Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt mindenkinek!

Kicsit én is lemaradtam, mert tegnap este megint megadta magát az internetünk. :(
Mindenekelőtt Bettike, grtaulálok a sztárfotóhoz! Igazán jól sikerült. Mutattam is a páromnak, hogy kb. a miénk is ilyen lehet. :)

Sensie , egyet értek Marekkal. BÁr nem ismerjük a kapcsolatotokat, így csak a sajátomból tudok kiindulni, de az én párom tutira nem örült volna, ha nem avatom be. Elvégre az övé is. És sok mindenhez másképp áll hozzá azóta. NA, nem mintha lettek volna problémáin azelőtt, de amióta tudja, még figyelmesebb, nem morog, ha nyűgös vagyok vagy ha épp este 9-kor kérem meg, hogy menjünk el sétálni.

Szex? :oops: Amióta tudjuk, azóta egyszer voltunk együtt. A párom még nem reklamál. Csodálom. Semmi gond nem volt közben és utána sem. Nálunk az ok olyasmi, mint Bettikééknél. Nem is igazán kívánom, meg két napja, hogy nem fájogat a hasam esténként. HA változna a helyzet beszámolok. :oops:

Mi light-os kirándulást tervezünk mára, ha már ilyen szépen süt a nap, de még nem döntöttük el merre induljunk. NA, meg hogy haza is tudjunk jönni, mielőtt lezárnak mindent a városban és elindulna a balhé. :(
Szép napot mindenkinek!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!
Én ma is itthon, sok program nincs...takarítok, meg főzök egy kis curryt, meg megpróbálok naan kenyeret sütni...
Délután meg pihi, olvasás, esetleg egy film...Nekem ilyen unalmas kis életem van mostanában.... :roll:
Megyek, mert vár a porszívó... :?

marek
 
 


Sziasztok!

Eloszor az "elmondas" temahoz...A helyzet az, amirol mar bizonyara irtam is, h o nagyon nem akar gyereket. Es a kapcsolatunk sem rozsaszin kodfelhos. Jobb lesz, ha kivarom a viharmentes, nyugodtabb idoszakot. Amikor lesz munkaja, es el is koltoztunk. Valamint, asszem errol is ejtettem mar halvany szavakat, h nekem nem ez az elso terhessegek, es megintcsak hozzateszem, h errol nem szeretnek boebben beszelni, uh legyszi ne kerdezzetek. Szal akkor is nagyon kiakadt, de en nagyon ragaszkodtam a babyhet, es akkor azt mondta, hogy jobb lett volna ha csak 12 het utan mondom el. Tehat ez is visszatart, lehet hogy nem fogok addig varni, de egyelore nem erzem kesznek a helyzetet. Pont.

Hat en igazabol semmit nem csinalok ma. A gyerek eppen alszik, kesobb jon az unokatestvere es baratnoje (idosebbek nalam egy-ket evvel) es elviszik setalni, hogy tudjak egy kicsit szusszanni. Akkor lehet elmegyunk daddyvel ebedelni, de egyelore meg nem tudtam felkelteni, uh leht semmi nem lesz belole. :P Most epp levest fozok a babynek, nemsokara kesz is van.

Mas tema. Kaptam otthonrol home-videokat, az egyik egy nagyon kozelni csaladi baratok 2. lanyanak az eskuvoje. Sajnos nem tudtam ott lenni, mert akkor epp Menorcara kellett mennem meg az elozo csaladdal dolgozni 3 hetre. A lenyeg, hogy most kaptam meg a dvd-t. Es hat az elso fel orat vegig bogtem. Nem tudom mi van velem, de azt ereztem, hogy nem vagyok normalis. :P Nalatok nem volt vm hasonlo? Kovetkezo meg ocsem zenekaranak a fellepesei osszevalogatva, amiken szinten nem voltam otthon az elmult 1 evben. (o az enekes-gitaros) Na hat ezt is megkonnyeztem, tiszta hulye vagyok....ocsemmel nincs is egyebkent vm szoros kapcsolatom.

Na es nem tudtam aludni. 1.30-kor meg nezegettem az orat, aztan 2 korul mar majdnem elaludtam, ekkor arra ebredtem, hogy iszonyat hanyingerem van, majdnem rohantam is, e hala egnek megkerestem a maradek pogimat, lekuzdottem par falatot, es megmenekultem. Leraktam magam melle,es persze reggel megtalalta a rohadt macska, es elvitte. :?

Hat ezek tortentek most velem.

Vicces, h marc. 15 van, es en ebbol semmit nem erzek. :) Fura, hogy itt nincs semmi, igaz tavaly se volt. :) Ti mentetek vm "bulira"?

Vigyazztok magatokra!

Sensi es Beenie

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 

 
 

Sziasztok!

Ilyen és ezekhez hasonló Next kismamarucikra felveszek rendelést árprilis 23-ai szállítással.

A teljes kínálatot itt tudod megnézni! :)

http://www.next.co.uk/shopping/women/motherandbaby/2

Kép

KépKépKép
bogyra
 
 


Sziasztok!!

Bettyna!
igazából az okosok szerint 22-26 hetesen lehet a legszebb UH képeket csinálni...
Tegnap már tesóka rendesen látszott az Uh-n, legalábbis én láttam :D
Egyetértek, h komoly anyagi teher a babavárás. Természetesen nem a jutattások miatt válal valaki gyermeket, de úgy érzem jobban is megbecsülhetnék az édesanyákat. Anyagilag, erkölcsileg egyaránt. Én nagyon hálapénz ellenes vagyok. Tudom, h a legtöbb orvos a sokszorosát teszi zsebre, mint a mi fizunk.... Úgy tudom nem a hálapénzre esküdnek fel, hanem a segítségnyújtásra. :lol:

Vitaminok:
Arra is gondoljatok, h a szoptatás alatt is tanácsos vitamint szedni. Mivel mi ugye ősszel szülünk, akkor már kevesebb a friss vitaminforrás. Én gravidát szedtem szoptatás alatt.
Most kétnaponta fél szem elevit.

Stike!
Hogy vagytok?????????????????
A számolgatásról annyit, h ugye nekem a szülés óta 42-50 napos ciklusaim voltak. Ezzel egyetlen kalkulátor sem számol, így nem tudtam mekkora is pocaklakó. Tegnap kiderült a kora. Mondta a dokim, h simán visszaállhatott a ciklusom a régi 33-33 napra. Kíváncsi leszek a nucha szűrés mennyi idősnek mutatja... :)


Peva!
Milyen volt a dinnye?? :lol: :lol: :lol: Én a görögdinnyét szeretem csak... :lol:

Dragonfly!
Állítólag a hasfeszülés normális, nyúlnak a méhszalagok....
Mutathatnál képeket merre élsz! Szeretem a természetképeket! :)
Szerintem nem lehet túladagolni a vitamint, de ne szedd többesével :lol:

Bettike!
Olyan jó, h tettél fel képet! Én is ezt láttam az UH-n és ez megnyugtat. Teljesen kivehető és babaformája van a kisbabádnak! Én is mutattam a férjemnek, mert sajna Ő nem jöhetett velem, Ábizott...
A méret is azonos, mint nálunk, szóval megszállt a nyugalom :lol: :lol:
Tudom, h butaság, de előszedtem az UH-kat amik Ábival készültek. Összehasonlítva tesó egy hangyányint kisseb, így reménykedem, h kislány :oops: :oops: :oops:

Sensi!
Te ismered a párod, kívánom, h jól fogadja a babát és együtt örüljetek.
Szex: én is féltem a vetéléstől, így hanyagoltuk. A tegnapi Uh után megkérdeztem a dokim, azt mondta nem látja akadályát. Úgyhogy. szabad a pálya. .. :oops: :oops: :lol: :lol:

Marek!
Mi is családilag pihenünk ma. Apa főzött csirkelevest, én meg sütöttem csirkemellett és combokat, petrezselymes krumplival, fejes salival.
Holnap bababörzére megyek :lol: :lol: :lol: Úúúúúúúgy vennék már csajos rucikat, de nem merek :lol: :lol:

MINDENKINEK KÖSZÖNÖM AZ ÁBEL DICSÉRETEKET!!!!! Nagyon odavan a bicajért. Hintát is kapott, volt is üvöltés, amikor 3 óra!!!!! hintázás után behoztuk. Már majdnem kiesett a hintából, elbóbiskolt, de mégsem akart kiszállni.
Talán nem haragszotok meg, mutatok képet:
Szép napot, jó egészséget Mindenkinek!!

Kép hinta

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Süt a nap! Végre! Ennek örömére a párommal elmentünk sétálni. Ugye én már egy hete be vagyok zárva a szigorú fekvés miatt, így nagyon örültem a jó időnek! Sétáltunk egyet a párommal és beültünk egy cukrászdába, párom egy sütire, én gesztenyepürére! Kedvencem! :) Így viszont az ebéd csúszik estebédre... sebaj. Szombat van! Ja, nekem ugyebár mindegy... :)

Ami a szexet illeti: mi elég aktívak vagyunk és voltunk a terhesség kiderülte után is, addig, ami el nem indult a vérzés, barnázás. A konkrét aktust ugyan nem forszíroztuk ezt követően, de egymás boldogítását fontosnak tartottuk. Aztán egy ilyen intim együttlét után jött múlt hét pénteken az erős vérzés. Ezt követően megálltunk, párom azt gondolta, hogy az orgazmusom is elősegítette azt. De nekem egész héten forrt a vérem! Lehet, hgoy a 24 órás ágyban lét? :roll: Így az elmúlt két napban mindketten segítettünk egymásnak örömet szerezni... :oops:

Szerintem ez nagyon fontos tényezője a társas kapcsolatnak és nem kell feltétlenül hard core ahhoz, hogy jól érezzék egymást a párok... egy kis intimitás, simogatás... na, nem is beszélek róla, mert még ráugrom a páromra.... :lol:

Zsu, szuper az eredmény! Bettike, fantasztikus a kép! Olyan, mint egy kifejlett baba... majdnem... :)

Sensi, érthető a magyarázatod! Remélem a párod örömmel és megértéssel fogja fogadni a híreket! Sok sikert neki a munkakeresésben és neked a nyugodt környezet kialakításához!

KépKép
stike
 
 


Zsu, ahogy látod jól vagyok, vagyunk! :lol: Nincs barnázás sem most már több napja és belsőleg is érzem, hogy lassan egyenesbe kerülünk. De a jövő hetet is itthon, többnyire vízszintben fogom tölteni. Inkább most "áldozok" mint később szembesülök valami problémával, ami most megelőzhető...

A másik ok a munkahelyem: szívesen visszamennék és megyek is később ,de most leépítünk és ez lelkileg, stresszileg megviselne. Ezért valószínű itthon maradok március végéig... akkor már 11 hetes leszek, szóval majdnem ott a vízválasztónál! :)

KépKép
stike
 
 


Sziasztok!

Akkorát aludtam már megint! Most meg várom a tantványt és reménykedem, hogy elfelejt jönni... :oops: Kicsit lusta vagyok... :oops:

Sensie
Bocs, többet nem kérdezek.... :oops:

Stike
Örülök, hogy jól vagy! Megmondom őszintén nagyon megijedtem, amikor először írtad, hogy mi van veled!

Zsuzsu
Apa nálunk nem főz.. :cry: csak kávét, de azt minden reggel ágyba hozná, csak már néhányszor kizavartam, hogy miért ébresztett fel, ilyen korán.. :oops: Úgyhogy mostanában csak ritkán kapok, mert reggel (is) egy sárkány vagyok.
Mai mérleg...egy hiszti, egy tányér... :oops: Azt már nemtom, mi volt a baj... Ja igen! Rossz helyen volt az ásványvíz... :oops: :lol: :lol: :lol:

marek
 
 


Sziasztok!

Sensie
Ne, haragudj, hogy belekotyogtam! Így már tiszta a kép. Többet ígérem én sesm kérdezek. :oops: Vigyázz magatokra!
A sírás miatt ne aggódj. Én valamelyik reggel úgy ébredtem, hogy bőgnöm kell, de nem tudtam megmondani mi a bajom. Szegény párom értetlenül állt a helyzet előtt, de rendületlenül vígasztalt. De volt bár olyan is, hogy valami butyuta filmen bőgtem el magam.

Zsuzsi
Örülök, hogy nem vagyok egyedül az elveimmel. Az bosszant leginkább, hogy manapság már nem csak akkor visz ajándékot, vagy pénzt az ember, ha tényleg hálás, hanem elvárják. Mint említettem én is a közszférában dolgozom, tanítok, ráadásul piciket. Rajtam is sorsok, életek múlnak mégsem várom el, hogy a szülők 100 ezreket dugdossanak a zsebembe, pedig nem csak egy-egy alkalommal foglalkozom a gyerekükkel, hanem éveken keresztül nap mint nap. Ráadásul vannak, akik nehogy elismernék a szaktudásomat, de megkérdőjelezik azt, mindamellett, hogy tőlem várják, hogy megtanítsam azt is, amit nekik kellett volna (pl.cipőkötés). Plusz órákat töltök javítással készüléssel, programszervezéssel, ápolom az egész család lelkét, közvetítek a gyerek és a szülei között és még sorolhatnám napestig.
NA, ez most jól kidőlt belőlem. Nem panaszkodni akartam, mert imádom, amit csinálok, csak dühít egy csöppet, hogy amit tőlünk elvárnak és természetesnek vesznek, annál kevebb energiabefektetésért mások kaszálnak. Mi meg örülünk, ha kapunk egy csokor virágot év végén. Nem irigylem én senkitől a pénzt, ha tényleg megdolgozott érte, csak sajnálom, hogy a miénket nem ismerik el ennyire és emiatt kell nekem a családi kasszát szorosra fogni.
Azt hiszem rég rossz lenne, ha csak a juttatásokért vállalnák gyereket nem? Néha látok udvarias, előzékeny fiatalembereket a BKV-n vagy az utcán, akik segítenek az anyukáknak. Ez azért egy kicsi remény ad. :D
Bocsi a kirohanásért.... egyébként nem vagyok hiszits. :? :D
Ábi és a hinta! Nagyon cuki!

Stike
Örülök, hogy jól vagytok mindenféle szempontból... :D

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

jól elromlott mára az idő!legalább is itt felénk! :(

amit most írni fogok,azért lehet,h nem fogtok szeretni,de én megértem az orvosokat!először is ott kezdeném,h minden tiszteletem az övéké,hiszen a legnehezebb és legdrágább orvosnak tanulni!és ezt sajnos nem mindig becsüli meg az állam!
(ezért is hagyja itt az országot a sok jó szakember!)
nekünk sok orvos barátunk van és én hallom miket mesélnek!
az ügyeletért a sok túlóráért nem kapnak semmit!de ott kell lenniük,h helytálljanak!és vegyünk pl egy nőgyógyászt: akit akár mikor hívhatnak,hétvégén,ünnepnapon,éjjel és 100%osnak kell lennie!és én azt mondom,h az ilyen embernek igen is adnék pénzt mindenképp,mert sztem mindennél többet ér az,h tudom számítatok rá!mert ennyi erővel az ember eljár az sztk-ba aztán meg megszül az épp ügyeletes orvosnál!...
szóval sztem el kell fogadnunk azt,h ez az ő munkájuk és a munkáért fizetni kell!oké,h kapnak fizut a kórháztól,de sztem az olyan mintha egy tanár külön órát ad és akkor csak azzal az egy gyerekkel foglalkozik az ember és azt ő megfizeti!

ne haragudjatok,h ilyen hosszú lettem! :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Asszem Inezzel értek egyet. És főleg a nőgyógyászokkal kapcsolatban. Mert lehet ügyeletesnél szülni, és az nem kerül semmibe. De ha én elvárom azt egy orvostól, hogy szabadidejében bejöjjön, mert nekem épp szülni támadt kedvem, akkor azt igenis meg kell fizetnem. Mert én mint tanár se vagyok elérhető hétvégén, ünnepnap, vagy este. Ha igen, akkor azt magánórának hívjuk és meg kell fizetni.... Persze maga a hálapénz, az még hálapénz marad, azzal én se értek egyet, de a nőgyógyászoknál egy kicsit más a helyzet nem...? És ezt úgy mondom, hogy szültem már ügyeletesnél ingyen, és teljesen meg voltam vele elégedve, olyannyira, hogy most hajlandó vagyok neki egy rakás pénzt kifezetni, hogy újra szülhessek nála... Szóval én láttam a másik oldalt is... (Bocs, ez kicsúszott...)

marek
 
 


Sziasztok lanyok,

Kis ijedseg van nalunk, tegnap elkezdtem kicsit verezni, aztan meg barnazni, semmi komoly, es nem gorcsolok, ugyhogy probalok nyugodt lenni, de azota csak fekszem es pihenek.... zuram nagyon edes, reggel kiment friss croissant-ert, csinalt nekem feszket ujsagokkal, meg a laptoppal... es nagyon pozitiv.

Sensie, en pregnacare-t szedtem meg beultetes elottol, de mostanaban rosszul voltam tole, igy most 300mg-os magnezium es folsav amit szedek..

Marek, megkerdezhetem, hogy te miert nem szedhetsz magneziumot? En penteken szedtem eloszor, es szombaton vereztem..... lehet osszefugges?????

Zsuzsu, nem tudok egyenlore kepet rakni, mert tul nagyok.... majd megprobalok kicsinyiteni...

dragonfly
 
 


Ja, szex... kb mint inezeknel..... plusz a lombik miatt, a gyogyszerektol en mar nem igazan kivantam a szexet, mar kb januar kozepe ota, de zuram jol birja szerencsere, elsok a babak.... legalabb a kovetkezo uh-ig, de lehet, hogy a 12.hetig megtartoztatunk. Mi olyan regota varunk rajuk, hogy nem erezzuk erofeszitesnek a megvonast egy kis idore....;)

dragonfly
 
 


Dragonfly
Bizotos, hogy nem a magnéziumtól véreztél. A magnézium nem árthat. Nekem van egy izombetegségem, azért nem szedhetem. A magnézium izomlazító hatású, az meg nekem nem hiányzik....
Úgyhogy ezen ne parázz! Viszont pihenj sokat!!!

marek
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon beindultatok! Egy egész oldalt megtöltöttetek, mióta nem voltam és az utolsára péntek délután volt. :D

Punnyadós hétvégénk volt egy kis családlátogatással. Ma nagy nehezen rávettem magam a mosásra, csak az a fránya vasalás.

Tegnap sikeresen kihánytam a vacsorát az elfogyasztás után 5 perccel és hányingert azóta is érzem.

Ami a szexet illeti, hétköznapokon mondhatni nem vagyunk együtt a párommal, de ennek az én iszonyú fáradtságom az oka. De hétvégén, mikor pihentebb vagyok, akkor szeretkezünk. Szerencsére nálam ez nem jár semmiféle kellemetlenséggel és nézetünk szerint ezt a természet csak jól találta ki. A dokim is azt mondta, hogy persze nagyobb odafigyeléssel, de úgy éljem az életem, mint eddig, nem vagyok beteg. :)

A hasamat én is érzem, úgyhogy most napi 2 magnézium citricit szedek. Bár az esti sikeresen jött gondolom a vacsorával.

Nem tudom, a munkahelyemen mikor veszik észre, mert látványosan nagyobb darab vagyok. Nőtt a mellem, oda a keskeny derekam és kidudorodik a hasam. Április 1-jén megyek uh-ra, addig mindenképp titkolom, csak már nem tudok mit felvenni lassan. :D

Mindenki vigyázzon Magára és a Pocaklakóira!
:lol:

Kép
barifelhõ79
 
 


Sziasztok!

Dragonfly! En is Pregnacare-t szedek, de meg mindg es nincs tole bajom. A simat szedem, es mellet meg Mumomega-t is az omega3 miatt. Ne aggodj, a verzes tuti nem a magnezium miatt van! pihenj amennyit csak tudsz, es nem lesz baj. Ne haragudj, lehet atsiklottam rajta, de te mar voltal Uh-n? Ha nem, akkor a verzesre hivatkozva siman elmehetsz, es megcsinaljak, ha ez megnyugtat. Nalam is ig volt. Egyebkent most neztem meg, h 8 hetes vagy eppen. Lehet azert veretel, mert most kellene masodszorra megjonie kb...nem?

Barifelho! Ram mar kb egy nadragom sem jon fel...illetve nem tudom begombolni oket, vagy ha megis, akkor szoritanak. Eleg durva, mert meg csak 7 hetes vagyok. :? Multkor nem vettem ilyen koran eszre ezt. Igaz nyar volt, es nem nagyon hordtam szukebb nadragokat, csak furdoruhat, meg lezserebb gatyakat, rovidgatyat, ruhat. Akkor vekonyabb is voltam, most kb 3-4kg plusszal indultam, es nalam az extra kilok pont oda jonnek, ahol most a baba van, uh neha alapbol ugy neztem ki,mint egy 3-4 hos terhes, mert a felso hasizomnal meg lapos a hasam. :?

Na majd benezek meg. Vigyazzatok magatokra!

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok!

Sensie
Épp akartam írni, hogy miért csak a novemberiekhez írsz.... :lol: :lol: :lol: Már azt hittem, megharagudtál a hülye kérdéseim miatt... :oops:

Ancsa
Én is azt várom, hogy mikor kérdezi meg egy tanítványom. :? Mondjuk a hasam az csak este durva, de akkor nagyon. Viszont egy ismerősöm tegnap megkérdezte anyukámtól. És azt mondta, hogy olyan kismamás arcom van... :shock: Remek....az volt a vágyam, hogy az arcom már a második hónapban bedagadjon... :roll:

Sensie
Lehet még egy hülyeséget kérdeznem? (Bocs, de én ilyen kíváncsi vagyok :oops: ) Amikor a szülők így elutaznak, akkor éjjel nappal te vagy a gyerkőccel?

marek
 
 


Sensie
Biztos, hogy jó a vonalzód? Csak mert neked már csak 183 napod van... :roll: Nekem is ilyen volt, újat kellett csinálnom. A mostani se jó, mert igazából csak 9 hetes vagyok...ez a menstruáció szerinti kor...

marek
 
 


Sziasztok!

Marek! Nem haragudtam meg! :) Leirtam, hogy miert, ugy latom mindenki megertette, es nem kell rola beszmolnom tobbet. :) Mindket topikot nezegetem, es oda irok, ahova epp jon az ihlet. :) Kossz, h szoltal a vonalzo miatt, eszre sem vettem, h a hatra levo idot nem jol mutatja. Na majd ujra csinalom, megprobalom ugyanezt, es hatha majd jol irja ki. Amugy az utolso mensi alapjan kell szamolni egyebkent is...akkor sem jo a tied? Hiaba 9 hetes konkretan a baba, 11nek szamoljak hivatalosan. Vagy maskepp ertetted?
Jaja, ejjel nappal en vagyok, pentek reggel ota. De mar csak 2,5 ora jupiiii! Mar total be vagyok kattanva, sok volt. Tnap elvitte 2 orara az uncsitesoja, meg a baratnoje...akik egyebkent idosebbek nalam egy-ket evvel....de ennyi. Elmentunk daddyvel ebedelni egy kozeli helyre, aztan robogtam vissza.

Na most mennem kell, felebredt. :?

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok!

Inez, Marek, semmi bajom a magánrendeléssel, ne értesetek félre. És nem is irigylem az orvoskat, azért nem lettem az. Csak egyesek pofátlanságától háborog a gyomorom. Van aki hivatástudatból segít, hiszen felesküdött rá. Csak egy utolsó megjegyzés a témához, sztán ne feszegessük szerintem: az sztk-ért is fizetünk, minden hónapban vonják a fizunkból. Elvárható lenne érte a megfeleő szolgáltatás, szerintem.
Egyébként nekem csörög a telefonom este és hétvégén is, ha a gyerekkel olyan gond van, és ez nem magánóra. :) Persze ez lehet, az én hibám, minek adtam meg a számom, de megint csak nem panaszkodom, mert nagyon jó fej osztályom van, nagyon jó fej szülői gárdával, de ez az a bizonyos kivétel, ami erősíti a szabályt. Szegények úgy tudják, hogy beteg vagyok már 3. hete. Nem tudom, mit fognak szólni, ha elmondom, hogy elválnak az útjaink jövőre. Asszem lesz negy sírás.

Dragonfly, hogy vagytok? Tök jó, hogy a párod ennyire támogat. Igazi kispapa! :) Pihenj sokat és vigyázz magatokra!

Lányok, ha én elmondom, hogy ratjam alapból mennyi plusz van, dobtok egy hátast! A mérleg még azóta sem mutat változást (ezt annyira nem is bánom) bár azt érzem, hogy nem esik jól, ha szorít a naci. Tegnap kérdeztem a páromat, hogy ő lát-e, érez-e változást, de csak annyit mondott, hogy mintha keményebb lenne a hasam alja.
További szép estét mindenkinek!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Próbálok dobni egy táblát, de szerintem megint nem lehet látni. Asszem én ehhez kevés vagyok... :oops: Ezt is a férjem hozta össze, de nincs kedvem vele minden vasárnap összeveszni, mire megcsinálja... Szóval ha valaki kedvet érez hozzá, akkor szóljon, nehogy rámenjen a házasságom :lol: :lol: :lol:
Akíra hétfőnként akarta felrakni, én úgy döntöttem, hogy vasárnap próbálkozom vele, mert hétfőn még ennyi ideje sincs a kedvesemnek...
Szóval ezek talán a mai adatok, de van benne néhány dolog, ami gyanús... Úgyhogy írjatok, a következőben talán javítom, vagy javítja aki átveszi a táblát... Az biztos, hogy Bettinél hülyeség van, de nem tudom, mi az igazság...

Kép

marek
 
 


Na, heló Lányok!!!

Nagyjából visszaolvastalak Titeket, de már most elfelejtettem, hogy mi minden sokat írtatok... :(

Mi is elmentünk egy kis kircsire a Pilisbe, de nálunk ez inkább fotózásból áll. Én felderítem az alanyokat, Ádám meg fotózza öket ezerrel. Az emelkedök annyira nem tetszettek, picit mintha a pocakom is megérezte volna. Akartunk venni MagneB6-ot, de ahol jártunk, a gyógyszertárak zárva voltak. :evil:

Marek:
Vagány nagyon a táblázat!!!! :wink: Nekem nincs baj a méretével! Sajna átvenni nem tudom, mert nem tudom, hogy müködnek ezek a dolgok. Meg elég lusti fajta vagyok. :oops:

A pocakom még nekem sem az igazi - méretileg. Hétvégen Ádám szüleinél voltunk, és "kinevetett" (nem komolyan), hogy ö már 2 hónaposan olyan pocakos volt, hogy az csak na. Mi látjuk, hogy van vmi, leginkább nekem is a hasam alján. Meg az ßeszrevehetö, hogy fürdéskor több víz fér a köldökömbe, mint elötte. :wink:

Holnap megyek UH-ra!!!!!!! Én már úgy izgulok!!!! Ádám meg mondja mindig, hogy ö nem izgul, mert tudja, hogy nem lesz gond. Mindig meg tud nyugtatni. Na, majd írok, hogy mi volt. SZORÍTSATOK LÉGYSZI!!!!!!!!! :?

kgaba
 
 


Gaba
Ez már a 12 hetes uh??? De jó neked!!! És megy a drukk, viszont utána írd meg, hogy mi volt!!!

marek
 
 


Biza! 12 hetes!!!! :D :D :D
És hiába kértem öket a múlt héten, hogy hadd menjek már akkor, mert ugye van, ahol azt írják, hogy 11. hét-13. hét között kell csinálni, de ök ragaszkodtak a betöltött 12-höz. De SEBAJ!!!! Holnap már az is itt van!!!!!!

És amint beérek, rögtön írok, hogy mi volt!!!!!

KÖCE A DRUKKOT!!!!!!!!

kgaba
 
 


marek:tök jó a táblázat!én majd a húsvét utáni kedden megyek dokihoz meg uh-ra aztán,ha ott minden okés,akkor elküldöm a többi adatot!és tudom,h nem ezen múlik,de én olyan hülye parás vagyok! :lol:

kgaba: drukk-drukk-drukk!!! és hallgass a férjedre!minden rendben lesz! :wink:
Vendég
 


Gaba
Ez most uh szerinti 12. hét neked, vagy menstruáció szerint? Vagy a kettő nálad ugyanaz?? Mert van aki menstruáció szerinti 12. hetet néz, nekem meg a dokim azt mondta, hogy nem azt nézzük, hanem az uh-t ami alapján még csak 9+3 vagyok... :roll: Lassan már semmit sem értek... :roll:

Asszem megyek aludni, mert a délutáni nem sikerült túl jól. Mondtam a zuramnak, hogy ébresszen fel fél négykor, erre fél háromkor bejön és megkérdezi, hogy mikor kell felébreszteni.... :shock: :lol: Biztos tudtam utána aludni!!!! :lol: :lol: :lol:

Akkor holnap...
Pá!

marek
 
 


Marek:
Ez sajna csak a menstruáció szerinti 12 hét betöltött hét, mert ugye nekem még csak olyan 5 hét körül volt egy uh-om, amin annyit tudott a doki megállapítani, hogy nincs méhen kívül. Pontos idöt nem tudott.
Úhogy lehet, hogy holnap megkapom a magmét, és a down-kór szürésre 2 hét múlva újra mehetek, mert kb sztem 2 héttel vagyok elmaradva a menzihez képest (mármint a valódi kor).

Mi is lépünk alunni.

Jocak!

kgaba
 
 


Jó reggelt mindenkinek! Remélem mindenki jól van!

Dragonfly
Remélem jobban vagy!!! Légyszir jelentkezz!!!

Gaba
Várjuk a beszámolót! De jó, hogy már itt tartasz!!!

Sensie
Ugye ma már pihenhetsz???

Többiek...merre???

marek
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Marek, szerintem a tábla tök pofás, nem értem miért vagy ennyire kishitű. Nálam a hetek száma valóban nem stimmel. A vonalzóm elvileg jól működik, azon tudod ellenőrizni. A 10. hetemet töltöm épp. A köv doki látogatásom elvileg 25-én lesz, ha csak addig rá nem találok az új orvosomra.

Gaba, Peva, úgy látom, ti vagytok a "rangidősök". :) Izgatottan várjuk az eredményeket, tapasztalatokat!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Bettyna
A táblát nem én csináltam, hanem Akíra, én csak javítom az adatokat és utána megpróbálom felvarázsolni, ami általában nem sikerül... :lol: Vasárnap kijavítalak a táblában, nemtom hogy került oda a 3 hét... :?

marek
 
 


Sziasztok!

Beköszönök én is.

Marek: Szuper a tábla, köszönjük Neked és a Párodnak is. :D

Ma olyan lusta vagyok (mint mostanság általában :)) és a közérzetem sem az igaz. Legszívesebben hazamennék és nem is jönnék a héten, úgysem veszik sok hasznom mostanság a munkahelyen.

Én a vonalzómat a múltkori uh-hoz készítettem, nem a menzeszem szerint. Kíváncsi vagyok, mekkora lesz az eltérés, mikor legközelebb megyek. :D

Nem is vagyok képes értelmes dolgot hozzászólni, teljesen végem van. Ráadásul itt ülhetek bent 1/2 5-ig. :(

Kép
barifelhõ79
 
 


Marek, semmi gond, csak azért írtam mert kérdezted. :) És tényleg köszi, hogy átvetted!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék én is hozzátok. :) Október 3-ra vagyok kiírva a bébivel. Második baba lesz. Az első gyermek (Máté) pedig szeptember 18-án tölti be a 10. évét :)

Csütörtökön megyek a 12. hetes uh-ra. :)

Amikor Mátéval voltam terhes, olyan gondtalan volt az az időszak. Azóta meg sok minden változott.
Most volt egy kis gond. 8 hetesen mentem el a dokimhoz, mert véreztem. Aztán az uh-on kiderült, hogy 7mm-es vérömlenyem van, ettől vérzem. Kapásból betegállomány, sok pihenés.
Március 8-án mentem vissza kontrollra, ott már csak 2,5mm-es volt a vérömlenyem.
Szerencsére (lekopogom) csütörtök óta nem vérzek. Igaz gyógyit is kaptam rá, Utrogestant.

Remélem a 12.hetes uh-n minden rendben lesz. Múlt héten voltunk Győrben genetikai tanácsadáson, ahol nem feltétlenül indokolták a magzatvíz-vételt. Április 9-én megyek vissza Győrbe, mert ott veszik majd le az AFP-t (tripla tesztet fognak csinálni), a hCG-t és az uE3-at. Aztán majd ezek eredményeinek tükrében dől el, hogy kell-e amnió-t csinálni.

Lassan gatyót is kell néznem, mert már nem tudom begombolni a gatyámat :)

Szőnyben szeretnék szülni, mert a tatabányai kórházzal nem voltam megelégedve. A dokim is a szőnyi kórházban van már, amikor Mátét szültem, akkor még Tatabányán volt. Sajna szülést már nem vállal, de a gondozást ő végzi. Majd szülök annál, aki ügyeletben lesz :)

Majd még jövök.

Üdv

Melus
Kép

Kép
melus071
 
 


Welcome Melus!

Gratula a babához! Remélem rendben lesz veletek minden.
A szüleim tataiak (én is eredendően) a nagynéném az eü-ben dolgozik, igaz Tatán. HA érdekes, akkor megkérem, hgoy puhatolózzon a szőnyi szülészek körében.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Jo reggelt!

juj, van megint tablazat!!! Dejo! Koszi marek, hogy megcsinaltad..:)

En jol vagyok, koszi az aggodast...tegnap pihi, egesz nap fekudtem, aztan kihanytam az egesz curry-t, amit olyan joizuen megettem.... brrrrr, most is kiraz a hideg a gondolatra.... ugyhogy visszatertem ujra a piritoshoz..

Annyira gyenge vagyok, hogy hihetetlen, allni sem esik jol, es idonkent beszedulok..:( ugyhogy nem fogok rohangalni ma sem, pedig husi levest terveztem, hatha azt meg tudom enni...

Sensie, en voltam mar uh-n a mult 7en, es jovo 7en megyek ujra, 2 hetente neznek. Pregnacare.... Szerintem nekem ez mar fobia a gyogyszerektol, mert annyit kell szednem...:(

Amugy jol vagyok am, most olvastam vissza, hogy eleg nyavajgosra sikerult ez a hozzaszolas.... :lol:

Gaba, te irtal a furdesrol, en miota baba van, csak zuhanyzom, de szeretnek menni uszni.... ti usztok? vagy ha fogtok mikortol? maganusziba mennek, ugyhogy fertozestol nem tartok, de mas baj lehet???? mindenhonnan mas infok jonnek le....

dragonfly
 
 


Szia Melus, udv koztunk:)

dragonfly
 
 


Melus!
Üdv itt!!

Dragonfly
Kár azért a curryért... :lol: :lol: :lol: Azért remélem már jobban vagy!!!
Úszás... hát Magyarországon én nem javasolnám, de talán Anglia az más... Ha a fertőzésektől nem kell tartanod, akkor talán ez a leghasznosabb mozgás, amit csinálhatsz!
Én sajnos megmaradok Rubint Rékánál...fertőzésveszély nincs, de félő, hogy az ember megszabadul a reggelijétől miatta... :lol: :lol:

marek
 
 


Dragonfly
Én sem mennék, bár én világ életemben érzékeny voltam az usziban összeszedhető nyavajákra. Anglia lehet, hgoy tényleg más.
Én is zuhanyozom már jó ideje.

A héten megyek újra tornázni, ahova eddig is, hátha már senki nem beteg. Megőrülök a bezártságtól!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Koszi:) ez magan klub, ugyhogy a fertozestol nem tartok, lattam mas terhes kismamakat is, csak nemtom, hogy van-e erre szabaly, hogy mikortol lehet??? 12.hettol?
Betty, te mit tornazol?

Bevettem a magneziumtablettat, azota oklendezem:( mivel jo nagy persze..:(

dragonfly
 
 


Sziasztok!!

Reggel megjártuk a védőnőt, megvan a kiskönyvem. :D A héten kérek időpontot a háziorvosomhoz. El kéne mennem vérvételre, hogy lássuk mi a helyzet. A terhesgondozóban csak 16. hét körül van az első vérvétel. A vérnyomásom normális, remélem így is marad.

Stike!
Tetszik nagyon a nyíltságod és az őszinteséged. A szex normális velejárója az emberi kapcsolatnak. Én is nagyon szerelmes vagyok a férjembe és természetes, h jólesik együttlenni. Nálunk is természetes, h összebújunk, csak úgy tudunk rendesen pihenni, ha érezzük egymást :)
Irtam korábban, h pont ezek az első hetek a legkritikusabbak a babavárásnál, most dől el minden és jó lenne valamiféle védettség a kismamiknak. kívánom, h panaszmentesen teljenek az otthontöltött napjaid is!
Én már 2006. jan. 2-a óta nem dolgozom, de néha hiányzik. Gondolom ha meg ott lennék, akkor a kölök hiányozna :D :D

hálapénz téma:
Szinte mindenkinek a soraiban van olyan amivel egyetértek. Számomra az az elszomorító, ha valaki megmondja h mennyit kér. A kisbaba nem árucikk, ami pénzbe kerül. Ha én elégedett vagyok, akkor kifejezem a hálám, de ne mondják meg előre.
Az igaz, h az orvosoknak sokat kell tanulni, de azt is lássuk be, h az orvosképzés az egyik legköltségesebb képzés, amire nagyon sok adóforint fordítódik. Dolgoztam jópár évet egyetemen és azt tapasztaltam, h a fiataloknak kevés esélyük van a jó állásokra, mert az idősebb professzorok úgy gondolják, h nekik nyugdijjas korukban is jár a státusz. Ez is az oka, h sokan fiatalok külföldre mennek. Itthon sok-sok adóforintból kiképzik őket, Ők pedig külföldre mennek. Állítólag orvoshiány van... Sokan válogatnak és bizonyos munkát lealacsonyítónak találnak. Ez persze más szakmákban is igaz!
Nem áll szándékomban senkit sem bántani. Úgy gondolom ez egy nyílt forum és helye van minden véleménynek.

dragonfly!
Teljesen egyetértek, h óvatosak vagytok. Kívánom, h minden rendben legyen. Nekem a szomszéd topicban ezt a MG készítményt javasolták a lányok:

http://www.pirulapatika.hu/210218788/adatlap

Esetleg küldenénk Neked??

Bettyna!
Plusz kilókkal tutira én vezetek, de erre nem vagyok büszke. Állítólag az apai nagymamám volt ilyen alkat. Ábival igyekeztem nagyon figyelni a súlyra, remélem most is sikerül. A férjem szeret ducin is :D

Marek!
Köszi a táblát!
Nálam annyi van, h a köv. vizsgálat 03.26. nucha szűrés

Kgaba!
Nagyon várjuk a híreket!!!!!!!!!!!! első fecske :D :D

Melus!
Szia! :) Szőnyben van kórház??? Ezen a magzatvízvételen én is sokat agyaltam, de végül is vérteszt lesz, valamikor ápr. elején. Ha ott bibi van, akkor a hasbaszúrás, amúgy nem vállalom.

Itt süt a Nap, így ha felkel a gyermek irány a játszótér :D

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Na, megjöttem!!!!

Csak gyors leírom, mi volt, aztán visszaolv.
A lényeg:

EGY ÉLŐ MAGZAT!!!!!!! :D Ettől aggódtam legjobban.
CRL: 59mm
BPD: 21mm
Tarkóvastagság: 1,6mm (norm.)
Orrcsont látható


Kérdeztem, hogy i a pontos kor, de csak annyit mondott, hogy hát 12 hét, mert az uccsó menzitől számítjuk. Lehet, hogy korábban tudták volna pontosan megmondani? Mert mintha olvastam volna olyat vhol, hogy egy biz. kor után már nem tudják napra pontosan megmondani a kort, mert addigra nincs olyan jellegzetesség, ami megadná. Lehet, hogy azért, mert ilyenkorra már mindene kifejlődött? Vagy ez butaság?

Ja!!!! És azt is mondta a doki az uh-on, hogy meg tudja mondani nagy valószínűséggel a nemét... szerinte FIÚ... :) De azért ebben még nem hiszek 100%.ig, mert ők is nézhetnek félre dolgokat. Bár rem, max ezt nézte félre, mást nem...

Azért nagy megnyugvás!!!

Megyek visszaolvasni!

kgaba
 
 


Gaba: hatalmas gratuláció, nagyon örülök! :D Micsoda megkönnyebbülés valóban!

Remélem szép sorban, mindannyian ilyen jó hírekről számolhatunk be.

Kép
barifelhõ79
 
 


Gaba!
Jaj de jóóóóó! Remélem mindenkinek ilyen lesz az eredménye!

Nekem megvan a véreredményem. Nem is lett annyira vészes. A vasam jó, és a cukor sem magas. Hurráááá! Bár az egy órás érték magas, de azzal Pesten nem foglalkoznak. Itt nálunk ezzel cukorbeteg lennék, de lesz@rom... Az a lényeg, hogy a 120 perces tökéletes. Van még néhány csillagom, majd utánanézek a neten, hogy mit jelentenek...

További szép napot mindenkinek! Megyek tanítani... :arrow:

marek
 
 


Ja! Anyukám elhozta a leletemet és képzeljétek magas a vasam. Január elején beszedtem egy doboz Supradynt, mert karácsonykor volt egy elég ronda tüszős mandulagyuszim. Most meg szedem a Gravidát minden nap, plusz a folsav, ami ugye segíti a felszívódását a vasnak. Most 31, 2 az eredmény. A neten 30-as határt találtam, úgyhogy szerintem ezt még túlélem, minden esetre a vitaminról most leállok. Majd eszem még több zöldséget. A többi eredményt még nem láttam, csak ezt mondta anyu, mert ő is meghökkent. Kamaszkoromban 3 ***-os volt, mert annyira negatívban volt. :)

Kép
barifelhõ79
 
 


Sziasztok!
Péntek óta jó nagy itt a forgalom!
Welcome az újaknak!

Látom szex-téma előjött. Nekünk a lombikos doki azt mondta lehet, de a saját nőgyogyim azt mondta a 12. hétig ne - picit furcsáltam, de amúgy egyáltalán nem kívánom a dolgot. Szóval még 1 hét :) Kispapa jól bírja. Jövő hét szombat elmegyünk 2 napra Prágába, megünnepeljük a 12 hetet :) - meg pont kaptam 2 éj szállást egy partnertől. Ilyen sem volt még 8 év alatt.

Rangidős-dolog:
Sajnos én csak 26-án megyek dokihoz (mert hétfő/szerda rendel, és 24-e pont Húsvét - addigra lesz betöltött 12. hét). De sajnos az izgalom vége csak 1-2 nap múlva lesz, mert a magánrendelésén van a terhesgondozás (ott fizetek), és az uh. pedig az Uzsokiban lesz. Azt meg csak 26-án beszéljük meg jövő héten melyik nap ügyel. Remélem csüt. vagy péntek.
Most optimista vagyok, bár a hasam nem látom, hogy nőne. Már van pocakom pár hete, de nem igazán látom. Kellett volna mérni! De utólag könnyű okosnak lenni. A régi ruháim szűkek, kismama nadrágom van - szóval az nem szorít, az sem mérvadó.
Bár szoktak odabent feszülgetni a dolgok, szóval nőnek a dolgok.

Kgaba! Gratula az uh-hoz! Nem értem az én dokim miért ragaszkodik ennyire a betöltött 12. héthez! - persze nálam pontosan tudja a lombik miatt. És várhatok még jövő hétig.

Dragonfly! Remélem jobban vagy! Pihenj sokat!

Marek! Klassz a tábli! Ügyes vagy!

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Na, sikerált visszaolvasnom.

Melus:
Üdv a csapatban! Remélem, minden rendben lesz veletek!!!!! Szorítok!

Dragonfly:
Az nem rémlik, hogy úszásról írtam volna, mert én nem akarok usziba járni, mert mindig minden nyavalyát összeszedek. Fürdésről talán kérdezősködtem, hogy szabad-e vagy sem. De én azóta is fürdök minden nap kádban. Amíg nem mondja azt vki, hogy tilos, addig nem mondok le róla. Engem ez kapcsol ki igazán. Azt olvsatam, hogy a forró fürdő nem jó, mert alhasi vérbőséget okozhat. Erre figyelek.

Zsuzsi:
Milyen a Te védőnőd? Ja, vagy hülyeséget kérdeztem, mert Ábi miatt már ismered... :oops: Bocsi!!!
Mi az a nucha szűrés????

kgaba
 
 


Köce a sok gratulációt!!!
Majd én is jól szorítok mindenkinek, amikor itt az ideje!!! :wink:

Marek:
Gratula a véreredményhez!!!

Barifelhő:
Megnéztem a vérerdeményem, és abban is 30,4 a referenciaérték felső határa a Vasra. De Te most Supradynt is szedsz, meg Gravidát? Csak mert az már sztem sok! Van olyan vitamin (pl: A-vitamin), ami nem jó, ha túl sok. Ennek esetleg kérdezz utána.
De ha vmit félreértettem, bocsánat!

Peva:
nekem pl nem a dokim ragaszkodott a betöltött 12 héthez, hanem az uh-osok. Korábbra egyszerűen nem adtak időpontot.
Ja, a vonalzómat lecserélem, mert nem azt mutatja, amit kell neki, és ezt már meguntam.

kgaba
 
 


Gaba: januárban szedtem a Suradynt, a betegségem után, mert nagyon legyengültem. Csak Gravidát szedtem most, azt is azért mert a dokim mondta, hogy szedjem. De azt csak úgy február 2. felétől. Most abbahagyom, a vas amúgy is apad. Ez az érték meg nem hiszem, hogy káros lenne még.

Kép
barifelhõ79
 
 


Gaba, a furdesrol irtal, arrol jutott eszembe az uszas..:) viz-viz :)) bocsi, ha felreertheto voltam.....;)
es HATALMAS GRATULA AZ UH-hoz!!!!!! Dejo, hogy te mar megnyugodhatsz egy kicsit....:)

Peva, te mennyi extra gyogyszert szedsz? Es hogy vagy toluk? En is pont 26.an megyek a dokihoz:) nekem akkor lesz uh, akkor leszek 9 hetes... ja, megegy kerdes! Neked beultetestol szamolnak? En raraktam meg 2 napot, mert akkorak voltak az embriok...hmmmm, lehet, hogy nekem is at kell irni a vonalzomat?

dragonfly
 
 


Szia Dragonfly!
Nekem úgy számolták, hogy beültetéskor már betöltött 2. hét volt.
A lombikos dokinőm számolta ki az október 4-i szülést, ehhez igazítom a vonalzómat meg mindent. Még ott csináltak 6. és 8. betölött héten uh-ot.

Én csak Utrogestant adagolok 3x2 (azt is már csak ezen a héten, aztán folyamatosan abbahagyom (6,5,4,3,2,1/nap).
A hányinger/fejfájás nem az utro-tól van (hüvelykapszula).

Vitamint szedek- azt már a saját nőgyogyimtól.

Szerencsére semmi extrát nem kellett.
Akkor jövő héten sok helyen lesz uh!

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: