Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!

bfkrisztina

Hát néha elgondolkodom azon,hogy jól döntöttem e!Ne értsetek félre SOHA NEM VETETNÉM EL,csak vmiért manapság picit többet veszekszünk!
És mindig az anyagiak! Én veszélyeztetett terhes vagyok így már most elmentem táppénzre és mivel 1 hónap hiányzik a 180 napos munkaviszonyomhoz így az is lehet,hogy kirúgnak...és a párom folyton ezt vágja a fejemhez!Nem tehetek róla,hogy így alakult!
A másik,hogy anyós megint kezdi a hülyeségét! Én nem akrok fogadott orvost! Ide hozzánk jár Cseh Erika és sokkal jobban megbízok benne
,mint egy számomra vad idengenbe,akibe anyós bízik meg! Nem értem az összefüggést.......veszekszünk pénz miatt de fogadott legyen több ezerért!
Én nem tudom,de nincs szügségem fogadottra....mindenki megszül anélkül.....



Bölcsis dolog: Nekem nincs még gyermekem de biztos,hogy a gyereknek 3 éves koráig az édesanyával a helye!Remélem velem is itthon maradhat és nem kényszerít semmi majd a bölcsire...
Szép napot :)
nyuszitappancs
 
 


Nyuszitappancs!

Szerintem üljetek le és beszéljétek ezt meg.Szerencsére sose veszekedtünk a pénz miatt,persze anno volt h 1000 Ftunk volt 1 hétre....de azok voltak a szép idők!Sokszor felemlegetjük h ha húst akartunk enni akkor vettünk löncshús konzervet :lol: Rántott húst is abból csináltunk!10-12 órákat dolgoztam,általában éjjel,nappal meg suli...de jól megvoltunk :lol:

annus11
 
 


Sziasztok!

Eladó lakást keresek a 11. és a 22. kerületben: földszint, kertkapcsolat, nappali + két háló. Max. 30M Ft-ig. Kérlek írjatok privit, ha tudtok valamit! Előre is köszi!

Kép
vargaviki
 
 

 
 

NyusziReni!

Táppénz alatt tudtommal nem rúghatnak ki, és az is beletertozik a folyamatos munkaviszonyba, így meglesz a 180 nap biztosított időd. Remélem, jól tudom. Nekem beleszámított a passzív táppénz is, de a Gyed-embe nem számították bele szerencsére. (8 hetes terhesen rúgtak ki :evil: )
Fogadott orvos: nekem volt mindkét fiúnál, de tök fölöslegesen, mert Levit ügyeletesnél szültem, ugyanis nem ért be..... És megsúgom, hogy baromira nem a doki számít, hanem a szülésznő. Én szülésznőt sem fogadtam, és nem bántam meg. Annyiból szerintem még szerencsésebb is ügyeletesnél szülni, hogy nem siettet, mert álmos, vagy menne haza, vagy mittomén.
Norbit egy másik fogadottnál szültem, de szerencsére ügyeleti időben, és 1,5 órányit raboltam az idejéből.

Most a harmadiknál úgy terveztem, hogy bejárok a Máv-ba valakihez, normál Sztk alapon, aztán szülök annál, aki éppen van, amikor bemegyek. Amikor műtöttek, akkor is az csinálta, aki éppen volt.

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Sziasztok!

Nyuszitappancs!
Az orvosválasztás/vagy nem választás azért tényleg nem anyósod dolga... azt úgyis te tudod, hogy mit szeretnél... Nem kell rá hallgatni szerintem. :? Minek szól bele egyáltalán? :? (ha fizeti neked a fogadott orvost, akkor miért ne...ha meg nem, akkor tényleg csak a te döntésed legyen)

Rennye: ha meg tudjátok oldani, és a te szíved is azt diktálja, akkor tényleg jó lenne otthon maradnod még a kicsivel. Mert ha kétséged van a legcsekélyebb mértékben is, azt ő is megérzi rajtad, és nem biztos, hogy jól fogja érezni magát a bölcsiben :roll:

Üdv, Kriszti

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Kriszti!!

Tudom..... Csak sajnos nem megy. A Gyes-em 47 000Ft-tal kevesebb lenne, mint a Gyed-em. Ez rengeteg pénz.

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Rennye: megértem ezt is, és tudom, hogy könnyen beszélek. mi eleve úgy vállaltuk pl. lakáshitelt is, hogy a párom keresete mellett a gyessel számolhattunk (azt hiszem már említettem, hogy rögtön suli után szültem-aztán ahogy nem jött össze munkahely, megbeszéltük, hogy próbálkozzunk a kistesóval)

ez a legrosszabb benne, hogy szinte bűntudattal mész vissza dolgozni :( - sajnálom....
és férőhely azért lesz? mert sok helyen elég necces, ahogy hallani lehet...

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Igen, van már helyük, felvették mindkettőt. Én mondjuk csodálkoztam ezen, mert Norbi, amikor feruárban beírattam, akkor volt a 67. a várólistán. Azt mondták, hogy már nincsen hely, csak várólista. Persze ez 8 bölcsödére vonatkozó, összevont lista. Ennek ellenére első körben felvették. :shock: :shock:
Bűntudat? Nos igen. Nem tudom, hogyan fogok helytállni egy vadidegen, vadiúj munkahelyen, rögtön azután, hogy a gyerekeimet idegenekre bízom. Hogy fogom kibírni, hogy egész álló nap ne rájuk gondoljak, ne értük izguljak. Ezek nagyon foglalkoztatnak, remélem ehhez is elég erős leszek. Majd meglátjuk, bizakodó vagyok!!!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Na mivel ilyen problémám még nincs,így nem is tudom hogy döntenék...persze valószínű h otthon maradnék....max összébbhúznánk magunkat!Amúgy az ovi itt van a szomszéd utcában,bölcsi az már necces...nincs túl sok belőle :shock:

annus11
 
 


sziasztok
Bölcsi téma: mi megbeszéltük a párommal, hogy a pici 3 éves koráig otthon maradok, annak ellenére, hogy kölcsönjeink vannak, de jól kerestem és gondolom szép gyedet fogok kapni, amiböl elleszünk. utánna visza megyek dolgozni, hogy megint jó alapom legyen és akkor beválaljuk a 2.babát is. Igy terveztük, aztán majd meglátjuk hogy alakul.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


tegnap voltunk bevásárolni a kis Törpének.
ezeket vettük:
ágynemü huzat, pólya, textil pelenka, ágy lepedö, pelenkázó lap, takaróvá átalakitható lábzsák, ülöke kádba, kis kád, kókusz matrac, kiságy, 3rugi, 1csomag pelenka.
az autós ülés/hordozót megrendeltük, mert ami ott volt annak nem tetszett a szine. halvány rózsaszinbe és sárgás zöldbe volt. mi kékes szürkét rendeltünk.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


szerintetek melyik pelus jobb?
én Pampers new baby-t vettem /sárga zacsi/

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Szia Timi!

Jól bevásároltatok :lol: Én mindig úgy élveztem!! :lol: :lol:
A Gyedemmel nekem sincs bajom, csak sajnos a Gyes-nél nem számít, hogy mennyit kerestem a munkahelyemen.
A Gyed-nek van maximuma, 2008-ban bruttó 96 600 Ft. Na de csak okoskodok itt.
Pelus: Nekem is, és nővéremnek is a Libero jött be, pont most próbálja nővérem valahogy elhasználni azt az egy csomagot, amit vett Pampers-ből. De sokaknak meg az vált be.
Milyen kiságyat vettetek? És milyen hordozót rendeltetek?

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


én is nagyon élvezem a vásárlást!! :lol:
nekem még ezek a gyes,gyed, tgya vagy micsoda egy kicsit magas, még annyira nem informálódtam mi hogy van. :roll:
a kis ágy 3fokozatban állitható a magasságú, 120x60cm, ha majd a párom öszerakja, lefotózom és feldobom a képet.
hordozó/autós ülés: fejszükitö betétes és van hozzá felcipzározható lábzsák. direkt ilyet akratam venni. kedden megyek érte, majd teszek fel róla fotót.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Húúú! Én már jól le vagyok maradva!! Nem is tudtam, hogy van olyan hordozó, amihez van lábzsák!! :shock: :shock: Ráadásul zipzáros!!! :shock: Ezt tök jó dolognak tartom, tutira ilyet vettem volna én is a februárimnak. Milyen márka? Lehet, hogy amíg nem tudsz róla képet küldeni, addig meglesem neten.

A Tgyás-t a baba születésétől 168 napos koráig kapod, ez jó pénz:
A terhességi-gyermekágyi segély mértéke:

"A terhességi-gyermekágyi segély a jövedelem napi átlagának 70 %-a.

A terhességi-gyermekágyi segélyből a jogszabály szerint (megjelölt adókedvezményeket figyelembe véve) számított személyi jövedelemadó-előleget a folyósító szerv levonja. A terhességi-gyermekágyi segély után egészségbiztosítási járulékot nem kell fizetni."

Azt hiszem annyi, mintha táppénzen lennél.

A Gyed

"Gyermekgondozási díj (GYED) időtartama és összege:
A GYED legkorábban a terhességi-gyermekágyi segély, illetve a szülési szabadság lejártát követő naptól vehető igénybe, és a gyermek 2. életévének betöltéséig jár.

A gyermekgondozási díj összege a napi átlagkereset 70%-a, melynek felső határát, a mindenkori minimálbér kétszeresének 70%-ában határozták meg. 2008-ban ez az összeg: bruttó 96.600.- Ft. A maximális összegben meghatározott gyermekgondozási díjakat, minden évben automatikusan felülvizsgálja a folyósító szerv, és azt a tárgyévre érvényes felső összeghatárnak megfelelően korrigálja.

A GYED összegének megállapításához szükséges naptári napi átlagkeresetet a következők szerint számítják ki:

Ha az édesanya rendelkezik a gyermekgondozási díj kezdőnapját megelőző évben, vagy GYED kezdőnapját közvetlenül megelőző időszakban legalább 180 naptári napi jövedelemmel, akkor az ellátás összegének alapjául szolgáló napi átlagkeresetet, a táppénzszabályok szerint állapítják meg.
Ha az édesanya nem rendelkezik a gyermekgondozási díj kezdőnapját megelőző évben, vagy GYED kezdőnapját közvetlenül megelőző időszakban legalább 180 naptári napi jövedelemmel, akkor az ellátás naptári napi összegét a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének (2008-ban: 138.000 Ft) harmincad részének figyelembevételével állapítják meg.
Ha az igénylő egészségbiztosítási járulékalapot képező jövedelme nem éri el a minimálbér kétszeresét, akkor a tényleges jövedelmet veszik alapul.
A GYED összegéből személyi jövedelemadó-előleg és nyugdíjjárulék kerül levonásra."

Gyes: kétéves kortól hároméves korig

"A gyermekgondozási segély (GYES) összege:
A GYES havi összege megegyezik az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegével. Ez 2008-ban 28.500.- Ft, melyből nyugdíjjárulék címén 9,5 % kerül levonásra, így nettó összege: 25.792.- Ft havonta. Az ellátás időtartama szolgálati időnek minősül. Amennyiben nyugdíjas nagyszülő igényli az ellátást, úgy azt levonás nem terheli."

Ismét bocsi. :oops: :oops: Ezeket netről másoltam.

Jó bogarászást!!

Nagyon kíváncsi vagyok arra a hordozóra!!! :D

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Sziasztok!

OFF üzenet lesz ez, előre is bocsánat, de mivel holnap van a

Babanet-Kölöknet találkozó,

gondoltuk, írunk egy emlékeztetőt.

Márcsak azért is, mert az egész heti rettenet időjárással ellentétben végre ragyogó napsütés árad Budapestre, így a Millenárisra is!

Részleteket itt találtok a találkozóról , a szervezkedős-topikbanpedig megnézhetitek, ki jön és mit hoz!

Reméljük, minél többen eljöttök, hogy végre személyesen is találkozhassunk!
dia
Budapest
 
 
 


rennye köszi, majd kibogozom.
sajnos a márkáját nem tudom.nem azt figyeltem.direkt ilyet akartam venni, mert ugye jön az ösz-tél.jóval drágább, mint a sima, de ennyit nekem megér.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok!

Timi: várjuk tényleg a képeket :) szuper lehet a hordozó, saját lábzsákkal :)
olyan jó így készülgetni a baba érkezésére :)

Tegnap a Híradóban magyaráztak valamit a gyermekülésekről. Valami olyasmi volt a lényeg, hogy az E1 és E2 jelzésű nem lesz jó....csak ami felfelé számozódik...
Kértem is a férjem, nézzük már meg a mieinket :? a régebbin E1 van :evil: a másikat pár hete vettük és azon E24 szerintetek akkor az legalább jó? sőt úgy terveztem, hogy babahordozót se kell venni, azon még nem tudtam megnézni a jelzést, mert az anyáéknál van elrakva - de az is elég régi :(
Ha valaki talál valami olyan linket, ahol értelmesen le van írva, azt is megköszönném...

Mindig kitalálnak valamit... egyszerűen azt is elképesztőnek találom, hogy 3 gyerekkel szabályosan nem fogunk tudni beülni az 5 személyes gépkocsiba...legfeljebb az elején, míg a baba hordozóban előre beköthető... oda ugyanis nem lehet a nagyobbaknak való ülést berakni :?

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


sziasztok.

hát igen a gyes az ló f....szra nem elég.én a minimumot az az a 25000-et kapom az elejétől.ha párom nem ott dolgozna ahol akkor nagyon nagy bajban lennénk.igaz most én is gondolkszom a melón de valami olyan kell amit tudnak igazítani párom beosztásához(össze vissza dolizik.ezen a héten hétfőn itthol volt,keddtől holnapig éjjeles,szombat vasárnap itthol lessz jövőhéten hétfőtől szerdáig délelőttös,csüt. pént. itthol és hétvégén reggel 6- este 6 lessz.és ez csak 2 hét volt.a másik 2 hét pedig megint más)ilyen munkabeosztás mellé meg nagyon nehéz találni nekem.na de max marad a meki :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: álítólag jól is fizetnek.én is azért akarok menni mert akkor kapnék gyedet és akkor jobb lenne ha csak egy 10 essel kapnék többet mint most a gyes is jó.

a mi hordozónkra is lehet lábzsákot tenni.a babakocsiét.2 patental lehet rá csatolni+ugye a kocsi 3 kerekű így a lábzsák vége szükebb és pont passzentos a hordozó végével.csak ugye csak addig lehet használni míg pici a baba.mert utánna nem lehet rá huzni a lába végett.de a téli babáknak jól jön az elején.

timi:

jó sok cuccot vettetek.én is imádtam vásárolni Patriknak(hiányozni is fog a második babánál)

pelenka:

én pampers használtam sokáig(8-9) hós koráig.nekem a liberó nagyon nem tetszett mert olyan vastag hogy akkora feneke volt benne Patriknak meg előröl úgy nézett ki mintha méteres kukaca lenne :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: a huggies meg ahhoz képest milyen drága szerintem semmivel nem jobb mint a pampers.
ja és nekem a pampersen kívűl mindenből kifolyott a pisi.
aztán hallotam jókat a "márkás"tescosról és gondoltam kipróbálom.és kellemeset csalódtam.kb olyan mint a pampers.gumírozott a dereka nem vastag,nem (hogy írják???neylon????na mindegy értitek ugyis)szóval nem nejlonos,szellőzik rendesen.egy darabig csak nappalra használtam azt aztán áttértem éjjelre is arra.szerintem ha nagyobb már a baba akkor érdemes kipróbálni.és egy ideje popsitőrlőt is a lila tescosat használom.abban sem vettem észre külömbséget a márkásokhoz képest.ez olyan mint mikor audit veszel az ár felét a karikákért kérik el de ugyan azt nyújtja mint egy opel.

gyerekülést mi Römmert vettünk.az nagyon tuti :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
imád is benne kocsikázni Patrik.
és igen anyóséknak közepes méretű kocsijuk van de ha benn van a gyerek ülés akkor egy ember fér el mellette.apumék kocsijában nincs ilyen gond.ott még simánn befér 2 ember mellé és még táncolni is lehetne(fiat croma)tehát ez kocsi függő is.de elég zavaró ha 3 gyereknek kell benyomorgatni az üléseket egymás mellé.sőőőt még szerintem az ülésmagasítóval is necces.
dehát fő a biztonság.és nem minden esetben apuka anyuka a hibás hanem egy suttyó fiatal orizatriznyák friss jogsival.és inkább szitkolózzunk a 3 gyerekkel miközben pakoljuk őket mint a kórházban rágjuk a körmünk.mert sokszor hiába van ott az ablakon hogy babával vagyok........... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

na megint sok lettem. :oops: :oops: :oops: :oops: el is dugulok mára

Kép
Kép
ettike
 
 


pindimanoval mi van?megvan már neki a babája?
bfkrisztina: kedd délután ha haza jövök, felteszem. én is imádom ezt a készülödést :lol: tegnap sajna nem láttam a hiradót
ettike: ebben igazad van, hogy sokszor csak a nevet fizeted meg nem a minöséget

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


ja, ettike
múltkor egyböl kiszúrtad, hogy a babakocsi lengyel márka. ezt honnan vetted észre?és miért nem ajánlod?
ezt akkor elfelejtettem megkérdezni.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Szijjasztok!!!

Helyzetjelentés!!!! :) Még egyben vagyunk, ha nem lesz semmi eksön, akkor hétfőn kell mennem kontrollra meg CTG-re. Lehetséges akkor már bent tartanak. Itt megjegyezném, férjem nagyon örülne a hétfői szülésnek, mert hétfőn leszünk egy hónapos házasok :D
Hatalmas hírem, hogy csodás tőmondatot írtak tegnap a leletemre : "Illeszkedett koponya", úgyhogy ezúton is köszönöm mindenkinek, aki szuggerálta a fiamat! :) méhszájam 2100-as változatlanul, viszont a doki nagyon megtúrt tegnap, így barnáztam kicsit, de mára elmúlt (sry, hogy részleteztem).
Amúgy már menni alig tudok, olyan vagyok, mint aki végigbicajozta az éjszakát, fáj minden porcikám az alsóbb fertájamon.
Timi, örülök a sok vásárolt cuccnak :) tényleg annyira jó időtöltés ez, és már annyira rossz, amikor nem kell venni semmit a gyereknek :) képeket várjuk.
Gyes Gyed témához sokat nem tudok hozzászólni, nekem csak gyes lesz, mivel nem volt munkaviszonyom, és így sajna mivel júniusban vége lett a tanulói jogviszonyomnak is a gyerek taj kártyájával együtt nekem is szerződést kell aláírnom, hogy egyénileg fizetem a tb-t. szóval nem áll jól a szénám pénzügyileg, de majd akkor gondolkozom rajta, amikor már Krisztián is itt lesz :D
Ja igen, mert, hogy tegnap is sírógörcsöt kaptam, ugyanis kiderült, hogy a kocsink hegerfejes lett, szóval 80-100 ezer forint lesz a javíttatás, azt hiszem, ehhez no comment.
Pelusról én a Liberoról hallottam csodameséket (azt is vettem), meg a lila csomagos Tesco-sról olvastam, hogy nagyon jó, viszont csak akkor éri meg, ha éppen akciós, mert különben nincs nagyon árkülönbség a többihez képest. Noss ezt is csak olvastam, árban nem néztem meg :)
A mi hordozónk Pierre Cardin, majd elmesélem milyen :D http://vg.hu/index.php?apps=cikk&cikk=233077 , ezt a cikket találtam egyébként a gyerekülésekről.
Kimondottan felháborít, hogy mindig kitalálnak valami hülyeséget! Basszus, emléxem apuméknak Trabijuk volt, na abban még hátul bizti öv sem volt, nemhogy gyerekülés meg ilyesmi. Ettike igazad van, inkább mondjuk közlekedni kéne tudni, és betartani a szabályokat, amiket alkottak rá, minthogy minden hülyeséget kitalál az állam, általában azok szivatására, akik legalább próbálják betartani a dolgokat!

Kép

Kép
pindimano
 
 


Húha, sorry, ennyit dumálni, illetve gépelni!!!! Ezer bocsika, ritkán jövök, de akkor nagyon :D
Vigyázzatok magatokra!!!!

Kép

Kép
pindimano
 
 


Hihi Pindi!!!

Lehet ez még 27.-e ugye?? Csak tágulgass, nyilogass, hogy igazam legyen :D

És NAGYON ÖRÜLÖK, HOGY KRISZ MEGFORDULT!!!!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Rennye! Köszönöm aranyos vagy :)
Ha minden igaz, tágulgatok, mert mintha minden mozdulatnál érezném, hogy egyre lejjebb kerül a feje, nagyon komoly érzés!
Egyelőre csak ilyen kisebb távlati céljaim vannak. Mára az volt kitűzve, hogy csak Krisz addig bírja ki amíg apum hazaér, most az a cél, hogy holnap délutánig bírja, mert akkor jön párom haza :) Aztán lehet még hétfőn sem lesz semmi :D Bár én nem úgy érzem :)

Kép

Kép
pindimano
 
 


Kriszti!

Gyerekülésről annyit, hogy valóban vannak szigorítások, de ami a poén: a rendőrök saját bevallásuk szerint is csak azt nézik, hogy legyen. A másik, hogy a kresz szerint csak akkor kell gyerekülést használni, ha az biztonságosan beköthető az autóba. :shock: Öhömm.... Tehát 4 gyereket is szállíthat 2 felnőtt. Nem tudom, milyen kocsitok van, de egy ismerősömnek a három gyerek befér egy Ignisbe. Az meg köztudottan nem egy széles kocsi......

Gyerekülés: Egy Cam 0-18 kg-ig, de ezt csak 8 (Levi) illetve 10 (Norbi) hós kortól használjuk/tuk.
A másikat nemtom milyen márka, a Brendon outletben vettük, az 36kg-ig jó, és lehet rendes övvel, meg ötpontos is van benne.
A hordozó Pierre Cardin volt, a babakocsihoz való.

Kivesézve.

Nem is, mert mégegy eszembe jutott. Nekünk egymás mellett vannak a gyerekek, Levi középen ül, mert így ha viszünk valakit, kényelmesen be tudok ülni, nem kell egy gyerekülésen átgázolnom. És kétpontos övvel van bekötve.

Ettike!

Ez a szép az egészben, nekem is úgy kell munkát találnom, hogy én viszem-hozom majd őket oviból, bölcsiből. Ugyanis Laci 6-ra jár dolgozni, fél6-kor indul. Délután van, hogy, már fél3-kor itthon van, de nyáron leginkább este 7 mire hazaér. Ciki.

Pelusra visszatérve: mi kezdetekkor használtuk a Libero-t, aztán a Rossmann-ost, amit a Libero gyártója csinál. De amióta Újpesten lakunk, felfedeztem egy pelenkanagykert, ahol 41,6 Ft/db-ért lehet tök jó pelust venni (ez már a junior ára, ami asszem a legnagyobb, a kisebbek olcsóbbak). Nem nejlonos (nylon), gumis derekú, és jó nedvszívó, az éjszakát is bírja, pedig Norbi elég pisis, mert éjjel is 2-3-szor minimum iszik.

Pindi: Hengerfej ciki, Laci szerint a mienk is közel áll hozzá. Ráadásul februárban lejár a műszakija, és nem lehet már levizsgáztatni, mert szita az alja, és szerinte nem éri meg megcsináltatni :shock: Ez is hozzáállás kérdése, mert szerintem igenis megéri. Véleményem szerint nem azt kell nézni, hogy mennyit ér a kocsi, hanem azt, hogy nem tudnánk másikat venni, de ha vennénk is mégegy ilyen öreg csotrogányt......ennek legalább már tudjuk, mi a hibája, mi volt cserélve, és mire lenne még szüksége, stb.

Na, jól felhúztam magam.

Pindi szülj!!!!! Kérem az első topik babánkat!!!!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Uppsz. Én is sok lettem. :oops:

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Hú, de izgi!!! Csak így tovább!!!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Pindimano: de jó!!!!!!!!!!végre megfordult!!!!!!!!!!!!!!!!! :D
köszönöm a linket :)

Skoda Feliciánk van, nem is ezzel van a baj, mert ha 2 gyerekülés bent van hátul, én közéjük férek... a baba előre fog tudni kerülni a hordozóban... de később az előírásoknak megfelelően nem fogom tudni rögzíteni őket... szóval ha egy rendőr kekeckedni akar, meg lesz hozzá a joga.... légzsákunk elöl sincs, nemhogy oldalt, ami miatt most megint új szabályokat találtak ki az ülésekre...

De azért köszi a bíztatásokat (mármint hogy a rendőr is csak azt nézi, hogy egyáltalán legyen :D )

Pelusból: nálunk is a Liberó jött be, kicsi fiamnak nagyon érzékeny volt a feneke (krémből is csak 1-2 drágább jöhetett szóba)
később pedig nálunk is bevált a pelenkadiszkontos pelus is...
Nekem pont az nem tetszett a Pampersben, hogy annyira vékony volt, és szerintem többet kellett cserélni.
Gondolom ez is egyéni dolog, kinél mi válik be...

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Sziasztok!!
Remélem nem gond ha idepofátlankodok egy kicsit.... a 2008 nyári kismamákhoz szoktam irni!! De gondoltam esetleg ide is irogathatnék. Októberben leszek 24 éves. És most július 7-én született meg első gyermekünk... egy kislány! nagyon boldogok vagyunk!!! Mi külföldön (Svédországban élünk párommal - ő is magyar). Ha esetleg kérdésetek van...és tudok is rá válaszolni, akkor szívesen segítek.... bármiben!

d.dodó
 
 


Pelenka!
Én eddig kipróbáltam a Pamperst ( a korházban az volt vagy Libero), itthon volt liberóm, és Huggis (most kezdtük el a 2-es méretet, eddig jó volt az egyes) Huggis annyira nem vált be....bár rossznak nem rossz. Most Pamperst vettem, mert a korházban mikor azt használtam nekem bejött..... vékony, és mégis jó nedvszívó. De a Libero sem rossz.

d.dodó
 
 


pindi:

ÓÓÓRIÁSI GRATULA A FEJVÉGŰ KRISZHEZ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

a kocsit meg onnan tudom hogy lengyel mert "rá van írva"le sem tagadhatnák a formájukat.egyből látni ha lengyel márka.
a bajom csak annyi velük hogy minden kocsijukat valami nagy márkának a kocsijáról koppintják.főleg a pikolonál.de a minőség az messze van az eredeti kocsijétól,mivel csak össze csapják.láttam én már nem egyszer bergon kocsinak elgurulni menet közben valamelyik kerekét az utcán.és nyekeregnek össze akarnak esni.
előkotrom a régi kocsink kerekéről készült képet.hanyatt fogtok esni.(pikolo)

jajj megyek mert fő a paprikás krumplim :lol: :lol:

Kép
Kép
ettike
 
 


d.dodó.

üdv itt.gratula a kislányodhoz.
tehetnél róla képet és mesélhetnél magatokról,szülésről...stb.

Kép
Kép
ettike
 
 


na meg is van.

Kép 1 hónap használat után így nézett ki a kerék.és nem feszítettem csak simán fogtam.és PAtrik téli szóval abban az egy hónapban sem toltam még éjjel nappal.

Kép és így nézett ki egyben.tiszta craco

Kép
Kép
ettike
 
 


és itt a hordozó rajt a lábzsákkal:

Kép

és ez pedig a chicco kocsink nyári tetősen:

Kép

Kép
Kép
ettike
 
 


na sok lettem eldugulok mára :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
ettike
 
 


Sziasztok!!

D.dodó üdv köreinkben!! Gratula a kislányhoz. Szüléssztorit, de legalább képet én in-én is kérek!!! Milyen Svédországban élni magyarként, meg úgy általában?? Tudsz is svédül?? Laura (vagy Alice?) milyen állampolgárságú?

Ettike!! Klassz kocsi.... :? A kereke :shock: :shock: :shock: elég cinkes.
De a chicco tetszik!! És tényleg király dolog ez a lábzsák hordozóra. Sok problémámat megoldotta volna anno Levivel. Mit össze kínlódtunk a plédezéssel hordiban :x Egyébként gondolkodtam azon, hogy lehet, hogy volt akkoriban is ilyen, csak mivel mi a babakocsihoz valót vettük, nem is nézelődtem igazából hordozó ügyben. Norbinál meg nem vettünk másikat, minek is tettük volna. De most már veszett fejsze nyele.

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Sziasztok!

Pindi:Nagyon örülök,hogy megfordult Krisz!!!! :D :D :D Remélem,hogy megvárja aput :D

Húúúúúú jó sokat írtatok amióta nem voltam :D Bocsi,ha nem reagálok az összes témára.Párnapig nem volt netem a vihar miatt :(

D.dodó üdv itt :D Gratulálok a kislányodhoz.Képet én is szeretnék :) És ha lehet szülés élményt is :)

Hát igen sajna nekem se volt bejelentett munkahelyem amikor terhes lettem így én is nagyon keveset fogok kapni.

Pelenka:Hát nálunk még kérdéses,mert szerintem baba függő,hogy melyik válik be.Anyum párhónapig próbálkozott az összes márkával míg a Liberónál kötött ki és tényleg igaz,hogy a Tescos nem olyan sokkal olcsóbb ha nem akciós.

Mi egyenlőre most kiságyat nézegetünk,hátha találunk valami olcsót.De nem nagyon van :( Vagy csak minket kerűl el :lol:

A mi hordozónkhoz sajna nincs lábzsák :( Csak a babakocsihoz.Szerintetek lehet külön kapni hozzá?

Örülök,hogy mindenki jól van :D Mi is jól vagyunk.Babóm ma reggel elég aktív volt még az apja is érezte végre a rugásait :D

Mostantól próbálok vissza rázódni igérem :D

További szép napot kívánok mindenkinek!

Kép
Kép
reni_24
 
 


Annus!! Boldog névnapot!

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Reni!

Mennyiért láttatok eddig kiságyat? Tesódé nincs már meg?

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


sziasztok.,

Reni_24:

mi annó a brendonban vettük a kiságyat kuponnal 20 000ért(29000 lett volna)sima 120*60 as de jó is hogy nem adtam rá ki vagyonokat mert nem nagyon van el benne.
alig használta.

jah és eszembe jutot valami amit gondoltam megosztok veletek nehogy úgy járjatok mint mi.

a forgót a kiságy fölé érdemes a kisággyal eggyüt megvenni és megnézni hogy jó e minden féle kiságyra.mi vettünk ágyat utánna meg külön a forgót (fisher price)az a macis ami csillagokat vetít a plafonra(vagy leveleket meg pillangókat???fene tudja már)és nem tudtuk stabilan a kiságyra rögzíteni mert legerekített a kiságy széle azt pedig ilyenre nem lehet rá tenni rendesen mert nem illeszkedik jól.így arra is kidobtunk 15000-et :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Kép
Kép
ettike
 
 


rennye írta:Reni!

Mennyiért láttatok eddig kiságyat? Tesódé nincs már meg?


Szia!

Eddig akciósan 25 ezerért láttunk :( De láttam már 30 ezerért is,de az később ággyá alakítható át ami 8 éves koráig jó lenne.De még ezen gondolkozunk.Lehet,hogy csak egy sima kiságy lessz.Remélem ennél olcsóbban is találunk majd.Végülis novemberig van időnk :D Az igazság az,hogy anyum oda adta az unokanővéremnek amikor megszületett a kislánya azzal,hogy majd ha kell akkor vissza adja.Na amikor megtudta,hogy baba lessz nálunk csak annyit mondott,hogy ó ha előre tudja akkor nem igéri oda a tesójának,mert ugye náluk is novemberi baba lessz.Erre felment az agyvizem kicsit,mert ugye az a szokás nálunk meg gondolom másnál is,hogy akitől kapjuk és annak kell akkor vissza adjuk.Nagbátyám volt lent és szóvá tette,hogy az a miénk erre ő,hogy ő becserélte egy másikra,mert a miénk túl nagy volt és ráfizetett és ezért nem adja.De szerintem ez nem így működik,mert tőlünk nem kérdezte,hogy becserélheti-e a kölcsön kiságyat.Na de a vége az lett,hogy nuku kiságy és kész.Így mostantól nem érdekelnek a rokonok,mert már bennük se lehet megbízni :evil: De kegyesen mondta,hogy ha kell akkor a babakocsinkat vissza adja,ha előre szólunk :evil: Mondtuk is,hogy az nem kell,mert már megvettük.Meg én láttam,hogy már alig tartja magát így az nekem nem kellett.Így vehetjük meg újból azt ami már megvolt :evil: De bezzeg nekik jó volt,hogy arra nem kellett költeniük :evil: Sőt még egy csomó ruhát is kaptak ami szintén nem jön vissza.Bár nem is kéne,mert mind lány nekünk meg fiunk lessz így ez nem érdekes.Tömören ennyi a kiságyunk története :(

Kép
Kép
reni_24
 
 


Sziasztok!
Köszi a szívélyes fogadtatást!!
Na..hoztam a szüléstörténetet....ne lepődjetek meg, mert hosszu...na dehát végülis 6-én délután 1-kor ment el a víz, és 7-én hajnalban született...tehát valóságban is hosszu volt! :)

Hát a szülés milyen volt....őszintén megmondom, nehéz... és elég hosszú volt (bár azt mondják, hogy mivel első gyerek, ahhoz képest nem is volt olyan hosszú). De így utólag azt tudom mondani, hogy megérte.... minden fájdalmat kárpótol ez a kis szuszogó "csomagocska" aki itt alszik most mellettem. és tényleg úgy van, hogy ahogy kijött, már nem is éreztem a fájdalmat...minden megszűnt.
Végülis röviden..... vasárnap reggel már elment a nyákdugó (aminek annyira nem tulajdonítottam jelentőséget, mert van akinek napokkal előtte elmegy). Aztán 1-kor, mikor elfeküdtem TV-zni abban a pillanatban éreztem a hasamban a pukkanást... na, ez nagyon furcsa érzés. Szóval elfolyott a magzatvíz. 2-re mentünk a kórházba, de akkor még nem voltak igazán fájások. Ezzel még haza akartak küldeni, mondván, hogy úgyis ebben a városban lakunk. De mikor mondtuk, hogy nincs autónk, akkor inkább megengedték, hogy maradjunk.A fájások inkább csak délután 4-5 körül kezdődtek. de nem voltak elég erősek, és még csak 5 percesek voltak. 5-kor még vacsorát is kaptam... elég sokáig így ment ez....róttuk a köröket a folyosón Atival, fájásokkor leültem... Aztán vissza a szobába. Valamikor este úgy döntött a bába, hogy ad oxitocin infúziót, hogy kicsit erősítse a fájásokat. Aztán tényleg jöttek. Először gázt szívtam, de nem esett jól, mert bekómáltam tőle, meg szédültem (aztán rájöttek, hogy csak lejjebb kellene venni a koncentrációját a gáznak). Meg mondta a bába, hogy próbáljam csak, azt mondta csak az első szívásnál ilyen durva! De nem mertem, mert rosszul éreztem magam tőle, és szédültem, és nem tudtam koncentrálni! Sőt...sikerült a vacsorát is kihánynom. Fájások alatt már volt, hogy sírtam, hogy nem bírom. Az volt a legrosszabb, hogy nagyon elhúzódott, és már nagyon fáradt voltam. Mondtam a nővérnek, adjon valami más érzéstelenítőt... azt mondta mielőtt az EDA-t választanánk, van még egy lehetőség...helyi érzéstelenítés. Beleegyeztem! (bár kicsit csalódtam magamban, mondtam is Atinak, hogy én nem így akartam...érzéstelenítés nélkül akartam végig csinálni) Aztán végülis kaptam egy helyi érzéstelenítést, amit bentre a méhszájhoz adnak egy szurit..azaz négyet! Az már jobban hatott...de a mellé is szívtam a gázt, akkor már nem szédültem tőle. Érzéstelenítő előtt mikor vizsgált a bába, akkor még csak 1 újnyira voltam tágulva. Szerencsére az érzéstelenítőtől hamar tágultam. (Amúgy csak mikor az érzéstelenítőt beadták, akkor jött doki, amúgy csak 3 bába volt). És tök jó volt, aznap bent volt egy magyar bába is (csak épp máshol vezetett szülést, de bejött hozzánk is Smile ) Mikor beadták az érzéstelenítőt (előző vizsgálathoz képest 2 órával később 5 cm-nél tartottunk. Csak babóka nagyon fent volt...így hiába tágultam. Fel kellett állnom, hogy a gravitációval segítsük...(nem esett jól állni, de muszáj volt) sokat segített, hogy Ati bent volt velem! Törölte a homlokom, nyújtotta a gázmaszkot mikor az kellett, inni adott...bíztatott. Ahhoz képest, hogy amúgy nem bírja a vért, teljes mértékig helyt állt bent...Mikor az érzéstelenítés után egy órával bejött a bába, megvizsgált, és közölte, hogy jó híre van, mert teljesen kinyíltam, eltűnt a méhszáj....csak még fent van a babó, úgyhogy ha bírom, akkor álljak még. Kaptam kapaszkodó keretet is...abba fájások alatt kapaszkodtam, és felhúztam a térdeimet amennyire tudtam. az volt a legrosszabb, hogy egyfolytában úgy éreztem, mintha kakilnom kéne.... A bába elkezdett előkészíteni mindent.... aztán egyszer csak szóltam neki, hogy most ha fájás jön, nyomnom kell....azt mondta másszak az ágyra, megnézi, hogy állunk. Felmásztam, de a támlát majdnem teljesen ülőre kértem.... kitámasztotta a lábamat, és kaptam kapaszkodókat. Mondta, hogy akkor most ha lehet már ne a maszkba lélegezzek, hanem 1 fájásra 3-szor nyomjak.... Aztán mondta hogy már látja a baba sötét haját.... de még 2 cm-vel feljebb van mint kéne.... behívott még egy bábát, azt mondta abban fog segíteni, hogy az alkarjával nyomja lefele a hasamat, hogy ezzel segítse a babót... és utána minden fájásra 3-szor kellett nyomnom....egyfolytában bíztattak...Ati is,....velem együtt nyomott... fogta a kezem. Aztán ahhoz képest, hogy nem bírja a vért, megnézte a babót, ahogy jön ki.... Aztán mikor már teljesen a gátnál volt, akkor mondták nekem is nyugodtan nyúljak oda, érezzem, hogy ott a feje teteje...ez erőt adott.... amúgy a gát az nagyon égett akkor... Hát egy olyan 5 fájásra lett meg a feje....ezt már én is láttam... aztán mondták, hogy most csak sóhajtsam el a fájást, és kicsusszant a kis teste.Hajnali fél 5-kor! Rámrakták! Hát, Ati is és én is elkezdtünk sírni!! Végre megtudtuk, hogy kislány.... Ati annyira örült neki, mondta hogy tök ilyennek álmodta meg előtte egy pár nappal, csak azt hitte kopasz lesz! Smile Olyan furcsa volt a kis síkos testet fogni! Ott a hasamon hagyva letörölgették kicsit a magzatmázat, és a vért, majd hoztak rá meleg takarót. A lepény nem akart leválni...először próbálta kihúzni, de az fájt....aztán emlte az oxitocint, meg adott egy helyi szurit is még....De így is még vagy fél óra volt mire kijött..... A köldökzsinórt Ati nem merte elvágni...meg szerintem addigra a könnytől nem is látott....de én elvágtam! Ja, amúgy gátvédelemmel szültem...az jólesett, hogy tartotta oda a forróvizes rongyot.... aztán mondta hogy picit ölteni kell....kívül semmit..csak a nagyajkakon belül, mert a kisasszony a kezét az álla alá rakva jött ki!! Smile De ebből már csak a törléseket éreztem, hogy kellemetlen, de amúgy maga a varrás nem fájt, kaptam valami hűsítő zselét! Aztán Laurát le sem mosták, el sem vették tőlem, le sem mérték...otthagytak miket 2 órát 3-asban, mondták, hogy lehet telefonálni. Szóval haza tudtunk telefonálni, hogy lány lett, de a méreteit nem tudtuk. Aztán 2 óra elteltével hozták nekünk a reggelit....Atinak két szendvicset, meg nekem is...Atinak kávét, nekem kakaót (ezt megkérdezték mi legyen) és pezsgős pohárban almalevet. Mindezt babarózsaszín szalvétával.... amíg mi ettünk, addig ott mellettünk lemérték 2785g és 46 cm. De nem fürdették meg. Egész hétfőn nem volt szabad még fürdetni!! Olyan furcsa... szóval a vér is rá volt száradva a hajára....Aztán reggeli után Laurát elvitték a nővérek addig magukhoz, mig Ati elkisért zuhanyozni! milyen jó is volt, hogy elkísért.... (minden elismerésem az övé, mert azért ott láthatott vért elég sokat). Lezuhiztunk, felöltöztem, de addig még ruhástul egy kicsit a wc-re ültem, mert szédülni kezdtem. Utána csak arra emlékszem, hogy magamhoz térek, ajtó nyitva, és Ati kiabál ki a nővéreknek hogy "Help"....azt mondta elájultam, de olyan hirtelen, hogy meg sem bírt tartani, kicsit hátravágódott a fejem ott a wc-nél.... a nővérek hozták az ágyamat, és úgy vittek vissza a szobába. Ott még fél órát voltunk, aztán tolókocsiba ültettek, Laurát a kezembe adták, és átmentünk a "BB" részlegre. Itt voltunk szerdáig. Szerdán délelőtt még volt Manónak csípőultrahang, megnézte gyerekdoki, aki mindent rendben talált..... és így szerdán 1-kor hazajöhettünk. Amúgy bent a nővérek nagyon sokat segítettek....a szoptatásban, és minden egyébben lehetett kérdésünk. Viszont a babák egész nap az anyukával vannak....nem lehetett leadni! Még zuhanyzásnál és wc-zésnél sem..... a wc-is és a zuhany is úgy volt kialakítva, hogy a baba kis műanyag gurulós ágyával beférjen.... de mondjuk zuhanyozni meg akkor zuhanyoztam mikor Ati bejött, és addig vigyázott rá!
Szóval összességében nagyon jó élmény volt! És ami még érdekesebb, Attila mindenkinek nagy lelkesedéssel meséli, hogy mennyire jó volt, hogy ezt nem hagyta ki!! És azt mondta, hogy minden elismerése a nőké!! Wink Haza 2665g-al jöttünk. De pénteken vissza kellett menni egy ellenőrzésre, akkor már 2858g volt (azaz túllépte a születési súlyát). És pénteken már a köldökcsonk is leesett!! Smile
Hát röviden ennyi a történetünk (ami ugye nem is olyan rövid Smile )!

Amugy Svédországba tavaly májusban jöttünk ki, mert páromnak lett jó munkalehetőség, igy gondoltuk megpróbáljuk, és eddig ugy tűnik bevált. Páromnak nem kell a svéd mert a munkahelyen az angol kell neki. Én pedig nem dolgoztam, hanem tavaly augusztus óta svéd nyelvtanfolyamra jártam (svédül tanultam a svédet). Az első osztályból ( C-vizsga) már tavaly decemberben levizsgáztam, és januárban kezdtem is a D osztájt, amiből májusban levizsgáztam, igy ki is jártam az SFI (svéd nyelvtanulás emigránsoknak). Hát azért nem tudok még perfektül svédül, de megétetem magam ha arról van szó!! De amugy angolul is beszélek. És májusban levizsgáztam, és most meg babázok, ezért nem dolgozok!

Na...mindjárt töltök fel képeket egy párat... ha valami érdekel még titeket kérdezzetek.....

d.dodó
 
 


És akkor a képek!

Kép első szopim alig pár percesen

Kép még a korházban

Kép apával

Kép hatalmas talpak

Kép grimasz

Kép apával

d.dodó
 
 


Kép meleg van

Kép nagyon figyelek

Kép érdekes amit mondasz

d.dodó
 
 


sziasztok.
ma elmentünk Györbe a Brendonba, ahol vetten: cumis üvegeket, termoszt, popsi törlöt és a bandázst magamnak.
voltunk a Komáromi Kenguru Kid-be, de nem volt semmi,amit venni akartam.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


ma megvettük a hordozót is:
Kép
Kép

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


hú de sokat irtatok!
pindimano: örülök, hogy sikerült a szugerálás és Krisz jól elhelyezkedett! :lol: sajnállak a felesleges kiadás miatt :cry:
d.dodó: üdv közöttünk, gratula a kislányodhoz, nagyon helyes!:lol:
ettike:nagyon durva az a kerék. :?nekem eddig még semmi bajom nem volt a lengyel cucokkal, de az ismeröseimnek se.nekem acélbetétes bakancsom van onnan és tovább birja, mint a páromé, akinek orginált vettünk háromszoros árért. mindenbe vannak jók is meg roszak is :!:
reni24: neten már láttam plédet direkt a hordozóra, de elég drága :? a babaholmiolcson.hu -n vannak kiságyak és pesten van üzletjük. oda nézzetek el. nagyon durva a kiságy sztori.én kifüzettetném velük!!!!!!!!!!
én 13.000!!-ért vettem meg a kiságyat. /üzletbe, újonnan/

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


sziasztok.

timi:

ismerem ezt a márkát.ilyen márkájú sport kocsit akartam venni de aztán kaptunk.
jól néz ki a hordozó.

valahogy a mienk annyira más mint a többi.még nem láttam ehhez hasonlót.sokkal hosszabb és nem anyira ülős mint a többi.(mondjuk jó is mivel Patrik abban alszik el és sokszor éjjel is bele mászik és akkor nem lehet kivenni csak reggel mikor felkel.)

Patriknak meg a jobb bokája kicsit befele dől menés közben :( :( :( :( :( pedig nagyon oda figyeltünk a cipőjére(puma és nagyon dicsérték,még ortopédus véleményét is kikértük miután megvettük)
ugyhogy asszem jövőhéten szólok a dokinknak hogy nézze meg és küldje el dokihoz.remélem egy cipő betéttel meg lehet még oldani.

én meg már ki vagyok magamtól.június óta nem szedek fogi gátlót mert teljesen össze kavarta a mensim.múlt hónapban úgy ahogy normális volt de most megint nem az.éjjel észrevettem hogy jönni akar tettem be betétet és egész nap nem volt semmi(vagyis sárgás valami)bocs a részletekért.és mostanra meg elmúlt. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
már tisztára kivagyok hogy nem tudok majd gyógyit szedni és spirált kell rakatnom(nagyon nem szeretném,mégiscsak egy idegen anyag amit évekig hordok magamban)

dodó:

jó hosszu szülésed volt.de a lényeg a végeredmény :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: nagyon tündéri kislányod van :lol: :lol: :lol: :lol:
jó lehet kint élni.ha tehetnénk mi is huznánk.vissza se néznénk.szörnyű ez az ország.

Kép
Kép
ettike
 
 


ja ha nem olyan a hordozó amire lehet zsákot tenni akkor lehet külön venni hordozóba betétet amit a baba derekáig fel lehet húzni és tépőzzáral,patental vagy mással rögzíteni.nekünk is van eggy de nem használtam mert mikor kaptuk már nagy volt hozzá Patrik.
átt lehet rajt húzni a hordozó övét és úgy bekötni a babát.szerintem nem túl drágák bár még nem néztem milyen árban vannak.de ebből is van bizti olcsóbb is és horribilis árú.

Kép
Kép
ettike
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: