Új privát üzeneted érkezett!

@scolo: jajj de helyes a kis pindurkád :) már ilyen fotót adtak 6+6-osan? Tök jó. Én a 6+1 hetes leszek, remélem lesz egy kis zümmögés :) Igen, én is ezt akartam kérdezni, hogy hogy érted, hogy a betegséged közrejátszik? Sose fog eltelni ez az 1 hét addig, amíg megyek a dokihoz, őrület. Hétvégén meg egy óriási buliba megyünk, úgyhogy egész este kamu inni fogok, nagyon vicces lesz :)
mandurka88
 
 


@ritus922:


A helyzet az, hogy vékony vagyok.
Amikor abbahagytam a fogamzásgátlót tudatos hízókúrába kezdtem (de hülyén hangzik.... de eddig az volt a helyzet, hogy könnyen fogytam nehezen híztam).
Így értem el az elfogadható súlyt, ugyanakkor a méreteimhez képest nagyok a veséim, ennek megfelelően nagyobb hely kell nekik, és a pocim kifele domborodik.
Nálad nincs ilyen "gond"? Hiszen te is vesés vagy.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Third Birthday tickers
scolo
 
 


@scolo:


Nálam pont fordítva van hogy kisebbek a veséim bár ez annak köszönhető hogy amikor megszülettem nem vették észre hogy gondok vannak vele. 5 évesen derült ki hogy gond van, mivel sokszor voltam lázas de egy ideig mindig volt mellé más tűnet. Bár a gyerekorvosnak szemetszúrt és mondta hogy csináltassunk vizelettenyésztés és ott kiderült hogy 4 keresztes a vizeletem. Olyan hólyaggyulladással kerültem Szegedre hogy üvöltenem kellett volna a fájdalomtól de nem éreztem semmit sem. Ott kiderül hogy nem jól záródtak jól a húgyvezetékeim és visszafolyt a vizelet a vesémbe. Sajnos a bal vesémet 80%-ban károsította a jobbat csak 20%-ban. Szerencsére meg van mind a két vesém de a bal kb fele akkora mint a jobb. Így nem is kell úgy a hely. :) Annyi a teendőm vele hogy két-három havonta egy vizelettenyésztést kell csináltatnom és ha minden negatív akkor nincs gond. :) De már produkáltam olyat hogy csak fehérje, vagy csak baktérium de volt már cukor is a vizeletembe. :)

@mandurka88:


Ne aggódj ha nincs szívhang mert lehet később fogant és akkor még nem törvényszerű hogy lesz. :)


Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 

 
 

@ritus922:
Nekem Cs engem ilyen! Visszafelé is áramlik s vizelet, s pang majd begyullad! Nála is volt, hogy olyan gyulladása volt, hogy masnak azzal már 40 fokos lázzal, nagy fájdalommal fetrengett volna, Csengémnél meg semmi, csak a kéthetente kötelezően leadott vizletből derült ki!!!
Neked nem volt olyan hogy emiatt vizesedtél?
Vagy Scolo, szerinted lehet emiatt hogy vizesedik a gyerek? Mostanában vettem észre hogy Csengém olyan mintha vizesedne! Megyünk most nagy kontrollra, ott is jelzem majd! Hírtelen sokat is hízott!

Scolo: nagyon jó kép!! Gratula a babóhoz! Már most nagyon fotogen!!

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
lolo8280
2315 Szigethalom
 
 
 


@mimkosz: Nagyon kis helyes a pocakod és tényleg nem is nagy még! :)

Nálunk a párom vesebeteg, anyukájától örökölte, és van esély, hogy a pici is az lesz. Nem tudom mi a pontos neve most hirtelen, de a veséje hártyája átengedi a vért a vizeletébe. Fél évente kell kontrollra járnia, de nem gyógyítható, gyógyszert sem kap rá. Állítólag a mandulák termelnek olyan anyagot, ami kiváltja a betegséget. Ki is vették neki az összeset 14 évesen.

Megkaptam a genetikai UH leletét is, minden rendben van:



Lilypie Premature Baby tickers
molyocska
Nagykanizsa
 
 


@lolo8280:


Nem vizesedtem egyáltalán csak lázas voltam. Szegény akkor neki se lehet egyszerű. De azért figyeljetek oda nehogy károsodjanak a vesék. Engem 7 évesen meg is műtőttek a húgyvezetéket a hólyagom másik részére kötőtték be és azóta nincs gondom ezzel. :) Egyszer volt hogy azt hitték vesemedence tágulatom van mert vese uh előtt nem engedtek el pisilni és már tele volt a hólyagom így a vesémbe maradt, de utána nem volt semmi gond.

Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


@molyocska:


Nagyon jó hogy minden rendben van a babóval. :) Biztos akkor majd az ultrahangok során figyelik a veséit, plusz majd ha megszületik akkor is megvizsgálják. :)

Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


Lányok akik már a 2. trimeszterben vagytok nektek is szokta a baba kispárnának használni a hólyagotokat? :) Tegnap egész nap plusz éjszaka kb fél óránként pisilni jártam. De volt olyan hogy éppen csak pár csepp jött de úgy keltem hogy majd szét durranok. :) Ja és még annyi hogy van amikor úgy fekszik hogy hiába kell pisilnem semmi nem jön. Nektek volt már ilyen? :)

Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


@ritus922:


Nyugi, lesz még ilyen :D Ha tudsz mozogj ilyenkor kicsit, hogy feljebb vándoroljon :)

Lilypie First Birthday tickers
kiscsillag201
Dunaújváros
 
 


@ritus922:
Ehhez sajnos hozzá kell szokni, volt hogy alig álltam fel a wc-rol s már azt éreztem hogy majd be pisilek, de semmi.

Egy idő után meg majd a súlyánál fogva fogja állandóan nyomni!

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
lolo8280
2315 Szigethalom
 
 
 


@kiscsillag201:


Azt szoktam csinálni. :) Tegnap olyan érzésem volt mintha focizott volna vele. :) Komolyan fél percenként változott hogy nagyon kell pisilnem aztán meg nem. :) Néha már érzek ilyen finom kis buborékokat a pocakban főleg ha a hátamon fekszem és koncentrálok rá. :)

Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


Csak furcsa mert ugye az első trimeszterre írják a gyakori pisilést hát nem tudom én ott nem tapasztalam és most hogy a második trimeszterbe léptem egyre jobban előjön. :)

Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


@ritus922:


Remélem sűrűn van vizeletvizsgálatod...


@lolo8280:


Igen előfordulhat, ha a vesében pangás van, nem tudja 100%-osan ellátni a funkcióját, és a szövetekbe áramlik a víz.
A vizesedés 3 okból alakulhat ki:
- vese eredetű
- szív eredetű
- terhességi toxemia (preeclampsia)
Vese esetén a szem is sokat elárul ugyanis ott is jelentkezik az oedema.
Egy jó nephrológus karba tudja tartani a dolgokat.


@molyocska:


Jelezd szerintem a kórházba szülés előtt vagy közvetlen szülés után, hogy a gyermeked apjánál vese membrán gyengeség van vagy épp ahogy diagnoszizálták nála, és vegyék figyelembe a babánál hogy örökölhette. Feltehetőleg csak legyintenek, hogy plusz infó, de mégiscsak jobb ha tudják majd.
Tök jó, hogy rendben vagytok :)

Vese esetében ritkán van láz, a fájdalom is, vagy pokoli erős, szinte beleájul az ember, vagy semmi...

Kicsit szakmai lett bocsi, csak most rettenetesen nyomott vagyok.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Third Birthday tickers
scolo
 
 


@scolo:


Igen két három havonta van és lekopogom utoljár akkor produkáltam valamit amikor elkezdtem a középsulit (2007-ben). Azóta semmi gondom nincs. Általában ha van is akkor antibiotikum kúra és minden rendben van. :)

Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


@scolo: Köszönöm! Közben utána néztem: Vékony basal membran szindróma. Néha szokott neki nagyon erősen fájni, de szerencsére ritka eset. Mindenképpen jelzem a kórházban!

Lilypie Premature Baby tickers
molyocska
Nagykanizsa
 
 


Sziasztok!

Ki hogy érzi magát!!! Engem a front 2 napja nem hagy normálisan aludni!!!

Ma olvastam hogy terhesség alatt is nagyon fontos szedni a D3 vitamint!!
Főleg ha olyan babavitamint szedtek amiben mondjuk alapbol nincs is!!!

Jó hétvégét mindenkinek!!!

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
lolo8280
2315 Szigethalom
 
 
 


@lolo8280:
Ismerős ez a front dolog. Én szerda óta nem alszok jól. Alig tudok elaludni utána meg óránként felébredek de nehezen alszok vissza.
Nekem a dokim rögtön írt fel D3 vitamint meg mondta hogy C vitamint nővércéklát, magnerotot szedjek még a terhesvitaminon felül. Csak sajnos a terhesvitamint nem bírja a gyomrom. Hányingerem lesz tőle.

Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


Sziasztok Csajok,
Megkezdtük a 29. hetet :)
Ritus: Szerintem válts terhes vitamint, az fontos, hogy szedd. Én jól alszom 1-2 éjszaka van amikor Beni nem hagy éjjeli bagoly lesz mint apukája.


Lilypie First Birthday tickers
kiscsillag201
Dunaújváros
 
 


@kiscsillag201:
Az a baj hogy próbáltam a gravidát mert az még maradt az első terhességemből de lement és rögtön kijött aztán kaptam barátnőmtől elevitet egy levélel attól csak erős hányingerem lett. Jövőhét hétfőn megyek be a városba és megpróbálom a DM-es terhesvitamint mert azt hallottam hogy szinte ugyan az az összetevője mint a gravidának csak olcsóbb. És hát őszintén nem olcsók a terhesvitaminok hogy kisérletezzek velük. Mert lehet megveszem beveszek egy szemet és nem bírom akkor kidobtam az ablakon 3-4 vagy akár 5 ezer forintot. És így a tp mellett ez nekem sok. A dokim azt mondta hogyha szedem a C, D3, magnézium, nővércékla(a vas miatt) plusz szeretnék halolajkapszulát még venni mert azom elfogyott az elég ha nem tudom szedni a terhesvitamint. Meg nekem a vesém miatt se mindegy hogy milyen vitamint szedek mert nagyon sokat vesebetegek nem is szedhetnek. :/

Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


Elfelejtettem írni hogy nagyon szép a pocid :)

Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


Az én fogadott orvosom meg kifejezettem kérte, hogy a 12. hét után ne szedjek magzatvédő vitamint, az csak marketing. Szépen egyek mindenből, és semmi baj nem lesz. 

@kiscsillag201: Látom szépen alakultok :)


Lilypie Premature Baby tickers
molyocska
Nagykanizsa
 
 


Én is így vagyok ezzel hogy inkább gyümölcsökből zöldségekből próbálom bevinni a vitaminokat. :)
Plusz ugye amiket az előbb leírtam azokat szedem :)

Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


@ritus922:
Én gravida (1. Nap vissza is jött azóta lefekvésnél veszem csak be) béres mg+B6 és calcium amit szedek.

Lilypie First Birthday tickers
kiscsillag201
Dunaújváros
 
 


@ritus922:
En Femibiont szedek,nekem semmi bajom nem volt tole.Az ara tenyleg huzosabb,de en pl.akciosan vettem 2×60 adagosat,es igy maris jobban jottem ki.Magnezium,C vitamin es Calcium meg.Sztem zoldsegekbol es gyumolcsokbol ezeket mar lehetetlenseg osszeszedni.Foleg ha nem te termeszted,hanem veszed.A calciumot is elveszi a baba toled,sztem nincs az a mennyisegu tejtermek ami potolna :lol:
De mindenki erzi mire van szuksege!
Hogy vagytok?Mikor mentek a kovetkezo vizsgalatokra?

mimkosz
 
 


Sziasztok!

Az én dokim azt mondta 12 hetig mindennap szedjem a vitamint, masodik trimesztertől heti 2-3x elég! Plussz változatos étrend!! Így mikor eszembe jut beveszem! S így ugye nem is kell annyit venni!

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
lolo8280
2315 Szigethalom
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Még csak most néztem fel először ebbe a topicba. De hogy ez milyen csodajó!!! Szuper szépek a pocakfotók. Annyira jó ez a topic. Ide szeretnék én is tartozni. Jövök is nemsokára. 

Addig is annyira jó látni titeket és olvasni a sok pozitív történetet, uh élményeket. 

Nagy ölelés mindenkinek! 

Néha gyertek majd segíteni nekünk. 

Puszi puszi

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


@caroline4:
Nagyon várunk ide Téged!! IS!!!!

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
lolo8280
2315 Szigethalom
 
 
 


Caroline, neked bérelt VIP helyed van itt, gyere nagyon várunk :)

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


Sziasztok!

Jajj olyan szépek a pocakos és uh fotók.  Majd csatlakoznék hozzátok, de még az első uh-ig inkább csendes megfigyelő leszek
Holnap töltöm be az 5. hetet, és 24-én megyek uh-ra, akkor leszek 6+2, remélem minden rendben lesz.
bittersweet
 
 


Sziasztok!
Én is bejelentkezek, és szeretnék részt venni (mikor az időm engedi) a fórum életében!! :-D

Kép
gorzi
Keszthely
 
 


Sziasztok! Azt hiszem én voltam a csoportban a 2. vagy 3. akinek sikerült a babóca. Szivesen visszajövök én is érdekel mi van a többiekkel! Rólam: 33+1 hetes vagyok +3 kilónál tartok, és kislányt várok :) 

szandra0408
 
 


@szandra0408:
Neked már finish!! Nagyon szép pocak!! Mikorra is vagy kiírva??

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
lolo8280
2315 Szigethalom
 
 
 


@lolo8280:


Hivatalosan aug 2. de a dokim szerint nem húzzuk addig :) remélhetőleg július elején közepén érkezik Anett :)

szandra0408
 
 


Szandra!

Csak 3 kilót hiztál? ez szupeeer!
Megapocak.. Nem sok van hátra :)

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@szandra0408:
Jajj de izgi! Július közepe jól hangzik!!!
Lassan lehet össze pakolni a kórházi motyót!
Mi júliusban megyünk 1 hét Balatonra, de utána már én is összeteszem a kórházi motyót!!
Remélem előtte már vegzek a gyerekszobával!!

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
lolo8280
2315 Szigethalom
 
 
 


@bittersweet:


Várunk majd téged is szeretettel. :)


@caroline4:


Ahogy Littel írta neked ide VIP belépőd van. :)


@szandra0408:


Nagyon szép pocid van. Te már tényleg a végén jársz. Én is nagyon várom már az októbert-novembert hogy már csak heteim legyenek hátra. :)

Ma olyan furcsát éreztem a méhem környékén. Párom éppen puszilgatta a hasam amikor egyszer csak a jobb oldalon ilyen furi szúró érzést éreztem de amilyen hirtelen jött úgy el is múlt. Kicsit olyan volt mintha belülről megszúrtak volna. Szerintetek lehet ez már a baba? Mert semmi hirtelen mozdulatot nem tettem meg semmi.



Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


@ritus922:
En a 17.heten ereztem eloszor,de en rangast ereztem belole.De mindenkinek mas.Lehet,ahogy mozgott eltalalt valami ideget.Igy kozvetve de o lehetett :lol: ;-)
Szandra nagyon csinos vagy!Es gratula + 3 kg-hoz!Ugyes vagy,hogy igy tartottad magad!
Ki mikor megy legkozelebb ultrahangra?
Mi penteken megyunk majd 4D ultrahangra.

mimkosz
 
 


@mimkosz:


Köszi. Már kb a 14. hét óta érzek ilyen buborék szerű mozgást, de csak akkor ha a hátamon fekszem. Kb egy hete állva is néha érzem és már szinte meg vannak azok az idők amikor érzem. Pl reggel 10 körül, aztán 3-4 óra fele és este lefekvés előtt. De este annyira hogy kell fél óra hogy elaludjak.

Én júni 30.án megyek a következő genetikai uh-ra. Reméljük megmutatja magát a kis pocaklakó, mert nagyon szeretnénk tudni hogy ki lakik bennem. :) Szerintetek nagy baj hogy már -7 kilónál tartok? Igaz a 150 centimhez még az 55 kiló se kevés, de 62 kilóról indultam. Az első 12 hétben 6 kiló ment le annyit hánytam most meg még 1 kiló. Étvágyam sok nincs de igyekszem többször keveset enni és eddig ez jó stratégia. A védőnőm nagyon azon van hogy hizzak hizzak és hizzak. De szerintem az se jó ha sokat hizok. Mondjuk sokkal jobban érzem most magam mint a terhesség előtt, könnyebb a mozgás, nem fáj úgy a derekam.

Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


@ritus922:
Mi is juni 30. Megyünk a kövi uh, igaz mi az utolsó kötelezőre.
Ki hogy áll kismamafotózás témához?

Lilypie First Birthday tickers
kiscsillag201
Dunaújváros
 
 


@kiscsillag201:


Te is akkor már lassan a finishben vagy. :) Én szeretnék majd kismamafotózást amikor már azért jobban látszik a pocakom plusz ilyen páros fotózást is ha bele megy a párom. :) Mondjuk lehet mi csak ilyen amatőr módon fogjuk mivel az egyik barátnőm nagyon szeret fotózni így szerintem ő lesz megkérve. :)

Lilypie First Birthday tickers
ritus922
 
 


@ritus922:
Nem gáz ha fogysz! A baba rendben fejlődik addig nincs gond! Amire szüksége van elszívja!! Egyél amennyit tudsz, lehetőleg változatosan!! Mindenkire másképp hat a terhesség!!!
Szülés után nem lesz gond a felszedett kilókkal!! ;-)

Az elején én is fogytam, persze azóta híztam! 27 hetesen +6kg!! Ez még belefér szerintem, de ha tobb lenne sem esnek kétségbe!!
Babák egészségesek, nekem ez a lényeg!!!

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
lolo8280
2315 Szigethalom
 
 
 


@lolo8280:


Már össze van minden pakolva :) Igen ez már a finish, de már nem bánom, nem volt egyszerű eddig az út, de már látom a fényt :) 


@ritus922:


én is fogytam, 76,2 vel kezdtem, a 20. héten voltam 81 kg maj elkezdtem fogyni... Most épp 78,8 nál tartok a babóca pedig 1.-én volt 1722 gramm . szóval az nem baj ha fogysz. :)


szandra0408
 
 


@kiscsillag201:


Nekem a párom fotós, szóval a kismamafoózás adott :D és a későbbiekben a babafotózás is :D

szandra0408
 
 


@szandra0408:
De jó!! Akkor sok szép fotó lesz!! Kicsit irigykedem! :lol:

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
lolo8280
2315 Szigethalom
 
 
 


@szandra0408: Én párom is fotós mellékállásban :)

Holnap férjhez megyek! :)

Lilypie Premature Baby tickers
molyocska
Nagykanizsa
 
 


@molyocska:
Hu, de izgi! Majd kérünk fotókat!!! :-D

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
lolo8280
2315 Szigethalom
 
 
 


Sziasztok!
Bocsi hogy csak most írok, de el vagyok havazva, amikor meg haza érünk kezdődik a meccs ( természetesen férjem nézi) én meg amint vizszintesbe helyezkedem azonnal bealszom! Szóval mindenkinek nagyon aranyos pocija van rajtam is látszik már nagyon, én ezt úgy gondolom hogy attól is függ hogy mennyire voltál/ vagy edzett mennyire

Kép
gorzi
Keszthely
 
 


Folyt.: volt eleve hasad ( nekem volt, sajnos genetikámban benne van főleg hasra hízom).
Jövő héten pénteken megyek uh-rá majd a kórházba kötelezőre 27.-n. Különben már múlnak a rosszulétek, már nagyon várom hogy érezzem hogy mozog most olyan hogy tudom hogy ott van, de vajon jól van? Eddig legalább tudtam hogy rosszul vagyok és akkor minden rendben, de most? ( ezek csak költői kérdések). Nagyon örülök hogy így összegyűltünk itt :-) !! Kellemes baba várást mindenkinek!!

Kép
gorzi
Keszthely
 
 






Voltunk babamozizni.Ez az egyetlen hasznalhato kep Martinrol!Vegig a lepenybe volt fordulva hason :oops:
Koranak pont megfelelo es 766 gramm ♥

mimkosz
 
 


@mimkosz:
Tündér!!!!! Nagyon kis formás baba!! :-)

Kép
gorzi
Keszthely
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: