Új privát üzeneted érkezett!

Szia Docika!

Köszi az infot. Gondolom ezt a gyógyszert nem szedhetem be csak úgy magamtól. Az orvosomban tulajdonképpen megbízom, nem szívesen mennék máshoz, csak azt nem tudom, hogy hogyan mondjam meg neki, hogy szerintem mi a bajom, mert végül is õ az orvos neki kellene rájönni, nem? Azért jó lenne ha legközelebb nem vetélnék el, mert ez a terhesség is csak 1 év alatt jött össze. Azt esetleg tudja valaki, hogy a mensi elõtti kisebb vérzésféle vagy barnás folyás az is lehet-e az alacsony progeszteron miatt? Mert nekem ez is van, mióta a gyógyszert abbahagytam. Sziasztok Ági
Névtelen
 


Sziasztok!
Lolla,
gyomorégésre szedhetõ a Rennie, recept nélkül kapható. HA vmi természetesebbel akarsz próbálkozni: keksz, mogyoró, mandula, tej. Hányingerre pedig minden, ami gyömbéres: keksz, üdítõ, kicsi fûszert beleszórsz felolvasztott vajba, lehûtöd, kenyérre kened. Gyömbérbõl tea is fõzhetõ.
Lehet homeopátiás szert is szedni, de mivel nem vagok otthon, nem tudom elõkeresni neked a kisokosban. A homeopátiás orvos topicba meg tudod kérdezni a lányokat, vagy jövõ héten elküldöm a nevét. Ez teljesen természetes, kismamák nyugodtan szedhetik!Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Hali Kicsi kismamikKép!

Ági, a mensi elõtti pecsételés egyik tipikus tünete a progeszteron hiánynak. sok doki nem ért hozzá igazán, ha így látod inkább válts orvost... Daninál serophent szedtem, ez peteéréstserkentõ (majdnem ugyanolyan, mint a clostylbegit), aztán a pozitív teszttõl kaptam az utrogestánt. ahogy Docika is írta, normál esetben a sárgatest termeli a 13. hétig, mikorra kialakul a méhlepény és többek között ezt is elkezdi termelni. ezeket a bogyókat orvosi rendelvényre lehet kapni, és szerintem egy jó orvos rendesen kivizsgálja elõtte a páciensét. remélem tudtam segíteni... nekem két babám ment el amiatt, hogy túlságosan bíztamKépKép
Ágci, az mit csináljon, akinek már a gyömbér szagától - bocsika illatától - felborúl a gyomra?Kép
Pusszantás!
Zsófi
Ág
Csucsuka
 

 
 

Sziasztok!

ÁgiKép
Prodeszteron szint minimál értéke: 21ng/ml vagy 64nmol/ml. Állítólag ez alatt magának a terhesség lértejöttének az esélye szinte 0.

LollaKép
Hányingerre nekem Torecan drazsét írt fel dokinéni 3×1-ben. Álítólag ezt nyugodtan lehet szedni. Nekem bejött. Az volt a baj nálam, hogy az a fajta hányingerem volt, ami csak az evéstõl múlik el. Féltem, hogy már így az elején is sokat fogok hízni, így kaptam ezt a gyogyit. Hányásra pedig ennek a végbélkúpját szokta adni. Õ úgy tartja, hogy nem jó ha hány a kismama.

Üdv, Panka (8+3)

panka
 
 


Ágci, Panka!

Köszönöm. A keksz, stb nem nagyon jön be. Talán a kalács és a babapiskóta, de az is csak addig amig a számba van. Evés után pár perccel mintha elõrõl kezdõdne minden.
A gyomorégés tényleg megmarad a szülésig? Jó lenne már ha túl lennék a 12. héten mert egy kicsit aggódom a baba miatt, nehogy meggondolja magát.
A Rennie-t még megpróbálom, és hálás lennék ha a homeopátiás szer nevét elküldenéd.
Docika!
Nekem is csak a petezsák volt az UH-on, ne izgulj.Kép
lolla
 
 


Sziasztok Lanyok!

Mar hosszu ideje olvasgatom a babanetet, s nagyon orulok, hogy vegre (pont idobenKép) nyilt egy ilyen topic.
27 eves budapesti lany vagyok. Az en utolso menstruaciom elso napja 07.04., a peteeres a 17. napon (07.20-an) volt. Mar tul vagyok 2 (egyre pozitivabb) teszten, es tegnap delutan (a menstruaciotol szamitva 33. napon) egy hasi UH-n, ahol a doki szerint egy 3.5 mm-es ("szabalyos"Kép) petezsak lathato. A sajat nogyogyaszom aug. 20-aig szabin van, addig is ez a doki (opt. csaladtervezonel rendelo dr. Doffek) jovo pentekre visszarendelt ismet UH-ra, hogy minden biztos legyen.
Persze mar en is talaltam magamnak a parazasra okot: a tegnapi UH utan este elegge fajt a hasam alul, de szerencsere egy csepp verzes sem volt. Reggelre teljesen elmult, most csak egy kis nyomast erzek, mintha meg akarna jonni. Nektek is volt hasonlo? Ez normalis dolog? Mar alig varom a kovetkezo UH-t, hogy lathassam, hogy minden rendben van, bar valoszinuleg meg akkor sem lehet a kicsi szivet latni.

Tovabbi jo pocaknovesztest mindenkinek!

Leszter
(4+5)
leszter
 
 


sziasztok!
szia docika!
én még csak olvasgattam a topikot eddig most is kerestem valamit és nagy örömömre találtam
nekem múlt héten volt UH nekem 30 napos volt a kicsim aki lombik baba és nekem is csak a petezsák volt látható én is nagyon megijedtem és a doki is mondta hogy kellene már mást is látni így most holnap újra megyünk uhra és nagyon bizom benne hogy már látni fogom a kicsit
szia ági
utrogesztánt kaptam én is a prodeszteron szint helyreállítására
sziasztok!
mónika
Névtelen
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy belekotyogok a fórumotokba, a mi kisfiunk még csak 9 hetes, de már tervezzük az utánpótlást :-))) Olyan jó Benneteket olvasgatni, pedig még egy kis idõnek el kell telnie, hogy én is idetartozzak. Azért megosztanék Veletek egy-két dolgot, mivel én ezeken már keresztül mentem, és én is mindig izgultam.
Ági, halgass Csucsukára, én is csak megerõsíteni tudom Õt. Én is véreztem a 8. héten, és a 12.-ig utrogestant kaptam. Amiket leírtál, tipikusan a túl alacsony progeszteronszint tünetei, és mindenképpen kezelést igényel. Mondhatod azt is a dokidnak, hogy valahol olvastál errõl, és gondolod, hogy esetleg Nálad is ez a gond. Ha erre sem csinál semmit, én biztosan orvost váltanék.
Lolla, nekem a hányinger ellen az vált be (én leginkább este voltam rosszul), hogy kispárnát tettema fejem alá. A hányinger is attól van, hogy a progeszteron fellazítja - többek között - a gyomor záróizmait, és pl. a sav könnyen visszajön. Persze napközben ha dolgozik az ember, ezt nehéz megvalósítani... Amúgy a sós apró (ropi) jött be nekem. A gyomorégés a hányingerrel együtt elmúlik, majd a terhesség utolsó harmadában visszajön, amikor a baba már nagyon összenyomja a gyomrot (nekem speciel ez nem így történt).
Leszeter: én sokáig azért nem gondoltam arra, hogy terhes vagyok, mert ugyanazt a "fájdalmat" éreztem, mint amikor meg szokott jönni, és én arra vártam. Ilyenkor még meg kell szoknia a szervezetednek az új helyzetet. Úgyhogy ne parázz, ha baj van, akkor az többnyire vérzéssel és/vagy görcsös fájdalommal jár.
Nagyjából ennyit szerettem volna hozzászólni, és bocs a "betolakodásért".
Mindenkinek nagyon örömteli babavárást, és jó pocakosodást kívánok. Élvezzétek ki minden percét, mert ez tényleg egy csodálatos állapot.
Ja, még annyi, hogy a gyomorégésre nekem nagyon bevált a Neurosan nevû szer, ami por, és vízben kell feloldani. Gyógyszertárban recept nélkül kapható, kizárólag ásványi anyagokat tartalmaz, és elég olcsó. Elég bizarr az íze (mintha sáros vizet innál), de a cél érdekében mindent....:-))) Na jó, most már tényleg megyek, sziasztok:
Manómama
Manómama
 


Sziasztok, Vikus vagyok!
Utolsó mensim idõpontja június 8. Július 20-án voltam ultrahangon, eredmény, 9mm petezsák. 2 kislányom van, egy 5 éves, és egy 5 hónapos. 30 éves vagyok, Tapolcán élek. Örülök én is, hogy nyílt ez a topic, mert nagyon jó olvasni, a sok egykorú kismama sztoriját.
Lolla!
Én mindkét terhességemben nagyon hánytam, és rossz volt a közérzetem. Mindig Maternát szedtem. Most is elkezdtem, és megint rosszul kezdtem érezni magam. Erre elolvastam a Materna és a Elevit topicokat, és az Elevitet hányinger ellen istenítik. Elkezdtem szedni, hagytam a fenébe a Maternát, és isten lássa lelkemet, semmi bajom. Nem biztos, hogy nálad beválik, de én elkeseredésemben próbálkoztam. Hát így ég és föld a terhesség. Mondjuk a fáradtság nagyon rossz dolog, mert el kell látnom a picit, és azért a nagy is nem teljesen önálló. Ebben a terhességben egy dolog miatt kicsit megjártam, hogy a picim, aki 5 hónapos, nem fogadta el a terhesség beálltával az anyatejemet. Azt mondják a hozzáértõk, hogy terhességben megváltozik az íze, és sok baba nem fogadja el, és azt is mondták, hogy mindenképpen elõbb-utóbb bármit teszek el fog apadni, mert a pocakomban lévõ babának fog a szervezet mindent juttatni.
Bocs, hogy ilyenekrõl írok, de hátha más is így járt már.

Sziasztok.
Vikus
vikus
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm a tanácsokat, meg is fogadom. Még kivárok egy mensit, mert a vetélés óta még nem jött meg és utána elmegyek a dokihoz és kérek tõle gyógyszert. Ha nem ad megyek máshoz. Még egyszer mindenkinek köszönöm a jó tanácsokat és szép egészséges babákat kívánok mindenkinek!

Ági
Névtelen
 


Sziasztok!
Vikus,
szóval ezt érezte a kisbabád!Kép Azért szopizik még?
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Hali!

Látom, más is parázik, hogy mekkora a babaKép, megkerestem Dani elsõ UH felvételeit egy kis támpontnakKép
1. terhesség ideje: 33 nap, baba ideje 19 nap: "esetleg erre a foltra ráfogható"Kép
2. terhesség ideje: 40 nap, babáé 26: 2,3 mm-es petezsák
3. terhesség ideje: 54 nap, babáé 40: 12 mm-es babóka normális szívmûködésselKép

LEszter, örülök, hogy idetaláltálKépKép, ne izgulj túlságosan, ha nincsen se görcs, se vérzés, biztos minden a legnagyobb rendben van! Csak most telik lassan az idõKép aztán meg úgy begyorsul, hogy csak naKép.

Vikus, hááát nem írigyellekKép, eléggé fárasztó lehet a pici mellett... én Dani(13,5 hó) mellett elég jól bírom magam, de estére kampec vagyok..

Pusszantás!
Zsófi 6 hetesenKép
Csucsuka
 


Ágsi!
A baba az emiletõl kezdve nem volt hajlandó szopni, csak éjjel. Álmában. Aztán 1 napig elfogadta, és újra sztrájk. Egy Ligás kolléganõd közben írt emilet, és neki már tudtam újságolni, hogy terhes vagyok. Õ rögtön mondta is, hogy ilyenkor megváltozik a tej íze, és nem minden baba fogadja el, és meglátom, hogy el fog apadni. Sajnos minden szava beigazolódott, pedig fejtem rendületlenül. Eredmény, napról-napra kevesebb tej. Azt mondta, hogy a szervezet ilyenkor a bennem fejlõdõ kis picúrnak juttat mindent. Hát valószínûleg így is van. Azóta az augusztusi Kismama újságban is olvastam egy szüléstörténetet, ahol az anyuka ugyanerrõl számol be. Ja és megpróbáltam a szoptanít készüléket is, úgy sem kellett neki. Keserves sírás volt a vége. Sajnálom, hogy így alakult. Bocs, hogy off voltam.
Kismamik hol vagytok? Sziasztok.
Vikus
vikus
 
 


Sziasztok lányok!

Nagyon boldog vagyok, és szeretném megosztani veletek. Most jöttem a Doiktól, és van egy 1 centis kisbaba apocimban. Ott dobogott a kicsi szíve is! Szóval nagyon aggódtam idáig, hogy mi lesz, és a múltkor miért csak a petezsák látszódott, de most megnyugodtam, minden rendben van!
Ne haragudjatok, hogy most csak magammal foglalkozom, legközelebbre kicsit leszállok a földre! Hihetetlenül jó érzés! Puszi mindannyiotoknak,
Docika
docika
 
 


sziasztok!
Docika gratula!
nekem nem jött be nekem nem látszott most sem semmi és szívhang sem volt ,7 hetesen megállapították hogy elhalt a baba és a terhességet "befejezék" így mielött megmelegettem volna itt vissza lépek a várakozók közé
sziasztok
mónika
Névtelen
 


Sziasztok!
Docika gratulálok a babához.
Mónika sajnálom. Sajnos én is rövid úton kijelentkezek innen, ugyanis sajnos én is elveszítettem a babát.
Sziasztok
Isme
isme
 
 


Sziasztok Lányok!
Nagyon sajnálom Isme, és Mónika a babátok elvesztését. Tényleg mélyen együttérzek veletek. Nagyon sok sikert kívánok mindkettõtöknek a továbbiakban, és fel a fejjel.
Docika!
Neked minden jót a babához, vigyázz rá és magadra, és maradjaa terhesség teljes ideje alatt ilyen boldog.
Én holnap megyek az orvoshoz, remélem tud fogadni, és nem lesznek túl sokan, mert most jön vissza szabadságról. Izgulok én is az ultrahangon, eddig nekem is csak egy petezsák volt látható.
Sziasztok.
Írjatok!
Vikus
vikus
 
 


Hali kicsi kismamik!Kép

Jaj, Isme, MónikaKépKép, nagyon sajnálom.. próbáljatok meg kimászni a gödörbõl, remélem minnél hamarabb sikerül...

Viszont most én is örömködni jöttemKép
pocakmanó 9,7 mm-es és dobog a kis szivecskéje, dokibácsi mindent rendben találtKép. Nagypocok meg 77 centi, kis különbségKép
Docika, valahogy rám sem úgy hat a gravitáció, mint eddigKép

Pusszantás!
Zsófi + törppilu 6hét+4napKép
Csucsuka
 


Sziasztok!
Én is szeretnék csatlakozni hozzátok. Nem akarok még a friss mamisba írni, ugyanis még dokinál sem voltam, csak telefonon beszéltem vele, és abban maradtunk, hogy augusztus utolsó hetében keresem fel. Most még talán semmit nem látna. Az pedig csak idegesítene. Utolsó mensim: július 18. Még 4 hetes se vagyok. A tesztem tegnap lett pozitív. Egyébként a ciklusaim elég rövidek voltak: 23-25 naposak. Szóval most két hét izgulás.
Egy kérdés elõször: normális ha fájdogál a hasam? Nem igazán érzem görcsölésnek, és hála istennek vérzésem sincs. Inkább úgy húzódik.
Én 25 éves vagyok és budapesti. Van egy Dani fiam nekem is, de õ már 3,5 éves.
Mindenkinek jó babásodást.
Sziasztok
Buksicica
buksicica
 


Elfelejtettem, de lenne még egy kérdésem a friss pocisokhoz: veletek elõfordult, hogy szeretkezés közben fájta a hasatok? Óvatosak voltunk, vigyáztunk a babára, de akkor is fájt? Ez nem jelent valami kórosat?
Köszi.
Buksicica
buksicica
 


Sziasztok!

Isme, Mónika:már 2 napja, hogy elolvastam amit írtatok, és nem tudtam írni, annyira sajnáltam! Nekem is az elsõ terhességem elment. 5 hetes volt. ADokim azt mondta, hogy a nõk 80 %-ának az elsõ terhessége megszakad, de sokan nem is tudnak róla, mert azt hiszik, hogy egy kicsit erõsebb a vérzés. Szóval nagyon sajnálom, de biztos vagyok benne, hogy a következõ sikerülni fog!
Buksicica: nekem is fájdogált a pocim, talán egy enyhébb menstruációs görcshöz tudnám hasonlítani. Pénteken a Dokim mondta, hogy a továbbiakban is elõ fog fordulni lyen, ne ijedjek meg, az teljesen természetes. A szeretkezésrõl nem tudok mit írni, mivel az elõzõ baba elment, ezért a terhesség elsõ harmadában nem ajánlatos szeretkezni. Olvastam egy könyvben. Szegény férjem! Azért megérti. Nemsokára túl leszünk az elsõ harmadon::-)
Sziasztok!
Docika
docika
 
 


Sziasztok!
Lolla,
nem vesztem el, csak most tudtam utána nézni:
Terhességi hányás:
Sephia 9 CH napi 2x5 golyócska
reggeli hányingerek, undorodás a cigi füsttõl, bizonyos ételek szagától, a savanyúság kívánása
Cocculine napi 3x1 golyócska
hányinger, szédülés, sápadtság, gyengeség, utazás, mozgás kiváltja, felerõsíti a panaszokat.
Ignatia 9 CH napi 2x5 golyócska
hányinger, gyengeség, szapora szívdobogás érzet, sóhajtzás, az evés javítja a panaszokat.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!
Úgy néz ki, hogy én is elvesztettem a babámat. Múlt héten kedden voltam az orvosnál, már 9 hét 4 naposnak kellett volna lennem. Az ultrahangon egy 3x1 cm-es petezsák volt látható, de baba benne semmi. A petezsák is el volt mosódva. Azt mondta az orvos, hogy nagyon szabálytalan a petezsák, és nagyon homályos. Vagy nagyon korai a terhesség, ami szerintem nem lehet, mert már az elején tudtam, hogy terhes vagyok, vagy egy befejezetlen vetélés. Tegnap este elkezdtem valamennyire vérezni, most megállt, de tudom, hogy a baba nem maradt meg. Ezért nem volt hányingerem. Holnap megyek orvoshoz, akkor már többet tudok mondani. Bár a harmadik babánk lenne, de nagyon fáj, hogy nem sikerült. Össze vagyok törve.
Sziasztok. Írjatok.
Vikus
vikus
 
 


Sziasztok!

nagyon-nagyon sajnálom azokat a pocakosokat, akiknek nem maradt meg a babuci. De mint írtam, nekem is így volt az elsõ. Szóval fel a fejjel! Mivel én a 11. hétbe léptem, átmagyek a "friss mamik"-hoz. Azért lehet, hogy átnézek ide is , hogy mi van veletek. Minden jót kívánok nektek:

Docika
docika
 
 


Sziasztok! LÉCCCI OLVASSSA EL MINDENKI EZT!!!!!!!!!!!!!!

Itt Rékatica, aki szintén elvesztette a babócáját, szintén elhalt,a 7. héten, de csak a lakzi után vettük észre 2 nappal, volt egy kis vérzés- rohanás a dokihoz- UH- tépés Gyöngyösre- aug.21 laminária felhelyezés,- másnap "befejezés".

Annyira kész voltam, hogy csak na! Ezért írok csak most.

ÉRDEKESSÉG: dr. Czeizel szerint, és az én dokim szerint is, vannak az évnek olyan szakaszai, LEGINKÁBB A NYÁR ILYEN, amikor LÉNYEGESEN, tehát kb. 6-7szer több magzatelhalás van, mint az év többi szakaszában! Nagyanyáink idején, az ilyenkor fogant és megmaradt babák közt LÉNYEGESEN NAGYOBB VOLT A HALVASZÜLETÉS, vagy KORAI HALÁL.

HANGSÚLYOZOM: nagyanyáink idején, amikor még se UH, se doki, se vitamin, se déligyümölcs, stb. nem volt, tehát TI? BABÁVAL A POCITOKBAN, NEHOGY AGGÓDNI KEZDJETEK, MERT RÁTOK EZ NRM VONATKOZIK MÁR!!!!

Állítólag a legkedvezõbb idõpont a fogantatásra a dec-jan-febr, ilyenkor mennek a legsimábban a dolgok, ilyenkor van a legkevesebb baj. (Czeizel+ dokim szerint.)

Egyébként a kórházban, ahol voltam, velem egyidõben még 3 lány feküdt bent ugyanilyen problémával, pedig az egy relatíve pici kórház...

Fel a fejjel lányok! Nemsokára jöhet a következõ bébi!

Isme, Vikus, többiek: MIKOR LEHET ÚJRA PRÓBÁLKOZNI A TI DOKITOK SZERINT?

Luv: Réku
brecky
 
 


A Rátok NRM vonatkozik= rátok NEM vonatkozik.

Siettem, ha máshol van félreírás, bocsesz! Ja, DOCIKA! A korábbi elhalt terhesség után mikor kezdtetek el próbálkozni az új bébivel? Neked is kórházban "fejezték be" a múltkori terhességedet? Csókok!
brecky
 
 


Rékatica sajnálom. Kép Most, hogy lett ilyen nagyon firss kiamamás topic, hát nem semmi látni, hogy mennyi terhesség szakad meg ebben a korai idõszakban. Kép Kép Kép
Én is hallottam már nõgyógyásztól ezt amit te leírtál, hogy a nyári hónapokban sokkal több terhesség szakad meg.
Nekem spontán vetélésem volt, de én úgy gondolom most, hogy 3 normál ciklust mndenképp meg fogok várni...
Isme
isme
 
 


Tudja valaki mit jelentenek az alábbi UH értékek (11 hét és 1 nap)
CRL: 56 mm
YS: 6 mm
NT: 1,9 mm
és mennyi ennek az értékeknek az elfogdható nagysága, mert a genetikai tanácsadóban azt mondták, hogy az NT a határértéken van.
vica68
 
 


Sziasztok!

Én is nemrég vetéltem el, de az orvosom nem mondta, hogy várjak az újabb terhességgel. Igaz ez is olyan sokára jött össze, hogy biztos azt gondolta engem nem fenyeget a veszélye, hogy túl hamar megint teherbe esek. Vagy mivel mûtéti befejezés nem volt ezért lehet, hogy hamarabb rendbe jövök. Azóta megjött már egyszer rendesen, amikor kellett, ugyhogy lehet, hogy már visszatértem a régi kerékvágásba.

Ági
Névtelen
 


Sziasztok lányok!

Az elsõ terhességem iker lett volna. 1 hetet késett a mensesem, és nagyon fájt a cicim. Aztán egy hétfõ reggel iszonyatosan görcsölt a hasam, és megjött, de nem a szokásos módon. Sokkal nagyobb mennyiségû volt, mint általában.A nagyon fájdalmas görcsök is jelezték, hogy itt most nem normális dolgok történnek. Mentem is rögtön a Dokihoz, aki megállapította, hogy spontán vetélésem volt, de mivel úgy távozott a baba, mint ha menstruálnék, ezért rögtön lehetett újra próbálkozni.Nem kellett kórházba mennem, mert teljesen kitisztult magától minden. Ekkor mondta nekem, mivel nagyon kikészültem ( már 1 és fél éve nem sikerült a teherbeesés ), hogy a nõk 80 % -nak az elsõ terhessége megszakad. ( de ezt már írtam, ha jól emlékszem ). Ezért ne keseredjek el, õ ezt inkább pozitívumnak mondja. Sokan nem tudják, hogy elvetéltek, mert úgy zejlik le, mint egy menses ( nálm is ), talán kicsit fájdalmasabb, és nagyobb mennyiségû. Nektek ez volt az elsõ terhesség?
Írjatok!

Docika
docika
 
 


Sziasztok lányok!

Az elsõ terhességem iker lett volna. 1 hetet késett a mensesem, és nagyon fájt a cicim. Aztán egy hétfõ reggel iszonyatosan görcsölt a hasam, és megjött, de nem a szokásos módon. Sokkal nagyobb mennyiségû volt, mint általában.A nagyon fájdalmas görcsök is jelezték, hogy itt most nem normális dolgok történnek. Mentem is rögtön a Dokihoz, aki megállapította, hogy spontán vetélésem volt, de mivel úgy távozott a baba, mint ha menstruálnék, ezért rögtön lehetett újra próbálkozni.Nem kellett kórházba mennem, mert teljesen kitisztult magától minden. Ekkor mondta nekem, mivel nagyon kikészültem ( már 1 és fél éve nem sikerült a teherbeesés ), hogy a nõk 80 % -nak az elsõ terhessége megszakad. ( de ezt már írtam, ha jól emlékszem ). Ezért ne keseredjek el, õ ezt inkább pozitívumnak mondja. Sokan nem tudják, hogy elvetéltek, mert úgy zejlik le, mint egy menses ( nálm is ), talán kicsit fájdalmasabb, és nagyobb mennyiségû. Nektek ez volt az elsõ terhesség?
Írjatok!

Docika
docika
 
 


Sziasztok! Szia Docika!

Nekem ez volt az elsõ terhesség, én mondjuk tudtam róla amikor megindult a vetélés. Maga a vetélés nekem is olyan volt, mint egy jó erõs menstruáció.
Neked a vetélés után mennyi idõre sikerült újra teherbe esni?

Ági
Névtelen
 


Sziasztok!

Rékatica
Sajnálom ami történt. Mostmár én is nagyon izgulok, mert az utolsó UH 3 hete volt és csak jöv.hét pénteken lesz a következõ. De azért remélem a progeszteron pótlás megteszi a hatását és nem lesz semmi gond.
Én úgy hallottam, hogy mûtéti befejezésnél min. 3 hónapot kell várni, de van olyan doki, aki 6 hónapot javasol.
Egyébként az esküvõ jól sikerült?

VicaKép
A CRL a baba hossza ha jól tudom. A többit sajna nem tudom.

Üdv, Panka

panka
 
 


Rékatica, Vikus, Isme!
Annyira sajnálom. Még írni sem nagyon tudok mit. Ne haragudjatok, hogy ezt mondom, de most leginkább a frászt hoztátok rám. Nekem úgy tûnik, hogy akik ide írtak, azok többségének sajnos elment a babája. Én pedig még orvosnál sem voltam. Hétfõre vagyok bejelentkezve. Most járok a hetedik hétben.
Szóval kitartás mindenkinek, és mielõbbi babásodást.
Sziasztok
buksicica
 


Kedves Buksicica!
Ne aggódj, biztosan minden rendben lesz. Hogy ennyi baba elmegy, annak szerintem az az oka, hogy régebben is megtörtént, viszont akkor a legtöbb esetben nem tudtak róla a nõk, hogy terhesek. Ma már - köszönhetõen a terhességi teszteknek, UH-nak - sokkal hamarabb megállapítható a terhesség ténye, akkor is, ha a baba pl. nem életképes, és pár nappal késõbb elmegy. Lehet, hogy amúgy észre sem venné az ember. Már leírták a lányok, hogy egy erõsebb menstruációnak tûnt az egész.
Nem tudom, Rékatica, Vicus, Isme hogy vannak vele, biztosan nagyon szomorkodtak, de engedjétek meg hogy leírjak valamit. Én is nagyon hamar megtudtam, hogy terhes vagyok. Megerõsítette az orvos is, aki akkor még csak egy petezsákot látott (szerencsére akkor még nem tudtam, hogy ebbõl még bármi lehet, akkor valószínûleg végigizgultam volna a következõ két hetet). Két hét múlva megnézett megint UH-n, akkor már látszott a szívdobogás is - kettõ. Mondanom sem kell, nagyon meglepõdtünk (elõtte csak egy petezsák volt látható), de nagyon örültünk. Még aznap este elkezdtem vérezni. Nyomás a kórházba, ahok a fektetésen kívül még sárgatest-hormont kaptam. Így megmaradt mindkét baba, a vérzés okára nem jöttek rá, csak a méhszáj belsején láttak hematómát, ami aztán felszívódott. Fantasztikus terhességem volt, minden a legnagyobb rendben ment egészen a 29. hétig, amikor egy rutin-UN-n kiderült, hogy az egyik babával gond van. 31. héten császár, a beteg kisfiam hat hétig élt utána, de nem tudtak Vele mit kezdeni az orvosok. Utólag azt mondták, a terhesség legelején történt valami, ami miatt beteg lett (de nem volt sem agyi-, sem szervi baja, amit esetleg hamarabb észrevettek volna). Azóta sem hagy nyugodni a dolog. Lehet, hogy ezért véreztem az elején? Mert ez a baba nem akart megszületni? Erre senki nem tud válaszoni. Tudom (én is keresztül mentem rajta), hogy amikor egy pici élet van az ember pocakjában, semmi már nem érdekli, csak hogy megtartsa a babát MINDENÁRON.
Talán kegyetlenül hangzik, de azt gondolom, a természet döntését mégis el kell fogadnunk (nem is tehetünk mást). Az orvosok kezében vannak eszközök, amivel meg tudják akadályozni a vetélést, de a fentiek tükrében gondolom, sejtitek, mit gondolok errõl. Persze, vannak esetek, amikor mindezek után egészséges baba születik (mindenkinek ezt kívánom), de velem nem ez történt, és azóta sem tudok belenyugodni. És gondolom, abban egyetértünk, hogy ha egy babának meg kell halnia, akkor az történjen meg inkább a legelején. Nekem elhihetitek, hogy így a legkevésbé szörnyû.
Kicsit hosszúra nyúlt a levelem, de remélem, a babájukat elvesztõkbe talán sikerült egy kis lelket önteni, hogy a dolgok nem történnek véletlenül, csak nem mindig tudjuk meg az okát.
Mindenkinek nagyon szép terhességet kívánok!
Manómama
Manómama
 


Bocsánat, Vikus helyett véletlenül Vicust írtam. Bocsi!
Manómama
 


Buksicica kérlek nehogy elkezdj most izgulni. nyugi, midnen rendben lesz. Én már valahogy szavakkal nem tudom kifejezni és nem tudom, hogy miért,de valahogy éreztem, hogy nem stimmel valami...
Manómama teljesen izgazad van én is megpróbálok ezzel vígasztalódni, hogy inkább jobb, hogy most történt meg, mint késõbb vagy éppen, hogy a babával legyen gond.
Nagyon sajnálom ami veled történt.Ugye a másik kisfiaddal minden rendben?
Isme
isme
 
 


Köszönöm hogy így aggódtok értem. Jól esik. Majd hétfõn okosabb leszek. Aztán persze kedden megírom Nektek.
Én is úgy gondolom, ha egy baba olyan beteg, akkor (borzasztóan hangzik), de inkább még a legelején mondjon nekünk búcsút, mint úgy ahogy szegény Manómama járt. Remélem a másik babáddal nincs semmi gond, és egészségesek vagytok.
Egyébként éjszaka azt álmodtam, hogy 16 hetes terhes vagyok, és elkezd mozogni a babám a hasamban. Olyan jó érzés volt.
Sziasztok
buksicica
 


Sziasztok!

A vetélésem után arögtön a következõ hónapban sikerült újra teherbe esnem.Igaz ugyan, hogy mindkétszer peteérést serkentõ gyógyszert ( Clostilbegyt) szedtem. A ciklus 14. napján megvizsgált a Doki, azt mondta, hogy minden rendben, lesz peteérés, és kaptam egy injekciót, hogy a tüszõ megrepedjen, és a megtermékenyülés után a megtapadást is segíti nez az injekció. Szóval kellett egy kis segítség, de most már a 11. héten tartunk. Különben én is így dolgoztam fel a vetélést. Az elsõ napon, amikor megjött, nem csak a görcsök voltak fájdalmasak. Iszonyú érzés volt, hogy elvesztem a babákat. Csak feküdtem, és tényleg nem tudom, hogy a lelkem fájt jobban, vagy a görcsök. Aztán a következõ napon már én is úgy gondoltam, hogy így kellett lennie. Nálam az is közrejátszott, hogy már 1 és fél éve nem estem teherbe, megpróbáltam arra gondolni, hogy mégsem vagyok meddõ, hiszen a teherbeesés sikerült, csak valami nem stimmelt. A Doki is ezt mondta ,é s nagyon bíztatott, hogy ne aggódjak, remélhetõleg a következõ már tényleg sikerül. Persze én is mindig találok okot arra, hogy ne legyek nyugodt, de szerintem ezzel mindenki így van. Csak azt tudom mondani nektek, amit már az elõttem írók is mondtak, hogy így kellett lennie, és jobb, hogy így történt, és biztos vagyok benne, hogy a következõ már megmarad. :-)

Docika
docika
 
 


Sziasztok!
Köszi a sok biztatást!
Nekem szerdán fejezték be a terhességemet a kórházban, mert, hogy nem vetéletem el, egyszerûen a baba nem fejlõdött, és egy nagy vérömleny volt látható az ultrahangon, és egy héthetes terhességnek megfelelõ petezsák. Már a 12. hétben jártam. Furcsa volt, hogy az elõzõ terhességeimben rosszul voltam, és most csak néhány napot, úgy a 8. hétig, majd hirtelen jól volt. Örültem,hogy nem kell végighányni a terhesség elejét. Az orvos most csodálkozott is, hogy a vetélés nem indult be egyáltalán. Amikor a kórházba bementem, a hölgy aki felvett azt mondta, hogy én vagyok a hónapban a 16. kismama, aki ugyanígy, tünetek nélkül vetél el, és nem fejlõdik a magzata. Ez egy írtó pici város, és ez a szám nagyon nagy. Azt mondta a hölgy, hogy soha ennyien nem vetéltek el. Számomora ez olyan megdöbbentõ volt, hogy alig tudtam szólni. Én azt sem tudtam, hogy az év bizonyos szakasziban több a vetélés, mint máskor. ÉN mindhárom gyermekkel nyáron lettem terhes, de csak ez az egy nem maradt meg. Egyszerûen nem értem, mindig minden olyan simán ment. Most én nem fogok 2 évig próbálkozni, mert nagyon összetõrtem a dolog miatt, és mivel nem rég szültem, az hiszem nem árt pihentetnem a szervezetemet. Majd ha erõre kapok, újból belevágok. Túl sok volt ez nekem. Az orvosom nem is érti a döntésémet, mert tudja, hogy mennyire szeretnénk még gyereket, de szerintem a józan ész ezt diktálja. Felelõtlenség lenne, azt gondolom, újból, egy 3. terehességet megpróbálni, egy ilyen mûtét után. Pihenni is kell szerintem a méhnek. Majd valahogy kiböjtölöm ezt a 2 évet.
Mindenki vigyázzon magára, és a pocakosok pocakosodjanak, és írjanak magukról.
Sziasztok.
Vikus
vikus
 
 


Manómama, nem te voltál ezelõtt Kismanó?
Nem te szültél a Kardos dokinál?
Ha nem ne haragud, csak Kismanónak is nemrég lettek ikrei, és teljesen megvagyok az írásodon döbbenve.
Sok kitartást kívánok.
Szia
Vikus
vikus
 
 


Sziasztok!
Nem, nem, én nem a Kismanó vagyok. Én is olvastam Róla az ikreknél, szerencsére Náluk minden rednben van, legalábbis az utolsó információim szerint.
A másik kisfiunk szerencsére jól van, bár hazudnék, ha azt mondanám, hogy semmi hátránya nincs ebbõl az egészbõl, hiszen koraszülött volt. A 31. hét vége az még nagyon korai, 1.540 grammal született, de ma már az 5 kilót is elhagytuk. Annak ellenére, hogy úgy tûnik, mindsen rendben van Vele, gyakrabban kell kontrollra is hordanunk, meg most van egy kis köldöksérve, ami valószínûleg szintén a koraszülöttségnek köszönhetõ (remélem, elmúlik magától).
És most megint elgondolkodtatott, amit Vikus írt a vérömlenyrõl. Hiszen nekem is az volt, csak nem tudták megmondani, hogy mitõl.
Vikus, ez a két év nem sok? Persze Te tudod, de én éppen úgy érzem, hogy minél hamarabb szülni szeretnék. Tudom, hogy egy baba sem pótolja a másikat (nekem mindenki azt mondja, hogy a kisfiam legalább kárpótol a másik babámért, és ettõl teljesen rosszul vagyok), de mégis úgy érzem, hogy könnyebb lenne.
Na jó, befejezem, mert már kezdünk átmenni egy pl. "vetélés után" nevû topicba, nem? :-)))
Manómama
 


Sziasztok!

Remelem, egy kis segitseg Kép
CRL: baba hossza a fejetol a fenekeig (mivel a babak a labukat altalaban felhuzva tartjak, igy azt nem tudjak igazan megmerni, es emiatt nem szamoljak bele a hosszba)
YS: ezt nem tudom Kép
NT: nyaki redo merete, nekem azt mondtak, 2 mm alatt jo. Ha a nyaki redo tul vastag, az koromoszomarendellenessegre utalhat.

NAlam a
34. napon egy pici petezsak latszodott
44. napon 11 mm-es petezsak
46. napon 13 mm-es petezsak
50. napon 20 mm-es petezsak, 3 mm-es szikholyag
52. napon elo embrio, CRL 4 mm
63. napon CRL 17 mm
80. napon CRL 45 mm

Meg mielott elszornyulkodnetek, nem hobbibol jartam mozizni, hanem Gombocka volt vetelesgyanus, ezert kellett mindig kontrollra mennem. Az UH-s dokino szerint ugy szamolnak, hogy +/- 1-2 het meretkulonbseg belefer, hiszen nem valoszinu, hogy a ciklus 14. napjan volt mindenkinek a peteerese. Nalunk valszeg a ciklus 18-21. napja kozott valamikor jott ossze GOmbocka. KépKépKép

Boldog, kiegyensulyozott es nyugodalmas babavarast Mindenkinek! Kép
Gombóc
Gombóc
 


Buksicica mesélj mi volt a dokinál? Mekkora már a kis pocaklakód? Kép
Isme
isme
 
 


Sziasztok!
Bocsi, hogy nem jöttem elõbb, de a fiam beteg lett, aztán be kellett szoktatnom az óvodába is. Szóval otthon voltam, ott pedig nincs net.
Múlt hét hétfõn voltam ultrahangon. Szerencsére minden rendben van. Jó helyen van. A CLR 7,5 mm. A szívdobogását is láttuk, és hallottuk is. A dokimnál kedden voltam, azt mondta, hogy most akkor már ha lesz rá idõm akár mehetek is a terheskönyvemért. Olyan boldog vagyok.
Köszönöm mindenkinek a szurkolást.
Buksicica
buksicica
 


Sziasztok,
valaki errefelé? Nagyon sajnálom, hogy ennyi baba gondolta meg magát. Kép Remélem, a lehetö leghamarabb egészséges baba költözik a pocitokba!! Nagyon kívánom Nektek.

Én is túl vagyok már 2 + teszten, de orvosnál még nem voltam. Az utolsó mensim óta holnap kezdödik a 7. hét. Már azt hiszem, elmerészkedhetnék orvoshoz. Mit gondoltok? Túl korán nem akartam menni, mert ha nem találta volna meg a szívhangot, frászt kaptam volna. Jövö héten legkésöbb elmegyek az orvosomhoz.

Buksicica, Docika, és minden babás topic-lakó, további boldog pocaknövesztést! Kép

Üdv
Pálma
pálma
 
 


Szia Pálma!
Neked is hasonló jó, és örömteljes pocaknövesztést kívánok. A hetedik héten szerintem már nyugodtan elmehetsz dokihoz, mert én is akkor voltam, és a fent leírtakat már láttuk, hallottuk.
Én most már a 9. hétben járok. Már most nem jók rám a régi nadrágjaim. Ma megyek kismamanacit venni.
Vigyázzatok magatokra!

Sziasztok
buksicica
 


Buksicica,
köszi. Kép

tegnap jól elírtam a heteket. o) Szóval ma 7+0, ez a számolási baki már a hülyülés biztos jele. Kép

Sziasztok,
Pálma
pálma
 
 


Sziasztok!

Elovastam a topicot, ami nagyon tetszik. Nagyon sajnálom, hogy ilyen sok baba gondolta meg magát. Én ma vagyok túl életem elsõ pozitív tesztén, és a barátnõm, aki talpmasszõr, a teszt tudta nélkül is mondta, hogy baba van a dologban. Nagyon boldogok vagyunk a férjemmel, mert augusztus 24-én volt az esküvõnk, azóta nem védekezünk és rögtön jött a baba is. Nagyon akart erre a világra jönni. A Kérdésem az lenne, hogy mikor érdemes elmenni orvoshoz? Hallottam olyat, hogy minél hamarabb, halottam olyat, hogy ne menjek korán mert a vizsgálattól elmehet a baba. Ti mikormentetek elõször, és mit csinálnak olyankor? Segítsetek!

Nadine
Névtelen
 


NadineKép

gratula a + teszthez! Kép a 7-8 héten (az utolsó mensi elsö napjától számítva) már érdemes menni, akkor már látható a baba és hallható a szívverése. Írd majd meg mi volt.

Nálunk semmi újság, kivéve, hogy ma reggel rendesen rosszul voltam, de nagyon örültem neki (mikor már elmúlt).

Pálma
pálma
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: