Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszönöm szépen az infókat és a segítséget!

boo gratulálok!
konkri
 
 


Boo,
Sok boldogságot nektek :lol:
Kép
Vendég
 


Boo, remélem, szép volt minden!!!!!!!!!!!!!!Grat még1x!!!!!!!!!!

Szorítsatok, ma megyek az istenhegyi klinikára kombináét tesztre este 5-kor..............
Vendég
 

 
 

Boo!
Én is gratulálok!!!!!!!!!! :D
zs
 
 


Lafead,
Kép
Drukkolok!!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Konkri: ne aggódj a nyaki redő mérés miatt. Én is minden uh előtt frászban vagyok, de HÁLA AZ ÉGNEK, végül mindig mindent rendben találnak. Nálad is így lesz!
A Gravidával kapcsolatban: én is, és a szintén kismama kolléganőm is mindig hányingeresek leszünk a gravidától, én már csak akkor veszem be, ha tudom, hogy utána tuti, hogy friss levegőt tudok szívni legalább 5 percig, mert különben tuti róka. Ja, és nekem székrekedést is "csinál".
A fogadott orvos-szülésznő kérdésen még mi is vetyengünk, nem egyszerű...
Boo, utólagosan is, sok boldogságot nektek!
sagi1
 
 


Hogy lehet ilyen cuki vonalzókat felrakni, mint amilyen nektek van?:)
sagi1
 
 


Sziasztok Lányok!

Végre, végre túl vagyunk rajta és nagyon jól sikerült :D :D
Mindenki nagyon jól érezte magát! mi is...
Apa este bejelntette a nagy hírt, így mostmár az összes barátunk velünk örül :D
Már készülnek a képek, nagyon klasszak lettek.
Apa kicsit kiütötte magát, ezért éjféltől egyedül tüsténkedtem, sőt én fuvaroztam haza magunkat hajnal 5kor :shock:
Most még próbálok magamhoz térni, de sajna nekem egyenlőre nincsen feleség tudatom. Olyan mintha csak álmodtuk volna.
Pötty nagyon rendes volt, még enni is hagyott :wink:
Most már akkorára nő, amekkorára csak szeretne, és zavartalanul koncentrálhatunk a fejlődésére. Nagyon funny, hogy ajándékba kaptunk egy csomó babakönyvet, naplót, és egy csomó hasonló cuccot. Nagyom édesek voltak a barátaink, mindenki nagyon szurkol :D
Lafead: mi az a kombinált teszt röviden? Erre mindenkinek mennie kell?

KépKép

KépKép
boo
 
 


Helloka!
Boo én is nagyon sok boldogságotkívánok Nektek!

Skacok! Miért nem szeditek az Elevitet? Nekem mind a 2 terhességnél bevált, nincsenek hányások, vagy ingerek és simán megy a nagydolog is :roll:
Vendég
 


Blogyinka,
Én szedem az Elevitet már majdnem két éve de nekem a hányingeren,hányáson nem segít.
Vendég
 



Jó reggelt Mindenkinek!!!! (most csak bemásoltam, amit az előbb írtam egy másik topikba, mert Zolcsika már üvölt :lol: Később majd írok többet, meg visszaolvasok)
Tegnap nem tudtam írni, de voltunk uh-n!!! Már 26mm Minden a legnagyobb rendben! Nagyon édes volt a picurka, tökéletesen láttam a fejecskéjét, kezeket, lábakat, köldökzsinórt Hematómának(nemtom hogyan kell leírni ) nyoma sincs már!
Megkaptam a beutalókat ( vérvételek, pisi ) A hányingerem is picit javult. Itt van most az Anyucikám és vele sokkal könnyebb ( körbe vagyunk kényeztetve, főzve, babusgatva )

BOO:
NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK NEKTEK HOSSZÚ HOSSZÚ ÉVEKRE!!!


Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Lafead
Hol vagy? Mi volt? Minden okés? gyere mesélj!!!!!!!!!
Vendég
 


Na ma meg volt az első imádkozás a porcelán istenhez. Borzasztó volt. Tegnap kilenckor bevágódtam az ágyba ruhástól, sminkestől!!! és reggel hatig fel sem ébredtem :?
Reggel olyan szarul keltem, ahogy még soha, azt éreztem, hogy én ma nem jövök dolgozni. Aztán megpróbáltam magam összeszedni, majd mielőtt kiléptünk az ajtón, egyszer csak éreztem, hogy elindul a gyomromból a lavina...
Sugárban hánytam ki a pohár vizet amit megittam (a gravidát nem találtam benne :) )
Utána remegett a kezem - lábam és majd megfagytam.
Ráerőszakoltam magamat, hogy elinduljunk dolgozni, de a kocsiban végig totál ki voltam.
Most sem jó a pocakom, de már megettem egy kiflit + egy bögre kakaót, ami bent maradt!
Délután megyek az új magándokihoz a XI.kerületbe, kíváncsi vagyok.
Mindenesetre ma komolyan elgondolkodtam azon, hogy meddig szeretnék én terhesen dolgozni!
Ti dolgoztok, vagy mindannyian babával vagytok otthon?
Nekem napról-napra semmi kedvem itt bent lenni, inkább othhon tennék-vennék. Kezd kialakulni bennem az a bizonyos fészekrakó ösztön. Csak hát a pénz nagy úr, törleszetnünk kell a hitelünket, íg ymegpróbálok kitartani, nem szeretném, hogy apa összeroskadjon a munka alatt, hogy minket el tudjon tartani :x

KépKép

KépKép
boo
 
 


Sziasztok! :D

Boo!
Nagyon sok boldogságot kívánok Nektek! :D
Ha már nagyon nem bírod,szerintem inkább ne dolgozz!A pénz tényleg nagy úr,de inkább most magadra meg a babára gondolj!És azért a hétvége is eléggé kifáraszthatott!

Leafed!
Rendben ment minden?

Húú,holnap megyek Uh-ra!Szorítsatok légyszi,már nagyon rajtam van a frász,mert visszatért a nyavajás barnázgatás!

mazsolasyl
 
 


boo
Lekopogom én most jól vagyok, mintha egyedül lennék. És az alakom is jobb lett-semmi puffadás. Olyan voltam, mint egy gömböc, pedig nem volt székrekedésem. Még hasmenésem is volt.
Mikor hánytam én se találtam benne a gravidát. De nekem utána sokkal jobb lett. Nekem azért vannak fetrengős napjaim.

Munka: én még dolgozok. És a főnök nem is tudja még. Hajt is mint egy szánhúzó kutyát. Félek, hogy nem leszek meg az áktala kreált határidőkkel és nem enged el szabira a jövő héten. Pedig a papival direkt így szervetük a szabit. (nálunk március-áprilisban meg kell mondani, hogy mikor megyek két hét szabira a nyáron - hát akkor még nem tudtuk a határidőket) Viszont a papi se tud máskor jönni, a jövő hét a legjobb. Már a héten is szabin lettem volna, de e helyett, majd kiveszek egy-két napot. De csak a 13. hétre tervezem, hogy megmondom a főnöknek. Nem akarok a babusra hivatkozva menni. ne azért engedjen el, hanem lássa be, hogy kell a pihenés mindenkinek. Amúgy most 2-3 napig irattároztat velem egy raktárba, ahol az egész irodaház szellőző rendszer találkozik és egyfolytában fújja a hideget. (nem légkondi, nincs kikapcs) Remélem nem lesz baja babusnak.
konkri
 
 


ja és még valamit magamról:

Én aug. 1-én válok :) a régi uramtól.
Aztán állítólag lesz most is esküvőm - ha az új azt akarja, hogy a nevére kerüljön a babus.
konkri
 
 


ja és anyósom megmérte a vércukrom szombat délután, mert a vérnyomi rendben volt, ettem is, de szarul voltam. szóval vércukor 1,7 !!!

Nem tudom, hogy ez lehet e babusra rossza hatással, de mikor ilyen szarul vagyok és ájulás kerülget, tuti, hogy a vérc-om alacsony. :(

Tegnap vittem haza munkát, ezért megkértem az uram, hogy mosogasson el... aztán jött apukám, dumálgattunk (én közben dolgoztam) a mosogatás meg csúszott. Mikor elment apu, mondom az uramnak - ugye tudod mit ígértél? mire ő- hát azt, hogy feleségül veszlek... Jó duma, de a mosogatást nem úszta meg. :)
konkri
 
 


lafead hol vagy?!?

Mi volt tegnap?
Mi az a kombinált teszt?
Tudja valaki?
konkri
 
 


Konkri,
A kombinált tesztet optimálisan a 12-14. héten végezzük, ultrahang-vizsgálat és vérvizsgálat kombinációjával. Ultrahanggal az ülőmagasság alapján határozzuk meg a pontos terhességi kort, majd megmérjük a tarkóredőt és vizsgáljuk az orrcsont jelenlétét. Az anyai vérből a magzat által termelt két marker (PAPP-A és a free- ß-hCG) koncentrációját mérjük. A teljes vizsgálat körülbelül 1-1,5 órát vesz igénybe, így a kismamák egy konzultáció keretében rögtön meg is kaphatják a leletet.
Vendég
 


Konrki: ez nagyon édes volt! Az 1,7es cukor viszont nagyon-nagyon alacsony :shock: , és igen rossz hatással lehet a babára, ezt azért mondd az orvosodnak feltétlenül!!!
Én a közvetlen főnökömnek már megmondtam, mert néha dührohamok jönnek rám, amit már nem lehetett mással magyarázni :) Ő nagyon ari volt, és abszolút privát titokként tartja számon. Viszont most mondtam neki, hogy an egy kardinális problémám: nekem azonnal hamburgert kell ennem, mert ezt kívánom, ezért kimennék a postára a levelekkel, és közben vennék sült krumplit is :D mire mondta, hogy tőle... szal nem nagyon érdekelte, úgy hogy mindjárt kapom a batyumat, és kiviharzok hamgurgerért. Amúgy tök elkeserítő, hogy én mindig el voltam határozva, hogy amikor majd babát várok csak egészséges ételeket fogok enni. Na ehhez képest állandóan kívánom a csokit + a fagyit. (tiszta cukor - szuper jó :x ) Újabban meg a chipset (tiszta tartósítószer - még jobb :x ), erre ma rám jön a hamburger ehetnék :oops:
Szóval összeomlott minden elhatározásom, ami az egészséges táplálkozást illeti :? teljesen el vagyok keseredve, hát milyen vitaminokat fog kiszívni ez a gyerek egy hamburgerből???
Mondjuk még szerencse, hogy a gyümölcsöt is egyfolytában kívánom, és eszem!

KépKép

KépKép
boo
 
 


Pandácska Te egü-ben dolgozol? ez nagyon profi leírás volt!

KépKép

KépKép
boo
 
 


Pandácska!

Nekem kedden kell visszamennem. De ez szakorvosi rendelés. Elég gyorsan szokott végezni a doki ott... és nincs is komoly műszer. Egy csomót balhézott azért, hogy egy uh-gépet adjanak neki, amivel lát is valamit. Arra gondoltam, hogy beszélek vele, hogy elmennék a magánrendelőjébe...
(hozzánk a tatabányai szülészteről járnak le a dokik, én a főorvoshoz járok)
Feltételezem, hogy ha ez ilyen kétrétű vizsgálat, akkor ő is a T.bányát fogja javasolni (már pedzegette), de konkrétan még semmit se mondott. De a jövő heti 12. hét 2 napommal nem leszek elkésve semmiről? gondolom.

Meddig csinálják a hüvelyi ultrahangot?
konkri
 
 


Boo,
Á dehogy csak kimásoltam megfelelő oldalról :lol:

Konkri,
Ezt a vizsgálatot csak pár helyen csinálják géndiagnosztikán külön kell kérni és 30 ezer forint! Hüvelyit a 12.hétig csinálják.
Vendég
 


Igen Pandácska ez nagyon profi volt.
Szinte szégyenlem is magam, hogy én nem tudtam. (én eddig csak a sima tarkó redőt olvastam mindenhol)

boo.
szerintem, ha ezt kívánod... még mindig jobb, mintha páleszt, vagy fűvet kívánnál. Még lehet, hogy jó hatással is lesz rád. Anyósom meséélte, hogy ő tök szarul volt, de kívánt almás pitét, és pity-paty elmúlt az émelygése.

főnök:
én nagyon félek megmondani. a "bugyitól" függ, hogy mennyire empatikus. vagy az, vagy kurtára nem.
konkri
 
 


na jó, ha tényleg kimásoltad, akkor most nem nyomaszt annyira a butaságom. :) azért ez is rossz hatással lehet a babusra - mármintha idegelem magam azon, hogy milyen tudatlan vagyok és nem olvasok eleget. (pedig azért jöttem ide is, hogy minél több infót szedjek fel, és szerintem most ti vagytok a leghasznosabb, hasonszőrű :), egy cipőben járós, személyek számomra) na meg a doki. meg a védőnő.
De a gén diagnosztikáról olvastam. :)
A wcben is tartok kismama újságot... ott ráérek olvasni :)
konkri
 
 


Sziasztok!

Boo!
Én is gratulálok!
Csodálok mindenkit, aki ilyenkor tud dolgozni, én tuti nem bírnám. Igaz, két kisgyerekkel sem leányálom, de ha nagy gáz van, le tudok dőlni pár percre, meg akármikor kirohangálhatok a fürdőszobába. :)
Egyébként 1-2 hét múlva javul majd a hányinger, és akkor jöhetnek az egészséges ételek.

Olik!
Örülök, hogy minden OK.

Lafead?
Mi volt tegnap? Engem is érdekelne ez a kombinált teszt.

Mazsolasyl!
Drukkolok holnap! Biztos, hogy minden rendben lesz!

Konkri!
Érdekes ez a vércukorszint, egyél rendszeresen, jó?

Én is voltam UH-n. CRL: 1,7 cm, és rugdosott a kis lábacskáival. Nagyon jó volt látni. :)
Róka koma még napjában 2x meglátogat, de az állandó émelygés már múlik.

Szép napot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok, bocs , hogy nem jelentkeztem..........Csak hát ki kellett derítenem, most akkor mi van.
Szóval

Voltam kombi vizsgálaton.
TEgnap 12+5 napra tippelték a mérete alapján, 6.5 cm a crl-je, a redő 1.9 mm, normális. Ja és van orrcsontja.
A vérnél kissé aggódtam, mert eltért a normálistól, vagyis Down-kockázat egy ezrelék alatt lett így , de aztán ma elmentem a belgyógyászomhoz a kontroll miatt és a doki megnyugtatott, hogy kicsi az eltérés, szóval negatív a lelet. Amúgy is nega volt a lelet, de a kockázatot feltüntették....most már nincs para....
Metet abba kéne hagynom, azt azért szedtem, mert sz...rok az inzulinértékeim, erre most magas lett a cukrom ami eddig alacsony volt, a gyerek kihozta a cukrot........ :twisted: .....................érdekes, magas a terheléses cukor és inzulin, de nagyon alacsony az éhgyomri értékek.......ez a betegségem része, eddig az volt a gond, hogy csak a terheléses inzuln a magas és az volt a cél, hogy lecsökkebtsük az éhgyomrival együtt, erre iszonyat megemelkedett az éhgyomri meg nagyon lecsökkent, szóval gyerek bekavart ezerrel. És a jó kis gyógyim abba kéne hagynom, kész dilemma vagyok, mert nem akarom abbahagyni, pedig a dokim ezt mondja és 2 hetente cukormérés......... :twisted:

Na summa summárum, a kezdeti aggodalom mostanra elmúlt, de azért beijedtem a vér eltérés miatt és a négyes teszttel azért megnézetem, változott-e a dolog meg akkor nézetem meg az afp-t is.

Munka:
én ma mndtam meg...........üvöltöztek és egy utolsó qrvának tartanak, aki felcsináltatta magát a főnöke bosszantására, de hát evvan..........meg volt nálam diktafon, mert erre számítottam.........szeptemberig dolgozom.
Vendég
 


Sziasztok Lányok!!!! Egy ideje már olvasgatlak "titeket" és most talán már van időm írni is. Egy 3 éves gyerkőc mellett ez nem is olyan egszerű! Szóval most várjuk a 2. baby-t. 10+3-ak vagyunk. Ma voltunk UH-on,úgy néz ki eddig minden OK, 35mm a Manócska. Na,röviden ennyi. Remélem legközelebb több időm lesz! Örülök, hogy egy ilyen jó csapat jött itt ösze!
söci
 
 


Lafead: a jó hírek jók voltak, a többi... Ezek után még dolgozol???
Szeptemberig??? És a diktafonnal lesz valami, vagy csak eltetted, mint egy jól felhasználható emlék?
Egyébként milyen munkakörben nyomod? És miért ilyen a főnök?
(ezek a főnökök érzés nélküli kiborgok, és valahol mindegyik csapágyas és zárlatos - garancia és szervíz nélkül)

Nekem ez a raktár dolog a szellőztetővel betett: ég a szemem, és olyan a torkom, meg a zsigereim, mintha egész nap légkondiztam volna... Hmmm.
Lehet, hogy a jövő heti szabi betegácsi lesz. Remélem nem!
konkri
 
 


Konkri, remélem, nem lesz semmi bajod!Azért vigyázz magatokra!!!!

Muszáj dolgoznom. Nálunk 3 év a gyakorlati idő a szakvizsga megszerzéséig.........a kamara 3 hónapot elismer, beszámít a táppénzből így leghamarabb a kedvezmény igénybevételével csak szept mehetek el, de akkor azonnal.Gyes alatt szeretnék szakvizsgázni, akko r inkább lesz rá idő, mint munka után.
Ez egy állami hivatal!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Sagi: a vonalzók sarkában látod a különböző webcimeket, ott tudsz csinálni vonalzókat, a méledre elküldöd és onnan a url-t kell bemásolni az itteni profilodnál az aláírás mezőbe

Lafead: fú, ez kemény! ha nem jó a cukrod akkor sztem minden nap kéne mérni,nem??? két hetente? A nem jó cukor fejldőséi rendellenességet , koraszülést okozhat! Melóhelyet sajnálom, ezek szerint dr vagy?

Söci: üdv közöttünk! gyere gyakran!

Boeske: örülök, hogy minden rendben picuroddal!

Van ahol már a 7. héttől hasit csinálnak, de a nyaki redőset már mindenhol hasival végzik.

Boo: ne aggódj a baba miatt, ő pont annyit kiszív belőled ami neki kell, max neked nem marad. Az anorexiás nőknek - már ha képesek teherben maradni és kihordani - akkor ugyanolyan arányban normál súlyúak és egészségesek a babáik mint a nem anorexiásoknak.

Konkri: szülésig összeházasodtok? ha mégsem akkor kell majd apasági nyilatkozatot tennie a vőlegénynek :)

Mazsolasyl: drukk megy, de minden okés lesz. Ha csak barnázol az nem olyan gáz, bár elmúlhatna, az tény!

Én ma pocsékul voltam, émelyegtem meg kis hányinger is volt néha. Én még nagyon sokára megyek UH-ra, sajna, pedig igy elég hihetetlen, ohgy ott növöget, azért jó néha látni is, hogy elhiggyem.

Norma

Kép
Kép
normajeane
 
 


Hello Lányok!

Pandácska: sajnálom,hogy még mindig vannak rosszulléteid, jó lenne ha abba maradna :) Nekem a vége felé a Tardiferon-tól voltak rosszulléteim, vas.

lafead: sokat kellett várnod az időpontra? Én most kezdtem a 11.hetet, akkor már kellene időpontot kérnem a kombira, nem? Kaptál beutalót, vagy ez attól független?
Vendég
 


Lafead,
Örülök hogy minden rendben van :D

Blogyinka,
Már kérhetsz időpontot ide nem kell beutaló mivel fizetős. Úgy vagyok vele hogy majd elmúlik a hányás örökké nem tarthat :wink:
Vendég
 


Jó reggelt!

Fornettit próbálok enni. Ú basszus - beleszagoltatok már a meleg fornettibe (így) - hát gyomor forgató. :) sose gondoltam volna.
konkri
 
 


Émelygés, hányás, hiszti, fárdatság, köcsög főnök, barnázgatás nélküli szép napot mindenkinek!
konkri
 
 


Élménybeszámoló a tegnapi nőgyogyi vizsgálatról:
Tegnap elmentem ahhoz a nőgyogyihoz, akit a kollegám javasolt, de 1,5 óra várakozás után eljöttünk a párommal, mert nagyon rossz atmoszférája volt a helynek :?
Egy lakótelepi lakásból van kialakítva a rendelő, ami egyáltalán nem lenne baj, mert voltam már ilyenrendelőben, de sajnos ez elég igénytelen volt. Kiszanált bútorokból volt a berendezés, ami szerintem azért durva, mert ezt a rendelőt 3 nőgyógyász működteti, és azért lehetne kicsivel több igényük. De igazából nem ezen akadtam ki, hanem azon, hogy az előjegyző hölyg egy öreg mami, aki szerintünk félbolond, mert beszél magában, és hogy ezt még übereljem, 5 percenként kopogtatás nélkül beszaladgál a dokihoz, receptekért stb. Hát, amikor széttett lábakkal éppen fent fekszem a székben, azt hiszem többezer forintért ezt ne csinálja.
Így aztán, mondtam a párombank, hogy menjünk át szemben a Szent Imre Kórházba, ahol felmentünk a szülészeti osztályra és az éjszakás nvőérnek elmondtam, hogy szeretnék én itten szülni, kérem, és legyen oly kedves ajánljon egy doktorbácsit, aki szülést is vállal. Ajánlott: Dr Barna Péter. Majd a szentimrés fórumban tájékozódom róla.
Szal tegnap elmaradt a vizsgálat, de ma kell mennem a rendelő intézetbe hüvelyi uhura, és ott végre láthatom Pöttyöt :D

KépKép

KépKép
boo
 
 


Boo,
Jobb hogy megléptél egy ilyen helyről :? majd ha tudsz hozzál képet!!!
Vendég
 


Hello Lányok!

Én is kívánok mindenkinek legjobb napot.

Pandácska: még hánysz is? hát én leveszem a kalapom mindenki előtt aki ezt túléli, ugyanis én néha émelygek csak egy kicsit, de az is kikészít :) Ja, sajna nem bírom ha nem vagyok 100-as, nagyon idegesít, amellett,hogy még sz@rul is vagyok.
Persze olvasgattam én is, hogy hányásra szagolgassunk citromkarikát, meg együnk-igyunk gyömbéres dolgokat, és az ital legyen hideg.
Vendég
 


Blogyinka,
Igen hányok már az 5. héttől. De nem panaszkodhatom mindig erre vágytam :wink: na nem a hányásra hanem egy babára a hányás meg vele jár!
Vendég
 


Nekem a jéghideg hideg víz meg a mentholos cucc bejött. A gyömbért én is hallottam, de még nem próbáltam.
Panda igazán sajnállak, én tegnap hánytam először, és remélem utoljára is! Nagyon megviselt.
Ma megkaptuk a házassági levelet :D , még mindig felfoghatatlan ez a feleségesdi :D

Most már mikor kezd nőni a pocakunk úgy igazán??????
én már nagyon várom :wink:

KépKép

KépKép
boo
 
 


Helloka!
Pandácska: én azt kívánom,hogy minél előbb enyhüljenek a tünetek, de biztosan a 12.hét környékén már jobb lesz. Nekem a 10.hét körül már egészen abbamaradt, ma már csak 1-2 szag miatt húzom az orromat.

Boo: én most kezdtem a 11 hetet, de kb. akkor a hasam,mint egy 5-6 hónaposnak. Persze, nem kis súllyal kezdtem a terhességet, de nálam a puffadásé a főszerep. :lol:

De ez is kezd alábbhagyni. A súlyomat rendszeresen mérem ( a nagy túlsúly miatt), még nem híztam, és ha minden jól megy, akkor a félidőig nem hízom sokat. Természetesen nem fogyózom.

Pusza mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok! Jól beindult a levelezés, alig győztem utánaolvasni!:)

Normajean: köszi az infót a vonalzóról, megpróbálok csinálni egyet!

Boo: megnyugtatásod végett írom, hogy állítólag a hányinger elmúlik a 12. hét után. Nekem már nem is nagyon van, kivéve a gravida-hatást:) (így hívja a párom), de ez is hamar elmúlik. Sajna viszont van olyan is,akinek végig tart a hányinger, DE ez igen ritka!
Én is hideg vizet hallottam megfelelő ellenszernek rá.
Jól tetted, hogy eljöttél a tegnap 'furi' nőgyógyásztól, bár itt nálunk is vannak olyan dokik... A múltkor terhesgondozáson azt hittem a szerelő jött, mire kiderült, hogy ő az orvos :lol: , de mikor vizsgált az meg állati pozitív csalódás volt, tényleg nagyon normális volt.

Még én is dolgozom, remélem tudok egész sokáig, nálunk már a főnöknőm is tudja, de szerencsére ő is kismama (én dec. végére, ő nov. végére van kiírva), így még jókat is dumálgatunk, vele mondjuk nagy szerencsém van! (le is kopogom)!

mazsolasyl: nagyon drukkolok nektek, hogy ne legyen semmi gond!

Konkri: én is sokszor olyan tudatlannak gondolom magam, de aztán mindig jön innen-onnan egy kis infó, és tényleg ezért vagyunk itt, hogy egymástól tanuljunk!
sagi1
 
 


Olyan rég láttam a babust!
Már látni akarom!
Ez olyan sz@r, hogy lassan 4 hete nem láttam a saját gyerekem! Ha kijön, én nem fogom elengedni sehova egyedül! Elégedjen meg ezzel a 9 havi búvár táborral.
konkri
 
 


Reggel nem emlékeztem rá, hogy bevettem e a gravidát, ezért inkább nem vettem be még egyet. Azt írják, hogy többet nem szabad szedni, napi egynél. Ugye jól csináltam. Inkább szívja vérem, mint, hogy vitamintúladagoljam. Szerintem. Szerintetek?

Egyébként a gravidás hányinger valószínűleg a méretéből fakad - ingerli a nyelő csövet. Javaslom, hogy akire rossza hatással van, az próbálja meg összetörni, vagy hasonló.
konkri
 
 


Ti vettetek már valamit a nudlinak?
Én még nem mertem semmit.

Akinek van már korábbi porontyról ruhája az nem érvényes! Saját, új cucc a kérdés. :)
konkri
 
 


ÁÁÁ, én babonából nem merek venni semmit. Az ismerős házaspár anno azt mondta,hogy ne rakjuk össze a gyerekszobát,mert 1 héten belül megszülök. Nem hittem neki. Összeraktuk, erre 1 héten belül szültem :roll:
Vendég
 


Konkri,
Ilyenkor? Szerintem még nem is szabad nagyon messze van még a vége majd ha már eljutottam a 8. hónapig.
Vendég
 


Tudom. Nem is vennék még én se, mert nekem mindig bejön az előre iszok a medve bőrére szindróma...
Most nem tudom eldönteni, hogy jól ez vagy se, mármint az, hogy januáriak vagyunk, mert, a karácsony előtt a legnagyobb kavarban mehetünk babarucit nézni, vagy le van sz@rva, mert úgy is mindenkitől baba cuccot kapunk majd?
További gondolataim: hát azt hiszem nekünk nem kell majd töltött csirkét/pulykát sütnünk karira, mert mi már egy nagy töltött pulyka leszünk. :) vagy kinder tojás:) szó szerint:) two in one :)

De az is tuti, hogy ha kicsit összekapjuk magunkat februárra, pont nagy leárazások lesznek minden hol. (megmaradt kari aji kiárusítás)
Én a verdát meg se veszem az idén. Úgy se fogom januárban toligálni sehova szegénykét. Max a doki bácsihoz megyünk, oda meg jön a babahordozóban.

És kiscipőt se vettem neki. (tudjátok, így szokás tálalni a nagy filmes jelenetekben) (amúgy miért pont kiscipő? ezen gondolkodott már valaki? annyi más dolog lehetne, pl. orrszívó, fürdőkád, textilpelenka, hintőpor... :lol: )
konkri
 
 


Konkri,
Behalok rajtak orrszívó, fürdőkád hihi :lol: szerintem azért mert a pasik nem olyan okosak baba holmik terén és ezt tuti felismerik a fürdőkádra lehet azt hinnék valami lábáztató az orrszívóra meg hogy valami kohyhai izé :lol: na meg egy fürdőkádat nem nagyon tudsz becsomagolni és a hátad mögé rejteni :lol:
Vendég
 


Én totál megértem a Tom Cruise-t. Állítólag mikor a Katie Holmes terhes volt (már ha az volt) vett egy uh-t. Hát én is folyton azt sasolnám.
Tudjátok vannak ezek a szívritmus mérő gépek... na nem lehetne ilyen uh-t csinálni (kímélő kivitelben persze). És aki terhes lenne, arra rászerelik, és 9 hónapig járhatna a monitorral... vagy megnézni mobilon bármikor...
Olyan vacakság - itt van velem folyton, együtt csinálunk mindent, de nem látom. Milyen béna az ember, hogy erre az érzékszervére hagyatkozik. De kedden végre!!! Háhá! Nyuszifülecském! Rád vetem vigyázó pillantásom! Ne csinálj kupit, most az a szobád, rendes gyerek legyél! Egyél rendesen, dobogjon a kis szíved, nagy legyél, erős, okos, egészséges! Csitti-fitti pitypalaty legyél nekem! Me ha nem, memollak apádnak!
konkri
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: