Új privát üzeneted érkezett!

akíra: én kértem epidurálist és jól tettem, mert császárral végződött. Semmit nem éreztem a beadásából és utána sem volt semi problémám, annyi csak, h pár napig a szúrás helye érzékeny volt az időjárásra!!

Kép
gyanixi
 
 


Akíra!!!

Én nem kérném, mert sajnos több rosszat hallottam róla, mint jót.
Természetesen embere válogatja, és a fájdalomküszöbünk.
Nekem nem volt rá szükségem, mert pikk-pakk letudtam a szülés dolgot mindennel együtt 7 óra hossza alatt.Én az infúziótól féltem, de EDA meg sem fordult a fejemben.
Kibírhatóak a fájások, maga a kitolás, varrás...szerintem.
Természetesen ez csak 1 vélamény és tapasztalat.

Jó statisztikázást :D
vedresandi
 
 


Köszi lányok a légzésfigyelővel kapcsolatosakat, én is használtat fogok venni, mert újjonan drága és most nincs rá keret, Tudom sokan azt mondják, h erre nem sajnálhatja az ember, de én nem is sajnálnám, csak kénytelenek vagyunk csoportosítani....

Nem tudom már, h ide leírtam- e a szüléstörténetet, úgy rémlik igen,de annyira szétszórt vagyok!!

Mondja meg nekem valaki, h ha nem is kellett erölködnöm, mert császáros lett a szülés vége, akkor miért fáj az aranyerem????Amikor toltak a műtőbe és már hatott az epidurális, akkor is csak azt hajtogattam, h nagyon fáj az aranyerem....azóta is!! :?
Bocsi a témáért.... :roll:

Kép
gyanixi
 
 

 
 

Sziasztok lanyok!

LILO,
HATALMAS GRATULA!!!! Sajna tenyleg nem kaptam sms-t..., pedig nagyon vartam, gondoltam, h. azert nem irtal vissza a pu-re... :D
Tunemenyes a kicsi Blanka, jo egeszseget kivanok mindkettotoknek!!!!

Gyanixi,
Edes Reka az apukajaval, szep parocska vagytok! (Osszetettem a fejemben az o es a te kepedet :))
Sztem azert fajt ott neked, mert a baba sulya nyomta, erolkodestol fuggetlenul. Van, akinek mar a terhesseg elejen bedurvul...

Luisa
,
NEM, NEM. Ti NEM johettek a talira... :twisted: Micsoda buta kerdes, persze, hogy jottok! Noah nem is lenne hajlando megjelenni a menyasszonya nelkul :lol:
Ja es irigy vagyok a fodraszkodasodra... en jovo het utan mehetek csak el...

Ozi,
Koszi a tippet az erszeny meretevel kapcs, megint megerositettel, viszont a parnan elgondolkodtam. A DVD-n rajta van akkor a torolkozos modszer? Mikor notte ki Levi a parnat?
Linea Nigra, akkor ebben is hasonlitunk...

BCG... Beszeltunk mar rola, nekunk sem adtak ugye vedooltast, viszont mi hazakoltozunk 2 honap mulva... Tanacstalan vagyok, itt nagyon tanacsoljak, viszont utanaolvasva nemcsak hatastalan a gyerekek 50%-nal (!), hanem eleg durva mellekhatasai is lehetnek. Az uj TBC torzs ellen pedig nem ad vedelmet. NAGYON KIVANCSI VAGYOK A VELEMENYEDRE!!!! Please...

Rekanna,
Niki milyen nagyot nott mar! Nagyon szep kiscsaj!

Betti,
Te is szokulni akarsz? EPp gondoltam, h. annyira jol all neked ez a rezes szin!!!

Ma nagyon buszke voltam, taliztam egy regi ismerosommel, es mondta, h en szultem 6 hete???? Hat nyoma sincs! Na jo, azert van, de akkor is jol esett... :wink:

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Sziasztok!

Nagyon nagyon szépek a babák!

Akira
én azért nem kértem, mert féltem a gerincbe szúrkálástól, inkább fájjon.
Hidd el ki lehet bírni a fájásokat, ha gyors szülésed van. Ha elhúzódna tizenakárhányóráig, akkor kérném én is. A kitolás pedig egyáltalán nem fájt.

Vitte
köszi, igazából azért rezes, mert rásütött a nap. Most éppen világosodási fázisban vagyok, mindig mikor megyek majd a fodrászhoz szőkítünk egy kicsit. Én igazából ennél sötétebb barna vagyok, de voltam már vörös is. Szőke pedig fiatalít, azért szeretnék újra az lenni. :wink:

Kép
Kép
bbeti
 
 


Hello Lányok!

Lilo, Berzkat: nagy gratula a babákhoz!!! Egyre többen leszünk! Nagyon jó! Mire lesz a találkozó már sok sok baba lesz!

Csajok! Néztem a táblázatot és azt vettem észre, hogy mostanában a csajok születnek sorra! NA, nem mintha ez gond lenne, nekünk fiús anyukáknak. :wink: 8) Főleg, ha ilyen szép csajok vannak itt és jönnek folyamatosan. :wink:

EDA: a barátnőm anesztetiológus, szóval toppon van a témában. A szülés előtt kikérdeztem mindenről. Nekem a szülés alatt volt olyan időszakom amikor bármit megadtam volna bármilyen fájdalomcsillapítóért, de akkor már annyira kitágultam, hogy nem kaphattam, úgyhogy ha kérsz időben kérjél, mert 3 újjnyinál ill többnél már nem adnak szívesen...(ami elég elkeserítő abban a helyzetben :roll: ) Egyébként most már nem bánom, hogy nem kaphattam, mert ez így volt jó! A fájdalomra nem is emlékszem igazán... A lényeg, hogy mellékhatásként felléphet nagyon erős fejfájás, de természetesen nem mindenkinél, ill. a helye fájhat pár napig. Sokan félnek olyan dolgotól (pl.: bénulás), ami elvileg nem lehetséges, ha tapasztalt szakember adja be! Na, ezek után szerintem úgy is csak ott fogsz dönteni. :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Akira:
nekem a dokim megkönnyítette a kérdést, mert már előre tudtam, hogy ő nem szokott adni. Végül is nem nála szültem, de akinél szültem meg a bábám is a természetes szülés híve voltak és így se volt esély arra, hogy kapjak, főleg mert gyorsan tágultam és a vége felé már nem adnak. Szerintem ki lehet bírni a fájdalmakat, nagyon rosszak, de fantasztikus érzés, amikor egy pillanat alatt elmúlnak, mihelyt kinn van a pici. Nekem egy dolog volt rossz, hogy azt hittem, hogy a tolófájások már nem annyira fájnak, pedig ugyanúgy fájtak, kivéve ha nyomtam, akkor lehetett csak őket elviselni.

Vitte:
szerintem adasd be a BCG-t, itthon ez nem kérdés és szerintem nem hülyeség. Persze egyszerűbb nekünk, akiket meg se kérdeznek, én ugyanígy vacilálok más oltásokkal, amellyek itthon fakultatívak.

Lilo:
tőlem is nagy gratula, pontosan jött a kislány, nem?

Berzkat:
neked is óriási gratuláció, várunk nálunk.

Linea negra:
nekem is csak most szülés után tűnt fel, hogy kijött halványan, előbb-utóbb csak elmúlik

Szoptatás:
lányok, nektek nem csöpög egyfolytában a melletek? Főleg éjszaka nem tudom, mit csináljak, mindig melltartót ekll hordjak betéttel? Van valakinek valami jó tanácsa, hogy mit lehet ellene tenni?

Kép

Kép
rekanna
 
 


Vitte,
DVD? En a letoltheto videokra gondoltam...
http://www.newnativebaby.com/instructio ... omfort.asp
(Correctly Using Towel, Correctly Using Blanket)
Parna: nem emlekszem pontosan, de asszem a masodik v. harmadik heten mar nem tettem ala.
A BCG-rol irok mailt.

Rekanna,
Nekem is folyik mindig a tejem szopi kozben, de en nem vagyok hajlando melltartoban aludni. Szoval rajtam alt. nincs semmi es amig szopizunk ejjel, a hasznalaton kivuli mellemre egy textilpelust teszek. Felsziv mindent, nincs vele semmi gond.

Akira,
En is kertem EDA-t. Nem tudom emlekszel-e, en a szules elott ket napot vajudtam es teljesen ki voltam mar merulve. Masfel oran keresztul kaptam EDA-t es ezt a masfel orat en vegigaludtam. Ha nem igy lett volna szeritem nem lett volt erom a kitolashoz. A kitolasnal azert meg valamennyire erezheto volt a hatasa, amit tulajdonkeppen egyatalan nem bantam. Mellekhatasa nekem szerencsere nem volt. Szerintem ez ugyis ott dol majd el, te erzed majd mit birsz ki es mit nem.

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Előszöris egy nagyon jó hírrel szeretnék indítani, nemrég kaptam meg az smst a legújjabb mamitól, dojikától!

Zsófi ma reggel 6.55 kor megszületett, 4080 grammal és 54 centivel!Mindketten jól vannak!

Szóval hatalmas gratula nekik!

És köszönöm szépen a véleményeket, hozzászólásokat az EDA-val kapcsolatosan :)
Azt hiszem igazatok van és majd ott fogom eldönteni, hogy bírom-e még, és hogy mekkora is valójában a fájdalomküszöböm! Köszönöm szépen!!!!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

HELP: Tok depi vagyok. Ok nincs. Nincs semmihez sem kedvem, es ez nem jo, Lucat sem fogja felviditani. Meg dolgozok, de mar csak a heten. Egesz nap a gep elott ulok, hat ez sem jo. Most amugy semmi sem jo. Mikor mulik ez mar el ???!!!
Raadasul egyre sz@rabbul alszom, szerintem valojaban felig ebren vagyok, szinte kommentalom magamnak az alvasom. Mit csinaljak? :(

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Akíra:
én kértem EDA-t, amikor már úgy éreztem nem bírom tovább a 2 perces fájásokat és csak 1 ujjnyira voltam tág, amikor beadták a teszt adagot, pár percre rá kezdhettem tolni, mert kitágultam percek alatt, mai napig nem tudom, hogy az eda volt ilyen gyors vagy magamtól, de nekem ez a gyorsaság nagyon sokat segített, és gyors szülésem lett.
ja semmi mellékhatás nem volt, a szülés után még a saját lábamon sétáltam :), csak a szúrás helye volt érzékeny pár napig, mint Gyanixinél

Rekanna:
nekem is csöpög, de inkább csak a bal mellem, abból naponta 150ml-t lefagyasztok, és ez csak csöpögés:), esténként néha át kell öltöznöm, mert akkor nem teszek be kagylót a csöpögéshez, a betét nem sokat segít, hamar átázik. Remélem ez nem lesz 6 évig, csak elmúlik a csöpögés, ha már a pici többet eszik, nem? Te, ti mit gondoltok?

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


akarom mondani 6 hónapig, nem akarok 6 évig szoptatni !!!! :)

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


ez nem az én napom...vérge van 5percem írni...erre elszállt minden :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
akkor röviden:

tejcsöpi,
amelik ciciben van tej, az állandóan csöpög....MEDDIG FOG EZ TARTANI NEM TUDJA VALAKI???????????????

eda,
nem akartam kérni, de aztán mégis kértem, csak túl későn..Következőnél időben kérek....Jól jött volna :P :P

Vitte,
dejóneked, hogy megdicsértek..!!!!!!!!!!Irirgykedem!! Én épp tegnap kaptam majdnem sírógörcsöt, mert nem jött rám a snowboard gatyám... :cry: :roll:

Őzi,
húúú i is tudtok ám mosolyogni!!!!!! Annyira élvezem ezt a tudatos mosolyt!!!!

nanett,
jajjj...szegény. csak az anyósok ne léteznének....Nálunk mondjuk nem M.o-n laknak,de akarnak jönni 1 hónapra... :shock: :shock: hát meg is fogok őrülni...Ja és mikor hazajöttünk a kórházból, rá egy órára már nálunk voltak... Jobb lett volna kicsit hármasban..És persze végig ülöm kellett...fájt mindenek, rosszul is lettem.

BERZkAT:DOJIKA,
HATALMAs gartula!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D
Vendég
 


ja és képzeljétek Apa holnapra meglepi snowboardot szervezett...Nekem csak annyit mondott pár hete, hogy vendégség lesz, ne csináljak programot...AZtán tegnap bevallotta, hogy fel tudjak készülni. NAgyon várom, de nagyon aggódom!!!Reggeltől estig Dalmi nélkül....hát kiváncsi vagyok. Már most hiányzik.
Vendég
 


Hello Lányok!

HÁt, ma éjjel álombaba volt Bálint! Persze előbb rá kellett jönnöm, hogy mostanában mi a gond az esti etetéskor, miért nem alszik el? Végül anyum jött rá, szerinte kevés a kaja... na adtam neki többet, és lám lám aludt mint a bunda! Este 22- reggel 6-ig! :lol: szóval én is tudtam aludni végre! Valószínű kevés neki amit adok, mert mostanában tényleg kiszív mindent az üvegből.... 8)
Apa sajnos beteg... nagyon nem örülök neki. Ma már a munkahelyéről is hazaküldte a főnöke...Eddig olyan szépen kihúztuk, pedig amikor hazajöttünk az anyukám is beteg volt, de szájmaszkkal megoldottuk és nem lett semmi baj. Mondjuk nem is volt itt folyamatosan. Apa viszont folyamatisan egy légrtérben van velünk, bár tegnap anyuval fürdettem mert apa annyira ki volt, hogy rögtön lefeküdt amint hazaért. Holnap elmegy orvoshoz, ma már nem rendel...


Őzi, Nika, Zsu: nektek is elég nagy súlyú a babátok. Mennyit esznek átlagban? Meg tudjátok mondani? Csak viszonyítás képpen. Persze lehet, hogy nem is tudjátok, mert Ti szopiztattok... na, mindegy hátha mégis.

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Őzi: Levi igazi kis Herceg ezzel a mosollyal!

Bacilivi: de jó akkor végre lesz egy kis kikapcsolódás! Igazán rendes apa...majd rakhatnál fel képeket a kiruccanásról!

Dojka: Gartulálok ehhez a szép nagy babához! Nem semmi! Jó egészséget, örömöt és sok tejcsit kívánok! Várom a történetet és a képeket!!!

Csajok: sajnos a tejcsöpögés, meg cici kérdésekben nem tudok tanácsot adni, és kezdem azt gondolni, hogy nem is fogok... :cry:
Most egy reményem van, hogy a barátnőmnek, akit holnap császároznak rengeteg teje lesz és tud majd Vackornak is adni egy kicsit... az nagyon jó lenne. Reménykedem, mert úgy tűnik én reménytelen vagyok, minden próbálkozásom ellenére... most már csak az érdekel, hogy Bálint egészséges legyen! A többi nem számít!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Sziasztok!

Látom megint gyarapodott a társaság.
GRATULÁLOK A KISMAMIKNAK!

Tejcsöpögés: a szoptatáskor álltalában csepegni fog mert ingert kap a mell a tejbelővelő reflex mind a két ciciben beindul.
Tehát amig szoptat a mami addig csepeg, fog mérséklődni nem mindig lesz árvíz.

Bence ma csak a hintában hajlandó aludni, nem sokat úgy 20 perceket.Már nagyon fáradt, hatalmas pukikra ébred.
Ez megy 1 hete. érdekes hogy éjszaka nincs balhé szopizik és vissza alszik./csak nehogy elkiabáljam./

Evés: 600g-ot biztos megeszik egész nap az a minimum.
A doktornő szerint akár a 800g-ot is tehát a kettő között mikor milyen napja van.
Amikor mértem álltalában 100-120g-ot evett egyszerre.

Mostanában elaprózza 1,5 óránként cici ma ilyen etetésnél 60g-ot mértem.az kevés nem csoda a 1,5 óra, de tejcsi van mert fejtem belőle estére.
Ma megyek a dokibácsihoz.

üdv Zsu Kép

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


r.zsana
gratulálok az álom alváshoz :lol: :lol: Nekünk sem volt sose elég Dalminak az előirt adag...Mindig többet eszik..ez meg is látszik, már 5,4 kiló... JA: van egy szervezet aki tejtesókat hoz össze. Eszterlánc a neve, nézz utána, én is most kezdek keresgélni a neten.Teljesen elment a tejed? Fejéssel se jön?
Tényleg naon rendes Apa...mindig gondol ilyenekre!!! Imádom... :oops: Jó ötletet adtál, be is teszem a fényképezőgépet!!!

Tejcsöpi,
az okéé, hogy fejés vagy szopi közben csepeg...De a többi időszakkal mi lesz?

zsu,
de drága ez a gyermek!! micsoda hajkorona!!!!!
6 hetes kontroll?? szuuper!!
Vendég
 


Sziasztok lányok, beugrottam egy gyors kérdésre:

Vércukor eredmény!

Éhgyomri 6,5, terhelés utáni 6,1...a szülésznő azt mondta, hogy valami nem stimmel....elmegy és megnézi, hogy nem e összekutyultak valamit! Nekem sosem volt ilyen magas az éhgyomri, a lányok a chaten azt mondták, hogy hülye vagyok, mert nálunk vasárnap vendégség volt és még este 7kor sütit ettem!
Mindenesetre ahogy ott szétbarmolták a kezemet, mégegyszer nem megyek el, az tuti!

Kép
elizabeth25
 
 


Bacilivi: mégis mennyit eszik Dalmi, ha nem kap cicit? Bálint tegnap este a 150-re rákért még 30-at!!! Hát nem tudom, de ha nem adtam volna neki, akkor ment volna a parádé,mint tegnap meg tegnap előtt. Mind megette... Mondjuk azt beszéltük az anyuval, hogy ha szoptatnék, és lenne tejem akkor is kiszívná azt a mennyiséget ami kellene neki. Nem? Ja és ha nem kér akkor kiköpi a cumit, úgyhogy nem arról van szó, hogy megtömöm. Ma volt, hogy csak 80-at evett, de a köv alkalommal meg megette a 180-at. Nem tudom ez normális? Mindenesetre jól érzi magát. Nem aggódom, csak kíváncsi vagyok másnál ez hogy van??? :roll: 8)

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Bacilivi: a tejcsivel kapcsolatosan az az igazság, hogy fenntartásaim vannak... mármint, hogy kitől származik a tej...azért örülnék annak, ha a barátnőmnek lenne annyi, hogy egy kicsi jusson nekünk is. Te nem félsz, hogy esetleg nem vizsgálták meg akitől átvették a tejet?

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Hali!

Zzana, nem a vizsgálattal van baj( Barátosnőm, aki védőnő, és elég alaposan körbenézett ezen a téren, ő is azt mondta, hogy annak, aki tejet ad le, annak sok vizsgálaton kell megfelelnie, és a tejeket rendszeresen ellenőrzik). A gond az, hogy nem mindegy, hogy milyen koru mama tejét kapod, nem ugyanaz a tej összetétetle egy egyhetes anyukának, meg egy három hónapos, vagy féléves kisbaba anyukájának a teje. Én magam szeretnék tejet leadni, ha lesz elég, mert még így is azt mondom, jó szolgálatot tehet valakinek. De ha a védőnőd megbízható, akkor lehet, hogy tud ajánlani olyan anyukát, akinek a tejét nyugodt lélekkel adhatod a babádnak, ha esetleg kell neki. De ha központon keresztül kapsz tejet, az biztosan ellenőrzött tej.

Kép
horpika
 
 


Zsana : Nálunk ez változó. Egyik cicimet szopizza a másikat fejem igy kb 100 ml-t eszik egy alkalommal.Napi 600 nálunk is megvan.De változó van amikor kevesebbet van amikor többet eszik. Mi egy hónap alatt híztunk 1 kg-t most volt múlt hét csütörtökön 5200 g.A dokinő még mondta is hogy kicsit sok de ha egyszer éhes a gyerkőc én nem fogom éheztetni.Ja és kb 2.5-3 óránként eszik.Nekem mivel nem lettem tejcsárda csak akkor csöpizik a tej amikor éjszakáról reggelre több órát nem fejem nem szopizik a gyerkőc.

nika70
Salgótarján
 
 


Lenne egy kerdesem: Ponotosan miben is kulonbozik a joslofajas a valodiaktol? Mert hogy ez mar 32.-33. hettol jelentkezhet. Az elmeletet ertem, de mi a palya a gyakorlati tapasztalatokkal? Minden "Azt mondjak,..." vagy "Nalam ez ugy volt,..." kezdetu mondatot szivesen fogadok. Koszi elore is!!!

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Sziasztok!

Macsek,
Kicsit depis volt a multkori hozzaszolasod, jobban vagy mar? Ismerosek az erzeseid... en gyakran voltam egyedul a terhesseg vege fele, es ezert szomorkodtam. Baratnok segitenek ilyenkor, tessek kimozdulni! Most meg lehet :wink:

A joslo fajas elmulik pl. a meleg zuhany hatasara, az igazi nem... Kb ez a legfontosabb. Nalam addig erosodtek a "joslok", h. bementunk a korhazba.... es jott Noah :D

Dojika, Berzkat,
HATALMAS GRATULA !


Zsana,
sztem sincs tuletetes... nekem is azt mondta a doki, h. Noahnak eleg a tejem. DE neha ejfelkor szopi utan annyira sir, h. muszaj adnom neki tapszert. Neha tobbet, neha kevesebbet eszik. Ha nem adnek neki, vorosre bogne a szemet.... :( A doki azt is mondta, ha almatlan ejszakam mulna rajta, akkor adjak neki kiegeszitest.

KépKép
KépKép
vitte
 
 


egy tegnapi kép Rékáról: Kép

Macsek: a josló fájás nem rendszeres, nekem is hetekig volt.Észre fogod venni, ha igazi, akkor erőteljesebb és rendszeres és a jósló az helyzetváltoztatásra eémúlik,az igezi nem!!

Lányok: ha csokit eszek attól fájhat a baba hasa? kinek mi a tapasztalata??és a kapucsinótól, tejtől??
Pár napja Rékának fájdogál a hasa és olyan keservesen sír...én meg alig eszek vmit, spenó, szendvics...ilyesmi, nem tudom már mit lehet és mit nem...

Kép
gyanixi
 
 


Bacilivi:

Na,milyen volt a snowboard??? Dalmi hogy bírta nélküled? Remélem,jól érezted magad!! :D :D Nagyon aranyos párod van,meg is érdemli,hogy ilyen gyönyörű csajszit szültél neki!!
Hogy a pár hetes babád mellett nem csusszan rád a snowboard-gatyád??És ezen csodálkozol? Jó ég,én vagy 3 hónapig nem is próbálok majd nadrágot húzni.. :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Hello Lányok!

Képzeljétek, megszületett ma a gyerekkori barátnőm kisfia. Császározták a szeme miatt, és valami miatt a spinális érzéstelenítés nem hatott, így altatták..., de a végeredmény a lényeg: 4360 g és 61 cm. hát nem semmi! Remélem már látta a babát, mert amikor még beszéltem vele akkor még elég kómás volt a hangja és azt mondta, hogy még nem látta.

Nálatok ma mi a helyzet? Nem tudom Bálint alig aludt napközben, csak a babakocsiban 1,5 órát... van valami megint a levegőben???

Lányok: köszi az evés témához való hozzászólásotokat. Most már estére eleve 180-at csinálok... be is nyalta tegnap is. Aztán szuszogó lett belőle. :wink: Egyébként a védőnő azt mondta, hogy a súlyának az 1/6-át kellene egy nap megennie. Na, azt meg is eszi.

Más. Nálatok mennyire megy a kaki? Nálunk az utóbbi időben szegénykém van, hogy 1-1.5 órát is elküszködik vele, nyög, és kínlódik. Szegény akkor úgy sajnálom, hogy nem tudom helyette kinyomni...., de nem sír csak ritká a végén...ez csak nekünk ilyen nehéz? Az Infacolnak ezen nem kellene segítenie? Vagy túl sokat akarok? 8)

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Sziasztok!

Először is gratulálok a gyönyörű babákhoz! Imádom Őket nézegetni, remélem hamarosan már mi is csatlakozhatunk hozzátok!

Van egy kérdésem. Ma voltunk másodszor CTG-n, és UH-t is csináltak. És a méhlepényemre azt írták: GII-III. Vagyis másod-harmadfokban érett (öregedett).
Volt ilyen valakinek közületek? Vagy ez mit jelent? Gondolom ha öreg a placenta, akkor nem tudja rendesen ellátni a babát. Ilyenkor császár várható?
Ja, és a FLOW: 2.3
Ezt sem tudom mi lehet. Tudtok segíteni? Előre is köszi!

Puszi a babócáknak!

sch.judit
 
 


a flow az az köldökzsinór áramlást jelenti és ez az érték normális, de már amúgyis nemsokára jön a baba!!! :lol:

Kép
gyanixi
 
 


lányok: van akinek röviddel szülés után elkezdett hullani a haja?? mit lehet tenni ellene??

Kép
gyanixi
 
 


sziasztok ha nem gond énis jönnék!január 20.-án született meg a pici fiam Patrik Dominik,3670grammal és 51 centivel.kedden már 5100gramm volt és kb 57 centi (azért kábé mert előtte kedden volt 56)néhányotok már ismerhet a 2006-07 téli babákból!mutatok képet: Kép Kép Kép
kismama18
 
 


Sziasztok!

Csak azért köszönök be, hogy mindnyájatoknak együttesen gratuláljak a gyönyörű babákhoz! Már nagyon sokan átkerültetek ebbe a topicba és boldogan babáztok! :D Sok örömet és egészséget kívánok nektek. Kb. hét hét múlva remélem, én is csatlakozhatom.
Nem olvastam végig az egész topicot, csak ezt az oldalt és bocs, hogy még nem szült létemre belepofázok: Gyanixi: olvastam egy könyvben, hogy a terhesség alatt kb. a 4-5. hónaptól a baba megállítja az anyuka természetes hajhullását, viszont az a mennyiség, ami a hátra lévő időben nem hullott ki, az szülés után gyakorlatilag egyszerre kihullik, tehát pár hónapig elég durva hajhullás tapasztalható. Én is már előre parázom tőle, mert most szinte alig hullik a hajam, napi 3-4 szál, hajmosásnál is max.10, pedig a normális a napi 80-100 szál. Úgyhogy ne aggódj, ez természetes jelenség, csak gondolom nagyon megterhelő lelkileg. Előre tudom, hogy én is ki fogok borulni.
Puszi mindenkinek: Edina
Kép
Vendég
 


Gyanixi: Sogornomnek a masodik baba szoptatasa alatt abba kellett hagynia mindenfele tejtermek fogyasztasat, mert allitolag ettol fajt a kicsi hasa. Gondolom 1001 masik dolog is lehet, de ez is egy lehetoseg. Egyebkent tunderi a kics lany, mar en is nagyon kivancsi vagyok a mienkre :)

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Kismama18: nagyon szépek vagytok! Jó sokat nőtt neked is a babád. Írhatnál magadról pár sort, hogy jobban megismerhessünk.(vagy csak én vagyok lemaradva? :oops: )

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


r.zsana:mint ládod 18 éves vaok most tltöttem feb 15.-én.múlt szombaton vplt az esküvőm,egyenlőre anyumékkal lakunk de ha minden jól megy májusban költözük.Patrik császival született de ettől eltekintve könnyű szülésem volt.kb 6 óra alatt meglett volna a töpi csak elfáradt meg nemjött előre.mit írjak még???????most ennyi jut eszembe,kérdezz ha valamire kiváncsi vagy.

segítsetek!!!!!!!!!hogy és hol tok vonalzót csinálni!!!!!!!!!!!!!!
kismama18
 
 


Kismama18:
GRATULÁLOK,nagyon szépek vagytok! :D

Gyanixi:
Nekem mind a két szülés után egy-két hónapig iszonyúan hullott a hajam,azt hittem,nem marad.... De aztán megállt. Ez állítólag természetes. Viszont az is segített,hogy megint elkezdtem szedni az Elevitet..,hát most abba se hagyom.. :roll:

Mamik,megint lenne egy körkérdésem..VÉDEKEZÉS témában.. :oops:

Nem hallott valaki esetleg erről az újfajta,méhen belül ható hormonális spirálról??? Mert hát nem szeretnénk több gyereket...,és semmi esetre sem vagyok hajlandó elköttetni a petevezetékem. :oops: Namármost,gyógyszert nem akarok szedni (a szoptatás alatt egyébként se lehet),és hát azt a hüvelytablettás módszert nem szeretem.. Kb olyan,mintha épp bekapnád az első falatot a kedvenc kajádból,és valaki kivenné a kezedből az evőeszközt,hogy menj el előbb kezet mosni :roll: :?
Hát,valamit ki kéne találnunk,és erre jutottunk,csak nem ártana többet tudnom róla.. Úgy tudom,hogy egy ilyen 5 évre megoldja a fogamzásgátlást,kontrollokkal persze..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Köszi macsek és edina!!Nekem amúgy sem valami dús a hajkoronám, és ezért is zavar, vitamint szedek ezerrel, szóval remélem nem kopaszodok meg. Arra is gondoltam, h szülésnél sok vért vesztettem és lehet, h ez is közrejátszik a hajhullásban. :roll:

Kép
gyanixi
 
 


Kismama18: akkor jól gondoltam hogy 18 éves vagy! :wink: Naaagyon fiatal vagy! Gratula az esküvőhöz, biztos nagyon szép voltál. Biztos lesz előnye, hogy ilyen fiatal anyuka vagy. A fiad biztosan büszke lesz rád...

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Bacilivi: milyen volt a kiruccanás apával??? Hogy bírtátok Dalmi nélkül? Ki vigyázott rá?

Nanett: Mi őjság? Milyenek az éjszakák? Tejcsivel hogy állsz? Írok privit,...

Vette,
Őzi: mi van veletek?

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


barbamami: köszi válaszod, ezzel megnyugtattál. Neked is közvetlen szülés utántól hullott :?: , mert eddig olyat hallottam, h szülés után pár hónappal kezdett hullani.
Sztem keress rá erre a spirálos dologra, hátha írnak róla vmit, ha itt nem kapsz választ, én csak a hagyományos spirálról tudok.

Kép
gyanixi
 
 


:!: ha már a védekezés a téma, akkor megkérdezném, h a 6 hetes kontrollig nem is ajánlott a szex?? Persze nem tartunk még ott, mert egyenlőre hulla fáradtak vagyunk mindketten, meg hát a sebem, meg a vérezgetés is..., csak jó tudni.Nem is tudom milyen lesz megint...már november óta el voltam tiltva a szextől!!! :roll:

Kép
gyanixi
 
 


gyanixi: a szoptatás alatt teljesen normális a hajhullás! Ne izgulj el fog múlni...csak azt ki kell várni.
Jaj, és Réka egy tündér. Nagyon helyes kislány! És olyan mintha már mosolyogna is. :wink: Látszik, hogy jól érzi magát! :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


köszi zsana!Tegyél fel te is képet!!!

Kép
gyanixi
 
 


Gyanixi!

Nem ajánlott a szex, legalábbis anno nekem ezt mondták.Vannak olyan testvérkék, akik között 10 hónap a korkülönbség.
Egyébként amikor meg már megengedte a doktor bácsim, neke kifejezetten jól esett :oops:
vedresandi
 
 


gyanixi:

szex:mi potom 4 hetet vártunk aztán nem bírtuk tovább :oops: !csak az első volt szar egy picit de akkor is csak az elején!!nekem kb a 10. héten volt egy fertőzésem és azután mindig szar volt egy picit.féltem is tőle hogy szülés után is megmarad de szerencsére elmúlt.bár mint utóbb kiderült végig volt egy bacim ami aztán nemtette túl kellemessé a kórházban töltött 10 napomat.napi 3 antibiotikum vérátömlesztés meg hasonlók.10 nap után is csak a dokimnak hála jöhettem haza mert beadatott egy algópirint és igy maradt 37.1 a lázam ami nekik ugye még láz de hazaengedett.mondjuk ha nem teszi akkor márcsak a lábamban találtak volna vénát mert addigra mindkét kezem belilult meg feldagadt.nembírták a vénáim azt a sok szart.


tényleg holnap már 6 hetes lessz a töpi :D :D :D :D :D pedig mintha most szültem volna.

jut eszembe!tényleg nemlehet fogamzásgátlót szedni szoptatás alatt?????????? :shock: :shock: :shock: :shock: akkor nálunk gondok lesznek.párom nemszivesen zárja be a kisfickóját(ha értitek mire gondolok :oops: :shock: )
kismama18
 
 


Zsana, köszi az érdeklődést! Írtam választ.

Szóval mi továbbra is küzdünk az alvással. Tegnap csak úgy tudtam napközben elaltatni Domit, hogy kétszer is kivittem a levegőre, ott legalább bealszik. Tegnapelőtt éjféltől háromig volt fenn, aztán négytől hétig. Nem tudom, meddig bírom még ezt.

Nagyon megijedtem, mert tegnap és ma reggel is beriasztott a légzésfigyelő egy-egy pillanatra. Akkor persze úgy aludt, mint aki elájult. A sok nemalvás után így be tud ájulni. Most nagyon pánikolok, azt hiszem sürgősen keresek egy tanfolyamot, mert nagyon le tudok blokkolni ilyen helyzetben, azt sem tudom, mit kell csinálni. Ráadásul sokszor nincs az ágyában, ilyenkor nem vagyok nyugodt, hiszen csak ott van a légzésfigyelő.

A bal mellem meg tökre bedagadt, már majdnem gyulladt. Masszírozom, fejem, borogatom. Mondjuk így le is tudtam fejni belőle 30 ml tejet!

Vedresandi, örülök, hogy ránk találtál.

Kismama, üdv közöttünk! A mi kislányunkat Dominikának hívják, ha fiú lett volna, a Patrik nevet adtuk volna neki :lol:

KépKép
nanett
 
 


Nanett
Állítsatok a légzésfigyelő érzékenységén. nekünk is volt ilyen téves riasztás, ez akkor is előfordulhat ha a baba nagyon mélyen alszik, nekünk is ezért volt. Ha kifáradt akkor meg főleg előfordul a nagyon mély alvás. Kórházakban szoktak ilyen tanfolyamokat szervezni, de a neten is tudsz keresni a bölcsőhalál oldalon.
Nekem mikor begyulladt a doki azt mondta, hogy állott, szobahőmérsékletű vízzel kell borogatni, és állandóan fejni.

Az alvással nem csak nektek vannak gondjaitok, én is rengeteget küzdöttem eleinte, volt, hogy reggel 6-8-ig fent volt, vagy éjjel csak 20 perceket aludt. Nappal meg beájult, az a baj, hogy felcserélte nektek is a nappalt az éjszakával.
Próbáld meg nappal minél többet fent tartani és ugyanabban az időben felkelteni. Tudom nagyon nehéz, mert Niki néha úgy eszik, hogy a szemét sem nyitja ki.

Játszócumit vettetek neki? Nálunk az elalvásban rengeteget segít, pedig nagyon ellene voltam, de nem bírtam tovább. Éjszaka addig pakolom vissza a szájába amíg elalszik teljesen, nekünk bejött.

Jobbulást addig is.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Bbetti, köszi a segítséget. Szóval szerinted csak rosszul van beállítva a légzésfigyelőnk? Annyira megijedtem.

Az a baj, hogy hiába van fenn éjjel, sokszor nappal sem alszik, csak nagyon rövid időket. Így nem tudom ugyanabban az időben felkelteni, ha el sem aludt. Ha netán elalszik, akkor meg örülök neki, hogy végre idáig eljutottunk és nem keltem fel.

Persze, van cumija, azzal altatjuk mi is, de sokszor az sem segít.

KépKép
nanett
 
 


nanett
gyárilag középértékre vannak beállítva, nekünk is úgy volt de eggyel érzékenyebbre állítottuk, így már biztos jobb lesz. Nekünk Angelcare van.

hát ez az alvás elég gáz. ma napközben én sem tudtam fent tartani, tegnap egész nap fent volt, éjszaka nálunk is meglesz majd a böjtje.

Kép
Kép
bbeti
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: