Új privát üzeneted érkezett!

Szia Anita!Én is ugyanigy voltam mint te!31én éfélkor mondtam a férjemnek lehet hogy négyen jöttünk át az ujévbe,mert decemberbe se jött meg ahogy novemberbe sem,hát tévedtem mert elsején reggel megjöttKép de most vettünk lafolt amit ajánlottál még azt kiprobáljuk ha ez sem jön be akkor megyünk orvoshoz!most én is elterveztem nem fogok izgulni meg görcsölni,de azért mindig ott van a fejembe hogy na most bizti jön a baba meg sikerül meg ilyesmi!hát remélem a nagyon nem görcsölés segít!puszi mindenkinek

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Jajj még egy kérdés!A feriti-t mindennap kikell töltenem ahoz hogy kijöjjön a görbém?

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Igen, célszerű naponta kitölteni, bár 1-2 nap hiányt még szaggatott vonallal kipótol.

Mesi

Kép
tücsök13
 
 

 
 

Köszi a segítséget!

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Sziasztok lányok!Kép

CupicicaKép
Úgy látom, percre pontosan akkora pocaklakód van, mint nekemKép
Számítások szerint nálam a szülés várható ideje: szeptember 1.
Nekem azt mondták, hogy kisebb a terhesség, 3-4 hetes, 8mm petezsákkal.
Neked mekkora volt a petezsák?
Milyen tüneteid vannak már?

Ancsi

KépKép
KépKép
régiancsi
 
 


Szia Ancsi!

Nekem nem mondta a doki, hogy hány mm-es a petezsák. Lehet, hogy ez azért maradt el, mert nagyon jól szórakoztunk közben (férjem, doki meg én), mivel ő egy régi családi barát. Vicces az is, hogy a nagy bejelentésig néhányszor találkozni fog a férjem szüleivel; ő már tudja, amit a jövendő nagyszülők még nem! Legközelebb mindent pontosan megkérdezek!Kép

Tüneteim nincsenek (nem tudom, hogy ez jó-e, vagy sem?), a melleim érzékenyebbek, de egyéb semmi. Pár perces émelygés-szerű valami van vacsi után kb 1 órával, meg délelőtt, de más semmi.

Nálad mi a helyzet?

Cupicica
cupicica
 
 


Jaj, lányok, olyan jó benneteket hallani, hogy ilyen boldogok vagytok! Remélem, velünk is megtörténik majd ezen csoda! Én 15-re várom a menstruációt, és folyton izgulok, na, vajon, mi lesz. Most valamiért esélyes hónapnak tartom ezt, pont újévkor voltam félidőben, éreztem is a peteérést, és "meg is ünnepeltük az új év első napját", szóval, a remény hal meg utoljára. Lehet, hogy hülye kérdés, de hol a legjobb mérni a hőt? Én nagyon nem vagyok tisztában semmi ilyennemű segítséggel. Ugyanis ha mégis megjönne, akkor én is elkezdem.

KépKép
titi_27
 
 


Cupicica!
Szerencsés vagy, hogy orvosodat jól ismeritek. Nagyon jó lehet, hogy közvetlen kapcsolatban élitek meg a terhességet és a szülést is majdKép

Nekem sincsenek különösebb tüneteim. Melleim megduzzadtak, meg lufiérzés a méhemben. Esténként enyhe émelygés. Semmi több.
Ha nem lenne kezemben a pozitív teszt és az UH-lelet, észre sem venném, hogy lakozik bennem valakiKépKép
Kicsi fiammal is ha jól emléxem, a 8. hét környékén kezdődtek a határozott terhességi tünetek, akkor már mindennaposak voltak az émelygések, ételszag-undor, stb.
Úgyhogy talán még ráérünkKép

Én jöv7en megyek kontroll UH-ra, már nagyon várom, kíváncsi vagyok, mennyit fejlődik addig.

Ancsi

KépKép
KépKép
régiancsi
 
 


Titi!
Nagyon jó jel, hogy érezted a peteérést, pláne, hogy akcióztatok isKép
Most én is éreztem az "esélyt", és lám....Kép

Én mindig szájban, nyelv alatt mérem és mértem a hőt, talán ott adja a legpontosabbat.
Van aki a hüvelyben mért hőre esküszik.

Drukkolok a mensi-megnemjövetelhezKépKép

Ancsi

KépKép
KépKép
régiancsi
 
 


Sziasztok!
Olyan rosszul érzem magam, hányingerem van, és mikor elkezdtem főzni az ebédet még nagyon éhes voltam, de mire kész lett, bele se tudtam szagolni. Van itthon egy tesztem, de félek még megcsinálni, csak jövő hét csütire várható hogy megjöjjön.
Lehet, hogy más oka van ennek a rosszullétnek, inkább nem élem bele magam.
User
user
 
 


Kép én ma voltam fodrásznál, mert múlt héten nem fogta be a hajam a festék (ami még sosem fordult elő), és azt mondta, hogy nagyon hullik is a hajam. Már kezdem szerintem beképzelni magamnak a terhességet! Vagyis mindent annak tulajdonítok. Húúú, hogy fogok én csalódni jövő hétvégén! User, nekem jövő vasárnapra várható, hogy megjöjjön, akkor együtt drukkolhatunk!

KépKép
titi_27
 
 


Sziasztok...
Kismamák,
Ha nekem bárki azt mondta, hogy két terhesség között lehet különbség körbe röhögtemKépKép
Aztán tessék:
1.terhességemnél semmi rosszul lét, tényleg csak egyszer hánytam minden előzmény nélkül, és utána teljesen jól éreztem magam. Egyedül az illatok zavartak. de az is csak a második felében. Ja, tényleg a melleim érzékenyek voltak.
2.terhességemnél már az elején a legkisebb irányváltozástól rosszul voltam. Hihetetlen alacsony vérnyomás, hányinger minden ami kell.
Ezt csak azért írom, hogy ne essetek kétségbe, hogy nemvagytok rosszul. De azért nagyon vigyázzatok Magatokra!!!

Cupicica,
És meddig vártok a bejelentéssel?
Hogy fogjuk hívni azt még nem tudjuk. Gazembert a legkevesebbszer hívjuk Zsoltinak. Leginkább "Csibe".

Az aloe first jó ötlet. Úgy is szinte mindenre (seben kívül) használom. Tapasztalat, hogy a mell belövellésre is nagyon jó.

Pusszantás mindenkinek...
Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok lányok, 2 napja csak olvaslak titeket, nálam semmi újság, holnapra mutatják a naptárak a peteérésemet, majd meglátjuk mi is lesz, de azért bebiztosítom magamat egy akcióraKépKépKép, semmit nem bízunk a véletlenre.
User, Kriszti! Én nagyon izgulok értetek , szerintem jók a jelek, és bízzunk benne hogy folytatódnak is!KépKép Még a végén itt maradok egyedül lakó nélkülKépKépKép, de vigyázzatok, belehúzunk és nem leszünk sokkal lemaradva töletek.KépKépKép
Cupicica! Kiváncsi vagyok mit szólnak majd a nagy hírnek a szülők is, ez nekik is óriási élmény lesz. Jó akciós, és eredményes hétvégét mindnekinek, Pami
pamacs1
 
 


Szeretném felhívni a figyelmét a Szülők Háza és a Nő Ezer Arca együttműködésében szervezett várandósok és kisgyermekes szülők számára tartott "Család születik" programra!

A programban lehetőség nyílik:
- egyéni, állapotfelmérésre, tanácsadásra
- egyéni és csoportos szülésfelkészítésre,
- terhes meditációra,
- anya-magzat kommunikáció építésére.

A program a szülésre való felkészítésen túlmutatóan, segítséget nyújt:
- a születendő újszülött körül felmerülő kérdések megválaszolásában
- az újszülött megértésében,
- az újszülöttel való kommunikációban
- életvezetési kérdésekben a szülés után
- kisgyermekes családok problémáiban
- társintézmények, szakellátások ajánlásában
- szülés körüli intéznivalókban, tudnivalókban (juttatások, anyakönyveztetés,)
- különböző szerepek egyeztetésében (anya, feleség, nő, dolgozónő stb.)
- kapcsolati háló változásaiban (szülőtárs, szűkebb, távolabbi család)


Amennyiben felkeltette érdeklődését a "család születik programunk", kérem hívja:

Dr. C. Molnár Emma, ügyvezető igazgatót, a Nő Ezer Arca vezetőjét:
telefon: 06202269191

további információ: www.anoezerarca.hu, www.szulokhaza.hu
julcus
 
 


Pamacs!
Csatlakozom hozzád a "pocaklakó nélküli" klubba. Nálam semmi jele semminek, se peteérés, se semmi. Ma megint csinálok LH tesztet, hátha. De ezt az idióta hőmérsékletemet nem értem.

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Hát, lányok, olyan furcsa érzésekkel vagyok tele! Ma reggel arra keltem, hogy úgy fáj a hasam, mint mensi előtt szokott, de addig van még egy hét. Alig állom a lábamon, olyan gyenge vagyok. Tényleg el kezdem a hőmérőzést, amint megjön, mert legalább tudnám, mi történik ilyenkor. Lehet, hogy meg fog jönni???!!!

KépKép
titi_27
 
 


Titi!

Az, hogy görcsöl a hasad, szerintem nem jelent semmit. Én mikor terhes voltam Zsoltival, olyan görcseim voltak az első 5-6 héten, hogy szinte a fata kapartam. Végig azt hittem, hogy meg fog jönni.

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Reméljük, hogy valóban így van. Csodálkozom is, érdekes, ilyenkor még nem szokott görcsölni, csak közvetlen mielőtt megjön. Na, majd hétvégén elválik.
Tücsök, mi ez az AVIVA módszer? Mindig igyekszem elolvasni a hozzászólásokat, de van, hogy úgy lemaradok, ha nem nézek be fél napig! Most dolgozom, szóval szerintem koradélutánig én ma vagyok.

KépKép
titi_27
 
 


Sziasztok!

Ausztriába voltunk sielni kettesben. Dávid anyósoméknál volt addig. Először voltunk tőle távol mióta megszületett. Hála az égnek nem volt vele semmi gond.
Mi nagyon elfáradtunk. Minden tagom fáj, de megérte. Lehet, hogy jövő héten is megyünk még nem döntöttük el.

Nem tudom jót teszek e ezzel a sieléssel a készülő babának, de most élvezem. Aztán ha meg megjön akkor biztos haragudni fogok magamra. 14.én kell megjönnie addig még van egy hét. Majd kiderül.

Mindenkinek szép hétvégét!

Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Na, akkor még egy "fórumtárs", akiért jövő hétvégén izgulni lehet. User, Bufo és én. Van még valaki, aki 14-e körülre várja a mensit? Vagyis pontosabban aki nagyon nem várj?!

KépKép
titi_27
 
 


Titi!

Az Aviva módszer egy torna, ami az ovulációt serkenti. A ciklus 3. napján kell elkezdeni, így ha most sem sikerült (ami valószínű), akkor a jövő hónapban el is kezdem.

Egyébként a fertility szerint nekem jövő hét pénteken (13-án) kell megjönnie, szerintem meg 22-én. Ez aztán a bizonytalanság!!

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Mesi, ez hogy lehet? Hogyan látod azt, hogy mikor kell megjönnie? Én csak azt tudtam eddig, hogy akkor megy fel, amikor meg fog jönni. Azt is látod, hogy kb mikor kezdődik a következő mensi? Nem tudom, tisztában vagyok-e rendesen a hőmérőzés adta eredményekkel. Akkor esik le, ha peteérés van, ugye? És utána felmegy, egészen a menstruációig. Van még egyéb érdekes megtudnivaló is a görbéből?

KépKép
titi_27
 
 


Titi!
Onnan tudom a fertility szerinti eredményt, hogy kijelezte az ovuláció időpontját (10.nap) és onnan számítva 14 nap múlva jön meg. Az viszont 24 nap lenne (mármint a ciklusom hossza), de mostanában mindig 30-35 napos a ciklusom. Ezért nem értem. Meg nem is nagyon ment fel a hőm, csak 0,2 oC-t, az meg nem sok, mert eddig mindig 0,4-0,5 oC-t ment fel.

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Sziasztok Lányok! Egy gyors bekukk!

Én ezt nem értem. Ha peteéeés után felmegy a hő akkor várható a mensi? Segítsetek egy kicsit légyszi! A múlt hónapban mikor még mértem még a hőmet, örültem, hogy nem esett le és 37,2 volt mikor megjött. Áruljátok el hogy is van ez?
köszi Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Lányok!

A peteérés után megy fel a hő, és akkor esik le, amikor megjön.

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Szia Mesi!
Akkor elmesélem neked. Nagyon boldog voltam dec. 31-én este, amikor 37.2-vel mentem el otthonról szilveszterezni. Jan 1-jén hajnalban 1/2 4-kor mégis megjött, hogy lehet ez?KépKépKép
Mennyi idő alatt esik le a hő? A számban mértem.
Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Anita!

Nekem a múltkor 2 nappal korábban esett le, de hallottam már olyan lányról, akinek csak a mensi 2-3. napján esett le. Kép

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Csináltam ma LH tesztet és pozitív lett!
Végre-végre, most van peteérésem!!
Csak akkor nem tudom, mi volt a 10.cn-on!

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Na, Mesi, akkor ezt használjátok ki mindenképp! Kép

KépKép
titi_27
 
 


SZIASZTOK!ÉN MÉG IDE NEM ÍRTAM SOSEM.MI IS BABÁT SZERETNÉNÉ A PÁROMMAL 3 ÉS FÉL HÓNAPJA PRÓBÁLKOZUNK,AZÉRT FÉL MERT JÖVÖHÉTEN VÁROM A MENSZIT.VAN AKINEK MÁR VAN BABÁJA ÉS LH-TESZTTEL SIKERÜLT?31.-ÉN VOLT TOJÁSFEHÉRJÉM ÉS 1-JÉN VOLTUNK EGYÜTT A 18.NAPON NEKEM 34 NAPOS A CIKLUSOM.REMÉLEM SIKERÜLT.HA NEM KI AKAROM PRÓBÁLNI A LH-TESZTET.SZERINTETEK JÓ?

Kép
breni
 
 


Sziasztok!
Csatlakozom az előttem szólohoz, én is szeretném kipróbálni az LH tesztet, Mesi mesélj róla hogy kell, mi ez??KépKép
Puszi Pami
pamacs1
 
 


Sziasztok!
Az LH teszt olyan, mint a terhességi teszt. a vizeletből mutatja ki a luteinizáló hormont, aminek a szintje a tüszőrepedéskor emelkedik meg. Ekkor kezdpdik az a 2 nap, ami alatt a nő termékeny.

Kép

Itt az ábra róla.
Egyébként pl a DM-ben lehet kapni, 5 db, 2300 Ft. A megjövetel napjától visszaszámolt 17.napon kell elkezdeni nézegetni, naponta. Corax LH teszt a neve.

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Mesi,
De jó lenne... Akkor a mai este hosszú lesz. Ja, és holnapról se feledkezzetek meg! Nekem dokibácsi azt mondta, akár naponta is lehet.KépKépKép Igen, és láttam én is a dM-ben. a terhességi teszteknél!

Cupicica,
Jól eltűntél!!!!!!!!!

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok!

Ma voltam dokinál rákszűrésen, és a ciklus közepén jelentkező barnázás miatt. Azt mondta nincs semmi elváltozás sehol, de vizsgálat közben és után vérzés volt. Biztosra mondta, hogy van valami fertőzésem, mert akkor ez nem lenne.Kép
Jó hír viszont, hogy dúzzadtnak és nagyon puhának érezte a méhet, így nem kizárt a baba sem. Ha mégis megjönne írt egy beutalót Uh-ra a következő ciklusra tüszőérést nézni. Majd az eredménytől függően csinál vérvételt is hormonnézésre. Mindezt 3 hónap sikertelen próbálkozás után. Azt mondta minek várjunk jobb ha hamarabb tisztázzuk, hogy minden rendben van e, és így legalább tudjuk nincs akadálya a babának.
Hát ez van.

Mesi
A ma este tessék mindent bevetni!Kép

Cupicica
Hol vagy ? Minden rendben?

Jó éjszakát mindenkinek!
Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Zsuzsa!
Drukkolok, hogy baba legyen a dologban!

Cupicica!
Tényleg, hol vagy?

A lényeg: este akció volt, remélem ma is lesz, és eredménye is lesz. A hőm ma reggelre felment, úgyhogy tuti jól mutatta ki az LH teszt a peteérést.

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Szia Mesi!

Ez jó hír!Kép Szurkolok!

Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Zsuzsa,
Még jó, hogy ilyen Dokid van. Mi is "csak" 9 hónapig vártunk. decemberben hagytam abba a tablettát, aztán szeptemberben már el is kezdte doki bácsim a kivizsgálást. Ha tudod egyedül a HSG (petevezeték átjárhatósági vizsgálat) kerüld. Szóval csak tessék akciózni!!!

Mesi,
Hajrá-hajrá...KépKép Ja, és a csipő kiemelést se felejtsd el!!!

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok!
Mesi nagyon szurkolok neked én is!
Nekem ma reggelt ment fel a hőmérsékletem kicsit, 36,3-36,5 között szokott lenni, tegnap már 36,6 volt, de nem éreztem nagy különbségnek, ma viszont 36,8 volt. Lányok akkor most mondjátok hogy ez mit jelent.KépKépKép
köszi Pami
pamacs1
 
 


Zseppymano
A HSG nem került szóba, de észben tartom. Remélem nem lesz rá szükség, mert már nem jön meg.
Biztosan császárral fogsz szülni? Csak azért kérdezem, mert érdekelt mitől gyógyul gyorsan a seb.
Hanyadik héten jársz most?

Pamacs
Sajnos én még a hőmérőzésben nem vagyok járatos, így nem tudom ez magasabbnak számít e. Csinálj grafikont abból jól látszik és ki is számolja neked a pé-t.

Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Péknéanita!A Lafoltol neked is volt hányingered?

Bufo én császárral szültem és nem kentem rá semmit magátol gyogyult mondjuk otthon egy kicsit másabb a seb mint itt!

Titi a terhességi jelek hasonloak mint a menses jelek ugyhogy hajrá!Remélem baba van a pocidba!

szép napot mindenkinek:Virág

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Szia Virág!

Nekem nem volt tőle semmi bajom. Én mindig este vettem be belőle egyet vacsi közben. Nem éreztem semmi hányingert. Nem szedsz valami mást is, amitől lehet?
Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Köszi a bíztatást, fel is dobtam a lábam az égnek... Kép

Bufo!
Én is császárral szültem, és 1 hét alatt szépen begyógyult a seb. Ráadásul igen lent vágott a doki, így még bikinit is hordhatok. Illetve horhtnék, ha nem lennének hurkáim Kép

Pamacs!
Szerintem megvolt a pé-d.
Nem mindig egyből ugrik fel nagyon magasra, de ha 3 napig fent van, akkor tuti megvolt a pé-d.

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Tyűha, mennyi hozzászólás, peregnek az események. Csak egy napig nem vagyok, és máris kimaradok mindenből. Mesi, drukkolok én is ezerrel! Bufo, ez igen bíztatóan hangzik, akkor lehet reménykedni a hétvégén, hogy ne jöjjön meg. Én is izgulok, de valahogy nagyon úgy érzem, hogy meg fog jönni. Sőt, egyre inkább jönnek a jelek is. Virág, bár igazad volna, és nem a mensi jelei volnának. Igyekszem figyelni a testem reakcióit és jeleit, amit eddig nem tettem. Tegnap-tegnapelőtt például úgy folytam, amit ennyire azért nem szokott, hogy ez például más, mint eddig. Bár nem tudom, jelent-e ez egyáltalán valamit. Egyáltalán, Ti figyeltek bizonyos jeleket ami babára utalhatnának?

KépKép
titi_27
 
 


Mesi!
Ma volt 36,8, akkor elvileg ma van a pé.-m?? Húha..Kép jellemző, a kedves kispapa meg vidékenKép , ez a mi formánk....
pamacs1
 
 


Pamacs!

Szerintem már tegnap volt pé-d, ugyanis utána kezd el emelkedni a hőmérséklet.

De a bizonytalan vagy, írd be az adatokat a fertilitybe, és az kiírja, hogy volt-e már, de szerintem igen.

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Mesi!
Én olyan hülye vagyok ehhez a ferilityhez hogy csak naKép Egyszer felhívlak, és telefonos segítséget kérek tőled.
puszi Pami
pamacs1
 
 


Anita!Nem szedek semmit mellé,este veszem be én is nyolc körül és kb olyan éffél körül hányingerem van de nagyon és azota miota a lafolt szedem!Nem tudom mi lehet csak gondoltam megkérdezem hátha nálad is volt mellékhatás!

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Virág!
Nem nekem nem volt semmi. Nem írja a tájékoztatója mellékhatásként?
Én nem olvastam bele olyan részletesen, és nincs is már meg. Nézd meg hátha nem bírja a szervezeted!
Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Pami!

Itt valamikor kicsit korábban részletesen leírtam a fertility kezelését!

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Sziasztok! Látom zajlanak az események, én azért nem írtam mostanában, mert nagyon izgulok, hogy csütörtökön megjön, vagy nem jön. Ma egyébként egész nap úgy fáj a hasam, mintha meg akarna jönni, úgyhogy minden eshetőségre fel vagyok készülve. Úgy döntöttem, ha megjön, tartok egy hetes tisztítókúrát, mert akkor biztos valami emésztési problémám van. Már jó néhány napja minden délután hányingerem van, és estig eltart.
Mindenkinek sok szerencsét kívánok!Kép
User
user
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: