Új privát üzeneted érkezett!

Vicuska, szerintem egész nap lehet takarítani, pakolni, kb. minden nap felmosni hasonlók. Néha úgy érzem a rend csak átmeneti, és holnap kezdheti az ember előlről. :twisted:

Kép
ági_bp
 
 


Ági, köszi a cipő tippet, még nem is halottam ezt a márkát, de majd szétnézek. Még a tavaszig nem akarok venni, azért amit Te is írtál, mert mire utcán leteszem addigra kinőheti.

Most pedig megyek a tesz-veszre hordozókendőt nézni, mert ma is üvöltve hoztam haza :evil: .
Nem értem miért csinálja megint, pedig már egy ideje működött, jaaaaj, azt hittem, már úgy marad.

Vicuska, én napközben sokszor ösvényt vágok magamnak a játékok közt, nem érdemes elpakolni, úgyis rögtön pont az fog kellenni, amit épp elteszek.
Vendég
 


Jaj, én ezzel a takarítással tök hadilábon állok :oops: én bevallom, nem mosok fel naponta és nem porszívózok minden nap, inkább másnaponta. egyszerűen nem fér bele :roll: :shock: bakker, nem tudom h mások hogy csinálják!! pedig én ált. nem főzök, soha nem vasalok, nincsen kert, állatok, mittomén mi, mégsem győzőm se a takarítást, se semmit... :?

hajni, komolyan szívesen elküldöm neked az én egyik kendőmet! arra a kis időre :wink: amíg használjátok, felesleges beruházni.

majd még jövök, csak asszem praktikus lesz, ha most elszaladok fürcsizni, mielőtt csemetém megébred. :roll:
Vendég
 

 
 

Doo, annyira aranyosvagy és de ez nem kérhetem Tőled. Ha a másikkal történne valmi nincs tartalékosod, meg a postaköltséged is nem tudom, hogy fizessem ki.
A teszveszen is majdnem új áron hirdetik. Ha tudnám, hogy a leendő kistesó hasonlóan kocsigyülölő lesz akkot vennék újat, de én reménytelenül bizakodó vagyok.
Azért minden kendővel sétálótól érdezem, hogy csináljátok? Eleve kendővel indultok vagy bkocsi és a türelmi idő után, magatokra teszitek, van ez olyan egyszerű, hogy egyedül megkötöm magamnak a 10 kilós gyerekemmel? Mindegy valamit meg kell próbálni, mert annál minden jobb, mint egy kézzel cipelni, egy kézzel kocsit tolni, ami miden döccenőt felvesz és folyton az árokból kell kikanyarintanom.

Még a takarítás téma: nálunk a porszívozás sarkallatos pont mert -ezt már többször írtam-, Hangi nagy hajevő. Ennek ellenére mindig talál, mert napközben is elszórom, meg Ő is belémakad és szerez magának :? . Most az új módszerem, hogy amint látom, hogy hajat talál, mondom neki, hogy add ide Anyának és utána én látványosan örülök, hogy megtette. Ettől Ő tök boldog és már egyre többször Ő nyújta felém és "szól" és nem is én kérem :lol: .
Vendég
 


Első mondat több sebből vérzik, aranyos vagy külön az és pedig nem kell :oops:
Vendég
 


Hajni!
Első mondat + "ez helyett ezt" csak, hogy precízek legyünk :lol: :lol:

Amúgy, ha szeretnétek második babót akkor tényleg érdemes beruházni egy kendőre. Nekünk nagyon bejött. A kismamából rendeltem, de nem azt amit ők hírdetnek, hanem a hírdetéseik között találtam egy magánkészítőt. Asszem 6000 volt és tök jó. Ha gondolod megkeresem a címet.

Rozi is megtalál minden piszkot a padlón és előszeretettel szedegeti. Alegkissebb szöszt is meglátja. Házimunkával én is hadilábon állok, ha alszik a gyerek akkor is úgy eltudom tökölni az időt!

Ági!
Köszi az ötletet, valószínűleg kényelmesebb lenne. Arra gondoltam, nem is biztos , hogy cserélgetni kellene a cickót, mert úgysem kajázik csak a szájába nyomom és azonnal visszaalszik.
Én amúgy is már kicsit beteges vagyok (apa szerint), mert akkor is pakolgatom a gyereket éjjel egyik oldalról a másikra, ha nem is ébredt fel. Én már nem emlékszem rá, miket is csinálok éjjel, reggel még azt sem tudom hányszor ébredtünk.

Doo!
Jó hosszú fürdés volt, hogy nem tudtál visszajönni :lol: :lol:

Cipő téma engem is érdekel! Igaz még messze vagyunk a járástól, de jobb időben körülnézni! Én is a jó minőségű , lábbarát drágább cipőre, szandálra szavazok. Magamnak sem szoktam ócskát venni. Kevés lábbelim van, de azok jó minődégűek. Én azt is hallottam, hogy ha kicsit nagyobb cipőt veszünk a gyereknek és abba betétet teszünk, akkor tovább jó lehet. Bár azt én sem tudom, hogy tudjuk meg jó- e a gyerek lábára a cipő és kényelmes -e neki :?:

Még jövök ma, talán :roll:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Bp Ági:szerinetm tényleg így is van-csak átmeneti az egész és holnap minden kezdődik újra.
Az én lányom kifejezetten élvezi a porszívózást.Jön utána és nézi mit is fúj ez ki?Vagy rátamaszkodik és ahogy gurul jön vele együtt..

Cipő:a múltkor volt a babavilágba egy ortopédus,ő beszélt róla milyennek kell lennie az első cipőnek.Csak akkor adjuk rá ha már kint sétál,mert bent nem szabad-- ilyenkor alakulnak ki a lábfej környékén lévő izmok.Tartsa a bokát de a talpa legyen hajlékony (ne kemény merev)A belső szerkezetéről is beszélt de azt most nemtudnám helyesen részletezni.

Június:milyen betétet??

KépKép
vicuska
 
 


Köszi Bea, én is találtam egy webáruházat 6000 pénz postaköltséggel, na, majd még hétfőig meglátom rendelek-e. Vagy a következő séta dönt el, ami ma elmarad, mert esik.
Az mit jelent, hogy éjszaka pakolgatod ha alszik?

Doo még mindig fürdik... :lol:

Kata, a múltkor kérdezted, hol lakom csak aztán elfeljtettem válaszolni: Gyulán, úgyhogy ha nagy mászkálosok vagytok ide is ejöhettek egyszer, nagyon jó kis strand van, gyerekparadicsommal :lol: .
Vendég
 


Ezt nem szeretem, mikor benézek és még mindig az én nevem az utolsó. :?
Lánykám úúúgy orraesett délután, sikítva zokogott, én meg vele, úúúúgy sajnáltam. Szegény picikém :cry: .

Doo, vettem olyan kukorica pelyhet, amit szerintem te is, de nem ette meg. Te csak vizzel csináltad? Én tápszerrel próbáltam de 2 kanál után nem nyitotta ki a száját. :( Talán még gyümölcslével megpróbálom.
Vendég
 


Kép
Vendég
 


hello,
na, azóta már megint megfürödtem :wink: :lol:

hajni, én a bababolt.comon vettem az enyémet. érdemes elmenni egy tanfolyásra a kötések miatt. legalábbis én csak füzetből nem értettem volna, de az is igaz h én nagyon béna vagyok ilyesmiben. pedig nem bonyolult ám a kendő kötése!! nekem azért van kettő, mert a csípőn hordozáshoz az első rövidnek bizonyult és vettem egy nagyobbat is. ja és egyben az a téli design, mert sötét színű, a másik meg világos :) de már nem használom őket. ill ma megint elővettem. képzeljétek, így ki tudtam porszizni!! a hátamra vettem és így nem bőgött. de amíg nem volt rajtam, szegény, annyira keservesen bömbölt. de tök máshogy, mint ahogy szokott. láthatóan állatira félt - nemcsak a hangjától, hanem amikor csak meglátta is h szerelem a csövet. pedig ez egy új porszívó, tehát nem is ezzel szívtam az orrát régebben és mégis! rögtön tudta h ez u.arra való! :shock: okoska. (legalábbis gyanítom h azért esett kétségbe annyira)
alsó hátiszakasz erősítésnek sem utolsó gyakorlat!! :lol:

én különben eleve kendőben vittem, nem hagytam türelmi időt, hacsak az első 4.5 hónapot annak nem vesszük, amíg próbálkoztam a babakocsival. utána viszont egyszerűen nem vittem a kocsit és kész! és rajtam simán elaludt, arccal kifele is, meg csípőn is!! akkor mertem újra b.kocsizni, amikor láttam h már MINDIG elalszik a levegőn és talán nem csak a testközelség miatt és már nagyon közel volt a felüléshez. vagyis támaszkodva már tudott is ülni egyedül. és akkor félig ülőben indultunk és amint elaludt leeresztettem. ez most is így van, szerencsére.
nem az a baj h bonyolult a kendő megkötése, hanem nekem inkább az volt a gond h nagyon hosszú ahhoz h az utcán söpörd vele a járdát, mire felkötöd.

szegény Hangi :( te is sírtál vele? :shock:

kukoricapehely: hát, ízlések és pofonok ;) én vízzel csináltam és csak kézzel, az ujjamról adtam neki.

ági, én nem tudom h mennyi kaját eszik meg Viktória. van h csak néhány falatot. volt h lemértem és csak 10-20 g volt. most már lehet h néha 50 körül, de igazából fogalmam sincs. néha engem is bosszant h nem eszi meg és tök örülök, amikor meg ügyesen eszik, de végülis belegondolva ez hülyeség, mert végülis nem mindegy?! :roll: jól van, növöget (tied meg pláne!), úgyh felesleges aggódni, de az embert mégis tudja aggasztani a dolog... :? én különben úgy vezsem észre h a 9. hónap után volt vmiféle "áttörés". már a széklete is sűrűbb, nem látszik annyira h mit evett, mintha kezdené jobban feldolgozni a kajákat a bélrendszere. és többet is eszik. eddig volt ebéd, vacsi, uzsi, tegnapelőttől tízórai is, de pl ma ez utóbbi kimaradt, mert szundizott. fogalmam sincs h mitől függ h mikor mennyit eszik... ill látom h pl érdekli, ha én is eszem (ma adnom kellett a vaníliás pudingomból :oops: - ez is bio, szintén a dm-ből - és rizstejjel készítettem. egyedül a nádcukor gázos kicsit a dologból...:oops: ). tegnap úgy etettem (miután persze etetőszékes, normál verziót is lenyomtuk) h én ettem a tányéromból, ő odaállt, a lábamba kapaszkodott és pipiskedett h kér és úgy adtam neki - persze mindenhová elszórtunk belőle, a gatyám is tiszta dzsuva lett :roll: mondtam is h ebből nem fogunk rendszert csinálni!! :? :evil: ezt még ki kell találnom h hogyan tudnánk együtt enni normálisan h ő is egyen, meg én is...
Vendég
 


ági, én is kávéscsészét használok.

bea, nem értem h miért adsz tápit is, ha ilyen jól van tejed? :shock: ez a füles pohár nekem is jó lenne!! főleg későbbre.

hajni, azért gondoltam h határozottab (talán ez korrektebb kifejezés, mint a dresszírozás) anyuka leszek, mert elég világos elveim voltak mindig a gyerekneveléssel kapcsolatban. nem számoltam azzal h ember tervez, Viktória végez :lol: együttalvás?! ilyen hülyeséget! :shock: ráhagyni a gyerkere vmit?! dehogyis, szabályozni kell!! :evil: igény szerint szoptatni?! napirend kell a gyereknek is, meg az anyának is h ne menjenek egymás idegeire! :roll: és még biztos sorolhatnám. ehhez képest mindent az ő igényeihez igazítok és így is látom jónak. kivéve azt az egyet h lustaságból :oops: nem mindig vagyok következetes. na, és ezt is mindig főbenjáró bűnnek tartottam. :roll: mi az h egy anya nem következetes?! hát igen, kezdem látni azokat a banánhéjakat, amiken el lehet csúszni ezügyben. úgyh próbálom is összeszedni magam. sztem már haladok :wink:
Vendég
 


úgy értem: határozottabb...

ági, a pempőzéshez még: már írtam neked egyszer h én nem turmizok semmit, Viktóriának így jobban bejön a dolog, nekem meg egyszerűbb :wink: na, majd folytatom
Vendég
 


Köszönöm, akkor egyelőre nem lesz kendőm. Majd, ha aktuális lesz a kistesó kérdés, előre megtanulom a kötési technikákat és neki veszek. Tavasztól már úgyis biziklizünk, kisautózunk, sétálunk, ezt azt átmeneti időt meg valahogy kibírjuk, ha kell cipeléssel :D .

Következetesség: milyen könnyen ítélkeztem én is mások felett, míg nem volt Hangi. Mikor dolgoztam, volt egy olyan öntörvényű gyerekem, akkor 3 évesen, hogy mindenki azt hitte autista. Azt anyukának mindenki súlykolta, következetesen, szabályokat, korlátokat állítani neki, ez nagyon fontos! Szegény szülő meg hozzám járt néha panaszkodni, higgyjül el tudja ő hogy így kellenne, meg is próbálja, de mikor 1 óra alatt 36 ellenállásba ütközik, ő már nagyon elfárad. Akkor bele sem tudtam gondolni, milyen ez 24 órán keresztül, nekem csak heti 3x1 órát kellett vele "szigorkodni". :oops:

A porszívótól enyém is nagyon fél, még kikapcsolt állapotban sem tehetem le mellé a földre. Én úgy tudok porszívozni, hogy előbb összepakolok, aztán etetőszékbe ültetem, míg előszedem és összeszerelem,majd újra a kezembe veszem míg bekapcsolom és egy kis idő múlva megint be lehet ültetnem és akkor már lehet is porszívoznom. kicsit körülményes, de ezzel a módszerrel nem sír.

Húú, mennem kell, majd folytatom.
Vendég
 


Újra itt.
A mikor egyek kérdés nálam is gond, mert u.ezt csinálja áll a lábamnál és kunyizik. Ha nem akarok adni, hogy ne egyen össze- vissza, akkor kénytelen vagyok megvárni az ő evésidejét és akkor 1 falat anyának 1 falat Hangának. Ha nem bírom ki addig, marad a nasiztatás és adok neki, mert olyan még nem fordult elő, hogy ne jöjjön oda azonnal kóstolózni. :lol: .

Doo, Bea, csajszik fogják a poharat vagy Ti itattok?

Timcsi, hol vagy?
Vendég
 


Doo befejezte a fürcsit, huráááááááááá :lol: :lol:

Szóval azért adok tápi este , mert fogalmam sincs mennyi tejem van, elég -e neki. Az egyik hónapban asszem 5 hónaposan alig hízott valamit és ekkor írta fel a tápit a doktornéni. Végülis a 100 ml tápszer után még simán kiszívja a két cicit uh lehet , hogy tényleg kevés estére a tej.
Azért pekolgatom, hogy éjjel amikor a cicit a szájába nyomom váltogassam a cickót. Szóval gyerek megnyekken, én felülök, megfogom átpakolom a másik oldalra, lefekszem mellé, cickó szájába és alszunk tovább. Fogalmam sincs ezt hányszor is csináljuk meg. Apa szerint akkor is csinálom már amikor nem ébredt fel a gyerek, de szerintem ez aljas rágalom :wink:

Doo! Tök jó, hogy említetted a csípőn hordozást, ezt én el is felejtettem. Majd kipróbáljuk. Amúgy az állandó csomóval nem olyan sok idő megkötni a kendőt, bár kétség kívül rutin kell hozzá. A legszebb amikor amutóval megyünk valahová. Még a kocsiban ülve a gyereket be az overálba, majd pulcsiba kiszállok magamra kötöm a kendőt, gyereket bele, és erre fel a kabátot. Szóval baromira várom a tavaszt, meg hogy menni tudjon!

A következetességet, meg egyéb nevelési elveket hagyjuk is. Erről már írtam :oops: Én arra fogom, hogy ha éjjel aludhatnék, nappal frissen üdén és következetesen nevelném a gyerekemet, de mivel állandó kómában vagyok ez azért nem megy! :?

Hajni!
Végre tettél fel Hanga babáról képet! Hát gyönyörűséges leányzó, angyali pofikával! El sem hiszem, hogy olyanokat csinál, amiket írni szoktál! Ezt csak te találod ki, hogy szórakoztass minket :lol:

Ági!
Láttam tegnap a Cora egyik butikjában olyan cipőt amit írtál, tényleg jónak tünik. 6000-8000 között mozog az ára :roll: Én olyan lúdtalpbetét félét gondoltam bele, vagy ez hülyeség?

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Akkor nem is olyan horror drága az a cipő.

Bea, köszi, angyali pofikáját nem anyától örökölte, viszont a többit...
Vendég
 


Ja még annyit, hogy tegnap történt nálunk egy kis malőr!

Mosogattam a konyhában, addig anyám vigyázott Rozira. Egyszer anyám ordít, hogy "Beáta gyere, mert Rozi megfullad!!". Ötösével vettem a lépcsőfokokat! Berohanok a szobába kikaptam anyám kezéből a gyereket , lábánálfogva elkezdtem lógatni és püföltem a hátát. Ekkor már elég vörös volt a feje és könnyek voltak a szemében a kis drágámnak. Persze fogalmam sem volt miben is fulladozik. Nem tartott az egész csak pár másodpercig, de ne tudjátok meg mit éltem át :cry: . Hát ekkor látja igazán az ember lánya, milyen felelősség szülőnek lenni.
Kiderült, hogy anya adott Rozinak a babakekszből, amit aznap vettem neki (olyan Hippeset). A gyerek elkezdte nyalogatni és egy kis darab leolvadt róla és bekerült a szájába. Nem gondolnám, hogy ettől megfulladt volna, csak mivel még nem érzett szilárd kaját a szájába, hányingere lett. Konkluzió=a babakeksz határozatlan ideig elnapolva!!!!! :?

Hajni!
Neked mia foglalkozásod? Tippelhetek? Gyógypedagógus?

Rozi fogja a poharat, de én is tartom az alját, mert amikor megunja az ivást, laza egyszerűséggel elengedi mindkét kezével és akkor repül minden + néha kell egy kicsit emelni az alján, mert már nem jön belőle és nem tudja miért!

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Na, még valami, met most hirtelen nagyon rosszul kezdztem érezni magam amiatt, amit Bea írt, hogy nem is hisztitek, hogy ilyeneket csinál. Most ez azt jelenti, hogy ilyen rossz gyereknek mutwattam be, mert akkor 100x és 1000x ki kell javítsam magam és tőle is bocsánatot kell kérnem, mert ez nem igaz. Azt tudom, hogy a panasz sokszor hamarabb kikívánkozik mint az, hogy de édesen játszott egyész délelőtt, de tényleg sokkal több a fantasztikus érzés az anyaságba, mint a bosszúság. Az viszont tény, hogy vannak nehézségeink, pl. utálja a kocsit, babakocsit, a lakásban való követés ami mostanra nagyon sokat enyhült és azért mostmár van saját akarata amivel meg is próbálkozik, dehát itt kezdődik a mi munkánk a szereteteljes terelgetés. Remélem nem lett nagyon mentegetőzés-ízű, de olyan bűntudatom lett Vele szemben, ha rossz gyerek érzetét keltettem vele szemben, mert ha a ismerjük az igényeit és nem tesszük ki olyan helyzetnek ami neki rossz (pl. nem hagyom sokáig egyedül egy szobában), akkor ő is egy vidám, egyedül édesen eljátszó és imádnivaló szemünk fénye.
Vendég
 


Hajni!

Jajjjjjjjjjjj, dehogy gondoltam, hogy rossz gyerek lenne HANGA! Csak poénnak szántam! Mindannyian úgy vagyunk ezzel, hogy általában a panasz kívánkozik ki, a sok szép óra,és pillanat pedig nem, pedig mennyi van.

Akkor én azt javaslom, hogy holnap olyan napot tartsunk, hogy MINDENKI csak szépet és jót ír a gyerkőcéről (persze valós dolgokat, hiszen biztos vagyok benne, mindenkinek rengeteg öröme van bennük). OK :?:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Jó a tipped :lol: , mozgássérült szakirány. Előtte óvodapedagógus, gyógytestnevelő szakirányon végeztem
Vendég
 


Hú de egyszerre írogatunk. Oksa én benne vagyok, de olyan napot is tarthatnánk, hog egyszerre mindenki feljön és így egy jót beszélgetnénk.
Egyébként félre ne érts, nem te bántottál meg, hanem magamra haragudtam meg. Egyébként is a szülés óta még mindig hiperérzékeny vagyok :( . Én a terhességet is végigbőgtem, az is elég volt ha valaki összeráncolta rám a szemöldökét :cry: .
Vendég
 


És ilyen fuldoklos sztori nekem is volt már, iszonyú érzés, remegtem, tudom mit élhettél át.
Vendég
 


Szasztok csajok! :lol:
Búcsúzni jöttem, tesóm megy holnap kiköttetni a netet..
Így majd, nagyobb kihagyásokkal jövök, ha tudok..
Addig is mindenkinek puszit és nyügimentes időszakot kívánok!! :lol:
Vendég
 


Timcsi, annyira sajnálom, hiányozni fogsz ám, remélem min. hetente tudsz jelentkezni.

Képzeljétek, ma kocsival voltunk és csak egy bundás mellényt adtam rá, hát láss csodát kibírta az utat sírás nélkül. kb. 40 perces út volt, nála ez nagy idő kocsiba. Kellett kicsit szórakoztatni, de így hogy használni tudta a kezeit sokkal könnyebb volt lekötni is. Visszafelé pedig már majdnem elaludt mikor megállított a határőr, én meg mondtam neki, most szabad sírnod egy picit és mint egy szófogadó kisgyerek rázendített, amint lehúztuk az ablakot már intett is a h.őr, hogy mehetünk tovább. Aztán elaludt a Drágám.

Mégiscsak fini ez a kukoricapehely, csak most beleáztattam egy kis vízbe és turmixolt almát kevertem hozzá, így már mindet megette :lol: . Köszi a tippet Doo!

Ja, és a babakocsizás is simán ment ma, valószínűleg arra is rájöttem, miért sírt az utóbbi két alkalommal.
Vendég
 


hajni, én meg köszi neked a mondókás tippet, mert így h a lovagoltatók végén nyomok vmi extrát, így tényleg jobban élvezi! :D
különben enyém sztem az utóbbi hetekben-napokban sokat okosodott. nem tudom ezt vhogy pontosan elmagyarázni, mert annyira nem kézzelfogható h ezt csinál v azt csinál, de látom h sokkal értelmesebben figyel. és még az is érdekes h elkezdett vhogy nagyon erősen kapaszkodni, ha felvesszük. a család egy része szerint fél, most kezdi felfogni h leeshet, sztem meg ragaszkodik :wink:
és a pozitív, amit bea javasolt: annyira imádom, ahogy az okos, gömbölyű buksiját picit lehajtja és néz vmit a kezében és mondja h "nág-nág-nág-nág" :D :D megzabálom!!! meg azt is imádom h az esetek egy részében jókedvűen ébred és akkor csak annyit hallok a szobájából h a zenélő macit felhúzza és visszacsücsül az ágyikójába és játszik a kutyuskájával. amikor pedig szaladok be h hoppá, felébredt, akkor teliszájjal mosolyog. hát, ezektől elolvadok! :D :D

timcsi, kár h tesód visszamondja a netet :cry: ti nem akarjátok beköttetni otthonra?

hajni, enyém a poharát nem fogja és szintén sokat nyel még félre (ma szerencsére pont nem), de ez nem rettenti vissza attól h kortyoljon! :) olyan édesen lefetyel. és olyan jóízűen h kedvet csinál az iváshoz :lol:

ági, na szal aztat akartam már kinyögni h olvastam h a sokáig szopós babák sok esetben vhogy mindjárt inkább a darabos kajákra kattannak rá és kihagyják a pépeset, meg maguktól akarnak enni, meg ilyenek. ránk ez igaz is. én is "kínomban" próbiztam ki a rizst turmi nélkül h hátha... és magam is meglepődtem h bejött.

jaj, enyém ma egész sokat evett, de keveset szopizott :shock: :shock: hát, ez nagyon új! fúú, de furcsa lenne, ha egyszercsak abbahagyná a szopit... :roll: na, mondjuk asszem attól nem kell tartanom, mert az éjszaka az full szopi. az viszont tök változó h hányszor ébred fel.
Vendég
 


Doo, ugye, hogy mennyire napok alatt tudnak beindulni? Aztán meg megállíthatatlanul fejlődnek, de nekem is nagyon fura volt mikor azt vettem ésszre "Úristen, érti egy csomó szó jelentését". Sokszor olyanokat mondok neki hogy magam sem hiszem, hogy meg fogja értenni és mégis. Logaritmusos egyenlet meg minden... :lol: (Bea, muszáj igazat írni? :lol: )
Még a múltkor mikor a játékokról beszéltünk elfeljtettem a favorit mókás dalunkat. Már egész pici korától ezzel tudtam megnevettetni ha sírt, azóta is egy élmény. Ez pedig, az "előre a jobb kezedet..." ismeritek? Ha nem, leírom és kedvetek szerint komponáltok rá egy dallamot, mert lekottázni nem tudom. Doo, ezzel helyzeti előnyben van :lol:

Édes lehet Vikó, ahogy gagyarászik... kár, hogy csak képeket tudunk feltenni.

Azt én is imádom, mikor játszik az ágyában, csak a baj, hogy mostanában akkor szokott mikor leteszem aludni és nem akkor mikor felébredt. :? Az ébredés változó.
Vendég
 


érdekel a dal, írd csak!! :D én nem simerem...

hajni, sztem Hangi különben ritka okos kiscsajszi!! mindig hozzá hasonlítom az enyémet, de sztem kognitív szempontból a tied visz minden pálmát!! :D na, persze, azért valójában az enyém a legokosabb!! :wink: :lol:
Vendég
 


Ritka okos??? Ez most nagyon jól esett, nekem most nincs a környezetemben vele egykorú gyerek így nem nagyon tudom viszonyítani. Esetleg a tankönyvekhet de az meg csak stresszel, ha valamit mégsem úgy csinál, úgyhogy elő sem veszem :oops: . Ha tényleg okoska akkor ebben sem rám hasonlít. Csak az akaratban, mert az Apja nagyon türelmes.

És a dal:
előre a jobb kezedet, utána hááááátra,
előre a jobb kezedet, utána rááááázzad,
utána ugi-bugi, utána foooorgás,
tapsolj egyet paaajtás.

és ez utána bal kézzel, jobb lábbal, bal lábbal, fejjel, hajjal füllel, hassal, amivel csak akarjátok. A has a legviccesebb :lol:
Az előadásmód pedig értelemszerűen: előrelendít, hátralendít és jól megrázni, amit éppen énekelsz. az ugi-bugi olyan twistelésszerű popsirisza, majd forgás és taps. Jó mókázást. Ha valakinek nem megy a komponálás tel.számot cserélünk és eléneklem :lol:

Még az estiből kimaradt valami: Doo, akkor kapaszkodik Vikó erősebben mikor valaki el akarja venni Tőled, vagy kettesben is? Mert szerintem is az van hogy ilyenkor már jobban szeretnek az Anyánál és Apánál lenni, mint bárki másnál. :D
Én ezt úgy szeretem, mikor valaki nyúl érte és ő fúródik belém, ilyenkor érzem, hogy nálam van biztonságérzete, olyan jóóó. :lol:
Vendég
 


Mért száll el mindig, amit írok?

Nagyon jó ötlet, hogy pozitív dolgokat írtok :lol:

Az én kedvencem Marcival, hogy csikis, és addig kacag, hogy elkezd csuklani és pottyognak a könnyei...

Pénteken mostam a hajam és valaki elkezdett matani a lábamon, azaz bemászott hozzám a fürdőbe!!!! Hatalmas érzés volt :lol:

És hétvégén bemutatta az egész családnak, mert otthon voltunk Nagykanizsán 8) 8) 8)

Megyek kaját csinálni, sok puszi
kpetro78
 
 


... matatni a lábamon....
kpetro78
 
 


Hajni!
Logaritmusos egyenlet? Az meg mi :?: De komolyan :!: :lol:

Tudod mit, egy nap tarthatunk füllentő versenyt is. Az is vicces lehet!

Amúgy nekem is gyanus a babakocsis ügy, hogy azért utálja, mert a bundazsákban meg sem tud mozdulni! Dehát január, február itt a nyár :!: :lol: 8)
A mondókát nem ismertem, le is írtam és ki fogjuk próbálni! Nagyon tetszik!


Doo!
Nos tudom nehezet kérek, de a csípő kötést hogyan kell csinálni? Nincs a leírásaim között és nagyon szeretnám kipróbálni. Hasonlít valamelyik másik kötéshez?

És a mi pozitív sztorink:
Van egy kislabdánk és tegnap ahogy egymással szemben ültünk Rozival a padlón odagurítottam neki, ő fogta a kis kezében forgatta és eldobta amit én visszagurításnak vettem. Írtó jól elszórakoztunk így. Tudom ez nem tünik így leírva viccesnek , de nekem olyan megható volt valahogy az egész és annyira élvezte a kis drágám.
Ja és ma reggel állt a kiságyban és úgy nyomott (kakilt), hát annyira édes volt (vörösödött a feje :oops: )vissza kelletfogni magam, hogy ne vegyem ki és csókolgassam össze.

A csupin puszilgatásra nekünk is megy a kacaj, akárcsak Katáéknál.

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Most egy kicsit sok leszek, de aztán egy hónapig nem teszek fel képet. :oops:

Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Marci is már uralja a lakást, tök aranyos lehet.

Rozi, már labdázik? Kis ügyike, nálunk is kedvelt a labda, dehát ez genetikus. Természetesen ezt sem tőlem örökölte :lol: , apja focista (volt).
Vendég
 


hajni, micoda professzionális hintátok van! :shock: jé, most látom h Hanginak fülcsije van? :shock: :D

bea, szívesen leírom a csípőn hordozás megkötését, de el is tudok küldeni egy füzetet hozzá, amiben le van írva jól, többféle csípős kötés is. nekem ugye mindkét kendőhőz adtak egyet-egyet, szal jut is marad is :wink: írd meg priviben a címed. a "szépséghibája" a dolognak h nagyon hosszú kendő kell hozzá - én pont emiatt rendeltem meg a hosszabbikat (nanduból az LLL-es), mert ehhez a kötéshez már nem volt elég a másik (XXL), pedig az is elég hosszú.
különben az általam használt keresztkötéshez nem hasonlít.

na, megpróbálom fejből:
a kendőt nem kell félbehajtani, csak egy kicsit "megharmonikázni", a közepét arra a csípődre tedd, amelyikre Rozit ültetni akarod. az ellentétes válladon a kendő egyik szárát előre vezeted, a másikat hátra (arra nem emlékszem most h fontos-e ebben a sorrend, de talán nem). így végülis olyan, mintha belebújtál volna egy hullahoppkarikába, aminek egyik fele a válladon, másik a csípődön. a csípődre veszed a gyereket úgy, h a kendő a hátához és a popsijához simuljon, meg még a combja is rajta legyen - szal magyarul "beleülteted". a kendő hátulról előre húzott szárát a baba fenekéhez vezeted, miközben eddig a másik kezeddel tartottad a gyereket - és akkor most kezet cserélsz és hozod hátulról a baba popójához a másik szárat. megkeresztezed a szárakat a gyerkő feneke alatt úgy h a lába és a te csípőd KÖZÉ kerüljön a kendő (én ezt nem értettem a fotók alapján és először ezért nem sikerült). aztán már csak a másik oldalon megkötöd duplacsomóra. leírni sokkal bonyolultabb, mint megcsinálni!

hajni, különben azért is érdemes beruházni a dologra, mert én pl eleinte ebben tudtam elaltatni Viktóriát (szal nemcsak utaztató eszköznek jó). és sokkal kényelmesebb neked is, a gyereknek is, mint a kenguru. volt kengink is, de csak párszor vettem fel, mert nekem annyira kényelmetlen volt a kendőhöz képest és a bébit sem tartotta normálisan. pedig két kengurut is próbáltam, az egyik Björn Borg volt, ami úgy tudom, elég profinak számít.

az enyém a labdától is fél :shock: ma attól kezdett el bőgni, amikor a vérnyomásmérő tépőzárját kikapcsoltam :shock: marha érzékeny furcsa hangokra. mondjuk, már fáradt is volt.
Vendég
 


kettesben is kapaszkodik. de nekem olyan ölelősnek tűnik. jó, kicsit félősnek is - sztem gyerekem vhogy alapjáraton egy nyúlgerinc... :roll:
Vendég
 


Jézus, ezt még elolvasni is bonyodalmas volt. De majd következő szöszkénél kitanulom, sajnálom, hogy Hanginak nem fedeztem ezt fel idejében. A kenguru tényleg nagyon nehéz volt, már 7-8 kiló körül fognom kellett még a kezemmel is mert szinte fájt ahogy belevágott a csuklyásomba.

Tegnap levágtam Életem haját. Én magam egyedül :lol: , csak apja kicsit szórakoztatta közben. Nagyon cuki lett, de nem túl feltűnő, mert ritka és vékonyszálú még. Izgi volt, hogy nem marad-e félkész, de kibírta :lol: .

Nálatik egyékbként, megy a hajmosás. Nálunk egy pár hete, olyan nagyon sír miatta, ketten kellünk hozzá, mert nem engedi :cry: . Úgy sajnálom fogalmam sincs miért utálja ennyira, eddig simán tűrte.

Nyúlgerinc? Ez aranyos megfogalmazás :lol: .
Vendég
 


Már megint özön hiba :oops: . Javítás: nálatok egyébként megy a hajmosás? Biztos van több is csak itt halmozottan volt. :lol: :oops:
Vendég
 


Doo!
Irtó rendes vagy, hogy leírtad de félúton elveszítettem a fonalat uh priviben megy a címem. Na nem azért mert rosszul írtad le, az én agyi képességemet minősíti :oops:
Remélem állandó csomóval is meg lehet csinálni, mert azt nem szeretném kibogozni , írtó nehéz volt megkötni.
Viki a kis nyúlgerinc :lol: Nem lehet, hogy csak ilyen korszakban van? Amúgy Rozi is írtó mimóza tud lenni és hatalmas könnyekkel sírni, de elég változó, hogy ezt mikor csinálja.


Hajni!
Hanga az első képen a csimpike formáját hozza? A másodikon Brendon katalógust olvas? Na az nálunk is nyerő! Amúgy bármikor hozhatsz képeket, nem hinném, hogy ezért bárki megharagudna!
Hajmosás! MÉg zökkenőmentes, egyenlőre!

Csajok!
Mivel ti jóval tapasztaltabbak vagytok egy fontos problémát vetnék fel! Én is igény szerint szoptatom Rozit, de nem szeretném ha ez oda torkolna, hogy nyilvános helyen vagy majd nyáron a játszótéren leszedné rólam a pólót és ráharapna a cicire. Itthon néha rájön a cicizés (nem táplálkozási célból) elkezd kaparászni és ha nem kapja meg elkezd üvölteni. Be szoktam adni a derekam, adok neki lyenkor cicit, de szerintetek majd leszokik erről vagy még rosszabb lesz?

Puszika

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Megakaptad doo? Háromszor is elküldtem, de nem jelzett vissza a gép!

Hajni!
Tegnap kipróbáltam a mondókát! Nagyon bejött! Kacagott rajta, de csak a lábakig jutottam el mert utána megunta :?

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Bea, és komponáltál rá dallamot vagy prózában nyomtad?
Első képen enni szerettem volna, egyedül :!: , Apja kellett volna addig lekösse, ehelyett, azt fényképezte, hogy kunyizik a drágám. De aztán kapott, nem kínoztam.
Igen Brendon katalógus, vagyis ami még megmaradt belőle. Néha a szájából is halászok ki papírfalatokat :? .

Szopi téren nincs tapasztalatom :( .

És most vasalni fogok, ááá.... de utálom!
Vendég
 


Fúú Doo, erősen kellett koncentrálnom hogy felfogjam ezt a kötést :D ma próbáltam, de nem sikerült, mert túl laza volt még a hátán, próbáltam szorosabbra húzni, de addigra elveszítettem a fonalat..azaz a kendőt, hogy most akkor ez honnan jön és hová is megy :roll: Szal a kérdésem: a végén a lába alatt megy el a kendő, miellőtt a popsiján keresztezem? De azért köszi, hogy leírtad! :wink:

Hajni, már szerettem volna írni, hogy nem is vesszük észre a hibákat, mert az agyunk javít automatikusan. nekem csomószor csak Te hívod fel a figyelmet rá. :wink:
Milyen lett Hangi haja? képet kérünk!
Én is nagyon gondolkodom még egy kis birkanyíráson, mert mióta levégtuk nagyon sokat dúsult, pont most lesz 1 hónapja, s már hosszabb megint a frufruja. Szerintetek durva lenne 3 cm-es hajnyíróval végigszántani a kis fejét? vagy lehet tud nagyobbat is Apa gépe :roll: csak az milyen ha mindenhol egyforma hosszú???

hajmosás:bevallom én csak simán a fürdővízzel öblítgetem a fejecskéjét, nem használunk sampont. Bár talán egy koszmókezeleés ismét nem ártana, megin van egy picike. Akkor olaj és fürdésnél Beba sampon. Amúgy Ő már azt nem szereti ha lefektetem a vízben, állandóan ugrabugrál, feltérdel, s néz kifelé, a kád mellé, a fürdetőkrémben szeretne turkálni 8)

Kendő: valaki kérdezte, bocs elfelejtettem ki :oops: még régebben, hogy ki hogy indul sétálni. Szal mi úgy, hogy mondjuk Zita a babkocsiban, és rajtam az üres kendő, Vagy már eleve abban jön. Nagyon ritka és nagyon bátor pillanataimban merek csak úgy elindulni, hogy nincs rámkötve, mert az utcán nagyon rossz szerencsétlenkedni vele, miközben már ugye sír a gyermek.

Bea, nekem ez nem okozott tavaly nyáron problémát, én bárhol megszoptattam Zitát, nyilvános helyen is. Ez most télen nem fordult elő, azaz egyszer, de majd megfagytam. Számomra ez annyira természetes dolog, hogy akinek nem tetszik, az ne nézze, de fel sem merült bennem sose, hogy hagyjam hazáig sírni, majd otthon lesz csak szopi. Most biztos egy kicsit más lesz, mert már nem a pici babámat szopiztatom majd-ha kell az utcán, hanem a "nagy" gyemekemet :lol: de azt hiszem nem fog gondot okozni.
Egyébként az a véleményem, furcsa ez a mi társadalmunk, vannak olyan civilizációs problémák, amik pont a természetes, ill ösztönből fakadó viselkedéseket tartja abnormálisnak, lásd megszoptatod a gyermeked az utcán, ha éhes, vagy együtt alszol Vele, mert Ő azt igényli és ez a Ti családotokban jól és harmónikusan működik. Mert ez a lényeg, szerintem, a harmónia, a Ti belső harmóniátok, és le van ejtve, hogy amúgy talán a normális az lenne, ha elbújnál az éhes babáddal valahova nehogy lássák ahogy szoptatsz.

Kép
ági_bp
 
 


Na, folyt köv, közben ébredés volt :) Szóval engem inkább az szokott feszélyezni, mikor az együttalvásról beszélek valakinek, aki persze azt kérdi, hogy "átalussza az éjszakát?" Kevés erre az olyan reakció, hogy jól teszed, vagy hasonló, ha Zitának erre van igénye. De a napokban egy kedves barátom azt mondta, "nem lehet ezzel "elrontani" semmit, azt hiszem vannak ilyen korszakok". De volt olyan is aki azt mondta: mindenki úgy rontja el a gyerekét, ahogy akarja. :twisted: :twisted:

Kép
ági_bp
 
 


Ági, szerintem egyáltalán nem rossz, ha egyforma hosszú a haja. Én pont azért vágtam le, mert a feje búbja környékén vagy 5 centi volt a homlokánál, fülénél kb 1 centi és most nagyjából egyformára hoztam. És szerintem , bár elfogult vagyok, de nem lett tőle fiús :lol: . Szívesen tennék fel képet, de akinek nem mondom, szerintem észre sem veszi, hogy le van vágva, mert neki sose lógott a homlokába, a többit meg "lenyaltam" :lol: . Remélem én is hogy dúsulni fog tőle...
Nálunk is ott kezdődik a nagyobb baj, a hajmosásnál, mikor kicsit megdöntöm, de másképp nem tudom bevizezni a fejét. De iszonyatosan, szinte pánikszerűen zokog, zeng az egész lépcsőház. Persze nem a lh. izgat, Őt sajnálom.

Én kérdeztem a kendős sétát, köszi. Elég egybehangzó volt a válaszotok, hogy utcán nem lehet megkötni :( .

felébredt....
Vendég
 


Na, Apa kézbe vette a dolgokat...
Még az együttalvásról akartam valamit. Eleinte én azt hitttem a gyerek aludjon a saját ágyába, meg náluk alszik is, de annyira kötődik az ágyához, hogy én meg pont azt szeretném ha tudna a nagyágyba velem is aludni. Tegnap is 5-kor felkelt és még 6-ig aludt valamennyit a kezembe, úgy hogy ültem vele a fotelba.
Nem tudom, hogy kellenne hozzászoktatni, hogy ha reggel korán kel, még aludjon velem egy kicsit. De ha lefektetem csak sír vagy felül és játszik. Pedig biztos álmos még, ha a kezembe visszalszik, csak nem elég álmos ahhoz, hogy otthagyhassam a saját ágyába. :roll:
Vendég
 


ma rájöttem vmire: asszem az a bajom h bűntudatom van attól, ha bőg a gyerekem. ez nem lenne baj alapból, csakh akkor is, ha azért bőg, mert vmit elveszek tőle és azt ő még akarná és ezért rázendít. és akkor anya mit csinál: jaj, kislányom, ne bőgj már - és visszaadja. na, ez viszont gááááz :roll: :oops: :evil: remélem, most már h rájöttem, tudok is majd rajta változtatni, de asszem nem lesz könnyű. iszonyatosan bömböl!! és ez egy olyan dolog, amit képes vagyok befolyásolni, de a többi bőgését nem: pl ha öltöztetem és azért visít, akkor azért az öltöztetést nem hagyom abba v ha elesik és az érinti rosszul, akkor vígasztalom, viszonylag hamar meg is nyugszik, de azért csak hüppög egy ideig, stb.
egyszer egy ismerős azzal "vígasztalt", amikor azt mondtam h nagyon sírós h majd sokat fog beszélni, ha már tud.
ja, a nyúlgerinc apám szavajárása.

bea, mind a háromszor megkaptam a privit! le is írom mindjárt és holnap megpróbizom feladni, mert úgyis kell mennem a pocstára. sajnos :evil: :evil: ne tudjátok meg, milyen kalamajka történt!! nem dobtak be egy levélértesítőt és most hajthatom az igazamat. "mellesleg" egy apehos levél volt :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

a leírás tényleg bonyi, tudom, de megcsinálni nem az!! ági, azért írtam h az az utolsó pont nem volt nekem vili, mert asszem valóban úgy van írva h a lába ALATT fut végig a kendő szára, de nekem az a lába ELŐTT. vagy nem vagyok tisztában az irányokkal :oops: :lol: először a popsin keresztezed és úgy viszed a lába alá! a hátát tényleg csak az elején tudod beállítani h elég szoros legyen, az nekem sem sikerült soha utólag. vélelmezem h nem is lehet máskor, mint az elején. csak kicsit kell gyakorolni és menni fog!

hajni, mi sem mosunk hajat mással, csak a fürcsi vízzel. de nekünk nem is nagyon van hajunk :oops: szal mi még nemhogy nem vágtuk, de annak szurkolunk h egyáltalán nőjjjjön mááá! :lol:

bea, én is bhol szoptattam: parkban, étteremben, kocsiban, ismerősnél és (GYENGÉBB IDEGZETŰEK A MOST KÖVETKEZŐT UGORJÁK ÁT!) temetőben is... :roll: muszáj is volt, mert a nagy melegekben 30-40 percenként szopott, vizet nem kapott, tehát gyakorlatilag bhova mentem is, tuti h kellett vmikor szopiznia. viszont úgy 4 hós kora óta kifejezetten és egyre jobban zavarja a társaság, nézőközönség v beszéd, úgyh abba is hagyja nyomban, ezért én nem hinném h mi játszón fogunk szopizni. azt veszem észre h vígasztalásra sem igényli "csak úgy". tehát pl ha elesik a figyelemelterelést alkalmazom, nem a szopit. és bár egyáltalán nem gondolom h baj, ha vki játszón szoptat (engem tuti nem zavarna, én is megtettem csöppnyi korában), én sztem nem fogok részben előbbiek miatt, részben meg azért, mert sztem addigra már bőven fog annyi szilárdat enni h ha éhes, akkor ne a szopira legyen szükség, hanem egy kis uzsira/tízóraira/vízre.

azzal meg egyetértek h a társadalmunk viszonya a szoptatáshoz teljesen abnormális :( :evil: és nagyon szoptatásellenes a legtöbb ember - részben sztem tudatlanságból is. a nyilvános szopi az "hú, meg ha", de az h derékig érő dekoltázzsal rohangálnak a nők az utcán, pucér plakátok lógnak a fejünkre mindenhonnan, na, az teljesen normális... :evil:
Vendég
 


sziasztok!
A kendőhöz nemtudok mit hozzászólni(nincs)Nekem viszonylag elég szépen elbabakocsizik a pindurom.Bár mostanság játszóra is megyünk ahol kiveszem és hintázunk,járkálunk...Teszik neki!!!

A szoptatással egyetértek,bár én csak 4 hónapig szoptattam de ahol kellett ott adtam neki.

Együttalvás:nekem egyszer volt,hogy velem aludt(külön a nappaliba)mert 39fokos láza volt és nagyon agódtam érte.Nem azért mert nem szeretném,bár be kell valjam nem vagyok a híve a dolognak,hanem mert nekem a halyén alszik csak.ha odaveszem magunkhoz ő azt játéknak fogja fel és kipattan a szeme,sehol egy csepp álmosság és megy a hancúr.Így nem is erőltetem!De ha másképp én sem tudnék nyugodtan pihenni,biztos oda venném magunkhoz!

KépKép
vicuska
 
 


Ja és mondja a kis szerelmem ,hogy :anya!!!Nagyon jó érzés!

KépKép
vicuska
 
 


Doo, nagyon boldog névnapot kívánunk Kicsi Életemmel együtt. :lol:

Vicuska, micsooooda, mondja, hogy Anya??? Irigy, irigy, irigy vagyok :lol: . Tök ügyi, tényleg jó érzés lehet. Enyém még csak az állatokat tiszteli, meg. Tegnap, mikor jötünk haza egy kerírésnél elkezdett ugatni egy kutya ő meg rákezdte vavava. Édi volt.
Meg a tessékre mondja, hogy te, a kéremre, ké, meg integet és mondja pápá. DE AZ ANYA MÉG SEHOL SINCS.
Hogy sétáltok a játszón, vezetgetve, vagy, már ennyire megy? Én a múltkor letettem Őt utcán, hogy tologassa a járdán a kocsiját, mert lakásba, 10 lépés után már fordíthatom meg, de érdekes volt, minden két lépés után elesett, úgyhogy inkább elnapoltuk. Gondolom az overábalban, meg a cipőben teljesen más. Meg ez még nem is jó cipő, csak olyan olcsó, mivel eddig csak lábmelegítőként funkcionált.

Doo, tetszik az önktitikád :lol: , mármint a sírással kapcsolatban.
Szerintem mindenkit feszültté tesz, ha sír a gyerek, de ez Te is pontosan tudod, mi lesz ha sírásra mindig vissza kapja sírása tárgyát, úgyhogy ezt nem is ragozom. Én is sokmindent odaadok neki, de ha olyan dologért kezd el sírni amit nem lehet, inkább elteszem a szeme elől és valami más játék felé terelem a figyelmét. Persze van hogy ez nem lehetséges. Pl. a múlkor említettem hogy sejtem miért sírt megint a b.kocsiba. Na, szerintem azért volt, mert mindkét alkalommal u.azzal a lánnyal és a kutyájával sétáltam. Utólag állt bennem össze a kép, hogy mielőtt elszakadt a cérna mindkétszer a kutya felé mutogatott és kérte, és mivel nem kapta meg... a férjem levonta a tanulságot: venni kell neki egy saját kiskutyát :lol: (panel, 4. emeletére.)
Még azon is szoktam gondolkodni, hogy nálunk egész jól működik a a figyelemelterelés és ennek most örülök, de mi lesz ha iskolában is u.ilyen könnyen lesz terelhető a figyelme? Akkor már nem lesz ez egy előnyös tulajdonság.
Szerintetek ez mennyire maradandó tulajdonság vagy korosztályos sajátosság?
Vendég
 


KATA, HOVÁ TŰNTÉL?
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?