Új privát üzeneted érkezett!

Ancsa!
Az imagináció technikájával tudsz időt nyerni. Képzeld el relaxált állapotban, hogy mint egy szűtyőnek, a méhednek is össze van húzva madzaggal a szája. Képzeld el, hogy erősen tart ez a madzag és nem nyílik tovább. Rendszeresen képzeld el ezt a képet. Hidd el, kitart a méhed, ameddig szükséges!
ui.: sok pszichológiai kísérlet volt már erre a technikára és működik!!! :D
dawn
 
 


Ancsa!

Itt az 1 ujjnyira nyitvára még azt mondják, hogy az zárt! Engem akkor csak uh-gal tudtak nézni a buroksapka miatt, két centire volt nyitva a belső méhszáj(a többi eltünt), az nem tom hány ujjnyi! Arra még azt mondták, hogy ha a buroksapka visszahúzódna varrnának!

Az meg, hogy hogy van.... Ha nem az lenne a dokim aki, már megint baj lett volna! Talán még emlékszel (lehet, ide nem írtam :roll: ), hogy mennyi idő elment azzal, hogy varrnak, nem varrnak! A dokim már ahogy kinyilt picit a külső méhszáj műteni akart, ez a 9. héten volt, de a főorvos nem engedte! Így nagy nehezen belement a másik abba, hogy a 15. héten varrjanak! De csakis az előzmények miatt, mert szeritne semmi nem indokolja a varrást! .......és most bebizonyosodott, hogy jó döntés volt, mert ezt a babát is elvesztettem volna! Nagyon sokan azt mondják nincs értelme a varrásnak, mert ahogy nő a baba súlya, a varrás sem fog tartani és kinek jó, ha pici lesz baba, ha ez meg az lesz a baja! De ezt nehogy már ők döntsék el! :evil: Szóval lehet, hogy csak az van, hogy a te dokid sem varrás párti! :roll:

Kép

Kép
gröni
 
 


Aida!

Én eddig két hetente jártam, mostmár 3 hetente megyek! De csak azért, mert 30 km-re van tőlem a doki és nem akarja, hogy utazzak! Szóval én ezért írtam, hogy ne menj, hisz nekem még ennyi utazást sem engednek! De én azért más vagyok, korán nyíltam, varrtak is és az előzmények! No-spa mehet, de azt nem tom, hogy mennyit szedhet belőle a kismama! Vannak kimondott kismamiknak olyan gyógyszerek ami nyugtatók és nyugodtan lehet szedni, attól jókat lehet aludni, elmúlnak többnyire a szúrkák, görcsök és nem agyalsz annyit! A magnéziumra mindenképp szükséged van! A magneb6 helyett irass fel te is magnesii citriciit, de előtte próbáld ki! Lehet vény nélkül is kapni, asszem 300 forint körül van úgy, felírva pedig 150 körül!

Kép

Kép
gröni
 
 

 
 

Aida
Ha az orvosod jó ötletnek tartja,hogy ne stresszeld magad, akkor tied a döntés, ha ugy érzed jót tenne neked a kikapcsolódás, akkor utazz el. Végülis ezt neked kell eldöntened :roll:

Amit pedig leírtam,azt nem rémhírnek szántam, :roll: ez sajnos a valóság az én esetemben, de ez nem jelenti azt, hogy más is így fog járni mint én :roll:
Viszont azért vagyunk itt, hogy megbeszéljük egymással a gondjainkat, bajainkat, örömünket is és szerintem egymás tapasztalataiból nagyon sokat tanulhatunk, és ezzel is segíthetjük egymást a várandósság csodálatos, de néha rögös utján is.
Mert sajnos nem mindenkit áldott meg a sors problémamentes terhességgel, pedig milyen nagyon örülnénk mindannyian szerintem, ha nem lenne semmilyen próblémánk sem.

Én például nagyon örültem neki, hogy gröni megosztotta velem a tapasztalatát, mert hiába vagyok 2 gyerekes anyuka, tőle tudtam meg, hogy a baj, akár 1-2 nap alatt is jöhet, és azóta hogy ezt tudom, sokkal komolyabban vettem a fekvést is, az orvos utasítását is az utóbbi hetekben.
Lehet hogy ennek köszönhetem, sőt biztos vagyok benne,hogy eddig is sikerült 10 héten keresztül tartanom a C:2100-as értéket.
Én például nem rémhírnek vettem az ő szomorú történetét, hanem jótanácsnak, hogy igenis azért osztotta meg velünk, hogy tanulhassunk az ő esetéből és legyünk sokkal óvatosabbak.
És én nagyon hálás vagyok neki ezért,mert általa vettem komolyabban az orvos utasításait.

És itt van számomra Mária esete is, aki szintén megosztotta velünk a tapasztalatait itt és sikerült hasonló gonddal,mint ami nekünk is van, a 39. héten megszülnie a kislányát, egészségesen!

Vagy Bari- gröni ismeri
Ő szintén kihordta a kisfiát ilyen problémák mellett!
Nekem ők a példák, és bízom benne, hogy mi mindannyian kihordjuk majd a kisbabánkat időre, mint ahogy ők is!

Nekem ez a véleményem, senki se vegye még véletlenül se sértésnek! nem annak szántam,

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


dawn
köszi az infót! Ilyenről se hallottam, de mindenképpen kipróbálom!!
Esetleg ezzel kapcsolatban tudok többet olvasni valahol az interneten?

gröni
Megint megleptél :shock: hogyhogy az 1 ujjnyira nyitva levő méhszáj zártnak számít felétek?
Azt hittem ezt mindenhol egységesen nézik, állapítják meg :shock:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


ancsa:
Annyira tudom, hogy igazad van!! És mégis. Én ilyen vagyok és voltam, azt hiszem leszek is mindig. Ha rossz hírt olvasok, azt nem "jó példának veszem" arra hogy mennyire vegyem komolyan, hanem rögtön elképzelem, hogy én ugyanígy járok minden igyekezetem ellenére is. Én már kezdem azt hinni, hogy nekem tényleg a kismami nyugtatókra lenne szükségem, hisz az is lehet, hogy ha nem gondolkoznék ennyit a rossz dolgokon, megnyugodnék picit, a keményedések is alább hagynának.

Tudtok vmi kismami nyugtatót, ami esetleg vény nélkül kapható? Vmi gyengébb fajtát, amivel biztos nem ártok a babának? Csak mert orvosommal csak jövőhéten találkozok.

A magnesii citriciit kipróbálom, már szóltam is a páromnak, hogy hozzon ma nekem. :) Abból mennyivel próbálkozhatok? 2szer1? 3szor1?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida
nekem azt mondta a dokim, hogy a stressz nem jó, görcsöket keményedést okozhat :roll:
én is tulaggodó vagyok, de próbálj meg nem idegeskedni :roll:
Én is éppen ezt gyakorlom, próbálok nem idegeskedni! :roll:
fel a fejjel, minden rendben lessz veled -veletek!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa!

Persze ez nem a dokim véleménye! A főorvos akit említettem, azt mondta, akkor nyitott egy méhszáj, ha az összes nyitott, mint pl most a tied!

Aida!

Vény nélkül ne vegyél nyugtatót! Még nem kismamiknak sem ajánlom!

Kép

Kép
gröni
 
 


ancsa:
Igen, tudom. A legjobb lenne megnyugodni.

gröni:
Nem is olyan erős nyugtatóra gondoltam, hanem vannak pl. ilyen homeopátiás szerek is meg gyógynövények. Vmi ilyesmire gondoltam.

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida!

Ebben nem tudok segíteni, de gyógyszertárban biztos tudnak! Az biztos, hogy rád férne! Én nem is gondoltam volna, hogy szükségem van rá, de most, hogy szedem tudom, hogy ez kellett!

Kép

Kép
gröni
 
 


gröni, Te mit szedsz?? Orvos írta fel? Neked mikor nyílt ki a méhszáj? Hány hetesen kaptad a 2100-es értéket?

Van egy tök buta félelmem: Biztosan észre veszem, ha komoly baj van?? Annak egyértelmű jelei vannak, ha ne adj isten a baba most akarna megszületni?? Lesz időm beérni a kórházba? Párom 1 órára dolgozik innen.. Olyan rossz itt egyedül. Tudom, hogy nem lesz bajom!! De ha mégis? Vagy ez nem reális félelem? Ilyenkor is hasonló tünetekkel jár a szülés mint később? Erős görcs stb.? Kérlek még ezt az utolsó félelmem oszlassátok el. Köszönöm!

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida!

Ne gondolj ilyenre! Én inkább már nem is írok semmit! 8) Nekem a 9. héttől 3100-as a méhszájam. A 15. héten bevarrták a középsőt, így egyelőre még nem változott, bár a méhszájam teljesen felpuhult, ami annyit jelent, hogy kinyílt volna megint, ha nem műtenek! Pipolphent szedek, napi 3-szor, de a 24. héttől áttérünk seduxenre és már kapom a tüdőérlelőt is, hátha elöbb jön a baba! Nem szép kilátások, de ezt mi tudtuk előre, nektek azért ez váratlanul jött, úgy sokkal rosszabb!

Kép

Kép
gröni
 
 


dawn
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok!
Én is többet keményedek most 1-2 napja. Biztos a front miatt van.

Ancsa!
Nagyon sajnálom! 1 hónapot még mindenképpen ki kellene húznod! Nagyon sokat feküdjél! Próbáld megemelni a fenekedet is, hogy fölfelé nehezedjen a méhed. A nyákdugód még nem ment el, ugye?
A nagylányod egy tündér! :lol:
Olyan rossz, hogy én sem tudom, hogy tovább nyíltam-e? Még 1 hét a doki. Már úgy várom!
A szülésznőmhöz bemehettem volna ma a kórházba, hogy megnézze a méhszájat, de úgy döntöttem, hogy még ezt a pici utat sem kockáztatom. Inkább maradok itthon fekve. Ezt az 1 hetet már kibírom.
De mondjuk nálam más a helyzet, mint nálatok, mert én csak a 30. hét körül kezdtem el kinyíni, ami lehet normális is. Csak mivel ennyit keményedek, azért intett a doki 1 hónap fekvésre. Ezt be is tartom, mert nem akarok kórházba kerülni! Így legalább itt van mellettem a Nóri. Ott pedig nagyon hiányozna!

gwini
 
 


gröni:
A Pipolphen az orvos írta fel neked? Miért tértek át a másikra?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Ancsa!

Nagyon szépen megfogalmaztad amit már tegnap óta próbáltam én is, így nekem már nem kell! :wink: Muszáj negatív és pozitív példának is lenni ahhoz, hogy tudjunk dönteni, mert a struccpolitikai nem jó megoldás! Bárcsak pozitív példával tudnék előljárni, de sajnos nem ilyen lapot osztottak! Na de majd most! :wink:

Kép

Kép
gröni
 
 


Aida!

Igen a doki, másképp nem szedném! Bár így is van kétségem, mert valóban nyugató hatása van és nem szúrkálok, görcsölök, ez inkább a méhtevékenységet állítja le, de megemeli a pulzust, ami miatt egy másik gyógyszert is kell szednem a Verapamilt, ami vérnyomáscsökkentő, ami nekem amúgy is alacsony! Szóval nem igazán vagyok jól tőle! A Seduxenre azért térünk át, de ez mégcsak elmélet, mert az erősebb, azzal talán kihúzzuk mégtovább!

Kép

Kép
gröni
 
 


Én úgy tudom, azért szokták elhagyni a pipolphent, mert felpuhítja egy idő után a méhszájat. Ezt a proff. mondta a kórházban az egyik ágytársamnak. Bocs, ha hülyeséget mondtam...
dawn
 
 


Aida
a magnezii citritből én napi 3x1-el kezdtem, aztán 4x-et, majd most végül 6x-et javasolt a dokim.

nyugtatóhoz nem tudok hozzászólni,mert azt nem szedek, de a gyógyszertárban tudni fogják mit szehet egy kismama,ami nem árt a babának.

dawn
nagyon köszi az infót! :lol:

gwini
Nagyon jól teszed, hogy fekszel- pihensz és hogy betartod amit az orvos mondd!
Bár te már a 34. hétben jársz, így sokkal bíztatóbbak a kilátások!
lehet h te is a front miatt keményedsz többet, nekem a babóm tegnap reggel óta mostanáig egyfolytában mocorog,még éjjel is mocorgott non - stop :shock: eddig ilyet még sosem csinált.

Te is eszembe jutottál gwini és Petra is tegnap este, pozitív példának, hogy már eddig is eljutottatok a nehézségek ellenére!
És ez egy kicsit engem is eménnyel töltött el, hogy akkor talán nekem is sikerülni fog. :lol:
Így hát hálás vagyok nektek is, hogy idetaláltatok ebbe a topicba és szerintem rajtam kívűl más kismaminak is reményt adtok ezzel!
Köszönöm lányok!

Petra
veled mi ujság? hogy vagy?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Szerintetek nagy ijedtségtől beindulhat a szülés? Az előbb a szomszéd lány a frászt hozta rám! Majdnem megfulladt a 7 hós kislánya. Benyelet vmit és öklendezett. Szaladt hozzánk kiabálva és csak én voltam itthon, mert Anyáék pont elmentek. Szerencsére mire kikászálódtam a teraszra, már nem fuldokolt a kicsi. Valahogy lenyelte azt a vmit. Annyira megijedtem. Remélem, hogy nem lesz belőle baj. :oops: Vissza is feküdtem gyorsan.
De szegény velem sem ért volna sokat, mert én sem tudnék mit tenni ilyen helyzetben. Szerencsére a Nórival még nem volt ilyen.
El is akartam most is menni egy ilyen elsősegély előadásra, csak közbejött ez a fekvés. De lehet, hogy még szüls előtt elmegyek. Tudtok ilyet valahol? Ami nem túl drága?

gwini
 
 


gwini

Konkrétan ilyet nem tudok :roll: de te hol is laksz? mert utánanézek neked.

Nekem olyan oktatóvideóm van, ami megmutatja hogyan kell újraéleszteni egy csecsemőt illetve mit kell tenni,amíg a mentő megérkezik.
Pontosabban hogy mit tehetünk, ha a csecsemő nem vesz levegőt.

Szegény kislány :roll: örülök, hogy nem lett komolyabb baj belőle

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Tegnap is beléptem ide, de olyan sokat írtatok 1 nap alatt, hogy nem győztem olvasni :D

Nyugtatóval kapcsolatban: A Pipolphen az nyugtató, én is kaptam a keményedésekre(tehát kismamik is szedhetik, csak receptre adják), pontosabban azért, hogy jobban tudjam tartani az ágynyugalmat és ne sajtkukacoskodjak. Mit ne mondjak bejött, mert 3x1-be szedtem és állandóan álmos voltam és fáradt és ez maga után vonta azt is, hogy pihenjek..
Persze, aki hisz a homeopátiában, az szedje inkább azokat a készítményeket, mert az ugyebár mégsem gyógyszer vagy legalábbis nem tartalmaz olyan dózisban gyógyszert...De annak talán több idő kell, míg kialakul a hatása-úgy tudom..

Ancsa, olyan aranyos vagy, hogy ilyen szörnyű hír ért téged és még te vigasztalsz másokat.

Nem mertem írni a sok borzalom közé, mert gondoltam, hogy nem illik ide az én örömöm,de ha már rákérdeztél Ancsa, hogy mi is van velünk...
Hááát, voltam NST-n. Most először. 140-160-nal tekert kisbabám szíve. Olyan jó volt hallgatni.. Felvettem a telefonommal. Közben pedig nagyon ficánkolt. A kórházi bent fekvésem alatt sem tetszett már neki a tocográf korong, akkor is bökdöste. :D
Jövő héten megyek újra, és akkor lesz ismét egy vérvételem és EKG..És már megint vércsoportra is vesznek vért, csak azt nem tudom minek, mert már 12 hetesen is vizsgálták. A vércsoport pedig nem változik...nem csoda , hogy vérszegény leszek, pedig szedem a vasat rendesen.:D
Tényleg! És te hogy boldogulsz a szívhangvizsgálóval??

petra79
 
 


Petra
dehogyisnem, még csak a jó hír igazán az,ami nekünk kell! :lol:
nagyon örülök, hogy jó lett az Nst-éd!
Gondolom a párod örülni fog, hogy hallhatja amit felvettél a telefonba! :lol:
Nem véletlen Negatív vagy? mert lehet h tévedek, de azt hiszem hogy akkor szokták többször nézni :roll:
Boldogulok ugyahogy, néha azonnal megtalálom a picur szívverését, néha meg nem :roll:
De tegnap a dokinál is meghallgattuk, nagyon jó volt hallani :lol:

20 nap! :lol: hajrá Petra, te már a finisben vagy! Kitartás!
Gondolom már nagyon izgulsz, hogy közeledik a nagy nap

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


gwiniNem tudom hova valósi vagy, de találtam egy pesti tanfolyamot az újraélesztéssel kapcsolatban..

Továbbá:

http://www.tiva-med.hu/ujraelesztes.htm

http://www.bebimento.hu/

De akit érdekel, és beírja a keresőbe az újraélsztést vagy reanimació szót, a net kiad több oldalt is..

petra79
 
 


Ancsa!

Bemásolok neked valamit! Ebből látszik, hogy varrnak 2111-es méhszájat is, nem is akárhogy! :wink: Szerintem mindenképp kérdezz rá máshol is erre az összevarrásra!


Tisztelt Petróczi doktor úr! 2 éve szültem kisfiamat. 18 hetes terhesen c3100 lett a méhszáj. Orvosom nem írt ki táppénzre, így tovább dolgoztam. Bár ülő munkát végeztem, de napi 2 órát BKV-ztam, és az irodaépületben sokat kellett lépcsőznöm, ráadásul a 4. emeleten laktunk (lift nem volt).Szóval nem pihentem. 22-23 hetesen már c2111 lett. Cerclage, majd néhány hét kórház után, otthonomban feküdtem tovább. 37.héten kivették a varratot, de a 40. hétig sem indult meg a szülés. Végül 2 nap túlhordással, 16 órás vajúdás után lett meg a kisfiam. Most, hogy 2 éves, felmerült a testvér kérdés. (30 év fölött már nem akarok szülni).Ugyanakkor félek egy esetleges középidős vetéléstől, ill. koraszüléstől. Ilyen előzményekkel mekkora esélyem lenne egy újabb végig vitt terhességre? Minden esetben biztos, hogy a méhszáj nyílni fog? Cerclage-t lehetene hamarabb is végezni, vagy csak amikor már kinyílik a méhszáj? Most biztosan többet pihennék, nem emelgetnék, nem lépcsőznék. Egyébként sportos, nagyon vékony alkatú, 28 éves nő vagyok, nem iszom, nem dohányzok. Abortuszom sem volt soha. Válaszát előre is köszönöm. A 15-16. héten el kellene végezni a cerclage-t, s nem lenne baj. Nyugodtan vágjon neki, kell az a lány Önöknek! A családorvos végig táppénzben tarthatja, a nőgyógyásztól csak javaslat kell. Ha megkeres, szívesen segítek, rendelőim címe és telefonom a honlapomon található. Üdvözlettel:

Dr. Petróczi István

Kép

Kép
gröni
 
 


Ancsa!

Bemásolok neked valamit! Ebből látszik, hogy varrnak 2111-es méhszájat is, nem is akárhogy! :wink: Szerintem mindenképp kérdezz rá máshol is erre az összevarrásra!


Tisztelt Petróczi doktor úr! 2 éve szültem kisfiamat. 18 hetes terhesen c3100 lett a méhszáj. Orvosom nem írt ki táppénzre, így tovább dolgoztam. Bár ülő munkát végeztem, de napi 2 órát BKV-ztam, és az irodaépületben sokat kellett lépcsőznöm, ráadásul a 4. emeleten laktunk (lift nem volt).Szóval nem pihentem. 22-23 hetesen már c2111 lett. Cerclage, majd néhány hét kórház után, otthonomban feküdtem tovább. 37.héten kivették a varratot, de a 40. hétig sem indult meg a szülés. Végül 2 nap túlhordással, 16 órás vajúdás után lett meg a kisfiam. Most, hogy 2 éves, felmerült a testvér kérdés. (30 év fölött már nem akarok szülni).Ugyanakkor félek egy esetleges középidős vetéléstől, ill. koraszüléstől. Ilyen előzményekkel mekkora esélyem lenne egy újabb végig vitt terhességre? Minden esetben biztos, hogy a méhszáj nyílni fog? Cerclage-t lehetene hamarabb is végezni, vagy csak amikor már kinyílik a méhszáj? Most biztosan többet pihennék, nem emelgetnék, nem lépcsőznék. Egyébként sportos, nagyon vékony alkatú, 28 éves nő vagyok, nem iszom, nem dohányzok. Abortuszom sem volt soha. Válaszát előre is köszönöm.

A 15-16. héten el kellene végezni a cerclage-t, s nem lenne baj. Nyugodtan vágjon neki, kell az a lány Önöknek! A családorvos végig táppénzben tarthatja, a nőgyógyásztól csak javaslat kell. Ha megkeres, szívesen segítek, rendelőim címe és telefonom a honlapomon található. Üdvözlettel:

Dr. Petróczi István

Kép

Kép
gröni
 
 


Bocsi! :oops:

Kép

Kép
gröni
 
 


gröni
köszi :lol:

De őt azért varrták,mert fiatalabb terhes volt,nekem azt mondták a 7.hónap után már nem varrnak :?

És én már pont határeseten vagyok :?
Nem értem az orvosokat sem, mind mást mondd, mást tesz , nehéz kiigazodni rajtuk :?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa!
Én ugyanezzel a méhszájértékkel két hete még könyörögtem hogy varrják össze...azt mondták már nem lehet, mert a varrás beindítaná, vagy ha az nem akkor a keményedéssekkel járó összehúzódások szétszakítanák a méhszájat..
a továbbiakat már tudjátok...
ha kell kérdezz meg 10 orvost, hátha legalább 1 azt mondja hogy a varrással nyerhetsz néhány hetet...

Tünde
tünci28
 
 
 


Tünci
Már a kórházat is felhívtam,ők ugyenezt monták, hogy a 7. hónap után már nem varrnak :?

nekem is ugyezt monták mint neked:
,,beindítaná, vagy ha az nem akkor a keményedéssekkel járó összehúzódások szétszakítanák a méhszájat.. varratot "

Téged még varrhattak volna 2 héttel ezelőtt, de engem már nem, sajnos,pedig én is jobban örülnék neki.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Nem értem...melyik kórházba jársz?
tünci28
 
 
 


Én sem értem Tünci :?

Máriával beszéltem,írt nekem

Ő a 27-28 héten nyílt ki 2110-re és a 37. hétig tartotta ezt az értéket!
39. héten szült ha jól emlékszem! :lol:
Ez azért reménnyel tölt el,hogyha neki is sikerült,talán nekem is fog :roll:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


jaj persze, nem akarlak idegesíteni!!!!!
Azt mondták az orvosok meg mindenki hogy ne keressek magyarázatot, gyógyuljak, aztán próbáljuk meg újra...
én a fehérvári kórházba jártam és igazán jó orvosom volt,m eg a kórházi napok alatt az összes főorvos látott, ismerte az esetemet és mind azt mondták, hogy nem lehet varrni... :(
tünci28
 
 
 


Tünci
nem idegesítesz! sőt, nagyon is örülök neki, hogy próbálsz segíteni!
Köszönöm.

Az én dokim van Komáromban,Tatabányán,Budapesten is :roll:
Több helyen vállal szülést.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa!

Valami azért van abban amit a dokid mond, mert emlékszem tavaly mikor szó volt a varrásról, említette az egyik doki, hogy azért veszélyes nyitott belső méhszájat varrni, mert esetleg bevarr valami fertőzést és akkor reped a burok! Nekem most ezért varrták a középsőt és nem a külsőt, hogy nehogy bent nmaradjon valami baci! Az is iagz, hogy beindulhat a szülés, én is így jártam talán emlékeztek, pedig csak 15 hetes volt! 16000mg magnézium csurgott le műtét alatt! :shock: Így nem lett gond, de lehetett volna.... Szóval nehéz döntés. Az orvos is ember és fél a következményktől.....

Abban bíz, hogy lassú lesz a folymat, ha pihensz nem lehet gond és kihúzzátok legalább még egy hónapig és akkor már a babának sem lesz semmi baja sem! Persze a legoptimálisabb, ha végig együttmaradtok, de a 4 hét is elég már, hogy jó esélyekkel kezdjen a kicsi lány! :wink:

Kép

Kép
gröni
 
 


Ancsa,

Most látom a vonalzón, hogy tán sikerült nevet választanotok a kislányotoknak??? Szép nagyon!!

Szerintem az ellenanyagszűrés miatt vesznek vért ismét vércsoportra, csak akkor azt nem tudom, hogy 12 hetesen minek kellett..csak költségbe kerülök a kórháznak... "A Rh +" vagyok egyébként, még régebben adtam is vért, biztosra tudom, hogy nem negatív..

petra79
 
 


gröni
Nem tudom mennyire van igaza a dokinak,emlékszel még talán,amikor nálad is szóba került az összevarrás , akkor érdeklődtem tőled is hogy kinek csinálnak ilyet stb....
És a kórházban is, de már ott is azt a választ kaptam, hogy mivel a kórelőzményemben nem szerepel koraszülés,mert a lányom 38 a fiam 39 hétre született, így nem tartozom a rizikócsoportba, ami indokolná az összevarrást,még akkor sem, ha most méhszáj problémám van :shock:
És állítólag méhszájzáró műtétet annak csinálnak,akinek a kórelőzményében is van koraszülés, vagy estleg késői vetélés stb. :shock:
Ezen akkor én is nagyon meglepődtem, és felháborodtam, hogy miért kell megvárni 1 alkalommal a bajt, ahhoz hogy legközelebb már megcsinálják az összevarrást. :twisted:
Szóval nem értem ezeket az orvosokat és fentebb leírtakkal,amit nekem mondtak,azzal pedig végképp nem értek egyet! :twisted:


petra
Hát nem sikerült megegyeznünk a nevet illetően, így választottam én is, ő is és így 2 neve lessz a kisasszonynak.
Így lessz :Erdős Anna Kíra
Ha pesze nem változtatunk rajta még szüléséig! :roll:
Hogy vagy? Nst mutatott már méhtevékenységet neked?

Többiek,hogy vagytok?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Jézus! :shock: :( Milyen szörnyű híreket olvasok! :cry:
tünci....mélységesen sajnálom! Borzalmas min mész keresztül! Nagyon megdöbbentem! :cry: :oops: Nem is tudok mit mondani! Talán az idő segít! De így hogy ennyit vártatok a kisbabára és mégis elveszítettétek....így nehéz vigasztalódni! :cry:
Ne hibáztasd magad, sajnos már nem lehet visszacsinálni. Csak emészted magad! :cry:
Valaki egyszer azt mondta nekem (mikor az első babám elment) hogy nem minden baba sorsa az hogy a világra szülessen. Neki más rendeltetett!...csak ezt nehéz megemészteni, le tudtam volna harapni a fejét akkor annak aki ezt mondta! :twisted: :(
Remélem sikerül feldolgoznod, sok erőt kívánok neked! Sajnálom!
:( :( :( :(

Ancsa...hát , te se éppen jó híreket hoztál! :( Nagyon vigyázz magadra! Reméljük még bennt marad a pici! :roll: Talán még az a jó hogy kislány, nagyobb esélyei vannak, ha esetleg hamarabb születne!
A 28.hét vízválasztó azt mondják! :D

Képzeljétek én is kórházban voltam! :( Valóban nem szabad játszani ezzel a görcsölgetéssel! Pedig az én méhszájam még zárva van! :)
Szerencsére a dokim nagyon elővigyázatos! :D Hát, nekem jóslófájásaim voltam :shock: , mint utóbb kiderült! Elég korainak találta a doki, úgyhogy ez most még így ebben a formában nem mondható normálisnak! :cry:
Most már jól vagyok, hasam is laza, megtette a hatásáta 2 lityi infúzió! De ezek valamit még keverhettek bele, mert a keddet, és a tegnap délelőttöt is végigaludtam! Lehet benyugtattak kicsit? Meg eltünt a víz a lábamból! :) Most így fogytam! Most 10 kg van rajtam!
Doki szigorú pihenést írt elő! Főleg hogy most péntekre is mondanak fornt hatást, és én ezek szerint nem bírom! :(
Egy nap 2x is volt NST, olyan jó volt hallani a kicsi szívhangját! Sajnos a méreteit nem tudom, de a doki szerint bővem megvan a 30.hét!

Mindenkit puszilok, és vigyázzatok magatokra! Már a felén mindenki túl van! :D Kitartást!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata
Jézusom :shock: Jól megjártad te is! :shock:
Nagyon sajnálom ami veled történt, de örülök neki, hogy már jobban vagy!
És a méhszájad változatlan? Most mennyi az értéke?
Csak simán görcsöltél? sokat?
Nem emelte meg a magnézium adagodat? Ugy értem nem kell most többet szedned belőle?

Tudom, hogy a 28. hét vízválasztó /sajnos én még nem vagyok 28 hetes /, én azt hallottam, hogy 1Kg és 35 cm felett életben tartható már. Lehet hogy hülyeség, de valahol ezt olvastam :roll:

Arról viszont nem tudok semmit, hogy a kislányoknak nagyobbak lennének-e az esélyeik! :shock: Ezt hol halottad?
Én ugy tudom a baba érettsége a mérvadó,nem pedig a neme :roll:

vigyázz nagyon magadra!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa!
Teljesen zárt maradt a méhszáj! :D Pedig úgy fájt, hogy azt hittem tök kinyíltam!Most C:2000 :D De, rendes 10percenkénti keményedés és görcs volt, 2 óra hosszáig, és utánna még délelött párszor, és aztán bevitt apu a kórházba! :( tök kemény volt a pocim!
Hát a doki azt mondta hogy lehet Pananginból 3x2 helyett 3x3-at is szedni! Meg feküdjek ha ilyen frontos idő van! Semmi takarítás, lépcsőzés! :?

Azt hogy a kislányok szívósabbak , már régebben hallottam! De most egy szülésznő is ezt mondta, mikor szóba jött a koraszülés!
És valóban a súly is számít, az 1 kg-os baba már megmenthető! :lol: Sőt, nagy esély van arra is hogy semilyen szellemi lemaradása nem lesz!
De azért még bírd ki! :wink: Mert a statisztikák azt mondják hogy biztosra csak a 1,5kg feletti babáknál lehet menni! :roll:
Kitartás és pihenés! :)

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ancsa!

Amikor megszületett Viola, azt mondták, nagyon jó hogy lány,sokkal nagyobb eséllyel indul,jobban bírják..azt is mondták, hogy nem a születési súly a legnagyobb gond, hanem mindig aterhességi hetek száma..a súlyt behozza...a fehérvári kórházban volt 800 grammos kislány ,aki már nagylány...
nagyon szorítok, hogy neked sikerüljön!!!

Ma voltam a varratszedésen, nem tudták kivennni,nagyon fájtés azt hiszem kiborultam végképp..kiabálta..már nem tudok több értelmetlen fájdalmat elviselni..amikor azt hiszem kicsit jobb, tízszer olyan erővel csap le...

KépKépKép
tünci28
 
 
 


jaj megint elfelejtettem a vonalzót... :cry:

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Ancsa!

Ezt én is hallottam, hogy a kislányok sokkal szívósabbak, mint a fiúk. Sokkal többet kibírnak!
Ne aggódj, csak pihenj és feküdjél! Kipróbáltad, hogy megemeled egy kicsit a fenekedet, hogy felfelé nehezedjen a méhed súlya? Elég kényelmetlen, de hatásos! És ez a relaxálás is biztosan segít, amit Dawn írt!

gwini
 
 


Tünci,

ne haragudj, hogy csak most reagálok a fájdalmadra. nem is értem, hogy miért nem olvastam ezt az egész oldalt, valahogy kimaradt...

Mélységesen együtt érzek veled, és igaz én már a vége fele járok, de valahogy beleéltem magam, hogy mi van, ha velem történik ez meg, és úgy megsirattál, és nagyon meghatott a történetetek.

Nagyon sajnálom!! Igaza van a többieknek, ne hibáztasd magad! Nem szabad. Tudom sokat vártatok Rá, de most már ismét előre kell nézni, és kis idővel, ha lelkiállapotok engedi próbálkozni és nem adni fel!! Valahogy muszáj feldolgozni ezt a fájdalmat. És csak egy másik kis jövevény fogja enyhíteni ez az érzést..

petra79
 
 


Egy kis történet (talán erőt és biztatást ad valakiknek, ahogy nekem is annak idején)

Amikor én kórházba kerültem a 28. héten, nagyon megrémísztettek az állapotom miatt... De volt ott egy anyuka, aki pont addigra volt kiírva , mikorra én, csak ő épp akkor szülte meg a 28. hétre a kislányát 920 gr-mal. Mivel vidéki volt, bent kapott kórházi elhelyezést a nőgyógyászaton, a Picurkája pedig a PIC-en feküdt válságos állapotban. De minden nap valami örömhírrel jött, és minden nap volt valami javulás. Nekem ő adta az erőt, hogy meg tudnak menteni ilyen pici kis életet is... Most már azóta 2 hónap eltelt, még mindig bent vannak, de már kikerült az inkubátorból és már 1800gr körüli súlya van önálló légzéssel-keringéssel..

Én is azt hallottam egyébként, hogy a kislányok szívósabbak, mint a fiúk. De ez valahogy nagyobb korban is így van. Többet bírnak a nők..

petra79
 
 


Kata!
Jó hogy már otthon vagy!
Már megint barnázok :(
Fölhívtam a dokimat és mondta menjek be holnap ultrahangra. Gőzöm sincs ez mitől lehet, remélem semmi komoly :shock:
Az imaginációt én is használom :)
Tényleg jó, hogy már túl vagyunk a félidőn! Nekem fiam lesz, hadd legyen ő is olyan szívós, mint a lányok :lol:
dawn
 
 


sziasztok
megjöttem a vizsgálatról.
törlet eredmény jövö hét kedden lesz meg,
vizelet, vérnyomás jó,
de van rossz hir is
rövid volt a méhnyakam 2 hónapig tartottam a CS:2-es értéket, most sokkal jobban megrövidült CS:4 . /nálunk valahogy forditva számolják/. szigorú ágyfekvésre itélt az orvos, felpolcolt lábakkal.
+adott gyógyszert, amit a kórházban használnak!!!!doki ki se irhatja!

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Nekem is fiam lesz, csatlakozok a szívósság kérdésében dawn-hoz! :)

Csajok én eddig ma kb. 4szer keményedtem, de akkor is alig és csak kb. 3 mp-re. Viszont ez az egész napos döglés megőrjít. Mások azt mondják hogy azért ne vigyem túlzásba mert a 2000es érték még nem olyan vészes.. hát nem tom. Orvosom szerint is nyugodtan zötyögjek le vidékre. No majd meglátom.

Ki első babás még itt rajtam kívül?

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Jajj Kata, hát te is? :( Borzasztó, hogy mennyi baj történik mostnában mindenkivel! Persze ezek azért még nem olyan rossz dolgok, de figyelmeztető jelek! Viszont örülök, hogy nem nyíltál! Én is félek a görcsöktől, nekem mostanában a derekam görcsöl! Nem tudom eldönteni, hogy a fekvéstől vagy ezek már fájások! Sajnos nálam sunyi módon jön a rossz, az utolsó pillanatban!

Timi!

Nem tudom a 4-es minek felelne meg itt! Mondtak azért valamit, hogy mégis mit jelent ez, mi a max érték?

Dawn!

Remélem nem a méhszájad miatt van! Szorítok neked holnapra, hogy jó híreket kapj!

Nekem is van egy 28 hetes korababám, aki már 12 éves! :wink: Bár tény, hogy nagy volt, 1420-al és 42 centivel született, de mindig mondták, hogy ha 30 hetes és fél kiló lenne, nagyobb eséllyel indulna! Sajnos tényleg igaz, hogy a betöltött hét jobban számít, mint a baba súlya! Viszont az, hogy a kislányok vagy a kisfiúk bírják-e jobban a strapát, én a fiúra szavazok! Sokmindenen túl van az én kis-nagyfiam! :(

Kép

Kép
gröni
 
 


Kata
Nekem ilyen keményedések és görcsök 3 percenként is jöttek :shock:
Olyan sürün, hogy már elkezdtem mérni az időt , na de most ezért ne röhögjetek ki, tényleg ilyesztő volt és megijedtem :roll:

Gondolom magnézium infuziót kaptál, vagy mást?

Tünci
Nagyon sajnállak, borzalmas lehetett vissza menni varratszedésre most neked :oops:
Nem is tudom mit mondjak, kitartást kívánok neked a jövőre nézve és meglásd leszel te még nagyon - nagyon boldog és büszke anyuka!

gröni
A derekam általánosságban nekem is fáj, meg a medence csontom, de az összes. Talán ahogy nő a baba ugy kell neki egyre nagyobb hely és ezért tágulhat ki a medencénk. Nem?

Timi
A nálatok mért érték mennyinek felel meg?
Én se tudom ebből így, hogy akkor most mégis mennyire rövidült meg a méhszájad. De nem nyílt ki ugye?

Aida
Timinek az első babája :lol:

Dawn
Pihenj sokat! Nem tudom sajnos, mitől lehet ez neked. De a pihenés biztosan csak hasznos lessz.
Feltétlen írj hogy mi volt majd Uh-án!
Drukkolok neked!++++++++++++++meglátod nem lessz semmi baj!

gwini
Lehet hülye kérdés és már kérdeztem, de olyan feledékeny vagyok így megkérdem megint. Kisfiu vagy kislányotok lessz?
Neked meddig kell még feküdnöd?

Petra
Köszönjük a bíztatást!
Engem mindenféleképpen bizakodással tölt el, ha ilyet hallok -olvasok.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?