Új privát üzeneted érkezett!

éln nem mértem magam de szerintem 70 kg-on túl :shock:

Kép
Kép
h. szilvi
 
 


Ja azt a belgyógyász mondta hogy meg kell szakítani a terhességet,nem a szülész dokim.Uh-t meg jöv héten csinál nem tudom most miért nem ,biztos még nem volt egészen ott.Tegnap temették az apukáját.

KépKép
henka76
 
 


Köszi Szilvi a biztatást,most mérek majd egy vérnyomit,na meg beveszem a bogyómat.ha megmértem leírom.

KépKép
henka76
 
 

 
 

azért szerintem más orvoshoz is menj el....... elég rosszul indított ez a doki mindenki szemében :evil:

Kép
Kép
h. szilvi
 
 


Most 165/67 volt.Ez is magas de még csak ma kezdtem a gyógyszert azt mondják kell egy pár nap mire beáll.Na sziasztok jó éjt megyek pihenni.

KépKép
henka76
 
 


az jó, holnapra még jobb lesz.......
na vacsizunk mi is :D

Kép
Kép
h. szilvi
 
 


Sziasztok! Jól termeltetek ma! Sejthetitek hogy lesz 1-2 keresetlen szavam, ahogy Ami már jelezte is előre! :lol:

Előszöris!!!!!!!!!!!!
SZILVI - én soha nem tudtam megérteni azokat akik anyának nevezik magukat de nem képesek mindent megtenni azért hogy a gyermekük egészséges legyen! ÓRIÁSI tévhit hogy lassan kell leszokni a cigiről, mert a gyereknek elvonási tünetei lesznek. Ezt a bagósok találták ki hogy enyhítsék a lelkiismeretfurdalásukat! Tudom, ezek nagyon durva szavak, de tudom hogy ez kell, hogy a fejedhez kapj!!!! CSak egy jó példa a dohányzás remek hatásaira: egyik kollégám felesége 1 hete szült meg, 7 hónapra és a gyerek tüdeje tele volt vízzel. Még mindig nem biztos hogy életben tudják tartani. Végig dohányzott. Én nem tudnám magamnak megbocsátani hogy miattam beteg a gyerekem! Így is annyi minden baja lehet, miért tennénk még rá egy lapáttal mi is?!?!?! Én is dohányoztam, úgyhogy nem mondhatod hogy nem tudom miről beszélek. Simán le tudtam rakni. El kell döntened, hogy dohányozni :evil: szeretnél vagy kisbabát :D ! .... Hát, remélem nem haragszol meg rám, én csak azt hajtom, hogy mindannyiunknak egészséges csöppségei legyenek. REmélem megértitek! :)

Ágica - az én magándokimnál 8000 a vizsgálat + 4000 az UH. Tudom... piszkos drága!

Sipiné - nekem is a 6-7 héten jött a hányinger, de sok olyan ismerősöm van akiknek semmi sem volt! Szerintem a vitamin mindegy, hogy melyiket szeded, van aki egyiket se bírja. Attól pedig ne félj, hogy baja lesz a babádnak mert nem szedtél a terhességed előtt vitaminokat. Amikor mi születtünk még senki sem szedett semmit, mégis kifejlődtünk... :lol:

Henka - az a doki egy barom! Én az életbe többet nem mennék még a közelébe se! Annyi nőnek van ilyen gondja és szinte mindenkinek tudják gyogyikkal szabályozni. Ne aggódj, nem lesz semmi baj. Nekem alacson a vérnyomásom. CSak hogy nevessetek is, azzal cukkolnak hogy azért mert zsiráf vagyok és nem bír följutni a vér az agyamig... Egyébként 181 cm és 64 kg vagyok.

Dóri - a többiek már biztos nagyon unják uh csak dióhéjban írom :wink: Nekem is volt a nyáron egy vetélésem de ezzel a terhességemmel úgy tűnt nem lesz gond, leszámítva, hogy ikreknek indultak, de az egyik felszívódott. Szóval a másik reméljük jól van és növöget, legutóbb már volt szívhangja. Azt mondta a doki hogy tudna írni megtapadást elősegítő gyogyit, de mivel most nem volt gond, vérezgetés, ilyesmi, nem látta szükségesnek. Reméljük tényleg nem lett vna az. Szóval többen is ebben a cipőben járunk...

Én a házimunkától totál el vagyok tiltva, a párom nagy ritkán kitakarít, kb amikor már ellep mindent a por... hát ez van. De most a baba a legfontosabb!

AMI - MEKI? KÓLA? Biztos csak a szemem káprázott... :twisted:

Asszem az egész napi kihagyást bepótoltam.

Puszi mindenkinek! Jóéjszakát!!!!
Vendég
 


nekem orvos mondta :? az volt a lényege, hogy próbáljam lecsökkenteni ameddig bírom, természetes minimálisra, úgy hogy kb 8-10 hetes korára már semennyi, mert a függőségből kialakuló "idegesség" hatására el is vetélhetek :? hát mostmár így nem tudom, de arról természetesen szó se volt, hogy cigizve hordjam ki :? , és nem haragszom, csak mostmár nem tudom, hogy mit higgyek :shock:

Kép
Kép
h. szilvi
 
 


Szia Wera!

Jókat írtál,nem csalódtam benned! :lol:
És igen: csak a szemed káprázott! :lol:
Jó éjt mindenkinek,holnap talizunk!

Kép


Kép
ibm
 
 


Sziasztok!
Tegnap este azért olvastalak ám titeket,csak a párom itt lihegett a nyakamban,ugyhogy mennem kellett :?

Lányocskám kapott antibiotikumot,meg köhögéscsillapítót,amit nagyon megszenvedünk mindig hogy bevegye.Nincs valami ötletetek hogyan adjam be neki,hogy ne egy órás könyörgés,és hiszti legyen a vége? :( Muszáj neki,mert nagyon köhög,annyira hogy tegnap még az a kevés borsófőzelék is visszaköszönt a köhögés miatt,amit megevett. :(
És persze már nekem is kapar a torkom :? Terheseknek nincs valami szopogatós torokfertőtlenítő?

Henka:nos én nem is írok semmit a dokiról,már kibeszéltétek,csak egyetérteni tudok avval,amit írtatok.


Én 170 magas vagyok,és 65 kiló.A Vercsi előtt 55 kiló voltam,mint egy hernyó :lol: Húsz kilót híztam vele.A kristivel 64-ről indultam,és 83-mal fejeztem be,de hát ő ugye 4 kiló fölötti volt.Most pedig 65-ről indulok.Azért mondhadni egész jól visszafogytam mindig. :)

Én még nem tudom mennyit kér majd a doki a vizsgálatért,szerdán majd kiderül,remélem nem olyan vészesen sokat. :roll:

Kép
Kép
Kép
kike
 
 


jó reggelt mindenkinek :D

Kép
Kép
h. szilvi
 
 


hát kike én a mai napig úgy tudok gyógyszert adni lilinek, hogy összekell törnöm kanállal :( ti mit kaptok? szirupot vagy gyógyszert?

Kép
Kép
h. szilvi
 
 


szia szilvi:
Szirupot kapott:sinecod-ez a köhögéscsillapító,meg suprax-ot,ez az antibiotikum.Mindkettőből 2X5ml-t kell bevennie.

de örülök,mert ma reggel nagyon szépen bevette mindkettőt,tegnap jól meglett ilyesztegetve,hogy kórház lessz a vége-sajnos muszáj volt megfenyegetni :?

Kép
Kép
Kép
kike
 
 


Jajj de kó,nem sokára 8 hetes lessz a babóm :D

Úgy szeretném megint látni az UH-on :) -de biztos csak a 12. héten láthatom :roll:

Kép
Kép
Kép
kike
 
 


én még nem is láttam az enyémet :)

Kép
Kép
h. szilvi
 
 


mész még uh ra mostanában, nem?

Kép
Kép
h. szilvi
 
 


Nem hiszem,de remélem igen.Bár ugy tudom hogy már csak a 12.héten.Bár mivel ugye véreztem-talán majd még egyszer megnézi jól van-e.Nem tudom,majd szerdán megkérdezem :)

te mikor is méssz UH-ra?Dokinál már voltál ugye,vagy nem-bocsi de nem emlékszem :oops:

Kép
Kép
Kép
kike
 
 


voltam szerdán de csak a petezsákot látta, két hét múlva kell mennem vissza :)

Kép
Kép
h. szilvi
 
 


én gondolkodom, hogy elkellene menni még egyre egy másikhoz, csak az a baj, hogy itt magánrendelésen nincs ultrahang, csak a kórházban

Kép
Kép
h. szilvi
 
 


szégyen nem szégyen, nem tudom az elevitet lenyelni, összelehet ezt törni mint a gyerekeknek? :oops:

Kép
Kép
h. szilvi
 
 


Sziasztok,jó reggelt!

Kike vigyázz magadra,sajnálom a lányodat,de reméljük mostmár ügyesen be fogja venni a gyógyszert! Én is ilyen volt és a mai napig nagy rákészülést igényel,hogy lenyeljem,nemtudom miért de elég rossz ez most így napi 11 szemnél!
Én is úgy mennék már uh-ra,de nekem már a genetikai a köv. mert a dokihoz is akkora vagyok kontrollrarendelve,úgyhogy ezt buktam,remélem minden rendben pirinnyóval! :lol:
Nektek jó a vonlzótok? Na ezt hülyén kérdeztem ,szóval az enyém is jó,de ha az utolsó menstruáció 1. napjától számoljuk,merthogy úgy számoljuk, akkor holnap lépek a 11. hétbe.
Tehát a 9.hét,6. nap az azt jelenti,hogy betöltötte a 9.hetet+6napos,tehát 10 hetes! Csak olyan hülyén írja! Vagy ti nem így gondoljátok?
Én 172 cm vagyok és 66 kg,64-ről indultam,de szerintem 2 ajtós szekrény leszek!
Deréktól térdig dagadok,jól fogok kinézni! :lol:

Kép


Kép
ibm
 
 


Szilvi!

Szerintem megpróbálhatod összetörni,bár biztos az sem lesz egyszerű! Hát bizony gyárthatták volna kisebbre,nekem is elég nehezen megy le! De én úgy szoktam,hogy bedobom és legalább 2 dl valamit iszom rá,muszálx lemennie,hát tök röhely,hogy ennél jóval nagyobb falatokat simán lenyelünk! Nem?
Jó hát tudjuk,hogy ez gyógyszer, vagy mi, muszály a babádnak szüksége van rá!
Sok sikert!

Kép


Kép
ibm
 
 


szia ibm
Épp lement :) , de úgy látom problémák lesznek vele. nekem van ilyen kismama öröknaptár, ha a szerint nézem egy héttek előbbre vagyok, ami csak azért van mert beleveszi a menszi és a peteérés közötti időszakot ami pont egy hét, tehát én biztos 5 hetes vagyok, mert tudom mikor fogant :)

Kép
Kép
h. szilvi
 
 


dehát mindjárt mész genetikaira nem? azt nem tíz hetesen csinálják? :D

Kép
Kép
h. szilvi
 
 


Nem, 12. hetesen.
Azért megyek akkor,a terhesnaplót is vezetem és azt is a menstruáció 1. napjától kellett írni minden nap és aszerint is holnap már a 11.-be lépünk,meghát a doki azért mondta ,hogy a dec. 3.-i hétre kérjek időpontot,mert az a 12. hét!
Végülis jó a vonalzó csak kicsit másképp kell nézni!
Lényeg a lényeg lassan eltellik az 1 3 hónap!
Királyság!

Ügyes vagy,hogy lenyelted!
Pároddal minden oké?
Bagó?
Mondtam látod,hogy majd jön a Wera azt lesz lecseszés!

Kép


Kép
ibm
 
 


párommal egyenlőre minden oké, reméljük marad is :) Bagó nagyon kevés, nagyon figyelek, hogy addigra végleg letegyem mire mondta a doki. Werának meg igaza van, teljesen és tudom én is azt, nem is akarom szívni. A doki gondolom nem akart rosszat és ha most valaki azt mondja hogy nem vetélhetek el, akkor le is rakom rögtön :)
viszont tudom hogy erős dohányos voltam, és szoktam már le ( akkor nem kellett volna vissza) és eszméletlen dührohamaim voltak :( , szóvak ki hogy éli meg. ez persze nem mentség, erre mondta a doki, hogy rögtön sitty sutty nem jó, próbáljam a két dobozt rögtön letenni, nagyon minimálisra és mikor a kritikusabb szakaszhoz elérek egy darabot se. tehát ne úgy értsétek, hogy mentegetem magam, meg védve érzem magam, mert nem :( . most kb a két doboz helyett 5 szálat szívok naponta és tudom, hogy mire megyek a 2. uh-ra, már nem lesz egy se. Természetes hogy nem akarok beteg babát azt meg főleg, hogy úgy élje le az életét hogy ebből bármi baja lett :( . Éppen ezért kértem "segítséget" "véleményt" ez ügyben. Azt is megmondta a doki világosan, könyörtelenül , mint Wera :) , hogy felejtsem el a babát ha ezt nem teljesítem, de ezt tudtam eleve. És nem is volt arról szó, hogy nem akarom teljesíteni, azért kértem segítséget, na de nincs is erről mit beszélni, egy hét múlva már nem is emlékszem arra, hogy mi az a cigi :)

neked mikor van az utolsó menszid első napja?

Kép
Kép
h. szilvi
 
 


Sziasztok Lányok!!
Huuh, mennyit írtatok! Alig győztem visszaolvasni! :lol:

Szóval, Henka én 165 cmhez vagyok jelenleg 70 kiló, 69-ről indultam. Ma mennyi a vérnyomid? Remélem jobb :)

Ibm, miért kell terhesnaplót vezetni?

Szilvi, ne aggódj, nemcsak Neked van gondod a gyógyszerevéssel... Én sem vagyok oda érte :? Szerintem megpróbálhatod összetörni nyugodtan.

Kike, remélem a lánykád jobban van! Amúgy kisgyerekkén én notórikus gyógyszer-nemevő voltam, a szirupokat rühelltem! Fujj, a gyógyszert nem bírtam lenyelni, merthát ugye nagy és azt hittem,h.meg fogok fulladni tőle. Először hordtak szurizni (no én erre vezetem vissza,h.rettegek a tűktől), aztán Anyukám + nagymamám kitalált praktikákat,h.bevegyem: anyukám összetörte és egy kanál kristálycukorral összekeverte azt be szájba és vagy két deci vizzel leküldeni. Mamám szintén összetörte és reszelt almába keverte. Így észre sem vettem, mikor ettem meg a gyógyszert :)

Wera, köszi, menyugtattál! :D Az én magándokim is dettó ugynaennyibe kerül...

Remélem mindenre válaszoltam :lol:
sipiné
 
 


Nekem is jó a vonalzóm,jól számolja,mert nikor a dokinál voltam az írta hogy 6-7 hetes,és akkor volt 6 és fél hete. :)

Kép
Kép
Kép
kike
 
 


mellesleg nekem lili se egészséges, úgyhogy nekem van csak igazán mihaz tartani magam, és mint ahogy wera írta lehet elég baj ilyenek nélkül is, elhihetitek hogy én már csak tudom :(

Kép
Kép
h. szilvi
 
 


A védőnőnél mikor voltam, akkor azt mondta hogy a 7.ben vagyok. :)

Kép
Kép
Kép
kike
 
 


Köszi mindenkinek,azt hiszem segít neki a köhögéscsillapító,remélem hamar meggyógyul.

Nekem könnyen lemennek a gyógyszerek,egyedül a ospát utálom mert keserű,de reggel a tejeskávéval szoktam bevenni,így azért lemegy. :)

Kép
Kép
Kép
kike
 
 


Szilvi, csak arra vigyázz, h. ne szokj vissza a cigire, baba megszületése után! Az ismerősöm (akiről meséltem már) visszaszokott, amikor a pici abbahagyta a szopizást, olyan 2 éves kora körül. Mindig olyan mérges vagyok, amikor azt látom,h. a pici mellett szívják. Ráadásul a pici meg mindig mondja,h."Anyaaa, büdös!". De ennek ellenére szívják, a párjával együtt :?

Nekem az utolsó mensim okt.1-én volt, de nekem ritkábban szokott megjönni olyan 30-35 napra, tehát valószínű,h. a petérésem is másként van. Én sejtem mikor fogant, aszerint 4-5 hetesek vagyunk, a doki szerint 6, mensi szerint 7 :lol: Szóval találjam el.... :lol: :lol:
sipiné
 
 


Szilvi, mi baja Lilinek? :cry:
sipiné
 
 


Szilvi! Csak így tovább,nem is kell a bagó! Én is idegbajos voltam egy ideig!
Lilivel mi a baj?
Örülök,hogy a pároddal minden oké!

Sipiné!
Nem kell csak én kaptam a nővéremtől,olyan mint születés után a babanapló. Minden napra letudod írni,hogy mi történt veled,mit éreztél,kinek hogyan mondtad el,milyen neveket választottatok,be lehet ragasztani az UH fotót. Van olyan,hogy mit üzensz a babádnak,párod mit üzen neki,kit kell felhívni ha szülni indulsz,kit,hogy megérkezett a babó! Még nagyon sok minden tudnék róla írni,szerintem tök szupi,időtöltésnek is és 1 év múlva biztos jó lesz visszaolvasni!

Nekem egyébként összetörve mézzel kellett bevennem a gyógyszert régen és rá teát inni,ill. így voltam hajlandó nagy ordítások közepette.

Kép


Kép
ibm
 
 


Szilvi!

Bocsi,nekem szept. 14 volt az utolsó.

Kép


Kép
ibm
 
 


Ibm, ez a napló tényleg nem is olyan rossz ötlet :D
Megnyugtató,h.nemcsak én voltam ilyen "rossz" gyerek, aki nem veszi be a gyógyszert :wink:
sipiné
 
 


Jó reggelt!!! :D

Szilvi - Örülök a hamar leszokós terveknek! ÁMEN! :D Remélem Lilinek nincs komoly baja! :o Az Eleitet össze lehet törni, a sogornőm is gyakran öklendezett tőle, neki a doki javasolta, hogy összetörve keverje bele cukros-fahéjas reszelt almába és úgy egye meg. Nemtom milyen lehet, én még nem próbáltam. Lehet hogy a B vitaminokat még érezni rajta. Végülis, egy próbát megér! :wink: Egyébként egészben lenyelésnél előtte is mindig igyál hogy benedvesítsd a nyelőcsöved, úgy vmivel jobban csúszik.

Kike - bele lehet tenni ebbe-abba a kanalasokat (tea, szörp ilyesmi) de a kis ördögök úgyis megérzik az ízét. Anno az öcsémnél is inkább az ijesztgetés és a zsarolás jött be leginkább. Én bezzeg! Ha nem dugták el előlem, megittam az egész üveggel! :lol: (a Vitacolan-t pl.)
Vendég
 


Hehe, hát Wera, előlem sem kellett eldugni sosem a gyógyszeres ládikát :lol:
sipiné
 
 


Most vitte Apa a Kristit is dokihoz :(
Szegényem úgy köhög hogy nem tud aludni,próbáltam neki is a köhögéscsillapítót,de egy korty után-fujj,és nem vette be-őt még megzsarolni se tudom :(

Kép
Kép
Kép
kike
 
 


Nálam igazi kavalkád van vonalzó, doki véleménye és a valóság között, ami a baba korát illeti.
Utsó mensi: szept 4. Mivel össz 2 alkalommal nem védekeztünk: szept 18 és 20, valamelyik a 2 közül a tuti fogantatás.
A vonalzó ugyebár 11 hét 3 napot ír, ami a valóságban már a 12. hét.
ÉS! :lol: A doki a vonalzó szerinti 9. héten, azt mondta, hogy 7-8 hetes!
Na, erre varrjatok gombot!!!! :lol:
Vendég
 


Lili a vesevezetékemen feküdt, nem tudott fejlődni, toxémiás voltam, 27 hetesen megcsászároztak mert ment el a szívhangja, 75 dkg-al jött a világra, megnyomhatták mikor kivették mert agyvérzést kapott, a bal agya el van halva. És mégis összeteszem a két kezemet, mert szinte semmi baja, féloldali bénulása van, amit ha valaki nem figyel észre se vesz, nem lett szellemi fogyatékos :) . Valószínű hogy a bal keze valamivel rövidebb és vékonyabb lesz, de valahol azt mondom, hogy szerencsés, hogy ennyivel megúsztuk, sok helyre jártunk vele, sok beteg gyereket láttunk, iszonyatos, nem volt agyuk, nem tudtak járni stb. tehát én csak tudom minek mi lehet a következménye, káros szenvedéllyel vagy anélkül is. na ennyit rossz dolgokról.


dehogy akarok visszaszokni, soha többet, most lerakom és annyi, túl büdös!! :D

Kép
Kép
h. szilvi
 
 


Én is akarok egy babanaplótn kapni valakitől!!!! :twisted:
Vendég
 


Szilvi - sajnálom hogy Lilivel ilyen gondok voltak, de tényleg nagyon jól megúsztátok ahhoz képest! Istenem, de picúrka lehetett, biztos nagyon sokat aggódtatok érte!! De most minden rendben lesz! A cigit ha lerakod, tudni fogod hogy a baba miatt teszed, és azt is hogy miatta nem szabad idegeskedni. MOst már nem lesz gond! :wink:
Vendég
 


Hát csajok elég káoszos ez a ki hányadik héten jár!
Wera neked mit ígértek szülésdátumot?
És akkor mikor mész a genetikára? A doki szerint akkor hány hetes leszel?

Kép


Kép
ibm
 
 


félek is, nehogy megint ugyanaz legyen mint a múltkor

Kép
Kép
h. szilvi
 
 


A doki szerint akkor leszek 12. Asszem. De már nem tudom! :D Szüléssel még nem kecsegtettek, majd talán a következő vizsgálatkor... :?
Vendég
 


Szilvi - nem hiszem hogy 2x ugyanaz megtörténhetne... a dokitól kérdezted?
Vendég
 


nekem rendben vannak a heteim :D

Kép
Kép
h. szilvi
 
 


Szilvi!

Sajnálom ami Lilivel és veled történt,de azért tényleg szerencse volt a szerencsétlenségbe!
Engem mindig azzal vígasztalnak,hogy nincs 2 egyforma terhesseg,úgyhogy ne izgulj most nem lesz semmi baj!
Csak tényleg próbálj meg nem idegeskedni!

Wera! Terhességi napló! Babanaplót majd nyárra kérjél!

Kép


Kép
ibm
 
 


Ja! Nyelvbotlás volt... :lol:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: