Új privát üzeneted érkezett!

Ziti + Apuka: Sok szeretettel gratulalok Andras Botondhoz. Legyen sok sok oromotok a babazasban!

Eni, ne legyel elkeseredve! Most mar ugyis te vagy a kovetkezo. Persze, konnyu ezt nekem mondanom, amikor meg pocakom sincs. Megertelek, hogy mar nagyon szeretned Vanessat a karjaidban tartani, de kitartas, mar nincs sok hatra! Az is lehet, hogy mar este vagy holnap reggel megtortenik a varva vart pillanat. :D Probald valahogy elterelni a figyelmedet! Nincs valami jo kis videotok vagy dvd-tek, amin sokat lehetne kacagni?

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Olive: Elterelés folyamatban :wink: . Nagymosást tartok, meg lehet hogy sütök egy kis linzert. TV-zni most nincs kedvem. Este megint megyünk sétálni. Várok türelmesen.

Kép
Kép
ann77
 
 


Sziasztok!

Eni: beszélgess sokat a kis Vanessával és énekelj Neki! Msot is együtt vagytok (mint ahogy már 9 hónapja), úgyhogy ne légy elkeseredve. Persze biztos nagyon rossz, mert eljött a várva-várt nap és nem történik semmi. Én valahogy azt akartam, hogy túlhordjam Alidát, azt gondoltam, hogy addig legyen bent, ameddig csak lehet. Végülis csak 1 nappal sikerült. :D Most már napokon belül együtt lesz a kis család!!!! :lol:
zsuzsi 81
 
 

 
 

Enikő: Felnéztem, hátha történt valami.... nem akarok lemaradni a nagy hírről. Azt vártam, hogy írsz, hogy most indultok a kórházba. Ez jó nagy hülyeség,mert akkor mindenre fogsz gondolni, csak arra nem, hogy a neten a körmünket rágjuk érted :lol:
Jó éjszakát!

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


korena73 írta:Enikő: Felnéztem, hátha történt valami.... nem akarok lemaradni a nagy hírről. Azt vártam, hogy írsz, hogy most indultok a kórházba. Ez jó nagy hülyeség,mert akkor mindenre fogsz gondolni, csak arra nem, hogy a neten a körmünket rágjuk érted :lol:
Jó éjszakát!


Még itthon vagyunk, de aranyosak vagytok hogy így érdeklődtök... Ha lesz erőm, megígérem, írok a fájások kezdetekor. Sedithnek megy megy az sms...

Zsuzsi: Már nem bánkódom, átment rajtam... csak a múltkor megijesztett a Beuci a túlhordás veszélyével. De tegnap olvastam hogy igazi túlhordás csak 2 hét után van. Énekeltem kicsi Vanessának, úgy tűnik jól érzi magát, izeg-mozog, mindig a bal oldalamat bökdösi. Megyek veszek egy forró zuhanyt.

Puszi, jó éjt!!!!!!

Kép
Kép
ann77
 
 


Kedves Vanessa!

Azt hallottam nagyon jól érzed magad anyucid pocakjában és ezt meg is értem, de hidd el itt kint vár Rád egy szép világ és a mosolygós anyukád és apukád!
Remélem mielőbb szeretnéd megismerni Te is a szüleidet!
Várlak nagyon !
Réka baba

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Szia Etterke!

Megneztem Reka babarol az albumot. Nagyon edes! Hogy lehetnek egy babanak ekkora nagy fekete szemei es ilyen sok haja? :)

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Ja, Lanyok, majdnem elfelejtettem irni, hogy holnaptol vasarnap estig nem leszek! Most megyunk a baratnomekhez a tengerpartra. Van net naluk, de gondolom nem sokat leszunk otthon, ugyhogy valoszinuleg csak vasarnap este vagy hetfon jelentkezem. Azert biztosan bekukkantok majd, megnezni, hogy Vanessa kibujt-e.

Ma ugrott be, hogy en marc. 27-re vagyok kiirva es az pont az egyik unokatesom szulinapja. Fel is hivtam, hogy mondjam neki, mert csak azt tudta, hogy marciusra vagyok kiirva. Azt mondta, hogy felkothetem a gatyamat, ha Kos lesz a babocank, errol az anyukaja tudna meselni! :roll:

Legyetek jok, aztan majd jelentkezem!

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Olive: Köszi a bókot! Hát nem tudom én sem, hogy lehet ilyen nagy haja Rékának, de tényleg nagyon csajos! Már csatot és hajgumit is szoktam a hajába tenni, szerintem nem jellemző egy féléves picurnak ilyesmi.

Enikő: Még valamit akartam írni: ne olvass a neten és sehol sem semmit a túlhordásról, mert csak idegeskedsz!!!! A doki rendszeresen megvizsgál, ha ő úgy látja, hogy Vanessát ki kell csalógatni, akkor szólni fog neked és megteszi a szükséges vizsgálatokat és egyéb lépéseket. Ne aggódj! Vanesssa tudja csak, hogy mikor fogant (max még ti) a dokik csak találgatnak és a naptárt nézik. Még egy baba sem maradt bent!
Nagyon kiváncsi vagyok már rá!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


etterke írta:Kedves Vanessa!

Azt hallottam nagyon jól érzed magad anyucid pocakjában és ezt meg is értem, de hidd el itt kint vár Rád egy szép világ és a mosolygós anyukád és apukád!
Remélem mielőbb szeretnéd megismerni Te is a szüleidet!
Várlak nagyon !
Réka baba


Kedves Réka baba!

Tényleg jó kint lenni? Valahogy eddig nem nagyon mertem kikukucskálni, hiszen itt mindennel el vagyok látva teljesen. De ha te mondod, akkor hamarosan én is felkészülök a nagy útra, és megnézem milyen a kinti világ. Azt már sokszor hallom hogy az apukám és az anyukám is hívogatnak, énekelnek. Na meglátjuk mikor jön el a bátorságom, hogy kinyissam az ajtót. Addig is még élvezem kicsit ezt a jóóóó meleget :wink: !
Puszi, Vanessa

Kép
Kép
ann77
 
 


Etterke: Szia!!! Igyekszem tényleg pozitívan hozzáállni a dolgokhoz. Hála Istennek tényleg jól vagyunk, én is nem panaszkodhatok semmire, Vanessa is jó mozgékony, így tudom hogy bent is minden OK, hiszen ha nem lenne jól ellátva, nem mozogna ennyit. Holnap megyünk újra CTG-re és ellenőrzésre, hátha többet tud már a doki is mondani. De addig minden megtörténhet még!
Köszi a bíztatást!!!
Enikő

Kép
Kép
ann77
 
 


Olive: Jó utat nektek a tengerhez! Biztosan jól fogjátok érezni magatokat! Kívánom, hogy az autóutat is szerencsésen átvészeld rosszullétek nélkül.
Ha megszületne addig Vanessa, akkor megtalálod a levelünket majd a postaládádban, küldünk mindenkinek értesítőt és képet is. Ezen kívül Sedith és Kati is kap sms-t tőlem, és írnak ide.

Kép
Kép
ann77
 
 


Sziasztok!

Olive: így utólag is jó utat kívánok, bár már biztos ott vagytok. Remélem szép idôtök lesz és tudtok nagyokat kirándulni!

Eni: régen írtál már! Lehet, hogy azóta történt valami? :) Az egyik legjobb barátnôm két nappal késôbbre volt kiírva, mint én és 10 nappal !!! túlhordta a babót :!: Így 9 nap korkülönbség van közöttük. Teljesen egészségesen született és azóta is nagyon jól van. És ne feledd, hogy annak idején Sudi is 3 nappal "késôbb" szült, Edithrôl nem is szólva! Tudja a kis Vanessa, hogy mikor kell kijönnie!

Puszi
zsuzsi 81
 
 


Jó reggelt!

Még itthon :lol: ! Ma megyünk CTG-re, csak be akartam ugrani, hogy még egyben vagyunk :wink: .
Ha van valami hír úgyis megy Sedtihnek az info.
Majd jelentkezem, puszi

Kép
Kép
ann77
 
 


Enikő: Nagyon várom azt az sms-t! :) Minden jót a CTG-re és nagyon szurkolok!!!! :)

Korena: Boldog névnapot! Van más alkalommal is névnapod, vagy most tartod? Mindegy, én most köszöntelek! :)

Többi kismamit is üdvözlöm!!!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


SEDITH! Nagyon szépen köszönöm, igen ma ünnepelek! Aranyos vagy, hogy gondoltál rám!

Enikő: Lerágtam az összes körmömet. Mi újság???

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!

Korena:
én is szeretnék boldog névnapot kívánni!! :D(Nálunk még csak most van reggel :oops:)

Eni:
kíváncsian várjuk a híreidet! Tegnap egészen véletlenül rábukkantam egy cikkre, miközben a hozzátáplálásról olvastam, ami azzal foglalkozott, hogy kell-e a szoptatott babáknak víz. Remélem nem bánod, ha leírom. A cikk szerint egy szoptatott babának az anyatej éppúgy oltja a szomját, mint az éhségét. Csak nagyon kirívó esetekben ajánlották a vízzel való itatást, ha nagyon meleg van és mellette a baba lázas. Azért nem ajánlják, mert azt a csöpp kis pocit megtölti a víz, így nincs éhségérzete, viszont nem kapja meg a tápanyagokat. Emellett ha vizet is adsz neki, nem fog olyan gyakran szopni, ami nem jó a tejtermelésnek. Azt meg már tapasztalatból tudom, hogy a babának elég gyakran vannak olyan periódusai, mikor folyton csak szopni akar. Ilyenkor az ember megijed, hogy te jó ég nincs elég tejem, vagy hogy biztos szomjas, peig csak arról van szó, hogy több tejre van szüksége és addig szopik szorgalmasan, amíg a mi szervezetünk több tejet kezd el termelni, ez néhány nap általában. Ha ilyenkor vizet, teát adsz neki, nem fog beindulni az ôrült tejtermelés és elôbb-utóbb nem fog jóllakni a babó a tejecskével. Alida eddig semmit nem kapott anyatejen (és D-vitaminon) kívül pedig nyár is volt nagy melegekkel. Csak gondoltam, ideírom ezt, remélem nem bántlak meg vele és befolyásolni sem akarlak a döntésedben, csak gondoltam, hátha Te nem olvastad.

Sok puszi mindenkinek
zsuzsi 81
 
 


Sziasztok Lanyok!

Tegnap este nem tudtam belepni a babanetre, de ma reggel is meg most bekukkantottam, hatha megtortent, amire mar annyira varunk. :lol: Viszont latom, hogy meg nincs semmi ujsag, ugyhogy tovabb drukkolhatunk.

Korena, sok boldog nevnapot. A Renata napot kivetelesen tudom, hogy mikor van, mert az egyik baratnomet is igy hivjak. :)

Nagyon jol erezzuk magunkat itt Del-Nyugat Angliaban, csak egy kicsit faradt vagyok. Valahogy lesziv az itteni levego. Az etvagyam viszont ugy tunik itt jobb, mint otthon. A vegen meg elkezdem a kiloim szaporitasat. :)

Zsuzsi, en is ezt hallottam a vizrol az egyik baratnomtol. Neki most fel eves a babocaja es eddig csak anyatejen novekedett a picur, mostanaban kezdte a gyumolcsok bevezeteset. Vizet sose adott neki meg nyaron se, csak anyatejet. Az anyukam meg azt mondja, hogy szerinte meg kell, mert az anyatej nem oltja a szomjat. O teat adott nekem. Hat, nem tudom, de talan nekem is a csak anyatejezes tunik esszerubbnek. Aztan ki tudja, mire odakerul a sor, lehet, hogy maskepp latom. :roll:

Lehet, hogy mar csak hetfon irok, de azert bekukkantok majd hetvegen, hogy mi ujsag Enivel.

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok

most nincs idöm irni. Meg egyben... Majd jelentkezek.

Puszi

Kép
Kép
ann77
 
 


Meg egyben...

Kép
Kép
ann77
 
 


Sziasztok!
Csak elbúcsúzni jöttem vissza. Péntek éjszaka elvetéltem, de a babáim már pár hete halottak voltak bennem. :cry:
Mindenkinek a legjobbakat!
Puszi
kabócabobár
 
 


Kabóca: Mélységesen sajnálom, ami történt, és nem fér a fejembe, hogyan történhetett meg. Nem is tudom, mit lehet ilyenkor mondani. Talán annyit, hogy sok erőt kívánok nektek a történtek feldolgozásához, gondoljatok csak a szép pillanatokra, amikor a két babócában gyönyörködtetek, hogy mennyi szépet, jót, adtak nektek azalatt a rövid életük során, és még kívánok nagyon sok kitartást is.
Ha pedig csak ki szeretnéd írni a bánatodat, keserűségedet, reményeidet, ha csak erőt szeretnél meríteni a bátorításainkból, szerintem ez a topik bármikor nyitva áll előtted, és mindig szívesen várunk, akár babás vagy, akár nem. Sőt, semmiképpen sem kell elbúcsúznod, de természetesen a fájdalmatokat tiszteljük.
Szeretünk téged!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Lányok először is nagyon szépek köszönöm a névnapi jókivánságokat. Egész hétvégén pörögtem jöttek a rokonok minden nap köszönteni. Kicsit kipurcantam. A végén már bőgtem. A férjem mondta, hogy nem vagyok normális. Na mindegy. Ez semmi Kabócabogár tragédiájához képest.

Kabócabogár. Mérhetetlenül sajnálom ami veled történt. Ha úgy érzed, hogy csak akkor tudsz megbírkózni a gyászoddal, ha minél többet beszélsz róla, és szeretnéd kiadni nekünk a fájdalmadat, itt együttérző fülekre találsz. :cry:
Nem szeretnélek faggatni, mert lehet, hogy nem tudsz még, vagy nem akarsz róla beszélni, de bármikor szeretettel várunk itt!!!

Olive: Örömmel olvasom, hogy az étvágyad remek. Várom a beszámolót a kirándulásról!!

És vágül de nem utolsó sorban Enikő: Mizus????????????

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok lányok!!!

Kabóca: :cry: :cry: :cry: Olyan szomorú lettem ahogy olvastam a soraidat. Nagyon együttérzek veled, én a 12. héten voltam szinte biztos abban, hogy elvesztettem a babát, mert anniyra erős vérzésem volt, csak úgy ömlött... és az az 1-2 óra kétségbeesés is annyira megviselt lelkileg, így gondolom min mész át.
Ha bármiben segíthetünk, vagy egyszerűen csak ki akarod önteni a szívedet, gyere, nagy szeretettel várunk! És kívánom neked, hogy hamarosan neked is lehessen babád újra, ne add fel a reményt!

Végül Edith nyomdokaiba lépek... még mindig egyben :!: De a lényeg, hogy minden OK, baba mozgolódik, mindig figyelem.
Ma de. 11-re megyünk CTG-re, nagyon kíváncsi vagyok mit mond. És mivel még nem néztek magzatvizet, a méhszájamat is vagy 2 hete, megkérem, kukkolja már meg hogy is állunk.
Egyébként új próbálkozásba fogtunk ma :) (mivel se a sok séta, se a forró víz, se a sex, se a front, se telihold nem segített :? ), nem eszek semmit tegnap este óta (legalábbis délig). Hallottam hogy ez is kicsalogathatja... Na meglátjuk majd. Van enyhe húzódás, de fájásról nem beszélhetünk :? .

Még valami. Mostanában már mindenki telefonon hívogat, van aki szinte a zaklatásig megy el (és nem is családtag :!: ), így azokat a telefonokat fel sem veszem. Néha már az agyamra mennek, mert olyan "jó" tanácsokat tudnak adni, hogy mit csináljak hogy megszülessen. Néhányan azt hiszik, most jöttem le a falvédőről, amiért az első babát várjuk. Így eldöntöttük a férjemmel, hogy legközelebb ha kérdezi valaki mikorra várjuk a babát a +10 napot alapból hozzáadjuk, addigra így is úgyis megszületik. :wink:

Kép
Kép
ann77
 
 


Korena: ez a túlpörgés rám is jellemző volt néha, utána ugyanígy kibuktam mint te :? . A férjem is hasonlóan reagált. Ezért az utóbbi időben nem is hívtunk senkit.

Olive, Beuci: Jól vagytok, minden rendben?

Kép
Kép
ann77
 
 


Enikő: Hát nekem is jó időre ez volt az utolsó buli.... besokaltam
Mi volt a vizsgálaton?

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Szia Enikő!

Megértem, hogy terhet jelent, hogy sokan érdeklődnek Vanessa iránt, ami egyrészt nyilván jól esik, mársrészt terhes így a várandósság vége felé. Hasonlót éreztem én is saját családomban, pedig Réka 2 nappal korábban érkezett. De szerintem a szülés időpontja tényleg csak egy várható időpont, a baba tudja mikor kell jönni. Az orvos pedig szinte naponta kontrollálja már ilyenkor az eseményeket és nem lehet gond!
Minden jót Nektek!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Hali, meggyüttünk :)

Baba jól van, minden rendben, magzatvíz elég, jól el van látva, méhlepény jól működik...
Szerdán megyünk újra fél 10-re és ha nem indul meg magától, csütörtökön 7,30-ra kell bemenni, akkor irány a szülőszoba és a méhszájhoz feltesznek prosztaglandint, ami elkezdi érlelni a méhszájat, hogy jöjjenek a fájások. Azért még bizakodok, még addig van majdnem 3 nap.

Az éhezésnek annyi, bevágtam egy jó nagy adag ebédet. Már nagyon éhes voltam!!!! Mostmár várunk, nem tudunk mit tenni.....

Kép
Kép
ann77
 
 


Enikő: Az a lényeg, hogy minden a legnagyobb rendben van. Beszélj a picurkáddal, győzd meg, hogy induljon el magától! Persze megint jönnek a kéretlen marha jó tanácsok igaz? :lol: Bocsánat....

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Jó reggelt!

Korena: Mi hiába beszélünk a kicsi lánynak, akkor fog jönni amikor akar (vagy amikor kiugrasztják szegényt a bokorból :? )

Nagyon megcsappant itt a látogatottság az elmúlt időben. Szinte magammal társalgok.

Kép
Kép
ann77
 
 


Szia Enikő!

Hát most már tényleg hamarosan itt a nagy nap és Vanessát a karjaidba veheted! Nagyon jóü szülést kívánok neked és jó egészséget mindkettőtöknek! Várom majd a jelentkezésedet és persze a képeket!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Etterke: Köszi a jókívánságokat!!! Képek majd mennek ha megszültünk, a férjem küldi őket. Olyan hihetetlen hogy maximum 2 nap... Már annyira várjuk a mi kis Drágánkat!

Puszi

Kép
Kép
ann77
 
 


Sziasztok!

Pár napig nem néztem be mert vásárolgattunk a picinek de most hogy benéztem nagyon ledöbbentem szegény Kabocán.Nagyon sajnálom ami tőrtént és tényleg ha el szeretné mesélni az érzéseit vagy csak beszélni akar valakivel mindenki nevében mondhatom hogy nyugodtan jöjjön és hallgatjuk.
Enikö nagyon irigyellek hogy már csakmaximum 2 nap és veled lesz a kislányod.Benn lesz a párod veled szülésnél?
Nagyon várom már én is a képeket....
Zitával mi lehet vajon a korházban lehet még?Remélem most már valamikor benéz és elmeséli milyen volt a szülés.
Nagyon szoritok Enikö!!!

Beuci & Dominik

[Kép
beuci21
 
 


Beuci: Hiányoztál!!!!!!! Igen a férjem bent lesz a szülésnél, már erre készül hónapok óta :D
Ha belegondolok, hogy 2 nap múlva már lehet, hogy anya leszek... olyan hihetetlennek tűnik még most is, hogy ez a hosszú várakozás végre véget ér!!!

Olive: Remélem minden rendben!

Képzeljétek lányok, nekiálltam buktát sütni, és olyan jól sikerült! Nem is gondoltam régen, hogy én még szülés előtt ilyeneket fogok csinálni :wink: .

Kép

Kép
Kép
ann77
 
 


Sziasztok!

Benéztem én is, csak tegnap annyira elszomorodtam Kabócán, hogy nem is volt kedvem írni. :cry: :cry: :cry:

Eni: nagyon szurkolunk, hogy jó menjen a szülés! Ez a bukta!!! Nem is láttam még ilyen szépet!! :D
zsuzsi 81
 
 


Sziasztok Lanyok!

Elokerultem en is. En is ugy jartam tegnap, mint Zsuzsi. Beneztem este, de nagyon elszomorodtam Kaboca miatt, aztan nem volt kedvem irni. :cry: Remelem viszonylag hamar sikerul majd tultennie magat az egeszen es majd ismet pocakoskent udvozolhetjuk.

A hosszu hetvegenk nagyon jol sikerult a baratnomeknel. Majd kuldok kepeket. Tunderi a kislanya. Nyaron volt 1 eves.

Eni, nagyon szep buktakat sutottel. Meg a nyal is osszefutott a szamban, ugy megkivantam. A bibi csak az, hogy en nem tudok buktat sutni es itt meg a boltban vagy peksegben sincs. :( Amugy meg abszolut semmi energiam. Ma takaritani szerettem volna, de csak egy kis pakolasig jutottam el, a takaritas meg varat magara. Delutan 2-ig ugy ereztem magam, mint akit fejbe vagtak. Valoszinuleg az idojaras miatt is van ez, mert mostanaban allandoan borus, esos vagy eppen egyik percben esik, a masikban sut a nap.

Tegnap meg voltunk meglatogatni a regi szomszedainkat. A kisfiu most mult 1 eves es jon a kistesoja 7 het mulva. Elegge batrak, en nem mernek bevallalni 2 picit ilyen kis korkulonbseggel. Edes amugy a kisfiu, haverkodott velunk nagyon.

Megyek, megnezem, mit csinal a ferjem, mert nagyon csendben van.

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
olive
 
 


Enikőőőőő!!!
Merre vagy? Nincs jelentenivaló még? Igaz, sms nem jött :oops: :oops: , de már én is alig győzöm várni! :)
Micsoda ízletes, guszta buktákat sütöttél! :o

Olive: Örülök, hogy jól telt a barátnőtöknél, valószínű, gyakrabban kellene meglátogatni! :wink: :wink: :wink: Gartulálok a férjednek a halacskákhoz!
És a képeket is megkaptam, valóban nagyon szép, hangulatos helyeken jártatok!

Mindenkit puszilok, és írjatok, ne haljon ki ez a topik! Korena, Beuci, tartsátok még a frontot! A tőlem telhetőt én is megteszem! :P :P :P Rena, fotót is rég láttam rólad, beuci, te is küldhatnél még! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Vasárnap óta itthon vagyunk, de időm még nem volt írni, sem visszaolvasni valaki maitt. :D Tehát röviden: amikor kedden voltam ctg-n, a baba szívhangja miatt, és a magas vérnyomásom miatthaza sem engedtek már, kb. 10- kor megkaptam az első oxitocin injekciót, és délután 16:45-re meglett a kisfiunk.
Egy nappal tovább kellett a kórházban maradnunk, merta kisfiunk besárgult, de azóta minden rendben van vele.
Nappal egy kis angyal, éjszaka egy ördög. Semmivel nem lehet megnyugtatni, csak cicivel. A védőnő szerint 2 óra teljen el kettő szopi között, hogy ne fájjon a pocakja, de éjszaka ez nem szokott összejönni.
Ha kicsit összeszedtük magunkat majd még bővebben írok,

puszi

Kép
ziti
 
 


Jesszusom Enikő ezek a bukták annyira guszták, hogy összefutott a nyál a számban!!!

Ziti: Ugye majd bővebbel leírod a születés történetet? Képet is nagyon várunk!!

Enikő! HOL VAGY? CSAK NEM BEINDULT A SZÜLÉS???? MA MÉG NEM JELENTKEZTÉL

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy eddig nem írtam, de nem voltunk itthon, hanem kontrollon a kórházban. Minden rendben van, de fájásom még most sincs semmi. Ez azért kicsit megrémít. 8O De bízok a legjobbakban, és imádkozok, hogy minden rendben legyen.
Egy jó hír van, a férjem kapott ápolási szabadságot, plusz 1 hetet a többihez, így már ma sem ment vissza dolgozni!!! :lol: Így egy darabig itthon lesz, és ennek úgy örülök! :D
Kikérdeztük ma a dokit, hogy folyik az egész beindítás. Leírom nektek is, hogy képben legyetek, és ne aggódjatok ha csak később jönne a HÍR, nem holnap.
TEHÁT....
Reggel fél 8-ra megyünk a kórházba, nekem éhgyomorra kell menni, de ihatok vizet. Akkor egyből a szülőszobára megyünk (egyszemélyes) ahol végig bent lesz a férjem is. Ekkor egy tamponhoz hasonló "filtert" feltesznek a méhszájhoz, amiben a prosztaglandin van, és ez folyamatos adagokat ad a méhszáj puhítására. Ha minden OK, akkor ettől beindulnak a fájások, és megszülünk :D , de ha erre sem jönnek, akkor estig bent van a filter, éjszakára kiveszik. (Állítólag van akinek ilyenkor indul be).
Ha holnap nem lenne semmi, akkor megpróbálják pénteken és szombaton mégegyszer ezt a tortúrát, de ha akkor is még totál zárt a méhszáj, vasárnap császár. Nagyon remélem, hogy erre nem kerül sor, hanem kibújik a mi kis Drágánk.
Természetesen holnap reggel befekszem, és már csak Vanessával jövünk haza. Azért kicsit izgulok, bár igyekszem nyugodt maradni, mert a stressz csak még jobban zárva tart.
Köszönöm mindenkinek, hogy gondol rám!!! Sedith, egyből megy az sms ha megszületett a bébink!

Egyébként a CTG-n minden OK volt, elég magzatvíz van még, placenta is jól ellátja a feladatát, Vanessa is ügyesen mozog - nekem most ez a legfontosabb.

El is köszönök tőletek, vigyázzatok magatokra és a kis utódokra! Ők minden kincset megérnek!

Puszi, Enikő

Kép
Kép
ann77
 
 


Enikő: Sokat gondolunk majd rád, remélem nem kell majd császározni, és azt is remélem, hogy szép élményben lesz részed!
Nagyon várjuk a beszámolót! Szoríííííííííííííítok!

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok Lanyok!

Ziti, nagyon orulok, hogy jelentkeztel es minden ok veletek. :D Igen, a vedonok mindig azt mondjak, hogy 2 orat tartsal a ket etetes kozott, de nem ok toltik az egesz napot es ejszakat az ordito bebivel. Az egyik baratnom is igy jart a kisfiaval. Orankent kellett etetnie. Nem tudta meg csak masfel orara se kihuzni, mert annyira uvoltott a baba. Naluk viszont ejjel-nappal igy ment. A babanak a suru etetes ellenere se fajt a pocija. Nem tudom mennyire vagy cumi parti vagy ellenes. Esetleg megprobalhatnad, hogy ket etetes kozott, amikor sir, cumit adsz neki. Lehet, hogy az is lenyugtatna. Persze, van aki nem akar cumit adni a babocanak egyaltalan.

Eni, most mar aztan tenyleg nagyon izgi! Olyan jo neked, hogy hamarosan magadhoz olelheted Vanessat! Nagyon kenyelmes lehet ott benn, a mehedben, hogy ennyire nem igyekszik kifele a pici lany! :) Tok jo, hogy a ferjed kapott szulesi szabadsagot!

Korena, tegnap nezegettem a fotoalbumot, remenykedtem, hatha tettel fel ujabb kepet, de csak a 16 hetes pocidrol volt. En most vagyok 16 hetes, de nekem alig latszik. Sot reggel semmi, csak estenkent latszik egy picit. Bar en eleve nem vagyok olyan vekony, mint te, azert nem annyira feltuno. Tenyleg, a kilokkal hogy allsz? Ezt Beucitol is kerdezem, mert emlekszem, hogy o sokaig nem szedett fel semmit. En most a hetvegen baratnomeknel felszedtem 1 kilot, de meg mindig minuszban vagyok az eredeti sulyomhoz kepest.

Olyan jo lenne, ha csatlakozna hozzank nehany uj kismama is! Lassan elfogyunk. Beuci is nemsokara szul, aztan mar csak Korena es en maradunk.

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Korena, Olive: Köszi :D

Gondoltam, leirom nektek a bukta receptjet, hatha ki szeretnetek probalni.

Ízes bukta

Hozzávalók: Fél kg liszt, 2 dkg élesztő, 2 tojássárga, 3 dl tej, 6 dkg margarin, 5 dkg porcukor, csipet só, sűrű lekvár a töltéshez (pl szilva)

Elkészítés: 1 dl langyos tejjel, fél dkg cukorral, az élesztővel és 3 kanál liszttel kovászt készítünk. A tojássárgákat a cukorral elkavarjuk, hozzáöntjük a tejet, amiben a sót feloldottuk. A liszt közepébe mélyedést készítünk, és abba öntjük a hozzávalókat a kovásszal együtt. Fakanállal (vagy a kézi habverő tésztadagasztó karjaival) jól kidolgozzuk, hogy hólyagos legyen, és hozzáöntjük az olvasztott vajat, amivel szintén jól eldolgozzuk. Langyos helyen egy-másfél óráig kelesztjük. Lisztezett deszkára borítjuk, gyengén átgyúrjuk, 1 cm vastagra kinyújtjuk és tortaszeletnyi háromszögekre vágjuk. (Én az egész tésztát egyszerre nyújtottam ki, az egész deszkát beterítette a tészta. Ekkor vízszintesen 3 felé vágtam, és a csíkokat pedig háromszög alakúra). A háromszög legrövidebb oldala felé eső részre lekvárt teszünk, a két oldalsó csúcsot a lekvárra hajtjuk a hosszú csúcsot pedig többször köré tekerjük. A kis buktákat bő távolság mellett tepsibe tesszük, tojássárgával megkenjük és 235 fokon szép pirosra sütjük. Tetejét porcukorral meghintjük.
Jó étvágyat mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
ann77
 
 


Sziasztok Lanyok!

Ziti, nagyon orulok, hogy jelentkeztel es minden ok veletek. :D Igen, a vedonok mindig azt mondjak, hogy 2 orat tartsal a ket etetes kozott, de nem ok toltik az egesz napot es ejszakat az ordito bebivel. Az egyik baratnom is igy jart a kisfiaval. Orankent kellett etetnie. Nem tudta meg csak masfel orara se kihuzni, mert annyira uvoltott a baba. Naluk viszont ejjel-nappal igy ment. A babanak a suru etetes ellenere se fajt a pocija. Nem tudom mennyire vagy cumi parti vagy ellenes. Esetleg megprobalhatnad, hogy ket etetes kozott, amikor sir, cumit adsz neki. Lehet, hogy az is lenyugtatna. Persze, van aki nem akar cumit adni a babocanak egyaltalan.

Eni, most mar aztan tenyleg nagyon izgi! Olyan jo neked, hogy hamarosan magadhoz olelheted Vanessat! Nagyon kenyelmes lehet ott benn, a mehedben, hogy ennyire nem igyekszik kifele a pici lany! :) Tok jo, hogy a ferjed kapott szulesi szabadsagot!

Korena, tegnap nezegettem a fotoalbumot, remenykedtem, hatha tettel fel ujabb kepet, de csak a 16 hetes pocidrol volt. En most vagyok 16 hetes, de nekem alig latszik. Sot reggel semmi, csak estenkent latszik egy picit. Bar en eleve nem vagyok olyan vekony, mint te, azert nem annyira feltuno. Tenyleg, a kilokkal hogy allsz? Ezt Beucitol is kerdezem, mert emlekszem, hogy o sokaig nem szedett fel semmit. En most a hetvegen baratnomeknel felszedtem 1 kilot, de meg mindig minuszban vagyok az eredeti sulyomhoz kepest.

Olyan jo lenne, ha csatlakozna hozzank nehany uj kismama is! Lassan elfogyunk. Beuci is nemsokara szul, aztan mar csak Korena es en maradunk.

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Enikő: Ismeretlenül is sok szerencsét kívánok neked a holnapi naphoz és persze kitartást! Meglátod, mindent megér az a pillanat, amikor a karodba foghatod a kislányodat! Főleg, hogy ilyen jól megváratott benneteket! :D Utána pedig várunk a Babázóban!

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


cs-né kati írta:Enikő: Ismeretlenül is sok szerencsét kívánok neked a holnapi naphoz és persze kitartást! Meglátod, mindent megér az a pillanat, amikor a karodba foghatod a kislányodat! Főleg, hogy ilyen jól megváratott benneteket! :D Utána pedig várunk a Babázóban!

Puszi:


Köszi Kati :D!!!! Olyan jo erzes, hogy gondoltok ram :)! Majd jelentkezem!

Puszi, Enikö

Kép
Kép
ann77
 
 


Enikő, nem tudom, ha még benézel ide, ha egyáltalán lesz még időd erre! Hátha Vanessa mgis meggondolja magát és magától elindul kifelé! :) Ha nem, akkor se baj, majd kitessékelik a doktorbácsik! :)
Mélyen átérzem a mostani állapotodat, lelkiállapotodat meg mindent. Tudom, hogy mekkora dilemmában vagy, hoyg de vajon miért nem akar még jönni? Tudom milyen sz@r érzés, amikor állandóan hívogatnak és azt kell válaszolnod, hoyg még nem...
szóval, ezeken én is átmentem. És nézd, ott vagy, hoyg megdöntöd a rekordomat :P , mert eddig én tartottam a frontot ezen a téren! :)

Próbállak felvidítani. tudom, hoyg nem vagy elkeseredett, hisz megnyugtattak, hogy a babóca jól van, csak azért úgyis mindenféle gondolat gubancolódik most a fejedben! Tudom.

Hangolódjatok rá a holnapi napra. Ha már amúgy is kettesben lehettek, lazuljatok el, gondoljatok arra, hogy milyen jó lesz már végre Vanessával együtt lenni, és végre véget ér 9 hónap várakozása, izgalma, nyugtalansága, de sajnos gyönyörűsége is.
De a következő időszak is gyönyörű lesz, meglátod!
Adjon a Jó Isten sok-sok erőt, előszöris Neked, de a férjednek is, és nem utolsó sorban Vanessának is, legyetek egészségesek, és kívánom, hogy a szülésed gyönyörű élményként maradjon meg mindannyiotok emlékezetében!
Szívvel-lélekkel mellettetek vagyok! Nagyon szorítok, és VÁROM AZ SMS-T!
Jó éjt mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok Lanyok!

Mi ez a nagy csond? 10 percenkent kukkantok be ide, hatha kapjuk a hirt Vanessa szuleteserol. :) Most mar aztan igazan kibujhatna!

Csajok, mit ajanlotok, hogy delelottonkent is elo embernek erezzem magam? Amiota nem iszom reggel kavet, teljesen komas vagyok egeszen delutanig. Olyan erzes, mintha fejbe vagtak volna. Mar probaltam, hogy tovabb maradok az agyban, aztan probaltam, hatha megis jobb, ha korabban kelek, de egyik se jott be. Delutan 2-ig teljesen hasznavehetetlen vagyok. Ez igy szornyu, semmivel sem haladok.

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Hátha már meg is született kicsi Vanessa! :D Nagyon izgi!!!

Ziti: nagyon örülök, hogy jól vagytok és mégegyszer gratulálok a kicsi fiatokhoz!!! :D Szerintem tedd cicire, amikor csak kéri! Ne aggódj, nem lesz ez mindig így, még bele kell jönnie a szopizásba és az sok gyakorlást igényel! Ha pedig be is sárgult, akkor csak jó is, ha gyakran szopik, nem beszélve arról, hogy minél többet stimulálja a cicit, annál gyorsabban lesz sok-sok tejecske. Akkor sem kell megijedni, ha úgy t?nik, hogy evés után egy csomót visszahány, Alida legalábbis ezt csinálta néhány napig, mikor bejött a tejcsi. Ô is úgy evett, hogy néha óránként, néha meg több órát kihagyott. Szerintem ha rábízod a dolgot, hamarosan szépen beáll majd. Ha pedig gyakran sír, babusgasd egy kicsit, tedd a hasadra, így Te is pihensz közben, ô pedig érzi az illatodat és hallja a szívverésed, amit 9 hónapon keresztül hallott! Egy ilyen pici babát nem lehet elkényeztetni!!! Remélem van segítséged és tudsz napközben sokat pihenni, hogy bírd az éjszkázást. Nekem azt mondta a nôvér, mikor eljöttem a kórházból, hogy az elsô hetekben az a szabály, hogy amikor a baba alszik, én is alszom. Meglátod majd, hogy néhány hét elteltével sokkal pihentebb leszel és nem érzed majd úgy, hogy egész nap feküdni akarsz. Jó babázást!!! :D

Olive: Azért az nem mindig úgy van, hogy hipp-hopp megszületik a baba! Én egész éjjeli rendszeres fájások után másnap este 8-ra szültem meg! Na persze sokaknk gyorsabban megy, mi nem hamarkodtuk el. :wink: Mi lenne, ha megpróbálnád a zöld teát kávé helyett? Abban is van ugyan koffein, de sokkal kíméletesebb, mint a kv és még egészséges is. Persze nem kell bödönszámra inni, de próbálj átváltani és aztán fokozatosan csökkenteni az adagot. Ha pedig fáradt vagy, rendezd úgy a napod, hogy a délelôttre kevesebb dolgod legyen. Nekem szerencsére már rég le kellett szoknom a kávéról, mert túl sokat ittam egy idôben és kisebbfajta mérgezést kaptam. Még most is csak az illatától elkezd verni a szívem!

Puszi
zsuzsi 81
 
 


Zsuzsi: En a zoldtearol azt olvastam itteni konyvekben es baba lapokban hogy egyaltalan nem szabad inni terhesseg alatt. Viszont nekem a dokim engedelyezett egy kavet naponta igaz hogy nagyon ritkan ittam es inkabb tobb tej mint kave

Andrea,Peti,Szandi

Kép

Kép
andrea33
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: