ott majd segytenek, végől megoldottam Halls cukorkával, ami majdnem mind meg is maradt, meg bodza teával és orrsprayvel. edig bevált.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Böbi: ha a férjed bemehet, akkor a gyerek is biztos. :wink: NEm szülét utáni depim volt, hanem nem indult be a tejem, csak mire hazaértünk a kórházból. A gyerek sírt, mert éhes volt, szopni nem akart rendesen, nem tudtam normálisan mellre tenni. Nem jött neki át az előtej szerintem a bimbóvédőn, mert azzal kellett szoptatnom.

Kép
Kép
tinu
 
 


Bocsi, csak Tünci megnyomta a gombot. SZóval sírt a gyerek éjjel, és ahelyett, hogy segítettek volna mellre tenni, betápszerezték. HIába mentem oda segítségért, este nem segítettek. Erre a tápszertől bealudt, nappal aludt, hiába jöttek nappal, hogy segítenek. A mellretevés is annyi volt, hogy rászivatták a mellemre, de nem mutatták meg, hogy én egyedül hogy tudnám mellre tenni. Éjjel aztán, mikor megint sírt, akkor megint nem segítettek, jött a tápszer, én meg kiborultam. Aztán szerencsére aznap, mikor hazaengedtek, belövellt a tejem, és onnantól kezdve nem volt gond, mert bimbóvédővel ugyan, de tudtam szoptatni. Megvolt a gyereknek a motiváció. :)

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!
Tudom disznó dolog,de annyira megnyugtató volt,hogy az én félelmeim nem egyediek,hanem Ti is ezekkel keltek és ébredtek.:) A betegségből gyógyuljatok mielőbb.Én a nődokit hívtam,mikor beteg lettem,mert ő a szakorvos,és nem a háziorvos,ő jobban tudja mit szabasd és mit nem.A lázat csillapítani kell mindenképpen,ő pl.az Algopyrint javasolta,mert az eléggé régóta ismert és alkalmazott gyógyszer.Ráadásul azt mondta,hogy a 6.hét után kezd fejlődni a közös keringés,addig kizárólag a méhfalból táplálkozik,tehát nem árthat neki se gyógyszer,se egyéb,amit megeszünk. De a láz valóban vetélést okozhat. Hűtőfürdőbe nem engedte,hogy üljek,mert felfázással fenyeget,ami szintén káros.Azt mondta,hogy nedves lepedőbe csavarjam inkább magam. Én kigyógyultam kb.két hét alatt,én ezidő alatt 4 Algopyrint és 4 nyákoldót vettem be. Nem tudom segített e ez az info Titeket,de azért gondoltam leírom.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Sziasztok Lányok!

Úgy néz ki, kezdem átvészelni ezt a dolgot! Láz nincs, és a hasmenés is elállni látszik, kop-kop-kop! Köszönöm mégegyszer a sok tanácsot és biztatást.
Jó emberi szokás szerint az a helyzet az orvostudományban, hogy ahányféle ember/fórum/orvos, szinte annyiféle elmélet létezik. Minbden elméletnek van követője és ellenzője. Sohasem tudhatod 100%-ra, hogy ártasz vagy használsz, akár éppen azzal, hogy nem csinálsz semmit. kicsit tragikomikus, nem?
Szép álmokat nektek!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Jó reggelt:)

Ancsika,
Szerintem ma már látni fogja a szikhólyagot, és benne a kis fehér pötylit, amiből a baba lesz... :)
A petezsákban lehet áramlást bemérni? Elképesztő... Az én régi orvosom még a petezsák méretét sem mondta meg, még amikor rákérdeztem akkor sem, és azt mondta, hogy ő akkor beszél terhességről, amikor már van szívhang. Hát, én nem így élem meg. Egy kicsit jobban bíztathatott volna.
De most már mindegy, úgysem nála szülök, mert ő már csak magánkórházban van, és anyagilag sok lenne.

Nekem egyáltalán nem feszül a mellem. Ha megnyomogatom, akkor fáj, de ennyi. Mindenkinek feszül rajtam kívül? :)

Panndi, neked most fognak először szívhangot látni, ugye?

Annus, látod, te már túl vagy a parán.. A táblába még lemaradtak infóim, légyszi tedd be őket: testvér: nincs, köv. vizsgálat: szeptember 29. baba neve: Prüntyő
kipróbálom a hajolást pisiléskor! Tényleg, miért kell már korai terhesen is többször menni?

Edua, nekem a nevetéstől feszül és ugrál a hasam, attól jobban féltem a kis prüntyőt, pláne ha egy jó filmet nézünk... Lehet, hogy inkább drámákat kellene nézni?:)

Böbe, a füstölt kolbász nyersnek számít, ugye? Csak mert nekem is tegnap lement egy fél rőf! Akkor moatstantól nem eszem... De ez már lement. :( Nekünk most van egy cicánk, akit nézettünk toxo-ra és negatív, és nem kap csk száraz kaját, hogy nehogy elkapjon bármit is. Aztán majd elköltöztetjük szegényt, mert kisbaba látványára fúj, iszonyúan, és morog is. Sziámi. Nem merném egy légtérben tartani egy kisbabával. Aztán majd visszaköltöztetjük, ha a második baba is elég nagy:) Én kettőt szeretnék egyelőre.

Tényleg lányok, nektek hamar jött a második! Nekem ez nagyon szimpi. Olyan szép egy anyuka, amikor az egyik baba alig bírja az iramot, szedi a kis lábacskáját, a másik meg ott lóg a mamiján, vagy épp gurul a babakocsiban. Tényleg, Pumukli, Farkas, Edua, nektek duplababakocsitok?

Pumukli, veszek kesztűt, csak olyan leszek mint egy kórboncnok:)
vanni
 
 


Edua, bocsi, elnéztem, a te kicsi lányod már nem férne bele a babakocsiba! :) Akartam írni Panndi, és Évamama...
vanni
 
 


Sziasztok!

Igen, mi ma látjuk először a kis szívét :) Mi nem veszünk duplababakocsit, szerintem beruházunk egy olyan kengurura, ami háton is hordható, meg fekve is tehető bele a pici, és akkor vagy Zsófit a hátamra teszem, ha elfáradt, vagy a kicsit belefektetem, és Zsófit teszem a babakocsiba. Vagy nem tudom :roll:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: