Új privát üzeneted érkezett!

Köszönöm minenkinek!!!!

Alig bírom visszafogni magam, pedig egy kicsit kéne. Tényleg akarom hogy sikerüljön, és tényleg nem akarom túl parázni a dolgokat, de egy kicsit azért bennem van a félsz.

Lanta: Nem adott semmit. Csak annyit mondott, hogy 2 hét múlva jöjjek vissza. Lehet, hogy ez nem jó jel?
:shock:
Petra: Én is csodálkoztam rajta, hogy már van. De félreérthetetlen volt. Remélem ez így is marad. :)

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


Sziasztok Kismamik!

Gratula Roninak!

Asszonkának nagyon szorítok és írj minél előbb ha megjössz! :)

Nekem 7 hetes kismama korom óta van kiskönyvem. Nekem nem kellett külön papír az orvostól csak az UH eredmény. Ennyi elég volt.

Azt hittem korán mentem védőnőhöz,de mondta, hogy sokkal kisebb terhesek is vannak már nála.
Szerintem nem árt ha az első vizsgálat után elmentek a védőnőhöz. :) Egy csomó olvasnivalót adott,tök jó dolgokat.

Múlt héten voltam vérvételen és megcsináltattam a toxoplazma vizsgálatot is (csak 2000 Ft) ,hogy tudjam mi újság. Az állatokon kívül még vigyázni kell a mosatlan gyümölcsre is!!! :shock:

Kép
Kép
a.m.
 
 


Roni!

Ne aggódj. Nálam is volt már halvány szívhang az 5. héten és engem is 2 hét múlvára rendelt vissza kontroll UH-ra, ami most lesz 28-án. Ez csak azért van mert még nagyon pici a babó.

Üdv: Anikó

Kép
Kép
konan
 
 

 
 

konan, a.m: Köszönöm.

Úgy látszik orvosa válogatja.

konan: valószínű ez lehet, mert nekem is pont azt mondta, hogy túl pici a baba. Megnyugtattatok. :)

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


Megkellene próbálnom egy kicsit dolgozni......de most olyan nehéz nekiállni! 8)

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


Nekem már az első alkalommal kiállította a védőnős papírt UH nélkül, de csak az UH után akarok menni. Olyan messze van még az a február 4.

Tényleg: honnan tudom kideríteni, hogy melyik védőnőhöz tartozom? A háziorvosom nem kerületi.

Kép
kistiggrincs
 
 


Roni,

Gratula a babucihoz. :lol:
Én először 6+3 hetesen voltam hasi Uh-on. Akkor 4-5 hetesnek saccolta a magzatot és még nem látunk a petezacsin kívül semmit. Ezért még nem küldött védőnőhöz sem és visszarendelt két hét múlva - ami ma van :lol: - hasi UH-ra. Most amúgy 8+3 vagyok és valószínű a magzat 6-7 hetes.

Kép
asszonka
 
 


kistiggrincs,

Szerintem a védőnőt kérdezd meg a dokidtől v. az asszisztenstől. Abban biztos fog tudni segíteni, hogy hol tudsz utána járni.

Kép
asszonka
 
 


Roni, gratula! :lol:
Asszonka, szorítok ma estére!
A terhesgondozóban meg tudják mondani, hogy ki melyik védőnőhöz menjen.Én a múltkor 7 hetesen mentem, most azt mondta a doki, hogy ráérek 12 hét körül.Gondolom, az előzmények miatt.De én sem akarok korán menni.
Vendég
 


Jó reggelt mindenkinek!

Gratula roni!!! De jóóóóóó neked!!!! :D

Me parázz amiatt hogy visszahívott! Ez tök normális!
van a Kismama Magazin - "9 hónap" különszámában egy várandós öröknaptár. Javaslom mindenkinek!!! Beállítod, hogy mikor volt az utolsó mesid és megmutatja, hogy mikor milyen viszgálatokra kell menned!!
Ebben is benne van, hogy az eslő ov. kb 7 hetesen javasolt, majd utánna 2 hét múlva újra ultrahang!

Szóval tök normális hogy visszahívtak!! :D

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok!

a.m!
Külön fizetni kell a toxoplazma vizsgálatért? Én úgy tudom, hogy az eleve kötelező a vérvételekből... legalábbis tavaly még az volt...

A védőnőhöz bármilyen papír jó, amiből kiderül, hogy terhes vagy (orvosi lelet, Uh-lap, bármi). Lolával 6 hetesen kaptam könyvecskét. Jövő héten is doki után első dolgom lesz jelentkezni nála. Bár már ma is megyünk, mert a kicsi lányomat megméretem, mennyit hízott az elmúlt 1 hónapban.

Többgyerekes mamik!
Szerintetek a pici megérzi a változást? Valamiért Lola tegnap óta bújósabb, sírósabb, nyügösebb... vagy megint egy fogacska-adag jöhet? Mit gondoltok?

Amúgy egyelőre nekem semmi egyéb jele a picinek, remélem ugyanúgy leszek, mint az előző terhesség alatt. Az egyetlen problémám az a bizonyos kínzó, kegyetlen gyomorsav volt, de az is csak a végén.

Teszek nektek képeket ;)
Az egyik szülés előtt egy héttel tavaly júniusban, a másik a szülés után 3 órával, és a kincsem most. Kép Kép Kép

Kép
Kép
lolababa
 
 


Én hétfőn este megyek elöször dokihoz. Akkor leszek 5,5 hetes.

És ami külön kemény, hogy aznap délelött lesz a vérremenő bértárgyalásom bent a cégnél.
Egyébként én médiatervező vagyok ( reklámkampányokat csinálok ). Lehet, hogy szemétség de én egyáltalán nem fogom megmondani, hogy babát várok.
Majd csak ha már 4-5 hónaposan úgyis látszik és rákérdeznek.

Különben elfelejthetem a fizuemelést és a bonuszt. :(

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Lola,
nem mondod, hogy csak ekkora pocakod volt szülés elött 1 héttel??! :D
De jó neked!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Nagy volt ám az, csak jó a képbeállítás. :D
+18 kg.

Kép
Kép
lolababa
 
 


Nekem a mai vérvizsgálatnál szűrnek toxoplazmát is, és egy fillért sem kellett fizetni érte. Mivel a doki ráírta a beutalóra, hogy Terhes, így vizitdíj sem volt :)

Oks, védőnőnek majd utána nézek, az a baj, hogy a terhesgondozóról sem tudom hol van, eddig még csak a nőgyógyásznál voltam, meg ma a kórházban vérvételen. De majd csak kiderítem, van még másfél hetem :)

Kép
kistiggrincs
 
 


Ezt nézd ;)
Kép

Kép
Kép
lolababa
 
 


Na , jó így már más a leányzó fekvése! :D :D :D

De ahhoz képest, amit én barátnőimnél láttam.... Hu , nekik 4-5 hónaposan volt ekkora hasuk! És nem ikreket vártak! :D

Szerintetek normális , hogy 3 kg-t fogytam 3 hét alatt? Hányingerem nincs ugyan, de étvágyam sincs.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Én is fogytam az elmúlt pár hétben...
Épp most nyertem vissza az indulási súlyomat... :)
Erre kezdhetem előlről... de nem bánom egy percig sem.
Van, aki eleinte fogy. Én 4 hónapig alig híztam valamit.
A pocakom is 5-6 hótól nőtt meg.
Szóval normális minden, mindenkinek másképp reagál a szervezete a megváltozott helyzetre.

Kép
Kép
lolababa
 
 


Sziasztok,

Én is "bejelentkeznék" ide Hozzátok, mert ha minden igaz, szeptemberben mi is bővülünk... :D (Bár ezügyben óvatos vagyok, mert ez már a negyedik terhességem, és "csak" a második gyermekem lesz...)

A slusszpoén, hogy a számolt dátum Apja szülnapjára esik...

Kellemes pocakot nektek! :)
Ági

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Sziasztok!

Lola, nagyon szép a kislányod!! Lehet, hogy megérzik a testvérkét a picik, nekem Sára mintha többet bújna, és gyakrabban kérne cicit, mint eddig.

Nekem sem volt nagy pocakom, félidősen még alig látszott, 9. hónapban azt hitték 7 hónapos kismama vagyok, ennek ellenére Sárika 3850g-mal született. Szóval nem a pocak méret számít :lol:

Mennem kell, mert hív a lányom :D

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Lola!

Az első képet nézve én is azt hittem, hogy milyen pici-poci,de a második az már azért kerekebb :D Aranyos pocid volt és tündéri a kislányod!

Kistiggrincs!

Akkor neked szerencséd van! Vizitdíjat természetesen én sem fizettem,de nálunk muszály a toxoplazmáért. :(
Nem jó városban lakom :( :(

Kép
Kép
a.m.
 
 


Ó, lolababa, csini az a pocak! Tudok neked akkorát mutatni! Nekem még a lélegzetem is elállt. A sajátomtól... :(

Ez volt a kórházban, közvetlenül a szülés előtt:
Kép

Aztán ez jött ki bentről: :D
Kép

A kisasszony tegnap:
Kép

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Nálunk május elején van bónusz a cégnél. Az kb 3-4 havi + fizut jelent. Nagyon szeretném, ha addig nem venné észre a pocakomat.
Ha a főnökség megtudja, jó ha egy havit kapok. :(

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


jaj de szépek a babáitok! :D :D

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


honeymoon, nyugi, a tied is nagyon szép lesz! :D:D

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Nálunk csak a 13. havi van mint plusz jutattás, az is novemberben, addigra meg már nem szeretnék dolgozni :D

a.m.: furi ez a toxoplazma dolog, mástól is hallottam már, hogy fizetett érte :roll:

Kép
kistiggrincs
 
 


Tündér a lánykám, tényleg, egész jól elvan magával, játszik meg minden. Most mondjuk épp keresztbetett nekem, mert mire minden kiszabtam, jól elaludt, és a varrógépnek a fejétől 1 méterre olyan hangja van, mint egy traktornak, úgyhogy most várakozó álláspontra helyezkedtem...

Honeymoon, nem irigyellek, mármint a cég miatt. Velem nagyon korrektek voltak, már itthon voltam, mire vége lett a bónuszperiódusnak, és "utólag" is ideadták, hisz a nagy részét ledolgoztam. Időarányosan. Mondjuk ott sem tökéletes minden, sőt, vannak problémák bőven, de ilyen szempontból mindig nagyon korrektek voltak. Pl. az első két terhességem is veszélyeztetett volt. Otthon voltam az első perctől kezdve a 12. hét végéig, akkor kiderült, hogy elment, műtét, utána dolgozni vissza. 6 hónap múlva megint terhesség, megint 3 hónap otthon, megint, elment, megint dolgozni vissza. Újabb hat hónap, megint terhesség, ez megmaradt. Azóta itthon. És ezt végig tolerálták, eszükbe sem jutott, hogy kirúgjanak, vagy bármi. :) A tulaj nagyon családcentrikus, és maximálisan tolerálja ezt. Igaz, hogy mondjuk szerettek és számítottak is rám, ez lehet, hogy emelte a toleranciaszintet. Nem baj, nem bántam... :D

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Toxoplazma: a Margitban és a Szabolcsban nem kellett fizetni, de most már egyik sincs meg :(. Úgyhogy majd most kiderül. Nekem fontos, mert van itthon egy macsek is. Mondjuk nem parázok, mert ismerem a hátteret és a mechanizmust, de mindenképpen kell majd egy vizsgálat.

Aki fizetett érte, attól kérdezem, hogy mennyit kértek érte?

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Van 13. havi fizunk is, ami fix-en benne van a munkaszrződésben. Tehát kötelező adni! ( nem olyan mint a bónusz )
Az egyik kolléganőm veszélyeztetettként, 4 hónaposan elment dec 01-el és nem kapta meg a 13. havi fiuzuját, amit dec 20-án osztottak!!
Na erre varjatok gombot!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Akinek már van babája meg dudná mondani nekem, hogy mennyibe kerül egy "terhesség és szülés" összesen?
Értem ezelatt az összes dokinak adott jattot + amit a szülés után csúsztat oda az ember....

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


honeymoon: nagyon sokban függ a helytől és a szokásoktól.
Van olyan doki, aki megmondja, hogy "ennyi a tarifa", de van aki nem.
Én a Szabolcsban szültem egy fiatal, de nagyon kedves dokinál, és volt szülésznőm is. Császár volt, de nem sürgősségi. A dokinak 50-et adtunk, a szülésznőnek 20-at. A vizsgálatokért nem fizettem Neki, igaz, a nagy részét a Margitban csinálták (ott is szültem volna, ha nem zárják be előttem)...

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Honeymoon: kolléganőd helyében megkeresnék egy munkaügyis ügyvédet, és perelnék, mint a huzat.

Nekem magán dokim van, 11 000Ft a vizit, 100 000Ft a szülés, viszont ad ÁFA-s számlát azt mondta, ha lenne Egészségpénztáram el lehetne számolni. Nem lesz könnyű kifizetni, de nem szeretnék váltani, ez a doki szimpatikus, és ahhoz a kórházhoz tartozik, ahol szülni szeretnék (István kh), és bármikor bármi hülyeséggel felhívhatom.

Kép
kistiggrincs
 
 


Sziasztok!

Olyan jo olvasni azt amit irtok,sok jo tanács van benne,de én még mindig félek és mostmár nagyon.Hétfön elkezdtem vérezni.Elöször barnás volt majd átváltott pirosra az orvos azt mondta fekudjek egyébként mindent rendben talált de a kis pocaklakot még nem látta mert még nagyon pici 5 hetes vagyok.Csak kedden felerösödött a vérzésem es azonnal bementem a korházba.Én nem értem ezeket az orvosokat az egyik azt mondta sajnos ez most nem sikerult a másik pedig hogy nyugalom egy hét mulva menjek vissza lehet csak elbujt valahol a kis picike.De akkor miert vérzek????bár most nagyon kevés van csak egy napig volt erös de nem értem,lehet tényleg nem sikerult?? :( Én azért remélem kapaszkodik erösen :D szedem az elevitet is,valaki ismeri ezt a terméket?mennyire jo???
londonwoman
 
 


Nálunk egy terhesgondozás 3.000.-Ft volt és a dokinak 40 E-t fizettünk császár volt! De sok olyan doki van eki előre megmondja, hogy mennyibe kerül nála a szülés! Nagyon jók a fényképek! Én is megpróbálok beszúrni egyet a lánykámról! Kép [/quote]

Kép
Kép
lanta
 
 


De jó Nektek akik fogytok! Én most annyira próbálok odafigyelni, hogy minél kevesebbet szedjek fel, semmi nassolnivalót nem eszek, és főzni is direkt olyanokat főzök ami egészséges és mégis hízok, és pedig szinte még sehol nem tartok :( Ma reggel el is keseredtem picit miatta

Kép
Kép
lanta
 
 


Én egyébként állandóan farkaséhes vagyok.
Sajna hízásra nagyon hajlamos vagyok. :(
De most nem érdekel, olyan leszek, amilyen leszek, csak a babucival minden rendben legyen.

Kép
Kép
petra1980
 
 


Jaj mindig eszembe jut valami Nektek szokott szúrkálni a hasatok! A Kornéliánál nem emlékszem de most minde nap érzem, hog ybal oldalon valami szúrkál! Remélem ez nem gond!

londonwoman: még Neked szerettem volna írni, hogy ne add fel még ott a remény és csak pozitívan. Én is az elevitet szedem, remélem nem attól hízom.

Kép
Kép
lanta
 
 


londonwoman: hááát... az erős vérzés jót nem jelent. Feküdj, komolyan, rendesen. Készülj lelkileg, hogy esetleg tényleg nem sikerült. Persze csodák mindig vannak. :D Remélem, a Te babád is az lesz.
Nekem két spontán vetélésem volt a lányom előtt. Barátnőmnek a hematómája mellett találták a 6hetes magzatot. Most 7 hónapos. :D Szóval minden lehetséges, nyugalom, pihenés a legfontosabb, meg a fekvés. De azért csendben hozzáteszem: ebben a korban az erőtlen, vélhetően beteg magzatokat szűri a természet. Az első kettő után már kezdtem azt hinni, hogy nem is lesz soha bébikém. Oszt ott van fentebb, mingyárt 9 hónapos.
Várj egy hetet, menj vissza ultrahangra, de addig FEKÜDNI FEKÜDNI FEKÜDNI!!! És persze reménykedni. :D
Én is szorítok értetek! Nagyon. Tapasztalatból is.

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Elevit-ben van jóóó kis B6 vitamin. Attól mindenki enni kezd. :)
Egyébként az elevit jó, én mondjuk abbahagytam félúton, mert nem akartam elefántbébit. Sokan mondták, hogy elevitet szedtek, a bébi meg óriási lett. Így is egészséges volt, csak épp nem 4-5 kilós. :D
De mindenki döntsön maga. :)

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Sziasztok!

Az én dokim a vizsgálatért 3500.-Ft kér, én is valószínű csásszárral szülök, mivel az első kislányom nem akart megfordulni és nem is tágultam semmit, így vágás lett a vége. Akkor, 4 éve 40.000 Ft.-ot adtunk, most szerintem ez emelkedett, min. egy 10-sel.

londowoman:
Én is az Elevitet szedem, egy kicsit puffadok tőle és szerintem attól híztam is. A kislányommal is azt szedtem, nekem nagyon bevált.
/ A dokim ezt javasolta./

Különben egy lottózóban dolgozok, az első terhességemnél is javasolta az orvos, hogy ne dolgozzak, mivel rengeteg emberrel találkozok, nagy a fertőzés veszélye. Így áprilistól már TP-en leszek.

Kép
Kép
noni78
 
 


Kistigrincs, ha a kolléganőm perel, lehet hogy beljebb lesz 200 ezer Ft-tal, viszont tuti hogy a kötelező 30 nap után valami ürügyet találnak rá, hogy kirakják. :(
én sem szállnék szembe velük az tuti. Különben nem tudnék visszajönni.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


"reklámközelből" ismerem az Elevitet ( volt ügyfelem )
és elfogultság nélkül mondhatom , hogy ez a legjobb!
nem azért mert alapvetően nagyon eltérne a többitől (nagyjából tök egyformák ) , hanem mert folyamatosan bevizsgálják és mert 4x annyi teszt és háttérkutatást végeztek/végeznek rá, mint az összes többire.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Az elevit egy terhesvitamin? Én nem hallottam még róla.

Kép
Kép
petra1980
 
 


Igen. Már a tervezett terhesség elött 1-2 hónappal javasolt szedni. Azon túl pedig minimum a terhesség első 3 hónapjában ( de végig is lehet ) + szoptatás alatt.
Más vitaminnal nem szedhető együtt!!!
Ha vettél a kezedbe valaha Kismama újságot, vagy valami ehhez hasonló "szaklapot" , akkor ki van zárva hogy nem találkoztál vele.
Szerintem mindenképp kezd el szedni, mert 95%!!-ban csökkentik a magazati ( idegi ) károsodás esélyét és hihetetlen módon pozitív irányba befolyásolják a csontváz egészséges fejlődését is a babánál.
Ezen túl pedig nagyon hatásos a reggeli hányinger ellen is!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 



Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


minyu!
Engem is beírnál a táblázatba, légyszi, ha van egy kis időd?
Teminus: 2008.09.12.
Kórház : Kalocsa
Van egy kislányom.
Vizsgálat: 2008.01.28.

Köszike.

Kép
Kép
noni78
 
 


honeymoon írta:Kistigrincs, ha a kolléganőm perel, lehet hogy beljebb lesz 200 ezer Ft-tal, viszont tuti hogy a kötelező 30 nap után valami ürügyet találnak rá, hogy kirakják. :(
én sem szállnék szembe velük az tuti. Különben nem tudnék visszajönni.



:((( Tudom, hogy ez a "szép" valóság, de azért mindig elkeserít.

Kép
kistiggrincs
 
 


És az a durva, hogy a nagy átlaghoz képest nekünk még nincs is rossz dolgunk! Nagyon szeretem a munkám, nagyon jó a fizunk és akkor jövünk-megyünk az irodába, amikor akarunk.
Szóval én még az orvosi vizsgálatokat is titokban tudnám tartani.

lényegében ezért nem "merek" szembeszállni a fő-fő főnökséggel.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Tényleg, a párotokon kívül ti már elújságoltátok a nagy hírt ismerősöknek, rokonoknak? vagy tartjátok magatokat a bevált babonához?

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Nekem az előző terhességnél az orvos a centrum maternát mondta, hogy szedjem, sajna még megvan az egész dobozzal, nem sokat szedtem be belőle :( Erről van valakinek tapasztalata?
Nálunk csak a férjem és anyukám tudja, más mindenki csak akkor ha már látszik, és biztos. Az előzőnél nagyon lelkesek voltunk, azonnal elmondtuk, és sajna nem lett babuci.

Kép
Kép
petra1980
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: