Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Segítségre lenne szükségem. Teljesen tanácstalan vagyok!
Mi kétszintes lakásban lakunk, és a babasarok a felső szinten van a hálónkkal együtt. Viszont napközben tuti, hogy lent leszünk, mert minden más ott van. Szóval szükségünk van ott is egy alvó alkalmatosságra a bébinek. Én állítható magasságú fa járókára gondoltam, mert azt ki tudjuk elvileg használni később is. A páromnak viszont jobban tetszene egy utazóágy, aminek ugyancsak állítható a fekvő magassága. Olcsóbb is, és neki jobban is tetszik, mint a fa járóka. Viszont én abból indulok ki, hogy a járóka talán jobban kihasználható, ha már nagyonbb a gyerkőc, mert az urtauzóágy ugye 120x60-as. Tehát nem túl nagy. Persze sokkal nagyobb nem is nagyon férne el járókából sem, mert beterítené az egész nappalit.
Szerintetek, ha az utazóágyba veszek 120x60-as matracot, az jó lehet a kis hátának? Szóval akinek van véleménye jároka kontra utazóágy ügyben, az légyszi írjon, mert nagyon tanácstalan vagyok. Megkérdezem a babásokat is, hátha ők már gondolkodtak ezen. Van szükség egyáltalán járókára??? Mivel ha nagyob lesz, úgyis fent fog aludni délutánonként a kiságyában. Az engem meg nem zavar, ha mászkál az alsó szinten. Legalábbis most még így gondolom...
Köszi a segítséget!!!

Kép
Kép
nikole
 
 


Most olvastam vissza, a szoptatós párna nekem sem igazán fér el az ágyban, de hátha szoptatásra tudom majd azért használni. Sógornőmtől kpatam, neki nem jött be.
Én is úgy hallottam, hogy ki lehet váltani a bébi receptjeit valahogy, még mielőtt megszületne, de a technikai részt nem ismerem.
Ma tudtam meg, hogy a szüléshez nálunk is vinni kell hálóinget, eddig ugyan adtak, de most már nem, ja, és a legviccesebb az egészben, hogy a szülésznő azt is hozzátette, hogy készüljön a család kajával is, mert az is kevesebb lett, és a minősége is elég ramaty. Nem semmi, hogy erre már fel is hívják a figyelmet...

Kép
Kép
nikole
 
 


NIKOLE én a járokára szavaznék ,szerintem jobban ki lehet használni.Csak nem tudom annak állitható a magassága?Csak ezért,hogy ne keljen nagyon behajolnod mikor kiveszed a babát. LÁNYOK csináltam pocis képet 1 barátnőmnek ,de nektek is felteszem Kép Szerintetek nagy már a pocim??? :D Bár nekem élőben nagyobbnak látszik. Edi köszi az infot a hasfájással kapcsolatban.Csak az a baj ,hogy nem igen tudom leírni milyen is a fájdalom.Lehet kicsit hasomlít ahoz mikor valakinek beszorul a levegő csak ez ott egész lenn a hasamnál! Ez is a tartó szalag lehet??? Kicsit ijesztő különben :(
Vendég
 

 
 

Sziasztok, én is dobok egy pociképet! :)


Kép

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok! :D

Rekanna:
Tünemény a kisbabád!!! Istenem,de várom már,hogy nekem is legyen egy ilyen PIRINYÓKÁM!! (A nagyobbak is aranyosak,de azért a kisbabának nincs párja!!)

Nikole:
Én MINDENKÉPPEN a járókát javaslom. Nem tudod,mire lesz képes!! Nekem az életemet menti meg néha a járóka,komolyan! Mert még wc-re se tudnék elmenni nyugodta,három másodperc alatt a számítógép tetején rendezi az apja iratait!! :roll:
A másik,ami NAGYON fontos: az utazóágyat időnkénti használatra találták ki,ráadásul ALVÁSRA,nem nappali tartózkodásra,de én még így sem szeretem használni. Több történetet is ismerek,hogy nappal,amikor ugrált benne a gyerek,összecsukódott (biztonsági kapcsok ide v. oda..),és a gyerek megfulladt.. Hát,bocsi,de én inlább félek,mint megijedjek..
Van olyan gyerek,aki nem bírja a járókát. Persze,ha egy évesen teszed bele,meg is értem. Az enyémeket egész kicsi koruk óta beleraktam,hogy megszokják. Persze,még véletlenül se azt mondom,hogy egész nap abban legyen.., de a Peti pl. ha rájön a hiszti,10 perc alatt lenyugszik benne,és akkor ki lehet venni.. Pedig majdnem 2 éves már.

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Elizabeth:
Hú,ez már valami!! Mekkora pocakod lesz a végére!

DORCACS:
Hol vagy??? :cry: A táblázatban se találtalak.. GYEREEEEEEEEEE!!

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Tudjátok mit találtam??? Újszülött emelőt utazóágyba. Mert ráadásul azt is kaptunk, mármint utazóágyat, csak épp nem valószínű, hogy szülés után tudok majd hajlongani egy jó darabig. Szóval ez meg pont arra szolgál, hogy megemelje a bébit. Magyarul állítható magasságúvá válik, és 5500 Ft-tól kapható. Szóval lehet ez lehetne egy átmeneti megoldás, amíg csak alszik, ill, fekszik benne, utána meg kiderül, hogy kell-e járóka vagy sem. És persze anyagilag is talán jobbkor jön, mondjuk fél-egy év múlva egy újabb beruházás. Bár lehet rosszul gonolom. Szerintetek?

Kép
Kép
nikole
 
 


Egyébként barbamami nekem is pont az a gondom, hogy nem akarom a gyerkőcöt utazóágyban játszatni...

Kép
Kép
nikole
 
 


Lányok valaki nem tudja annak az oldalnak a címét,amit még ide anno vki beírt. Kandász Andrea szülőszobás müsőrait lehetett megnézni! Sehol sem találom a neten. :(

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok..
Bacsbern..
jól látom hogy a te pici lányodat is Dórának fogják hívni?? :D ..csini vagy,semmi nem látszik meg rajtad.a pocidon kívűl,sztem nőtt a múltkori kép óta,,lehet neked is most fog megugrani a következő 2 hétben!! :)

Akíra
Pont írtam a múltkor h nekem annyira nem vált be ez a szopi párna..és pont azért amit leírtál..avval forgolódni egyszerűen kész kínszenvedés..én avval kezdem az alvást aztán úgy a 2.pisinél mindig ledobom és folytatom a jó öreg párnás megoldásom..tvt nézni használom én is inkább..

Elizabeth
Neked hatalmas pocid van :o ..mekkora lesz a végére,bele sem merek gondolni :lol:

ti nem voltatok ma extra fárdtak..szar kedvvel keltem,és úgy is fekszem le..nemtudom mi van a levegőben mostanában..egész nap elvoltam,csináltam a dolgaim,intéznivalók ilyesmi,bambultam ki a fejemből...hazaértem és ugyanez..szörnyű...

Nikole
sajna nemtudok tanácsot adni egyik kérdésedre sem,lévén első babát várom..sztem hallgass barbamamira..vmi biztos van abban amit mond.. :wink:

jhaaaj ezt ne is mondjátok..már én is alig várom h a karomban tarthassam..aztán lehet hogy 2-3hónap alvatlanság után majd visszakívánom egy időre a pociba :lol: :lol: :lol:

Kép
nikky
 
 


Lemértem az utazóágyunkat nincs 120 cm hosszú, így a nagyszerű, olcsó megoldás ugrott. Azt hiszem erre még aludnom kell, de nagyon úgy tűnik, hogy marad a hajolgatás, aztán majd meglátjuk. Két utazóágynak szerintem annyira nincs értelme... Persze azért még várom a véleményeket!
Egyébként én is a jól bevált párnás megoldással alszom. Mindkét oldalamon van egy, és mikor fordulok, pakolom a térdem alá. Ja, és ti nem ébredtek arra, hogy háton fekszetek? Én folyton, és nagyon nem örülök neki, mert azt mondják, hogy azt már nagyon nem kellene, de hát álmomban forgok el. Szoktam párnát tenni a hátamhoz is (ami épp nincs atérdem alatt), így nem tudok teljesen hanyatt fordulni álmomban... Nem egyszerű!

Kép
Kép
nikole
 
 


Sziasztok!

Barbamami:Olvasgatlak titeket,csak most csendes hallgatózásba burkolóztam.Meg hát időm sem sok van.Házat akarunk venni,újépitésűt,de semmi nem egyszerü.
Keresni,papirokat intézni,hitel stb.Közben a férjem kapott állásajánlatot német o-ba de igyekszem lebeszélni,mert szülés előtt két héttel menne ki és csak utána jönne haza,4 napra :(
Nagyon jo pénz,de nekem nem éri igy meg.
A táblázatból valóban eltüntem,nem tudom miért? :shock:
Igaz hogy nem volt pontos az adat,de nem is értem.

nikole:Szerintem járókát vegyetek,és abból van az a tipus (fa)aminek a magasságát lehet állitani.Szerintem nagyon szupi.Jobban megéri hosszabb távon.

Nagyon szépek a babák,pocik :D

Kép
dorcacs
 
 


Sziasztok !

Voltunk CTG-n, meg UH-on.

A CTG mutatott két remek kis keményedést, mondjuk éreztem is őket rendesen :lol:

UH a mai, majd 38. hetes méreteink:
BDP: 98 mm
OFED: 119 mm
AC: 353 mm
FL: 78 mm
Súly: ~3860 g
Egy picit nagyobb, mint Mátécska ilyen idő tájt. :)
A méhlepényem II., de az ilyenkor nem is csoda.

Viszont: mivel egy ujjnyira nyitva van a külső-belső méhszáj (kicsit még vaskos ugyan), ezért szigorú utasításként kaptam, hogy ha rendszeres 10 perces fájások lennének v. elfolyna a magzatvíz akkor irány a kórház, mert innen már nagyon gyors lesz a dolog :lol: :lol:

Vagyis, visszaszámlálás indul... :wink:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Dojika..........de jóóóóóóóóóóóóóóóóóó :), akkor gondolom most már izgulsz! :)

(Kicsit irigykedem :) )

Kép
elizabeth25
 
 


Dorcacs:
táblázatból valóban eltüntem,nem tudom miért? :shock:
Igaz hogy nem volt pontos az adat,de nem is értem.


En ertem. Kaptam egy tablazatot a 02.05.-ei adatokkal. En ezt modositottam +2 hetes adatokkal, feltettem 02.19-en, es megkertem mindenkit, ha vmi gaz van, irjon, akar privit is. Volt, aki ezzel elt is, oket rogton javitottam is, hetfon (02.26.) a helyen lesz minden. Amirol tudok. Ugy gondoltam - bocs, ha rosszul -, ha gond van a tablaval, annak irsz, aki felrakta.

Tobbiek: Orulok, hogy minden OK, a pocakok nagyon szepen gombolyodnek. Hetfon jon a tabla.

Kép
Kép
-macsek-
 
 


sziasztok!

Dorcacs,Macsek!?

Én hibáztam a táblázattal?Ha igen,akkor elnézést,de Dorcacs nekem sem írt,legalábbis azt tuti nem,hogy kiesett...

Dojika!
Csak nem te jössz?? Hajrá! Azért majd üzenj,bármi is van!

Pocakok egyre nőnek...

Kép
babzsák
 
 


[quote="babzsák"]Dojika!
Csak nem te jössz?? Hajrá! Azért majd üzenj,bármi is van!

[quote]

Úgy legyen :wink:
Nem lenne rossz, de ki tudja még azt ...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Hello Lányok!

Rakok fel pár új képet, ahol Vackormár 4 hetes! :D Kép Kép Kép Kép Kép

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Nikole:
Egyébként amíg a baba kicsi (kb. az első 2-4 hónapban) nem muszály járókában,vagy ágyban tartani a babát,ha ébren van! Nekem a játszó-pihenőszék (nem tudom,mi a pontos neve..) NAGYON BEJÖTT!! Pl. amikor főztem,addig az asztalra tettem benne a babát,és mivel nem vízszintesen volt,tudott nézelődni (amit ugye ebben a korban még magától nam tud..). Nahát,ezt nagyon élvezte.. Azt hiszem,rakok fel inkább egy képet,akkor tudni fogod,miről beszélek.. (Persze,be szoktam kötni,csak itt éppen akkor raktam bele.És az asztalon van... :P ) Kép
És ebben ide-oda vinni is nagyon kényelmes a babát,sőt,az elején,amíg nem tudott magától ülni,ebben etettem..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Nikole
Szerintem az utazóágyat felejtsd el. Mi azért nem vettünk anno, mert az alja pont az utazások miatt összehajtható. Ha belenyúlsz az aljába, annyira nyiklik-nyaklik az egész, hogy szerintem abban nem kényelmes egy kisbabának. Nem tartja a gerincét. Ráadásul kicsi is. Amikor egyszer nyaralni mentünk az Áronnal, az egyik szállodában ilyet kaptunk. Mondanom sem kell, felállni azt nem tudott benne, de aludni sem igazán. énytelenek voltunk magunk közé venni éjszaka. Aztán másnap közöltük a szálloda portán, hogy rendes kiságyat kérünk... Nekem nem jött be.
Most mi is ugyanebben a ipőben járunk mint ti. Két helyen kéne kiságy.... De én úgy határoztam hogy veszünk a másik mellé egy 60x120-as kiságyat.Olcsóbb mint a járóka, és jobb mint az utazóágy. ( 10.000 Ft) És mivel nem egy nehéz szerkezet, bármikor kivihetem az udvarra is.... Különben nekünk van járókánk is, ilyen hálós. Őszintén szólva nem sokat használam. Akkor volt jó, amikor még menni nem tudott de már felállt mindenhol. Ilyenkor amikor WC-re kellett mennem , vagy csengettek és ki kellett szaladnom, beletettem, hogy ne legyen baja. Különben a földön kúszott mászott nekem egy báránytakarón. Ott szeretett lenni a legjobban.
Barbamami által ajánlott pihenőszék is jó megoldás, én amikor már nem bírtam vele mert nézelődni akart és főznöm kellett, az autósülés-hordozóba rakam, ugyancsak az asztalra. Azt is szerette, de ez csak tényleg az első 3 hónapban működött.

Dojika
Azt hiszem akkor te leszel közülünk az első. Szép nagy méreteitek vannak. Én majd csak jövőhéten hétfőn megyek Uh-ra és dokihoz. De remélem hasonlóakat fogok hallani.... :wink:

berzkat
 
 


Jó reggelt!
R.zsana:a kis vackor gyönyörű!
Dojíka:irigyellek,nekem még semmi jele,hogy a kis hercegnőm ki akarna jönni.....Pedig már nagyon VÁRJUK

KépKép
vicuska
 
 


sziasztok!

a pihenőszéknek mi is nagy hasznát vettük az előző gyermeknél.mivel anno mindent elajándékoztunk,most másikat veszünk.nem hagynám ki.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok !

Jaj, Zsana :)
Olyan édes a Babócád :)

Köszi lányok,
jó lenne sorra kerülni és már babázni, de tudjuk, ez nem rajtunk múlik... Zsófin múlik ;)

Tegnap alkudoztam a dokival :) Hogy jó lenne már szülni, ő meg mondta, hogy inkább majd a jövő héten... Ebbe egyeztünk meg :lol: Majd meglátjuk Zsófi, hogy egyezett meg velünk ;)

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Zsana
Nagyon édi vackorbaby...kis nyugodtnak tűnik nekem.. :D

Barbamami
Tök jó az a kis mackós rugi..nagyon édi ez a kép :)

Dojika
Mondanom sem kell h irigyellek, :oops: ... :lol:
és természetesen megy a drukk neked h minél hamarabb láthasd Zsófit...na mega többieknek is..ki tudja kinél mikor gondolja úgy a pocaklakó hogy akkor neki most jött el az ideje..vagytok páran..szeretem ezt az időszakot,m ilyenkor gyorsabbnak tűnik nekem valahogy az idő... :?:

Semmit nem aludtam..már 3.napja felkelek hajnali 3körül,forgolódás,fáj a csípőm,másik oldalon is,a szeméremtájékom meg ég,fáj nemtudom mit csinál..a belső combom is sajog minden egyes átfordulásnál..közbe Dóri meg-megrugdos hogy hagyjam már abba a mocorgást gondolom...és 7körül bealszom 10ig!!Ez már így marad??? :cry:

Kép
nikky
 
 


nikky írta:Semmit nem aludtam..már 3.napja felkelek hajnali 3körül,forgolódás,fáj a csípőm,másik oldalon is,a szeméremtájékom meg ég,fáj nemtudom mit csinál..a belső combom is sajog minden egyes átfordulásnál..közbe Dóri meg-megrugdos hogy hagyjam már abba a mocorgást gondolom...és 7körül bealszom 10ig!!Ez már így marad??? :cry:


Nikky
nem akarlak elkeseríteni, de IGEN ... :(
aztán egyre többet kell majd kimenned a fürdőbe, de mikor felkelsz, majd "leszakad" a hasad... (alvás közben ugy minden ellazul, izmok, szalagok, a táguló medence...) és nem bírsz álló helyzetből elindulni, csak percek múlva... legalábbis én ezt élem meg éjszakánként...

Nagy örömömben, azt nem is mondtam, hogy nem képzelődtünk, a pocak lejebb van. Zsófi feje ugyanis ben van már ékelődve teljesen a "kijárathoz" - mondta tegnap az orvosom

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Sziasztok!!!

Köszönöm a sok tanácsot! Azt hiszem sikerült lebeszélnem a kedvesem az utazóágyról. (A sok kismama véleménye jó hatással van rá... Köszi nektek) Legalábbis egyelőre hanyagoljuk a dolgot, aztán majd a gyakorlatban kiderül, hogy mire is lesz szükség. Pihenő széket kaptunk mi is, de még meg sem néztem, azt hiszem ez lesz a mai feladat. Csak azt nem tudom, hogy abba mikortól lehet beletenni a picit. Nem baj, hogy nem egyenesen van a gerince??? Egyébként kaptunk mózeskosarat is, olyan igazi nagy keményfalút. A sógornőm azt mondta, hogy amíg nem nagyon mocorgott a pici, addig ő abban hordozta, és altatta napközben, nagyon imádta, volt, hgy éjszaka is csak abban maradt meg, nem is a kiságyban. Egyébként én is gondoltam a kb. 10.000 Ft,- os kiságyon lentre, de a párom kezd belemenni a fa emelehető járókába. (Nem tudom mi nem tetszik rajta neki?) Szóval még képlékeny a dolog.
Mégegyszer köszi a sok infót!
Húh ma reggel úgy felidegesítettek a munkahelyemen, hogy Marci majd kiugrott! De már csak két hét, és nyugodtan készülhetünk mi is a nagy eseményre... Már nagyon várom, hogy végre pakolászhassak otthon, kimoshassam a kapott babaruhákat, bepakolhassam Marci kisszekrényét, és hát lassan meg kellene vennem a kórházi dolgokat. Tegnap a barátnőm elmesélte mi volt a szülőszoba látogatáson, és egy pillanatra megrettentem. Mi márc. 5-én megyünk, nem tudom az milyen hatással lesz rám...
Gyönyörűek a babák!!! Ez tartja bennem a lelket, hogy milyen jó lesz már, ha kint lesz!!!

Kép
Kép
nikole
 
 


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :P :P :P :PSziasztok!

MEGSZÜLETETT GERGŐ!!!!!2007.03.12.én.
GERGŐ ÉS ANZSIKA
tinnyei
 
 


Sziasztok jó reggelt mindenkinek!

Alvás téma...már nálam is egyre nehezebben megy :(....és tudom ez csak rosszabb lesz!

Tinnyei,hogy érzed...baba mikor jön? :) Izgulsz már?

Nikole, te hol fogsz szülni? Csak nem a Péterfy-ben?

Dojika, akkor most már időzített bomba vagy! :lol:

Pihenőszék: Mennyiért lehet ilyet venni, és hol?

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok!

Tegnap én is nagyon rosszul aludtam. Éjfélig nem bírtam elaludni, hajnali ötkor meg felébredtem. Most egy számítástechnikai tanfolyamon vagyok, és baromi bénának érzem magam. :cry:

Bocs a lehangoló sorokért.

Dojika, drukkolok!

Körkérdés: Ha majd megszületik a baba minden szoptatás előtt és után meg kell mérni babamérlegen???? Mert az anyósom azt mondta, hogy igen. Bele fogok őrülni, ha három óránként szopik, előtte, utána mindig kompletten levetkőztetni, felöltöztetni. Én arra gondoltam, hogy az első 1-2 hétben persze mérem (legalábbis nappal) minden szopi előtt és után, de aztán majd csak naponta egyszer kétszer, hogy lássuk, rendesen fejlődik-e. Nagyobb baba korában pedig akár nem is mindennap. Ez hülyeség?
Nem akarok folyton görcsölni, hogy éppen hány grammot szopizott, ha egyébként napi/heti szinten rendesen fejlődik.
Vendég
 


Sziasztok!

Edi!! Nehogy ilyennel stresszeld magad! Az hiányozna,ha állandóan mérlegelnéd. Manapság az az elfogadott,hogy heti egyszer mérik. És ha megvan a napi 5-6 pisis pelus,akkor minden ok. Illetve ha a kaki állaga is megfelelő,akkor is minden ok,és biztos elég és megfelelő neki a szopi vagy tápszer.
Amikor mi voltunk csecsemők,akkor mérlegeltek napi 6x,de ezt mára teljesen elavultnak és feleslegesnek tartják. A védőnőd, vagy a leendő gyermekorvos majd elmondja,hogy hogy érdemes. Személy szerint én még bérelni sem szeretnék mérleget,nem hogy venni. Úgy gondolom,meg lehet azt állapítani,hogy éhes-e még a bébi,vagy jóllakott,és ez a fontos,nem az,hogy hány ml-t szopizott.

Alvás
Én biztos szerencsés vagyok,mert ha el tudok aludni,akkor nekem nem fáj semmi,azt se veszem észre,hogy mocorog-e Samu. De sokszor van,hogy azéjjeli pisi után nem tudok visszaaludni. Illetve a sav miatt félig ülve kezdek minden este,aztán egy idő után lehúzódok kényelmes testhelyzetbe,de már ezt sem szoktam észrevenni...nagyon sajnállak titeket,ha rosszul alszotok!!!

Kép
babzsák
 
 


Sziasztok Csajszik,

Mi is még itt vagyunk egyben! Ma reggelre volt egy kis vérzés és megijedtünk, de felhívtam az orvost, aki azt mondta, hogy biztosan tágult a méhszáj, és ha nem nagy mennyiségű, akkor nincs ezzel teendő. Este úgyis megyünk a szokásos heti vizsgálatra.

Bocsi, hogy a többi írásra nem nagyon reagálok, de igaziból már csak befelé tudok figyelni.

Szurkoljatok légyszi.......

Puszi, és szép napot mindenkinek!

Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Edi !
Én egyszer nem mértem otthon a fiamat, hetente, aztán kéthetente jártunk a védőnőhöz méredzkedni...
Ha látod hogy fejlődik, van pisi-kaki a pelusban napont többször is, mosolygós, jó kedvű - akkor eleget szopizik...
Én a mai napig nem tudom, hogy kell a babamérleget használni és Zsófinál se fogom megtanulni, az biztos :)

Lilo :lol: :lol:
Akkor még se én jövök :)
Remélem este jó híreket kapsz, meg ki tudja, talán már babázni fogsz :wink:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Lilo!!!
Szorítunk! Majd üzenj!!!

Kép
babzsák
 
 


Sziasztok! EDI nekem a védőnőm azt mondta,hogy nem kell állandóan mérni ha valaki nagyon szeretné mérje de felesleges.Sőt azt is mondta ,hogy ha nincs mérleg az se egy tragédia nem muszáj azért azt is venni. Majd ők meg mérik a babát.Én pl nem is veszek mérleget. ALVÁS szerencsére nálam sem gázosnéha éjjel felébredek mikor fordulok hogy fáj a pocim de különben este 11-től simán alszok 9-10-ig.Remélem ez így is marad a hátralévő időben is.Nekem a baba is úgy alszik ahogy én ha felébredek 5 perc és ő is ,ha becsukom a szemem pár perc és ő is abba hagyja a mocorgást :D Remélem késöbb is ha majd meglesz akkor is ilyen jó baba lesz! NIKKY az én kislányom Dorina lesz mivel a hugom Dóra és ezért nem akartam hogy úgyanaz legyen a neve. körkérdés: Lányok a védőnőhöz kötelező járni? Én nem szeretném ha kijönne hozzám a lakásra és beleszólna mindenbe.
Vendég
 


Na szép jó reggelt mindenkinek, látom termeltetek megint :D

bacsbern a védőnőhöz sajnos kötelező járni és őneki is kötelező kimenni hozzád, sőt, ha a baba megszületik, az első hat hétebe minden nap héten egyszer ott lesz nálad!!!
A terhesség alatt minimum 4 pecsétet kell adnia neked a kiskönyvedbe, ez a GYED-ed megkapásának függvénye...vagyis értelmesebben fogalmazva, ahhoz, hogy megkapd, 4 pecsét kell :lol:

Lilo, dojika, rém irigy vagyok rátok és nagyon drukkolok nektek! Jön megint a babaeső, ez tök jó, ilyenkor másért izgulok és így egy kicsit elterelem magamról a gondolataimat :)

Az alvás egyre rémesebb, én már alig bírok aludni egy két órát éjszakánként...fáj a csípőm, és az oldalam és mindenem, és már ott tartok, hogy normálisan meg se tudok fordulni, mert amikor megfordulok meghúzódik odabent valami és utána nyilalva fáj, tehát azt a technikát dolgoztam ki a megforduláshoz, hogy nehézkesen felülök, és úgy fordulok át a másik oldalamra...nem egyszerű...de az, hogy mikor felkelek, és megyek wc-re (kb. 40 percenként) mennyire fáj nekem...felállok, a lányom mégjobban lezuttyan, rá a hólyagomra, majdnem bepisilek...és meg se bírok indulni rögtön annyira fáj mindenem...kell egy fél perc mire összeszedem magam és elindulok...borzasztó... :cry:

Most már tényleg szó szerint könyörgök neki, hogy szánja rá magát, jöjjön ki, jobb lesz itt neki... :D
Apával együtt már nagyon várjuk, és most már apa se issza meg az esti sörét (bár eddig se itta meg minden nap, de most már annyit se) szóval már rémesen várjuk, és jó lenne ha mozgósítaná magát :lol:
De persze eszébe nem jut megmoccanni :D
Fogadjunk én majd 42 hétre szülök... :?

Zsana, ez a bébi egy tünemény...nem adja nekem valaki kölcsön a babóját, csak míg az enyém meg nem születik? Aztán visszaadom... :lol:

Nah megyek olvasgatok még vissza!
És Dojika, lilo drukkolok ám nektek :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra, nem akarok beleszólni, de én úgy tudom, hogy a négy pecsét az nem a gyedhez, hanem az egyszeri anyasági támogatáshoz kell, legalább is amit adott a védőnő papírt, arra az van ráírva!
Marha jó lesz ha hetente egyszer az ember nyakán fog lógni! :(

Kép
elizabeth25
 
 


Edi: nem kell naponta méregetni, csak akkor ha kíváncsi vagy, hogy egy egy szopás alkalmával mennyit szopizott a pici. Ez egyébként akkor jó, ha pl.: sokat sír, mert lehet, hogy akkor nem elég neki a tejcsi. Na akkor jó ha szopi előtt és után leméred, hogy mennyit evett, de még véletlenül se vetkőztesd le! Jó az ruhástól is, hiszen abba lesz előtte és utána is, Te meg igazából arra vagy kíváncsi mennyit evett, nem pedig arra, hogy mennyi a tényleges
súlya. Nekünk a védőnő heti 1 szeri pucér méreckedést mondott, ami pont elég ha rendben van minden. (Általában fürcsi előtt, minden héten uaz a napon)

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Lilo: nagyon drukkolok Neked és kívánom, hogy olyan legyen a szülésed, amilyet elképzeltél magadnak!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Akíra
az alvás-dolog nagyon ismerős, akár én is írhattam volna... :wink:
pont ugyanígy zajlik minden éjszakánként...
És mi is könyörgünk már Zsófinak, hogy döntsön, és jöjjön :)
A fiam minden este elmondja, szerinte ez lesz az az éjszaka, amikor keményedni fog a hasam és menni kell a kórházba :lol: :lol:

a 4 pecsét, illetve igazolást szoktak adni, az tényleg az anyaságihoz kell. nekem a kórház adott anno egy igazolást, hogy részt vettem a kellő számú terhsgondozáson.

védőnő
nekem Mátéval egy tündéri, jófej védőnőm volt, nagyon szerettük. Ő meg imádta Mátét, a kedvence volt :)
az elején ő járt hozzánk, nem szólt bele semmibe, mindenben partner volt, bármikor hívhattam ha bizonytalan voltam.
Most elég furcsa a helyzet, mert lévén új lakópark ahol lakunk, folyton változnak a területek, ki hova tartozik... eddig mindig másik védőnővel találkoztam a gondozáson - de mondjuk szerencsére nem volt gond egyikkel sem
Most már nem járok, január óta, azt mondták ekkora hassal maradjak itthon :)

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Akkor bocsi, én tévedtem, de lényeg, hogy kell a négy pecsét, és igaz csak az egyszeri anyasági támogatáshoz, de szerintem az is jól jön...már legalábbis mi sajna nem vagyunk milliomosak, ugyhogy tuti jól fog jönni...tudja valaki mennyi is az most és hol kell intézni majd és mikor kapja meg az ember? :roll:

Hát dojika nem tudom te mit szólsz a Schöfis topikban zajló dolgokhoz? Mit szólsz a korház bezárásához? Én eléggé ki vagyok akadva, de nem hiszem, hogy bármit is tehetünk...szerinted? :cry:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


AKIRA köszi az infot de ha nekem már megvannak a pecsétjeim akkor is kötelező?Eddig 6-szor voltam a védőnőnél és összesen13 pecsétem van. Nem értem ,hogy az embert minek fárasztják ezzel.Akinek szüksége van rá az menjen akinek meg nincs azt hagyják békén!Na mindegy !BOCSI A KIROHANÁSÉRT! De nekem ehez se energiám se kedvem.Biztos van aki örül a védőnőnek de engem valahogy nemhoz lázba!
Vendég
 


akíra írta:Akkor bocsi, én tévedtem, de lényeg, hogy kell a négy pecsét, és igaz csak az egyszeri anyasági támogatáshoz, de szerintem az is jól jön...már legalábbis mi sajna nem vagyunk milliomosak, ugyhogy tuti jól fog jönni...tudja valaki mennyi is az most és hol kell intézni majd és mikor kapja meg az ember? :roll:

Hát dojika nem tudom te mit szólsz a Schöfis topikban zajló dolgokhoz? Mit szólsz a korház bezárásához? Én eléggé ki vagyok akadva, de nem hiszem, hogy bármit is tehetünk...szerinted? :cry:


Anyasági
a Kincstárnál kell igényelni, de le lehet tölteni az adatlapot a netről is (azthiszem én az oep-éről töltöttem le)
az öszegr nem emlékszem, de 60 felett van, azt hiszem...

Schöpfi
én is el vagyok keseredve, az meg hogy felesleges a kórház... ez nagyon durva... hány pici baba életét mentették meg, akit máshol nem mertek ellátni, mert nincsenek rá felkészülve...
aki ilyet leírt egy hivatalos dokumentumba, az magáról állított ki bizonyítványt :evil:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Akíra

bocsi, tévedtem, nem az oepről vettem le, de itt a link
http://www.allamkincstar.gov.hu/hu/ugyfelkapcs/csaladtegyeb

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Köszönöm a linket, mindjárt megnézem, és akkor okosabb leszek, mert egyenlőre én mindennel kapcsolatba kicsit parás vagyok, hogy hogy is fogjuk elintézni a dolgokat, mert az én munkahelyem nem intéz semmit, mindenért férjem fut majd, csak az a baj, hogy semmiről se tudjuk, hogy honnan... de majd kiderítjük :lol:

A védőnőhöz én se szeretek járni, de beletörődtem, bár most már szerencsére nem kell többször mennem, már csak ő jön, ha itthon van a babóca :)
Pecsét nekem is van dögivel, mindhárom oldal betelt ami a kiskönyvbe adott :D
Szóval elegem is van belőle, azt se tudom, jövőhét hétfőn ha megyek a dokimhoz ultrahangra meg ilyenekre akkor mi lesz :D
Hova fog írni... :roll:
De majd megoldja, és remélem az lesz az utolsó vizsgálat, és utána kifárad a kis hölgy a kényelmes ki szűk odujából... :lol:
Nem lenne ellenemre :D

A korház pedig annyira felbosszant, hogy csak na...nem is tudom, hogy hogy tehetnek ilyet...én nemtudom figyelted-e de majdnem az összes korház amit bezárnak gyerek korház meg ilyesmi...szóval felesleges a gyerek élet az államnak...szép :!: :evil:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok! :lol:

Ma házidokinál voltam táppénz miatt. Hétfőtől szülésin vagyok már. Nekem se kellett vízitdíjat fizetni,de ez így is van rendjén,mert a kismamáknak nem kell!
Délutám nődoki lesz. Nagyon kíváncsi leszek,mennyi nőtt már. 2 hete 2500 gr volt. Szombaton meg meglesz az első CTG. Múltkor már március 1-et hozott ki a gép a szülésre,kívi vagyok,hogy ma mit is ír.
Jól vagyunk,sokat mozog,bár már nem tudok olyan gyorsan menni,de az alvás még remekül megy szerencsére. :D Továbbra sem vizesedem.
Terhességi csíkok a 30.hét után nekem is megjelentek,de annyira nem izgat,majd elmúlik,kenem is rendesen.
Az egyszeri anyaságit nekem a munkahely intézi,csak a páromnak kell a papirokat bevinni.

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Schöpfi: És még mi lesz a sok speciálisan képzett genetikussal??? Engem tavaly, mikor Down kóros babával voltam terhes, ott vizsgáltak és ami fontosabb, ott tartották bennem a lelket. És rengeteg betegük volt akkor is. Ezek után mi lesz??

KépKép
nanett
 
 


Hát nanett látod ezek azok a kérdések amik engem is foglalkoztatnak, de fogalmam nincs, hogy mi jár a politikusok agyába, hogy pont az ilyen létfontosságú korházakat szüntetik meg, ami teltházas állandóan...szóval nem tudom...feldühít :evil:

A másik meg, nem tudom miért, de ma irtóra fáj a hasam a köldököm felett, olyan mintha ki akarná valaki tépni a helyérő...pedig nekem nincs kifordulva, és szerintem már nem is fordul ki, bár ki tudja...de ilyen fájdalmat...borzasztó...
És nem tudom miért de egy herpesz is kijött ma a számra...pedig az legutóbb terhesség elött volt, mert nekem mindig hormonálisan jött ki, és mindig a menzesz elött egy héttel...de most csak nem lesz már menzeszem egy hét mulva :lol:
De nem tudom akkor miért jött ki? :roll:
Ötlet :?:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Bacsbern, Elizabeth!
Aranyos a pocakotok! :) Szépen kerekedik a tiétek is!!

R.Zsana!
Nagyon cuki a kisfiad!Zabálni való! :)

Dojika, Lilo!
Szoritunk hogy a napokban már a kezetekben tartsátok a babócákat!
Kicsit azért irigykedem,de már nekünk se olyan sok van hátra! :)

Alvás!
Hát az éjszakám az szörnyű volt!Fél 11 fele sikerült nagy nehezen elaludnom! 1-kor arra keltem hogy majd szét durran a hólyagom és a bal felem teljesen elzsibbadt!Nagy nehezen felkeltem és elmentem WC-re, utána meg elkezdett égni a gyomrom (de mitől azt nem tudom ,mert eddig nem égett még)! Ezek után csak nyűglödtem, nem találtam a helyem.Lehet hogy azért is mert apa nincs itthon és egyedül éreztem magam!Kb. fél 4 fele végre valahára eltudtam aludni!

Pussz mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Én viszonylag új vagyok.Az Akirát már ismerem pár hete.Ő csábított ide :).
Jó sokan vagytok.Néha nem is tudom követni ki-mint-hogy :).

Akíra:
Szerintem a pocid azért fájhat,mert nyúlnak a hasizmok.Nekem is néha furi érzés van a pocimnál,mintha leégett volna a bőröm.
Olvastam,hogy ez azért lehet.
De lehet,hogy hülyeség.

Kórház téma:

Engem is bosszant a helyzet,mert én a Szabolcs utcai kórházba járok,és azt is be akarják zárni.Ráadásul állítólag itt a lejobb a koraszülött mentés.Én eddig csak kedves orvosokkal,ápolókkal találkoztam itt,nagyon sajnálnám ha bezárnák :( .

Alvás téma:
Lányok ez tényleg ilyen rosz lesz?Én még egyenlőre tudok aludni,csak 2x megyek ki wcre esete,inkább a bugyuta álmokkal vannak gondjaim.Szerencsére a derekam se nagyon fáj.Lesz ez még rosszabb is?

Kép

Timi
tftimi
 
 


Lányok!

Itt is megkérdezem, hátha valaki tudja:

Tudja valaki, hogy a TGYÁS bruttóból mennyi adót vonnak? Fontos lenne, mert töltöm ki a gázár támogatási papírt, és ide netto jövedelmet kell írni, de én még nem kaptam semmit, mert a héten intéztük a papítórokat. Felhívtam a TB-t ahol azt mondták nem tudják mert a gépbe beviszik az adatokat, az meg kidobja hogy mennyi jár... várjak 1 hónapot akkor kapok pénzt és majd meglátom! :twisted:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: